fontconfig - en to gl translation catalogue (12 entries)

note: Type: select Choices
en: Native
gl: Nativo

note: Type: select Choices
en: None
gl: Ningún

note: Type: select Description
en: Please select the preferred method for tuning fonts for screen rendering.
gl: Escolla o método preferido para axustar os tipos de letra á pantalla.

note: Type: select Description
en: Select 'Native' if you mostly use DejaVu (the default in Debian) or any of the Microsoft fonts. Select 'Autohinter' if you mostly use other TrueType fonts. Select 'None' if you want blurry text.
gl: Escolla "Nativo" se emprega principalmente DejaVu (o tipo por defecto en Debian) ou calquera dos tipos de Microsoft. Escolla "Autohinter" se emprega principalmente outros tipos TrueType. Escolla "Ningún" se quere texto borroso.

note: Type: select Choices
en: Automatic
gl: Automático

note: Type: select Choices
en: Always
gl: Sempre

note: Type: select Choices
en: Never
gl: Nunca

note: Type: select Description
en: Enable subpixel rendering for screen:
gl: Activar o debuxado sub-pixel na pantalla:

note: Type: select Description
en: Rendering text at a subpixel level generally makes it look a bit better on flat (LCD) screens, but can show color artifacts on CRT screens. The "Automatic" choice will enable it only if a LCD screen is detected.
gl: Debuxar o texto a un nivel inferior ao pixel adoita mellorar un pouco o seu aspecto en pantallas planas (LCD), pero pode crear efectos de cores en pantallas de tubo (CRT). A opción "Automática" ha activalo só se se detecta unha pantalla LCD.

note: Type: boolean Description
en: Enable bitmapped fonts by default?
gl: ¿Activar por defecto os tipos de letra de mapa de bits?

note: Type: boolean Description
en: By default, only outline fonts are used by applications which support fontconfig.
gl: Por defecto, as aplicacións que empregan fontconfig só empregan tipos de letra vectoriais.

note: Type: boolean Description
en: Outline fonts are fonts which scale well to various sizes. In contrast, bitmapped fonts are often lower quality. Enabling this option will affect the systemwide default; this and many other fontconfig options may be enabled or disabled on a per-user basis.
gl: Os tipos de letra vectoriais son tipos de letra que se poden aumentar a calquera tamaño e verse ben. En cambio, os tipos de letra de mapa de bits adoitan ter unha calidade inferior. Activar esta opción ha afectar ao valor por defecto de todo o sistema; esta e moitas outras opcións de fontconfig pódense activar e desactivar usuario por usuario.
