fontconfig - en to cs translation catalogue (13 entries)

note: Type: select Choices
en: Native
cs: Nativní

note: Type: select Choices
en: None
cs: Nijak

note: Type: select Description
en: Font tuning method for screen (system default):
cs: Způsob vyladění písem pro obrazovku (výchozí pro celý systém):

note: Type: select Description
en: Please select the preferred method for tuning fonts for screen rendering.
cs: Zvolte prosím preferovaný způsob vyladění písem pro čtení na obrazovce.

note: Type: select Description
en: Select 'Native' if you mostly use DejaVu (the default in Debian) or any of the Microsoft fonts. Select 'Autohinter' if you mostly use other TrueType fonts. Select 'None' if you want blurry text.
cs: Používáte-li většinou DejaVu (v Debianu výchozí) nebo některé z písem Microsoftu, vyberte „Nativní“. „Autohinter“ je vhodný pro ostatní TrueTypová písma. Chcete-li rozmazaný text, zvolte „Nijak“.

note: Type: select Choices
en: Automatic
cs: Automaticky

note: Type: select Choices
en: Always
cs: Vždy

note: Type: select Choices
en: Never
cs: Nikdy

note: Type: select Description
en: Enable subpixel rendering for screen:
cs: Povolit podpixelové vykreslování textu:

note: Type: select Description
en: Rendering text at a subpixel level generally makes it look a bit better on flat (LCD) screens, but can show color artifacts on CRT screens. The "Automatic" choice will enable it only if a LCD screen is detected.
cs: Vykreslování textu na podpixelové úrovni způsobí, že na plochých (LCD) obrazovkách vypadá o něco lépe, ale na CRT monitorech může zobrazovat barevné artefakty. Možnost „Automaticky“ povolí podpixelové vykreslování pouze pokud bude rozpoznán LCD monitor.

note: Type: boolean Description
en: Enable bitmapped fonts by default?
cs: Povolit implicitně bitmapová písma?

note: Type: boolean Description
en: By default, only outline fonts are used by applications which support fontconfig.
cs: Ve výchozím nastavení jsou v aplikacích podporujících fontconfig používány pouze obrysová písma.

note: Type: boolean Description
en: Outline fonts are fonts which scale well to various sizes. In contrast, bitmapped fonts are often lower quality. Enabling this option will affect the systemwide default; this and many other fontconfig options may be enabled or disabled on a per-user basis.
cs: Obrysová písma se velmi dobře zvětšují a zmenšují. Oproti nim mohou škálovaná bitmapová písma vypadat hůře. Tato volba ovlivní výchozí nastavení celého systému, nicméně uživatelé si ji mohou změnit ve svém osobním nastavení.
