fprintd - en to eo translation catalogue (19 entries)

en: Verify a fingerprint
eo: Kontroli fingrospuron

en: Privileges are required to verify fingerprints.
eo: Sistemprivilegioj estas bezonate por kontroli fingrospurojn.

en: Device was not claimed before use
eo: Ne pretendis la aparaton antaŭ uzo

en: Device already in use by another user
eo: La aparato jam estas uzate de alia uzanto

en: Place your left thumb on %s
eo: Metu vian maldekstran dikfingron sur %s

en: Place your left index finger on %s
eo: Metu vian maldekstran montrofingron sur %s

en: Place your left middle finger on %s
eo: Metu vian maldekstran mezfingron sur %s

en: Place your left ring finger on %s
eo: Metu vian maldekstran ringfingron sur %s

en: Place your left little finger on %s
eo: Metu vian maldekstran etfingron sur %s

en: Place your right thumb on %s
eo: Metu vian dekstran dikfingron sur %s

en: Place your right index finger on %s
eo: Metu vian dekstran montrofingron sur %s

en: Place your right middle finger on %s
eo: Metu vian dekstran mezfingron sur %s

en: Place your right ring finger on %s
eo: Metu vian dekstran ringfingron sur %s

en: Place your right little finger on %s
eo: Metu vian dekstran etfingron sur %s

en: Place your finger on the reader again
eo: Metu vian fingron denove sur la legilo

en: Swipe your finger again
eo: Turnetu vian fingron denove

en: Swipe was too short, try again
eo: Tunado estas tro mallonge, provu denove

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
eo: Via fingro ne estis en la mezo, provu turneti vian fingron denove

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
eo: Forigu vian fingron, kaj provu turneti vian fingron denove
