com.github.johnfactotum.Foliate - en to id_ID translation catalogue (19 entries)

en: Yellow
id_ID: Kuning

en: Red
id_ID: Merah

en: Lime
id_ID: Limau

en: Publisher
id_ID: Penerbit

en: Language
id_ID: Bahasa

en: Identifier
id_ID: Pengidentifikasi

en: About This Book
id_ID: Tentang Buku Ini

en: of %d
id_ID: dari %d

en: Translate
id_ID: Terjemahkan

en: About Foliate
id_ID: Tentang Foliate

en: Annotations
id_ID: Anotasi

en: Bookmarks
id_ID: Penanda buku

en: Fullscreen
id_ID: Layar Penuh

en: Copy
id_ID: Salin

en: Open…
id_ID: Buka…

en: Highlight
id_ID: Sorot

en: Full Justification
id_ID: Rata Kanan-Kiri

en: Margins
id_ID: Margin

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ebook;Book;EPUB;Viewer;Reader;
id_ID: Ebook,Buku,EPUB,Pemirsa,Pembaca;
