com.github.johnfactotum.Foliate - en to cs translation catalogue (40 entries)

en: Yellow
cs: Žlutý

en: Red
cs: Červený

en: Magenta
cs: Červenorudý

en: Aqua
cs: Akvamarínový

en: Lime
cs: Citrónový

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Language
cs: Jazyk

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: About This Book
cs: O knize

en: Image from “%s”
cs: Obrázek z “%s”

en: Image
cs: Obrázek

en: of %d
cs: z %d

en: Reload
cs: Nahrát znovu

en: Search
cs: Hledat

en: Library
cs: Knihovna

en: Dictionary
cs: Slovník

en: Wikipedia
cs: Wikipedie

en: Translate
cs: Přeložit

en: Delete
cs: Smazat

en: Menu
cs: Nabídka

en: Export Annotations…
cs: Vyvést poznámky…

en: Open a Copy
cs: Otevřít kopii

en: Import Annotations…
cs: Zavést poznámky…

en: About Foliate
cs: O programu Foliate

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Find
cs: Najít

en: Contents
cs: Obsah

en: Annotations
cs: Poznámky

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Open…
cs: Otevřít...

en: Location
cs: Místo

en: Section
cs: Část

en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: Speak from Here
cs: Číst nahlas odtud

en: Full Justification
cs: Plné zarovnání

en: Margins
cs: Okraje

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ebook;Book;EPUB;Viewer;Reader;
cs: Elektronická kniha;Kniha;EPUB;Prohlížeč;Čtečka;
