font-manager 0.8.7 - en to eo translation catalogue (514 entries)

note: Application.vala
en: Font Manager
eo: Tiparadministrilo

en: A simple font management application for Gtk+ Desktop Environments
eo: Simpla tiparo-administra programo por GTK-bazaj fasadoj

en: Font Manager is intended to provide a way for average users to easily manage desktop fonts, without having to resort to command line tools or editing configuration files by hand.
eo: Tiparadministrilo celas ebligi ordinarajn uzantojn facile administri komputilajn tiparojn, sen deviga uzo de terminalaj ilprogramoj aŭ permana redaktado de agordaj dosieroj.

en: While designed primarily with the Gnome Desktop Environment in mind, it should work well with other Gtk+ desktop environments.
eo: Kvankam ĝi estas dezajnita ĉefe por GNOME, ĝi funkcios bone kun aliaj GTK-bazaj fasadoj.

en: Font Manager is NOT a professional-grade font management solution.
eo: Tiparadministrilo NE estas tipara administra solvo taŭga por profesiistoj.

en: Preview, Compare and Manage Fonts
eo: Antaŭrigardi, kompari kaj administri tiparojn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Graphics;Viewer;GNOME;GTK;Publishing;
eo: Grafiko;Montrilo;GNOME;GTK;Eldonado;Tiparo;

en: Font Viewer
eo: Tiparmontrilo

en: A font viewer application for Gtk+ Desktop Environments
eo: Tiparo-montranta programo por GTK-bazaj fasadoj

en: Font Viewer allows previewing font files prior to installation. It features several ways to preview font files along with a character map and displays font properties and license details.
eo: Tiparadministrilo permesas antaŭrigardi tiparajn dosierojn multmaniere antaŭ ol instali, kaj montras signomapon, atributojn kaj detalojn pri la permesilo.

en: Full featured font file preview application
eo: Plenfunkcia programo por antaŭrigardi tiparajn dosierojn

en: Install
eo: Instali

en: Install the selected font file
eo: Instali elektitan tipardosieron

en: Install the selected font files
eo: Instali elektitajn tipardosierojn

en: Font Properties
eo: Atributoj de tiparo

en: Updating Database…
eo: Ĝisdatigante datenbankon…

note: Translators : For context see https://docs.microsoft.com/en-us/typography/opentype/spec/os2#achvendid
en: Unknown Vendor
eo: Nekonata vendinto

en: Thin
eo: Maldikegega

en: Ultra-Light
eo: Maldikega

en: Light
eo: Maldika

en: Semi-Light
eo: Maldiketa

en: Book
eo: Libra

en: Medium
eo: Mezdika

en: Semi-Bold
eo: Diketa

en: Bold
eo: Dika

en: Ultra-Bold
eo: Dikega

en: Heavy
eo: Dikegega

en: Ultra-Heavy
eo: Dikegegega

en: Italic
eo: Kursiva

en: Oblique
eo: Oblikva

en: Ultra-Condensed
eo: Mallarĝegega

en: Extra-Condensed
eo: Mallarĝega

en: Condensed
eo: Mallarĝa

en: Semi-Condensed
eo: Mallarĝeta

en: Semi-Expanded
eo: Larĝeta

en: Expanded
eo: Larĝa

en: Extra-Expanded
eo: Larĝega

en: Ultra-Expanded
eo: Larĝegega

en: Proportional
eo: Proporcia

en: Dual Width
eo: Duobla larĝo

en: Monospace
eo: Egallarĝa

en: Charcell
eo: Signoĉelo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: RGB
eo: Ruĝa-verda-blua

en: BGR
eo: Blua-verda-ruĝa

en: VRGB
eo: Vertikala ruĝa-verda-blua

en: VBGR
eo: Vertikala blua-verda-ruĝa

en: None
eo: Nenio

en: Slight
eo: Eta

en: Full
eo: Plena

en: Default
eo: Implicita

en: Legacy
eo: Kongruiga

en: Source Unavailable
eo: Fonto maldisponebla

en: Simple font management for GTK+ desktop environments
eo: Simpla tiparadministrado por GTK-bazaj fasadoj

en: Restricted License Embedding
eo: Enmeto per restriktita permesilo

en: Preview & Print Embedding
eo: Enmeto por antaŭrigardo kaj preso

en: Editable Embedding
eo: Redaktebla enmeto

en: Preview & Print Embedding | No Subsetting
eo: Enmeto por antaŭrigardo kaj preso | Sen rajto fari subaron

en: Editable Embedding | No Subsetting
eo: Enmeto por redaktado | Sen rajto fari subaron

en: Preview & Print Embedding | Bitmap Embedding Only
eo: Enmeto por antaŭrigardo kaj preso | Nur enmeto de bitbildoj

en: Editable Embedding | Bitmap Embedding Only
eo: Enmeto por redaktado | Nur enmeto de bitbildoj

en: Preview & Print Embedding | No Subsetting | Bitmap Embedding Only
eo: Enmeto por antaŭrigardo kaj preso | Sen rajto fari subaron | Nur enmeto de bitbildoj

en: Editable Embedding | No Subsetting | Bitmap Embedding Only
eo: Enmeto por redaktado | Sen rajto fari subaron | Nur enmeto de bitbildoj

en: Installable Embedding
eo: Instalebla enmeto

en: File does not contain license information.
eo: Dosiero malenhavas informon pri permesilo.

en: Left Aligned
eo: Maldekstrigita

en: Centered
eo: Centrita

en: Fill
eo: Plenigi

en: Right Aligned
eo: Dekstrigita

en: Edit preview text
eo: Redakti antaŭmontratan tekston

en: Undo changes
eo: Malfari ŝanĝojn

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Waterfall
eo: Akvofalo

en: Characters
eo: Signoj

en: Properties
eo: Atributoj

en: License
eo: Permesilo

en: Regular
eo: Regula

en: Normal
eo: Ordinara

en: Search available characters
eo: Serĉi disponeblajn signojn

en: PostScript Name
eo: Nomo laŭ PostScript

en: Family
eo: Familio

en: Style
eo: Stilo

en: Width
eo: Larĝo

en: Slant
eo: Oblikvo

en: Weight
eo: Diko

en: Spacing
eo: Interspaco

en: Version
eo: Versio

note: Translators : For context see https://docs.microsoft.com/en-us/typography/opentype/spec/os2#achvendid
en: Vendor
eo: Vendinto

en: FileType
eo: Dosiertipo

note: Keep this entry last
en: Filesize
eo: Dosiergrando

en: Copy
eo: Kopii

en: <Non Private Use High Surrogate>
eo: <Neprivatuza supra surogato>

en: <Private Use High Surrogate>
eo: <Privatuza supra surogato>

en: <Low Surrogate>
eo: <Malsupra surogato>

en: <Private Use>
eo: <Privata Uzo>

en: <Plane 15 Private Use>
eo: <Ebeno 15 Privata Uzo>

en: <Plane 16 Private Use>
eo: <Ebeno 16 Privata Uzo>

en: <not assigned>
eo: <ne asignita>

en: Other, Control
eo: Alia, stirsigno

en: Other, Format
eo: Alia, aranĝsigno

en: Other, Not Assigned
eo: Alia, ne asignita

en: Other, Private Use
eo: Alia, privata uzo

en: Other, Surrogate
eo: Alia, surogato

en: Letter, Lowercase
eo: Litero, minuskla

en: Letter, Modifier
eo: Litero, modifila

en: Letter, Other
eo: Litero, alia

en: Letter, Titlecase
eo: Litero, titoluskla

en: Letter, Uppercase
eo: Litero, majuskla

en: Mark, Spacing Combining
eo: Marko, paŝa kombina

en: Mark, Enclosing
eo: Marko, enferma

en: Mark, Non-Spacing
eo: Marko, senpaŝa

en: Number, Decimal Digit
eo: Cifero, decimala

en: Number, Letter
eo: Cifero, litero

en: Number, Other
eo: Cifero, alia

en: Punctuation, Connector
eo: Interpunkcio, konekta

en: Punctuation, Dash
eo: Interpunkcio, haltostreka

en: Punctuation, Close
eo: Interpunkcio, fermanta

en: Punctuation, Final Quote
eo: Interpunkcio, fina citilo

en: Punctuation, Initial Quote
eo: Interpunkcio, komenca citilo

en: Punctuation, Other
eo: Interpunkcio, alia

en: Punctuation, Open
eo: Interpunkcio, malfermanta

en: Symbol, Currency
eo: Simbolo, valuta

en: Symbol, Modifier
eo: Simbolo, modifila

en: Symbol, Math
eo: Simbolo, matematika

en: Symbol, Other
eo: Simbolo, alia

en: Separator, Line
eo: Apartigilo, linia

en: Separator, Paragraph
eo: Apartigilo, alinea

en: Separator, Space
eo: Apartigilo, spaca

en: 
        This program is free software: you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
    
        You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program.
    
        If not, see <http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt>.
eo: 
        Ĉi tiu programo estas libera programo: vi rajtas redistribui ĝin kaj/aŭ modifi
        ĝin laŭ la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU eldonita de
        Free Software Foundation, aŭ de versio 3 de la Permesilo, aŭ
        (laŭ via elekto) de iu ajn posta versio.
    
        Ĉi tiu programo estas distribuita kun la espero, ke ĝi estos utila,
        sed SEN AJNA GARANTIO; sen eĉ la implicita garantio de
        VENDEBLECO aŭ TAŬGECO POR SPECIFA CELO. Vidu la
        Ĝeneralan Publikan Permesilon de GNU por pliaj detaloj.
    
        Vi estu ricevinta kopion de la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU
        kune kun ĉi tiu programo.
    
        Se ne, vidu <http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt>.

en: Installing Font Files…
eo: Instalante tiparojn…

en: Grouped by font width
eo: Grupigita laŭ tipara larĝo

en: Grouped by font weight
eo: Grupigita laŭ tipara diko

en: Grouped by font angle
eo: Grupigita laŭ tipara angulo

en: Grouped by font spacing
eo: Grupigita laŭ tipara interspaco

en: Grouped by license type
eo: Grupigita laŭ permesilo

en: Grouped by vendor
eo: Grupigita laŭ vendinto

en: Filetype
eo: Dosiertipo

en: Grouped by filetype
eo: Grupigita laŭ dosiertipo

en: All
eo: Ĉiuj

en: All Fonts
eo: Ĉiuj tiparoj

en: System
eo: Sistemo

en: Fonts available to all users
eo: Fonto disponeblas por ĉiuj uzantoj

en: Family Kind
eo: Speco de familio

en: Only fonts which include Panose information will be grouped here.
eo: Nur tiuj tiparoj, kiuj inkluzivas informojn pri PANOSE-klasifiko, estos grupigitaj ĉi tien.

en: Any
eo: Ajna

en: No Fit
eo: Ne aplikebla

en: Text and Display
eo: Teksta kaj titola

en: Script
eo: Manskriba

en: Decorative
eo: Ornama

en: Pictorial
eo: Bilda

en: Enter Collection Name
eo: Tajpu nomon de kolekto

en: Copy to…
eo: Kopii al…

en: Compress…
eo: Densigi…

en: Rename…
eo: Ŝanĝi nomon…

en: Saved Comparison
eo: Konservita komparo

note: Translators : Please preserve the newline character somewhere in the middle of the string
en: Save the current comparison
    by clicking the + button
eo: Konservi la aktualan komparon
    alklakante la butonon «+»

en: Select background color
eo: Elektu fonan koloron

en: Select text color
eo: Elektu tekstan koloron

en: Keyboard Shortcuts
eo: Fulmoklavoj

en: Help
eo: Helpo

en: About Font Manager
eo: Pri Tiparadministrilo

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Import
eo: Enporti

en: Export
eo: Elporti

en: User Data
eo: Datenoj de uzanto

en: Name
eo: Nomo

en: Size
eo: Grando

en: Grid View
eo: Krada vido

en: List View
eo: Lista vido

en: Add Fonts
eo: Aldoni tiparojn

en: Remove Fonts
eo: Forigi tiparojn

en: Back
eo: Reen

en: _Select
eo: _Elekti

en: Select Executable
eo: Elektu programon

en: Select a Directory
eo: Elektu dosierujon

en: Select Files to Install
eo: Elektu instalotajn dosierojn

en: Select Source Directories
eo: Elektu fontajn dosierujojn

en: Font Configuration
eo: Agordado de tiparoj

en: Font Collections
eo: Tiparaj kolektoj

en: Font Sources
eo: Tiparaj fontoj

en: Installed Fonts
eo: Instalitaj tiparoj

en: Custom Actions
eo: Propraj agoj

en: Fonts installed in your home directory will appear here.
eo: Tiparoj instalitaj en via hejmdosierujo aperus ĉi tie.

note: FontList.vala * * Copyright (C) 2020-2025 Jerry Casiano * This program is free software: you can redistribute it and/or modify * it under the terms of the GNU General Public License as published by * the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or * (at your option) any later versi
en: Case insensitive search of family names.
    
    Start search using %s to filter based on filepath.
    Start search using %s to filter based on characters.
eo: Uskloblinda serĉo de nomoj de tiparfamilioj.
    
    Komencu serĉotekston per «%s» por filtri laŭ dosierindiko.
    Komencu serĉotekston per «%s» por filtri laŭ skribsignoj.

en: %i Variation  | %i Variations
eo[0]: %i variaĵo
eo[1]: %i variaĵoj

en: Collapse all
eo: Maletendi ĉion

en: Expand all
eo: Etendi ĉion

en: Copy Location
eo: Kopii lokon

en: Show in Folder
eo: Montri dosieruje

en: Enable selected items
eo: Ŝalti elektitajn erojn

en: Disable selected items
eo: Malŝalti elektitajn erojn

note: Translators : Even though singular form is not used yet, it is here to make for a proper ngettext call. Still it is advisable to translate it.
en: %i selected item | %i selected items
eo[0]: %i elektita ero
eo[1]: %i elektitaj eroj

en: Actions
eo: Agoj

en: Browse
eo: Foliumi

en: Compare
eo: Kompari

en: Manage
eo: Administri

en: Afrikaans
eo: Afrikanso

en: Aleut Cyrillic
eo: Aleuta cirila

en: Aleut Latin
eo: Aleuta latina

en: Arabic
eo: Araba

en: Archaic Greek Letters
eo: Arkaikaj grekaj leteroj

en: Armenian
eo: Armena

en: Astronomy
eo: Astronomio

en: Balinese
eo: Balia

en: Baltic
eo: Balta

en: Basic Cyrillic
eo: Baza cirila

en: Basic Greek
eo: Baza greka

en: Basic Latin
eo: Baza latina

en: Surat Batak
eo: Batak

en: Bengali
eo: Bengala

en: Brāhmī
eo: Brahma

en: Buginese
eo: Bugis

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
eo: Unuigita Kanada indiĝena silabaro

en: Carian
eo: Karia

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Central European
eo: Centr-Eŭropa

en: Chakma
eo: Ĉakma

en: Cham
eo: Ĉam

en: Cherokee
eo: Ĉeroki

en: Chess Symbols
eo: Ŝaksimboloj

note: CJK entries added manually
en: CJK Unified
eo: Ĉinaj-japanaj-koreaj unuigitaj ideogramoj

en: CJK Unified Extension A
eo: Ĉina-japana-korea etendaĵo A

en: CJK Unified Extension B
eo: Ĉina-japana-korea etendaĵo B

en: CJK Unified Extension C
eo: Ĉina-japana-korea etendaĵo C

en: CJK Unified Extension D
eo: Ĉina-japana-korea etendaĵo D

en: CJK Unified Extension E
eo: Ĉina-japana-korea etendaĵo E

en: CJK Compatibility Ideographs
eo: Ĉinaj-japanaj-koreaj kongruigaj ideogramoj

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
eo: Ĉinaj-japanaj-koreaj suplementaj kongruigaj ideogramoj

note: End CJK entries
en: Claudian Letters
eo: Klaŭdiaj literoj

en: Coptic
eo: Kopta

en: Currencies
eo: Valutoj

en: Cypriot Syllabary
eo: Kipra silabaro

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Egyptian Hieroglyphs
eo: Egiptaj hieroglifoj

en: Emoticons
eo: Miensimboloj

en: Ethiopic
eo: Etiopa

note: This "orthography" contains only the euro symbol... { "Euro", "Euro" },
en: Farsi
eo: Persa

en: Food and Drink
eo: Manĝo kaj trinko

en: Full Cyrillic
eo: Plena cirila

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Glagolitic
eo: Glagolico

en: Gothic
eo: Gota

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Gurmukhi
eo: Panĝaba gurua alfabeto

en: Korean Hangul
eo: Koreaj silaboj

en: Hanunó'o
eo: Hanunó’o

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: IPA
eo: IFA

en: Igbo Onwu
eo: Igbo Ọnwụ

en: Korean Jamo
eo: Koreaj literoj

en: Javanese
eo: Java

en: Japanese Jinmeiyo
eo: Japanaj skribsignoj por homaj nomoj

en: Japanese Joyo
eo: Japanaj oftaj skribsignoj

en: Japanese Kana
eo: Japanaj kanaoj

en: Kazakh
eo: Kazaĥa

en: Kharoshthi
eo: Kharoṣṭhī

en: Khmer
eo: Ĥmera

en: Japanese Kokuji
eo: Japanaj naciaj skribsignoj

en: Lao
eo: Laosa

en: Latin Ligatures
eo: Latinaj ligaĵoj

en: Lepcha
eo: Lepĉa

en: Linear B Ideograms
eo: Ideogramoj de Linia B

en: Linear B Syllabary
eo: Silabaro de Linia B

en: Malayalam
eo: Malajala

en: Mathematical Greek
eo: Matematika greka

en: Mathematical Latin
eo: Matematika latina

en: Mathematical Numerals
eo: Matematikaj ciferoj

en: Mathematical Operators
eo: Matematikaj operatoroj

en: Meetei Mayak
eo: Meitei

en: MeroiticCursive
eo: Kuŝa kursiva

en: Meroitic Hieroglyphs
eo: Kuŝaj hieroglifoj

note: { N_(""), "meroitic-cursive", "" }, { N_(""), "meroitic-heiroglyphs", "" },
en: Miao
eo: Mjaŭ

en: Mongolian
eo: Mongola

note: Medieval Unicode Font Initiative - http://folk.uib.no/hnooh/mufi/ Contains lots of duplicates, doubt many would find it useful { "MUFI 3.0", "MUFI 3.0" },
en: Myanmar
eo: Birma

en: New Tai Lue
eo: Nova Tai Lü

en: Ogham
eo: Malnov-Irlanda

en: Ol Chiki
eo: Ol Ĉiki

en: Old Italic
eo: Malnov-itala

en: Old South Arabian
eo: Malnov-sud-araba

en: Oriya
eo: Orisa

en: Osmanya
eo: Somalia alfabeto de Osman

en: Pan African Latin
eo: Tut-Afrika latina

en: Pashto
eo: Afgana

en: Phags Pa
eo: Mongola kvadrata

en: Pinyin
eo: Pinjino

en: Polynesian
eo: Polinezia

en: Polytonic Greek
eo: Plurtona greka

en: Rejang
eo: Reĝang

en: Romanian
eo: Rumana

en: Runic
eo: Runoj

en: Saurashtra
eo: Saŭraŝtra

en: Simplified Chinese
eo: Simpligita ĉina

en: Sindhi
eo: Sinda

en: Sinhala
eo: Sinhalo

en: South Korean Hanja
eo: Sud-Koreiaj ĉinaj skribsignoj

en: Sundanese
eo: Sunda

en: Syloti Nagri
eo: Skribo de Sylhet

note: { N_("Symbols"), "symbols", "" },
en: Syriac
eo: Siria

en: Tai Tham (Lanna)
eo: Taja Darmoskribo (Lanna)

en: Tai Viet
eo: Thái Việt

en: Tamil
eo: Tamula

en: Telugu
eo: Telugua

en: Thaana
eo: Tāna

en: Thai
eo: Taja

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: Tifinagh
eo: Tamaziĥta

en: Traditional Chinese
eo: Tradicia ĉina

en: Turkish
eo: Turka

en: Uighur
eo: Ujgura

en: Urdu
eo: Urduo

en: Vedic Extensions
eo: Vedaj etendaĵoj

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Western European
eo: Okcident-Eŭropa

en: Yi
eo: Ji

en: Chinese Zhuyin Fuhao
eo: Ĉinaj fonetikaj signoj

note: Translators : Coverage refers to the amount of support the font provides for an orthography. This will be displayed as "Coverage : XXX%" in the interface.
en: Coverage
eo: Subtenata elcento

en: Supported Orthographies
eo: Subtenataj ortografioj

en: No items selected
eo: Neniu ero elektita

en: Update in progress
eo: Ĝisdatigante

en: Add new collection
eo: Krei novan kolekton

en: Edit selected item
eo: Modifi elektitan eron

en: Copying files…
eo: Kopiante dosierojn…

en: New Collection
eo: Nova kolekto

en: Created : %s
eo: Kreita je %s

en: Disabled
eo: Malŝaltitaj

en: Fonts which have been disabled
eo: Malŝaltitaj tiparoj

en: Filter based on supported orthographies
eo: Filtri laŭ subtenataj ortografioj

en: Unsorted
eo: Ne ordigita

en: Fonts not present in any collection
eo: Tiparoj ekster ĉiuj kolektoj

en: User
eo: Uzanto

en: Fonts available only to you
eo: Tiparoj disponeblaj nur por vi

en: Interface Font
eo: Fasada tiparo

en: Font used throughout interface.
eo: Tiparo uzata por la fasado.

en: Document Font
eo: Dokumenta tiparo

en: Font used for reading documents.
eo: Tiparo por legi dokumentojn.

en: Monospace Font
eo: Egallarĝa tiparo

en: Monospaced (fixed-width) font for use in locations such as terminals.
eo: Egallarĝa tiparo por uzo en terminaloj ktp.

en: Text Scaling Factor
eo: Teksto-aligrandiga faktoro

en: Factor used to enlarge or reduce text display, without changing font size
eo: Faktoro por pligrandigi aŭ malplirandigi la montron de teksto, sen ŝanĝo de la grando de tiparo

en: Antialiasing
eo: Glatigo

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts.
eo: Maniero de glatigo por montri tiparojn.

en: RGBA order
eo: Ordo de ruĝo-verdo-bluo-alfa

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to rgba.
eo: La ordo de subbilderaj elementoj en likvakristala ekrano; nur uzata se la glatiga reĝimo estas ruĝo-verdo-bluo-alfa.

en: Hinting
eo: Tiparpolurado

en: The type of hinting to use when rendering fonts.
eo: Maniero de polurado por bildigi tiparojn.

en: GNOME desktop settings schema not found
eo: GNOME-Agordoskemo ne troviĝis

en: Grayscale
eo: Griza

en: RGBA
eo: RVBA

en: Subpixel Geometry
eo: Subbildera geometrio

en: Target DPI
eo: Cela distingivo (nombro de bilderoj en colo)

en: Scale Factor
eo: Aligrandiga faktoro

en: LCD Filter
eo: Likvakristalekrana filtrilo

en: Interface
eo: Fasado

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Sources
eo: Fontoj

en: Substitutions
eo: Anstataŭigoj

en: Display
eo: Montrado

en: Rendering
eo: Bildigado

en: Antialias
eo: Glatigo

en: Enable Autohinter
eo: Ŝalti aŭtomatan polurilon

en: Hinting Style
eo: Maniero de tiparpolurado

en: Use Embedded Bitmaps
eo: Uzi inkluzivitajn rastrumojn

en: Font Substitutions
eo: Anstataŭigoj de tiparoj

en: Easily substitute one font family for another.
eo: Facile anstataŭigi tiparfamilion per alia.

en: To add a new substitute click the add button in the toolbar.
eo: Por aldoni novan anstataŭigon, alklaku la butonon «Aldoni» en la ilobreto.

en: Actions defined here will be added to the font list context menu.
    
    By default the filepath for the selected font will be appended to the end of the argument list.
    To control where the filepath is inserted use FILEPATH as a placeholder.
    If FAMILY or STYLE are found in the argument list they will also be replaced.
eo: Agoj difinitaj ĉi tie inkluziviĝos en la kuntekstan menuon de la tipara listo.
    
    Implicite, la dosierindiko por la elektita tiparo estos postmetita post la fino de la listo de argumentoj.
    Por ŝanĝi la lokon, kie la dosierindiko estos enmetita, uzu la variablon «FILEPATH».
    La variabloj «FAMILY» (familio) kaj «STYLE» (stilo) estas ankaŭ uzeblaj en la listo de argumentoj.

en: User Actions
eo: Agoj de uzanto

en: Custom context menu entries
eo: Propraj menueroj en kunteksta menuo

en: Up to 48 points (Linear Scaling)
eo: Ĝis 48 punktoj (lineara skalo)

en: Up to 72 points (1.1 Common Ratio)
eo: Ĝis 72 punktoj (komuna rilatumo 1,1)

en: Up to 96 points (Linear Scaling)
eo: Ĝis 96 punktoj (lineara skalo)

en: Up to 96 points (1.1 Common Ratio)
eo: Ĝis 96 punktoj (komuna rilatumo 1,1)

en: Up to 120 points (1.2 Common Ratio)
eo: Ĝis 120 punktoj (komuna rilatumo 1,2)

en: Up to 144 points (1.3 Common Ratio)
eo: Ĝis 144 punktoj (komuna rilatumo 1,3)

en: Up to 192 points (1.4 Common Ratio)
eo: Ĝis 192 punktoj (komuna rilatumo 1,4)

en: Custom Size Settings
eo: Propraj agordoj pri grando

en: Waterfall Preview Size Settings
eo: Agordoj pri grando de akvofala antaŭrigardo

en: Higher values may adversely affect performance
eo: Grandaj valoroj eble malbonigos rendimenton

en: Minimum Waterfall Preview Point Size
eo: Minimuma tipargrando (en punktoj) en akvofala antaŭrigardo

en: Waterfall Preview Point Size Common Ratio
eo: Komuna rilatumo de tipargrando (en punktoj) en akvofala antaŭrigardo

en: Maximum Waterfall Preview Point Size
eo: Maksimuma tipargrando (en punktoj) en akvofala antaŭrigardo

en: Show line size
eo: Montri grandon de linio

en: Wide Layout
eo: Larĝa fasado

en: Only When Maximized
eo: Nur en maksimumigita fenestro

en: Enable Animations
eo: Ŝalti movbildojn

en: Prefer Dark Theme
eo: Preferi malhelan etoson

en: Use Adwaita Stylesheet
eo: Uzi stilojn Adwaita

en: Flat
eo: Plata

en: Titlebar Button Style
eo: Titolbreta butona stilo

en: Display line size in Waterfall Preview
eo: Montri tipargrandon de linio en akvofala antaŭrigardo

en: Easily add or preview fonts without actually installing them.
eo: Facile aldonu aŭ antaŭrigardu tiparojn sen instali.

en: To add a new source simply drag a folder onto this area or click the add button in the toolbar.
eo: Por aldoni novan fonton, simple ŝovu dosierujon ĉi tien aŭ alklaku la butonon «Aldoni» en la ilobreto.

en: Network Offline
eo: Sen reta konekto

note: Translators : Avoid translating "Google Fonts" in this message, if possible
en: An active internet connection is required to access the Google Fonts catalog
eo: Aktiva interreta konekto necesas por atingi la katalogon de Google Fonts

en: Client Error
eo: Klienta eraro

en: Try restarting the application. If the issue persists, please file a bug.
eo: Provu relanĉi la programon. Se la problemo daŭras, bonvolu raporti la cimon.

en: Server Error
eo: Servila eraro

en: Anatolian Hieroglyphs
eo: Anatoliaj hieroglifoj

en: Avestan
eo: Avesta

en: Brahmi
eo: Brahma

en: Braille
eo: Brajlo

note: { N_("Buhid"), "buhid", "" },
en: Caucasian Albanian
eo: Kaŭkazia albana

en: Canadian Aboriginal
eo: Kanada indiĝena

en: Chinese (Hong Kong)
eo: Ĉina (Honkonga)

en: Chinese (Simplified)
eo: Ĉina (simpligita)

en: Chinese (Traditional)
eo: Ĉina (tradicia)

en: Chorasmian
eo: Ĥorezma

en: Cuneiform
eo: Kojnoskribo

en: Cypriot
eo: Kipra

en: Cypro Minoan
eo: Kipro-Minoa

en: Cyrillic
eo: Cirila

en: Cyrillic Extended
eo: Cirila etendita

en: Deseret
eo: Mormona

en: Duployan
eo: Duploja

en: Elbasan
eo: Elbasana

en: Greek
eo: Greka

en: Greek Extended
eo: Greka etendita

en: Imperial Aramaic
eo: Imperia aramea

en: Indic Siyaq Numbers
eo: Hindaj-arabaj kontaj ciferoj

en: Inscriptional Parthian
eo: Surskriba parta

en: Japanese
eo: Japana

en: Korean
eo: Korea

en: Latin
eo: Latina

en: Latin Extended
eo: Latina etendita

en: Linear A
eo: Linia skribo A

en: Linear B
eo: Linia skribo B

en: Lycian
eo: Likia

en: Lydian
eo: Lida

en: Manichaean
eo: Maniĥeana

en: Math
eo: Matematiko

en: Mayan Numerals
eo: Majaaj ciferoj

en: Music
eo: Muziko

en: Nabataean
eo: Nabatea

en: Nandinagari
eo: Dekkana nagario

note: { N_(""), "nko", "" },
en: Nüshu
eo: Ĉina virinskribo

en: Old Hungarian
eo: Antikva hungara

en: Old North Arabian
eo: Antikva nord-araba

en: Old Persian
eo: Antikva persa

en: Old Turkic
eo: Antikva tjurka

en: Phoenician
eo: Fenica

en: Samaritan
eo: Samaria

en: Shavian
eo: Ŝava

en: Siddham
eo: Sidamo

en: SignWriting
eo: Gestolingva skribo

en: Tagalog
eo: Filipina skribo

note: TRANSLATORS : The replacement character here refers to a language name.
en: No sample for %s available
eo: Neniu ekzemplo por %s disponeblas

en: Please file an issue requesting an update to available samples.
eo: Bonvolu raporti la problemon petante ĝisdatigon de disponeblaj ekzemploj.

en: %i Language Sample Available  | %i Language Samples Available
eo[0]: %i lingva ekzemplo disponeblas
eo[1]: %i lingvaj ekzemploj disponeblas

en: ExtraLight
eo: Maldikega

en: SemiBold
eo: Diketa

en: ExtraBold
eo: Dikega

en: Black
eo: Dikegega

en: No file selected
eo: Neniu dosiero elektita

en: Or unsupported filetype.
eo: Aŭ nesubtenata dosiertipo.

en: System Font
eo: Sistema tiparo

en: Newer version already installed
eo: Pli nova versio estas jam instalita

en: Update Font
eo: Ĝisdatigi tiparon

en: Remove Font
eo: Forigi tiparon

en: Install Font
eo: Instali tiparon

en: General
eo: Ĝenerala

en: Increase preview size
eo: Pligrandigi antaŭrigardon

en: Decrease preview size
eo: Malpligrandigi antaŭrigardon

en: Reset preview size
eo: Uzi implicitan grandon de antaŭrigardo

en: Reload
eo: Reŝargi

en: Quit the application
eo: Forlasi la programon

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Switch to Manage mode
eo: Ŝalti reĝimon Administri

en: Switch to Browse mode
eo: Ŝalti reĝimon Foliumi

en: Switch to Compare mode
eo: Ŝalti reĝimon Kompari

en: Preview Mode
eo: Antaŭrigarda reĝimo

en: Switch to Standard preview
eo: Ŝalti Norman antaŭrigardon

en: Switch to Waterfall preview
eo: Ŝalti Akvofalan antaŭrigardon

en: Switch to Body Text preview
eo: Ŝalti Tekstokorpan antaŭrigardon

en: Collection Name
eo: Nomo de kolekto

en: _Rename
eo: Ŝ_anĝi nomon

en: Add selected font to comparison
eo: Inkluzivi elektitan tiparon en komparon

en: Remove selected font from comparison
eo: Ekskluzivi elektitan tiparon el komparo

en: Pinned Comparisons
eo: Alpinglitaj komparoj

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Search Families…
eo: Serĉi familiojn…

en: Search Orthographies…
eo: Serĉi ortografiojn…

en: Minimum Coverage
eo: Minimuma subtenata elcento

en: Deselect All
eo: Malelekti ĉion

en: Clear selected filter
eo: Forviŝi elektitan filtrilon

en: Created :
eo: Kreita je :

en: Save current comparison
eo: Konservi aktualan komparon

en: Remove selected comparison
eo: Forigi elektitan komparon

en: Restore selected comparison
eo: Restaŭri elektitan komparon

en: Select fonts to remove
eo: Elektu forigotajn tiparojn

en: Delete
eo: Forigi

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Smart Collections
eo: Saĝkolektoj

en: Sort Order
eo: Ordo

en: Collections
eo: Kolektoj

en: Enter target family
eo: Tajpu celan familion

en: Add substitute
eo: Aldoni anstataŭigon

en: Remove substitute
eo: Forigi anstataŭigon

en: Enter substitute family
eo: Tajpu anstataŭan familion

en: prefer
eo: preferi

en: accept
eo: akcepti

en: default
eo: implicita

en: Comment
eo: Komento

en: Executable
eo: Ruleblaĵo

en: Arguments
eo: Argumentoj

en: Newest
eo: Plej novaj

en: Most Popular
eo: Plej popularaj

en: Trending
eo: Furoraj

en: Serif
eo: Serifa

en: Sans Serif
eo: Senserifa

en: Handwriting
eo: Manskribo

en: Category
eo: Kategorio

en: Variations
eo: Variaĵoj

en: Preview font files before installing them.
eo: Antaŭrigardu tiparajn dosierojn antaŭ ol instali.

en: To preview a font simply drag it onto this area.
eo: Por antaŭrigardi tiparon, simple ŝovu ĝin ĉi tien.
