fragments master - en to fur translation catalogue (224 entries)

en: bittorrent;torrent;magnet;download;p2p;
fur: bittorrent;torrent;magnet;discjariament;download;p2p;

note: General
en: Manage torrents
fur: Gjestìs i torrents

en: An easy to use BitTorrent client. Fragments can be used to transfer files via the BitTorrent peer-to-peer file-sharing protocol, such as videos, music or installation images for Linux distributions.
fur: Framents al è un client BitTorrent facil di doprâ. Al è pussibil doprâ Framents par trasferî files midiant il protocol pe condivision files di part a part (p2p) clamât BitTorrent. Duncje ti permet di trasmeti files come videos musiche o imagjins di instalazion pes distribuzions Linux.

en: Overview of all torrents grouped by status
fur: Panoramiche di ducj i torrents metûts dongje par stât

en: Schedule the order of downloads with a queue
fur: Organize l'ordin dai files di discjariâ cuntune code

en: Automatic detection of torrent or magnet links from the clipboard
fur: Rilevament automatic dai torrents o dai colegaments magnet tes notis

en: Manage and access individual files of a torrent
fur: Gjestìs e dopre i singui files di un torrent

en: Connect to remote Fragments or Transmission sessions
fur: Conetiti a une sessions esterne di Framents o di Transmission

en: Fragments uses the Transmission BitTorrent project under the hood.
fur: Framents al dopre il motôr dal progjet BitTorrent Transmission.

en: Add Remote Connection
fur: Zonte une conession esterne

en: Cancel
fur: Anule

en: _Connect
fur: _Conetiti

en: Enter the address of a remote Fragments or Transmission session to connect to.
fur: Inserìs la direzion di une session lontane di Framents o di Transmission par conetiti cun chê.

en: Name
fur: Non

en: Advanced Settings
fur: Impostazions avanzadis

en: Port
fur: Puarte

en: URL Path
fur: Percors URL

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Metered Network
fur: Rêt a consum

en: Torrents have been paused to save data, as metered networks have data limits or charges associated with them.
fur: I torrents a son stâts metûts in pause par sparagnâ dâts, viodût che lis rêts a consum a àn limits sui dâts o relatîfs coscj associâts.

en: Resume Torrents
fur: Ripie i torrents

en: Get Some Torrents
fur: Oten cualchi torrent

en: Click a torrent link on a website
fur: Fâs clic suntun colegament torrent suntun sît web

en: Copy a torrent link to the clipboard
fur: Copie un colegament torret intes notis

en: Choose a torrent file
fur: Sielç un file torrent

en: Drag and drop a torrent
fur: Strissine e mole un torrent

en: Authentication required
fur: Autenticazion necessarie

en: Username
fur: Non utent

en: Authenticate
fur: Autentichiti

en: Connection error
fur: Erôr di conession

en: Try Again
fur: Torne prove

en: Remove connection
fur: Gjave conession

en: Open
fur: Vierç

en: Open Containing Folder
fur: Vierç cartele che a conten

en: Download
fur: Discjarie

en: File progress
fur: Avanzament file

en: Sorting
fur: Ordenament

en: Search
fur: Cîr

en: Search for files…
fur: Cîr files…

en: Search files
fur: Cîr files

en: Select A_ll
fur: Se_lezione dut

en: D_eselect All
fur: D_eselezione dut

en: _Default
fur: Pre_definît

en: _Name
fur: _Non

en: _Size
fur: Dimen_sions

en: _Ascending
fur: _Assendent

en: _Descending
fur: _Dissendent

en: _Folders Before Files
fur: _Cartelis prime dai files

en: General
fur: Gjenerâl

en: Behavior
fur: Compuartament

en: Inhibit _Suspend
fur: Inibìs la _sospension

en: Prevent the computer from suspending while torrents are being downloaded
fur: Impedìs al computer di sospindisi intant che tu stâs discjariant i torrents

en: _Trash Torrent Files
fur: _Bute te scovacere files dal torrent

en: Automatically moves torrent files to the trash after adding them
fur: Al sposte in automatic i files torrent te scovacere dopo vêju zontâts

en: Notifications
fur: Notifichis

en: _New Torrent Added
fur: G_nûf torrent zontât

en: _Torrent Completely Downloaded
fur: _Torrent discjariât dal dut

en: Remote Control
fur: Control di lontan

en: Remote Access
fur: Acès di lontan

en: Allow other devices on the local network to access the local Fragments session
fur: Permet ai altris dispositîfs te rêt locâl di acedi ae session locâl di Framents

en: Open Webinterface
fur: Vierç interface web

[ctx: A page title of the preferences dialog]
en: Downloading
fur: Discjariament

en: These settings apply to the remote connection
fur: Chestis impostazions a vegnin aplicadis ae conession esterne

en: Location
fur: Posizion

en: _Download Directory
fur: Cartele dai _discjariâts

en: Where to store downloaded torrents
fur: Dulà archiviâ i torrent discjariâts

en: _Incomplete Torrents
fur: Torrents _incomplets

en: Store incomplete torrents in a different directory
fur: Archivie i torrents incomplets intune altre cartele

en: _Incomplete Directory
fur: Cartele _incomplete

en: Where to store incomplete torrents
fur: Dulà archiviâ i torrents incomplets

en: Queue
fur: Code

en: Download Queue
fur: Code dai discjariâts

en: You can decide which torrents should be downloaded first
fur: Tu pedis decidi cuâl torrent dicjariâ par prime

en: Maximum _Active Downloads
fur: Numar massim di discjariaments _atîfs

en: Number of maximum parallel downloads at the same time
fur: Numar dai discjariaments paralêi massims in contemporanie

en: Automatically _Start Torrents
fur: _Invie in automatic i torrents

en: Automatically start downloading torrents after adding them
fur: Al scomence in automatic a discjariâ i torrents dopo vêju zontâts

en: Network
fur: Rêt

en: Listening Port
fur: Puartis di scolte

en: This port gets used by peers on the internet to connect to you. It's important that the communication works, otherwise you will have a limited ability to connect to other peers and suffer from slower download speeds.
fur: Cheste puarte e ven doprade des cuintriparts su internet par conetisi cun te. Al è impuartant che la comunicazion e funzioni, in câs contrari tu varâs une pussibilitât limitade di conession aes altris cuintriparts e tu patirâs velocitâts di discjariament lentis.

en: _Port
fur: _Puarte

en: Used for incoming connections
fur: Doprât pes conessions in jentrade

en: _Random Port
fur: Puarte _casuâl

en: Select a random port on each session startup, can improve privacy
fur: Selezione une puarte casuâl a ogni inviament di session, al pues miorâ la riservatece

en: Try using UPnP/NAT-PMP for automatic port forwarding on your router
fur: Prove a doprâ UPnP/NAT-PMP pal port forwarding automatic sul to router

en: You can verify your connection by asking <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> to test connecting to your computer as peers would.
fur: Tu puedis verifica la tô conession domandant a <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> di provâ a conetisi al to computer come che al fos une cuintripart.

en: Test
fur: Prove

en: Peer Limits
fur: Limits cuintripart

en: You may have to lower the limits if your router can't keep up with the demands of P2P.
fur: Tu podaressis vê bisugne di sbassâ i limits se il to router nol rive a stâ daûr aes domandis dal P2P.

en: Maximum Peers per _Torrent
fur: Numar massim di cuintriparts par _torrent

en: Maximum Peers _Overall
fur: Numar massim di cuintriparts c_omplessivis

en: Connection Encryption Mode
fur: Modalitât cifradure de conession

en: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">BitTorrent Protocol Encryption</a> can be used to improve privacy. It also can help to bypass ISP filters.
fur: Al è pussibil doprâ la <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">Cifradure dal protocol BitTorrent</a> par miorâ la riservatece. E pues judâ a superâ i filtris dal furnidôr di acès a internet.

en: _Encryption
fur: _Cifradure

en: Force
fur: Sfuarce

en: Prefer
fur: Preferìs

en: Allow
fur: Permet

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
fur: Mostre scurtis

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fur: Preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fur: Jes

[ctx: shortcut window]
en: Add New Torrent
fur: Zonte gnûf torrent

[ctx: shortcut window]
en: Search
fur: Cîr

en: Statistics
fur: Statistichis

en: These statistics are from the remote connection
fur: Chestis statistichis a rivin de conession esterne

note: Transmission is the name of the torrent daemon. Don't translate it.
en: Transmission Daemon
fur: Demoni di Transmission

en: Current Network Speed
fur: Velocitât di rêt corinte

en: Download Speed
fur: Velocitât discjariament

en: Upload Speed
fur: Velocitât trasmission in rêt

en: Torrent Count
fur: Conte dai torrents

en: Total
fur: Totâl

en: Active
fur: Atîf

en: Paused
fur: In pause

en: Downloaded
fur: Discjariât

en: Usage
fur: Utilizazion

en: This Session
fur: Cheste session

en: Time Active
fur: Timp atîf

en: Uploaded
fur: Trasmetût

en: Added Files
fur: Files zontâts

en: Started
fur: Inviât

en: Torrent Details
fur: Detais torrent

en: Overview
fur: Panoramiche

en: Remove
fur: Gjave

en: More
fur: Altri

en: A Problem Has Occurred
fur: Al è capitât un probleme

en: Peers
fur: Cuintriparts

en: Receiving Files Metadata…
fur: Daûr a ricevi i metadâts dai files…

en: _Pause
fur: Met in _pause

en: Queue Move _Up
fur: Code sposte in _sù

en: Queue Move _Down
fur: Code sposte in _jù

en: _Open
fur: _Vierç

en: _Remove
fur: _Gjave

en: _More
fur: _Altri

en: _Copy Magnet Link
fur: _Copie colegament Magnet

en: _Ask Tracker for More Peers
fur: _Domande a Tracker plui cuintriparts

en: Set _Location…
fur: Stabilìs _posizion…

en: _Properties
fur: _Proprietâts

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Downloading
fur: Daûr a discjariâ

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Queued
fur: In code

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Seeding
fur: In distribuzion (seeding)

en: Stopped
fur: Fermât

en: Downloading
fur: Daûr a discjariâ

en: Uploading
fur: Daûr a trasmeti

en: Torrent progress
fur: Avanzament torrent

en: Delete
fur: Elimine

en: Queue – Move up
fur: Code – Sposte in sù

en: Queue – Move down
fur: Code – Sposte in jù

en: Add New Torrent
fur: Zonte gnûf torrent

en: Main Menu
fur: Menù principâl

en: Remote Connection Menu
fur: Menù conession di lontan

en: Search torrents…
fur: Cîr torrents…

en: Search torrents
fur: Cîr torrents

en: _Resume All
fur: _Ripie dut

en: _Pause All
fur: Met in _pause dut

en: _Remove Completed Torrents
fur: _Gjave i torrents completâts

en: _Statistics…
fur: _Statistichis…

en: _Add Remote Connection…
fur: _Zonte conession esterne…

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: _About Fragments
fur: _Infomazions su Framents

en: Unable to copy magnet link to clipboard
fur: Impussibil copiâ il colegament magnet intes notis

en: Copied magnet link to clipboard
fur: Colegament magnet copiât intes notis

en: Remove Torrent?
fur: Gjavâ il torrent?

en: Once removed, continuing the transfer will require the torrent file or magnet link.
fur: Une volte gjavât, par continuâ il trasferiment, al coventarà il file torrent o il colegament magnet.

en: _Cancel
fur: _Anule

note: Check button
en: Remove downloaded data as well
fur: Gjave ancje i dâts discjariâts

en: Set Torrent Location
fur: Stabilìs posizion torrent

en: _Select
fur: _Selezione

en: Move Data?
fur: Spostâ i dâts?

en: In order to continue using the torrent, the data must be available at the new location.
fur: Par podê continuâ a doprâ il torrent, i dâts a scugnin jessi disponibii te gnove posizion.

en: _Only Change Location
fur: Cambie d_ome posizion

en: _Move Data to New Location
fur: _Sposte dâts te gnove posizion

en: Unable to open file / folder
fur: Impussibil vierzi il file / cartele

en: Could not open file
fur: Impussibil vierzi il file

en: Downloading data…
fur: Daûr a discjariâ i dâts…

en: Unsupported file format
fur: Formât di file no supuartât

en: Open Torrents
fur: Vierç i torrents

en: Torrent files
fur: File torrent

en: All files
fur: Ducj i file

note: NOTE: Title of the modal when the user removes all downloaded torrents
en: Remove all Downloaded Torrents?
fur: Gjavâ ducj i torrents dicjariâts?

en: This will only remove torrents from Fragments, but will keep the downloaded content.
fur: Chest al gjavarà di Framents dome i torrents, ma al tignarà i contignûts discjariâts.

en: Local Fragments session
fur: Session locâl di Framents

en: Unable to stop transmission-daemon
fur: Impussibil fermâ transmission-daemon

en: Unable to start transmission-daemon
fur: Impussibil inviâ transmission-daemon

en: Could not connect with “{}”:
    {}
fur: Impussibil conetisi cun “{}”:
    {}

en: The configured download directory cannot be accessed.
fur: Nol è pussibil acedi ae cartele di dicjariament configurade.

en: The configured incomplete directory cannot be accessed.
fur: Nol è pussibil acedi ae cartele dai incomplets configurade.

en: Connection with {} was lost.
fur: La conession cun {} e je lade pierdude.

en: Credentials could not be saved
fur: Nol è stât pussibil salvâ lis credenziâls

en: No connection found with UUID "{}"
fur: Nissune conession cjatade cul UUID "{}"

en: Failed to establish a connection with the Transmission service (“{}”).
fur: Impussibil stabilî une conession cul servizi Transmission (“{}”).

en: This computer
fur: Chest computer

en: {} / {}, {} item | {} / {}, {} items
fur[0]: {} / {}, {} element
fur[1]: {} / {}, {} elements

en: {}, {} item | {}, {} items
fur[0]: {}, {} element
fur[1]: {}, {} elements

en: Unable to restart Transmission daemon
fur: Impussibil torna a inviâ il demoni di Transmission

en: Testing…
fur: Daûr a provâ…

en: Port is open. You can communicate with other peers.
fur: La puarte e je vierte. Tu puedis comunicâ cun altris cuintriparts.

en: Port is closed. Communication with other peers is limited.
    Check your router or firewall if port forwarding is enabled for your computer.
fur: La puarte e je sierade. La comunicazion cun altris cuintriparts e je limitade.
    Controle sul router o sul firewall che il port forwarding (mandâ indenant te puarte) al sedi abilitât pal to computer.

en: Test failed. Make sure you are connected to the internet.
fur: Prove falide. Controle di vê une conession a internet.

en: You are connected with “{}”
fur: Tu sês colegât/colegade cun “{}”

en: {} time | {} times
fur[0]: {} volte
fur[1]: {} voltis

en: Show All | Show All {} Items
fur[0]: Mostre dut
fur[1]: Mostre ducj i {} elements

en: {} ({} active) | {} ({} active)
fur[0]: {} ({} atîf)
fur[1]: {} ({} atîfs)

note: Translators: First {} is the amount uploaded, second {} is the uploading speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent download is finished
en: {} uploaded · {}
fur: {} trasmetût · {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size Displayed under the torrent name in the main window when torrent is stopped
en: {} of {}
fur: {} di {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size, third {} is the download speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent is downloading
en: {} of {} · {}
fur: {} di {} · {}

en: Remote control "{}"
fur: Control di lontan "{}"

en: New torrent added
fur: Gnûf torrent zontât

en: Torrent completely downloaded
fur: Torrent discjariât dal dut

en: Add magnet link “{}” from clipboard?
fur: Zontâ il colegament magnet “{}” da lis notis?

en: Add magnet link from clipboard?
fur: Zontâ il colegament magnet da lis notis?

en: _Add
fur: _Zonte

en: Add torrent from “{}”?
fur: Zontâ il torrent di “{}”?

en: Add “{}” from clipboard?
fur: Zontâ “{}” da lis notis?

en: more than a day
fur: plui di un dì

en: {} day | {} days
fur[0]: {} dì
fur[1]: {} dîs

en: {} hour | {} hours
fur[0]: {} ore
fur[1]: {} oris

en: {} minute | {} minutes
fur[0]: {} minût
fur[1]: {} minûts

en: {} second | {} seconds
fur[0]: {} secont
fur[1]: {} seconts

note: i18n: "Queued" is the current status of a torrent
en: Queued
fur: In code

en: Checking…
fur: Daûr a controlâ…

en: Seeding…
fur: Daûr a distribuî (seeding)

en: Select Download Directory
fur: Selezione cartele dai discjariâts

en: Select Incomplete Directory
fur: Selezione cartele incomplete
