fprintd - en to th translation catalogue (60 entries)

en: Verify a fingerprint
th: ยืนยันลายนิ้วมือ

en: Privileges are required to verify fingerprints.
th: ต้องใช้สิทธิ์ในการยืนยันลายนิ้วมือ

en: Enroll or Delete fingerprints
th: เพิ่มหรือลบลายนิ้วมือ

en: Privileges are required to enroll or delete fingerprints.
th: ต้องใช้สิทธิ์ในการเพิ่มหรือลบลายนิ้วมือ

en: Select a user to manage fingerprints for
th: เลือกผู้ใช้ที่ต้องการจัดการลายนิ้วมือ

en: Privileges are required to manage fingerprints for other users.
th: ต้องใช้สิทธิ์ในการจัดการลายนิ้วมือของผู้ใช้อื่น

en: Device was not claimed before use
th: อุปกรณ์ไม่ถูกเคลมก่อนใช้งาน

en: Device already in use by another user
th: อุปกรณ์กำลังถูกใช้งานโดยผู้ใช้อื่น

en: Place your finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your finger on %s
th: วางนิ้วบน%s

en: Swipe your finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your finger across %s
th: รูดนิ้วผ่าน%s

en: Place your left thumb on the fingerprint reader
th: วางนิ้วโป้งซ้ายบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your left thumb on %s
th: วางนิ้วโป้งซ้ายบน%s

en: Swipe your left thumb across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วโป้งซ้ายผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your left thumb across %s
th: รูดนิ้วโป้งซ้ายผ่าน%s

en: Place your left index finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วชี้ซ้ายบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your left index finger on %s
th: วางนิ้วชี้ซ้ายบน%s

en: Swipe your left index finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วชี้ซ้ายผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your left index finger across %s
th: รูดนิ้วชี้ซ้ายผ่าน%s

en: Place your left middle finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วกลางซ้ายบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your left middle finger on %s
th: วางนิ้วกลางซ้ายบน%s

en: Swipe your left middle finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วกลางซ้ายผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your left middle finger across %s
th: รูดนิ้วกลางซ้ายผ่าน%s

en: Place your left ring finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วนางซ้ายบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your left ring finger on %s
th: วางนิ้วนางซ้ายบน%s

en: Swipe your left ring finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วนางซ้ายผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your left ring finger across %s
th: รูดนิ้วนางซ้ายผ่าน%s

en: Place your left little finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วก้อยซ้ายบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your left little finger on %s
th: วางนิ้วก้อยซ้ายบน%s

en: Swipe your left little finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วก้อยซ้ายผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your left little finger across %s
th: รูดนิ้วก้อยซ้ายผ่าน%s

en: Place your right thumb on the fingerprint reader
th: วางนิ้วโป้งขวาบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your right thumb on %s
th: วางนิ้วโป้งขวาบน%s

en: Swipe your right thumb across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วโป้งขวาผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your right thumb across %s
th: รูดนิ้วโป้งขวาผ่าน%s

en: Place your right index finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วชี้ขวาบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your right index finger on %s
th: วางนิ้วชี้ขวาบน%s

en: Swipe your right index finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วชี้ขวาผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your right index finger across %s
th: รูดนิ้วชี้ขวาผ่าน%s

en: Place your right middle finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วกลางขวาบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your right middle finger on %s
th: วางนิ้วกลางขวาบน%s

en: Swipe your right middle finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วกลางขวาผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your right middle finger across %s
th: รูดนิ้วกลางขวาผ่าน%s

en: Place your right ring finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วนางขวาบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your right ring finger on %s
th: วางนิ้วนางขวาบน%s

en: Swipe your right ring finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วนางขวาผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your right ring finger across %s
th: รูดนิ้วนางขวาผ่าน%s

en: Place your right little finger on the fingerprint reader
th: วางนิ้วก้อยขวาบนเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Place your right little finger on %s
th: วางนิ้วก้อยขวาบน%s

en: Swipe your right little finger across the fingerprint reader
th: รูดนิ้วก้อยขวาผ่านเครื่องอ่านลายนิ้วมือ

en: Swipe your right little finger across %s
th: รูดนิ้วก้อยขวาผ่าน%s

en: Place your finger on the reader again
th: วางนิ้วบนเครื่องอ่านอีกครั้ง

en: Swipe your finger again
th: รูดนิ้วอีกครั้ง

en: Swipe was too short, try again
th: รูดสั้นเกินไป ลองอีกครั้ง

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
th: นิ้วไม่อยู่ตรงกลาง ลองอีกครั้ง

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
th: ยกนิ้วออก แล้วลองรูดอีกครั้ง

en: Verification timed out
th: หมดเวลายืนยัน

en: Failed to match fingerprint
th: เทียบลายนิ้วมือไม่สำเร็จ

en: An unknown error occurred
th: ผิดพลาดไม่ทราบสาเหตุ
