fragments master - en to hr translation catalogue (191 entries)

en: bittorrent;torrent;magnet;download;p2p;
hr: bittorrent;torrent;magnet;preuzmi;p2p;

en: A BitTorrent Client
hr: BitTorrent klijent

en: Fragments is an easy to use BitTorrent client. It can be used to transfer files via the BitTorrent protocol, such as videos, music or installation images for Linux distributions.
hr: Fragmenti je jednostavan za korištenje BitTorrent klijent. Koristi se za prijenos datoteka putem BitTorrent protokola, poput video snimaka ili instalacijskih slika Linux distribucija.

en: Add Remote Connection
hr: Dodaj udaljeno povezivanje

en: _Connect
hr: _Poveži

en: Cancel
hr: Odustani

en: Enter the address of a remote Fragments or Transmission session to connect to.
hr: Upišite adresu udaljene sesije Fragmenta ili Transmissiona za povezivanje.

en: Name
hr: Naziv

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Advanced Settings
hr: Napredne postavke

en: Port
hr: Ulaz

en: URL Path
hr: URL putanja

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Get Some Torrents
hr: Nabavite torrente

en: Click a magnet link on a website
hr: Kliknite magnetnu poveznicu na web stranici

en: Copy a magnet link to the clipboard
hr: Kopirajte magnetnu poveznicu u međuspremnik

en: Choose a torrent file…
hr: Odaberi torrent datoteku…

en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Lozinka

en: Authenticate
hr: Ovjeri

en: Connection error
hr: Greška povezivanja

en: Try Again
hr: Pokušaj ponovno

en: General
hr: Općenito

en: Appearance
hr: Izgled

en: _Dark Theme
hr: _Tamna tema

en: Whether Fragments should use a dark theme
hr: Trebaju li Fragmenti koristiti tamnu temu

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: _New Torrent Added
hr: _Novi torrent je dodan

en: _Torrent Completely Downloaded
hr: _Torrent je u potpunosti preuzet

en: Remote Control
hr: Udaljeno upravljanje

en: Remote Access
hr: Udaljeni pristup

en: Allow other devices on the local network to access the local Fragments session
hr: Dopusti drugim uređajima na lokalnoj mreži pristup lokalnoj sesiji Fragmenta

en: Open Webinterface
hr: Otvori web sučelje

[ctx: A page title of the preferences dialog]
en: Downloading
hr: Preuzimanje

en: These settings apply to the remote connection
hr: Ove postavke se primijenjuju na udaljeno povezivanje

en: Location
hr: Lokacija

en: _Download Directory
hr: _Direktorij preuzimanja

en: Where to store downloaded torrents
hr: Direktorij preuzimanja torrenta

en: _Incomplete Torrents
hr: _Nedovršeni torrenti

en: Store incomplete torrents in a different directory
hr: Preuzmi nedovršene torrente u drugi direktorij

en: _Incomplete Directory
hr: _Direktorij nedovršenih preuzimanja

en: Where to store incomplete torrents
hr: Direktorij preuzimanja nedovršenih torrenta

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Download Queue
hr: Red čekanja

en: You can decide which torrents should be downloaded first
hr: Odredite koji se torrenti trebaju prvo preuzimati

en: Maximum _Active Downloads
hr: Najviše _aktivnih preuzimanja

en: Number of maximum parallel downloads at the same time
hr: Broj najviše paralelnih preuzimanja istovremeno

en: Automatically _Start Torrents
hr: Automatski _pokreni torrente

en: Automatically start downloading torrents after adding them
hr: Automatsko pokretanje torrenta nakon dodavanja

en: Network
hr: Mreža

en: Listening Port
hr: Ulaz osluškivanja

en: This port gets used by peers on the internet to connect to you. It's important that the communication works, otherwise you will have a limited ability to connect to other peers and suffer from slower download speeds.
hr: Ovaj ulaz koriste točke na internetu za povezivanje s vama. Bitno je da komunikacija funkcionira, inače ćete imati ograničenu mogućnost povezivanja s drugim točkama i imati sporiju brzinu preuzimanja.

en: _Port
hr: _Ulaz

en: Used for incoming connections
hr: Ulaz za dolazna povezivanja

en: _Random Port
hr: _Naizmjeničan ulaz

en: Select a random port on each session startup, can improve privacy
hr: Odabir naizmjeničnog ulaza za svaku pokrenutu sesiju, može poboljšati privatnost

en: Port _Forwarding
hr: Proslijeđivanje _ulaza

en: Try using UPnP/NAT-PMP for automatic port forwarding on your router
hr: Koristite UPnP/NAT-PMP za automatsko proslijeđivanje ulaza na vašem usmjerniku

en: Router
hr: Usmjernik

en: Computer
hr: Računalo

en: You can verify your connection by asking <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> to test connecting to your computer as peers would.
hr: Možete provjeriti vaše povezivanje slanjem upita na <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> kako bi testirali povezivanje s vašim računalom.

en: Test
hr: Testiraj

en: Peer Limits
hr: Ograničenja točaka

en: You may have to lower the limits if your router can't keep up with the demands of P2P.
hr: Možete smanjiti ograničenje ako se vaš usmjernik ne može nositi sa P2P zahtjevima.

en: Maximum Peers per _Torrent
hr: Najviše točaka po _torrentu

en: Maximum Peers _Overall
hr: Ukupno najviše _točaka

en: Connection Encryption Mode
hr: Način šifriranja povezivanja

en: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">BitTorrent Protocol Encryption</a> can be used to improve privacy. It also can help to bypass ISP filters.
hr: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">Protokol šifriranja BitTorrenta</a> može se koristiti u svrhu poboljšanja privatnosti. Može pomoći i u zaobilaženju ISP filtra.

en: _Encryption
hr: _Šifriranje

en: Force
hr: Prisilno

en: Prefer
hr: Preferirano

en: Allow
hr: Dopušteno

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
hr: Prikaži prečace

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Torrents
hr: Torrenti

[ctx: shortcut window]
en: Add New Torrent
hr: Dodaj novi torrent

en: Statistics
hr: Statistika

en: These statistics are from the remote connection
hr: Ova statistika je iz udaljenog povezivanja

note: Transmission is the name of the torrent daemon. Don't translate it.
en: Transmission Daemon
hr: Transmission pozadinski program

en: Version
hr: Inačica

en: Current Network Speed
hr: Trenutna mrežna brzina

en: Download Speed
hr: Brzina preuzimanja

en: Upload Speed
hr: Brzina slanja

en: Torrent Count
hr: Broj torrenta

en: Total
hr: Ukupno

en: Active
hr: Aktivno

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Downloaded
hr: Preuzeto

en: Usage
hr: Upotreba

en: This Session
hr: Ova sesija

en: Time Active
hr: Vrijeme aktivnosti

en: Uploaded
hr: Poslano

en: Added Files
hr: Dodane datoteke

en: Started
hr: Pokrenuto

en: Torrent Details
hr: Pojedinosti torrenta

en: Pause
hr: Pauziraj

en: Continue
hr: Nastavi

en: Open
hr: Otvori

en: Remove
hr: Ukloni

en: More
hr: Više

en: A Problem Has Occurred
hr: Došlo je do problema

en: _Pause
hr: _Pauziraj

en: _Continue
hr: _Nastavi

en: Queue Move _Up
hr: Pomakni _gore

en: Queue Move _Down
hr: Pomakni _dolje

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _More
hr: _Više

en: _Copy Magnet Link
hr: Kopiraj _magnetnu poveznicu

en: _Ask Tracker for More Peers
hr: _Upitaj pratitelja za više točaka

en: Set _Location…
hr: Postavi _lokaciju…

en: _Properties
hr: _Svojstva

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Downloading
hr: Preuzimanje

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Queued
hr: Čekanje

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Seeding
hr: Dijeljenje

en: Delete
hr: Obriši

en: Queue – Move up
hr: Čekanje – Pomakni _gore

en: Queue – Move down
hr: Čekanje – Pomakni _dolje

en: Add New Torrent
hr: Dodaj novi torrent

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Remote Connection Menu
hr: Izbornik udaljenog povezivanja

en: _Resume All
hr: _Nastavi sve

en: _Pause All
hr: _Pauziraj sve

en: _Remove Completed Torrents
hr: _Ukloni završene torrente

en: _Statistics…
hr: _Statistika…

en: _Add Remote Connection…
hr: _Dodaj udaljeno povezivanje…

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _About Fragments
hr: _O Fragmentima

en: Local Fragments session
hr: Lokalna Fragment sesija

en: Unable to start transmission-daemon
hr: Nemoguće pokretanje  transmission-daemon

en: A BitTorrent Client – Based on Transmission Technology
hr: BitTorrent klijent – Temeljen na Transmission tehnologiji

en: Could not connect with “{}”:
    {}
hr: Nemoguće povezivanje s “{}”:
    {}

en: Connection with {} was lost.
hr: Povezivanje s {} je izgubljeno.

en: Credentials could not be saved
hr: Vjerodajnice se ne mogu spremiti

en: Invalid Download Directory
hr: Nevaljani direktorij preuzimanja

en: Unable to write data. The configured download directory cannot be accessed.
hr: Nemoguće zapisivanje podataka. Podešenom direktoriju preuzimanja se ne može pristupiti.

en: Invalid Incomplete Directory
hr: Nevaljani direktorij nedovršenih preuzimanja

en: Unable to write data. The configured incomplete directory cannot be accessed.
hr: Nemoguće zapisivanje podataka. Podešenom direktoriju nedovršenih preuzimanja se ne može pristupiti.

en: This computer
hr: Ovo računalo

en: Unable to restart Transmission daemon
hr: Nemoguće ponovno pokretanje Transmission pozadinskog programa

en: Testing…
hr: Testiranje…

en: Port is open. You can communicate with other peers.
hr: Ulaz je otvoren. Možete komunicirati s ostalim točkama.

en: Port is closed. Communication with other peers is limited.
    Check your router or firewall if port forwarding is enabled for your computer.
hr: Ulaz je zatvoren. Komunikacija prema ostalim točkama je ograničena.
    Provjerite svoj usmjernik ili vatrozid ako je omogućeno proslijeđivanje ulaza za vaše računalo.

en: Test failed. Make sure you are connected to the internet.
hr: Testiranje nije uspjelo. Provjerite jeste li povezani s internetom.

en: You are connected with “{}”
hr: Povezani ste s “{}”

en: {} time | {} times
hr[0]: {} puta
hr[1]: {} puta
hr[2]: {} puta

en: {} ({} active) | {} ({} active)
hr[0]: %i (%i aktivan)
hr[1]: %i (%i aktivna)
hr[2]: %i (%i aktivno)

note: Translators: First {} is the amount uploaded, second {} is the uploading speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent download is finished
en: {} uploaded · {}
hr: {} poslano · {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size Displayed under the torrent name in the main window when torrent is stopped
en: {} of {}
hr: {} od {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size, third {} is the download speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent is downloading
en: {} of {} · {}
hr: {} od {} · {}

en: Remote control "{}"
hr: Udaljeno upravljanje "{}"

en: New torrent added
hr: Novi torrent je dodan

en: Torrent completely downloaded
hr: Torrent je u potpunosti preuzet

en: Add magnet link “{}” from clipboard?
hr: Dodaj magnetnu poveznicu “{}” iz međuspremnika?

en: Add magnet link from clipboard?
hr: Dodaj magnetnu poveznicu iz međuspremnika?

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Failed to establish a connection with the Transmission service (“{}”).
hr: Neuspjelo uspostavljanje povezivanja s Transmission uslugom (“{}”).

en: No connection found with UUID "{}"
hr: Nema pronađenog povezivanja s UUID-om "{}"

en: Open Torrents
hr: Otvaranje torrenta

en: Torrent files
hr: Torrent datoteke

en: All files
hr: Sve datoteke

note: NOTE: Title of the modal when the user removes all downloaded torrents
en: Remove all Downloaded Torrents?
hr: Ukloni sve preuzete torrente?

en: This will only remove torrents from Fragments, but will keep the downloaded content.
hr: Ovo će samo ukloniti torrente iz Fragmenata, ali će zadržati preuzeti sadržaj.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: more than a day
hr: više od jednog dana

en: {} day | {} days
hr[0]: {} dan
hr[1]: {} dana
hr[2]: {} dana

en: {} hour | {} hours
hr[0]: {} sat
hr[1]: {} sata
hr[2]: {} sati

en: {} minute | {} minutes
hr[0]: {} minuta
hr[1]: {} minute
hr[2]: {} minuta

en: {} second | {} seconds
hr[0]: {} sekunda
hr[1]: {} sekunde
hr[2]: {} sekundi

note: i18n: "Queued" is the current status of a torrent
en: Queued
hr: Čekanje

en: Checking…
hr: Provjeravanje…

en: Seeding…
hr: Dijeljenje…

en: Unable to copy magnet link to clipboard
hr: Neuspjelo kopiranje magnetne poveznice u međuspremnik

en: Copied magnet link to clipboard
hr: Magnetna poveznicu je kopirana u međuspremnik

en: Could not show the containing folder
hr: Nemoguć prikaz sadržajne mape

en: Could not open file
hr: Nemoguće otvaranje datoteke

en: Remove Torrent?
hr: Ukloni torrent?

en: Once removed, continuing the transfer will require the torrent file or magnet link.
hr: Jednom kada se ukloni, za nastavak prijenosa potrebna je torrent datoteka ili magnetna poveznica.

note: Check button
en: Remove downloaded data as well
hr: Ukloni preuzete podatke

en: Set Torrent Location
hr: Postavi lokaciju torrenta

en: _Select
hr: _Odaberi

en: Move Data?
hr: Premjesti podatke?

en: In order to continue using the torrent, the data must be available at the new location.
hr: Kako bi mogli koristiti torrent, podaci moraju biti na novoj lokaciji.

en: _Only Change Location
hr: _Samo promijeni lokaciju

en: _Move Data to New Location
hr: _Premjesti podatke na novu lokaciju

en: Select Download Directory
hr: Odabir direktorija preuzimanja

en: Select Incomplete Directory
hr: Odabir direktorija nedovršenih preuzimanja
