flatpak master - en to hu translation catalogue (506 entries)

en: Export runtime instead of app
hu: Futtatókörnyezet exportálása az alkalmazás helyett

en: Arch to bundle for
hu: Csomagolás ezen architektúrához

en: ARCH
hu: ARCHITEKTÚRA

en: Url for repo
hu: URL a tárolóhoz

en: Url for runtime flatpakrepo file
hu: URL a futtatókörnyezet flatpaktároló fájlhoz

en: Add GPG key from FILE (- for stdin)
hu: GPG kulcs hozzáadása a FÁJLBÓL (- a szabványos bemenethez)

en: FILE
hu: FÁJL

en: GPG Key ID to sign the OCI image with
hu: GPG kulcsazonosító az OCI-lemezkép aláírásához

en: KEY-ID
hu: KULCSAZONOSÍTÓ

en: GPG Homedir to use when looking for keyrings
hu: A kulcstartók keresésekor használandó GPG saját könyvtár

en: HOMEDIR
hu: SAJÁTKÖNYVTÁR

en: OSTree commit to create a delta bundle from
hu: OSTree kommit egy deltacsomag előállításához ebből:

en: COMMIT
hu: KOMMIT

en: Export oci image instead of flatpak bundle
hu: Egy OCI-lemezkép exportálása flatpak csomag helyett

en: LOCATION FILENAME NAME [BRANCH] - Create a single file bundle from a local repository
hu: HELY FÁJLNÉV NÉV [ÁG] - Egyetlen fájlcsomag létrehozása helyi tárolóból

en: LOCATION, FILENAME and NAME must be specified
hu: A HELY, FÁJLNÉV és NÉV megadása kötelező

en: Too many arguments
hu: Túl sok argumentum

en: '%s' is not a valid repository
hu: A(z) „%s” nem érvényes tároló

en: '%s' is not a valid name: %s
hu: A(z) „%s” nem érvényes név: %s

en: '%s' is not a valid branch name: %s
hu: A(z) „%s” nem érvényes ágnév: %s

en: Use Platform runtime rather than Sdk
hu: Platform futtatókörnyezet használata az Sdk helyett

en: Make destination readonly
hu: Cél írásvédetté tétele

en: Add bind mount
hu: Kötési csatolás hozzáadása

en: DEST=SRC
hu: CÉL=FORRÁS

en: Start build in this directory
hu: Összeállítás indítása ebben a könyvtárban

en: DIR
hu: KÖNYVTÁR

en: Where to look for custom sdk dir (defaults to 'usr')
hu: Hol keresse az egyéni sdk könyvtárat (alapértelmezetten „usr”)

en: Use alternative file for the metadata
hu: Alternatív fájl használata a metaadatokhoz

en: Kill processes when the parent process dies
hu: Folyamatok kilövése, ha a szülőfolyamat véget ér

en: Export application homedir directory to build
hu: Az alkalmazás saját könyvtárának exportálása az összeállításba

en: Log session bus calls
hu: Munkamenetbusz-hívások naplózása

en: Log system bus calls
hu: Rendszerbusz-hívások naplózása

en: DIRECTORY must be specified
hu: A KÖNYVTÁR megadása kötelező

en: Build directory %s not initialized, use flatpak build-init
hu: A(z) „%s” összeállítási könyvtár nincs előkészítve, a flatpak összeállítás-előkészítő használata

en: metadata invalid, not application or runtime
hu: a metaadat érvénytelen, nem alkalmazás vagy futtatókörnyezet

en: No extension point matching %s in %s
hu: Nincs %s illeszkedésű kiterjesztéspont ebben: %s

en: Missing '=' in bind mount option '%s'
hu: Hiányzó „=” a(z) „%s” kötési csatolás kapcsolóban

en: Unable to start app
hu: Nem indítható el az alkalmazás

en: Source repo dir
hu: Forrástároló könyvtár

en: SRC-REPO
hu: FORRÁS-TÁROLÓ

en: Source repo ref
hu: Forrástároló hivatkozás

en: SRC-REF
hu: FORRÁS-HIVATKOZÁS

en: One line subject
hu: Egysoros tárgy

en: SUBJECT
hu: TÁRGY

en: Full description
hu: Teljes leírás

en: BODY
hu: TÖRZS

en: Update the appstream branch
hu: Az AppStream ág frissítése

en: Don't update the summary
hu: Ne frissítse az összegzést

en: GPG Key ID to sign the commit with
hu: GPG kulcsazonosító a kommit aláírásához

en: DST-REPO must be specified
hu: A CÉL-TÁROLÓ megadása kötelező

en: If --src-repo is not specified, exactly one destination ref must be specified
hu: Ha a --src-repo nincs megadva, akkor pontosan egy célhivatkozást kell megadni

en: If --src-ref is specified, exactly one destination ref must be specified
hu: Ha a --src-ref meg van adva, akkor pontosan egy célhivatkozást kell megadni

en: %s: no change
hu: %s: nincs változás

en: Architecture to export for (must be host compatible)
hu: Architektúra az exportáláshoz (a gazdával kompatibilisnek kell lennie)

en: Commit runtime (/usr), not /app
hu: Futtatókörnyezet kommitolása (/usr), a /app helyett

en: Use alternative directory for the files
hu: Alternatív könyvtár használata a fájlokhoz

en: SUBDIR
hu: ALKÖNYVTÁR

en: Files to exclude
hu: Kizárandó fájlok

en: PATTERN
hu: MINTA

en: Excluded files to include
hu: Felvenni kívánt kizárt fájlok

en: Override the timestamp of the commit
hu: A kommit időbélyegének felülírása

en: Collection ID
hu: Gyűjteményazonosító

en: WARNING: Error running desktop-file-validate: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: Hiba a desktop-file-validate futtatásakor: %s

en: WARNING: Error reading from desktop-file-validate: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: Hiba a desktop-file-validate kimenetének olvasásakor: %s

en: WARNING: Failed to validate desktop file %s: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: Nem sikerült ellenőrizni a(z) %s asztali fájlt: %s

en: WARNING: Can't find Exec key in %s: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: Nem található itt az Exec kulcs: %s: %s

en: WARNING: Binary not found for Exec line in %s: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: Nem található itt az Exec sorban megadott bináris: %s: %s

en: WARNING: Icon not matching app id in %s: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: Nem egyezik az itt megadott ikon alkalmazásazonosítóval: %s: %s

en: WARNING: Icon referenced in desktop file but not exported: %s
hu: FIGYELMEZTETÉS: Az ikon hivatkozva van az asztali fájlban, de nincs exportálva: %s

en: Invalid uri type %s, only http/https supported
hu: Érvénytelen URI-típus (%s), csak a http/https támogatott

en: Unable to find basename in %s, specify a name explicitly
hu: Nem sikerült megtalálni az alapnevet ebben: %s, pontosan adja meg a nevet

en: No slashes allowed in extra data name
hu: A perjelek nem engedélyezettek a további adatok névében

en: Invalid format for sha256 checksum: '%s'
hu: Érvénytelen formátum az sha256 ellenőrzőösszegnél: „%s”

en: Extra data sizes of zero not supported
hu: Nulla méretű további adatméret nem támogatott

en: LOCATION DIRECTORY [BRANCH] - Create a repository from a build directory
hu: HELY KÖNYVTÁR [ÁG] - Tároló létrehozása egy összeállítási könyvtárból

en: LOCATION and DIRECTORY must be specified
hu: A HELY és KÖNYVTÁR megadása kötelező

en: ‘%s’ is not a valid collection ID: %s
hu: A(z) „%s” nem érvényes gyűjteményazonosító: %s

en: No name specified in the metadata
hu: Nincs név megadva a metaadatokban

en: Commit: %s
hu: Kommit: %s

en: Metadata Total: %u
hu: Metaadatok összesen: %u

en: Metadata Written: %u
hu: Kiírt metaadatok: %u

en: Content Total: %u
hu: Tartalom összesen: %u

en: Content Written: %u
hu: Kiírt tartalom: %u

en: Content Bytes Written:
hu: Kiírt tartalom bájtokban:

en: Command to set
hu: Beállítandó parancs

en: COMMAND
hu: PARANCS

en: Flatpak version to require
hu: A szükséges flatpak-verzió

en: MAJOR.MINOR.MICRO
hu: FŐ.KISEBB.APRÓ

en: Don't process exports
hu: Ne dolgozza fel az exportokat

en: Extra data info
hu: További adatinformációk

en: Add extension point info
hu: Kiterjesztéspont-információk hozzáadása

en: NAME=VARIABLE[=VALUE]
hu: NÉV=VÁLTOZÓ[=ÉRTÉK]

en: NAME
hu: NÉV

en: Set extension priority (only for extensions)
hu: Kiterjesztés prioritás beállítása (csak kiterjesztésekhez)

en: Change the sdk used for the app
hu: Az alkalmazáshoz használt sdk megváltoztatása

en: Change the runtime used for the app
hu: Az alkalmazáshoz használt futtatókörnyezet megváltoztatása

en: RUNTIME
hu: FUTTATÓKÖRNYEZET

en: Set generic metadata option
hu: Általános metaadat lehetőség beállítása

en: GROUP=KEY[=VALUE]
hu: CSOPORT=KULCS[=ÉRTÉK]

en: Exporting %s
hu: %s exportálása

en: More than one executable found
hu: Több mint egy futtatható állomány található

en: Using %s as command
hu: A(z) %s használata parancsként

en: No executable found
hu: Nem található futtatható állomány

en: Too few elements in --extra-data argument %s
hu: Túl kevés elem a(z) %s --extra-data argumentumban

en: Too few elements in --metadata argument %s, format should be GROUP=KEY[=VALUE]]
hu: Túl kevés elem a(z) %s --metadata argumentumban, a formátumnak CSOPORT=KULCS[=ÉRTÉK] alakban kell lennie

en: Too few elements in --extension argument %s, format should be NAME=VAR[=VALUE]
hu: Túl kevés elem a(z) %s --extension argumentumban, a formátumnak NÉV=VÁLTOZÓ[=ÉRTÉK] alakban kell lennie

en: DIRECTORY - Finalize a build directory
hu: KÖNYVTÁR - Egy összeállítási könyvtár befejezése

en: Build directory %s not initialized
hu: A(z) „%s” összeállítási könyvtár nincs előkészítve

en: Build directory %s already finalized
hu: A(z) „%s” összeállítási könyvtár már be lett fejezve

en: Please review the exported files and the metadata
hu: Nézze át az exportált fájlokat és a metaadatokat

en: Override the ref used for the imported bundle
hu: Az importált csomaghoz használt hivatkozás felülbírálása

en: REF
hu: HIVATKOZÁS

en: Import oci image instead of flatpak bundle
hu: Egy OCI-lemezkép importálása flatpak csomag helyett

en: Ref '%s' not found in registry
hu: A(z) „%s” hivatkozás nem található a regisztrációs adatbázisban

en: Multiple images in registry, specify a ref with --ref
hu: Több lemezkép van a regisztrációs adatbázisban, adjon meg egy hivatkozást a --ref használatával

en: Importing %s (%s)
hu: %s importálása (%s)

en: LOCATION FILENAME - Import a file bundle into a local repository
hu: HELY FÁJLNÉV - Egy fájlcsomag importálása egy helyi tárolóba

en: LOCATION and FILENAME must be specified
hu: A HELY és FÁJLNÉV megadása kötelező

en: Arch to use
hu: Használandó architektúra

en: Initialize var from named runtime
hu: Változó előkészítése egy elnevezett futtatókörnyezetből

en: Initialize apps from named app
hu: Alkalmazások előkészítése egy elnevezett alkalmazásból

en: APP
hu: ALKALMAZÁS

en: Specify version for --base
hu: Verzió megadása a --base kapcsolóhoz

en: VERSION
hu: VERZIÓ

en: Include this base extension
hu: Ezen alapkiterjesztés felvétele

en: EXTENSION
hu: KITERJESZTÉS

en: Initialize /usr with a writable copy of the sdk
hu: Az /usr előkészítése az sdk írható másolatával

en: Specify the build type (app, runtime, extension)
hu: Az összeállítás-típus megadása (alkalmazás, futtatókörnyezet, kiterjesztés)

en: TYPE
hu: TÍPUS

en: Add a tag
hu: Címke hozzáadása

en: TAG
hu: CÍMKE

en: Include this sdk extension in /usr
hu: Ezen sdk kiterjesztés felvétele az /usr könyvtárba

en: Where to store sdk (defaults to 'usr')
hu: Hol tárolja az sdk-t (alapértelmezetten „usr”)

en: Re-initialize the sdk/var
hu: Az sdk vagy változó újra előkészítése

en: DIRECTORY APPNAME SDK RUNTIME [BRANCH] - Initialize a directory for building
hu: KÖNYVTÁR ALKALMAZÁSNÉV SDK FUTTATÓKÖRNYEZET [ÁG] - Könyvtár előkészítése az összeállításhoz

en: RUNTIME must be specified
hu: A FUTTATÓKÖRNYEZET megadása kötelező

en: '%s' is not a valid build type name, use app, runtime or extension
hu: A(z) „%s” nem érvényes összeállítás-típus név, alkalmazás, futtatókörnyezet vagy kiterjesztés használata szükséges

en: '%s' is not a valid application name: %s
hu: A(z) „%s” nem érvényes alkalmazásnév: %s

en: Build directory %s already initialized
hu: A(z) „%s” összeállítási könyvtár már elő van készítve

en: Arch to install for
hu: Telepítés ezen architektúrára

en: Look for runtime with the specified name
hu: A megadott nevű futtatókörnyezet keresése

en: LOCATION [ID [BRANCH]] - Sign an application or runtime
hu: HELY [AZONOSÍTÓ [ÁG]] - Egy alkalmazás vagy futtatókörnyezet aláírása

en: LOCATION must be specified
hu: A HELY megadása kötelező

en: No gpg key ids specified
hu: Nincsenek megadva GPG kulcsazonosítók

en: Redirect this repo to a new URL
hu: Ezen tároló átirányítása egy új URL-re

en: A nice name to use for this repository
hu: Egy szép, ehhez a tárolóhoz használandó név

en: TITLE
hu: CÍM

en: Default branch to use for this repository
hu: Ehhez a tárolóhoz használandó alapértelmezett ág

en: BRANCH
hu: ÁG

en: COLLECTION-ID
hu: GYŰJTEMÉNY-AZONOSÍTÓ

en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations
hu: Gyűjteményazonosítók állandó beállítása az ügyfél távoli tároló beállításaiban

en: Import new default GPG public key from FILE
hu: Új alapértelmezett GPG nyilvános kulcs importálása FÁJLBÓL

en: GPG Key ID to sign the summary with
hu: GPG kulcsazonosító az összegzés aláírásához

en: Generate delta files
hu: Delta fájlok előállítása

en: Prune unused objects
hu: Nem használt objektumok törlése

en: Only traverse DEPTH parents for each commit (default: -1=infinite)
hu: Csak MÉLYSÉG szülők bejárása az egyes kommitoknál (alapértelmezett: -1 = végtelen)

en: DEPTH
hu: MÉLYSÉG

en: Generating delta: %s (%.10s)
hu: Delta előállítása: %s (%.10s)

en: Generating delta: %s (%.10s-%.10s)
hu: Delta előállítása: %s (%.10s-%.10s)

en: Failed to generate delta %s (%.10s):
hu: Nem sikerült a(z) %s (%.10s) delta előállítása:

en: Failed to generate delta %s (%.10s-%.10s):
hu: Nem sikerült a(z) %s (%.10s-%.10s) delta előállítása:

en: LOCATION - Update repository metadata
hu: HELY - Tároló metaadatainak frissítése

en: Updating appstream branch
hu: Az AppStream ág frissítése

en: Updating summary
hu: Összegzés frissítése

en: Total objects: %u
hu: Objektumok összesen: %u

en: No unreachable objects
hu: Nincsenek elérhetetlen objektumok

en: Deleted %u objects, %s freed
hu: %u objektum törölve, %s felszabadítva

en: List configuration keys and values
hu: A konfigurációs kulcsok és értékek listája

en: Get configuration for KEY
hu: Konfiguráció lekérése a KULCShoz

en: Set configuration for KEY to VALUE
hu: A konfigurációs KULCS beállítása az ÉRTÉKre

en: Unset configuration for KEY
hu: KULCS konfigurációs értékének eltávolítása

en: Unknown configure key '%s'
hu: Ismeretlen „%s” konfigurációs kulcs

en: [KEY [VALUE]] - Manage configuration
hu: [KULCS [ÉRTÉK]] – Konfiguráció kezelése

en: Must specify one of --list, --get, --set or --unset
hu: Meg kell adnia a --list, --get, --set vagy --unset egyikét

en: Look for app with the specified name
hu: Alkalmazás keresése a megadott névvel

en: Create a unique document reference
hu: Egyedi dokumentumhivatkozás létrehozása

en: Make the document transient for the current session
hu: A dokumentum átmenetivé tétele a jelenlegi munkamenethez

en: Don't require the file to exist already
hu: Ne követelje meg, hogy a fájl már létezzen

en: Give the app read permissions
hu: Olvasási jogosultság adása az alkalmazásnak

en: Give the app write permissions
hu: Írási jogosultság adása az alkalmazásnak

en: Give the app delete permissions
hu: Törlési jogosultság adása az alkalmazásnak

en: Give the app permissions to grant further permissions
hu: További jogosultságok adására vonatkozó jogosultság adása az alkalmazásnak

en: Revoke read permissions of the app
hu: Az alkalmazás olvasási jogosultságának visszavonása

en: Revoke write permissions of the app
hu: Az alkalmazás írási jogosultságának visszavonása

en: Revoke delete permissions of the app
hu: Az alkalmazás törlési jogosultságának visszavonása

en: Revoke the permission to grant further permissions
hu: További jogosultságok adására vonatkozó jogosultság visszavonása

en: Add permissions for this app
hu: Jogosultságok hozzáadása ehhez az alkalmazáshoz

en: APPID
hu: ALKALMAZÁSAZONOSÍTÓ

en: FILE - Export a file to apps
hu: FÁJL - Fájl exportálása az alkalmazásokba

en: FILE must be specified
hu: A FÁJL megadása kötelező

en: FILE - Get information about an exported file
hu: FÁJL - Információk lekérése egy exportált fájlról

en: Not exported
hu: Nincs exportálva

en: Origin
hu: Eredet

en: [APPID] - List exported files
hu: [ALKALMAZÁSAZONOSÍTÓ] - Exportált fájlok felsorolása

en: FILE - Unexport a file to apps
hu: FÁJL - Fájl alkalmazásokba exportálásának visszavonása

en: No such pid %s
hu: Nincs ilyen PID: %s

en: Can't read cwd
hu: A cwd nem olvasható

en: Can't read root
hu: A root nem olvasható

en: Invalid %s namespace for pid %d
hu: Érvénytelen %s névtér a(z) %d pid-hez

en: Invalid %s namespace for self
hu: Érvénytelen %s névtér saját magához

en: Can't open %s namespace: %s
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s névteret: %s

en: Can't enter %s namespace: %s
hu: Nem lehet belépni a(z) %s névtérbe: %s

en: Can't chdir
hu: A chdir sikertelen

en: Can't chroot
hu: A chroot sikertelen

en: Can't switch gid
hu: Nem állítható át a GID

en: Can't switch uid
hu: Nem állítható át az UID

en: Ref
hu: Hivatkozás

en: Branch
hu: Ág

en: Commit
hu: Kommit

en: Version
hu: Verzió

en: Show user installations
hu: Felhasználói telepítések megjelenítése

en: Show system-wide installations
hu: Rendszerszintű telepítések megjelenítése

en: Show specific system-wide installations
hu: Bizonyos rendszerszintű telepítések megjelenítése

en: Show ref
hu: Hivatkozás megjelenítése

en: Show commit
hu: Kommit megjelenítése

en: Show origin
hu: Eredet megjelenítése

en: Show size
hu: Méret megjelenítése

en: Show metadata
hu: Metaadatok megjelenítése

en: Show permissions
hu: Jogosultságok megjelenítése

en: Query file access
hu: Fájlhozzáférés lekérése

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: Show extensions
hu: Kiterjesztések megjelenítése

en: NAME must be specified
hu: A NÉV megadása kötelező

en: ref not present in origin
hu: a hivatkozás nincs jelen az eredetben

en: Warning: Commit has no flatpak metadata
hu: Figyelmeztetés: a kommitnak nincs flatpak metaadata

en: ID:
hu: Azonosító:

en: Ref:
hu: Hivatkozás:

en: Arch:
hu: Architektúra:

en: Branch:
hu: Ág:

en: Runtime:
hu: Futtatókörnyezet:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Active commit:
hu: Aktív kommit:

en: Latest commit:
hu: Legutolsó kommit:

en: Commit:
hu: Kommit:

en: Parent:
hu: Szülő:

en: Extension:
hu: Kiterjesztés:

en: Origin:
hu: Eredet:

en: Subpaths:
hu: Alútvonalak:

en: Don't pull, only install from local cache
hu: Ne kérje le, csak telepítse a helyi gyorsítótárból

en: Don't deploy, only download to local cache
hu: Ne telepítse, csak töltse le a helyi gyorsítótárba

en: Don't install related refs
hu: Ne telepítse a kapcsolódó hivatkozásokat

en: Don't verify/install runtime dependencies
hu: Ne ellenőrizze/telepítse a futtatókörnyezet függőségeit

en: Don't use static deltas
hu: Ne használjon statikus deltákat

en: Assume LOCATION is a .flatpak single-file bundle
hu: Feltételezzük, hogy a HELY egy .flatpak önálló fájlból álló csomag

en: Assume LOCATION is a .flatpakref application description
hu: Feltételezzük, hogy a HELY egy .flatpakref alkalmazás-leírás

en: Check bundle signatures with GPG key from FILE (- for stdin)
hu: Csomag aláírásának ellenőrzése GPG kulccsal a FÁJLBÓL (- a szabványos bemenethez)

en: Only install this subpath
hu: Csak ezen alútvonal telepítése

en: Automatically answer yes for all questions
hu: Automatikusan válaszoljon igennel minden kérdésre

en: Uninstall first if already installed
hu: Eltávolítás először, ha már telepítve van

en: Bundle filename must be specified
hu: A csomagfájlnév megadása kötelező

en: Remote bundles are not supported
hu: A távoli csomagok nem támogatottak

en: Filename or uri must be specified
hu: A fájlnév vagy URI megadása kötelező

en: Show extra information
hu: További információk megjelenítése

en: List installed runtimes
hu: Telepített futtatókörnyezetek felsorolása

en: List installed applications
hu: Telepített alkalmazások felsorolása

en: Arch to show
hu: Megjelenítendő architektúra

en: List all refs (including locale/debug)
hu: Összes hivatkozás felsorolása (területi beállítás és hibakeresési elemekkel együtt)

en: Name
hu: Név

en: Description
hu: Leírás

en: Application ID
hu: Alkalmazásazonosító

en: Active commit
hu: Aktív kommit

en: Latest commit
hu: Legutolsó kommit

en: Installed size
hu: Telepített méret

en: Options
hu: Beállítások

en:  - List installed apps and/or runtimes
hu:  - Telepített alkalmazások és/vagy futtatókörnyezetek felsorolása

en: Arch to make current for
hu: Aktuálissá tétel ezen architektúrára

en: APP BRANCH - Make branch of application current
hu: ALKALMAZÁS ÁG - Az alkalmazás ágának aktuálissá tétele

en: APP must be specified
hu: Az ALKALMAZÁS megadása kötelező

en: BRANCH must be specified
hu: Az ÁG megadása kötelező

en: App %s branch %s is not installed
hu: A(z) %s alkalmazás, %s ág nincs telepítve

en: [APP] - Override settings [for application]
hu: [ALKALMAZÁS] – Beállítások felülbírálása az alkalmazáshoz

en: Do nothing if the provided remote exists
hu: Ne tegyen semmit, ha a megadott távoli létezik

en: LOCATION specifies a configuration file, not the repo location
hu: A HELY egy beállítófájlt határoz meg, nem a tároló helyét

en: Disable GPG verification
hu: GPG ellenőrzés letiltása

en: Mark the remote as don't enumerate
hu: A távoli megjelölése nem felsorolandóként

en: Mark the remote as don't use for deps
hu: A távoli megjelölése függőségekhez nem használtként

en: Set priority (default 1, higher is more prioritized)
hu: Prioritás beállítása (alapértelmezetten 1, a magasabb nagyobb prioritású)

en: PRIORITY
hu: PRIORITÁS

en: A nice name to use for this remote
hu: Egy szép, ehhez a távolihoz használandó név

en: Default branch to use for this remote
hu: Ehhez a tárolóhoz használandó alapértelmezett ág

en: Import GPG key from FILE (- for stdin)
hu: GPG kulcs importálása a FÁJLBÓL (- a szabványos bemenethez)

en: Disable the remote
hu: A távoli letiltása

en: Can't load uri %s: %s
hu: Nem lehet betölteni a(z) %s URI-t: %s

en: Can't load file %s: %s
hu: Nem lehet betölteni a(z) %s fájlt: %s

en: NAME LOCATION - Add a remote repository
hu: NÉV HELY - Egy távoli tároló hozzáadása

en: GPG verification is required if collections are enabled
hu: GPG ellenőrzés szükséges, ha a gyűjtemények engedélyezettek

en: Remote %s already exists
hu: A távoli %s már létezik

en: Warning: Could not update extra metadata for '%s': %s
hu: Figyelmeztetése Nem sikerült frissíteni a(z) %s további metaadatait: %s

en: Remove remote even if in use
hu: Távoli eltávolítása akkor is, ha használatban van

en: NAME - Delete a remote repository
hu: NÉV - Egy távoli tároló törlése

en: Commit to show info for
hu: Kommit, amelyhez meg kell jeleníteni az információt

en: Display log
hu: Napló megjelenítése

en: Show parent
hu: Szülő megjelenítése

en:  REMOTE REF - Show information about an application or runtime in a remote
hu:  TÁVOLI HIVATKOZÁS – Információk megjelenítése az alkalmazásról vagy futtatókörnyezetről a távoli tárolóban

en: REMOTE and REF must be specified
hu: A TÁVOLI és HIVATKOZÁS megadása kötelező

en:  Commit:
hu:  Kommit:

en:  Subject:
hu:  Tárgy:

en:  Date:
hu:  Dátum:

en: Warning: Commit %s has no flatpak metadata
hu: Figyelmeztetés: a(z) %s kommitnak nincs flatpak metaadata

en: Show remote details
hu: Távoli részleteinek megjelenítése

en: Show disabled remotes
hu: Letiltott távoliak megjelenítése

en: Title
hu: Cím

en: Priority
hu: Prioritás

en:  - List remote repositories
hu:  - Távoli tárolók felsorolása

en: Show arches and branches
hu: Architektúrák és ágak megjelenítése

en: Show only runtimes
hu: Csak futtatókörnyezetek megjelenítése

en: Show only apps
hu: Csak alkalmazások megjelenítése

en: Show only those where updates are available
hu: Csak azok megjelenítése, ahol frissítések érhetők el

en: Limit to this arch (* for all)
hu: Korlátozás erre az architektúrára (* az összeshez)

en: Download size
hu: Letöltési méret

en: Enable GPG verification
hu: GPG ellenőrzés engedélyezése

en: Mark the remote as enumerate
hu: A távoli megjelölése felsorolásként

en: Mark the remote as used for dependencies
hu: A távoli megjelölése függőségekhez használtként

en: Set a new url
hu: Új URL beállítása

en: Enable the remote
hu: A távoli engedélyezése

en: Update extra metadata from the summary file
hu: További metaadatok frissítése az összegzőfájlból

en: NAME - Modify a remote repository
hu: NÉV - Egy távoli tároló módosítása

en: Remote NAME must be specified
hu: A távoli NÉV megadása kötelező

en: Updating extra metadata from remote summary for %s
hu: További metaadatok frissítése a(z) %s távoli összegzéséből

en: Error updating extra metadata for '%s': %s
hu: Hiba a(z) „%s” további metaadatainak frissítéskor: %s

en: Could not update extra metadata for %s
hu: Nem sikerült frissíteni a(z) %s további metaadatait

en: Title: %s
hu: Cím: %s

en: Collection ID: %s
hu: Gyűjteményazonosító: %s

en: Default branch: %s
hu: Alapértelmezett ág: %s

en: Redirect URL: %s
hu: URL átirányítás: %s

en: GPG key hash: %s
hu: GPG kulcs ujjlenyomat: %s

en: Installed
hu: Telepítve

en: Download
hu: Letöltés

en: Print general information about the repository
hu: Általános információk kiírása a tárolóról

en: List the branches in the repository
hu: A tárolóban lévő ágak felsorolása

en: Print metadata for a branch
hu: Egy ág metaadatainak kiírása

en: LOCATION - Repository maintenance
hu: HELY - Tároló karbantartása

en: Command to run
hu: Futtatandó parancs

en: Branch to use
hu: Használandó ág

en: Use development runtime
hu: Fejlesztői futtatókörnyezet használata

en: Runtime to use
hu: Használandó futtatókörnyezet

en: Runtime version to use
hu: Használandó futtatókörnyezet-verzió

en: Log accessibility bus calls
hu: Akadálymentesítési busz hívások naplózása

en: Enable file forwarding
hu: Fájltovábbítás engedélyezése

en: Remotes
hu: Távoli tárolók

en: TEXT - Search remote apps/runtimes for text
hu: SZÖVEG – Távoli alkalmazások vagy futtatókörnyezetek keresése a szöveghez

en: TEXT must be specified
hu: A SZÖVEG megadása kötelező

en: No matches found
hu: Nincs találat

en: Arch to uninstall
hu: Eltávolítandó architektúra

en: Keep ref in local repository
hu: Hivatkozás megtartása a helyi tárolóban

en: Don't uninstall related refs
hu: Ne távolítsa el a kapcsolódó hivatkozásokat

en: Remove files even if running
hu: Fájlok eltávolítása akkor is, ha futnak

en: Arch to update for
hu: Frissítés ezen architektúrára

en: Commit to deploy
hu: Telepítendő kommit

en: Remove old files even if running
hu: Régi fájlok eltávolítása akkor is, ha futnak

en: Don't pull, only update from local cache
hu: Ne kérje le, csak frissítse a helyi gyorsítótárból

en: Don't update related refs
hu: Ne frissítse a kapcsolódó hivatkozásokat

en: Update appstream for remote
hu: Az AppStream frissítése a távolihoz

en: Only update this subpath
hu: Csak ezen alútvonal frissítése

en: Which do you want to use (0 to abort)?
hu: Melyiket szeretné használni (0 a megszakításhoz)?

en: No remote chosen to resolve ‘%s’ which exists in multiple installations
hu: Nem lett távoli tároló kiválasztva a(z) „%s” feloldásához, amely több telepítésben is létezik

en: Remote "%s" not found
hu: A(z) „%s” távoli tároló nem található

en: Which do you want to install (0 to abort)?
hu: Melyiket szeretné telepíteni (0 a megszakításhoz)?

en: Install an application or runtime
hu: Egy alkalmazás vagy futtatókörnyezet telepítése

en: Update an installed application or runtime
hu: Telepített alkalmazás vagy futtatókörnyezet frissítése

en: Uninstall an installed application or runtime
hu: Telepített alkalmazás vagy futtatókörnyezet eltávolítása

en: List installed apps and/or runtimes
hu: Telepített alkalmazások és/vagy futtatókörnyezetek felsorolása

en: Show info for installed app or runtime
hu: Információk megjelenítése a telepített alkalmazáshoz vagy futtatókörnyezethez

en: Configure flatpak
hu: Flatpak beállítása

en: Search for remote apps/runtimes
hu: Távoli alkalmazások vagy futtatókörnyezetek keresése

en: Run an application
hu: Alkalmazás futtatása

en: Override permissions for an application
hu: Jogosultságok felülbírálása egy alkalmazásnál

en: Specify default version to run
hu: Alapértelmezett verzió megadása a futtatáshoz

en: Enter the namespace of a running application
hu: Futó alkalmazás névterének megadása

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage file access
hu: 
     Fájlhozzáférés kezelése

en: List exported files
hu: Exportált fájlok felsorolása

en: Grant an application access to a specific file
hu: Hozzáférés adása egy alkalmazásnak egy bizonyos fájlhoz

en: Revoke access to a specific file
hu: Hozzáférés visszavonása egy bizonyos fájlhoz

en: Show information about a specific file
hu: Információk megjelenítése egy bizonyos fájlról

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage remote repositories
hu: 
     Távoli tárolók kezelése

en: List all configured remotes
hu: Az összes beállított távoli felsorolása

en: Add a new remote repository (by URL)
hu: Új távoli tároló hozzáadása (URL alapján)

en: Modify properties of a configured remote
hu: Beállított távoli tulajdonságainak módosítása

en: Delete a configured remote
hu: Beállított távoli törlése

en: List contents of a configured remote
hu: Beállított távoli tartalmának felsorolása

en: Show information about a remote app or runtime
hu: Információk megjelenítése a távoli alkalmazáshoz vagy futtatókörnyezethez

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Build applications
hu: 
     Alkalmazások összeállítása

en: Initialize a directory for building
hu: Könyvtár előkészítése az összeállításhoz

en: Run a build command inside the build dir
hu: Összeállítási parancs futtatása az összeállítási könyvtáron belül

en: Finish a build dir for export
hu: Összeállítási könyvtár befejezése exportáláshoz

en: Export a build dir to a repository
hu: Összeállítási könyvtár exportálása tárolóba

en: Create a bundle file from a ref in a local repository
hu: Csomagfájl létrehozása egy hivatkozásból egy helyi tárolóban

en: Import a bundle file
hu: Csomagfájl importálása

en: Sign an application or runtime
hu: Alkalmazás vagy futtatókörnyezet aláírása

en: Update the summary file in a repository
hu: Az összegzőfájl frissítése egy tárolóban

en: Create new commit based on existing ref
hu: Új kommit létrehozása meglévő hivatkozás alapján

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Print default arch and exit
hu: Alapértelmezett architektúra kiírása és kilépés

en: Print supported arches and exit
hu: Támogatott architektúrák kiírása és kilépés

en: Print active gl drivers and exit
hu: Aktív gl illesztőprogramok kiírása és kilépés

en: Builtin Commands:
hu: Beépített parancsok:

en: No command specified
hu: Nincs parancs megadva

en: error:
hu: hiba:

en: %s not installed
hu: A(z) %s nincs telepítve

en: Unknown share type %s, valid types are: %s
hu: Ismeretlen %s megosztástípus, az érvényes típusok: %s

en: Unknown policy type %s, valid types are: %s
hu: Ismeretlen %s házirendtípus, az érvényes típusok: %s

en: Unknown socket type %s, valid types are: %s
hu: Ismeretlen %s foglalattípus, az érvényes típusok: %s

en: Unknown device type %s, valid types are: %s
hu: Ismeretlen %s eszköztípus, az érvényes típusok: %s

en: Unknown feature type %s, valid types are: %s
hu: Ismeretlen %s jellemzőtípus, az érvényes típusok: %s

en: Invalid env format %s
hu: Érvénytelen %s env formátum

en: Share with host
hu: Megosztás a gazdagéppel

en: SHARE
hu: MEGOSZTÁS

en: Unshare with host
hu: Megosztás megszüntetése a gazdagéppel

en: Expose socket to app
hu: Foglalat elérhetővé tétele az alkalmazásnak

en: SOCKET
hu: FOGLALAT

en: Don't expose socket to app
hu: Ne tegye elérhetővé a foglalatot az alkalmazásnak

en: Expose device to app
hu: Eszköz elérhetővé tétele az alkalmazásnak

en: DEVICE
hu: ESZKÖZ

en: Don't expose device to app
hu: Ne tegye elérhetővé az eszközt az alkalmazásnak

en: Allow feature
hu: Jellemző engedélyezése

en: FEATURE
hu: JELLEMZŐ

en: Don't allow feature
hu: Ne engedélyezze a jellemzőt

en: Expose filesystem to app (:ro for read-only)
hu: Fájlrendszer elérhetővé tétele az alkalmazásnak (:ro a csak olvashatóhoz)

en: FILESYSTEM[:ro]
hu: FÁJLRENDSZER[:ro]

en: Don't expose filesystem to app
hu: Ne tegye elérhetővé a fájlrendszert az alkalmazásnak

en: FILESYSTEM
hu: FÁJLRENDSZER

en: Set environment variable
hu: Környezeti változó beállítása

en: VAR=VALUE
hu: VÁLTOZÓ=ÉRTÉK

en: Allow app to own name on the session bus
hu: Név birtoklásának lehetővé tétele az alkalmazásnak a munkamenetbuszon

en: DBUS_NAME
hu: DBUS_NÉV

en: Allow app to talk to name on the session bus
hu: A névhez való beszéd lehetővé tétele az alkalmazásnak a munkamenetbuszon

en: Allow app to own name on the system bus
hu: Név birtoklásának lehetővé tétele az alkalmazásnak a rendszerbuszon

en: Allow app to talk to name on the system bus
hu: A névhez való beszéd lehetővé tétele az alkalmazásnak a rendszerbuszon

en: Add generic policy option
hu: Általános irányelv-lehetőség hozzáadása

en: SUBSYSTEM.KEY=VALUE
hu: ALRENDSZER.KULCS=ÉRTÉK

en: Remove generic policy option
hu: Általános irányelv-lehetőség eltávolítása

en: FILENAME
hu: FÁJLNÉV

note: This is not needed/used anymore, so hidden, but we accept it for backwards compat
en: Don't require a running session (no cgroups creation)
hu: Ne követeljen meg egy futó munkamenetet (nincs cgroups létrehozás)

en: Remote OCI index has no registry uri
hu: A távoli OCI indexnek nincs regisztrációs URI-ja

en: No overrides found for %s
hu: Nem találhatók felülbírálások ehhez: %s

en: While opening repository %s:
hu: A(z) %s tároló megnyitása közben:

en: Empty name for extra data uri %s
hu: Üres név a további adat URI-nál: %s

en: Unsupported extra data uri %s
hu: Nem támogatott további adat URI: %s

en: Failed to load local extra-data %s: %s
hu: Nem sikerült a(z) %s helyi további adat betöltése: %s

en: Wrong size for extra-data %s
hu: Hibás méret a(z) %s további adatnál

en: While downloading %s:
hu: A(z) %s letöltése közben:

en: Wrong size for extra data %s
hu: Hibás méret a(z) %s további adatnál

en: Invalid checksum for extra data %s
hu: Érvénytelen ellenőrzőösszeg a(z) %s további adatnál

en: %s commit %s already installed
hu: A(z) %s kommit %s már telepítve van

en: While pulling %s from remote %s:
hu: A(z) %s lekérése közben a(z) %s távoliról:

en: Not enough memory
hu: Nincs elég memória

en: Failed to read from exported file
hu: Nem sikerült olvasni az exportált fájlból

en: Error reading mimetype xml file
hu: Hiba a MIME-típus XML-fájl olvasásakor

en: Invalid mimetype xml file
hu: Érvénytelen MIME-típus XML-fájl

en: While getting detached metadata:
hu: A különálló metaadatok lekérése közben:

en: While creating extradir:
hu: A további könyvtár létrehozása közben:

en: Invalid checksum for extra data
hu: Érvénytelen ellenőrzőösszeg a további adatnál

en: Wrong size for extra data
hu: Hibás méret a további adatnál

en: While writing extra data file '%s':
hu: A(z) „%s” további adatfájl írása közben:

en: apply_extra script failed, exit status %d
hu: Az apply_extra parancsfájl sikertelen, kilépési állapot: %d

en: While trying to resolve ref %s:
hu: A(z) %s hivatkozás feloldására tett kísérlet közben:

en: %s is not available
hu: A(z) %s nem érhető el

en: Can't create deploy directory
hu: Nem lehet létrehozni a telepítési könyvtárat

en: Failed to read commit %s:
hu: Nem sikerült olvasni a(z) %s kommitot:

en: While trying to checkout %s into %s:
hu: A(z) %s -> %s átváltására tett kísérlet közben:

en: While trying to checkout metadata subpath:
hu: A metaadatok alútvonalának átváltására tett kísérlet közben:

en: While trying to remove existing extra dir:
hu: A meglévő további könyvtár eltávolítására tett kísérlet közben:

en: While trying to apply extra data:
hu: A további adatok alkalmazására tett kísérlet közben:

en: Invalid commit ref %s:
hu: Érvénytelen %s kommithivatkozás:

en: Deployed ref %s does not match commit (%s)
hu: Az üzembe állított %s hivatkozás nem egyezik a kommittal (%s)

en: Deployed ref %s branch does not match commit (%s)
hu: Az üzembe állított %s ág nem egyezik a kommittal (%s)

en: %s branch %s already installed
hu: A(z) %s %s ág már telepítve van

en: This version of %s is already installed
hu: A(z) %s ezen verziója már telepítve van

en: Can't change remote during bundle install
hu: Nem lehet megváltoztatni a távolit csomagtelepítés közben

en: %s branch %s is not installed
hu: A(z) %s %s ág nincs telepítve

en: Pruning repo failed: %s
hu: A tároló nyesése meghiúsult: %s

en: Multiple branches available for %s, you must specify one of:
hu: Több ág is elérhető ehhez: %s, meg kell adnia az egyiket:

en: Nothing matches %s
hu: Semmi sem egyezik: %s

en: Can't find ref %s%s%s%s%s
hu: A(z) %s%s%s%s%s hivatkozás nem található

en: Error searching remote %s: %s
hu: Hiba a távoli %s tárolóban keresésnél: %s

en: Error searching local repository: %s
hu: Hiba a helyi tárolóban keresésnél: %s

en: Could not find installation %s
hu: Nem található a telepítési %s

en: Invalid version %s, only 1 supported
hu: Érvénytelen verzió (%s), csak egy támogatott

en: Runtime %s, branch %s is already installed
hu: A(z) %s futtatókörnyezet, %s ág már telepítve van

en: App %s, branch %s is already installed
hu: A(z) %s alkalmazás, %s ág már telepítve van

en: Downloading metadata: %u/(estimating) %s
hu: Metaadatok letöltése: %u/%s (becslés)

en: Downloading: %s/%s
hu: Letöltés: %s/%s

en: Downloading extra data: %s/%s
hu: További adatok letöltése: %s/%s

en: Downloading files: %d/%d %s
hu: Fájlok letöltése: %d/%d %s

en: No extra data sources
hu: Nincsenek további adatforrások

en: Invalid gpg key
hu: Érvénytelen gpg kulcs

en: ldconfig failed, exit status %d
hu: ldconfig meghiúsult, kilépési állapot: %d

en: Unable to create sync pipe
hu: Nem hozható létre szinkronizálási cső

en: Failed to sync with dbus proxy
hu: Nem sikerült szinkronizálni a dbus proxyval

en: Remote %s disabled, ignoring %s update
hu: A(z) %s távoli le van tiltva, %s frissítésének mellőzése

en: %s needs a later flatpak version (%s)
hu: A(z) %s egy későbbi flatpak verziót (%s) igényel

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed application
hu: Aláírt alkalmazás telepítése

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed runtime
hu: Aláírt futtatókörnyezet telepítése

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update an app as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed application
hu: Aláírt alkalmazás frissítése

en: Authentication is required to update software
hu: Hitelesítés szükséges a szoftver frissítéséhez

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update a runtime as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed runtime
hu: Aláírt futtatókörnyezet frissítése

note: SECURITY: - Normal users do not need authentication to update metadata from signed repositories.
en: Update remote metadata
hu: Távoli metaadatok frissítése

note: SECURITY: - Normal users do not need authentication to modify the OSTree repository - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to modify repos without authenticating.
en: Update system repository
hu: Rendszertároló frissítése

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide.
en: Install bundle
hu: Csomag telepítése

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall runtime
hu: Futtatókörnyezet eltávolítása

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall app
hu: Alkalmazás eltávolítása

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to configure system-wide software repositories.
en: Configure Remote
hu: Távoli beállítása

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to configure the system-wide Flatpak installation.
en: Configure
hu: Beállítás

en: Authentication is required to configure software installation
hu: Hitelesítés szükséges a szoftvertelepítés beállításához

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update appstream data as it will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update appstream
hu: AppStream frissítése
