font-manager 0.8.3 - en to oc translation catalogue (72 entries)

en: Font Manager
oc: Gestionari de poliça

en: Preview, Compare and Manage Fonts
oc: Previsualizar, comparar e gerir las poliças

en: Install
oc: Installar

en: Install the selected font file
oc: Installar lo fichièr de poliça seleccionat

en: Font Properties
oc: Proprietats de la poliça

en: Preview
oc: Previsualizacion

en: Book
oc: Libre

en: Bold
oc: Gras

en: Italic
oc: Italica

en: Fill
oc: Justificat

en: Characters
oc: Caractèrs

en: Properties
oc: Proprietats

en: License
oc: Licéncia

en: PostScript Name
oc: Nom PostScript

en: Family
oc: Familha

en: Style
oc: Estil

en: Width
oc: Largor

note: Translators : For context see https://docs.microsoft.com/en-us/typography/opentype/spec/os2#achvendid
en: Vendor
oc: Provesidor

en: Letter, Other
oc: Letra, autras

en: Letter, Uppercase
oc: Letra, majuscula

en: Number, Letter
oc: Nombre, letra

en: Number, Other
oc: Nombre, autres

en: Punctuation, Other
oc: Pontuacion, autras

en: 
        This program is free software: you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
    
        You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program.
    
        If not, see <http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt>.
oc: 
        Aqueste programa es un logicial liure : lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar
        segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la
        Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.
    
        Aqueste programa es distribuit dins l'espèr d'èsser util, mas
        SENS CAP DE GARANTIDA, inclusas las garantidas de
        COMERCIALIZACION o d'ADAPTACION A UNA TÒCA ESPECIFICA.
        Consultatz la licéncia publica generala GNU per mai de detalhs.
    
        Deuriatz aver recebut una còpia de la licéncia GNU GPL
    amb aqueste programa.
    
        Autrament vejatz <http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt>.

en: Filetype
oc: Tipe de fichièr

en: All
oc: Totes

en: System
oc: Sistèma

en: %i Variation  | %i Variations
oc[0]: %i variacion
oc[1]: %i variacions

en: Compress…
oc: Compressar…

en: _Select
oc: _Seleccionar

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: Browse
oc: Percórrer

en: Compare
oc: Comparar

en: Manage
oc: Gerir

en: Currencies
oc: Devisas

en: Dutch
oc: Neerlandés

en: Emoticons
oc: Emoticònas

en: Romanian
oc: Romanés

en: Turkish
oc: Turc

en: Update in progress
oc: Actualizacion en cors

en: Updating Database — Fonts
oc: Actualizacion de la basa de donadas — Poliças

en: Updating Database — Metadata
oc: Actualizacion de la basa de donadas — Metadonadas

en: Updating Database — Orthography
oc: Actualizacion de la basa de donadas — Ortografia

en: Keyboard Shortcuts
oc: Acorchis clavièr

en: Help
oc: Ajuda

en: About
oc: A prepaus

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: User Data
oc: Donadas utilizaire

note: HAVE_WEBKIT
en: Add Fonts
oc: Apondre poliças

en: Remove Fonts
oc: Suprimir poliças

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: User
oc: Utilizaire

en: Interface
oc: Interfàcia

en: Desktop
oc: Burèu

en: Sources
oc: Fonts

en: Actions
oc: Accions

en: Display
oc: Afichatge

en: Network Error
oc: Error ret

en: Installed
oc: Installada

en: Install Font
oc: Installar la poliça

en: Copy
oc: Copiar

en: Previous page
oc: Pagina precedenta

en: Next page
oc: Pagina seguenta

en: Discard
oc: Ignorar

en: Reload
oc: Recargar

en: Quit the application
oc: Quitar l’aplicacion

en: Mode
oc: Mòde

en: Categories
oc: Categorias

en: Collections
oc: Colleccions
