fontforge - en to hr_HR translation catalogue (6993 entries)

en: 
    
    If the default decomposition is inappropriate for this font, you may choose your own.
hr_HR: 
    
    Ako je zadano rastavljanje neprikladno za ovaj font, možeš odabrati vlastito.

en: 
    Layers:
hr_HR: 
    Slojevi:

en:   A linear gradient is represented by a line drawn
    from its start point to its end point.
      A radial gradient is represented by a line drawn
    from its center whose length is the ultimate radius.
    If there is a single additional point, that point
    represents the gradient's focus, if omitted the focus
    is the same as the radius.
hr_HR:   Ravni gradijent se prikazuje crtom od početne do
    krajnje točke.
      Kružni gradijent se prikazuje crtom od njegovog
    središta, a duljinu određuje krajnji polumjer.
    Ako postoji još jedna dodatna točka, ta točka
    predstavlja fokus gradijenta, ako se točka izostavi,
    fokus je jednak polumjeru.

en:   Attach right
hr_HR:   Prikači desno

en:   Floating accent
hr_HR:   Plutajući naglasak

en:   Hang left
hr_HR:   Objesi lijevo

en:   Hang right
hr_HR:   Objesi desno

en:   Ignoring '%c%c%c%c'
hr_HR:   Zanemaruje se '%c%c%c%c'

en:   Ignoring '%c%c%c%c' %s
hr_HR:   Zanemaruje se '%c%c%c%c' %s

en:   Left Bound=%d
hr_HR:   Lijeva granica=%d

en:   Mirror=%.30s
hr_HR:   Zrcali=%.30s

en:   Right Bound=%d
hr_HR:   Desna granica=%d

en:   Stroke _Width:
hr_HR:   _Debljina poteza:

en:   Subsequent errors will not be reported.
hr_HR:   O svim daljnjim greškama se neće izvještavati.

en:  %s: line %d
hr_HR:  %s: %d. redak

en:  Adding a size will create it by scaling.
hr_HR:  Dodavanjem veličine će ga stvoriti skaliranjem.

en:  Adding a size will create it.
hr_HR:  Dodavanjem veličine će ga stvoriti.

en:  At least one anchor point used point matching. It may be out of date now.
hr_HR:  Barem jedna točka sidra je koristila poklapanje točaka. Sad je možda zastarjela.

en:  At least one reference to this glyph used point matching. That match is now out of date.
hr_HR:  Barem jedna točka sidra je koristila poklapanje točaka. To je poklapanje sada zastarjelo.

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad contextual chaining substitution table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica kontekstne zamjene niza, zanemaruje se

en:  Bad contextual chaining table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica kontekstnog niza, zanemaruje se

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad contextual substitution table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica kontekstne zamjene, zanemaruje se

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad contextual table, ignored
hr_HR:  Neispravna kontekstna tablica, znemaruje se

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad cursive alignment table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica poravnanja kurziva, zanemaruje se

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad kerning class table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica klasa podrezivanja, zanemaruje se

en:  Bad ligature table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica ligatura, zanemaruje se

en:  Bad mark attachment table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica povezivanja dijakritičkih znakova, zanemaruje se

en:  Bad multiple substitution table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica višestruke zamjene, zanemaruje se

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad pairwise kerning table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica podrezivanja parova, zanemaruje se

en:  Bad simple positioning table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica jednostavnog pozicioniranja, zanemaruje se

en:  Bad simple substitution table, ignored
hr_HR:  Neispravna tablica jednostavne zamjene, zanemaruje se

en:  Curvature: %g
hr_HR:  Zakrivljenost: %g

en:  Curvature: %g  Radius: %g
hr_HR:  Zakrivljenost: %g  Polumjer: %g

en:  Instructions in this glyph (or one that refers to it) are now out of date.
hr_HR:  Instrukcije u ovom grafemu (ili grafemu koji se na njega referencira) su sad zastarjele.

en:  Instructions in this glyph (or one that refers to it) have been lost.
hr_HR:  Instrukcije u ovom grafemu (ili grafemu koji se na njega referencira) su izgubljene.

en:  Next
hr_HR:  Sljedeća

en:  Next CP
hr_HR:  Sljedeća kontrolna točka

en:  Perhaps you meant to use the keyword 'sub' rather than 'subs'?
hr_HR:  Možda radije želiš koristiti ključnu riječ 'sub' umjesto 'subs'?

en:  Prev
hr_HR:  Prethodna

en:  Prev CP
hr_HR:  Prethodna kontrolna točka

en:  Removing a size will delete it.
hr_HR:  Uklanjanjem veličine će ga izbrisati.

note: GT: The space in front of "Same" makes things line up better
en:  Same as Fontname
hr_HR:  Isti kao naziv fonta

en:  There must be at least one contextual rule
hr_HR:  Mora postojati barem jedno kontekstno pravilo

en:  Used in %s
hr_HR:  Korišteno u %s

en:  _Em Size:
hr_HR:  _Veličina četverca:

en:  refers to a missing glyph
hr_HR:  referencira se na nedostajući grafem

en:  snapped
hr_HR:  privučeno

en: !!!! Unknown caret format %d !!!!
hr_HR: !!!! Nepoznati format znaka za umetanje %d !!!!

en: !!!!! Bad Base Coord format (%d) for '%c%c%c%c' in '%c%c%c%c' script in 'BASE' table
hr_HR: !!!!! Neispravni format koordinata osnove (%d) za '%c%c%c%c' u pismu '%c%c%c%c' u 'BASE' tablici

en: !!!!! Coord count (%d) for '%c%c%c%c' script does not match base tag count (%d) in 'BASE' table
hr_HR: !!!!! Broj koordinata (%d) za pismo '%c%c%c%c' se ne poklapa s brojem oznaka osnove (%d) u 'BASE' tablici

en: "%.40s" size=%d point=%d (%d,%d) distance=%g
hr_HR: "%.40s" veličina=%d točka=%d (%d,%d) udaljenost=%g

en: "%s" is not the name of a known named anchor on line %d of %s.
hr_HR: „%s” nije naziv poznatog zadanog sidra u %d. retku od %s.

en: "%s" is not the name of a known named value record on line %d of %s.
hr_HR: „%s” nije naziv poznatog zadanog zapisa vrijednosti u %d. retku od %s.

en: "Symbol"
hr_HR: „Symbol”

en: %.*s is not a valid class name (or number)
hr_HR: %.*s nije ispravni naziv klase (ili broj)

en: %.100s is not in a known format (or uses features of that format fontforge does not support, or is so badly corrupted as to be unreadable)
hr_HR: %.100s je nepoznati format (ili koristi format font-funkcija koje fontforge ne podržava ili je toliko pokvaren, da ga nije moguće čitati)

en: %.50s contains a flipped reference. This cannot be corrected as is. Would you like me to unlink it and then correct it?
hr_HR: %.50s sadrži preokrenutu referencu. To se ovako ne može ispraviti. Želiš li da se odspoji i nakon toga ispravi?

en: %1$.30s string for %2$.30s
hr_HR: %1$.30s znakovni nizovi za %2$.30s

note: GT: This is the title for a window showing an outline character GT: It will look something like: GT:  exclam at 33 from Arial GT: $1 is the name of the glyph GT: $2 is the glyph's encoding GT: $3 is the font name GT: $4 is the changed flag ('*' for the changed items)
en: %1$.80s at %2$d from %3$.90s%4$s
hr_HR: %1$.80s, pozicija %2$d, font %3$.90s%4$s

note: GT: This is the title for a window showing a bitmap character GT: It will look something like: GT:  exclam at 33 size 12 from Arial GT: $1 is the name of the glyph GT: $2 is the glyph's encoding GT: $3 is the pixel size of the bitmap font GT: $4 is the font name
en: %1$.80s at %2$d size %3$d from %4$.80s
hr_HR: %1$.80s, pozicija %2$d, veličina %3$d, font %4$.80s

en: %1$s from lookup subtable %2$.50s
hr_HR: %1$s iz pod-tablice tablice definicija %2$.50s

en: %1$s had a reference, %2$s, with a bad transformation matrix (one of the matrix elements was bigger than 2). I moved the transformed contours into this glyph and made a reference to it, instead.
hr_HR: %1$s je imao referencu %2$s, s neispravnom matricom transformacije (jedan element matrice je bio veći od 2). Umjesto toga je transformirana kontura premještena u ovaj grafem te je stvorena referenca na nju.

note: GT: The user is trying to open a font file which contains multiple fonts and GT: has asked for a font which is not in that file.
en: %1$s is not in font file
hr_HR: %1$s se ne nalazi u datoteci fontova

en: %1$s: %2$d. Expected %3$s got %4$s
hr_HR: %1$s: %2$d. Očekivano %3$s, dobiveno %4$s

en: %2$.20s refers to an empty character "%1$.20s"
hr_HR: %2$.20s se referencira na prazni znak „%1$.20s”

en: %3d: <uninitialized>
hr_HR: %3d: <neinicijalizirano>

en: %c%c%c%c  Min Extent=%d, Max Extent=%d
hr_HR: %c%c%c%c  Min. širenje=%d, Maks. širenje=%d

en: %d pixel bitmap
hr_HR: %d piksela bitmap

en: %d pixels
hr_HR: %d piksela

en: %d@%d pixel bitmap
hr_HR: Bitmap %d@%d piksela

en: %s
    Proceed anyway?
hr_HR: %s
    Svejedno nastaviti?

en: %s No Slope
hr_HR: %s bez nagiba

en: %s anchor %d
hr_HR: %s, sidro %d

note: GT: In the next few lines the "%s" is the name of an anchor class, and the GT: rest of the string identifies the type of the anchor
en: %s at ligature pos %d
hr_HR: %s na poziciji ligature %d

en: %s base
hr_HR: %s osnova

note: GT: There are various broad classes of lookups here and the first string GT: describes those: "Contextual Positioning", Contextual Substitution", etc. GT: Each of those may be formatted in 3 different ways: by (or perhaps using GT: would be a better word) glyphs, classes or coverage tables. GT: So t
en: %s by %s
hr_HR: %s pomoću %s

en: %s contextual %d
hr_HR: %s, kontekstna %d

en: %s does not contain an <svg> element at the top
hr_HR: %s ne sadrži <svg> element na vrhu

en: %s entry
hr_HR: %s ulaz

en: %s exit
hr_HR: %s izlaz

en: %s had both contours and references, so the contours were moved into this glyph, and a reference to it was added in the original.
hr_HR: %s je imao konture i reference, stoga su konture premještene u ovaj grafem, a referenca je dodana u original.

en: %s has a bounding box which is too big for this algorithm to work. Ignored.
hr_HR: Veličina graničnog okvira za %s je prevelik za ovaj algoritam. Zanemaruje se.

note: GT: This string is used to generate a name for each OpenType lookup. GT: The %s will be filled with the user friendly name of the feature used to invoke the lookup GT: The second %s (if present) is the script GT: While the %d is the index into the lookup list and is used to disambiguate it GT: In ca
en: %s in %s lookup %d
hr_HR: %s u %s tablici definicija %d

en: %s is a mac resource file but contains no postscript or truetype fonts
hr_HR: %s je datoteka mac resursa, ali ne sadrži niti postscript niti truetype fontove

en: %s is not a cidmap file, please download
    http://fontforge.sourceforge.net/cidmaps.tgz
hr_HR: %s nije cidmap datoteka. Preuzmi
    http://fontforge.sourceforge.net/cidmaps.tgz

en: %s is not a class name for the backtracking classes.
hr_HR: %s nije naziv klase za klase prethodnih.

en: %s is not a class name for the forward classes.
hr_HR: %s nije naziv klase za klase sljedećih.

en: %s is not a class name for the matching classes.
hr_HR: %s nije naziv klase za klase poklapanja.

en: %s is not in %.100s
hr_HR: %s nije u %.100s

en: %s kerning class %d
hr_HR: %s, klasa podrezivanja %d

en: %s line: %d %s
hr_HR: %s redak: %d %s

en: %s line: %d %s: %s
hr_HR: %s redak: %d %s: %s

en: %s lookup %d
hr_HR: %s tablica definicija %d

en: %s mark
hr_HR: %s dijakritički znak

note: GT: This is to give the name to a nested substitution lookup invoked by GT: a statemachine. The %s is the name of the statemachine('s lookup) GT: and the %d is n, where this lookup is the n'th defined for this state GT: machine
en: %s nested-substitutions %d
hr_HR: %s ugniježdena-zamjena %d

note: GT: This string is used to generate a name for an OpenType lookup subtable. GT:  %s is the lookup name, %d is the index of the subtable in the lookup
en: %s per glyph data %d
hr_HR: %s, podaci grafema %d

note: GT: This string is used to generate a name for an OpenType lookup subtable. GT:  %s is the lookup name
en: %s subtable
hr_HR: %s, pod-talblica

en: %s subtable %d
hr_HR: %s pod-talblica %d

en: %s's SEAC operator is invalid for Type2
hr_HR: 'SEAC' operator od %s je neispravan za Type2

en: %s's SEAC-like endchar operator is deprecated for Type2
hr_HR: Krajnji znak 'SEAC'-sličnog operatora od %s je zastario za Type2

en: %s's dotsection operator is deprecated for Type2
hr_HR: 'dotsection' operator od %s je zastario za Type2

en: %s's sbw operator is not supported for Type2
hr_HR: 'sbw' operator od %s nije podržan za Type2

en: %s's vstem3 operator is not supported for Type2
hr_HR: 'vstem3' operator od %s nije podržan za Type2

en: %s(%s) and %s(%s) 0x%x in FOND %s
hr_HR: %s(%s) i %s(%s) 0×%x u FOND-u %s

en: %s: %d Expected %s, got %s
hr_HR: %s: %d Očekivano %s, dobiveno %s

en: %s: %d Unexpected %s found
hr_HR: %s: %d Nađen je neočekivani %s

en: %s: Is not callable
hr_HR: %s: Nije moguće pozvati

en: %s:%d Unexpected character %c (%d)
hr_HR: %s:%d Neočekivani znak %c (%d)

en: 'BASE' Baseline Table
hr_HR: 'BASE' tablica za osnovnu pismovnu liniju

en: 'FOND' and 'NFNT' family compatibility table
hr_HR: tablica kompatibilnosti obitelji za 'FOND' i 'NFNT'

en: 'GDEF' Glyph Definition Table
hr_HR: 'GDEF' tablica za definiranje grafema

en: 'GPOS' Glyph Positioning Table
hr_HR: 'GPOS' tablica za pozicioniranje grafema

en: 'GSUB' Glyph Substitution Table
hr_HR: 'GSUB' tablica za zamjenu grafema

en: 'JSTF' Justification Table
hr_HR: 'JSTF' tablica za poravnanje

en: 'bsln' Horizontal Baseline Table
hr_HR: 'bsln' tablica za vodoravnu osnovnu pismovnu liniju

en: 'kern' Horizontal Kerning Table
hr_HR: 'kern' tablica za vodoravno podrezivanje

en: 'lcar' Ligature Caret Table
hr_HR: 'lcar' tablica za znakove umetanja u ligaturama

en: 'morx' Glyph Extended Metamorphosis Table
hr_HR: 'morx' tablica proširene metamorfoze grafema

en: 'opbd' Optical Bounds Table
hr_HR: 'opbd' tavlica optičkih granica

en: 'prop' Glyph Properties Table
hr_HR: 'prop' tablica svojstava grafema

en: (Adobe now considers XUID/UniqueID unnecessary)
hr_HR: (Adobe sad smatra XUID-oznaku kao i jedinstvenu ID-oznaku nepotrebnima)

en: (Define "Almost")
hr_HR: (Definiraj „Zamalo”)

en: (faked) MS bitmap only sfnt (ttf)
hr_HR: Samo (lažni) MS bitmap 'sfnt' (ttf)

en: (kerning class)
hr_HR: (klasa podrezivanja)

en: (unspecified) SIL Graphite table
hr_HR: tablica SIL Graphite (neodređena)

en: ) while in %s it is (
hr_HR: ) dok je u %s (

en: * Cap Widt_h
hr_HR: * Širina _verzala

en: * Nib _Span
hr_HR: * Ra_spon naliv pera

en: -
hr_HR: −

en: -1 glyph index in dumpcoveragetable.
hr_HR: -1 indeks grafema u 'dumpcoveragetable'.

en: ...
hr_HR: …

en: 100 Thin
hr_HR: 100 Tanki

en: 1250, Latin-2 (Eastern Europe)
hr_HR: 1250, Latinica-2 (istočna Europa)

en: 1251, Cyrillic
hr_HR: 1251, ćirilica

en: 1252, Latin-1
hr_HR: 1252, Latinica-1

en: 1253, Greek
hr_HR: 1253, grčki

en: 1254, Turkish
hr_HR: 1254, turski

en: 1255, Hebrew
hr_HR: 1255, hebrejski

en: 1256, Arabic
hr_HR: 1256, arapski

en: 1257, Windows Baltic
hr_HR: 1257, Windows baltički

en: 1258, Vietnamese
hr_HR: 1258, vijetnamski

en: 1361, Korean Johab
hr_HR: 1361, korejski Johab

en: 200 Extra-Light
hr_HR: 200 Ekstra-Svijetli

en: 300 Light
hr_HR: 300 Svijetli

en: 32x8 cell window
hr_HR: Prozor: 32 × 8 polja

en: 400 Regular
hr_HR: 400 Normalni

en: 437, US
hr_HR: 437, SAD

en: 500 Medium
hr_HR: 500 Srednji

en: 600 Semi-Bold
hr_HR: 600 Polu-Debeli

en: 700 Bold
hr_HR: 700 Debeli

en: 708, Arabic ASMO 708
hr_HR: 708, arapski ASMO 708

en: 737, Greek; former 437 G
hr_HR: 737, grčki; prijašnji 437 G

en: 775, MS-DOS Baltic
hr_HR: 775, MS-DOS baltički

en: 800 Extra-Bold
hr_HR: 800 Ekstra-Debeli

en: 850, WE/Latin 1
hr_HR: 850, zapadni/latinica 1

en: 852, Latin 2
hr_HR: 852, latinica 2

en: 855, IBM Cyrillic; primarily Russian
hr_HR: 855, IBM ćirilica; primarno ruska

en: 857, IBM Turkish
hr_HR: 857, IBM turski

en: 860, MS-DOS Portuguese
hr_HR: 860, MS-DOS portugalski

en: 861, MS-DOS Icelandic
hr_HR: 861, MS-DOS islandski

en: 862, Hebrew
hr_HR: 862, hebrejski

en: 863, MS-DOS Canadian French
hr_HR: 863, MS-DOS kanadski francuski

en: 864, Arabic
hr_HR: 864, arapski

en: 865, MS_DOS Nordic
hr_HR: 865, MS_DOS nordijski

en: 866, MS-DOS Russian
hr_HR: 866, MS-DOS ruski

en: 869, IBM Greek
hr_HR: 869, IBM grčki

en: 874, Thai
hr_HR: 874, tajlandski

en: 900 Black
hr_HR: 900 Tamni

en: 932, JIS/Japan
hr_HR: 932, JIS/japanski

en: 936, Simplified Chinese
hr_HR: 936, kineski pojednostavljeni

en: 949, Korean Wansung
hr_HR: 949, korejski Wansung

en: 950, Traditional Chinese
hr_HR: 950, kineski tradicionalni

en: < _Prev
hr_HR: < _Prethodno

en: <Nothing>
hr_HR: <Ništa>

en: <Temporary kerning>
hr_HR: <Privremeno podrezivanje>

en: <Unassigned Plane 10>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 10>

en: <Unassigned Plane 11>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 11>

en: <Unassigned Plane 12>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 12>

en: <Unassigned Plane 13>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 13>

en: <Unassigned Plane 3>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 3>

en: <Unassigned Plane 4>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 4>

en: <Unassigned Plane 5>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 5>

en: <Unassigned Plane 6>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 6>

en: <Unassigned Plane 7>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 7>

en: <Unassigned Plane 8>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 8>

en: <Unassigned Plane 9>
hr_HR: <Neodređeno Ploča 9>

en: <Unknown direction>
hr_HR: <Nepoznat smjer>

en: <Untitled>
hr_HR: <Bez naslova>

en: <empty>
hr_HR: <prazno>

en: <instrs inherited>
hr_HR: <instrukcije naslijeđene>

en: <no glyph>
hr_HR: <nema grafema>

en: <no instrs>
hr_HR: <bez instrukcija>

en: <none>
hr_HR: <ništa>

en: <undefined>
hr_HR: <neodređeno>

en: A Convex nib will also be rotated by this amount
    although this is not displayed in the dialog.
hr_HR: Konveksno naliv pero će se također rotirati ovoliko,
    mada se to ne prikazuje u dijalogu.

en: A Font Family name is required
hr_HR: Naziv obitelji se obavezno mora zadati

en: A PostScript name may not be a number
hr_HR: PostScript naziv ne smije biti broj

en: A PostScript name should be ASCII
    and must not contain (){}[]<>%%/ or space
hr_HR: PostScript naziv treba biti zadan ASCII znakovima
    ne smije sadržati (){}[]<>%%/ ili razmak

en: A PostScript name should be ASCII
    and must not contain (){}[]<>%%/ or space
    and must be shorter than 63 characters
hr_HR: PostScript naziv treba biti zadan ASCII znakovima
    ne smije sadržati (){}[]<>%%/ ili razmak
    i mora biti kraći od 63 znakova

en: A box drawn around other gadgets
hr_HR: Okvir crtan okolo drugih gadgeta

en: A calligraphic pen or an elliptical pen has two widths
    (which may be the same, giving a circular or square pen,
    or different giving an eliptical or rectangular pen).
hr_HR: Kaligrafska ili eliptična naliv pera imaju dvije širine
    (širina može biti ista za kružna ili kvadratična nalivpera
    ili različita za eliptična ili pravokutna nalivpera).

en: A canvas (sub-window) wrapped up in a gadget, for drawing
hr_HR: Platno (pod-prozor) zamotano u programčić, za crtanje

en: A comma separated list of font family names used to display small example images of glyphs over the user designed glyphs
hr_HR: Popis naziva obitelji fontova razdvojeni zarezom, koji se koristi za prikazivanje malih primjera slika grafema preko dizajniranih grafema dizajnirali korisnika

en: A contour in this glyph contains a different number of points in different instances
hr_HR: Kontura u ovom grafemu sadrži nejednaki broj točaka u instancama

en: A control point is deemed irrelevant if the distance between it and the main
    (end) point is less than this times the distance between the two end points
hr_HR: Kontrolna točka će ostati nevažna, ako je udaljenost između nje i glavne
    (krajnje) točke manja od ovoliko puta udaljenosti između dviju krajnjih točaka

en: A coverage table was found in a glyph or class based contextual lookup, starting at: %.20s...
hr_HR: Tablica pokrivenosti je nađena u grafemskoj ili klasnoj kontekstnoj tablici definicija, počevši pri: %.20s …

en: A coverage table:
hr_HR: Tablica pokrivenosti:

en: A device table adjustment specified for %.80s is invalid
hr_HR: Podešavanje tablice za uređaje, određeno za %.80s, je neispravno

en: A device table adjustment specified for the MATH table is invalid
hr_HR: Podešavanje tablice za uređaje, određeno za 'MATH' tablicu, je neispravno

en: A device table for horizontal accent positioning.
    Expects a comma separated list of <pixelsize>":"<adjustment>
    As "9:-1,12:1,13:1"
hr_HR: Tablica uređaja za vodoravno pozicioniranje naglasaka.
    Očekuje se zarezom razdijeljeni popis <pixelsize>":"<adjustment>
    Kao „9:-1,12:1,13:1”

en: A device table for italic correction.
    Expects a comma separated list of <pixelsize>":"<adjustment>
    As "9:-1,12:1,13:1"
hr_HR: Tablica uređaja za ispravljanje kurziva.
    Očekuje se zarezom razdijeljeni popis <pixelsize>”:”<adjustment>
    Kao „9:-1,12:1,13:1”

en: A few glyphs, like Aring, Ccedilla, Eogonek
    are composed of two overlapping references.
    Often it is desirable to retain the references
    (so that changes made to the base glyph are
    reflected in the composed glyph), but that
    means you are stuck with overlapping contours.
    This flag means that just before generating
    the font, FontForge will unlink the references
    and run remove overlap on them, while
     retaining the references in the SFD.
hr_HR: Nekoliko znakova, kao što su 'Aring', 'Ccedilla',
    'Eogonek' se sastoje od dviju preklapajućih referenca.
    Često je poželjno zadržati reference (tako da se
    promjene na osnovnom grafemu odražavaju u
    sastavljenom grafemu), ali to istovremeno znači,
    baviti se problematikom preklapajućih kontura.
    Ova oznaka znači, da će FontForge neposredno
    prije stvaranja fonta, odspojiti reference i pokrenuti
    uklanjanje njihovih preklapanja, dok će istovremeno
    zadržati reference u SFD datoteci..

note: GT: These strings are for fun. If they are offensive or incomprehensible GT: simply translate them as something dull like: "FontForge" GT: This is a spoof of political slogans, designed to point out how foolish they are
en: A free press discriminates
    against the illiterate.
hr_HR: Slobodni mediji
    diskriminiraju nepismene.

en: A glyph name may not start with a digit nor a full stop (period)
hr_HR: Naziv grafema ne smije započeti s brojkom niti s točkom

en: A glyph name must be ASCII, without spaces and may not contain the characters "([{<>}])/%%", and should contain only alphanumerics, periods and underscores
hr_HR: Naziv grafema treba biti zadan ASCII znakovima, bez razmaka i ne smije sadržati znakove "([{<>}])/%%" te bi trebao sadržati samo alfanumeričke znakove, točke i podvlake

en: A glyph name should contain only alphanumerics, periods and underscores
    Do you want to use this name in spite of that?
hr_HR: Naziv grafema treba sadržati same alfanumeričke znakove, točke i podvlake.
    Želiš li svejedno koristiti ovaj naziv?

en: A language tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters
hr_HR: Oznaka jezika u %d. retku (%s) je predugačka. Ne smije biti duža od četiri slova

en: A language tag on line %d (%s) should be in ASCII.
hr_HR: Oznaka jezika u %d. retku (%s) treba biti zadana ASCII znakovima.

en: A line is "almost" horizontal (or vertical)
    if the coordinates are within this many em-units
hr_HR: Linija je „zamalo” vodoravna (ili uspravna),
    ako se njene koordinate nalaze unutar ovoliko
    jedinica četverca

en: A list of coverage tables:
hr_HR: Popis tablica pokrivenosti:

en: A list of glyph names
hr_HR: Popis naziva grafema

en: A list of glyphs:
hr_HR: Popis grafema:

en: A list of languages and the lookups turned on and off
    for each to accomplish justification.  A language may
    appear more than once, in which case second (or third,
    etc.) will be tried if the first fails.
hr_HR: Popis jezika i uključivanje i isključivanje tablica definicija,
    kako bi se postiglo poravnanje. Jezik se može
    pojaviti više puta. U tom će se slučaju pokušati drugi
    (ili treći, itd.), ako prvi ne uspije.

en: A list of lookup names
hr_HR: Popis naziva tablica definicija

en: A list of scripts with special justification needs
hr_HR: Popis pisama s posebnim potrebama za poravnanje

en: A list of the names of pre defined glyphs which represent
    bigger versions of the current glyph.
hr_HR: Popis naziva unaprijed definiranih grafema, koji predstavljaju
    veću verziju trenutačnog grafema.

en: A lookup invocation must be started by the sequence '@<' and ended with '>', starting at: %.20s...
hr_HR: Pozivanje tablice definicija mora započeti sekvencom '@<' i završiti s '>', počevši pri: %.20s...

en: A match was found after unlinking references in glyph “%s”
hr_HR: Jedno podudaranje je nađeno nakon odspajanja referenci u grafemu „%s”

en: A name list with this name already exists. Replace it?
hr_HR: Popis naziva s istim nazivom već postoji. Zamijeniti?

en: A nib must have at least three on-curve points.
hr_HR: Naliv pero mora imati barem tri točke na krivulji.

en: A pdf stream object is missing a Length attribute
hr_HR: Objektu pdf toka nedostaje atribut duljine

en: A pdf stream object may not be a compressed object
hr_HR: Objekt pdf toka ne smije biti komprimirani objekt

en: A point in %s is outside the font bounding box data.
hr_HR: Jedna točka u %s se nalazi izvan graničnog okvira fonta.

en: A point in GID %d is outside the glyph bounding box
hr_HR: Točka u grafemu s ID-oznakom %d se nalazi izvan graničnog okvira grafema

en: A really big version of this glyph may be made up of the
    following component glyphs. They will be stacked either
    horizontally or vertically. Glyphs marked as Extenders may
    be removed or repeated (to make shorter or longer versions).
    The StartLength is the length of the flat section at the
    start of the glyph which may be overlapped with the previous
    glyph, while the EndLength is the similar region at the end
    of the glyph. The FullLength is the full length of the glyph.
hr_HR: Stvarno velika verzija ovog grafema se može sastojati od
    sljedećih grafema. Oni će biti posloženi vodoravno ili uspravno.
    Grafeme koji su označeni kao protegnuti oblici se mogu ukloniti
    ili ponavljati (za izradu kraćih ili dužih verzija). 'StartLength' je
    duljina ravnog dijela na početku grafema koji se možda preklapa s
    prethodnim grafemom, dok je 'EndLength' slično područje na
    kraju grafema. 'FullLength' je puna dužina grafema.

en: A reference in this glyph refers to a different encoding in different instances
hr_HR: Referenca u ovom grafemu se referencira na drugačije kodiranje u instancama

en: A reverse contextual chaining lookup can only match one coverage table directly
hr_HR: Tablica definicija obrnute kontekstne zamjene niza može direktno odgovarati samo jednoj tablici pokrivenosti

en: A reverse contextual chaining lookup must have a set of replacement glyphs somewhere
hr_HR: Tablica definicija obrnute kontekstne zamjene niza negdje mora imati skup zamjenskih grafema

en: A script tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters
hr_HR: Oznaka pisma u %d. retku (%s) je predugačka. Ne smije biti duža od četiri slova

en: A script tag on line %d (%s) should be in ASCII.
hr_HR: Jedna oznaka pisma u %d. retku (%s) treba biti zadana ASCII znakovima.

en: A separator line drawn across a dialog or in a menu
hr_HR: Crta razgraničenja u dijalogu ili u izborniku

en: A style may not have both condense and extend set (it makes no sense)
hr_HR: Stil ne može istovremeno biti suženi i prošireni (to nema smisla)

en: A tag must be 4 ASCII characters
hr_HR: Oznaka mora sadržati četiri ASCII znaka

en: A value must be between [-32768,32767]
hr_HR: Vrijednost mora biti između [−32768,32767]

en: A value must be between [-8,-1] or [1,8]
hr_HR: Vrijednost mora biti između [−8,−1] or [1,8]

en: A value must be between [0,15]
hr_HR: Vrijednost mora biti između [0,15]

en: A value to be pushed by a byte push must be between 0 and 255
hr_HR: Vrijednost koja se nadodaje nadodavanjem bajta, mora biti između 0 i 255

en: AGL For New Fonts
hr_HR: AGL za nove fontove

en: AGL with PUA
hr_HR: AGL s PUA (područje za privatnu upotrebu)

en: AGL without afii
hr_HR: AGL bez 'afii' naziva

en: AMS Names
hr_HR: AMS nazivi

en: AR: Char 119
hr_HR: Omjer: Znak 119

en: AR: Char 157
hr_HR: Omjer: Znak 157

en: AR: Char 163
hr_HR: Omjer: Znak 163

en: AR: Char 211
hr_HR: Omjer: Znak 211

en: AR: Char 94
hr_HR: Omjer: Znak 94

en: ATM requires that fonts be encoded with the Macintosh Latin encoding. This postscript font will print fine, but only the bitmap versions will be displayed on the screen
hr_HR: ATM zahtijeva, da fontovi budu kodirani u 'Macintosh Latin' kodiranju. Ovaj postscript font će biti ispravno ispisan, ali za prikaz na ekranu će se koristiti bitmap verzije

en: A_dd Extrema
hr_HR: Do_daj ekstreme

en: A_lign
hr_HR: Pora_vnaj

en: Abaza
hr_HR: Abazinski

en: Abkhazian
hr_HR: Abhaski

en: Above Base Forms
hr_HR: Oblici iznad osnovnog slova

en: Above Base Mark
hr_HR: Dijakritički znak iznad osnovnog slova

en: Above Base Substitutions
hr_HR: Zamjene iznad osnovnog slova

en: AccentBaseHeight:
hr_HR: Osnovna visina naglasaka:

en: AccentCenterLowest
hr_HR: Centriraj najnižim dijelom naglaska

en: AccentOffsetPercent
hr_HR: Odmak naglasaka u postocima

en: Accented glyph composed of:
hr_HR: Sastavni dijelovi grafema s naglaskom:

en: Accents
hr_HR: Naglasci

en: Accept an outline which is a close approximation to the original.
    It may be off by an em-unit, or have a reference which matches a contour.
hr_HR: Prihvati konturu, koja se zamalo poklapa s originalom.
    Razlika može biti jedinice četverca ili može imati referencu, koja se poklapa s konturom.

en: Accept outlines which exactly match the original
hr_HR: Prihvati konture koje se točno poklapaju s originalom

en: Acceptable _Extrema
hr_HR: Prihvatljivi _ekstremi

en: Access All Alternates
hr_HR: Pristup svim alternativama

en: Accuracy Target:
hr_HR: Točnost cilja:

en: Accuracy _Target:
hr_HR: Točnost _cilja:

en: Activate diagonal stem processing
hr_HR: Aktiviraj obrađivanje dijagonalnih poteza

en: Active Background
hr_HR: Boja za pozadinu

en: Active Border:
hr_HR: Aktivni obrub:

en: Active Color
hr_HR: Boja za aktivno

en: Active Hints
hr_HR: Aktivne kontrole

en: Active Layer Color
hr_HR: Boja za aktivne slojeve

en: Active Layer: %s (%s)
hr_HR: Aktivni sloj: %s (%s)

en: Active Thick Layer Color
hr_HR: Boja debelih kontura u aktivnim slojevima

en: Active Tool Color
hr_HR: Boja aktivnog alata

en: Actually a bit in the 'head' table.
    If unset then certain East Asian fonts will not be hinted
hr_HR: Zapravo se radi o bitu u 'head' tablici. Ako je deaktivirano,
    za neke istočno-azijske fontove se neće izraditi kontrole iscrtavanja

en: Add
hr_HR: Dodaj

en: Add 'D_FLT' script
hr_HR: Dodaj 'D_FLT' pismo

en: Add All Extrema
hr_HR: Dodaj sve ekstreme

en: Add Anchor
hr_HR: Dodaj sidro

en: Add Base Anchor...
hr_HR: Dodaj sidro osnove …

en: Add DHint
hr_HR: Dodaj dijagonalnu kontrolu

en: Add E_ncoding Name...
hr_HR: Dodaj _naziv kodiranja …

en: Add E_xtrema
hr_HR: Dodaj _ekstreme

en: Add Encoding Name...
hr_HR: Dodaj naziv kodiranja …

en: Add Encoding Slots...
hr_HR: Dodaj kodno polje …

en: Add Entry Anchor...
hr_HR: Dodaj sidro ulaza …

en: Add Exit Anchor...
hr_HR: Dodaj sidro izlaza …

en: Add Good Extrema
hr_HR: Dodaj „dobre” ekstreme

en: Add Language to Script...
hr_HR: Pismu dodaj jezik …

en: Add Language(s) to Script
hr_HR: Pismu dodaj jezike

en: Add Lookup
hr_HR: Dodaj tablicu definicija

en: Add Mark Anchor...
hr_HR: Dodaj sidro dijakritičkog znaka …

note: GT: when translating this please leave the "SIL Open Font License" in GT: English (possibly translating it in parentheses). I believe there GT: are legal reasons for this. GT: So "Añadir SIL Open Font License (licencia de fuentes libres)"
en: Add OFL
hr_HR: Dodaj OFL (licencu)

en: Add Sub_table
hr_HR: Dodaj _pod-tablicu

en: Add Subscripts/Superscripts...
hr_HR: Dodaj indekse/eksponente …

en: Add VHi_nt
hr_HR: Dod_aj uspravnu kontrolu

en: Add _Lookup
hr_HR: Dodaj _tablicu definicija

en: Add _Missing Glyphs
hr_HR: Dodaj nedostajuće _grafeme

en: Add _Small Capitals...
hr_HR: Dodaj ka_pitalke …

en: Add a corner point
hr_HR: Dodaj kutnu točku

en: Add a curve point
hr_HR: Dodaj krivuljnu točku

en: Add a curve point always either horizontal or vertical
hr_HR: Dodaj krivuljnu točku uvijek vodoravno ili uspravno

en: Add a g2 curve point
hr_HR: Dodaj g2 točku krivulje

en: Add a left "tangent" point
hr_HR: Dodaj lijevu točku tangente

en: Add a new layer
hr_HR: Dodaj novi sloj

en: Add a next constraint point (sometimes like a tangent)
hr_HR: Dodaj točku prijelaza iz ravne crte u krivulju

en: Add a point, then drag out its control points
hr_HR: Dodaj točku, zatim iz nje povuci njenu kontrolnu točku

en: Add a prev constraint point (sometimes like a tangent)
hr_HR: Dodaj točku prijelaza iz krivulje u ravnu crtu

en: Add a right "tangent" point
hr_HR: Dodaj desnu točku tangente

en: Add a subtable to which lookup?
hr_HR: Kojoj tablici definicija treba dodati pod-tablicu?

en: Add a tangent point
hr_HR: Dodaj tangencijalnu točku

en: Add entries for all glyphs in the scripts to which this lookup applies.
    When FontForge can find a default value it will add that too.
hr_HR: Dodaj zapise za sve odabrane grafeme u pismu na koje se ova tablica definicija
    primjenjuje. Kad FontForge nađe zadanu vrijednost, dodat će i nju.

en: Add entries for all selected glyphs.
hr_HR: Dodaj zapise za sve odabrane grafeme.

en: Add entries to the lookup based on the following suffix.
    So if the suffix is set to "superior" and the font
    contains glyphs named "A" and "A.superior" (and the
    lookup applies to the latin script), then FontForge will
    add an entry mapping "A" -> "A.superior".
hr_HR: Dodaj zapise tablici definicija na osnovi sljedećih sufiksa.
    Ako je dakle sufiks postavljen na "superior" i ako font
    sadrži grafeme s nazivom "A" i "A.superior" (i tablica definicija
    se primijenjuje na latinično pismo), tad će FontForge
    dodati zapis za mapiranje "A" -> "A.superior".

en: Add entries to the lookup trying to make the optical
    separation between all pairs of glyphs equal to this
    value.
hr_HR: Dodaj zapise u tablicu definicija, pokušavajući pri tome
    izjednačiti razmak između svih parova grafema s
    ovom vrijednosti.

en: Add kerning info between all pairs of selected glyphs
hr_HR: Dodaj informacije o podrezivanju svih parova odabranih grafema

en: AddCharToNameList
hr_HR: Dodaj unicode znak u popisu naziva

en: Adding new glyphs and referring to them when a glyph contains a bad truetype reference
hr_HR: Dodavanje novih grafema i referenciranje na njih, kad grafem sadrži neispravnu truetype referencu

en: Adding points at Extrema...
hr_HR: Dodavanje točaka ektrema …

en: Additional arguments for autotrace program:
hr_HR: Dodatni argumenti za program za automatsko precrtavanje:

en: Adds a new lookup after the selected lookup
    or at the start of the lookup list if nothing is selected.
hr_HR: Dodaje novu tablicu definicija iza odabrane tablice definicija
    ili na početak popisa tablice definicija, ako ništa nije odabrano.

en: Adds a new lookup subtable after the selected subtable
    or at the start of the lookup if nothing is selected.
hr_HR: Dodaje novu pod-tablicu tablice definicija iza odabrane pod-tablice
    ili na početak popisa tablice definicija, ako ništa nije odabrano.

note: GT: "Adjust" here means Device Table based pixel adjustments, an OpenType GT: concept which allows small corrections for small pixel sizes where GT: rounding errors (in kerning for example) may smush too glyphs together GT: or space them too far apart. Generally not a problem for big pixelsizes
en: Adjust
hr_HR: Podesi

en: Adlam
hr_HR: Adlamsko

en: Adobe Glyph List
hr_HR: AGL (Adobeov popis grafema)

en: Adobe says that "big" splines should not have extrema.
    But they don't define what big means.
    If the distance between the spline's end-points is bigger than this value, then the spline is "big" to fontforge.
hr_HR: Adobe kaže da „velike” krivulje ne bi trebale imati ekstreme.
    Međutim oni ne definiraju što znači veliko.
    Ako je udaljenost između završnih točaka krivulje veća od ove vrijednosti, tad je za FontForge krivulja „velika”.

en: Adobe's fontname spec (5088.FontNames.pdf) says that fontnames should not be longer than 29 characters. Do you want to continue anyway?
hr_HR: Adobe specifikacija za fontove (5088.FontNames.pdf) kaže da nazivi fontova ne smiju biti dulji od 29 znakova. Želite li ipak nastaviti?

en: Advance To Next Glyph
hr_HR: Idi na sljedeći grafem

en: Advance Width Col
hr_HR: Boja za širine stošca

en: Advance Width Metrics For %.50s
hr_HR: Metrika širina stožaca za %.50s

en: Advance Width as a Bar
hr_HR: Širina stožca kao podvlaka

en: Advance Width as a Line
hr_HR: Širina stožca kao crta

en: Advance Width does not change.
hr_HR: Širina stožaca se ne mijenja.

en: Advance Width not
hr_HR: Širina stošca nije

en: Advance width of glyph %.30s must be less than 127
hr_HR: Širina stošca grafema %.30s mora biti manja od 127

en: Adyghe
hr_HR: Adigejski

en: Aegean Numbers
hr_HR: Egejske brojke

en: Aegean scripts
hr_HR: Egejska pisma

en: Afar
hr_HR: Afarski

en: Afm Save Failed
hr_HR: Neuspjelo spremanje AFM-a

en: After rotating or skewing a glyph you should probably apply Element->Add Extrema
hr_HR: Nakon rotiranja ili ukošenja grafema, vjerojatno bi bilo dobro primijeniti Element -> Dodaj ekstreme

en: Ahead Classes
hr_HR: Klase sljedećih

en: Ahom
hr_HR: Ahomsko

en: Albanian
hr_HR: Albanski

en: Alchemical Symbols
hr_HR: Simboli alkemije

en: Align Points
hr_HR: Poravnaj točke

en: Align:
hr_HR: Poravnaj:

en: Alignment zone height in BlueValues/OtherBlues array is too big for BlueScale.
hr_HR: Visina zone poravnanja u 'BlueValues'/'OtherBlues' je prevelika za 'BlueScale'.

en: Alignment zone height in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array is too big for BlueScale.
hr_HR: Visina zone poravnanja u 'FamilyBlues'/'FamilyOtherBlues' je prevelika za 'BlueScale'.

en: All
hr_HR: Sve

en: All Files
hr_HR: Sve datoteke

en: All Fonts
hr_HR: Svi fontovi

en: All Glyphs
hr_HR: Svi grafemi

en: All characters in the value must be in ASCII
hr_HR: Svi znakovi u vrijednosti moraju biti ASCII znakovi

en: All entries in a lookup must have the same type on line %d of %s
hr_HR: Svi zapisi u tablici definicija moraju imati istu vrstu u %d. retku od %s

en: All glyphs
hr_HR: Sve grafeme

en: All glyphs have the same baseline
hr_HR: Svi grafemi imaju istu osnovnu pismovnu liniju

en: All layers _cubic
hr_HR: Svi slojevi k_ubični

en: All layers _quadratic
hr_HR: Svi slojevi k_vadratni

en: All paths should be closed loops, there should be no exposed endpoints
hr_HR: Sve staze trebaju biti zatvorene, bez otvorenih krajnjih točaka

en: Allow _curve smoothing
hr_HR: Dozvoli izglađivanje _krivulja

en: Allow _removal of extrema
hr_HR: Dozvoli _uklanjanje točaka ekstrema

en: Allow _slopes to change
hr_HR: Dozvoli _promjene nagiba

en: Allow a match even if the search pattern has
    to be transformed by a combination of the
    following transformations.
hr_HR: Dozvoli podudaranje čak i ako se traženi
    uzorak mora transformirati kombinacijom
    sljedećih transformacija.

en: Allow editing of multiple colors and shades, fills and strokes.
    Multi layered fonts can only be output as type3 or svg fonts.
hr_HR: Dopusti uređivanje višestrukih boja i nijansi, ispuna i poteza.
    Višeslojne fontove možeš stvoriti samo kao 'type3' ili svg fontove.

en: Allow errors of:
hr_HR: Dozvoli greške od:

en: Allow the full unicode character set in glyph names.
    This does not conform to adobe's glyph name standard.
    Such names should be for internal use only and
    should NOT end up in production fonts.
hr_HR: Dozvoli cijeli unicodeov skup znakova u nazivima grafema.
    To ne odgovara Adobe-standardu imenovanja grafema.
    Koristi tu vrstu naziva samo za internu upotrebu,
    ali ih NE izvozi u konačne fontove.

en: Allow the height match to differ by this much
hr_HR: Prilikom uspoređivanja dozvoli ovoliku razliku u visinama

en: Allow:
hr_HR: Dozvoli:

en: Allows you to check that horizontal stems in several
    characters start at the same location.
hr_HR: Omogućuje provjeravanje jednakosti početnih pozicija
    vodoravnih poteza nekolicine znakova.

en: Allows you to check that stems have consistent widths..
hr_HR: Omogućuje provjeru dosljednosti širina poteza.

en: Allows you to check that vertical stems in several
    characters start at the same location.
hr_HR: Omogućuje provjeravanje jednakosti početnih pozicija
    uspravnih poteza nekolicine znakova.

en: Allows you to find control points which are almost,
    but not quite horizontal or vertical
    from their base point
    (or at the italic angle).
hr_HR: Omogućuje pronalaženje kontrolnih točaka koje su
    skoro – ali ne točno – vodoravne ili uspravne
    u odnosu na svoje izvorište
    (ili s nagibom, zadanim za kurzive).

en: Allows you to find control points which when projected
    onto the line segment between the two end points lie
    outside of those end points
hr_HR: Omogućuje pronalaženje kontrolnih točaka koje se
    nalaze izvan krajnjih točaka segmenta, kad se na njega
    projiciraju kontrolne točke

en: Allows you to find lines which are almost,
    but not quite horizontal or vertical
    (or at the italic angle).
hr_HR: Omogućuje pronalaženje linija koje su
    skoro – ali ne točno – vodoravne ili uspravne
    (ili s nagibom, zadanim za kurzive).

en: Allows you to find points which are slightly
    off from the baseline, xheight, cap height,
    ascender, descender heights.
hr_HR: Omogućuje pronalaženje točaka, koje su neznatno
    odmaknute od osnovne pismovne linije, visine kurenta,
    visine verzala i visina uspravnih ili vodoravnih poteza.

en: Allows you to select optional behavior when generating the font
hr_HR: Omogućuje odabir opcionalnog načina rada prilikom stvaranja fonta

en: Almost H/V Color
hr_HR: Boja za zamalo vod./usp.

en: Almost Horizontal/Vertical Curves
hr_HR: Zamalo vodoravne/uspravne krivulje

en: Almost Horizontal/Vertical Lines
hr_HR: Zamalo vodoravne/uspravne linije

note: GT: The _3 is used to mark an accelerator
en: Almost stem_3 hint
hr_HR: Zamalo 'stem_3' kontrola

en: Alphabetic
hr_HR: Abecednim redom

en: Alphabetic Extended
hr_HR: Abecedni prošireno

en: Alphabetic Presentation Forms
hr_HR: Abecedni oblici

en: Alphabetic and syllabic LTR scripts
hr_HR: Abecedna i slogovna pisma, lijevo-na-desno

en: Alphabetic and syllabic RTL scripts
hr_HR: Abecedni i slogovni, pisma desno-na-lijevo

en: Alsatian
hr_HR: Alzaški

en: Also enable preview mode when the space bar is pressed.
hr_HR: Također omogući prikaz pritiskom razmaknice.

en: Alt Subs
hr_HR: Alternativne zamjene

en: Altai
hr_HR: Altajski

en: Alternate Annotation Forms
hr_HR: Alternativni oblici zabilježaka

en: Alternate Substitution
hr_HR: Alternativna zamjena

en: Alternate Unicode Encodings / Variation Selectors
hr_HR: Alternativna unicode kodiranja / selektori variacija

en: Alternate Vertical Half Metrics
hr_HR: Alternativne uspravne polovične metrike

en: Alternate Vertical Metrics
hr_HR: Alternativne uspravne metrike

en: Alternative Half Widths
hr_HR: Alternativne poluširine

en: Always
hr_HR: Uvijek

en: Always show the control points when editing a glyph.
    This can be turned off in the menu View/Show, this setting will effect if control points are shown initially.
    Change requires a restart of fontforge.
hr_HR: Uvijek prikazuj kontrolne točke prilikom uređivanja grafema.
    Ovo možeš isključiti u izborniku „Prikaz -> Prikaži”. Postavka utječe na to, je li će se kontrolne točke na početku prikazivati.
    Za promjenu moraš ponovo pokernuti FontForge.

en: Americanist IPA
hr_HR: Američko fonetsko bilježenje

en: Amount
hr_HR: Količina

en: Amount above top of large box to place baseline of superscripts
hr_HR: Količina iznad vrha velikog okvira za smještanje osnovne pismovne linije eksponenata

en: Amount below bottom of large box to place baseline of subscripts
hr_HR: Količina ispod dna velikog okvira za smještanje osnovne pismovne linije indeksa

en: Amount to lower baseline for denominators in display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije nazivnika u većem obliku

en: Amount to lower baseline for denominators in non-display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije nazivnika u običnom obliku

en: Amount to lower baseline for subscripts in display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije indeksa u većem obliku

en: Amount to lower baseline for subscripts in non-display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije indeksa u običnom obliku

en: Amount to raise baseline for numerators in display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije brojnika u većem obliku

en: Amount to raise baseline for numerators in non-display atop styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije brojnika u običnom obliku iznad

en: Amount to raise baseline for numerators in non-display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije brojnika u običnom obliku

en: Amount to raise baseline for superscripts in display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije eksopnenta u većem obliku

en: Amount to raise baseline for superscripts in modified styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije eksponenta u promijenjenom obliku

en: Amount to raise baseline for superscripts in non-display styles
hr_HR: Količina dizanja osnovne pismovne linije eksponenta u običnom obliku

en: An SVG font without a familyname value might not be usable.
hr_HR: SVG font bez vrijednosti za naziv obitelji možda neće biti upotrebljiv.

en: An entry in the "Sizes" field is not a number.
hr_HR: Zapis u polju „Veličine” nije broj.

en: An entry in the "Sizes" field is unreasonable.
hr_HR: Zapis u polju „Veličine” je bezrazumna.

en: An error occurred when writing the resource file
hr_HR: Došlo je do greške prilikom zapisivanja datoteke resursa

en: An error occurred writing %s
hr_HR: Došlo je do greške prilikom zapisivanja %s

en: An integral number of the selection will be used to cover the path.
    If the path length is not evenly divisible by the selection's
    height, then the selection should be scaled slightly.
hr_HR: Za pokrivanje putanje koristit će se cjeli broj odabira.
    Ako duljina staze nije cjelobrojno djeljiva s visinom
    odabira, tad bi se odabir trebao malo smanjiti.

en: An ordered list of lookups and positions
hr_HR: Razvrstani popis tablica definicija i pozicija

en: An outline font editor
hr_HR: Program za uređivanje fontova

en: An range in the "Sizes" field is incorrectly ordered.
hr_HR: Redoslijed raspona u polju „Veličine” je neipravan.

en: An sfnt file may contain a large number of tables, but this one has over 1000
     and that seems like too many
hr_HR: 'sfnt' datoteka može sadržati velik broj tablica, ali ova sadrži preko 1000
     i čini se da je to previše

en: An sfnt file must contain SOME tables, but this one does not.
hr_HR: 'sfnt' datoteka mora sadržati NEKE tablice, međutim ova ih ne sadrži.

en: An unsigned byte to be pushed on the stack
hr_HR: Nepotpisani bajt za umetanje u snop

en: Anatolian Hieroglyphs
hr_HR: Anatolijski hijeroglifi

en: Anchor Class Name
hr_HR: Nova klasa sidara

en: Anchor Color
hr_HR: Boja za sidra

en: Anchor Control
hr_HR: Kontrola sidra

en: Anchor Control for Base
hr_HR: Kontrola sidra za osnovno slovo

en: Anchor Control for Mark
hr_HR: Kontrola sidra za dijakritički znak

en: Anchor Control for class %.100s in glyph %.100s as %.20s
hr_HR: Kontrola sidra za klasu %.100s u grafemu %.100s kao %.20s

en: Anchor Control...
hr_HR: Kontrola sidra …

en: Anchor Lost
hr_HR: Izgubljeno sidro

en: Anchor Point Info
hr_HR: Informacije o točki sidra

en: Anchor Point with no class name: %s
hr_HR: Točka sidra bez naziva klase: %s

en: Anchor _Glyph at Point
hr_HR: Usidri _grafem pri točci

en: Anchor classes in subtable %.80s
hr_HR: Klase sidara u pod-tablici %.80s

en: Anchor-%d
hr_HR: Sidro-%d

en: AnchorClass|New _Class
hr_HR: Nova _klasa

en: AnchorPoint|_New
hr_HR: Nova

en: Anchored Line Color
hr_HR: Boja za linije usidrenja

en: Anchored Pairs
hr_HR: Usidreni parovi

en: Ancient Greek Musical Notation
hr_HR: Starogrčke muzičke notacije

en: Ancient Greek Numbers
hr_HR: Starogrčki brojevi

en: Ancient Ligatures (Obsolete)
hr_HR: Povijesne ligature (zastarjelo)

en: Ancient Symbols
hr_HR: Povijesni simboli

en: Angle:
hr_HR: Nagib:

en: Anti-Alias
hr_HR: Zaglađivanje rubova

en: Any computed kerning change whose absolute value is less
    that this will be ignored.
hr_HR: Sva izračunata podrezivanja, čija je apsolutna vijednost
    manja od ove, bit će zanemarene.

en: Any other command with all its arguments.
    The command must expect to deal with a postscript
    file which it will find by reading its standard input.
hr_HR: Bilo koja druga naredba sa svim svojim argumentima.
    Naredba mora biti u stanju obraditi postscript
    datoteku, koju će pronaći čitajući standardni unos.

en: Any points this high will be assumed to be on serifs,
    and will remain at that height after processing.
    (So serifs should remain the same size).
    (If you do wish the serifs to grow, set this to 0)
hr_HR: Za sve točke ove visine se pretpostavlja da su serifi,
    i ostat će na toj visini nakon obrade.
    (Dakle, serifi bi trebali ostati iste veličine).
    (Ako želiš da serifi rastu, postavi ovo na 0)

en: Anything outside the OS/2 WinAscent &
    WinDescent fields will be clipped by windows.
    This includes marks, etc. that have been repositioned by GPOS.
    (The descent field is usually positive.)
    If the "[] Is Offset" checkbox is clear then
    any number you enter will be the value used in OS/2.
    If set then any number you enter will be added to the
    font's bounds. You should leave this
    field 0 and check "[*] Is Offset" in most cases.
    
    Note: WinDescent is a POSITIVE number for
    things below the baseline
hr_HR: Svi elementi, koji prekoračuju veličine zadane u OS/2 poljima
    'WinAscent' i 'WinDescent' (za uzlazne i silazne poteze), bit će
    odsječeni u sustavu Windows. To uključuje dijakritičke znakove itd.,
    koji su pozicionirane pomoću GPOS-a.
    (Vrijednost za silazni potez je obično pozitivna.)
    Ako potvrdni okvir „[] Je odmak” nije aktiviran, onda će bilo koji
    upisani broj biti veličina, koja se koristi u OS/2.
    Ako je okvir aktiviran, tada će broj koji upišeš biti dodan
    granicama fonta. U većini slučajeva ostavi ovo polje na 0 i
    aktiviraj polje „[*] Je odmak”.
    
    NAPOMENA: 'WinDescent' je POZITIVNI broj, a odnosi se na sve
    što se nalazi ispod osnovne pismovne linije.

en: Append a FONTLOG entry
hr_HR: Dodaj FONTLOG zapis

en: Append to it
hr_HR: Dodaj

en: Apple Advanced Typography
hr_HR: Appleova napredna tipografija

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files
    This allows you to select which standard to follow for your font.
    The main differences are:
     The requirements for the 'postscript' name in the name table conflict
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite characters are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
hr_HR: Apple i MS/Adobe se razlikuju oko formata datoteka za truetype i opentype.
    Time imaš mogućnost odabrati standard, koji želiš slijediti za tvoj font.
    Glavne razlike su:
     Zahtjevi za 'postscript' naziv se sukobljavaju
     Bitmap podaci se spremaju u različitim tablicama
     Skalirani kompozitni znakovi se tretiraju različito
     Koristi GSUB-a umjesto morx(t)/feat
     Koristi GPOS-a umjesto kern/opbd
     Koristi GDEF-a umjesto lcar/prop

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files
    This allows you to select which standard to follow for your font.
    The main differences are:
     The requirements for the 'postscript' name in the name table conflict
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
hr_HR: Apple i MS/Adobe se razlikuju oko formata datoteka za truetype i opentype.
    Time imaš mogućnost odabrati standard, koji želiš slijediti za tvoj font.
    Glavne razlike su:
     Zahtjevi za 'postscript' naziv se sukobljavaju
     Bitmap podaci se spremaju u različitim tablicama
     Skalirani kompozitni grafemi se tretiraju različito
     Koristi GSUB-a umjesto morx(t)/feat
     Koristi GPOS-a umjesto kern/opbd
     Koristi GDEF-a umjesto lcar/prop

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files.
    This controls the default setting of the Apple checkbox in the
    File->Generate Font dialog.
    The main differences are:
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
    If both this and OpenType are set, both formats are generated
hr_HR: Apple i MS/Adobe razlikuju se oko formata za truetype i opentype datoteke.
    Ovo kontrolira zadane postavke potvrdnog okvira za Apple u dijalogu
    Datoteka -> Stvori fontove.
    Glavne razlike su:
     Bitmap podaci se spremaju u različite tablice
     Skalirani složeni znakovi se tretirajU različito
     Koristi GSUB umjesto morx(t)/feat
     Koristi GPOS umjesto kern/opbd
     Koristi GDEF umjesto lcar/prop
    Ako je ovo i OpenType postavljeno, stvaraju se oba formata

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files.
    This controls the default setting of the OpenType checkbox in the
    File->Generate Font dialog.
    The main differences are:
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
    If both this and Apple are set, both formats are generated
hr_HR: Apple i MS/Adobe razlikuju se oko formata za truetype i opentype datoteke.
    Ovo kontrolira zadane postavke potvrdnog okvira za OpenType u dijalogu
    Datoteka -> Stvori fontove.
    Glavne razlike su:
     Bitmap podaci se spremaju u različite tablice
     Skalirani složeni znakovi se tretiraju različito
     Koristi GSUB umjesto morx(t)/feat
     Koristi GPOS umjesto kern/opbd
     Koristi GDEF umjesto lcar/prop
    Ako je ovo i Apple postavljeno, stvaraju se oba formata

en: Apple bitmap only sfnt (dfont)
hr_HR: Samo Apple bitmap 'sfnt' (dfont)

en: Apply at %d %.80s
hr_HR: Primijeni na %d %.80s

en: Apply change to which lookups?
hr_HR: Primijeni promjenu na koje tablice definicija?

en: Apply lookup
hr_HR: Primijeni tablicu definicija

en: Apply to:
hr_HR: Primijeni na:

en: Apps
hr_HR: Aplikacije

en: Arabic
hr_HR: Arapsko

en: Arabic (& Supplement)
hr_HR: Arapsko (i dopuna)

en: Arabic (Algeria)
hr_HR: Arapski (Alžir)

en: Arabic (Bahrain)
hr_HR: Arapski (Bahrein)

en: Arabic (Egypt)
hr_HR: Arapski (Egipat)

en: Arabic (Iraq)
hr_HR: Arapski (Irak)

en: Arabic (Jordan)
hr_HR: Arapski (Jordan)

en: Arabic (Kuwait)
hr_HR: Arapski (Kuvajt)

en: Arabic (Lebanon)
hr_HR: Arapski (Libanon)

en: Arabic (Libya)
hr_HR: Arapski (Libija)

en: Arabic (Morocco)
hr_HR: Arapski (Maroko)

en: Arabic (Oman)
hr_HR: Arapski (Oman)

en: Arabic (Qatar)
hr_HR: Arapski (Katar)

en: Arabic (Saudi Arabia)
hr_HR: Arapski (Saudijska Arabija)

en: Arabic (Syria)
hr_HR: Arapski (Sirija)

en: Arabic (Tunisia)
hr_HR: Arapski (Tunis)

en: Arabic (U.A.E.)
hr_HR: Arapski (Ujedinjeni Arapski Emirati)

en: Arabic (Yemen)
hr_HR: Arapski (Jemen)

en: Arabic Extended-A
hr_HR: Arapsko, prošireno A

en: Arabic Extended-B
hr_HR: Arapsko, prošireno B

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
hr_HR: Arapski matematički alfanumerički simboli

en: Arabic Number
hr_HR: Arapske brojke

en: Arabic Presentation Forms-A
hr_HR: Arapski oblici-A

en: Arabic Presentation Forms-B
hr_HR: Arapski oblici-B

en: Arabic Right to Left
hr_HR: Arapski desno-na-lijevo

en: Arabic Supplement
hr_HR: Arapsko, dopuna

en: Arakanese
hr_HR: Arakanski

en: Archives
hr_HR: Arhive

en: Arcs
hr_HR: Lukovi

en: Arcs Clip:
hr_HR: Isječak luka:

en: Are there any bitmap glyphs whose advance width
    is not is expected from scaling and rounding
    the outline's advance width?
hr_HR: Postoje li bitmapni grafemi, čija širina stošca
    ne odgovara skaliranoj i zaokruženoj širini
    stošca konture?

en: Are there any glyph's whose bounding boxes extend above this number?
hr_HR: Ima li grafema čiji se granični okviri protežu više od ovog broja?

en: Are there any glyph's whose bounding boxes extend below this number?
hr_HR: Ima li grafema čiji se granični okviri protežu niže od ovog broja?

en: Are there any glyph's whose bounding boxes extend to the left of this number?
hr_HR: Ima li grafema čiji se granični okviri protežu lijevo od ovog broja?

en: Are there any glyphs whose bounding boxes extend to the right of this number?
hr_HR: Ima li grafema čiji se granični okviri protežu desno od ovog broja?

en: Are there any outline characters which don't have a bitmap version in one of the bitmap fonts?
    Conversely are there any bitmap characters without a corresponding outline character?
hr_HR: Ima li konturnih znakova koji nemaju bitmapske verzije u jednom od bitmap fontova?
    Obrnuto, ima li bitmap znakova koji nemaju odgovarajući konturni znak?

en: Are you sure you don't want to use the cidmap I found?
hr_HR: Sigurno želiš koristiti cidmap datoteku koja je nađena?

en: Are you sure you want to replace Å?
    The ring will not join to the A.
hr_HR: Sigurno želiš zamijeniti Å?
    Kružić neće biti spojen sa slovom A.

en: Are you sure you wish to remove sub-font %1$.40s from the CID font %2$.40s
hr_HR: Zaista želiš ukloniti pod-font %1$.40s iz CID fonta %2$.40s

en: Are you sure you wish to remove these glyphs? This operation cannot be undone.
hr_HR: Sigurno želiš ukloniti ove grafeme? Ovo je nepovratna operacija.

en: Armenian
hr_HR: Armensko

en: Armenian Ligatures
hr_HR: Armenske ligature

en: Arrow Options
hr_HR: Opcije strelica

en: ArrowAccelFactor
hr_HR: Brzina pomaka strelice

en: ArrowMoveSize
hr_HR: Pomak strelicom

en: Arrows
hr_HR: Strelice

en: Arrows & Sup Arrows A/B & Misc Arrows
hr_HR: Strelice i dopunjene strelice A/B i razne strelice

en: Arrows Supplement-A
hr_HR: Strelice, dopuna-A

en: Arrows Supplement-B
hr_HR: Strelice, dopuna-B

en: As Background
hr_HR: Kao stražnji sloj

en: As CFF fonts
hr_HR: Kao CFF fontovi

en: As the selected glyphs are also source glyphs, they will be renamed, so they can't act as source glyphs for a lookup.
hr_HR: Budući da su odabrani grafemi istovremeno izvorni grafemi, bit će preimenovani, stoga ne mogu djelovati kao izvorni grafemi u tablici definicija.

en: Ascent and Descent must be positive and their sum less than 16384
hr_HR: Uzlazni i silazni potezi moraju imati pozitivne vrijednosti, a njihov zbroj manji od 16384

en: Ask
hr_HR: Pitaj

en: Ask the user for autotrace arguments each time autotrace is invoked
hr_HR: Zatraži od korisnika argumente za automatsko precrtavanje
    prilikom svakog pokretanja automatskog precrtavanja

en: Ask the user for mf commands each time mf is invoked
hr_HR: Zatraži mf-naredbe od korisnika prilikom svakog pokretanja mf-a

en: AskBDFResolution
hr_HR: Upitaj razlučivost za BDF

en: AskUserForCMap
hr_HR: Zatraži mapiranje znakova

en: Aspect Ratio same as Tile Glyph
hr_HR: Omjer jednak grafemu pločice

en: Assamese
hr_HR: Asamski

en: At End
hr_HR: Na kraj

en: At Start
hr_HR: Na početak

en: At least one anchor point was lost when pasting from one font to another because no matching anchor class could be found in the new font.
hr_HR: Barem jedna točka sidra je izgubljena tijekom umetanja iz jednog fonta u drugi, jer nije nađena istovjetna klasa sidara u novom fontu.

en: At most 31 glyphs may be specified in an insert list
hr_HR: U popisu za umetanje je moguće navesti najviše 31 grafem

en: At most 8 kerning values may be specified here
hr_HR: Ovdje je moguće odrediti samo do osam vrijednosti podrezivanja

en: At pixelsize %d the character %s either starts before the origin or extends beyond the advance width.
hr_HR: Pri veličini od %d piksela, znak %s ili počinje prije ishodišta ili se proteže izvan širine stošca.

en: At small pixel sizes (screen font sizes)
    the rounding errors that occur may be
    extremely ugly. A device table allows
    you to specify adjustments to the rounded
    Every pixel size my have its own adjustment.
hr_HR: Pri malim veličinama piksela (font veličine
    za ekran), može doći do ružnih prikaza
    zbog grešaka u zaokruživanju. Tablica za
    uređaje dopušta prilagođavanje zaokruživanja.
    Svaka veličina piksela se prilagođava pojedinačno.

en: Attempt to apply a lookup to a location out of the range of this contextual
     lookup seq=%d max=%d
hr_HR: Pokušaj primjene tablice definicija na lokaciji izvan raspona ove kontekstne
     tablice definicija slijed=%d maks.=%d

en: Attempt to apply a lookup to a location out of the range of this contextual
     lookup seq=%d, max=%d
hr_HR: Pokušaj primjene tablice definicija na lokaciju izvan raspona ove kontekstne
     tablice definicija slijed=%d, maks.=%d

en: Attempt to back up twice
hr_HR: Pokušaj dvostrukog spremanja sigurnosne kopije

en: Attempt to divide by 0 in %.30s
hr_HR: Pokušaj dijeljenja s 0 u %.30s

en: Attempt to encode missing glyph %d to %d (0x%x)
hr_HR: Pokušaj kodiranja nedostajućeg grafema %d u %d (0×%x)

en: Attempt to have a font with more than %d layers
hr_HR: Pokušaj stvaranja fonta s više od %d sloja/slojeva

en: Attempt to invert a singular matrix
hr_HR: Pokušaj invertiranja jednostruke matrice

en: Attempt to make a character that refers to itself
hr_HR: Pokušaj stvaranja znaka, koji se referencira na sebe

en: Attempt to make a glyph that refers to itself
hr_HR: Pokušaj stvaranja grafema, koji se referencira na sebe

en: Attempt to make a ligature for (non-existent) glyph %d out of
hr_HR: Pokušaj stvaranja ligature za (nepostojeći) grafem %d od

en: Attempt to make a ligature for glyph %d out of
hr_HR: Pokušaj stvaranja ligature za grafem %d od

en: Attempt to output %d into a 16-bit field. It will be truncated and the file may not be useful.
hr_HR: Pokušaj iznašanja %d u 16-bitno polje. Bit će skraćeno i datoteka vjerojatno neće biti korisna.

en: Attempt to read feature data beyond end of %s table
hr_HR: Pokušaj čitanja podataka font-funkcija izvan kraja tablice %s

en: Attempt to read lookup data beyond end of %s table
hr_HR: Pokušaj čitanja podataka tablice definicija izvan kraja tablice %s

en: Attempt to read script data beyond end of %s table
hr_HR: Pokušaj čitanja podataka pisama izvan kraja tablice %s

en: Attempt to redefine anchor definition of "%s" on line %d of %s
hr_HR: Pokušaj ponovnog definiranja sidra od „%s” u %d. retku od %s

en: Attempt to redefine value record definition of "%s" on line %d of %s
hr_HR: Pokušaj ponovnog definiranja zapisa vrijednosti od „%s” u %d. retku od %s

en: Attempt to reference lookup %d (within a contextual lookup), but there are
     only %d lookups in %s
hr_HR: Pokušaj referenciranja tablice definicija %d (s kontekstnom tablicom definicija),
    ali ima samo %d tablica definicija u %s

en: Attempt to regenerate a pixel size that has not been created (%d@%d)
hr_HR: Pokušaj ponovnog stvaranja veličine u pikselima, koja nije stvorena (%d@%d)

en: Attempt to save a pixel size that has not been created (%d@%d)
hr_HR: Pokušaj spremanja veličine u pikselima, koja nije stvorena (%d@%d)

en: Attempt to take logarithm of %1$g in %2$.30s
hr_HR: Pokušaj uzimanja logaritma od %1$g u %2$.30s

en: Attempt to take the square root of %1$g in %2$.30s
hr_HR: Pokušaj uzimanja korijena od %1$g u %2$.30s

en: Attempt to use a multiple master subroutine in a non-mm font in %s.
hr_HR: Pokušaj korištenja multiple master podroutine u ne-mm fontu u %s.

en: Attempt to use a multiple master subroutine in a non-mm font.
hr_HR: Pokušaj korištenja multiple master podroutine u ne-mm fontu.

en: Attention
hr_HR: Oprez

en: Auto
hr_HR: Automatski

en: Auto Hinting Font...
hr_HR: Automatsko postavljanje kontrola …

en: Auto Instructing Font...
hr_HR: Automatsko postavljanje instrukcija …

en: Auto Width
hr_HR: Automatska širina

en: Auto _Counter Hint
hr_HR: Automatske kontrole unutarnjih _bjelina

en: AutoHint
hr_HR: Automatske kontrole

en: AutoHint changed glyphs before generating a font
hr_HR: Izradi automatske kontrole za grafeme prije generiranja fonta

en: AutoKern All
hr_HR: Automatsko podrezivanje, sve

en: AutoKern Column
hr_HR: Automatsko podrezivanje, stupac

en: AutoKern Row
hr_HR: Automatsko podrezivanje, redak

en: AutoKernDialog
hr_HR: Dijalog za automatsko podrezivanje

en: AutoLBearingSync
hr_HR: Automatski sinkroniziraj lijevi odmak

en: AutoSaveFrequency
hr_HR: Učestalost automatskog spremanja

en: AutoWidth failure on %s
hr_HR: Greška u automatskoj širini 'AutoWidth' na %s

en: AutoWidthSync
hr_HR: Automatski sinkroniziraj širine

en: Auto_Hint
hr_HR: _Automatske kontrole

en: Auto_Instr
hr_HR: Automatske _instrukcije

en: Auto_Kern
hr_HR: Automatsko _podrezivanje

en: Autohinta_ble
hr_HR: Moguće je automatsko optimiranje prikaza

en: Autokern new entries
hr_HR: Automatski podreži nove upise

en: Automagic recovery of changes to %.80s failed.
    Should FontForge try again to recover next time you start it?
hr_HR: Automatsko spašavanje promjena u %.80s neuspjelo.
    Želiš li da FontForge ponovo pokuša spasiti prilikom sljedećeg pokretanja?

en: Automatic
hr_HR: Automaski

en: Autot_race
hr_HR: Automatski pre_crtaj

en: AutotraceArgs
hr_HR: Argumenti za automatsko precrtavanje

en: AutotraceAsk
hr_HR: Upit za automatsko precrtavanje

en: Autotracing...
hr_HR: Automatsko precrtavanje …

en: Avestan
hr_HR: Avestansko

en: Awadhi
hr_HR: Avadski

en: Axerbaijani (Arabic)
hr_HR: Azerski (arapsko)

en: Axerbaijani (Cyrillic)
hr_HR: Azerski (ćirilica)

en: Axis 1
hr_HR: Os 1

en: Axis 2
hr_HR: Os 2

en: Axis 3
hr_HR: Os 3

en: Axis 4
hr_HR: Os 4

en: Axis Ht:
hr_HR: Visina osi:

en: Axis Range:
hr_HR: Raspon osi:

en: Axis Type:
hr_HR: Vrsta osi:

en: Axis height of the font
hr_HR: Visina osi fonta

en: Axis range not valid
hr_HR: Raspon osi nije ispravan

en: AxisHeight:
hr_HR: Visina osi:

en: AxisValue|Default
hr_HR: Zadano

en: Aymara
hr_HR: Ajmarski

en: Azebaijani (roman)
hr_HR: Azerski (romansko)

en: Azeri
hr_HR: Azerski

en: Azeri (Cyrillic)
hr_HR: Azerski (ćirilica)

en: Azeri (Latin)
hr_HR: Azerski (latinica)

en: BB
hr_HR: Granični okvir

note: GT: Bottom/Right (side) bearing
en: BBearing:
hr_HR: Donji odmak:

en: BDF Info...
hr_HR: BDF informacije …

en: BDF Resolution
hr_HR: BDF razlučivost

en: BDF bitmap properties table
hr_HR: tablica svojstva BDF bitmapa

en: B_evel
hr_HR: Zar_ezani spoj

en: B_uild
hr_HR: Izgra_di

note: GT: Background, make it short
en: Back
hr_HR: Stražnji

en: Back Classes
hr_HR: Klase prethodnih

en: Back coverage %d:
hr_HR: Pokrivenost prethodnih %d:

en: Background Gradient
hr_HR: Gradijent pozadine

en: Background Gradient:
hr_HR: Gradijent pozadine:

en: Background Image Color
hr_HR: Boja za slike u stražnjem sloju

en: Background color for popup windows
hr_HR: Boja pozadine za skočne prozore

en: Background color for progress windows
hr_HR: Boja pozadine za prozore napretka

en: Background color for the drawing area of all views
hr_HR: Stražnja boja za područje crtanja u svim prikazima

en: Background color of column headers at the top of a matrix edit
hr_HR: Boja za pozadinu zaglavlja stupaca matrice

en: Background color of the active entry in the main section of a matrix edit
hr_HR: Boja za pozadinu aktivnih zapisa u glavnom odjeljku matrice

en: Backtrack
hr_HR: Prethodni

en: Backtrack Match:
hr_HR: Poklapanje prethodnih:

en: Backtrack class %d:
hr_HR: Klasa prethodnih %d:

en: Backtrack class:  | Backtrack classes:
hr_HR[0]: Klasa prethodnih:
hr_HR[1]: Klase prethodnih:
hr_HR[2]: Klasa prethodnih:

en: Backup SFD
hr_HR: Sigurnosna kopija za SFD

en: Bad Anchor Point: %s
hr_HR: Neispravna točka sidra: %s

en: Bad Apple Kern Class
hr_HR: Neispravna Apple klasa podrezivanja

en: Bad Ascent/Descent
hr_HR: Neispravan uzlazni/silazni potez

en: Bad Axis
hr_HR: Neispravna os

en: Bad BlueFuzz entry.
hr_HR: Nedostaje zapis za 'BlueFuzz'.

en: Bad BlueScale entry.
hr_HR: Nedostaje zapis za 'BlueScale'.

en: Bad BlueShift entry.
hr_HR: Neispravni zapis za 'BlueShift'.

note: GT: The CFF font type contains a thing called a name INDEX, and that INDEX GT: is bad. It is an index of many of the names used in the CFF font. GT: We hope the user will never see this.
en: Bad CFF name INDEX
hr_HR: Neispravni CFF-ov INDEX naziva

en: Bad CID offset for CID %d
hr_HR: Neispravni CID odmak za CID %d

en: Bad CharString. Does not include lenIV bytes.
hr_HR: Neispravni 'CharString' (niz znakova). Ne uključuje 'lenIV' bajtove.

en: Bad Class
hr_HR: Neispravna klasa

en: Bad Color
hr_HR: Neispravna boja

en: Bad Copyright
hr_HR: Neispravno autorsko pravo

en: Bad Coverage Table
hr_HR: Neispravna tablica pokrivenosti

en: Bad Design Size Info
hr_HR: Neispravna informacija o pismovnoj veličini dizajna

en: Bad Device Table Adjustment
hr_HR: Neispravno podešavanje tablice za uređaje

en: Bad Drawing Operation
hr_HR: Neispravna operacija crtanja

en: Bad Encoding
hr_HR: Neispravno kodiranje

en: Bad Extension
hr_HR: Neispravni sufiks

en: Bad FPST format
hr_HR: Neispravni FPST format

en: Bad Family Name
hr_HR: Neispravni naziv obitelji

en: Bad Family Name, must begin with an alphabetic character.
hr_HR: Neispravni naziv obitelji, mora započeti slovom.

en: Bad Font
hr_HR: Neispravni font

en: Bad Font Family Name
hr_HR: Neispravni naziv obitelji fontova

en: Bad Font Name
hr_HR: Neispravni naziv fonta

en: Bad GID in JSTF extenser table.
hr_HR: Neispravna ID-oznaka grafema u JSTF tablici za širenje.

en: Bad Glyph Count
hr_HR: Neispravni broj grafema

en: Bad Glyph Name
hr_HR: Neispravni naziv grafema

en: Bad Gradient
hr_HR: Neispravni gradijent

en: Bad Grid Fitting table
hr_HR: Neispravna tablica za privlačenje na mrežu

en: Bad Human Fontname
hr_HR: Neispravan naziv fonta

en: Bad IBM Family
hr_HR: Neispravna IBM obitelji

en: Bad Language
hr_HR: Neispravni jezik

en: Bad Lig. Caret Count
hr_HR: Neispravni broj znakova za umetanje u ligaturama

en: Bad MM Weights
hr_HR: Neispravna MM debljina

en: Bad Mac Family
hr_HR: Neispravna Mac obitelj

en: Bad Metrics
hr_HR: Neispravne metrike

en: Bad Multiple Master Font
hr_HR: Neispravni Multiple Master font

en: Bad Multiple/Alternate substitution glyph. GID %d not less than %d
hr_HR: Neispravan višestruki/alternativni zamjenski grafem. ID-oznaka grafema %d ne manja od %d

en: Bad Name
hr_HR: Neispravni naziv

en: Bad Number
hr_HR: Neispravni broj

en: Bad Number in %s
hr_HR: Neispravni broj u %s

en: Bad OS/2 version
hr_HR: Neispravna OS/2 verzija

en: Bad Parts List
hr_HR: Neispravni popis dijelova

en: Bad Pattern
hr_HR: Neispravni uzorak

en: Bad Pattern Size
hr_HR: Neispravna veličina uzorka

en: Bad Point Match
hr_HR: Neispravno poklapanje točaka

en: Bad Point Numbering
hr_HR: Neispravno numeriranje točaka

en: Bad PostScript function
hr_HR: Neispravna PostScript funkcija

en: Bad Private Dictionary
hr_HR: Neispravni 'Private' rječnik

en: Bad RGB color spec: %s
hr_HR: Neispravna RGB specifikacija boje: %s

en: Bad Range
hr_HR: Neipravni raspon

en: Bad Range, start (%1$04X) is greater than end (%2$04X)
hr_HR: Neipravni raspon, početak (%1$04X) je veći od kraja (%2$04X)

en: Bad Reference
hr_HR: Neipravna referenca

en: Bad SFD file, missing subtable in kernclass defn.
hr_HR: Neispravna SFD datoteka, nedostaje pod-tablica u definiciji klase podrezivanja.

en: Bad SFD file, two kerning classes assigned to the same subtable: %s
hr_HR: Neispravna SFD datoteka, istoj pod-tablici su dodijeljene dvije klase podrezivanja: %s

en: Bad Script
hr_HR: Neispravno pismo

en: Bad Sections
hr_HR: Neispravni odjeljci

en: Bad Sequence/Lookup List
hr_HR: Neispravni slijed/popis tablica definicija

en: Bad Size
hr_HR: Neispravna veličina

en: Bad StdHW entry.
hr_HR: Neispravni zapis za standardnu vodoravnu širinu (StdHW).

en: Bad StdVW entry.
hr_HR: Neispravni zapis za standardnu uspravnu širinu (StdVW).

en: Bad StemSnapH entry.
hr_HR: Neispravni zapis za vodoravno privlačenje poteza (StemSnapH).

en: Bad StemSnapV entry.
hr_HR: Neispravni zapis za uspravno privlačenje poteza (StemSnapH).

en: Bad Style
hr_HR: Neispravni stil

en: Bad Template
hr_HR: Neispravni predložak

en: Bad Tile
hr_HR: Neispravna pločica

en: Bad Token
hr_HR: Neispravni token

en: Bad Transformation Matrix
hr_HR: Neispravna transformacijska matrica

en: Bad Transformation matrix
hr_HR: Neispravna transformacijska matrica

en: Bad Value
hr_HR: Neispravna vrijednost

en: Bad Variants List
hr_HR: Neispravni popis varijanti

en: Bad Variants list for glyph %s in %s
hr_HR: Neispravni popis varijanti za grafem %s u %s

en: Bad Version
hr_HR: Neispravna verzija

en: Bad WOFF header, a field which must be 0 is not.
hr_HR: Neispravno WOFF zaglavlje, polje koje mora biti nula, to nije.

en: Bad Weight
hr_HR: Neispravna debljina

en: Bad base table.
hr_HR: Neispravna tablica osnovnih znakova.

en: Bad bounding box for %s.
hr_HR: Neispravan granični okvir za %s.

en: Bad cidmap file
hr_HR: Neispravna cidmap datoteka

en: Bad class count in contextual chaining sub-table.
hr_HR: Neispravni broj klasa u pod-tablici kontekstnog niza.

en: Bad class def table. Glyph range %d-%d out of range [0,%d)
hr_HR: Neispravna tablica za definiranje klasa. Raspon grafema %d – %d izvan raspona [0,%d)

en: Bad class def table. start=%d cnt=%d, max glyph=%d
hr_HR: Neispravna tablica za definiranje klasa. početak=%d broj=%d, maks. br. grafema=%d

en: Bad class in state machine.
hr_HR: Neispravna klasa u tablici stanja.

en: Bad class name
hr_HR: Neispravni naziv klase

en: Bad color on line %d, must be between 000000 and ffffff.
hr_HR: Neispravna boja u %d. retku, mora biti između 000000 i ffffff.

en: Bad contents.plist
hr_HR: Neispravna contents.plist datoteka

en: Bad contextual or chaining sub table. Glyph %d out of range [0,%d)
hr_HR: Neispravna kontekstna tablica ili tablica niza. Grafem %d je izvan raspona [0,%d)

en: Bad correction
hr_HR: Neispravni ispravak

en: Bad count in context chaining sub-table.
hr_HR: Neispravni broj u pod-tablici kontekstnog niza.

en: Bad count in contextual chaining sub-table.
hr_HR: Neispravni broj u pod-tablici kontekstnog niza.

en: Bad count.
hr_HR: Neispravni zbroj.

en: Bad coverage table. Glyph %d out of range [0,%d)
hr_HR: Neispravna tablica pokrivenosti. Grafem %d je izvan raspona [0,%d)

en: Bad coverage table. Glyph range %d-%d out of range [0,%d)
hr_HR: Neispravna tablica pokrivenosti. Raspon grafema %d – %d je izvan raspona [0,%d)

en: Bad dash list
hr_HR: Neispravni popis crtica

en: Bad data modifier in contour command in 'PfEd'
hr_HR: Neispravna vrsta modifikatora u naredbi konture u 'PfEd'

en: Bad data type in contour verb in 'PfEd'
hr_HR: Neispravna vrsta podataka u naredbi konture u 'PfEd'

en: Bad default baseline
hr_HR: Neispravna zadana osnovna pismovna linija

en: Bad device table
hr_HR: Neispravna tablica uređaja

en: Bad device table
hr_HR: Neispravna tablica za uređaje

en: Bad device table for %s
hr_HR: Neispravna tablica uređaja, za %s

en: Bad device table for glyph %s in %s
hr_HR: Neispravna tablica uređaja, za grafem %s u %s

en: Bad device table for in row %d of %s
hr_HR: Neispravna tablica uređaja u %d. retku od %s

en: Bad encoding file format
hr_HR: Neispravan datotečni format kodiranja

en: Bad encoding information in 'cmap' table.
hr_HR: Neispravne informacije o kodiranju u 'cmap' tablici (mapiranje znakova).

en: Bad fdselect
hr_HR: Neispravni 'fdselect'

en: Bad feature tag
hr_HR: Neispravna oznaka font-funkcija

en: Bad few values in /BlendDesignMap for axis %s.
hr_HR: Neispravno malo vrijednosti u '/BlendDesignMap' za os %s.

en: Bad flags value, implied MORE components at end of glyph %d
hr_HR: Neispravna vrijednost oznaka, implicira VIŠE komponenata na kraju grafema %d

en: Bad flex subroutine in %s
hr_HR: Neispravna 'flex' pod-rutina u %s

en: Bad font
hr_HR: Neispravni font

en: Bad font specification
hr_HR: Neispravna specifikacija fonta

en: Bad font, offset out of bounds.
hr_HR: Neispravni font, odmak je izvan granica.

en: Bad font: Encoding data out of range.
hr_HR: Neispravni font: Podaci o kodiranju su izvan raspona.

en: Bad format for coverage table %d
hr_HR: Neispravni format tablice pokrivenosti %d

en: Bad format of subtable %d (of %d) in bloc/EBLC of strike with pixelsize=%d. First=%d, last=%d.
hr_HR: Neispravni format pod-tablice %d (od %d) u bloc/EBLC od verzije s veličinom piksela=%d. Prvi=%d, zadnji=%d.

en: Bad glif file %s
hr_HR: Neispravna 'glif' datoteka %s

en: Bad glyph (%d), disordered 'loca' table (start comes after end)
hr_HR: Neispravni grafem (%d), neuređena 'loca' tablica (početak dolazi prije kraja)

en: Bad glyph (%d), its data length is negative
hr_HR: Neispravni grafem (%d), njegova duljina podataka je negativna

en: Bad glyph (%d), its definition extends beyond the end of the glyf table
hr_HR: Neispravni grafem (%d), njegova definicija prelazi kraj tablice grafema

en: Bad glyph (%d), its definition extends beyond the space allowed for it
hr_HR: Neispravni grafem (%d), njegova definicija prelazi dozvoljni prostor

en: Bad glyph count in mort table.
hr_HR: Neispravni broj grafema u 'mort' tablici.

en: Bad glyph name.
hr_HR: Neispravni naziv grafema.

en: Bad glyph range specified in color subtable of PfEd table
hr_HR: Neispravno određeni raspon grafema u pod-tablici za boje 'PfEd' tablice

en: Bad glyph range specified in glyph comment subtable of PfEd table
hr_HR: Neispravno određeni raspon grafema u pod-tablici za komentare grafema 'PfEd' tablice

en: Bad glyph reference in layer info.
hr_HR: Neispravna referenca grafema u informacijama sloja.

en: Bad glyph variant subtable of MATH table.
hr_HR: Neispravna pod-tablica varijanti grafema 'MATH' tablice.

en: Bad hex color spec: %s
hr_HR: Neispravna heksadecimalna specifikacija boje: %s

en: Bad hex number
hr_HR: Neispravan heksadecimalni broj

en: Bad hex number in %s
hr_HR: Neispravan heksadecimalni broj u %s

en: Bad image file
hr_HR: Neispravna slikovna datoteka

en: Bad image file, not a bitmap: %.100s
hr_HR: Neispravna slikovna datoteka, nije bitmap: %.100s

en: Bad image file: %.100s
hr_HR: Neispravna slikovna datoteka: %.100s

en: Bad kern pair: glyphs %d & %d must be less than %d
hr_HR: Neispravno podrezani par: grafem %d i %d mora biti manje od %d

en: Bad kern pair: glyphs %d & %d mustn't be negative
hr_HR: Neispravno podrezani par: grafem %d i %d ne smije biti negativno

en: Bad kern pair: glyphs %d & %d should have been < %d
hr_HR: Neispravno podrezani par: grafem %d i %d trebalo je biti manje od %d

en: Bad kern pair: glyphs at %d & %d are null
hr_HR: Neispravno podrezani par: grafem %d i %d su nula

en: Bad language tag
hr_HR: Neispravna oznaka jezika

en: Bad ligature anchor count.
hr_HR: Neispravni broj sidara u ligaturama.

en: Bad ligature base table.
hr_HR: Neispravna tablica osnovnih znakova ligatura.

en: Bad ligature component glyph. GID %d not less than %d (in ligature %d)
hr_HR: Neispravni grafem komponente ligature. ID-oznaka grafema %d ne manja od %d (u ligaturi %d)

en: Bad ligature glyph. GID %d not less than %d
hr_HR: Neispravni grafem ligature. ID-oznaka grafema %d ne manja od %d

en: Bad lookup table: format=2 (%d/%d), first=%d last=%d total glyphs in font=%d
hr_HR: Neispravna tablica definicija: format=2 (%d/%d), prvi=%d zadnji=%d ukupno grafema u fontu=%d

en: Bad lookup table: format=4 (%d/%d), first=%d last=%d total glyphs in font=%d
hr_HR: Neispravna tablica definicija: format=4 (%d/%d), prvi=%d zadnji=%d ukupno grafema u fontu=%d

en: Bad lookup table: format=6, first=%d total glyphs in font=%d
hr_HR: Neispravna tablica definicija: format=6, prvi=%d ukupno grafema u fontu=%d

en: Bad lookup table: format=8, first=%d cnt=%d total glyphs in font=%d
hr_HR: Neispravna tablica definicija: format=8, prvi=%d zbroj=%d ukupno grafema u fontu=%d

en: Bad lookup type
hr_HR: Neispravna vrsta tablice definicija

en: Bad magic number
hr_HR: Neispravan magični broj

en: Bad mark table.
hr_HR: Neispravna tablica dijakritičkih znakova.

en: Bad mort ligature table. Not long enough
hr_HR: Neispravna 'mort' tablica ligatura. Prekratka

en: Bad name when parsing %s for unicode %x
hr_HR: Neispravni naziv tijekom obrade %s za unicode %x

en: Bad namelist file
hr_HR: Neispravna datoteka popisa naziva

en: Bad number
hr_HR: Neispravni broj

note: GT: NaN is a concept in IEEE floating point which means "Not a Number" GT: it is used to represent errors like 0/0 or sqrt(-1).
en: Bad number, infinity or nan: %s
hr_HR: Neispravni broj, beskonačnost ili nije broj: %s

en: Bad numeric value for %s.%s
hr_HR: Neispravna numerička vrijednost za %s.%s

en: Bad numeric value for %s.%s must be between 0 and 255
hr_HR: Neispravna numerička vrijednost za %s.%s mora biti između 0 i 255

en: Bad offset on line %d, must be between 0% and 100%.
hr_HR: Neispravni odmak u %d. retku, mora biti između 0% and 100%.

en: Bad offset: %d for subfont %s
hr_HR: Neispravni odmak: %d za pod-font %s

en: Bad opacity on line %d, must be between 0.0 and 1.0.
hr_HR: Neispravna neprozirnost u %d. retku, mora biti između 0,0 i 1,0.

en: Bad openTypeOS2type key: all bits are set. It will be ignored
hr_HR: Neispravni „openTypeOS2type” ključ: postavljeni su svi bitovi. Zanemarit će se

en: Bad pair position: glyphs %d & %d should have been < %d
hr_HR: Neispravno pozicioniranje para: grafemi %d i %d bi trebali biti manji od %d

en: Bad parts list for glyph %s in %s
hr_HR: Neispravni popis dijelova za grafem %s u %s

en: Bad pixel size
hr_HR: Neispravna veličina piksela

en: Bad replace pattern
hr_HR: Neispravni zamjenski uzorak

en: Bad reverse contextual chaining substitution glyph: %d is not less than %d
hr_HR: Neispravni grafem obrnute kontekstne zamjene niza: %d nije manje od %d

en: Bad rule
hr_HR: Neispravno pravilo

en: Bad script tag
hr_HR: Neispravna oznaka pisma

en: Bad search pattern
hr_HR: Neispravni traženi uzorak

en: Bad selection
hr_HR: Neispravni odjeljak

en: Bad setting
hr_HR: Neispravna postavka

en: Bad sfd file. Glyph %s has width %d even though it should be
      bound to the width of %s which is %d.
hr_HR: Neispravna SFD datoteka. Grafem %s ima širinu od %d, iako bi
      trebala biti ograničena na širinu grafema %s, koja je %d.

en: Bad sid %d (0 <= sid < %d)
hr_HR: Neispravni sid %d (0 <= sid < %d)

en: Bad sid %d (must be less than %d)
hr_HR: Neispravni sid %d (mora biti manje od %d)

en: Bad signature in WOFF header.
hr_HR: Neispravna signatura u zaglavlju WOFF datoteke.

en: Bad stem add
hr_HR: Neispravno dodavanje poteza

en: Bad subroutine INDEX in cff font.
hr_HR: Neispravna pod-rutina INDEX u cff fontu.

en: Bad substitution glyph: GID %d not less than %d
hr_HR: Neispravni zamjenski grafem. ID-oznaka grafema %d ne manja od %d

en: Bad tag
hr_HR: Neispravna oznaka

en: Bad template, no extension
hr_HR: Neispravni predložak, bez sufiksa

en: Bad template, unrecognized format
hr_HR: Neispravni predložak, neprepoznati format

en: Bad token "%.30s"
    near ...%40s
hr_HR: Neispravni token „%.30s”
    blizu …%40s

en: Bad token. Expected "%.10s"
    near ...%40s
hr_HR: Neispravni token. Očekivano „%.10s”
    blizu …%40s

en: Bad token. Expected "%.10s" got "%.10s"
    near ...%40s
hr_HR: Neispravni token. Očekivano „%.10s” dobiveno „%.10s”
    blizu …%40s

en: Bad token. got "%1$c"
    near ...%2$40s
hr_HR: Neispravni token. Dobiveno „%1$c”
    blizu …%2$40s

en: Bad tt font: contour ends make no sense in glyph %d.
hr_HR: Neipravni tt font: krajevi konture nemaju smisla u grafemu %d.

note: GT: The words "true" and "false" should be left untranslated. We are restricted GT: here by what PostScript understands, and it only understands the English GT: words. You may, of course, change it to something like ("true" (vrai) ou "false" (faux))
en: Bad type
hr_HR: Neispravni font

en: Bad undo
hr_HR: Neispravno poništavanje

en: Bad unicode value for an alternate unicode / variation selector
hr_HR: Neispravna unicode vrijednost za alternativni unicode / selektor variacije

en: Bad unicode value when parsing %s
    %s
hr_HR: Neispravna unicode vrijednost tijekom obrade %s
    %s

en: Bad value for blend in /BlendDesignMap for axis %s.
hr_HR: Neispravna vrijednost za stapljanje u '/BlendDesignMap' za os %s.

en: Bad xfig file
hr_HR: Neispravna xfig datoteka

en: Baghelkhandi
hr_HR: Bagheli

en: Balinese
hr_HR: Balinezijsko

en: Balkar
hr_HR: Balkarski

en: Ball (Round Cap)
hr_HR: Zaobljen vrh

en: Balochi
hr_HR: Baločki

en: Bamum Supplement
hr_HR: Bamum, dopuna

en: Bar Width:
hr_HR: Širina stupca:

en: Base
hr_HR: Osnovno slovo

en: Base Glyph
hr_HR: Osnovni grafem

en: Base Glyph Name
hr_HR: Naziv osnovnog grafema

en: Base Glyphs
hr_HR: Osnovni grafemi

en: Base Lig
hr_HR: Osnovna ligatura

en: Base Ligatures
hr_HR: Osnovne ligature

en: Base Mark
hr_HR: Osnovni dijakritički znak

en: Base Marks
hr_HR: Osnovni dijakritički znakovi

en: Base X
hr_HR: Osnovni X

en: Base Y
hr_HR: Osnovni Y

en: Base:
hr_HR: Osnova:

en: Baseline
hr_HR: Osnovna pismovna linija

en: Baseline table (OT version)
hr_HR: tablica osnovne pismovne linije (OT verzija)

en: Baseline used for Latin, Greek, Cyrillic text.
hr_HR: Osnovna pismovna linija za latinicu, grčki, ćirilicu.

en: Bases
hr_HR: Osnovni

en: Bashkir
hr_HR: Baškirski

en: Basic Latin
hr_HR: Osnovna latinica

en: Basic Multilingual Plane
hr_HR: Osnovna višejezična ploča

en: Basque
hr_HR: Baskijski

en: Batak
hr_HR: Batačko

en: Bavarian
hr_HR: Bavarski

en: Be_vel
hr_HR: _Zarezani spoj

en: Begin:
hr_HR: Početak:

en: Belarussian
hr_HR: Bjeloruski

en: Below Base Forms
hr_HR: Oblici ispod osnovnog slova

en: Below Base Mark
hr_HR: Dijakritički znak ispod osnovnog slova

en: Below Base Substitutions
hr_HR: Zamjene ispod osnovnog slova

en: Bemba
hr_HR: Bembški

en: Bengali
hr_HR: Bengalsko

en: Bengali Bangladesh
hr_HR: Bengalski Bangladeš

en: Beyond the endpoint the gradient repeats itself, but reflected.
    This does not work for PostScript gradients
hr_HR: Izvan krajnje točke se gradijent ponavlja, zrcalno.
    Ovo ne radi za PostScript gradijente

en: Beyond the endpoints the gradient repeats itself
    This does not work for PostScript gradients.
hr_HR: Izvan krajnje točke se gradijent ponavlja.
    Ovo ne radi za PostScript gradijente.

en: Beyond the endpoints, the gradient takes on the color at the end-points
    This does not work for PostScript linear gradients
hr_HR: Izvan krajnje točke gradijent preuzima boju na krajnjoj točci.
    
    Ovo ne radi za PostScript gradijente

en: Bhaiksuki
hr_HR: Bhaiksukisko

en: Bible Cree
hr_HR: Cree biblijski

note: GT: I don't really understand these "Big Op Space" things. They have GT: something to do with TeX and are roughly defined a few strings down
en: Big Op Space1:
hr_HR: Veliki operator, bjelina 1:

en: Big Op Space2:
hr_HR: Veliki operator, bjelina 2:

en: Big Op Space3:
hr_HR: Veliki operator, bjelina 3:

en: Big Op Space4:
hr_HR: Veliki operator, bjelina 4:

en: Big Op Space5:
hr_HR: Veliki operator, bjelina 5:

en: Big5 (Trad. Chinese)
hr_HR: Big5 (Kineski tradicionalni)

en: Big5 HKSCS (Trad. Chinese)
hr_HR: Big5 HKSCS (Kineski tradicionalni)

en: Bikol
hr_HR: Bikolski

en: Bind to Path
hr_HR: Priveži na stazu

en: Bitm_ap Strikes Available...
hr_HR: Dostupni bitm_api …

en: Bitm_ap strikes Available...
hr_HR: Dostupni bitm_api …

en: Bitmap Fonts
hr_HR: Bitmap fontovi

en: Bitmap Magnification...
hr_HR: Povećanje za bitmape …

en: Bitmap Paste
hr_HR: Umetanje bitmapa

en: Bitmap Strikes
hr_HR: Bitmap verzije

en: Bitmap Strikes Available
hr_HR: Dostupni bitmapi

en: Bitmap View
hr_HR: Bitmap prikaz

en: Bitmap _Magnification...
hr_HR: Povećanje za bit_mape …

en: Bitmap/outline _advance mismatch
hr_HR: Nepokl_apanje stožaca btimapa i kontura

en: Bits/Pixel:
hr_HR: Bitova po pikselu:

en: Black
hr_HR: Tamni

en: Blackletter
hr_HR: Gotica

en: Blackletter Connected
hr_HR: Gotička slova spojena

en: Blackletter Disconnected
hr_HR: Gotička slova nespojena

en: Blackletter Trailing
hr_HR: Gotička slova s izlaznim potezom

en: Blend to New Font
hr_HR: Stopi u novi font

en: Block Elements
hr_HR: Blok elementi

en: Block Separator
hr_HR: Razdjeljivač blokova

en: Blue Values Color
hr_HR: Boja za vrijednosti 'Blue' kontrola

en: Blue:
hr_HR: Plava:

en: BlueValues
hr_HR: 'BlueValues'

en: BlueValues come in pairs. Select another.
hr_HR: 'BlueValues' kontrole dolaze u parovima. Odaberi jedan drugi.

en: Blues
hr_HR: 'Blue' kontrole

en: Bold
hr_HR: Debeli

en: Bold Italic
hr_HR: Debeli Kurziv

en: Bone
hr_HR: Kosturni

en: Book
hr_HR: Knjižni

en: Bookmark Current Dir
hr_HR: Dodaj mapu u zabilješke

en: Bookmarks
hr_HR: Zabilješke

en: Bopomofo (& Extended)
hr_HR: Bopomofo (i prošireno)

en: Bopomofo Extended
hr_HR: Bopomofo prošireno

en: Border Shape:
hr_HR: Oblik obruba:

en: Border Type:
hr_HR: Vrsta obruba:

en: Border Width
hr_HR: Debljina obruba

en: Border Width:
hr_HR: Debljina obruba:

en: Borders
hr_HR: Ukrasne linije

en: Bosnian
hr_HR: Bosanski

en: Both
hr_HR: Oboje

en: Both points must be specified, or neither
hr_HR: Obje točke moraju biti određene, ili nijedna

en: Both selected references have use-my-metrics set
hr_HR: Obje odabrane reference imaju postavljeno koristi-moje-metrike

en: Bottom Hint
hr_HR: Donja kontrola

en: Bottom Left
hr_HR: Dolje lijevo

en: Bottom Right
hr_HR: Dolje desno

en: Bottom Zone
hr_HR: Donja zona

en: BottomLeft
hr_HR: Dolje lijevo

en: BottomRight
hr_HR: Dolje desno

en: Bounding Box
hr_HR: Granični okvir

en: Bounding Box:
hr_HR: Granični okvir:

en: Bounding box above
hr_HR: Granični okvir veći od

en: Bounding box below
hr_HR: Granični okvir manji od

en: Bounding box left of
hr_HR: Granični okvir uži od

en: Bounding box right of
hr_HR: Granični okvir širi od

en: Box Drawing
hr_HR: Dijelovi okvira

en: Box surrounding the ListMark in a list field (combobox)
hr_HR: Okvir oznake popisa u polju popisa (kombinirani okvir)

en: Bracketted value is too large
hr_HR: Vrijednost u zagradama je prevelika

en: Brahmi
hr_HR: Brahmansko

en: Braille Patterns
hr_HR: Braille mustre

en: Breton
hr_HR: Bretonski

en: Brighter Border:
hr_HR: Svjetliji obrub:

en: Brightest Border:
hr_HR: Najsvjetliji obrub:

en: Brings up a dialog which gives fine control over
    horizontal positioning of subscripts and superscripts
    depending on their vertical positioning.
hr_HR: Otvara dijaloški okvir s mogućnošću bolje
    kontrole za pozicioniranje indeksa i eksponenata
    ovisno o njihovoj uspravnoj poziciji.

en: Broken
hr_HR: Strgani

en: Browse...
hr_HR: Pretraži …

en: Brush
hr_HR: Kist

en: Buginese
hr_HR: Buginezno

en: Buil_d Duplicate Glyph
hr_HR: Izra_di duplikat grafema

en: Build _Composite Glyph
hr_HR: Izradi _kompozitni grafem

en: Building accented glyphs
hr_HR: Izrađivanje grafema s naglascima

en: Building duplicate encodings
hr_HR: Izrađivanje duplikata kodiranja

en: Building small capitals
hr_HR: Izrađivanje kapitalki

en: Building sub/superscripts
hr_HR: Izrađivanje eksponenta/indeksa

en: Bulgarian
hr_HR: Bugarski

en: Bump Size
hr_HR: Veličina neravnina

en: Burmese
hr_HR: Burmanski

en: Button
hr_HR: Gumb

en: Buttons
hr_HR: Gumbovi

en: By Classes
hr_HR: Pomoću klasa

en: By Con_tour
hr_HR: Po kon_turi

en: By Coverage
hr_HR: Pomoću pokrivenosti

en: By Glyphs
hr_HR: Pomoću grafema

en: By La_yer
hr_HR: Po _sloju

en: By _Scripts
hr_HR: Po _pismima

en: By appending the suffix:
hr_HR: Dodavanjem sufiksa:

en: By what angle (in degrees) do you want to slant the font?
hr_HR: Pod kojim kutom (u stupnjevima) želiš ukositi font?

en: Byelorussian
hr_HR: Bjeloruski

en: Byte Order Mark
hr_HR: Oznaka redoslijeda bajta

en: Byzantine Music
hr_HR: Bizantski muzički simboli

en: Byzantine Music & Music & Ancient Greek Music
hr_HR: Bizantski muzički simboli i muzički simboli i stari grčki muzički simboli

en: Byzantine Musical Symbols
hr_HR: Bizantski muzički simboli

en: C0 Control Character
hr_HR: C0 kontrolni znak

en: C1 Control Character
hr_HR: C1 kontrolni znak

note: GT: "CFF (Bare)" means a CFF font without the normal OpenType wrapper GT: CFF is a font format that normally lives inside an OpenType font GT: but it is perfectly meaningful to remove all the OpenType complexity GT: and just leave a bare CFF font
en: CFF (Bare)
hr_HR: CFF (osnovni)

en: CFF CID (Bare)
hr_HR: CFF CID (osnovni)

en: CFF version mismatch
hr_HR: Nepoklapanje CFF verzije

en: CID findfont Name
hr_HR: CID findfont naziv

en: CID format doesn't contain what we expected it to.
hr_HR: CID format ne sadrži ono što se očekuje.

en: CID keyed fonts may not be a master design of a multiple master font
hr_HR: CID fontovi ne smiju biti master dizajni jednog multiple master fonta

en: CJK (& Ext A/B) & CJK Radicals Sup & Kangxi & IDC & Kanbun
hr_HR: KJK (i prođirenje A/B) i KJK radikali dopuna i Kangxi i IDC i Kanbun

en: CJK Compatibility
hr_HR: KJK kompatibilni

en: CJK Compatibility Forms
hr_HR: KJK kompatibilni oblici

en: CJK Compatibility Ideographs
hr_HR: KJK kompatibilni ideogrami

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
hr_HR: KJK kompatibilni ideogrami, dopuna

en: CJK Enclosed Letters and Months
hr_HR: KJK zaokružena slova i mjeseci

en: CJK Half Width Forms
hr_HR: KJK oblici polovične širine

en: CJK Ideographic
hr_HR: KJK ideografsko

en: CJK Phonetics and Symbols
hr_HR: KJK fonetski i simboli

en: CJK Radicals Supplement
hr_HR: KJK radikali, dopuna

en: CJK Strokes
hr_HR: KJK potezi

en: CJK Strokes & CJK Compat Ideographs (& Sup)
hr_HR: KJK potezi i KJK kompatibilni ideogrami (i dopuna)

en: CJK Symbols and Punctuation
hr_HR: KJK simboli i interpunkcija

en: CJK Unified Ideographs
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami

en: CJK Unified Ideographs Extension A
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami, proširenje A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami, proširenje B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami, proširenje C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami, proširenje D

en: CJK Unified Ideographs Extension E
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami, proširenje E

en: CJK Unified Ideographs Extension F
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami, proširenje F

en: CJK Unified Ideographs Extension G
hr_HR: KJK sjedinjeni ideogrami, proširenje G

en: CS Clarendon
hr_HR: 4.1 – Clarendon

en: CS Miscellaneous
hr_HR: 4.15 – Razni

en: CS Modern
hr_HR: 4.2 – Moderni

en: CS Monotone
hr_HR: 4.6 – Jednolikih poteza

en: CS Newspaper
hr_HR: 4.4 – Novinski

en: CS Stub Serif
hr_HR: 4.5 – Skraćenih serifa

en: CS Traditional
hr_HR: 4.3 – Tradicionalni

en: CS Typewriter
hr_HR: 4.7 – Pisaće mašine

en: CVT variation table
hr_HR: tablica CVT varijacija

en: C_ID Font Info...
hr_HR: Informacije o C_ID fontu …

en: C_all...
hr_HR: P_ozovi …

en: C_enter
hr_HR: C_entriraj

en: C_hange
hr_HR: _Promijeni

en: C_hop
hr_HR: _Odsjeci

en: C_lasses
hr_HR: K_lase

en: C_lear
hr_HR: _Ukloni

en: C_lose Tab
hr_HR: _Zatvori karticu

en: C_ontrast
hr_HR: Ko_ntrast

en: C_opy Reference
hr_HR: Kopiraj referen_cu

en: C_orner
hr_HR: K_ut

en: C_ustom
hr_HR: _Prilagođeno

en: Ca_lligraphic (Rectangular)
hr_HR: K_aligrafija
    (pravokutno)

en: Ca_pital Height:
hr_HR: _Visina verzala:

en: Call Script
hr_HR: Skripta pozivanja

en: Called from...
hr_HR: Pozvano s …

en: Cambodian
hr_HR: Kambodžanski

en: Can Be _Interpolated
hr_HR: Može se _interpolirati

en: Can this font be embedded in a downloadable (pdf)
    document, and if so, what behaviors are permitted on
    both the document and the font.
hr_HR: Smije li se ovaj font ugraditi u (pdf) dokumente.
    Ako se smije, odredi što je sve dopušteno za
    dokument i za font.

en: Can't Find Glyph
hr_HR: Nije moguće naći grafem

en: Can't Parallel
hr_HR: Nije moguće postaviti paralelno

en: Can't _Be Interpolated
hr_HR: _Ne može se interpolirati

en: Can't back up with nothing on stack
hr_HR: Sigurnosna kopija se ne može stvoriti, jer se nema što spremiti

en: Can't compare arrays
hr_HR: Nemoguće uspoređivanje nizova

en: Can't create temporary directory
hr_HR: Nije moguće stvoriti privremenu mapu

en: Can't find autotrace
hr_HR: Program za automatsko precrtavanje nije nađen

en: Can't find autotrace program (set AUTOTRACE environment variable) or download from:
      http://sf.net/projects/autotrace/
hr_HR: Program za automatsko precrtavanje nije nađen (postavi varijablu okruženja AUTOTRACE)
    ili preuzmi sa stranice:
      http://sf.net/projects/autotrace/

en: Can't find mf
hr_HR: Nije moguće naći program metafont

en: Can't find mf program -- metafont (set MF environment variable) or download from:
      http://www.tug.org/
      http://www.ctan.org/
    It's part of the TeX distribution
hr_HR: Nije moguće naći mf program -- metafont (postavi varijablu za MF okruženja)
    ili preuzmi sa stranica:
      http://www.tug.org/
      http://www.ctan.org/
    Program je dio TeX distribucije

en: Can't find the file
hr_HR: Nije moguće naći datoteku

en: Can't fix
hr_HR: Nije moguće popraviti

en: Can't insert 'cvt'
hr_HR: Nije moguće umetnuti 'cvt'

en: Can't insert 'fpgm'
hr_HR: Nije moguće umetnuti 'fpgm'

en: Can't insert 'prep'
hr_HR: Nije moguće umetnuti 'prep'

en: Can't instruct this glyph
hr_HR: Nije moguće zadati instrukcije ovom grafemu

en: Can't open %s
hr_HR: Nije moguće otvoriti %s

en: Can't open %s
hr_HR: Nije moguće otvoriti %s

en: Can't open temporary file for postscript output
hr_HR: Nije moguće otvoriti privremenu datoteku za izlazni postscript

en: Can't open temporary file for truetype output.
hr_HR: Nije moguće otvoriti privremenu datoteku za izlazni truetype

en: Can't run mf
hr_HR: Nije moguće pokrenuti program metafont

en: Can't specify a subtable here
hr_HR: Ovdje nije moguće specificirati pod-tablicu

en: Canadian Syllabics
hr_HR: Kanadsko slogovno

en: Cancel
hr_HR: Odustani

en: Cancel Button
hr_HR: Gumb za odustajanje

en: Cancel Buttons
hr_HR: Gumbovi za odustajanje

en: Cannot Be Undone
hr_HR: Nije moguće poništiti

en: Cannot be Undone
hr_HR: Nije moguće poništiti

en: Cannot find your hotkey definition file!
hr_HR: Nije moguće naći datoteku tipkovnih prečaca!

en: Cannot open %s
hr_HR: Nije moguće otvoriti %s

en: Cannot open %s
hr_HR: Nije moguće otvoriti %s

en: Cannot open a temporary file
hr_HR: Nije moguće otvoriti privremenu datoteku

en: Cannot open feature file %.120s
hr_HR: Nije moguće otvoriti datoteku font-funkcija %.120s

en: Cannot open file
hr_HR: Nije moguće otvoriti datoteku

en: Canonical Start _Point
hr_HR: Kanonska _početna točka

en: Canonical _Contours
hr_HR: Kanonske _konture

en: Capital Spacing
hr_HR: Spacioniranje verzala

en: Capitals to Petite Capitals
hr_HR: Verzale u male kapitalke

en: Capitals to Small Capitals
hr_HR: Verzale u kapitalke

en: Cartoon
hr_HR: Stripovni stil

en: Case-Sensitive Forms
hr_HR: Oblici prilagođeni veličini slova

en: Catalan
hr_HR: Katalonski

en: Caucasian Albanian
hr_HR: Kavkaski albansko

en: Center Bet_ween Control Points
hr_HR: _Centriraj između kontrolnih točaka

en: Center Out
hr_HR: Iz središta

en: Center of Selection
hr_HR: Središte odabira

en: Centered
hr_HR: Centrirano

en: Centered CJK Punctuation
hr_HR: Centrirana KJK interpunkcija

en: Certain programs use pens with white ink as erasers
    This option attempts to simulate that effect.
hr_HR: Neki programi koriste olovke s bijelom tintom kao gumice za brisanje
    Ova opcija pokušava simulirati taj efekt.

en: Chaining Positioning
hr_HR: Pozicioniranje niza

en: Chaining Substitution
hr_HR: Zamjena niza

en: Chaining position
hr_HR: Pozicioniranje niza

en: Chaining substitution
hr_HR: Zamjena niza

en: Chakma
hr_HR: Čakmansko

en: Cham
hr_HR: Čamsko

en: Change
hr_HR: Promijeni

en: Change Glyphs
hr_HR: Promijeni grafeme

en: Change Length
hr_HR: Promijeni duljinu

en: Change Supplement...
hr_HR: Promijeni dopunu …

en: Change UniqueID?
hr_HR: Promijeniti jedinstveni ID?

en: Change Weight
hr_HR: Promijeni debljinu

en: Change X-Height
hr_HR: Promijeni visinu kurenta

en: Change XHeight
hr_HR: Promijeni visinu kurenta

en: Change _Glyph...
hr_HR: Promijeni _grafem …

en: Change _Weight...
hr_HR: Promijeni _debljinu …

en: Change _X-Height...
hr_HR: Promijeni visinu ku_renta …

en: Change whether spiro is active or not
hr_HR: Aktiviraj/Deaktiviraj spiro

en: Changed Color
hr_HR: Boja za promjene

en: Changing glyph weights
hr_HR: Mijenjanje debljina grafema

en: Changing glyphs
hr_HR: Mijenjanje grafema

en: Changing the left side bearing
    of a glyph adjusts the lbearing
    of other references in all accented
    glyphs based on it.
hr_HR: Mijenjanjem lijevog odmaka grafema,
    mijenja se širina ostalih referenci u
    svim grafemima s naglascima na
    temelju tog odmaka.

en: Changing the width of a glyph
    changes the widths of all accented
    glyphs based on it.
hr_HR: Mijenjanjem širine grafema, mijenja se
    širina svih grafema s naglascima na
    temelju te širine.

en: Char. _Range
hr_HR: _Raspon znakova

en: CharCenterHighest
hr_HR: Centriraj na najviši dio slova

en: Character Variants 01
hr_HR: Varijante znakova 01

en: Character Variants 02
hr_HR: Varijante znakova 02

en: Character Variants 03
hr_HR: Varijante znakova 03

en: Character Variants 04
hr_HR: Varijante znakova 04

en: Character Variants 05
hr_HR: Varijante znakova 05

en: Character Variants 06
hr_HR: Varijante znakova 06

en: Character Variants 07
hr_HR: Varijante znakova 07

en: Character Variants 08
hr_HR: Varijante znakova 08

en: Character Variants 09
hr_HR: Varijante znakova 09

en: Character Variants 10
hr_HR: Varijante znakova 10

en: Character Variants 11
hr_HR: Varijante znakova 11

en: Character Variants 12
hr_HR: Varijante znakova 12

en: Character Variants 13
hr_HR: Varijante znakova 13

en: Character Variants 14
hr_HR: Varijante znakova 14

en: Character Variants 15
hr_HR: Varijante znakova 15

en: Character Variants 16
hr_HR: Varijante znakova 16

en: Character Variants 17
hr_HR: Varijante znakova 17

en: Character Variants 18
hr_HR: Varijante znakova 18

en: Character Variants 19
hr_HR: Varijante znakova 19

en: Character Variants 20
hr_HR: Varijante znakova 20

en: Character Variants 21
hr_HR: Varijante znakova 21

en: Character Variants 22
hr_HR: Varijante znakova 22

en: Character Variants 23
hr_HR: Varijante znakova 23

en: Character Variants 24
hr_HR: Varijante znakova 24

en: Character Variants 25
hr_HR: Varijante znakova 25

en: Character Variants 26
hr_HR: Varijante znakova 26

en: Character Variants 27
hr_HR: Varijante znakova 27

en: Character Variants 28
hr_HR: Varijante znakova 28

en: Character Variants 29
hr_HR: Varijante znakova 29

en: Character Variants 30
hr_HR: Varijante znakova 30

en: Character Variants 31
hr_HR: Varijante znakova 31

en: Character Variants 32
hr_HR: Varijante znakova 32

en: Character Variants 33
hr_HR: Varijante znakova 33

en: Character Variants 34
hr_HR: Varijante znakova 34

en: Character Variants 35
hr_HR: Varijante znakova 35

en: Character Variants 36
hr_HR: Varijante znakova 36

en: Character Variants 37
hr_HR: Varijante znakova 37

en: Character Variants 38
hr_HR: Varijante znakova 38

en: Character Variants 39
hr_HR: Varijante znakova 39

en: Character Variants 40
hr_HR: Varijante znakova 40

en: Character Variants 41
hr_HR: Varijante znakova 41

en: Character Variants 42
hr_HR: Varijante znakova 42

en: Character Variants 43
hr_HR: Varijante znakova 43

en: Character Variants 44
hr_HR: Varijante znakova 44

en: Character Variants 45
hr_HR: Varijante znakova 45

en: Character Variants 46
hr_HR: Varijante znakova 46

en: Character Variants 47
hr_HR: Varijante znakova 47

en: Character Variants 48
hr_HR: Varijante znakova 48

en: Character Variants 49
hr_HR: Varijante znakova 49

en: Character Variants 50
hr_HR: Varijante znakova 50

en: Character Variants 51
hr_HR: Varijante znakova 51

en: Character Variants 52
hr_HR: Varijante znakova 52

en: Character Variants 53
hr_HR: Varijante znakova 53

en: Character Variants 54
hr_HR: Varijante znakova 54

en: Character Variants 55
hr_HR: Varijante znakova 55

en: Character Variants 56
hr_HR: Varijante znakova 56

en: Character Variants 57
hr_HR: Varijante znakova 57

en: Character Variants 58
hr_HR: Varijante znakova 58

en: Character Variants 59
hr_HR: Varijante znakova 59

en: Character Variants 60
hr_HR: Varijante znakova 60

en: Character Variants 61
hr_HR: Varijante znakova 61

en: Character Variants 62
hr_HR: Varijante znakova 62

en: Character Variants 63
hr_HR: Varijante znakova 63

en: Character Variants 64
hr_HR: Varijante znakova 64

en: Character Variants 65
hr_HR: Varijante znakova 65

en: Character Variants 66
hr_HR: Varijante znakova 66

en: Character Variants 67
hr_HR: Varijante znakova 67

en: Character Variants 68
hr_HR: Varijante znakova 68

en: Character Variants 69
hr_HR: Varijante znakova 69

en: Character Variants 70
hr_HR: Varijante znakova 70

en: Character Variants 71
hr_HR: Varijante znakova 71

en: Character Variants 72
hr_HR: Varijante znakova 72

en: Character Variants 73
hr_HR: Varijante znakova 73

en: Character Variants 74
hr_HR: Varijante znakova 74

en: Character Variants 75
hr_HR: Varijante znakova 75

en: Character Variants 76
hr_HR: Varijante znakova 76

en: Character Variants 77
hr_HR: Varijante znakova 77

en: Character Variants 78
hr_HR: Varijante znakova 78

en: Character Variants 79
hr_HR: Varijante znakova 79

en: Character Variants 80
hr_HR: Varijante znakova 80

en: Character Variants 81
hr_HR: Varijante znakova 81

en: Character Variants 82
hr_HR: Varijante znakova 82

en: Character Variants 83
hr_HR: Varijante znakova 83

en: Character Variants 84
hr_HR: Varijante znakova 84

en: Character Variants 85
hr_HR: Varijante znakova 85

en: Character Variants 86
hr_HR: Varijante znakova 86

en: Character Variants 87
hr_HR: Varijante znakova 87

en: Character Variants 88
hr_HR: Varijante znakova 88

en: Character Variants 89
hr_HR: Varijante znakova 89

en: Character Variants 90
hr_HR: Varijante znakova 90

en: Character Variants 91
hr_HR: Varijante znakova 91

en: Character Variants 92
hr_HR: Varijante znakova 92

en: Character Variants 93
hr_HR: Varijante znakova 93

en: Character Variants 94
hr_HR: Varijante znakova 94

en: Character Variants 95
hr_HR: Varijante znakova 95

en: Character Variants 96
hr_HR: Varijante znakova 96

en: Character Variants 97
hr_HR: Varijante znakova 97

en: Character Variants 98
hr_HR: Varijante znakova 98

en: Character Variants 99
hr_HR: Varijante znakova 99

en: Charsets
hr_HR: Skupovi znakova

en: Chechen
hr_HR: Čečenski

en: Check Advance:
hr_HR: Provjeri širinu stošca:

en: Check Box
hr_HR: Potvrdni okvir

en: Check Box Off Mark
hr_HR: Potvrdni okvir, isključeno

en: Check Box On Mark
hr_HR: Potvrdni okvir, uključeno

en: Check Self-Intersection
hr_HR: Provjeri samo-presijecanje

en: Check Unicode/Name mismatch
hr_HR: Nepoklapanje Unicode kodova s nazivima

en: Check VAdvance:
hr_HR: Provjeri visinu stošca:

en: Check _flipped references
hr_HR: Provjeri _preokrenute reference

en: Check _missing extrema
hr_HR: Nedostajući ekstre_mi

en: Check _outermost paths clockwise
hr_HR: Provjeri smjer vanjskih kontura nadesno

en: Check for CIDs defined _twice
hr_HR: Dvos_truko definirane CID-oznake

en: Check for _irrelevant control points
hr_HR: Zanemarive _kontrolne točke

en: Check for _undefined CIDs
hr_HR: _Nedefinirane CID-oznake

en: Check for characters which contain 'GSUB' entries which refer to empty characters
hr_HR: Provjeri znakove s 'GSUB' zapisima, koji se referenciraju na prazne znakove

en: Check for characters whose advance width is not the displayed value.
hr_HR: Provjeri znakove, čija širina stošca ne odgovara prikazanoj vrijednosti.

en: Check for characters whose name maps to a unicode code point
    which does not map the character's assigned code point.
hr_HR: Provjeri znakove čiji se nazivi mapiraju na unicode kodne točke,
    koje se međutim ne mapiraju na dodijeljenu kodnu točku znaka.

en: Check for characters whose vertical advance width is not the displayed value.
hr_HR: Provjeri znakove, čija visina stošca ne odgovara prikazanoj vrijednosti.

en: Check for incomplete mark to base subtables
hr_HR: Nepotpune pod-tablice dijakritičkih znakova na osnovnim slovima

en: Check for missing _glyph names
hr_HR: _Grafemi bez naziva

en: Check for missing _scripts in features
hr_HR: Font-funkcije bez zadanog pi_sma

en: Check for missing glyph names
hr_HR: Traži grafeme bez naziva

en: Check for multiple characters with the same name
hr_HR: Traži znakove s jednakim nazivima

en: Check missing _bitmaps
hr_HR: Nedostajuće _bitmape

en: Check multiple Names
hr_HR: Višestruko zadane nazive

en: Check multiple Unicode
hr_HR: Višestruko zadane Unicode kodove

en: Check substitutions for empty chars
hr_HR: Zamjene s praznim znakovima

en: Check the glyph outlines for standard errors before saving
    This can be slow.
hr_HR: Provjeri konture grafema pomoću standardnih testova prije spremanja.
    Ova radnja može nešto potrajati.

en: Check whether a CID is defined in more than one sub-font
hr_HR: Provjeri, je li je jedna ID-oznaka znaka (CID) definirana u više od jednom pod-fontu

en: Check whether a CID is undefined in all sub-fonts
hr_HR: Provjeri, je li je jedna ID-oznaka znaka (CID) nedefinirana u svim pod-fontovima

en: Check whether a substitution, kerning class, etc. uses a glyph name which does not match any glyph in the font
hr_HR: Provjeri, je li jedna zamjena, klasa podrezivanja, itd. koriste naziv grafema, koji ne odgovara nijednom grafemu u fontu

en: Cherokee
hr_HR: Čeroki

en: Cherokee Supplement
hr_HR: Čeroki, dopuna

en: Chess Symbols
hr_HR: Šahovski simboli

en: Chinese (Hong Kong)
hr_HR: Kineski (Hong Kong)

en: Chinese (Macau)
hr_HR: Kineski (Macao)

en: Chinese (PRC)
hr_HR: Kineski (Narodna Republika Kina)

en: Chinese (Singapore)
hr_HR: Kineski (Singapur)

en: Chinese (Taiwan)
hr_HR: Kineski (Tajvan)

en: Chinese Counting Rod Numerals
hr_HR: Kineske štapične brojke

en: Chinese Hong Kong
hr_HR: Kineski Hong Kong

en: Chinese Phonetic
hr_HR: Kineski, fonetski

en: Chinese Simplified
hr_HR: Kineski pojednostavljeni

en: Chinese Traditional
hr_HR: Kineski tradicionalni

en: Chinese, Phonetic
hr_HR: Kineski, fonetski

en: Chinese, Simplified
hr_HR: Kineski, pojednostavljeni

en: Chinese, Traditional
hr_HR: Kineski, tradicionalni

en: Chinese, Traditional, Hong Kong SAR
hr_HR: Kineski, tradicionalni, Hong Kong SAR

en: Chinese, Traditional, Macao SAR
hr_HR: Kineski, tradicionalni, Macao SAR

en: Choose a file format...
hr_HR: Odaberi datotečni format …

en: Choose the appropriate method depending on the glyph's script
hr_HR: Odaberi odgovarajuću metodu ovisno o pismu grafema

en: Choose which lookups to copy
hr_HR: Odaberi tablice definicija za kopiranje

en: Chorasmian
hr_HR: Korezmijski

en: Chukchi
hr_HR: Čukčijski

en: Church Slavonic
hr_HR: Crkvenoslavenski

en: Chuvash
hr_HR: Čuvaški

en: Clarendon Serifs
hr_HR: 4 – Clarendon serifni

en: Class | Classes
hr_HR[0]: Klasa
hr_HR[1]: Klase
hr_HR[2]: Klasa

en: Class %d:
hr_HR: Klasa %d:

en: Class 0
hr_HR: Klasa 0

en: Class 1: {Everything Else}
hr_HR: Klasa 1: {Everything Else}

en: Class Name
hr_HR: Naziv klase

en: Class already used
hr_HR: Klasa se već koristi

en: Class definition sub-table extends beyond end of table
hr_HR: Pod-tablica definicije klasa se proteže izvan kraja tablice

en: Class index out of range %d (must be <%d)
hr_HR: Indeks klase izvan raspon %d (mora biti <%d)

en: Class out of bounds in GPOS mark sub-table
hr_HR: Klasa je izvan granica u 'GPOS' pod-tablici dijakritičkih znakova

en: Class out of bounds in GPOS mark sub-table for mark %.30s
hr_HR: Klasa je izvan granica u 'GPOS' pod-tablici dijakritičkih znakova za dijakritički znak %.30s

en: Class10
hr_HR: Klasa10

en: Class2
hr_HR: Klasa2

en: Class3
hr_HR: Klasa3

en: Class4
hr_HR: Klasa4

en: Class5
hr_HR: Klasa5

en: Class6
hr_HR: Klasa6

en: Class7
hr_HR: Klasa7

en: Class8
hr_HR: Klasa8

en: Class9
hr_HR: Klasa9

en: Classes
hr_HR: Klase

en: Class|Name
hr_HR: Naziv

en: Clea_nup Glyph
hr_HR: Poč_isti grafem

en: Cleanup Self Intersect
hr_HR: Ispravi samo-presijecanje

en: Clear
hr_HR: Izbriši

en: Clear All
hr_HR: Izbriši sve

en: Clear All Device Tables
hr_HR: Izbriši sve tablice za uređaje

en: Clear DStem
hr_HR: Izbriši kontrole _dijagonalnog poteza

en: Clear Device Table
hr_HR: Izbriši tablicu za uređaje

en: Clear Instructions
hr_HR: Ukloni instrukcije

en: Clear Special Data
hr_HR: Ukloni specijalne podatke

en: Clear _Background
hr_HR: Izbriši _stražnji sloj

en: Clear _VStem
hr_HR: Izbriši kontrole _uspravnih poteza

en: Clear all device table corrections associated with this combination
hr_HR: Izbriši se ispravke tablica uređaja povezane s ovom kombinacijom

en: Clear destination layer before copy
hr_HR: Izbriši odredišni sloj prije kopiranja

en: ClearInstrsBigChanges
hr_HR: Izbriši instrukcije pri velikim promjena

en: Click here for more information about the OFL (SIL Open Font License) 
    including the corresponding FAQ.
hr_HR: Klikni ovdje za daljnje informacija o OFL-u (SIL licenca fonta otvarenog koda)
    uključujući odgovarajući FAQ.

en: Click here to add the OFL metadata to your own font in the License and License URL fields. 
    Then click on the License field to fill in the placeholders in sync with OFL.txt.
hr_HR: Klikni ovdje za dodavanje OFL metapodataka tvom fontu u poljima za licencu i URL licence. 
    Zatim klikni polje licence za popunjavanje rezerviranih mjesta, koja su povezana s OFL.txt.

en: Click on a range to select characters in that range.
    Double click on a range to see characters that should be
    in the range but aren't.
hr_HR: Klikni na raspon za odabir znakova u tom rasponu.
    Dvoklikom na raspon se prikazuju znakovi koji bi trebali
    biti u rasponu, međutim nisu.

en: Clip Path Color
hr_HR: Boja za staze isječka

en: Cloc_kwise
hr_HR: Na_desno

en: Close Open Contours
hr_HR: Zatvori otvorene konture

en: Co_py LBearing
hr_HR: Kopiraj _lijevi odmak

en: Collage
hr_HR: Kolaža

en: Color
hr_HR: Kolor

en: Color Button
hr_HR: Gumb za boje

en: Color Source with id %s had an unexpected type %s.
hr_HR: 'Color Source' (izvor boje) s ID-oznakom %s ima neočekivanu vrstu %s.

en: Color of column dividers in the main section of a matrix edit
hr_HR: Boja za razdvojne crte stupaca u glavnom odjeljku matrice

en: Color of column dividers in the title section of a matrix edit
hr_HR: Boja za razdvojne crte stupaca u naslovnom odjeljku matrice

en: Color of frozen (unchangeable) entries in the main section of a matrix edit
hr_HR: Boja za zamrznute (nepromijenjive) zapise u glavnom odjeljku matrice

en: Color of glyph labels when label is missing
hr_HR: Boja etiketa grafema kad etiketa nedostaje

en: Color of the active entry in the main section of a matrix edit
hr_HR: Boja za aktivne zapise u glavnom odjeljku matrice

en: Color of the font used to display glyph information in the fontview
hr_HR: Boja fonta za prikaz informacija o grafemu u prikazu fonta

en: Color of the line between label and glyph
hr_HR: Boja linije između etikete i grafema

en: Color used to draw the advance width line of a glyph
hr_HR: Boja za crtanje linije, koja označuje širinu stošca

en: Color used to draw the background of selected glyphs
hr_HR: Stražnja boja za odabrane grafeme

en: Color used to draw the foreground of empty slots
hr_HR: Prednja boja za prazna polja

en: Color used to draw the foreground of selected glyphs
hr_HR: Prednja boja za odabrane grafeme

en: Color used to draw the italic advance width line of a glyph
hr_HR: Boja za crtanje linije, koja označuje širinu stošca kurziva

en: Color used to draw the kerning line
hr_HR: Boja za crtanje linije podrezivanja

en: Color used to draw the left side bearing
hr_HR: Boja za crtanje lijevog bočnog odmaka

en: Color used to draw the progress bar
hr_HR: Boja za crtanje trake napretka

en: Color used to mark a changed glyph
hr_HR: Boja za označivanje promijenjenog grafema

en: Color used to mark glyphs that need hinting
hr_HR: Boja za označivanje grafema kojima su

en: Color used to mark the selected glyph
hr_HR: Boja za onačavanje odabranih grafema

en: Color:
hr_HR: Boja:

en: Color|Background
hr_HR: Stražnja boja

en: Color|Choose...
hr_HR: Odaberi …

en: Color|Default
hr_HR: Zadana

en: Color|FillColor
hr_HR: Boja za ispunu

en: Color|Foreground
hr_HR: Prednja boja

en: Com_binations
hr_HR: Kom_binacije

en: Combining Diacritical Marks
hr_HR: Spojni dijakritički znakovi

en: Combining Diacritical Marks (& Supplement)
hr_HR: Spojni dijakritički znakovi (i dopuna)

en: Combining Diacritical Marks Extended
hr_HR: Spojni dijakritički znakovi, prošireno

en: Combining Diacritical Marks Supplement
hr_HR: Spojni dijakritički znakovi, dopuna

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
hr_HR: Spojni dijakritički znakovi za simbole

en: Combining Half Marks
hr_HR: Spojni polovični znakovi

en: Combining Marks for Symbols
hr_HR: Spojni znakovi za simbole

en: Commands to pass to mf (metafont) program, the filename will follow these
hr_HR: Naredbe, koje se proslijeđuju mf (metafont) programu, njima slijedi naziv datoteke

en: Comment
hr_HR: Komentar

en: Common Indic Number Forms
hr_HR: Uobičajeni indijski oblici brojaka

en: Common Number Separator
hr_HR: Uobičajeni razdjeljivač brojeva

en: Comorian
hr_HR: Komorski

en: Compact
hr_HR: Kompaktno

en: CompactOnOpen
hr_HR: Kompaktni prikaz kodiranja nakon otvaranja

en: Compacted
hr_HR: Kompaktno

en: Compare %s to %s
hr_HR: Usporedi %s s %s

en: Compare Fonts...
hr_HR: Usporedi fontove …

en: Compare Glyph _Positioning
hr_HR: Usporedi pozi_cioniranje grafema

en: Compare Glyph _Substitution
hr_HR: Usporedi _zamjene grafema

en: Compare Hint_Masks
hr_HR: Usporedi _maske kontrole

en: Compare Layers
hr_HR: Usporedi slojeve

en: Compare Layers...
hr_HR: Usporedi slojeve …

en: Compare _Bitmaps
hr_HR: Usporedi _bitmape

en: Compare _Hints
hr_HR: Usporedi _kontrole

en: Compare _Names
hr_HR: Usporedi _nazive

en: Compare _Outlines
hr_HR: _Usporedi konture

en: Compare hintmasks
hr_HR: Usporedi maske kontrole

en: Compare postscript hints and hintmasks and truetype instructions
hr_HR: Usporedi postscript kontrole i maske kontrola i truetype instrukcije

en: Compare two layers
hr_HR: Usporedi dva sloja

en: Compare version %s of %s to %s
hr_HR: Usporedi veziju %s od %s s %s

en: Compatible Full
hr_HR: Kompatibilan puni naziv

en: Complex
hr_HR: Kompleksno

en: Complex Fill
hr_HR: Kompleksna ispuna

en: Component
hr_HR: Komponenta

en: Component %d %.30s (%d,%d)
hr_HR: Komponenta %d %.30s (%d,%d)

en: Components
hr_HR: Komponente

en: Composites in AFM
hr_HR: Kompozite u AFM

en: Compress (as a percentage)
hr_HR: Sužavanje (u postocima)

en: Compressed object container is itself a compressed object
hr_HR: Kontejner komprimiranog objekta je sam po sebi komprimirani objekt

en: Condense/Extend
hr_HR: Suzi/Proširi

en: Condensed
hr_HR: Suženi

en: Condensed (75%)
hr_HR: Suženi (75%)

en: Config_ure Plugins...
hr_HR: Konfig_uriraj dodatke …

en: Configure
hr_HR: Postavi

en: Conflict Hint Color
hr_HR: Boja za konfliktne kontrole

en: Conjunct Form After Ro
hr_HR: Povezni oblik nakon Ro

en: Conjunct Forms
hr_HR: Povezni oblici

en: Connectors
hr_HR: Spojnih grafemi

en: Constants
hr_HR: Konstante

en: Contains anchor points for some, but not all, classes in a subtable
hr_HR: Sadrži točke sidara za neke, ali ne sve klase sidara u jednoj pod-tablici

en: Contextual Alternates
hr_HR: Kontekstne alternative

en: Contextual Chaining Position
hr_HR: Kontekstno pozicioniranje niza

en: Contextual Chaining Positioning
hr_HR: Kontekstno pozicioniranje niza

en: Contextual Chaining Substitution
hr_HR: Kontekstna zamjena niza

en: Contextual Half-width Spacing
hr_HR: Kontekstualno poluširinsko spacioniranje

en: Contextual Ligatures
hr_HR: Kontekstne ligature

en: Contextual Position
hr_HR: Kontekstno pozicioniranje

en: Contextual Positioning
hr_HR: Kontekstno pozicioniranje

en: Contextual State Machine
hr_HR: Kontekstno, tablica stanja

en: Contextual Substitution
hr_HR: Kontekstna zamjena

en: Contextual Swash
hr_HR: Kontekstni kaligrafski potezi

en: Contextual insertion
hr_HR: Kontekstno umetanje

en: Contextual position
hr_HR: Kontekstno pozicioniranje

en: Contextual substitution
hr_HR: Kontekstna zamjena

en: Continue
hr_HR: Nastavi

en: Contours (from closed):
hr_HR: Konture (od zatvorenih):

en: Contribution of each master design
hr_HR: Pismovni rez za svaki master dizajna

en: Control Pictures
hr_HR: Slike kontrola

en: Control Points (Always_)
hr_HR: Kontrolne točke (uvijek_)

en: Control Points _beyond spline
hr_HR: Kontrolne točke iz_van krivulje

en: Control Points near horizontal/vertical/italic
hr_HR: Kontrolne točke blizu horizontale/vertikale/kurziva

en: Control Vertical Counters (use for CJK)
hr_HR: Kontroliraj uspravne unutarnje bjeline (za KJK)

en: Control Vertical Mapping (use for Latin, Greek, Cyrillic)
hr_HR: Kontroliraj visine uspravnih elemenata (za latinicu, grčki i ćirilicu)

en: Control points are irrelevant if they are too close to the main
    point to make a significant difference in the shape of the curve.
hr_HR: Kontrolne točke nisu važne, ako se nalaze preblizu glavnoj
    točci, i neće značajno promijeniti obliku krivulje.

en: ControlPoint|Default
hr_HR: Zadano

en: Conve_x (Polygonal)
hr_HR: Konve_ksno (višekutno)

en: Convert By C_Map
hr_HR: Konvertiraj prema _mapiranju znakova

en: Convert Design Vector Function:
hr_HR: Funkcija za konverziju vektora dizajna:

en: Converting PostScript
hr_HR: Konvertiranje PostScripta

en: Coordinate Line Color
hr_HR: Boja za koordinatne osi

en: Coordinate along which to space
hr_HR: Koordinata, uzduž koje se razmiče

en: Cop_y Layer To Layer...
hr_HR: _Kopiraj sloj u sloj …

en: Coptic
hr_HR: Koptsko

en: Coptic Epact Numbers
hr_HR: Koptski brojevi

en: Copy Gri_d Fit
hr_HR: Kopiraj privlačenje na _mrežu

en: Copy Layer To Layer
hr_HR: Kopiraj sloj u sloj

en: Copy Layers
hr_HR: Kopiraj slojeve

en: Copy Loo_kup Data
hr_HR: Kopiraj podat_ke tablice definicija

en: Copy RBearin_g
hr_HR: Kopiraj _desni odmak

en: Copy _Fg To Bg
hr_HR: Kopiraj prednji u s_tražnji

en: Copy _From
hr_HR: Kopiraj i_z

en: Copy _Lookup Data
hr_HR: Kopiraj podatke tablice de_finicija

en: Copy _VWidth
hr_HR: Kopiraj uspra_vnu širinu

en: Copy _Width
hr_HR: Kopiraj ši_rinu

en: Copy one layer to another
hr_HR: Kopiraj jedan sloj u drugi

en: CopyMetaData
hr_HR: Kopiraj meta-podatke

en: CopyTTFInstrs
hr_HR: Kopiraj TTF instrukcije

en: Copy_right:
hr_HR: _Autorsko pravo:

en: Copyright
hr_HR: Autorsko pravo

en: Copyright text (in the Names pane) must be entirely ASCII. So, use (c) instead of ©.
hr_HR: Tekst za autorsko pravo (u pločama za nazive) mora u potpunosti biti zadan ASCII znakovima. Prema tome, koristi (c) umjesto ©.

note: GT: Short for Correction
en: Cor:
hr_HR: Ispr.:

en: Corner
hr_HR: Kut

en: Corporate Use
hr_HR: Upotreba za poduzeća

en: Correct Direction
hr_HR: Ispravi smjer

en: Correct References
hr_HR: Ispravi reference

en: Correct for Italic Angle
hr_HR: Ispravi za nagib kurziva

en: Correcting Direction...
hr_HR: Ispravljanje smjera …

en: Correcting References
hr_HR: Ispravljanje referenci

en: Correction
hr_HR: Ispravak

en: Correction in pixels to the horizontal positioning of this anchor point
    when rasterizing at the given pixelsize.
    (Lives in a Device Table)
hr_HR: Ispravljanje vodoravnog pozicioniranja u pikselima ove točke sidra
    tijekom rasterizacije zadanom veličinom piksela.
    (Živi u tablici uređaja)

en: Corrections must be between -128 and 127 (and should be smaller)
hr_HR: Ispravci moraju biti između −128 i 127 (i trebali bi biti manji)

en: Corsican
hr_HR: Korzički

en: Cou_nter Clockwise
hr_HR: Na_lijevo

en: Could not create plugin directory '%s'
hr_HR: Neuspjelo stvaranje mape dodataka „%s”

en: Could not figure out a lookup type
hr_HR: Nemoguće prepoznati vrstu tablice definicija

en: Could not find Color Source with id %s.
hr_HR: 'Color Source' (izvor boje) nije nađen s ID-oznakom %s.

en: Could not find a bitmap font in %s
hr_HR: Bitmap font nije nađen u %s

en: Could not find a usable encoding table
hr_HR: Nema upotrebljive tablice kodiranja

en: Could not find any valid encoding tables
hr_HR: Nema ispravnih tablica kodiranja

en: Could not find clippath named %s.
hr_HR: Nije nađena staza isječka s nazivom %s.

en: Could not find original glyph
hr_HR: Izvorni grafem nije nađen

en: Could not find the glyph: %.70s
hr_HR: Grafem „%.70s” nije nađen

en: Could not match points in composite glyph (%d to %d) when adding %s to %s
hr_HR: Neuspjelo poklapanje točaka u kompozitnom grafemu (%d na %d) tijekom dodavanja %s na %s

en: Could not open
hr_HR: Neuspjelo otvaranje

en: Could not open %.100s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje %.100s

en: Could not open %s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje %s

en: Could not open file
hr_HR: Neuspjelo otvaranje datoteke

en: Could not open image
hr_HR: Neuspjelo otvaranje slike

en: Could not open include file (%s) on line %d of %s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje uključujuće datoteke (%s) on line %d of %s

en: Could not open output file: %s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje izlazne datoteke: %s

en: Could not open temporary file.
hr_HR: Neuspjelo otvaranje privremene datoteke.

en: Could not parse %s
hr_HR: Neuspjela obrada %s

en: Could not parse a CID font, %sCIDFontType %d, %sfonttype %d
hr_HR: Nemoguća obrada CID fonta, %sCIDFontType %d, %sfonttype %d

en: Could not read %s
hr_HR: Neuspjelo čitanje %s

en: Could not read (or perhaps find) mf output file
hr_HR: Nije bilo moguće čitati (ili naći) izlaznu mf datoteku

en: Could not write
hr_HR: Neuspjelo zapisivanje

en: Could not write %.100s
hr_HR: Neuspjelo zapisivanje %.100s

en: Could not write %s
hr_HR: Neuspjelo zapisivanje %s

en: Couldn't Load
hr_HR: Neuspjelo učitavanje

en: Couldn't Start
hr_HR: Neuspjelo pokretanje

en: Couldn't create directory
hr_HR: Neuspjelo stvaranje mape

en: Couldn't create directory: %1$s
    %2$s
    %3$s
hr_HR: Neuspjelo stvaranje mape: %1$s
    %2$s
    %3$s

en: Couldn't create directory: %s
hr_HR: Neuspjelo stvaranje mape: %s

en: Couldn't find a font file named %s
hr_HR: Nema fonta koji se zove %s

en: Couldn't find base point
hr_HR: Nema osnovne točke

en: Couldn't find point in reference
hr_HR: Nema točke u referenci

en: Couldn't find referenced character "%s" in %s
hr_HR: Nema referenciranog znaka „%s” u %s

en: Couldn't open cidmap file: %s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje 'cidmap' datoteke: %s

en: Couldn't open directory as a font: %s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje mape kao fonta: %s

en: Couldn't open file
hr_HR: Neuspjelo otvaranje datoteke

en: Couldn't open file %.200s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje datoteke %.200s

en: Couldn't open font
hr_HR: Nije moguće otvoriti font

en: Counter Addition
hr_HR: Dodatak unutarnjoj bjelini

en: Counter Compression Percent
hr_HR: Postotak sužavanja unutarnje bjeline

en: Counter Expansion Factor
hr_HR: Faktor širenja unutarnje bjeline

en: Counter Size:
hr_HR: Veličina unutarnje bjeline:

en: CounterControl
hr_HR: Kontrola unutarnje bjeline

en: CounterHint|_New...
hr_HR: _Nova …

en: Counters
hr_HR: Unutarnje bjeline

en: Counters:
hr_HR: Unutarnje bjeline:

en: Counting Rod Numerals
hr_HR: Štapične brojke

en: Cove
hr_HR: S mekim prijelazom

en: Coverage %d:
hr_HR: Pokrivenost %d:

en: Coverage table specifies a different number of glyphs than the sub-table expects.
hr_HR: Tablica pokrivenosti ne sadrži isti broj grafema kao u pod-tablici.

en: Cr_eate
hr_HR: Stvo_ri

en: Cr_eate VHint...
hr_HR: Stvo_ri uspravnu kontrolu …

en: Cre_ate Named Glyphs...
hr_HR: Stvori imeno_vane grafeme …

en: Crea_te HHint...
hr_HR: S_tvori vodoravnu kontrolu …

en: Create Hint
hr_HR: Stvori kontrolu

en: Create Horizontal Stem Hint
hr_HR: Stvori kontrolu za vodoravni potez

en: Create MM
hr_HR: Stvori MM

en: Create Rasterized Strikes (Not empty ones)
hr_HR: Stvori rastrirane verzije (ne prazne)

en: Create Small Caps
hr_HR: Stvori kapitalke

en: Create Subscript/Superscript
hr_HR: Stvori eksponent/indeks

en: Create Vertical Stem Hint
hr_HR: Stvori kontrolu za uspravni potez

en: Create a new lookup
hr_HR: Stvori novu tablicu definicija

en: Create directory
hr_HR: Stvori mapu

en: Create directory...
hr_HR: Stvori mapu …

en: Create failed
hr_HR: Neuspjelo stvaranje

en: Create small caps variants for symbols as well as letters
hr_HR: Stvori kapitalke za simbole i za slova

en: Creation Date:
hr_HR: Datum stvaranja:

en: Crimean Tatar
hr_HR: Krimski tatarski

en: Croatian
hr_HR: Hrvatski

en: Croatian Bosnia/Herzegovina
hr_HR: Hrvatski Bosna i Herzegovina

en: Cu_t
hr_HR: _Izreži

en: Cubic
hr_HR: Kubična

en: Cuneiform
hr_HR: Klinasto

en: Cuneiform (& Numbers and Punctuation)
hr_HR: Klinasto pismo (i brojke i interpunkcija)

en: Cuneiform Numbers
hr_HR: Brojke klinastog pisma

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
hr_HR: Brojke klinastog pisma i interpunkcija

en: Cuneiform and other ancient scripts
hr_HR: Klinasto pismo i ostala stara pisma

en: Currency Symbols
hr_HR: Znakovi valuta

en: Current
hr_HR: Trenutačno

en: Current Glyph
hr_HR: Trenutačni grafem

en: Current Glyph Is Kashida Like
hr_HR: Trenutačni grafem je oblika Kashida

en: Current Insert:
hr_HR: Trenutačni umetak:

en: Current Raster (TrueType)
hr_HR: Trenutačni raster (TrueType)

en: Current Subs:
hr_HR: Trenutačne zamjene:

en: Current X-Height
hr_HR: Trenutačan visina verzala

en: Current x-height:
hr_HR: Trenutačan visina kurenta:

en: Currently, FontForge only supports bitmap (not bytemap) type3 output
hr_HR: Trenutačno FontForge podržava samo bitmape (ne bajtmape) izlaznog 'type3' formata

note: GT: Cursive Entry. This defines a point on the glyph that should be matched GT: with the "Cursive Exit" point of the preceding glyph. GT: This is a special way of joining letters which was developed for Urdu GT: fonts. Essentially every glyph has an entry point and an exit point. GT: When written th
en: CursEntry
hr_HR: Ulazna točka kurziva

note: GT: Cursive Exit. This defines a point on the glyph that should be matched GT: with the "Cursive Entry" point of the following glyph. This allows GT: scripts such as Urdu to work
en: CursExit
hr_HR: Izlazna točka kurziva

en: Cursive
hr_HR: Kurzivno

en: Cursive Attachment
hr_HR: Kurzivno povezivanje

en: Cursive Connected
hr_HR: Kurzivna slova spojena

en: Cursive Disconnected
hr_HR: Kurzivna slova nespojena

en: Cursive Position
hr_HR: Pozicioniranje kurziva

en: Cursive Trailing
hr_HR: Kurzivna slova s izlaznim potezom

en: Cursive attachment
hr_HR: Kurzivno povezivanje

en: Cursive-%d
hr_HR: Kurziv-%d

en: Curvature: %g
hr_HR: Zakrivljenost: %g

en: Curvature: -0.00000000
hr_HR: Zakrivljenost: −0.00000000

en: Curvature: ?
hr_HR: Zakrivljenost: ?

en: Curve
hr_HR: Krivulja

en: Curve Type
hr_HR: Vrsta krivulje

en: Custom
hr_HR: Prilagođeno

en: Cut splines in two
hr_HR: Izreži krivulje na dva dijela

en: Cvt %d was changed from %d (%.2f) to %d (%.2f) by the previous instruction
hr_HR: Cvt %d je promijenjen iz %d (%.2f) u %d (%.2f) prethodnom instrukcijom

en: Cypriot Syllabary
hr_HR: Cipriotsko slogovno

en: Cypriot syllabary
hr_HR: Cipriotsko slogovno

en: Cyrillic
hr_HR: Ćirilica

en: Cyrillic (& Supplement & Ext A/B)
hr_HR: Ćirilica (i dopuna i prošireno-A/B)

en: Cyrillic Extended-A
hr_HR: Ćirilica prošireno-A

en: Cyrillic Extended-B
hr_HR: Ćirilica prošireno-B

en: Cyrillic Extended-C
hr_HR: Ćirilica prošireno-C

en: Cyrillic Supplement
hr_HR: Ćirilica, dopuna

en: Czech
hr_HR: Češki

en: DELTA suggestions
hr_HR: DELTA prijedlozi

en: DEPTH of stack
    Pushes the number of elements on the stack
hr_HR: DUBINA hrpe
    Gura broj elemenata u hrpi

en: D_efine Groups...
hr_HR: D_efiniraj grupe …

en: Danish
hr_HR: Danski

en: Darker Border:
hr_HR: Tamniji obrub:

en: Darkest Border:
hr_HR: Najtamniji obrub:

en: Dashes
hr_HR: Crtice

en: Dates
hr_HR: Datumi

en: De_activate Spiro
hr_HR: De_aktiviraj Spiro

en: De_lete
hr_HR: _Izbriši

en: De_sign Size:
hr_HR: Pismovna veličina dizajna:

en: Debug Raster Cha_nges
hr_HR: Otklanjanje grešaka u rasterskim promje_nama

en: Debug _fpgm/prep
hr_HR: Otklanjanje grešaka u _fpgm/prep

en: Deco (E,M,S) Waco Midline
hr_HR: Dekorativni (E,M,S) nejednake srednje linije

en: Decompress Failed!
hr_HR: Neuspjelo dekomprimiranje!

en: Decompressed length did not match expected length for table
hr_HR: Dužina dekomprimiranja se ne poklapa s očekivanom dužinom za tablicu

en: Decorative
hr_HR: Ukrasni

note: GT: Default Rule Thickness. A rule being a typographic term for a straight GT: black line on a printed page.
en: Def Rule Thick:
hr_HR: Zadana debljina crte:

en: Default
hr_HR: Zadano

en: Default All
hr_HR: Sve zadano

en: Default Background
hr_HR: Zadana stražnja boja

en: Default Baseline
hr_HR: Zadana osnovna pismovna linija

en: Default Baseline: '%s'
hr_HR: Zadana osnovna pismovna linija: „%s”

en: Default Button
hr_HR: Zadani gumb

en: Default Buttons
hr_HR: Zadani gumbovi

en: Default Foreground
hr_HR: Zadana prednja boja

en: Default Join Limit (PS/EPS/SVG):
hr_HR: Standardna granica spoja (PS/EPS/SVG):

en: Default Ligature Caret Count
hr_HR: Zadani broj znakova za umetanje u ligaturama

en: Default This
hr_HR: Zadaj ovo

en: Default background color for windows
hr_HR: Zadana stražnja boja za prozore

en: Default color of glyph labels
hr_HR: Standardna boja etiketa grafema

en: Default encoding for
    new fonts
hr_HR: Zadano kodiranje za
    nove fontove

en: Default foreground color for windows
hr_HR: Zadana prednja boja za prozore

en: Default thickness of over and overline bars
hr_HR: Zadana debljina crte iznad i za nadcrte

en: Default:
hr_HR: Zadano:

en: Define "Almost Horizontal"
hr_HR: Definiraj „Zamalo vodoravno”

en: Define Groups
hr_HR: Definiraj grupe

en: Del Layer
hr_HR: Izbriši sloj

en: Delay
hr_HR: Odgađanje

en: Delay (in milliseconds) before popup windows appear
hr_HR: Odgađanje (u milisekundama) za otvaranje skočnog prozora

en: Delete
hr_HR: Izbriši

en: Delete Character
hr_HR: Znak za brisanje

en: Delete the current layer
hr_HR: Izbriši aktivni sloj

en: Deletes any selected lookups and their subtables, or deletes any selected subtables.
    This will also delete any transformations associated with those subtables.
hr_HR: Briše sve odabrane tablice definicija i njihove pod-tablice ili briše sve odabrane pod-tablice.
    Ovo će također izbrisati sve transformacije povezane s tim pod-tablicama.

en: Deleting a layer cannot be UNDONE!
hr_HR: Brisanje sloja NIJE moguće poništiti!

en: Delim1:
hr_HR: Rastavljač 1:

en: Delim2:
hr_HR: Rastavljač 2:

en: DelimitedSubFormulaMinHeight:
hr_HR: Min. visina pod-formula:

en: Delta Grid Color
hr_HR: Boja za delta-mrežu

en: Demi
hr_HR: Poludebeli

en: Denom1:
hr_HR: Nazivnik 1:

en: Denom2:
hr_HR: Nazivnik 2:

en: Denominators
hr_HR: Nazivnici

en: Dependent Substitutions
hr_HR: Ovisne zamjene

en: Dependents
hr_HR: Ovisnici

en: Depressed Background
hr_HR: Spuštena pozadina

en: Depressed Background:
hr_HR: Spuštena pozadina:

en: Depth
hr_HR: Dubina

en: Depth:
hr_HR: Dubina:

en: Derivative
hr_HR: Izvedeno

en: Descriptor
hr_HR: Opis

en: Deselect VWidth
hr_HR: Odznači uspravnu širinu

en: Deselect Width
hr_HR: Odznači širinu

en: Deseret
hr_HR: Deseretsko

en: Deseret (Mormon)
hr_HR: Deseretsko (Mormonsko)

en: Design Axis Values
hr_HR: Vrijednosti osi dizajna

en: Design Range
hr_HR: Raspon dizajna

en: Design Settings:
hr_HR: Postavke dizajna:

en: Designer
hr_HR: Dizajner

en: Designer URL
hr_HR: URL dizajnera

en: Design|_New...
hr_HR: _Novi …

en: Desired X-Height
hr_HR: Željena visina kurenta

en: Desired x-height:
hr_HR: Željena visina kurenta:

en: Detach & Remo_ve Glyphs...
hr_HR: Odspoji i uk_loni grafeme …

en: Detach & Remove Glyphs
hr_HR: Odspoji i _ukloni grafeme

en: Detach from PostScript Names
hr_HR: Odspoji od PostScript naziva

en: Detaching Anchor Point
hr_HR: Odspajanje točke sidra

en: DetectDiagonalStems
hr_HR: Pronađi dijagonalne poteze

en: Devanagari Extended
hr_HR: Devanagari prošireno

en: Device Table Adjustments
hr_HR: Podešavanja tablice za uređaje

en: Device Table Correction:
      (at display size)
hr_HR: Ispravak tablice za uređaje:
      (u veličini prikaza)

en: Dhivehi (Obsolete)
hr_HR: Dhivehi (zastarjelo)

en: Diagonal Fractions
hr_HR: Razlomci s kosom crtom

en: Diagonal Hint Color
hr_HR: Boja za dijagonalne kontrole

en: Dialog Type:
hr_HR: Vrsta dijaloga:

en: Diameter:
hr_HR: Promjer:

en: Didn't understand "%s" in blended font defn
hr_HR: Nije moguće razumijeti "%s" u definiciji stopljenog fonta

en: Didn't understand "%s" in font info
hr_HR: Nije moguće razumijeti "%s" u informacijama fonta

en: Didn't understand "%s" inside subs def'n
hr_HR: Nije moguće razumijeti "%s" unutar definicije zamjene

en: Didn't understand "%s" while adding info to private subroutines
hr_HR: Nije moguće razumijeti "%s" prilikom dodavanja informacija 'private' podrutinama

en: Didn't understand format for fdselect %d
hr_HR: Nerazumljiv format za 'fdselect' %d

en: Didn't understand index format: %d
hr_HR: Nerazumljiv format indeksa %d

en: Differ
hr_HR: Razlikuju se

en: Differences...
hr_HR: Razlike …

en: Different Fonts
hr_HR: Drugačiji fontovi

en: Different fill patterns in layer %d of %s
hr_HR: Drugačiji uzorak za ispunu u sloju „%d” od %s

en: Different number of contours in glyph “%s”
hr_HR: Drugačiji broj kontura u grafemu „%s”

en: Different numbers of layers in %s
hr_HR: Različiti broj slojeva u %s

en: Different settings on stroke linecap in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke vrha linija poteza u sloju %d od %s

en: Different settings on stroke linejoin in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke spoja linija poteza u sloju %d od %s

en: Different settings on whether to fill in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke o tome, želi li se izraditi ispuna u sloju %d od %s

en: Different settings on whether to inherit fill color in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke o tome, želi li se naslijediti boja ispune u sloju %d od %s

en: Different settings on whether to inherit fill opacity in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke o tome, želi li se naslijediti neprozirnost ispune u sloju %d od %s

en: Different settings on whether to inherit stroke opacity in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke o tome, želi li se naslijediti neprozirnost poteza u sloju %d od %s

en: Different settings on whether to inherit stroke width in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke o tome, želi li se naslijediti širina poteza u sloju %d od %s

en: Different settings on whether to stroke in layer %d of %s
hr_HR: Različite postavke o tome, želi li se izraditi potez u sloju %d od %s

en: Different stroke patterns in layer %d of %s
hr_HR: Drugačiji uzorak za poteze u sloju „%d” od %s

en: Diphthongs (Obsolete)
hr_HR: Dvoglasi (zastarjelo)

en: Direction of gaze:
hr_HR: Smjer pogleda:

en: Directories Amid Files
hr_HR: Mape među datotekama

en: Directories First
hr_HR: Najprije mape

en: Directories Separate
hr_HR: Mape zasebno

en: Directory name?
hr_HR: Naziv mape?

en: Directory|Back
hr_HR: Natrag

en: Directory|Forward
hr_HR: Naprijed

en: Directory|_New
hr_HR: _Nova

en: Disabled Background:
hr_HR: Onemogućena pozadina:

en: Disabled Image
hr_HR: Slika za deaktivirano

en: Disabled Text Color:
hr_HR: Boja za onemogućeni tekst:

en: Discarding a duplicate kerning pair.
hr_HR: Odbijanje duplog para za podrezivanje.

en: Discretionary Ligatures
hr_HR: Proizvoljne ligature

en: Disordered designs
hr_HR: Nerazvrstani dizajni

en: Display
hr_HR: Prikaži

en: Display By Groups
hr_HR: Prikaži po grupama

en: Display By _Groups...
hr_HR: Prikaži po _grupama …

en: Display S_ubstitutions...
hr_HR: Prikaži _zamjene …

en: Display Size:
hr_HR: Veličina prikaza:

en: Display Substitution...
hr_HR: Prikaži zamjene …

en: Display files of this type
hr_HR: Prikaži datoteke ove vrste

en: Display rulers in the Outline Glyph View
hr_HR: Prikaži ravnala u konturnom prikazu

en: Display the advance width as a bar under the glyph
    showing the extent of the advance
hr_HR: Prikaži širinu stošca kao podvlaku

en: Display the advance width as a line
    perpendicular to the advance direction
hr_HR: Prikaži širinu stošca kao okomitu crtu

en: DisplayOperatorMinHeight:
hr_HR: Min. visina operatora:

en: Displays all the glyphs in the font on a rectangular grid at the given point size
hr_HR: Prikazuje sve znakove u fontu na pravokutnoj mreži u zadanoj veličini

en: Displays all the selected characters, at several different point sizes
hr_HR: Prikazuje sve odabrane znakove u nekoliko različitih veličina

en: Displays all the selected characters, each on its own page, at an extremely large point size
hr_HR: Prikazuje sve odabrane znakove, svaki na vlastitoj stranici, izrazito veliko

en: Dist
hr_HR: Rasp

en: Distance
hr_HR: Udaljenost

en: Distance between adjacent points is too big
hr_HR: Razmak između susjednih točaka je prevelik

en: Distance between the overbar and
    the ink top of the base.
hr_HR: Razmak između nadcrte i
    vrha osnove.

en: Distance between underbar and
    the (ink) bottom of the base.
hr_HR: Razmak između podcrte i
    dna osnove.

en: Distance to drawing plane:
hr_HR: Udaljenost od ploče crtanja:

en: Distance to projection plane:
hr_HR: Udaljenost od ploče projekcije:

en: Divehi
hr_HR: Divehijski

en: Diverse Arms
hr_HR: Razni vodoravni potezi

en: Diverse Forms
hr_HR: Raznih oblika

en: Divide by zero in postscript code.
hr_HR: Podijeli s nula u postscript kodu.

en: Djerma
hr_HR: Zarma

en: Do Nothing
hr_HR: Ništa nemoj raditi

en: Do it
hr_HR: Obavi

en: Do not add duplicated name entries for legacy Mac platform. These name entries are only needed for some legacy Mac applications.
hr_HR: Nemoj dodavati duple nazive za zastarjelu Mac platformu. Ovi su nazivi potrebni samo za neke zastarjele Mac programe.

en: Do you really want to remove the anchor class, %.80s?
    This will remove all anchor points associated with that class.
hr_HR: Zaista želiš ukloniti klasu sidara, %.80s?
    Ovime ćeš ukloniti sve točke sidara povezane s tom klasom.

en: Do you want the font file to contain PostScript flex hints?
hr_HR: Želiš li da datoteka fonta sadrži PostScript 'flex' kontrole?

en: Do you want the font file to contain PostScript hints?
hr_HR: Želiš li da datoteka fonta sadrži PostScript kontrole?

en: Do you want the font file to contain the names of each glyph in the font?
hr_HR: Želiš li da datoteka fonta sadrži nazive svakog grafema u fontu?

en: Do you want the font file to contain truetype hints? This will not
    generate new instructions, it will just make use of whatever is associated
    with each character.
hr_HR: Želiš li da datoteka fonta sadrži TrueType instrukcije? To neće
    stvoriti nove instrukcije, već će iskoristiti sve što je povezano
    sa svakim znakom.

en: Do you want the font file to do hint substitution?
hr_HR: Želiš li zamjenu kontrola u datoteci fonta?

en: Do you want to load the bitmap fonts embedded in this true/open type file?
    (And if so, which)
hr_HR: Želiš li učitati bitmap fontove ugrađene u ovoj truetype/opentype datoteci?
    (Ako da, koje)

en: Do you want to retain kerning information from the selected font
    when one of the glyphs being kerned will come from the base font?
hr_HR: Želiš li zadržati informacije o podrezivanju iz odabranog fonta
    kad će jedan od grafema koji će se podrezati, biti grafem iz osnovnog fonta?

en: Do you want to round coordinates to integers (this saves space)?
hr_HR: Želiš li zaokružiti koordinate na cijele brojeve (to smanjuje datoteku)?

en: Does not inherit from anything
hr_HR: Ne naslijeđuje ništa

en: Doesn't look like a valid pdf file, couldn't find xref section
hr_HR: Čine se da nije ispravna pdf datoteka, 'xref' odjeljak nije nađen

en: Domino Tiles
hr_HR: Domino pločice

en: Don't Compare HintMasks
hr_HR: Ne uspoređuj maske kontrole

en: Don't Warn Again
hr_HR: Ne upozoravaj ponovo

en: Don't compare hintmasks if the glyph has no hint conflicts
hr_HR: Ne uspoređuj maske kontrole, ako grafem nema nesuglasica u kontrolama

en: Don't display columns of 0s.
    The OpenType lookup allows for up to 8 kinds
    of data, but almost all kerning lookups will use just one.
    Omitting the others makes the behavior clearer.
hr_HR: Ne prikazuj stupce s nulama.
    OpenType tablice definicija omogućuje do 8 vrsta podataka, ali
    gotovo sve definicije podrezivanja će koristiti samo jednu.
    Izostavljanjem drugih, način rada postaje jasnijim.

en: Don't display columns of 0s.
    The OpenType lookup allows for up to 8 kinds
    of data, but almost all lookups will use just one or two.
    Omitting the others makes the behavior clearer.
hr_HR: Ne prikazuj stupce s nulama.
    OpenType tablice definicija omogućuje do 8 vrsta podataka, ali
    gotovo sve tablice definicija će koristiti samo jednu ili dvije.
    Izostavljanjem drugih, način rada postaje jasnijim.

en: Don't smooth lines
hr_HR: Ne izglađuj linije

en: Dotless Forms
hr_HR: Oblici bez točke

en: Dragging Comparison Outline
hr_HR: Povlačenje usporedne konture

en: Dragging Comparison Outline Color
hr_HR: Boja za usporedne konture prilikom povlačenja

en: Draw a Line
hr_HR: Povuci liniju

en: Draw a freehand curve
hr_HR: Nacrtaj prostoručnu krivulju

en: DrawOpenPathsWithHighlight
hr_HR: Istakni otvorene staze

en: Drawing Area
hr_HR: Područje za crtanje

en: Drawing plane tilt:
hr_HR: Naginjanje ploče crtanja:

en: Drawn or Distressed
hr_HR: Crtani ili skicirani

en: Drop Caps (Obsolete)
hr_HR: Inicijali (zastarjelo)

en: Drop List Button
hr_HR: Gumb za padajući popis

en: Dummy 'DSIG'
hr_HR: Probni 'DSIG'

en: Dungan
hr_HR: Dunganski

en: Duplicate Anchor
hr_HR: Duplo sidro

en: Duplicate Anchor Class
hr_HR: Dupla klasa sidara

en: Duplicate Kern data
hr_HR: Dupli podaci o podrezivanju

en: Duplicate Ligature
hr_HR: Dupla ligatura

en: Duplicate Name
hr_HR: Duplikat naziva

en: Duplicate StyleSet Name
hr_HR: Duplikat naziva skupa stilova

en: Duplicate data
hr_HR: Duplicirani podaci

en: Duplicate definition of subroutine %d
hr_HR: Dupla definicija podrutine %d

en: Duplicate lib data.
hr_HR: Dupli podaci biblioteke.

en: Duplicate name
hr_HR: Duplikat naziva

en: Duplicate pixelsize
hr_HR: Duplikat veličine piksela

en: Duplicate repeat row count in char %d of pk file
hr_HR: Dupli broj ponovljenih redaka u znaku %d od pk datoteke

en: Duployan
hr_HR: Duplojska stenografija

en: Dutch
hr_HR: Nizozemski

en: Dzongkha
hr_HR: Džongkhaški

en: END Function definition
hr_HR: Definicija END funkcije

en: EPS Template
hr_HR: EPS predložak

en: EUC GB 2312 (Chinese)
hr_HR: EUC GB 2312 (Kineski)

en: E_lement
hr_HR: _Element

en: E_ncoding
hr_HR: Kodira_nje

en: E_xecute Script...
hr_HR: Izvrši skri_pt …

en: E_xport...
hr_HR: _Izvezi …

en: Each feature is active for a specific set of
    scripts and languages.
    Usually only one script is specified, but
    occasionally more will be.
    A script is a four letter OpenType script tag
hr_HR: Svaka funkcija je aktivna za određeni skup
    pisama i jezika. U pravilu je određeno jedno
    pismo, ali ponekad će ih biti više.
    Pismo se određuje s četveroslovnom
    OpenType oznakom za pisma

en: Each lookup may contain many transformations,
    but each transformation must be of the same type.
hr_HR: Svaka tablica definicija sadrži mnogostruke transformacije,
    ali svaka transformacija mora biti iste vrste.

en: Early Dynastic Cuneiform
hr_HR: Klinasto ranih dinasitija

en: Eastern Cree
hr_HR: Cree istočni

en: Edges near horizontal/vertical/italic
hr_HR: Rubovi blizu horizontale/vertikale/kurziva

en: Edit
hr_HR: Uredi

en: Edit 'cvt '...
hr_HR: Uredi 'cvt ' …

en: Edit 'fpgm'...
hr_HR: Uredi 'fpgm' …

en: Edit 'maxp'...
hr_HR: Uredi 'maxp' …

en: Edit 'prep'...
hr_HR: Uredi 'prep' …

en: Edit Chaining Position
hr_HR: Uredi pozicioniranje niza

en: Edit Chaining Substitution
hr_HR: Uredi zamjenu niza

en: Edit Contextual Glyph Insertion
hr_HR: Uredi kontekstno umetanje grafema

en: Edit Contextual Kerning
hr_HR: Uredi kontekstno podrezivanje

en: Edit Contextual Position
hr_HR: Uredi kontekstno pozicioniranje

en: Edit Contextual Substitution
hr_HR: Uredi kontekstnu zamjenu

en: Edit Counter Mask
hr_HR: Uredi masku kontrola unutarnjih bjelina

en: Edit Filter List
hr_HR: Uredi popis filtara

en: Edit Font Filters
hr_HR: Uredi filtre fontova

en: Edit Indic Rearrangement
hr_HR: Uredi indijski redoslijed

en: Edit Reverse Chaining Substitution
hr_HR: Uredi obrnutu zamjenu niza

en: Edit State Transition
hr_HR: Uredi prijelaz stanja

en: Edit _Metadata
hr_HR: Uredi _metapodatke

en: EditHandleSize
hr_HR: Veličina ručaka prilikom uređivanja

en: Editable Document
hr_HR: Omogući uređivanje dokumenta

en: Editing
hr_HR: Uređivanje

en: Edits a lookup or lookup subtable.
hr_HR: Uređuje tablicu definicija ili pod-tablicu tablice definicija.

en: Edits the transformations in a lookup subtable.
hr_HR: Uređuje transaformacije u pod-tablici tablice definicija.

en: Effects
hr_HR: Efekti

en: Egyptian Hieroglyph Format Controls
hr_HR: Kontrolni znakovi egipatskih hijeroglifa

en: Egyptian Hieroglyphs
hr_HR: Egipatski hijeroglifi

en: Either a glyph should have no overlapping hints,
    or a glyph with hint masks should have no overlapping
    hints within a hint mask.
hr_HR: Ili grafem ne bi trebao imati preklapajuće kontrole,
    ili grafem s maskama kontrola ne bi trebao imati
    preklapajuće kontrole unutar maske kontrola.

en: Either:
    The amount of extra space to be added after a sentence
    Or the space to be used within math formulae
hr_HR: Ili:
    Količina dodatne bjeline koji se dodaje nakon rečenice
    Ili bjelina koji se koristi unutar matematičkih formula

en: Elbasan
hr_HR: Albansko

en: Elements in BlueValues/OtherBlues array are disordered.
hr_HR: Elementi u nizu 'BlueValues'/'OtherBlues' nisu pravilno raspoređeni.

en: Elements in BlueValues/OtherBlues array are not integers.
hr_HR: Elementi u nizu 'BlueValues'/'OtherBlues' nisu cijeli brojevi.

en: Elements in BlueValues/OtherBlues array are too close (Change BlueFuzz).
hr_HR: Elementi u nizu 'BlueValues'/'OtherBlues' su preblizu (promijeni 'BlueFuzz').

en: Elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array are disordered.
hr_HR: Elementi u nizu 'FamilyBlues'/'FamilyOtherBlues' nisu pravilno raspoređeni.

en: Elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array are not integers.
hr_HR: Elementi u nizu 'FamilyBlues'/'FamilyOtherBlues' nisu cijeli brojevi.

en: Elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array are too close (Change BlueFuzz).
hr_HR: Elementi u nizu 'FamilyBlues'/'FamilyOtherBlues' su preblizu (promijeni 'BlueFuzz').

en: Ellipse
hr_HR: Elipsa

en: Em Units
hr_HR: Jedinice četverca

en: Embolden as appropriate for Chinese, Japanese, Korean scripts
hr_HR: Podebljaj po poterbi za kineska, japanska i korejska pisma

en: Embolden as appropriate for Latin, Cyrillic and Greek scripts
hr_HR: Podebljaj po poterbi za latinična, ćirilična i grčka pisma

en: Embolden by
hr_HR: Podebljaj za

en: Embolden by:
hr_HR: Podebljaj za:

en: Emoticons
hr_HR: Emoticoni

en: Empty
hr_HR: Prazno

en: Empty Slot FG Color
hr_HR: Prednja boja praznog polja

en: Empty composite %d
hr_HR: Prazni kompozit %d

en: Empty position on line %d of %s
hr_HR: Prazna pozicija u %d. retku od %s

en: Empty rule
hr_HR: Prazno pravilo

en: Empty substitute on line %d of %s
hr_HR: Prazna zamjena u %d. retku od %s

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
hr_HR: Zakruženi alfanumerički, dopuna

en: Enclosed Alphanumerics
hr_HR: Zakruženi alfanumerički

en: Enclosed CJK Letters and Months
hr_HR: Zakružena KJK slova i mjeseci

en: Enclosed Ideographic Supplement
hr_HR: Zakruženi ideografski, dopuna

en: Encoding Too Large
hr_HR: Kodiranje je preveliko

en: Encoding name
hr_HR: Naziv kodiranja

en: Encoding subtable for platform=%d, specific=%d (which must be 14)
    has an unsupported format %d.
hr_HR: Pod-tablica kodiranja za platforma=%d, određeno=%d (mora biti 14)
    sadrži nepodržani format %d.

en: Encoding subtable for platform=%d, specific=%d has a 0 length subtable.
hr_HR: Pod-tablica kodiranja za platforma=%d, određeno=%d sadrži pod-tablicu s nula dužine.

en: Encoding subtable for platform=%d, specific=%d has an unsupported format %d.
hr_HR: Pod-tablica kodiranja za platforma=%d, određeno=%d sadrži nepodržani format %d.

en: Encoding value (%x) not in font, ignored
hr_HR: U fontu nema vrijednosti kodiranja (%x), zanemaruje se

en: Encoding value not in font
hr_HR: U fontu nema vrijednosti kodiranja

en: Encoding|Glyph Order
hr_HR: Redoslijed grafema

en: End IF
    Ends an IF or IF-ELSE sequence
hr_HR: Završni IF
    Završava IF ili IF-ELSE sekvencu

en: End of file found in JSTF table.
hr_HR: U JSTF tablici je nađen 'eof' (kraj datoteke).

en: End of file found in coverage table.
hr_HR: Kraj datoteke nađen u tablici pokrivenosti.

en: End of file found in string on line %d of %s
hr_HR: Kraj datoteke nađen u znakovnom nizu u %d. retku od %s

en: End of file found when reading private dictionary.
hr_HR: Kraj datoteke nađen prilikom čitanja 'private' rječnika.

en: End of file in %s table
hr_HR: Kraj datoteke u %s tablici

en: End of file in context chaining sub-table.
hr_HR: Kraj datoteke u pod-tablici lančanja konteksta.

en: End of file in context chaining subtable.
hr_HR: Kraj datoteke u pod-tablici lančanja konteksta.

en: End of file in feat table.
hr_HR: Kraj datoteke u tablici funkcija.

en: End of file in include on line %d of %s
hr_HR: Kraj datoteke u 'include' u %d. retku od %s

en: End of file when reading features in %s table
hr_HR: Kraj datoteke tijekom čitanja font-funkcija u tablici %s

en: End of file when reading lookups in %s table
hr_HR: Kraj datoteke tijekom čitanja tablica definicija u tablici %s

en: End of file when reading scripts in %s table
hr_HR: Kraj datoteke tijekom čitanja pisama u tablici %s

en: End:
hr_HR: Kraj:

en: EndLen
hr_HR: Kraj duljine

en: Endpoints specify minimum length and direction only
hr_HR: Krajnje točke određuju samo minimalnu duljinu i smjer

en: English
hr_HR: Engleski

en: English (Australian)
hr_HR: Engleski (Australski)

en: English (Belize)
hr_HR: Engleski (Belize)

en: English (British)
hr_HR: Engleski (Britanski)

en: English (Canada)
hr_HR: Engleski (Kanadski)

en: English (Caribbean)
hr_HR: Engleski (Karibi)

en: English (Hong Kong)
hr_HR: Engleski (Hong Kong)

en: English (India)
hr_HR: Engleski (Indija)

en: English (Indonesia)
hr_HR: Engleski (Indonezija)

en: English (Irish)
hr_HR: Engleski (Irski)

en: English (Jamaica)
hr_HR: Engleski (Jamajka)

en: English (Malaysia)
hr_HR: Engleski (Malezija)

en: English (New Zealand)
hr_HR: Engleski (Novo Zelandski)

en: English (Philippines)
hr_HR: Engleski (Filipini)

en: English (South Africa)
hr_HR: Engleski (Južnoafrički)

en: English (Trinidad)
hr_HR: Engleski (Trinidad)

en: English (US)
hr_HR: Engleski (Američki)

en: English (Zimbabwe)
hr_HR: Engleski (Zimbabve)

en: Engraved
hr_HR: Gravura

en: Enter a list of 4 letter table tags, separated by commas.
    FontForge will make a binary copy of these tables when it
    loads a True/OpenType font, and will output them (unchanged)
    when it generates the font. Do not include table tags which
    FontForge thinks it understands.
hr_HR: Upiši popis oznaka tablica s 4 slova, odvojene zarezima.
    FontForge će napraviti binarnu kopiju ovih tablica kad učitava
    TrueType/OpenType font i ispisat će ih (nepromijenjeno)
    kad generira font. Ne uključuju oznake tablica koje
    FontForge misli da razumije.

en: Enter either a wildcard pattern (to match glyph names)
     or a unicode encoding like "U+0065".
hr_HR: Upiši niz zamjenskih znakova (za podudaranje naziva grafema)
     ili unicode kodiranje, kao npr. „U+0065”.

en: Enter the name of a glyph in the font
hr_HR: Upiši naziv grafema u fontu

en: Entries
hr_HR: Ulazi

en: Entry
hr_HR: Ulaz

en: Entry (%d,%d)
hr_HR: Početak (%d,%d)

en: Error Bound
hr_HR: Greška u granici

en: Error clearing %s.
hr_HR: Greška u brisanju %s.

en: Error in WriteUFOLayer.
hr_HR: Greška u pisanju UFO sloja.

en: Error parsing color component.
hr_HR: Greška tijekom obrade komponente boje.

en: Error: %s
hr_HR: Greška: %s

en: Error: Expected %s, got %s
hr_HR: Greška: Očekivano %s, dobiveno %s

en: Error: Unexpected %s found
hr_HR: Greška: Nađen je neočekivani %s

en: Error: wrong format
hr_HR: Greška: neispravan format

en: Errors detected
hr_HR: Ustanovljene su greške

en: Erzya
hr_HR: Erzjanski

en: Estonian
hr_HR: Estonski

en: Ethiopic
hr_HR: Etiopsko

en: Ethiopic (& Supplement/Extended)
hr_HR: Etiopsko (i dopuna/prošireno)

en: Ethiopic Extended
hr_HR: Etiopski prošireno

en: Ethiopic Extended-A
hr_HR: Etiopski prošireno-A

en: Ethiopic Extended-B
hr_HR: Etiopski prošireno-B

en: Ethiopic Supplement
hr_HR: Etiopsko, dopuna

en: European Number
hr_HR: Europski broj

en: European Number Separator
hr_HR: Europski razdjeljivač brojeva

en: European Number Terminator
hr_HR: Europski završni znak brojeva

en: Even
hr_HR: Lamutski (evenski)

en: Even Width
hr_HR: Podjednakih širina

en: Evenki
hr_HR: Tunguski (evenački)

en: Everything to its default value
hr_HR: Sve na zadane vrijednosti

en: Exaggerated
hr_HR: Pretjerani

en: Exaggerated/Extreme Wrapping
hr_HR: Pretjerani/Izrazito ukrašani

en: Exaggerated/More Wrapping
hr_HR: Pretjerani/Jače ukrašani

en: Exaggerated/No Wrapping
hr_HR: Pretjerani/Bez ukrašavanja

en: Exaggerated/Some Wrapping
hr_HR: Pretjerani/Malo ukrašani

en: Exceptionally Wide
hr_HR: Izuzetno široki

en: Execute Script
hr_HR: Izvrši skript

en: Execution of script %s failed
hr_HR: Neuspjelo izvršavanje skripta %s

en: Exit
hr_HR: Izlaz

en: Exit (%d,%d)
hr_HR: Kraj (%d,%d)

en: Exit Debugger
hr_HR: Izađi iz ispravljača grešaka

en: Exits
hr_HR: Izlazi

en: Expand Stroke
hr_HR: Proširi potez

en: Expand the selection of the font view to include
    all the glyphs found by this search
hr_HR: Proširi odabir za pregled fonta, kako bi sadržao
    sve grafeme nađene ovom pretragom

en: Expand the selection of the font view to include
    all the glyphs which match
hr_HR: Proširi odabir u prikazu fonta svim grafemima
    koji se poklapaju

en: Expanded
hr_HR: Razvučeni

en: Expanded (125%)
hr_HR: Prošireni (125%)

en: Expected %s in lookup definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivano %s u definiciji tablice definicija u %d. retku od %s

en: Expected '%c%c%c%c' in lookup definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivano '%c%c%c%c' u definiciji tablice definicija u %d. retku od %s

en: Expected '%c' on line %d of %s
hr_HR: Očekivani '%c' u %d. retku od %s

en: Expected '%s' on line %d of %s
hr_HR: Očekivani '%s' u %d. retku od %s

en: Expected ';' at statement end on line %d of %s
hr_HR: Očekivani ';' na kraju izraza u %d. retku od %s

en: Expected ';' in lookupflags on line %d of %s
hr_HR: Očekivani znak ';' u oznakama tablice definicije u %d. retku od %s

en: Expected ';' on line %d of %s
hr_HR: Očekivani ';' u %d. retku od %s

en: Expected '=' in glyph class definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivano '=' u definiciji klasa grafema u %d. retku od %s

en: Expected '>' in anchor on line %d of %s
hr_HR: Očekivano '>' u sidru u %d. retku od %s

en: Expected '>' in caret on line %d of %s
hr_HR: Očekuje se '>' u znaku za umetanje u %d. retku od %s

en: Expected '>' in value record on line %d of %s
hr_HR: Očekivano '>' u zapisu vrijednosti u %d. retku od %s

en: Expected '[' in glyph class definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivana '[' u definiciji klase grafema u %d. retku od %s

en: Expected 'anchor' keyword in anchor on line %d of %s
hr_HR: Očekivana ključna riječ 'anchor' u %d. retku od %s

en: Expected 'by' keyword in substitution on line %d of %s
hr_HR: Očekivana ključna riječ 'by' u zamjeni u %d. retku od %s

en: Expected 'by' or 'from' keywords in substitution on line %d of %s
hr_HR: Očekivane ključne riječi 'by' ili 'from' u zamjeni u %d. retku od %s

en: Expected '{' in feature definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivana '{' u definiciji font-funkcija u %d. retku od %s

en: Expected '}' on line %d of %s
hr_HR: Očekivana '}' u %d. retku od %s

en: Expected Attach or LigatureCaret or GlyphClassDef on line %d of %s
hr_HR: Očekivano povezivanje ili znak za umetanje u ligaturi ili definicija klase grafema u %d. retku od %s

en: Expected PostScript code.
    Which usually begins with a "{" and ends with a "}".
hr_HR: Zahtijeva PostScript kȏd.
    Uobičajeno započinje s „{” i završava s „}”.

en: Expected a single glyph name in reverse substitution on line %d of %s
hr_HR: Očekivani jedan naziv grafema u obrnutoj zamjeni u %d. retku od %s

en: Expected a valid glyph/CID name on line %d of %s
hr_HR: Očekivani ispravni naziv grafema/CID-a u %d. retku od %s

en: Expected an anchor (after base/mark) on line %d of %s
hr_HR: Očekivano sidro (nakon osnovnog znaka/oznake) u %d. retku od %s

en: Expected an anchor (after ligature) on line %d of %s
hr_HR: Očekivano sidro (iza ligature) u %d. retku od %s

en: Expected an integer specifying baseline positions in BASE table on line %d of %s
hr_HR: Očekivani cijeli broj za određivanje pozicije osnovne pismovne linije u BASE tablici u %d. retku od %s

en: Expected anchor in mark class definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivano sidro u definiciji klase oznaka u %d. retku od %s

en: Expected array of numbers.
    Failed to parse "%.*s" as a number.
hr_HR: Zahtijeva niz brojeva.
    Neuspjela obrada „%.*s” kao broja.

en: Expected baseline tag in BASE table on line %d of %s
hr_HR: Očekivana oznaka osnovne pismovne linije u BASE tablici u %d. retku od %s

en: Expected boolean value.
    ("true" or "false")
hr_HR: Zahtijeva logičku vrijednost.
    („točno” ili „netočno”)

en: Expected class name in mark class definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivani naziv klase u definiciji klase oznaka u %d. retku od %s

en: Expected class on line %d of %s
hr_HR: Očekivana klasa u %d. retku od %s

en: Expected closing curly brace on line %d of %s
hr_HR: Očekivana vitičasta zagrada u %d. retku od %s

en: Expected comma in device table on line %d of %s
hr_HR: Očekivani zarez u tablici uređaja, u %d. retku od %s

en: Expected comma or semicolon in BASE table on line %d of %s
hr_HR: Očekivani zarez ili točka-zarez u BASE tablici u %d. retku od %s

en: Expected comma or semicolon on line %d of %s
hr_HR: Očekivani zarez ili točka-zarez u %d. retku od %s

en: Expected either "HorizAxis" or "VertAxis" in BASE table on line %d of %s
hr_HR: Očekivane "HorizAxis" (vod. os) ili "VertAxis" (uspr. os) u BASE tablici u %d. retku od %s

en: Expected glyph file with format==1 or 2
hr_HR: Očekivana datoteka grafema s formatom==1 ili 2

en: Expected glyph name, cid, or class in glyph class definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivani naziv, cid ili klasa u definiciji klase grafema u %d. retku od %s

en: Expected glyph or glyphclass (after cursive) on line %d of %s
hr_HR: Očekivani grafem ili klasa grafema (nakon kurziva) u %d. retku od %s

en: Expected glyph or glyphclass (after ligature) on line %d of %s
hr_HR: Očekivani grafem ili klasa grafema (nakon ligature) u %d. retku od %s

en: Expected integer in anchor on line %d of %s
hr_HR: Očekivani cijeli broj u sidru, u %d. retku od %s

en: Expected integer in caret on line %d of %s
hr_HR: Očekuje se cijeli broj u znaku za umetanje u %d. retku od %s

en: Expected integer in device table on line %d of %s
hr_HR: Očekivani cijeli broj u tablici uređaja, u %d. retku od %s

en: Expected integer on line %d of %s
hr_HR: Očekivani cijeli broj u %d. retku od %s

en: Expected integer or list of integers after %s on line %d of %s
hr_HR: Očekivani cijeli broj ili popis cijelih brojeva nakon %s u %d. retku od %s

en: Expected matching tag in table on line %d of %s
hr_HR: Očekivana poklapajuća oznaka u tablici u %d. retku od %s

en: Expected name in anchor definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivani naziv u definiciji sidra u %d. retku od %s

en: Expected name in lookup on line %d of %s
hr_HR: Očekivani naziv u tablici definicija u %d. retku od %s

en: Expected name in value record definition on line %d of %s
hr_HR: Očekivani naziv u definiciji zapisa vrijednosti u %d. retku od %s

en: Expected name or class on line %d of %s
hr_HR: Očekivani naziv ili klasa u %d. retku od %s

en: Expected number.
hr_HR: Zahtijeva broj.

en: Expected property list file
hr_HR: Očekivana datoteka popisa svojstava

en: Expected semicolon in BASE table on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani točka-zarez u BASE tablici u %d. retku od %s

en: Expected semicolon on line %d of %s
hr_HR: Očekivani točka-zarez u %d. retku od %s

en: Expected string on line %d of %s
hr_HR: Očekivani znakovni niz u %d. retku od %s

en: Expected tag in feature on line %d of %s
hr_HR: Očekivana oznaka u font-funkciji u %d. retku od %s

en: Expected tag in languagesystem on line %d of %s
hr_HR: Očekivana oznaka u jezičnom sustavu u %d. retku od %s

en: Expected tag in table on line %d of %s
hr_HR: Očekivana oznaka u tablici u %d. retku od %s

en: Expected tag on line %d of %s
hr_HR: Očekivana oznaka u %d. retku od %s

en: Expected two anchors (after cursive) on line %d of %s
hr_HR: Očekivana dva sidra (nakon kurziva) u %d. retku od %s

en: Expected unknown token (internal error) on line %d of %s
hr_HR: Očekivani nepoznati token (interna greška) u %d. retku od %s

en: Expert
hr_HR: Stručni znakovi

en: Expert Forms
hr_HR: Stručni oblici

en: Expor_t...
hr_HR: _Izvezi …

en: Export
hr_HR: Izvezi

en: Export Options
hr_HR: Opcije za izvoz

en: ExportClipboard
hr_HR: Izvezi međuspremnik

en: Exten Shapes
hr_HR: Razvučeni oblici

en: Extend Cap:
hr_HR: Proširi vrh linije:

en: Extend Lookups Off
hr_HR: Tablice definicija širenja ISKLJUČENE

en: Extend Lookups On
hr_HR: Tablice definicija širenja UKLJUČENE

en: Extend Max Lookups
hr_HR: Tablice definicija maks. širenja

en: Extended
hr_HR: Prošireni

en: Extended Collection
hr_HR: Proširena zbirka

en: Extender
hr_HR: Proširiv znak

en: Extender Glyphs
hr_HR: Proširivi grafemi

en: Extender Glyphs (kashidas, etc.)
hr_HR: Proširivi grafemi (kashida, itd.)

en: Extenders
hr_HR: Proširivi znakovi

en: Extension
hr_HR: Dodatak

en: Extent
hr_HR: Širenje

en: External Only
hr_HR: Samo vanjski

en: Extra Black (Nord)
hr_HR: Ekstra tamni (Nord)

note: GT: Extra Space, see below for a full comment GT: Extra Space
en: Extra Sp:
hr_HR: Dodatni prostor:

en: Extra arguments for configuring the autotrace program
    (either autotrace or potrace)
hr_HR: Dodatni argumenti za konfiguriranje programa za
    automatsko precrtavanje (autotrace ili potrace)

en: Extra horizontal kern before the degree of a
    radical if such be present.
hr_HR: Dodatno vodoravno podrezivanje ispred
    stupnja radikala, ako stupanj postoji.

en: Extra white space reserved above the overbar.
hr_HR: Dodatna bjelina iznad nadcrte.

en: Extra white space reserved above the radical.
hr_HR: Dodatna bjelina iznad radikala.

en: Extra white space reserved below the underbar.
hr_HR: Dodatna bjelina ispod podcrte.

en: Extra white space to be added after each
    sub/superscript.
hr_HR: Dodatna bjelina iza svakog indeksa/eksponenta.

en: Extra-Condensed (62.5%)
hr_HR: Ekstra-Suženi (62.5%)

en: Extra-Expanded (150%)
hr_HR: Ekstra-Prošireni (150%)

en: Extract from PDF
hr_HR: Izdvoji iz PDF-a

en: Extraneous glyphs
hr_HR: Nepoznati grafemi

en: Extrema Point Color
hr_HR: Boja za točke ekstrema

en: Extremum bound...
hr_HR: Granica ekstrema …

en: FFTM Table
hr_HR: FFTM tablica

en: FG Color
hr_HR: Prednja boja

en: FOND Name:
hr_HR: 'FOND' naziv:

en: FS Miscellaneous
hr_HR: 7.15 – Razni

en: FS Modern
hr_HR: 7.1 – Moderni

en: F_ind / Replace...
hr_HR: Nađi/Zamij_eni …

en: F_inials
hr_HR: _Završeci

note: GT: Foreground, make it short
en: F_ore
hr_HR: _Prednji

en: F_orm
hr_HR: Ob_lik

en: Faeroese
hr_HR: Ferojski

en: Failed to find NameList: %s
hr_HR: Neuspješno traženje popisa naziva: %s

en: Failed to find glyph %s when fixing up references.
hr_HR: Grafem %s nije nađen prilikom ispravljanja referenci.

en: Failed to generate postscript font
hr_HR: Neuspjelo stvaranje PostScript fonta

en: Failed to generate postscript in file %s
hr_HR: Neuspjelo stvaranje postscripta u datoteku %s

en: Failed to load kern data from %s
hr_HR: Neuspjelo učitavanje podataka o podrezivanju iz %s

en: Failed to open %s for output
hr_HR: Neuspjelo otvaranje %s za izlazni rezultat

en: Failed to open file %s for output
hr_HR: Neuspjelo otvaranje fonta %s za izlaz

en: Failed to open glyph to name map file for writing: %s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje datoteke za mapiranje grafema na naziv za pisanje: %s

en: Failed to open hotkey definition file: %s
hr_HR: Neuspjelo otvaranje datoteke tipkovnih prečaca: %s

en: Failed to open temporary output file
hr_HR: Neuspjelo otvaranje privremene izlazne datoteke

en: Failed to open your hotkey definition file for updates.
hr_HR: Neuspjelo otvaranje datoteke tipkovnih prečaca za aktualiziranja.

en: Failed to parse color %s
hr_HR: Neuspjela obrada boje %s

en: Failed to parse the StartData command properly
hr_HR: Neuspjela ispravna obrada 'StartData' naredbe

en: Failed to parse the StartData command properly, bad count
hr_HR: Neuspjela ispravna obrada 'StartData' naredbe, neispravni broj

en: Failed to read a file. Bytes read:%ld file size:%ld
hr_HR: Neuspješno čitanje datoteke. Bajta čitano:%ld veličina datoteke:%ld

en: Failed to read guideline.
hr_HR: Neuspjelo čitanje vodilice.

en: Failed to rename the new hotkeys file over your old one!
hr_HR: Neuspjelo preimenovanje datoteke tipkovnih prečaca i prepisivanja preko stare datoteke!

en: Failed to write %s
hr_HR: Neuspjelo zapisivanje za %s

en: Failure
hr_HR: Neuspjeh

en: Family
hr_HR: Obitelj

en: Family Blue Color
hr_HR: Boja za vrijednosti 'Family Blue' kontrola

note: GT: You might not want to translate this, it's a keyword in PostScript font files
en: FamilyBl_ues
hr_HR: '_FamilyBlues' kontrole

en: Faroese
hr_HR: Ferojski

en: Faroese (Icelandic)
hr_HR: Ferojski

en: Feature
hr_HR: Font-funkcija

en: Feature Tag:
hr_HR: Oznaka font-funkcija:

en: Feature Tags
hr_HR: Oznake font-funkcija

en: Feature _Id:
hr_HR: _ID font-funkcije:

en: Feature file?
hr_HR: Datoteka font-funkcija?

en: Feature out of bounds in script table.
hr_HR: Font-funkcija izvan granica u tablici pisama.

en: Feature tags are limited to 4 letters
hr_HR: Oznake font-funkcija su ograničena na četiri znaka

en: Feature tags must be exactly 4 ASCII characters
hr_HR: Oznake font-funkcija moraju sadržati točno četiri ASCII znaka

en: Feature tags will be removed
hr_HR: Oznake font-funkcija će se ukloniti

en: Features
hr_HR: Font-funkcije

en: Features inside of other features are only permitted for 'aalt' features on line %d of %s
hr_HR: Definiranje font-funkcija unutar drugih funkcija je dozvoljeno samo za ’aalt' funkcije u %d. retku od %s

en: Felt Pen or Brush Tip
hr_HR: Penkala ili vrh kista

en: Fi_ll
hr_HR: _Ispuna

en: Figure out flex hints after every change
hr_HR: Izračunaj 'flex' kontrole nakon svake promjene

en: Fijian
hr_HR: Fidžijski

en: File Exists
hr_HR: Datoteka postoji

en: File checksum is incorrect.
hr_HR: Neispravan kontrolni zbroj datoteke.

en: File length as specified in the WOFF header does not match the actual file length.
hr_HR: Duljina datoteke određena u WOFF zaglavlju se ne poklapa sa stvarnom duljinom datoteke.

en: File, %s, exists. Replace it?
hr_HR: Datoteka %s postoji. Zamijeniti je?

en: Filipino
hr_HR: Filipinski

en: Fill
hr_HR: Ispunjeno

en: Fill Color
hr_HR: Boja za ispunu

en: Filled Ellipse
hr_HR: Ispunjena elipsa

en: Filled Rectangle
hr_HR: Ispunjeni pravokutnik

en: Filter
hr_HR: Filtar

en: Filter:
hr_HR: Filtar:

en: Filter|New
hr_HR: Novi

en: Final
hr_HR: Završni

en: Final Glyph On Line
hr_HR: Završni grafem u retku

en: Find
hr_HR: Nađi

en: Find All
hr_HR: Nađi sve

en: Find In Font _View
hr_HR: Pronađi u prikazu _fonta

en: Find Next
hr_HR: Nađi sljedeće

en: Find Pr_oblems...
hr_HR: Nađi pr_obleme …

en: Find Proble_ms...
hr_HR: Nađi proble_me …

en: Find Problems
hr_HR: Nađi probleme

en: Find Sub Font Definition file
hr_HR: Pronađi datoteku definicija podfonta

en: Find a cidmap file...
hr_HR: Nađi cidmap datoteku …

en: Find an adobe CMap file...
hr_HR: Nađi Adobeovu datoteku za mapiranje znakova …

en: Find in %.100s
hr_HR: Nađi u %.100s

en: Finding Counter Masks...
hr_HR: Nalaženje maski kontrola unutarnjih bjelina …

en: Finding Substitution Points...
hr_HR: Nalaženje točaka zamjena …

en: Finnish
hr_HR: Finski

en: First
hr_HR: Početni

en: First 256
hr_HR: Prvih 256

en: First Char
hr_HR: Prvi znak

en: First Class %d
hr_HR: Prva klasa %d

en: First Edge to Last Edge: %g x %g length %f
hr_HR: Prvi rub do zadnjeg ruba: %g × %g duljina %f

en: First Glyph Name
hr_HR: Naziv prvog grafema

en: First P_oint, Next Contour
hr_HR: Prva točka, sljedeća k_ontura

en: First Point Color
hr_HR: Boja za prve točke

en: First and second arguments of imagemask must be integers.
hr_HR: Prvi i drugi argumenti slikovne maske moraju biti cijeli brojevi.

en: First to _All
hr_HR: _Prvi svuda

en: Fix
hr_HR: Popravi

en: Fixing up References
hr_HR: Popravljanje referenci

en: Fl_attenByCMap
hr_HR: Izr_avnaj prema mapiranju znakova

en: Flared
hr_HR: Razjapljeni

en: Flat
hr_HR: Ravno

en: Flat Nib
hr_HR: Ravni vrh

en: Flate decompression failed.
hr_HR: 'Flate' dekompresija neuspjela.

en: Flattened Accents over Capitals
hr_HR: Spljošteni naglasci iznad verzala

en: FlattenedAccentBaseHeight:
hr_HR: Osnovna visina spljoštenih naglasaka:

en: Flemish
hr_HR: Flamski

en: Flemish (Belgian Dutch)
hr_HR: Flamski (belgisjki nizozemski)

en: Flex Hints
hr_HR: 'Flex' kontrole

en: Flip
hr_HR: Preokreni

en: Flip Horizontally
hr_HR: Preokreni vodoravno

en: Flip Vertically
hr_HR: Preokreni uspravno

en: Flip _Horizontally
hr_HR: Preokreni _vodoravno

en: Flip _Vertically
hr_HR: Preokreni _uspravno

en: Flip the selection
hr_HR: Preokreni odabir

en: Flip...
hr_HR: Preokreni …

en: Flipped Reference
hr_HR: Preokrenuta referenca

en: Flipped References
hr_HR: Preokrenute reference

en: Flipping
hr_HR: Preokretanje

en: Fo_ntname:
hr_HR: PS naziv _fonta:

en: Font %1$.40s in file %2$.40s has been changed.
    Do you want to save it?
hr_HR: Font „%1$.40s” u datoteci „%2$.40s” je promijenjen.
    Želiš li ga spremiti?

en: Font %1$.40s in file %2$.40s has been changed.
    Reverting the file will lose those changes.
    Is that what you want?
hr_HR: Font %1$.40s u datoteci %2$.40s je promijenjen.
    Obnavljanjem datoteke ćeš izgubiti te promjene.
    Je li to želiš?

en: Font Compare
hr_HR: Usporedi fontove

en: Font Editor
hr_HR: Font editor

en: Font Family
hr_HR: Obitelj fontova

en: Font Info
hr_HR: Informacije o fontu

en: Font Information Dialog
hr_HR: Dijalog za informacije o fontu

en: Font Information for %.90s
hr_HR: Informacije o fontu za %.90s

en: Font Size
hr_HR: Veličina fonta

en: Font Type:
hr_HR: Vrsta fonta:

en: Font changed
hr_HR: Font promijenjen

en: Font file has bad glyph count field. maxp says: %d sizeof(loca)=>%d
hr_HR: Font sadrži neipravno polje brojanja. 'maxp' kaže: %d sizeof(loca)=>%d

en: Font to compare with %.20s
hr_HR: Uspoređivanje fonta s %.20s

en: Font to merge into %.20s
hr_HR: Font za sjedinjavanje u %.20s

en: Font used to draw titles of a matrix edit
hr_HR: Font za naslove matrice

en: FontForge can generate two styles of ttc file.
    In the first each font is a separate entity
    with no connection to other fonts. In the second
    FontForge will attempt to use the same glyph table
    for all fonts, merging duplicate glyphs. It will
    also attempt to use the same space for tables in
    different fonts which are bit by bit the same.
    
    FontForge isn't always able to perform a merge, in
    which case it falls back on generating independent
    fonts within the ttc.
     FontForge cannot merge if:
      * The fonts have different em-sizes
      * Bitmaps are involved
      * The merged glyf table has more than 65534 glyphs
    
    (Merging will take longer)
hr_HR: FontForge može generirati dva stila ttc datoteke.
    U prvom je svaki font zasebna cjelina, bez veze s
    drugim fontovima. U drugom će FontForge pokušati
    koristiti istu tablicu grafema za sve fontove, sjedinjavanjem
    duplih grafema. Također će pokušati koristiti isti prostor
    za tablice u različiti fontovi koji su bit-po-bit isti.
    
    FontForge nije uvijek u mogućnosti izvesti sjedinjavanje.
    U tom se slučaju stvaraju neovisni fontovi unutar ttc-a.
     FontForge ne može sjedinjavati, ako:
      * fontovi imaju različite veličine četveraca
      * ima bitmapa
      * sjedinjena tablica grafema ima više od 65534 grafema
    
    (Sjedinjavanje će trajati duže)

en: FontForge does not currently parse pattern Color Sources (%s).
hr_HR: FontForge trenutačno ne podržava obradu uzorak za 'Color Source' (izvor boje) (%s).

en: FontForge does not support Chameleon fonts
hr_HR: FontForge ne podržava Chameleon fontove

en: FontForge does not support anonymous tables on line %d of %s
hr_HR: FontForge ne podržava anonimne tablice u %d. retku od %s

en: FontForge does not support dictionary based imagemask operators.
hr_HR: FontForge ne podržava operatore slikovnih maski zasnovanih na rječnicima.

en: FontForge does not support synthetic fonts
hr_HR: FontForge ne podržava sintetičke fontove

en: FontForge does not support this bit depth %d (must be 1,2,4,8,16,32)
hr_HR: FontForge ne podržava ovu dubinu bita %d (mora biti 1,2,4,8,16,32)

en: FontForge does not support type2 multiple master fonts
hr_HR: FontForge ne podržava type2 multiple master fontove

note: GT: DICT is a magic term inside CFF fonts, as is INDEX, and I guess CFF and type2
en: FontForge does not support type2 programs embedded in CFF DICT INDICES.
hr_HR: FontForge ne podržava type2 programe ugrađene u indekse CFF rječnika.

en: FontForge does not update this window when a change is made to the font.
    If a font has changed press the button to force an update
hr_HR: FontForge ne aktualizira ovaj prozor kad se izradi promjena u fontu.
    Ako je font promijenjen, pritisni gumb, kako bi se font aktualizirao

en: FontForge font debugging table
hr_HR: FontForge tablica za ispravljanje grešaka

en: FontForge has not yet attempted to load Plugins
    Do you want it to do that now?
hr_HR: FontForge još nije pokušao učitati dodatke.
    Želiš li da to sada učiniti?

en: FontForge internally uses paths drawn in a
    clockwise direction. This lets you check that they are.
    Before doing this test insure that
    no paths self-intersect.
hr_HR: FontForge interno koristi staze, crtane u smjeru
    kazaljke na satu. Ovime to možeš provjeriti.
    Prije nego što ispitaš smjer staza, provjeri da
    nijedna staza ne presijeca samu sebe.

en: FontForge is a font editor for outline and bitmap fonts that lets you create, edit, or convert, a range of fonts, including PostScript, TrueType, OpenType, cid-keyed, multi-master, cff, SVG and BitMap (bdf, FON, NFNT) fonts.
hr_HR: FontForge je program za uređivanje konturnih i bitmap fontova. Omogućuje stvaranje, uređivanje ili konvertiranje raznih vrsta fontova, uključujući PostScript, TrueType, OpenType, CID, multiple-master, CFF, SVG i BitMap (bdf, FON, NFNT) fontove.

en: FontForge is free Open Source Software written to run on various computer operating systems. You can use FontForge Graphically or as a command-line tool.
hr_HR: FontForge je slobodan softver otvorenog koda te je izrađen za razne operacijske sustave. FontForge se može koristiti u grafičkom načinu rada ili putem naredbenog retka.

en: FontForge loads large images into the background of each glyph
    prior to autotracing them. You may retain those
    images to look at after mf processing is complete, or
    remove them to save space
hr_HR: FontForge učitava velike slike u pozadinu svakog grafema
    prije automatskog precrtavanja. Slike možeš zadržati
    i pogledati ih nakon što se završi mf obrada ili ih
    ukloniti i uštedjeti prostor

en: FontForge only supports embedded images in data: URIs
hr_HR: FontForge podržava samo ugrađene sliku u podacima: URIs

en: FontForge previously exported glyphs using a SVG
    transform element to flip the Y-axis rather
    than changing the individual values. This option
    reverts to that convention.
hr_HR: FontForge je prije izvozio grafeme koristeći 
    SVG-ov "transform"-element za okretanje osi Y,
    umjesto mijenja pojedinačnih vrijednosti. 
    Ova opcija vraća tu konvenciju.

en: FontForge supports at most %d layers
hr_HR: FontForge podržava do %d slojeva

en: FontForge supports two different helper applications to do autotracing
     autotrace and potrace
    If your system only has one it will use that one, if you have both
    use this option to tell FontForge which to pick.
hr_HR: FontForge podržava dvije različite pomoćne aplikacije za automatsko precrtavanje
      autotrace i potrace.
    Ako tvoj sustav ima samo jedan, koristit će njega. Ako imaš oba,
    ovom opcijom odaberi aplikaciju, koju FontForge treba koristiti.

en: FontForge time stamp table
hr_HR: tablica FontForge-ovog vremenskog pečata

en: FontForge was unable to find a cidmap file for this font. It is not essential to have one, but some things will work better if you do. If you have not done so you might want to download the cidmaps from:
       http://FontForge.sourceforge.net/cidmaps.tgz
    and then gunzip and untar them and move them to:
      %.80s
    
    Would you like to search your local disk for an appropriate file?
hr_HR: FontForge nije uspio pronaći cidmap datoteku za ovaj font. Datoteka nije neophodna, ali će neke stvari funkcionirati bolje ako je imaš. Ako još nisi, možda želiš preuzeti cidmap datoteke s:
       http://FontForge.sourceforge.net/cidmaps.tgz
    a zatim ih raspakiraj i premjesti u:
      %.80s
    
    Želiš li potražiti odgovarajuću datoteku na tvom lokalnom disku?

en: FontForge was unable to find a cidmap file for this font. The following path was searched:
       %.80s
    
    It is not essential to have one, but some things will work better if you do. Would you like to search your local disk for an appropriate file?
hr_HR: FontForge nije uspio pronaći cidmap datoteku za ovaj font. Pretražena je sljedeća staza:
        %.80s
    
    Datoteka nije esencijalna, ali neke će stvari funkcionirati bolje ako se navede. Želiš li na svom lokalnom disku potražiti odgovarajuću datoteku?

en: FontForge was unable to load libspiro, spiros are not available for use.
hr_HR: FontForge nije mogao učitati libspiro, spiro nije dostupan za korištenje.

en: FontForge will attempt to adjust the left and right
    sidebearings of the selected glyphs so that the average
    separation between glyphs in a script will be the
    specified amount. You may also specify a minimum and
    maximum value for each glyph's sidebearings.
hr_HR: FontForge će pokušati podesiti lijeve i desne bočne
    odmake odabranih grafema, tako da će prosječni razmak
    između grafema ovog pisma biti veličine određenog iznosa.
    Također možeš odrediti minimalnu i maksimalnu
    vrijednost za bočni odmak svakog grafema.

en: FontForge will generate diagonal stem hints, which then can be used by the AutoInstr command.
hr_HR: FontForge će stvoriti kontrole dijagonalnih poteza, koji se onda mogu koristiti za automatsku izradu instrukcija.

en: FontForge will guess kerning classes for selected glyphs
hr_HR: FontForge će pogoditi klase podrezivanja za odabrane grafeme

en: FontForge will look at the glyphs selected in the font view
    and will try to find groups of glyphs which are most alike
    and generate kerning classes based on that information.
hr_HR: FontForge će pregledati grafeme odabrane u prikazu fonta
    i pokušat će pronaći skupove grafema koji su najsličniji
    i generirati klase podrezivanja na temelju tih podataka.

en: FontForge will place vertical or horizontal hints at the ends of diagonal stems.
hr_HR: FontForge će izraditi uspravne i vodoravne kontrole na krajevima dijagonalnih poteza.

en: FontForge will place vertical or horizontal hints at the intersections of diagonal stems.
hr_HR: FontForge će izraditi uspravne i vodoravne kontrole na sjecištima dijagonalnih poteza.

en: FontForge will place vertical or horizontal hints to describe the bounding boxes of suitable glyphs.
hr_HR: FontForge će izraditi uspravne i vodoravne kontrole za opis graničnih okvira prikladnih grafema.

en: FontForge will use this namelist when assigning
    glyph names to code points in a new font.
hr_HR: FontForge će koristiti ovaj popis prilikom dodjeljivanja
    naziva grafema kodnim točkama u novom fontu.

en: FontForge's SFD
hr_HR: FontForge SFD

en: FontLog Save Failed
hr_HR: Neuspjelo spremanje font-zapisa

en: FontView
hr_HR: Prikaz fonta

en: Fontforge showing a glyph being edited
hr_HR: Fontforge prikazuje uređivanje grafema

en: Font|New
hr_HR: Novi

en: Font|_New
hr_HR: _Novi font

en: For each script to which this lookup applies, look at all pairs of
    glyphs in that script and try to guess a reasonable kerning value
    for that pair.
hr_HR: Za svako pismo, na koje se primijenjuje ova tablica definicija,
    pregledaj sve parove grafema u tom pismu i pokušaj pogoditi
    razumnu vrijednost podrezivanja za taj par.

en: For example, to build this character from U+0061 (lowercase a) as the base and U+030C (combining caron), write:
    0061 030C
hr_HR: Na primjer, za sastavljanje ovog slovnog znaka pomoću U+0061 (malo slovo 'a') kao osnovu i U+030C ('combining caron'), napiši:
    0061 030C

en: For glyph %.60s you refer to a glyph named %.80s, which is not in the font yet. Was this intentional?
hr_HR: Za grafem %.60s refereniraš na grafem s nazivom %.80s, koji još ne postoji u fontu. Je li to namjerno tako?

en: Force Bold Threshold:
hr_HR: Prag za obavezno debljanje:

en: Force glyph names to:
hr_HR: Prisili nazive grafema na:

note: GT: Foreground, make it short
en: Fore
hr_HR: Prednji

en: Forget _to All
hr_HR: Zaboravi _za sve

en: Form_er Glyph
hr_HR: Prijašnji graf_em

en: Found %1$.4g, expected %2$.4g
hr_HR: Nađeno %1$.4g, očekivano %2$.4g

en: Found an new style kerning pair inside a version 1 (or lower) sfd file.
hr_HR: Nađen je par podrezivanja zapisan novim stilom u sfd datoteci verzije 1 (ili ranije).

en: FoundryName
hr_HR: Naziv proizvođača

en: Fourth argument of imagemask must be a 6-element transformation matrix.
hr_HR: Ćetvrti argument slikovne maske mora biti transformacijska matrica sa šest elemenata.

en: FractionDenominatorDisplayStyleGapMin:
hr_HR: Min. razmak nazivnika, veći oblik:

en: FractionDenominatorDisplayStyleShiftDown:
hr_HR: Pomak brojnika prema dolje, veći oblik:

en: FractionDenominatorGapMin:
hr_HR: Min. razmak nazivnika:

en: FractionDenominatorShiftDown:
hr_HR: Pomak brojnika prema dolje:

en: FractionNumeratorDisplayStyleGapMin:
hr_HR: Min. razmak brojnika, veći oblik:

en: FractionNumeratorDisplayStyleShiftUp:
hr_HR: Pomak brojnika prema gore, veći oblik:

en: FractionNumeratorGapMin:
hr_HR: Min. razmak brojnika:

en: FractionNumeratorShiftUp:
hr_HR: Pomak brojnika prema gore:

en: FractionRuleThickness:
hr_HR: Debljina razlomačke crte:

en: Fractions
hr_HR: Razlomci

en: FreeType internals
hr_HR: FreeType interno

en: FreeType unavailable
hr_HR: FreeType nedostupan

en: FreeType unavailable.
hr_HR: FreeType nedostupan.

en: FreeTypeAAFillInOutlineView
hr_HR: FreeType zaglađivanje rubova

en: FreeTypeInFontView
hr_HR: FreeType za prikaz fonta

en: Freeform Serifs
hr_HR: 7 – Serifni slobodnih oblika

note: GT: This does not mean the program, but freehand drawing
en: Freehand
hr_HR: Prostoručna

en: Freetype rasterization failed.
hr_HR: Freetype rasterizacija neuspjela.

en: French
hr_HR: Francuski

en: French Antillean
hr_HR: Francuski Antili

en: French Belgium
hr_HR: Francuski Belgijski

en: French Camaroon
hr_HR: Francuski Kamerun

en: French Canadian
hr_HR: Francuski Kanadski

en: French Côte d'Ivoire
hr_HR: Francuski Obala Bjelokosti

en: French D.R. Congo
hr_HR: Francuski D.R.Kongo

en: French French
hr_HR: Francuski Francuski

en: French Haiti
hr_HR: Francuski Haiti

en: French Luxembourg
hr_HR: Francuski Luksemburški

en: French Mali
hr_HR: Francuski Mali

en: French Monaco
hr_HR: Francuski Monako

en: French Morocco
hr_HR: Francuski Maroko

en: French North Africa
hr_HR: Francuski Sjeverna Afrika

en: French Réunion
hr_HR: Francuski Réunion

en: French Senegal
hr_HR: Francuski Senegal

en: French Swiss
hr_HR: Francuski Švicarski

en: French West Indies
hr_HR: Francuski zapadni indijski

en: Friendly Name
hr_HR: Razumljivi naziv

en: Frisian
hr_HR: Frisijski

en: Friulian
hr_HR: Furlanski

en: From the _other class
hr_HR: Iz _druge klase

en: From the list below, select the baselines for which you
    will provide data.
hr_HR: Iz doljnjeg popisa odaberi osnovne pismovne linije, za
    koje ćeš dostaviti podatke.

en: From:
hr_HR: Iz:

en: Frozen Color
hr_HR: Boja za nepromijenjivo

en: Fulfulde
hr_HR: Fulski

en: Full Pa_ge Glyph
hr_HR: _Grafem preko cijele stranice

en: Full Pa_ge Glyphs
hr_HR: _Grafemi preko cijele stranice

en: Full Width Brackets
hr_HR: Zagrade punih širina

en: Full Width Symbol Variants
hr_HR: Varijante simbola punih širina

en: Full Widths
hr_HR: Pune širine

en: FullLen
hr_HR: Puna duljina

en: Fullname
hr_HR: Puni naziv

en: G2 Curve
hr_HR: G2 krivulja

en: G4 Curve
hr_HR: G4 krivulja

en: G4 _Curve
hr_HR: G4 _krivulja

en: GB 2312 (Simp. Chinese)
hr_HR: GB 2312 (Kineski pojednostavljeni)

note: GT: This is an unusual string. It is used to get around a limitation in GT: FontForge's widget set. You should put a number here (do NOT translate GT: "GGadget|ButtonSize|", that's only to provide context. The number should GT: be the number of points used for a standard sized button. It should be G
en: GGadget|ButtonSize|55
hr_HR: 75

note: GT: This is an unusual string. It is used to get around a limitation in GT: FontForge's widget set. You should put a number here (do NOT translate GT: "GGadget|ScaleFactor|", that's only to provide context. The number should GT: be a percentage and indicates the ratio of the length of a string in GT
en: GGadget|ScaleFactor|100
hr_HR: 140

en: GID out of range (%d) in format 14 'cmap' subtable
hr_HR: ID-oznaka grafema izvan raspona (%d) u formatu 14 'cmap' pod-tablice (mapiranje znakova)

en: GID out of range.
hr_HR: ID-oznaka grafema izvan raspona.

en: GPOS lookup refered to in this GSUB contextual lookup: %s
hr_HR: GPOS definicija referencirana u ovoj GSUB kontekstnoj tablici definicija: %s

en: GSUB lookup refered to in this GPOS contextual lookup: %s
hr_HR: GSUB definicija referencirana u ovoj GPOS kontekstnoj tablici definicija: %s

en: Gaelic (Irish)
hr_HR: Keltski (Irski)

en: Gaelic (Scottish)
hr_HR: Keltski (Škotski)

en: Gagauz
hr_HR: Gagauski

en: Galician
hr_HR: Galicijski

en: Gasp|Anti-Alias
hr_HR: Zaglađivanja rubova

en: Gasp|For Pixels Per EM <= Value
hr_HR: Piksli po četvercu

en: Gasp|Grid Fit
hr_HR: Poravnanje na mrežu

en: Gasp|Grid Fit w/ Sym Smooth
hr_HR: Poravnanje na mrežu, simetrično izglađivanje

en: Gasp|Symmetric Smoothing
hr_HR: Simetrično izglađivanje

en: Gasp|_Default
hr_HR: Zadano

en: Gasp|_Version
hr_HR: _Verzija

en: General
hr_HR: Opće postavke

en: General Punctuation
hr_HR: Opća interpunkcija

en: General facts about the windowing system
hr_HR: Opće činjenice o sustavu za prozore

en: General/Supplemental Punctuation
hr_HR: Opće/dopunjene interpunkcije

en: Generate
hr_HR: Stvori

en: Generate Fonts
hr_HR: Stvori fontove

en: Generate Mac Family
hr_HR: Stvori Mac obitelj

en: Generate Mac _Family...
hr_HR: Stvori _Mac obitelj …

en: Generate TTC
hr_HR: Stvori TTC

en: Generate TTC...
hr_HR: Stvori TTC …

en: Generate instructions for ball terminals.
hr_HR: Stvori instrukcije za okrugle završetke poteza.

en: Generate instructions for diagonal stem hints.
hr_HR: Stvori instrukcije za dijagonalne poteze.

en: GenerateHintWidthEqualityTolerance
hr_HR: Dopuštena tolerancija širina kontrola

en: Generating PostScript Font
hr_HR: Stvaranje PostScript fonta

en: Generating anti-alias font
hr_HR: Stvaranje fonta sa zaglađenim rubovima

en: Generating bitmap font
hr_HR: Stvaranje bitmap fonta

en: Generic
hr_HR: Opće

en: Generic change
hr_HR: Izvorna promjena

en: Geometric Shapes
hr_HR: Geometriski oblici

en: Geometric Shapes Extended
hr_HR: Geometriski oblici, prošireno

en: Georgian
hr_HR: Gruzijsko

en: Georgian (& Supplement)
hr_HR: Gruzijsko (i dopuna)

en: Georgian Extended
hr_HR: Gruzijsko, prošireno

en: Georgian Supplement
hr_HR: Gruzijski, dopuna

en: German
hr_HR: Njemački

en: German Austrian
hr_HR: Njemački Austrijski

en: German German
hr_HR: Njemački Njemački

en: German Liechtenstein
hr_HR: Njemački Lihtenštajn

en: German Luxembourg
hr_HR: Njemački Luksemburški

en: German Swiss
hr_HR: Njemački Švicarski

en: Get Info...
hr_HR: Dohvati informacije …

en: Get _Info...
hr_HR: Do_hvati informacije …

en: Ghostview (perhaps other interpreters) has a problem when a
    hint exists without any points that lie on it.
hr_HR: Ghostview (možda i drugi interpreteri) ima problem kad postoji
    kontrola bez točaka, koje leže na njoj.

en: Gl_yph Name:
hr_HR: _Naziv grafema:

en: Glagolitic
hr_HR: Glagoljica

en: Glagolitic Supplement
hr_HR: Glagoljica, dopuna

en: Glif Template
hr_HR: Glif predložak

en: Gloss
hr_HR: Glosar

en: Glyph
hr_HR: Grafem

en: Glyph %1$.50s with a %2$s from lookup subtable %3$.50s
hr_HR: Grafem %1$.50s s %2$s iz pod-tablice tablice definicija %3$.50s

en: Glyph %d attempts to reference glyph %d which is outside the font
hr_HR: Grafem %d se pokušava referencirati na grafem %d koji se nalazi izvan fonta

en: Glyph %d in bitmap strike %d pixels refers to a missing glyph (%d)
hr_HR: Grafem %d u bitmap verziji %d piksela, se referencira na nedostajući grafem (%d)

en: Glyph %d is called ".notdef", a singularly inept choice of name (only glyph 0
     may be called .notdef)
    FontForge will rename it.
hr_HR: Grafem %d se zove ".notdef", jedini naziv koji se ne može zadati (samo grafem 0
     smije imati naziv '.notdef')
    FontForge će ga preimenovati.

en: Glyph BB Above
hr_HR: Granični okvir grafema veći od

en: Glyph BB Below
hr_HR: Granični okvir grafema manji od

en: Glyph BB Left Of
hr_HR: Granični okvir grafema uži od

en: Glyph BB Right Of
hr_HR: Granični okvir grafema širi od

en: Glyph Composition/Decomposition
hr_HR: Sastavljanje/Rastavljanje grafema

en: Glyph Construction
hr_HR: Konstrukcija grafema

en: Glyph Definition Sub-Table
hr_HR: Pod-tablica definicije grafema

en: Glyph Differences
hr_HR: Razlike grafema

en: Glyph Extension Components
hr_HR: Komponente protegnutog grafema

en: Glyph Extension:
hr_HR: Grafemski sufiks:

en: Glyph Extensions
hr_HR: Grafemski sufiksi

en: Glyph Info
hr_HR: Informacije o grafemu

en: Glyph Info Color
hr_HR: Boja za informacije o grafemu

en: Glyph Info for %.40s
hr_HR: Informacije o grafemu za %.40s

en: Glyph Info...
hr_HR: Informacije o grafemu …

en: Glyph Insertion
hr_HR: Umetanje grafema

en: Glyph Name Changed
hr_HR: Naziv grafema promijenjen

en: Glyph Names
hr_HR: Nazivi grafema

en: Glyph Order
hr_HR: Redoslijed grafema

en: Glyph Origin
hr_HR: Ishodište grafema

en: Glyph Positioning
hr_HR: Pozicioniranje grafema

en: Glyph Self-Intersects
hr_HR: Samo-presijecanja grafema

en: Glyph Set by Selection
hr_HR: Postavi grafeme pomoću odabira

en: Glyph Substitution
hr_HR: Zamjena grafema

en: Glyph Valid
hr_HR: Grafem ispravan

en: Glyph _Info...
hr_HR: _Informacije o grafemu …

en: Glyph _Metadata
hr_HR: _Metapodataka grafema

en: Glyph bounding box data exceeds font bounding box data for GID %d
hr_HR: Granični okvir grafema prelazi granični okvir fonta u grafemu s ID-oznakom %d

en: Glyph composed of:
hr_HR: Sastavni dijelovi grafema:

en: Glyph contains overlapped hints (in the same hintmask)
hr_HR: Grafem sadrži preklapajuće kontrole (u istoj maski kontrola)

en: Glyph in two classes
hr_HR: Grafem u dvjema klasama

en: Glyph index out of bounds. Was %d, must be less than %d.
     In attempt to associate a glyph with encoding %x in segment %d
     with platform=%d, specific=%d (in 'cmap')
hr_HR: Indeks grafema izvan granica. Bio je %d, mora biti manji od %d.
     U pokušaju vezanja grafema s kodiranjem %x u segmentu %d
     s platforma=%d, određeno=%d (u 'cmap')

en: Glyph names (or unicode code points) may occur at most once in this group and any of its sub-groups
hr_HR: Nazivi grafema (ili unicode kodne točke) se smiju pojaviti samo jednom u ovoj grupi i njenim pod-grupama

en: Glyph names are limited to 31 characters
hr_HR: Nazivi grafema ne smiju biti duži od 31 znak

en: Glyph names must be valid postscript names
hr_HR: Nazivi grafema moraju biti ispavni postscript nazivi

en: Glyph names should be limited to characters in the ASCII character set,
    but there are names in this namelist which use characters outside
    that range.
hr_HR: Nazive grafema treba ograničiti na ASCII znakove, međutim neki nazivi
    u ovom popisu sadrže znakove izvan tog raspona.

en: Glyph names should be limited to characters in the ASCII character set, but there are names in this namelist which use characters outside that range.
hr_HR: Nazivi grafema bi trebali biti ograničeni na ASCII-znakove, ali u popisu postoje nazivi, koji koriste znakove izvan tog raspona.

en: Glyph not in font
hr_HR: Grafem ne postoji u fontu

en: Glyph out of bounds in 'lcar' table %d
hr_HR: Grafem izvan granica u 'lcar' tablici %d

en: Glyph out of bounds in 'mort'/'morx' table %d
hr_HR: Grafem izvan granica u 'mort/morx' tablici %d

en: Glyph out of bounds in 'opbd' table %d
hr_HR: Grafem izvan granica u 'opbd' tablici %d

en: Glyph out of bounds in 'prop' table %d
hr_HR: Grafem izvan granica u 'prop' tablici %d

en: Glyph too big
hr_HR: Grafem prevelik

en: Glyph “%s” contains a reference to %s in %s
hr_HR: Grafem „%s” sadrži referencu na %s u %s

en: Glyph “%s” contains a reference which has different truetype point match specifications
hr_HR: Grafem „%s” sadrži referencu koja ima drugačiju truetype specifikaciju za poklapanje točaka

note: GT: FontForge needs to recognize the quotes used here(“”). If you change them GT: (in the translated strings) let me know. It currently also recognizes GT: guillemets and a couple of other quotes as well. GT:   pfaedit@users.sourceforge.net
en: Glyph “%s” differs
hr_HR: Grafem „%s” se razlikuje

en: Glyph “%s” differs at %d@%d
hr_HR: Glyph „%s” se razlikuje pri %d@%d

en: Glyph “%s” does not have splines which match exactly, but they are close
hr_HR: Grafem „%s” nema točno poklapajuće krivulje, ali su slične

en: Glyph “%s” has a different bitmap at %d@%d
hr_HR: Grafem „%s” ima drugačij bitmap pri %d@%d

en: Glyph “%s” has a different fill in layer %d
hr_HR: Grafem „%s” ima drugačiju ispunu u sloju %d

en: Glyph “%s” has a different number of layers
hr_HR: Grafem „%s” ima drugačiji broj slojeva

en: Glyph “%s” has a different stroke in layer %d
hr_HR: Grafem „%s” ima drugačiji potez u sloju %d

en: Glyph “%s” has advance width %d in %s but %d in %s
hr_HR: Grafem „%s” ima širinu stošca %d u %s, međutim %d u %s

en: Glyph “%s” has advance width %d in %s but %d in %s at %d@%d
hr_HR: Grafem „%s” ima širinu stošca %d u %s, međutim %d u %s pri %d@%d

en: Glyph “%s” has different truetype instructions
hr_HR: Grafem „%s” ima drugačije truetype instrukcije

en: Glyph “%s” has vertical advance width %d in %s but %d in %s
hr_HR: Grafem „%s” ima visinu stošca %d u %s, međutim %d u %s

en: Glyph “%s” has vertical advance width %d in %s but %d in %s at %d@%d
hr_HR: Grafem „%s” ima visinu stošca %d u %s, međutim %d u %s pri %d@%d

en: Glyph “%s” in %s has no truetype instructions
hr_HR: Grafem „%s” u %s nema truetype instrukcija

en: Glyph “%s” missing from %s
hr_HR: Grafem „%s” nedostaje u %s

en: Glyph “%s” missing from %s at %d@%d
hr_HR: Grafem „%s” nedostaje u %s pri %d@%d

en: Glyph “%s” refers to %s with a different transformation matrix
hr_HR: Grafem „%s” se referencira na %s s drugačijom matricom transformacije

en: Glyph “%s” refers to %s with a different truetype point matching scheme
hr_HR: Grafem „%s” se referencira na %s s drugačijom truetype shemom za poklapanje točaka

en: Glyph, %s, has no hints. FontForge will not produce many instructions.
hr_HR: Grafem %s nema kontrola. FontForge neće stvoriti mnoge instrukcije.

en: Glyph, Point, Size
hr_HR: Grafem, točka, veličina

en: Glyph, Size, Point
hr_HR: Grafem, veličina, točka

en: Glyph:
hr_HR: Grafem:

en: GlyphAutoGoto
hr_HR: Automatski prijeđi na grafem

en: GlyphName|New
hr_HR: Novi

en: Glyphs Differences at %d@%d
hr_HR: Razlike grafema na %d@%d

en: Glyphs in %s but not in %s
hr_HR: Grafem u %s, ali nije u %s

en: Glyphs in %s but not in %s at %d@%d
hr_HR: Grafem u %s, ali nije u %s na %d@%d

en: Glyphs in the class
hr_HR: Grafemi u klasi

en: Glyphs in the classes
hr_HR: Grafemi u klasama

en: Glyphs in the coverage tables
hr_HR: Grafemi u tablicama pokrivenosti

en: Glyphs in the set
hr_HR: Grafemi u skupini

en: Glyphs may be either identified by name or by unicode code point.
    Generally you control this by what you type in.
    Typing "A" would identify a glyph by name.
    Typing "U+0041" identifies a glyph by code point.
    When loading glyphs from the selection you must specify which format is desired.
hr_HR: Grafemi se mogu identificirati nazivom ili unicode kodom.
    Općenito to kontroliraš onime što unosiš.
    Tipkanjem „A” identificira grafem po nazivu.
    Tipkanjem „U+0041” identificira grafem po kodu.
    Prilikom učitavanja grafema iz odabira, moraš odrediti format koji želiš.

en: Glyphs must be ordered when creating coverage table
hr_HR: Grafemi moraju biti poredani tijekom stvaranja tablice pokrivenosti

en: Glyphs will be composed of stroked lines rather than filled outlines.
    All glyphs are stroked at the following width
hr_HR: Grafemi će biti sastavljeni od linija s debljinom, umjesto ispunjenih kontura.
    Svi grafemi će imati linije sljedeće debljine

en: Glyphs with both
hr_HR: Grafemi s oboje

en: Glyphs with only S_plines
hr_HR: Grafemi samo s _krivuljama

en: Glyphs with only _References
hr_HR: Grafemi samo s _referencama

en: Glyphs:
hr_HR: Grafemi:

note: GT: This is the default class name for the class containing any glyphs_simple GT: which aren't specified in other classes_simple. The class name may NOT GT: contain spaces. Use an underscore or something similar instead
en: Glyphs|All_Others
hr_HR: Svi _ostali

en: Gothic
hr_HR: Gotica

en: Goto
hr_HR: Prijeđi na

en: Gradient
hr_HR: Gradijent

en: Gradient:
hr_HR: Gradijent:

en: Gradual/Diagonal
hr_HR: Postupno/Dijagonalno

en: Gradual/Horizontal
hr_HR: Postupno/Vodoravno

en: Gradual/Transitional
hr_HR: Postupno/Prijelazno

en: Gradual/Vertical
hr_HR: Postupno/Uspravno

en: Grantha
hr_HR: Granthsko

en: Graphical
hr_HR: Grafički

en: Graphite glyph attribute table
hr_HR: tablica svojstava grafema za Graphite

en: Graphite glyph location in Glat table
hr_HR: tablica lokacija grafema u 'Glat'-u za Graphite

en: Greek
hr_HR: Grčko

en: Greek (polytonic)
hr_HR: Grčko (višeglasni)

en: Greek Extended
hr_HR: Grčko prošireno

en: Greek and Coptic
hr_HR: Grčko i koptsko

en: Greek small caps
hr_HR: Grčke kapitalke

en: Green:
hr_HR: Zelena:

en: Greenlandic
hr_HR: Grenlandski

en: Grid
hr_HR: Mreža

en: Grid Color
hr_HR: Boja mreže

en: Grid Fi_t
hr_HR: Por_avnanje na mrežu

en: Grid Fit
hr_HR: Poravnanje na mrežu

en: Grid Fit Color
hr_HR: Poravnanje na mrežu, boja

en: Grid Fit Parameters
hr_HR: Poravnanje na mrežu, parametri

en: Grid Fit Width Color
hr_HR: Boja za poravnanje na mrežu

en: Grid Fit w/ Sym-Smooth
hr_HR: Poravnanje na mrežu, simetrično izglađivanje

en: Grid Fitting
hr_HR: Poravnanje na mrežu

en: Group | Groups
hr_HR[0]: Grupa
hr_HR[1]: Grupe
hr_HR[2]: Grupa

en: Group Name:
hr_HR: Naziv grupe:

en: Groups
hr_HR: Grupe

en: Guarani
hr_HR: Guaranijski

en: Guess
hr_HR: Pogodi

en: Guess each font's resolution based on its pixel size
hr_HR: Pogodi razlučivost svakog fonta na osnovi veličine njegovih piksela

en: Guessing pixel size based on font ascent in %s
hr_HR: Pogađanje veličine piksela na osnovi uzlaznih poteza fonta u %s

en: Guessing pixel size based on font descent in %s
hr_HR: Pogađanje veličine piksela na osnovi silaznih poteza fonta u %s

note: GT: Guide layer, make it short
en: Guide
hr_HR: Vodilica

en: Guide Color
hr_HR: Boja vodilice

en: Guide Layer Color
hr_HR: Boja za sloj vodilica

en: Guidelines:
hr_HR: Vodilice:

en: HFlex Hint Color
hr_HR: Boja za vodoravne Flex kontrole

en: HHead Ascent Offset:
hr_HR: HHead uzlazni potez, odmak:

en: HHead Ascent:
hr_HR: HHead, uzlazni potez:

en: HHead De_scent Offset:
hr_HR: HH_ead silazni potez, odmak:

en: HHead Descent Offset:
hr_HR: HHead silazni potez, odmak:

en: HHead Descent:
hr_HR: HHead, silazni potez:

en: HHead _Line Gap:
hr_HR: HHead _prored:

en: HHint Active Color
hr_HR: Boja za aktivne vodoravne kontrole

en: HStem
hr_HR: Vodoravni potez

en: HV Group Box
hr_HR: Okvir vodoravne/uspravne grupe

en: HVCurve
hr_HR: Krivulja vodoravno i uspravno

en: H_ints
hr_HR: _Kontrole

en: Haitian
hr_HR: Haićanski

en: Halant Forms
hr_HR: Oblici s kukicom

en: Half Forms
hr_HR: Poluoblici

en: Half Width Symbol Variants
hr_HR: Varijante simbola poluširina

en: Half Widths
hr_HR: Poluširine

en: Half and Full Width Forms
hr_HR: Poluoblici i oblici punih širina

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
hr_HR: Poluširinski oblici i oblici punih širina

en: Handle Erasers (PS/EPS)
hr_HR: Rukovanje brisačem (PS/EPS)

en: Hangul Compatibility Jamo
hr_HR: Hangul kompatibilni Jamo

en: Hangul Jamo Extended-A
hr_HR: Hangul Jamo prošireno-A

en: Hangul Jamo Extended-B
hr_HR: Hangul Jamo prošireno-B

en: Hangul Jamo Half Width Forms
hr_HR: Hangul Jamo oblici polovične širine

en: Hangul Syllables
hr_HR: Hangul slogovi

en: Hanja to Hangul (Deprecated)
hr_HR: Hanja u Hangul (zastarjelo)

en: Has _Vertical Metrics
hr_HR: Font sadrži _uspravnu metriku

en: Hatran
hr_HR: Hatransko

en: Hausa
hr_HR: Hauski

en: Have the measure tool show horizontal and vertical distances on the canvas.
hr_HR: Alat za mjerenje će na platnu prikazati vodoravne i uspravne udaljenosti.

en: Hawaiian
hr_HR: Havajanski

en: Heavy
hr_HR: Teški

en: Hebrew
hr_HR: Hebrejsko

en: Hebrew Ligatures/Pointed Letters
hr_HR: Hebrejske ligature/Označena slova

en: Height
hr_HR: Visina

en: Height Adjusts
hr_HR: Podešavanja visina

en: Height of Horizontal Stems:
hr_HR: Visina vodoravnih poteza:

en: Height of fraction bar above base line
hr_HR: Visina razlomačke crte iznad osnovne linije

en: Height of the bottom of the radical degree, if
    such be present, in proportion to the ascender
    of the radical sign.
hr_HR: Visina dna stupnja radikala, ako stupanj postoji,
    proporcionalno prema uzlaznom potezu
    znaka radikala.

en: Height/Kern Data
hr_HR: Podaci visina/podrezivanja

en: Height:
hr_HR: Visina:

en: Hidden
hr_HR: Skriveno

en: Hide when _Moving
hr_HR: Sakrij tijekom _micanja

en: High
hr_HR: Visoka

en: High Mari
hr_HR: Visoki Mari

en: High Private Use Surrogates
hr_HR: Visoki zamjenski znakovi za privatnu upotrebu

en: High Surrogate
hr_HR: Visoki zamjenski znakovi

en: High Surrogates
hr_HR: Visoki zamjenski znakovi

en: High-Density Font
hr_HR: Font visoke gustoće

en: Hindi
hr_HR: Hindski

en: Hint Label Color
hr_HR: Boja za etikete kontrola

en: Hint Mask
hr_HR: Maska kontrola

en: Hint Substitution
hr_HR: Zamjena kontrola

en: Hint _Substitution Pts
hr_HR: Točke _zamjena kontrola

en: Hint _Width Near¹
hr_HR: Širina kontrole u blizini¹

en: Hint mask (or counter mask) with too many hints in %s
hr_HR: Maska kontrola (ili maska kontrola unutarnjih bjelina) s previše kontrola u %s

en: Hint masks differ in glyph “%s” at (%g,%g)
hr_HR: Maske kontrola za iscrtavanje se razlikuju u grafemu „%s” (%g,%g)

en: HintBoundingBoxes
hr_HR: Kontrole za granične okvire

en: HintDiagonalEnds
hr_HR: Kontrole za krajeve dijagonala

en: HintDiagonalInter
hr_HR: Kontrole za sjecišta

en: HintMasks only if conflicts
hr_HR: Maske kontrole samo, ako postoje nesuglasice

en: Hinting Needed Color
hr_HR: Boja za 'potrebne su kontrole'

en: Hints
hr_HR: Kontrole

en: Hints differ in glyph “%s”
hr_HR: Grafem „%s” ima drugačije kontrole za iscrtavanje

en: Hiragana & Katakana
hr_HR: Hiragana i Katakana

en: Histogram Dialog
hr_HR: Dijalog histograma

en: Histograms
hr_HR: Histogrami

en: Historic Ligatures
hr_HR: Povijesne ligature

en: Historical Forms
hr_HR: Povijesni oblici

en: Hit Watch Point
hr_HR: Premještena točka

en: Hmm, more glyph variation data specified than there are glyphs in font.
hr_HR: Hmm, specificirano je više varijacija grafema nego što je grafema u fontu.

en: Hmm, no global tuples specified in the 'gvar' table.
hr_HR: Hmm, u 'gvar' tablici nisu specificirane globalne n-torke.

en: Hmm, the 'avar' table is too long.
hr_HR: Hmm, ova 'avar' tablica je predugačka.

en: Hmm, the axis count in the 'avar' table is different from that in the 'fvar' table.
hr_HR: Hmm, broj osi u 'avar' tablici se razlikuje od broja osi u 'fvar' tablici.

en: Hmm, the axis count in the 'gvar' table is different from that in the 'fvar' table.
hr_HR: Hmm, broj osi u 'gvar' tablici se razlikuje od broja osi u 'fvar' tablici.

en: Hmm, this 'fvar' table has an unexpected size for an axis, I shan't parse it
hr_HR: Hmm, ova 'fvar' tablica sadrži neočekivanu veličinu osi. Neće se obraditi

en: Hmm, this 'fvar' table has an unexpected size for an instance, I shan't parse it
hr_HR: Hmm, ova 'fvar' tablica sadrži neočekivanu veličinu za instancu. Neće se obraditi

en: Hmm, this 'fvar' table has more axes than FontForge can handle.
hr_HR: Hmm, ova 'fvar' tablica sadrži više osi, nego što ih FontForge može obraditi.

en: Hmm, this 'fvar' table has more count/size pairs than I expect
hr_HR: Hmm, ova 'fvar' tablica sadrži više parova/veličina parova od očekivanog

en: Hmm, this 'fvar' table has no axes, that doesn't make sense.
hr_HR: Hmm, ova 'fvar' tablica ne sadrži osi. To nema smisla.

en: Hmm, this 'fvar' table has too few count/size pairs, I shan't parse it
hr_HR: Hmm, ova 'fvar' tablica sadrži premalo parova/veličina parova. Neće se obraditi

en: Hmm, this 'fvar' table is too short
hr_HR: Hmm, ova 'fvar' tablica je prekratka

en: Hmm, too many global tuples specified in the 'gvar' table.
     FontForge only supports %d
hr_HR: Hmm, 'gvar' tablica sadrži previše globalnih n-torki.
     FontForge podržava samo %d

en: Hojo (JIS X 0212-1990) Kanji Forms
hr_HR: Hojo Kanji oblici (JIS X 0212-1990)

en: Hold [Control] key to restrict
hr_HR: Drži [Control]-tipku pritisnutom za ograničavanje

en: Hold [Shift] key to merge
hr_HR: Drži [Shift]-tipku pritisnutom za sjedinjavanje

en: Holding down the Shift key will speed up arrow key motion by this factor
hr_HR: Držanjem tipke Shift će se pomak strelicom ubrzati ovim faktorom

en: Home Folder
hr_HR: Početna mapa

en: Hor. Construction
hr_HR: Vodoravna konstrukcija

en: Hor. Variants
hr_HR: Vodoravne varijante

en: Hori_zontal Metric Lines
hr_HR: _Linije vodoravne metrike

en: Horiz. Hint Color
hr_HR: Boja za vodoravne kontrole

note: GT: "Horiz." is an abbreviation for Horizontal
en: Horiz. Variants
hr_HR: Vodoravne varijante

en: Horizontal
hr_HR: Vodoravno

en: Horizontal Baselines
hr_HR: Vodoravne osnovne pismovne linije

en: Horizontal Counter Add
hr_HR: Vodoravno dodavanje unutarnjoj bjelini

en: Horizontal Counter Scale
hr_HR: Vodoravno skaliranje unutarnje bjeline

en: Horizontal Extension Italic Correction
hr_HR: Vodoravno proširenje ispravljanja kurziva

en: Horizontal Extents for %c%c%c%c
hr_HR: Vodoravna protezanja za %c%c%c%c

en: Horizontal High
hr_HR: Vodoravno visoko

en: Horizontal Kana Alternatives
hr_HR: Alternative vodoravnih Kana znakova

en: Horizontal Kerning
hr_HR: Vodoravno podrezivanje

en: Horizontal Low
hr_HR: Vodoravno nisko

en: Horizontal Medium
hr_HR: Vodoravno srednje

en: Horizontal Stem Height Add
hr_HR: Dodavanje visini vodoravnih poteza

en: Horizontal Stem Height Scale
hr_HR: Skaliranje visine vodoravnih poteza

en: Horizontal distance between the top
    and bottom elements of a skewed fraction.
hr_HR: Vodoravni razmak između gornjih i
    donjih elemenata ukošenog razlomka.

en: Horizontal: %d baseline | Horizontal: %d baselines
hr_HR[0]: Vodoravno: %d osnovna pismovna linija
hr_HR[1]: Vodoravno: %d osnovne pismovne linije
hr_HR[2]: Vodoravno: %d osnovnih pismovnih linija

en: Horseshoe E and A
hr_HR: Slova E i A u obliku potkovice

en: How many CID slots do you wish to add?
hr_HR: Koliko CID polja želiš dodati?

en: How many entries should there be in the cvt table?
hr_HR: Koliko zapisa treba 'cvt' tablica sadržati?

en: How many most-recent Undos should be kept?
hr_HR: Koliko poništavanja želiš zadržati?

en: How many unencoded glyph slots do you wish to add?
hr_HR: Koliko nekodiranih polja želiš dodati?

en: How to align these points?
hr_HR: Kako poravnati ove točke?

en: Hue:
hr_HR: Nijansa:

en: Hungarian
hr_HR: Mađarski

en: I can't even imagine how to attempt to interpolate gradients in layer %d of %s
hr_HR: Ne mogu si niti zamisliti kako interpolirati gradijente u sloju %d od %s

en: I can't even imagine how to attempt to interpolate images in layer %d of %s
hr_HR: Ne mogu si niti zamisliti kako interpolirati slike u sloju %d od %s

en: I can't figure out how to compare the subtable, %s, in %s to %s in %s
hr_HR: Nije jasno kako usporediti pod-tablicu %s u %s s %s u %s

en: I miscalculated the size of subtable %s, this means the kerning output is wrong.
hr_HR: Veličina pod-tablice „%s” je krivo izračunata, što znači da je izlazno podrezivanje krivo.

en: I'm sorry this file is too complex for me to understand (or is erroneous)
hr_HR: Datoteka je pre kompleksna (ili neispravna) za obrađivanje

en: I'm sorry this file is too complex for me to understand (or is erroneous, or is empty)
hr_HR: Datoteka je pre kompleksna (ili neispravna ili prazna) za obrađivanje

note: GT: "I." is an abbreviation for "Inherits"
en: I.
hr_HR: Naslij.

note: GT: Italic correction
en: I.C.
hr_HR: Isprav. kurz.

en: IPA Ext & Phonetic Ext (& Supplement)
hr_HR: IPA proširenje i fonetičko proširenje (i nadopuna)

en: IPA Extensions
hr_HR: IPA proširenja

en: IPA usage
hr_HR: IPA, upotreba međunarodne fonetske abecede

en: ISO (Deprecated)
hr_HR: ISO (zastarjelo)

en: ISO 10646-1 (Unicode, Full)
hr_HR: ISO 10646-1 (Unicode, Potpuni)

en: ISO 8859-1  (Latin1)
hr_HR: ISO 8859-1  (Latinica 1)

en: ISO 8859-10  (Latin6)
hr_HR: ISO 8859-10  (Latinica 6)

en: ISO 8859-11 (Thai)
hr_HR: ISO 8859-11 (Tajlandski)

en: ISO 8859-13  (Latin7)
hr_HR: ISO 8859-13  (Latinica 7)

en: ISO 8859-14  (Latin8)
hr_HR: ISO 8859-14  (Latinica 8)

en: ISO 8859-15  (Latin0)
hr_HR: ISO 8859-15  (Latinica 0)

en: ISO 8859-16  (Latin10)
hr_HR: ISO 8859-16  (Latinica 10)

en: ISO 8859-2  (Latin2)
hr_HR: ISO 8859-2  (Latinica 2)

en: ISO 8859-3  (Latin3)
hr_HR: ISO 8859-3  (Latinica 3)

en: ISO 8859-4  (Latin4)
hr_HR: ISO 8859-4  (Latinica 4)

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
hr_HR: ISO 8859-5 (Ćirilica)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
hr_HR: ISO 8859-6 (Arapski)

en: ISO 8859-7 (Greek)
hr_HR: ISO 8859-7 (Grčki)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
hr_HR: ISO 8859-8 (Hebrejski)

en: ISO 8859-9  (Latin5)
hr_HR: ISO 8859-9  (Latinica 5)

en: Icelandic
hr_HR: Islandski

en: Icons
hr_HR: Ikone

en: Identify by
hr_HR: Odredi prema

en: Ideographic Description Characters
hr_HR: Ideografski opisni znakovi

en: Ideographic Symbols and Punctuation
hr_HR: Ideografski simboli i interpunkcija

en: Ideographic character face bottom edge baseline
hr_HR: Lice ideografskog znaka, donji rub osnovne pismovne linije

en: Ideographic character face top edge baseline
hr_HR: Lice ideografskog znaka, gornji rub osnovne pismovne linije

en: Ideographic em-box bottom edge baseline
hr_HR: Četverac ideografskog znaka, donji rub osnovne pismovne linije

en: Ideographic em-box top edge baseline
hr_HR: Četverac ideografskog znaka, gornji rub osnovne pismovne linije

en: If a class name is a number, it must be the index of the class in the array of classes_simple.
hr_HR: Ako je ime klase broj, on mora biti indeks klase u nizu class_simple.

en: If a glyph has been edited so that it has a different
    number of points now, then any references
    which use point matching and depended on that glyph's
    point count will be incorrect.
hr_HR: Ako je grafem uređen tako da sad ima drugačiji
    broj točaka, onda će sve reference koje koriste
    poklapanje točaka i koje ovise o broju točaka tog
    grafema, biti netočne.

en: If a glyph in the second font is missing from the first, then
    add it to the first with the outlines of the second font in
    the background
hr_HR: Ako grafem u drugom fontu nedostaje u prvom fontu,
    onda ga dodaj prvom fontu s konturama drugog fonta u
    stražnji sloj

en: If a line has a bump on it then flatten out that bump
hr_HR: Ako linija ima neravninu, izgladi tu neravninu

en: If any of the above baselines are active then you should
    specify which one is the default baseline for each script
    in the font, and specify how to position glyphs in this
    script relative to all active baselines
hr_HR: Ako je bilo koja od gornjih osnovnih pismovnih linija aktivna,
    onda svakom pismu u fontu trebaš odrediti zadanu osnovnu
    pismovnu liniju i odrediti kako se pozicioniraju grafemi u
    ovom pismu, u odnosu na sve aktivne osnovne pismovne linije

en: If one of those glyphs already has a suffix
hr_HR: Ukoliko jedan od tih grafema već ima sufiks

en: If set then the entire font must be
    embedded in a document when any character is.
    Otherwise the document creator need
    only include the characters it uses.
hr_HR: Aktiviranjem ove oznake, ugrađuje se cijeli font,
    ako se koristi i samo jedan njegov znak.
    Kad nije aktivirano, program koji stvara dokument
    mora uključiti samo korištene znakove fonta.

en: If specified this should be a space separated list of integers each
    less than 16777216 which uniquely identify your organization
    FontForge will generate a random number for the final component.
hr_HR: Ako je određeno, to bi trebao biti popis cijelih brojeva odvojeni razmakom,
    manji od 16777216, koji jedinstveno identificiraju tvoju organizaciju.
    FontForge će stvoriti slučajni broj za konačnu komponentu.

en: If the design size is 0, then all other fields on that pane must be zero (or unspecified) too.
hr_HR: Ako je dizajn-veličina nula, onda i sva ostala polja ploče moraju biti nula (ili neodređena).

en: If the old-style 'kern' table contains unencoded glyphs
    (or glyphs encoded outside of the BMP), many Windows applications
    won't have any kerning at all. This option excludes such
    problematic glyphs from the old-style 'kern' table.
hr_HR: Ako stara vrsta 'kern' tablice sadrži nekodirane grafeme (ili grafeme
    kodirane izvan BMP područja), mnogi Windows programi neće imati
    nikakvo podrezivanje. Ovom se opcijom isključuju takvi problematični
    grafemi iz stare vrste ‚kern’ tablice.

en: If the search pattern is a single open contour
    then do not match the end points. They merely
    specify the direction from which the curve should
    move toward the next point (which will be matched),
    and the minimum distance between the first matched
    point and the one before it. The endpoints of the
    replace contour will also only be used for positioning.
    
    This allows you to match a right angle corner
    without needed to specify exactly how long the edges
    are which form the right angle.
hr_HR: Ako je traženi uzorak samo jedna otvorena kontura
    tad ne uspoređuj krajnje točke. One samo određuju
    smjer iz kojeg bi se krivulja trebala micati prema
    sljedećoj točci (koja će se usporediti), kao i
    minimalnu udaljenost između prve poklapajuće
    točke i one prije nje. Krajnje točke zamjenske konture
    će se također koristiti samo za pozicioniranje.
    
    To ti omogućuje usporediti kut pod pravim kutom,
    bez potrebe da točno odrediš duljinu rubova
    koji čine pravi kut.

en: If the slope of an adjusted point is near horizontal or vertical
    snap to that
hr_HR: Ako je nagib susjedne točke blizu vodoravne ili uspravne
    privuci na nju

en: If the start point of a contour is not an extremum, find a new start point (on the contour) which is.
hr_HR: Ako početna točka konture nije ekstrem, nađi novu početnu točku (na krivulji) koja je ekstrem.

en: If this glyph is used as a pattern to tile
    some other glyph then it is useful to specify
    the amount of whitespace surrounding the tile.
    Either specify a margin to extend the bounding
    box of the contents, or specify the bounds
    explicitly.
hr_HR: Ako se ovaj grafem koristi kao uzorak za pločice
    nekog drugog grafema, onda je korisno odrediti
    količinu bjeline oko pločice.
    Odredi marginu za širenje graničnog okvira
    sadržaja ili eksplicitno odredi granice.

en: If two adjacent points on the same path are less than a few
    emunits apart they will cause problems for some of FontForge's
    commands. PostScript shouldn't care though.
hr_HR: Ako su dvije susjedne točke na istoj stazi udaljen manje od par
    jedinica četverca, one će raditi probleme u nekim FontForgeovim
    naredbama. PostScriptu bi to trebalo biti svejedno.

en: If two glyphs differ, then add the outlines of the second glyph
    to the background layer of the first (So when opening the first
    the differences will be visible).
hr_HR: Ako se dva grafema razlikuju, dodaj konture drugog grafema
    u stražnji sloj prvoga (Tako će prilikom otvaranja prvoga
    razlike biti vidljive).

en: If you are running an X11 clipboard manager you might want
    to turn this off. FF can put things into its internal clipboard
    which it cannot export to X11 (things like copying more than
    one glyph in the fontview). If you have a clipboard manager
    running it will force these to be exported with consequent
    loss of data.
hr_HR: Ako pokrećeš X11 upravljača međuspremnika, možda želiš
    isključiti ovu opciju. FF može stvari spremiti u svoj unutarnji
    međuspremnik, koje ne može izvesti u X11 (stvari poput kopiranja
    više od jednog grafema u prikazu fonta). Ako imaš upravljača
    međuspremnika, stvari će se izvesti s gubitkom podataka zbog
    gore navedenog.

en: If you don't specify a suffix, the glyphs don't get renamed.
hr_HR: Ako ne odrediš sufiks, grafemi se neće preimenovati.

en: If you have made any changes to the hints,
    then in addition to changing the glyph's hints
    refigure it's hint masks and substitution points.
hr_HR: Ako su kontrole promijenjene, tada pored
    same promjene kontrola grafema, također
    preobliči maske kontrola i točke zamjene.

en: If you leave this field blank FontForge will use a default based on
    either the version string above, or one in the 'name' table.
hr_HR: Ako ovo polje ostaviš praznim, FontForge će koristiti zadanu vrijednost
    na osnovi znakovnog niza verzije ili verzije u tablici „name”.

en: If you leave this field blank FontForge will use a default based on
    either the version string, or one in the 'name' table.
hr_HR: Ako ovo polje ostaviš praznim, FontForge će koristiti zadanu vrijednost
    na osnovi znakovnog niza verzije ili verzije u tablici „name”.

en: If you specify a design size range, then you are supposed to specify a style id and style name too. FontForge will allow you to leave those fields blank, but other applications may not.
hr_HR: Ako odrediš raspon dizajn-veličine, onda moraš odrediti ID-oznaku stila i naziv stila. FontForge dozvoljava ostavljanje polja praznima, ali ostali programi to možda ne dozvoljavaju.

en: If you specify a design size, it must be positive
hr_HR: Ako odrediš dizajn-veličinu, onda on mora biti pozitivna

en: If you specify a style id for the design size, then you must specify a size range
hr_HR: Ako odrediš ID-oznaku stila za dizajn-veličinu, onda moraš odrediti raspon veličine

en: If you specify a style id for the design size, then you must specify a style name
hr_HR: Ako odrediš ID-oznaku stila za dizajn-veličinu, onda moraš odrediti naziv stila

en: If you specify a style name for the design size, then you must specify a style id
hr_HR: Ako odrediš naziv stila za dizajn-veličinu, onda moraš odrediti ID-oznaku stila

en: If you wish to replace Adobe's OtherSubrs array (for Type1 fonts)
    with an array of your own, set this to point to a file containing
    a list of up to 14 PostScript subroutines. Each subroutine must
    be preceded by a line starting with '%%%%' (any text before the
    first '%%%%' line will be treated as an initial copyright notice).
    The first three subroutines are for flex hints, the next for hint
    substitution (this MUST be present), the 14th (or 13 as the
    numbering actually starts with 0) is for counter hints.
    The subroutines should not be enclosed in a [ ] pair.
hr_HR: Ako želiš zamijeniti Adobeov niz 'OtherSubrs' (za Type1 fontove)
    s nizom vlastitih, postavi ovo tako, da pokazuje na datoteku koja
    sadrži popis od do 14 PostScript potprograma. Svakom potprogramu
    mora prethoditi redak koji počinje s '%%%%' (bilo koji tekst prije
    prvog '%%%%' retka će se tretirat kao početna obavijest o autorskom
    pravu). Prva tri potprograma su za 'flex' kontrole, sljedeći su za
    zamjene kontrola (ovo MORA biti prisutno), 14. (ili 13. budući da
    numeriranje zapravo počinje s 0) je za kontrole unutarnjih bjelina.
    Podrutine se ne trebaju stavljati u uglate zagrade [ ].

en: If your SFD contains images, write them as PNG; this results in smaller SFDs; but was not supported in FontForge versions compiled before July 2019, so older FontForge versions cannot read them.
hr_HR: Ako tvoj SFD sadrži slike, zapiši ih kao PNG, što rezultira manjim SFD datotekama. To nije bilo podržano u FontForge verzijama kompiliranima prije srpnja 2019., tako da ih starije FontForge verzije ne mogu čitati.

en: Igbo
hr_HR: Igboški

en: Ignore
hr_HR: Zanemari

en: Ignore Base Glyphs
hr_HR: Zanemari osnovne grafeme

en: Ignore Combining Marks
hr_HR: Zanemari spojne dijakritičke znakove

en: Ignore Ligatures
hr_HR: Zanemari ligature

en: Ignore this problem in the future
hr_HR: Ubuduće zanemari ovaj problem

en: Ignoring duplicate /CharStrings entry
hr_HR: Zanemaruje se dupli /CharStrings unos

en: Ignoring duplicate /Subrs entry
hr_HR: Zanemaruje se dupli /Subrs unos

en: Image
hr_HR: Slika

en: Image Info
hr_HR: Informacije o slici

en: Image Path
hr_HR: Staze za slike

en: Image Size:  %d x %d  pixels
hr_HR: Veličina slike:  %d × %d  piksela

en: Image Template
hr_HR: Slikovni predložak

en: Image at:      (%.0f,%.0f)
hr_HR: Sliku na:      (%.0f,%.0f)

en: Image used for disabled listmarks (overrides the box)
hr_HR: Slika za deaktivirane oznake u popisu (nadvladava okvir)

en: Image used for enabled listmarks (overrides the box)
hr_HR: Slika za aktivirane oznake u popisu (nadvladava okvir)

en: Image used instead of the Check Box Off Mark
hr_HR: Slika, korištena umjesto oznake za isključeni potvrdni okvir

en: Image used instead of the Check Box Off Mark (when the radio is disabled)
hr_HR: Slika, korištena umjesto oznake za isključeni potvrdni okvir (kad je izborni gumb deaktiviran)

en: Image used instead of the Radio Off Mark
hr_HR: Slika, korištena umjesto oznake za isključeni izborni gumb

en: Image used instead of the Radio Off Mark (when the radio is disabled)
hr_HR: Slika, korištena umjesto oznake za isključeni izborni gumb (kad je izborni gumb deaktiviran)

en: Image used instead of the Radio On Mark
hr_HR: Slika, korištena umjesto oznake za uključeni izborni gumb

en: Image used instead of the Radio On Mark (when the radio is disabled)
hr_HR: Slika, korištena umjesto oznake za uključeni izborni gumb (kad je izborni gumb deaktiviran)

en: Image2 skipped as it uses an unsupported image type
hr_HR: Slika2 preskočena, jer koristi nepodržanu vrstu slike

en: Imperial Aramaic
hr_HR: Carsko armejsko

en: Implied Topology
hr_HR: Implicirana topologija

en: Import
hr_HR: Uvezi

en: Import Lookup
hr_HR: Uvezi tablicu definicija

en: Import Parameters
hr_HR: Uvezi parametre

en: Imports a lookup (and all its subtables) from another font.
hr_HR: Uvozi tablicu definicija (i sve pod-tablice) iz jednog drugog fonta.

en: In %s, in glyph %s, 'CFF ' advance width (%d) and
      'hmtx' width (%d) do not match. (Subsequent mismatches will not be reported)
hr_HR: U %s, u grafemu %s, 'CFF ' širina stošca (%d) i
      'hmtx' širina (%d) se ne poklapaju. (O daljnjim nepoklapanjima se više neće izvještavati)

en: In %s, the advance width (%d) for glyph %s is greater than the maximum (%d)
hr_HR: U %s, širina stošca (%d) grafema %s je veća od maksimalne širine (%d)

en: In GID %d the advance width (%d) is greater than the stated maximum (%d)
hr_HR: U grafemu s ID-oznakom %d, širina stošca (%d) je veća od navedene maksimalne širine (%d)

en: In GID %d, 'CFF ' advance width (%d) and 'hmtx' width (%d) do not match.
      (Subsequent mismatches will not be reported)
hr_HR: U grafemu s ID-oznakom %d, 'CFF ' širina stošca (%d) i 'hmtx' širina (%d) se ne poklapaju.
      (O daljnjim nepoklapanjima se više neće izvještavati)

en: In TTF/OTF
hr_HR: U TTF/OTF

en: In a Reverse Chaining Substitution there must be exactly as many replacements as there are glyph names in the match coverage table
hr_HR: U obrnutoj zamjeni niza mora postojati onoliko zamjena, koliko je naziva grafema u tablici pokrivenosti za uspoređivanje

en: In a Reverse Chaining Substitution there must be exactly one coverage table to match
hr_HR: U obrnutoj zamjeni niza mora postojati samo jedna tablica pokrivenosti za uspoređivanje

en: In a Reverse Chaining Substitution there must be exactly one coverage table with replacements
hr_HR: U obrnutoj zamjeni niza mora postojati samo jedna tablica pokrivenosti sa zamjenama

note: GT: This is a reference to "Much Ado About Nothing". The string should read GT: "A ligature sub-table in Apple's 'mort'/'morx' table is too\ncomplex for me to understand. I shall give up on it.\nYour ligatures may not be complete."
en: In an attempt to process the ligatures of this font, I've concluded
    that the state machine in Apple's mort/morx table is
    (like the learned constable) too cunning to be understood.
    I shall give up on it. Your ligatures may be incomplete.
hr_HR: Pod-tablica ligatura u Appleovoj 'mort'/'morx' tablici stanja
    je prekompleksna da bi se razumjela. Odustaje se od nje.
    Tvoje ligature možda nisu ispravne.

en: In an italic font the horizontal change per unit vertical change
hr_HR: U kurzivnom fontu, vodoravna promjena jedinicama uspravne promjene

en: In character %s, could not find reference to %s
hr_HR: U znaku %s, nije nađena referenca na %s

en: In character %s, there are too few points on a path in the base
hr_HR: U znaku %s je premalo točaka na stazi osnovnog znaka

en: In character %s, there are too many points on a path in the base
hr_HR: U znaku %s je previše točaka na stazi osnovnog znaka

en: In every lookup that uses a glyph, check that at
    least one feature is active for the glyph's script.
hr_HR: U svakoj tablici definicija koja koristi grafem, provjeri,
    da je barem jedna funkcija aktivna za pismo grafema.

en: In font %1$d the advance width of glyph %2$.30s does not scale the base advance width properly, it shall be forced to the proper value
hr_HR: U fontu %1$d, širina stošca grafema %2$.30s ne skalira širinu stošca osnove ispravno, prisilit će se na ispravnu vrijednost

en: In font %1$d the glyph %2$.30s either starts before 0, or extends after the advance width or is above the ascent or below the descent
hr_HR: U fontu %1$d grafem %2$.30s počinje prije 0 ili je duži od širine stošca ili je viši od uzlaznog poteza ili je niži od silaznog poteza

en: In glyph %s the reference to %s is positioned by point matching, and the point numbers may no longer reflect the original intent.
    Do you want to proceed anyway?
hr_HR: U grafemu %s je referenca na %s pozicionirana poklapanjem točaka i brojevi točaka možda više ne prikazuju originalnu namjeru.
    Želiš li svejedno nastaviti?

en: In lookup subtable %.30s you refer to a glyph named %.80s, which is not in the font yet. Was this intentional?
hr_HR: U pod-tablici %.30s se referenciraš na naziv grafema %.80s, koji još ne postoji u fontu. Je li je to namjerno tako?

en: In lookup subtable %.30s you replace a glyph with itself. Was this intentional?
hr_HR: U pod-tablici %.30s zamijenjuješ grafem sa samim sobom. Je li je to namjerno tako?

en: In the 'kern' table, a subtable's length does not match the number of kerning pairs.
hr_HR: U 'kern' tablici se duljina jedne pod-tablice ne poklapa s brojem parova podrezivanja.

en: In the MS 'MATH' table this value specifies where (horizontally)
    an accent should be placed above the glyph. Vertical placement
    is handled by other means
hr_HR: U tablici MS 'MATH' ova vrijednost određuje, gdje se (vodoravno)
    naglasak treba staviti iznad grafema. Uspravno pozicioniranje
    se rješava na drugi način

en: In the Outline View, the Shift key constrains motion to be parallel to the ItalicAngle rather than constraining it to be vertical.
hr_HR: U prikazu kontura, Shift tipka zadržava paralelne pomake prema nagibu kurziva umjesto prema uspravnom.

note: GT: Spoof on the bible
en: In the beginning was the letter...
hr_HR: U početku bijaše slovo …

en: In the design size range, the bottom field must be less than the design size.
hr_HR: U rasponu dizajn-veličina, donje polje mora biti manje od dizajn-veličine.

en: In the design size range, the bottom top must be more than the design size.
hr_HR: U rasponu dizajn-veličina, donji vrh mora biti više od dizajn-veličine.

en: In the saved font, force all glyph names to match those in the specified namelist
hr_HR: U spremljenom fontu, prisili poklapanje svih naziva grafema sa određenim popisom naziva

en: In this format you define a series of glyph classes and
    specify a matrix showing how each class interacts with all
    the others.
hr_HR: U ovom formatu definiraš niz klasa grafema i određuješ
    matricu, koja pokazuje kako svaka klasa uzajamno djeluje
    sa svim ostalim klasama.

en: In this format you specify every kerning pair in which
    you are interested in.
hr_HR: U ovom formatu određuješ svaki par za podrezivanje
    koji te zanima.

en: In_line...
hr_HR: Unutarnja _linija …

en: Inactive Layer Color
hr_HR: Boja za neaktivne slojeve

en: Inactive Thick Layer Color
hr_HR: Boja debelih kontura u neaktivnim slojevima

en: Inactive handles in the glyph editor will be drawn with this alpha value (range: 0-255 default is 255).
hr_HR: Neaktivne ručke će se u uređivaču grafema prikazati s ovom alfa vrijednosti (raspon: 0 – 255, zadano je 255).

en: InactiveHandleAlpha
hr_HR: Alfa neaktivnih ručaka

en: Inari Sami
hr_HR: Inari Sami (Laponski)

en: Include Empty Blocks
hr_HR: Dodaj prazne blokove

en: Include Whitespace below Tile
hr_HR: Uključi bjelinu ispod pločice

en: Include filename too long on line %d of %s
hr_HR: 'include filename' predugački u %d. retku od %s

en: Includes nested too deeply on line %d of %s
hr_HR: 'include' naredbe su ugniježdene preduboko u %d. retku od %s

en: Incorrect number of deltas in cvt
hr_HR: Neispravan broj delta instrukcija u cvt-u

en: Incorrect number of deltas in glyph %d (%s)
hr_HR: Neispravan broj delta instrukcija u grafemu %d (%s)

en: Incorrect number of instances weights, or illegal numbers
hr_HR: Neispravni broj debljine instance ili nepravilni broj

en: Increment Bearings By:
hr_HR: Promijeni odmake ovoliko:

en: Increment LBearing By:
hr_HR: Promijeni lijevi odmak ovoliko:

en: Increment RBearing By:
hr_HR: Promijeni desni odmak ovoliko:

en: Increment V. Adv. By:
hr_HR: Promijeni visinu stošca ovoliko:

en: Increment Width By:
hr_HR: Promijeni širinu stošca ovoliko:

en: Index
hr_HR: Indeks

en: Index in use
hr_HR: Indeks u upotrebi

en: Index out of range in %s
hr_HR: Indeks izvan raspona u %s

en: Index too big (must be <%d) "%s
hr_HR: Indeks prevelik (mora biti manji od %d) "%s

en: Indic (& Tibetan) hanging baseline
hr_HR: Indijska (i Tibetska) osnovna pismovna linija

en: Indic Reordering
hr_HR: Indijski redoslijed

en: Indic Siyaq Numbers
hr_HR: Indijske Siyaq brojke

en: Indic State Machine
hr_HR: Indijski, tablica stanja

en: Indic reordering
hr_HR: Indijski redoslijed

en: Indicates a notable grid pixel when suggesting deltas.
hr_HR: Naznačuje vidljivi piksel mreže prilikom predlaganja delta instrukcija.

en: Indonesian
hr_HR: Indonezijski

en: Industry Specific
hr_HR: Specifični za industriju

en: Ingush
hr_HR: Inguški

en: Inherit
hr_HR: Naslijedi

en: Inherited
hr_HR: Naslijeđeno

en: Inherits for same field in parent
hr_HR: Naslijeđuje za isto polje u nadređenom

en: Inherits from
hr_HR: Naslijeđuje od

en: Initial Forms
hr_HR: Početni oblici

en: Initialize Plugins?
hr_HR: Inicijalizirati dodatke?

en: Initials
hr_HR: Inicijali

en: Inline
hr_HR: Unutarnja kontura

en: Inline All References
hr_HR: Odspoji sve reference

en: Inline Flipped References
hr_HR: Odspoji preokrenute reference

en: Inlining glyphs
hr_HR: Izrada unutarnjih kontura grafema

en: Inner Border:
hr_HR: Unutarnji obrub:

en: Inscriptional Pahlavi
hr_HR: Pahlavisjki zapis

en: Inscriptional Parthian
hr_HR: Parćanski zapis

en: Inse_rt Point On Spline At...
hr_HR: U_metni točku na krivulji pri …

en: Insert Before Current Glyph
hr_HR: Umetni ispred trenutačnog grafema

en: Insert Before Marked Glyph
hr_HR: Umetni ispred označenog grafema

en: Insert F_ont...
hr_HR: Umetni f_ont …

en: Insert Glyph _After...
hr_HR: Umetni grafem i_za …

en: Insert Glyph _Before...
hr_HR: Umetni grafem _ispred …

en: Insert Point On Spline At...
hr_HR: Umetni točku na krivulji pri …

en: Insert Text Outlines
hr_HR: Umetni konture teksta

en: Insert Text Outlines...
hr_HR: Umetni konture teksta …

en: Insert _Blank
hr_HR: Umetni pra_zno

en: Insert a point on the given spline at either...
hr_HR: Umetni točku na krivulji pri …

en: Insert random text in the specified script
hr_HR: Umetni slučajni tekst u određenom pismu

en: Installable Font
hr_HR: Omogući instaliranje fonta

en: Instance fonts may only contain a 'cvt ' table, but %.30s has some other truetype table as well
hr_HR: Fontovi instanca smiju sadržati samo 'cvt ' tablicu, ali %.30s ima još i neku drugu truetype tablicu

en: Instant/Horizontal
hr_HR: Trenutno/Vodoravno

en: Instant/Vertical
hr_HR: Trenutno/Uspravno

en: InstructBallTerminals
hr_HR: Instrukcije okruglih završetaka

en: InstructDiagonalStems
hr_HR: Instrukcije dijagonalnih poteza

en: InstructSerifs
hr_HR: Instrukcije serifa

en: Instruction Gloss (TrueType)
hr_HR: Glosar za instrukcije (TrueType)

en: Instructions in a TrueType font refer to
    points by number, so if you edit a glyph
    in such a way that some points have different
    numbers (add points, remove them, etc.) then
    the instructions will be applied to the wrong
    points with disasterous results.
      Normally FontForge will remove the instructions
    if it detects that the points have been renumbered
    in order to avoid the above problem. You may turn
    this behavior off -- but be careful!
hr_HR: Instrukcije u TrueType fontu se odnose na
    točke po broju, pa ako urediš grafem,
    na način da neke točke imaju drugačije
    brojeve (dodavanjem točaka, uklanjanjem, itd.),
    tada će se instrukcije primijeniti na pogrešnim
    točkama s katastrofalnim rezultatima.
      FontForge obično uklanja instrukcije,
    ako otkrije da su točke nanovo pobrojene,
    kako bi se izbjegao gornji problem. Ovo možeš
    isključiti – ali pazi što radiš!

en: Instructions out of date
hr_HR: Zastarjele instrukcije

en: Instructions were changed
hr_HR: Instrukcije su promijenjene

en: Interface
hr_HR: Sučelje

en: Intermediate Points:
hr_HR: Međutočke:

en: Internal Err: Unable to put data back into file
hr_HR: Unutarnja greška: Nemoguće vraćanje podataka natrag u datoteku

en: Internal Only
hr_HR: Samo unutarnji

en: Internal error in creating FNT. File offset wrong
hr_HR: Interna greška tijekom generiranja FNT-a. Krivi datotečni odmak

en: Internal error in creating FNT. File offset wrong in bitmap data
hr_HR: Interna greška tijekom generiranja FNT-a. Krivi datotečni odmak u bitmap podacima

en: Internal state messed up on line %d of %s
hr_HR: Interno stanje poremećeno u %d. retku od %s

en: Interpo_late Fonts...
hr_HR: Interpo_liraj fontove …

en: Interpolate Fonts
hr_HR: Interpoliraj fontove

en: Interpolate between stem edges some important points, not affected by other instructions.
hr_HR: Interpoliraj između rubova posteza neke važne točke, na koje druge instrukcije ne utječu.

en: InterpolateCPsOnMotion
hr_HR: Interpoliraj kontrolne točke prilikom premještanja

en: InterpolateStrongPoints
hr_HR: Interpoliraj važne točke

en: Interpolating Problem
hr_HR: Problem s interpoliranjem

en: Interpolating a font with itself achieves nothing
hr_HR: Interpoliranjem fonta sa samim sobom se ništa ne dobija

en: Interpolating between %.20s and:
hr_HR: Interpolacija između %.20s i:

en: Interpolating between fonts with different editing types (ie. between type3 and type1)
hr_HR: Interpoliranje fontova s različitim vrstama uređivanja (npr. između type3 i type1)

en: Interpolating between fonts with different spline orders (i.e. between postscript and truetype)
hr_HR: Interpoliranje fontova s različitim vrstama krivulja (npr. između postscript i truetype)

en: Interpretation:
hr_HR: Interpretacija:

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "None", ignore "Interpretation|" GT: In french this could be "Aucun" or "Aucune" depending on the gender GT:  of "Interpretation"
en: Interpretation|None
hr_HR: Bez

en: Interpreted as:
hr_HR: Interpretirano kao:

en: Interpreting Glyphs
hr_HR: Interpretiranje grafema

en: Intersecting Paths
hr_HR: Presijecajuće staze

en: Intra Class Distance
hr_HR: Udaljenost među klasama

en: Intra Class Distance:
hr_HR: Udaljenost među klasama:

en: Introduction
hr_HR: Uvod

en: Invalid CID range in glyph class on line %d of %s
hr_HR: Neispravni CID raspon u klasi grafema u %d. retku od %s

en: Invalid Encoding
hr_HR: Nevaljano kodiranje

en: Invalid FD (%d) assigned to CID %d.
hr_HR: Neispravni FD (%d) dodijeljen CID-u %d.

en: Invalid character outside of string in sfnts array
hr_HR: Neispravni znak izvan znakovnog niza u sfnt nizu

en: Invalid comment string (negative length?) in 'PfEd' table for glyph %s.
hr_HR: Neispravan znakovni niz komentara (negativne duljine?) u 'PfEd' tablici za grafem %s.

en: Invalid compressed table length for '%c%c%c%c'.
hr_HR: Neispravna duljina komprimirane tablice za '%c%c%c%c'.

en: Invalid cursive position on line %d of %s
hr_HR: Neispravno pozicioniranje kurziva u %d. retku od %s

en: Invalid font count in TTC %s.
hr_HR: Neispravan broj fontova u TTC %s.

en: Invalid glif name.
hr_HR: Neispravni naziv 'glif'-a.

en: Invalid glyph for %s when fixing up references.
hr_HR: Neispravni grafem za %s prilikom ispravljanja referenci.

en: Invalid glyph name range in glyph class on line %d of %s
hr_HR: Neispravni raspon naziva grafema u klasi grafema u %d. retku od %s

en: Invalid guideline.
hr_HR: Neispravna vodilica.

en: Invalid hex digit in sfnts array
hr_HR: Neispravna heksadecimalna brojka u sfnt nizu

en: Invalid language
hr_HR: Neispravni jezik

en: Invalid ligature offset
hr_HR: Neispravni odmak ligature

en: Invalid lookup table format. %d
hr_HR: Neipsravni format tablice definicija. %d

en: Invalid or unsupported format (%d) for subtable of 'kern' table
hr_HR: Neispravni ili nepodržani format (%d) za pod-tablicu 'kern' tablice

en: Invalid or unsupported version (0x%x) for 'kern' table
hr_HR: Neispravna ili nepodržana verzija (0×%x) za 'kern' tablicu

en: Invalid platform for string on line %d of %s
hr_HR: Neispravna platforma za znakovni niz u %d. retku od %s

en: Invalid point match. Point would be after this reference.
hr_HR: Neispravno poklapanje točke. Točka bi bila iza ove reference.

en: Invalid point size
hr_HR: Neispravna veličina u točkama

en: Invalid ttf hmtx table (or hhea), numOfLongMetrics is 0
hr_HR: Neipravna ttf 'hmtx' tablica (ili 'hhea'), 'numOfLongMetrics' je 0

en: Invalid ttf vmtx table (or vhea), numOfLongVerMetrics is 0
hr_HR: Neipravna ttf 'vmtx' tablica (ili 'vhea'), 'numOfLongVerMetrics' je 0

en: Invalid unit vector has been specified. The hint is ignored.
hr_HR: Određena je neispravna vektorska jedinica. Kontrola se zanemaruje.

en: Irish
hr_HR: Irski

en: Irish Gaelic
hr_HR: Škotski keltski

en: Irish Gaelic (with dot)
hr_HR: Irski keltski (s točkom)

en: Irish Traditional
hr_HR: Irski tradicionalni

en: Irrelevant _Factor:
hr_HR: _Faktor zanemarivanja:

en: Is Extended Shape
hr_HR: Je razvučeni oblik

en: Is Layer Editable?
hr_HR: Je li sloj urediv?

en: Is Layer Visible?
hr_HR: Je li sloj vidljiv?

en: Is Offset
hr_HR: Je odmak

en: Is this an extended shape (like a tall parenthesis)?
    Extended shapes need special attention for vertical
    superscript placement.
hr_HR: Je li ovo razvučeni oblik (poput visoke zagrade)?
    Razvučeni oblici zahtijevaju posebnu pažnju za
    uspravno pozicioniranje eksponenata.

en: Is this horizontal or vertical kerning data?
hr_HR: Radi li se o vodoravnom i uspravnom podrezivanju?

en: Isolated
hr_HR: Samostalni

en: Isolated Forms
hr_HR: Samostalni oblici

en: It looks to me as though there's a morx sub-table with more than 1000
     states. Which makes me think there's probably an error
hr_HR: Čini se da morx pod-tablica sadrži više od 1000 stanja.
     Zbog toga vjerujem, da postoji neka greška

en: It looks to me as though there's a morx sub-table with more than 1000
     transitions. Which makes me think there's probably an error
hr_HR: Čini se da morx pod-tablica sadrži više od 1000 tranzicija.
     Zbog toga vjerujem, da postoji neka greška

en: Italian
hr_HR: Talijanski

en: Italian Swiss
hr_HR: Talijanski Švicarski

en: Italic
hr_HR: Kurziv

en: Italic Advance Col
hr_HR: Boja za širine stošca kurziva

en: Italic Angle
hr_HR: Kut kurziva

en: Italic Angle:
hr_HR: Kut kurziva:

en: Italic Conversion
hr_HR: Konverzija kurziva

en: Italic Coord. Color
hr_HR: Boja za koordinatne osi kurziva

note: GT: "Cor" is an abbreviation for correction
en: Italic Cor:
hr_HR: Isprav. kurziva:

en: Italic Correction
hr_HR: Ispravljanje kurziva

en: Italic Correction:
hr_HR: Ispravljanje kurziva:

en: ItalicConstrained
hr_HR: Ograničeno na kurziv

note: GT: Italic Correction
en: ItalicCor.
hr_HR: Ispravljanje kurziva

en: Italics
hr_HR: Kurzivi

en: JIS2004 Forms
hr_HR: JIS2004 oblici

en: JIS78 Forms
hr_HR: JIS78 oblici

en: JIS83 Forms
hr_HR: JIS83 oblici

en: JIS90 Forms
hr_HR: JIS90 oblici

en: JSTF extension max at priority %d #%d for %c%c%c%c in %c%c%c%c
hr_HR: JSTF maks. širenje pri važnosti %d #%d za %c%c%c%c u %c%c%c%c

note: GT: This string is used to generate a name for an OpenType lookup. GT:  the %c%c... is the language followed by the script (OT tags)
en: JSTF shrinkage max at priority %d #%d for %c%c%c%c in %c%c%c%c
hr_HR: JSTF maks. suženje pri važnosti %d #%d za %c%c%c%c u %c%c%c%c

en: JSTF table is too long.
hr_HR: JSTF tablica je predugačka.

en: Japanese
hr_HR: Japanski

en: Japanese Forms (Obsolete)
hr_HR: Japanski oblici (zastarjelo)

en: Javanese
hr_HR: Javanski

en: Javanese (roman)
hr_HR: Javansko (latinica)

en: Johab (Korean)
hr_HR: Johab (Korejski)

en: Join Limit:
hr_HR: Ograničenje spoja:

en: JoinSnap
hr_HR: Udaljenost za spajanje

en: Justification Alternatives
hr_HR: Alternative za poravnanje

en: Justified Languages
hr_HR: Poravnanje – jezici

en: Justified Scripts
hr_HR: Poravnanje – pisma

en: KOI8-R (Cyrillic)
hr_HR: KOI8-R (Ćirilica)

en: KSC 5601-1987 (Korean)
hr_HR: KSC 5601-1987 (Korejski)

en: Kabardian
hr_HR: Kabardinski

en: Kaithi
hr_HR: Kajtsko

en: Kana Extended-A
hr_HR: Kana, prošireno-A

en: Kana Extended-B
hr_HR: Kana prošireno-B

en: Kana Supplement
hr_HR: Kana, dopuna

en: Kangxi Radicals
hr_HR: Kangxi radikali

en: Karelian
hr_HR: Karelski

en: Kashmiri
hr_HR: Kašmirski

en: Kashmiri (India)
hr_HR: Kašmirski (Indija)

en: Katakana (& Phonetic Extensions)
hr_HR: Katakana (i fonetska proširenja)

en: Katakana Half Width Forms
hr_HR: Katakana oblici polovične širine

en: Katakana Phonetic Extensions
hr_HR: Katakana fonetska proširenja

en: Kazakh
hr_HR: Kazaški

en: Ker_n By Classes...
hr_HR: Podreziva_nje pomoću klasa …

en: Kern
hr_HR: Podrezivanje

en: Kern Adjusts
hr_HR: Podešavanja podrezivanja

en: Kern By Classes
hr_HR: Podrezivanje pomoću klasa

en: Kern Line Color
hr_HR: Boja za linije podrezivanja

en: Kern Offset:
hr_HR: Odmak podrezivanja:

en: Kern Pair Closeup
hr_HR: Detaljni prikaz podrezanog para

en: Kern Pair Closeup...
hr_HR: Detaljni prikaz podrezanog para …

en: Kern Pairs
hr_HR: Parovi podrezivanja

en: Kern Size
hr_HR: Količina podrezivanja

en: Kern Values:
hr_HR: Vrijednosti podrezivanja:

en: Kern by State
hr_HR: Podrezivanje pomoću stanja

en: Kern:
hr_HR: Podrezivanje:

en: KernClass|_New Lookup...
hr_HR: _Nova tablica definicija …

en: KernPair with no subtable name.
hr_HR: Podrezivanje parova bez naziva pod-talblice.

en: Kerning
hr_HR: Podrezivanje

en: Kerning & such
hr_HR: Podrezivanje i sl.

en: Kerning Class
hr_HR: Klasa podrezivanja

en: Kerning Metrics For %.50s
hr_HR: Metrika podrezivanja za %.50s

en: Kerning State Machine
hr_HR: Podrezivanje, tablica stanja

en: Kerning between “%s” and %s is %d in %s and %d in %s
hr_HR: Podrezivanje između „%s” i „%s” je %d u %s i %d u %s

note: GT: The %s is the name of the lookup subtable containing this kerning class
en: Kerning by Classes: %s
hr_HR: Podrezivanje pomoću klasa: %s

en: Kerning direction
hr_HR: Smjer podrezivanja

en: Kerning format
hr_HR: Format podrezivanja

en: Kerning is likely to fail on Windows
hr_HR: Podrezivanje vjerojatno neće raditi na Windowsu

en: Kerning may be specified either by classes of glyphs
    or by pairwise combinations of individual glyphs.
    Which do you want for this subtable?
hr_HR: Podrezivanje se može odrediti pomoću klasa grafema
    ili pomoću pojedinačnih parova.
    Koji vrstu podrezivanja želiš za ovu pod-tablicu?

en: Kerning subtable 3 says the glyph count is %d, but maxp says %d
hr_HR: Treća pod-tablica podrezivanja kaže da je broj grafema %d, ali 'maxp' kaže %d

en: Kerning values must be even
hr_HR: Vrijednosti podrezivanja moraju biti jednake

en: Key
hr_HR: Ključ

note: GT: Here "def" is a PostScript keyword, (meaning define). GT: This "def" should not be translated as it is part of the PostScript language.
en: Key for a def must be a string or name literal
hr_HR: Ključ za 'def' mora biti znakovni niz ili doslovni naziv

en: Khakass
hr_HR: Hakaski

en: Khanty-Kazim
hr_HR: Hantski-Kazim

en: Khanty-Shurishkar
hr_HR: Hantski-Shurishkar

en: Khanty-Vakhi
hr_HR: Hantski-Vak

en: Khitan Small Script
hr_HR: Kitansko malo pismo

en: Khmer
hr_HR: Kmersko

en: Khmer & Khmer Symbols
hr_HR: Khmersko i Khmerski simboli

en: Khmer Symbols
hr_HR: Kmerski simboli

en: Khojki
hr_HR: Khojsko

en: Khutsuri Georgian
hr_HR: Khutsuri Gruzijski

en: Kikongo
hr_HR: Kikongški

en: Kinyarwanda/Ruanda
hr_HR: Rwanda/Ruanda

en: Kirghiz
hr_HR: Kirgiški

en: Korean
hr_HR: Korejski

en: Korean (Johab)
hr_HR: Korejski (Johab)

en: Korean Old Hangul
hr_HR: Korejski staro-hangulski

en: Koryak
hr_HR: Korjački

en: Kurdish
hr_HR: Kurdski

en: Kurukh
hr_HR: Kuruški

en: L-Cree
hr_HR: Cree-L

en: LBearing:
hr_HR: Lijevi odmak:

en: LSB
hr_HR: Lijevi bočni odmak

en: LSB Compression Percent
hr_HR: Postotak sužavanja lijevog odmaka grafema

en: L_ater
hr_HR: K_asniju

en: L_oad Namelist...
hr_HR: Učitaj popis na_ziva grafema …

en: Label
hr_HR: Etiketa

en: Label Color
hr_HR: Boja etikete

en: Label Gl_yph By
hr_HR: Prikaži etikete _grafema kao

en: Ladin
hr_HR: Ladinski

en: Language
hr_HR: Jezik

en: Language List
hr_HR: Popis jezika

en: Language Missing
hr_HR: Jezik nedostaje

en: Language Tag:
hr_HR: Oznaka jezika:

en: Language info
hr_HR: Informacije o jeziku

en: Language(s)
hr_HR: Jezici

en: Language|New
hr_HR: Novi

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Malayalam", ignore "Lang|" GT: The msgstr should contain a translation of "Amharic", ignore "Lang|"
en: Lang|Amharic
hr_HR: Amharski

en: Lang|Arabic
hr_HR: Arapski

en: Lang|Armenian
hr_HR: Armenski

en: Lang|Avar
hr_HR: Avarski

en: Lang|Bengali
hr_HR: Bengalski

en: Lang|Berber
hr_HR: Berberski

en: Lang|Cherokee
hr_HR: Cherokee

en: Lang|Coptic
hr_HR: Koptski

en: Lang|Default
hr_HR: Zadani

en: Lang|Farsi
hr_HR: Farsi

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Farsi/Persian"), ignore "Lang|" GT: The msgstr should contain a translation of "Farsi/Persian", ignore "Lang|"
en: Lang|Farsi/Persian
hr_HR: Farsi/Perzijski

en: Lang|Ge'ez
hr_HR: Ge’ez

en: Lang|Georgian
hr_HR: Gruzijski

en: Lang|Greek
hr_HR: Grčki

en: Lang|Gujarati
hr_HR: Gudžaratski

en: Lang|Hebrew
hr_HR: Hebrejski

en: Lang|Javanese
hr_HR: Javanski

en: Lang|Kannada
hr_HR: Kannada

en: Lang|Khmer
hr_HR: Kmerski

en: Lang|Lao
hr_HR: Laoski

en: Lang|Latin
hr_HR: Latinski

en: Lang|Limbu
hr_HR: Limbu

en: Lang|Malayalam
hr_HR: Malajalamski

en: Lang|Manchu
hr_HR: Mandžurski

en: Lang|Mongolian
hr_HR: Mongolski

en: Lang|Oriya
hr_HR: Orijski

en: Lang|Persian
hr_HR: Perzijski

en: Lang|Sinhalese
hr_HR: Singalski

en: Lang|Syriac
hr_HR: Sirjački

en: Lang|Tagalog
hr_HR: Tagaloško

en: Lang|Tamil
hr_HR: Tamilski

en: Lang|Telugu
hr_HR: Teluški

en: Lang|Thai
hr_HR: Tajlandski

en: Lang|Tibetan
hr_HR: Tibetski

en: Lang|Uighur
hr_HR: Ujgurski

en: Lang|Yi
hr_HR: Yi

en: Last Anchor Point
hr_HR: Točka zadnjeg sidra

note: GT: The (x,y) position on the window where the user last pressed a mouse button
en: Last Press
hr_HR: Zadnje pritisnuto

en: Latin Extended Additional
hr_HR: Latinica proširena, dodatno

en: Latin Extended Additional/C/D
hr_HR: Latinica proširena, dodatno/C/D

en: Latin Extended-A
hr_HR: Latinica prošireno-A

en: Latin Extended-B
hr_HR: Latinica prošireno-B

en: Latin Extended-C
hr_HR: Latinica prošireno-C

en: Latin Extended-D
hr_HR: Latinica prošireno-D

en: Latin Extended-E
hr_HR: Latinica prošireno-E

en: Latin Extended-F
hr_HR: Latinica prošireno-F

en: Latin Extended-G
hr_HR: Latinica prošireno-G

en: Latin Full Width Forms
hr_HR: Latinični oblici punih širina

en: Latin Ligatures
hr_HR: Latinične ligature

en: Latin-1 Supplement
hr_HR: Latinica-1, dopuna

en: Latin: Decorative
hr_HR: Latinica: Ukrasni

en: Latin: Pictorial and Symbol
hr_HR: Latinica: Slikovni i simboli

en: Latin: Text and Display
hr_HR: Latinica: Tekst i naslovi

en: Latvian
hr_HR: Letonski

en: Layer
hr_HR: Sloj

en: Layer Info...
hr_HR: Informacije o sloju …

en: Layer Name
hr_HR: Naziv sloja

en: Layer:
hr_HR: Sloj:

en: Layers
hr_HR: Slojevi

en: Layer|Background
hr_HR: Stražnji sloj

en: Layer|Foreground
hr_HR: Prednji sloj

en: Leading Jamo Forms
hr_HR: Vodeći Jamo oblici

en: Learning to use FontForge is easy, and there are various tutorials available beginning with the basics up to more advanced features such as making and using scripts.
hr_HR: FontForge je lako naučiti. Na raspolaganju stoje različiti priručnici – od osnovnih vježbi, sve do naprednijih funkcija, kao što su izrada i upotreba skriptova.

en: Lef_t
hr_HR: _Lijevo

en: Left Bounds
hr_HR: Lijeve granice

en: Left Constraint
hr_HR: Lijevo ograničenje

en: Left Side Bearing
hr_HR: Lijevi bočni odmak

en: Left Side Bearing Add
hr_HR: Dodavanje lijevom bočnom odmaku

en: Left Side Bearing Scale
hr_HR: Skaliranje lijevog bočnog odmaka

en: Left Side Bearing does not change.
hr_HR: Lijevi odmak se ne mijenja.

en: Left Side Bearing:
hr_HR: Lijevi bočni odmak:

en: Left to Right Alternates
hr_HR: Lijevo-na-desno alternative

en: Left to Right mirrored forms
hr_HR: Lijevo-na-desno zrcaljeni oblici

en: Lepcha
hr_HR: Lepčansko

en: Letterlike Symbols
hr_HR: Simboli slični slovima

en: Letters:
hr_HR: Slova:

en: License
hr_HR: Licenca

en: License URL
hr_HR: URL licence

en: Life Time
hr_HR: Trajanje

en: Lig
hr_HR: Ligatura

en: Lig Index:
hr_HR: Indeks ligature:

en: Lig. Carets
hr_HR: Znakovi za umetanje u ligaturama

en: Lig.Caret
hr_HR: Znak za umetanje u ligaturama

note: GT: Need to split some AnchorClasses into two classes, one for normal GT:  base letters, and one for ligatures. So create a new AnchorClass GT:  name for the ligature version
en: Ligature %s
hr_HR: Ligatura %s

en: Ligature Caret Color
hr_HR: Boja za znakove za umetanje u ligaturama

en: Ligature Caret Count
hr_HR: Broj znakova za umetanje u ligaturama

en: Ligature Caret Count:
hr_HR: Broj znakova za umetanje u ligaturama:

note: GT: Here caret means where to place the cursor inside a ligature. So OpenType GT: allows there to be a typing cursor inside a ligature (for instance you GT: can have a cursor between f and i in the "fi" ligature)
en: Ligature Caret Sub-Table
hr_HR: Pod-tablica znakova umetanja u ligaturama

en: Ligature Glyph Name
hr_HR: Naziv grafema ligature

en: Ligature Substitution
hr_HR: Ligaturna zamjena

en: Ligature caret locations are used by a text editor
    when it needs to draw a text edit caret inside a
    ligature. This means there should be a caret between
    each ligature component so if there are n components
    there should be n-1 caret locations.
      You may adjust the caret locations themselves in the
    outline glyph view (drag them from to origin to the
    appropriate place).
hr_HR: Lokacije znakova za umetanje u ligaturama koriste uređivači
    teksta, kad moraju nacrtati znak za umetanje teksta unutar
    ligature. To znači da bi trebao postojati znak za umetanje
    između svake komponente ligature, tako da ako postoji
    n komponenata, treba biti n−1 znaka za umetanje.
       Pozicije znaka za umetanje možeš namjestiti u prikazu
    kontura grafema (povuci ih iz ishodišta na odgovarajuće mjesto).

en: Ligatures
hr_HR: Ligature

en: Ligatures & such
hr_HR: Ligature i sl.

en: Light
hr_HR: Svijetli

en: Light Angle:
hr_HR: Kut svijetla:

en: Ligurian
hr_HR: Ligurski

en: Limburgish
hr_HR: Limburški

en: Limit the font so that only the glyphs referenced in the first 256 encodings
    will be included in the file
hr_HR: Ograničuje font na grafeme navedenih u prvih 256 polja kodiranja,
    koji će biti uključeni u datoteku

en: Limits
hr_HR: Granice

en: Line
hr_HR: Crta

en: Line Cap
hr_HR: Vrh linija

en: Line Cap:
hr_HR: Vrh linija:

en: Line Join
hr_HR: Spoj linija

en: Line Join:
hr_HR: Spoj linija:

en: Line length max
hr_HR: Maks. duljina linija

en: Linear
hr_HR: Linearni

en: Linear A
hr_HR: Linerno A

en: Linear B
hr_HR: Linearno B

en: Linear B Ideograms
hr_HR: Linearni B ideogrami

en: Linear B Syllabary
hr_HR: Linearni B slogovni

en: Linear B Syllabary/Ideograms & Aegean Numbers
hr_HR: Linearni B slogovni/ideogrami i egejski brojevi

en: Lingala
hr_HR: Lingalaški

en: Lining Figures
hr_HR: Poravnate brojke

en: List
hr_HR: Popis

en: List Field
hr_HR: Polje s popisom

en: List Field (Combo Box)
hr_HR: Polje s popisom (kombinirani okvir)

en: List Field Menu
hr_HR: Izbornik polja s popisom

en: List Mark
hr_HR: Oznaka popisa

en: List of class names
hr_HR: Popis naziva klasa

en: List of directories to search for images, separated by colons
hr_HR: Popis mapa za traženje slika, razdvojeno točka-zarezom

en: Lisu Supplement
hr_HR: Lisu, dopuna

en: Literals
hr_HR: Literali

en: Lithuanian
hr_HR: Litvanski

en: Lithuanian (Classic)
hr_HR: Litvanski (Klasični)

en: Load Bitmap Fonts
hr_HR: Učitaj bitmap fontove

en: Load Encoding
hr_HR: Učitaj kodiranje

en: Load Glyph Name List...
hr_HR: Učitaj popis naziva grafema …

en: Load Namelist
hr_HR: Učitaj popis naziva grafema

en: Load Plugin?
hr_HR: Učitati dodatak?

en: Load Word List...
hr_HR: Učitaj popis riječi …

en: Load _Word List...
hr_HR: Učitaj popis _riječi …

en: Load glyph names
hr_HR: Učitaj nazive grafema

en: Load of Kerning Metrics Failed
hr_HR: Neuspjelo učitavanje metrike podrezivanja

en: LoadedFontsAsNew
hr_HR: Učitaj fontove kao nove

en: Loading font from
hr_HR: Učitavanje fonta iz

en: Loading font from %.100s
hr_HR: Učitavanje fonta iz %.100s

en: Loading...
hr_HR: Učitavanje …

en: Localized Forms
hr_HR: Lokalizirani oblici

en: Location
hr_HR: Lokacija

en: Logical And with Selection
hr_HR: Logički „i” s odabirom

en: Logos
hr_HR: Logotipi

en: Lombardic Forms
hr_HR: Lombardijski oblici

en: Lookahead
hr_HR: Sljedeći

en: Lookahead Class | Lookahead Classes
hr_HR[0]: Klasa sljedećih
hr_HR[1]: Klase sljedećih
hr_HR[2]: Klasa sljedećih

en: Lookahead Match:
hr_HR: Poklapanje sljedećih:

en: Lookahead class %d:
hr_HR: Klasa sljedećih %d:

en: Lookahead coverage %d:
hr_HR: Pokrivenost sljedećih %d:

en: Lookup
hr_HR: Tablica definicija

en: Lookup %s is not in %s
hr_HR: Tablica definicija %s nije u %s

en: Lookup Differences
hr_HR: Razlike tablica definicija

en: Lookup Name:
hr_HR: Naziv tablice definicija:

en: Lookup Names
hr_HR: Nazivi tablica definicija

en: Lookup Subtable, %s
hr_HR: Pod-tablica tablice definicija, %s

en: Lookup Subtable: %s
hr_HR: Pod-tablica tablice definicija: %s

en: Lookup Table Edit
hr_HR: Uređivanje tablice definicije

en: Lookup Type|Unspecified
hr_HR: Neodređena

en: Lookup index (%d) out of bounds in GPOS from JSTF table.
hr_HR: Indeks tablice definicija (%d) izvan granica u GPOS-u JSTF tablice.

en: Lookup index (%d) out of bounds in GSUB from JSTF table.
hr_HR: Indeks tablice definicija (%d) izvan granica u GSUB-u JSTF tablice.

en: Lookup information attached to unmarked glyph on line %d of %s
hr_HR: Informacije tablice definicije povezane na neoznačeni grafem u %d. retku od %s

en: Lookup name already used
hr_HR: Naziv tablice definicija već postoji

en: Lookup out of bounds in feature table.
hr_HR: Tablica definicija izvan granica u tablici font-funkcija.

en: Lookup subtable %s (matched with %s)
hr_HR: Pod-tablica tablice definicija %s (poklapa se s %s)

en: Lookup subtable %s contains a glyph %s whose kerning information takes up more than 64k bytes
hr_HR: Pod-tablica tablice definicija %s sadrži grafem %s, čije informacije o podrezivanju zauzimaju više od 64000 bajta

en: Lookup subtable %s had to be split into several subtables
    because it was too big.
hr_HR: Bilo je potrebno rastaviti pod-tablicu „%s” u višestruke pod-tablice
    jer je bila prevelika.

en: Lookup subtable %s is not in %s
hr_HR: Pod-tablica tablice definicija %s nije u %s

en: Lookup subtable contains unused glyph %s making the whole subtable invalid
hr_HR: Pod-tablica tablice definicija sadrži neupotrijeljeni grafem %s, čime cijela pod-tablica postaje neispravna

en: Lookup subtable:
hr_HR: Pod-tablica tablice definicija:

en: Lookup, %s, does not exist
hr_HR: Tablica definicija, %s, ne postoji

en: LookupName|New
hr_HR: Nova

en: LookupType|Unknown
hr_HR: Nepoznata

en: Lookups
hr_HR: Tablice definicija

en: Lookups Disabled for Expansion
hr_HR: Tablice definicija deaktivirane za širenje

en: Lookups Disabled for Shrinkage
hr_HR: Tablice definicija deaktivirane za sužavanje

en: Lookups Enabled for Expansion
hr_HR: Tablice definicija aktivirane za širenje

en: Lookups Enabled for Shrinkage
hr_HR: Tablice definicija aktivirane za sužavanje

en: Lookups Limiting Expansion
hr_HR: Tablice definicija za ograničavanje širenja

en: Lookups Limiting Shrinkage
hr_HR: Tablice definicija za ograničavanje sužavanja

en: Lookups in %s but not in %s
hr_HR: Tablice definicija u %s, međutim ne u %s

en: Lookups in contextual state machines must be simple substitutions,
    , but %s is not
hr_HR: Tablice definicija u kontekstnoj tablici stanja moraju biti obične zamjene,
    međutim %s to nije

en: Lookups may only be specified after marked glyphs on line %d of %s
hr_HR: Tablice definicija se mogu odrediti samo nakon označenih grafema u %d. retku od %s

en: Lookups must be defined before being used on line %d of %s
hr_HR: Tablice definicija se moraju odrediti prije njihove upotrebe u %d. retku od %s

en: Lookups must follow the glyph, class or coverage table to which they apply: %s
hr_HR: Tablice definicija moraju slijediti tablicu grafema, klase ili pokrivenosti na koje se primijenjuju: %s

en: Lookups subtables in %s but not in %s
hr_HR: Pod-tablice tablica definicija u %s, međutim ne u %s

en: Lookups turned OFF to extend a line
hr_HR: Tablice definicija ISKLJUČENE za širenje retka

en: Lookups turned OFF to shrink a line
hr_HR: Tablice definicija ISKLJUČENE za sužavanje retka

en: Lookups turned ON to extend a line
hr_HR: Tablice definicija UKLJUČENE za širenje retka

en: Lookups turned ON to shrink a line
hr_HR: Tablice definicija UKLJUČENE za sužavanje retka

en: Lookups which specify the maximum size by which a glyph may grow
hr_HR: Tablice definicija, koje određuju maksimalni rast grafema

en: Lookups which specify the maximum size by which a glyph may shrink
hr_HR: Tablice definicija, koje određuju maksimalno smanjivanje grafema

en: Lookups will be removed
hr_HR: Tablice definicija će se ukloniti

en: Loop Count
hr_HR: Broj petlja

en: Low
hr_HR: Niska

en: Low Mari
hr_HR: Niski Mari

en: Low Surrogates
hr_HR: Niske zamjene

en: Lower Case
hr_HR: Kurenti

en: Lower Sorbian
hr_HR: Lužičkosrpski, donji

en: LowerLimitBaselineDropMin:
hr_HR: Min. razmak osnovne linije donje granice:

en: LowerLimitGapMin:
hr_HR: Min. razmak donje granice:

en: Lowercase to Petite Capitals
hr_HR: Kurente u male kapitalke

en: Lowercase to Small Capitals
hr_HR: Kurente u kapitalke

en: Luganda
hr_HR: Lugandski

en: Lule Sami
hr_HR: Lule Sami (Laponski)

en: Luxembourgish
hr_HR: Luksemburgški

en: Lycian
hr_HR: Likijsko

en: Lycian/Carian/Lydian
hr_HR: Licijski/Karijski/Lidijski

en: Lydian
hr_HR: Lidijsko

en: MATH table
hr_HR: MATH tablica

en: MATH table extends beyond table bounds
hr_HR: MATH tablica se proteže izvan granica tablice

en: MM Change Def Weights
hr_HR: MM promjena definiranih debljina

en: MM Change Default _Weights...
hr_HR: Promjena zadanih _debljina MM-a …

en: MM _Info
hr_HR: MM _informacija

en: MM _Info...
hr_HR: MM _informacije …

note: GT: Here (and following) MM means "MultiMaster"
en: MM _Reblend
hr_HR: MM _ponovo stopi

en: MM _Validity Check
hr_HR: Pro_vjera ispravnosti MM-a

en: MS Code Pages
hr_HR: MS kodne stranice

en: MS Code Pages:
hr_HR: MS kodne stranice:

en: MS Italian
hr_HR: 3.1 – Talijanski

en: MS Miscellaneous
hr_HR: 3.15 – Razni

en: MS Script
hr_HR: 3.2 – Rukopisni

en: MS has changed (in August 2006) the inner workings of their Indic shaping
    engine, and to disambiguate this change has created a parallel set of script
    tags (generally ending in '2') for Indic writing systems. If you are working
    with the new system set this flag, if you are working with the old unset it.
    (if you aren't doing Indic work, this flag is irrelevant).
hr_HR: MS je promijenio (u kolovozu 2006.) unutarnje funkcioniranje načina indijskog
    oblikovanja. Kako bi bilo jednoznačno, stvoren je paralelni skup oznaka za
    pisma (općenito završavaju s '2') za indijski sustav pisanja. Ako radiš s 
    s novim sustavom, aktiviraj ovu oznaku, ako radiš sa starom, deaktiviraj je.
    (ako ne radiš na indijskom pismu, ova oznaka nije važna).

en: MS needs to know whether a font family's members differ
    only in weight, width and slope (and not in other variables
    like optical size).
hr_HR: MS mora znati, da li se članovi obitelji fontova razlikuju
    samo u debljini, širini i nagibu (a ne u drugim varijablama,
    poput optičke veličine).

en: MS uses the presence of a 'DSIG' table to determine whether to use an OpenType
    icon for the tt font. FontForge can't generate a useful 'DSIG' table, but it can
    generate an empty one with no signature info. A pointless table.
hr_HR: MS koristi prisutnost 'DSIG' tablice kako bi odredio hoće li koristiti OpenType
    ikonu za tt font. FontForge ne može stvoriti korisnu 'DSIG' tablicu, ali može
    stvoriti praznu tablicu bez informacija o potpisu. Besmislena tablica.

en: Ma_ke Arc
hr_HR: Stvori _luk

en: Ma_ke From Font...
hr_HR: _Izradi iz fonta …

en: Ma_x:
hr_HR: Ma_ks.:

en: Mac Bitmap
hr_HR: Mac bitmap

en: Mac Contextual State Machine
hr_HR: Mac tablica stanja za kontekstne zamjene

en: Mac Features
hr_HR: Mac font-funkcije

en: Mac Indic State Machine
hr_HR: Mac tablica stanja za indijski

en: Mac Insertion State Machine
hr_HR: Mac tablica stanja za umetanje

en: Mac Kerning State Machine
hr_HR: Mac tablica stanja za podrezivanje

en: Mac Style Set:
hr_HR: Mac skup stilova:

en: MacFeature|Default
hr_HR: Zadano

en: MacFeature|_New...
hr_HR: _Nova …

en: MacIcons
hr_HR: Mac ikone

en: MacMapping|Default
hr_HR: Zadano

en: MacMap|_New...
hr_HR: _Novo …

en: MacName|_New...
hr_HR: _Novi …

en: MacSetting|_New...
hr_HR: _Nova …

en: MacStyles|Bold
hr_HR: Debeli

en: MacStyles|Condense
hr_HR: Suženi

en: MacStyles|Expand
hr_HR: Prošireni

en: MacStyles|Italic
hr_HR: Kurziv

en: MacStyles|Outline
hr_HR: Konturni

en: MacStyles|Shadow
hr_HR: Sjena

en: MacStyles|Underline
hr_HR: Podcratni

en: Macedonian
hr_HR: Makedonski

en: Macintosh Latin
hr_HR: Macintosh Latinica

note: GT: Short for: Magnification GT: Short for "Magnification"
en: Mag:
hr_HR: Pov.:

en: Magnification:
hr_HR: Povećanje:

en: Magnify (Minify with alt)
hr_HR: Povećaj (smanji s tipkom alt)

en: Mahajani
hr_HR: Mahajansko

en: Mahjong Tiles
hr_HR: Mahjong pločice

en: Mahjong/Domino Tiles
hr_HR: Mahjong/domino pločice

en: Maithili
hr_HR: Maithilski

en: Major Axis (_Width):
hr_HR: Glavna os (širi_na):

en: Make Arc
hr_HR: Stvori luk

en: Make Background
hr_HR: Postavi kao stražnji sloj

en: Make Clip Path
hr_HR: Postavi stazu isječka

en: Make Clip _Path
hr_HR: Po_stavi stazu isječka

en: Make Cubic
hr_HR: Postavi kubične krivulje

en: Make Foreground
hr_HR: Postavi kao prednji sloj

en: Make Line
hr_HR: Izravnaj krivulje

en: Make Namelist
hr_HR: Spremi popis naziva

en: Make Quadratic
hr_HR: Postavi kvadratne krivulje

en: Make _Line
hr_HR: Iz_ravnaj krivulje

en: Make _Parallel...
hr_HR: Postavi _paralelno …

en: Make sure similar or equal counters remain the same in gridfitted outlines.
    Enabling this option may result in glyph advance widths being
    inconsistently scaled at some PPEMs.
hr_HR: Osiguraj, da slične ili jednake unutarnje bjeline slova ostaju iste, za konture
    koje su privučene na mrežu. Aktiviranjem ove opcije, može doći do 
    nedosljednog skaliranja širine stošca grafema pri nekim PPEM-ovima.

en: Make the counters narrower
hr_HR: Suzi unutarnju bjelinu slova

en: Malagasy
hr_HR: Malgaški

en: Malay
hr_HR: Malajski

en: Malay (Brunei)
hr_HR: Malajski (Brunej)

en: Malay (arabic)
hr_HR: Malajski (arapsko)

en: Malay (roman)
hr_HR: Malajski (latinica)

en: Malayalam
hr_HR: Malajalam

en: Malayalam Reformed
hr_HR: Malajalam, reformirani

en: Malayalam Traditional
hr_HR: Malajalam, tradicionalni

en: Maltese
hr_HR: Malteški

en: Mandaic
hr_HR: Mandejsko

en: Manichaean
hr_HR: Manihejsko

en: Manufacturer
hr_HR: Proizvođač

en: Manx Gaelic
hr_HR: Manski gaelski

en: Many Windows
hr_HR: Mnogo prozora

en: Many applications still don't support 'GPOS' kerning.
    If you want to include both 'GPOS' and old-style 'kern'
    tables set this check box.
    It may not be set in conjunction with the Apple checkbox.
    This may confuse other applications though.
hr_HR: Mnoge aplikacije još uvijek ne podržavaju 'GPOS' podrezivanje.
    Ako želiš uključiti 'GPOS' i stare tablice za podrezivanje
    aktiviraj ovaj potvrdni okvir.
    Ne možeš ga aktivirati zajedno s potvrdnim okvirom za Apple.
    To bi moglo zbuniti druge aplikacije.

en: Maori
hr_HR: Maorski

en: Mapping
hr_HR: Mapiranje

en: Marathi
hr_HR: Marathski

en: Marchen
hr_HR: Marćensko

en: Mark
hr_HR: Dijakritički znak

en: Mark Attachment Classes
hr_HR: Klase povezivanja dijakritičkih znakova

en: Mark Class %.20s
hr_HR: Klasa dijakritičkih znakova %.20s

en: Mark Class was in use
hr_HR: Klasa dijakritičkih znakova je bila u upotrebi

note: GT: Process is a verb here and Mark is a noun. GT: Marks of the given mark class are to be processed
en: Mark Class:
hr_HR: Klasa dijakritičkih znakova:

en: Mark Classes
hr_HR: Klase dijakritičkih znakova

en: Mark Current Glyph
hr_HR: Označi trenutačni grafem

en: Mark Current Glyph As First
hr_HR: Označi trenutačni grafem kao prvi

en: Mark Current Glyph As Last
hr_HR: Označi trenutačni grafem kao zadnji

en: Mark Insert:
hr_HR: Označi umetak:

en: Mark Positioning
hr_HR: Pozicioniranje dijakritičkih znakova

en: Mark Positioning via Substitution
hr_HR: Pozicioniranje dijakritičkih znakova putem zamjene

en: Mark Set was in use
hr_HR: Skup dijakritičkih znakova je bio u upotrebi

note: GT: Mark is a noun here and Set is also a noun.
en: Mark Set:
hr_HR: Skup dijakritičkih znakova:

en: Mark Sets
hr_HR: Skupovi dijakritičkih znakova

en: Mark Subs:
hr_HR: Označi zamjene:

en: Mark anchors provided when nothing can use them
hr_HR: Označi neupotrebljiva sidra

en: Mark class/set names should not contain spaces.
hr_HR: Nazivi klasa/skupova dijakritičkih znakova ne smiju sadržati razmake.

en: Mark for Overlap fix before Save
hr_HR: Označi za ispravljanje preklapanja prije spremanja

en: Mark for Unlink, Remove Overlap before Generating
hr_HR: Označi za odspajanje i uklaljanje preklapanja prije generiranja

en: Mark to Base Position
hr_HR: Pozicioniranje dijakritičkih znakova na osnovni grafem

en: Mark to Ligature Position
hr_HR: Pozicioniranje dijakritičkih znakova na ligaturu

en: Mark to Ligature attachment
hr_HR: Povezivanje dijakritičkih znakova na ligaturu

en: Mark to Mark
hr_HR: Dijakritički znak na dijakritički znak

en: Mark to Mark Position
hr_HR: Pozicioniranje dijakritičkih znakova na dijakritičke znakove

en: Mark to Mark attachment
hr_HR: Povezivanje dijakritičkih znakova na dijakritičke znakove

en: Mark to base attachment
hr_HR: Povezivanje dijakritičkih znakova na osnovno slovo

en: MarkClass-%d
hr_HR: Klasa dijakritičkih znakova – %d

en: MarkSet-%d
hr_HR: Skup dijakritičkih znakova – %d

en: Marked Glyph Is Kashida Like
hr_HR: Označeni grafem je oblika Kashida

en: Marks
hr_HR: Dijakritički znakovi

en: Marks within a ligature should be ordered with the direction of writing.
    This one and %d are out of order.
hr_HR: Dijakritički znakovi unutar ligature moraju biti raspoređeni u smjeru pisanja.
    Ovaj i %d nisu ispravno raspoređeni.

en: Mass Glyph Rename
hr_HR: Grupno preimenovanje grafema

en: Mass Glyph _Rename...
hr_HR: Grupno preimenovanje grafema …

en: Master Designs
hr_HR: Masteri dizajna

en: Match
hr_HR: Poklapanje

en: Match Classes
hr_HR: Klase poklapanja

en: Match Fuzziness:
hr_HR: Usporedi netočne:

en: Match:
hr_HR: Poklapanje:

en: Matching TTF Point:
hr_HR: Poklapajuća TTF točka:

en: Matching rules based on a list of classes
hr_HR: Odgovarajuća pravila, na osnovi popisa klasa

en: Matching rules based on a list of glyphs
hr_HR: Odgovarajuća pravila, na osnovi popisa grafema

en: Math Kern
hr_HR: Podrezivanje matematičkih znakova

en: Math Kerning
hr_HR: Podrezivanje, matematika

en: Math Misc. Symbols-A
hr_HR: Matematički razni simboli-A

en: Math Misc. Symbols-B
hr_HR: Matematički razni simboli-B

en: Math Operators & Sup Math Operators & Misc Math Symbols A/B
hr_HR: Matematički operatori i dopunjeni matematički operatori i razni matematički simboli A/B

en: Math Operators Supplement
hr_HR: Matematički operatori, dopuna

en: Math Script Style
hr_HR: Matematički stil pisma

en: Math Sp:
hr_HR: Matematički razmak:

en: MathLeading:
hr_HR: Matematički prored:

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
hr_HR: Matematički alfanumerički simboli

en: Mathematical Greek
hr_HR: Matematički grčki znakovi

en: Mathematical Operators
hr_HR: Matematički operatori

en: Mathematical centerline
hr_HR: Matematička srednja linija

en: Matrix Edit
hr_HR: Matrica za uređivanje

en: Matrix Edit (sort of like a spreadsheet)
hr_HR: Matrica za uređivanje (slično proračunskoj tablici)

en: Matrix Edit Continued
hr_HR: Matrica za uređivanje, nastavak

en: Max
hr_HR: Maks.

en: Max # Functions
hr_HR: Maksimalni broj funkcija

en: Max (ascent)
hr_HR: Maks. (uzlazni potez)

en: Max Bearing
hr_HR: Maks. odmak

en: Max Instruction Defines
hr_HR: Maksimalne definicije instrukcija

en: Max Stack Depth
hr_HR: Maksimalna dubina snopa

en: Max _Stack Depth:
hr_HR: Maks. dubina _snopa:

en: Maximum (ink) height of accent base that
    does not require flattening the accents.
hr_HR: Maksimalna visina osnovnog naglaska, koji
    ne zahtijeva stiskanje naglasaka.

en: Maximum (ink) height of accent base that
    does not require raising the accents.
hr_HR: Maksimalna visina osnovnog naglaska, koji
    ne zahtijeva nadizanje.

en: Maximum allowed drop of the baseline of
    subscripts relative to the bottom of the base.
    Used for bases that are treated as a box
    or extended shape. Positive for subscript
    baseline dropped below base bottom.
hr_HR: Maksimalno dopušteno spuštanje osnovne linije
    indeksa u odnosu na dno baze.
    Koristi se za baze koje se tretiraju kao okviri
    ili razvučeni oblik. Pozitivno za osnovnu liniju
    indekse spuštenu ispod dna baze.

en: Maximum allowed drop of the baseline of
    superscripts relative to the top of the base.
    Used for bases that are treated as a box
    or extended shape. Positive for superscript
    baseline below base top.
hr_HR: Maksimalno dopušteno spuštanje osnovne linije
    indeksa u odnosu na vrh baze.
    Koristi se za baze koje se tretiraju kao okviri
    ili razvučeni oblik. Pozitivno za osnovnu liniju
    indeksa ispod vrha baze.

en: Maximum height of the (ink) top of subscripts
    that does not require moving
    subscripts further down.
hr_HR: Maksimalna visina vrha indeksa, koja ne
    zahtijeva daljnje pomicanje prema dolje.

en: Mayan Numerals
hr_HR: Majanske brojke

en: Measure Tool Canvas Number Color
hr_HR: Boja za brojeve alata za mjerenje

en: Measure Tool Canvas Number Snapped Color
hr_HR: Boja za brojeve alata za mjerenje prilikom privlačenja

en: Measure Tool Line Color
hr_HR: Boja za crte mjerenja

en: Measure Tool Point Color
hr_HR: Boja za točke mjerenja

en: Measure Tool Point Snapped Color
hr_HR: Boja za točke alata za mjerenje prilikom privlačenja

en: Measure Tool Windows Background Color
hr_HR: Stražnja boja prozora alata za mjerenje

en: Measure Tool Windows Foreground Color
hr_HR: Prednja boja prozora alata za mjerenje

en: Measure distance, angle between points
hr_HR: Mjeri udaljenost, kut između točaka

en: MeasureToolShowHorizontalVertical
hr_HR: Prikaži vodoravna/uspravna mjerenja

en: Medial
hr_HR: Srednji

en: Medial Forms
hr_HR: Srednji oblici

en: Medial Forms 2
hr_HR: Srednji oblici 2

en: Medium
hr_HR: Srednji

en: Medium (100%)
hr_HR: Srednji (100%)

en: Medium High
hr_HR: Srednje visoka

en: Medium Low
hr_HR: Srednje niska

en: Meetei Mayek
hr_HR: Meitei-Mayek

en: Meetei Mayek Extensions
hr_HR: Meitei-Mayek, proširenja

en: Mende Kikakui
hr_HR: Mende kikakuijsko

en: Menu
hr_HR: Izbornik

en: Menu Bar
hr_HR: Traka izbornika

en: Menu Name
hr_HR: Naziv u izborniku

en: Menu name with no associated script
hr_HR: Naziv u izborniku bez povezanog skripta

en: Merge
hr_HR: Sjedini

en: Merge Feature Info
hr_HR: Sjedini informacije font-funkcija

en: Merge Fonts
hr_HR: Sjedini fontove

en: Merge Results
hr_HR: Sjedini rezultate

en: Merge into selection
hr_HR: Sjedini u odabir

en: Merge tables across fonts
hr_HR: Sjedini tablice fontova

en: Merge to Line
hr_HR: Sjedini u liniju

en: Merges two selected (and compatible) lookups into one,
    or merges two selected subtables of a lookup into one
hr_HR: Sjedinjuje dvije odabrane (i kompatibilne) tablice definicija u jednu,
    ili sjedinjuje dvije odabrane pod-tablice tablice definicija u jednu

en: Merging Problem
hr_HR: Problem sa sjedinjavanjem

en: Merging a font with itself achieves nothing
hr_HR: Sjedinjavanjem fonta sa samim sobom se ništa ne dobija

en: Meroitic Cursive
hr_HR: Meriotski pisani

en: Meroitic Hieroglyphs
hr_HR: Meroitski hijeroglifi

en: MetaFont (mf) generates lots of verbiage to stdout.
    Most of the time I find it an annoyance but it is
    important to see if something goes wrong.
hr_HR: MetaFont (mf) generira veliki broj podataka u stdout.
    Ta me količina podataka najčešće smeta, ali su ti
    podaci važni za razumijevanje grešaka.

en: MetaFont exited with an error
hr_HR: MetaFont je izašao s greškom

en: Metadata (xml):
hr_HR: Metapodaci (xml):

en: Metrics
hr_HR: Metrike

en: Metrics For %.50s
hr_HR: Metrika za %.50s

en: Metrics Label Color
hr_HR: Boja za etikete metrike

en: MetricsControlShiftSkip
hr_HR: Promjena metrike, Ctrl + Shift

en: MetricsShiftSkip
hr_HR: Promjena metrike, Shift

en: MetricsView
hr_HR: Prikaz metrike

en: MfArgs
hr_HR: Metafont argumenti

en: MfAsk
hr_HR: Metafont upit

en: MfClearBg
hr_HR: Metafont ukloni pozadinu

en: MfShowErr
hr_HR: Metafont prikaži greške

en: Miao
hr_HR: Miaoško

en: Microsoft Symbol Area
hr_HR: Područje Microsoft simbola

en: Min
hr_HR: Min.

en: Min (descent)
hr_HR: Min. (silazni potez)

en: Min Bearing
hr_HR: Min. odmak

en: Min Kern
hr_HR: Min. podrezivanje

en: MinConnectorOverlap:
hr_HR: Min. preklapanje spojnih grafema:

en: Minimum allowed height of the bottom
    of superscripts that does not require moving
    them further up.
hr_HR: Minimalna dozvoljena visina dna eksponenta
    koja ne zahtijeva daljnje micanje prema gore.

en: Minimum distance between the baseline of an upper
    limit and the bottom of the base operator.
hr_HR: Minimalni razmak između osnovne linije gornje granice
    i dna osnovnog operatora.

en: Minimum distance between the baseline of the
    lower limit and bottom of the base operator.
hr_HR: Minimalni razmak između osnovne linije donje granice
    i dna osnovnog operatora.

en: Minimum gap between (ink) top of the lower limit,
    and (ink) bottom of the base operator.
hr_HR: Minimalni razmak između vrha donje granice
    i dna osnovnog operatora.

en: Minimum gap between bottom of the top
    element of a stack and the top of the bottom
    element in display style.
hr_HR: Minimalni razmak između dna gornjih elemenata
    i vrha donjih elemenata razlomka u većem obliku.

en: Minimum gap between bottom of the top
    element of a stack, and the top of the bottom element.
hr_HR: Minimalni razmak između dna gornjih elemenata
    i vrha donjih elemenata razlomka.

en: Minimum gap between the bottom of the
    upper limit, and the top of the base operator.
hr_HR: Minimalni razmak između dna gornje granice
    i vrha osnovnog operatora.

en: Minimum gap between the ink of the stretched
    element and the ink bottom of the element
    above..
hr_HR: Minimalni razmak između razvučenog elementa i
    dna gornjeg elementa.

en: Minimum gap between the ink of the stretched
    element and the ink top of the element below.
hr_HR: Minimalni razmak između razvučenog elementa i
    vrha donjeg elementa.

en: Minimum gap between the superscript and subscript ink.
hr_HR: Minimalni razmak između eksopnenta i indeksa.

en: Minimum height at which to treat a delimited
    expression as a subformula
hr_HR: Minimalna visina pri kojoj se razdijeljeni izraz
    tretira kao pod-formula

en: Minimum height of n-ary operators (integration, summation, etc.)
hr_HR: Minimalna visina n-tog operatora (integral, suma, itd.)

en: Minimum overlap of connecting glyphs during
    glyph construction.
hr_HR: Minimalno preklapanje spojnih grafema
    prilikom konstrukcije grafema.

en: Minimum tolerated gap between the ink
    bottom of the numerator and the ink of the fraction
    bar in display style.
hr_HR: Minimalni dozvoljeni razmak između dna brojnika
    i razlomačke crte u većem obliku.

en: Minimum tolerated gap between the ink
    bottom of the numerator and the ink of the fraction bar.
hr_HR: Minimalni dozvoljeni razmak između dna brojnika
    i razlomačke crte.

en: Minimum tolerated gap between the ink top of the denominator
    and the ink of the fraction bar in display style.
hr_HR: Minimalni dozvoljeni razmak između vrha nazivnika
    i razlomačke crte u većem obliku.

en: Minimum tolerated gap between the ink top of the denominator
    and the ink of the fraction bar..
hr_HR: Minimalni dozvoljeni razmak između vrha nazivnika
    i razlomačke crte.

en: Minor A_xis:
hr_HR: _Sporedna os:

en: Minor Axis (_Height):
hr_HR: Sporedna os (_visina):

en: Minor:
hr_HR: Podverzija:

en: Misc.
hr_HR: Razno

en: Miscellaneous Math Symbols-A
hr_HR: Razni matematički simboli-A

en: Miscellaneous Math Symbols-B
hr_HR: Razni matematički simboli-B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
hr_HR: Razni matematički simboli-A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
hr_HR: Razni matematički simboli-B

en: Miscellaneous Symbols
hr_HR: Razni simboli

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
hr_HR: Razni simboli i strelice

en: Miscellaneous Symbols and Pictographs
hr_HR: Razni simboli i piktogrami

en: Miscellaneous Technical
hr_HR: Razni tehnički

en: Miscellaneous Technical Symbols
hr_HR: Razni tehnički simboli

en: Mismatch lookup types inside a parsed lookup
hr_HR: Nepoklapajuće vrste tablica definicija unutar obrađene tablice definicija

en: Mismatched local and shared tuple flags.
hr_HR: Nepoklapajuće privatne i dijeljene oznake n-torke.

en: Missing "OS/2" table
hr_HR: Nedostaje "OS/2" tablica

en: Missing Bitmap
hr_HR: Nedostaje bitmap

en: Missing BlueValues entry.
hr_HR: Nedostaje zapis za 'BlueValues'.

en: Missing Glyph
hr_HR: Nedostajući grafem

note: GT: the string "dotlessi" is the official postscript name for the glyph GT: containing an "i" without a dot on top of it. The name "dotlessi" GT: should be left untranslated, though you may wish to explain what it GT: means
en: Missing Glyph...
hr_HR: Nedostajući grafem …

en: Missing Label Color
hr_HR: Boja etikete nedostajućih znakova

en: Missing POST resource %u
hr_HR: Nedostajući POST resurs %u

en: Missing Points at Extrema
hr_HR: Nedostaju točke ektrema

en: Missing Script
hr_HR: Nedostaje pismo

en: Missing Subtable definition found in chained context
hr_HR: U lančanom kontekstu nedostaje definirana pod-tablica

en: Missing bitmap strike
hr_HR: Nedostaje bitmap verzija

en: Missing cidmap file
hr_HR: Nedostaje cidmap datoteka

en: Missing close parenthesis in include on line %d of %s
hr_HR: Nedostajuća zatvarajuća zagrada u 'include' u %d. retku od %s

en: Missing color component.
hr_HR: Nedostaje komponenta boje.

en: Missing extension
hr_HR: Nedostaje sufiks

en: Missing glyph
hr_HR: Grafem nedostaje

en: Missing glyph extension
hr_HR: Nedostaje grafemski sufiks

en: Missing glyph name
hr_HR: Nedostajući naziv grafema

en: Missing left parenthesis in command to get a cvt index
hr_HR: U naredbi nedostaju zagrade za dobivanje cvt indeksa

en: Missing name on line %d of %s
hr_HR: Nedostaje naziv u %d. retku od %s

en: Missing name when parsing %s for unicode %x
hr_HR: Nedostaje naziv tijekom obrade %s za unicode %x

en: Missing number on line %d of %s
hr_HR: Nedostaje broj u %d. retku od %s

en: Missing rename "to" name %s
    %s
hr_HR: Nedostaje preimenuj „u” naziv %s
    %s

en: Missing required table: "glyf"
hr_HR: Nedostaje obavezna tablica: "glyf"

en: Missing required table: "head"
hr_HR: Nedostaje obavezna tablica: "head"

en: Missing required table: "hhea"
hr_HR: Nedostaje obavezna tablica: "hhea"

en: Missing required table: "loca"
hr_HR: Nedostaje obavezna tablica: "loca"

en: Missing required table: "maxp"
hr_HR: Nedostaje obavezna tablica: "maxp"

en: Missing required table: "name"
hr_HR: Nedostaje obavezna tablica: "name"

en: Missing required table: "post"
hr_HR: Nedostaje obavezna tablica: "post"

en: Missing right bracket in command (or bad binary value in bracket)
hr_HR: U naredbi nedostaje desna zagrada (ili loša binarna vrijednost u zagradi)

en: Missing right paren in command to get a cvt index
hr_HR: U naredbi nedostaje desna zagrada za dobivanje cvt indeksa

en: Missing rules
hr_HR: Nedostaju pravila

en: Missing suffix
hr_HR: Nedostaje nastavak

en: Miter Cli_p
hr_HR: Isječak kutnog s_poja

en: Mixed contours and references
hr_HR: Pomiješane konture i reference

en: Modern
hr_HR: Klasicistički

en: Modern Serifs
hr_HR: 3 – Klasicistički serifni

en: Modes:
hr_HR: Modusi:

en: Modi
hr_HR: Modsko

en: Modification Date:
hr_HR: Datum promjene:

en: Modifier Letters & Modifier Tone Letters
hr_HR: Modifikatorska slova i modifikatorska slova intonacije

en: Modifier Tone Letters
hr_HR: Modifikatorska slova intonacije

en: Module Name:
hr_HR: Ime modula:

en: Moksha
hr_HR: Mokša

en: Moldavian
hr_HR: Moldavski

en: Mongolian
hr_HR: Mongolsko

en: Mongolian (Cyrillic)
hr_HR: Mongolski (Ćirilica)

en: Mongolian (Mongolian)
hr_HR: Mongolski (Mongolski)

en: Mongolian (cyrillic)
hr_HR: Mongolski (ćirilica)

en: Mongolian Supplement
hr_HR: Mongolski, dopuna

en: Monospace
hr_HR: Jednometrični

en: Monospaced
hr_HR: Jednometrični

en: Montage
hr_HR: Montaža

en: Montages
hr_HR: Montaža

en: Moose Cree
hr_HR: Cree los

en: More Images Than Selected Glyphs
hr_HR: Više slika nego što je odabranih grafema

note: GT: More Parameters
en: More Params
hr_HR: Daljnji parametri

en: More than 256 entries in subfont %s
hr_HR: Više od 256 zapisa u pod-fontu %s

en: Moroccan
hr_HR: Marokanski

en: Most font formats cannot specify adjacent points (or control points)
    which are more than 32767 em-units apart in either the x or y direction
hr_HR: Večina font formata ne može odrediti susjedne točke (ili kontrolne točke)
    koje su udaljene jedna od druge više od 32767 jedinica četverca u x ili y smjeru

en: Most lookups will be attached to a feature
    active in a specific script for certain languages.
    In some cases lookups will not be attached to any
    feature, but will be invoked by another lookup,
    a conditional one. In other cases a lookup might
    be attached to several features.
    A feature is either a four letter OpenType feature
    tag, or a two number mac <feature,setting> combination.
hr_HR: Većina tablica definicija će biti dodane aktivnoj funkciji
    u određenom pismu za određene jezike.
    U nekim slučajevima tablice definicija neće biti pridružene
    nijednoj funkciji, ali će ih aktivirati jedna druga uvjetna
    definicija. U drugim slučajevima se tablica definicija može
    povezati s više funkcija.
    Funkcija je ili OpenType funkcija označena s četiri slova
    ili dvobrojčana kobminacija <funkcija,postavka> za mac.

en: Move by Ruler...
hr_HR: Premjesti s ravnalom …

en: Move...
hr_HR: Premjesti …

en: Moves the currently selected lookup after the next lookup
    or moves the currently selected subtable after the next subtable.
hr_HR: Premješta trenutačno odabranu tablicu definicija iza sljedeće tablice definicija
    ili premješta odabranu pod-tablicu iza sljedeće pod-tablice.

en: Moves the currently selected lookup before the previous lookup
    or moves the currently selected subtable before the previous subtable.
hr_HR: Premješta trenutačno odabranu tablicu definicija ispred prethodne tablice definicija
    ili premješta odabranu pod-tablicu ispred prethodne pod-tablice.

en: Moves the currently selected lookup to be first in the lookup ordering
    or moves the currently selected subtable to be first in its lookup.
hr_HR: Premješta trenutačno odabranu tablicu definicija na prvo mjesto u redoslijedu
    tablica definicija ili premješta odabranu pod-tablicu na prvo mjesto u njenoj
    tablici definicija.

en: Moves the currently selected lookup to the end of the lookup chain
    or moves the currently selected subtable to be the last subtable in the lookup
hr_HR: Premješta trenutačno odabranu tablicu definicija na zadnje mjesto u redoslijedu
    tablica definicija ili premješta odabranu pod-tablicu na zadnje mjesto u tablici definicija.

en: Mro
hr_HR: Mroško

en: Mult Subs
hr_HR: Višestruke zamjene

en: Multani
hr_HR: Multansko

en: Multi-Master table, obsolete
hr_HR: tablica za Multi-Master, nepotrebno

en: Multi-line edit
hr_HR: Višeredno uređivanje

en: Multiple
hr_HR: Višestruko

en: Multiple Segment
hr_HR: Višestruki segment

en: Multiple Substitution
hr_HR: Višestruka zamjena

en: Multiple copies of the selection should be tiled onto the path
hr_HR: Staza se popločuje višestrukim kopijama odabira

en: Multiple glyphs map to the same unicode encoding U+%04X, only one will be used
hr_HR: Više grafema je mapirano na isti unicode U+%04X, koristit će se samo jedan

en: Multiple master font with more than 16 instances
hr_HR: Multiple master font s više od 16 instanca

en: Multiple master font with more than 4 axes
hr_HR: Multiple master font s više od 4 osi

en: Multiple master subroutine called with the wrong number of arguments in %s.
hr_HR: Multiple master podrutina pozvana s krivim brojem argumenata u %s.

en: Multiple names for language
hr_HR: Mnogostruki nazivi za jezike

en: Multiple names when parsing %s for unicode %x
hr_HR: Višestruki nazivi tijekom obrade %s za unicode %x

en: Multiple refs with use-my-metrics
hr_HR: Višestruke reference s koristi-moje-metrike

en: Multiple-Density Font
hr_HR: Font višestruke gustoće

en: MultipleEncodingIgnored
hr_HR: Višestruko kodiranje zanemareno

en: Music
hr_HR: Muzika

en: Musical
hr_HR: Muzički znakovi

en: Musical Symbols
hr_HR: Muzički simboli

en: Must be a number
hr_HR: Mora biti broj

en: Mutually Exclusive
hr_HR: Uzajamno isključivo

en: Myanmar
hr_HR: Miamar

en: Myanmar Extended-A
hr_HR: Burma prošireno-A

en: Myanmar Extended-B
hr_HR: Burma prošireno-B

en: N'Ko
hr_HR: N’Ko

en: N-Cree
hr_HR: Cree-N

en: NFNT (Resource)
hr_HR: NFNT (resurs)

en: NLC Kanji Forms
hr_HR: NLC Kanji oblici

en: NUL, Default Character
hr_HR: NUL, zadani znak

en: N_ever Interpolate
hr_HR: Nikad n_emoj interpolirati

en: N_one (Debug)
hr_HR: Nijedn_o (ispravi greške)

en: N_umber Points
hr_HR: N_umeriranje točaka

en: Nabataean
hr_HR: Nabatejsko

en: Name
hr_HR: Naziv

en: Name Contour
hr_HR: Naziv konture

en: Name For Human_s:
hr_HR: Puni _naziv:

en: Name List:
hr_HR: Popis naziva:

en: Name Point
hr_HR: Naziv točke

en: Name Point...
hr_HR: Naziv točke …

en: Name in use
hr_HR: Naziv se koristi

en: Name this contour
hr_HR: Imenuj ovu konturu

en: Name this guideline or cancel to create it without a name
hr_HR: Zadaj vodilici naziv ili odustani i stvorit će se vodilica bez naziva

en: Name this point
hr_HR: Imenuj ovu točku

en: Name used for Vendor ID field in
    ttf (OS/2 table) font generation.
    Must be no more than 4 characters
hr_HR: Naziv, korišten u polju ID-oznake proizvođača
     u ttf (OS/2 tabllica) fontu.
    Ne smije biti duži od četiri znaka

en: Name used for foundry field in bdf
    font generation
hr_HR: Naziv, korišten u polju proizvođača
    za bdf font

en: Name used twice
hr_HR: Naziv se koristi dvaput

en: Name, %s%s, too long on line %d of %s
hr_HR: Nazivi %s%s predugački u %d. retku od %s

en: Name:
hr_HR: Naziv:

en: NameList %s based on %s which could not be found
hr_HR: Popis naziva %s izrađen iz %s, koji nije nađen

en: NameList %s based on two NameLists
hr_HR: Popis naziva %s, izrađen iz dva popisa naziva

en: NameList base missing
hr_HR: Osnova popisa naziva nedostaje

en: NameList based twice
hr_HR: Popis naziva s dvije osnove

en: NameList duplicated
hr_HR: Popis naziva dupliciran

en: NameList parsing error
hr_HR: Greška tijekom obrade popis naziva

en: NameList with the name "%s" already exists
hr_HR: Popis naziva koji se zove „%s” već postoji

en: Named Styles
hr_HR: Imenovani stilovi

en: Namelist contains non-ASCII names
hr_HR: Popis sadrži nazive s ne-ASCII znakovima

en: Namelist creation failed
hr_HR: Neuspjelo stvaranje popisa naziva

en: Narrow
hr_HR: Uski

en: Navigation
hr_HR: Navigacija

en: Ne_xt Control Point
hr_HR: Slje_deća kotrolna točka

en: Near
hr_HR: Blizu

en: Near (%f,%f)
hr_HR: U blizini (%f,%f)

en: Needs bitmap font
hr_HR: Zahtijeva bitmap font

en: Negative Width
hr_HR: Negativna širina

en: Negative character widths are not allowed in TrueType.
    Do you really want a negative width?
hr_HR: Negativne širine znakova nisu dozvoljene u TrueType formatu.
    Je li sigurno želiš negativnu širinu?

en: Negative glyph widths are not allowed in TrueType
    Do you really want a negative width?
hr_HR: Negativne širine grafema nisu dozvoljene u TrueType formatu.
    Je li sigurno želiš negativnu širinu?

en: Negative horizontal kern after the degree of a
    radical if such be present.
hr_HR: Negativno vodoravno podrezivanje iza
    stupnja radikala, ako stupanj postoji.

en: Nepali
hr_HR: Nepalski

en: Nepali (India)
hr_HR: Nepalski (Indija)

en: Nested Substitution %.80s
hr_HR: Ugniježdena zamjena %.80s

en: Neutral
hr_HR: Neutralno

en: Never Embed/No Editing
hr_HR: Onemogući ugrađivanje / uređivanje dokumenata

en: New
hr_HR: Novi

en: New Alternate List
hr_HR: Novi popis alternativa

en: New Anchor Class
hr_HR: Nova klasa sidra

en: New Chaining Position
hr_HR: Novo lančano pozicioniranje

en: New Chaining Substitution
hr_HR: Nova lančana zamjena

en: New Contextual Glyph Insertion
hr_HR: Novo kontekstno umetanje grafema

en: New Contextual Kerning
hr_HR: Novo kontekstno podrezivanje

en: New Contextual Position
hr_HR: Novo kontektsualno pozicioniranje

en: New Contextual Substitution
hr_HR: Nova kontekstna zamjena

en: New Counter Mask
hr_HR: Nova maska kontrola unutarnjih bjelina

en: New Font
hr_HR: Novi font

en: New Indic Rearrangement
hr_HR: Novi indijski redoslijed

en: New Layer
hr_HR: Novi sloj

en: New Layer...
hr_HR: Novi sloj …

en: New Ligature
hr_HR: Nova ligatura

en: New Lookup Subtable...
hr_HR: Nova pod-tablica tablice definicija …

en: New Multiple List
hr_HR: Novi višestruki popis

en: New O_utline Window
hr_HR: Novi prozor s kont_urama

en: New Pair Position
hr_HR: Novi pozicionirani par

en: New Positioning
hr_HR: Novo pozicioniranje

en: New Reverse Chaining Substitution
hr_HR: Nova obrnuta lančana zamjena

en: New Section
hr_HR: Novi odjeljak

en: New Sub-Group
hr_HR: Nova pod-grupa

en: New Substitution Variant
hr_HR: Nova varijanta zamjene

en: New Tai Lue
hr_HR: Novi Tai Lue

en: New _Bitmap Window
hr_HR: Novi prozor s _bitmapom

en: New _Metrics Window
hr_HR: Novi prozor s _metrikom

en: NewCharset
hr_HR: Skup slovnih znakova za novi font

en: NewEmSize
hr_HR: Nova veličina četverca za novi font

en: NewFontNameList
hr_HR: Popis naziva grafema za novi font

en: NewFontsQuadratic
hr_HR: Kvadratne krivulje za novi font

en: Newa
hr_HR: Nevarsko

en: Next CP Angle
hr_HR: Sljedeći kut kontrolne točke

en: Next CP Color
hr_HR: Boja za sljedeće kontrolne točke

en: Next CP Dist
hr_HR: Sljedeća udaljenost kontrolne točke

en: Next CP X
hr_HR: Sljedeća kontrolna točka X

en: Next CP Y
hr_HR: Sljedeća kontrolna točka Y

en: Next CP:
hr_HR: Sljedeća kontrolna točka:

en: Next CP: (%f,%f)
hr_HR: Sljedeća kontrolna točka: (%f,%f)

en: Next Hint.
hr_HR: Sljedeća kontrola.

en: Next On Contour
hr_HR: Sljedeća na konturi

en: Next State:
hr_HR: Sljedeće stanje:

en: Next _Defined Glyph
hr_HR: Sljedeći _definirani grafem

en: Next _Line in Word List
hr_HR: Slj_edeći redak u popisu riječi

en: Ni_b
hr_HR: _Naliv pero

en: Ni_b Angle:
hr_HR: U_košenost naliv pera:

en: Nib Type:
hr_HR: Vrsta naliv pera:

en: Nib shape not valid
hr_HR: Oblik naliv pera nije ispravan

en: Nifty, you've got one of the old Apple/Adobe type1 sfnts here
hr_HR: Baš zgodno, ovdje se radi o jednom starom Apple/Adobe Type1 sfnt fontu

en: No (useable) bitmap strikes in this TTF font: %s
hr_HR: U ovom TTF fontu nema (upotrebljivih) bitmap verzija: %s

en: No Advanced Typography
hr_HR: Bez napredne tipografije

en: No Anti-Alias
hr_HR: Bez zaglađivanja rubova

en: No Bitmap Font
hr_HR: Nema bitmap fonta

en: No Bitmap Fonts
hr_HR: Bez bitmap fontova

en: No Bitmap Strikes
hr_HR: Nema bitmap verzija

en: No ByteCode Interpreter
hr_HR: Bez ByteCode interpretera

en: No CID named %s
hr_HR: Nema CID-a s nazivom %s

en: No Change
hr_HR: Bez promjena

en: No Class
hr_HR: Nema klase

en: No Classification
hr_HR: Neklasificirani

en: No Command Specified
hr_HR: Nema odabrane naredbe

en: No Curvature
hr_HR: Bez zakrivljenosti

en: No Encoded Glyphs
hr_HR: Nema kodiranih grafema

en: No Extender Glyphs
hr_HR: Bez proširivih grafema

en: No Fill
hr_HR: Bez ispune

en: No FreeType
hr_HR: Nema FreeType biblioteke

en: No Glyph
hr_HR: Nema grafema

en: No Glyph Duplicates
hr_HR: Bez duplih grafema

en: No Grid Fit
hr_HR: Bez poravnanja na mrežu

en: No Grid Fit w/ Sym-Smooth
hr_HR: Bez poravnanja na mrežu, simetrično izglađivanje

en: No Groups
hr_HR: Nema grupa

en: No Instructions
hr_HR: Nema instrukcija

en: No Intersections
hr_HR: Bez presijecanja

en: No Kern Pairs
hr_HR: Nema podrezanih parova

en: No Lookup Type Selected
hr_HR: Vrsta tablice definicija nije odabrana

en: No Lookups
hr_HR: Nema tablica definicija

en: No Lookups Disabled for Expansion
hr_HR: Bez deaktiviranih tablica definicija za širenje

en: No Lookups Disabled for Shrinkage
hr_HR: Bez deaktiviranih tablica definicija za sužavanje

en: No Lookups Enabled for Expansion
hr_HR: Bez aktiviranih tablica definicija za širenje

en: No Lookups Enabled for Shrinkage
hr_HR: Bez aktiviranih tablica definicija za sužavanje

en: No Lookups Limiting Expansion
hr_HR: Bez tablica definicija za ograničavanje širenja

en: No Lookups Limiting Shrinkage
hr_HR: Bez tablica definicija za ograničavanje sužavanja

en: No Lower Case
hr_HR: Bez kurenta

en: No Mac Names
hr_HR: Bez Mac naziva

en: No Name
hr_HR: Bez naziva

en: No Next Control Point
hr_HR: Nema daljnje kontrolne točke

en: No Outline Font
hr_HR: Bez konturnog fonta

en: No Previous Control Point
hr_HR: Nema prethodne kontrolne točke

en: No References
hr_HR: Bez reference

en: No Rename
hr_HR: Bez preimenovanja

en: No Script
hr_HR: Bez pisma

en: No Script Tag
hr_HR: Bez oznake pisma

en: No Sequence/Lookups
hr_HR: Nema slijeda/tablica definicija

en: No Slope
hr_HR: Bez nagiba

en: No Start Glyph
hr_HR: Bez početnom grafema

en: No Sub Font Definition file
hr_HR: Bez definicijske datoteke pod-fonta

en: No Subsetting
hr_HR: Bez podskupa

en: No Subtable
hr_HR: Bez pod-tablice

en: No Symmetric-Smooth
hr_HR: Bez simetričnog izglađivanja

en: No Variation
hr_HR: Bez varijacija

en: No Vertical Metrics
hr_HR: Bez uspravne metrike

en: No Watch Points
hr_HR: Bez točaka praćenja

en: No Width
hr_HR: Bez širine

en: No _to All
hr_HR: Ne _za sve

en: No applicable lookup subtables
hr_HR: Nema primijenjive pod-tablice

en: No argument to operator
hr_HR: Argument operatora nije naveden

en: No bitmap strikes
hr_HR: Nema bitmap verzija

en: No cidmap file...
hr_HR: Nema cidmap datoteke …

en: No components
hr_HR: Nema komponenata

en: No curvature info
hr_HR: Bez informacije o zakrivljenosti

en: No data
hr_HR: Bez podataka

en: No differences found
hr_HR: Nema razlika

en: No filename specified in include on line %d of %s
hr_HR: Neodređena datoteka u 'include' u %d. retku od %s

en: No flags specified in lookupflags on line %d of %s
hr_HR: Nema određenih oznaka u oznakama tablice definicije u %d. retku od %s

en: No glyph named %s, used as a pattern in %s
hr_HR: Nema grafema s nazivom %s, korišten kao uzorak u %s

en: No glyph named %s.
hr_HR: Nema grafema s nazivom %s.

en: No glyph with unicode U+%05x in font
hr_HR: U fontu nema grafema s U+%05x

en: No glyphs directory or no contents file
hr_HR: Nema mape grafema ili datoteke sadržaja

en: No glyphs matched
hr_HR: Nema poklapajućih grafema

en: No kerning between “%s” and %s in %s whilst it is %d in %s
hr_HR: Nema podrezivanja između „%s” i „%s” u %s, dok je %d u %s

en: No kerning pairs found in %.200s
hr_HR: Nema podrezanih parova u %.200s

en: No kerning table for %s
hr_HR: Nema tablice podrezivanja za %s

en: No languages
hr_HR: Bez jezika

en: No letters in font
hr_HR: U fontu nema slova

en: No lookup named %s
hr_HR: Nema tablice definicija s nazivom %s

en: No lookup selected
hr_HR: Tablica definicija nije odabrana

en: No lookups may be specified in a reverse contextual lookup (use a replacement list instead), starting at: %.20s...
hr_HR: Niti jedna tablica definicija ne smiju biti određena u obrnutoj kontekstnoj tablici definicija (umjesto toga koristi popis zamjena), počevši pri: %.20s …

en: No lookups to copy
hr_HR: Nema tablica definicija za kopiranje

en: No mark in ] (close array)
hr_HR: Bez oznake u ] (zatvori niz)

en: No mark in cleartomark
hr_HR: Nema oznake u 'cleartomark'

en: No mark in counttomark
hr_HR: Nema oznake u 'counttomark'

en: No marked glyphs allowed in replacement on line %d of %s
hr_HR: Nijedan označeni grafem nije dozvoljen u zamjeni u %d. retku od %s

en: No matching AnchorClass for %s
hr_HR: Nema poklapajuće klase sidara za %s

en: No name for CharStrings dictionary "%s
hr_HR: Nema naziva u 'CharStrings' rječniku "%s

en: No paths with within a glyph should intersect
hr_HR: Nijedna staza unutar grafema se ne smije presijecati

en: No previous point on path in curveto from flex 0 in %s
hr_HR: Nema prethodne točke na stazi u curveto od flex 0 u %s

en: No previous point on path in curveto in %s
hr_HR: Nema prethodne točke na stazi pri 'curveto' u %s

en: No previous point on path in flex operator in %s
hr_HR: Nema prethodne točke na stazi u flex operatoru u %s

en: No previous point on path in lineto from flex 0 in %s
hr_HR: Nema prethodne točke na stazi u lineto od flex 0 u %s

en: No previous point on path in lineto in %s
hr_HR: Nema prethodne točke na stazi pri 'lineto' u %s

en: No problems detected
hr_HR: Nema problema

en: No problems detected in %s
hr_HR: Nema problema u %s

en: No problems found
hr_HR: Nema problema

en: No references allowed in a pen.
hr_HR: U peru nije dozvoljena referenca.

en: No replacement lists may be specified in this contextual lookup, use a nested lookup instead, starting at: %.20s...
hr_HR: Popisi zamjena ne smiju biti određeni u kontekstnoj tablici definicija, umjesto toga koristi ugniježdenu tablicu definicija, počevši pri: %.20s …

en: No scripts
hr_HR: Bez pisama

en: No selection
hr_HR: Ništa nije odabrano

en: No selection
hr_HR: Ništa nije odabrano

en: No significant differences found
hr_HR: Nema značajnih razlika

en: No spaces allowed in class names.
hr_HR: Nazivi klasa ne smiju sadržati razmake.

en: No substitution specified on line %d of %s
hr_HR: Bez određene zamjene u %d. retku od %s

en: No such file
hr_HR: Nema takve datoteke

en: Non Linear Transform
hr_HR: Ne-linearna transformacija

en: Non uniform scaling for horizontal counters and side bearings
hr_HR: Neproporcionalno skaliranje vodoravnih unutarnjih bjelina i bočnih odmaka

en: Non-ASCII glyphnames
hr_HR: Nazivi grafema s ne-ASCII znakovima

en: Non-Basic Multilingual Plane
hr_HR: Ploča višejezičnih ne-osnovnih znakova

en: Non-Straight Arms/Double Serif
hr_HR: Ne-ravni potezi/Dvostruki serif

en: Non-Straight Arms/Horizontal
hr_HR: Ne-ravni potezi/Vodoravni

en: Non-Straight Arms/Single Serif
hr_HR: Ne-ravni potezi/Jednostruki serif

en: Non-Straight Arms/Vertical
hr_HR: Ne-ravni potezi/Uspravni

en: Non-Straight Arms/Wedge
hr_HR: Ne-ravni potezi/Kosi

en: Non-Unicode Glyphs
hr_HR: Ne-Unicode grafemi

en: Non-_Integral coordinates
hr_HR: Ne-cjelobrojne koord_inate

en: Non-existant glyph
hr_HR: Nepostojeći grafem

en: Non-integral coordinates
hr_HR: Ne-cjelobrojne koordinate

en: Non-standard Aspect
hr_HR: Ne-standardni omjer

en: Non-standard Elements
hr_HR: Ne-standardni elementi

en: Non-standard Em-Size
hr_HR: Ne-starndardna veličina četverca

en: Non-standard Topology
hr_HR: Ne-standardna topologija

en: None
hr_HR: Nijedan

en: None of the glyphs in the current font match any names or code points in the selected groups
hr_HR: Niti jedan grafem u trenutačnom fontu se ne poklapa s nijednim nazivom ili kodnom točkom u odabranoj grupi

en: None/Closed Loops
hr_HR: Ništa/Zatvorenih petlja

en: None/No Loops
hr_HR: Ništa/Bez petlje

en: None/Open Loops
hr_HR: Ništa/Otvorenih petlja

en: Nonsensical class assigned to a glyph-- class=%d is too big. Glyph=%d
hr_HR: Besmislena klasa dodijeljena grafemu – klasa=%d je prevelika. Grafem=%d

en: Normal
hr_HR: Normalno

en: Normal Background:
hr_HR: Normalna pozadina:

en: Normal Distance: %.2f Along Spline: %.2f
hr_HR: Normalna udaljenost: %.2f Uzduž krivulje: %.2f

en: Normal Sans
hr_HR: Normalni bezserifni

en: Normal Text Color:
hr_HR: Boja za obični tekst:

en: Normal/Boxed
hr_HR: Normalno/Kutijasto

en: Normal/Contact
hr_HR: Normalno/Zatvoreno

en: Normal/Flattened
hr_HR: Normalno/Spljošteno

en: Normal/Off-Center
hr_HR: Normalno/Odmaknuto od središta

en: Normal/Rounded
hr_HR: Normalno/Zaobljeno

en: Normal/Square
hr_HR: Normalno/Kvadratično

en: Normal/Weighted
hr_HR: Normalno/Ponderirano

en: Normalize Design Vector Function:
hr_HR: Funkcija za normaliziranje vektora dizajna:

en: Normalized Settings:
hr_HR: Normalizirane postavke:

en: Normalized position of this design along each axis
hr_HR: Normalizirana pozivija dizajna uzduž svake osi

en: Normally kerning is based on achieving a constant (optical)
    separation between glyphs, but occasionally it is desirable
    to have a kerning table where the kerning is based on the
    closest approach between two glyphs (So if the desired separ-
    ation is 0 then the glyphs will actually be touching.
hr_HR: Podrezivanje se obično temelji na postizanju konstantnog (optičkog)
    razmaka između znakova, ali ponekad je poželjno imati tablicu za
    podrezivanje, koja se temelji na najbližem razmaku između dva
    grafema. Ako razmak postaviš na nula, grafemi će se dodirivati.

en: Normally simplify will not change the slope of the contour at the points.
hr_HR: Uobičajeno je, da se pojednostavljivanjem ne mijenja nagib konture pri točci.

en: Normally simplify will not remove points at the extrema of curves
    (both PostScript and TrueType suggest you retain these points)
hr_HR: Uobičajeno je, da se pojednostavljivanjem ne uklanjaju točke ekstrema
    (PostScript i TrueType predlažu zadržavanje tih točaka)

en: Normally the Tile will consist of everything
    within the minimum bounding box of the tile --
    so adjacent tiles will abut directly on one
    another. If you wish whitespace between tiles
    set this flag
hr_HR: Obično se pločica sastoji od svega, što je
    unutar graničnog okvira pločice – tako da se
    susjedne pločice izravno naslanjaju jedna na
    drugu. Ako želiš razmak između pločica
    aktiviraj ovu oznaku

en: Northern Sami
hr_HR: Sjeverno samski

en: Northern Tai
hr_HR: Sjeverni tajlandski

en: Norway House Cree
hr_HR: Cree sjeverna kuća

en: Norwegian
hr_HR: Norveški

en: Norwegian (Bokmal)
hr_HR: Norveški (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
hr_HR: Norveški (Nynorsk)

en: Not ASCII
hr_HR: Nije ASCII

en: Not Found
hr_HR: Nije nađeno

en: Not Guides
hr_HR: Nisu vodilice

en: Not a (metafont) gf file %.200s
hr_HR: Nije (metafont) gf datoteka %.200s

en: Not a (metafont) pk file %.200s
hr_HR: Nije (metafont) pk datoteka %.200s

en: Not a CID format
hr_HR: Nije CID format

en: Not a CID-keyed font
hr_HR: Nije CID kodirani font

en: Not a Unicode Character
hr_HR: Nije Unicode znak

en: Not a bdf file
hr_HR: Nije bdf datoteka

en: Not a bdf file %.200s
hr_HR: Nije bdf datoteka %.200s

en: Not a gf file
hr_HR: Nije gf datoteka

en: Not a pcf file
hr_HR: Nije pcf datoteka

en: Not a pk file
hr_HR: Nije pk datoteka

en: Not a plate file
hr_HR: Nije 'plate' datoteka

en: Not an X11 pcf file %.200s
hr_HR: Nije X11 pcf datoteka %.200s

en: Not attached to a feature
hr_HR: Nije povezano s font-funkcijom

en: Not classified
hr_HR: Nije klasificirano

en: Not enough data: %d < 4
hr_HR: Nedovoljno podataka: %d < 4

en: Not enough glyphs
hr_HR: Nema dovoljno grafema

en: Not enough lines
hr_HR: Nedovoljno linija

en: Not in Collection
hr_HR: Nije u zbrici

en: Not quadratic
hr_HR: Nije kvadratni

en: Not sure if this is an error...
hr_HR: Nije jasno, je li se radi o grešci …

en: Notdef name
hr_HR: 'Notdef' naziv

en: Note: On Windows many apps can have problems with this font's kerning, because %d of its glyph kern pairs cannot be mapped to unicode-BMP kern pairs (eg, they have a Unicode value of -1) To avoid this, go to Generate, Options, and check the "Windows-compatible 'kern'" option.
hr_HR: Napomena: u sustavu Windows mnoge aplikacije mogu imati problema s podrezivanjem ovog fonta, jer se %d njegovih parova podrezivanja grafema ne mogu mapirati u unicode-BMP parove podrezivanja (npr., imaju Unicode vrijednost od −1). Kako bi se to izbjeglo, aktiviraj opciju „Windows-kompatibilni ‚kern’” u izborniku „Stvori fontove -> Opcije”.

en: Nothing Loaded
hr_HR: Ništa nije učitano

en: Nothing Selected
hr_HR: Ništa nije odabrano

en: Nothing found
hr_HR: Ništa nije nađeno

en: Nothing on stack to print
hr_HR: Nema ničega što čeka na ispis

en: Nothing specified
hr_HR: Ništa nije određeno

en: Nothing to match.
hr_HR: Nema se što usporediti.

en: Nothing to trace
hr_HR: Nema se što precrtati

en: Nothng found.
hr_HR: Ništa nije nađeno.

en: Nukta Forms
hr_HR: Nukta oblici

note: GT: TeX parameters for math fonts. "Num" means numerator, "Denom" GT: means denominator, "Sup" means superscript, "Sub" means subscript
en: Num1:
hr_HR: Brojnik 1:

en: Num2:
hr_HR: Brojnik 2:

en: Num3:
hr_HR: Brojnik 3:

en: Number Forms
hr_HR: Oblici brojeva

en: Number expected
hr_HR: Očekuje se broj

en: Number of Axes:
hr_HR: Broj osi:

en: Number of CFF font names is less than dict size: %d < %d
hr_HR: Broj naziva CFF fonta je manji od veličine rječnika: %d < %d

en: Number of Master Designs:
hr_HR: Broj mastera dizajna:

en: Number of star points/Polygon vertices
hr_HR: Broj krakova zvijezde/kutova poligona

en: Number of units to increment/decrement a table value by in the metrics window when both control and shift is held
hr_HR: Broj jedinica za povećanje/smanjivanje vrijednosti tablice u prozoru metrika, kad se istovremeno drže tipke Ctrl i Shift

en: Number of units to increment/decrement a table value by in the metrics window when shift is held
hr_HR: Broj jedinica za povećanje/smanjivanje vrijednosti tablice u prozoru metrika, kad se drži tipka Shift

en: Number out of range
hr_HR: Broj izvan raspona

en: Number out of range: %g in type2 output (must be [-65536,65535])
hr_HR: Broj je izvan granica: %g u izlaznom type2 (mora biti [-65536,65535])

en: Number too long on line %d of %s
hr_HR: Predugački broj u %d. retku od %s

en: Numerators
hr_HR: Brojnici

en: Numeric Field
hr_HR: Numeričko polje

en: Numeric Field (Spinner)
hr_HR: Numeričko polje (okretni gumb)

en: Numeric Field Sign
hr_HR: Znak numeričkog polja

en: Numeric Forms
hr_HR: Oblici brojaka

en: Nushu
hr_HR: Nushusko

en: Nyanja/Chewa
hr_HR: Nijanja/Čeva

en: O Black Letter
hr_HR: 9.2 – Gotica

en: O Decorative
hr_HR: 9.3 – Ukrasni

en: O Engraver
hr_HR: 9.1 – Gravirani

en: O Miscellaneous
hr_HR: 9.15 – Razni

en: O Three Dimensional
hr_HR: 9.4 – Trodimenzionalni

en: OEM Charset
hr_HR: OEM kodna stranica

en: OK
hr_HR: U redu

en: OS/2 -> Charsets
hr_HR: OS/2 -> skupovi znakova

en: OS/2 and Windows specific metrics table
hr_HR: tablica metrike, specifična za OS/2 i Windows

en: OS2Version|Automatic
hr_HR: Automaski

en: OSS Calligraphic
hr_HR: 1.8 – Kaligrafski

en: OSS Contemporary
hr_HR: 1.7 – Suvremeni

en: OSS Dutch Modern
hr_HR: 1.5 – Klasicistički nizozemski

en: OSS Dutch Trad
hr_HR: 1.6 – Prijelazni nizozemski

en: OSS Geralde
hr_HR: 1.2 – Renesansni

en: OSS Miscellaneous
hr_HR: 1.15 – Razni

en: OSS Modified Venetian
hr_HR: 1.4 – Humanistički izmjenjeni

en: OSS Rounded Legibility
hr_HR: 1.1 – Zaobljeni čitljivost

en: OSS Venetian
hr_HR: 1.3 – Humanistički

en: OT _Glyph Class:
hr_HR: OT klasa _grafema:

en: O_ff
hr_HR: I_sključeno

en: O_n
hr_HR: Uključe_no

en: O_pen Paths
hr_HR: _Otvorene staze

en: O_verlap
hr_HR: Pre_klapanje

en: Obli_que...
hr_HR: _Ukosi …

en: Oblique Slant...
hr_HR: Nagib ukošenosti …

en: Oblique/Boxed
hr_HR: Ukošeno/Kutijasto

en: Oblique/Contact
hr_HR: Ukošeno/Zatvoreno

en: Oblique/Extreme Wrapping
hr_HR: Ukošeni/Izrazito ukrašani

en: Oblique/Flattened
hr_HR: Ukošeno/Spljošteno

en: Oblique/More Wrapping
hr_HR: Ukošeni/Jače ukrašani

en: Oblique/No Wrapping
hr_HR: Ukošeni/Bez ukrašavanja

en: Oblique/Off-Center
hr_HR: Ukošeno/Odmaknuto od središta

en: Oblique/Rounded
hr_HR: Ukošeno/Zaobljeno

en: Oblique/Some Wrapping
hr_HR: Ukošeni/Malo ukrašani

en: Oblique/Square
hr_HR: Ukošeno/Kvadratično

en: Oblique/Weighted
hr_HR: Ukošeno/Ponderirano

en: Obsolete table for a type1 CID keyed font
hr_HR: Nepotrebna tablica za Type1 CID font

en: Obsolete table for a type1 font
hr_HR: Nepotrebna tablica za type1 font

en: Obtuse Cove
hr_HR: Kosi s mekim prijelazom

en: Obtuse Sans
hr_HR: Zakošeni bezserifni

en: Obtuse Square Cove
hr_HR: Kosi pravokutni s mekim prijelazom

en: Occitan
hr_HR: Okcitanski

en: Odd number of elements in BlueValues/OtherBlues array.
hr_HR: Neparni broj elemenata u nizu 'BlueValues'/'OtherBlues'.

en: Odd number of elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array.
hr_HR: Neparni broj elemenata u nizu 'FamilyBlues'/'FamilyOtherBlues'.

en: Off
hr_HR: Isključeno

en: Offset
hr_HR: Odmak

en: Offset %
hr_HR: Postotak odmaka

en: Offset in JSTF table is too big. The resultant font will not work.
hr_HR: Odmak u JSTF tablici je prevelik. Rezultirajući font neće raditi.

en: Offset text from path by:
hr_HR: Odmak teksta od staze:

en: Offsets from def. baseline:  romn: %d  idcn: %d  ideo: %d  hang: %d  math: %d
hr_HR: Odmaci od određene osnovne pismovne linije:
      romn: %d  idcn: %d  ideo: %d  hang: %d  math: %d

en: Ofm Save Failed
hr_HR: Neuspjelo spremanje OFM-a

en: Often if a point is slightly off from a hint
    it is because a stem is made up
    of several segments, and one of them
    has the wrong width.
hr_HR: Često se točka ne poklapa točno s kontrolom,
    jer je potez izrađen iz nekolicine segmenata,
    a jedan od njih nema ispravnu širinu.

en: Ogham
hr_HR: Ogam

en: Oji-Cree
hr_HR: Cree-Oji

en: Old Hungarian
hr_HR: Staro mađarsko

en: Old Irish
hr_HR: Stari irski

en: Old Italic
hr_HR: Staro-talijansko

en: Old Italic (Etruscan, Oscan, etc.)
hr_HR: Staroitalsko (Etruščansko, Oskansko, itd.)

en: Old North Arabian
hr_HR: Staro sjevernoarapsko

en: Old Outline Color
hr_HR: Boja za stare konture

en: Old Permic
hr_HR: Staro permsko

en: Old Persian
hr_HR: Staro perzijsko

en: Old Persian cuneiform
hr_HR: Staro perzijsko klinasto

en: Old Sogdian
hr_HR: Staro sogdijsko

en: Old South Arabian
hr_HR: Staro južnoarapsko

en: Old Style
hr_HR: Renesansni

en: Old Style Serifs
hr_HR: 1 – Humanistički serifni

en: Old Turkic
hr_HR: Staro tursko

en: Old Uyghur
hr_HR: Stari ujgurski

en: Old sfd file
hr_HR: Stara sfd datoteka

en: Old style 'kern'
hr_HR: Stari način zapisa za 'kern'

en: Oldstyle Figures
hr_HR: Medievalne brojke

en: On
hr_HR: Uključeno

en: Once upon a time, Adobe assigned PUA (public use area) encodings
    for many stylistic variants of characters (small caps, old style
    numerals, etc.). Adobe no longer believes this to be a good idea,
    and recommends that these encodings be ignored.
    
     The assignments were originally made because most applications
    could not handle OpenType features for accessing variants. Adobe
    now believes that all apps that matter can now do so. Applications
    like Word and OpenOffice still can't handle these features, so
     fontforge's default behavior is to ignore Adobe's current
    recommendations.
    
    Note: This does not affect figuring out unicode from the font's encoding,
    it just controls determining unicode from a name.
hr_HR: Nekad je Adobe dodijelio PUA (područje za privatnu upotrebe) kodiranja
    za mnoge stilske varijante znakova (kapitalke, medievalne brojke, itd.).
    Adobe više ne vjeruje da je to dobra ideja i preporuča, da se ta kodiranja
    ignoriraju.
    
    Ta vrsta kodiranja se koristila, jer većina programa nije bila u stanju
    baratati OpenType funkcijama. Adobe vjeruje da svi važni programi
    to sad mogu. Programi poput Word-a i OpenOffice-a još uvijek ne
    podržavaju te funkcije, stoga FontForge zanemaruje Adobe-ovu
    preporuku.
    
    Napomena: Ovo ne utječe na pronalaženje unicode-a iz kodiranja fonta,
    već samo kontrolira određivanje unicode-a iz imena.

en: One of the bitmap fonts specified, %1$d, is not an integral scale up of the smallest font, %2$d (or is too large a factor)
hr_HR: Jedan od određenih bitmap fontova, %1$d, nije cjelobrojno skalirani font najmanjeg fonta, %2$d (ili je prevelikog faktora)

en: One of the fonts %1$d,%2$d is missing glyph %3$d
hr_HR: Jednom od fontova %1$d,%2$d nedostaje grafem %3$d

en: One of the multiple master instances contains quadratic splines. It must be converted to cubic splines before it can be used in a multiple master
hr_HR: Jedna Multiple Master instanca sadrži kvadratne krivulje. Moraš ih konvertirati u kubične krivulje, da bi se mogle koristiti u Multiple Master fontu

en: Only Bitmaps may be embedded.
    Outline descriptions may not be
    (if font file contains no bitmaps
    then nothing may be embedded).
hr_HR: Ugraditi se mogu samo bitmapi.
    Konture se ne mogu ugraditi
    (ako font ne sadrži bitmape, tada
    se također ništa ne da ugraditi).

en: Only Embed Bitmaps
hr_HR: Samo ugrađene bitmape

en: Only One Font
hr_HR: Samo jedan font

en: Only a single character allowed
hr_HR: Dozvoljen je samo jedan znak

en: Only kern glyphs closer
hr_HR: Samo približi grafeme jedan drugome

en: Only lower case
hr_HR: Samo kurente

en: Only one font may be imported into the background
hr_HR: U stražnji sloj se može uvesti samo jedan font

en: Only one replacement list may be specified in a reverse contextual chaining lookup, starting at: %.20s...
hr_HR: Samo jedan popis zamjena smije biti određen u obrnutoj kontekstnoj tablici definicija niza, počevši pri: %.20s …

en: Only relevant in a truetype font, this flag indicates that if the reference
    is translated, then the translation should be rounded during grid fitting.
hr_HR: Ovo se odnosi samo na truetype font. Ova oznaka označava, da se
    translacija reference zaokružuje tijekom poklapanja na mrežu.

en: Only relevant in a truetype font, this flag indicates that the width
    of the composite glyph should be the same as the width of this reference.
hr_HR: Ovo se odnosi samo na truetype font. Oznaka određuje, da širina
    kompozitnog grafema treba biti jednaka širini ove reference.

en: Only relevant in a truetype font, this flag indicates that this
    reference should not be translated normally, but rather its position
    should be determined by moving the reference so that the indicated
    point in the reference falls on top of the indicated point in the base
    character.
hr_HR: Ovo se odnosi samo na truetype font. Ova oznaka određuje,
    da se ova referenca ne treba translatirati normalno, već da se
    njena pozicija treba odrediti premještanjem reference, tako da
    naznačena točka u referenci pada na gornju naznačenu točku u
    osnovnom znaku.

en: Only search characters selected in the fontview.
    Normally we search all characters in the font.
hr_HR: Traži samo odabrane znakove u prikazu fonta.
    Inače se traže svi znakovi u fontu.

en: Only search the selected glyphs, and unselect
    any characters which do not match this search
hr_HR: Traži samo odabrane grafeme i odznači sve
    grafeme koji se ne poklapaju s ovom pretragom

en: Only the alpha value is used and if non zero it will set the alpha channel for the control points, bezier information and other non spline indicators for the Dragging Comparison Outline spline
hr_HR: Upotrebljava se samo alfa vrijednost, i ako nije nula, postavit će alfa kanal za kontrolne točke, bezierove informacije i ostale ne-krivuljne indikatore za „Boja za usporedne konture prilikom povlačenja”

en: Only the first 256 glyphs in the encoding will be used
hr_HR: Koristit će se samo prvih 256 grafema kodiranja

en: Only upper case
hr_HR: Samo verzale

en: Opacity
hr_HR: Neprozirnost

en: Opacity:
hr_HR: Neprozirnost:

en: Open
hr_HR: Otvori

en: Open AutoKern dialog for new kerning subtables
hr_HR: Otvori dijalog za automatsko podrezivanje, za nove pod-tablice podrezivanja

en: Open Contour
hr_HR: Otvorena kontura

en: Open Font
hr_HR: Otvori font

en: Open Glyph
hr_HR: Otvori grafem

en: Open Path Color
hr_HR: Boja za otvorene staze

en: Open Reference
hr_HR: Otvori referencu

en: Open _Web Page
hr_HR: Otvori _web stranicu

en: Open failed
hr_HR: Neuspješno otvaranje

en: Open paths should be drawn in a special highlight color to make them more apparent.
hr_HR: Otvorene staze se crtaju određenom bojom, kako bi se bolje istaknule.

en: Open/Closed contour mismatch in glyph “%s”
hr_HR: Nepodudaranje otvorenih/zatvorenih kontura u grafemu „%s”

en: OpenCharsInNewWindow
hr_HR: Otvori znak u novom prozoru

en: OpenType Contextual or Chaining subtables may be in one
     of three formats. The context may be specified either
     as a string of specific glyphs, a string of glyph classes
     or a string of coverage tables
    In the first format you must specify a string of glyph-names
     In the second format you must specify a string of class names
     In the third format you must specify a string each element
      of which may contain several glyph-names
    For chaining subtables you may also specify backtrack and
     lookahead lists.
hr_HR: OpenType pod-tablice kontekstnih ili ulančenih promjena
      mogu biti jednog od tri formata. Kontekst se može odrediti
      kao znakovni niz određenih grafema, kao znakovni niz klasa
      grafema ili kao znakovni niz tablica pokrivenosti.
    U prvom formatu moraš odrediti znakovni niz naziva grafema
      U drugom formatu moraš odrediti znakovni niz naziva klasa
      U trećem formatu moraš odrediti znakovni niz svakog elementa
       koji može sadržati nekoliko naziva grafema
    Za pod-tablice ulančenih promjena možeš odrediti popise
      prethodnih i sljedećih.

en: OpenType Tables
hr_HR: OpenType tablice

en: OpenType fonts must have a version greater than 1
    Use Element->Font Info->OS/2->Misc to change this.
hr_HR: OpenType fontovi moraju imati verziju veću od 1
    Promijeni putem "Element -> Informacije o fontu -> OS/2 -> Razno".

en: OpenTypeFeature|New
hr_HR: Nova

en: OpenTypeLoadHintEqualityTolerance
hr_HR: OpenType tolerancija kontrola

en: OpenType|Lookups
hr_HR: Tablice definicija

en: Optical Bounds
hr_HR: Optičke granice

en: Optical Character Recognition
hr_HR: Optičko prepoznavanje znakova

en: Optimized For ClearType
hr_HR: Optimirano za ClearType

en: Optionally, add this mapping to the lookup subtable:
hr_HR: Opcionalno, dodaj ovo mapiranje pod-tablici tablice definicija:

en: Options
hr_HR: Opcije

en: Ordinals
hr_HR: Redni znakovi

en: Orig layer
hr_HR: Sloj originala

en: Origin
hr_HR: Ishodište

en: Origin:
hr_HR: Ishodište:

en: Original Color
hr_HR: Boja za originale

en: Original Y Position
hr_HR: Izvorna Y pozicija

en: Oriya
hr_HR: Orijsko

en: Ornamental Dingbats
hr_HR: Ukrasni Dingbats

en: Ornamentals
hr_HR: 9 – Ukrasi

en: Ornamented
hr_HR: Ukrasni

en: Ornaments
hr_HR: Ukrasni znakovi

en: Osage
hr_HR: Osageško

en: Osmanya
hr_HR: Somalijsko

en: Ossetian
hr_HR: Osetijski

en: Other ...
hr_HR: Drugi …

en: Other Info
hr_HR: Ostale informacije

en: Other:
hr_HR: Drugi:

en: OtherSubrsFile
hr_HR: Datoteka ostalih pod-rutina

en: Others
hr_HR: Ostali

en: Ottoman Siyaq Numbers
hr_HR: Otomansko sijački brojevi

en: Out Of Order
hr_HR: Neraspoređeno

en: Out of Range
hr_HR: Izvan raspona

en: Out of memory
hr_HR: Nedovoljno memorije

en: Outer Border:
hr_HR: Vanjski obrub:

en: Outer Shadow
hr_HR: Vanjska sjena

en: Outline
hr_HR: Kontura

en: Outline Color
hr_HR: Boja konture

en: Outline Default Button
hr_HR: Konturni zadani gumb

en: Outline Fonts
hr_HR: Konturni fontovi

en: Outline Glyphs
hr_HR: Konturni grafemi

en: Outline Inner Border
hr_HR: Unutarnji obrub konture

en: Outline Outer Border
hr_HR: Vanjski obrub konture

en: Outline Points
hr_HR: Točke konture

en: Outline View
hr_HR: Prikaz konture

en: Outline View 2
hr_HR: Prikaz konture, 2

en: Outline Width
hr_HR: Širina konture

en: Outline Width:
hr_HR: Širina konture:

en: OutlineThickness
hr_HR: Debljina kontura

en: Outlining glyphs
hr_HR: Konturiranje grafema

en: Output AFM
hr_HR: Spremi AFM

en: Output FONTLOG.txt
hr_HR: Spremi FONTLOG.txt

en: Output Glyph Map
hr_HR: Spremi mapiranje grafema

en: Output OFM & CFG
hr_HR: Spremi OFM i CFG

en: Output PFM
hr_HR: Spremi PFM

en: Output TFM & ENC
hr_HR: Spremi TFM i ENC

en: Output error
hr_HR: Greška u izradi

en: Over/Underbars
hr_HR: Gornje i donje crte

en: OverbarExtraAscender:
hr_HR: Dodatni prostor iznad nadcrte:

en: OverbarRuleThickness:
hr_HR: Debljina nadcrte:

en: OverbarVerticalGap:
hr_HR: Uspravni razmak nadcrte:

en: Overlapped Hints
hr_HR: Preklapajuće kontrole

en: Overview FG Color
hr_HR: Prednja boja pregleda

en: PCL 5 data table
hr_HR: tablica PCL 5 podataka

en: PDF page graphics
hr_HR: Grafike PDF stranice

en: PS Glyph Names
hr_HR: PS nazivi grafema

en: PS Hints
hr_HR: PostScript kontrole

en: PS Names
hr_HR: PS nazivi fonta

en: PS Private
hr_HR: PS 'Private' rječnik

en: PS Type 1 (Binary)
hr_HR: PS Type 1 (binarni)

en: PS Type 1 (Resource)
hr_HR: PS Type 1 (resurs)

en: PS Type3 Bitmap
hr_HR: PS Type3 bitmap

en: PS UID
hr_HR: PS jedinstvene ID-oznake

en: PSPrivateDictKey|New
hr_HR: Novi

en: P_FM Family
hr_HR: _PFM obitelj

en: P_en
hr_HR: _Olovka

en: P_ositions
hr_HR: P_ozicije

en: P_rev Control Point
hr_HR: P_rethodna točka

en: Package Name:
hr_HR: Ime paketa:

en: Package URL:
hr_HR: URL paketa:

en: Padding
hr_HR: Unutarnji odmak

en: Padding:
hr_HR: Odmak:

en: Page Setup
hr_HR: Postavke stranice

en: Page_Size:
hr_HR: _Veličina stranice:

en: Pahawh Hmong
hr_HR: Pahavhmongško

en: Pair Position (kerning)
hr_HR: Pozicioniranje para (podrezivanje)

en: Pairwise Pos
hr_HR: Pozicioniranje parova

en: Pairwise Positioning (kerning)
hr_HR: Pozicioniranje parova (podrezivanje)

en: Pale_ttes
hr_HR: Pa_lete

en: Palestinian Aramaic
hr_HR: Palestinski aramejski

en: Palettes
hr_HR: Palete

en: Palm OS Bitmap
hr_HR: Palm OS bitmap

en: Palmyrene
hr_HR: Palmirsko

en: PanoseArmStyle|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseArmStyle|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseAspectRatio|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseAspectRatio|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseAspect|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseAspect|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseCharRange|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseCharRange|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseClass|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseClass|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseContrast|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseContrast|High
hr_HR: Visoki

en: PanoseContrast|Low
hr_HR: Niski

en: PanoseContrast|Medium
hr_HR: Srednji

en: PanoseContrast|Medium High
hr_HR: Srednje visoki

en: PanoseContrast|Medium Low
hr_HR: Srednje niski

en: PanoseContrast|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseContrast|None
hr_HR: Bez

en: PanoseContrast|Very High
hr_HR: Jako visoki

en: PanoseContrast|Very Low
hr_HR: Jako niski

en: PanoseFamily|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseFamily|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseFinials|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseFinials|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseForm|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseForm|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseKind|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseKind|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseLetterform|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseLetterform|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseLining|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseLining|Backdrop
hr_HR: Odmaknuta sjena

en: PanoseLining|Engraved (Multiple Lines)
hr_HR: Gravura (višestruke linije)

en: PanoseLining|Inline
hr_HR: Unutarnja kontura

en: PanoseLining|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseLining|None
hr_HR: Bez

en: PanoseLining|Outline
hr_HR: Vanjska kontura

en: PanoseLining|Relief
hr_HR: Reljefno

en: PanoseLining|Shadow
hr_HR: Sjena

en: PanoseMidline|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseMidline|Constant/Pointed
hr_HR: Konstantno/Oštro

en: PanoseMidline|Constant/Serifed
hr_HR: Konstantna/Serifno

en: PanoseMidline|Constant/Trimmed
hr_HR: Konstantno/Odsjećeno

en: PanoseMidline|High/Pointed
hr_HR: Visoko/Oštro

en: PanoseMidline|High/Serifed
hr_HR: Visoko/Serifno

en: PanoseMidline|High/Trimmed
hr_HR: Visoko/Odsjećeno

en: PanoseMidline|Low/Pointed
hr_HR: Nisko/Odsjećeno

en: PanoseMidline|Low/Serifed
hr_HR: Nisko/Serifno

en: PanoseMidline|Low/Trimmed
hr_HR: Niska/Odsjećeno

en: PanoseMidline|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseMidline|Standard/Pointed
hr_HR: Standardno/Oštro

en: PanoseMidline|Standard/Serifed
hr_HR: Standardno/Serifno

en: PanoseMidline|Standard/Trimmed
hr_HR: Standardno/Odsjećeno

en: PanoseProportion|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseProportion|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseSerifVariant|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseSerifVariant|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseSerifs|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseSerifs|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseSerifs|Thin
hr_HR: Tanki

en: PanoseSerivfs|Rounded
hr_HR: Zaobljeni

en: PanoseSerivfs|Script
hr_HR: Rukopisni

en: PanoseSerivfs|Square
hr_HR: Pravokutni

en: PanoseSpacing|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseSpacing|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseStrokeVariation|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseStrokeVariation|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseTool|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseTool|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseTopology|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseTopology|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseTreatment|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseTreatment|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseUse|Default
hr_HR: Zadano

en: PanoseWeight|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseWeight|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseWeight|Thin
hr_HR: Tanki

en: PanoseXAscent|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseXAscent|High
hr_HR: Visoki

en: PanoseXAscent|Low
hr_HR: Niski

en: PanoseXAscent|Medium
hr_HR: Srednji

en: PanoseXAscent|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: PanoseXAscent|Very High
hr_HR: Jako visoki

en: PanoseXAscent|Very Low
hr_HR: Jako niski

en: PanoseXHeight|Any
hr_HR: Svejedno

en: PanoseXHeight|Constant/Large
hr_HR: Konstantna/Visoka

en: PanoseXHeight|Constant/Small
hr_HR: Konstantna/Niska

en: PanoseXHeight|Constant/Standard
hr_HR: Konstantna/Standardna

en: PanoseXHeight|Ducking/Large
hr_HR: Spuštena/Visoka

en: PanoseXHeight|Ducking/Small
hr_HR: Spuštena/Niska

en: PanoseXHeight|Ducking/Standard
hr_HR: Spuštena/Standardna

en: PanoseXHeight|No Fit
hr_HR: Bez poklapanja

en: Panose|_Family Kind
hr_HR: _Vrsta obitelji

en: Panose|_Weight
hr_HR: _Debljina

en: Parent Folder
hr_HR: Matična mapa

en: Parse Error
hr_HR: Greška prilikom obrade

en: ParseGlyphOrderAndAliasDB: Invalid (non-tab separated entry) at index %d: %s
hr_HR: Baza podataka za obradu redoslijeda grafema i aliasa (unos nerazdvojen tabulatorima) pri indeksu %d: %s

en: Parts List
hr_HR: Popis dijelova

en: Pashto
hr_HR: Paštunski

en: Passed Validation
hr_HR: Sve je u redu

en: Paste After
hr_HR: Umetni iza

en: Paste Into
hr_HR: Umetni u

en: Pasting...
hr_HR: Umetanje …

en: Path Length: %g
hr_HR: Duljina staze: %g

en: Paths
hr_HR: Staze

en: Pattern
hr_HR: Uzorak

en: Pattern Size:
hr_HR: Veličina uzorka:

en: Pattern:
hr_HR: Uzorak:

en: Patterned Fill
hr_HR: Ispuna s uzorkom

en: Patterns
hr_HR: Mustre

en: Pen Slanted
hr_HR: Ukošeno pero

en: Pen _Angle:
hr_HR: _Nagib pera:

en: Per glyph baseline data
hr_HR: Podaci za osnovnu pismovnu liniju za svaki grafem pojedinačno

en: Percentage scale down for script level 1
hr_HR: Postotak smanjenja pisma 1. razine

en: Percentage scale down for script level 2
hr_HR: Postotak smanjenja pisma 2. razine

en: Perform a perspective transformation on the selection
hr_HR: Izradi perspektivnu transformaciju na odabir

en: Perpendicular Sans
hr_HR: Okomiti bezserifni

en: Perspecti_ve
hr_HR: Perspekti_va

en: Petite Caps
hr_HR: Male kapitalke

en: PfaEdit Table
hr_HR: PfaEdit tablica

en: Pfm Save Failed
hr_HR: Neuspjelo spremanje PFM-a

en: Phaistos Disc
hr_HR: Fajstos disk

en: Phoenician
hr_HR: Feničansko

en: Phonetic Extensions
hr_HR: Fonetska proširenja

en: Phonetic Extensions Supplement
hr_HR: Fonetska proširenja, dopuna

en: Physical screen width, measured in centimeters
    For this to take effect you must save the resource data (press the [Save] button)
    and restart fontforge
hr_HR: Fizička širina ekrana, mjerena u centimetrima
    Da bi ovo stupilo na snagu, moraš spremiti podatke resursa (pritisni gumb [Spremi])
    i ponovno pokreni FontForge

en: Physical screen width, measured in inches
    For this to take effect you must save the resource data (press the [Save] button)
    and restart fontforge
hr_HR: Fizička širina monitora, mjerena u inčima
    Da bi ovo stupilo na snagu, moraš spremiti podatke resursa (pritisni gumb [Spremi])
    i ponovno pokreni FontForge

en: Pick a CMap subtable
hr_HR: Izaberi pod-tablicu za mapiranje znakova

en: Pick a color
hr_HR: Odaberi boju

en: Pick a font, any font...
hr_HR: Odaberi font, bilo koji …

en: Pick a page
hr_HR: Odaberi stranicu

en: Pick a substitution to display in the window.
hr_HR: Izaberi zamjenu za prikaz u prozoru.

en: Picture Stems
hr_HR: Slikani potezi

en: Pictures
hr_HR: Slike

en: Pilipino (Filipino)
hr_HR: Filipinski (Filipini)

en: Pixel List
hr_HR: Popis piksela

en: Pixel Size
hr_HR: Veličina piksela

en: Pixel Sizes:
hr_HR: Veličine piksela:

en: Pixel size does not match sum of Font ascent+descent in %s
hr_HR: Veličina piksela ne odgovara zbroju uzlaznih+silaznih poteza fonta u %s

en: Pixel size too big in device table on line %d of %s
hr_HR: Prevelika veličina piksela u tablici uređaja, u %d. retku od %s

en: Pixel size:
hr_HR: Veličina piksela:

en: Pixel size?
hr_HR: Veličina piksela?

en: PixelSize|New
hr_HR: Nova

en: Playing Cards
hr_HR: Igrače karte

en: Please choose File/Generate Fonts to save to other formats.
hr_HR: Za spremanje u druge formate, odaberi „Datoteka -> Stvori fontove”.

en: Please close %s before inserting it into a CID font
hr_HR: Odaberi %s prije njegovog umetanja u CID font

en: Please close font
hr_HR: Zatvori font

en: Please don't do that
hr_HR: Molimo te da to ne radiš

en: Please draw a convex polygon in the drawing area.
hr_HR: Nacrtaj konveksni poligon u području za crtanje.

en: Please enter the name of a Anchor point class to create
hr_HR: Upiši naziv klase točaka sidra koju želiš stvoriti

en: Please identify a glyph by name, and FontForge will add an anchor to that glyph.
hr_HR: Odredi grafem nazivom i FontForge će dodati sidro tom grafemu.

en: Please name encoding %d in this file
hr_HR: Zadaj naziv kodiranju %d u ovoj datoteci

en: Please name this contour
hr_HR: Imenuj ovu konturu

en: Please name this encoding
hr_HR: Zadaj naziv ovom kodiranju

en: Please name this point
hr_HR: Imenuj ovu točku

en: Please name this subtable
hr_HR: Zadaj naziv pod-tablice

en: Please provide the name of an encoding in the iconv database which you want in the menu.
hr_HR: Zadaj naziv kodiranja u „iconv” bazi podataka, koji želiš prikazati u izborniku.

en: Please select a CID ordering
hr_HR: Odaberi CID redoslijed

en: Please select some glyphs in the font views at the bottom of the dialog for FontForge to put into classes.
hr_HR: Odaberi neke grafeme u prikazu fonta na dnu dijaloga, kako bi ih FontForge umetnuo u klase.

en: Please set the Axis Type field
hr_HR: Postavi polje vrste osi

en: Please specify a 4 letter opentype script tag
hr_HR: Odredi četveroslovčanu opentype oznaku za pisma

en: Please specify a bitmap magnification factor.
hr_HR: Odredi faktor povećanja za bitmape.

en: Please specify a comma separated list of 4 letter opentype language tags
hr_HR: Odredi zarezom razdijeljeni popis četveroslovčanih opentype oznaka za pisma

en: Please specify a name for this mark class or set
hr_HR: Odredi naziv za ovu klasu ili skup dijakritičkih znakova

en: Please specify a new supplement for %.20s-%.20s
hr_HR: Odredi novu dopunu za %.20s – %.20s

en: Please specify a script
hr_HR: Odredi jedno pismo

en: Plugin Configuration
hr_HR: Konfiguracija dodatka

en: Plugins can be Loaded and Configured now.
    Other changes will take effect at next restart.
hr_HR: Dodaci se sada mogu učitati i konfigurirati.
    Ostale promjene stupit će na snagu pri sljedećem
    ponovnom pokretanju.

en: Plugins off in preferences
hr_HR: Dodaci isključeni u postavkama

en: Poin_ts too close
hr_HR: Točke koje su pre_blizu

en: Point %d was moved by the previous instruction
hr_HR: Točka %d je premještena prethodnom instrukcijom

en: Point A_t
hr_HR: Točka _pri

en: Point Color
hr_HR: Boja za točke

en: Point Info
hr_HR: Informacije o točci

en: Point Size
hr_HR: Veličina u točkama

en: Point Size:
hr_HR: Veličina u točkama:

en: Point of Inflection Color
hr_HR: Boja za točke infleksije

en: Point of View Projection
hr_HR: Točka pogleda projekcije

en: Point sizes on a 100 dpi screen
hr_HR: Veličine piksela na 100 dpi ekranu

en: Point sizes on a 120 dpi screen
hr_HR: Veličine piksela na 120 dpi ekranu

en: Point sizes on a 72 dpi screen
hr_HR: Veličine piksela na 72 dpi ekranu

en: Point sizes on a 75 dpi screen
hr_HR: Veličine piksela na 75 dpi ekranu

en: Point sizes on a 96 dpi screen
hr_HR: Veličine piksela na 96 dpi ekranu

en: Point: %d (%d)
hr_HR: Točka: %d (%d)

en: PointNumbers|_None
hr_HR: _Bez

en: Pointer
hr_HR: Pokazivač

en: Points
hr_HR: Točke

en: Points (TrueType)
hr_HR: Točke (TrueType)

en: Points of _Inflection
hr_HR: Točke _infleksije

en: Points on Selected _Contours
hr_HR: Točke na odabranim _konturama

en: Points:
hr_HR: Točke:

en: Pointsize X
hr_HR: Veličina X

en: Pointsize Y
hr_HR: Veličina Y

en: Points|Original
hr_HR: Original

en: Pol_ygon
hr_HR: Pol_igon

en: Polish
hr_HR: Poljski

en: Pollard Phonetic
hr_HR: Pollard fonetsko

en: Polygon
hr_HR: Poligon

en: Polygon or Star
hr_HR: Poligon ili zvijezda

en: Polytonic Greek
hr_HR: Grčki, višeglasni

en: Popup
hr_HR: Skočni prozori

en: Popup windows
hr_HR: Skočni prozori

en: Portuguese
hr_HR: Portugalski

en: Portuguese (Brasil)
hr_HR: Portugalski (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
hr_HR: Portugalski (Portugal)

en: Pos
hr_HR: Položaj

en: Position: %d
    Count: %d
hr_HR: Pozicija: %d
    Broj: %d

en: Position: %d-%d (%d)
    Count: %d (%d)
hr_HR: Pozicija: %d-%d (%d)
    Broj: %d (%d)

en: Positionings
hr_HR: Pozicioniranja

en: Post Base Forms
hr_HR: Oblici iza osnovnog slova

en: Post Base Substitutions
hr_HR: Zamjene iza osnovnog slova

en: PostScript and TrueType require that paths be drawn
    in a clockwise direction. If you have a reference
    that has been flipped then the paths in that reference will
    probably be counter-clockwise. You should unlink it and do
    Element->Correct direction on it.
hr_HR: PostScript i TrueType zahtijevaju crtanje staza u smjeru
    kazaljke na satu. Ako imaš referencu koja je preokrenuta,
    tad će staze u toj referenci vjerojatno biti suprotnog smjera.
    U tom slučaju prekini vezu reference i ispravi smjer pomoću
    „Element -> Ispravi smjer”.

en: PostScript and TrueType require that when a path
    reaches its maximum or minimum position
    there must be a point at that location.
hr_HR: PostScript i TrueType zahtijevaju točke na
    maksimalnim ili minimalnim položajima staze.

en: Potential spots for Delta instructions
hr_HR: Moguća mjesta za Delta instrukcije

en: Pr_eferences...
hr_HR: _Postavke …

en: Pre Base Forms
hr_HR: Oblici ispred osnovnog slova

en: Pre Base Substitutions
hr_HR: Zamjene ispred osnovnog slova

en: Pre-Built Larger Variants
hr_HR: Unaprijed izgrađene veće varijante

en: Prefer native kerning
hr_HR: Preferiraj izvorno podrezivanje

en: PreferCJKEncodings
hr_HR: Preferiraj KJK kodiranja

en: PreferPotrace
hr_HR: Koristi Potrace

en: PreferSpacingAccents
hr_HR: Koristi naglaske sa širinom

en: Preferences
hr_HR: Postavke

en: Preferred Family
hr_HR: Preferirani naziv obitelji

en: Preferred Styles
hr_HR: Preferirani naziv stila

en: Prefs_App|FontForge recognizes BROWSER, MF and AUTOTRACE.
hr_HR: FontForge prepoznaje BROWSER, MF i AUTOTRACE.

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: This and the next few strings show a limitation of my widget set which GT: cannot handle multi-line text labels. These strings should be concatenated GT: (after striping off "Prefs_App|") together, translated, and then broken up GT: to fit the dialog. T
en: Prefs_App|Normally FontForge will find applications by searching for
hr_HR: U većini slučajeva će FontForge pronaći aplikacije, tražeći ih

en: Prefs_App|them in your PATH environment variable, if you want
hr_HR: u tvojoj PATH varijabli okruženja. Ako to želiš

en: Prefs_App|to alter that behavior you may set an environment
hr_HR: promijeniti, možeš postaviti varijablu okruženja

en: Prefs_App|variable giving the full path spec of the application.
hr_HR: koja daje punu specifikaciju za putanju aplikacije.

en: Prepend timestamp
hr_HR: Pridodaj vremensku oznaku

en: Preserve any background and spiro layers.
    Also if we output a truetype font from a
    cubic database, save the cubic splines.
hr_HR: Sačuvaj sve stražnje i spiro slojeve. Također
    spremi kubične krivulje, u izlaznom TrueType
    fontu, koji je izrađen iz kubične baze podataka.

en: Preserve cross-font kerning
hr_HR: Zadrži međufontovsko podrezivanje

en: Preserve the names of the GPOS/GSUB lookups and subtables
hr_HR: Zadrži nazive GPOS/GSUB tablica definicija i pod-tablica

en: PreserveTables
hr_HR: Zadrži tablice

en: Pressure Point
hr_HR: Fleksibilni vrh

en: Prev CP Angle
hr_HR: Prethodni kut kontrolne točke

en: Prev CP Color
hr_HR: Boja za prethodne kontrolne točke

en: Prev CP Dist
hr_HR: Prethodna udaljenost kontrolne točke

en: Prev CP X
hr_HR: Prethodna kontrolna točka X

en: Prev CP Y
hr_HR: Prethodna kontrolna točka Y

en: Prev CP:
hr_HR: Prethodna kontrolna točka:

en: Prev CP: (%f,%f)
hr_HR: Prethodna kontrolna točka: (%f,%f)

en: Prev Defined Gl_yph
hr_HR: Pret_hodni definirani grafem

en: Prev On Contour
hr_HR: Prethodna na konturi

en: Previe_w
hr_HR: Pre_gled

en: Preview Fill Color
hr_HR: Boja za ispunu u pregledu

en: Previous Hint.
hr_HR: Prethodna kontrola.

en: Previous Line in _Word List
hr_HR: Pre_thodni redak u popisu riječi

en: Print
hr_HR: Ispis

en: Print Failed
hr_HR: Ispis neuspješan

en: Print To File...
hr_HR: Ispiši u datoteku …

en: Printable Document
hr_HR: Omogući ispisivanje dokumenta

en: Printing Font
hr_HR: Ispisivanje fonta

en: Priority: %d
hr_HR: Prioritet: %d

note: GT: "Private" is a keyword (sort of) in PostScript. Perhaps it GT: should remain untranslated?
en: Private Dictionary
hr_HR: 'Private' rječnik

en: Private Use
hr_HR: Privatna upotreba

en: Private Use Area
hr_HR: Područje za privatnu upotrebu

en: Problem decompressing '%c%c%c%c' table.
hr_HR: Problem u dekomprimiranju '%c%c%c%c' tablice.

en: Problem explanation
hr_HR: Objašnjenje za problem

en: Processing Variations
hr_HR: Obrađivanje varijacija

en: Progress
hr_HR: Napredak

en: Progress Bars
hr_HR: Trake napretka

en: Projecting...
hr_HR: Projekcija …

note: GT: I am told that the use of "|" to provide contextual information in a GT: gettext string is non-standard. However it is documented in section GT: 10.2.6 of http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_mono/gettext.html GT: GT: Anyway here the word "Property" is used to provide context for "New
en: Property|New...
hr_HR: Novo …

en: Proportional Alternate Metrics
hr_HR: Proporcionalne alternativne metrike

en: Proportional Alternate Vertical Metrics
hr_HR: Proporcionalne alternativne uspravne metrike

en: Proportional Kana
hr_HR: Proporcionalni Kana

en: Proportional Numbers
hr_HR: Proporcionalne brojke

en: Proportional Spaced
hr_HR: Proporcionalnih širina

en: Proportional Width
hr_HR: Proporcionalne širine

en: Provencal
hr_HR: Provansalski

en: Provide a glyph name
hr_HR: Zadaj naziv grafema

en: Proximity
hr_HR: Blizina

en: Proximity:
hr_HR: Blizina:

en: Psalter Pahlavi
hr_HR: Brevijar pahlavijsko

en: Punctuation Supplement
hr_HR: Interpunkcija, dopuna

en: Punjabi
hr_HR: Pandžapski

en: Punjabi (India)
hr_HR: Pandžapski (Indija)

en: Punjabi (Pakistan)
hr_HR: Pandžapski (Pakistan)

en: Push Current Glyph
hr_HR: Gurni trenutačni grafem

en: Put CFF fonts into the ttc rather than TTF.
     These seem to work on the mac and linux
     but are documented not to work on Windows.
hr_HR: Stavi CFF fontove u ttc, umjesto u TTF.
    Ti fontovi rade na sustavima Mac i Linux,
    ali je dokumentirano, da ne rade na Windowsu.

en: Quad:
hr_HR: Četverac:

en: Quadratic
hr_HR: Kvadratna

en: Quarter Widths
hr_HR: Četvrt širine

en: Quecha (Ecuador)
hr_HR: Quecha (Ekvador)

en: Quechua
hr_HR: Kečuanski

en: R-Cree
hr_HR: Cree-R

en: RBearing:
hr_HR: Desni odmak:

en: RSB
hr_HR: Desni bočni odmak

en: RSB Compression Percent
hr_HR: Postotak sužavanja desnog odmaka grafema

en: Radial
hr_HR: Kružni

en: RadicalDegreeBottomRaisePercent:
hr_HR: Postotno dizanje dna stupnja radikala:

en: RadicalDisplayStyleVerticalGap:
hr_HR: Uspravni razmak radikala, veći oblik:

en: RadicalExtraAscender:
hr_HR: Dodatni razmak iznad radikala:

en: RadicalKernAfterDegree:
hr_HR: Podrezivanje radikala iza stupnja:

en: RadicalKernBeforeDegree:
hr_HR: Podrezivanje radikala ispred stupnja:

en: RadicalRuleThickness:
hr_HR: Debljina crte radikala:

en: RadicalVerticalGap:
hr_HR: Uspravni razmak radikala:

en: Radicals
hr_HR: Radikali

en: Radio Button
hr_HR: Izborni gumb

en: Radio Off Mark
hr_HR: Izborni gumb, isključeno

en: Radio On Mark
hr_HR: Izborni gumb, uključeno

en: Radius
hr_HR: Polumjer

en: Radius:
hr_HR: Polumjer:

en: Radius:
hr_HR: Polumjer:

en: Rajasthani
hr_HR: Radžastanski

en: Rakar Forms
hr_HR: Rakar oblici

en: Random
hr_HR: Slučajno

en: Randomize
hr_HR: Odredi slučajno

en: Raph's plate
hr_HR: Raphove plate datoteke

en: Raph's plate files
hr_HR: Raphove plate datoteke

en: Rapid/Horizontal
hr_HR: Brzo/Vodoravno

en: Rapid/Vertical
hr_HR: Brzo/Uspravno

en: Raster Color
hr_HR: Boja za raster

en: Raster Dark Color
hr_HR: Tamna boja za raster

en: Raster Grid Color
hr_HR: Boja za mrežu rastera

en: Raster New Color
hr_HR: Boja za novi raster

en: Raster Old Color
hr_HR: Boja za stari raster

en: Rasterize at sizes:
hr_HR: Iscrtaj u veličinama:

en: Rasterizing...
hr_HR: Iscrtavanje …

en: Ratio
hr_HR: Omjer

en: Re_move
hr_HR: _Ukloni

en: Re_vert List
hr_HR: Ob_novi popis

en: Reached end of file when reading composite glyph
hr_HR: Dosegnut je kraj datoteke tijekom čitanja kompozitnog grafema

en: Reached end of file when reading simple glyph
hr_HR: Dosegnut je kraj datoteke tijekom čitanja jednostavnog grafema

en: Read of Uninitialized Store
hr_HR: Promjena neinicijaliziranog spremišta

en: Reading AFM file
hr_HR: Učitavanje AFM datoteke

en: Reading Glyphs
hr_HR: Čitanje grafema

en: Reading Names
hr_HR: Čitanje naziva

en: Really use Typo metrics
hr_HR: Stvarno koristi 'Typo' metriku

en: Reason:%s
hr_HR: Razlozi:%s

en: Recalculate Bitmaps
hr_HR: Ponovo izračunaj bitmape

en: Recen_t
hr_HR: Ne_davni

en: RecognizePUANames
hr_HR: Prepoznaj PUA nazive

en: Recover old edit
hr_HR: Obnovi staro uređivanje

en: Recovery Complete
hr_HR: Obnavljanje završeno

en: Recovery Failed
hr_HR: Obnavljanje neuspjelo

en: Rectan_gle
hr_HR: Pravo_kutnik

en: Rectangle
hr_HR: Pravokutnik

en: Rectangle or Ellipse
hr_HR: Pravokutnik ili elipsa

en: Red:
hr_HR: Crvena:

en: Reference Border Color
hr_HR: Boja granica reference

en: Reference FG Color
hr_HR: Prednja boja reference

en: Reference Info
hr_HR: Informacije reference

en: Reference Names
hr_HR: Nazivi referenci

en: Reference encoding out of bounds in %s
hr_HR: Kodiranje reference izvan granica u %s

en: Reference point match out of date
hr_HR: Zastarjelo poklapanje točaka reference

en: Reference to a CID in a non-CID-keyed font on line %d of %s
hr_HR: Referenca na CID u ne-CID-kodiranom fontu u %d. retku od %s

en: Reference to a glyph name in a CID-keyed font on line %d of %s
hr_HR: Referenca na naziv grafema u CID-kodiranom fontu u %d. retku od %s

en: Reference to a lookup which is not in the feature file but which is in the font, %.50s
hr_HR: Referenca na tablicu definicija koja se ne nalazi u datoteci funkcija, ali se nalazi u fontu, %.50s

en: Reference to a non-existent glyph name on line %d of %s: %s
hr_HR: Referenca na nepostojeći naziv grafema u %d. retku od %s: %s

en: Reference to character %1$.20s at %2$d
hr_HR: Referenca na znak %1$.20s pri %2$d

en: Reference to glyph %d out of bounds when parsing 'glyf' table.
hr_HR: Referenca na grafem %d izvan granica prilikom obrađivanja 'glyf' tablice.

en: References are nested more deeply in this glyph than the maximum allowed
hr_HR: Reference su u ovom grafemu ugniježdene dublje od maksimalno dozvoljene razine

en: References may not be dragged into the guidelines layer
hr_HR: Reference se ne smiju povlačiti u sloj vodilica

en: Refers to Font
hr_HR: Referencira se na font

en: Reflect
hr_HR: Zrcali

en: Refresh File List
hr_HR: Aktualiziraj popis datoteka

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is tight here
en: Refs
hr_HR: Reference

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is somewhat constrained here
en: Refs neste_d deeper than:
hr_HR: Reference, ugnjiježdene _dublje od:

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is somewhat constrained here
en: Refs with bad ps transformation matrices
hr_HR: Reference s neispravnim PS matricama tranformacije

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is somewhat constrained here
en: Refs with bad tt transformation matrices
hr_HR: Reference s neispravnim TT matricama tranformacije

en: Refs with out of date point matching
hr_HR: Reference sa zastarjelim poklapanjem točaka

en: Regenerate Bitmap Glyphs
hr_HR: Ponovo stvori bitmape grafema

en: Regenerate Hint Substitution Points
hr_HR: Ponovo stvori točke zamjena kontrola

en: Regenerate _Bitmap Glyphs...
hr_HR: Ponovo stvori _bitmape grafema …

en: Registers
hr_HR: Registri

en: Registers (TrueType)
hr_HR: Registri (TrueType)

en: Regular
hr_HR: Normalni

en: Rejang
hr_HR: Ređangsko

en: Remo_ve Undoes
hr_HR: Ukloni poništ_avanja

en: Remo_ve Undoes...
hr_HR: Ukloni poništ_avanja …

en: Remove
hr_HR: Ukloni

en: Remove All
hr_HR: Ukloni sve

en: Remove All Kern _Pairs
hr_HR: Ukloni sve _parove podrezivanja

en: Remove All VKern Pairs
hr_HR: Ukloni sve parove uspravnog podrezivanja

en: Remove Anchor Class?
hr_HR: Ukloniti klasu sidra?

en: Remove Bitmap Glyphs
hr_HR: Ukloni bitmape grafema

en: Remove Bitmap Glyphs...
hr_HR: Ukloni bitmape grafema …

en: Remove Bookmark...
hr_HR: Ukloni zabilješku …

en: Remove En_coding...
hr_HR: _Ukloni kodiranje …

en: Remove Encoding
hr_HR: Ukloni kodiranje

en: Remove Instr Tables
hr_HR: Ukloni tablice instrukcija

en: Remove Kern _Pairs
hr_HR: Ukloni _parove podrezivanja

en: Remove Language from Script...
hr_HR: Ukloni jezik iz pisma …

en: Remove Language(s) from Script
hr_HR: Ukloni jezike iz pisma

en: Remove Lookup
hr_HR: Ukloni tablicu definicija

en: Remove Overlap
hr_HR: Ukloni preklapanja

en: Remove Overlap:
hr_HR: Ukloni preklapanja:

en: Remove This Glyph
hr_HR: Ukloni ovaj grafem

en: Remove VKern Pairs
hr_HR: Ukloni parove uspravnog podrezivanja

en: Remove _Unused Slots
hr_HR: Ukl_oni nekorištena polja

en: Remove all "empty" entries -- entries with no second glyph
hr_HR: Ukloni sve „prazne” zapise – zapisi bez drugog grafema

en: Remove all "empty" entries -- those where all fields are 0
hr_HR: Ukloni sve „prazne” zapise – sva polja koja su nula

en: Remove all "empty" entries -- those with no replacement glyphs
hr_HR: Ukloni sve „prazne” zapise – zapisi bez zamjenskog grafema

en: Remove all "empty" entries -- those with no source glyphs
hr_HR: Ukloni sve „prazne” zapise – zapisi bez izvornog grafema

en: Remove all entries.
hr_HR: Ukloni sve unose.

en: Remove bookmarks
hr_HR: Ukloni zabilješke

en: Remove glyphs which do not match from the selection.
hr_HR: Ukloni grafeme koji se ne poklapaju iz odabira.

en: Remove matching glyphs from the selection.
hr_HR: Ukloni poklapajuće grafeme iz odabira.

en: Remove selected bookmarks
hr_HR: Ukloni odabrane zabilješke

en: Removing both the internal and the external contours makes no sense
hr_HR: Uklanjanje unutarnjih i vanjskih kontura nema smisla

en: Removing instructions cannot be UNDONE!
hr_HR: Uklanjanje instrukcija NIJE moguće poništiti!

en: Removing overlaps...
hr_HR: Uklanjanje preklapanja …

en: Rename Gl_yphs...
hr_HR: Preimenuj gra_feme …

en: Rename all glyphs in the selection
hr_HR: Preimenuj sve grafeme u odabiru

en: Rename by NameList
hr_HR: Preimenuj po popisu naziva

en: Rename the glyphs in this font to the names found in the selected namelist
hr_HR: Preimenuj grafeme ovog fonta u nazive, nađene u odabranom popisu naziva

en: Render using Hinting
hr_HR: Iscrta pomoću kontrola

en: Repeat
hr_HR: Ponovi

en: Repeat Counts:
hr_HR: Broj ponavljanja:

en: Reph Form
hr_HR: Reph oblici

en: Replace
hr_HR: Zamijeni

en: Replace All
hr_HR: Zamijeni sve

en: Replace Outline with Reference
hr_HR: Zamijeni konturu s referencom

en: Replace Pattern
hr_HR: Zamjenski uzorak

en: Replace Pattern:
hr_HR: Zamjenski uzorak:

en: Replace With:
hr_HR: Zamijeni s:

en: Replace it
hr_HR: Zamijeni

en: Replace with Reference
hr_HR: Zamijeni s referencom

en: Replace Å
hr_HR: Zamijeni Å

en: Replacement Glyph Name
hr_HR: Naziv zamjenskog grafema

en: Replacement Glyph Names
hr_HR: Nazivi zamjenskih grafema

en: Replacement glyphs
hr_HR: Zamjenski grafemi

en: Replacement mismatch
hr_HR: Nepoklapanje zamjena

en: Replacement:
hr_HR: Zamjena:

en: Replacements
hr_HR: Zamjene

en: Replacements must follow the coverage table to which they apply: %s
hr_HR: Zamjene moraju slijediti tablicu pokrivenosti na koju se primijenjuju: %s

en: Report as Error
hr_HR: Prijavi kao grešku

en: Requested bitmap size not available in font. Font supports %s
hr_HR: Zatražena veličina bitmapa nije dostupna u fontu. Font podržava %s

en: Required Contextual Alternates
hr_HR: Obavezne kontekstne alternative

en: Required Feature
hr_HR: Obavezna font-funkcija

en: Required Ligatures
hr_HR: Obavezne ligature

en: Required Variation Alternates
hr_HR: Obavezne alternative varijacija

en: Required feature
hr_HR: Obavezna font-funkcija

en: Required feature out of bounds in script table.
hr_HR: Obavezna font-funkcija izvan granica u tablici pisama.

en: Reserved Bit 10
hr_HR: Rezervirani bit 10

en: Reserved Bit 11
hr_HR: Rezervirani bit 11

en: Reserved Bit 12
hr_HR: Rezervirani bit 12

en: Reserved Bit 13
hr_HR: Rezervirani bit 13

en: Reserved Bit 14
hr_HR: Rezervirani bit 14

en: Reserved Bit 15
hr_HR: Rezervirani bit 15

en: Reserved Bit 22
hr_HR: Rezervirani bit 22

en: Reserved Bit 23
hr_HR: Rezervirani bit 23

en: Reserved Bit 24
hr_HR: Rezervirani bit 24

en: Reserved Bit 25
hr_HR: Rezervirani bit 25

en: Reserved Bit 26
hr_HR: Rezervirani bit 26

en: Reserved Bit 27
hr_HR: Rezervirani bit 27

en: Reserved Bit 28
hr_HR: Rezervirani bit 28

en: Reserved Bit 32
hr_HR: Rezervirani bit 32

en: Reserved Bit 33
hr_HR: Rezervirani bit 33

en: Reserved Bit 34
hr_HR: Rezervirani bit 34

en: Reserved Bit 35
hr_HR: Rezervirani bit 35

en: Reserved Bit 36
hr_HR: Rezervirani bit 36

en: Reserved Bit 37
hr_HR: Rezervirani bit 37

en: Reserved Bit 38
hr_HR: Rezervirani bit 38

en: Reserved Bit 39
hr_HR: Rezervirani bit 39

en: Reserved Bit 40
hr_HR: Rezervirani bit 40

en: Reserved Bit 41
hr_HR: Rezervirani bit 41

en: Reserved Bit 42
hr_HR: Rezervirani bit 42

en: Reserved Bit 43
hr_HR: Rezervirani bit 43

en: Reserved Bit 44
hr_HR: Rezervirani bit 44

en: Reserved Bit 45
hr_HR: Rezervirani bit 45

en: Reserved Bit 46
hr_HR: Rezervirani bit 46

en: Reserved Bit 47
hr_HR: Rezervirani bit 47

en: Reserved Bit 9
hr_HR: Rezervirani bit 9

en: Reset
hr_HR: Vrati na zadano

en: Resets the kerning offset and device table corrections to what they were originally
hr_HR: Vraća podrezivanje i ispravke tablica uređaja na njihove izvorne vrijednosti

note: GT: The following strings have no spaces and an odd capitalization GT: this is because these strings are used in two different ways, one GT: translated (which the user sees, and should probably have added spaces, GT: and one untranslated which needs the current odd format
en: ResourceFile
hr_HR: Datoteka resursa

en: Restrict Selection
hr_HR: Ograniči odabir

en: Restricted Font
hr_HR: Ograničeni font

en: Resultant Y Position
hr_HR: Rezultirajuća Y pozicija

en: Retain
hr_HR: Zadrži

en: Retain counter size for glyphs using latin algorithm
    Squish them for those using CJK.
hr_HR: Zadrži veličinu unutarnje bjeline koje koriste algoritam za latinicu.
    Stisni unutarnje bjeline za one koje koriste KJK.

en: Retain current advance width, center glyph within that width
hr_HR: Zadrži trenutačnu širinu stošca, centriraj grafem unutar te širine

en: Retain current advance width, scale side bearings proportionally
hr_HR: Zadrži trenutačnu širinu stošca, skaliraj bočne odmake proporcionalno

en: Return from enabling function for menu item %s must be boolean
hr_HR: Povratna vrijednost od aktiviranja funkcije za stavku izbornika %s mora biti logička

en: Revalidate
hr_HR: Provjeri ponovo

en: Revalidate All
hr_HR: Provjeri sve ponovo

en: Reverse Chaining Subs
hr_HR: Obrnuta zamjena niza

en: Reverse Chaining Substitution
hr_HR: Obrnuta zamjena niza

en: Reverse Contextual Chaining Substitution
hr_HR: Obrnuta kontekstna zamjena niza

en: Reverse Direction
hr_HR: Obrni smjer

en: Reverse chaining subs
hr_HR: Obrnuta zamjena niza

en: Reverse substitute must have exactly one marked glyph and no lookups on line %d of %s
hr_HR: Obrnuta zamjena mora imati točno jedan označeni grafem i niti jednu tablicu definicija u %d. retku od %s

en: Revert Gl_yph
hr_HR: O_bnovi grafem

en: Revert Kerning
hr_HR: Obnovi podrezivanje

en: Revert To _Backup
hr_HR: Obnovi sigurnosnom kopi_jom

en: Reverts the lookup list to its original condition.
    But any changes to subtable data will remain.
hr_HR: Vraća popis tablica definicija u izvorno stanje. Međutim, sve
    promjene u podacima pod-tablice će ostati kakve jesu.

en: Review Hints
hr_HR: Pregledaj kontrole

en: RevisionsToRetain
hr_HR: Čuvanje revizija

en: Rhaeto-Romanic
hr_HR: Retoromanski

en: Rig_ht
hr_HR: _Desno

en: Right Bounds
hr_HR: Desne granice

en: Right Constraint
hr_HR: Desno ograničenje

en: Right Side Bearing
hr_HR: Desni bočni odmak

en: Right Side Bearing Add
hr_HR: Dodavanje desnom bočnom odmaku

en: Right Side Bearing Scale
hr_HR: Skaliranje desnog bočnog odmaka

en: Right Side Bearing:
hr_HR: Desni bočni odmak:

en: Right To Left
hr_HR: Desno-na-lijevo

en: Right to Left Alternates
hr_HR: Desno-na-lijevo alternative

en: Right to Left mirrored forms
hr_HR: Desno-na-lijevo zrcaljeni oblici

en: Ro_und
hr_HR: Zao_bljeni spoj

en: Roman Connected
hr_HR: Uspravna slova spojena

en: Roman Disconnected
hr_HR: Uspravna slova nespojena

en: Roman Trailing
hr_HR: Uspravna slova s izlaznim potezom

en: Romanian
hr_HR: Rumunjski

en: Romanian (Moldova)
hr_HR: Rumunjski (Moldavija)

en: Romany
hr_HR: Romski

en: Rotate
hr_HR: Rotiraj

en: Rotate 180°
hr_HR: Rotiraj za 180°

en: Rotate 3D Around...
hr_HR: 3D rotacija oko …

note: GT: "CW" means Counter-Clockwise
en: Rotate 90° CCW
hr_HR: Rotiraj za 90 ° nalijevo

note: GT: "CW" means Clockwise
en: Rotate 90° CW
hr_HR: Rotiraj za 90 ° nadesno

en: Rotate _180°
hr_HR: Rotiraj za _180°

en: Rotate _90° CCW
hr_HR: Rotiraj za _90 ° nalijevo

en: Rotate by Ruler...
hr_HR: Rotiraj s ravnalom …

en: Rotate each glyph as a unit
hr_HR: Rotiraj svaki grafem kao zasebnu jedinicu

en: Rotate the selection
hr_HR: Rotiraj odabir

en: Rotate the selection in 3D and project back to plane
hr_HR: Rotiraj odabir u 3D i projiciraj ga natrag na plohu

en: Rotate...
hr_HR: Rotiraj …

en: Rotate:
hr_HR: Rotiraj:

en: Rotating
hr_HR: Rotiranje

en: Rotation Angle
hr_HR: Kut rotacije

en: Rotation about X Axis
hr_HR: Rotacija po osi X

en: Rotation about Y Axis
hr_HR: Rotacija po osi Y

en: Rough
hr_HR: Grubo

en: Roun_d
hr_HR: _Zaokruži

en: Round
hr_HR: Zaokruži

en: Round Rectangle Radius
hr_HR: Polumjer zaobljenih kutova pravokutnika

en: Round To _Int
hr_HR: Zaokruži na _cijeli broj

en: Round/Closed Loops
hr_HR: Okrugli/Zatvorenih petlja

en: Round/No Loops
hr_HR: Okrugli/Bez petlje

en: Round/Open Loops
hr_HR: Okrugli/Otvorenih petlja

en: Rounding to integer...
hr_HR: Zaokruživanje na cijele brojeve …

en: Row|New
hr_HR: Novi

en: Ruanda
hr_HR: Rwanda

en: Ruby Notational Forms
hr_HR: Ruby oblici zabilježaka

en: Rule %d
hr_HR: Pravilo %d

en: Rule Color
hr_HR: Boja za razdvojne crte

en: Ruler Big Tick Color
hr_HR: Boja za velike oznake ravnala

en: Ruler Options
hr_HR: Opcije ravnala

en: Rumi Numeral Symbols
hr_HR: Simboli rumi brojeva

en: Run Simplify after expanding stroked paths
    to reduce the number of points.
hr_HR: Pokreni „Pojednostavni” nakon proširivanja staza
    kako bi se smanjio broj točaka.

en: Runic
hr_HR: Runsko

en: Russian
hr_HR: Ruski

en: Russian (Moldova)
hr_HR: Ruski (Moldavija)

en: Russian Buriat
hr_HR: Ruski burjatski

en: Rusyn
hr_HR: Rusinski

en: S Brush Joined
hr_HR: 10.2 – Kist spojeni

en: S Brush Unjoined
hr_HR: 10.6 – Kist nespojeni

en: S Calligraphic
hr_HR: 10.5 – Kaligrafski

en: S Formal Joined
hr_HR: 10.3 – Formalni spojeni

en: S Formal Unjoined
hr_HR: 10.7 – Formalni nespojeni

en: S Miscellaneous
hr_HR: 10.15 – Razni

en: S Monotone Joined
hr_HR: 10.4 – Jednoliki potezi spojeni

en: S Monotone Unjoined
hr_HR: 10.8 – Jednoliki potezi nespojeni

en: S Uncial
hr_HR: 10.1 – Uncijal

en: SB Thumb
hr_HR: Klizač

en: SIL Graphite layout feature table
hr_HR: tablica funkcija rasporeda za SIL Graphite

en: SIL Graphite rule table
hr_HR: tablica SIL Graphite pravila

en: SVG (Scalable Vector Graphics) table
hr_HR: SVG (skalabilne vektorske grafike) tablica

en: SVG Template
hr_HR: SVG predložak

en: SWAP top two elements on stack
hr_HR: SWAP gornja dva elementa u snopu

en: S_ave Feature File...
hr_HR: Spremi datoteku font-funkcija …

en: S_ave as...
hr_HR: Spremi k_ao …

en: S_etup
hr_HR: Postavk_e

en: S_hadow...
hr_HR: Sj_ena …

en: S_how Dependent
hr_HR: Prikaži _ovisne

en: S_how H. Metrics...
hr_HR: Prikaži _vodoravnu metriku …

en: S_implify
hr_HR: Pojednostavn_i

en: S_nap to horizontal/vertical
hr_HR: Privuci _na vodoravno/uspravno

en: S_quare
hr_HR: K_vadratični vrh

en: S_uggest Deltas...
hr_HR: Predloži delta instruk_cije …

en: Sa_me Glyph As
hr_HR: Isti grafe_m kao

en: Sa_ve Lookup...
hr_HR: _Spremi tablicu definicija …

en: Samaritan
hr_HR: Samaritansko

en: Samaritan, Punctuation
hr_HR: Samaritansko, interpunkcija

en: Same as Match Classes
hr_HR: Isto kao klase poklapanja

en: Same as PostScript Names
hr_HR: Jednako PostScript nazivu

en: Same as above, but for terminals of small features (e. g. serifs), which can deviate more significantly from the horizontal or vertical direction.
hr_HR: Isto kao prethodno, ali se odnosi na krajeve malih karakteristika (npr. serife), koji mogu značajnije odstupati od vodoravnog ili uspravnog smjera.

en: Same table tag, '%c%c%c%c', appears twice in sfnt header
hr_HR: Ista oznaka tablice, '%c%c%c%c', prisutna je dvaput u 'sfnt' zaglavlju

en: Sami (Lappish)
hr_HR: Laponski

en: Samoan
hr_HR: Samoanski

en: Sample Text
hr_HR: Primjer teksta

en: Sans-Serif
hr_HR: Bezserifni

en: Sans-Serif|SS High-x Round Geometric
hr_HR: 8.4 – Visoki kurenti zaobljeni geometrijski

en: Sans-Serif|SS Humanist
hr_HR: 8.2 – Humanistički

en: Sans-Serif|SS IBM NeoGrotesque Gothic
hr_HR: 8.1 – IBM neogrotesk linearni

en: Sans-Serif|SS Low-x Round Geometric
hr_HR: 8.3 – Niski kurenti zaobljeni geometrijski

en: Sans-Serif|SS Matrix
hr_HR: 8.10 – Iglični pisač

en: Sans-Serif|SS Miscellaneous
hr_HR: 8.15 – Razni

en: Sans-Serif|SS Modified Grotesque Gothic
hr_HR: 8.6 – Izmjenjeni neogrotesk linearni

en: Sans-Serif|SS NeoGrotesque Gothic
hr_HR: 8.5 – Neogrotesk linearni

en: Sans-Serif|SS Typewriter Gothic
hr_HR: 8.9 – Pisaće mašine linearni

en: Sanskrit
hr_HR: Sanskrt

en: Saturation and Value, and the three colors must be between 0 and 1
hr_HR: Zasićenost i vrijednost, kao i tri boje moraju biti između 0 i 1

en: Saturation:
hr_HR: Zasićenost:

en: Save
hr_HR: Spremi

en: Save A_ll
hr_HR: Spremi s_ve

en: Save As _Image...
hr_HR: Spremi kao _sliku …

en: Save Colors
hr_HR: Spremi boje

en: Save Comments
hr_HR: Spremi komentare

en: Save Failed
hr_HR: Neuspjelo spremanje

en: Save Guides
hr_HR: Spremi vodilice

en: Save Image
hr_HR: Spremi sliku

en: Save Layers
hr_HR: Spremi slojeve

en: Save Resource file as...
hr_HR: Spremi datoteku resursa kao …

en: Save a font based on the specified layer
hr_HR: Spremi font na osnovi određenih slojeva

en: Save as _Directory
hr_HR: Spremi kao _mapu

en: Save as...
hr_HR: Spremi kao …

en: Save glyph colors in the PfEd table
hr_HR: Spremi boje grafema u PfEd tablicu

en: Save glyph comments in the PfEd table
hr_HR: Spremi komentare u PfEd tablicu

en: Save in _UCS2
hr_HR: Spremi u _UCS2

en: Save the guidelines in the Guide layer.
hr_HR: Spremi vodilice u sloju „Vodilice”.

en: Saving AFM File
hr_HR: Spremanje AFM datoteke

en: Saving Bitmap Font(s)
hr_HR: Spremanje bitmap fontova

en: Saving Bitmaps
hr_HR: Spremanje bitmapa

en: Saving CID keyed font
hr_HR: Spremanje CID fonta

en: Saving Multiple PostScript Fonts
hr_HR: Spremanje višestrukih PostScript fontova

en: Saving OFM File
hr_HR: Spremanje OFM datoteke

en: Saving OpenType Font
hr_HR: Spremanje OpenType fonta

en: Saving Outlines
hr_HR: Spremanje kontura

en: Saving PFM File
hr_HR: Spremanje PFM datoteke

en: Saving PostScript Font
hr_HR: Spremanje PostScript fonta

en: Saving SVG font
hr_HR: Spremanje SVG fonta

en: Saving Spline Font Database
hr_HR: Spremanje baze podataka fontova s krivuljama

en: Saving TFM File
hr_HR: Spremanje TFM datoteke

en: Saving TrueType Font
hr_HR: Spremanje TrueType fonta

en: Saving Unified Font Object
hr_HR: Spremanje ujedinjenog font objekta (UFO)

en: Saving Unified Font Object 2
hr_HR: Spremanje ujedinjenog font objekta 2 (UFO)

en: Saving Unified Font Object 3
hr_HR: Spremanje ujedinjenog font objekta 3 (UFO)

en: Saving font
hr_HR: Spremanje fonta

en: Saving multi-master font
hr_HR: Spremanje Multiple-Master fonta

en: Saving...
hr_HR: Spremanje …

en: Sc_ale & Tile
hr_HR: Sk_aliraj i poploči

en: Sca_le
hr_HR: Ska_liraj

en: Scale Bearings By:
hr_HR: Skaliraj odmake ovoliko:

en: Scale By
hr_HR: Skaliranje

en: Scale Factor
hr_HR: Faktor skaliranja

en: Scale LBearing By:
hr_HR: Skaliraj lijevi odmak ovoliko:

en: Scale RBearing By:
hr_HR: Skaliraj desni odmak ovoliko:

en: Scale Uniformly...
hr_HR: Skaliraj jednoliko …

en: Scale VAdvance By:
hr_HR: Skaliraj visinu stošca ovoliko:

en: Scale Width By:
hr_HR: Skaliraj širinu stošca ovoliko:

en: Scale X/Y the same
hr_HR: Skaliraj X/Y istovremeno

en: Scale factors must be between 3 and 1000 percent
hr_HR: Faktor skaliranja mora biti između 3 i 1000 posto

en: Scale so text width matches path length
hr_HR: Skaliraj, tako da se širina teksta poklopi s duljinom staze

en: Scale the selection
hr_HR: Skaliraj odabir

en: Scale to fit (Misc)
hr_HR: Skaliraj tako da paše (razno)

en: Scale...
hr_HR: Skaliraj …

en: Scaled by:    (%.2f,%.2f)
hr_HR: Skalirano za:    (%.2f,%.2f)

en: Scaling
hr_HR: Skaliranje

en: Scaling Bitmaps
hr_HR: Skaliranje bitmapa

en: Scientific
hr_HR: Znanstveni znakovi

en: Scientific Inferiors
hr_HR: Znanstveni indeksi

en: Scottish Gaelic
hr_HR: Škotski keltski

en: Screen Width in Centimeters
hr_HR: Širina ekrana u centimetrima

en: Screen Width in Inches
hr_HR: Širina ekrana u inčima

en: Script '%c%c%c%c'
hr_HR: Pismo '%c%c%c%c'

en: Script '%c%c%c%c' claims baseline '%c%c%c%c' as its default, but that baseline is not currently active.
hr_HR: Pismo '%c%c%c%c' tvrdi da ima zadanu osnovnu pismovnu liniju '%c%c%c%c', ali ona trenutačno nije aktivna.

en: Script '%c%c%c%c' on %c%c%c%c
hr_HR: Pismo '%c%c%c%c' na %c%c%c%c

en: Script File
hr_HR: Datoteka skripata

en: Script Menu
hr_HR: Izbornik skripta

en: Script Tag too long
hr_HR: Oznaka pisma predugačka

en: Script Tag:
hr_HR: Oznaka pisma:

en: Script with no associated menu name
hr_HR: Skripta bez povezanog naziva u izborniku

en: Script(s)
hr_HR: Pisma

en: Script(s) & Language(s)
hr_HR: Pisma i jezici

en: ScriptPercentScaleDown:
hr_HR: Postotak smanjenja pisma 1. razine:

en: ScriptScriptPercentScaleDown:
hr_HR: Postotak smanjenja pisma 2. razine:

en: Scripts
hr_HR: 10 – Rukopisni

en: Scripts are 4 letter tags
hr_HR: Pisma imaju oznake od četiri slova

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Arabic", ignore "Script|"
en: Script|Arabic
hr_HR: Arapsko

en: Script|Aramaic
hr_HR: Armejsko

en: Script|Armenian
hr_HR: Armensko

en: Script|Avestan
hr_HR: Avestansko

en: Script|Balinese
hr_HR: Balijsko

en: Script|Batak
hr_HR: Batačko

en: Script|Bengali
hr_HR: Bengalsko

en: Script|Bengali2
hr_HR: Bengalsko2

en: Script|Buginese
hr_HR: Lontara (Bugis)

en: Script|Buhid
hr_HR: Buhid

en: Script|Central European
hr_HR: Centralnoeuropsko

en: Script|Cham
hr_HR: Čamsko

en: Script|Cherokee
hr_HR: Čirokejsko

en: Script|Coptic
hr_HR: Koptsko

note: GT: Don't ask me what RSymbol means, I don't know either. It's in apple's GT:  docs though
en: Script|Cyrillic
hr_HR: Ćirilično

en: Script|Default
hr_HR: Zadano

en: Script|Devanagari
hr_HR: Devanagari

en: Script|Ethiopic
hr_HR: Etiopsko

en: Script|Georgian
hr_HR: Gruzijsko

en: Script|Greek
hr_HR: Grčko

en: Script|Gujarati
hr_HR: Gujarati

en: Script|Gujarati2
hr_HR: Gujarati2

en: Script|Gurmukhi
hr_HR: Gurmukhi

en: Script|Hanunóo
hr_HR: Hanunóo

en: Script|Hebrew
hr_HR: Hebrejsko

en: Script|Japanese
hr_HR: Japansko

en: Script|Javanese
hr_HR: Javansko

en: Script|Kannada
hr_HR: Kannada

en: Script|Kannada2
hr_HR: Kannada2

en: Script|Kharosthi
hr_HR: Kharosthi

en: Script|Khmer
hr_HR: Kmersko

en: Script|Korean
hr_HR: Korejsko

en: Script|Lao
hr_HR: Laoško

en: Script|Latin
hr_HR: Latinično

en: Script|Limbu
hr_HR: Limbuško

en: Script|Malayālam
hr_HR: Malajalam

en: Script|Malayālam2
hr_HR: Malajalam2

en: Script|Mandaean
hr_HR: Mandejsko

en: Script|Mongolian
hr_HR: Mongolsko

en: Script|Myanmar
hr_HR: Mianmarsko

en: Script|New
hr_HR: Novo

en: Script|Old Permic
hr_HR: Staro permsko

en: Script|Oriya
hr_HR: Orijsko

en: Script|Oriya2
hr_HR: Orijsko2

en: Script|Phags-pa
hr_HR: Phags-pa

en: Script|Phoenician
hr_HR: Feničansko

en: Script|RSymbol
hr_HR: RSimbol

en: Script|Roman
hr_HR: Latinično

en: Script|Simplified Chinese
hr_HR: Kinesko pojednostavljeno

en: Script|Sinhala
hr_HR: Sinhalsko

en: Script|Sumero-Akkadian Cuneiform
hr_HR: Sumero-Akadijsko klinasto

en: Script|Sundanese
hr_HR: Sudansko

en: Script|Syloti Nagri
hr_HR: Syloti Nagri

en: Script|Syriac
hr_HR: Sirjačko

en: Script|Tagalog
hr_HR: Tagaloški

en: Script|Tagbanwa
hr_HR: Tagbanwa

en: Script|Tamil
hr_HR: Tamilsko

en: Script|Tamil2
hr_HR: Tamilsko2

en: Script|Telugu
hr_HR: Teluško

en: Script|Telugu2
hr_HR: Teluško2

en: Script|Thai
hr_HR: Tajlandsko

en: Script|Tibetan
hr_HR: Tibetsko

en: Script|Traditional Chinese
hr_HR: Kinesko tradicionalno

en: Script|Ugaritic
hr_HR: Ugaritsko

en: Script|Vai
hr_HR: Vai

en: Script|Yi
hr_HR: Yi

en: Scroll Bar
hr_HR: Klizna traka

en: Scroll Bar Thumb
hr_HR: Klizač

en: Scroll Bitmap
hr_HR: Kliži po bitmapu

en: Scroll To Glyph
hr_HR: Kliži do grafema

en: Scroll by hand
hr_HR: Kliži rukom

en: ScrollBar
hr_HR: Klizna traka

en: Search Pattern
hr_HR: Traženi uzorak

en: Search Pattern:
hr_HR: Traženi uzorak:

en: Search Radius
hr_HR: Područje traženja

en: Search Selected Chars Only
hr_HR: Traži samo odabrane znakove

en: Second Char
hr_HR: Drugi znak

en: Second Class %d
hr_HR: Druga klasa %d

en: Second Glyph Name
hr_HR: Naziv drugog grafema

en: Second _to All
hr_HR: _Drugi svuda

note: GT: I'm not happy with this phrase. Suggestions for improvements are welcome GT:  Here I am generating a list of lookup names representing data that can GT:  be copied from one glyph to another. For a kerning (pairwise) lookup GT:  the first entry in the list (marked by the lookup name by itself) wi
en: Second glyph of %s
hr_HR: Drugi grafem od %s

en: Section
hr_HR: Odjeljak

en: Section|Continue
hr_HR: Nastavi

en: Section|Start
hr_HR: Početak

en: See also:
hr_HR: Također pogledaj:

en: SeekCharacter
hr_HR: Traži znak

en: Segment Separator
hr_HR: Razdjeljivač segmenata

en: Selec_t By Lookup Subtable...
hr_HR: Odaberi prema pod-_tablicama tablice definicija …

en: Select All _Points & Refs
hr_HR: Odaberi sve _točke i reference

en: Select Anc_hors
hr_HR: Odaberi _sidra

en: Select By ATT...
hr_HR: Odaberi po ATT …

en: Select By Lookup Subtable
hr_HR: Odaberi po pod-tablicama

note: GT: Select the class containing the glyph named in the following text field
en: Select Class Containing:
hr_HR: Odaberi klasu koja sadrži:

en: Select Glyphs With
hr_HR: Odaberi grafem s

en: Select Glyphs in lookup subtable
hr_HR: Odaberi grafeme u pod-tablici

en: Select In Font
hr_HR: Odaberi u fontu

en: Select Open Contours
hr_HR: Odaberi otvorene konture

en: Select Point(s) at...
hr_HR: Odaberi točke pri …

en: Select Points Affected by HM
hr_HR: Odaberi točke koje se tiču vodoravne metrike

en: Select Results
hr_HR: Odaberi rezultate

en: Select _All
hr_HR: Odaberi _sve

en: Select a ligature to view
hr_HR: Odaberi ligaturu za prikaz

en: Select as many languages as needed
    Hold down the control key when clicking
    to make disjoint selections.
hr_HR: Odaberi sve potrebne jezike.
    Drži control-tipku pritisnutom za
    višestruki odabir jezika.

en: Select by Color
hr_HR: Odaberi prema boji

en: Select by Name
hr_HR: Odaberi po nazivu

en: Select by Script
hr_HR: Odaberi po pismu

en: Select by _Color
hr_HR: Odaberi po _boji

en: Select by _Script...
hr_HR: Odaberi po pismu …

en: Select by _Wildcard...
hr_HR: Odaberi po zamjenskom znaku …

en: Select glyphs for the first part of the kern pair
hr_HR: Odaberi grafem za prvi dio para za podrezivanje

en: Select glyphs for the second part of the kern pair
hr_HR: Odaberi grafem za drugi dio para za podrezivanje

en: Select glyphs in the font view above.
    The selected glyphs become your glyph class.
hr_HR: Odaberi grafeme u gornjem prikazu fonta.
    Odabrani grafemi postaju tvoja klasa grafema.

en: Select hints between which counters are formed
hr_HR: Odaberi kontrole između kojih se oblikuju unutarnje bjeline

en: Select lookups from other fonts
hr_HR: Odaberi tablice definicija iz drugih fontova

en: Select some text, then use this list to change the
    font in which those characters are displayed.
hr_HR: Odaberi neki tekst, zatim koristi ovaj popis za
    mijenjanje fonta u kojem se ti znakovi prikazuju.

en: Select some text, then use this list to specify
    active features.
hr_HR: Odaberi neki tekst, zatim koristi ovaj popis za
    određivanje aktivnih font-funkcija.

en: Select some text, then use this list to specify
    the current script & language.
hr_HR: Odaberi neki tekst, zatim koristi ovaj popis za
    određivanje pisma i jezika.

en: Select some text, this controls whether those characters will be
    AntiAlias (greymap) characters, or bitmap characters
hr_HR: Odaberi neki tekst, ovo određuje, hoće li se rubovi znakova
    zaglađivati ili ne

en: Select some text, this specifies the pixel
    size of those characters
hr_HR: Odaberi neki tekst, ovo određuje veličinu
    tih znakova u pikselima

en: Select some text, this specifies the point
    size of those characters
hr_HR: Odaberi neki tekst, ovo određuje veličinu
    tih znakova u točkama

en: Select some text, this specifies the vertical
    size of those characters in em-units
hr_HR: Odaberi neki tekst, ovo određuje uspravnu
    veličinu tih znakova u jedinicama četverca

en: Select the class containing the named glyph
hr_HR: Odaberi klasu koja sadrži navedene grafeme

en: Selected BG Color
hr_HR: Stražnja boja odabira

en: Selected CP Color
hr_HR: Boja za odabrane kontrolne točke

en: Selected FG Color
hr_HR: Prednja boja odabira

en: Selected Glyph Col
hr_HR: Boja za odabrane grafeme

en: Selected Glyphs
hr_HR: Odabrani grafemi

en: Selected LBearing Color
hr_HR: Boja za odabrane lijeve odmake

en: Selected Point Color
hr_HR: Boja za odabrane točke

en: Selected Point Width
hr_HR: Širina za odabrane točke

en: Selected Reference Border Color
hr_HR: Boja granica odabrane reference

en: Selected Reference Color
hr_HR: Boja odabrane reference

en: Selected Region Color
hr_HR: Boja odabranog područja

en: Selected Width Color
hr_HR: Boja za odabrane širine

en: Self Intersecting
hr_HR: Samo-presijecanje

en: Self-referential character
hr_HR: Samo-referencirajući znak

en: Self-referential glyph
hr_HR: Samo-referencirajući grafem

en: Semi-Condensed (87.5%)
hr_HR: Polu-Suženi (87.5%)

en: Semi-Expanded (112.5%)
hr_HR: Polu-Prošireni (112.5%)

en: Separate ratios for horizontal and vertical stems
hr_HR: Različiti omjeri za vodoravne i uspravne poteze

en: Separate ratios for thin and thick stems
hr_HR: Različiti omjeri za tanke i debele poteze

en: Separation
hr_HR: Razmak

en: Separation marks only meaningful in contextual chaining lookups, starting at: %.20s...
hr_HR: Razdjeljivači imaju smisla samo u kontekstnim tablicama definicija niza, počevši pri: %.20s …

en: Sequence number out of bounds, must be less than %d (number of classes in list above)
hr_HR: Broj slijeda je izvan granica, mora biti manji od %d (broj klasa u gornjem popisu)

en: Sequence number out of bounds, must be less than %d (number of glyphs, classes or coverage tables)
hr_HR: Broj slijeda je izvan granica, mora biti manji od %d (broj grafema, klasa ili tablica pokrivenosti)

en: Serbian
hr_HR: Srpski

en: Serbian (Cyrillic)
hr_HR: Srpski (ćirilica)

en: Serbian (Latin)
hr_HR: Srpski (latinica)

en: Serif
hr_HR: Serifni

en: Serif Height
hr_HR: Visina serifa

en: Serif Height Fuzz
hr_HR: 'Fuzz' visina serifa

en: Serif height:
hr_HR: Visina serifa:

en: SerifSlopeError
hr_HR: Greška nagiba serifa

en: Set All
hr_HR: Postavi sve

en: Set Bearings To:
hr_HR: Postavi odmake na:

en: Set Both Bearings...
hr_HR: Postavi oba odmaka …

en: Set Both Side Bearings...
hr_HR: Postavi oba bočna odmaka …

en: Set E_xtremum Bound...
hr_HR: Postavi granicu ekstrema …

en: Set Extents
hr_HR: Postavi protezanja

en: Set Feature Extents
hr_HR: Postavi funkciju protezanja

en: Set From Font
hr_HR: Postavi iz fonta

en: Set From N_ame
hr_HR: Postavi iz naziv_a

en: Set From Selection
hr_HR: Postavi iz odabira

en: Set From Val_ue
hr_HR: Postavi iz _vrijednosti

en: Set LBearing To:
hr_HR: Postavi lijevi odmak na:

en: Set LBearing...
hr_HR: Postavi lijevi odmak …

en: Set Name
hr_HR: Postavi naziv

en: Set Point Size
hr_HR: Postavi veličinu u točkama

en: Set Point _Size
hr_HR: Postavi _veličinu u točkama

en: Set RBearing To:
hr_HR: Postavi desni odmak na:

en: Set RBearing...
hr_HR: Postavi desni odmak …

en: Set Vert. Advance To:
hr_HR: Postavi visinu stošca na:

en: Set Vertical Advance...
hr_HR: Postavi visinu stošca …

en: Set Vertical Width...
hr_HR: Postavi uspravnu širinu …

en: Set Width To:
hr_HR: Postavi širinu stošca na:

en: Set Width...
hr_HR: Postavi širinu …

en: Set _Color
hr_HR: Po_stavi boju

en: Set _LBearing...
hr_HR: Postavi _lijevi odmak …

en: Set _RBearing...
hr_HR: Postavi _desni odmak …

en: Set _Vertical Advance...
hr_HR: Postavi _visinu stošca …

en: Set _Vertical Width...
hr_HR: Postavi uspra_vnu širinu …

en: Set _Width...
hr_HR: Postavi ši_rinu …

en: Set as Default
hr_HR: Postavi kao zadano

en: Set the fontview's selection to be the glyphs named here
hr_HR: Postavi grafeme koji su ovdje navedeni u odabir za prikaz fonta

en: Set the minimum and maximum values by which
    the glyphs in this script extend below and
    above the baseline when modified by a feature.
hr_HR: Postavi minimalne i maksimalne vrijednosti po kojima
    se grafemi u ovom pismu protežu ispod i iznad
    osnovne pismovne linije kad se promijene funkcijom.

en: Set the minimum and maximum values by which
    the glyphs in this script extend below and
    above the baseline. This may vary by language
hr_HR: Postavi minimalne i maksimalne vrijednosti po kojima
    se grafemi u ovom pismu protežu ispod i iznad
    osnovne pismovne linije. To može varirati ovisno o jeziku.

en: Set the selection of the font view to all glyphs in the script.
hr_HR: Postavi odabir u prikazu fonta sa svim grafemima u pismu.

en: Set the selection of the font view to any lower case glyphs in the script.
hr_HR: Postavi odabir u prikazu fonta s grafemima kurenata u pismu.

en: Set the selection of the font view to any upper case glyphs in the script.
hr_HR: Postavi odabir u prikazu fonta s grafemima verzala u pismu.

en: Set the selection of the font view to the glyphs
    found by this search
hr_HR: Postavi grafeme nađene ovom pretragom u
    odabir za pregled fonta

en: Set the selection of the font view to the glyphs
    which match
hr_HR: Postavi odabir u prikazu fonta s grafemima
    koji se poklapaju

en: Set this glyph list from a selection.
hr_HR: Postavi ovaj popis grafema iz odabira.

en: Set this glyph list to be the glyphs selected in the fontview
hr_HR: Postavi ovaj popis grafema kao znakove odabrane za prikaz fonta

en: Set/Clear Pixels
hr_HR: Postavi/Ukloni piksele

en: Set/Clear Pixels
    (Eyedropper with alt)
hr_HR: Postavi/Ukloni piksele
    (kapaljka s tipkom alt)

en: Sets the TypoLinegap field in the OS/2 table, used on MS Windows
hr_HR: Postavlja polje 'TypoLinegap' (prored) u 'OS/2' tablici, koristi se za MS Windows

en: Sets the linegap field in the hhea table, used on the mac
hr_HR: Postavlja polje 'linegap' (prored) u 'hhea' tablici, koristi se za Mac

en: Sets the linegap field in the vhea table.
    This is the horizontal spacing between rows
    of vertically set text.
hr_HR: Postavlja polje 'linegap' (prored) u 'vhea' tablici.
    Ovo je vodoravni razmak između redaka
    uspravno složenog teksta.

en: Setting
hr_HR: Postavka

en: Setting Id:
hr_HR: ID-oznaka postavke:

en: Setting above 1 will cause a thick outline to be drawn for glyph paths
     which is only extended inwards from the edge of the glyph.
     See also the ForegroundThickOutlineColor Resource for the color of this outline.
hr_HR: Kad je vrijednost veća od 1, staze grafema će se crtati debelom konturom
     koja se širi samo od ruba grafema prema unutra.
     Pogledaj i resurs Prednja boja debelih kontura za boju ove konture.

en: Settings
hr_HR: Postavke

en: Several language tags, including '%s', are not in the list of known languages and will be omitted
hr_HR: Nekoliko oznaka jezika – uključujući '%s' – ne postoje u popisu poznatih jezika i bit će zanemareni

en: Shades
hr_HR: Sjene

en: Shadow
hr_HR: Sjena

en: Shadow Length:
hr_HR: Duljina sjene:

en: Shadowing glyphs
hr_HR: Sjenćanje grafema

en: Shan
hr_HR: Shanski

en: Shape Type
hr_HR: Vrsta oblika

en: Shaped Fill
hr_HR: Ispuna s oblikom

en: Shapes
hr_HR: Oblici

en: Sharada
hr_HR: Šaradsko

en: Sharp/Closed Loops
hr_HR: Oštri/Zatvorenih petlja

en: Sharp/No Loops
hr_HR: Oštri/Bez petlje

en: Sharp/Open Loops
hr_HR: Oštri/Otvorenih petlja

en: Shavian
hr_HR: Shavsko

en: Shift Contents To _First
hr_HR: Premjesti sadržaj na _prvi

en: Shift Contents To _Last
hr_HR: Premjesti sadržaj na _zadnji

en: Shift Contents _Down
hr_HR: Premjesti sadržaj prema _dolje

en: Shift Contents _Up
hr_HR: Premjesti sadržaj prema _gore

en: Shift Entire Bitmap
hr_HR: Premjesti cijeli bitmap

en: Shift On Press
hr_HR: Pomakni prilikom pritiskanja

en: Sho_w
hr_HR: Pri_kaži

en: Shorthand Format Controls
hr_HR: Kontrole stenografskog formata

en: Shouldn't be in addinfo "%s
hr_HR: Ne bi trebalo biti u 'addinfo' "%s

en: Show
hr_HR: Prikaži

en: Show ATT
hr_HR: Prikaži ATT

en: Show Active Border
hr_HR: Prikaži aktivni obrub

en: Show Cubic Column
hr_HR: Prikaži stupac za kubične krivulje

en: Show Fore/Back Column
hr_HR: Prikaži stupac za prednji/stražnji sloj

en: Show H. Metrics
hr_HR: Prikaži vodoravnu metriku

en: Show Hidden Files
hr_HR: Prikaži skrivene datoteke

en: Show Kerning
hr_HR: Prikaži podrezivanje

en: Show V. Metrics
hr_HR: Prikaži uspravnu metriku

en: Show _Dependent
hr_HR: Prikaži _ovisne

en: Show _Grid
hr_HR: Prikaži _mrežu

en: Show _Grid Fit (Live Update)...
hr_HR: Prikaži poravnanje na mrežu (aktualiziranje uživo) …

en: Show _Grid Fit...
hr_HR: Prikaži poravnanje na mrežu …

en: Show _V. Metrics...
hr_HR: Prikaži _uspravnu metriku …

en: Show splash screen on start-up
hr_HR: Prikaži uvodni prozor prilikom pokretanja programa

en: ShowControlPointsAlways
hr_HR: Prikaži kontrolne točke uvijek

en: ShowFillWithSpace
hr_HR: Prikaži ispunjeno pomoću razmaknice

en: Shows when this character is exactly a stem3 hint
hr_HR: Prikazuje trenutak, kad znak stoji točno ne 'stem3' kontroli

en: Shrink Lookups Off
hr_HR: Tablice definicija sužavanja ISKLJUČENE

en: Shrink Lookups On
hr_HR: Tablice definicija sužavanja UKLJUČENE

en: Shrink Max Lookups
hr_HR: Tablice definicija maks. sužavanja

en: Shrink:
hr_HR: Sužavanje:

en: Sicilian
hr_HR: Sicilijanski

en: Siddham
hr_HR: Sidhamsko

en: Side Bearing Addition
hr_HR: Dodatak bočnim odmacima

en: Side Bearing Color
hr_HR: Boja za bočne odmake

en: Side Bearing Expansion Factor
hr_HR: Faktor širenja bočnih odmaka

en: Side Bearings:
hr_HR: Bočni odmaci:

en: Signature Mark
hr_HR: Oznaka signature

en: Simple
hr_HR: Jednostavno

en: Simple Substitution
hr_HR: Jednostavna zamjena

en: Simplified Chinese
hr_HR: Kineski, pojednostavljeni

en: Simplified Forms
hr_HR: Pojednostavljeni oblici

en: Simplify
hr_HR: Pojednostavni

en: Simplify More...
hr_HR: Pojednostavni više …

en: Simplify Stroke (SVG/PS/EPS)
hr_HR: Pojednostavni potez (SVG/PS/EPS)

en: Simplify will examine corner points whose control points are almost
    colinear and smooth them into curve points
hr_HR: Pojednostavljivanje će ispitati kutne točke čije su kontrolne točke gotovo
    kolinearne te će ih izgladiti u krivuljne točke

en: Simplifying...
hr_HR: Pojednostavljenje …

en: Sindhi
hr_HR: Sindi

en: Sindhi India
hr_HR: Sindi Indija

en: Sindhi Pakistan
hr_HR: Sindi Pakistan

en: Single Position
hr_HR: Pojedinačno pozicioniranje

en: Single Positioning
hr_HR: Pojedinačno pozicioniranje

en: Single Substitution
hr_HR: Pojedinačna zamjena

en: Single and High-Density Fonts
hr_HR: Font jedne i visoke gustoće

en: Single and Multi-Density Fonts
hr_HR: Font jedne i višestruke gustoće

en: Sinhala
hr_HR: Sinhalsko

en: Sinhala Archaic Numbers
hr_HR: Sinhalski arhaični brojevi

en: Size
hr_HR: Veličina

en: Size (in points) of the font used to display information and glyph labels in the fontview
hr_HR: Veličina fonta (u točkama) za prikaz informacija i oznake grafema u prikazu fonta

en: Size of Points
hr_HR: Veličina točaka

en: Size of comb delimiters in display styles
hr_HR: Veličina kombiniranih razdjeljivača u veće obliku

en: Size of comb delimiters in non-display styles
hr_HR: Veličina kombiniranih razdjeljivača u običnom obliku

en: Size of the list mark
hr_HR: Veličina oznaka popisa

en: Size set from _Window
hr_HR: Veličina postavljena _prozorom

en: Size, Glyph, Point
hr_HR: Veličina, grafem, točka

en: Size:
hr_HR: Veličina:

en: Size: %d (%d)
hr_HR: Veličina: %d (%d)

en: Size|Points
hr_HR: tipografskih točaka

en: Ske_w
hr_HR: _Ukosi

en: Skew
hr_HR: Ukosi

en: Skew Angle
hr_HR: Ukosi kut

en: Skew Ratio
hr_HR: Omjer ukošenja

en: Skew by Ruler...
hr_HR: Ukosi s ravnalom …

en: Skew the selection
hr_HR: Ukosi odabir

en: Skew...
hr_HR: Ukosi …

en: Skew:
hr_HR: Ukosi:

en: SkewedFractionHorizontalGap:
hr_HR: Vodoravni razmak ukošenog razlomka:

en: SkewedFractionVerticalGap:
hr_HR: Uspravni razmak ukošenog razlomka:

en: Skip
hr_HR: Preskoči

en: Skipping duplicate group %s.
hr_HR: Preskakanje duple grupe %s.

en: Skipping group %s with same name as a glyph.
hr_HR: Preskakanje grupe %s s istim nazivom kao grafem.

en: Skipping non-existent glyph %s in group %s.
hr_HR: Preskakanje nepostojećeg grafema %s u grupi %s.

en: Slab Serifs
hr_HR: 5 – Uglati serifni

en: Slab Serifs|SS Geometric
hr_HR: 5.3 – Geometrijski

en: Slab Serifs|SS Humanist
hr_HR: 5.2 – Humanistički

en: Slab Serifs|SS Miscellaneous
hr_HR: 5.15 – Razni

en: Slab Serifs|SS Monotone
hr_HR: 5.1 – Jednolikih poteza

en: Slab Serifs|SS Swiss
hr_HR: 5.4 – Švicarski

en: Slab Serifs|SS Typewriter
hr_HR: 5.5 – Pisaće mašine

en: Slant:
hr_HR: Nagib:

en: Slanted
hr_HR: Ukošeno

en: Slashed Zero
hr_HR: Prekrižena nula

en: Slovak
hr_HR: Slovački

en: Slovenian
hr_HR: Slovenski

en: Small Capitals
hr_HR: Kapitalke

en: Small Caps
hr_HR: Kapitalke

en: Small Form Variants
hr_HR: Varijante malih oblika

en: Small Kana Extension
hr_HR: Mala Kana, proširenje

en: Snap Outlines to Pi_xel Grid
hr_HR: Privl_ači konture na mrežu piksela

en: SnapDistance
hr_HR: Udaljenost za privlačenje

en: SnapDistanceMeasureTool
hr_HR: Udaljenost za privlačenje alata za mjerenje

en: SnapToInt
hr_HR: Privlači na cjelobrojne vrijednosti

en: So if you type "A" here the first selected glyph would be named "A.suffix".
    The second "B.suffix", and so on.
hr_HR: Prema tome, ako ovdje utipkaš 'A', onda će se prvi odabrani grafem
    imenovati s 'A.sufiks'. Drugi, s 'B.suffix', itd.

en: Sogdian
hr_HR: Sogdijsko

en: Somali
hr_HR: Somalski

en: Some glyphs may be used for more than one
    unicode code point -- I don't recommend
    doing this, better to use a reference --
    but it is possible.
    The latin "A", the greek "Alpha" and the
    cyrillic "A" look very much the same.
    
    On the other hand certain Mongolian and CJK
    characters have multiple glyphs depending
    on a unicode Variation Selector.
    
    In the first case use a variation selector
    of 0, in the second use the appropriate
    codepoint.
hr_HR: Neki znakovi se mogu koristiti za više od jedne
    unicode kodne točke. To je moguće raditi, ali se
    ne preporuča. Bolje je koristiti referencu.
    Latinični „A”, grčki „Alpha” i ćirilični „A”
    izgledaju vrlo slično.
    
    S druge strane, neki mongolski i KJK
    znakovi imaju višestruke znakove ovisno
    o unicodenom selektoru varijacija.
    
    U prvom slučaju koristi selektor varijacija
    od 0, u drugom koristi odgovarajuću
    kodnu točku.

en: Some versions of Windows will refuse to install postscript fonts if the familyname is longer than 31 characters. Do you want to continue anyway?
hr_HR: Neke verzije sustava Windows odbijaju instalirati postscript fontove, ako im je naziv obitelji duži od 31 znakova. Želite li ipak nastaviti?

en: Some versions of Windows will refuse to install postscript fonts if the fontname is longer than 31 characters. Do you want to continue anyway?
hr_HR: Neke verzije sustava Windows odbijaju instalirati postscript fontove, ako im je naziv fonta duži od 31 znakova. Želite li ipak nastaviti?

en: Something went wrong
hr_HR: Došlo je do neke greške

en: Sora Sompeng
hr_HR: Sorsko Sompeng

en: Sorbian
hr_HR: Lužičkosrpski

en: Sort By:
hr_HR: Razvrstaj prema:

en: Sort first using the base glyph (if any).
    Thus Agrave would sort with A
hr_HR: Razvrstaj najprije po osnovnom grafemu (ako ih ima).
    Na taj način će se 'Agrave' razvrstati s 'A'.

en: Sort first using the glyph's script.
    Thus A and Z would sort together
    while Alpha would sort with Omega and not A
hr_HR: Razvrstaj najprije po pismu grafema.
    Na taj način će se se 'A' i 'Z' razvrstati zajedno,
    dok će se 'Alpha' razvrstati s 'Omega', a ne s 'A'.

en: Sort this display based on the alphabetic name of the glyph
hr_HR: Razvrstaj ovaj prikaz abecednim redom naziva grafema

en: Sort this display based on the unicode code of the glyph
hr_HR: Razvrstaj ovaj prikaz unicode kodom grafema

en: Sort:
hr_HR: Razvrstaj:

en: SortingScheme|Default
hr_HR: Zadano

en: Sorts the lookups in a default ordering based on feature tags
hr_HR: Razvrstava tablice definicija redoslijedom koji je zadan na osnovi oznaka font-funkcija

en: Sort|Alphabetic
hr_HR: Abecednim redom

en: Source Glyph Names
hr_HR: Naziv izvornih grafema

en: Source from which this design is to be taken
hr_HR: Izvor, iz kojeg se uzima dizajn

en: Southern Sami
hr_HR: Sami (južni)

en: Soyombo
hr_HR: Sojomboško

en: Space (in points) left between images and text in any labels, buttons, menu items, etc. that have both
hr_HR: Razmak (u točkama) između slika i teksta u etiketama, gumbovima, stavkama izbornika, itd. koji sadrže i jedno i drugo

en: Space (in points) left between images and text in labels, buttons, menu items, etc. which have both
hr_HR: Razmak (u točkama) između slika i teksta u etiketama, gumbovima, stavkama izbornika, itd. koji sadrže i jedno i drugo

en: Space Regions
hr_HR: Područja razmicanja

en: Space _Regions...
hr_HR: _Razmakni područja …

en: Space between the ink to of the
    expression and the bar over it.
hr_HR: Bjelina između izraza i
    crte iznad izraza.

en: Space between the ink top of the
    expression and the bar over it in display
    style.
hr_HR: Bjelina između izraza i
    crte iznad izraza u većem obliku.

en: Space:
hr_HR: Bjelina:

en: SpaceAfterScript:
hr_HR: Bjelina iza indeksa/eksponenta:

en: Spacing Modifier Letters
hr_HR: Slova razmakovnih modifikatora

en: Spanish
hr_HR: Španjolski

en: Spanish (Argentina)
hr_HR: Španjolski (Argentina)

en: Spanish (Bolivia)
hr_HR: Španjolski (Bolivia)

en: Spanish (Chile)
hr_HR: Španjolski (Čile)

en: Spanish (Colombia)
hr_HR: Španjolski (Kolumbia)

en: Spanish (Costa Rica)
hr_HR: Španjolski (Costa Rica)

en: Spanish (Dominican Republic)
hr_HR: Španjolski (Dominikanska Republika)

en: Spanish (Ecuador)
hr_HR: Španjolski (Ekvador)

en: Spanish (El Salvador)
hr_HR: Španjolski (El Salvador)

en: Spanish (Guatemala)
hr_HR: Španjolski (Guatemala)

en: Spanish (Honduras)
hr_HR: Španjolski (Honduras)

en: Spanish (Latin America)
hr_HR: Španjolski (Latinska Amerika)

en: Spanish (Modern)
hr_HR: Španjolski (moderni)

en: Spanish (Nicaragua)
hr_HR: Španjolski (Nikaragva)

en: Spanish (Panama)
hr_HR: Španjolski (Panama)

en: Spanish (Paraguay)
hr_HR: Španjolski (Paragvaj)

en: Spanish (Peru)
hr_HR: Španjolski (Peru)

en: Spanish (Puerto Rico)
hr_HR: Španjolski (Puerto Rico)

en: Spanish (Traditional)
hr_HR: Španjolski (tradicionalni)

en: Spanish (United States)
hr_HR: Španjolski (SAD)

en: Spanish (Uruguay)
hr_HR: Španjolski (Urugvaj)

en: Spanish (Venezuela)
hr_HR: Španjolski (Venecuela)

en: Spanish Mexico
hr_HR: Španjolski Meksiko

en: Specials
hr_HR: Specijalni

en: Specifies file format used to pass the font to freetype
      pfb -- is the standard postscript type1
      ttf -- is truetype
      otf -- is opentype
      nohints -- freetype rasterizes without hints
      bitmap -- not passed to freetype for rendering
        bitmap fonts must already be generated
      FontForge -- uses FontForge's own rasterizer, not
        freetype's. Only as last resort
hr_HR: Određuje datotečni format fonta za korištenje u
    freetype iscrtavanju
      pfb – je standardni postscript type1
      ttf – je truetype
      otf – je opentype
      nohints – freetype iscrtava bez kontrola
      bitmap – ne šalje se freetype-u za iscrtavanje
        bitmap fontovi već moraju biti stvoreni
      FontForge – koristi FontForge-ovo vlastito iscrtavanje,
        ne freetype-ovu. Samo u krajnjem slučaju

en: Specifies screen dots per inch
hr_HR: Određuje broj točaka ekrana po inču

en: Specify bitmap sizes to be regenerated
hr_HR: Odredi bitmap veličine koje ponovo želiš stvoriti

en: Specify bitmap sizes to be removed
hr_HR: Odredi bitmap veličine koje želiš ukloniti

en: Specify the color (& opacity) at stop points
    along the line drawn above. The offset is a
    percentage of the distance from the start to
    the end of the line. The color is a 6 (hex)
    digit number expressing an RGB color.
hr_HR: Odredi boju (i neprozirnost) na zaustavnim
    točkama duž gornje crte iznad. Odmak je
    postotak udaljenosti od početka do
    kraj crte. Boja je šestoznamenkasti broj
    (heksadecimalni) koji izražava RGB boju.

en: Spiro Point Info
hr_HR: Informacije o Spiro točci

en: Spiros did not converge
hr_HR: Spiro krivulje se nisu približile

en: SplashScreen
hr_HR: Uvodni prozor

en: Spline Length=%.1f
hr_HR: Duljina krivulje = %.1f

en: Spline Length=%g
hr_HR: Duljina krivulje = %g

en: Spline mismatch in glyph “%s”
hr_HR: Nepodudaranje krivulja u grafemu „%s”

en: Square
hr_HR: Kvadratno

en: Square Cove
hr_HR: Pravokutni s mekim prijelazom

en: Squish
hr_HR: Stisni

en: St_orage:
hr_HR: Spre_mište:

en: St_yle
hr_HR: _Stil

en: St_yles
hr_HR: _Stilovi

en: Stack
hr_HR: Snop

en: Stack (TrueType)
hr_HR: Snop (TrueType)

en: Stack got too big in %s
hr_HR: Snop je postao prevelik u %s

en: Stack underflow on binary operator in %s
hr_HR: Pop greška pri binarnom operatoru u %s

en: Stack underflow on callothersubr in %s
hr_HR: Pop greška pri 'callothersubr' u %s

en: Stack underflow on callsubr in %s
hr_HR: Pop greška pri 'callsubr' u %s

en: Stack underflow on hhcurveto in %s
hr_HR: Pop greška pri 'hhcurveto' u %s

en: Stack underflow on hlineto/hmoveto in %s
hr_HR: Pop greška pri 'hlineto/hmoveto' u %s

en: Stack underflow on hsbw in %s
hr_HR: Pop greška pri 'hsbw' u %s

en: Stack underflow on hstem in %s
hr_HR: Pop greška pri 'hstem' u %s

en: Stack underflow on hstem3 in %s
hr_HR: Pop greška pri 'hstem3' u %s

en: Stack underflow on hvcurveto in %s
hr_HR: Pop greška pri 'hvcurveto' u %s

en: Stack underflow on ifelse in %s
hr_HR: Pop greška pri 'ifelse' u %s

en: Stack underflow on rlineto/rmoveto in %s
hr_HR: Pop greška pri 'rlineto/rmoveto' u %s

en: Stack underflow on rrcurveto in %s
hr_HR: Pop greška pri 'rrcurveto' u %s

en: Stack underflow on sbw in %s
hr_HR: Pop greška pri 'sbw' u %s

en: Stack underflow on seac in %s
hr_HR: Nedosezanje na 'seac' u %s

en: Stack underflow on setcurrentpoint in %s
hr_HR: Pop greška pri 'setcurrentpoint' u %s

en: Stack underflow on unary operator in %s
hr_HR: Pop greška pri jednočlanom operatoru u %s

en: Stack underflow on vhcurveto in %s
hr_HR: Pop greška pri 'vhcurveto' u %s

en: Stack underflow on vlineto/vmoveto in %s
hr_HR: Pop greška pri 'vlineto/vmoveto' u %s

en: Stack underflow on vstem in %s
hr_HR: Pop greška pri 'vstem' u %s

en: Stack underflow on vstem3 in %s
hr_HR: Nedosezanje na 'vstem3' u %s

en: StackBottomDisplayStyleShiftDown:
hr_HR: Pomak donjeg prema dolje, veći oblik:

en: StackBottomShiftDown:
hr_HR: Pomak donjeg prema dolje:

en: StackDisplayStyleGapMin:
hr_HR: Min. razmak, veći oblik:

en: StackGapMin:
hr_HR: Min. razmak:

en: StackTopDisplayStyleShiftUp:
hr_HR: Pomak gornjeg prema gore, veći oblik:

en: StackTopShiftUp:
hr_HR: Pomak gornjeg prema gore:

en: Stacks
hr_HR: Složeni razlomci

en: Standard
hr_HR: Standardno

en: Standard Ligatures
hr_HR: Standardne ligature

en: Standard Solid Fill
hr_HR: Standardna ispuna

en: Standard shift down applied to the
    denominator in display style.
    Positive values indicate downward motion.
hr_HR: Standardni pomak brojnika prema dolje
    u većem obliku.

en: Standard shift down applied to the bottom
    element of a stack in display style.
    Positive values indicate downward motion.
hr_HR: Standardni pomak donjeg elementa razlomka
    prema dolje, u većem obliku.
    Pozitivne vrijednosti ukazuju na pomak prema dolje.

en: Standard shift down applied to the bottom
    element of the stretch stack.
    Positive values indicate downward motion.
hr_HR: Standardni pomak dolje donjeg elementa
    u razvučenom razlomku.
    Pozitivne vrijednosti ukazuju na pomak prema dolje.

en: Standard shift down applied to the bottom element of a stack.
    Positive values indicate downward motion.
hr_HR: Standardni pomak donjeg elementa razlomka
    prema dolje. 
    Pozitivne vrijednosti ukazuju na pomak prema dolje.

en: Standard shift down applied to the denominator.
    Positive values indicate downward motion.
hr_HR: Standardni pomak brojnika prema dolje.

en: Standard shift of superscript relative
    to base in cramped mode.
hr_HR: Standardni pomak eksponenta u
    odnosu na bazu u stisnutom obliku.

en: Standard shift up applied to superscript elements.
hr_HR: Standardni pomak za elemente eksponenta prema gore.

en: Standard shift up applied to the
    numerator in display style.
hr_HR: Standardni pomak brojnika prema gore
    u većem obliku.

en: Standard shift up applied to the numerator.
hr_HR: Standardni pomak brojnika prema gore.

en: Standard shift up applied to the top element of
    a stack in display style.
hr_HR: Standardni pomak gornjeg elementa razlomka
    prema gore, u većem obliku.

en: Standard shift up applied to the top element of a stack.
hr_HR: Standardni pomak gornjeg elementa razlomka
    prema gore.

en: Standard shift up applied to the top element of the stretch stack.
hr_HR: Standardni pomak gornjeg elementa u razvučenom razlomku.

en: StandardSlopeError
hr_HR: Greška standardnog nagiba

en: Star
hr_HR: Zvijezda

en: Start contours at e_xtrema
hr_HR: Započni s konturama pri točkama ekstrema

note: GT: "Len" is an abbreviation for "Length"
en: StartLen
hr_HR: Početak duljine

en: State %4d Cur:
hr_HR: %4d. stanje, trenutačni:

en: State %4d Flags:
hr_HR: %4d. stanje, oznake:

en: State %4d Mark:
hr_HR: %4d. stanje, oznaka:

note: GT: You're in a state machine, and this is describing the %4d'th state of GT: that machine. From the state the next state will be a list of GT: state-numbers which are appended to this string.
en: State %4d Next:
hr_HR: %4d. stanje, sljedeći:

en: State %d,  %.40s
hr_HR: Stanje %d,  %.40s

en: State Machine
hr_HR: Tablica stanja

en: Stem Compression Percent
hr_HR: Postotak sužavanja poteza

en: Stem threshold should be positive
hr_HR: Prag poteza treba biti pozitivan

en: StemSnapH does not contain StdHW value.
hr_HR: Vodoravno privlačenje poteza (StemSnapH) ne sadrži vrijednost standardne vodoravne širine (StdHW).

en: StemSnapV does not contain StdVW value.
hr_HR: Uspravno privlačenje poteza (StemSnapV) ne sadrži vrijednost standardne uspravne širine (StdVW).

en: Stems
hr_HR: Potezi

en: Step into
hr_HR: Uđi

en: Step out of current function
hr_HR: Izađi iz trenutačne funkcije

en: Step over (Next)
hr_HR: Prijeđi (sljedeće)

en: StopAtJoin
hr_HR: Zaustavi pri spoju

en: Storage
hr_HR: Spremište

en: Storage %d has not been initialized, yet the previous instruction read it
hr_HR: Spremište %d nije inicijalizirano, ipak ga je prethodna instrukcija pročitala

en: Storage %d was changed from %d (%.2f) to %d (%.2f) by the previous instruction
hr_HR: Spremište %d je promijenjeno iz %d (%.2f) u %d (%.2f) prethodnom instrukcijom

en: Storage (TrueType)
hr_HR: Spremište (TrueType)

en: Store ligature data in AFM files
hr_HR: Spremi podatke za ligature u AFM datoteke

en: Store this filename in preferences
hr_HR: Spremi ovu datoteku u svojstva

en: Straight Arms/Double Serif
hr_HR: Ravni potezi/Dvostruki serif

en: Straight Arms/Horizontal
hr_HR: Ravni potezi/Vodoravni

en: Straight Arms/Single Serif
hr_HR: Ravni potezi/Jednostruki serif

en: Straight Arms/Vertical
hr_HR: Ravni potezi/Uspravni

en: Straight Arms/Wedge
hr_HR: Ravni potezi/Kosi

en: Stretch:
hr_HR: Širenje:

en: StretchStackBottomShiftDown:
hr_HR: Pomak donjeg prema dolje, razvučeni oblik:

en: StretchStackGapAboveMin:
hr_HR: Min. razmak između razvučenog i gornjeg:

en: StretchStackGapBelowMin:
hr_HR: Min. razmak između razvučenog i doljnjeg:

en: StretchStackTopShiftUp:
hr_HR: Pomak gornjeg prema gore, razvučeni oblik:

en: Stretching Glyph Decomposition
hr_HR: Širenje rastavljanja grafema

en: Strike %d@%d
hr_HR: Verzije %d@%d

en: Strike %d@%d missing from %s
hr_HR: Verzija %d@%d nedostaje od %s

en: Strike Information for %.90s
hr_HR: Informacije o verziji za %.90s

en: Strikeout
hr_HR: Precrtavanje

en: Strikes in %s but not in %s
hr_HR: Verzije u %s, ali ne u %s

en: String
hr_HR: Znakovni niz

en: String ID
hr_HR: ID-oznaka znakovnog niza

en: Stroke
hr_HR: Linija

en: Stroke _Variation
hr_HR: Varijacija pote_za

en: Stroke _Width:
hr_HR: _Širina poteza:

en: Stroke width cannot be zero
hr_HR: Širina poteza ne može biti nula

en: Stroking...
hr_HR: Potezanje …

en: Strong Left to Right
hr_HR: Lijevo-na-desno

en: Strong Right to Left
hr_HR: Desno-na-lijevo

en: Style Map:
hr_HR: Mapiranje stilova:

en: Style Name:
hr_HR: Naziv stila:

en: Style Set 1
hr_HR: Stilski skup 1

en: Style Set 10
hr_HR: Stilski skup 10

en: Style Set 11
hr_HR: Stilski skup 11

en: Style Set 12
hr_HR: Stilski skup 12

en: Style Set 13
hr_HR: Stilski skup 13

en: Style Set 14
hr_HR: Stilski skup 14

en: Style Set 15
hr_HR: Stilski skup 15

en: Style Set 16
hr_HR: Stilski skup 16

en: Style Set 17
hr_HR: Stilski skup 17

en: Style Set 18
hr_HR: Stilski skup 18

en: Style Set 19
hr_HR: Stilski skup 19

en: Style Set 2
hr_HR: Stilski skup 2

en: Style Set 20
hr_HR: Stilski skup 20

en: Style Set 3
hr_HR: Stilski skup 3

en: Style Set 4
hr_HR: Stilski skup 4

en: Style Set 5
hr_HR: Stilski skup 5

en: Style Set 6
hr_HR: Stilski skup 6

en: Style Set 7
hr_HR: Stilski skup 7

en: Style Set 8
hr_HR: Stilski skup 8

en: Style Set 9
hr_HR: Stilski skup 9

en: Style _ID:
hr_HR: _ID-oznaka stila:

en: StyleSet Names
hr_HR: Nazivi stilskih skupova

en: Styles (SubFamily)
hr_HR: Stilovi (pod-obitelj)

en: Stylistic Alternatives
hr_HR: Stilske alternative

en: Sub/Super
hr_HR: Indeks/Eksponent

en: Sub/Superscript
hr_HR: Eksponent/Indeks

en: Sub1:
hr_HR: Indeks 1:

en: Sub2:
hr_HR: Indeks 2:

en: SubDrop:
hr_HR: Pomak indeksa:

en: SubFonts|_All
hr_HR: _Sve

en: SubFonts|_None
hr_HR: _Ništa

en: SubSuperscriptGapMin:
hr_HR: Min. razmak između indeksa i eksponenta:

en: Subroutine number out of bounds in %s
hr_HR: Broj podrutina izvan granica u %s

en: Subscript
hr_HR: Indeks

en: SubscriptBaselineDropMin:
hr_HR: Min. pomak indeksa od osnovne linije:

en: SubscriptShiftDown:
hr_HR: Pomak indeksa prema dolje:

en: SubscriptSuperUse|Default
hr_HR: Zadano

en: SubscriptTopMax:
hr_HR: Maks. gornja linija indeksa:

en: Subscripts and Superscripts
hr_HR: Eksponenti i indeksi

en: Subscripts/Superscripts
hr_HR: Indeksi/Eksponenti

en: Substitute glyph out of bounds in 'mort'/'morx' table %d
hr_HR: Zamjenski grafem izvan granica u 'mort/morx' tablici %d

en: Substitution generates itself
hr_HR: Zamjena stvara samu sebe

en: Substitutions
hr_HR: Zamjene

en: Subtable
hr_HR: Pod-talblica

en: Subtable %.60s in glyph %.60s
hr_HR: Pod-tablica %.60s u grafemu %.60s

en: Subtable extends beyond end of GPOS table
hr_HR: Pod-tablica se proteže izvan kraja GPOS tablice

en: Subtable extends beyond end of GSUB table
hr_HR: Pod-tablica se proteže izvan kraja GSUB tablice

en: Sum Around:
hr_HR: Zbroj okolo:

en: Summary:
hr_HR: Sažetak:

en: Sundanese
hr_HR: Sudansko

en: Sundanese (roman)
hr_HR: Sudansko (latinica)

en: Sundanese Supplement
hr_HR: Sundanski, dopuna

en: Sup1:
hr_HR: Eksponent 1:

en: Sup2:
hr_HR: Eksponent 2:

en: Sup3:
hr_HR: Eksponent 3:

en: SupDrop:
hr_HR: Pomak eksponenta:

en: Super Condensed
hr_HR: Super suženi

en: Super Extended
hr_HR: Super prošireni

en: Super Wide
hr_HR: Super široki

en: Super and Sub scripts
hr_HR: Eksponenti i indeksi

en: Superscript
hr_HR: Eksponent

en: SuperscriptBaselineDropMax:
hr_HR: Maks. pomak eksponenta od osnovne linije:

en: SuperscriptBottomMaxWithSubscript:
hr_HR: Maks. donja linija eksponenta s indeksom:

en: SuperscriptBottomMin:
hr_HR: Min. donja linija eksponenta:

en: SuperscriptShiftUp:
hr_HR: Pomak eksponenta prema gore:

en: SuperscriptShiftUpCramped:
hr_HR: Pomak za stisnute eksponente prema gore:

en: Superscripts and Subscripts
hr_HR: Eksponenti i indeksi

en: Supplemental Arrows-A
hr_HR: Dopunjene strelice-A

en: Supplemental Arrows-B
hr_HR: Dopunjene strelice-B

en: Supplemental Arrows-C
hr_HR: Dopunjene strelice-C

en: Supplemental Math Operators
hr_HR: Dopunjene matematički operatori

en: Supplemental Mathematical Operators
hr_HR: Dopunjeni matematički operatori

en: Supplemental Punctuation
hr_HR: Dopunjene interpunkcije

en: Supplemental Symbols and Arrows
hr_HR: Dopunjeni simboli i strelice

en: Supplemental Symbols and Pictographs
hr_HR: Dopunjeni simboli i piktogrami

en: Supplementary Ideographic Plane
hr_HR: Dopunska ideografska ploča

en: Supplementary Multilingual Plane
hr_HR: Dopunska višejezična ploča

en: Supplementary Private Use Area A/B
hr_HR: Dopunsko područje za privatnu upotrebu A/B

en: Supplementary Private Use Area-A
hr_HR: Dopunsko područje za privatnu upotrebu A

en: Supplementary Private Use Area-B
hr_HR: Dopunsko područje za privatnu upotrebu B

en: Supplementary Special-purpose Plane
hr_HR: Dopunska ploča za posebnu namjenu

en: Surrogate High
hr_HR: Visoki zamjenski znakovi

en: Surrogate High, Non Private Use
hr_HR: Visoki zamjenski znakovi ne-privatno područje

en: Surrogate High, Private Use
hr_HR: Visoki zamjenski znakovi, privatno područje

en: Sutton SignWriting
hr_HR: Znakovni jezik, Sutton

en: Swadaya Aramaic
hr_HR: Swadaya aramejski

en: Swahili
hr_HR: Svahiliski

en: Swahili (Kenyan)
hr_HR: Svahiliski (Kenijski)

en: Swash
hr_HR: Kaligrafski potezi

en: Swash Variance
hr_HR: Varijante kaligrafskih poteza

en: Swazi
hr_HR: Swati

en: Swedish
hr_HR: Švedski

en: Swedish (Finland)
hr_HR: Švedski (Finska)

en: Swedish (Sweden)
hr_HR: Švedski (Švedska)

en: Sy Miscellaneous
hr_HR: 12.15 – Razni

en: Sy Mixed Serif
hr_HR: 12.1 – Pomiješani serifni

en: Sy Neo-grotesque Sans Serif
hr_HR: 12.3 – Neogrotesk bezserifni

en: Sy Old Style Serif
hr_HR: 12.2 – Humanistički serifni

en: Symbol Charset
hr_HR: Kodna stranica simbola

en: Symbolic
hr_HR: 12 – Simbolički

en: Symbols
hr_HR: Simboli

en: Symbols Misc.
hr_HR: Simboli, razno

en: Symbols and Arrows Supplement
hr_HR: Simboli i strelice, dopuna

en: Symbols and Pictographs Extended-A
hr_HR: Simboli i piktogrami prošireno-A

en: Symbols for Legacy Computing
hr_HR: Simboli za stara računala

en: Symbols:
hr_HR: Simboli:

en: Symmetric-Smoothing
hr_HR: Simetrično izglađivanje

en: Synchronize
hr_HR: Sinkronizacija

en: Syntax error while parsing pdf graphics
hr_HR: Sintaksna greška tijekom obrade pdf grafika

en: Syntax error while parsing pdf graphics: Page with no Contents
hr_HR: Sintaksna greška tijekom obrade pdf grafika: Stranica bez sadržaja

en: Syntax error while parsing type3 glyph: %s
hr_HR: Sintaksna greška tijekom obrade 'type3' grafema: %s

en: Syntax errors while parsing ToUnicode CMap
hr_HR: Sintaksna greška tijekom obrade mapiranja znakova u Unicode

en: Syntax errors while parsing Type3 font headers
hr_HR: Sintaksna greška tijekom obrade zaglavlja Type3 fonta

en: Syriac
hr_HR: Sirjačko

en: Syriac Supplement
hr_HR: Sirjačko, dopuna

note: GT: Top/Left (side) bearing
en: TBearing:
hr_HR: Gornji odmak:

en: TH-Cree
hr_HR: Cree-TH

en: TS Direct Line
hr_HR: 2.1 – Jednostavni

en: TS Miscellaneous
hr_HR: 2.15 – Razni

en: TS Script
hr_HR: 2.2 – Rukopisni

en: TT
hr_HR: TrueType

en: TT Instrs
hr_HR: TrueType instrukcije

en: TTF Names
hr_HR: TTF nazivi fonta

en: TTFFoundry
hr_HR: TTF naziv proizvođač

en: T_reatment
hr_HR: _Ispuna

en: T_ypo Descent Offset:
hr_HR: T_ypo silazni potez, odmak:

en: Tab Set
hr_HR: Skup kartica

en: TabSet
hr_HR: Skup kartica

en: Table '%c%c%c%c' extends beyond end of file and must be ignored.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' prelazi kraj datoteke i mora se zanemariti.

en: Table '%c%c%c%c' extends beyond end of file.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' prelazi kraj datoteke.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad checksum.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' ima neispravni kontrolni zbroj.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 32 or 6 but is %d.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' ima neispravnu veličinu, mora biti 32 ili 6, ali je %d.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 36 but is %d.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' ima neispravnu veličinu, mora biti 36, ali je %d.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 54 but is %d.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' ima neispravnu veličinu, mora biti 54, ali je %d.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 78, 86 or 96 but is %d.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' ima neispravnu veličinu, mora biti 78, 86 ili 96, ali je %d.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be even.
hr_HR: Tablica '%c%c%c%c' ima neispravnu veličinu, mora biti parna.

en: Table length should not be odd
hr_HR: Duljina tablice ne treba biti neparna

en: Table length stretches beyond end of file for '%c%c%c%c'.
hr_HR: Duljina tablice se proteže izvan kraja datoteke za '%c%c%c%c'.

en: Table tags should be in alphabetic order in the font header
     but '%c%c%c%c', appears after '%c%c%c%c'.
hr_HR: Tablice oznaka bi trebale biti poredane abecednim redom u zaglavlju fonta
     ali '%c%c%c%c', se pojavljuje nakon '%c%c%c%c'.

en: Tables '%c%c%c%c' and '%c%c%c%c' overlap
hr_HR: Tablice '%c%c%c%c' i '%c%c%c%c' se preklapaju

en: Tabular Numbers
hr_HR: Tabelarne brojke

en: Tag Characters
hr_HR: Znakovi etiketa

en: Tag must be 4 characters long
hr_HR: Oznaka mora sadržati 4 znaka

en: Tag too long
hr_HR: Oznaka je predugačka

en: Tagalog/Hanunoo/Buhid/Tagbanwa
hr_HR: Tagalog/Hanunno/Buhid/Tagbanwa

en: Tags
hr_HR: Etikete

en: Tahitian
hr_HR: Tahićanski

en: Tai Xuan Jing Symbols
hr_HR: Tai Xuan Jing simboli

en: Tajik
hr_HR: Tadžikistanski

en: Tajiki
hr_HR: Tadžički

en: Takri
hr_HR: Takrijsko

en: Tamazight (Arabic)
hr_HR: Tamazight berberski (Arapsko)

en: Tamazight (Latin)
hr_HR: Tamazight berberski (Latinica)

en: Tamil
hr_HR: Tamilsko

en: Tamil Supplement
hr_HR: Tamilski, dopuna

en: Tangent
hr_HR: Tangenta

en: Tangut
hr_HR: Tangutski

en: Tangut Components
hr_HR: Tangutske komponente

en: Tangut Supplement
hr_HR: Tangutski, dopuna

en: Tapered/Closed Loops
hr_HR: Istanjeni/Zatvorenih petlja

en: Tapered/No Loops
hr_HR: Istanjeni/Bez petlje

en: Tapered/Open Loops
hr_HR: Istanjeni/Otvorenih petlja

en: Tatar
hr_HR: Tatarski

en: Tatar (Tatarstan)
hr_HR: Tatarski (Tatarstan)

en: TeX Table
hr_HR: TeX tablica

en: TeX table
hr_HR: TeX tablica

en: Technical Symbols Misc.
hr_HR: Tehnički simboli, razno

en: Telugu
hr_HR: Teluško

en: Template Color
hr_HR: Boja za predložak

en: Terminal Forms
hr_HR: Završni oblici

en: Terminal Forms #2
hr_HR: Završni oblici br. 2

en: Terminal Forms #3
hr_HR: Završni oblici br. 3

en: Tertiary Ideographic Plane
hr_HR: Treća ideografska ploča

en: Text Field
hr_HR: Tekstno polje

en: Text Image Skip
hr_HR: Razmak između teksta i slike

en: Text Labels
hr_HR: Tekstne etikete

en: Text Width:    0
hr_HR: Širina teksta:    0

en: Text Width:%4d
hr_HR: Širina teksta:%4d

en: Text and Background
hr_HR: Tekst i pozadina

en: Text color for popup windows
hr_HR: Boja teksta za skočne prozore

en: Text color for progress windows
hr_HR: Boja teksta za prozore napretka

en: Text color of column headers at the top of a matrix edit
hr_HR: Boja za tekst u zaglavlju stupaca matrice

en: Text from script
hr_HR: Tekst iz pisma

en: Textual
hr_HR: Tekstno

en: Tfm Save Failed
hr_HR: Neuspjelo spremanje TFM-a

en: Thaana
hr_HR: Tana

en: Thai
hr_HR: Tajlandsko

en: The "DPI" field must be more than 10 and less than 5000.
hr_HR: Polje „DPI” mora biti veće od 10 i manje od 5000.

en: The "Proximity" field must be more than 0 and less than a half.
hr_HR: Polje „Udaljenost” mora biti veće od 0 i manje od pola.

en: The %1$s hints in glyph "%2$.30s" in font %3$.30s do not match those in %4$.30s (different number or different overlap criteria)
hr_HR: '%1$s' kontrole u grafemu "%2$.30s" u fontu %3$.30s se ne poklapaju s onima u %4$.30s (različiti broj ili različiti kriteriji preklapanja)

en: The %1$s in the search dialog contains a reference to %2$.20hs which does not exist in the new font.
    Should I remove the reference?
hr_HR: %1$s u dijaloškom okviru traženja sadrži referencu na %2$.20hs koja ne postoji u fontu.
    Želiš li dozvoliti uklanjanje reference?

en: The %s differs. In %s it is (
hr_HR: %s se razlikuje. U %s je (

en: The %s is missing in %s. Whilst in %s it is (
hr_HR: %s nedostaje u %s. Dok je u %s (

en: The %s list is not ordered
hr_HR: Popis %s nije razvrstan

en: The 'NFNT' bitmap format is not used under OS/X (though you still need to create a (useless) bitmap font if you are saving a type1 PostScript resource)
hr_HR: 'NFNT' format bitmapa se ne koristi u OS/X sustavu (iako još uvijek moraš stvoriti (beskorisni) font bitmapa, ako spremaš Type1 PostScript resurs)

en: The 'NFNT' bitmap format is obsolete
hr_HR: 'NFNT' format bitmapa je nepotreban

en: The 'OS/2' table has changed slightly over the years.
    Generally fields have been added, but occasionally their
    meanings have been redefined.
hr_HR: Tablica 'OS/2' se neznatno promijenila tijekom godina.
    Polja su uglavnom dodavana, ali su njihova značenja
    povremeno redefinirana.

en: The 'POST' type1 format is probably deprecated
hr_HR: 'POST' type1 format je vjerojatno zastario

en: The 'POST' type1 format is probably deprecated and may not work in future version of the mac.
hr_HR: 'POST' type1 format je vjerojatno zastario i možda neće raditi u budućim Mac-verzijama.

en: The 'cvt ' table in instance %.30s is a different size from that in the default font
hr_HR: 'cvt ' tablica u instanci %.30s ima drugačiju veličinu od one u zadanom fontu

en: The 'gasp' (Grid Fit) table must end with a pixel entry of 65535
hr_HR: 'gasp' tablica (poravnanje na mrežu) mora završiti sa zapisom piksela od 65535

en: The 'gasp' table gives you control over when grid-fitting and
    anti-aliased rasterizing are done.
    The table consists of an (ordered) list of pixel sizes each with
    a set of flags. Those flags apply to all pixel sizes bigger than
    the previous table entry but less than or equal to the current.
    The list must be terminated with a pixel size of 65535.
    Version 1 of the table contains two additional flags that
    apply to MS's ClearType rasterizer.
    
    The 'gasp' table only applies to truetype fonts.
hr_HR: Tablicom 'gasp' je moguće odrediti, kada se konture trebaju
    privlačiti na mrežu (grid-fitting) i iscrtati pomoću zaglađivanja
    rubova (anti-aliased).
    Tablica se sastoji od (razvrstanog) popisa veličina piksela, svaka
    s nizom oznaka. Te se oznake odnose na sve veličine piksela, veće od
    prethodnog zapisa tablice, ali manje ili jednake trenutačnoj.
    Popis mora završiti s veličinom piksela od 65535.
    Verzija 1 tablice sadrži dvije dodatne oznake, koje se
    primijenjuju u MS ClearType iscrtavanju.
    
    Tablica 'gasp' se odnosi samo na TrueType fontove.

en: The 'kern' table supports at most 10920 kern pairs in a subtable
hr_HR: Tablica 'kern' podržava najviše 10920 parova podrezivanja u pod-tablici

en: The 'name' table contains (at least) two strings for the %s in language %s, the first '%.12s...' the second '%.12s...'.
    Which do you prefer?
hr_HR: Tablica 'name' sadrži (barem) dva znakovna niza za %s u jeziku %s, prvi '%.12s…' drugi '%.12s…'.
    Koji želiš?

en: The 'sfnt' format is currently limited to 65535 glyphs, and your font has %d of them.
hr_HR: 'sfnt' format je trenutačno ograničen na 65535 grafema, a tvoj font ima %d grafema.

en: The 'size' feature does not seem to follow the standard,
    nor does it conform to Adobe's early misinterpretation of
    the standard. I cannot parse it.
hr_HR: Font-funkcija 'size' (veličina) ne slijedi standard, niti je
    u skladu s ranim Adobeovim pogrešnim tumačenjem
    standarda. Ne može se obraditi.

en: The 'size' feature of this font conforms to Adobe's early misinterpretation of the otf standard.
hr_HR: Font-funkcija 'size' (veličina) u ovom fontu nije u skladu s ranim Adobeovim pogrešnim tumačenjem otf standarda.

en: The AFM file contains metrics information that many word-processors will read when using a PostScript® font.
hr_HR: AFM datoteka sadrži informacije o metričnim podacima, koje će mnogi procesori za tekstove čitati prilikom upotrebe PostScript® fonta.

en: The AFM format allows some information about composites
    (roughly the same as mark to base anchor classes) to be
    included. However it tends to make AFM files huge as it
    is not stored in an efficient manner.
hr_HR: AFM format omogućuje uključivanje nekih informacija o kompozitima
    (otprilike isto kao klase sidara dijakritičkih oznaka na osnovna slova).
    Međutim, time se izrađuje ogromna AFM datoteka, jer se ne
    sprema na učinkovit način.

en: The Edit->Join command will join points which are this close together
    A value of 0 means they must be coincident
hr_HR: Naredba „Uredi -> Spoji” će spojiti točke, koje su ovoliko udaljene
    jedna od druge. Vrijednost 0 znači da se moraju podudarati

en: The Expand Stroke algorithm will attempt to be (at
    least) this accurate, but there may be exceptions.
hr_HR: Algoritam širenja poteza pokušat će biti (barem)
    ovoliko točan, međutim moguće su iznimke.

en: The FFTM table is an extension to the TrueType format
    and contains a series of timestamps defined by FontForge
hr_HR: FFTM tablica je proširenje za TrueType format
    i sadrži niz vremenskih oznaka koje je definirao FontForge

en: The FONTLOG allows you to keep a log of changes made to your font.
hr_HR: FONTLOG ti omogućuje voditi evidenciju o promjenama u fontu.

en: The FONTLOG contains some description of the 
     font project, a detailed changelog, and a list of contributors
hr_HR: FONTLOG sadrži opis projekta fonta, 
    detaljni popis promjena te popis suradnika

en: The FONTLOG is a text file containing relevant information
    about the font including such things as its changelog.
    (A general template is available in the OFL FAQ on http://scripts.sil.org/OFL-FAQ_web)
    Usage within an open font project is highly recommended but not required.
    If your font already contains a fontlog table (see the Element->Font Info)
    and you check this box, then the internal fontlog information will be
    appended to the file "FONTLOG.txt" in the same directory
    as the font itself.
hr_HR: FONTLOG je tekstualna datoteka koja sadrži relevantne informacije o fontu, 
    uključujući stvari kao što je log-zapis promjena.
    (Opći predložak je dostupan na OFL-ovoj FAQ stranici http://scripts.sil.org/OFL-FAQ_web)
    Mada nije neophodno, preporuča se njegova upotreba u projektu otvorenih fontova. 
    Ako tvoj font već sadrži tablicu log-zapisa (Element > Informacije o fontu) i ako 
    potvrdiš ovo polje, interne informacije fonta će biti dodane datoteci „FONTLOG.txt”, 
    u istoj mapi, u kojoj se nalazi font.

en: The Italic correction field is used by both TeX and the MS 'MATH'
    table. It is used when joining slanted text (italic) to upright.
    It is the amount of extra white space needed so the slanted text
    will not run into the upright text.
hr_HR: Polje za korekciju kurziva se koristi u TeX i MS 'MATH' tablici.
    Koristi se za spajanje ukošenog teksta (kurziva) s uspravnim.
    Radi se o količini dodatne bjeline koja je potrebna, kako
    kosi tekst ne bi prelazio u uspravni tekst.

en: The Merge operation cannot be reverted.
    Do it anyway?
hr_HR: Nije moguće vratiti radnju sjedinjavanja.
    Želiš li je svejedno obaviti?

en: The OFL is a community-approved software license designed for libre/open font projects. 
    Fonts under the OFL can be used, studied, copied, modified, embedded, merged and redistributed while giving authors enough control and artistic integrity. For more details including an FAQ see http://scripts.sil.org/OFL. 
    
    This font metadata will help users, designers and distribution channels to know who you are, how to contact you and what rights you are granting. 
    When releasing modified versions, remember to add your additional notice, including any extra Reserved Font Name(s). 
    
    Have fun designing open fonts!
hr_HR: OFL (otvorena font licenca) je softverska licenca odobrena od zajednice, izrađena za slobodne/otvorene font projekte.
    Fontovi s otvorenom licencom se mogu koristiti, proučavati, kopirati, modificirati, ugrađivati, spajati i redistribuirati, a omogućuje autorima dovoljno kontrole i umjetničkog integriteta. Za daljnje detalje, pogledaj http://scripts.sil.org/OFL.
    
    Ovi metapodaci fonta će pomoći korisnicima, dizajnerima i kanalima distribucije, da znaju tko si, kako te kontaktirati i koja prava dodijeljuješ.
    Kad objavljuješ modificirane verzije, sjeti se dodati svoju dodatnu obavijest, uključujući sve dodatno rezervirane nazive fontova.
    
    Dobru zabavu u dizajniranju otvorenih fontova!

en: The OpenType Style Set features ('ss01'-'ss20') may
    be assigned human readable names here.
hr_HR: OpenType funkcijama stilskih skupova ('ss01' – 'ss20')
    je ovdje moguće zadati razumljive/opisne nazive.

en: The OpenType documentation suggests in a rather confusing way
    that if a base glyph (or base mark) contains an anchor point
    for one class in a lookup subtable, then it should contain
    anchors for all classes in the subtable
hr_HR: Dokumentacija za OpenType sugerira na prilično zbunjujući način,
    da ako osnovni grafem (ili osnovna oznaka) sadrži točku sidra za
    jednu klasu u pod-tablici tablice definicija, tada bi trebao sadržati sidra
    za sve klase u pod-tablici

en: The PFM file contains information Windows needs to install a PostScript® font.
hr_HR: PFM datoteka sadrži informacije koje Windows treba za instaliranje PostScript® fonta.

en: The PfaEdit table is an extension to the TrueType format
    and contains various data used by FontForge
    (It should be called the FontForge table,
    but isn't for historical reasons)
hr_HR: PfaEdit tablica je proširenje za TrueType format
    i sadrži razne podatke koje koristi FontForge
    (Trebala bi se zvati FontForge tablica,
    ali se iz povijesnih razloga ne zove tako)

en: The PostScript 'Private' dictionary gives you control over
    several font-wide versions of hinting.
    The 'Private' dictionary only applies to PostScript fonts.
hr_HR: PostScriptov 'Private' rječnik omogućuje kontrolu nad
    nekoliko verzija kontrola na razini fonta.
    'Private' rječnik se odnosi samo na PostScript fontove.

en: The PostScript Language Reference Manual (Appendix B) says that
    an interpreter need not support paths with more than 1500 points.
    I think this count includes control points. From PostScript's point
    of view, all the contours in a character make up one path. Modern
    interpreters tend to support paths with more points than this limit.
    (Note a truetype font after conversion to PS will contain
    twice as many control points)
hr_HR: PostScript Language Reference Manual (dodatak B) kaže, da
    interpreter ne treba podržavati staze s više od 1500 točaka.
    Mislim da ovaj broj uključuje kontrolne točke. Sa stajališta PostScripta,
    sve konture u nekom znaku čine jednu stazu. Moderni interpreteri
    podržavaju staze s više točaka od gore navedene granice.
    (Imaj na umu, da nakon pretvorbe u PostScript, TrueType font sadrži
    dvostruko više kontrolnih točaka)

en: The PostScript font name "%.63s" is invalid.
    It should be printable ASCII,
    must not contain (){}[]<>%%/ or space
    and must be shorter than 63 characters
hr_HR: Naziv PostScript fonta „%.63s” nije ispravan.
    Treba sadržati ispisive ASCII znakove,
    ne smije sadržati (){}[]<>%%/ ili razmak
    i mora biti kraći od 63 znaka

en: The TeX table is an extension to the TrueType format
    and the various data you would expect to find in
    a tfm file (that isn't already stored elsewhere
    in the ttf file)
hr_HR: TeX tablica je proširenje za TrueType format
    i sadrži različite podatke koje očekuješ pronaći u
    tfm datoteci (koji nisu već spremljeni drugdje
    u datoteci ttf)

en: The Type 2 Charstring Reference (Appendix B) says that
    subroutines may not be nested more than 10 deep. Each
    nesting level for references requires one subroutine
    level, and hints may require another level.
hr_HR: Type 2 Charstring Reference (dodatak B) kaže, da
    podrutine ne smiju biti ugniježdene dublje od 10 slojeva.
    Svaki ugniježdeni sloj za referencu zahtijeva jedan sloj za
    podrutinu, a kontrole mogu zahtijevati vlastiti sloj.

en: The Type 2 Charstring Reference (Appendix B) says that
    there may be at most 96 horizontal and vertical stem hints
    in a character.
hr_HR: Type 2 Charstring Reference (dodatak B) kaže, da
    po znaku ne smije biti više od 96 vodoravnih i okomitih
    kontrola poteza.

en: The UsePlugins preferences option is currently off.
    FontForge will not load plugin configuration or
    attempt discovery unless that option is on.
hr_HR: Opcija postavki „Koristi dodatke” trenutačno je isključena.
    FontForge neće učitati konfiguraciju dodatka ili
    pokušati otkrivati, ako ta opcija nije uključena.

en: The X coordinate of the anchor point in this glyph
hr_HR: X koordinata točke sidra u ovom grafemu

en: The Y coordinate of the anchor point in this glyph
hr_HR: Y koordinata točke sidra u ovom grafemu

en: The advance width of %s (%d) does not match the font's advanceWidthMax (%d) and this is a fixed pitch font
hr_HR: Širina stošca od %s (%d) se ne poklapa s maksimalnom širinom sotšca fonta (%d), a radi se o fontu fiksne širine

en: The amount of space between words when using this font
hr_HR: Količina razmaka između riječi, kad se koristi ovaj font

en: The amount of stretchable space between words when using this font
hr_HR: Količina mogućeg proširivanja razmaka između riječi, kad se koristi ovaj font

en: The amount the space between words may shrink when using this font
hr_HR: Količina mogućeg sužavanja razmaka između riječi, kad se koristi ovaj font

en: The box around the up/down arrows of a numeric field (spinner)
hr_HR: Okvir okolo strelica za gore/dolje, u numeričkom polju (okretni gumb)

en: The character, %d, was not read properly (or pk file is in bad format)
     At %ld should be %d, off by %ld
hr_HR: Znak %d nije pravilno učitan (ili pk datoteka ima neispravan format)
     Pri %ld treba biti %d, odstupa za %ld

en: The class name, %s, is already in use.
hr_HR: Naziv klase „%s” se već koristi.

en: The code point U+%1$04X occurs in groups %2$.30s and %3$.30s
hr_HR: Kodna točka U+%1$04X se pojavljuje u grupama %2$.30s i %3$.30s

en: The color of a reference
hr_HR: Boja reference

en: The color of a selected point
hr_HR: Boja za odabrane točke

en: The color of an on-curve point
hr_HR: Boja za točke na krivulji

en: The color of anchor stars
hr_HR: Boja za zvijezde sidara

en: The color of another glyph drawn in the current view to show where it would be placed by an anchor lookup
hr_HR: Boja jednog drugog grafema u trenutačnom prikazu, kako bi se prikazao njegov položaj kad se primijeni tablica definicija sidara

en: The color of grid-fit (and other) raster blocks
hr_HR: Boja privučenih rasterskih blokova na mrežu

en: The color of grid-fit outlines
hr_HR: Boja kontura poravnatih na mrežu

en: The color of outlines in inactive layers
hr_HR: Boja kontura u neaktivnim slojevima

en: The color of outlines in the active layer
hr_HR: Boja kontura u aktivnim slojevima

en: The color of raster blocks which have just been turned off (in the debugger when an instruction moves a point)
hr_HR: Boja rasterskih blokova koji su deaktivirani (u ispravljanju grešaka, kad se instrukcija pomakne za jednu točku)

en: The color of raster blocks which have just been turned on (in the debugger when an instruction moves a point)
hr_HR: Boja rasterskih blokova koji su aktivirani (u ispravljanju grešaka, kad se instrukcija pomakne za jednu točku)

en: The color of the clip path
hr_HR: Boja za staze isječka

en: The color of the guide line for the advance width
hr_HR: Boja vodilice koja označuje širinu stošca

en: The color of the guide lines for glyph metrics
hr_HR: Boja metričnih vodilica grafema

en: The color of the guide lines for the bitmap grid
hr_HR: Boja vodilica za bitmap mrežu

en: The color of the large bitmap
hr_HR: Boja velikog bitmapa

en: The color of the line marking the advance width
hr_HR: Boja koja se koristi za liniju koja označuje širinu stošca

en: The color of the line marking the advance width when it is selected
hr_HR: Boja koja se koristi za liniju koja označuje širinu stošca, kad je odabrana

en: The color of the line marking the grid-fit advance width
hr_HR: Boja koja se koristi za liniju koja označuje širinu stošca pri iscrtavanju

en: The color of the line marking the left bearing when it is selected
hr_HR: Boja koja se koristi za liniju koja označuje lijevi odmak, kad je odabrana

en: The color of the line(s) marking ligature carets
hr_HR: Boja linija koje označuju mjesta znakova za umetanje u ligaturama

en: The color of the open path
hr_HR: Boja za otvorene staze

en: The color of the outline
hr_HR: Boja konture

en: The color of the point which is the start of a contour
hr_HR: Boja za početne točke krivulje

en: The color of the preview for drawing lines, rectangles, and ellipses
hr_HR: Boja pregleda za crtanje linija, pravokutnika i elipsa

en: The color of the selected reference
hr_HR: Boja odabrane reference

en: The color of the selected region
hr_HR: Boja odabranog područja

en: The color of the small bitmap view
hr_HR: Boja prikaza malog bitmapa

en: The color of thick outlines in inactive layers
hr_HR: Boja debelih kontura u neaktivnim slojevima

en: The color of thick outlines in the active layer
hr_HR: Boja debelih kontura u aktivnim slojevima

en: The color used to draw a hint which conflicts with another
hr_HR: Boja koja se koristi za konfliktne kontrole

en: The color used to draw a selected control point of an on-curve point
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje odabrane kontrolne točke za točku na krivulji

en: The color used to draw bitmap (single bit) images which do not specify a clut
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje (jednobitnih) crno-bijelih bitmap slika koje nemaju tablicu definicija boja

en: The color used to draw diagonal hints
hr_HR: Boja koja se koristi za dijagonalne kontrole

en: The color used to draw horizontal hints
hr_HR: Boja koja se koristi za vodoravne kontrole

en: The color used to draw markers for splines which are almost, but not quite horizontal or vertical at their end-points
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje oznaka krivulja koje su skoro, ali ne potpuno, vodoravne ili uspravne pri svojim krajnjim točkama

en: The color used to draw points at extrema (if that mode is active)
hr_HR: Boja koja se koristi za točke ekstrema (ako je način prikaza aktiviran)

en: The color used to draw points of inflection (if that mode is active)
hr_HR: Boja koja se koristi za točke infleksije (ako je način prikaza aktiviran)

en: The color used to draw the "next" control point of an on-curve point
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje „sljedeće” kontrolne točke za točku na krivulji

en: The color used to draw the "previous" control point of an on-curve point
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje „prethodne” kontrolne točke za točku na krivulji

en: The color used to draw the active horizontal hint which the Review Hints dialog is examining
hr_HR: Boja koja se koristi za aktivne vodoravne kontrole, koje se pregledavaju u dijalogu „Pregledaj kontrole”

en: The color used to draw the active vertical hint which the Review Hints dialog is examining
hr_HR: Boja koja se koristi za aktivne uspravne kontrole, koje se pregledavaju u dijalogu „Pregledaj kontrole”

en: The color used to draw the large tick marks in rulers.
hr_HR: Boja koja se koristi za velike oznake ravnalima.

en: The color used to draw the measure tool line.
hr_HR: Boja za crte alata za mjerenje.

en: The color used to draw the measure tool numbers on the canvas when snapped.
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje brojeva alata za mjerenje na platnu prilikom privlačenja.

en: The color used to draw the measure tool numbers on the canvas.
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje brojeva alata za mjerenje na platnu.

en: The color used to draw the measure tool points when snapped.
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje točaka alata za mjerenje prilikom privlačenja.

en: The color used to draw the measure tool points.
hr_HR: Boja za točke alata za mjerenje.

en: The color used to draw the outline of the old spline when you are interactively modifying a glyph
hr_HR: Boja koja se koristi za crtanje stare krivulje prilikom interaktivne promjene grafema

en: The color used to draw vertical hints
hr_HR: Boja koja se koristi za uspravne kontrole

en: The color used to fill the outline if that mode is active
hr_HR: Boja za ispunjavanje konture, ako je način prikaza aktiviran

en: The color used to fill the outline when in preview mode
hr_HR: Boja za ispunjavanje konture u preglednom načinu prikaza

en: The color used to mark blue zones in the blue values entry of the private dictionary
hr_HR: Boja koja se koristi za „plave” zone, zadane 'blue' vrijednostima u 'private' biblioteci

en: The color used to mark blue zones in the family blues entry of the private dictionary
hr_HR: Boja koja se koristi za „plave” zone, zadane 'family blue' vrijednostima u 'private' biblioteci

en: The color used to outline a reference
hr_HR: Boja za konturu reference

en: The color used to outline the selected reference
hr_HR: Boja za konturu odabrane reference

en: The context/chaining subtable %s in %s fails to match %s in %s
hr_HR: Kontekstna pod-tablica/pod-tablica niza %s u %s se ne poklapa s %s u %s

en: The contour bends or curves counter-clockwise at the selected point; all on-curve points must bend or curve clockwise.
hr_HR: Kontura se savija ili zakreće nalijevo pri odabranoj točci; sve točke na krivulji moraju se savijati ili zakretati nadesno.

en: The contour intersects itself; a nib must non-intersecting.
hr_HR: Kontura se samo-presjeca; naliv pero se ne smije presijecati.

en: The contour is open; a nib must be closed.
hr_HR: Kontura je otvorena; naliv pero mora biti zatvoreno.

en: The contour is quadratic; a nib must be a cubic contour.
hr_HR: Kontura je kvadratična; naliv pero mora biti kubična kontura.

en: The contour winds counter-clockwise; a nib must wind clockwise.
hr_HR: Smjer konture je nalijevo; smjer naliv pera mora biti nadesno.

en: The control point above the selected point is near the italic angle
hr_HR: Kontrolna točka iznad odabrane točke je blizu kuta kurziva

en: The control point above the selected point is nearly horizontal
hr_HR: Kontrolna točka iznad odabrane točke je skoro vodoravna

en: The control point above the selected point is nearly vertical
hr_HR: Kontrolna točka iznad odabrane točke je skoro uspravna

en: The control point above the selected point is outside the spline segment
hr_HR: Kontrolna točka iznad odabrane točke je izvan segmenta krivulje

en: The control point below the selected point is near the italic angle
hr_HR: Kontrolna točka ispod odabrane točke je blizu kuta kurziva

en: The control point below the selected point is nearly horizontal
hr_HR: Kontrolna točka ispod odabrane točke je skoro vodoravna

en: The control point below the selected point is nearly vertical
hr_HR: Kontrolna točka ispod odabrane točke je skoro uspravna

en: The control point below the selected point is outside the spline segment
hr_HR: Kontrolna točka ispod odabrane točke je izvan segmenta krivulje

en: The control point left of the selected point is near the italic angle
hr_HR: Kontrolna točka lijevo od odabrane točke je blizu kuta kurziva

en: The control point left of the selected point is nearly horizontal
hr_HR: Kontrolna točka lijevo od odabrane točke je skoro vodoravna

en: The control point left of the selected point is nearly vertical
hr_HR: Kontrolna točka lijevo od odabrane točke je skoro uspravna

en: The control point left of the selected point is outside the spline segment
hr_HR: Kontrolna točka lijevo od odabrane točke je izvan segmenta krivulje

en: The control point right of the selected point is near the italic angle
hr_HR: Kontrolna točka desno od odabrane točke je blizu kuta kurziva

en: The control point right of the selected point is nearly horizontal
hr_HR: Kontrolna točka desno od odabrane točke je skoro vodoravna

en: The control point right of the selected point is nearly vertical
hr_HR: Kontrolna točka desno od odabrane točke je skoro uspravna

en: The control point right of the selected point is outside the spline segment
hr_HR: Kontrolna točka desno od odabrane točke je izvan segmenta krivulje

en: The convention is that PostScript fonts should have an Em-Size of 1000. But this font has a size of %d. This is not an error, but you might consider altering the Em-Size with the Element->Font Info->General dialog.
    Do you wish to continue to generate your font in spite of this?
hr_HR: Općevažeće pravilo je, da PostScript fontovi trebaju imati četverac od 1000. Ali ovaj font ima četverac od %d. To nije krivo, ali možda ipak želiš promijeniti četverac u dijaloškom okviru „Element -> Informacije o fontu -> Opće”.
    Želiš li svejedno nastaviti sa stvaranjem fonta?

en: The convention is that TrueType fonts should have an Em-Size which is a power of 2. But this font has a size of %d. This is not an error, but you might consider altering the Em-Size with the Element->Font Info->General dialog.
    Do you wish to continue to generate your font in spite of this?
hr_HR: Općevažeće pravilo je, da TrueType fontovi trebaju imati četverac veličine druge potencije. Ali ovaj font ima četverac od %d. To nije krivo, ali možda ipak želiš promijeniti četverac u dijaloškom okviru „Element -> Informacije o fontu -> Opće”.
    Želiš li svejedno nastaviti sa stvaranjem fonta?

en: The coordinates of all points and control points in truetype
    must be integers (if they are not integers then FontForge will
    round them when it outputs them, potentially causing havoc).
    Even in PostScript fonts it is generally a good idea to use
    integral values.
hr_HR: Koordinate svih točaka i kontrolnih točaka u TrueTypeu moraju biti
    cijeli brojevi (ako nisu cijeli brojevi, tad će ih FontForge zaokružiti
    prilikom generiranja, što potencijalno može upropastiti font).
    Čak i u PostScript fontovima je općenito dobra ideja koristiti
    cjelobrojne vrijednosti.

en: The correction on line %d is too big.  It must be between -128 and 127
hr_HR: Ispravak u %d. retku je prevelik. Mora biti između −128 i 127

en: The counters between these hints are not the same size, bad for a stem3 hint
hr_HR: Unutarnje bjeline između kontrala nisu jednake, što je loše za 'stem3' kontrolu

en: The current encoding contains glyphs which I cannot map to CIDs.
    Should I delete them or add them to the end (where they may conflict with future ros definitions)?
hr_HR: Trenutačno kodiranje sadrži grafeme koje nije moguće mapirati u CID-ove.
    Želiš li da se izbrišu ili da se dadaju na kraj (gdje mogu stovriti konflikte s budućim definicijama)?

en: The default font does not have a 'cvt ' table, but the instance %.30s does
hr_HR: Zadani font nema 'cvt ' tablicu, ali instanca %.30s je ima

en: The default size of the Em-Square in a newly created font.
hr_HR: Zadana veličina četverca u novo stvorenom fontu.

en: The different instances of this mm have a different number of glyphs
hr_HR: Instance ovog Multiple Mastera imaju nejednaki broj grafema

en: The encoding does not contain something named %.40s
hr_HR: Kodiranje ne sadrži ništa što ima naziv %.40s

en: The entry "%1$.20s" is not present in the private dictionary of both %2$.30s and %3$.30s
hr_HR: Nema zapisa "%1$.20s" u 'private' rječniku za %2$.30s niti za %3$.30s

en: The extra glue place above and below displayed limits
hr_HR: Dodatni prostor iznad i izpod prikazanih granica

en: The feature '%c%c%c%c' is named twice in language %s
    %.80s
    %.80s
hr_HR: Font-funkcija „%c%c%c%c” je dvaput imenovana u jeziku %s
    %.80s
    %.80s

en: The feature tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters (or it could be a mac feature setting, two numbers in brokets <3,4>)
hr_HR: Oznaka funkcije u %d. retku (%s) je predugačka. Ne smije imati više od 4 slova (ili može biti postavka mac funkcije, dva broja u zagradama <3,4>)

en: The feature tag on line %d (%s) should be in ASCII.
hr_HR: Oznaka font-funkcije u %d. retku (%s) treba biti zadana ASCII znakovima.

en: The following error occurred on the selected glyphs: %.100s
hr_HR: Došlo je sljedeće greške u odabranim grafemima: %.100s

en: The following options influence how files are imported.
    Most are specific to one or more formats.
hr_HR: Sljedeće opcije utječu na način uvoza grafema.
    Većina ih je specifična za jedan ili više formata.

en: The following options influence how glyphs are exported.
    Most are specific to one or more formats.
hr_HR: Sljedeće opcije utječu na način izvoza grafema.
    Većina ih je specifična za jedan ili više formata.

en: The following table(s) in the font have been ignored by FontForge
hr_HR: FontForge je zanemario sljedeće tablice u fontu

en: The font %.30s contains cubic splines. It must be converted to quadratic splines before it can be used in an apple distortable font
hr_HR: Font %.30s sadrži kubične krivulje. Font moraš konvertirati u kvadratne krivulje, da bi se mogao koristiti u Appleovom izobličivom fontu

en: The font %.30s contains quadratic splines. It must be converted to cubic splines before it can be used in a multiple master
hr_HR: Font %.30s sadrži kvadratne krivulje. Font moraš konvertirati u kubične krivulje, da bi se mogao koristiti u Multiple Master fontu

en: The font %.30s is assigned to two master designs
hr_HR: Font %.30s je dodijeljen dvama master dizajnima

en: The font %s is one of the standard fonts. It isn't actually in the file.
hr_HR: Font %s je jedan od standardnih fontova. On se u stvarnosti ne nalazi u datoteci.

en: The font comment can contain whatever you feel it should
hr_HR: Font komentar može sadržati štogod želiš

en: The font contains errors.
    %sWould you like to review the errors or save the font anyway?
hr_HR: Font sadrži greške.
    %sŽeliš li ih pregledati ili svejedno spremiti font?

en: The font database already contains a bitmap
    font with this pixelsize (%d)
    Do you want to overwrite it?
hr_HR: Baza podataka fonta već sadrži bitmap font
    s ovom veličinom piksela (%d).
    Želiš li ga prepisati?

en: The font database does not contain a bitmap of size %d and depth %d
hr_HR: Baza podataka fonta ne sadrži bitmap veličine %d i dubine %d

en: The font does not contain a glyph named %s.
hr_HR: Font ne sadrži grafem s nazivom „%s”.

en: The fontname begins with the utf8 byte order sequence. This is illegal. %s
hr_HR: Naziv fonta počinje sa slijedom utf8 redoslijeda bajta. To nije dopušteno. %s

en: The fonts %1$.30s and %2$.30s have a different number of glyphs or different encodings
hr_HR: Fontovi %1$.30s i %2$.30s imaju nejednaki broj grafema ili različita kodiranja

en: The fonts %1$.30s and %2$.30s use different types of splines (one quadratic, one cubic)
hr_HR: Fontovi %1$.30s i %2$.30s koriste različite vrste krivulja (jedan kvadratne, a drugi kubične)

en: The generated font won't work with ATM
hr_HR: Stvoreni font neće raditi s ATM-om

en: The glyph %1$.30s has a different number of contours in font %2$.30s than in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s ima nejednaki broj kontura u fontovima %2$.30s i %3$.30s

en: The glyph %1$.30s has a different numbering of points (and control points) on its contours than in the various instances of the font
hr_HR: Grafem %1$.30s ima nejednaki pobrojavanje točaka (ili kontrolnih točaka) na konturama u raznim instancama fonta

en: The glyph %1$.30s in %2$.30s has both references and contours. This is not supported in a font with variations
hr_HR: Grafem %1$.30s u %2$.30s ima reference i konture. To nije podržano u fontu s variacijama

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different hint mask on its contours than in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s ima nejednaku masku kontrole na svojim konturama u fontovima %2$.30s i %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different number of points (or control points) on its contours than in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s ima nejednaki broj točaka (ili kontrolnih točaka) na konturama u fontovima %2$.30s i %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different number of references than in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s ima nejednaki broj referenci u fontovima %2$.30s i %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different set of kern pairs than in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s ima nejednaki skup parova podrezivanja u fontovima %2$.30s i %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has contours running in a different direction than in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s u fontu %2$.30s ima konture drugačijih smjerova nego u %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has references with different scaling or rotation (etc.) than in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s ima reference s nejednakim skaliranjem ili rotacijom (itd.) u fontovima %2$.30s i %3$.30s

en: The glyph %1$.30s is defined in font %2$.30s but not in %3$.30s
hr_HR: Grafem %1$.30s je definiran u fontu %2$.30s ali ne u %3$.30s

en: The glyph at CID %d is mapped to more than %d encodings. Only the first %d are handled.
hr_HR: Grafem CID-oznake %d je mapiran u više od %d kodiranja. Obradit će se samo prvih %d.

en: The glyph at encoding %d is named ".notdef" but contains an outline. Because it is called ".notdef" it will not be included in the generated font. You may give it a new name using Element->Glyph Info. Do you wish to continue font generation (and omit this character)?
hr_HR: Grafem kodiranja %d je imenovan kao ".notdef", međutim sadrži konturu. Budući da se radi o ".notdef" znaku, neće biti dodan generiranom fontu. Možeš ga preimenovati putem izbornika „Element -> Informacije o grafemu”. Želiš li nastaviti s generiranjem fonta (i zanemariti ovaj znak)?

en: The glyph is rasterized at the size above, but it
    may be difficult to see the alignment errors
    that can happen at small pixelsizes. This allows
    you to expand each pixel to show potential problems
    better.
hr_HR: Grafem se rasterizira gore zadanom veličinom, ali
    može biti teško vidjeti greške u poravnanju piksela
    pri malim veličinama piksela. Ovo dopušta širenje
    svakog piksela, kako bi se potencijalni problemi
    bolje prikazali.

en: The glyph name "%1$.30s" occurs in groups %2$.30s and %3$.30s
hr_HR: Naziv grafema „%1$.30s” se pojavljuje u grupama %2$.30s i %3$.30s

en: The glyph named %.30s is mapped to U+%04X.
    But its name indicates it should be mapped to U+%04X.
hr_HR: Grafem s nazivom %.30s je mapiran na U+%04X.
    Ali njegov naziv naznačuje, da bi trebao biti mapiran na U+%04X.

en: The glyph named %s also occurs in the class on row %d which begins with %.20s...
    You must remove it from one of them.
hr_HR: Grafem s nazivom „%s” se također pojavljuje u klasi u %d. retku, koji počinje s %20s …
    Moraš ga ukloniti iz jedne od njih.

en: The glyph, %.80s, already contains an anchor in this class, %.80s.
hr_HR: Grafem %.80s već sadrži sidro u ovoj klasi, %.80s.

en: The glyph, %.80s, can't be found in the sfd file
hr_HR: Grafem %.80s nije nađen u sfd datoteci

en: The glyph, %.80s, is not in the font
hr_HR: U fontu ne postoji grafem %.80s

en: The glyph, %s, contains a %s from %s and one from %s.
    The one from %s will be removed.
hr_HR: Grafem %s sadrži %s od %s i od %s.
    Od %s će se ukloniti.

en: The glyph, %s, contains the same %s from %s and from %s.
    The one from %s will be removed.
hr_HR: Grafem %s sadrži jednaki %s od %s i od %s.
    Od %s će se ukloniti.

en: The glyph, %s, contains the same kern pair from %s and from %s.
    The one from %s will be removed.
hr_HR: Grafem %s sadrži jednak podrazani par od %s i od %s.
    Od %s će se ukloniti.

en: The gradient will be a linear gradient,
    With the color change happening along
    the line drawn in the view
hr_HR: Gradijent će biti linearni gradijent.
    Boje će se mijenjati uzduž crte u prikazu

en: The gradient will be a radial gradient,
    With the color change happening in circles
    starting at the focus (if specified) and
    extending outward until it reaches the
    specified radius.
hr_HR: Gradijent će biti kružni gradijent.
    Boje će se mijenjati kružno prema van,
    s početkom u fokusu (ako je određeno)
    sve dok ne dosegne određeni polumjer.

en: The height and depth fields are the metrics fields used
    by TeX, they are corrected for optical distortion.
    So 'x' and 'o' probably have the same height.
hr_HR: Polja visine i dubine su polja metrike, koja koristi TeX.
    Ispravljaju se za optičko izobličenje.
    Stoga „x” i „o” vjerojatno imaju istu visinu.

en: The height of the lower case letters with flat tops
hr_HR: Visina kurenta s ravnim vrhovima

en: The hint mask of the selected point contains overlapping hints
hr_HR: Maska kontrola odabrane točke sadrži preklapajuće kontrole

en: The hint you have just selected overlaps with <%.2f,%.2f>. You should deselect one of the two.
hr_HR: Odabrana kontrola se preklapa s <%.2f,%.2f>. Odznači jednu od njih.

en: The horizontal and vertical stem add amounts may not differ by more than a factor of 4
hr_HR: Dodatne količine vodoravnim i uspravnim potezima se ne smiju razlikovati faktorom, većim od 4

en: The horizontal and vertical stem add amounts must either both be zero, or neither may be 0
hr_HR: Dodatne količine vodoravnim i uspravnim potezima moraju ili biti obje nula ili niti jedna ne smije biti nula

en: The human-readable fontname text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
hr_HR: Tekst naziva fonta (u ploči naziva) mora u potpunosti biti zadan ASCII znakovima.

en: The ignore keyword must be followed by either position or substitute on line %d of %s
hr_HR: Nakon ključne riječi 'ignore' (zanemari) mora slijediti ili pozicija ili zamjena u %d. retku od %s

en: The instructions for %.80s have changed. Do you want to lose those changes?
hr_HR: Instrukcije za %.80s su promijenjene. Želiš li izgubiti te promjene?

en: The italic correction of the composed glyph. Should be independent of glyph size
hr_HR: Ispravljanje kurziva sastavljenog grafema. Treba biti neovisno o veličini grafema

en: The kerning class subtable %s in %s fails to match %s in %s
hr_HR: Pod-tablica klase podrezivanja %s u %s se ne poklapa s %s u %s

en: The kerning values for class 0 ("Everything Else") should always be 0
hr_HR: Količina podrezivanja za klasu 0 („Sve ostalo”) treba uvijek biti 0

en: The language, '%s', is not in the list of known languages and will be omitted
hr_HR: Jezik '%s' ne postoji u popisu poznatih jezika i bit će zanemaren

en: The layers do not match
hr_HR: Slojevi se ne poklapaju

en: The length limit for Miter and Arcs joins in units
    of 1/2 stroke-width. Set to -1 to use the format-
    specific limits of 10.0 for PostScript and 4.0 for SVG.
hr_HR: Ograničenje duljine kutnog spoja i spojeva lukova u jedinicama
    od po pola širine poteza. Postavi na -1 za korištenje ograničenja
    formata od 10,0 za PostScript i 4,0 za SVG.

en: The list of current pixel bitmap sizes
hr_HR: Popis trenutačnih bitmap veličina piksela

en: The lookup %.30s is active for glyph %.30s which has script '%c%c%c%c', yet this script does not appear in any of the features which apply the lookup.
    
    Would you like to add this script to one of those features?
hr_HR: Tablica definicija %.30s je aktivan za grafem %.30s koji ima pismo '%c%c%c%c', međutim tog pisma čini se nema u niti jednoj funkciji koja primijenjuje tablicu definicija.
    
    Želiš li dodati ovo pismo u jednu od tih funkcija?

en: The lookup %.30s which invokes lookup %.30s is active for glyph %.30s which has script '%c%c%c%c', yet this script does not appear in any of the features which apply the lookup.
    Would you like to add this script to one of those features?
hr_HR: Tablica definicija %.30s, koja pokreće tablicu definicija %.30s, je aktivna za grafem %.30s koji ima pismo '%c%c%c%c', međutim tog pisma čini se nema u niti jednoj funkciji koja primijenjuje tablicu definicija.
    Želiš li dodati ovo pismo u jednu od tih funkcija?

en: The mark showing a checkbox is off (up, not selected)
hr_HR: Oznaka prikazuje isključeni potvrdni okvir (nadignuto, nije odabrano)

en: The mark showing a checkbox is on (depressed, selected)
hr_HR: Oznaka prikazuje uključeni potvrdni okvir (spušteno, odabrano)

en: The mark showing a radio button is off (up, not selected)
hr_HR: Oznaka prikazuje isključeni izborni gumb (nadignuto, nije odabrano)

en: The mark showing a radio button is on (depressed, selected)
hr_HR: Oznaka prikazuje uključeni izborni gumb (spušteno, odabrano)

en: The master designs are not positioned in the expected order. FontForge will be unable to suggest a ConvertDesignVector for you. Is this what you want?
hr_HR: Master dizajni nisu postavljeni u očekivanom redoslijedu. FontForge neće moći predložiti konverziju vektora dizajna. Je li to želiš?

en: The maximum level to which the (ink) bottom
    of superscript can be pushed to increase the
    gap between superscript and subscript, before
    subscript starts being moved down.
hr_HR: Maksimalna razina do koje se eksponent može
    pomicati, za povećavanje razmaka između
    eksponenta i indeksa, prije nego se indeks
    počne micati prema dolje.

en: The maximum number of Undoes/Redoes stored in a glyph
hr_HR: Maksimalni broj za Poništi/Ponovi, spremljeni u grafemu

en: The maximum number of Undoes/Redoes stored in a glyph. Use -1 for infinite Undoes
    (but watch RAM consumption and use the Edit menu's Remove Undoes as needed)
hr_HR: Maksimalni broj poništavanja/ponavljanja spremljenih u grafemu. Koristi −1 za beskonačni
    broj poništavanja (ali pazi na potrošnju RAM-a i po potrebi upotrijebi „Ukloni poništavanja”
    putem izbornika Uredi)

en: The maximum slope difference which still allows to consider two points "parallel".
    Enlarge this to make the autohinter more tolerable to small deviations from straight lines when detecting stem edges.
hr_HR: Maksimalna razlika nagiba koja i dalje omogućuje, da se dvije točke smatraju „paralelnima“.
    Povećaj ovo, kako bi automatsko postavljanje kontrola dozvolilo mala odstupanja od ravnih linija prilikom otkrivanju rubova poteza.

en: The measure tool window background color.
hr_HR: Stražnja boja prozora alata za mjerenje.

en: The measure tool window foreground color.
hr_HR: Prednja boja prozora alata za mjerenje.

en: The minimum distance between a limit's baseline and a large displayed
    operator when the limit is above the operator
hr_HR: Minimalni razmak između osnovne pismovne linije granice i operatora
    većeg oblika, kad je granica veća od operatora

en: The minimum distance between a limit's baseline and a large displayed
    operator when the limit is below the operator
hr_HR: Minimalni razmak između osnovne pismovne linije granice i operatora
    većeg oblika, kad je granica manja od operatora

en: The minimum glue space above a large displayed operator
hr_HR: Minimalni prostor iznad operatora većeg oblika

en: The minimum glue space below a large displayed operator
hr_HR: Minimalni prostor ispod operatora većeg oblika

en: The move point must be at the beginning of the contour.
hr_HR: Točka za micanje se mora nalaziti na početku konture.

en: The name FontForge would like to assign to this glyph, %.30s, is already used by a different glyph.
hr_HR: Naziv, koji FontForge želi dodijeliti grafemu %.30s, se već koristi za jedan drugi grafem.

en: The name of glyph %.40s has changed. This is what I use to find the glyph in the file, so I cannot revert this glyph.
    (You will not be warned for subsequent glyphs.)
hr_HR: Naziv grafem %.40s je promijenjen. Ovo se koristi za pronalaženje grafema u datoteci, stoga nije moguće obnoviti grafem.
    (Za daljnje grafeme nećeš dobivati upozorenja.)

en: The name parameter of the '%c%c%c%c' feature does not contain a valid name id.
hr_HR: Parametar naziva '%c%c%c%c'-funkcije ne sadrži ispravnu ID-oznaku naziva.

en: The name parameter of the '%c%c%c%c' feature has an unlikely version number %d.
hr_HR: Parametar naziva '%c%c%c%c'-funkcije ima malo vjerojatni broj verzije %d.

en: The name, %.80s, appears twice in this list.
    Each anchor class must have a distinct name.
hr_HR: Naziv %.80s se pojavljuje dvaput u ovom popisu.
    Svaka klase sidara mora imati jedinstveni naziv.

en: The name, %.80s, has already been used to identify an anchor class in a different lookup subtable (%.80s)
hr_HR: Naziv %.80s se već koristi za identifiranje klase sidara u jednof drugoj pod-tablici tablice definicija (%.80s)

en: The names 'alefmaksurainitialarabic' and 'alefmaksuramedialarabic' in the Adobe Glyph List disagree with Unicode.  The use of these glyph names is therefore discouraged.
hr_HR: Nazivi 'alefmaksurainitialarabic' i 'alefmaksuramedialarabic' u Adobeovom popisu grafema se ne slaže s Unicode-om. Ne preporučamo upotrebu tih naziva grafema.

en: The number of em-units by which an arrow key will move a selected point
hr_HR: Broj jedinica četverca kojim se premješta točka upotrebom tipki strelica

en: The number of entries in the design settings must match the number in normalized settings
hr_HR: Broj zapisa u postavkama dizajna moraju odgovarati broju u normaliziranim postavkama

en: The number of seconds between autosaves. If you set this to 0 there will be no autosaves.
hr_HR: Broj sekunda između dviju sigurnosnih kopija. Sigurnosne kopije se ne izrađuju, ako postaviš na nula.

en: The number of undo and redo operations to load from sfd files.
    With this option you can disregard undo information while loading SFD files.
    If set to 0 then no undo/redo information is loaded.
    If set to -1 then all available undo/redo information is loaded without limit.
hr_HR: Broj operacija za poništavanje i ponovljanje koje će se učitati iz sfd datoteke.
    S ovom opcijom možeš zanemariti podatke o poništavanju prilikom učitavanja SFD datoteka.
    Ako postaviš na 0, neće se učitati nikoji podaci o poništavanju/ponavljanju.
    Ako postaviš na -1, učitat će se svi podaci o poništavanju/ponavljanju bez ograničenja.

en: The number of undo and redo operations which will be saved in sfd files.
    If you set this to 0 undo/redo information is not saved to sfd files.
    If set to -1 then all available undo/redo information is saved without limit.
hr_HR: Broj operacija za poništavanje i ponovljanje koje će se spremiti u sfd datoteke.
    Ako postaviš na 0, podaci o poništavanju/ponavljanju se neće spremati u sfd datoteke.
    Ako postaviš na -1, spremat će se svi dostupni podaci za poništavanje/ponavljanje bez ograničenja.

en: The ofm and cfg files contain information Omega needs to process a font.
hr_HR: Ofm i cfg datoteke sadrže informacije koje Omega treba za procesiranje fonta.

en: The only valid values for bits/pixel are 1, 2, 4 or 8
hr_HR: Jedine ispravne vrijednosti za bitove po pikselu su 1, 2, 4, i 8

en: The order of each layer of the font can be controlled
    individually. This might be useful if you wished to
    retain both quadratic and cubic versions of a font.
hr_HR: Redoslijed svakog sloja fonta možeš kontrolirati
    pojedinačno. To može biti korisno, ako želiš
    zadržati i kvadratne i kubične verzije fonta.

en: The outlines of glyph %2$.30s were not found in the font %1$.60s
hr_HR: Konture grafema %2$.30s nisu nađene u fontu %1$.60s

en: The paths that make up this glyph intersect one another
hr_HR: Staze koje čine ovaj grafem se uzajamno presijecaju

en: The pattern itself should be drawn in another glyph
    of the current font. Specify a glyph name:
hr_HR: Uzorak tebaš nacrtati u jednom drugom grafemu
    trenutačnog fonta. Odredi naziv grafema:

en: The pattern size (width & height) must be a positive number
hr_HR: Veličina uzorka (širina i visina) mora biti pozitivan broj

en: The percentage of an em by which an accent is offset from its base glyph in Build Accent
hr_HR: Postotak četverca, kojim se naglasak odmiče od osnovnog grafema u „Izradi grafeme s naglascima”

en: The pixel size on line %d is out of bounds.
hr_HR: Veličina piksela u %d. retku je izvan granica.

en: The plugin will be loaded in the order at the next restart
    of FontForge. You can also load it now. Would you like to?
hr_HR: Dodatak će se učitati tim redoslijedom pri sljedećem ponovnom
    pokretanju FontForgea. Možeš ga i sada učitati. Želiš li to učiniti?

en: The points have been changed. This may mean that the truetype instructions now refer to the wrong points and they may cause unexpected results.
hr_HR: Točke su promijenjene. To znači da se TrueType instrukcije referenciraju na krive točke, što može prouzročiti neočekivane rezultate.

en: The points in %s are not numbered properly. This means that any instructions will probably move the wrong points and do the wrong thing.
    Would you like me to remove the instructions?
hr_HR: Točke u %s nisu ispravno pobrojene. To znači, da će instrukcije vjerojatno premještati krive točke i činiti krive stavri.
    Želiš li da se instrukcije uklone?

en: The range of sizes (in points) to which this face applies.
    Lower bound is exclusive, upper bound is inclusive.
hr_HR: Raspon veličina (u točkama) za koju je namijenjen ovaj pismovni rez.
    Donja granica je isključiva, gornja granica je uključiva.

en: The repeat counts must be positive numbers
hr_HR: Brojevi ponavljanja moraju biti pozitivni brojevi

en: The requested file, %.100s, does not exist
hr_HR: Tražena datoteka %.100s ne postoji

en: The results produced by applying the NormalizeDesignVector and ConvertDesignVector functions were not the results expected. You may need to change these functions
hr_HR: Rezultati, koji su dobiveni primjenom funkcija za normaliziranje vektora dizajna i za konverziju
    vektora dizajna, nisu bili očekivani rezultati. Možda trebaš promijeniti ove funkcije.

en: The script tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters
hr_HR: Oznaka pisma u %d. retku (%s) je predugačka. Ne smije biti duža od četiri slova

en: The script tag on line %d (%s) should be in ASCII.
hr_HR: Oznaka pisma u %d. retku (%s) treba biti zadana ASCII znakovima.

en: The search pattern was not found again in the font %.100s
hr_HR: Uzorak za traženje nije ponovo nađen u fontu %.100s

en: The search pattern was not found in the font %.100s
hr_HR: Uzorak za traženje nije nađen u fontu %.100s

en: The sections specified do not make sense. All lookups must lie in the middle section.
hr_HR: Određeni odjeljci nemaju smisla. Sve tablice definicija se nalaze u srednjem odjeljku.

en: The selected control point's position violates Rule 1 (see documentation).
hr_HR: Pozicija odabrane kontrolne točke krši Pravilo br. 1 (pogledaj dokumentaciju).

en: The selected control point's position violates Rule 2 (see documentation).
hr_HR: Pozicija odabrane kontrolne točke krši Pravilo br. 2 (pogledaj dokumentaciju).

en: The selected control point's position violates Rule 3 (see documentation).
hr_HR: Pozicija odabrane kontrolne točke krši Pravilo br. 3 (pogledaj dokumentaciju).

en: The selected glyphs have no hints. FontForge will not produce many instructions.
hr_HR: Odabrani grafemi nemaju kontrola. FontForge neće stvoriti mnoge instrukcije.

en: The selected line segment is near the italic angle
hr_HR: Odabrani segment linije je bilzu nagiba kurziva

en: The selected line segment is nearly horizontal
hr_HR: Odabrani segment linije je skoro vodoravan

en: The selected line segment is nearly vertical
hr_HR: Odabrani segment linije je skoro uspravan

en: The selected point does not have integral control points
hr_HR: Odabrana točka nema cjelobrojne kontrolne točke

en: The selected point is near a horizontal stem hint
hr_HR: Odabrana točka se nalazi blizu kontrole vodoravnog poteza

en: The selected point is near a vertical stem hint
hr_HR: Odabrana točka se nalazi blizu kontrole uspravnog poteza

en: The selected point is not at integral coordinates
hr_HR: Odabrana točka nije cjelobrojna koordinata

en: The selected point is on a line; all on-curve points must bend or curve clockwise.
hr_HR: Odabrana točka nalazi se na liniji; sve točke na krivulji moraju se savijati ili zakretati nadesno.

en: The selected point is the start of a 'tiny' spline; splines that small may cause inaccurate calculations.
hr_HR: Odabrana točka je početak "sitne" krivulje; takve male krivulje mogu prouzročiti probleme u izračunavanju.

en: The selected point is too far from the origin
hr_HR: Odabrana točka se nalazi predaleko od izvorišta

en: The selected point starts a spline with one control point; nib splines need a defined slope at both points.
hr_HR: Odabrana točka započinje krivulju s jednom kontrolnom točkom; krivulje naliv pera moraju imati definiran nagib na objema točkama.

en: The selected points (or the intermediate control points) are too far apart
hr_HR: Odabrane točke (ili među-kontrolne-točke) se nalaze predaleko jedna od druge

en: The selected points are too close to each other
hr_HR: Odabrane točke se nalaze preblizu jedna drugoj

en: The selected spline attains its extrema somewhere other than its endpoints
hr_HR: Odabrana krivulja postiže svoje ekstreme negdje drugdje od svojih krajnjih točaka

en: The selection should be scaled so that it will cover the path's length
hr_HR: Odabir treba skalirati, kako bi pokrio duljinu staze

en: The set of positions, %.30s, is not specified in any design (and should be)
hr_HR: Skup pozicija %.30s nije određen u niti jednom dizajnu (a trebao bi biti)

en: The set of positions, %.30s, is not specified in any design.
    Is that what you want?
hr_HR: Skup pozicija %.30s nije određen u niti jednom dizajnu?
    Je li to želiš?

en: The set of positions, %.30s, is used more than once
hr_HR: Skup pozicija %.30s se koristi višestruko

en: The simple application of this algorithm will squeeze counters
    That is not normally seen in bold latin fonts
hr_HR: Jednostavnom primjenom ovog algoritma će se stisnuti unutarnje bjeline.
    To se uglavnom ne koristi u debelim latiničnim fontovima.

en: The size (in points) for which this face was designed
hr_HR: Veličina (u točkama) za koju je namijenjen ovaj pismovni rez

en: The size at which the current glyph is rasterized.
    For small pixelsize you may want to use the magnification
    factor below to get a clearer view.
    
    The pulldown list contains the pixelsizes at which there
    are device table corrections.
hr_HR: Veličina pri kojoj se trenutačni grafem iscrtava.
    Za male piksele možeš koristiti doljnji faktor za
    povećanje, kako bi prikaz bio jasniji.
    
    Padajući popis sadrži veličine piksela na kojima se nalaze
    ispravci tablice za uređaje.

en: The size of the handles showing control points and other interesting points in the glyph editor (default is 5).
hr_HR: Veličina ručaka za prikaz kontrolnih točaka i ostalih zanimljivih točaka u uređivaču grafema (zadana veličina je 5).

en: The smaller number must be selected first in a pair of bluevalues
hr_HR: U paru za 'bluevalues', najprije mora biti odabran manji broj

en: The specification already says that the typo metrics should be
    used to determine line spacing. But so many
    programs fail to follow the spec. that MS decided an additional
    bit was needed to remind them to do so.
hr_HR: Specifikacija već kaže, da treba koristiti 'Typo' metriku
    za određivanje proreda. Nažalost, mnogi programi ne slijede
    specifikacije, tako da je MS odlučio dodati jedan bit,
    kako bi ih podsjetio da to učine.

en: The spline does not reach %g
hr_HR: Krivulja ne doseže %g

en: The standard shift down applied to subscript elements.
    Positive for moving downward.
hr_HR: Standardni pomak prema dolje za elemente indeksa.
    Pozitivno za pomak prema dolje.

en: The stroke algorithm will attempt to be (at least)
    this accurate, but there may be exceptions.
hr_HR: Algoritam poteza će pokušati biti (barem)
    ovoliko točno, međutim moguće su iznimke.

en: The text will wrap to a new line after this many em-units
hr_HR: Tekst će se prelomiti u novi redak nakon ovoliko jedinica četverca

en: The tfm and enc files contain information TeX needs to install a PostScript® font.
hr_HR: Datoteke tfm i enc sadrže informacije koje TeX treba za instaliranje PostScript® fonta.

en: The tiles should be centered on the path
hr_HR: Pločice treba centrirati na stazu

en: The tiles should be placed to the left of the path
    as the path is traced from its start point to its end
hr_HR: Pločice treba postaviti lijevo od staze, jer se
    staza precrtava od njene početne točke do krajnje

en: The tiles should be placed to the right of the path
    as the path is traced from its start point to its end
hr_HR: Pločice treba postaviti lijevo od staze, jer se
    staza precrtava od njene početne točke do krajnje

en: The transformation matrix specifies how the points in
    the source glyph should be transformed before
    they are drawn in the current glyph.
     x(new) = tm[1,1]*x + tm[2,1]*y + tm[3,1]
     y(new) = tm[1,2]*x + tm[2,2]*y + tm[3,2]
hr_HR: Matrica transformacije određuje način
    transformacije izvornog grafema prije
    crtanja u trenutačnom grafemu.
    x(novi) = tm[1,1]*x + tm[2,1]*y + tm[3,1]
     y(novi) = tm[1,2]*x + tm[2,2]*y + tm[3,2]

en: The truetype encoding specified by platform=%d specific=%d (which we map to %s) is not supported by your version of iconv(3).
hr_HR: TrueType kodiranje određeno s platforma=%d određeno=%d (koje mapiramo na %s) nije podržano od tvoje verzije iconv(3).

en: The truetype instructions on glyph %s are out of date.
    Do you want to proceed anyway?
hr_HR: TrueType instrukcije grafema %s su zastarjele.
    Želiš li svejedno nastaviti?

en: The two selected points are the endpoints of an open path
hr_HR: Odabrane dvije točke su krajnje točke otvorene staze

en: The typo ascent&descent fields are>supposed<
    to specify the line spacing on windows.
    In fact usually the win ascent/descent fields do.
    (The descent field is usually negative.)
    If the "[] Is Offset" checkbox is clear then
    any number you enter will be the value used in OS/2.
    If set then any number you enter will be added to the
    Em-size. You should leave this
    field 0 and check "[*] Is Offset" in most cases.
    
    NOTE: Typo Descent is a NEGATIVE number for
    things below the baseline
hr_HR: Polja 'typo ascent' i 'typo descent' bi trebala odrediti
    prored na sustavu Windows.
    Zapravo, to čine polja za 'win ascent' i 'win descent'.
    (Polje za silazne poteze je obično negativan broj.)
    Ako potvrdni okvir „[] Je odmak” nije aktiviran, onda će
    bilo koji upisani broj biti veličina, koja se koristi u 'OS/2'
    tablici. Ako je okvir aktiviran, tada će broj koji upišeš, biti
    dodan četvercu fonta. U većini slučajeva ostavi ovo polje
    na 0 i aktiviraj polje „[*] Je odmak”.
    
    NAPOMENA: 'Typo Descent' je NEGATIVNI broj, a odnosi se
    na sve što se nalazi ispod osnovne pismovne linije.

en: The use of names 'alefmaksurainitialarabic' and 'alefmaksuramedialarabic' is discouraged.
hr_HR: Ne savjetuje se upotreba naziva 'alefmaksurainitialarabic' i 'alefmaksuramedialarabic'.

en: The version text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
hr_HR: Tekst verzije fonta (u ploči naziva) mora u potpunosti biti zadan ASCII znakovima.

en: The weight text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
hr_HR: Tekst debljine fonta (u ploči naziva) mora u potpunosti biti zadan ASCII znakovima.

en: The weights for the default version of the font must sum to 1.0
hr_HR: Debljine zadane verzije fonta, zbrojeno moraju bit 1,0

en: The width of %s is too big to fit in a tfm fix_word, it shall be truncated to the largest size allowed.
hr_HR: Širina %s je prevelika da bi stala u tfm-ov 'fix-word'. Bit će odrezana na najveću dozvoljenu veličinu.

en: The width of one em
hr_HR: Širina četverca

en: The width of the line used to draw selected points
hr_HR: Širina linije koja se koristi za crtanje odabranih točaka

en: The width, height, depth or italic correction of %s is too big. Tfm files may not contain values bigger than 16 times the em-size of the font. Width=%g, height=%g, depth=%g, italic correction=%g
hr_HR: Širina, visina, dubina ili ispravljanje kurziva od %s su preveliki. Tfm datoteke ne smiju sadržati vrijednosti veće od 16 puta veličine četverca fonta. Širina=%g, visina=%g, dubina=%g, ispravljanje kurziva=%g

en: The x coord of the selected point is near the specified value
hr_HR: X koordinata odabrane točke se nalazi blizu određene vrijednosti

en: The y coord of the selected point is near the ascender height
hr_HR: Y koordinata odabrane točke je blizu visine uzlaznih poteza

en: The y coord of the selected point is near the baseline
hr_HR: Y koordinata odabrane točke je blizu osnovne pismovne linije

en: The y coord of the selected point is near the cap height
hr_HR: Y koordinata odabrane točke je blizu visine verzala

en: The y coord of the selected point is near the descender height
hr_HR: Y koordinata odabrane točke je blizu visine silaznih poteza

en: The y coord of the selected point is near the specified value
hr_HR: Y koordinata odabrane točke je blizu određene vrijednosti

en: The y coord of the selected point is near the xheight
hr_HR: Y koordinata odabrane točke je blizu visine kurenta

en: There already exists a 'cvt' table, perhaps legacy. FontForge can use it, but can't make any assumptions on values stored there, so generated instructions will be of lower quality. If legacy hinting is to be scrapped, it is suggested to clear the `cvt` and repeat autoinstructing.
hr_HR: Već postoji 'cvt' tablica, možda zastarjela. FontForge je može koristiti, ali ne može ocijeniti točnost spremljenih vrijednosti pohranjenim, tako da će generirane instrukcije biti lošije kvalitete. Ako zastarjele instrukcije želiš ukloniti, predlažemo da očistiš 'cvt' tablicu i ponoviš automatsko generiranje instrukcija.

en: There are %d pages in this file, which do you want?
hr_HR: Broj stranica u dokumentu: %d. Koju želiš?

en: There are more hints in this glyph than the maximum allowed
hr_HR: Grafem sadrži više kontrola nego što je maksimalno dozvoljeno

en: There are more points in this glyph than the maximum allowed
hr_HR: Grafem sadrži više točaka nego što je maksimalno dozvoljeno

en: There are multiple files in this archive, pick one
hr_HR: U ovoj se arhivi nalazi više datoteka, odaberi jednu

en: There are multiple fonts in this file, pick one
hr_HR: U ovoj se datoteci nalazi više fontova, odaberi jedan

en: There are multiple name ids naming the '%c%c%c%c' feature
     this is technically legitimate, but fontforge can't handle it.
hr_HR: Postoje višestruke id oznake naziva za imenovanje funkcije '%c%c%c%c'
     što je tehnički dozvoljeno, ali fontforge s time ne zna baratati.

en: There are no entries in the Sequence/Lookup List, was this intentional?
hr_HR: Nema zapisa u popisu slijeda/tablica definicija. Je li je to namjerno tako?

en: There are no hint masks in this layer but there are overlapping hints.
hr_HR: U ovom sloju nema maski kontrola, ali ima preklapajućih kontrola.

en: There are no scripts bound to features bound to this lookup. So nothing happens.
hr_HR: Nema pisama povezanih s font-funkcijama, povezanih s ovom tablicom definicija. Prema tome se ništa ne dešava.

en: There are so few glyphs selected that it seems unlikely to me that you will get a representative sample of this aspect of your font. If you deselect everything the command will apply to all glyphs in the font
hr_HR: Odabrana je tako mala količina znakova, da je vjerojatnost mala, da će se dobiti reprezentativni uzorak za ovaj aspekt tvog fonta. Ako odznačiš sve odabrano, naredba će se primijeniti na sve grafeme u fontu.

en: There are two entries for the same glyph (%.80s)
hr_HR: Postoje dva zapisa za isti grafem (%.80s)

en: There are two entries for the same glyph set (%.80s and %.80s)
hr_HR: Postoje dva zapisa za isti skup grafema (%.80s i %.80s)

en: There are two kerning entries for the same glyph (%.80s) in the same lookup subtable (%.30s)
hr_HR: Postoje dva zapisa za podrezivanje za isti grafem (%.80s) u istoj pod-tablici tablice definicija (%.30s)

en: There are two ligature entries with the same components (%.80s) in the same lookup subtable (%.30s)
hr_HR: Postoje dvije ligature s istim komponentama (%.80s) u istoj pod-tablici tablice definicija (%.30s)

en: There are two open fonts with the current family name and the same style. %.30s and %.30s
hr_HR: Otvorena su dva fonta s trenutačnim nazivom obitelji i s istim stilom. %.30s i %.30s

en: There aren't enough glyphs in the encoding to name all the selected characters
hr_HR: Nema dovoljno grafema u kodiranju za imenovanje svih odabranih znakova

en: There exists a 'fpgm' code that seems incompatible with FontForge's. Instructions generated will be of lower quality. If legacy hinting is to be scrapped, it is suggested to clear the `fpgm` and repeat autoinstructing. It will be then possible to append user's code to FontForge's 'fpgm', but due to possible future updates, it is extremely advised to use high numbers for user's functions.
hr_HR: Postoji 'fpgm' kȏd koji nije kompatibilan s FontForgeovim. Generirane instrukcije bit će lošije kvalitete. Ako zastarjele instrukcije želiš ukloniti, predlažemo da očistiš 'fpgm' tablicu i ponoviš automatsko generiranje instrukcija. Tad će biti moguće dodati korisnički kȏd FontForgeovoj 'fpgm' tablici, no zbog mogućih budućih aktualiziranja, savjetujemo da upotrijebiš velike brojeve za korisničke funkcije.

en: There exists a 'prep' code incompatible with FontForge's. It can't be guaranteed it will work well. It is suggested to allow FontForge to insert its code and then append user's own.
hr_HR: Postoji 'prep' kȏd koji nije kompatibilan s FontForgeovim. Ne možemo garantirati da će raditi dobro. Predlažemo da dopustiš FontForgeu da umetne svoj kȏd, a zatim dodaj vlastiti.

en: There is a character (%d) which cannot be encoded
hr_HR: Postoji znak (%d) koji nije moguće kodirati

en: There is a character (%d) which is not normally in the encoding
hr_HR: Postoji znak (%d) koji se uobičajeno ne nalazi u kodiranju

en: There is a kerning class index error.
hr_HR: Postoji indeksna greška u klasi podrezivanja.

en: There is a single byte character (%d) using one of the slots needed for double byte characters
hr_HR: Postoji jedno-bajtni znak (%d) koji koristi mjesto, potrebno za dvo-bajtni znak

en: There is a splinefont level undo, but it does not contain any information to perform the undo. This is an application error, please report what you last did to the lookup tables so the developers can try to reproduce the issue and fix it.
hr_HR: Postoji razina poništavanja splinefonta, ali ne sadrži podatke za izvršavanje poništavanja. Ovo je greška u programu. Prijavi nam grešku i opiši zadnju radnju u tablicama definicija, kako bi programeri mogli pokušati reproducirati problem i ispraviti grešku.

en: There is already a glyph with this Unicode encoding
    (named %1$.40s, at local encoding %2$d).
    Is that what you want?
hr_HR: Već postoji grafem s ovim Unicode kodiranjem
    (s nazivom %1$.40s, u lokalnom kodiranju %2$d).
    Je li to što želiš?

en: There is already a glyph with this encoding,
    which must be unique within a font,
    do you want to swap the encodings of the two?
hr_HR: Već postoji grafem s ovim kodiranjem,
    koje mora biti jedinstveno u fontu.
    Želiš li zamijeniti njihova kodiranja?

en: There is already a glyph with this name and encoding,
    both must be unique within a font,
    do you want to swap them?
hr_HR: Već postoji grafem s istim nazivom i kodiranjem.
    Oba moraju biti jedinstvena u fontu.
    Želiš li ih zamijeniti?

en: There is already a glyph with this name,
    do you want to swap names?
hr_HR: Već postoji grafem s ovim nazivom.
    Želiš li zamijeniti nazive?

en: There is already a glyph with this name,
    which must be unique within a font,
    do you want to swap the names of the two?
hr_HR: Već postoji grafem s ovim nazivom,
    koji mora biti jedinstven u fontu.
    Želiš li zamijeniti njihove nazive?

en: There is already a subtable with that name, please pick another.
hr_HR: Već postoji pod-tablica s tim nazivom. Odaberi jedan drugi naziv.

en: There is already an anchor point named %1$.40s in %2$.40s.
hr_HR: Već postoji točka sidra s nazivom %1$.40s i %2$.40s.

en: There is another glyph in the font with this name
hr_HR: U fontu postoji jedan drugi grafem s ovim nazivom

en: There is another glyph in the font with this unicode code point
hr_HR: U fontu postoji jedan drugi grafem s ovom unicode kodnom točkom

en: There is no ForceBoldThreshold entry in the weighted font, but there is a ForceBold entry in font %30s
hr_HR: Ne postoji zapis za „Prag za obavezno debljanje” u font s debljinom, ali u fontu %30s postoji zapis za 'ForceBold'

en: There is no anchor for class %1$.30s in subtable %2$.30s
hr_HR: U pod-tablici „%2$.30s” nema klase sidra „%1$.30s”

en: There is no glyph named "%s" in the font.
hr_HR: Font ne sadrži grafem s nazivom „%s”.

en: There is no glyph named %s (used in %s)
hr_HR: Nema grafema s nazivom %s (korišten u %s)

en: There is no glyph named %s in the font
hr_HR: Font ne sadrži grafem s nazivom „%s”

en: There may be at most one reference with the use-my-metrics bit set
hr_HR: Smije postojati samo jedna referenca s postavljenim bitom za koristi-moje-metrike

en: There must be as many replacement glyphs as there are match glyphs: %s => %s
hr_HR: Mora biti isti broj zamjenskih grafema koliko je poklapajućih grafema: %s => %s

en: There must be at least 2 gradient stops
hr_HR: Moraju postojati barem dvije kontrolne točke gradijenta

en: There must be at least one match coverage table
hr_HR: Mora postojati barem jedna tablica pokrivenosti za uspoređivanje

en: There's a reference to a glyph with no name.
hr_HR: Postoji referenca na bezimeni grafem.

en: These are not Anchor Classes. For them see the "Lookups" pane.
    (Mark Classes can control when lookups are active, they do NOT
     position glyphs.)
hr_HR: Ovo nisu klase sidara. Za njih pogledaj ploču „Tablice definicija”.
    (Klase dijakritičkih znakova mogu kontrolirati kad su tablice definicija
    aktivne, one NE pozicioniraju grafeme.)

en: These are not Anchor Classes. For them see the "Lookups" pane.
    (Mark Sets, like Mark Classes can control when lookups are active,
     they do NOT position glyphs.)
hr_HR: Ovo nisu klase sidara. Za njih pogledaj ploču „Tablice definicija”.
    (Skupovi dijakritičkih znakova mogu kontrolirati kad su tablice definicija
    aktivne, oni NE pozicioniraju grafeme.)

en: These expressions may contain the operators +,-,*,/,%,^ (which means raise to the power of here), and ?: It may also contain a few standard functions. Basic terms are real numbers, x and y.
    Examples:
     x^3+2.5*x^2+5
     (x-300)*(y-200)/100
     y+sin(100*x)
hr_HR: Ovi izrazi mogu sadržati operatore '+', '−', '*', '/', '%', '^' (eksponent) i '?': Mogu sadržati i nekoliko
    standardnih funkcija. Osnovni pojmovi su realni brojevi, x i y.
    Primjeri:
     x^3+2.5*x^2+5
     (x−300)*(y−200)/100
     y+sin(100*x)

en: These mappings may be used to fix certain standard heights.
hr_HR: Ove se vrijednosti mogu koristiti za ispravljanje nekih standardnih visina.

en: These results are those of the freetype autohinter. They do not reflect the truetype instructions.
hr_HR: Ovo su rezultati automatskih kontrola pomoću freetype. Oni ne prikazuju TrueType instrukcije.

en: These two lines share a common endpoint, I can't make them parallel
hr_HR: Ove dvije linije dijele zajedničku krajnju točku. Ne mogu ih učiniti paralelnima

en: Thickness of the fraction bar.
hr_HR: Debljina razlomačke crte.

en: Thickness of the overbar.
hr_HR: Debljina nadcrte.

en: Thickness of the radical rule in
    designed or constructed radical
    signs.
hr_HR: Debljina crte radikala u dizajniranim
    ili kontruiranim znakovima radikala.

en: Thickness of the underbar.
hr_HR: Debljina podcrte.

en: Things could be better...
hr_HR: Stanje bi moglo biti bolje …

en: Thinking...
hr_HR: Razmišljanje …

en: Third Widths
hr_HR: Trećina širine

en: Third argument of imagemask must be a boolean.
hr_HR: Treći argument slikovne maske mora biti logički.

en: This anchor class already is associated with a point in this character
hr_HR: Ova klasa sidra je već povezana s jednom točkom u ovom znaku

en: This anchor was attached to point %d, but that's not a point I can move. I'm detaching the anchor from the point.
hr_HR: Ovo sidro je bilo pričvršćeno na točku %d, ali to nije točka koja se može premjestiti. Sidro će biti odvojeno od točke.

en: This blank outline glyph has an unexpected bitmap version
hr_HR: Prazni konturni grafem ima neočekivanu bitmap verziju

en: This character (gid=%d) has a following part (%d). I'm not sure what that means, please send me (gww@silcom.com) a copy of this font so I can test with it.
hr_HR: Ovaj znak (gid=%d) sadrži sljedeći dio (%d). Nije jasno što to znači, pošalji (gww@silcom.com) kopiju ovog fonta, kako bismo ga ispitali.

en: This checks if the character almost, but not exactly,
    conforms to the requirements for a stem3 hint.
    That is, either vertically or horizontally, there must
    be exactly three hints, and they must have the same
    width and they must be evenly spaced.
hr_HR: Ovo provjerava, da li je znak gotovo u potpunosti
    u skladu je sa zahtjevima za 'stem3' kontrolu.
    To znači, okomito ili vodoravno mora biti točno
    tri kontrola, koje moraju imati istu širinu i moraju biti
    ravnomjerno raspoređene.

en: This contextual rule applies no lookups.
hr_HR: Ovo pravilo ne primijenjuje nijednu tablicu definicija.

en: This denotes the height of X.
hr_HR: Određuje visinu verzala.

en: This denotes the height of x.
hr_HR: Određuje visinu kurenta.

en: This dialog has two formats. A simpler one which
     hides some of the complexities of these rules,
     or a more complex form which gives you full control.
hr_HR: Ovaj dijaloški okvir ima dvije vrste prikaza.
    Jednostavniji prikaz skriva kompleksnost pravila,
    kompleksniji prikaz omogućuje potpunu kontrolu.

en: This does not appear to be a Windows FNT for FON file
hr_HR: Ne čini se, da se radi o Windows FNT-u za FON datoteku

en: This does not seem to be a plate file
    Expected left paren
hr_HR: Čini se, da se ne radi o 'plate' datoteci
    Očekuje se lijeva zagrada

en: This does not seem to be a plate file
    Expected one of 'voc[]z'
hr_HR: Čini se, da se ne radi o 'plate' datoteci
    Očekuje se jedan od 'voc[]z'

en: This does not seem to be a plate file
    Expected two real numbers
hr_HR: Čini se, da se ne radi o 'plate' datoteci
    Očekuju se dva realna broja

en: This does not seem to be a plate file
    First line wrong
hr_HR: Čini se, da se ne radi o 'plate' datoteci
    Prvi redak neispravan

en: This doesn't look like an ofm file, I don't know how to read it.
hr_HR: Ne liči na ofm datoteku. Nije moguće čitanje.

en: This feature code is already used
hr_HR: Ova se font-funkcija već koristi

en: This feature, setting combination is already used
hr_HR: Ova font-funkcija, kombinacija postavke se već koristi

en: This feature, setting combination is already used
    Do you really wish to reuse it?
hr_HR: Ova font-funkcija, kombinacija postavke se već koristi
    Želiš li je doista ponovo koristiti?

en: This file contains an unnamed encoding, which cannot be named in a script
hr_HR: Ova datoteka sadrži neimenovano kodiranje, koje se ne može navesti u skriptu

en: This file contains no SVG fonts.
hr_HR: Ova datoteka ne sadrži SVG fontove.

en: This font comes from an old format sfd file. Not all aspects of it can be reverted successfully.
hr_HR: Ovaj font je starog formata za sfd datoteke. Neće biti moguće uspješno obnoviti sve dijelove fonta.

en: This font contains a "UniqueId" variable, but the correct name for it is
    	"UniqueID" (postscript is case concious)
hr_HR: Ovaj font sadrži "UniqueId" varijablu, ali ispravni naziv mora biti
    	"UniqueID" (postscript razlikuje pisanje velikih/malih slova)

en: This font contains a 'size' feature with a design size and design range but no stylename. That is technically an error, but we'll let it pass
hr_HR: Font sadrži funkciju 'size' (veličina) s dizajn-veličinom i dizajn-rasponom, ali bez naziva stila. Tehnički gledano je to greška, no pustit će se da prođe

en: This font contains at least one translucent layer, but type3 does not support that (anything translucent or transparent is treated as opaque). Do you want to proceed anyway?
hr_HR: Ovaj font sadrži najmanje jedan prozirni sloj, ali type3 to ne podržava (sve što je prozirno smatra se neprozirnim). Želiš li ipak nastaviti?

en: This font contains bitmaps in Apple's compressed format 4 (And I don't support that)
hr_HR: Ovaj font sadrži bitmape u Appleovom komprimiranom formatu 4 (format se ne podržava)

en: This font contains bitmaps in a format %d that I've never heard of
hr_HR: Ovaj font sadrži bitmape u formatu %d, za koji još nikad nisam čuo

en: This font contains bitmaps in the obsolete format 3 (And I can't read them)
hr_HR: Ovaj font sadrži bitmape u zastarjelom formatu 3 (nije ga moguće čitati)

en: This font contains both a 'BASE' table and a 'bsln' table.
      FontForge will only read one of them ('BASE').
hr_HR: Ovaj font sadrži i 'BASE' tablicu i 'bsln' tablicu.
      FontForge će čitati samo jednu od njih ('BASE').

en: This font contains both a 'kern' table and a 'GPOS' table.
      The 'kern' table will only be read if there is no 'kern' feature in 'GPOS'.
hr_HR: Ovaj font sadrži 'kern' tablicu i 'GPOS' tablicu.
      Tablica 'kern' će se čitati samo ako nema 'kern' funkcije u 'GPOS' tablici.

en: This font contains both a 'mor[tx]' table and a 'GSUB' table.
      FF will only read feature/settings in 'morx' which do not match features
      found in 'GSUB'.
hr_HR: Ovaj font sadrži 'mor[tx]' tablicu i 'GSUB' tablicu.
      FF će čitati samo funkcije/postavke u 'morx' tablici, koje ne odgovaraju
      funkcijama pronađene u 'GSUB' tablici.

en: This font contains both a TrueType 'glyf' table and an OpenType 'CFF ' table. FontForge can only deal with one at a time, please pick which one you want to use
hr_HR: Ovaj font sadrži i TrueType 'glyf' tablicu i OpenType 'CFF ' tablicu. FontForge ne može baratati s objima istovremeno. Odaberi koju želiš koristiti

en: This font contains both truetype and PostScript glyph descriptions
      only one will be used.
hr_HR: Ovaj font sadrži grafeme u TrueType i PostScript oblicima
      koristi se samo jedan.

en: This font contains multiple glyph descriptions
      only one will be used.
hr_HR: Ovaj font grafeme u mnogostrukim oblicima
      koristi se samo jedan.

en: This font contains neither "CFF " nor "glyf"/"loca" tables
hr_HR: Font ne sadrži niti "CFF " tablicu, niti "glyf"/"loca" tablice

en: This font contains no glyphs with unicode encodings.
    Would you like to use a "Symbol" encoding instead of Unicode?
hr_HR: Ovaj font ne sadrži grafeme s unicode kodiranjem.
    Želiš li koristiti "Symbol" kodiranje umjesto Unicode kodiranja?

en: This font contains no glyphs with unicode encodings.
    You will probably not be able to use the output.
hr_HR: Ovaj font ne sadrži grafeme s unicode kodiranjem.
    Rezultat vjerojatno nećeš moći koristiti.

en: This font contains non-integral coordinates. That's OK
    in PostScript and SVG but causes problems in TrueType.
    Should I consider that an error here?
hr_HR: Ovan font sadrži koordinate ne-cijelih brojeva. To je
    u redu za PostScript i SVG, ali može stvoriti probleme
    za TrueType. Treba li se ovo smatrati greškom?

en: This font does not contain a glyph named "%.40s"
hr_HR: Ovaj font ne sadrži grafem s nazivom „%s”

en: This font does not have vertical metrics enabled.
    Use Element->Font Info to enable them.
hr_HR: Ovaj font nema aktiviranu uspravnu metriku.
    Aktiviraj je putem „Element -> Informacije o fontu”.

en: This font does not specify font-face
hr_HR: Ovom fontu nije određen pismovni rez

en: This font does not specify units-per-em
hr_HR: Ovom fontu nije određen četverac

en: This font does not specify unitsPerEm, so we guess 1000.
hr_HR: Font ne određuje jedinice četverca, pretpostavlja se 1000.

en: This font is based on the charset %1$.20s-%2$.20s-%3$d, but the best I've been able to find is %1$.20s-%2$.20s-%4$d.
    Shall I use that or let you search?
hr_HR: Ovaj se font zasniva na skupu znakova %1$.20s-%2$.20s-%3$d. Tome najbliže je nađen %1$.20s-%2$.20s-%4$d.
    Želiš li, da se koristi taj skup ili želiš tražiti?

en: This font is erroneous: it has a GPOS extension subtable that points to
    another extension sub-table.
hr_HR: Ovaj font nije ispravan: sadrži GPOS pod-tablicu koja pokazuje na
    jednu drugu pod-tablicu.

en: This font is erroneous: it has a GSUB extension subtable that points to
    another extension sub-table.
hr_HR: Ovaj font nije ispravan: sadrži GSUB pod-tablicu koja pokazuje na
    jednu drugu pod-tablicu.

en: This font is marked with an FSType of 2 (Restricted
    License). That means it is not editable without the
    permission of the legal owner.
    
    Do you have such permission?
hr_HR: Ovaj je font označen s FSType 2 (ograničena
    licenca). To znači da se ne može uređivati bez
    dopuštenje zakonitog vlasnika.
    
    Imaš li takvo dopuštenje?

en: This font, %s, has multiple GPOS 'size' features. I'm not sure how to interpret that. I shall pick one arbitrarily.
hr_HR: Ovaj font, %s, ima višestruke GPOS 'size' funkcije. Interpretacija nije jasna, stoga će se odabrati jedna slučajno.

en: This glyph can use a stem3 hint
hr_HR: Ovaj grafem može koristiti 'stem3' kontrolu

en: This glyph contains a different number of contours in different instances
hr_HR: Ovaj grafem sadrži nejednaki broj kontura u instancama

en: This glyph contains a different number of hints in different instances
hr_HR: Ovaj grafem sadrži nejednaki broj kontrola u instancama

en: This glyph contains a different number of references in different instances
hr_HR: Ovaj grafem sadrži nejednaki broj referenci u instancama

en: This glyph contains a horizontal hint near the specified width
hr_HR: Grafem sadrži vodoravnu kontrolu blizu određene širine

en: This glyph contains a substitution or ligature entry which refers to an empty char
hr_HR: Ovaj grafem sadrži zapis zamjene ili ligature, koji se referencira na prazni znak

en: This glyph contains a vertical hint near the specified width
hr_HR: Grafem sadrži uspravnu kontrolu blizu određene širine

en: This glyph contains anchor points from some, but not all anchor classes in a subtable
hr_HR: Ovaj grafem sadrži točke sidara od nekih, ali ne svih klasa sidara u jednoj pod-tablici

en: This glyph contains both contours and references.
    (or contains a reference which has a bad transformation matrix and counts as a contour).
    This cannot be expressed in the TrueType glyph format.
hr_HR: Ovaj grafem sadrži konture i reference.
    (ili sadrži referencu koja ima lošu matricu transformacije i računa se kao kontura).
    To se ne može izraziti u TrueType formatu grafema.

en: This glyph contains control points which are probably too close to the main points to alter the look of the spline
hr_HR: Ovaj grafem sadrži kontrolne točke koje se vjerojatno nalaze preblizu glavnim točkama, kako bi promijenile izgled krivulje

en: This glyph contains different kerning pairs in different instances
hr_HR: Ovaj grafem sadrži različite parove podrezivanja u raznim instancama

en: This glyph extends further below the baseline than desired
hr_HR: Ovaj se grafem proteže ispod osnovne pismovne linije više nego što je poželjno

en: This glyph extends left further than desired
hr_HR: Ovaj se grafem proteže lijevo više nego što je poželjno

en: This glyph has four hints, but if this one were omitted it would fit a stem3 hint
hr_HR: Ovaj grafem ima četiri kontrole, ali ako se jedna zanemari, odgovarao bi 'stem3' kontroli

en: This glyph has no instructions. Adding instructions (a DELTA) may change its rasterization significantly.
hr_HR: Grefem nema instrukcija. Dodavanjem instrukcija (jedne DELTA instrukcije) može uveliko promijeniti rasterizaciju.

en: This glyph is defined in more than one of the CID subfonts
hr_HR: Ovaj je grafem definiran u više CID pod-fonta

en: This glyph is defined in one instance font but not in another
hr_HR: Grafem je definiran u jednoj font-instanci, ali ne u drugoj

en: This glyph is mapped to a unicode code point which is different from its name.
hr_HR: Ovaj grafem je mapiran na unicode kodnu točku, koja se razlikuje od njegovog naziva.

en: This glyph is not defined in any of the CID subfonts
hr_HR: Ovaj grafem nije definiran u nijednom CID pod-fontu

en: This glyph is not mapped to any unicode code point, but its name should be.
hr_HR: Ovaj grafem nije mapiran na nikoju unicode kodnu točku, ali njegov naziv bi trabo biti.

en: This glyph is taller than desired
hr_HR: Grafem je viši od željene visine

en: This glyph is wider than desired
hr_HR: Grafem je širi od željene širine

en: This glyph self-intersects
hr_HR: Grafem se presijeca sam sa sobom

en: This glyph self-intersects. Checking for correct direction is meaningless until that is fixed
hr_HR: Grafem presijeca sam sebe. Provjeravanje ispravnosti smjera nema smisla, dok se to ne ispravi.

en: This glyph should display spiro points, but unfortunately FontForge was unable to load libspiro, spiros are not available for use, and normal bezier points will be displayed instead.
hr_HR: Ovaj bi grafem trebao prikazati spiro točke, ali nažalost FontForge nije uspio učitati biblioteku spiro, pa se ne mogu koristiti, tako da će biti prikazane samo normalne bezierove točke.

en: This glyph should display spiro points, but unfortunately this version of fontforge was not linked with the spiro library, so only normal bezier points will be displayed.
hr_HR: Ovaj bi grafem trebao prikazati spiro točke, ali nažalost ova verzija FontForgea nije bila povezana s bibliotekom spiro, tako da će biti prikazane samo normalne bezierove točke.

en: This glyph's advance width is different from the standard width
hr_HR: Širina stožca grafema se razlikuje od standardne širine

en: This glyph's vertical advance is different from the standard width
hr_HR: Visina stožca grafema se razlikuje od standardne visine

en: This hint does not control any points
hr_HR: Kontrola ne kontrolira niti jednu točku

en: This hint has the wrong width for a stem3 hint
hr_HR: Ova kontrala ima neispravnu konrolu za 'stem3' kontrolu

en: This index is much larger than the closest neighbor
hr_HR: Indeks je mnogo veći od najbližeg susjeda

en: This involves opening more than 10 windows.
    Is that really what you want?
hr_HR: Ovime se otvara više od 10 prozora.
    Zaista to želiš?

en: This is an "abstract" gadget. It will never appear on the screen
    but it is the root of gadget tree from which all others inherit
hr_HR: Ovo je „apstraktni” gadget. Nikad se neće pojaviti na ekranu,
    ali je korijen stabla gadgeta, koji svi ostali naslijeđuju

en: This is an abstract class which defines common features of the
    FontView, CharView, BitmapView and MetricsView
hr_HR: Ovo je apstraktna klasa koja određuje zajedničke funkcije za
    Prikaz fonta, Prikaz znaka, Prikaz bitmapa, Prikaz metrike

en: This is an identifying number shared by all members of
    this font family with the same style (I.e. 10pt Bold and
    24pt Bold would have the same id, but 10pt Italic would not
hr_HR: Ovo je identifikacijski broj, koji dijele svi članovi
    ove obitelji fontova s istim stilom (npr. „10 tč Debeli” i
    „24 tč Debeli” bi imali isti ID-broj, ali „10 tč Kurziv” ne bi

en: This is probably a valid URW font, but it is in a format (%c%c) which FontForge
    does not support. FontForge only supports 'IK' format fonts.
hr_HR: Ovo vjerojatno je ispravni URW font, ali se nalazi u formatu (%c%c) koji FontForge
    ne podržava. FontForge podržava samo fontove u 'IK' formatu.

en: This is roughly (very roughly) the number off em-units
    of error that two glyphs may have to belong in the same
    class. This error is taken by comparing the two glyphs
    to all other glyphs and summing the differences.
    A small number here (like 2) means lots of small classes,
    while a larger number (like 20) will mean fewer classes,
    each with more glyphs.
hr_HR: To je otprilike (vrlo grubo) broj jedinica četverca
    za greške, da bi dva grafema pripadala istoj klasi.
    Ova se greška računa, uspoređujući dva grafema
    sa svim ostalim grafemima i zbrajajući razlike.
    Ovdje mali broj (poput 2) znači puno malih klasa,
    dok će veći broj (poput 20) značiti manji broj klasa,
    s više grafema.

en: This is the approximate location of the vanishing point.
    It does not include the offset induced by "Center of selection"
    nor "Last Press".
hr_HR: Ovo je otprilike mjesto točke nestajanja.
    Ne uključuje pomak izazvan pomoću „Središte odabira”
    niti „Zadnje pritisnuto”.

en: This is the difference of the curvature between
    the next and previous splines. Contours often
    look nicer as this number approaches 0.
hr_HR: Ovo je razlika između zakrivljenosti
    sljedeće i prethodne krivulje. Konture često
    izgledaju bolje, kad se ovaj broj približi nuli.

en: This is the main fontforge window displaying a font
hr_HR: Ovo je glavni FontForge prozor za prikaz fonta

en: This is the mark that differentiates ComboBoxes and ListButtons
    from TextFields and normal Buttons.
hr_HR: Ovo je oznaka koja razlikuje kombinirane okvire i gumbove s popisom
    od tekstualnih polja i običnih gumbova.

en: This is the number of pixels by which the anchor
    should be moved horizontally when the glyph is
    rasterized at the above size.  This information
    is part of the device table for this anchor.
    Device tables are particularly important at small
    pixelsizes where rounding errors will have a
    proportionally greater effect.
hr_HR: Ovo je broj piksela kojima se sidro treba pomaknuti
    vodoravno tijekom rasterizacije grafema na gornju
    veličinu. Ova informacija je dio tablice uređaja za
    ovo sidro. Tablice uređaja posebno su važne za male
    veličine piksela, pri kojima će greške u zaokruživanju
    imati proporcionalno veći učinak.

en: This is the number of pixels by which the anchor
    should be moved vertically when the glyph is
    rasterized at the above size.  This information
    is part of the device table for this anchor.
    Device tables are particularly important at small
    pixelsizes where rounding errors will have a
    proportionally greater effect.
hr_HR: Ovo je broj piksela kojima se sidro treba pomaknuti
    okomito tijekom rasterizacije grafema na gornju
    veličinu. Ova informacija je dio tablice uređaja za
    ovo sidro. Tablice uređaja posebno su važne za male
    veličine piksela, pri kojima će greške u zaokruživanju
    imati proporcionalno veći učinak.

en: This italic conversion will be incomplete!
    You will probably want to do manual fixups on e, g, k, and v-z
    And on в, г, д, е, ж, л, м, ц, щ, ъ, ђ
    And on all Greek lower case letters. And maybe everything else.
hr_HR: Ova konverzija u kurzivni oblik neće biti potpuna!
    Vjerojatno ćeš željeti ručno ispraviti slova e, g, k i v-z
    Kao i ćirilička slova в, г, д, е, ж, л, м, ц, щ, ъ, ђ
    Kao i sve grčke kurente. A možda i sve ostalo.

en: This kerning pair (%.20s and %.20s) is currently part of a kerning class with a 0 offset for this combination. Would you like to alter this kerning class entry (or create a kerning pair for just these two glyphs)?
hr_HR: Ovaj par podrezivanja (%.20s i %.20s) je trenutačno dio klase podrezivanja s odmakom za ovu kombinaciju od 0. Želiš li promijeniti zapis ove klase podrezivanja (ili stvoriti par podrazivanja za samo ova dva grafema)?

en: This ligature index is already in use
hr_HR: Indeks ove ligature je već u upotrebi

en: This looks like a level1 (or level2) ofm. FontForge only supports level0 files, and can't read a real level1 file.
hr_HR: Čini se da se radi o ofm-u razine 1 (ili razine 2). FontForge podržava samo datoteke razine 0 i nije u stanju čitati pravu datoteku razine 1.

en: This looks like an ikarus format which I have seen examples of, but for which
    I have no documentation. FontForge does not support it yet.
hr_HR: Ovo liči na ikarus format, za koji sam već vidio primjere, ali za koji nemam
    dokumentaciju. FontForge ga još ne podržava.

en: This looks like one of FontForge's SplineFont DataBase files.
    Not one of TeX's SubFont Definition files.
    An unfortunate confusion of extensions.
hr_HR: Ovo liči na jednu od FontForgeovih datoteka baza podataka za krivulje.
    Ne na jednu od TeX-ovih datoteka 'SubFont' (pod-font) definicija.
    Radi se o nezgodnoj zbrci datotečnih nastavaka.

en: This lookup contains no data
hr_HR: Ova tablica definicija nema podatka

en: This lookup has no effect, I can't figure out its type on line %d of %s
hr_HR: Ova tablica definicija nema nikakav utjecaj, nije moguće prepoznati njenu vrstu u %d. retku od %s

en: This mark class (%s) was used in lookup %s
hr_HR: Ova klasa dijakritičkih znakova (%s) je korištena u tablici definicija %s

en: This mark set (%s) was used in lookup %s
hr_HR: Ovaj skup dijakritičkih znakova (%s) je korišten u tablici definicija %s

en: This may take a while. Please be patient...
hr_HR: Ovo može potrajati. Strpi se …

en: This multiple master font has %1$d instance fonts, but FontForge can only handle %2$d master fonts for %3$d axes. FontForge will not be able to edit this correctly
hr_HR: Ovaj multiple master font ima %1$d instance, ali je FontForge u stanju baratati samo s %2$d master fonta za %3$d osi. FontForge ovo ne može ispravno urediti

en: This multiple master font has %1$d instance fonts, but it needs at least %2$d master fonts for %3$d axes. FontForge will not be able to edit this correctly
hr_HR: Ovaj multiple master font ima %1$d instance, ali mu trebaju barem %2$d master fonta za %3$d osi. FontForge ovo ne može ispravno urediti

en: This must be ASCII, so you may not use the copyright symbol (use (c) instead).
hr_HR: Moraju se koristiti ASCII znakovi – ne smije se koristiti simbol za autorsko pravo (umjesto toga koristi (c)).

en: This must be a truetype layer.
hr_HR: Ovo mora biti truetype sloj.

en: This name has already been used for another lookup.
    Lookup names must be unique.
hr_HR: Naziv ove tablice definicija se već upotrebljava.
    Nazivi tablica definicija moraju biti jedinstveni.

en: This name was previously used to identify mark class/set #%d.
hr_HR: Ovaj naziv je prethodno korišten za klasu/skup dijakritičkih znakova broj %d.

en: This namelist contains at least one non-ASCII glyph name, namely: %s
hr_HR: Popis sadrži najmanje jedan naziv grafema s ne-ASCII znakovima: %s

en: This namelist is based on a namelist which contains non-ASCII glyph names
hr_HR: Osnova ovog popisa je popis naziv grafema s ne-ASCII znakovima

en: This operation cannot be undone, do it anyway?
hr_HR: Nije moguće poništiti ovu operaciju. Svejedno obaviti?

en: This option prepends a timestamp in the format YYMMDDHHMM to the filename and font-family name metadata.
hr_HR: Ovom opcijom se pridodaje vremenska oznaka u formatu YYMMDDHHMM datoteci i metapodacima naziva obitelji fontova.

en: This outline glyph is missing a bitmap version
hr_HR: Ovom konturnom grafemu nedostaje bitmap verzija

en: This outline glyph's advance width is different from that of the bitmap's
hr_HR: Širina stošca ovog konturnog grafema se razlikuje od širine stošca bitmapa

en: This pane is informative only and shows the characters
    actually in the font. If you wish to set the OS/2 Unicode
    Range field, change the pane to
hr_HR: Ovo je samo informativna ploča i prikazuje znakove
    prisutne u fontu. Ako želiš postaviti OS/2 Unicode
    raspon, promijeni ploču na

en: This path probably intersects itself (though I could not find that when
     I checked for intersections), look closely at the corners
hr_HR: Grafem vjerojatno presijeca sam sebe (mada greška nije nađena prilikom
    provjeravanja presijecanja). Uvećaj prikaz i provjeri kutove.

en: This path should have been drawn in a clockwise direction
hr_HR: Ova staza bi trebala biti nacrtana u smjeru kazaljke na satu

en: This path should have been drawn in a counter-clockwise direction
hr_HR: Ova staza bi trebala biti nacrtana u suprotnom smjeru kazaljke na satu

en: This pdf file contains an /Encrypt dictionary, and FontForge does not currently
    support pdf encryption
hr_HR: Pdf datoteka sadrži jedan '/Encrypt dictionary' (rječnik za šifriranje), međutim FontForge zasada ne podržava pdf šifriranje

en: This pdf file has no fonts
hr_HR: Pdf datoteka ne sadrži fontove

en: This pdf file has no pages
hr_HR: Pdf datoteka ne sadrži stranice

en: This provides a set of names used to identify the
    style of this font. Names may be translated into multiple
    languages (English is required, others are optional)
    All fonts with the same Style ID should share this name.
hr_HR: Pruža skup naziva koji se koriste za identifikaciju stila
    ovog fonta. Nazivi se mogu prevesti u više jezika
    (engleski je obavezan, drugi su opcionalni)
    Svi fontovi s istim ID-brojem stila trebaju dijeliti taj naziv.

en: This reference has a transformation matrix which cannot be expressed in Type1/2 fonts.
    No scaling or rotation allowed.
hr_HR: Ova referenca ima matricu transformacije, koja se ne može izraziti u Type1/2 fontovima.
    Skaliranje ili rotacija nisu dozvoljeni.

en: This reference has a transformation matrix which cannot be expressed in truetype.
    All entries (except translation) must be between [-2.0,2.0).
    Translation must be integral.
hr_HR: Ova referenca ima matricu za transformaciju koja se ne može izraziti u truetypeu.
    Svi unosi (osim transalacija) moraju biti između [−2.0,2.0).
    Transalacija mora biti cjelobrojna.

en: This reference has been flipped, so the paths in it are drawn backwards
hr_HR: Referenca je preokrenuta, zbog čega se staze crtaju u obrnutom smjeru

en: This reference uses point-matching but it refers to a glyph
    (or a previous reference refers to a glyph)
    whose points have been renumbered.
hr_HR: Ova referenca koristi poklapanje točaka, ali se referencira na grafem
    (ili se prethodna referenca referencira na grafem)
    čije su točke nanovo pobrajane.

en: This rule activates no lookups.
    Proceed anyway?
hr_HR: Ovo pravilo ne aktivira nijednu tablicu definicija.
    Svejedno nastaviti?

en: This setting is already used
hr_HR: Postavka se već koristi

en: This specifies the dash pattern for a line.
    Leave this field blank for a solid line.
    Otherwise specify a list of up to 8 integers
    (between 0 and 255) which give the dash pattern
    in em-units. So "10 10" will draw the first
    10 units of a line, leave the next 10 blank,
    draw the next 10, and so on.
hr_HR: Ovime se određuje mustra za iscrtavanje crte.
    Ostavi ovo polje prazno za neiscrtkanu crtu.
    Za iscrtkanu crtu odredi popis do 8 cijelih brojeva
    (između 0 i 255) koji zadaju mustru, u jedinicama
    četverca. Dakle, "10 10" će iscrtati prvih 10 jedinica,
    sljedećih 10 će ostaviti prazno, zatim će opet iscrtati
    10 jedinica i tako dalje.

en: This specifies the line spacing on the mac.
    (The descent field is usually negative.)
    If the "[] Is Offset" checkbox is clear then
    any number you enter will be the value used in hhea.
    If set then any number you enter will be added to the
    font's bounds. You should leave this
    field 0 and check "[*] Is Offset" in most cases.
    
    NOTE: hhea Descent is a NEGATIVE value for things
    below the baseline
hr_HR: Određuje prored na Macu.
    (Polje za silazne poteze je obično negativan broj.)
    Ako potvrdni okvir „[] Je odmak” nije aktiviran, onda će bilo koji
    upisani broj biti veličina, koja se koristi u 'hhea' tablici.
    Ako je okvir aktiviran, tada će broj koji upišeš biti dodan
    granicama fonta. U većini slučajeva ostavi ovo polje na 0 i
    aktiviraj polje „[*] Je odmak”.
    
    NAPOMENA: 'hhea Descent' je NEGATIVNI broj, a odnosi se na
    sve što se nalazi ispod osnovne pismovne linije.

en: This spline set has no points.
hr_HR: Krivulja nema točaka.

en: This version of FontForge expects freetype 2.3.7 or more.
hr_HR: Ova FontForge verzija očekuje freetype 2.3.7 ili noviji.

en: This version of fontforge was not linked with the spiro library, so you may not use them.
hr_HR: Ova FontForge verzija nije povezana sa spiro bibliotekom, pa ih ne možeš koristiti.

en: This window displays a single bitmap glyph
hr_HR: Ovaj prozor prikazuje jedan bitmapski grafem

en: This window displays a single outline glyph
hr_HR: Ovaj prozor prikazuje jedan konturirani grafem

en: This window displays a single outline glyph (more data)
hr_HR: Ovaj prozor prikazuje jedan konturirani grafem (više podataka)

en: This window displays metrics information about a font
hr_HR: Ovaj prozor prikazuje informacije o metrici fonta

en: Threshold between "thin" and "thick":
hr_HR: Prag za razlikovanje „tankih” i „debelih” poteza:

en: Threshold between Thin and Thick Stems
hr_HR: Prag između tankih i debelih poteza

en: Tibetan
hr_HR: Tibetsko

en: Tibetan (PRC)
hr_HR: Tibetski (Narodna Republika Kina)

en: Tibetan Bhutan
hr_HR: Tibetski Butan

en: Tifinagh (Berber)
hr_HR: Tifinagh (Berberi)

en: Tigrinya
hr_HR: Tigrinja

en: Tigrinya Ethiopia
hr_HR: Tigrinja Etiopija

en: Tigrinyan Eritrea
hr_HR: Tigrinja Eritreja

en: Tile Bounding Box:
hr_HR: Granični okvir pločice:

en: Tile Margin
hr_HR: Margina pločice

en: Tile Margin:
hr_HR: Margina pločice:

en: Tile Max X
hr_HR: Maks. X pločice

en: Tile Max Y
hr_HR: Maks. Y pločice

en: Tile Min X
hr_HR: Min. X pločice

en: Tile Min Y
hr_HR: Min. Y pločice

en: Tile Path
hr_HR: Staza pločice

en: Tile Pattern
hr_HR: Uzorak pločice

en: Tile Pattern...
hr_HR: Uzorak pločice …

en: Tile Size
hr_HR: Veličina pločice

en: Tile _Path...
hr_HR: Staza _pločice …

en: Time (in milliseconds) that popup windows remain visible
hr_HR: Vrijeme (u milisekundama) prikaza skočnog prozora

en: Tiny Selection
hr_HR: Mali odabir

en: Tirhuta
hr_HR: Tirhutsko

en: Title Background
hr_HR: Pozadina naslova

en: Title Divider Color
hr_HR: Boja za razdvojne crte naslova

en: Title Font
hr_HR: Font za naslove

en: Title Text Color
hr_HR: Boja za tekst naslova

en: Titling
hr_HR: Naslovni verzali

en: To P_DF File
hr_HR: U P_DF datoteku

en: To _File
hr_HR: U _datoteku

en: To _Hundredths
hr_HR: Na _stotinke

en: To _Int
hr_HR: Na _cijele brojeve

en: To create a new name, left click on the <New> button, and select a locale (language).
    To change the locale, left click on it.
    To change the feature, left click on it.
    To change the text, left click in it and then type.
hr_HR: Za stvaranje novog naziva, klikni lijevom tipkom miša na <Novi> i odaberi jezik.
    Za mijenjanje jezika, klikni na njega lijevim gumbom miša.
    Za mijenjanje funkcije, klikni na nju lijevim gumbom miša.
    Za mijenjanje teksta, klikni u tekst lijevim gumbom miša i tipkaj.

en: To create a new name, left click on the <New> button, and select a locale (language).
    To change the locale, left click on it.
    To change the text, left click in it and then type.
hr_HR: Za stvaranje novog naziva, klikni lijevom tipkom miša na <Novi> i odaberi jezik.
    Za mijenjanje jezika, klikni na njega lijevim gumbom miša.
    Za mijenjanje teksta, klikni lijevom tipkom miša na tekst, a zatim upiši tekst.

en: To create a new name, left click on the <New> button, and select a locale.
    To change the locale, left click on it.
    To change the string type, left click on it.
    To change the text, left click in it and then type.
    To delete a name, right click on the name & select Delete from the menu.
    To associate or disassociate a truetype name to its postscript equivalent
    right click and select the appropriate menu item.
hr_HR: Za stvaranje novog naziva, klikni lijevom tipkom miša na <Novi> i odaberi (jezik).
    Za mijenjanje jezika, klikni na njega lijevim gumbom miša.
    Za mijenjanje znakovnog niza, klikni na njega lijevim gumbom miša.
    Za mijenjanje teksta, klikni u tekst lijevim gumbom miša i tipkaj.
    Za brisanje naziva, klikni na njega desnim gumbom miša i odaberi Izbriši iz izbornika.
    Za povezivanje ili odvajanje truetype naziva od ekvivalentnog postscript naziva
    klikni na naziv desnom tipkom i odaberi odgovarajuću stavku u izborniku.

en: To generate a Mac family file, the current font must have plain (Normal, Regular, etc.) style, and there must be other open fonts with the same family name.
hr_HR: Za stvaranje datoteke Mac obitelji fontova, trenutačni font mora imati običan (Normalni, Regularni, itd.) stil, a moraju biti otvoreni i drugi fontovi s istim nazivom obitelji.

en: To the glyph names starting at:
hr_HR: Njihovim nazivima, počevši pri:

en: To their own names
hr_HR: Njihovim nazivima

en: To:
hr_HR: U:

en: Tongan
hr_HR: Tonganski

en: Too Big
hr_HR: Prevelik

en: Too Complex or Bad
hr_HR: Pre kompleksna ili neispravna

en: Too Many Breakpoints
hr_HR: Previše točaka prekida

en: Too Many Glyphs
hr_HR: Previše grafema

en: Too Many Hints
hr_HR: Previše kontrola

en: Too Many Kerns
hr_HR: Previše podrezivanja

en: Too Many Points
hr_HR: Previše točaka

en: Too few items on stack for blend in %s
hr_HR: U snopu je premalo stavki za stapanje u %s

en: Too many Unique Font IDs
hr_HR: Previše jedinstvenih font ID-oznaka

en: Too many axis positions specified in /BlendDesignPositions.
hr_HR: Previše pozicija osi određeno u '/BlendDesignPositions'.

en: Too many dashes (at most %d allowed)
hr_HR: Previše crtica (maksimalno dozvoljeno: %d)

en: Too many elements in BlueValues/OtherBlues array.
hr_HR: Previše elemenata u nizu 'BlueValues'/'OtherBlues'.

en: Too many elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array.
hr_HR: Previše elemenata u nizu 'FamilyBlues'/'FamilyOtherBlues'.

en: Too many entries in CharStrings dictionary "%s
hr_HR: Previše zapisa u 'CharStrings' rječniku "%s

en: Too many features %d
hr_HR: Previše font-funkcija %d

en: Too many glyphs
hr_HR: Previše grafema

en: Too many kern pairs
hr_HR: Previše parova podrezivanja

en: Too many layers
hr_HR: Previše slojeva

en: Too many lookups %d
hr_HR: Previše tablica definicija %d

en: Too many mapping data points specified in /BlendDesignMap for axis %s.
hr_HR: Previše točaka podataka za mapiranje određeno u '/BlendDesignMap' za os %s.

en: Too many scripts %d
hr_HR: Previše pisama %d

en: Too many separation marks, starting at: %.20s...
hr_HR: Previše razdjeljivača, počevši pri: %.20s …

en: Too many subroutine calls in %s
hr_HR: Previše poziva podrutina u %s

en: Too many subroutines. We can deal with at most 14 (0-13)
hr_HR: Previše podrutina. Ne smije ih biti više od 14 (0 – 13)

en: Tool_s
hr_HR: _Alati

en: Tools
hr_HR: Alati

en: Tools_2
hr_HR: Alati_2

en: Top Accent
hr_HR: Gornji naglasak

en: Top Accent Horiz. Pos
hr_HR: Vodoravna pozicija gornjeg naglaska

en: Top Accent Horizontal Pos
hr_HR: Vodoravna pozicija gornjeg naglaska

en: Top Accent Pos:
hr_HR: Pozicija gornjeg naglaska:

en: Top Bearing does not change.
hr_HR: Gornji odmak se ne mijenja.

en: Top Hint
hr_HR: Gornja kontrola

en: Top Left
hr_HR: Gore lijevo

en: Top Right
hr_HR: Gore desno

en: Top Zone
hr_HR: Gornja zona

en: TopAccent
hr_HR: Gornji naglasak

en: TopLeft
hr_HR: Gore lijevo

en: TopRight
hr_HR: Gore desno

en: Trace Color
hr_HR: Boja za precrtavanje

en: Trademark
hr_HR: Zaštitni znak

en: Traditional Chinese
hr_HR: Kineski, tradicionalni

en: Traditional Forms
hr_HR: Tradicionalni oblici

en: Traditional Name Forms
hr_HR: Tradicionalni oblici imena

en: Traditionally the x-height of an italic face is slightly less
    than the x-height of the companion roman
hr_HR: Tradicionalno je visina kurenta kurzivnog reza nešto manja
    od visine kurenta uspravnog reza

en: Trailing Jamo Forms
hr_HR: Jamo oblici s izlaznim potezom

en: Transform
hr_HR: Transformiraj

en: Transform _All Layers
hr_HR: Transformiraj _sve slojeve

en: Transform _Guide Layer Too
hr_HR: Transformiraj i sloj s _vodilicama

en: Transform _Width Too
hr_HR: Transformiraj i širinu s_tošca

en: Transform ascender serifs
hr_HR: Transformiraj serife uzlaznih poteza

en: Transform baseline serifs
hr_HR: Transformiraj serife na osnovnoj pismovnoj liniji

en: Transform descender serifs
hr_HR: Transformiraj serife silaznih poteza

en: Transform diagonal serifs
hr_HR: Transformiraj serife dijagonalnih poteza

en: Transform kerning _classes too
hr_HR: Transformiraj i _klase podrezivanja

en: Transform simple positioning features & _kern pairs
hr_HR: Transformiraj _font-funkciju za jednostavno pozicioniranje i podrezivanje parova

en: Transform x-height serifs
hr_HR: Transformiraj serife kurenta

en: Transform:
hr_HR: Transformacija:

en: Transformation Matrix
hr_HR: Transformacijska matrica

en: Transformation Matrix Changed
hr_HR: Matrica transformacije promijenjena

en: Transformed
hr_HR: Transformirano

en: Transformed by:
hr_HR: Transformirano za:

en: Transforming...
hr_HR: Transformiranje …

en: Transitional Serifs
hr_HR: 2 – Prijelazni serifni

en: Translate By
hr_HR: Translatiraj za

en: Translation in X
hr_HR: Translatiraj u X

en: Translation in Y
hr_HR: Translatiraj u Y

en: Transport and Map Symbols
hr_HR: Transport i karte, simboli

en: Triangle
hr_HR: Trokutasti

en: Trimming Undo Information
hr_HR: Kraćenje informacija o poništavanju

en: TrueType (Resource)
hr_HR: TrueType (resurs)

en: TrueType Hints
hr_HR: TrueType instrukcije

en: TrueType Instructions for %.50s
hr_HR: TrueType instrukcije za %.50s

en: TrueType Point _Matching:
hr_HR: TrueType _poklapanje točaka:

en: TrueType does not support mixed references and contours.
    If you want instructions for %.30s you should either:
     * Unlink the reference(s)
     * Copy the inline contours into their own (unencoded
        glyph) and make a reference to that.
hr_HR: TrueType ne podržava istovremeno korištenje različitih referenca i kontura.
    Ako želiš koristiti instrukcije za %.30s uradi jedno od sljedećih:
     * Odspoji reference
     * Kopiraj ugrađene konture u vlastite (nekodirane
        grafeme) i referenciraj se na njih.

en: TrueType does not support references which
    are scaled by more than 200%%.  But %1$.30s
    has been in %2$.30s. Any instructions
    added would be meaningless.
hr_HR: TrueType ne podržava reference, koje su
    skalirane više od 200%%. Ali %1$.30s
    je bilo u %2$.30s. Bilo koje dodane
    instrukcije bile bi bezsmislene.

en: TrueType glyphs can either contain references or contours.
    Not both.
hr_HR: TrueType grafemi mogu sadržati reference ili konture.
    Ne oboje.

en: TrueType requires that all scaling and rotational
    entries in a transformation matrix be between -2 and 2
hr_HR: TrueType zahtijeva, da se sva skaliranja i rotacije
    u matrici za transformacije nalaze između −2 i 2

en: TrueTypeName|New
hr_HR: Novi

en: Try To Fix Glyphs With
hr_HR: Pokušaj ispraviti grafem s

en: Try to detect serifs and other elements protruding from base stems and generate instructions for them.
hr_HR: Pokušaj otkriti serife i druge elemente koji strše iz temeljnih poteza i za njih stvori instrukcije.

en: Try to insure that the counters are as wide
    afterward as they were before
hr_HR: Pokušaj osigurati, da su unutarnje bjeline nakon
    toga, široke koliko su bile prije toga

en: Tsonga
hr_HR: Tsongaski

en: Turkish
hr_HR: Turski

en: Turkmen
hr_HR: Turkmenski

en: Turoyo Aramaic
hr_HR: Turoyo aramejski

en: Twilight Zone Point Count
hr_HR: Broj točaka 'Twilight' zone

en: Two cursive anchor classes
hr_HR: Dvije klase sidara kurziva

en: Two cursive anchor classes in the same subtable, %s
hr_HR: Dvije klase sidara kurziva u istoj pod-tablici, %s

en: Two glyphs have the same name.
    Change the encoding to "Glyph Order" and use
    Edit->Select->Wildcard with the following name
hr_HR: Dva grafema dijele isti naziv.
    Promijeni kodiranje u „Redoslijed grafema” i koristi
    „Uredi -> Odaberi -> Zamjenski znak” sa sljedećom kodnom točkom

en: Two glyphs share the same unicode code point.
    Change the encoding to "Glyph Order" and use
    Edit->Select->Wildcard with the following code point
hr_HR: Dva grafema dijele istu unicode kodnu točku.
    Promijeni kodiranje u „Redoslijed grafema” i koristi
    „Uredi -> Odaberi -> Zamjenski znak” sa sljedećom kodnom točkom

en: Type
hr_HR: Vrsta

en: Type in new layer name
hr_HR: Upiši naziv novog sloja

en: Type of distortable font:
hr_HR: Vrsta izobličivog fonta:

en: Type1 and 2 fonts only support translation of references.
    The first four entries of the transformation matrix should be
    [1 0 0 1].
hr_HR: Type1 i 2 fontovi podržavaju samo translaciju referenca.
    Prva čeitiri zapisa tablice transformacije trebaju biti
    [1 0 0 1].

en: Type2 fonts do not support the Type1 callothersubrs operator
hr_HR: Type2 fontovi ne podrđavaju Type1 operator 'callothersubrs' (pozovi druge podrutine)

en: Type2 fonts do not support the Type1 setcurrentpoint operator
hr_HR: Type2 fontovi ne podrđavaju Type1 operator 'setcurrentpoint' (postavi trenutačnu točku)

en: Type:
hr_HR: Vrsta:

en: Typing a normal character in the glyph view window changes the window to look at that character
hr_HR: Tipkanjem običnog znaka u prikazu grafema, mijenja se prikaz na taj znak

en: Typing a normal character in the glyph view window changes the window to look at that character.
    Enabling GlyphAutoGoto will disable the shortcut where holding just the ` key will enable Preview mode as long as the key is held.
hr_HR: Upisom normalnog znaka u prozoru pogleda grafema, mijenja se prozor na prikaz tog znak.
    Aktiviranjem „Automatski prijelaz na grafem”, deaktivirat će prečac, kojim se držanjem tipke ` aktivira modus pregleda dok god se tipka drži pritisnutom.

en: Typo Ascent Offset:
hr_HR: Typo uzlazni potez, odmak:

en: Typo Ascent:
hr_HR: Typo, uzlazni potez:

en: Typo Descent Offset:
hr_HR: Typo silazni potez, odmak:

en: Typo Descent:
hr_HR: Typo, silazni potez:

en: Typo Line _Gap:
hr_HR: Typo pro_red:

en: U_nlink Reference
hr_HR: Odspoji refere_ncu

en: Ugaritic
hr_HR: Ugaritsko

en: Ukrainian
hr_HR: Ukrajinski

en: Ultra-Condensed (50%)
hr_HR: Ultra-Suženi (50%)

en: Ultra-Expanded (200%)
hr_HR: Ultra-Prošireni (200%)

en: Unable to parse the pdf objects that make up %s
hr_HR: Neuspjela obrada pdf objekata koji sačinjavaju %s

en: Unassigned Bit 123
hr_HR: Nedodijeljeni bit 123

en: Unassigned Bit 124
hr_HR: Nedodijeljeni bit 124

en: Unassigned Bit 125
hr_HR: Nedodijeljeni bit 125

en: Unassigned Bit 126
hr_HR: Nedodijeljeni bit 126

en: Unassigned Bit 127
hr_HR: Nedodijeljeni bit 127

en: Unassigned Code Points
hr_HR: Nedodijeljene kodne točke

en: Undefined positioning
hr_HR: Neodređeno pozicioniranje

en: Undefined substitution
hr_HR: Neodređena zamjena

en: UnderbarExtraDescender:
hr_HR: Dodatni prostor ispod podcrte:

en: UnderbarRuleThickness:
hr_HR: Debljina podcrte:

en: UnderbarVerticalGap:
hr_HR: Uspravni razmak podcrte:

en: Underline _Position:
hr_HR: _Pozicija podcrtavanja:

en: Underline|_Height:
hr_HR: _Debljina:

en: Undo Fontlevel
hr_HR: Poništi na razini fonta

en: Undo information incomplete
hr_HR: Nepotpuna informacija o poništavanju

en: UndoDepth
hr_HR: Broj poništavanja

en: UndoRedoLimitToLoad
hr_HR: Broj učitanih poništavanja/ponavljanja

en: UndoRedoLimitToSave
hr_HR: Broj spremljenih poništavanja/ponavljanja

en: Unencoded Label Color
hr_HR: Boja etikete nekodiranih znakova

en: Uneven Weighting
hr_HR: Nejednolikih deljina

en: Unexpected EOF in gf
hr_HR: Neočekivani EOF u gf-u

en: Unexpected PST type in GetPosSub (%d).
hr_HR: Neočekivana PST vrsta u GetPosSub (%d).

en: Unexpected Variation Selector
hr_HR: Neočekivani selektor varijacije

en: Unexpected character (0x%02X) on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani znak (0×%02X) u %d. retku od %s

en: Unexpected charset format in cff: %d
hr_HR: Neočekivani format skupa znakova u cff-u: %d

en: Unexpected density
hr_HR: Neočekivana gustoća

en: Unexpected encoding format in cff: %d
hr_HR: Neočekivani format kodiranja u cff-u: %d

en: Unexpected end of file found in morx chain.
hr_HR: Neočekivani kraj datoteke u 'morx' lancu.

en: Unexpected end of file in GSUB ligature sub-table.
hr_HR: Neočekivani kraj datoteke u GSUB pod-tablici ligatura.

en: Unexpected end of file in GSUB sub-table.
hr_HR: Neočekivani kraj datoteke u GSUB pod-tablici.

en: Unexpected end of file in contextual chaining subtable.
hr_HR: Neočekivani kraj datoteke u pod-tablici kontekstnog niza.

en: Unexpected end of file in feature definition on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani kraj datoteka u definiciji font-funkcija u %d. retku od %s

en: Unexpected end of file in lookup definition on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani kraj datoteka u definiciji tablice definicija u %d. retku od %s

en: Unexpected error
hr_HR: Neočekivana greška

en: Unexpected number
hr_HR: Neočekivani broj

en: Unexpected size for font info section of URW font (expected 12, got %d)
hr_HR: Neočekivana veličina za odjeljak informacija o fontu, URW fonta (očekivano 55, dobiveno %d)

en: Unexpected size for name section of URW font (expected 55, got %d)
hr_HR: Neočekivana veličina za odjeljak naziva URW fonta (očekivano 55, dobiveno %d)

en: Unexpected token after expression end.
    before ...%40s
hr_HR: Neočekivani token nakon kraja izraza.
    prije …%40s

en: Unexpected token in GDEF on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token u GDEF tablici u %d. retku od %s

en: Unexpected token in glyph class range on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token u rasponu klase grafema u %d. retku od %s

en: Unexpected token in lookupflags on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token u oznakama tablice definicije u %d. retku od %s

en: Unexpected token in value record on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token u zapisu vrijednosti u %d. retku od %s

en: Unexpected token, %s, in BASE table on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token %s u BASE tablici u %d. retku od %s

en: Unexpected token, %s, in feature definition on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token %s u definiciji font-funkcija u %d. retku od %s

en: Unexpected token, %s, in lookup definition on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token %s u definiciji tablice definicija u %d. retku od %s

en: Unexpected token, %s, on line %d of %s
hr_HR: Neočekivani token %s u %d. retku od %s

en: Unexpected token.
    before ...%40s
hr_HR: Neočekivani token.
    prije …%40s

en: Unexpected use of bitmap format 5, no metrics are appearant
hr_HR: Neočekivana upotreba bitmap formata 5, čini se da nema metrika

en: Unexpected value in dictionary %d
hr_HR: Neočekivana vrijednost u mapi %d

en: Unicase
hr_HR: Jednorazinski

en: Unicode 2.0+, BMP only
hr_HR: Unicode 2.0+, samo BMP

en: Unicode 2.0+, all planes
hr_HR: Unicode 2.0+, sve ploče

en: Unicode Basic Multilingual Plane
hr_HR: Unicode osnovna višejezična ploča

en: Unicode C_har:
hr_HR: Unicode _znak:

en: Unicode Ranges
hr_HR: Unicode rasponi

en: Unicode Ranges:
hr_HR: Unicode rasponi:

en: Unicode Supplementary Ideographic Plane
hr_HR: Unicode dopunska ideografska ploča

en: Unicode Supplementary Multilingual Plane
hr_HR: Unicode dopunska višejezična ploča

en: Unicode Supplementary Special-purpose Plane
hr_HR: Unicode dopunska ploča za posebnu namjenu

en: Unicode Tertiary Ideographic Plane
hr_HR: Unicodeova treća ideografska ploča

en: Unicode _Value:
hr_HR: Unicode _vrijednost:

en: Unicode out of range
hr_HR: Unicode izvan raspona

en: Unicode value (%x) not in font, ignored
hr_HR: Unicode vrijednost (%x) se ne nalazi u fontu, zanemaruje se

en: Unicode value not in font
hr_HR: Unicode vrijednost nije u fontu

en: UnicodeGlyphNames
hr_HR: Unicode nazivi grafema

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
hr_HR: Sjedinjeni slogovi kanadskih starosjedilaca

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
hr_HR: Sjedinjeni slogovi kanadskih starosjedilaca prošireno

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended-A
hr_HR: Sjedinjeni slogovi kanadskih starosjedilaca prošireno-A

en: Unified Font Object
hr_HR: Ujedinjeni font objekt (UFO)

en: Unified Font Object (UFO3)
hr_HR: Ujedinjeni font objekt (UFO3)

en: Unified Font Object 2
hr_HR: Ujedinjeni font objekt 2

en: Unified Font Object 3
hr_HR: Ujedinjeni font objekt 3

en: Uniform scaling for horizontal counters and side bearings
hr_HR: Proporcionalno skaliranje vodoravnih unutarnjih bjelina i bočnih odmaka

en: Uniform scaling for stems of any width and direction
hr_HR: Jednoliko skaliranje poteza bilo koje širine i smjera

en: Uninterpreted code in gf: %d
hr_HR: Neinterpretirani kȏd u gf-u: %d

en: UniqueID
hr_HR: Jedinstveni ID

en: Unix style wildcarding is accepted:
    Most characters match themselves
    A "?" will match any single character
    A "*" will match an arbitrary number of characters (including none)
    An "[abd]" set of characters within square brackets will match any (single) character
    A "{scmp,c2sc}" set of strings within curly brackets will match any string
    So "a.*" would match "a." or "a.sc" or "a.swash"
    While "a.{scmp,c2sc}" would match "a.scmp" or "a.c2sc"
    And "a.[abd]" would match "a.a" or "a.b" or "a.d"
hr_HR: Dozvoljeni su Unixovi zamjenski znakovi:
    Većina znakova se poklapaju sami sa sobom
    "?" odgovara bilo kojem znaku
    "*" odgovara bilo kojem proizvoljnom znaku (uključujući nijedan)
    "[abd]" skup znakova u uglatim zagradama će odgovarati bilo kojem (pojedinom) znaku
    "{scmp,c2sc}" skup znakovnog niza u vitičastim zagradama će odgovarati bilo kojem znakovnom nizu
    Prema tome, "a.*" odgovara "a." ili "a.sc" ili "a.swash"
    Međutim "a.{scmp,c2sc}" odgovara "a.scmp" ili "a.c2sc"
    I na kraju "a.[abd]" odgovara "a.a" ili "a.b" ili "a.d"

en: Unknown
hr_HR: Nepoznato

en: Unknown GPOS sub-table type: %d
hr_HR: Nepoznata vrsta GPOS pod-tablice: %d

en: Unknown GSUB sub-table type: %d
hr_HR: Nepoznata vrsta GSUB pod-tablice: %d

en: Unknown Language
hr_HR: Nepoznati jezik

en: Unknown character after backslash in literal string.
hr_HR: Nepoznati znak nakon obrnute kose crte u doslovnom znakovnom nizu.

en: Unknown class table format: %d
hr_HR: Nepoznati format tablice klasa: %d

en: Unknown field %s on line %d of %s
hr_HR: Nepoznato polje %s u %d. retku od %s

en: Unknown glyph referenced in GSUB/GPOS/MATH
hr_HR: Nepoznati grafem referenciran u GSUB/GPOS/MATH

en: Unknown lookup
hr_HR: Nepoznata tablica definicija

en: Unknown lookup name: %60.60s
hr_HR: Nepoznati naziv tablice definicija: %60.60s

en: Unknown lookup: %s
hr_HR: Nepoznata tablica definicija: %s

en: Unknown operator in %s: %x
hr_HR: Nepoznati operator u %s: %x

en: Unknown python type <%s> when reading UFO/GLIF lib data.
hr_HR: Nepoznata python vrsta <%s> prilikom čitanja podataka UFO/GLIF biblioteke.

en: Unknown string type
hr_HR: Nepoznata vrsta znakovnog niza

en: Unknown subtable '%c%c%c%c' in 'PfEd' table, ignored
hr_HR: Nepoznata pod-tablica '%c%c%c%c' u 'PfEd' tablici, zanemaruje se

en: Unknown subtable '%c%c%c%c' in 'TeX ' table, ignored
hr_HR: Nepoznata pod-tablica '%c%c%c%c' u 'TeX' tablici, zanemaruje se

en: Unknown type '%c' found in path specification
hr_HR: Nepoznata vrsta '%c' neđena u specifikaciji staze

en: Unlike most commands this one does not work directly on the
    selected glyphs. Instead, if you select a glyph FontForge will
    create (or reuse) another glyph named by appending the extension
    to the original name, and it will copy a modified version of
    the original glyph into the new one.
hr_HR: Za razliku od većine naredbi, ova ne djeluje na odabrane
    grafeme izravno. Umjesto toga, ako odabereš grafem,
    FontForge će stvoriti (ili ponovo upotrijebiti) jedan drugi grafem
    dodajući nastavak na izvorni naziv i kopirat će izmijenjenu verziju
    izvornog grafema u novi grafem.

en: Unlike most commands this one does not work directly on the
    selected glyphs. Instead, if you select an "A" (or an "a")
    FontForge will create (or reuse) a glyph named "a.sc", and
    it will copy a modified version of the "A" glyph into "a.sc".
hr_HR: Za razliku od većine naredbi, ova ne djeluje na odabrane
    grafeme izravno. Umjesto toga, ako odabereš „A” (ili „a”)
    FontForge će stvoriti (ili ponovo upotrijebiti) grafem s nazivom
    „a.sc” i kopirat će izmijenjenu verziju grafema „A” u „a.sc”.

en: Unlikely Ofm File
hr_HR: Malo vjerojatna Ofm datoteka

en: Unlikely count of ligature components (%d), I suspect this ligature sub-
     table is garbage, I'm giving up on it.
hr_HR: Malo vjerojatan broj komponenti ligature (%d). Pod-tablica je vjerojatno
     za smeće, odustaje se od nje.

en: Unlikely length for table, so I'm ignoring it. %u
hr_HR: Duljina tablice nije vjerojatna, stoga se zanemaruje. %u

en: Unlikely scale factor
hr_HR: Malo vjerojatan faktor skaliranja

en: Unlikely script count (%d), I suspect the JSTF-
     table is garbage, I'm giving up on it.
hr_HR: Malo vjerojatan broj pisama (%d). JSTF tablica
     je vjerojatno za smeće, odustaje se od nje.

en: Unlikely stem threshold
hr_HR: Malo vjerojatan prag poteza

en: Unlink
hr_HR: Odspoji

en: Unlink All
hr_HR: Odspoji sve

en: Unloaded
hr_HR: Neučitani

en: Unnamed lookup
hr_HR: Neimenovana tablica definicija

en: Unparseable contextual sequence on line %d of %s
hr_HR: Neobradivi kontekstni niz u %d. retku od %s

en: Unparseable glyph sequence in position on line %d of %s
hr_HR: Neobradivi niz grafema u poziciji u %d. retku od %s

en: Unparseable glyph sequence in substitution on line %d of %s
hr_HR: Neobradivi niz grafema u zamjeni u %d. retku od %s

en: Unparseable include on line %d of %s
hr_HR: Neobradivi 'include' u %d. retku od %s

en: Unparsed characters found after end of groups file (last line parsed was %d).
hr_HR: Neobrađeni znak nađen na kraju datoteke grupe (zadnji obrađeni redak je bio %d).

en: Unreasonable DPI
hr_HR: Bezrazumni DPI

en: Unreasonable ligature caret count
hr_HR: Bezrazumni broj znakova za umetanje u ligaturama

en: Unrecognized nib shape error.
hr_HR: Neprepoznata greška oblika naliv pera.

en: Unsaved script
hr_HR: Nespreljena skripta

en: Unspecified Language
hr_HR: Neodređeni jezik

en: Unsupported decode filter parameters : %s
hr_HR: Nepodržani parametri filtra za dekodiranje : %s

en: Unsupported filter: %s
hr_HR: Nepodržani filtar: %s

en: Unsupported image format
hr_HR: Nepodržani slikovni format

en: Unsupported image format must be bmp
hr_HR: Nepodržani slikovni format mora biti bmp

en: Unsupported image format must be bmp or png
hr_HR: Nepodržani slikovni format mora biti bmp ili png

en: Unsupported mime type in data URI: %s
hr_HR: Nepodržana mime vrsta u URI-ju podataka: %s

en: Unterminated coverage table, starting at: %.20s...
hr_HR: Nezavršena tablica pokrivenosti, počevši pri: %.20s …

en: Unterminated lookup invocation, starting at: %.20s...
hr_HR: Nezavršeno pozivanje tablice definicija, počevši pri: %.20s …

en: UntitledGroup
hr_HR: Neimenovana grupa

en: UpdateFlex
hr_HR: Aktualiziraj 'flex' kontrole

en: Upper Case
hr_HR: Verzali

en: Upper Case in Lower Case
hr_HR: Verzali na mjestu kurenta

en: Upper Sorbian
hr_HR: Lužičkosrpski, gornji

en: UpperLimitBaselineRiseMin:
hr_HR: Min. razmak osnovne linije gornje granice:

en: UpperLimitGapMin:
hr_HR: Min. razmak gornje granice:

en: Upright/Extreme Wrapping
hr_HR: Uspravni/Izrazito ukrašani

en: Upright/More Wrapping
hr_HR: Uspravni/Jače ukrašani

en: Upright/No Wrapping
hr_HR: Uspravni/Bez ukrašavanja

en: Upright/Some Wrapping
hr_HR: Uspravni/Malo ukrašani

en: Urdu
hr_HR: Urdski

en: Urdu (India)
hr_HR: Urdu (Indija)

en: Use CID Map
hr_HR: Koristi CID mapiranje

en: Use Clip-paths (SVG)
hr_HR: Koristi Clip-paths (SVG)

en: Use FreeType
hr_HR: Koristi FreeType

en: Use Kerning Class?
hr_HR: Koristiti klase podrezivanja?

en: Use UniqueID
hr_HR: Koristi jedinstvenu ID-oznaku

en: Use XUID
hr_HR: Koristi XUID-oznaku

en: Use _First
hr_HR: Koristi _prvi

en: Use _Second
hr_HR: Koristi _drugi

en: Use a matrix of kerning classes
hr_HR: Koristi matricu klasa podrezivanja

en: Use cubic (that is postscript) splines to hold the outlines of all
    layers of this font. Cubic splines are generally easier to edit
    than quadratic (and you may still generate a truetype font from them).
hr_HR: Koristi kubične (postscript) krivulje za konture fonta u svim slojevima.
    Kubične krivulje se obično lakše uređuju od kvadratnih
    (a iz njih još uvijek možeš stvoriti TrueType font).

en: Use default?
hr_HR: Koristiti zadano?

en: Use individual kerning pairs
hr_HR: Koristi pojedinačne parove za podrezivanje

en: Use native kerning structures (instead of a feature file) even when this might lose information.
hr_HR: Koristi izvorne strukture za podrezivanje (umjesto datoteke s funkcijama) čak i ako se time gube informacije.

note: GT: This is part of the PostScript language. "exit" should not be translated GT: as it is a PostScript keyword. (FF contains a small PostScript interpreter GT: so it can understand some PostScript fonts, and can generate errors when GT: handed bad PostScript).
en: Use of "exit" when not in a loop
hr_HR: Koristi se "exit" dok nije u petlji

note: GT: This is part of the PostScript language. Neither "stop" nor "stopped" GT: should be translated as both are PostScript keywords.
en: Use of "stop" when not in a stopped
hr_HR: Koristi se "stop" dok nije u "stopped"

en: Use of a range offset of 0xffff to mean a missing glyph in cmap table
hr_HR: Koristi raspon odmaka od 0×ffff za označavanje nedostajućeg grafema u tablici za mapiranje znakova

en: Use of obsolete blend operator.
hr_HR: Upotreba nepotrebnog operatora stapanja.

en: Use of undefined glyph class, %s, on line %d of %s
hr_HR: Upotreba nedefinirane klase grafema %s, u %d. retku od %s

en: Use of undefined mark class, %s, on line %d of %s
hr_HR: Upotreba nedefinirane klase oznaka %s, u %d. retku od %s

en: Use quadratic (that is truetype) splines to hold the outlines of all
    layers of this font rather than cubic (postscript) splines.
hr_HR: Koristi kvadratne (truetype) krivulje za konture fonta u svim slojevima
    umjesto kubničnih (postscript) krivulja.

en: Use quadratic splines for the guidelines layer of the font
hr_HR: Koristi kvadratne krivulje u sloju vodilica

en: Use spacing accents (Unicode: 02C0-02FF) rather than
    combining accents (Unicode: 0300-036F) when
    building accented glyphs.
hr_HR: Koristi naglaske sa širinom (Unicode: 02C0-02FF) umjesto
    naglasaka bez širina (Unicode: 0300-036F) za
    izgradnju dijakritičkih grafema.

en: Use the 'hhint' property to specify a horizontal hint.
hr_HR: Koristi svojstvo 'hhint' za određivanje vodoravne kontrole.

en: Use the 'vhint' property to specify a vertical hint.
hr_HR: Koristi svojstvo 'vhint' za određivanje uspravne kontrole.

en: Use the FreeType rasterizer (when available)
    to rasterize glyphs in the font view.
    This generally results in better quality.
hr_HR: Koristi FreeType (kad je moguće)
    za iscrtavanje grafema u prikazu fonta.
    Kvaliteta prikaza je uglavnom bolja.

en: Use the cairo library for drawing (if available)
    This makes for prettier (anti-aliased) but slower drawing
    This applies to any windows created AFTER this is set.
    Already existing windows will continue as they are.
hr_HR: Koristi kairo biblioteku za crtanje (ako je dostupno).
    Iscrtavanje izgleda ljepše (zaglađeno), ali je sporije.
    Ovo djeluje na sve prozore stvorene NAKON što je ovo
    postavljeno. Ne djeluje na postojeće prozore.

en: Use this as the default base for the filename
    when generating a font.
hr_HR: Koristi ovo kao zadanu osnovu za naziv datoteke
    prilikom generiranja fonta.

en: Use-my-metrics flag set on at least two components in glyph %d
hr_HR: Oznaka "koristi-moje-metrike" je postavljena na barem dvije komponente grafema %d

en: UseCairoDrawing
hr_HR: Koristi Cairo crtanje

en: UseNewIndicScripts
hr_HR: Koristi novo indijsko pismo

en: UsePlugins
hr_HR: Koristi dodatke

en: User controls the emboldening with the next two fields
hr_HR: Korisnik kontrolira podebljavanje pomoću sljedeća dva polja

en: Using the OFL for your open fonts
hr_HR: Korištenje OFL-a za tvoje otvorene fontove

en: Uyghur
hr_HR: Ujgurski

en: Uzbek
hr_HR: Uzbečki

en: Uzbek (Cyrillic)
hr_HR: Uzbečki (čirilica)

en: Uzbek (Latin)
hr_HR: Uzbečki (latinica)

en: VFlex Hint Color
hr_HR: Boja za uspravne Flex kontrole

en: VHead _Column Spacing:
hr_HR: VHead raz_mak stupaca:

en: VHint Active Color
hr_HR: Boja za aktivne uspravne kontrole

en: VKern By Classes
hr_HR: Uspravno podrezivanje pomoću klasa

en: VKern By Classes...
hr_HR: Uspravno podrezivanje pomoću klasa …

en: VKern From HKern
hr_HR: Uspravno podrezivanje iz vodoravnog podrezivanja

en: VKern:
hr_HR: Uspravno podrezivanje:

en: VStem
hr_HR: Uspravni potez

en: VWidth
hr_HR: Uspravna širina

en: Validate Before Saving
hr_HR: Provjeri prije spremanja

en: Validating...
hr_HR: Provjeravanje …

en: Validation of %.100s
hr_HR: Provjera za %.100s

en: Value
hr_HR: Vrijednost

en: Value exceeds tfm limitations
hr_HR: Vrijednost prekoračuje tfm ograničenja

en: Value out of bounds
hr_HR: Vrijednost izvan granica

en: Value out of bounds in spline.
hr_HR: Vrijednost izvan granica u krivulji.

en: Value out of range
hr_HR: Vrijednost izvan raspona

en: Value:
hr_HR: Vrijednost:

en: Vanishing Point:
hr_HR: Točka nestajanja:

en: Variant Glyphs:
hr_HR: Varijante grafema:

en: Variation Selector (or 0)
hr_HR: Selektor varijacije (ili 0)

en: Variation Selectors
hr_HR: Selektori varijacije

en: Variation Selectors (& Supplement)
hr_HR: Selektori varijacije (i dopuna)

en: Variation Selectors B
hr_HR: Selektori varijacije B

en: Variation Selectors Supplement
hr_HR: Selektori varijacije, dopuna

en: Variation selectors are normally between
       U+180B and U+180D
       U+FE00 and U+FE0F
       U+E0100 and U+E01EF
    did you really intend to use U+%04X?
hr_HR: Selektori za varijacije se uobičajeno nalaze između
       U+180B i U+180D
       U+FE00 i U+FE0F
       U+E0100 i U+E01EF
    zaista želiš koristiti U+%04X?

en: Various errors occurred at the selected glyphs
hr_HR: Došlo je do raznih grešaka u odabranim grafemima

en: Various specifications of PIXEL_SIZE do not match in %s
hr_HR: Razne specifikacije za 'PIXEL_SIZE' se ne poklapaju u %s

en: Vattu Variants
hr_HR: Vatu varijante

en: Vedic Extensions
hr_HR: Vedic proširenja

en: Vendor ID:
hr_HR: ID-oznaka prodavača:

en: Vendor URL
hr_HR: URL prodavača

en: Version
hr_HR: Verzija

en: Version %.20s
hr_HR: Verzija %.20s

en: Version, Major:
hr_HR: Verzija:

en: Vert. Construction
hr_HR: Uspravna konstrukcija

en: Vert. Hint Color
hr_HR: Boja za uspravne kontrole

note: GT: "Vert." is an abbreviation for Vertical
en: Vert. Variants
hr_HR: Uspravne varijante

en: Vertical
hr_HR: Uspravno

en: Vertical Advance not
hr_HR: Visina stošca nije

en: Vertical Alternates
hr_HR: Uspravne alternative

en: Vertical Alternates for Rotation
hr_HR: Uspravne alternative za rotaciju

en: Vertical Baselines
hr_HR: Uspravne osnovne pismovne linije

en: Vertical Contextual Half-width Spacing
hr_HR: Okomito kontekstualno poluširinsko spacioniranje

en: Vertical Counter Add
hr_HR: Uspravno dodavanje unutarnjoj bjelini

en: Vertical Counter Scale
hr_HR: Uspravno skaliranje unutarnje bjeline

en: Vertical Counters:
hr_HR: Uspravne unutarnje bjeline:

en: Vertical Extension Italic Correction
hr_HR: Uspravno proširenje ispravljanja kurziva

en: Vertical Extents for %c%c%c%c
hr_HR: Uspravna protezanja za %c%c%c%c

en: Vertical Forms
hr_HR: Uspravni oblici

en: Vertical Forms & CJK Compatibility Forms
hr_HR: Uspravni oblici i KJK kompatibilni oblici

en: Vertical Fractions
hr_HR: Razlomci s vodoravnom crtom

en: Vertical Kana Alternates
hr_HR: Uspravne Kana alternative

en: Vertical Kerning
hr_HR: Uspravno podrezivanje

en: Vertical Kerning Class
hr_HR: Klasa uspravnog podrezivanja

en: Vertical Offset
hr_HR: Uspravni pomak

en: Vertical Offset:
hr_HR: Uspravni odmak:

en: Vertical Only
hr_HR: Samo uspravno

en: Vertical Rotation & Alternates
hr_HR: Uspravna rotacija i alternative

en: Vertical Scale
hr_HR: Uspravno skaliranje

en: Vertical Scale:
hr_HR: Uspravno skaliranje:

en: Vertical Stem Width Add
hr_HR: Dodavanje širini uspravnih poteza

en: Vertical Stem Width Scale
hr_HR: Skaliranje širine uspravnih poteza

en: Vertical Tab Set
hr_HR: Uspravni skup kartica

en: Vertical _Metric Lines
hr_HR: Linije uspravne _metrike

en: Vertical distance between the ink of the top and
    bottom elements of a skewed fraction.
hr_HR: Uspravni razmak između gornjih i
    donjih elemenata ukošenog razlomka.

en: Vertical: %d baseline | Vertical: %d baselines
hr_HR[0]: Usparvno: %d osnovna pismovna linija
hr_HR[1]: Usparvno: %d osnovne pismovne linije
hr_HR[2]: Usparvno: %d osnovnih pismovnih linija

en: VerticalTabSet
hr_HR: Uspravni skup kartica

en: Very Condensed
hr_HR: Jako suženi

en: Very Expanded
hr_HR: Jako razvučeni

en: Very Extended
hr_HR: Jako prošireni

en: Very High
hr_HR: Jako visoka

en: Very Light
hr_HR: Jako svijetli

en: Very Low
hr_HR: Jako niska

en: Very Narrow
hr_HR: Jako uski

en: Very Wide
hr_HR: Jako široki

en: Vietnamese
hr_HR: Vijetnamski

en: View
hr_HR: Prikaz

en: View Point
hr_HR: Točka pogleda

en: Vowel Jamo Forms
hr_HR: Oblici Jamo samoglasnika

en: WOFF compressed metadata section too large.
hr_HR: WOFF komprimirani odjeljak metapodataka prevelik.

en: WOFF uncompressed metadata section too large.
hr_HR: WOFF nekomprimirani odjeljak metapodataka prevelik.

en: WWS Family
hr_HR: WWS obitelj

en: WWS Subfamily
hr_HR: WWS pod-obitelj

en: W_hitespace Glyphs
hr_HR: Grafemi _bjelina

en: W_ithin Rectangle
hr_HR: Unutar pravokutn_ika

en: Wansung (Korean)
hr_HR: Wansung (Korejski)

en: Warn if _unlinked references
hr_HR: Obavijesti o nepovezanim _referencama

en: Warn if one glyph contains an outline while the other contains a reference (but the reference describes the same outline)
hr_HR: Upozori, ako jedan grafem sadrži konturu, dok drugi sadrži referencu (ali referenca opisuje istu konturu)

en: Warn if the outlines are close but not exactly the same
hr_HR: Upozori, ako su konture skoro iste, ali ne jednake

en: WarnScriptUnsaved
hr_HR: Upozori o nespremljenim skriptima

en: Warning
hr_HR: Upozorenje

en: Warning: %dth axis value (%g) is outside the allowed range [%g,%g]
hr_HR: Upozorenje: %d. vrijednost osi (%g) je izvan dozvoljenog raspona [%g,%g]

en: Warning: %s has a different family name than does %s (GenerateFamily)
hr_HR: Upozorenje: %s ima drugačiji naziv obitelji od %s (stvori obitelj)

en: Warning: %s(%s) is both extended and condensed. That's impossible.
hr_HR: Upozorenje: %s(%s) je Prošireni i Suženi. To je nemoguće.

en: Warning: 'cvar' contains intermediate tuple data.
     FontForge doesn't support this.
hr_HR: Upozorenje: 'cvar' sadrži međupodatke n-torke.
     FontForge to ne podržava.

en: Warning: Accuracy target %lf less than minimum %lf, using %lf instead
hr_HR: Upozorenje: Ciljana točnost %lf manja je od minimalne %lf, umjesto toga se koristi %lf

en: Warning: Both extended and condensed. That's impossible.
hr_HR: Upozorenje: Prošireni i Suženi. To je nemoguće.

en: Warning: Can't identify contour direction, assuming clockwise
hr_HR: Upozorenje: Nije moguće utvrditi smjer konture, pretpostavlja se nadesno

en: Warning: Contour end did not close
hr_HR: Upozorenje: Kraj konture se nije zatvorio

en: Warning: Contour start did not close
hr_HR: Upozorenje: Početak konture se nije zatvorio

en: Warning: Coordinate diff %lf greater than margin %lf
hr_HR: Upozorenje: Razlika koordinate %lf veća je od margine %lf

en: Warning: Encoding %d (0x%x) is mapped to at least two locations (%s@0x%02x and %s@0x%02x)
     Only one will be used here.
hr_HR: Upozorenje: Kodiranje %d (0×%x) je mapirano na barem dva mjesta (%s@0×%02x i %s@0×%02x)
     Ovdje će se koristiti samo jedno.

en: Warning: Font contained no glyphs
hr_HR: Upozorenje: Font nije sadržao nijedan grafem

en: Warning: FontForge's implementation of include statements in UFO features.fea files was wrong. Please correct your path `%s` as per the specification for guaranteed future compatibility. (See GitHub issue №4629 for more info.)
hr_HR: Upozorenje: FontForge implementacija uključivanja izjava u UFO features.fea datotekama je bila pogrešna. Ispravi putanju `%s` prema specifikaciji za zajamčenu buduću kompatibilnost. (Pogledaj GitHub problem broj 4629 za više informacija.)

en: Warning: Glyph %d contains either private or intermediate tuple data.
     FontForge supports neither.
hr_HR: Upozorenje: Grafem %d sadrži privatne podatke ili međupodatke n-torke.
     FontForge ne podržava niti jedno niti drugo.

en: Warning: Left contour did not close
hr_HR: Upozorenje: Lijeva kontura se nije zatvorila

en: Warning: Mac and Unicode entries in the 'name' table differ for the
     %s string in the language %s
     Mac String: %s
    Mac Unicode String: %s
hr_HR: Upozorenje: Mac i Unicode zapisi u tablici 'name' se razlikuju u
     znakovnom nizu za %s u jeziku %s
     Mac znakovni niz: %s
    Mac Unicode znakovni niz: %s

en: Warning: Mac and Windows entries in the 'name' table differ for the
     %s string in the language %s
     Mac String: %s
    Windows String: %s
hr_HR: Upozorenje: Mac i Windows zapisi u tablici 'name' se razlikuju u
     znakovnom nizu za %s u jeziku %s
     Mac znakovni niz: %s
    Windows znakovni niz: %s

en: Warning: Mac string is a subset of the Unicode string in the 'name' table
     for the %s string in the %s language.
hr_HR: Upozorenje: Mac znakovni niz je podskup Unicode niza u tablici 'name'
     znakovnog niza za %s u jeziku %s.

en: Warning: Mac string is a subset of the Windows string in the 'name' table
     for the %s string in the %s language.
hr_HR: Upozorenje: Mac znakovni niz je podskup Windows niza u tablici 'name'
     znakovnog niza za %s u jeziku %s.

en: Warning: No characters selected in AddDHint(%d,%d %d,%d %d,%d)
hr_HR: Upozorenje: nema odabranih znakova u „Dodaj dijagonalnu kontrolu” (%d,%d %d,%d %d,%d)

en: Warning: No characters selected in AddHint(%d,%d,%d)
hr_HR: Upozorenje: nema odabranih znakova u „Dodaj kontrolu” (%d,%d,%d)

en: Warning: No stroke output for contour
hr_HR: Upozorenje: Nema rezultata poteza za konturu

en: Warning: Right contour did not close
hr_HR: Upozorenje: Desna kontura se nije zatvorila

en: Warning: StdGlyphName returning name for value %d outside of Unicode range
hr_HR: Upozorenje: Vraćeni naziv standardnog naziva grafema za vrijednost %d je izvan Unicode raspona

en: Warning: There are already some 'aalt' lookups in
    the font but there are other feature tags associated
    with these lookups. If you proceed with this command
    the 'aalt' tag will be removed from those lookups,
    and new lookups will be generate which will NOT be
    associated with the other feature tag(s).
     Is that what you want?
hr_HR: Upozorenje: već postoje neke 'aalt' tablice definicija u
    fontu, ali postoje daljnje oznake font-funkcija, povezane
    s ovim tablicama definicija. Ako nastaviš s ovom naredbom,
    'aalt' oznaka će se ukloniti iz tih tablica definicija te će se
    stvorit nove tablice definicija, koje NEĆE biti povezane s
    ostalim oznakama font-funkcija.
     Je li to što želiš?

en: Warning: There are already some 'aalt' lookups in
    the font, some have no other feature tags associated
    with them and these will be removed, others have other
    tags associated and these will remain while the 'aalt'
    tag will be removed from the lookup -- a new lookup
    will be generated which is not associated with any
    other feature tags.
     Is that what you want?
hr_HR: Upozorenje: već postoje neke 'aalt' tablice definicija u fontu,
    od kojih neke s njima nemaju nikoje daljnje veze,
    te će se ukloniti. Druge tablice definicija imaju druge povezane
    oznake i one će ostati, dok će se 'aalt' oznaka ukloniti iz
    tablice definicija – nova tablica definicija će se stvoriti, koja nije
    povezana s nijednom oznakom font-funkcije.
     Je li to što želiš?

en: Warning: There are already some 'aalt' lookups in
    the font. If you proceed with this command those
    lookups will be removed and new lookups will be
    generated. The old information will be LOST.
     Is that what you want?
hr_HR: Upozorenje: već postoje neke ‚aalt’ tablice definicija u
    fontu. Ako nastaviš s ovom naredbom, te tablice definicija
    će se ukloniti i stvorit će se nove tablice definicija.
    IZGUBIT ĆEŠ staru informaciju.
     Je li to što želiš?

en: Warning: Unable to parse token %s, some features may be lost
hr_HR: Upozorenje: Neuspjela obrada tokena %s, neke funkcije će se možda izgubiti

en: Warning: Unlikely number of subtables (%d) for 'kern' table
hr_HR: Upozorenje: malo vjerojatan broj pod-tablica (%d) za 'kern' tablicu

en: Warning: Unreasonably big splines. They will be ignored.
hr_HR: Upozorenje: Nerazumno velkie kruvulje. Bit će zanemarene.

en: Warning: Unrecognized or unsupported cap type, defaulting to 'nib'.
hr_HR: Upozorenje: neprepoznat ili nepodržan vrh linija, postavlja se na naliv pero.

en: Warning: Unrecognized or unsupported join type, defaulting to 'nib'.
hr_HR: Upozorenje: neprepoznata ili nepodržana vrsta spoja, postavlja se na naliv pero.

en: Warning: could not figure out where the hint (%d,%d %d,%d %d,%d) is valid
hr_HR: Upozorenje: nije moguće prepoznati, gdje je kontrola (%d,%d %d,%d %d,%d) ispravna

en: Warning: gid %d larger than glyph_cnt %d, skipping
hr_HR: Upozorenje: gid %d je veći od glyph_cnt %d, preskaće se

en: Warnings
hr_HR: Upozorenja

en: Watch Points not supported in glyphs with references
hr_HR: Točke praćenja nisu podržane u grafemima s referencama

en: Watch all selected points
    (stop when a point moves)
hr_HR: Prati sve odabrane točke
    (stani kad se jedna točka pomakne)

en: Watched Cvt Change
hr_HR: Promjena Cvt vrijednosti

en: Watched Store Change
hr_HR: Promjena spremišta

en: We cannot have lead-in points for an open curve.
hr_HR: Ne možemo imati ulazne točke za otvorenu krivulju.

en: We don't understand this font
hr_HR: Font se ne da razumjeti

en: Weight, Width, Slope Only
hr_HR: Samo debljina, širina, nagib

en: Welsh
hr_HR: Velški

en: West-Cree
hr_HR: Cree zapadni

en: What is the pixel size of the font in this file?
hr_HR: Koja je veličina piksela fonta u ovoj datoteci?

en: What type(s) of palm font records do you want?
hr_HR: Koje vrste zapisa palm fonta želiš?

en: When "Endpoints specify minimum length and direction only" is checked, the replace pattern must be a single open contour with at least 3 points on it.
hr_HR: Kad je opcija „Krajnje točke određuju samo minimalnu duljinu i smjer” aktivirana, zamjenski uzorak mora biti jedna otvorena kontura s barem tri točke.

en: When "Endpoints specify minimum length and direction only" is checked, the search pattern must be a single open contour with at least 3 points on it (otherwise there is nothing to match).
hr_HR: Kad je opcija „Krajnje točke određuju samo minimalnu duljinu i smjer” aktivirana, traženi uzorak mora biti jedna otvorena kontura s barem tri točke (inače se nema štp usporediti).

en: When "Endpoints specify minimum length and direction only" is checked, the search pattern must be a single open contour.
hr_HR: Kad je opcija „Krajnje točke određuju samo minimalnu duljinu i smjer” aktivirana, traženi uzorak mora biti jedna otvorena kontura.

en: When FontForge detects that an expanded stroke will self-intersect,
    then setting this option will cause it to try to make things nice
    by removing the intersections
hr_HR: Kad FontForge prepozna, da će se razvučeni potez presijeći sam
    sa sobom, onda će se ovom opcijom pokušati stvar ispraviti,
    uklanjanjem tih presijecanja

en: When FontForge starts up, it loads the user interface theme from
    this file. Any changes will only take effect the next time you start FontForge.
hr_HR: Kad se FontForge pokrene, program učitava temu korisničkog sučelja
    iz ove datoteke. Sve promjene stupit će na snagu tek prilikom sljedećeg
    pokretanja FontForgea.

en: When Saving, keep this number of previous versions of the file. file.sfd-01 will be the last saved file, file.sfd-02 will be the file saved before that, and so on. If you set this to 0 then no revisions will be retained.
hr_HR: Prilikom spremanja, zadrži ovoliko prethodnih verzija datoteke. „Datoteka.sfd-01” će biti zadnja
    spremljena datoteka, „Datoteka.sfd-02” će biti datoteka spremljena prije nje, itd.
    Ako ovo postaviš na 0, podverzije se neće spremati.

en: When a curve passes very close to the center of a
    pixel you might want to check that the curve is on
    the intended side of that pixel.
    If it's on the wrong side, consider using a DELTA
    instruction to adjust the closest point at the
    current pixelsize.
hr_HR: Kad krivulja prođe vrlo blizu središta piksela, možda
    želitš provjeriti, da se krivulja nalazi na željenoj strani
    tog piksela.
    Ako se nalazi na pogrešnoj strani, pokušaj koristiti
    DELTA instrukciju i time podesiti najbližu točku pri
    trenutačnoj veličini piksela.

en: When a font is opened, should it be made compact?
hr_HR: Kad se font otvori, želiš li imati kompaktni prikaz?

en: When a new plugin is discovered it is left unrecorded
    until configured in this dialog.
hr_HR: Kada se otkrije novi dodatak, on se ne snima,
    sve dok se ne konfigurira u ovom dijaloškom okviru.

en: When a new plugin is discovered it is recorded and activated
hr_HR: Kad se otkrije novi dodatak, on se zapisuje i aktivira

en: When a new plugin is discovered it is recorded but not activated
hr_HR: Kad se otkrije novi dodatak, on se zapisuje ali se ne aktivira

en: When a single substitution is specified by glyph classes, those classes must be of the same length on line %d of %s
hr_HR: Kad je pojedinačna zamjena određena klasama grafema, te klase moraju imati istu duljinu u %d. retku od %s

en: When a single substitution's replacement is specified by a glyph class, the thing being replaced must also be a class on line %d of %s
hr_HR: Kad je pojedinačna zamjena određena klasama grafema, stvar koja se zamijenjuje mora također biti klasa u %d. retku od %s

en: When adding a new class provide default kerning values
    Between it and every class with which it interacts.
hr_HR: Prilikom dodavanja nove klase, koristi zadane vrijednosti za
    podrezivanje nove klase, s klasama s kojima uzajamno djeluje.

en: When adding new entries provide default kerning values.
hr_HR: Tijekom dodavanja novih zapisa, dodaj zadane vrijednosti podrezivanja.

en: When adding new entries, give them the same
    delta values as those on the first line.
hr_HR: Tijekom dodavanja novih zapisa, zadaj im iste
    'delta' vrijednosti, kao u prvom retku.

en: When building an Apple distortable font, you must specify at least one name for the axis
hr_HR: Za izgradnju Appleovog izobličivog fonta, moraš odrediti barem jedan naziv za os

en: When centering an accent over a glyph, should the accent
    be centered on the highest point(s) of the glyph,
    or the middle of the glyph?
hr_HR: Prilikom centriranja naglaska iznad grafema, želiš li
    naglaske centrirati na temelju najviše točke grafema ili
    na sredinu grafema?

en: When copying glyphs from the font view, also copy the
    glyphs' metadata (name, encoding, comment, etc).
hr_HR: Prilikom kopiranja znakova iz prikaza fonta, kopiraj i
    metapodatke grafema (naziv, kodiranje, komentar itd.).

en: When copying glyphs from the font view, also copy the
    glyphs' truetype instructions.
hr_HR: Prilikom kopiranja grafema u prikazu fonta, također
    kopiraj TrueType instrukcije grafema.

en: When debugging in grey-scale this is the color of a raster block which is fully covered.
hr_HR: Prilikom ispravljanja grešaka u modusu sivih tonova, ovo je boja rasterskog bloka koji potpuno ispunjen.

en: When displaying a list of glyph names
    (or sometimes just a single glyph name)
    FontForge will add the unicode character
    the name refers to in parenthesis after
    the name. It does this because some names
    are obscure.
    Some people would prefer not to see this,
    so this preference item lets you turn off
     this behavior
hr_HR: U prikazu popisa naziva grafema (ili ponekad
    samo jednog naziv grafema), FontForge će
    iza naziva u zagradama dodati unicode znak,
    na koji se naziv referencira. To se radi, jer su
    neki nazivi nejasni.
    Neki korisnici to ne žele vidjeti, pa ova postavka
    omogućuje isključivanje prikaza u zagradama.

en: When doing autokerning, only move glyphs closer together,
    so the kerning offset will be negative.
hr_HR: Prilikom automatskog podrezivanja, samo približi grafeme,
    tako da će podrezivanje imati negativnu vrijednost.

en: When double clicking on a character in the font view
    open that character in a new window, otherwise
    reuse an existing one.
hr_HR: Dvoklikom na znak u prikazu fonta, znak će se otvoriti
    u novom prozoru, inače će se koristi trenutačni prozor.

en: When dragging points in the outline view a join may occur
    (two open contours may connect at their endpoints). When
    this is On a join will cause FontForge to stop moving the
    selection (as if the user had released the mouse button).
    This is handy if your fingers are inclined to wiggle a bit.
hr_HR: Kad se točke povlače u prikazu konture, može doći do spajanja
    točaka (dvije otvorene konture mogu se povezati na svojim
    krajnjim točkama). Kad je ovo aktivirano, spajanje točaka će
    zausatviti povlačenje (kao kad korisnik otpusti tipku miša).
    Ovo je korisno ako imaš nemirne prste.

en: When filling using freetype in the outline view,
    have freetype render the glyph antialiased.
hr_HR: Prilikom ispunjavanja oblika pomoću freetypea u
    prikazu kontura, koristi zaglađivanje rubova.

en: When fontforge opens a (non-sfd) font it will try to display this unicode character in the fontview.
hr_HR: Kad FontForge otvori (ne-sfd) font, pokušat će prikazati ovaj znak unicodea u prikazu fonta.

en: When generating a Mac Type1 resource font, you MUST generate at least one NFNT bitmap font to go with it. If you have not created any bitmaps for this font, cancel this dlg and use the Element->Bitmaps Available command to create one
hr_HR: Prilikom stvaranja Mac Type1 fonta resursa, MORAŠ proizvesti barem jedan NFNT bitmap font, koji će ići uz njega. Ako za ovaj font nema bitmapa, napusti ovaj dijaloški okvir i stvori bitmape pomoću "Element -> Dostupni bitmapi".

en: When generating a font, ignore slight rounding errors for hints that should be at the top or bottom of the glyph. For example, you might like to set this to 0.02 so that 19.999 will be considered 20. But only for the hint width value.
hr_HR: Prilikom generiranja fonta, zanemari male greške u zaokruživanju za kontrole, koje bi trebale biti na vrhu ili na dnu grafema. Na primjer, možda želiš ovo postaviti na 0,02, tako da će se 19,999 smatrati 20. Ali samo za vrijednost širine kontrola.

en: When generating a set of BDF fonts ask the user
    to specify the screen resolution of the fonts
    otherwise FontForge will guess depending on the pixel size.
hr_HR: Prilikom generiranja skupa BDF fontova, zapitaj
    korisnika da odredi razlučivosti zaslona za fontove,
    inače će je FontForge pogoditi ovisno o veličini piksela.

en: When generating a truetype or opentype font it is occasionally
    useful to know the mapping between truetype glyph ids and
    glyph names. Setting this option will cause FontForge to
    produce a file (with extension .g2n) containing those data.
hr_HR: Prilikom stvaranja TrueType ili OpenType fonta, povremeno je
    korisno znati mapiranje između ID-oznaka grafema i naziva
    grafema. Postavljanjem ove opcije će FontForge proizvesti
    datoteku (s nastavkom '.g2n') koja sadrži te podatke.

en: When importing an OpenType font, for the purposes of hinting spline points might not exactly match boundaries. For example, a point might be -0.0002 instead of exactly 0
    This setting gives the user some control over this allowing a small tolerance value to be fed into the OpenType loading code.
    Comparisons are then not performed for raw equality but for equality within tolerance (e.g., values within the range -0.0002 to 0.0002 will be considered equal to 0 when figuring out hints).
hr_HR: Prilikom uvoza OpenType fonta, u slučajevima kad kontrole točaka krivulja ne odgovaraju točno granicama. Na primjer, točka može biti −0,0002, umjesto točno 0.
    Ova postavka omogućuje unos male vrijednosti tolerancije, koja se OpenType kodu dodaje prilikom učitavanja.
    Usporedbe se tada ne provode na osnovi jednakosti, već jednakosti unutar tolerancije (npr. vrijednosti unutar raspona od −0,0002 do 0,0002 smatrat će se jednakim kao 0, kad se izračunavaju kontrole).

en: When loading a font in sfnt format (TrueType, OpenType, etc.),
    ask the user to specify which cmap to use initially.
hr_HR: Prilikom učitavanja fonta u sfnt formatu (TrueType, OpenType, itd.),
    zatraži od korisnika mapiranje znakova koje će se izvorno koristiti.

en: When loading a truetype or opentype font which has both a unicode
    and a CJK encoding table, use this flag to specify which
    should be loaded for the font.
hr_HR: Prilikom učitavanja TrueType ili OpenType fonta koji ima i unicode
    i KJK tablicu kodiranja, koristi ovu oznaku za određivanje kodiranja,
    koje će se učitati.

en: When loading tt instrs from sfd: %s
hr_HR: Tijekom učitavanja TT instrukcija iz SFD-a: %s

en: When merging two CID keyed fonts, they must have the same Registry and Ordering, and the font being merged into (the mergee) must have a supplement which is at least as recent as the other's. Furthermore the mergee must have at least as many subfonts as the merger.
hr_HR: Prilikom sjedinjavanja dvaju CID fonta, fontovi moraju imati isti registar i redoslijed, a font u koji se sjedinjuje, mora imati dodatak koji je nov, barem kao u drugom. Nadalje, font u koji se sjedinjuje mora imati najmanje onoliko podfontova koliko ih ima font koji se sjedinjuje.

en: When moving one end point of a spline but not the other
    interpolate the control points between the two.
hr_HR: Prilikom premještanja jedne krajnje točke krivulje, bez
    istovremenog premještanja druge krajnje točke,
    ne interpoliraj kontrolne točke između njih.

en: When placing grave and acute accents above letters, should
    FontForge center them based on their full width, or
    should it just center based on the lowest point
    of the accent.
hr_HR: Prilikom postavljanja naglasaka 'grave' i 'acute' iznad slova,
    želiš li da ih FontForge centrira na temelju njihove pune širine
    ili na temelju najniže točke naglaska.

en: When serifs are removed (as first two in "m"), replace with:
hr_HR: Prilikom uklanjanja serifa (kao kod prva dva u slovu „m”), zamijeni s:

en: When the hint's position is changed
    adjust the postion of any points
    which lie on that hint
hr_HR: Kad se prmijeni pozicija kontrole,
    podesi pozicije svih točaka koje se
    nalaze na toj kontroli.

en: When the measure tool is active and when the mouse pointer is within this many pixels
    of one of the various interesting features (baseline,
    width, grid splines, etc.) the pointer will snap
    to that feature.
hr_HR: Kad je alat za mjerenje aktivan i kad je pokazivač miša udaljen ovoliko piksela
    od jedne od raznih značajki (osnovne pismovne linije, širine, krivulja mreže i sl.),
    pokazivač će se privući na tu značajku.

en: When the mouse pointer is within this many pixels
    of one of the various interesting features (baseline,
    width, grid splines, etc.) the pointer will snap
    to that feature.
hr_HR: Kad je pokazivač miša udaljen ovoliko piksela
    od jedne od raznih značajki (osnovne pismovne linije,
    širine, krivulja mreže i sl.), pokazivač će se privući
    na tu značajku.

en: When the search path is a single open contour, the replace pattern must also be.
hr_HR: Kad je tražena kontura jedna otvorena kontura, zamjenski uzorak mora također biti takva.

en: When the user clicks in the editing window, round the location to the nearest integers.
hr_HR: Kad korisnik klikne na uređivački prozor, zaokruži mjesto na najbliže cijele brojeve.

en: Whether fonts loaded from the disk should retain their splines
    with the original order (quadratic or cubic), or whether the
    splines should be converted to the default order for new fonts
    (see NewFontsQuadratic).
hr_HR: Hoće li fontovi učitani s diska zadržati njihove izvorne
    krivulje (kvadratne ili kubične) ili treba li krivulje pretvoriti
    u zadanu vrstu za nove fontove (vidi opciju
    „Kvadratne krivulje za novi font”).

en: Whether new fonts should contain splines of quadratic (truetype)
    or cubic (postscript & opentype).
hr_HR: Hoće li novi fontovi sadržati kvadratne (TrueType) ili
    kubične (PostScript i OpenType) krivulje.

en: Whether or not to try to discover and import Python plugins.
hr_HR: Treba li se pokušati otkriti i uvesti Python dodatke.

en: Whether or not to warn you if you have an unsaved script in the «Execute Script» dialog.
hr_HR: Da li upozoravati o nespremljenim skriptima u dijalogu „Izvrši skriptu”.

en: Whether to use mac-like icons to indicate modifiers (for instance ^ for Control)
    or to use an abbreviation (for instance "Cnt-")
hr_HR: Želiš li koristiti mac-ikone za označivanje modifikatora (na primjer ^ za Control)
    ili kratice (na primjer "Cnt-")

en: Which archived item should be opened?
hr_HR: Koju stavku arhive želiš otvoriti?

en: White Space
hr_HR: Bjelina

en: White space to be left between math formulae
    to ensure proper line spacing.
hr_HR: Bjelina između matematičkih formula
    za izradu pravilnog proreda.

en: Whoops, Ran out of spiros
hr_HR: Joj, nema više spiroa

en: Whoops, attempt to name anchors in a subtable which doesn't contain any
hr_HR: Joj, pokušaj imenovanja sidra u pod-tablici koja ne sadrži niti jedno

en: Whoops, bad spiro command %d
hr_HR: Joj, neispravna spiro naredba %d

en: Whoops, contours must begin with a move to
hr_HR: Joj, konture moraju započeti s 'move to'

en: Whoops, more names than lookups
hr_HR: Joj, više naziva nego tablica definicija

en: Whoops, more names than subtables of lookup %s
hr_HR: Joj, više naziva nego pod-tablica u tablici definicija %s

en: Whoops, unexpected verb in contour %d.%d
hr_HR: Joj, neočekivana naredba u konturi %d.%d

en: Wide
hr_HR: Široki

en: Width
hr_HR: Širina

en: Width Color
hr_HR: Boja za širine

en: Width Guide Color
hr_HR: Boja vodilica za širinu stošca

en: Width _Class
hr_HR: Klasa _širine

en: Width of Vertical Stems:
hr_HR: Širina uspravnih poteza:

en: Width or height arguments to imagemask contain invalid values
    (either negative or they require more data than provided).
hr_HR: Argumenti slikovne maske za širinu i visinu sadrže neispravne vrijednosti
    (ili su negativne ili zahtijevaju više podataka nego upisano).

en: Width/Height of Thick Stems:
hr_HR: Širina/Visina debelih poteza:

en: Width/Height of Thin Stems:
hr_HR: Širina/Visina tankih poteza:

en: Width:
hr_HR: Širina:

en: Width: %d
    Count: %d
    Percentage of Max: %d%%
hr_HR: Širina: %d
    Broj: %d
    Postotak maksimalnog: %d%%

en: Width: %d-%d (%d)
    Count: %d (%d)
    Percentage of Max: %d%%
hr_HR: Širina: %d-%d (%d)
    Broj: %d (%d)
    Postotak maksimalnog: %d%%

en: Wild Brush - Drips a lot
hr_HR: DIvlja četka – s puno mrlja

en: Win Ascent Offset:
hr_HR: Win uzlazni potez, odmak:

en: Win Ascent:
hr_HR: Win uzlazni potez:

en: Win Descent Offset:
hr_HR: Win silazni potez, odmak:

en: Win Descent:
hr_HR: Win silazni potez:

en: Win _Ascent Offset:
hr_HR: Win _uzlazni potez, odmak:

en: Win _Descent Offset:
hr_HR: Win _silazni potez, odmak:

en: Window
hr_HR: Prozor

en: Windows Latin ("ANSI")
hr_HR: Windows Latinica (ANSI)

en: Windows will reject fonts with an OS/2 version number of 0
hr_HR: Windows će odbaciti fontove s OS/2 verzijom od 0

en: Windows will reject otf (cff) fonts with an OS/2 version number of 1
hr_HR: Windows će odbaciti otf (cff) fontove s OS/2 verzijom od 1

en: Windows-compatible 'kern'
hr_HR: Windows-kompatibilni 'kern'

en: Woff Major Version:
hr_HR: Woff verzija:

en: Woff Minor Version:
hr_HR: Woff pod-verzija:

en: Woods Cree
hr_HR: Cree šume

en: Wrap Pos:
hr_HR: Pozicija prelamanja:

en: Write failed
hr_HR: Neuspjelo zapisivanje

en: WritePNGInSFD
hr_HR: Zapiši PNG u SFD

en: Wrong Direction
hr_HR: Krivi smjer

en: Wrong number of entries in %s
hr_HR: Krivi broj zapisa u %s

en: Wrong type of SFD file
hr_HR: Kriva vrsta SFD datoteke

en: X Bitmap
hr_HR: X bitmap

note: GT: an expression describing the transformation applied to the X coordinate
en: X Expr:
hr_HR: X izraz:

en: X Movement
hr_HR: X pokret

en: X Pixmap
hr_HR: X pixmap

en: X Repeat Count
hr_HR: Broj X ponavljanja

en: X Resource Editor
hr_HR: X uređivač za resurse

en: X Scale Factor
hr_HR: Faktor X skaliranja

en: X11 bitmap only sfnt (otb)
hr_HR: Samo X11 bitmap 'sfnt' (otb)

en: XHeight Percent
hr_HR: Postotak visine kurenta

en: XHeight Percent:
hr_HR: Postotak visine kurenta:

en: XHeight:
hr_HR: Visina kurenta:

en: XUID-Base
hr_HR: XUID-osnova

note: GT: an expression describing the transformation applied to the Y coordinate
en: Y Expr:
hr_HR: Y izraz:

en: Y Movement
hr_HR: Y pokret

en: Y Repeat Count
hr_HR: Broj Y ponavljanja

en: Y Scale Factor
hr_HR: Faktor Y skaliranja

en: Y near¹ _standard heights
hr_HR: Y blizu¹ _standardnih visina

en: Y-Cree
hr_HR: Cree-Y

en: Yakut
hr_HR: Jakutski

en: Yes
hr_HR: Da

en: Yes to _All
hr_HR: Da za _sve

en: Yes, and don't _remind me again
hr_HR: Da i ne podsjećaj me više

en: Yezidi
hr_HR: Jesidski

en: Yi Classic
hr_HR: Yi klasični

en: Yi Modern
hr_HR: Yi moderni

en: Yi Radicals
hr_HR: Yi radikali

en: Yi Syllables
hr_HR: Yi slogovi

en: Yi Syllables/Radicals
hr_HR: Yi slogovi/radikali

en: Yiddish
hr_HR: Jidiš

en: Yijing Hexagram Symbols
hr_HR: Yijing heksagramski simboli

en: Yoruba
hr_HR: Jorubški

en: You appear to have an old editing session on %s.
    Would you like to recover it?
hr_HR: Čini se da imaš staru uređivačku sesiju na %s.
    Želiš li je spasiti?

en: You are about to change the last quadratic
    layer to cubic. When this happens FontForge
    will remove all truetype instructions.
    
    This cannot be undone.
    
    Is this really your intent?
hr_HR: Mijenjaš posljednji sloj kvadratnih krivulja,
    u sloj kubičnih. Kad se to dogodi, FontForge
    će ukloniti sve TrueType instrukcije.
    
    Ovu radnju nije moguće poništiti.
    
    Je li to doista tvoja namjera?

en: You are about to delete a layer.
    This will lose all contours in that layer.
    If this is the last quadratic layer it will
    lose all truetype instructions.
    
    Deleting a layer cannot be undone.
    
    Is this really your intent?
hr_HR: Izbrisati ćeš sloj.
    Time ćeš izgubiti sve konture u tom sloju.
    Ako je ovo posljednji sloj kvadratnih krivulja,
    izgubit će se sve TrueType instrukcije.
    
    Brisanje sloja nije moguće poništiti.
    
    Je li to doista tvoja namjera?

en: You are attempting to clear %.30s which is referred to by
    another character. Are you sure you want to clear it?
hr_HR: Pokušavaš izbrisati %.30s na koji se jedan drugi znak
    referencira. Sigurno to želiš izbrisati?

en: You are attempting to paste a reference to %1$s into %2$s.
    But %1$s does not exist in this font, nor can I find the original character referred to.
    It will not be copied.
hr_HR: Pokušavaš umetnuti referencu na %1$s u %2$s.
    Međutim, %1$s ne postoji u ovom fontu, niti je mogu naći izvorni znak, na koji se referencira.
    Neće se kopirati.

en: You are attempting to paste a reference to %1$s into %2$s.
    But %1$s does not exist in this font.
    Would you like to copy the original splines (or delete the reference)?
hr_HR: Pokušavaš umetnuti referencu na %1$s u %2$s.
    Međutim, %1$s ne postoji u ovom fontu.
    Želiš li kopirati originalne krivulje (ili izbrisati referencu)?

en: You are attempting to paste glyph instructions from one font to another. Generally this will not work unless the 'prep', 'fpgm' and 'cvt ' tables are the same.
    Do you want to continue anyway?
hr_HR: Pokušavaš umetnuti instrukcije grafema iz jednog fonta u drugi. To uglavnom neće raditi, ako tablice 'prep', 'fpgm' i 'cvt' nisu iste.
    Želiš li ipak nastaviti?

en: You are attempting to save a CID font in a non-CID format. This is ok, but it means that only the current sub-font will be saved.
    Is that what you want?
hr_HR: Pokušavaš spremiti CID font u ne-CID formatu. To je u redu, ali znači, da će samo trenutačni pod-font biti spremljen.
    Je li to što želiš?

en: You are deleting the last anchor point in this character.
    Doing so will cause this dialog to close, is that what you want?
hr_HR: Brišeš točku zadnjeg sidra u ovom znaku.
    Time će se dijaloški okvir zatvoriti. Želiš li to?

en: You changed the point numbering
hr_HR: Pobrojavanje točaka je promijenjeno

en: You do not have permission to read %.100s
hr_HR: Nemaš korisničkih prava za čitanje datoteke %.100s

en: You have an unsaved script in the «Execute Script» dialog. Do you intend to discard it?
hr_HR: U dijalogu „Izvrši skriptu” se nalazi nespremljena skripta. Namjeravaš li je izbaciti?

en: You have changed the transformation matrix, do you wish to use the new version?
hr_HR: Matrica transformacije je promijenjena. Želiš li koristiti novu verziju?

en: You have changed this font's name without changing the UniqueID (or XUID).
    This is probably not a good idea, would you like me to
    generate a random new value?
hr_HR: Naziv fonta je promijenjen, bez promjene jedinstvenog ID-a (ili XUID-a).
    Ovo vjerojatno nije dobra ideja. Želiš li dozvoliti stvaranje slučajne
    nove vrijednosti?

en: You have just changed the point numbering of glyph %s.%s%s%s
hr_HR: Pobrojavanje točaka je promijenjeno za grafem %s.%s%s%s

en: You may change the default instance of this font
hr_HR: Možeš promijeniti zadanu instancu fonta

en: You may create a script menu containing up to 10 frequently used scripts
    Each entry in the menu needs both a name to display in the menu and
    a script file to execute. The menu name may contain any unicode characters.
    The button labeled "..." will allow you to browse for a script file.
hr_HR: Moguće je stvoriti izbornik skripata koji sadrži do 10 često korištenih skripata.
    Svaki unos u izborniku treba prikazati naziv u izborniku i datoteku skripata
    koja se treba izvršiti. Naziv u izborniku može sadržati unicode znakove.
    Gumb s etiketom „…” omogućuje traženje datoteke skripata.

en: You may create a script menu containing up to 10 frequently used scripts.
    Each entry in the menu needs both a name to display in the menu and
    a script file to execute. The menu name may contain any unicode characters.
    The button labeled "..." will allow you to browse for a script file.
hr_HR: Moguće je stvoriti izbornik skripata koji sadrži do 10 često korištenih skripta.
    Svaki unos u izborniku treba prikazati naziv u izborniku i datoteku skripata
    koja se treba izvršiti. Naziv u izborniku može sadržati unicode znakove.
    Gumb s etiketom „…” omogućuje traženje datoteke skripata.

en: You may not paste a reference into this window
hr_HR: Ne smiješ umetnuti referencu u ovaj prozor

en: You may not rename any of the base glyphs, but your selection overlaps the set of base glyphs.
hr_HR: Ne smiješ preimenovati bilo koji osnovni grafem, ali se tvoj odabir preklapa sa skupom osnovnih grafema.

en: You may not select both variants of 'f'
hr_HR: Ne smiješ odabrati obje varijante od 'f'

en: You may not use spiros
hr_HR: Ne smiješ koristiti spiro

note: GT: The following strings should be concatenated together, the result GT: translated, and then broken into lines by hand. I'm sure it would GT: be better to specify this all as one string, but my widgets won't support GT: that
en: You may specify the new instance of this font
hr_HR: Možeš odrediti novu instancu fonta

en: You must choose a lookup type
hr_HR: Moraš odabrati vrstu tablice definicija

en: You must draw a line
hr_HR: Moraš nacrtati liniju

en: You must draw a line, with at most one additional point
hr_HR: Moraš nacrtati liniju, s ne više od jedne dodatne točke

en: You must install the freetype library before using this command.
hr_HR: Moraš instalirati freetype biblioteku prije primjene ove naredbe.

en: You must name the lookup.
hr_HR: Moraš imenovati tablicu definicija.

en: You must provide a glyph extension
hr_HR: Moraš zadati grafemski sufiks

en: You must provide at least one name here
hr_HR: Ovdje moraš odrediti barem jedan naziv

en: You must select a Lookup Type.
hr_HR: Moraš odabrati vrstu tablice definicija.

en: You must select a glyph before you can import an image into it
hr_HR: Za uvoz slike moraš najprije odabrati grafem

en: You must select a lookup subtable to contain this kerning pair
hr_HR: Moraš odabrati pod-tablicu tablice definicija koja će sadržati ovaj podrezani par

en: You must select at least one language for each script.
hr_HR: Moraš odabrati barem jedno pismo ya svako pismo.

en: You must select at least one language.
    Use the "Default" language if nothing else fits.
hr_HR: Moraš odabrati barem jedan jezik.
    Koristi 'Zadani' jezik, ako ništa ne drugo ne paše.

en: You must select at least one script if you provide a feature tag.
hr_HR: Moraš odabrati barem jedno pismo, ako dodaješ oznaku font-funkcija.

en: You must specify a glyph extension
hr_HR: Moraš zadati grafemski sufiks

en: You must specify a glyph name for subtable %s
hr_HR: Moraš odrediti naziv grafema za pod-tablicu %s

en: You must specify a medial tile
hr_HR: Moraš odrediti jednu srednju pločicu

en: You must specify a pattern
hr_HR: Moraš odrediti jedan uzorak

en: You must specify a replacement glyph for %s
hr_HR: Moraš zadati zamjenski grafem za %s

en: You must specify a standard type1 extension (.pfb or .pfa)
hr_HR: Moraš odrediti standardni Type1 sufiks (.pfb ili .pfa)

en: You must specify an isolated (or medial) tile
hr_HR: Moraš odrediti jednu samostalnu (ili srednju) pločicu

en: You should only specify the TrueType Unique Font Identification string in one language. This font has more. Do you want to continue anyway?
hr_HR: Moraš navesti jedinstveni TrueType identifikatorski niz fonta na samo jednom jeziku. Ovaj font ih ima više. Želiš li ipak nastaviti?

en: You tried to save with the filename %s but it was saved as %s.
hr_HR: Pokušavaš spremiti kao „%s”, ali je spremljeno kao „%s”.

en: You will get better instructions if you fill in the Private dictionary, Element->Font Info->Private, for the font
hr_HR: Dobit češ bolje rezultate za font, ako ispuniš polja privatnog rječnika, „Element -> Informacije o fontu -> Private”

en: Your file %s has been recovered.
    You must now Save your file to continue working on it.
hr_HR: Tvoja datoteka %s je obnovljena.
    Za daljnje obrađivanje datoteke, moraš je sad spremiti.

en: Your font has a 2 byte encoding, but you are attempting to save it in a format that only supports one byte encodings. This means that you won't be able to access anything after the first 256 characters without reencoding the font.
    
    Do you want to proceed anyway?
hr_HR: Tvoj font ima 2-bajtno kodiranje, ali ga pokušavaš spremiti u formatu, koji podržava samo jednobajtno kodiranje. To znači, da bez ponovnog kodiranja fonta, nećeš moći koristiti znakove nakon prvih 256 znakova.
    
    Želiš li svejedno nastaviti?

en: Your font has exactly 65535 glyphs. Encoding 65535 is the limit and is often used as a magic             value, so it may cause quirks.
hr_HR: Tvoj font ima točno 65535 grafema. Kodirati 65535 znakova je granica i često se koristi kao čarobna vrijednost, pa može uzrokovati čudne rezultate.

en: Your font is missing the dotlessi glyph,
    please add it and remake your accented glyphs
hr_HR: Tvojem fontu nedostaje grafem 'dotlessi'.
    Dodaj ga i ponovo izradi grafeme s naglascima

note: GT: Adobe decided that a dotless j glyph was needed, assigned a code GT: point to it in the private use area, and named it "dotlessj". Then GT: years later the Unicode people decided one was needed and assigned GT: it U+0237, so that's now the official code point and it is named GT: "uni0237". The n
en: Your font is missing the uni0237 glyph,
    and the deprecated dotlessj glyph,
    please add the former and remake your accented glyphs
hr_HR: Tvojem fontu nedostaje grafem 'uni0237'
    i zastarjeli grafem 'dotlessj'.
    Dodaj 'dotlessj' i ponovo izradi grafeme s naglascima

en: Your version of the freetype library does not contain the bytecode interpreter.
hr_HR: Verzija tvoje freetype biblioteke ne sadrži interpreter bajkoda.

en: Z_oom out
hr_HR: S_manji

en: Zanabazar Square
hr_HR: Zanabazar kvadratno

en: Znamenny Musical Notation
hr_HR: Znamenny, glazbena notacija

en: Zone:
hr_HR: Zona:

en: Zones
hr_HR: Zone

en: Zoom _in
hr_HR: Po_većaj

en: [%d] (%g,%g) %g x %g length %g
hr_HR: [%d] (%g,%g) %g × %g duljina %g

en: _128 pixel outline
hr_HR: Kontura: _128 piksela

en: _16x4 cell window
hr_HR: Prozor: _16 × 4 polja

en: _24 pixel outline
hr_HR: Kontura: _24 piksela

en: _36 pixel outline
hr_HR: Kontura: _36 piksela

en: _3D Rotate
hr_HR: _3D rotacija

en: _48 pixel outline
hr_HR: Kontura: _48 piksela

en: _72 pixel outline
hr_HR: Kontura: _72 piksela

en: _8x2  cell window
hr_HR: Prozor: _8 × 2 polja

en: _96 pixel outline
hr_HR: Kontura: _96 piksela

en: _AA
hr_HR: _Zaglađeni rubovi

en: _About...
hr_HR: _O programu …

en: _Accept inexact
hr_HR: _Prihvati nejednake

en: _Activate Spiro
hr_HR: _Aktiviraj Spiro

en: _Add
hr_HR: _Dodaj

en: _Add 'aalt' features
hr_HR: _Dodaj 'aalt' font-funkcije

en: _Add Anchor
hr_HR: _Dodaj sidro

en: _Add Diff Outlines to Background
hr_HR: _Dodaj konture koje se razlikuju, u stražnji sloj

en: _Add Encoding Slots...
hr_HR: _Dodaj kodirano polje …

en: _Add HHint
hr_HR: D_odaj vodoravnu kontrolu

en: _Add Selected
hr_HR: _Dodaj odabrano

en: _Advance Width only
hr_HR: _Samo širina stožca

note: GT: Align these points to their average position
en: _Align Points
hr_HR: _Poravnaj točke

en: _All Fonts
hr_HR: _Svih fontova

en: _Alphabetic
hr_HR: _Abecednim redom

en: _Alter Class
hr_HR: _Promijeni klasu

en: _Always raise this dialog when exporting
hr_HR: _Uvijek prikaži ovaj dijalog prilikom izvoza

en: _Always raise this dialog when importing
hr_HR: _Uvijek prikaži ovaj dijalog prilikom uvoza

en: _Anchor Control...
hr_HR: Kontrola _sidra …

en: _Anchored Pairs
hr_HR: _Usidreni parovi

en: _Anchors
hr_HR: _Sidra

en: _Anti Alias
hr_HR: _Sa zaglađivanjem rubova

en: _Anti-Aliased
hr_HR: Sa zaglađivanjem rubova

en: _Apply
hr_HR: _Primijeni

en: _Apply to All
hr_HR: _Primijeni na sve

en: _Apply to Selection
hr_HR: Primijeni na _odabir

en: _Arm Style
hr_HR: Stil potez_a

en: _Around
hr_HR: _Približno

en: _Ascent:
hr_HR: _Uzlazni potez:

en: _Ask
hr_HR: _Pitaj

en: _Aspect
hr_HR: _Oblik

en: _Aspect Ratio
hr_HR: Omj_er

en: _Auto
hr_HR: _Automatski

en: _Auto Width...
hr_HR: _Automatska širina …

en: _AutoKern Selected
hr_HR: _Automatsko podrezivanje odabranog

en: _BDF Info...
hr_HR: _BDF informacije …

note: GT: Background, make it short
en: _Back
hr_HR: _Stražnji

en: _Base Filename:
hr_HR: _Osnovni naziv datoteke:

en: _Base:
hr_HR: _Osnova:

en: _Bigger Pixel Size
hr_HR: _Veća veličina piksela

en: _Bigger Point Size
hr_HR: _Veća veličina

en: _Blend to New Font...
hr_HR: Stopi u _novi font …

note: GT: You might not want to translate this, it's a keyword in PostScript font files
en: _BlueValues
hr_HR: '_BlueValues' kontrole

en: _Both
hr_HR: _Oboje

en: _Bottom
hr_HR: Na _dno

en: _Bottom hint:
hr_HR: _Donja kontrola:

en: _Bottom:
hr_HR: _Donja granica:

en: _Browse
hr_HR: _Pretraži

en: _Build Accented Glyph
hr_HR: Izradi grafem s _naglaskom

en: _Build Syllables
hr_HR: _Izgradi slogove

en: _Butt
hr_HR: _Ravni vrh

en: _By Base Char
hr_HR: Po _osnovnom znaku

en: _CJK
hr_HR: _KJK

en: _Cancel
hr_HR: _Odustani

en: _Center in Width
hr_HR: _Centriraj u širini stošca

en: _Change Supplement...
hr_HR: _Promijeni dopunu …

en: _Changed Glyphs
hr_HR: _Promijenjeni grafemi

en: _Circular (Elliptical)
hr_HR: _Krug
    (eliptično)

en: _Class
hr_HR: _Klasa

en: _Clear HStem
hr_HR: Izbriši kontrole _vodoravnih poteza

en: _Clear Hints
hr_HR: Uklo_ni kontrole

en: _Close
hr_HR: Za_tvori

en: _Cluster
hr_HR: _Kluster

en: _Compact
hr_HR: _Kompaktno

en: _Compact (hide unused glyphs)
hr_HR: _Kompaktno (sakrij nekorištene grafeme)

en: _Condense/Extend...
hr_HR: _Suzi/Proširi …

en: _Configure
hr_HR: Po_stavi

en: _Contrast
hr_HR: _Kontrast

en: _Control Point Info
hr_HR: Informacije o _kontrolnoj točci

en: _Control Points near horizontal/vertical
hr_HR: _Kontrolne točke blizu horizontale/vertikale

en: _Convert to CID
hr_HR: Konvertiraj u _CID

en: _Copies:
hr_HR: _Broj kopija:

en: _Copy
hr_HR: _Kopiraj

en: _Correct Direction
hr_HR: Ispra_vi smjer

en: _Correct Direction (PS/EPS)
hr_HR: _Ispravi smjer (PS/EPS)

note: GT: Here (and following) MM means "MultiMaster"
en: _Create MM...
hr_HR: _Stvori MM …

en: _Create Pair
hr_HR: _Stvori par

en: _Curve
hr_HR: _Krivulja

en: _Debug...
hr_HR: Otk_lanjanje grešaka …

en: _Default New Entries to First
hr_HR: _Novi unosi kao prvi

en: _Default Separation:
hr_HR: _Zadani razmak:

en: _Default Using Suffix:
hr_HR: _Zadani suffiks:

en: _Delete
hr_HR: _Izbriši

en: _Descent:
hr_HR: _Silazni potez:

en: _Deselect All
hr_HR: _Odznači sve

en: _Detach
hr_HR: _Odspoji

en: _Detach Glyphs
hr_HR: Od_spoji grafeme

en: _Diagonal Hints
hr_HR: _Dijagonalne kontrole

en: _Disable
hr_HR: _Deaktiviraj

en: _Display Compositions...
hr_HR: _Prikaži sastavljanja …

en: _Displayed Font
hr_HR: _Prikazanih fontova

en: _Docked Palettes
hr_HR: _Prikačene palete

en: _Don't AutoHint
hr_HR: Bez automatskih _kontrola

en: _Don't Expand
hr_HR: _Ne proširuj

en: _Don't Save
hr_HR: _Nemoj spremiti

en: _Done
hr_HR: _Gotovo

en: _Down
hr_HR: _Dolje

en: _Earlier
hr_HR: P_rijašnju

en: _Edges near horizontal/vertical
hr_HR: _Rubovi blizu horizontale/vertikale

en: _Edit
hr_HR: _Uredi

en: _Edit Data
hr_HR: Uredi podat_ke

en: _Edit Instructions...
hr_HR: Ur_edi instrukcije …

en: _Edit...
hr_HR: Ur_edi...

en: _Em Size:
hr_HR: _Veličina četverca:

en: _Embeddable
hr_HR: _Ugrađivanje

en: _Enable
hr_HR: _Aktiviraj

en: _Enabled
hr_HR: _Aktivirano

en: _Encoding Hex
hr_HR: Heksadecimalni _kȏd

en: _Error Limit:
hr_HR: _Granica grešaka:

en: _Exact
hr_HR: _Točno

en: _Exclude
hr_HR: Is_ključi

en: _Expand Stroke...
hr_HR: Proširi pot_ez …

en: _Extend Cap:
hr_HR: _Proširi vrh linije:

en: _Extrema
hr_HR: _Ekstremi

en: _Family Name:
hr_HR: Naziv _obitelji:

en: _Feature:
hr_HR: _Font-funkcija:

en: _File
hr_HR: _Datoteka

en: _Fill
hr_HR: _Ispuna

en: _Filter
hr_HR: _Filtar

en: _Find Intersections
hr_HR: _Naži presijecanja

en: _First
hr_HR: Pr_vu

en: _First Point
hr_HR: Pr_va točka

en: _Fit
hr_HR: Prila_godi

en: _Fit to font bounding box
hr_HR: Prilagodi veličini graničnog okvira _fonta

en: _Flatten
hr_HR: Izra_vnaj

en: _Flatten bumps on lines
hr_HR: _Izgladi neravnine na linijama

en: _Font Info...
hr_HR: Informacije o _fontu …

en: _Force Encoding
hr_HR: P_risili kodiranje

en: _Forget about it
hr_HR: Zaboravi _ovo

en: _Freehand
hr_HR: Prosto_ručno

en: _From this class
hr_HR: Iz _ove klase

en: _Full Font Display
hr_HR: _Prikaži cijeli font

en: _G2 Curve
hr_HR: _G2 krivulja

en: _Gap:
hr_HR: _Razmak:

en: _Generate
hr_HR: _Stvori

en: _Generate Fonts...
hr_HR: Stvori _fontove …

en: _Give Up
hr_HR: _Odustani

en: _Glyph Image
hr_HR: Slike _grafema

en: _Glyph Info...
hr_HR: _Informacije o grafemu …

en: _Glyph Tabs
hr_HR: _Kartice grafema

en: _Glyphs Worth Outputting
hr_HR: _Grafemi koje se isplati iznositi

en: _Goto
hr_HR: Prijeđi _na

en: _Guess
hr_HR: _Pogodi

note: GT: Guide layer, make it short
en: _Guide
hr_HR: _Vodilice

en: _HHead Ascent Offset:
hr_HR: _HHead uzlazni potez, odmak:

en: _HStem
hr_HR: _Vodoravni potez

en: _HVCurve
hr_HR: Krivulja _vodoravno i uspravno

en: _Height:
hr_HR: Visi_na:

en: _Help
hr_HR: Po_moć

en: _Hide
hr_HR: _Sakrij

en: _Hide Unused Columns
hr_HR: _Sakrij neupotrebljene stupce

en: _Hinting Needed
hr_HR: _Potrebne su kontrole za optimiranje prikaza

en: _Hints controlling no points
hr_HR: _Kontrole nepovezane s točkama

en: _Horizontal
hr_HR: _Vodoravno

en: _Horizontal Baselines...
hr_HR: _Vodoravna osnovna pismovna linija …

en: _Horizontal Hints
hr_HR: _Vodoravne kontrole

en: _IBM Family:
hr_HR: _IBM obitelj:

en: _IDEFs
hr_HR: _IDEF-ovi

en: _Import
hr_HR: _Uvezi

en: _Import...
hr_HR: _Uvezi …

en: _Index
hr_HR: _Indeks

en: _Inline
hr_HR: _Unutarnja kontura

en: _Insert
hr_HR: Umetn_i

en: _Insert Random Text...
hr_HR: _Umetni slučajni tekst …

en: _Interpolated
hr_HR: _Interpolirano

en: _Intersect
hr_HR: Pre_sijeci

en: _Invert Selection
hr_HR: Pre_okreni odabir

en: _Italic Angle:
hr_HR: Kut kur_ziva:

en: _Italic...
hr_HR: _Kurziv …

en: _Join
hr_HR: Spo_ji

en: _Join Limit:
hr_HR: _Ograničenje spoja:

en: _Justification...
hr_HR: _Poravnanje …

en: _Kern Pairs
hr_HR: _Parovi podrezivanja

en: _Kerning only
hr_HR: Samo _podrezivanje

en: _Kind
hr_HR: Vrst_a

en: _Knife
hr_HR: _Nož

en: _LCG
hr_HR: _LĆG

en: _Language
hr_HR: _Jeziku

en: _Language:
hr_HR: _Jezik:

en: _Last
hr_HR: _Posljednju

en: _Layers
hr_HR: _Slojevi

en: _Left
hr_HR: Lije_vo

en: _Left Constraint
hr_HR: _Lijevo ograničenje

en: _Letterform
hr_HR: _Oblik slova

en: _License...
hr_HR: _Licenca …

en: _Ligatures
hr_HR: _Ligature

en: _Lining
hr_HR: _Vrsta crtanja

en: _Load
hr_HR: _Učitaj

en: _Load Encoding...
hr_HR: Uči_taj kodiranje …

en: _Loops:
hr_HR: _Broj petlja:

en: _MATH Info...
hr_HR: _MATH informacije …

en: _Magnify
hr_HR: _Povećaj

note: GT: Make this (selected) point the first point in the glyph
en: _Make First
hr_HR: _Postavi kao prvu

en: _Match Fuzziness:
hr_HR: Usporedi _netočne:

en: _Maximum distance between points in a region
hr_HR: _Maksimalni razmak između točaka u području

en: _Merge
hr_HR: _Sjedini

en: _Merge Feature Info...
hr_HR: Sj_edini informacije font-funkcija …

en: _Merge Fonts...
hr_HR: Sjedini _fontove …

en: _Metrics
hr_HR: _Metrike

en: _Midline
hr_HR: Sred_nji potez

en: _Min Kern:
hr_HR: _Min. podrezivanje:

en: _Min:
hr_HR: _Min.:

en: _Miter
hr_HR: K_utni spoj

en: _Mixed
hr_HR: Po_miješano

en: _Modify Composition...
hr_HR: _Promijeni sastavljanje …

en: _Mono
hr_HR: _Crno-bijelo

en: _More Info
hr_HR: _Više informacija

en: _More hints than:
hr_HR: _Više kontrola od:

en: _More points than:
hr_HR: _Više točaka od:

en: _Move Points
hr_HR: _Premjesti točke

en: _Multi Size Glyph
hr_HR: Grafem u različitim _veličinama

en: _Multi Size Glyphs
hr_HR: Grafemi u različitim _veličinama

en: _Name
hr_HR: _Nazive

en: _Name Contour
hr_HR: Imenuj k_onturu

en: _Name Point
hr_HR: Im_enuj točku

en: _Name:
hr_HR: _Naziv:

en: _New Composition...
hr_HR: _Novo sastavljanje …

en: _Next
hr_HR: Slj_edeći

en: _Next >
hr_HR: _Sljedeće >

en: _Next Glyph
hr_HR: _Sljedeći grafem

en: _Next Point
hr_HR: _Sljedeća točka

en: _Nib
hr_HR: _Naliv pero

en: _No
hr_HR: _Ne

en: _Non Linear Transform...
hr_HR: Ne-linearna transformacija …

en: _None
hr_HR: _Nijedan

en: _Normal
hr_HR: _Normalno

en: _OK
hr_HR: _U redu

en: _OS/2 Version
hr_HR: _OS/2 verzija

en: _Off
hr_HR: _Isključeno

en: _Ok
hr_HR: _U redu

en: _Open
hr_HR: _Otvori

en: _Options
hr_HR: _Opcije

en: _Order
hr_HR: _Redoslijed

en: _Other
hr_HR: _Drugo

en: _Outline
hr_HR: _Konture

en: _Outline Font
hr_HR: _Konturni font

en: _Outline...
hr_HR: _Vanjska linija …

en: _Overlapped hints
hr_HR: Pre_klapajuće kontrole

en: _Overview
hr_HR: _Pregled

en: _Pad
hr_HR: _Dopuna

en: _Pairs
hr_HR: _Parovi

en: _Palettes
hr_HR: _Palete

en: _Parse
hr_HR: _Obradi

en: _Partial
hr_HR: _Djelomično

en: _Paste
hr_HR: _Zalijepi

en: _Point
hr_HR: _Točka

en: _Point of View Projection...
hr_HR: _Ishodište projekcije …

en: _Pointer
hr_HR: _Pokazivač

en: _Points
hr_HR: _Točke

en: _Points near¹ hint edges
hr_HR: _Točke blizu¹ rubova kontrola

en: _Points too far
hr_HR: Točke koje su pre_daleko

en: _Pointsize Y:
hr_HR: _Veličina Y:

en: _Pointsize:
hr_HR: Veličina u _točkama:

en: _Populate
hr_HR: _Popuni

en: _Prev Glyph
hr_HR: _Prethodni grafem

en: _Prev Point
hr_HR: _Prethodna točka

en: _Print
hr_HR: _Ispiši

en: _Print...
hr_HR: _Ispiši …

en: _Printer:
hr_HR: _Pisač:

en: _Proportion
hr_HR: _Proporcija

en: _Quit
hr_HR: I_zađi

en: _Radius:
hr_HR: Polu_mjer:

en: _Redo
hr_HR: P_onovi

en: _Reencode
hr_HR: _Promijeni kodiranje

en: _References...
hr_HR: _Reference …

en: _Refresh
hr_HR: _Osvježi

en: _Remove
hr_HR: _Ukloni

en: _Remove Empty
hr_HR: _Ukloni prazne

en: _Remove Font
hr_HR: _Ukloni font

en: _Remove Overlap
hr_HR: _Ukloni preklapanja

en: _Replace
hr_HR: _Zamijeni

en: _Replace Glyph...
hr_HR: _Zamijeni grafem …

en: _Retain
hr_HR: _Zadrži

en: _Revert
hr_HR: _Obnovi

en: _Revert All
hr_HR: _Obnovi sve

en: _Revert File
hr_HR: Obnovi datote_ku

en: _Review
hr_HR: _Pregledaj

en: _Review Hints...
hr_HR: Pre_gledaj kontrole …

en: _Right
hr_HR: De_sno

en: _Right Constraint
hr_HR: _Desno ograničenje

en: _Right→
hr_HR: _Desno→

en: _Rotate 90° CW
hr_HR: _Rotiraj za 90 ° nadesno

en: _Round
hr_HR: _Okrugli vrh

en: _Round To Grid
hr_HR: _Zaokruži na mrežu

en: _Ruler
hr_HR: _Ravnalo

en: _Rulers
hr_HR: _Ravnala

en: _Save
hr_HR: _Spremi

en: _Save As...
hr_HR: _Spremi kao …

en: _Save Namelist of Font...
hr_HR: Spre_mi popis naziva grafema …

en: _Save in UTF8
hr_HR: _Spremi u UTF8

en: _Scale
hr_HR: _Skaliraj

en: _Scale Outlines
hr_HR: Skaliraj _konture

en: _Scroll
hr_HR: _Kliži

en: _Search
hr_HR: _Traži

en: _Select
hr_HR: Oda_beri

en: _Separation:
hr_HR: _Razmak:

en: _Serif Variant
hr_HR: Vrsta _serifa

en: _Serifs
hr_HR: _Serifi

en: _Shades
hr_HR: _Sjene

en: _Shadow
hr_HR: _Sjena

en: _Show
hr_HR: _Prikaži

en: _Show ATT
hr_HR: _Prikaži ATT

en: _Show Exact *stem3
hr_HR: _Prikaži točni *stem3

en: _Side Bearings
hr_HR: _Bočni odmaci

en: _Simplify
hr_HR: Po_jednostavni

en: _Size:
hr_HR: _Veličina:

en: _Skew...
hr_HR: _Ukosi …

en: _Skip
hr_HR: _Preskoči

en: _Skip for now
hr_HR: _Za sad preskoči

en: _Smaller Pixel Size
hr_HR: _Manja veličina piksela

en: _Smaller Point Size
hr_HR: _Manja veličina

en: _Sort
hr_HR: _Razvrstaj

en: _Space Points
hr_HR: Raz_makni točke

en: _Spacing
hr_HR: Ši_rine stožaca

en: _Stop
hr_HR: _Zaustavi

en: _String Type
hr_HR: _Vrsti znakovnog niza

en: _Stroked Font
hr_HR: _Potezni font

en: _Substitutions...
hr_HR: _Zamjene …

en: _Tag:
hr_HR: _Oznaka:

en: _Tangent
hr_HR: _Tangenta

en: _Thirds in Width
hr_HR: _Trećinke u širini stošca

en: _Tile
hr_HR: _Poploči

en: _Tool
hr_HR: _Alat

en: _Tools
hr_HR: _Alati

en: _Top
hr_HR: Na _vrh

en: _Top hint:
hr_HR: _Gornja kontrola:

en: _Top:
hr_HR: _Gornja granica:

en: _Topology
hr_HR: _Topologija

en: _Touching
hr_HR: _Dodiravanje

en: _Transform Pen:
hr_HR: _Transformiraj pero:

en: _Transform...
hr_HR: Transformiraj …

en: _Transformations
hr_HR: _Transformacije

en: _TrueType Instructions
hr_HR: _TrueType instrukcija

en: _Twilight Pnt Cnt:
hr_HR: Broj '_Twilight' točaka:

en: _Type3 Multi Layered Font
hr_HR: _Type3 višeslojni font

en: _Typo Ascent Offset:
hr_HR: _Typo uzlazni potez, odmak:

en: _Undo
hr_HR: _Poništi

en: _UniqueID:
hr_HR: _Jedinstvena ID-oznaka:

en: _Unlink
hr_HR: _Odspoji

en: _Unlink All
hr_HR: _Odspoji sve

en: _Up
hr_HR: _Gore

en: _Up↑
hr_HR: _Gore↑

en: _Use It
hr_HR: _Koristi je

en: _Use My Metrics
hr_HR: _Koristi moju metriku

en: _Use Transform (SVG)
hr_HR: _Koristi "transform" (SVG)

en: _VStem
hr_HR: _Uspravni potez

en: _VWidth
hr_HR: _Uspravna širina

en: _Validate...
hr_HR: _Provjeri …

en: _Validation
hr_HR: _Provjera valjanosti

en: _Version
hr_HR: _Verzija

en: _Version:
hr_HR: _Verzija:

en: _Vertical
hr_HR: _Uspravno

en: _Vertical Baselines...
hr_HR: _Uspravne osnovne pismovne linije …

en: _Vertical Hints
hr_HR: _Uspravne kontrole

en: _View
hr_HR: _Prikaz

en: _Warn if inexact
hr_HR: _Obavijesti o nejednakima

en: _Weight
hr_HR: _Debljina:

en: _Weight Class
hr_HR: Klasa _debljine

en: _Width
hr_HR: Š_irina

en: _Width:
hr_HR: Š_irina:

en: _Window
hr_HR: Pro_zor

en: _Window Type
hr_HR: _Vrsta prozora

en: _Wireframe
hr_HR: _3D

en: _Wireframe...
hr_HR: _3D …

en: _X Height:
hr_HR: Visina _kurenta:

en: _X Resource Editor...
hr_HR: _X uređivač resursa …

en: _X near¹
hr_HR: _X blizu¹

en: _X-Ascent
hr_HR: Visina k_urenta

en: _X-Height
hr_HR: Visina k_urenta

en: _XUID:
hr_HR: _XUID-oznaka:

en: _Y near¹
hr_HR: _Y blizu¹

en: _Yes
hr_HR: _Da

en: _Zone:
hr_HR: _Zona:

en: _Zones:
hr_HR: _Zone:

en: accent attachment table
hr_HR: tablica povezivanja naglasaka

en: alternate subs
hr_HR: alternativne zamjene

en: anchor point table
hr_HR: tablica točaka sidra

en: anti-alias merge table
hr_HR: tablica sjedinjavanja zaglađivanjem rubova

en: as Len_gth
hr_HR: kao _duljina

en: as _Length
hr_HR: kao _duljina

en: at position
hr_HR: na poziciji

en: axis variation table
hr_HR: tablica osi varijacija

en: base
hr_HR: osnova

en: baseline table (AAT version)
hr_HR: tablica osnovne pismovne linije (AAT verzija)

en: bitmap data table (AAT version)
hr_HR: tablica bitmap podataka (AAT verzija)

en: bitmap data table (OT version)
hr_HR: tablica bitmap podataka (OT verzija)

en: bitmap font header table
hr_HR: tablica zaglavlja bitmap fonta

en: bitmap location table (AAT version)
hr_HR: tablica bitmap lokacija (AAT verzija)

en: bitmap location table (OT version)
hr_HR: tablica bitmap lokacija (OT verzija)

note: GT: The dialog looks like: GT:   Interpolating between <fontname> and: GT: <list of possible fonts> GT:   by  <50>% GT: So "by" means how much to interpolate.
en: by
hr_HR: ovoliko

en: can't create temporary file
hr_HR: nije moguće stvoriti privremenu mapu

en: character code mapping table
hr_HR: tablica mapiranja znakovnih kodova

en: cidmap entry out of bounds: %s
hr_HR: cidmap zapis je izvan granica: %s

en: classes
hr_HR: klasa

en: color bitmap data table
hr_HR: tablica podataka boja bitmapa

en: color bitmap location table
hr_HR: tablica pozicija boja bitmapa

en: component with no base glyph
hr_HR: komponenta bez osnovnog grafema

en: control value program table
hr_HR: tablica programa za kontrolne vrijednosti

en: control value table
hr_HR: tablica kontrolnih vrijednosti

en: copyright notice
hr_HR: napomena o autorskom pravu

en: couldn't find the character %s
hr_HR: nema znaka %s

en: couldn't write encodings file
hr_HR: nije bilo moguće zapisati datoteku kodiranja

en: coverage
hr_HR: pokrivenosti

en: coverage table extends beyond end of table
hr_HR: tablica pokrivenosti prekoračuje kraj tablice

en: cursive entry
hr_HR: kurzivni ulaz

en: cursive exit
hr_HR: kurzivni izlaz

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "cursive|" GT: English uses "script" to me a general writing style (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean cursive handwriting.
en: cursive|Latin: Handwritten
hr_HR: Latinica: Rukopisni

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "cursive|" GT: English uses "script" to me a general writing style (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean cursive handwriting.
en: cursive|Script
hr_HR: Rukopisni

en: digital signature table
hr_HR: tablica digitalne signature

en: either by explicitly entering the contribution
hr_HR: izričitim zapisivanjem pismovnog reza

en: electronic end user license table
hr_HR: tablica elektroničke korisničke licence

en: em units
hr_HR: jedinica četverca

en: em-units
hr_HR: jedinice četverca

en: embedded bitmap scaling control table
hr_HR: tablica kontrole skaliranja ugrađenih bitmapa

en: extended metamorphosis table
hr_HR: tablica proširene metamorfoze

en: false
hr_HR: netočno

en: family name
hr_HR: obitelj fontova

en: font descriptor table
hr_HR: tablica deskriptora fonta

en: font header table
hr_HR: tablica zaglavlja fonta

en: font metrics table
hr_HR: tablica metrike fonta

en: font name
hr_HR: naziv fonta

en: font program table
hr_HR: tablica font programa

en: font variation table
hr_HR: tablica font varijacija

en: font;fonts;editor;TTF;OTF;typeface;
hr_HR: font;fontovi;editor;TTF;OTF;pismo;

note: GT: Some wit at MIT came up with this ("ontology recapitulates phylogony" is the original)
en: fontology recapitulates file-ogeny
hr_HR: biogeneza fontova

en: full name
hr_HR: puni naziv

en: gaspTableEntry|New
hr_HR: Novi

en: glyph definition table
hr_HR: tablica definicija grafema

en: glyph location table
hr_HR: tablica lokacija grafema

en: glyph name and PostScript compatibility table
hr_HR: tablica naziva grafema i PostScript kompatibilnosti

en: glyph outline table
hr_HR: tablica kontura grafema

en: glyph positioning table
hr_HR: tablica pozicioniranja grafema

en: glyph reference table
hr_HR: tablica referenci grafema

en: glyph substitution table
hr_HR: tablica zamjena grafema

en: glyph to CID mapping table (AAT version)
hr_HR: tablica mapiranja grafema na CID (AAT verzija)

en: glyph variation table
hr_HR: tablica varijacija grafema

en: glyphs
hr_HR: grafema

en: grid-fitting and scan-conversion procedure table
hr_HR: tablica privlačenja na mrežu i zaglađivanja

en: horizontal device metrics table
hr_HR: tablica vodoravne metrike za uređaje

en: horizontal header table
hr_HR: tablica globalne vodoravne metrike

en: horizontal metrics table
hr_HR: tablica vodoravne metrike

en: horizontal metrics variations table
hr_HR: tablica varijacija vodoravne metrike

en: horizontal style table
hr_HR: tablica vodoravnih stilova

en: if smaller than
hr_HR: ako su manje od

note: GT: here "tan" means trigonometric tangent
en: if tan less than
hr_HR: ako je tangenta manja od

en: justification table (AAT version)
hr_HR: tablica poravnanja (AAT verzija)

en: justification table (OT version)
hr_HR: tablica poravnanja (OT verzija)

en: kern pair
hr_HR: podrezani par

en: kerning table
hr_HR: tablica podrezivanja

en: kerning.plist attempts to redefine a class kerning offset.
hr_HR: kerning.plist pokušava nanovo definirati odmak klase podrezivanja.

en: kerning.plist defines an offset between classes in different lookups.
hr_HR: kerning.plist definira odmak između klasa različitih tablica definicija.

en: kerning.plist defines kerning between two glyphs that are already kerned.
hr_HR: kerning.plist definira podrezivanje dvaju grafema koji su već podrezani.

en: kerning.plist defines kerning between two glyphs that are already partially kerned.
hr_HR: kerning.plist definira podrezivanje dvaju grafema koji su već djelomično podrezani.

en: kerning.plist has a non-numeric offset.
hr_HR: kerning.plist ima ne-numerički odmak.

en: kerning.plist references a missing kerning class.
hr_HR: kerning.plist se referencira na nedostajuću klasu podrezivanja.

en: kerning.plist references an entity that is neither a glyph nor a group.
hr_HR: kerning.plist se referencira na entitet koji nije niti grafem niti grupa.

en: language tag table
hr_HR: tablica oznaka jezika

en: layercontents.plist lists no valid layers.
hr_HR: Popis slojeva u layercontents.plist nije ispravan.

en: layout feature table
hr_HR: tablica funkcija rasporeda

en: ligature
hr_HR: ligaturu

en: ligature caret table
hr_HR: tablica znakova umetanja u ligaturama

en: linear threshold table
hr_HR: tablica praga linearne promjene

en: longer than
hr_HR: duže od

en: mark
hr_HR: dijakritički znak

en: math table
hr_HR: tablica matematike

en: maximum profile table
hr_HR: tablica maksimalnih profila

en: metadata table
hr_HR: tablica meta-podataka

en: metamorphosis table
hr_HR: tablica metamorfoze

en: metrics variations table
hr_HR: tablica varijacija metrike

en: multiple subs
hr_HR: višestruke zamjene

en: name table
hr_HR: tablica naziva

en: nohints
hr_HR: bez kontrola

en: of each master design, or by entering the design
hr_HR: svakog mastera dizajna ili zapisivanjem vrijednosti dizajna

en: optical bounds table
hr_HR: tablica optičkih granica

en: pair
hr_HR: par

en: pixels
hr_HR: piksela

en: points|Merge to Line
hr_HR: Sjedini s linijom

en: points|_Merge
hr_HR: _Sjedini

en: position
hr_HR: pozicija

en: positioning
hr_HR: pozicioniranje

en: ppem is different in the two fonts, cowardly refusing to compare glyphs
hr_HR: ppem dvaju fontova je različit, iz bojazni se grafemi ne uspoređuju

en: problfixup|Bad Directions
hr_HR: Neispravni smjerovi

en: problfixup|Mark for Overlap fix before Save
hr_HR: Označi za ispravljanje preklapanja prije spremanja

en: problfixup|Missing Extrema
hr_HR: Nedostaju ekstremi

en: problfixup|Missing Extrema (cautiously)
hr_HR: Nedostaju ekstremi (oprezno)

en: problfixup|Open Contours
hr_HR: Otvorene konture

en: problfixup|Self Intersections
hr_HR: Samo-presijecanje

en: problfixup|Too Many Points
hr_HR: Previše točaka

en: problselect|Bad Direction
hr_HR: Neispravni smjer

en: problselect|Errors
hr_HR: Greške

en: problselect|Missing Extrema
hr_HR: Nedostaju ekstremi

en: problselect|Open Contours
hr_HR: Otvorene konture

en: problselect|Self Intersections
hr_HR: Samo-presijecanje

en: properties table
hr_HR: tablica svojstava

en: return when not in subroutine in %s
hr_HR: vrati kad ne nalazi u podrutini u %s

en: roll out of range in %s
hr_HR: 'roll' izvan granica u %s

en: set the auto FLIP boolean to OFF
hr_HR: postavi automatski logički FLIP na OFF

en: set the auto FLIP boolean to ON
hr_HR: postavi automatski logički FLIP na ON

en: sfnt Revision:
hr_HR: sfnt revizija:

en: sfnt _Revision:
hr_HR: _sfnt revizija:

en: standard bitmap graphics table
hr_HR: tablica standardnih bitmap grafika

en: style attributes table
hr_HR: tablica svojstva stilova

en: substitution
hr_HR: zamjenu

en: subtable
hr_HR: pod-tablica

en: tracking table
hr_HR: tablica spacioniranje

en: true
hr_HR: točno

en: unknown SIL table
hr_HR: tablica nepoznatog SIL-a

en: values for each axis
hr_HR: za svaku os

en: version
hr_HR: verzija

en: vertical device metrics table
hr_HR: tablica uspravne metrike za uređaje

en: vertical header table
hr_HR: tablica globalne uspravne metrike

en: vertical metrics table
hr_HR: tablica uspravne metrike

en: vertical metrics variations table
hr_HR: tablica varijacija uspravne metrike

en: vertical origin table
hr_HR: tablica izvorišta, uspravno

en: weight
hr_HR: debljina

note: GT: English uses "script" to mean a general writing system (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean the general writing system. GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "writing system|" GT: English us
en: writing system|Script
hr_HR: Pismo

en: {Deleted Glyph}
hr_HR: {Izbrisani grafemi}

en: {End of Line}
hr_HR: {Kraj retka}

en: {End of Text}
hr_HR: {Kraj teksta}

en: {Start of Input}
hr_HR: {Početak unosa}

en: {Start of Line}
hr_HR: {Početak retka}

en: ° Clockwise
hr_HR: ° nadesno

note: GT: Sometimes spelled Widdershins. An old word which means counter clockwise. GT: I used it because "counter clockwise" took too much space.
en: ° Withershins
hr_HR: ° nalijevo

en: ¹ "Near" means within
hr_HR: ¹ „Blizu” znači unutar granica

en: ΤεΧ & Math
hr_HR: ΤεΧ i matematika

en: ΤεΧ Base (8r)
hr_HR: ΤεΧ osnova (8r)

en: ΤεΧ Bitmap Fonts
hr_HR: ΤεΧ bitmap fontovi

en: ΤεΧ General
hr_HR: ΤεΧ opće

en: ΤεΧ Math Extension
hr_HR: ΤεΧ matematika prošireno

en: ΤεΧ Math Symbol
hr_HR: ΤεΧ matematički simboli

en: ΤεΧ Names
hr_HR: ΤεΧ nazivi

en: “%s” in %s contains an anchor point (%g,%g) class %s which differs from its counterpart by point matching
hr_HR: "%s" u %s sadrži točku sidra (%g,%g) klase %s, koja se razlikuje od svog ekvivalenta poklapanjem točke

en: “%s” in %s did not contain a pairwise positioning lookup ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d to %s ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d
hr_HR: „%s” u %s ne sadrži tablicu definicija pozicioniranja parova ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d s %s ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d

en: “%s” in %s did not contain a positioning lookup ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d
hr_HR: „%s” u %s ne sadrži tablicu definicija pozicioniranja ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d

en: “%s” in %s did not contain a substitution lookup to %s
hr_HR: „%s” u %s ne sadrži tablicu definicija zamjena za %s

en: “%s” in %s did not contain an anchor point (%g,%g) class %s
hr_HR: „%s” u %s ne sadrži sidro (%g,%g) vrste %s

en: ←_Left
hr_HR: ←_Lijevo

en: ↓_Down
hr_HR: ↓D_olje

en: ∆Curvature: %g
hr_HR: ∆Zakrivljenost: %g

en: ∆x #1
hr_HR: ∆x br.1

en: ∆x #2
hr_HR: ∆x br.2

en: ∆x_adv
hr_HR: ∆x_šir.

en: ∆x_adv #1
hr_HR: ∆x_šir. br.1

en: ∆x_adv #2
hr_HR: ∆x_šir. br.2

en: ∆y #1
hr_HR: ∆y br.1

en: ∆y #2
hr_HR: ∆y br.2

en: ∆y_adv
hr_HR: ∆y_vis.

en: ∆y_adv #1
hr_HR: ∆y_vis. br.1

en: ∆y_adv #2
hr_HR: ∆y_vis. br.2
