fontconfig - en to pl translation catalogue (14 entries)

note: Type: select Choices
en: Native
pl: natywna

note: Type: select Choices
en: Autohinter
pl: autohinting

note: Type: select Choices
en: None
pl: brak

note: Type: select Description
en: Font tuning method for screen (system default):
pl: Metoda poprawiania wyświetlania fontów na ekranie (domyślna dla systemu):

note: Type: select Description
en: Please select the preferred method for tuning fonts for screen rendering.
pl: Proszę wybrać preferowaną metodę poprawiania, wyświetlanego na ekranie, wyglądu fontów.

note: Type: select Description
en: Select 'Native' if you mostly use DejaVu (the default in Debian) or any of the Microsoft fonts. Select 'Autohinter' if you mostly use other TrueType fonts. Select 'None' if you want blurry text.
pl: Proszę wybrać: "natywna", w przypadku najczęstszego używania DejaVu (domyślna konfiguracja Debiana) lub któregoś z fontów firmy Microsoft; "autohinting" jeśli z reguły używane są inne fonty TrueType; "brak" aby wyświetlany był nieostry tekst.

note: Type: select Choices
en: Automatic
pl: automatyczne

note: Type: select Choices
en: Always
pl: zawsze

note: Type: select Choices
en: Never
pl: brak

note: Type: select Description
en: Enable subpixel rendering for screen:
pl: Włączenie wygładzania podpikselowego:

note: Type: select Description
en: Rendering text at a subpixel level generally makes it look a bit better on flat (LCD) screens, but can show color artifacts on CRT screens. The "Automatic" choice will enable it only if a LCD screen is detected.
pl: Renderowanie tekstu na poziomie podpikseli zwykle powoduje, że wygląda on nieco lepiej na płaskich ekranach (LCD), ale może powodować przekłamania kolorów na ekranach CRT. Wybranie opcji "automatycznie" włączy ją jedynie gdy zostanie wykryty ekran LCD.

note: Type: boolean Description
en: Enable bitmapped fonts by default?
pl: Włączyć domyślnie fonty bitmapowe?

note: Type: boolean Description
en: By default, only outline fonts are used by applications which support fontconfig.
pl: Domyślnie, aplikacje obsługujące fontconfig używają wyłącznie fontów wektorowych.

note: Type: boolean Description
en: Outline fonts are fonts which scale well to various sizes. In contrast, bitmapped fonts are often lower quality. Enabling this option will affect the systemwide default; this and many other fontconfig options may be enabled or disabled on a per-user basis.
pl: Fonty wektorowe są fontami dobrze skalującymi się do wielu rozmiarów, natomiast fonty bitmapowe często mają niższą jakość. Włączenie tej opcji wpłynie na domyślne opcje systemowe: ta i wiele innych opcji fontconfig może być również włączona lub wyłączona indywidualnie przez każdego użytkownika.
