fprintd - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Verify a fingerprint
ar: أكّد البصمة

en: Privileges are required to verify fingerprints.
ar: الصلاحيات مطلوبة لتأكيد البصمة.

en: Device was not claimed before use
ar: لم يُحجز الجهاز قبل استخدامه

en: Device already in use by another user
ar: الجهاز يستخدمه مستخدم آخر الآن

en: Place your finger on the fingerprint reader
ar: ضِع إصبعك على قارئ البصمة

en: Place your finger on %s
ar: ضِع إصبعك على %s

en: Swipe your finger across the fingerprint reader
ar: مرر إصبعك خلال قارئ البصمة

en: Swipe your finger across %s
ar: مرر إصبعك خلال %s

en: Place your left thumb on the fingerprint reader
ar: ضِع إبهامك الأيسر على قارئ البصمة

en: Place your left thumb on %s
ar: ضع إبهامك الأيسر على %s

en: Swipe your left thumb across the fingerprint reader
ar: مرر إبهامك الأيسر خلال قارئ البصمة

en: Swipe your left thumb across %s
ar: مرر إبهامك الأيسر خلال %s

en: Place your left index finger on the fingerprint reader
ar: ضِع سبّابتك اليسرى على قارئ البصمة

en: Place your left index finger on %s
ar: ضع سبابتك اليسرى على %s

en: Place your left middle finger on %s
ar: ضع أصبعك الوسطى اليسرى على %s

en: Place your left ring finger on %s
ar: ضع بنصرك الأيسر على %s

en: Place your left little finger on %s
ar: ضع خنصرك الأيسر على %s

en: Place your right thumb on %s
ar: ضع إبهامك الأيمن على %s

en: Place your right index finger on %s
ar: ضع سبابتك اليمنى على %s

en: Place your right middle finger on %s
ar: ضع أصبعك الوسطى اليمنى على %s

en: Place your right ring finger on %s
ar: ضع بنصرك الأيمن على %s

en: Place your right little finger on %s
ar: ضع خنصرك الأيمن على %s

en: Place your finger on the reader again
ar: ضع أصبعك على القارئ مرة أخرى

en: Swipe your finger again
ar: انقر بأصبعك مرة أخرى

en: Swipe was too short, try again
ar: النقرة كانت سريعة، حاول ثانيا

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
ar: لم يكن أصبعك موسطّا، حاول ثانيا

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
ar: ارفع أصبعك، ثم حاول ثانيا
