flex 2.5.38 - en to ga translation catalogue (163 entries)

en: Allocation of buffer to print string failed
ga: Níorbh fhéidir spás a leagan amach chun teaghrán a phriontáil

en: Allocation of buffer for line directive failed
ga: Níorbh fhéidir spás a leagan amach do threoir líne

en: Allocation of buffer for m4 def failed
ga: Níorbh fhéidir spás a leagan amach do shainmhíniú m4

en: Allocation of buffer for m4 undef failed
ga: Níorbh fhéidir spás a leagan amach do dhí-shainmhíniú m4

en: State #%d is non-accepting -
ga: Níl an staid #%d ina staid ghlactha -

en: dangerous trailing context
ga: comhthéacs leantach baolach

en:  associated rule line numbers:
ga:  líne-uimhreacha de na rialacha gaolmhara:

en:  out-transitions:
ga:  athruithe amach:

en: 
     jam-transitions: EOF
ga: 
     athruithe plúchta: comhadchríoch

en: consistency check failed in epsclosure()
ga: níorbh fhéidir comhsheasmhacht a sheiceáil in epsclosure()

en: 
    
    DFA Dump:
ga: 
    
    Dumpa DFA:

en: could not create unique end-of-buffer state
ga: níorbh fhéidir staid shainiúil a chruthú ag deireadh maoláin

en: state # %d:
ga: staid # %d:

en: Could not write yynxt_tbl[][]
ga: Níorbh fhéidir yynxt_tbl[][] a scríobh

en: bad transition character detected in sympartition()
ga: carachtar trasdula neamhbhailí i sympartition()

en: 
    
    Equivalence Classes:
ga: 
    
    Aicmí Coibhéise:

en: state # %d accepts: [%d]
ga: glacann staid # %d le: [%d]

en: state # %d accepts:
ga: glacann staid # %d le:

en: Could not write yyacclist_tbl
ga: Níorbh fhéidir yyacclist_tbl a scríobh

en: Could not write yyacc_tbl
ga: Níorbh fhéidir yyacc_tbl a scríobh

en: Could not write ecstbl
ga: Níorbh fhéidir ecstbl a scríobh

en: 
    
    Meta-Equivalence Classes:
ga: 
    
    Aicmí Meiteachoibhéise:

en: Could not write yymeta_tbl
ga: Níorbh fhéidir yymeta_tbl a scríobh

en: Could not write yybase_tbl
ga: Níorbh fhéidir yybase_tbl a scríobh

en: Could not write yydef_tbl
ga: Níorbh fhéidir yydef_tbl a scríobh

en: Could not write yynxt_tbl
ga: Níorbh fhéidir yynxt_tbl a scríobh

en: Could not write yychk_tbl
ga: Níorbh fhéidir yychk_tbl a scríobh

en: Could not write ftbl
ga: Níorbh fhéidir ftbl a scríobh

en: Could not write ssltbl
ga: Níorbh fhéidir ssltbl a scríobh

en: Could not write eoltbl
ga: Níorbh fhéidir eoltbl a scríobh

en: Could not write yynultrans_tbl
ga: Níorbh fhéidir yynultrans_tbl a scríobh

en: rule cannot be matched
ga: ní féidir an riail a mheaitseáil

en: -s option given but default rule can be matched
ga: tugadh rogha -s ach is féidir riail réamhshocraithe a mheaitseáil

en: Can't use -+ with -l option
ga: Níl -+ ar fáil in éineacht le rogha -l

en: Can't use -f or -F with -l option
ga: Níl -f nó -F ar fáil in éineacht le -l

en: Can't use --reentrant or --bison-bridge with -l option
ga: Níl --reentrant nó --bison-bridge ar fáil in éineacht le rogha -l

en: -Cf/-CF and -Cm don't make sense together
ga: Ní féidir -Cf/-CF agus -Cm a úsáid le chéile

en: -Cf/-CF and -I are incompatible
ga: Ní féidir -Cf/-CF agus -I a úsáid le chéile

en: -Cf/-CF are incompatible with lex-compatibility mode
ga: Níl -Cf/-CF ar fáil i mód comhoiriúnachta lex

en: -Cf and -CF are mutually exclusive
ga: Is comheisiatach iad na roghanna -Cf agus -CF

en: Can't use -+ with -CF option
ga: Níl -+ ar fáil in éineacht le rogha -CF

en: %array incompatible with -+ option
ga: Ní féidir %array a úsáid le rogha -+

en: Options -+ and --reentrant are mutually exclusive.
ga: Is comheisiatach iad na roghanna -+ agus --reentrant.

en: bison bridge not supported for the C++ scanner.
ga: níl bison bridge ar fáil don scanóir C++.

en: could not create %s
ga: níorbh fhéidir %s a chruthú

en: could not write tables header
ga: níorbh fhéidir ceanntásc táblaí a scríobh

en: can't open skeleton file %s
ga: ní féidir creatchomhad %s a oscailt

en: allocation of macro definition failed
ga: níorbh fhéidir spás a leagan amach do shainmhíniú an mhacra

en: input error reading skeleton file %s
ga: earráid agus creatchomhaid %s á léamh

en: error closing skeleton file %s
ga: earráid agus creatchomhaid %s á dhúnadh

en: error creating header file %s
ga: earráid agus comhad ceanntáisc %s á chruthú

en: error writing output file %s
ga: earráid agus aschomhaid %s á scríobh

en: error closing output file %s
ga: earráid agus aschomhad %s á dhúnadh

en: error deleting output file %s
ga: earráid agus aschomhaid %s á scriosadh

en: No backing up.
ga: Gan cúlú.

en: %d backing up (non-accepting) states.
ga: %d staid chúlaithe (nach bhfuil ina staid ghlactha).

en: Compressed tables always back up.
ga: Cúlaíonn táblaí comhbhrúite i gcónaí.

en: error writing backup file %s
ga: earráid agus comhad cúltaca %s á scríobh

en: error closing backup file %s
ga: earráid agus comhad cúltaca %s á dhúnadh

en: %s version %s usage statistics:
ga: %s leagan %s staitistic d'úsáid:

en:   scanner options: -
ga:   roghanna don scanóir: -

en:   %d/%d NFA states
ga:   %d/%d staid NFA

en:   %d/%d DFA states (%d words)
ga:   %d/%d staid DFA (%d focal)

en:   %d rules
ga:   %d riail

en:   No backing up
ga:   Gan cúlú

en:   %d backing-up (non-accepting) states
ga:   %d staid chúlaithe (níl ina staid ghlactha)

en:   Compressed tables always back-up
ga:   Cúlaíonn táblaí comhbhrúite i gcónaí

en:   Beginning-of-line patterns used
ga:   Patrúin úsáidte ag tús na líne

en:   %d/%d start conditions
ga:   %d/%d coinníoll tosaigh

en:   %d epsilon states, %d double epsilon states
ga:   %d staid eipsealóin, %d staid eipsealóin dúbailte

en:   no character classes
ga:   níl aon aicme charachtair ann

en:   %d/%d character classes needed %d/%d words of storage, %d reused
ga:   tá gá le %d/%d aicme charachtair %d/%d focal stórála, %d athúsáidte

en:   %d state/nextstate pairs created
ga:   %d péire state/nextstate

en:   %d/%d unique/duplicate transitions
ga:   %d/%d athrú sainiúil/dúblach

en:   %d table entries
ga:   %d iontráil sa tábla

en:   %d/%d base-def entries created
ga:   %d/%d iontráil base-def

en:   %d/%d (peak %d) nxt-chk entries created
ga:   %d/%d (buaic %d) iontráil nxt-chk

en:   %d/%d (peak %d) template nxt-chk entries created
ga:   %d/%d (buaic %d) iontráil teimpléid nxt-chk

en:   %d empty table entries
ga:   %d iontráil tábla folamh

en:   %d protos created
ga:   %d fréamhshamhail

en:   %d templates created, %d uses
ga:   %d teimpléad, %d i bhfeidhm

en:   %d/%d equivalence classes created
ga:   %d/%d aicme choibhéise

en:   %d/%d meta-equivalence classes created
ga:   %d/%d aicme mheiteachoibhéise

en:   %d (%d saved) hash collisions, %d DFAs equal
ga:   %d (%d sábháilte) tuairt haiseála, %d DFA comhionann le chéile

en:   %d sets of reallocations needed
ga:   tá gá le %d sraith athdháilte

en:   %d total table entries needed
ga:   tá gá le %d iontráil tábla ar fad

en: Internal error. flexopts are malformed.
ga: Earráid inmheánach (flexopts míchumtha).

en: Try `%s --help' for more information.
ga: Bain triail as `%s --help' chun tuilleadh eolais a fháil.

en: unknown -C option '%c'
ga: rogha -C anaithnid '%c'

en: fatal parse error
ga: earráid pharsála mharfach

en: could not create backing-up info file %s
ga: níorbh fhéidir comhad %s a chruthú don eolas faoin chúlú

en: -l AT&T lex compatibility option entails a large performance penalty
ga: is cúis le moilliú mór an rogha -l (comhoiriúnacht le AT&T lex)

en:  and may be the actual source of other reported performance penalties
ga:  agus b'fhéidir gur cúis le fadhbanna luais eile é

en: %%option yylineno entails a performance penalty ONLY on rules that can match newline characters
ga: is cúis le moilliú mór an %%rogha yylineno, MÁ tá rialacha ann a bhfuil línte nua iontu

en: -I (interactive) entails a minor performance penalty
ga: is cúis le moilliú beag an rogha -I (idirghníomhach)

en: yymore() entails a minor performance penalty
ga: is cúis le moilliú beag an fheidhm yymore()

en: REJECT entails a large performance penalty
ga: is cúis le moilliú mór é REJECT

en: Variable trailing context rules entail a large performance penalty
ga: is cúis le moilliú na rialacha maidir le comhthéacs leantach athraitheach

en: REJECT cannot be used with -f or -F
ga: Níl REJECT ar fáil leis na roghanna -f nó -F

en: %option yylineno cannot be used with REJECT
ga: níl %option yylineno ar fáil le REJECT

en: variable trailing context rules cannot be used with -f or -F
ga: níl rialacha maidir le comhthéacs leantach athraitheach ar fáil le -f nó -F

en: %option yyclass only meaningful for C++ scanners
ga: tá an %option yyclass gan bhrí ach amháin le scanóirí C++

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILE]...
ga: Úsáid: %s [ROGHANNA] [COMHAD]...

en: allocation of sko_stack failed
ga: níorbh fhéidir spás a leagan amach do sko_stack

en: name "%s" ridiculously long
ga: tá an t-ainm "%s" i bhfad Éireann rófhada

en: memory allocation failed in allocate_array()
ga: theip ar dháileadh na cuimhne i allocate_array()

en: bad character '%s' detected in check_char()
ga: aimsíodh carachtar neamhbhailí '%s' i check_char()

en: scanner requires -8 flag to use the character %s
ga: teastaíonn rogha -8 ón scanóir chun carachtar %s a úsáid

en: %s: fatal internal error, %s
ga: %s: earráid inmheánach mharfach, %s

en: attempt to increase array size failed
ga: theip ar mhéadú an eagair

en: bad line in skeleton file
ga: drochlíne i gcreatchomhad

en: memory allocation failed in yy_flex_xmalloc()
ga: theip ar dháileadh cuimhne i yy_flex_xmalloc()

en: 
    
    ********** beginning dump of nfa with start state %d
ga: 
    
    ********** ag tosú dumpála de nfa le staid tosaigh %d

en: state # %4d
ga: staid # %4d

en: ********** end of dump
ga: ********** deireadh an dumpa

en: empty machine in dupmachine()
ga: meaisín folamh i dupmachine()

en: Variable trailing context rule at line %d
ga: Riail maidir le comhthéacs leantach athraitheach ag líne %d

en: bad state type in mark_beginning_as_normal()
ga: drochstaid i mark_beginning_as_normal()

en: input rules are too complicated (>= %d NFA states)
ga: is róchasta na rialacha ionchuir (>= %d staid NFA)

en: found too many transitions in mkxtion()
ga: an iomarca athruithe i mkxtion()

en: too many rules (> %d)!
ga: an iomarca rialacha (> %d)!

en: unknown error processing section 1
ga: earráid anaithnid agus an chéad pháirt á próiseáil

en: bad start condition list
ga: is neamhbhailí liosta na gcoinníollacha tosaigh

en: unrecognized rule
ga: riail anaithnid

en: trailing context used twice
ga: baineadh úsáid as comhthéacs leantach faoi dhó

en: bad iteration values
ga: luachanna timthrialla neamhbhailí

en: iteration value must be positive
ga: ní foláir luach timthrialla deimhneach

en: the character range [%c-%c] is ambiguous in a case-insensitive scanner
ga: tá an raon carachtair [%c-%c] débhríoch i scanóir a dhéanann neamhshuim ar cheannlitreacha agus litreacha beaga

en: negative range in character class
ga: raon diúltach in aicme charachtair

en: [:^lower:] is ambiguous in case insensitive scanner
ga: tá [:^lower:] débhríoch i scanóir a dhéanann neamhshuim ar cheannlitreacha agus litreacha beaga

en: [:^upper:] ambiguous in case insensitive scanner
ga: tá [:^upper:] débhríoch i scanóir a dhéanann neamhshuim ar cheannlitreacha agus litreacha beaga

en: Input line too long
ga: Líne ionchurtha rófhada

en: malformed '%top' directive
ga: treoir '%top' míchumtha

en: unrecognized '%' directive
ga: treoir '%' anaithnid

en: Definition name too long
ga: Ainm an tsainmhínithe rófhada

en: Unmatched '{'
ga: '{' corr

en: Definition value for {%s} too long
ga: Luach an tsainmhínithe {%s} rófhada

en: incomplete name definition
ga: is neamhiomlán sainmhíniú an ainm

en: Option line too long
ga: Líne roghanna rófhada

en: unrecognized %%option: %s
ga: rogha %% anaithnid: %s

en: bad character class
ga: aicme charachtair neamhbhailí

en: undefined definition {%s}
ga: sainmhíniú neamhshainithe {%s}

en: bad <start condition>: %s
ga: <coinníoll tosaigh> neamhbhailí: %s

en: missing quote
ga: comhartha athfhriotal ar iarraidh

en: bad character class expression: %s
ga: is neamhbhailí an slonn aicme carachtair: %s

en: bad character inside {}'s
ga: carachtar neamhbhailí idir {}

en: missing }
ga: } ar iarraidh.

en: EOF encountered inside an action
ga: Buaileadh comhadchríoch laistigh de ghníomh

en: EOF encountered inside pattern
ga: Buaileadh comhadchríoch laistigh de phatrún

en: bad character: %s
ga: carachtar neamhbhailí: %s

en: can't open %s
ga: ní féidir %s a oscailt

en: Usage: %s [OPTIONS]...
ga: Úsáid: %s [ROGHANNA]...

en: option `%s' doesn't allow an argument
ga: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `%s'

en: option `%s' requires an argument
ga: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha `%s'

en: option `%s' is ambiguous
ga: tá an rogha `%s' débhríoch

en: Unrecognized option `%s'
ga: Rogha anaithnid `%s'

en: Unknown error=(%d)
ga: Earráid anaithnid=(%d)

en: symbol table memory allocation failed
ga: theip ar dháileadh na cuimhne don tábla na siombailí

en: name defined twice
ga: sainmhíníodh an t-ainm faoi dhó

en: start condition %s declared twice
ga: fógraíodh an coinníoll tosaigh %s faoi dhó

en: premature EOF
ga: comhadchríoch gan súil leis

en: End Marker
ga: Comhartha Deiridh

en: *Something Weird* - tok: %d val: %d
ga: *Rud Éigin Aisteach* - tok: %d val: %d
