FocusWriter - en to ca translation catalogue (6 entries)

en: Fullscreen word processor
ca: Processador de textos a pantalla completa

en: FocusWriter is a simple, distraction-free word processor. It utilizes a hide-away interface that you access by moving your mouse to the edges of the screen, allowing the program to have a familiar look and feel to it while still getting out of the way so that you can immerse yourself in your work.
ca: FocusWriter és un processador de textos senzill i lliure de distraccions. Utilitza una interfície oculta a la qual s'accedeix movent el ratolí fins a les vores de la pantalla, la qual cosa permet que el programa tingui un aspecte i un comportament familiars, al mateix temps que s'aparta de la vista perquè pugueu submergir-vos en el treball.

en: FocusWriter allows you to customize your environment by creating themes that control the font, colors, and background image to add ambiance. It also features on-the-fly updating statistics, daily goals, multiple open documents, spell-checking, and much more.
ca: FocusWriter li permet personalitzar l'entorn mitjançant la creació de temes que controlen els tipus de lletra, els colors i la imatge de fons per crear un ambient més agradable. També inclou estadístiques que s'actualitzen en temps real, objectius diaris, múltiples documents oberts, correcció ortogràfica i molt més.

en: Additionally, when you open the program your current work in progress will automatically load and position you where you last left off so that you can immediately jump back in.
ca: A més, en obrir el programa, es carregarà automàticament el treball en curs en la posició on el vau deixar l'última vegada perquè pugueu continuar treballant de seguida.

en: Fullscreen Word Processor
ca: Processador de textos a pantalla completa

en: Write without distractions
ca: Escriviu sense distraccions
