fprintd - en to fo translation catalogue (19 entries)

en: Verify a fingerprint
fo: Vátta eitt fingramerki

en: Privileges are required to verify fingerprints.
fo: Serrættindi eru krøvd til at vátta fingramerki

en: Device was not claimed before use
fo: Tóleind varð ikki kravd áðrenn nýtslu

en: Device already in use by another user
fo: Tóleind er longu í brúka, av einum ørðum brúkara

en: Place your left thumb on %s
fo: Set vinstra tummil á %s

en: Place your left index finger on %s
fo: Set vinstra peikifingur á %s

en: Place your left middle finger on %s
fo: Set vinstra longutong á %s

en: Place your left ring finger on %s
fo: Set vinstra ringfingur á %s

en: Place your left little finger on %s
fo: Set vinstra lítlafingur á %s

en: Place your right thumb on %s
fo: Set høgra tummil á %s

en: Place your right index finger on %s
fo: Set høgra peikifingur á %s

en: Place your right middle finger on %s
fo: Set høgra longutong á %s

en: Place your right ring finger on %s
fo: Set høgra ringfingur á %s

en: Place your right little finger on %s
fo: Set høgra lítlafingur á %s

en: Place your finger on the reader again
fo: Set fingurin á lesaran umaftur

en: Swipe your finger again
fo: Drag fingurin enn eina ferð

en: Swipe was too short, try again
fo: Dragið var ov stutt, royn aftur

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
fo: Fingurin var ikki á miðjuni, royn at draga fingurin ein ferð afturat

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
fo: Flyt fingurin, og royn aftur at draga hann
