com.github.johnfactotum.Foliate - en to nl_NL translation catalogue (35 entries)

en: Yellow
nl_NL: Geel

en: Red
nl_NL: Rood

en: Lime
nl_NL: Limoen

en: All Files
nl_NL: Alle bestanden

en: Publisher
nl_NL: Uitgever

en: Language
nl_NL: Taal

en: Identifier
nl_NL: Identificatie

en: About This Book
nl_NL: Over dit boek

en: Image from “%s”
nl_NL: Afbeelding van ‘%s’

en: Image
nl_NL: Afbeelding

en: of %d
nl_NL: van %d

en: Reload
nl_NL: Herladen

en: Search
nl_NL: Zoeken

en: Library
nl_NL: Bibliotheek

en: Dictionary
nl_NL: Woordenboek

en: Translate
nl_NL: Vertalen

en: Delete
nl_NL: Verwijderen

en: Export Annotations…
nl_NL: Aantekeningen exporteren…

en: Open a Copy
nl_NL: Kopie openen

en: Import Annotations…
nl_NL: Aantekeningen importeren…

en: About Foliate
nl_NL: Over Foliate

en: Find
nl_NL: Zoeken

en: Contents
nl_NL: Inhoud

en: Annotations
nl_NL: Aantekeningen

en: Bookmarks
nl_NL: Bladwijzers

en: Fullscreen
nl_NL: Beeldvullend

en: Copy
nl_NL: Kopiëren

en: Open…
nl_NL: Openen…

en: Location
nl_NL: Locatie

en: Section
nl_NL: Sectie

en: Highlight
nl_NL: Markeren

en: Speak from Here
nl_NL: Vanaf hier voorlezen

en: Full Justification
nl_NL: Volledige breedte

en: Margins
nl_NL: Marges

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ebook;Book;EPUB;Viewer;Reader;
nl_NL: E-boek;Boek;EPUB;Lezer;Bekijken;
