font-manager 0.7.9 - en to hr translation catalogue (483 entries)

en: A simple font management application for Gtk+ Desktop Environments
hr: Jednostavan program za upravljanje fontovima u Gtk+ desktop okruženjima

en: Font Manager is intended to provide a way for average users to easily manage desktop fonts, without having to resort to command line tools or editing configuration files by hand.
hr: Font Manager omogućuje jednostavno upravljanje fontovima bez upotrebe naredbenog retka ili ručnog uređivanja konfiguracijskih datoteka.

en: While designed primarily with the Gnome Desktop Environment in mind, it should work well with other Gtk+ desktop environments.
hr: Izrađen je prvenstveno za Gnome desktop okruženja, no trebao bi dobro funkcionirati i s drugim Gtk+ desktop okruženjima.

en: Font Manager is NOT a professional-grade font management solution.
hr: Font Manager NIJE profesionalno rješenje za upravljanje fontovima.

en: Preview, Compare and Manage Fonts
hr: Pregledaj, usporedi i upravljaj fontovima

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Graphics;Viewer;GNOME;GTK;Publishing;
hr: Font;Preglednik;GNOME;GTK;Publiciranje;

en: Font Viewer
hr: Preglednik fontova

en: A font viewer application for Gtk+ Desktop Environments
hr: Program za pregled fontova u Gtk+ desktop okruženjima

en: Font Viewer allows previewing font files prior to installation. It features several ways to preview font files along with a character map and displays font properties and license details.
hr: Preglednik fontova omogućuje prikaz fontova prije instaliranja. Prikazuje tablicu slovnih znakova, svojstva fonta i pojedinosti o licenci.

en: Full featured font file preview application
hr: Program za pregled fontova s raznim funkcijama

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install the selected font file
hr: Instaliraj odabrani font

en: Install the selected font files
hr: Instaliraj odabrane fontove

en: Font Properties
hr: Svojstva fonta

en: Preview
hr: Pregled

en: Waterfall
hr: Kaskada

en: Thin
hr: Tanki

en: Ultra-Light
hr: Ultra-Svijetli

en: Light
hr: Svijetli

en: Semi-Light
hr: Polu-svijetli

en: Book
hr: Knjižni

en: Medium
hr: Srednji

en: Semi-Bold
hr: Polu-Debeli

en: Bold
hr: Debeli

en: Ultra-Bold
hr: Ultra-Debeli

en: Heavy
hr: Masni

en: Ultra-Heavy
hr: Ultra-Masni

en: Italic
hr: Kurziv

en: Oblique
hr: Ukošeni

en: Ultra-Condensed
hr: Ultra-Uski

en: Extra-Condensed
hr: Jako-Uski

en: Condensed
hr: Uski

en: Semi-Condensed
hr: Polu-Uski

en: Semi-Expanded
hr: Polu-Široki

en: Expanded
hr: Široki

en: Extra-Expanded
hr: Jako-Široki

en: Ultra-Expanded
hr: Ultra-Široki

en: Proportional
hr: Proporcijalni

en: Dual Width
hr: Dvostruke širine

en: Monospace
hr: Jednometrični

en: Charcell
hr: Prisiljene širine

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: RGB
hr: RBG

en: None
hr: Bez

en: Slight
hr: Malo

en: Full
hr: Potpuno

en: Default
hr: Standardno

en: Legacy
hr: Staro

en: Restricted License Embedding
hr: Zabranjeno ugrađivanje

en: Preview & Print Embedding
hr: Ugrađivanje za prikaz i ispis

en: Editable Embedding
hr: Ugrađivanje za uređivanje

en: Preview & Print Embedding | No Subsetting
hr: Ugrađivanje za prikaz i ispis | Bez podskupina

en: Editable Embedding | No Subsetting
hr: Ugrađivanje za uređivanje | Bez podskupina

en: Preview & Print Embedding | Bitmap Embedding Only
hr: Ugrađivanje za prikaz i ispis | Samo bitmapi

en: Editable Embedding | Bitmap Embedding Only
hr: Ugrađivanje za uređivanje | Samo bitmapi

en: Preview & Print Embedding | No Subsetting | Bitmap Embedding Only
hr: Ugrađivanje za prikaz i ispis | Bez podskupina | Samo bitmapi

en: Editable Embedding | No Subsetting | Bitmap Embedding Only
hr: Ugrađivanje za uređivanje | Bez podskupina | Samo bitmapi

en: Installable Embedding
hr: Ugrađivanje za instaliranje

note: Translators : For context see https://docs.microsoft.com/en-us/typography/opentype/spec/os2#achvendid
en: Unknown Vendor
hr: Nepoznat prodavač

en: File does not contain license information.
hr: Datoteka ne sadrži podatke o licenci.

en: Left Aligned
hr: Poravnato lijevo

en: Centered
hr: Centrirano

en: Fill
hr: Poravnato obostrano

en: Right Aligned
hr: Poravnato desno

en: Edit preview text
hr: Uredi tekst prikaza

en: Undo changes
hr: Poništi promjene

en: Characters
hr: Znakovi

en: Properties
hr: Svojstva

en: License
hr: Licenca

en: Search available characters
hr: Pretraži dostupne znakove

en: PostScript Name
hr: PostScript ime

en: Family
hr: Obitelj

en: Style
hr: Stil

en: Width
hr: Širina

en: Slant
hr: Nagib

en: Weight
hr: Debljina

en: Spacing
hr: Metrika

en: Version
hr: Verzija

note: Translators : For context see https://docs.microsoft.com/en-us/typography/opentype/spec/os2#achvendid
en: Vendor
hr: Prodavač

en: FileType
hr: Vrsta datoteke

en: Filesize
hr: Veličina datoteke

en: Regular
hr: Regularni

en: Normal
hr: Normalni

en: Source Unavailable
hr: Izvor nije dostupan

en: <Non Private Use High Surrogate>
hr: <Ne-privatna upotreba gornjih zamjenskih znakova>

en: <Private Use High Surrogate>
hr: <Privatna upotreba gornjih zamjenskih znakova>

en: <Low Surrogate>
hr: <Donji zamjenski znakovi>

en: <Private Use>
hr: <Privatna upotreba>

en: <Plane 15 Private Use>
hr: <Ploča 15 privatne upotrebe>

en: <Plane 16 Private Use>
hr: <Ploča 16 privatne upotrebe>

en: <not assigned>
hr: <nedodijeljeno>

en: Other, Control
hr: Ostalo, kontrolni znak

en: Other, Format
hr: Ostalo, format

en: Other, Not Assigned
hr: Ostalo, nedodijeljeno

en: Other, Private Use
hr: Ostalo, privatna upotreba

en: Other, Surrogate
hr: Slovo, zamjenski znak

en: Letter, Lowercase
hr: Slovo, mala slova

en: Letter, Modifier
hr: Slovo, modifikator

en: Letter, Other
hr: Slovo, ostalo

en: Letter, Titlecase
hr: Slovo, naslovna slova

en: Letter, Uppercase
hr: Slovo, velika slova

en: Mark, Spacing Combining
hr: Oznaka, razmakna spajajuća

en: Mark, Enclosing
hr: Oznaka, obuhvatna

en: Mark, Non-Spacing
hr: Oznaka, bez širine

en: Number, Decimal Digit
hr: Brojka, decimalni broj

en: Number, Letter
hr: Brojka, slovo

en: Number, Other
hr: Brojka, ostalo

en: Punctuation, Connector
hr: Interpunkcija, konektor

en: Punctuation, Dash
hr: Interpunkcija, povlaka

en: Punctuation, Close
hr: Interpunkcija, zatvarajuća

en: Punctuation, Final Quote
hr: Interpunkcija, završni navodni znak

en: Punctuation, Initial Quote
hr: Interpunkcija, početni navodni znak

en: Punctuation, Other
hr: Interpunkcija, ostalo

en: Punctuation, Open
hr: Interpunkcija, otvarajuća

en: Symbol, Currency
hr: Simbol, valuta

en: Symbol, Modifier
hr: Simbol, modifikator

en: Symbol, Math
hr: Simbol, matematički

en: Symbol, Other
hr: Simbol, ostalo

en: Separator, Line
hr: Znak rastavljanja, redak

en: Separator, Paragraph
hr: Znak rastavljanja, odlomak

en: Separator, Space
hr: Znak rastavljanja, razmak

en: Simple font management for GTK+ desktop environments
hr: Jednostavno upravljanje fontovima u Gtk+ desktop okruženjima

en: 
        This program is free software: you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
    
        You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program.
    
        If not, see <http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt>.
hr: 
        Ovaj program je slobodan softver: smije se redistribuirati i/ili mijenjati
        pod uvjetima GNU opće javne licence, koju je objavila
        Free Software Foundation, pod uvjetima 3. verzije licence ili
        bilo koje novije verzije.
    
        Ovaj se program distribuira u nadi da će biti koristan,
        ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanog jamstva za
        PRODAJU ili PRIKLADNOST ZA ODREĐENU SVRHU. Pogledaj
        GNU opću javnu licencu za pojedinosti.
    
        GNU opća javna licenca standardno je pridodana ovom programu.
    
        Ako nije, pogledaj <http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt>.

en: Grouped by font width
hr: Grupirani po širini

en: Grouped by font weight
hr: Grupirani po debljini

en: Grouped by font angle
hr: Grupirani po nagibu

en: Grouped by font spacing
hr: Grupirani po metrici

en: Grouped by license type
hr: Grupirani po vrsti licence

en: Grouped by vendor
hr: Grupirani po prodavaču

en: Filetype
hr: Vrsta datoteke

en: Grouped by filetype
hr: Grupirani po vrsti datoteke

en: All
hr: Svi

en: All Fonts
hr: Svi fontovi

en: System
hr: Sustav

en: Fonts available to all users
hr: Fontovi koji su dostupni svim korisnicima

en: Family Kind
hr: Vrsta obitelji

en: Only fonts which include Panose information will be grouped here.
hr: Ovdje se grupiraju samo fontovi koji sadrže Panose podatke.

en: Any
hr: Bilo koji

en: No Fit
hr: Neodređeno

en: Text and Display
hr: Tekst i naslovi

en: Script
hr: Krasopis

en: Decorative
hr: Ukrasni

en: Pictorial
hr: Slikovni

en: %i Variation  | %i Variations
hr[0]: %i varijanta
hr[1]: %i varijante
hr[2]: %i varijanta

en: Enter Collection Name
hr: Upiši ime zbirke

en: Copy to…
hr: Kopiraj u …

en: Compress…
hr: Komprimiraj …

en: Rename…
hr: Preimenuj …

en: Saved Comparison
hr: Spremljena usporedba

note: Translators : Please preserve the newline character somewhere in the middle of the string
en: Save the current comparison
    by clicking the + button
hr: Spremi trenutačnu usporedbu
    pomoću gumba +

en: Select executable
hr: Odaberi izvršnu datoteku

en: _Select
hr: Oda_beri

en: _Cancel
hr: O_dustani

en: Select Destination
hr: Odaberi odredište

en: Select files to install
hr: Odaberi datoteke koje želiš instalirati

en: _Open
hr: _Otvori

en: Select source folders
hr: Odaberi izvorne mape

en: Select fonts to remove
hr: Odaberi fontove koje želiš ukloniti

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: Fonts installed in your home directory will appear here.
hr: Ovdje će se prikazati fontovi koji su instalirani u tvojoj početnoj mapi.

en: Remove selected font from collection
hr: Ukloni odabrani font iz izbora

en: Expand all
hr: Rasklopi sve

en: Search Families…
hr: Pretraži obitelji …

en: Case insensitive search of family names.
    
    Start search using %s to filter based on filepath.
    Start search using %s to filter based on characters.
hr: Pretraživanje imena obitelji bez razlikovanja velikih/malih slova.
    
    Započni pretragu koristeći %s za filtriranje na temelju datotečne staze.
    Započni pretragu koristeći %s za filtriranje na temelju znakova.

en: Collapse all
hr: Sklopi sve

en: Copy Location
hr: Mjesto kopije

en: Show in Folder
hr: Prikaži u mapi

en: Enable selected items
hr: Aktiviraj odabrane elemente

en: Disable selected items
hr: Deaktiviraj odabrane elemente

en: Browse
hr: Pregledaj

en: Compare
hr: Usporedi

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Afrikaans
hr: Afrikaanski

en: Aleut Cyrillic
hr: Aleutski ćirilica

en: Aleut Latin
hr: Aleutski latinica

en: Arabic
hr: Arapski

en: Archaic Greek Letters
hr: Arhaična grčka slova

en: Armenian
hr: Armenijski

en: Astronomy
hr: Astronomija

en: Balinese
hr: Balijski

en: Baltic
hr: Baltički

en: Basic Cyrillic
hr: Osnovna ćirilica

en: Basic Greek
hr: Osnovno grčko pismo

en: Basic Latin
hr: Osnovna latinica

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Brāhmī
hr: Bramski

en: Buginese
hr: Bugijski

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
hr: Sjedinjeni kanadski aboridžinski slogovi

en: Carian
hr: Karijanski

en: Catalan
hr: Katalonski

en: Central European
hr: Srednjoeuropski

en: Chakma
hr: Čakmanski

en: Cham
hr: Čamski

en: Cherokee
hr: Čerokijski

en: Chess Symbols
hr: Šahovski simboli

note: CJK entries added manually
en: CJK Unified
hr: CJK ujedinjeni

en: CJK Unified Extension A
hr: CJK ujedinjeni, proširenje A

en: CJK Unified Extension B
hr: CJK ujedinjeni, proširenje B

en: CJK Unified Extension C
hr: CJK ujedinjeni, proširenje C

en: CJK Unified Extension D
hr: CJK ujedinjeni, proširenje D

en: CJK Unified Extension E
hr: CJK ujedinjeni, proširenje E

en: CJK Compatibility Ideographs
hr: CJK komatibilnost ideogrami

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
hr: CJK komatibilnost ideogrami, dopuna

note: End CJK entries
en: Claudian Letters
hr: Klaudijeva slova

en: Coptic
hr: Koptski

en: Currencies
hr: Valute

en: Cypriot Syllabary
hr: Ciparski slogovi

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Egyptian Hieroglyphs
hr: Egipatski hijeroglifi

en: Emoticons
hr: Emotikoni

en: Ethiopic
hr: Etiopski

en: Food and Drink
hr: Hrana i piće

en: Full Cyrillic
hr: Potpuna ćirilica

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: Glagolitic
hr: Glagoljica

en: Gothic
hr: Gotica

en: Gujarati
hr: Gudžaratski

en: Gurmukhi
hr: Gurmukijski

en: Korean Hangul
hr: Korejski Hangul

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Korean Jamo
hr: Korejski Jamo

en: Javanese
hr: Javanski

en: Japanese Jinmeiyo
hr: Japanski Jinmeiyo

en: Japanese Joyo
hr: Japanski Joyo

en: Kaithi
hr: Kajtski

en: Japanese Kana
hr: Japanski Kana

en: Kazakh
hr: Kazaški

en: Kharoshthi
hr: Karoštisjki

en: Khmer
hr: Kmerski

en: Japanese Kokuji
hr: Japanski Kokuji

en: Lao
hr: Laoški

en: Latin Ligatures
hr: Latinične ligature

en: Limbu
hr: Limbuški

en: Linear B Ideograms
hr: Linearni B ideogrami

en: Linear B Syllabary
hr: Linearni B slogovi

en: Malayalam
hr: Malajalamski

en: Mathematical Greek
hr: Matematički znakovi, grčki

en: Mathematical Latin
hr: Matematički znakovi, latinica

en: Mathematical Numerals
hr: Matematički znakovi, brojevi

en: Mathematical Operators
hr: Matematički znakovi, operatori

en: MeroiticCursive
hr: Meroitski pisani

en: Meroitic Hieroglyphs
hr: Meroitski hijeroglifi

en: Mongolian
hr: Mongolski

note: Medieval Unicode Font Initiative - http://folk.uib.no/hnooh/mufi/ * Contains lots of duplicates, doubt many would find it useful { "MUFI 3.0", "MUFI 3.0" },
en: Myanmar
hr: Mijanmar

en: New Tai Lue
hr: Novi Tai Lue

en: Ogham
hr: Ogam

en: Old Italic
hr: Staroitalski

en: Old South Arabian
hr: Stari južnoarapski

en: Oriya
hr: Orijski

en: Osmanya
hr: Osmanijski

en: Pan African Latin
hr: Svoafrička latinica

en: Pashto
hr: Paštunski

en: Pinyin
hr: Pinđinski

en: Polynesian
hr: Polinezijski

en: Polytonic Greek
hr: Grčki, politonski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Runic
hr: Runski

en: Simplified Chinese
hr: Kineski pojednostavljeni

en: Sinhala
hr: Sinhaleški

en: South Korean Hanja
hr: Južnokorejski Hanja

en: Sundanese
hr: Sundanski

en: Syriac
hr: Sirjački

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Telugu
hr: Teluški

en: Thai
hr: Tajlandski

en: Tibetan
hr: Tibetski

en: Traditional Chinese
hr: Kineski tradicionalni

en: Turkish
hr: Turski

en: Uighur
hr: Ujgurski

en: Urdu
hr: Urdski

en: Vedic Extensions
hr: Vedic proširenja

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Western European
hr: Zapadnoeuropski

en: Chinese Zhuyin Fuhao
hr: Kineski Zhuyin Fuhao

note: Translators : Coverage refers to the amount of support the font provides for an orthography. This will be displayed as "Coverage : XXX%" in the interface.
en: Coverage
hr: Pokrivenost

en: Supported Orthographies
hr: Podržani sustavi znakova

en: Update in progress
hr: Aktualiziranje u tijeku

en: Updating Database — Fonts
hr: Aktualiziranje baze podataka – fontovi

en: Updating Database — Metadata
hr: Aktualiziranje baze podataka – metapodaci

en: Updating Database — Orthography
hr: Aktualiziranje baze podataka – sustavi znakova

en: Keyboard Shortcuts
hr: Tipkovni prečaci

en: Help
hr: Pomoć

en: About
hr: O programu

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: User Data
hr: Korisnički podaci

note: HAVE_WEBKIT
en: Add Fonts
hr: Dodaj fontove

en: Remove Fonts
hr: Ukloni fontove

en: Preferences
hr: Postavke

en: Select Exported Data
hr: Odaberi izvezene podatke

en: Copying files…
hr: Kopiranje datoteka …

en: New Collection
hr: Nova zbirka

en: Created : %s
hr: Stvoreno: %s

en: Disabled
hr: Deaktivirani

en: Fonts which have been disabled
hr: Deaktivirani fontovi

en: Filter based on supported orthographies
hr: Filtar na osnovi podržanih sustava znakova

en: Unsorted
hr: Nerazvrstani

en: Fonts not present in any collection
hr: Fontovi koji nisu prisutni u nijednoj zbirci

en: User
hr: Korisnik

en: Fonts available only to you
hr: Fontovi koji su dostupni samo tebi

en: Interface Font
hr: Font sučelja

en: Font used throughout interface.
hr: Font koji se koristi u sučelju.

en: Document Font
hr: Font dokumenta

en: Font used for reading documents.
hr: Font koji se koristi za čitanje dokumenata.

en: Monospace Font
hr: Jednometrični font

en: Monospaced (fixed-width) font for use in locations such as terminals.
hr: Jednometrični font (font fiksne širine) koji se koristi npr. u terminalu.

en: Text Scaling Factor
hr: Faktor skaliranja teksta

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size
hr: Faktor kojim se skalira prikaz teksta, bez mijenjanja stvarne veličine fonta

en: Antialiasing
hr: Zaglađivanja rubova

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts.
hr: Vrsta zaglađivanja rubova za iscrtavanje fontova.

en: RGBA order
hr: RGBA raspored

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to rgba.
hr: Raspored podpiksela na LCD ekranu; koristi se samo kad je zaglađivanje rubova postavljeno na RGBA.

en: Hinting
hr: Optimiranje prikaza

en: The type of hinting to use when rendering fonts.
hr: Vrsta optimiranja prikaza slovnih znakova za iscrtavanje fontova.

en: GNOME desktop settings schema not found
hr: Shema za postavke GNOME radne površine nije pronađena

en: Select save to generate a fontconfig configuration file from the above settings.
    
    Select discard to remove the configuration file and revert to the default settings.
    
    Note that not all environments/applications will honor these settings.
hr: Odaberi „Spremi” za generiranje konfiguracijske datoteke iz gornjih postavki.
    
    Odaberi „Odbaci” za uklanjanje konfiguracijske datoteke i vraćanje na standardne postavke.
    
    Napomena: Neka okruženja i programi ne poštuju ove postavke.

en: Settings saved to file.
hr: Postavke su spremljene u datoteku.

en: Removed configuration file.
hr: Datoteka konfiguracije je uklonjena.

en: Target DPI
hr: Željeni DPI

en: Scale Factor
hr: Faktor skaliranja

en: LCD Filter
hr: LCD filtar

en: Antialias
hr: Zaglađivanje rubova

en: Enable Autohinter
hr: Aktiviraj automatsko optimiranje prikaza

en: Hinting Style
hr: Način optimiranja prikaza

en: Use Embedded Bitmaps
hr: Koristi ugrađene bitmape

en:  Size Restrictions
hr:  Ograničenja veličine

en:  Apply settings to point sizes
hr:  Primijeni postavke na veličine

en: Smaller than
hr: Manje od

en: Larger than
hr: Veće od

en: Add alias
hr: Dodaj alias

en: Remove selected alias
hr: Ukloni odabrani alias

en: Font Substitutions
hr: Zamjene fontova

en: Easily substitute one font family for another.
hr: Jednostavno zamijeni jednu obitelj fontova drugom obitelji.

en: To add a new substitute click the add button in the toolbar.
hr: Za dodavanje nove zamjene pritisni gumb za dodavanje u alatnoj traci.

en: Interface
hr: Sučelje

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Sources
hr: Izvori

en: Actions
hr: Radnje

en: Substitutions
hr: Zamjene

en: Display
hr: Prikaz

en: Rendering
hr: Iscrtavanje

en: Actions defined here will be added to the font list context menu.
    
    By default the filepath for the selected font will be appended to the end of the argument list.
    To control where the filepath is inserted use FILEPATH as a placeholder.
    If FAMILY or STYLE are found in the argument list they will also be replaced.
hr: Ovdje definirane radnje bit će dodane u kontekstni izbornik popisa fontova.
    
    Staza datoteke odabranog fonta standardno se dodaje na kraj popisa argumenata.
    Za upravljanje mjestom umetanja datotečne staze koristi FILEPATH kao rezervirano mjesto.
    Ako se na popisu argumenata pronađu FAMILY ili STYLE, oni će se također zamijenjeniti.

en: User Actions
hr: Korisničke radnje

en: Custom context menu entries
hr: Prilagođeni elementi kontekstnog izbornika

en: Wide Layout
hr: Široki format

en: Only When Maximized
hr: Samo kad je prozor maksimalno rastvoren

en: Client Side Decorations
hr: Dizajn klijenta

en: Enable Animations
hr: Aktiviraj animacije

en: Prefer Dark Theme
hr: Preferiraj tamnu temu

en: CSD enabled. Change will take effect next time the application is started.
hr: Dizajn klijenta je aktiviran. Promjene će se primijeniti pri sljedećem pokretanju programa.

en: CSD disabled. Change will take effect next time the application is started.
hr: Dizajn klijenta je deaktiviran. Promjene će se primijeniti pri sljedećem pokretanju programa.

en: Fonts in any folders listed here will be available within the application.
    
    They will not be visible to other applications until the source is actually enabled.
    
    Note that not all environments/applications will honor these settings.
hr: Fontovi u svim ovdje navedenim mapama bit će dostupni u programu.
    
    Drugi programi ih neće vidjeti sve dok se izvor ne aktivira.
    
    Napomena: Neka okruženja i programi ne poštuju ove postavke.

en: Font Sources
hr: Izvori fontova

en: Easily add or preview fonts without actually installing them.
hr: Dodaj ili pregledaj fontove bez instaliranja.

en: To add a new source simply drag a folder onto this area or click the add button in the toolbar.
hr: Za dodavanje izvora jednostavno povuci mapu na ovo područje ili pritisni gumb za dodavanje u alatnoj traci.

en: Case insensitive search of family names.
hr: Pretraživanje imena obitelji bez razlikovanja velikih/malih slova.

en: Error procesing data
hr: Greška tijekom obrade podataka

en: Network Error
hr: Greška mreže

en: Please check your network settings
hr: Provjeri mrežne postavke

en: Client Error
hr: Greška klijenta

en: Try restarting the application. If the issue persists, please file a bug.
hr: Pokušaj ponovo pokrenuti program. Ako problem ne nestane, prijavi grešku.

en: Server Error
hr: Greška poslužitelja

en: Network Offline
hr: Mreža isključena

note: Translators : Avoid translating "Google Fonts" in this message, if possible
en: An active internet connection is required to access the Google Fonts catalog
hr: Za pristup katalogu Google fontova potrebna je aktivna internetska veza

en: Chinese (Hong Kong)
hr: Kineski (Hong Kong)

en: Chinese (Simplified)
hr: Kineski (pojednostavljeni)

en: Chinese (Traditional)
hr: Kineski (tradicionalni)

en: Cyrillic
hr: Ćirilica

en: Cyrillic Extended
hr: Ćirilica, prošireno

en: Greek
hr: Grčki

en: Greek Extended
hr: Grčki, prošireno

en: Japanese
hr: Japanski

en: Korean
hr: Korejski

en: Latin
hr: Latinica

en: Latin Extended
hr: Latinica, prošireno

note: TRANSLATORS : The replacement character here refers to a language name
en: No sample for %s available
hr: Nema primjera za %s

en: Please file an issue requesting an update to available samples.
hr: Pošalji zahtjev za aktualiziranje dostupnih primjera.

en: Update Family
hr: Aktualiziraj obitelj

en: Update Font
hr: Aktualiziraj font

en: Remove Family
hr: Ukloni obitelj

en: Remove Font
hr: Ukloni font

en: Download Family
hr: Preuzmi obitelj

en: Download Font
hr: Preuzmi font

en: %i Language Sample Available  | %i Language Samples Available
hr[0]: Dostupan je %i primjer za jezik
hr[1]: Dostupna su %i primjera za jezik
hr[2]: Dostupno je %i primjera za jezik

en: ExtraLight
hr: Ultra-svijetli

en: SemiBold
hr: Polu-debeli

en: ExtraBold
hr: Ultra-debeli

en: Black
hr: Tamni

en: Preview font files before installing them.
hr: Pregledaj fontove prije instaliranja.

en: To preview a font simply drag it onto this area.
hr: Za pregled fonta, jednostavno ga povuci na ovo područje.

en: No file selected
hr: Nijedna datoteka nije odabrana

en: Or unsupported filetype.
hr: Ili nepodržane vrste datoteka.

en: Newer version already installed
hr: Novija verzija je već instalirana

en: Installed
hr: Instalirano

en: Install Font
hr: Instaliraj font

en: Copy
hr: Kopiraj

en: List View
hr: Prikaz popisa

en: Grid View
hr: Pločasti prikaz

en: Enter Preview Text…
hr: Upiši tekst za prikaz …

en: Previous page
hr: Prethodna stranica

en: Next page
hr: Sljedeća stranica

en: Collection Name
hr: Ime zbirke

en: _Rename
hr: _Preimenuj

en: Add selected font to comparison
hr: Dodaj odabrani font u usporedbu

en: Remove selected font from comparison
hr: Ukloni odabrani font iz usporedbe

en: Pinned Comparisons
hr: Prikvačena usporedba

en: Select background color
hr: Odaberi boju pozadine

en: Select text color
hr: Odaberi boju teksta

en: Discard
hr: Odbaci

en: Running applications may require a restart to reflect any changes.
hr: Za primjenu promjena aktivni programi se možda moraju ponovo pokrenuti.

en: Save
hr: Spremi

en: Back
hr: Natrag

en: Search Orthographies…
hr: Pretraži sustave znakova …

en: Deselect All
hr: Odznači sve

en: Minimum Coverage
hr: Minimalna pokrivenost

en: Clear selected filter
hr: Isprazni odabrani filtar

en: Created :
hr: Stvoreno:

en: Save current comparison
hr: Spremi trenutačnu usporedbu

en: Remove selected comparison
hr: Ukloni odabranu usporedbu

en: Restore selected comparison
hr: Obnovi odabranu usporedbu

en: General
hr: Opće

en: Increase preview size
hr: Povećaj veličinu prikaza

en: Decrease preview size
hr: Smanji veličinu prikaza

en: Reset preview size
hr: Vrati izvornu veličinu prikaza

en: Reload
hr: Aktualiziraj

en: Quit the application
hr: Zatvori program

en: Mode
hr: Način rada

en: Switch to Manage mode
hr: Prebaci na „Upravljaj”

en: Switch to Browse mode
hr: Prebaci na „Pregledaj”

en: Switch to Compare mode
hr: Prebaci na „Usporedi”

en: Preview Mode
hr: Način prikaza

en: Switch to Standard preview
hr: Prebaci na standardni prikaz

en: Switch to Waterfall preview
hr: Prebaci na kaskadni prikaz

en: Switch to Body Text preview
hr: Prebaci na prikaz teksta

en: Categories
hr: Kategorije

en: Collections
hr: Zbirke

en: Edit selected category
hr: Uredi odabranu kategoriju

en: Add new collection
hr: Dodaj novu zbirku

en: Remove selected collection
hr: Ukloni odabranu zbirku

en: Subpixel Geometry
hr: Geometrija podpiksela

en: Enter target family
hr: Upiši željenu obitelj

en: Add substitute
hr: Dodaj zamjenu

en: Remove substitute
hr: Ukloni zamjenu

en: Enter substitute family
hr: Upiši zamjensku obitelj

en: prefer
hr: daj prednost

en: accept
hr: prihvati

en: default
hr: standardno

en: Titlebar Button Style
hr: Stil gumbova u naslovnoj traci

en: Flat
hr: Plošno

en: Name
hr: Ime

en: Comment
hr: Komentar

en: Executable
hr: Izvršna datoteka

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Font Configuration
hr: Konfiguracija fontova

en: Font Collections
hr: Zbirke fontova

en: Installed Fonts
hr: Intalirani fontovi

en: Custom Actions
hr: Prilagođene radnje

en: Display line size in Waterfall Preview
hr: Prikaži veličine fonta u kaskadnom prikazu

en: Waterfall Preview Size Settings
hr: Postavke veličina za kaskadni prikaz

en: Up to 48 points (Linear Scaling)
hr: Do 48 točaka (linearno skaliranje)

en: Up to 72 points (1.1 Common Ratio)
hr: Do 72 točke (omjer 1,1)

en: Up to 96 points (Linear Scaling)
hr: Do 96 točaka (linearno skaliranje)

en: Up to 96 points (1.1 Common Ratio)
hr: Do 96 točaka (omjer 1,1)

en: Up to 120 points (1.2 Common Ratio)
hr: Do 120 točaka (omjer 1,2)

en: Up to 144 points (1.3 Common Ratio)
hr: Do 144 točke (omjer 1,3)

en: Up to 192 points (1.4 Common Ratio)
hr: Do 192 točke (omjer 1,4)

en: Custom Size Settings
hr: Postavke za prilagođenu veličinu

en: Minimum Waterfall Preview Point Size
hr: Najmanja veličina fonta u kaskadnom prikazu

en: 8.0
hr: 8,0

en: Maximum Waterfall Preview Point Size
hr: Najveća veličina fonta u kaskadnom prikazu

en: Higher values may adversely affect performance
hr: Veće vrijednosti mogu negativno utjecati na izvođenje

en: 48.0
hr: 48,0

en: Waterfall Preview Point Size Common Ratio
hr: Omjer veličina fonta u kaskadnom prikazu

en: 1.0
hr: 1,0

en: Newest
hr: Najnoviji

en: Most Popular
hr: Najpopularniji

en: Trending
hr: U trendu

en: Sort Order
hr: Redoslijed

en: Serif
hr: Serifni

en: Sans Serif
hr: Bezserifni

en: Handwriting
hr: Rukopisni

en: Category
hr: Kategorija

en: Variations
hr: Varijante
