fprintd - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Verify a fingerprint
da: Verificer et fingeraftryk

en: Privileges are required to verify fingerprints.
da: Privilegier er krævet for at verificere fingeraftryk.

en: Device was not claimed before use
da: Enhed var ikke hævdet før brug

en: Device already in use by another user
da: Enhed allerede i brug af anden bruger

en: Place your finger on the fingerprint reader
da: Placer din finger på fingeraftrykslæseren

en: Place your finger on %s
da: Placer din finger på %s

en: Swipe your finger across the fingerprint reader
da: Rul din finger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your finger across %s
da: Rul din finger over %s

en: Place your left thumb on the fingerprint reader
da: Placer din venstre tommeltot på fingeraftrykslæseren

en: Place your left thumb on %s
da: Placer din venstre tommeltot på %s

en: Swipe your left thumb across the fingerprint reader
da: Rul din venstre tommeltot over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your left thumb across %s
da: Rul din venstre tommeltot over %s

en: Place your left index finger on the fingerprint reader
da: Placer din venstre pegefinger på fingeraftrykslæseren

en: Place your left index finger on %s
da: Placer din venstre pegefinger på %s

en: Swipe your left index finger across the fingerprint reader
da: Rul din venstre pegefinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your left index finger across %s
da: Rul din venstre pegefiner over %s

en: Place your left middle finger on the fingerprint reader
da: Placer din venstre langfinger på fingeraftrykslæseren

en: Place your left middle finger on %s
da: Placer din venstre langfinger på %s

en: Swipe your left middle finger across the fingerprint reader
da: Rul din venstre langfinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your left middle finger across %s
da: Rul din venstre langfinger over %s

en: Place your left ring finger on the fingerprint reader
da: Placer din venstre ringfinger på fingeraftrykslæseren

en: Place your left ring finger on %s
da: Placer din venstre ringfinger på %s

en: Swipe your left ring finger across the fingerprint reader
da: Rul din venstre ringfinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your left ring finger across %s
da: Rul din venstre ringfinger over %s

en: Place your left little finger on the fingerprint reader
da: Placer din venstre lillefinger på fingeraftrykslæseren

en: Place your left little finger on %s
da: Placer din venstre lillefinger på %s

en: Swipe your left little finger across the fingerprint reader
da: Rul din venstre lillefinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your left little finger across %s
da: Rul din venstre lillefinger over %s

en: Place your right thumb on the fingerprint reader
da: Placer din højre tommeltot på fingeraftrykslæseren

en: Place your right thumb on %s
da: Placer din højre tommeltot på %s

en: Swipe your right thumb across the fingerprint reader
da: Rul din højre tommeltot over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your right thumb across %s
da: Rul din højre tommeltot over %s

en: Place your right index finger on the fingerprint reader
da: Placer din højre pegefinger på fingeraftrykslæseren

en: Place your right index finger on %s
da: Placer din højre pegefinger på %s

en: Swipe your right index finger across the fingerprint reader
da: Rul din højre pegefinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your right index finger across %s
da: Rul din højre pegefinger over %s

en: Place your right middle finger on the fingerprint reader
da: Placer din højre langfinger på fingeraftrykslæseren

en: Place your right middle finger on %s
da: Placer din højre langfinger på %s

en: Swipe your right middle finger across the fingerprint reader
da: Rul din højre langfinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your right middle finger across %s
da: Rul din højre langfinger over %s

en: Place your right ring finger on the fingerprint reader
da: Placer din højre ringfinger over fingeraftrykslæseren

en: Place your right ring finger on %s
da: Placer din højre ringfinger på %s

en: Swipe your right ring finger across the fingerprint reader
da: Rul din højre ringfinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your right ring finger across %s
da: Rul din højre ringfinger over %s

en: Place your right little finger on the fingerprint reader
da: Placer din højre lillefinger på fingeraftrykslæseren

en: Place your right little finger on %s
da: Placer din højre lillefinger på %s

en: Swipe your right little finger across the fingerprint reader
da: Rul din højre lillefinger over fingeraftrykslæseren

en: Swipe your right little finger across %s
da: Rul din højre lillefinger over %s

en: Place your finger on the reader again
da: Placer din finger på læseren igen

en: Swipe your finger again
da: Rul din finger igen

en: Swipe was too short, try again
da: Rul var for kort, prøv igen

en: Your finger was not centered, try swiping your finger again
da: Din finger var ikke centreret, prøv at rul din finger igen

en: Remove your finger, and try swiping your finger again
da: Fjern din finger, og prøv at rul din finger igen
