FocusWriter - en to fur translation catalogue (6 entries)

en: Fullscreen word processor
fur: word processor a plen schermi

en: FocusWriter is a simple, distraction-free word processor. It utilizes a hide-away interface that you access by moving your mouse to the edges of the screen, allowing the program to have a familiar look and feel to it while still getting out of the way so that you can immerse yourself in your work.
fur: FocusWriter al è un sempliç elaboradôr di tescj, cence distrazions. Al dopre une interface a disparizion che si mostre movint il mouse viers i ôrs dal schermi, cussì di dâ al program un aspiet e une sensazion familiâr, cussì di jessi a plen dentri intal propri lavôr.

en: FocusWriter allows you to customize your environment by creating themes that control the font, colors, and background image to add ambiance. It also features on-the-fly updating statistics, daily goals, multiple open documents, spell-checking, and much more.
fur: FocusWriter al permet di personalizâ l'ambient inmaneant temis che a controlin il font e i colors. Cun di plui si pues zontâ un fondâl par vê une biele atmosfere di scriture. Al à funzions di inzornament automatic des statistichis, obietîfs par zornade, vierzidure di plui documents, control ortografic e cetant ancjemò.

en: Additionally, when you open the program your current work in progress will automatically load and position you where you last left off so that you can immediately jump back in.
fur: Cun di plui, cuant che tu vierzis il program, il lavôr che tu puartis indenant al ven cjariât in automatic inte posizion che tu lu âs lassât, cussì che tu puedis tornâ a lavorâ fin di subit.

en: Fullscreen Word Processor
fur: Word Processor a plen schermi

en: Write without distractions
fur: Scrîf cence distrazions
