flatpak master - en to gl translation catalogue (451 entries)

en: Export runtime instead of app
gl: Exportar o runtime no lugar da aplicación

en: Arch to bundle for
gl: Arquitectura para empaquetar

en: ARCH
gl: ARQUITECTURA

en: Url for repo
gl: Url para o repo

en: Url for runtime flatpakrepo file
gl: Url para o ficheiro flatpakrepo do runtime

en: Add GPG key from FILE (- for stdin)
gl: Engadir chave GPG desde FICHEIRO (- para stdin)

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: GPG Key ID to sign the OCI image with
gl: ID de chave GPG coa que asinar a imaxe OCI

en: KEY-ID
gl: ID-CHAVE

en: GPG Homedir to use when looking for keyrings
gl: Directorio de orixe dos ficheiros GPG para usar ao buscar por aneis de chaves

en: HOMEDIR
gl: DIRECTORIO_DE_INICIO

en: COMMIT
gl: REMISIÓN

en: Export oci image instead of flatpak bundle
gl: Exportar imaxe oci no lugar dun paquete flatpak

en: LOCATION FILENAME NAME [BRANCH] - Create a single file bundle from a local repository
gl: LOCALIZACION NOMEFICHEIRO NOME [RAME] - Crear un paquete de ficheiro único desde un repositorio local

en: LOCATION, FILENAME and NAME must be specified
gl: Debe especificar a LOCALIZACION, NOMEFICHEIRO e o NOME

en: Too many arguments
gl: Demasiados argumento

en: '%s' is not a valid repository
gl: «%s» non é un repositorio válido

en: '%s' is not a valid name: %s
gl: «%s» non é un nome válido: %s

en: '%s' is not a valid branch name: %s
gl: «%s» non é un nome válido para unha rama: %s

en: Use Platform runtime rather than Sdk
gl: Usar o «runtime» de plataforma no lugar de Sdk

en: Add bind mount
gl: Engadir punto de montaxe

en: DEST=SRC
gl: DEST=ORIX

en: Start build in this directory
gl: Iniciar a compilación neste cartafol

en: Where to look for custom sdk dir (defaults to 'usr')
gl: Onde buscar o directorio personalizado de SDK (por omisión «usr»)

en: Use alternative file for the metadata
gl: Usar o ficheiro alternativo para os metadatos

en: Kill processes when the parent process dies
gl: Matar os procesos cando o proceso pai morre

en: Export application homedir directory to build
gl: Exportar cartafol homedir da aplicación para construír

en: Log session bus calls
gl: Rexistrar chamadas ao bus de sesión

en: Log system bus calls
gl: Rexistrar chamadas ao bus de sistema

en: DIRECTORY must be specified
gl: Debe especificar o DIRECTORIO

en: Build directory %s not initialized, use flatpak build-init
gl: Directorio de construción %s non iniciado, usar flatpak build-init

en: metadata invalid, not application or runtime
gl: metadatos non válidos, sen aplicación ou runtime

en: No extension point matching %s in %s
gl: Non hai ningún punto de extensión que coincida con %s en %s

en: Missing '=' in bind mount option '%s'
gl: Falta o «=» na opción «%s» de punto de montaxe

en: Unable to start app
gl: Non foi posíbel iniciar a aplicación

en: Source repo dir
gl: Directorio do repositorio de orixe

en: Source repo ref
gl: Referencia do repositorio orixe

en: One line subject
gl: Suxeito nunha liña

en: SUBJECT
gl: RESUMO

en: Full description
gl: Descrición completa

en: BODY
gl: CORPO

en: Update the appstream branch
gl: Actualizar a rama de appstream

en: Don't update the summary
gl: Non actualizar o resumo

en: GPG Key ID to sign the commit with
gl: ID da chave GPG coa que asinar a remisión

en: DST-REPO must be specified
gl: Debe especificar o DST-REPO

en: If --src-repo is not specified, exactly one destination ref must be specified
gl: Se --src-repo non se especifica, debe especificar exactamente unha referencia de destino

en: If --src-ref is specified, exactly one destination ref must be specified
gl: Se --src-ref non está especificado, debe especificar exactamente unha referencia de destino

en: Architecture to export for (must be host compatible)
gl: Arquitectura á que exportar (debe ser compatíbel co anfitrión)

en: Commit runtime (/usr), not /app
gl: Runtime de remisión (/usr), non /app

en: Use alternative directory for the files
gl: Usar un directorio alternativo para os ficheiros

en: Files to exclude
gl: Ficheiros a excluír

en: PATTERN
gl: PATRON

en: Excluded files to include
gl: Ficheiros excluídos a incluír

en: Override the timestamp of the commit
gl: Sobrescribir a marca de tempo da remisión

en: Collection ID
gl: ID de colección

en: Invalid uri type %s, only http/https supported
gl: Tipo de uri non válido %s, só se admite http/https

en: Unable to find basename in %s, specify a name explicitly
gl: Non é posíbel atopar o nome base en %s, especifique un nome de forma explícita

en: No slashes allowed in extra data name
gl: Non se permiten as barras no nome de datos adicionais

en: Invalid format for sha256 checksum: '%s'
gl: Formato non válido para a suma de verificación sha256: «%s»

en: Extra data sizes of zero not supported
gl: Tamaños de datos adicionais de cero non admitidos

en: LOCATION DIRECTORY [BRANCH] - Create a repository from a build directory
gl: LOCALIZACION DIRECTORIO [RAMA] - Crea un repositorio desde o directorio de construción

en: LOCATION and DIRECTORY must be specified
gl: Debe especificar a LOCALIZACION OU DIRECTORIO

en: ‘%s’ is not a valid collection ID: %s
gl: «%s» non é un ID de colección válido: %s

en: No name specified in the metadata
gl: Non se especificou un nome nos metadatos

en: Commit: %s
gl: Remisión: %s

en: Command to set
gl: Orde a estabelecer

en: COMMAND
gl: ORDE

en: Flatpak version to require
gl: Versión de Flatpak a requirir

en: MAJOR.MINOR.MICRO
gl: MAIOR.MENOR.MICRO

en: Don't process exports
gl: Non procesar exportados

en: Extra data info
gl: Información de datos adicionais

en: Add extension point info
gl: Engadir información de punto de extensión

en: NAME=VARIABLE[=VALUE]
gl: NOME=VARIABEL[=VALOR]

en: NAME
gl: NOME

en: Change the sdk used for the app
gl: Cambiar o sdk usado para a aplicación

en: Change the runtime used for the app
gl: Cambiar o «runtime» usado pola aplicación

en: Set generic metadata option
gl: Estabelecer opción de metadatos xenérica

en: GROUP=KEY[=VALUE]
gl: GRUPO=CHAVE[=VALOR]

en: Too few elements in --extra-data argument %s
gl: Demasiados poucos elementos no argumento --extra-data %s

en: Too few elements in --metadata argument %s, format should be GROUP=KEY[=VALUE]]
gl: Demasiados poucos elementos no argumento --metadata %s, o formato debería ser GRUPO=CHAVE[=VALOR]]

en: Too few elements in --extension argument %s, format should be NAME=VAR[=VALUE]
gl: Demasiados poucos elementos no argumento --extension %s, o formato debería ser NOME=VAR[=VALOR]

en: DIRECTORY - Finalize a build directory
gl: DIRECTORIO - Finalizar un cartafol de construción

en: Build directory %s not initialized
gl: Directorio de construción %s non inicializado

en: Build directory %s already finalized
gl: Directorio de construción %s xa finalizado

en: Please review the exported files and the metadata
gl: Por favor revise os ficheiros exportados e o metadato

en: Override the ref used for the imported bundle
gl: Sobrescribir a referencia usada para o paquete importado

en: Import oci image instead of flatpak bundle
gl: Importar imaxe oci no lugar de paquete flatpak

en: Ref '%s' not found in registry
gl: Referencia «%s» non atopada no rexistro

en: Multiple images in registry, specify a ref with --ref
gl: Imaxes múltiples no rexistro, especifique unha referencia con --ref

en: LOCATION FILENAME - Import a file bundle into a local repository
gl: LOCALIZACION NOMEFICHEIRO - Importar un ficheiro empaquetado no repositorio local

en: LOCATION and FILENAME must be specified
gl: Debe especificar a LOCALIZACION e o NOMEFICHEIRO

en: Arch to use
gl: Arquitectura a usar

en: Initialize var from named runtime
gl: Inicializar a variable desde o runtime nomeado

en: Initialize apps from named app
gl: Inicializar aplicacións desde a aplicación nomeada

en: Specify version for --base
gl: Especique a versión para --base

en: Include this base extension
gl: Incluír esta extensión base

en: Initialize /usr with a writable copy of the sdk
gl: Incializar /usr con unha copia con permisos de escritura do sdk

en: Specify the build type (app, runtime, extension)
gl: Especifique o tipo de construción (aplicación, runtime, extensión)

en: TYPE
gl: TIPO

en: Add a tag
gl: Engadir unha etiqueta

en: TAG
gl: ETIQUETA

en: Include this sdk extension in /usr
gl: Incluír esta extensión de sdk en /usr

en: Where to store sdk (defaults to 'usr')
gl: Onde almacenar o sdk (por omisión en «usr»)

en: Re-initialize the sdk/var
gl: Reinicializar o sdk/var

en: DIRECTORY APPNAME SDK RUNTIME [BRANCH] - Initialize a directory for building
gl: DIRECTORIO NOMEAPP SDK RUNTIME [RAMA] - Inicializar un directorio para construír

en: RUNTIME must be specified
gl: Debe especificar un RUNTIME

en: '%s' is not a valid build type name, use app, runtime or extension
gl: «%s» non é un nome de tipo de construción válido, use app, runtime ou extensión

en: '%s' is not a valid application name: %s
gl: «%s» non é un nome de aplicación válido: %s

en: Build directory %s already initialized
gl: Directorio de construción %s xa inicializado

en: Arch to install for
gl: Arquitectura para a que instalar

en: Look for runtime with the specified name
gl: Buscar un «runtime» cun nome específico

en: LOCATION [ID [BRANCH]] - Sign an application or runtime
gl: LOCALIZACION [ID [RAMA]] - Asina unha aplicación ou runtime

en: LOCATION must be specified
gl: Debe especificar a LOCALIZACION

en: No gpg key ids specified
gl: Non se especificou ningún id de chave de gpg

en: Redirect this repo to a new URL
gl: Redireccionar este repositorio a unha URL nova

en: A nice name to use for this repository
gl: Un nome bonito a usar para este repositorio

en: TITLE
gl: TÍTULO

en: Default branch to use for this repository
gl: Rama por omisión a usar para este repositorio

en: BRANCH
gl: RAMA

en: COLLECTION-ID
gl: ID-COLECTIÓN

en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations
gl: ID da colección a desplegar de forma permanente ás configuracións do remoto cliente

en: Import new default GPG public key from FILE
gl: Importa nova chave pública GPG por omisión desde o FICHEIRO

en: GPG Key ID to sign the summary with
gl: ID da chave GPG coa que asinar a descrición

en: Generate delta files
gl: Xerar ficheiros delta

en: Prune unused objects
gl: Limpar obxectos non usados

en: Only traverse DEPTH parents for each commit (default: -1=infinite)
gl: So atravesar os pais de PROFUNDIDADE para cada remisión (por omisión: -1=infinito)

en: DEPTH
gl: PROFUNDIDADE

en: Generating delta: %s (%.10s)
gl: Xerando delta: %s (%.10s)

en: Generating delta: %s (%.10s-%.10s)
gl: Xerando delta: %s (%.10s-%.10s)

en: Failed to generate delta %s (%.10s):
gl: Produciuse un fallo ao xerar o delta %s (%.10s):

en: Failed to generate delta %s (%.10s-%.10s):
gl: Produciuse un fallo ao xerar o delta %s (%.10s-%.10s):

en: LOCATION - Update repository metadata
gl: LOCALIZACION - Actualizar os metadatos do repositorio

en: Updating appstream branch
gl: Actualizando a rama de appstream

en: Updating summary
gl: Actualizando resumo

en: Total objects: %u
gl: Total de obxectos: %u

en: No unreachable objects
gl: Non hai obxectos alcanzábeis

en: Deleted %u objects, %s freed
gl: %u obxectos eliminados, %s liberados

en: Look for app with the specified name
gl: Buscar unha aplicación dun nome específico

en: Create a unique document reference
gl: Crear unha referencia de documento única

en: Make the document transient for the current session
gl: Facer o documento transitorio para a sesión actual

en: Don't require the file to exist already
gl: Non requirir que o ficheiro de antemán

en: Give the app read permissions
gl: Darlle á aplicación permisos de lectura

en: Give the app write permissions
gl: Darlle á aplicación permisos de escritura

en: Give the app delete permissions
gl: Darlle á aplicación permisos de eliminación

en: Give the app permissions to grant further permissions
gl: Darlle á aplicación permisos para asignar permisos futuros

en: Revoke read permissions of the app
gl: Revogarlle os permisos de lectura á aplicación

en: Revoke write permissions of the app
gl: Revogarlle os permisos de escritura á aplicación

en: Revoke delete permissions of the app
gl: Revogarlle os permisos de eliminación á aplicación

en: Revoke the permission to grant further permissions
gl: Revogarlle os permisos para asignar permisos futuros

en: Add permissions for this app
gl: Engadir permisos para esta aplicación

en: FILE - Export a file to apps
gl: FICHEIRO - Exportar un ficheiro ás aplicacións

en: FILE must be specified
gl: Debe especificar o FICHEIRO

en: FILE - Get information about an exported file
gl: FICHEIRO - Obter información sobre un ficheiro exportado

en: Not exported
gl: Non exportado

en: Origin
gl: Orixe

en: [APPID] - List exported files
gl: [APPID] - Obtén unha lista dos ficheiros exportados

en: FILE - Unexport a file to apps
gl: FICHEIRO - Elimina a exportación dun ficheiro ás aplicacións

en: No such pid %s
gl: Non existe o PID %s

en: Can't read cwd
gl: Non é posíbel ler cwd

en: Can't read root
gl: Non é posíbel ler root

en: Invalid %s namespace for pid %d
gl: Espazo de nomes %s non válido para o PID %d

en: Invalid %s namespace for self
gl: Espazo de nomes %s non válido para si mesmo

en: Can't open %s namespace: %s
gl: Non é posíbel abrir o espazo de nomes %s: %s

en: Can't enter %s namespace: %s
gl: Non é posíbel entrar no espazo de nomes %s: %s

en: Can't chdir
gl: Non é posíbel facer chdir

en: Can't chroot
gl: Non é posíbel facer chroot

en: Can't switch gid
gl: Non é posíbel trocar o GID

en: Can't switch uid
gl: Non é posíbel trocar o UID

en: Ref
gl: Referencia

en: Arch
gl: Arquitectura

en: Branch
gl: Rama

en: Commit
gl: Remisión

en: Old Commit
gl: Remisión antiga

en: Show user installations
gl: Mostrar instalacións do usuario

en: Show system-wide installations
gl: Mostrar instalacións do sistema

en: Show specific system-wide installations
gl: Mostrar instalacións específicas do sistema

en: Show ref
gl: Mostrar referencia

en: Show commit
gl: Mostrar remisión

en: Show origin
gl: Mostrar orixe

en: Show size
gl: Mostrar tamaño

en: Show metadata
gl: Mostrar metadatos

en: PATH
gl: RUTA

en: Show extensions
gl: Mostrar extensións

en: NAME [BRANCH] - Get info about an installed app or runtime
gl: NOME [RAMA] - Obtén información sobre a aplicación ou runtime instalado

en: NAME must be specified
gl: Debe especificar o NOME

en: ref not present in origin
gl: referencia non presente no orixe

en: Ref:
gl: Referencia:

en: Arch:
gl: Arquitectura:

en: Branch:
gl: Rama:

en: Collection:
gl: Colección

en: Installation:
gl: Instalación:

en: Installed:
gl: Instalado:

en: Active commit:
gl: Remisión activa:

en: Latest commit:
gl: Última remisión:

en: Commit:
gl: Remisión:

en: Extension:
gl: Extensión:

en: Origin:
gl: Orixe:

en: Subpaths:
gl: Subdirectorios:

en: Don't pull, only install from local cache
gl: Non facer «pull», só instar desde a caché local

en: Don't deploy, only download to local cache
gl: No despregar, só descargar á caché local

en: Don't install related refs
gl: Non instalar referencias relacionadas

en: Don't verify/install runtime dependencies
gl: Non verificar/instalar as dependencias de runtime

en: Don't use static deltas
gl: Non usar deltas estáticos

en: Assume LOCATION is a .flatpak single-file bundle
gl: Asume que LOCALIZACION é un paquete .flatpak dun só ficheiro.

en: Assume LOCATION is a .flatpakref application description
gl: Asume que LOCALIZACION é uha descrición de aplicación .flatpakref

en: Check bundle signatures with GPG key from FILE (- for stdin)
gl: Comproba as sinaturas do paquete coa chave GPG dese o FICHEIRO (- para stdin)

en: Only install this subpath
gl: Só instalar esta subruta

en: Automatically answer yes for all questions
gl: Responder si automaticamente para todas as preguntas

en: Bundle filename must be specified
gl: Debe especificar o nome de ficheiro do paquete

en: Remote bundles are not supported
gl: Non se admiten os paquetes remotos

en: Filename or uri must be specified
gl: Debe especificar o nome de ficheiro ou uri

en: INSTANCE - Stop a running application
gl: INSTANCIA - Deter unha aplicación en execución

en: Show extra information
gl: Mostrar información adicional

en: List installed runtimes
gl: Mostrar os runtime instalados

en: List installed applications
gl: Mostrar as aplicacións instaladas

en: Arch to show
gl: Arquitectura a mostrar

en: List all refs (including locale/debug)
gl: Mostrar todas as referencias (incluíndo as locais/depuración)

en: List all applications using RUNTIME
gl: Mostrar as aplicacións instaladas

en: Name
gl: Nome

en: Active commit
gl: Remisión activa

en: Latest commit
gl: Última remisión

en: Installed size
gl: Tamaño instalado

en: Options
gl: Opcións

en:  - List installed apps and/or runtimes
gl:  - Lista as aplicacións instaladas ou runtimes

en: Arch to make current for
gl: Arquitectura que facer a actual

en: APP BRANCH - Make branch of application current
gl: APP RAMA - Facer actual a rama da aplicación

en: APP must be specified
gl: Debe especificar o APP

en: BRANCH must be specified
gl: Debe especificar a RAMA

en: App %s branch %s is not installed
gl: A aplicación %s rama %s non está instalada

en: [APP] - Override settings [for application]
gl: APP - Sobrescribir as configuracións da aplicación

en: TABLE ID [APP_ID] - Remove item from permission store
gl: Revogarlle os permisos de escritura á aplicación

en: APP_ID - Reset permissions for an app
gl: Engadir permisos para esta aplicación

en: APP_ID - Show permissions for an app
gl: Engadir permisos para esta aplicación

en: R.-Branch
gl: R.-Rama

en: Do nothing if the provided remote exists
gl: Non facer nada se o fornecedor remoto existe

en: LOCATION specifies a configuration file, not the repo location
gl: LOCATION especifica o ficheiro de configuracion, non unha localización de repositorio

en: Disable GPG verification
gl: Desactivar a comprobación GPG

en: Mark the remote as don't enumerate
gl: Marcar o reomoto como non enumerado

en: Mark the remote as don't use for deps
gl: Estabelecer o remoto como non usado para as dependencias

en: Set priority (default 1, higher is more prioritized)
gl: Estabelecer prioridade (1 por omisión, máis prioridade canto máis alto)

en: PRIORITY
gl: PRIORIDADE

en: A nice name to use for this remote
gl: Un nome bonito para usar neste repositorio remoto

en: Default branch to use for this remote
gl: Rama por omisión que usar neste repositorio remoto

en: Import GPG key from FILE (- for stdin)
gl: Importar a chave GPG desde o FICHEIRO (- para stdin)

en: Disable the remote
gl: Desactivar o repositorio remoto

en: Autoinstall authenticator
gl: Autoinstalar autenticador

en: Can't load file %s: %s
gl: Non é posíbel cargar o ficheiro %s: %s

en: NAME LOCATION - Add a remote repository
gl: NOME LOCALIZACION - Engade un novo repositorio remoto

en: GPG verification is required if collections are enabled
gl: A comprobación GPG é obrigatoria se as coleccións están activadas

en: Remote %s already exists
gl: O repositorio remoto %s xa existe

en: Invalid authenticator name %s
gl: Nome de autenticador %s non válido

en: Warning: Could not update extra metadata for '%s': %s
gl: Aviso: Non se puideron actualizar os metadatos adicionais para «%s»: %s

en: Remove remote even if in use
gl: Eliminar remoto incluso se está en uso

en: NAME - Delete a remote repository
gl: NOME - Eliminar un repositorio remoto

en: REMOTE and REF must be specified
gl: Debe especificar REMOTO e REF

en: Show remote details
gl: Mostrar información do remoto

en: Show disabled remotes
gl: Mostrar remotos desactivados

en: Title
gl: Título

en: Priority
gl: Prioridade

en:  - List remote repositories
gl:  - Lista os repositorios remotos

en: Show arches and branches
gl: Mostrar arquitecturas e ramas

en: Show only runtimes
gl: Mostrar só os runtimes

en: Show only apps
gl: Mostrar só as aplicacións

en: Show only those where updates are available
gl: Mostrar só aqueles para os que haxa actualizacións

en: Limit to this arch (* for all)
gl: Limitar a esta arquitectura (* para todas)

en: Download size
gl: Tamaño de descarga

en: Enable GPG verification
gl: Activar comprobación GPG

en: Mark the remote as enumerate
gl: Marcar o remoto como enumerado

en: Mark the remote as used for dependencies
gl: Estabelecer o remoto como usado polas dependencias

en: Set a new url
gl: Estabelecer unha nova url

en: Enable the remote
gl: Activar o repositorio remoto

en: Update extra metadata from the summary file
gl: Actualizar os metadatos adicionais desde o ficheiro de resumo

en: NAME - Modify a remote repository
gl: NOME - Modificar un repositorio remoto

en: Remote NAME must be specified
gl: Debe especifciar o NOME do repositorio remoto

en: Updating extra metadata from remote summary for %s
gl: Actualizando os metadatos adicionais desde o resumo remoto para %s

en: Error updating extra metadata for '%s': %s
gl: Produciuse un erro ao actualizar os metadatos adicionais para «%s»: %s

en: Could not update extra metadata for %s
gl: Non se puido actualizar os metadatos adicionais para %s

en: Reinstall all refs
gl: Reinstalar todas as referencias

en: Installed
gl: Instalado

en: Download
gl: Descargar

en: Print general information about the repository
gl: Imprimir a información xeral sobre o repositorio

en: List the branches in the repository
gl: Mostra as ramas no repositorio

en: Print metadata for a branch
gl: Imprime os metadatos para unha rama

en: LOCATION - Repository maintenance
gl: LOCALIZACION - Mantemento do repositorio

en: Command to run
gl: Orde a executar

en: Branch to use
gl: Rama a usar

en: Use development runtime
gl: Usar runtime de desenvolvemento

en: Runtime to use
gl: Runtime a usar

en: Runtime version to use
gl: Versión do runtime a usar

en: Log accessibility bus calls
gl: Rexistrar chamadas ao bus de accesibilidade

en: Enable file forwarding
gl: Activar redirección de ficheiro

en: Arch to uninstall
gl: Arquitectura a desinstalar

en: Keep ref in local repository
gl: Manter referencia no repositorio local

en: Don't uninstall related refs
gl: Non desinstalar as referencias relacionadas

en: Remove files even if running
gl: Eliminar os ficheiros incluso se está en execución

en: Uninstall all
gl: Desinstalar todo

en: Arch to update for
gl: Arquitectura para a que actualizar

en: Commit to deploy
gl: Remisión a despregar

en: Remove old files even if running
gl: Eliminar os ficheiros antigos incluso se está en execución

en: Don't pull, only update from local cache
gl: Non facer «pull», só actualizar desde a caché local

en: Don't update related refs
gl: Non actualiar as referencias relacionadas

en: Update appstream for remote
gl: Actualizar appstream desde o remoto

en: Only update this subpath
gl: Só actualizar esta subruta

en: Which do you want to install (0 to abort)?
gl: Cal desexa instalar (0 para abortar)?

note: default to yes on Enter
en: The remote '%s', referred to by '%s' at location %s contains additional applications.
    Should the remote be kept for future installations?
gl: O remoto «%s», referida por «%s» na localización %s contén aplicacións adicionais.
    Desexa instalar outras aplicacións desde aquí?

note: default to yes on Enter
en: The application %s depends on runtimes from:
      %s
    Configure this as new remote '%s'
gl: Esta aplicación %s depende dos runtimes de:
      %s
    Configure esta como o novo remoto «%s»

en: Uninstall complete.
gl: Desinstalación completada.

en: Installation complete.
gl: Instalación completada.

en: Updates complete.
gl: Actualización completada.

en: Install an application or runtime
gl: Instalar unha aplicación ou runtime

en: Update an installed application or runtime
gl: Actualizar unha aplicación ou runtime instalado

en: Uninstall an installed application or runtime
gl: Desinstalar unha aplicación ou runtime instalado

en: List installed apps and/or runtimes
gl: Mostrar as aplicacións e/ou runtimes instalados

en: Show info for installed app or runtime
gl: Mostrar información para as aplicacións ou runtime instaladas

en: Run an application
gl: Executa unha aplicación

en: Override permissions for an application
gl: Sobrescribir permisos para unha aplicación

en: Specify default version to run
gl: Especifica a versión por omisión a executar

en: Enter the namespace of a running application
gl: Entrar no espazo de nomes dunha aplicación en execución

en: Enumerate running applications
gl: Enumerar aplicacións en execución

en: Stop a running application
gl: Deter unha aplicación en execución

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage file access
gl: 
     Xestionar o acceso ao ficheiro

en: List exported files
gl: Mostrar os ficheiros exportados

en: Grant an application access to a specific file
gl: Darlle a unha aplicación acceso a un ficheiro específico

en: Revoke access to a specific file
gl: Revogar acceso a un ficheiro específico

en: Show information about a specific file
gl: Mostrar información sobre un ficheiro específico

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage dynamic permissions
gl: 
    Xestionar os permisos dinámicos

en: Remove item from permission store
gl: Revogarlle os permisos de escritura á aplicación

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage remote repositories
gl: 
     Xestionar os repositorios remotos

en: List all configured remotes
gl: Mostrar todos os remotos configurados

en: Add a new remote repository (by URL)
gl: Engadir un repositorio remoto novo (por URL)

en: Modify properties of a configured remote
gl: Modificar as propiedades dun remoto configurado

en: Delete a configured remote
gl: Eliminar un remoto configurado

en: List contents of a configured remote
gl: Mostrar os contidos dun remoto configurado

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Build applications
gl: 
     Construír aplicacións

en: Initialize a directory for building
gl: Inicializar un directorio para a construción

en: Run a build command inside the build dir
gl: Executar unha orde de construción dentro do directorio de construción

en: Finish a build dir for export
gl: Rematar un directorio de construción para exportar

en: Export a build dir to a repository
gl: Exportar un directorio de construción a un repositorio

en: Import a bundle file
gl: Importar un ficheiro empaquetado

en: Sign an application or runtime
gl: Asinar unha aplicación ou runtime

en: Update the summary file in a repository
gl: Actualizaar o ficheiro de resumo no repositorio

en: Create new commit based on existing ref
gl: Crear nova remisión baseada na referencia existente

en: Print version information and exit
gl: Imprimir información da versión e saír

en: Print default arch and exit
gl: Imprimir arquitectura por omisión e saír

en: Print supported arches and exit
gl: Imprimir as arquitecturas compatíbeis e saír

en: Print active gl drivers and exit
gl: Imprimir os controladores gl activos e saír

en: Builtin Commands:
gl: Ordes incrustadas:

en: '%s' is not a flatpak command. Did you mean '%s%s'?
gl: «%s» non é unha orde de flatpak. Quixo dicir «%s%s»?

en: No command specified
gl: Non se especificou ningunha orde

en: error:
gl: erro:

en: %s not installed
gl: %s non instalado

en: Unknown share type %s, valid types are: %s
gl: Tipo de compartido %s descoñecido, os tipos validos son: %s

en: Unknown policy type %s, valid types are: %s
gl: Tipo de normativa %s descoñecida, os tipos válidos son: %s

en: Invalid dbus name %s
gl: Nome de dbus %s non

en: Unknown socket type %s, valid types are: %s
gl: Tipo de socket %s descoñecido, os tipos validos son: %s

en: Unknown device type %s, valid types are: %s
gl: Tipo de dispositivo %s descoñecido, os tipos válidos son: %s

en: Unknown feature type %s, valid types are: %s
gl: Tipo de característica %s descoñecida, os tipos validos son: %s

en: Invalid env format %s
gl: Formato de env %s non válido

en: Share with host
gl: Compartir co anfitrión

en: SHARE
gl: COMPARTIR

en: Unshare with host
gl: Deixar de compartir co anfitrión

en: Expose socket to app
gl: Expoñer o socket á aplicación

en: Don't expose socket to app
gl: Non expoñer o socket á aplicación

en: Expose device to app
gl: Expoñer o dispositivo á aplicación

en: DEVICE
gl: DISPOSITIVO

en: Don't expose device to app
gl: Non expoñer o dispositivo á aplicación

en: Allow feature
gl: Permitir característica

en: FEATURE
gl: CARACTERÍSTICA

en: Don't allow feature
gl: No permitir característica

en: Expose filesystem to app (:ro for read-only)
gl: Expoñer o sistema de ficheiros á aplicación (:ro para só lectura)

en: FILESYSTEM[:ro]
gl: SISTEMA_FICHEIROS[:ro]

en: Don't expose filesystem to app
gl: Non expoñer o sistema de ficheiros á aplicación

en: FILESYSTEM
gl: SISTEMA_FICHEIROS

en: Set environment variable
gl: Estabelecer variábel de ambiente

en: VAR=VALUE
gl: VAR=VALOR

en: Allow app to own name on the session bus
gl: Permitir que a aplicación teña un nome propio no bus de sesión

en: DBUS_NAME
gl: NOME_DBUS

en: Allow app to talk to name on the session bus
gl: Permitir á aplicación falar cun nome no bus de sesión

en: Don't allow app to talk to name on the session bus
gl: Permitir á aplicación falar cun nome no bus de sesión

en: Allow app to own name on the system bus
gl: Permitir á aplicación posuír un nome propio no bus do sistema

en: Allow app to talk to name on the system bus
gl: Permitir á aplicación falar cun nome no bus de sistema

en: Don't allow app to talk to name on the system bus
gl: Permitir á aplicación falar cun nome no bus de sistema

en: Add generic policy option
gl: Engadir unha opción de normativa xenérica

en: SUBSYSTEM.KEY=VALUE
gl: SUBSISTEMA.CHAVE=VALOR

en: Remove generic policy option
gl: Eliminar opción de normativa xenérica

en: FILENAME
gl: NOME_FICHEIRO

note: This is not needed/used anymore, so hidden, but we accept it for backwards compat
en: Don't require a running session (no cgroups creation)
gl: Non requirir unha sesión en execución (sen creación de cgroups)

en: Unable to connect to system bus
gl: Non foi posíbel conectarse ao bus do sistema

en: No overrides found for %s
gl: Non se atopou ningunha sobrescritura para %s

en: While opening repository %s:
gl: Ao abrir o repositorio %s:

en: Empty name for extra data uri %s
gl: Nome baleiro para o uri de datos adicinais %s

en: Unsupported extra data uri %s
gl: URI de datos adicinais %s non admitido

en: Failed to load local extra-data %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao cargar os datos adicinais locais %s: %s

en: Wrong size for extra-data %s
gl: Tamaño dos datos adicinais incorrecto %s

en: While downloading %s:
gl: Ao descargar %s:

en: Wrong size for extra data %s
gl: Tamaño dos datos adicinais %s incorrecto

en: Invalid checksum for extra data %s
gl: Suma de verificación non válida para os datos adicinais %s

en: %s commit %s already installed
gl: %s remisión %s xa instalado

en: While pulling %s from remote %s:
gl: Ao obter %s desde o remoto %s:

en: Not enough memory
gl: Non hai momoria dabondo

en: Failed to read from exported file
gl: Produciuse un fallo ao ler o ficheiro exportado

en: Error reading mimetype xml file
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro xml de mimetype

en: Invalid mimetype xml file
gl: Ficheiro xml de mimetype non válido

en: While getting detached metadata:
gl: Mentres se obtiñan os metadatos desanexados:

en: While creating extradir:
gl: Ao crear o directorio adicional:

en: Invalid checksum for extra data
gl: Suma de verificación non válida para os datos adicinais

en: Wrong size for extra data
gl: Tamaño dos datos adicinais incorrecto

en: While writing extra data file '%s':
gl: Ao escribir o ficheiro de datos adicionais «%s»:

en: apply_extra script failed, exit status %d
gl: apply_extra script failed, estado de saída %d

en: While trying to resolve ref %s:
gl: Ao tentar resolver a referencia %s:

en: %s is not available
gl: %s non está dispoñíbel

en: Can't create deploy directory
gl: Non é posíbel crear o directorio de despregue

en: Failed to read commit %s:
gl: Produciuse un fallo ao ler a remisión %s:

en: While trying to checkout %s into %s:
gl: Ao tentar obter %s en %s:

en: While trying to checkout metadata subpath:
gl: Ao tentar obter a subruta de metadatos:

en: While trying to remove existing extra dir:
gl: Ao tentar eliminar o directorio adicinal existente:

en: While trying to apply extra data:
gl: Ao tentar aplicar os datos adicionais:

en: Invalid commit ref %s:
gl: Referencia de remisión %s non válida:

en: Deployed ref %s does not match commit (%s)
gl: A referencia %s despregada non coincide coa remisión (%s)

en: Deployed ref %s branch does not match commit (%s)
gl: A rama %s da referencia despregada non coincide coa remisión (%s)

en: %s branch %s already installed
gl: %s rama %s xa instalado

en: This version of %s is already installed
gl: Esta versión de %s xa está instalada

en: Can't change remote during bundle install
gl: Non é posíbel cambiar o remoto durante a instalación dun paquete

en: %s branch %s is not installed
gl: %s rama %s non está instalado

en: Nothing matches %s
gl: Nada coincide con %s

en: Can't find ref %s%s%s%s%s
gl: Non se puido atopar a referencia %s%s%s%s%s

en: Error searching remote %s: %s
gl: Produciuse un erro ao buscar o remoto %s: %s

en: Error searching local repository: %s
gl: Produciuse un erro ao buscar no repositorio local: %s

en: Could not find installation %s
gl: Non foi posíbel atopar a instalación %s

en: Runtime %s, branch %s is already installed
gl: Runtime %s, rama %s xa está instalado

en: App %s, branch %s is already installed
gl: Aplicación %s, rama %s xa está instalado

en: %s is not application or runtime
gl: %s non é unha aplicación ou runtime

en: Failed to open app info file
gl: Produciuse un fallo ao abrir o ficheiro de información de aplicación

en: Unable to create sync pipe
gl: Non foi posíbel crear a tubería de sincronización

en: Failed to sync with dbus proxy
gl: Procuciuse un fallo ao sincronizarse co proxi de dbus

en: The application %s requires the runtime %s which was not found
gl: A aplicación %s require o runtime %s que non está instalado

en: The application %s requires the runtime %s which is not installed
gl: A aplicación %s require o runtime %s que non está instalado

en: Remote %s disabled, ignoring %s update
gl: Remoto %s descactivado, ignorando a actualización %s

en: No extra data sources
gl: Non hai orixes de datos adicionais

en: %s needs a later flatpak version (%s)
gl: %s precisa unha versión de flatpak posterior (%s)

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed application
gl: Instalar aplicación asinada

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed runtime
gl: Instalar runtime asinado

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update an app as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed application
gl: Actualizar aplicación asinada

en: Authentication is required to update software
gl: Requírese autenticación para actualizar software

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update a runtime as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed runtime
gl: Actualizar runtime asinado

note: SECURITY: - Normal users do not need authentication to update metadata from signed repositories.
en: Update remote metadata
gl: Actualizar metadatos do remoto

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide.
en: Install bundle
gl: Instalar paquete

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall runtime
gl: Desinstalar paquete

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall app
gl: Desactivar aplicación

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to configure system-wide software repositories.
en: Configure Remote
gl: Configurar remoto

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update appstream data as it will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update appstream
gl: Actualizar appstream
