fprintd - en to sv translation catalogue (60 entries)

en: Verify a fingerprint
sv: Verifiera fingeravtryck

en: Privileges are required to verify fingerprints.
sv: Privilegier krävs för att verifiera fingeravtryck.

en: Enroll or Delete fingerprints
sv: Registrera eller ta bort fingeravtryck

en: Privileges are required to enroll or delete fingerprints.
sv: Privilegier krävs för att registrera eller ta bort fingeravtryck.

en: Select a user to manage fingerprints for
sv: Välj användare att hantera fingeravtryck för

en: Privileges are required to manage fingerprints for other users.
sv: Privilegier krävs för att hantera fingeravtryck för andra användare.

en: Device was not claimed before use
sv: Enheten har inte tagits över innan användning

en: Device already in use by another user
sv: Enheten används redan av en annan användare

en: Place your finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt finger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your finger on %s
sv: Placera ditt finger på %s

en: Swipe your finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt finger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your finger across %s
sv: Dra ditt finger längs %s

en: Place your left thumb on the fingerprint reader
sv: Placera din vänstra tumme på fingeravtrycksläsaren

en: Place your left thumb on %s
sv: Placera din vänstra tumme på %s

en: Swipe your left thumb across the fingerprint reader
sv: Dra din vänstra tumme längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your left thumb across %s
sv: Dra din vänstra tumme längs %s

en: Place your left index finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt vänstra pekfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your left index finger on %s
sv: Placera ditt vänstra pekfinger på %s

en: Swipe your left index finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt vänstra pekfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your left index finger across %s
sv: Dra ditt vänstra pekfinger längs %s

en: Place your left middle finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt vänstra långfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your left middle finger on %s
sv: Placera ditt vänstra långfinger på %s

en: Swipe your left middle finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt vänstra långfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your left middle finger across %s
sv: Dra ditt vänstra långfinger längs %s

en: Place your left ring finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt vänstra ringfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your left ring finger on %s
sv: Placera ditt vänstra ringfinger på %s

en: Swipe your left ring finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt vänstra ringfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your left ring finger across %s
sv: Dra ditt vänstra ringfinger längs %s

en: Place your left little finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt vänstra lillfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your left little finger on %s
sv: Placera ditt vänstra lillfinger på %s

en: Swipe your left little finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt vänstra lillfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your left little finger across %s
sv: Dra ditt vänstra lillfinger längs %s

en: Place your right thumb on the fingerprint reader
sv: Placera din högra tumme på fingeravtrycksläsaren

en: Place your right thumb on %s
sv: Placera din högra tumme på %s

en: Swipe your right thumb across the fingerprint reader
sv: Dra din högra tumme längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your right thumb across %s
sv: Dra din högra tumme längs %s

en: Place your right index finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt högra pekfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your right index finger on %s
sv: Placera ditt högra pekfinger på %s

en: Swipe your right index finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt högra pekfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your right index finger across %s
sv: Dra ditt högra pekfinger längs %s

en: Place your right middle finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt högra långfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your right middle finger on %s
sv: Placera ditt högra långfinger på %s

en: Swipe your right middle finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt högra långfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your right middle finger across %s
sv: Dra ditt högra långfinger längs %s

en: Place your right ring finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt högra ringfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your right ring finger on %s
sv: Placera ditt högra ringfinger på %s

en: Swipe your right ring finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt högra ringfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your right ring finger across %s
sv: Dra ditt högra ringfinger längs %s

en: Place your right little finger on the fingerprint reader
sv: Placera ditt högra lillfinger på fingeravtrycksläsaren

en: Place your right little finger on %s
sv: Placera ditt högra lillfinger på %s

en: Swipe your right little finger across the fingerprint reader
sv: Dra ditt högra lillfinger längs fingeravtrycksläsaren

en: Swipe your right little finger across %s
sv: Dra ditt högra lillfinger längs %s

en: Place your finger on the reader again
sv: Placera ditt finger på läsaren igen

en: Swipe your finger again
sv: Dra ditt finger igen

en: Swipe was too short, try again
sv: Dragningen var för kort, försök igen

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
sv: Ditt finger var inte centrerat. Prova att dra ditt finger igen

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
sv: Ta bort ditt finger och prova att dra ditt finger igen

en: Verification timed out
sv: Tidsgräns för verifiering överskreds

en: Failed to match fingerprint
sv: Misslyckades med att matcha fingeravtryck

en: An unknown error occurred
sv: Ett okänt fel inträffade
