com.github.johnfactotum.Foliate - en to hr translation catalogue (253 entries)

en: Bookmark deleted
hr: Straničnik je izbrisan

en: Undo
hr: Poništi

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Squiggly
hr: Valovito

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: Yellow
hr: Žuta

en: Orange
hr: Narančasta

en: Red
hr: Crvena

en: Aqua
hr: Akvamarin

en: Lime
hr: Limunasta

en: Custom Color…
hr: Prilagođena boja …

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: JSON Files
hr: JSON datoteke

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: No Annotations
hr: Bez pribilježaka

en: The imported file has no annotations
hr: Uvezena datoteka nema pribilješke

en: Cannot Import Annotations
hr: Nije moguće učitati pribilješke

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: You don’t have any annotations for this book
hr: Za ovu knjigu nemaš nijednu pribilješku

en: Annotations for “%s”
hr: Pribilješke za „%s”

en: %d Annotation | %d Annotations
hr[0]: %d pribilješka
hr[1]: %d pribilješke
hr[2]: %d pribilježaka

en: Close
hr: Zatvori

en: Cancel
hr: Odustani

en: E-Book Files
hr: Datoteke e-knjiga

en: Read e-books in style
hr: Čitaj e-knjige u stilu

en: Source Code
hr: Izvorni kod

en: Publisher
hr: Izdavač

note: Translators: this is the heading for the publication date
en: Published
hr: Objavljeno

note: Translators: this is the heading for the modified date
en: Updated
hr: Aktualizirano

en: Language
hr: Jezik

en: Translated by
hr: Prevoditelj:

en: Edited by
hr: Urednik:

en: Narrated by
hr: Narator:

en: Illustrated by
hr: Ilustrator:

en: Produced by
hr: Producent:

en: Artwork by
hr: Umjetnik:

en: Color by
hr: Kolorist:

en: Contributors
hr: Doprinositelji

en: Identifier
hr: Identifikator

en: About This Book
hr: O ovoj knjizi

en: Loc. %s of %s
hr: Mjesto %s od %s

en: Page %s of %s
hr: %s. stranica od %s

en: Page %s
hr: %s. stranica

en: Footnote
hr: Fusnota

en: Go to Footnote
hr: Idi na fusnotu

en: Endnote
hr: Završna bilješka

en: Go to Endnote
hr: Idi na završnu bilješku

en: Note
hr: Bilješka

en: Go to Note
hr: Idi na bilješku

en: Definition
hr: Definicija

en: Go to Definition
hr: Idi na definiciju

en: Bibliography
hr: Bibliografija

en: Go to Bibliography
hr: Idi na bibliografiju

en: Remove bookmark
hr: Ukloni straničnik

en: Add bookmark
hr: Dodaj straničnik

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: File type not supported
hr: Vrsta dokumenta nije podržana

en: Annotation deleted
hr: Pribilješka je izbrisana

en: ‘%s’
    —%s, “%s”, p. %s
hr: ‘%s’
    – %s, „%s”, %s. stranica

en: ‘%s’
    —“%s”, p. %s
hr: ‘%s’
    – „%s”, %s. stranica

en: ‘%s’ (p. %s)
hr: ‘%s’ (%s. stranica)

en: ‘%s’
    —%s, “%s”
hr: ‘%s’
    – %s, „%s”

en: ‘%s’
    —“%s”
hr: ‘%s’
    – „%s”

en: Image from “%s”
hr: Slika od „%s”

en: Image
hr: Slika

en: of %d
hr: od %d

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Failed to Load
hr: Neuspjelo učitavanje

en: Reload
hr: Učitaj ponovo

en: See All
hr: Pogledaj sve

en: Search
hr: Pretraži

en: Filter
hr: Filtriraj

en: Download
hr: Preuzmi

en: Buy
hr: Kupi

en: Preview
hr: Pregled

en: Sample
hr: Uzorak

en: Borrow
hr: Posudi

en: Subscribe
hr: Pretplati se

en: Free
hr: Besplatno

en: First
hr: Prva

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeća

en: Last
hr: Zadnja

en: Search Terms
hr: Traži pojmove

en: Title
hr: Naslov

en: Author
hr: Autor

en: Contributor
hr: Doprinositelj

en: Remove Book?
hr: Ukloniti knjigu?

en: Reading progress, annotations, and bookmarks will be permanently lost
hr: Napredak čitanja, pribilješke i straničnici će se zauvijek izgubiti

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Download Failed
hr: Preuzimanje nije uspjelo

en: Rename…
hr: Preimenuj …

en: Remove
hr: Ukloni

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Name
hr: Ime

en: All Books
hr: Sve knjige

en: Add Catalog…
hr: Dodaj katalog …

en: Library
hr: Biblioteka

en: Catalogs
hr: Katalozi

en: Catalog removed
hr: Katalog je uklonjen

en: Add Catalog
hr: Dodaj katalog

en: Add
hr: Dodaj

en: You can browse and download books from OPDS catalogs. <a href="https://opds.io">Learn More…</a>
hr: Knjige se mogu pregledavati i preuzimati iz OPDS kataloga. <a href="https://opds.io">Saznaj više …</a>

en: Dictionary
hr: Rječnik

en: From <a id="link">Wiktionary</a>, released under the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/">CC BY-SA License</a>.
hr: Od <a id="link">Wiktionary</a>, objavljeno pod licensom<a href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/">CC BY-SA</a>.

en: No Definitions Found
hr: Nije pronđena nijedna definicija

en: Search on Wiktionary
hr: Traži na Wiktionary

en: From <a id="link">Wikipedia</a>, released under the <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Text_of_the_Creative_Commons_Attribution-ShareAlike_4.0_International_License">CC BY-SA License</a>.
hr: Od <a id="link">Wikipedia</a>, objavljeno pod licensom<a href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/">CC BY-SA</a>.

en: Search on Wikipedia
hr: Traži na Wikipedia

en: Translate
hr: Prevedi

en: Translation by Google Translate
hr: Prijevod: Google prevoditelj

en: Cannot retrieve translation
hr: Nije moguće pronaći prijevod

en: Default
hr: Zadano

en: Gray
hr: Siva

en: Sepia
hr: Tamnosmeđa

en: Grass
hr: Trava

en: Cherry
hr: Trešnja

en: Sky
hr: Nebo

en: Solarized
hr: Solarno

en: Text-to-Speech Error
hr: Greška u pretvaranju teksta u govor

en: Make sure Speech Dispatcher is installed and working on your system
hr: Provjeri je li Speech Dispatcher (sučelje za govornu jedinicu) instaliran i je li radi na tvom sustavu

en: Copied to clipboard
hr: Kopirano u međuspremnik

en: Highlight Style
hr: Stil za isticanje

en: Delete
hr: Izbriši

en: Menu
hr: Izbornik

en: Add Note…
hr: Dodaj bilješku …

en: Open in New Window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Export Annotations…
hr: Izvezi pribilješke …

en: New Window
hr: Novi prozor

en: Open a Copy
hr: Otvori kopiju

en: Import Annotations…
hr: Uvezi pribilješke …

en: About Foliate
hr: O programu Foliate

en: All Sections
hr: Svi odlomci

en: Current Section
hr: Aktualni odlomak

en: Match Whole Words Only
hr: Usporedi samo cijele riječi

en: Match Case
hr: Usporedi veličinu slova

en: Match Diacritics
hr: Usporedi dijakritičke znakove

en: Font & Layout Settings
hr: Postavke fonta i rasporeda

en: Scrolled Mode
hr: Modus listanja

en: Invert Colors in Dark Mode
hr: Invertiraj boje u tamnom modusu

en: Autohide Cursor
hr: Automatski sakrij kursor

en: Print…
hr: Ispis …

en: Inspector
hr: Inspektor

en: Book Cannot Be Opened
hr: Knjiga se ne može otvoriti

en: Details
hr: Pojediosti

en: Open Another File…
hr: Otvori jednu drugu datoteku …

en: Pin Sidebar
hr: Prikvači bočni stupac

en: Book Menu
hr: Izbornik knjiga

en: Find
hr: Pronađi

en: Find in book…
hr: Pronađi u knjizi …

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Annotations
hr: Pribilješke

en: Select some text to add annotations
hr: Odaberi neki tekst za dodavanje pribilježaka

en: Filter annotations…
hr: Filtriraj pribilješke …

en: Bookmarks
hr: Straničnici

en: No Bookmarks
hr: Nema straničnika

en: Add some bookmarks to see them here
hr: Dodaj neke straničnike kako bi se ovdje prikazali

en: No Results Found
hr: Nema rezultata

en: Try a different search
hr: Pokušaj drugačiju pretragu

en: Sidebar
hr: Bočni stupac

en: View Menu
hr: Izbornik prikaza

en: Zoom Out
hr: Smanji prikaz

en: Reset Zoom
hr: Obnovi uvećanje prikaza

en: Zoom In
hr: Uvećaj prikaz

en: Follow System Style
hr: Slijedi stil sustava

en: Light Style
hr: Svijetli stil

en: Dark Style
hr: Tamni stil

en: Fullscreen
hr: Cjeloekranski prikaz

en: Export Annotations
hr: Izvoz pribilježaka

en: Export
hr: Izvoz

en: Choose “JSON” if you plan on importing annotations back to Foliate
hr: Odaberi „JSON” ako planiraš uvoziti pribilješke natrag u Foliate

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Save As…
hr: Spremi kao …

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
hr: Okreni za 90 ° ulijevo

en: Rotate 90° Clockwise
hr: Okreni za 90 ° udesno

en: Import Annotations
hr: Uvoz pribilježaka

en: Import
hr: Uvoz

en: The identifier doesn’t match. These annotations may not be for this book.
hr: Identifikator se ne poklapa. Ove pribilješke možda nisu za ovu knjigu.

en: Import Anyway
hr: Svejedno uvezi

en: List View
hr: Prikaz popisa

en: Grid View
hr: Prikaz sličica

en: Open…
hr: Otvori …

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Open
hr: Otvori

en: Library Menu
hr: Izbornik biblioteke

en: Search library…
hr: Pretraži biblioteku …

en: Back
hr: Natrag

en: Forward
hr: Naprijed

en: No Books Yet
hr: Još nema knjiga

en: Open a book to start reading
hr: Otvori jednu knjigu i počni čitati

en: Location
hr: Mjesto

en: Narration
hr: Naracija

en: Time Left in Section
hr: Preostalo vrijeme u odlomku

en: Time Left in Book
hr: Preostalo vrijeme u knjizi

en: Page
hr: Stranica

en: Paste and Go
hr: Umetni i idi

en: Section
hr: Odlomak

en: First Section
hr: Prvi odlomak

en: Previous Section
hr: Prethodni odlomak

en: Jump To…
hr: Prijeđi na …

en: Next Section
hr: Sljedeći odlomak

en: Last Section
hr: Zadnji odlomak

en: Highlight
hr: Istakni

en: Speak from Here
hr: Govori odavdje

en: Copy with Citation
hr: Kopiraj s citatom

en: Copy Identifier
hr: Kopiraj identifkatora

en: Print Selection…
hr: Ispiši odabir …

en: Speed
hr: Brzina

en: Pitch
hr: Visina

en: Play/Pause
hr: Pokreni/Zaustavi

en: Stop
hr: Prekini

en: Font Size
hr: Veličina fonta

en: Default Font Size
hr: Standardna veličina fonta

en: Minimum Font Size
hr: Najmanja veličina fonta

en: Font Family
hr: Obitelj fontova

en: Default Font
hr: Standardni font

en: Serif
hr: Serifni

en: Sans-serif
hr: Bezserifni

en: Override Publisher Font
hr: Zamijeni font izdavača

en: Serif Font
hr: Serifni font

en: Sans-Serif Font
hr: Bezserifni font

en: Monospace Font
hr: Jednometrični font

en: Layout
hr: Raspored

en: Paragraph
hr: Odlomak

en: Line Height
hr: Visina retka

en: Full Justification
hr: Obostrano poravnanje

en: Hyphenation
hr: Rastavljanje riječi

en: Margins
hr: Margine

en: Maximum Number of Columns
hr: Maksimalni broj stupaca

en: Maximum Inline Size
hr: Maksimalna veličina elementa

en: Maximum column width (horizontal writing) or height (vertical writing)
hr: Maksimalna širina stupca (vodoravno pisanje) ili visina (okomito pisanje)

en: Maximum Block Size
hr: Maksimalna veličina bloka

en: Maximum height (horizontal writing) or width (vertical writing)
hr: Maksimalna visina (vodoravno pisanje) ili širina (okomito pisanje)

en: Color
hr: Boja

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Reduce Animation
hr: Smanji animciju

en: E-Book Viewer
hr: Čitač e-knjiga

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ebook;Book;EPUB;Viewer;Reader;
hr: Ebook;e-knjiga;Book;knjiga;EPUB;Viewer;prikazivač;Reader;čitač;

en: Discover a new chapter in reading with Foliate, the modern e-book reader tailored for GNOME. Immerse yourself in a distraction-free interface, with customization features designed to match your unique preferences.
hr: Otkrij novo poglavlje čitajući pomoću Foliatea, modernim čitačem e-knjiga prilagođenim za GNOME. Foliate pruža jednostavno sučelje s mogučnošću prilagođavanja raznih funkcija vlastitim željama.

en: Features include:
hr: Funkcije uključuju:

en: Open EPUB, Mobipocket, Kindle, FB2, CBZ, and PDF files
hr: Otvori EPUB, Mobipocket, Kindle, FB2, CBZ i PDF datoteke

en: Paginated mode and scrolled mode
hr: Modus paginacije i modus listanja

en: Customize font and line-spacing
hr: Prilagodi font i razmak između redaka

en: Light, sepia, dark, and invert mode
hr: Svijetli, tamnosmeđi, tamni i invertirani modus

en: Reading progress slider with chapter marks
hr: Klizač napretka čitanja s oznakama poglavlja

en: Bookmarks and annotations
hr: Straničnici i pribilješke

en: Find in book
hr: Pronađi u knjizi

en: Quick dictionary lookup
hr: Brzo pretraživanje rječnika

en: Book
hr: Knjiga

en: Reader
hr: Čitač

en: Viewer
hr: Prikazivač

en: Foliate has been rewritten from scratch with a new e-book rendering library and the latest platform libraries, GTK 4 and Libadwaita, with refreshed UI and improved performance.
hr: Foliate je potpuno novo programiran s novom bibliotekom za prikaz e-knjiga i najnovijim bibliotekama platforme, GTK 4 i Libadwaita, sa svježim korisničkim sučeljem i poboljšanom performancom.
