font-manager 0.7.9 - en to ca translation catalogue (219 entries)

en: Font Manager
ca: Gestor tipogràfic

en: A simple font management application for Gtk+ Desktop Environments
ca: Una aplicació senzilla per a la gestió de lletres tipogràfiques als entorns d'escriptori GTK

en: Font Viewer
ca: Visualitzador de lletres

en: Install
ca: Instal·la

en: Install the selected font file
ca: Instal·la el fitxer de lletra tipogràfica seleccionat

en: Install the selected font files
ca: Instal·la els fitxers de lletres tipogràfiques seleccionats

en: Font Properties
ca: Propietats de la lletra tipogràfica

en: Preview
ca: Previsualització

en: Waterfall
ca: Cascada

en: Thin
ca: Fina

en: Ultra-Light
ca: Ultralleugera

en: Light
ca: Lleugera

en: Semi-Light
ca: Semilleugera

en: Book
ca: Llibre

en: Medium
ca: Mitjà

en: Semi-Bold
ca: Seminegreta

en: Bold
ca: Negreta

en: Ultra-Bold
ca: Ultranegreta

en: Heavy
ca: Pesada

en: Ultra-Heavy
ca: Ultrapesada

en: Italic
ca: Itàlica

en: Oblique
ca: Oblíqua

en: Ultra-Condensed
ca: Ultracondensada

en: Extra-Condensed
ca: Extracondensada

en: Condensed
ca: Condensada

en: Semi-Condensed
ca: Semicondensada

en: Semi-Expanded
ca: Semiexpandida

en: Expanded
ca: Expandida

en: Extra-Expanded
ca: Extraexpandida

en: Ultra-Expanded
ca: Ultraexpandida

en: Proportional
ca: Proporcional

en: Dual Width
ca: Amplada doble

en: Monospace
ca: Monoespaiada

en: Charcell
ca: Constant

en: Unknown
ca: Desconegut

en: None
ca: Cap

en: Slight
ca: Lleuger

en: Full
ca: Complet

en: Default
ca: Predeterminat

en: Legacy
ca: Llegat

note: Translators : For context see https://docs.microsoft.com/en-us/typography/opentype/spec/os2#achvendid
en: Unknown Vendor
ca: Proveïdor desconegut

en: File does not contain license information.
ca: El fitxer no conté informació sobre la llicència.

en: Left Aligned
ca: Alineat a l'esquerra

en: Centered
ca: Centrat

en: Fill
ca: Justificat

en: Right Aligned
ca: Alineat a la dreta

en: Edit preview text
ca: Edita el text de la vista prèvia

en: Undo changes
ca: Desfés els canvis

en: Characters
ca: Caràcters

en: Properties
ca: Propietats

en: License
ca: Llicència

en: PostScript Name
ca: Nom PostScript

en: Width
ca: Amplada

en: Slant
ca: Inclinació

en: Weight
ca: Pes

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Version
ca: Versió

note: Translators : For context see https://docs.microsoft.com/en-us/typography/opentype/spec/os2#achvendid
en: Vendor
ca: Proveïdor

en: FileType
ca: Tipus de fitxer

en: Filesize
ca: Mida del fitxer

en: Source Unavailable
ca: Origen no disponible

en: Letter, Other
ca: Lletra, altres

en: Number, Letter
ca: Nombre, lletra

en: Number, Other
ca: Nombre, altres

en: Punctuation, Close
ca: Puntuació, de tancament

en: Punctuation, Open
ca: Puntuació, d'obertura

en: Symbol, Currency
ca: Símbol, moneda

en: Symbol, Modifier
ca: Símbol, modificador

en: Symbol, Math
ca: Símbol, matemàtic

en: Symbol, Other
ca: Símbol, altres

en: Separator, Line
ca: Separador, línia

en: Separator, Paragraph
ca: Separador, paràgraf

en: Separator, Space
ca: Separador, espai

en: Simple font management for GTK+ desktop environments
ca: Gestió de lletres tipogràfiques per a entorns d'escriptori GTK

en: Grouped by font width
ca: Agrupades per l'amplada de les lletres tipogràfiques

en: Grouped by font weight
ca: Agrupades pel pes de les lletres tipogràfiques

en: Grouped by font angle
ca: Agrupades per la inclinació de les lletres tipogràfiques

en: Grouped by font spacing
ca: Agrupades per l'espaiat de les lletres tipogràfiques

en: Grouped by license type
ca: Agrupades pel tipus de llicència

en: Grouped by vendor
ca: Agrupades pel proveïdor

en: Filetype
ca: Tipus de fitxer

en: Grouped by filetype
ca: Agrupades pel tipus de fitxer

en: All
ca: Totes

en: All Fonts
ca: Totes les lletres tipogràfiques

en: System
ca: Sistema

en: Fonts available to all users
ca: Lletres tipogràfiques disponibles per a tots els usuaris

en: Family Kind
ca: Classe de família

en: Only fonts which include Panose information will be grouped here.
ca: Només s'inclouen aquí les lletres tipogràfiques que inclouen informació PANOSE.

en: Any
ca: Qualsevol

en: No Fit
ca: Sense ajust

en: Text and Display
ca: Text i títols

en: Script
ca: Cal·ligràfiques

en: Decorative
ca: Decoratives

en: Pictorial
ca: Pictòriques

en: %i Variation  | %i Variations
ca[0]: %i variació
ca[1]: %i variacions

en: Enter Collection Name
ca: Introduïu el nom de la col·leció

en: Copy to…
ca: Copia a…

en: Compress…
ca: Comprimeix…

en: Saved Comparison
ca: Comparació desada

note: Translators : Please preserve the newline character somewhere in the middle of the string
en: Save the current comparison
    by clicking the + button
ca: Deseu la comparació actual
    fent clic al botó «+»

en: Select executable
ca: Seleccioneu l'executable

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Select Destination
ca: Seleccioneu la destinació

en: Select files to install
ca: Seleccioneu fitxers per a instal·lar

en: _Open
ca: _Obre

en: Select source folders
ca: Selecciona carpetes d'origen

en: Select fonts to remove
ca: Selecciona tipus per suprimir

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Remove selected font from collection
ca: Suprimeix la lletra tipogràfica seleccionada de la col·lecció

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Search Families…
ca: Cerca famílies…

en: Collapse all
ca: Redueix-ho tot

en: Browse
ca: Examina

en: Compare
ca: Compara

en: Manage
ca: Gestiona

en: Currencies
ca: Monedes

en: Emoticons
ca: Emoticones

en: Georgian
ca: Georgià

en: Pashto
ca: Paixtu

en: Romanian
ca: Romanès

en: Runic
ca: Rúnic

en: Simplified Chinese
ca: Xinès simplificat

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Traditional Chinese
ca: Xinès tradicional

en: Turkish
ca: Turc

en: Supported Orthographies
ca: Ortografies admeses

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Help
ca: Ajuda

en: About
ca: Quant a

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: User Data
ca: Dades d'usuari

note: HAVE_WEBKIT
en: Add Fonts
ca: Instal·la lletres tipogràfiques

en: Remove Fonts
ca: Desinstal·la lletres tipogràfiques

en: Preferences
ca: Preferències

en: Copying files…
ca: S'estan copiant els fitxers…

en: New Collection
ca: Col·lecció nova

en: Created : %s
ca: Data de creació: %s

en: Disabled
ca: Desactivats

en: Fonts which have been disabled
ca: Lletres tipogràfiques que s'han desactivat

en: Unsorted
ca: Sense classificar

en: Fonts not present in any collection
ca: Lletres tipogràfiques que no són a cap col·lecció

en: User
ca: Usuari

en: Fonts available only to you
ca: Lletres tipogràfiques disponibles només per a l'usuari actual

en: Hinting
ca: Millora del contorn

en: Settings saved to file.
ca: S'ha desat la configuració al fitxer

en: Removed configuration file.
ca: S'ha suprimit el fitxer de configuració

en: Target DPI
ca: Punts per polzada (DPI)

en: LCD Filter
ca: Filtre LCD

en: Antialias
ca: Suavitzat

en: Enable Autohinter
ca: Millora del contorn automàtica

en: Hinting Style
ca: Estil de millora del contorn

en: Use Embedded Bitmaps
ca: Mapes de bits incrustats

en:  Size Restrictions
ca:  Restriccions de mida

en:  Apply settings to point sizes
ca:  Aplica la configuració a les mides de punts

en: Smaller than
ca: Més petit que

en: Larger than
ca: Més gran que

en: Interface
ca: Interfície

en: Sources
ca: Orígens

en: Display
ca: Visualització

en: Rendering
ca: Representació

en: Wide Layout
ca: Disposició ampla

en: Client Side Decorations
ca: Decoracions del costat del client

en: CSD enabled. Change will take effect next time the application is started.
ca: Decoracions activades: el canvi tindrà efecte la propera vegada que s'iniciï l'aplicació

en: CSD disabled. Change will take effect next time the application is started.
ca: Decoracions desactivades: el canvi tindrà efecte la propera vegada que s'iniciï l'aplicació

en: Font Sources
ca: Orígens de les lletres tipogràfiques

en: Easily add or preview fonts without actually installing them.
ca: Afegiu lletres tipogràfiques per a previsualitzar-les sense haver d'instal·lar-les

en: To add a new source simply drag a folder onto this area or click the add button in the toolbar.
ca: Per afegir un origen nou, arrossegueu una carpeta aquí o feu clic al botó d'afegir de la barra d'eines

note: Translators : Avoid translating "Google Fonts" in this message, if possible
en: An active internet connection is required to access the Google Fonts catalog
ca: Us cal una connexió activa a internet per a tenir accés al catàleg Google Fonts

en: Update Family
ca: Actualitza la família

en: Update Font
ca: Actualitza la lletra tipogràfica

en: Remove Family
ca: Desinstal·la la família

en: Remove Font
ca: Desinstal·la la lletra tipogràfica

en: Download Family
ca: Baixa la família

en: Download Font
ca: Baixa la lletra tipogràfica

en: Black
ca: Negra

en: Preview font files before installing them.
ca: Previsualitzeu els fitxers de lletra tipogràfica abans d'instal·lar-los

en: To preview a font simply drag it onto this area.
ca: Per a previsualitzar una lletra tipogràfica, arrossegueu-la aquí.

en: No file selected
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer

en: Or unsupported filetype.
ca: O el tipus de fitxer no és compatible

en: Newer version already installed
ca: Ja s'ha instal·lat una versió més recent

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Install Font
ca: Instal·la la lletra

en: Copy
ca: Copia

en: List View
ca: Visualització de llista

en: Grid View
ca: Visualització de graella

en: Enter Preview Text…
ca: Introduïu el text de previsualització…

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Add selected font to comparison
ca: Afegeix la lletra tipogràfica seleccionada a la comparació

en: Remove selected font from comparison
ca: Suprimeix la lletra tipogràfica seleccionada de la comparació

en: Pinned Comparisons
ca: Comparacions ancorades

en: Select background color
ca: Selecciona el color del fons

en: Discard
ca: Descarta

en: Running applications may require a restart to reflect any changes.
ca: Les aplicacions en execució poden requerir un reinici per reflectir els canvis

en: Save
ca: Desa

en: Back
ca: Enrere

en: Search Orthographies…
ca: Cerca ortografies…

en: Clear selected filter
ca: Neteja el filtre seleccionat

en: Created :
ca: Creació:

en: Save current comparison
ca: Desa la comparació actual

en: Remove selected comparison
ca: Suprimeix la comparació seleccionada

en: Restore selected comparison
ca: Restaura la comparació seleccionada

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Quit the application
ca: Surt de l'aplicació

en: Collections
ca: Col·leccions

en: Edit selected category
ca: Edita la categoria seleccionada

en: Add new collection
ca: Afegeix una col·lecció nova

en: Remove selected collection
ca: Suprimeix la col·lecció seleccionada

en: Subpixel Geometry
ca: Geometria dels subpíxels

en: prefer
ca: prefereix

en: accept
ca: accepta

en: default
ca: per defecte

en: Name
ca: Nom

en: Comment
ca: Comentari

en: Installed Fonts
ca: Lletres tipogràfiques instal·lades

en: Custom Actions
ca: Accions personalitzades

en: Category
ca: Categoria
