com.github.johnfactotum.Foliate - en to sr translation catalogue (261 entries)

en: Bookmark deleted
sr: Одбирак је обрисан

en: Undo
sr: Опозови

en: Underline
sr: Подвуци

en: Squiggly
sr: Таласасто

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Yellow
sr: Жуто

en: Orange
sr: Наранџасто

en: Red
sr: Црвено

en: Magenta
sr: Магента

en: Aqua
sr: Аква

en: Lime
sr: Лимета

en: Custom Color…
sr: Подешена боја…

en: Custom
sr: Подешено

en: JSON Files
sr: Фајлови „JSON“

en: All Files
sr: Сви фајлови

en: No Annotations
sr: Нема белешки

en: The imported file has no annotations
sr: Увезени фајл нема белешки

en: Cannot Import Annotations
sr: Није могуће увести белешке

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: You don’t have any annotations for this book
sr: Немате никакве белешке за ову књигу

en: Annotations for “%s”
sr: Белешке за „%s“

en: %d Annotation | %d Annotations
sr[0]: %d белешка
sr[1]: %d белешке
sr[2]: %d белешки

en: Close
sr: Затвори

en: Cancel
sr: Откажи

en: E-Book Files
sr: Фајлови е-књига

en: Read e-books in style
sr: Читај е-књиге у стилу

en: Source Code
sr: Изворни код

en: Publisher
sr: Издавач

note: Translators: this is the heading for the publication date
en: Published
sr: Издато

note: Translators: this is the heading for the modified date
en: Updated
sr: Обновљено

en: Language
sr: Језик

en: Translated by
sr: Превео/ла

en: Edited by
sr: Изменио/ла

en: Narrated by
sr: Испричао/ла

en: Illustrated by
sr: Илустровао/ла

en: Produced by
sr: Произвео/ла

en: Artwork by
sr: Украсио/ла

en: Color by
sr: Обојио/ла

en: Contributors
sr: Сарадници

en: Identifier
sr: Идентификатор

en: About This Book
sr: О овој књизи

en: Loc. %s of %s
sr: Место %s од %s

en: Page %s of %s
sr: Страна %s од %s

en: Page %s
sr: Страна %s

en: Footnote
sr: Фуснота

en: Go to Footnote
sr: Иди на фусноту

en: Endnote
sr: Енднота

en: Go to Endnote
sr: Иди на ендноту

en: Note
sr: Примедба

en: Go to Note
sr: Иди на примедбу

en: Definition
sr: Одредница

en: Go to Definition
sr: Иди на одредницу

en: Bibliography
sr: Библиографија

en: Go to Bibliography
sr: Иди на библиографију

en: Remove bookmark
sr: Уклони одбирак

en: Add bookmark
sr: Додај одбирак

en: File not found
sr: Фајл није нађен

en: File type not supported
sr: Овај тип фајла није подржан

en: Annotation deleted
sr: Белешка је обрисана

en: ‘%s’
    —%s, “%s”, p. %s
sr: ‘%s’
    —%s, «%s», с. %s

en: ‘%s’
    —“%s”, p. %s
sr: ‘%s’
    —„%s“, с. %s

en: ‘%s’ (p. %s)
sr: ‘%s’ (с. %s)

en: ‘%s’
    —%s, “%s”
sr: ‘%s’
    —%s, „%s“

en: ‘%s’
    —“%s”
sr: ‘%s’
    —„%s“

en: Image from “%s”
sr: Слика од “%s”

en: Image
sr: Слика

en: of %d
sr: од %d

en: Loading
sr: Учитавање

en: Failed to Load
sr: Учитавање није успело

en: Reload
sr: Освежи

en: See All
sr: Види све

en: Search
sr: Тражи

en: Filter
sr: Филтар

en: Download
sr: Преузми

en: Buy
sr: Купи

en: Preview
sr: Осмотри

en: Sample
sr: Узорак

en: Borrow
sr: Позајми

en: Subscribe
sr: Претплати се

en: Free
sr: Бесплатно

en: First
sr: Прво

en: Previous
sr: Претходно

en: Next
sr: Следеће

en: Last
sr: Последње

en: Search Terms
sr: Тражи услове

en: Title
sr: Наслов

en: Author
sr: Творац

en: Contributor
sr: Сарадник

en: Remove Book?
sr: Уклонити књигу?

en: Reading progress, annotations, and bookmarks will be permanently lost
sr: Напредак читања, белешке и одабир ће бити трајно изгубљени

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Download Failed
sr: Преузимање није успело

en: Rename…
sr: Преименуј…

en: Remove
sr: Уклони

en: Rename
sr: Уклони

en: Name
sr: Назив

en: All Books
sr: Све књиге

en: Add Catalog…
sr: Додај катало…

en: Library
sr: Књижара

en: Catalogs
sr: Каталози

en: Catalog removed
sr: Каталог је уклоњен

en: Add Catalog
sr: Додај каталог

en: Add
sr: Додај

en: You can browse and download books from OPDS catalogs. <a href="https://opds.io">Learn More…</a>
sr: Можете да прегледате и преузимате књиге из „ОПДС“ каталога.<a href="https://opds.io">Сазнајте више…</a>

en: URL
sr: УРЛ

en: Dictionary
sr: Речник

en: From <a id="link">Wiktionary</a>, released under the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/">CC BY-SA License</a>.
sr: Са <a id="link">Викиречника</a>, објабљено под <a href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/">лиценцом „CC BY-SA“</a>.

en: No Definitions Found
sr: Није нађена одредница

en: Search on Wiktionary
sr: Тражи на Викиречнику

en: Wikipedia
sr: Википедија

en: From <a id="link">Wikipedia</a>, released under the <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Text_of_the_Creative_Commons_Attribution-ShareAlike_4.0_International_License">CC BY-SA License</a>.
sr: Са <a id="link">Википедије</a>, објављено под <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Text_of_the_Creative_Commons_Attribution-ShareAlike_4.0_International_License">лиценцом „CC BY-SA“</a>.

en: Search on Wikipedia
sr: Тражи на Википедији

en: Translate
sr: Преведи

en: Translation by Google Translate
sr: Превод са Гугл Преводиоца

en: Cannot retrieve translation
sr: Није могуће прибавити превод

en: Default
sr: Задато

en: Gray
sr: Сиво

en: Sepia
sr: Сепија

en: Grass
sr: Трава

en: Cherry
sr: Вишња

en: Sky
sr: Небо

en: Solarized
sr: Осунчано

en: Gruvbox
sr: Грувбокс

en: Nord
sr: Север

en: Text-to-Speech Error
sr: Грешка при говору из текста

en: Make sure Speech Dispatcher is installed and working on your system
sr: Проверите да ли је диспечер говора инсталиран и исправан у систему

en: Copied to clipboard
sr: Копирано у оставу

en: Highlight Style
sr: Стил означавања

en: Delete
sr: Обриши

en: Menu
sr: Мени

en: Add Note…
sr: Додај примедбу…

en: Open in New Window
sr: Отвори у новом прозору

en: Export Annotations…
sr: Извези белешке…

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Open a Copy
sr: Отвори копију

en: Import Annotations…
sr: Увези белешке…

en: About Foliate
sr: О Фолијејту

en: All Sections
sr: Сви одељци

en: Current Section
sr: Тренутни одељак

en: Match Whole Words Only
sr: Спој само целе речи

en: Match Case
sr: Спој величину

en: Match Diacritics
sr: Спој дијакритике

en: Font & Layout Settings
sr: Поставке фонта и распореда

en: Scrolled Mode
sr: Мод свитка

en: Invert Colors in Dark Mode
sr: Обрни боје у тамном моду

en: Autohide Cursor
sr: Сакриј показивач

en: Print…
sr: Штампај…

en: Inspector
sr: Иследник

en: Book Cannot Be Opened
sr: Књига не може да се отвори

en: Details
sr: Подробности

en: Open Another File…
sr: Отвори други…

en: Pin Sidebar
sr: Прикачи бочну траку

en: Book Menu
sr: Мени књиге

en: Find
sr: Нађи

en: Find in book…
sr: Нађи у књизи…

en: Contents
sr: Садржај

en: Annotations
sr: Белешке

en: Select some text to add annotations
sr: Изаберите неки текст да додате белешку

en: Filter annotations…
sr: Филтрирај белешке…

en: Bookmarks
sr: Одабир

en: No Bookmarks
sr: Нема одбирака

en: Add some bookmarks to see them here
sr: Додајте одбирке да бисте их видели овде

en: No Results Found
sr: Нема резултата

en: Try a different search
sr: Пробај другу претрагу

en: Sidebar
sr: Бочна трака

en: View Menu
sr: Мени приказа

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Reset Zoom
sr: Ресетуј увећање

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Follow System Style
sr: Прати системски стил

en: Light Style
sr: Светли стил

en: Dark Style
sr: Тамни стил

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: Export Annotations
sr: Извоз белешки

en: Export
sr: Извоз

en: Format
sr: Формат

en: Choose “JSON” if you plan on importing annotations back to Foliate
sr: Изаберите „ЏејСОН“ ако желите да увезете белешке назад у Фолијејт

en: JSON
sr: ЏејСОН

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: Markdown
sr: Маркдаун

en: Org Mode
sr: Орг мод

en: Copy
sr: Копирај

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Rotate 90° Counter-Clockwise
sr: Заврти 90° супротно од казааљке

en: Rotate 90° Clockwise
sr: Заврти 90° у смеру казаљке

en: Import Annotations
sr: Увези белешке

en: Import
sr: Увоз

en: The identifier doesn’t match. These annotations may not be for this book.
sr: Идентификатор се не поклапа. Ове белешке можда нису за ову књигу.

en: Import Anyway
sr: Ипак увези

en: List View
sr: Приказ списком

en: Grid View
sr: Приказ мрежом

en: Open…
sr: Отвори…

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Open
sr: Отвори

en: Library Menu
sr: Мени књижаре

en: Search library…
sr: Тражи у књижари…

en: Back
sr: Назад

en: Forward
sr: Напред

en: No Books Yet
sr: Још нема књига

en: Open a book to start reading
sr: Отворите књигу да почнете читање

en: Location
sr: Место

en: Narration
sr: Приповедање

en: Time Left in Section
sr: Преостало време у одељку

en: Time Left in Book
sr: Преостало време у књизи

en: Page
sr: Страна

en: Paste and Go
sr: Налепи и иди

en: Section
sr: Одељак

en: First Section
sr: Први одељак

en: Previous Section
sr: Претходни одељак

en: Jump To…
sr: Скочи на…

en: Next Section
sr: Следећи одељак

en: Last Section
sr: Последњи одељак

en: Highlight
sr: Истакни

en: Speak from Here
sr: Причај одавде

en: Copy with Citation
sr: Копирај са цитатом

en: Copy Identifier
sr: Копирај идентификатор

en: Print Selection…
sr: Штампај избор…

en: Speed
sr: Брзина

en: Pitch
sr: Висина

en: Play/Pause
sr: Пусти/Заустави

en: Stop
sr: Стани

en: Font
sr: Фонт

en: Font Size
sr: Величина фонта

en: Default Font Size
sr: Задата величина фонта

en: Minimum Font Size
sr: Најмања величина фонта

en: Font Family
sr: Породица фонтова

en: Default Font
sr: Задати фонт

en: Serif
sr: Серифни

en: Sans-serif
sr: Безсерифни

en: Override Publisher Font
sr: Занемари фонт издавача

en: Serif Font
sr: Серифни фонт

en: Sans-Serif Font
sr: Безсерифни фонт

en: Monospace Font
sr: Једноредни фонт

en: Layout
sr: Распоред

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Line Height
sr: Висина реда

en: Full Justification
sr: Обострано поравнање

en: Hyphenation
sr: Прекид речи

en: Margins
sr: Маргине

en: Maximum Number of Columns
sr: Највећи број стубаца

en: Maximum Inline Size
sr: Највећа величина у реду

en: Maximum column width (horizontal writing) or height (vertical writing)
sr: Највећа ширина ступца (у водоравном писању) или висина (у усправном писању)

en: Maximum Block Size
sr: Највећа величина блока

en: Maximum height (horizontal writing) or width (vertical writing)
sr: Највећа висина (у водоравном писању) или ширина (у усправном писању)

en: Color
sr: Боја

en: Behavior
sr: Понашање

en: Reduce Animation
sr: Смањи анимацију

en: E-Book Viewer
sr: Приказивач е-књига

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Ebook;Book;EPUB;Viewer;Reader;
sr: Е-књига;Књига;ЕПУБ;Приказивач;Читач;

en: Discover a new chapter in reading with Foliate, the modern e-book reader tailored for GNOME. Immerse yourself in a distraction-free interface, with customization features designed to match your unique preferences.
sr: Откријте ново поглавље у читању уз Фолијејт, савремени читач е-књига прилагођен за ГНОМ. Утоните у прочеље без икаквих ометања, уз могућности прилагођавања свим Вашим потребама.

en: Features include:
sr: Неке могућности:

en: Open EPUB, Mobipocket, Kindle, FB2, CBZ, and PDF files
sr: Отвара ЕПУБ, Мобипокет, Киндл, ФБ2, ЦБЗ, и ПДФ фајлове

en: Paginated mode and scrolled mode
sr: Читање по страницама или у свитку

en: Customize font and line-spacing
sr: Прилагодљив фонт и размаци

en: Light, sepia, dark, and invert mode
sr: Светли, тамни, „сепија“ и обратни мод

en: Reading progress slider with chapter marks
sr: Показивач напретка читања са ознакама поглавља

en: Bookmarks and annotations
sr: Одабир и белешке

en: Find in book
sr: Тражење у књизи

en: Quick dictionary lookup
sr: Претрага речника

en: Foliate has been rewritten from scratch with a new e-book rendering library and the latest platform libraries, GTK 4 and Libadwaita, with refreshed UI and improved performance.
sr: Фолијејт је прерађен од главе до пете и сада има нову библиотеку рендеровања и најновије библиотеке платформе, ГТК4 и Либадваита, са дорађеним прочељем и побољшаним радом.
