fprintd - en to fi translation catalogue (60 entries)

en: Verify a fingerprint
fi: Vahvista sormenjälki

en: Privileges are required to verify fingerprints.
fi: Sormenjälkien tarkistamiseen tarvitaan oikeudet.

en: Enroll or Delete fingerprints
fi: Rekisteröi tai poista sormenjälkiä

en: Privileges are required to enroll or delete fingerprints.
fi: Sormenjälkien rekisteröintiin tai poistoon tarvitaan oikeudet.

en: Select a user to manage fingerprints for
fi: Valitse käyttäjä, jonka sormenjälkiä hallinnoidaan

en: Privileges are required to manage fingerprints for other users.
fi: Muiden käyttäjien sormenjälkien hallinta edellyttää käyttöoikeuksia.

en: Device was not claimed before use
fi: Laitetta ei noudettu ennen käyttöä

en: Device already in use by another user
fi: Laite on jo toisen käyttäjän käytössä

en: Place your finger on the fingerprint reader
fi: Aseta sormesi sormenjälkilukijalle

en: Place your finger on %s
fi: Aseta sormesi lukijaan %s

en: Swipe your finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise sormella lukijan yli

en: Swipe your finger across %s
fi: Pyyhkäise sormellasi %s

en: Place your left thumb on the fingerprint reader
fi: Aseta vasen peukalo sormenjälkilukijalle

en: Place your left thumb on %s
fi: Aseta vasen peukalosi lukijaan %s

en: Swipe your left thumb across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise vasenta peukaloa lukijan yli

en: Swipe your left thumb across %s
fi: Pyyhkäise vasemmalla peukalollasi lukijaa %s

en: Place your left index finger on the fingerprint reader
fi: Aseta vasen etusormi sormenjälkilukijalle

en: Place your left index finger on %s
fi: Aseta vasen etusormesi lukijaan %s

en: Swipe your left index finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise vasen etusormi lukijan yli

en: Swipe your left index finger across %s
fi: Pyyhkäise vasemmalla etusormellasi lukijaa %s

en: Place your left middle finger on the fingerprint reader
fi: Aseta vasen keskisormi sormenjälkilukijalle

en: Place your left middle finger on %s
fi: Aseta vasen keskisormesi lukijaan %s

en: Swipe your left middle finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise vasen keskisormi lukijan yli

en: Swipe your left middle finger across %s
fi: Pyyhkäise vasemmalla keskisormellasi lukijaa %s

en: Place your left ring finger on the fingerprint reader
fi: Aseta vasen nimetön sormenjälkilukijalle

en: Place your left ring finger on %s
fi: Aseta vasen nimettömäsi lukijaan %s

en: Swipe your left ring finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise vasenta nimetöntä lukijan yli

en: Swipe your left ring finger across %s
fi: Pyyhkäise vasemmalla nimettömälläsi lukijaa %s

en: Place your left little finger on the fingerprint reader
fi: Aseta vasen pikkusormi sormenjälkilukijalle

en: Place your left little finger on %s
fi: Aseta vasen pikkusormesi lukijaan %s

en: Swipe your left little finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise vasenta pikkusormea lukijan yli

en: Swipe your left little finger across %s
fi: Pyyhkäise vasemmalla pikkusormellasi lukijaa %s

en: Place your right thumb on the fingerprint reader
fi: Aseta oikea peukalo sormenjälkilukijalle

en: Place your right thumb on %s
fi: Aseta oikea peukalosi lukijaan %s

en: Swipe your right thumb across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise oikea peukalo lukijan yli

en: Swipe your right thumb across %s
fi: Pyyhkäise oikealla peukalollasi lukijaa %s

en: Place your right index finger on the fingerprint reader
fi: Aseta oikea etusormi sormenjälkilukijalle

en: Place your right index finger on %s
fi: Aseta oikea etusormesi lukijaan %s

en: Swipe your right index finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise oikea etusormi lukijan yli

en: Swipe your right index finger across %s
fi: Pyyhkäise oikealla etusormellasi lukijaa %s

en: Place your right middle finger on the fingerprint reader
fi: Aseta oikea keskisormi sormenjälkilukijalle

en: Place your right middle finger on %s
fi: Aseta oikea keskisormesi lukijaan %s

en: Swipe your right middle finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise oikea keskisormesi lukijan yli

en: Swipe your right middle finger across %s
fi: Pyyhkäise oikealla keskisormellasi lukijaa %s

en: Place your right ring finger on the fingerprint reader
fi: Aseta oikea nimetön sormenjälkilukijalle

en: Place your right ring finger on %s
fi: Aseta oikea nimettömäsi lukijaan %s

en: Swipe your right ring finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise oikeaa nimetöntä lukijan yli

en: Swipe your right ring finger across %s
fi: Pyyhkäise oikealla nimettömälläsi lukijaa %s

en: Place your right little finger on the fingerprint reader
fi: Aseta oikea pikkusormi sormenjälkilukijalle

en: Place your right little finger on %s
fi: Aseta oikea pikkusormesi lukijaan %s

en: Swipe your right little finger across the fingerprint reader
fi: Pyyhkäise oikeaa pikkusormea lukijan yli

en: Swipe your right little finger across %s
fi: Pyyhkäise oikealla pikkusormellasi lukijaa %s

en: Place your finger on the reader again
fi: Aseta sormesi lukijaan uudelleen

en: Swipe your finger again
fi: Pyyhkäise sormellasi uudelleen

en: Swipe was too short, try again
fi: Pyyhkäisy oli liian lyhyt, yritä uudelleen

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
fi: Sormesi ei ollut lukijan keskellä, yritä pyyhkäistä sormellasi uudelleen

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
fi: Poista sormi ja yritä pyyhkäistä uudelleen

en: Verification timed out
fi: Vahvistus aikakatkaistiin

en: Failed to match fingerprint
fi: Sormenjäljen vahvistaminen epäonnistui

en: An unknown error occurred
fi: Tapahtui tuntematon virhe
