fprintd - en to ia translation catalogue (53 entries)

en: Verify a fingerprint
ia: Verificar un impression digital

en: Privileges are required to verify fingerprints.
ia: Privilegios es necesse pro verificar impressiones digital.

en: Device was not claimed before use
ia: Le dispositivo non era reservate ante le uso

en: Device already in use by another user
ia: Le dispositivo es in uso per altere usator

en: Place your finger on the fingerprint reader
ia: Placia le digito sur le lector de impressiones

en: Place your finger on %s
ia: Placia le digito sur %s

en: Swipe your finger across the fingerprint reader
ia: Passa le digito trans le lector de impressiones

en: Swipe your finger across %s
ia: Passa le digito trans %s

en: Place your left thumb on the fingerprint reader
ia: Placia le pollice sinistre sur le lector de impressiones

en: Place your left thumb on %s
ia: Placia le pollice sinistre sur %s

en: Swipe your left thumb across the fingerprint reader
ia: Passa le pollice sinistre trans le lector de impressiones

en: Swipe your left thumb across %s
ia: Passa le pollice sinistre trans %s

en: Place your left index finger on the fingerprint reader
ia: Placia le indice sinistre sur le lector de impressiones

en: Place your left index finger on %s
ia: Placia le indice sinistre sur %s

en: Swipe your left index finger across the fingerprint reader
ia: Passa le indice sinistre trans le lector de impressiones

en: Swipe your left index finger across %s
ia: Passa le indice sinistre trans %s

en: Place your left middle finger on the fingerprint reader
ia: Placia le digito medie sinistre sur le lector de impressiones

en: Place your left middle finger on %s
ia: Placia le digito medie sinistre sur %s

en: Swipe your left middle finger across the fingerprint reader
ia: Passa le digito medie sinistre trans le lector de impressiones

en: Swipe your left middle finger across %s
ia: Passa le digito medie sinistre trans %s

en: Place your left ring finger on the fingerprint reader
ia: Placia le digito anular sinistre sur le lector de impressiones

en: Place your left ring finger on %s
ia: Placia le digito anular sinistre sur %s

en: Swipe your left ring finger across the fingerprint reader
ia: Passa le digito anular sinistre trans le lector de impressiones

en: Swipe your left ring finger across %s
ia: Passa le digito anular sinistre trans %s

en: Place your left little finger on the fingerprint reader
ia: Placia le digito auricular sinistre sur le lector de impressiones

en: Place your left little finger on %s
ia: Placia le digito auricular sinistre sur %s

en: Swipe your left little finger across the fingerprint reader
ia: Passa le digito auricular sinistre trans le lector de impressiones

en: Swipe your left little finger across %s
ia: Passa le digito auricular sinistre trans %s

en: Place your right thumb on the fingerprint reader
ia: Placia le pollice dextere sur le lector de impressiones

en: Place your right thumb on %s
ia: Placia le pollice dextere sur %s

en: Swipe your right thumb across the fingerprint reader
ia: Passa le pollice dextere trans le lector de impressiones

en: Swipe your right thumb across %s
ia: Passa le pollice dextere trans %s

en: Place your right index finger on the fingerprint reader
ia: Placia le indice dextere sur le lector de impressiones

en: Place your right index finger on %s
ia: Placia le indice dextere sur %s

en: Swipe your right index finger across the fingerprint reader
ia: Passa le indice dextere trans le lector de impressiones

en: Swipe your right index finger across %s
ia: Passa le indice dextere trans %s

en: Place your right middle finger on the fingerprint reader
ia: Placia le digito medie dextere sur le lector de impressiones

en: Place your right middle finger on %s
ia: Placia le digito medie dextere sur %s

en: Swipe your right middle finger across the fingerprint reader
ia: Passa le digito medie dextere trans le lector de impressiones

en: Swipe your right middle finger across %s
ia: Passa le digito medie dextere trans %s

en: Place your right ring finger on the fingerprint reader
ia: Placia le digito anular dextere sur le lector de impressiones

en: Place your right ring finger on %s
ia: Placia le digito anular dextere sur %s

en: Swipe your right ring finger across the fingerprint reader
ia: Passa le digito anular dextere trans le lector de impressiones

en: Swipe your right ring finger across %s
ia: Passa le digito anular dextere trans %s

en: Place your right little finger on the fingerprint reader
ia: Placia le digito auricular dextere sur le lector de impressiones

en: Place your right little finger on %s
ia: Placia le digito auricular dextere sur %s

en: Swipe your right little finger across the fingerprint reader
ia: Passa le digito auricular dextere trans le lector de impressiones

en: Swipe your right little finger across %s
ia: Passa le digito auricular dextere trans %s

en: Place your finger on the reader again
ia: Placia le digito sur le lector de novo

en: Swipe your finger again
ia: Passa le digito de novo

en: Swipe was too short, try again
ia: Le passada esseva troppo curte, tenta de novo

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
ia: Le digito non esseva centrate. Tenta de passar le digito de novo

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
ia: Remove le digito e tenta de passar lo de novo
