flatpak-kcm - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: None
ro: Niciuna

en: see
ro: vede

en: talk
ro: vorbește

en: own
ro: deține

en: OFF
ro: Oprit

en: read/write
ro: citire-scriere

en: read-only
ro: numai citire

en: create
ro: creează

en: Internet Connection
ro: Conexiune la internet

en: Inter-process Communication
ro: Comunicare între procese

en: X11 Windowing System
ro: Sistem de ferestre X11

en: Wayland Windowing System
ro: Sistem de ferestre Wayland

en: Fallback to X11 Windowing System
ro: Trecere de rezervă la sistemul de ferestre X11

en: Pulseaudio Sound Server
ro: Server de sunet PulseAudio

en: Session Bus Access
ro: Acces la magistrala sesiunii

en: System Bus Access
ro: Acces la magistrala sistemului

en: Remote Login Access
ro: Acces la autentificare distantă

en: Smart Card Access
ro: Acces la Smart Card

en: Print System Access
ro: Acces la sistemul de tipărire

en: Kernel-based Virtual Machine Access
ro: Acces la mașina virtuală bazată în nucleu

en: Direct Graphic Rendering
ro: Randare grafică directă

en: Host dev/shm
ro: dev/shm pe gazdă

en: Device Access
ro: Acces la dispozitive

en: System Calls by Development Tools
ro: Apeluri de sistem de la instrumente de dezvoltare

en: Run Multiarch/Multilib Binaries
ro: Rulează binare Multiarch/Multilib

en: Canbus Socket Access
ro: Acces la soclu Canbus

en: Share dev/shm across all instances of an app per user ID
ro: Partajează dev/shm între toate instanțele unei aplicații după identificatorul utilizatorului

en: All User Files
ro: Toate fișierele utilizatorului

en: All System Files
ro: Toate fișierele sistemului

en: All System Libraries, Executables and Binaries
ro: Toate bibliotecile, executabilele și binarele sistemului

en: All System Configurations
ro: Toate configurările sistemului

en: Basic Permissions
ro: Permisiuni de bază

en: Filesystem Access
ro: Acces la sistemul de fișiere

en: Advanced Permissions
ro: Permisiuni avansate

en: Subsystems Shared
ro: Subsisteme partajate

en: Sockets
ro: Socluri

en: Features Allowed
ro: Caracteristici permise

en: Session Bus Policy
ro: Politică pentru magistrala sesiunii

en: System Bus Policy
ro: Politică pentru magistrala sistemului

en: Environment
ro: Mediu

en: Add a new filesystem path
ro: Adaugă o nouă cale din sistemul de fișiere

en: Add a new session bus
ro: Adaugă o nouă magistrală de sesiune

en: Add a new system bus
ro: Adaugă o nouă magistrală de sistem

en: Add a new environment variable
ro: Adaugă o nouă variabilă de mediu

en: Set Environment Variable
ro: Stabilește variabilă de mediu

en: Enter variable...
ro: Introduceți variabila…

en: Enter value...
ro: Introduceți valoarea…

en: Flatpak Applications
ro: Aplicații Flatpak

en: Apply Permissions
ro: Aplică permisiunile

en: The permissions of this application have been changed. Do you want to apply these changes or discard them?
ro: Permisiunile acestei aplicații au fost modificate. Doriți să le aplicați sau să le aruncați?

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Select an application from the list to view its permissions here
ro: Alegeți o aplicație din listă pentru a-i vedea permisiunile aici

en: Hide advanced permissions
ro: Ascunde permisiunile avansate

en: Show advanced permissions
ro: Arată permisiunile avansate

en: Add New
ro: Adaugă nouă

en: Add Filesystem Path Permission
ro: Adaugă permisiune pentru cale din sistemul de fișiere

en: Add Session Bus Permission
ro: Adaugă permisiune pentru magistrala de sesiune

en: Add System Bus Permission
ro: Adaugă permisiune pentru magistrala de sistem

en: Enter filesystem path...
ro: Introduceți calea din sistemul de fișiere…

en: Enter session bus name...
ro: Introduceți denumirea magistralei de sesiune…

en: Enter system bus name...
ro: Introduceți denumirea magistralei de sistem…
