fprintd - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Verify a fingerprint
ro: Verifică o amprentă

en: Privileges are required to verify fingerprints.
ro: Sunt necesare privilegii pentru a verifica amprentele.

en: Device was not claimed before use
ro: Dispozitivul nu a fost solicitat înainte de utilizare

en: Device already in use by another user
ro: Dispozitivul este deja utilizat de un alt utilizator

en: Place your finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul pe cititorul de amprente

en: Place your finger on %s
ro: Plasați degetul pe %s

en: Swipe your finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul peste cititorul de amprente

en: Swipe your finger across %s
ro: Treceți cu degetul peste %s

en: Place your left thumb on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul mare de la mâna stângă pe cititorul de amprente

en: Place your left thumb on %s
ro: Plasați degetul mare de la mâna stângă pe %s

en: Swipe your left thumb across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul mare de la mâna stângă peste cititorul de amprente

en: Swipe your left thumb across %s
ro: Treceți cu degetul mare de la mâna stângă peste %s

en: Place your left index finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul arătător de la mâna stângă pe cititorul de amprente

en: Place your left index finger on %s
ro: Plasați degetul arătător de la mâna stângă pe %s

en: Swipe your left index finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul arătător de la mâna stângă peste cititorul de amprente

en: Swipe your left index finger across %s
ro: Treceți cu degetul arătător de la mâna stângă peste %s

en: Place your left middle finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul mijlociu de la mâna stângă pe cititorul de amprente

en: Place your left middle finger on %s
ro: Plasați degetul mijlociu de la mâna stângă pe %s

en: Swipe your left middle finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul mijlociu de la mâna stângă peste cititorul de amprente

en: Swipe your left middle finger across %s
ro: Treceți cu degetul mijlociu de la mâna stângă peste %s

en: Place your left ring finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul inelar de la mâna stângă pe cititorul de amprente

en: Place your left ring finger on %s
ro: Plasați degetul inelar de la mâna stângă pe %s

en: Swipe your left ring finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul inelar de la mâna stângă peste cititorul de amprente

en: Swipe your left ring finger across %s
ro: Treceți cu degetul inelar de la mâna stângă peste %s

en: Place your left little finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul mic de la mâna stângă pe cititorul de amprente

en: Place your left little finger on %s
ro: Plasați degetul mic de la mâna stângă pe %s

en: Swipe your left little finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul mic de la mâna stângă peste cititorul de amprente

en: Swipe your left little finger across %s
ro: Treceți cu degetul mic de la mâna stângă peste %s

en: Place your right thumb on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul mare de la mâna dreaptă pe cititorul de amprente

en: Place your right thumb on %s
ro: Plasați degetul mare de la mâna dreaptă pe %s

en: Swipe your right thumb across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul mare de la mâna dreaptă peste cititorul de amprente

en: Swipe your right thumb across %s
ro: Treceți cu degetul mare de la mâna dreaptă peste %s

en: Place your right index finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul arătător de la mâna dreaptă pe cititorul de amprente

en: Place your right index finger on %s
ro: Plasați degetul arătător de la mâna dreaptă pe %s

en: Swipe your right index finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul arătător de la mâna dreaptă peste cititorul de amprente

en: Swipe your right index finger across %s
ro: Treceți cu degetul arătător de la mâna dreaptă peste %s

en: Place your right middle finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul mijlociu de la mâna dreaptă pe cititorul de amprente

en: Place your right middle finger on %s
ro: Plasați degetul mijlociu de la mâna dreaptă pe %s

en: Swipe your right middle finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul mijlociu de la mâna dreaptă peste cititorul de amprente

en: Swipe your right middle finger across %s
ro: Treceți cu degetul mijlociu de la mâna dreaptă peste %s

en: Place your right ring finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul inelar de la mâna dreaptă pe cititorul de amprente

en: Place your right ring finger on %s
ro: Plasați degetul inelar de la mâna dreaptă pe %s

en: Swipe your right ring finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul inelar de la mâna dreaptă peste cititorul de amprente

en: Swipe your right ring finger across %s
ro: Treceți cu degetul inelar de la mâna dreaptă peste %s

en: Place your right little finger on the fingerprint reader
ro: Plasați degetul mic de la mâna dreaptă pe cititorul de amprente

en: Place your right little finger on %s
ro: Plasați degetul mic de la mâna dreaptă pe %s

en: Swipe your right little finger across the fingerprint reader
ro: Treceți cu degetul mic de la mâna dreaptă peste cititorul de amprente

en: Swipe your right little finger across %s
ro: Treceți cu degetul mic de la mâna dreaptă peste %s

en: Place your finger on the reader again
ro: Plasați din nou degetul pe cititor

en: Swipe your finger again
ro: Treceți degetul din nou

en: Swipe was too short, try again
ro: Trecerea degetului a fost prea scurtă, mai încercați o dată

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
ro: Degetul nu a fost centrat, încercați să-l mai treceți o dată

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
ro: Luați degetul și mai încercați să-l treceți o dată
