fragments master - en to ca translation catalogue (229 entries)

en: bittorrent;torrent;magnet;download;p2p;
ca: bittorrent;torrent;magnet;baixada;p2p;

note: General
en: Manage torrents
ca: Gestiona els torrents

en: An easy to use BitTorrent client. Fragments can be used to transfer files via the BitTorrent peer-to-peer file-sharing protocol, such as videos, music or installation images for Linux distributions.
ca: Un client de BitTorrent fàcil d'utilitzar. El Fragments pot ser usat per transferir fitxers a través del protocol de punt a punt BitTorrent, com vídeos, música o imatges d'instal·lació de distribucions del Linux.

en: Overview of all torrents grouped by status
ca: Vista general de tots els torrents agrupats per estat

en: Schedule the order of downloads with a queue
ca: Programa l'ordre de les baixades amb una cua

en: Automatic detection of torrent or magnet links from the clipboard
ca: Detecció automàtica de torrents o enllaços magnet al porta-retalls

en: Manage and access individual files of a torrent
ca: Gestiona i accedeix als fitxers d'un torrent

en: Connect to remote Fragments or Transmission sessions
ca: Connecta't a una sessió remota del Fragments o Transmission

en: Fragments uses the Transmission BitTorrent project under the hood.
ca: El Fragments usa el projecte Transmission BitTorrent sota el capó.

en: Add Remote Connection
ca: Afegeix una connexió remota

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: _Connect
ca: _Connecta

en: Enter the address of a remote Fragments or Transmission session to connect to.
ca: Introduïu l'adreça d'una sessió remota de Fragments o Transmission a la qual connectar.

en: Name
ca: Nom

en: Host
ca: Amfitrió

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: URL Path
ca: Camí URL

en: Preferences
ca: Preferències

en: Metered Network
ca: Xarxa limitada

en: Torrents have been paused to save data, as metered networks have data limits or charges associated with them.
ca: Els torrents s'han pausat per estalviar dades, ja que les connexions limitades acostumen a tenir límits o recàrrecs associats.

en: Resume Torrents
ca: Reprèn els torrents

en: Get Some Torrents
ca: Obté alguns torrents

en: Click a torrent link on a website
ca: Feu clic a un enllaç magnet en un lloc web

en: Copy a torrent link to the clipboard
ca: Copia un enllaç de torrent al porta-retalls

en: Choose a torrent file
ca: Trieu un fitxer torrent

en: Drag and drop a torrent
ca: Arrossega i deixa anar un torrent

en: Authentication required
ca: Es requereix autenticació

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Authenticate
ca: Autentica

en: Connection error
ca: Error de connexió

en: Try Again
ca: Torna-ho a provar

en: Remove connection
ca: Suprimir la connexió

en: Open
ca: Obre

en: Open Containing Folder
ca: Obre la carpeta contenidora

en: Download
ca: Descarrega

en: File progress
ca: Progrés del fitxer

en: Sorting
ca: Ordenació

en: Search
ca: Cerca

en: Search for files…
ca: Cerca fitxers…

en: Search files
ca: Cerca fitxers

en: Select A_ll
ca: _Selecciona-ho tot

en: D_eselect All
ca: _Anul·la la selecció

en: _Default
ca: Per _defecte

en: _Name
ca: _Nom

en: _Size
ca: _Mida

en: _Ascending
ca: As_cendent

en: _Descending
ca: _Descendent

en: _Folders Before Files
ca: Car_petes abans que fitxers

en: Behavior
ca: Comportament

en: Inhibit _Suspend
ca: _Inhibeix la suspensió

en: Prevent the computer from suspending while torrents are being downloaded
ca: Evita que l'ordinador se suspengui mentre es baixen els torrents

en: _Trash Torrent Files
ca: Llença a la _brossa els fitxers torrent

en: Automatically moves torrent files to the trash after adding them
ca: Mou automàticament a la paperera els fitxers torrent un cop afegits

en: Notifications
ca: Notificacions

en: _New Torrent Added
ca: _Torrent nou afegit

en: _Torrent Completely Downloaded
ca: T_orrent completament baixat

en: Remote Control
ca: Control remot

en: Remote Access
ca: Accés remot

en: Allow other devices on the local network to access the local Fragments session
ca: Permet que altres dispositius de la xarxa local accedeixin a la sessió del Fragments local

en: Open Webinterface
ca: Obre la interfície web

[ctx: A page title of the preferences dialog]
en: Downloading
ca: Baixades

en: These settings apply to the remote connection
ca: Aquests paràmetres s'apliquen a la connexió remota

en: Location
ca: Ubicació

en: _Download Directory
ca: _Carpeta de baixades

en: Where to store downloaded torrents
ca: On es descarreguen els torrents baixats

en: _Incomplete Torrents
ca: _Torrents incomplets

en: Store incomplete torrents in a different directory
ca: Emmagatzema els torrents incomplets en un directori diferent

en: _Incomplete Directory
ca: _Directori d'incomplets

en: Where to store incomplete torrents
ca: On es baixen els torrents incomplets

en: Queue
ca: Cua

en: Download Queue
ca: Cua de baixades

en: You can decide which torrents should be downloaded first
ca: Podeu decidir quins torrents s'haurien de baixar primer

en: Maximum _Active Downloads
ca: _Màxim de baixades actives

en: Number of maximum parallel downloads at the same time
ca: Nombre màxim de baixades en paral·lel al mateix temps

en: Automatically _Start Torrents
ca: _Inicia els torrents automàticament

en: Automatically start downloading torrents after adding them
ca: Inicia automàticament la baixada dels torrents després d'afegir-los

en: Network
ca: Xarxa

en: Listening Port
ca: Port d'escolta

en: This port gets used by peers on the internet to connect to you. It's important that the communication works, otherwise you will have a limited ability to connect to other peers and suffer from slower download speeds.
ca: Aquest port s'usa per altres iguals per a connectar-se amb vosaltres. És important que la comunicació funcioni, en cas contrari tindreu una capacitat limitada de connectar amb altres iguals i tindreu velocitats de baixada més lentes.

en: Used for incoming connections
ca: S'utilitza per a les connexions entrants

en: _Random Port
ca: _Port aleatori

en: Select a random port on each session startup, can improve privacy
ca: Selecciona un port aleatori en cada inici de sessió, pot millorar la privacitat

en: Port _Forwarding
ca: _Reenviament de ports

en: Try using UPnP/NAT-PMP for automatic port forwarding on your router
ca: Prova d'utilitzar UPnP/NAT-PMP per al reenviament automàtic de ports al vostre encaminador

en: Router
ca: Encaminador

en: Computer
ca: Ordinador

en: You can verify your connection by asking <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> to test connecting to your computer as peers would.
ca: Podeu verificar la connexió demanant a <a href="https://transmissionbt.com">Transmissorbt.com</a> que provi la connexió al vostre ordinador com ho farien els iguals.

en: Test
ca: Prova

en: Peer Limits
ca: Límits de l'igual

en: You may have to lower the limits if your router can't keep up with the demands of P2P.
ca: És possible que hàgiu de reduir els límits si el vostre encaminador no pot processar les peticions P2P.

en: Maximum Peers per _Torrent
ca: _Màxim d'iguals per torrent

en: Maximum Peers _Overall
ca: Mà_xim d'iguals en total

en: Connection Encryption Mode
ca: Mode de xifrat de la connexió

en: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">BitTorrent Protocol Encryption</a> can be used to improve privacy. It also can help to bypass ISP filters.
ca: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrentprotocolencryption">El protocolde xifrat del BitTorrent</a> es pot utilitzar per a millorar la privacitat. També pot ajudar a evitar els filtres dels proveïdors d'Internet.

en: _Encryption
ca: _Xifrat

en: Force
ca: Força

en: Prefer
ca: Preferència

en: Allow
ca: Permet

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ca: Mostra les dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ca: Preferències

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Add New Torrent
ca: Afegeix un torrent nou

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: These statistics are from the remote connection
ca: Aquestes estadístiques són de la connexió remota

note: Transmission is the name of the torrent daemon. Don't translate it.
en: Transmission Daemon
ca: Dimoni del Transmission

en: Version
ca: Versió

en: Current Network Speed
ca: Velocitat actual de la xarxa

en: Download Speed
ca: Velocitat de baixada

en: Upload Speed
ca: Velocitat de pujada

en: Torrent Count
ca: Recompte de torrents

en: Active
ca: Actiu

en: Paused
ca: Pausada

en: Downloaded
ca: Descarregat

en: Usage
ca: Ús

en: This Session
ca: Aquesta sessió

en: Time Active
ca: Temps actiu

en: Uploaded
ca: Pujat

en: Added Files
ca: Fitxers afegits

en: Started
ca: Iniciat

en: Torrent Details
ca: Detall del torrent

en: Overview
ca: Vista general

en: Pause
ca: Pausat

en: Continue
ca: Continua

en: Remove
ca: Suprimeix

en: More
ca: Més

en: A Problem Has Occurred
ca: Ha ocorregut un problema

en: Peers
ca: Parells

en: Receiving Files Metadata…
ca: Rebent les metadades dels fitxers…

en: _Pause
ca: _Pausat

en: _Continue
ca: _Continua

en: Queue Move _Up
ca: _Mou amunt a la cua

en: Queue Move _Down
ca: M_ou avall a la cua

en: _Open
ca: _Obre

en: _Remove
ca: S_uprimeix

en: _More
ca: _Més

en: _Copy Magnet Link
ca: _Copia l'enllaç magnètic

en: _Ask Tracker for More Peers
ca: _Demana més iguals al Tracker

en: Set _Location…
ca: _Estableix la ubicació…

en: _Properties
ca: _Propietats

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Downloading
ca: Baixades

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Queued
ca: En cua

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Seeding
ca: Sembrant

en: Stopped
ca: Parat

en: Downloading
ca: Baixant

en: Uploading
ca: Pujant

en: Torrent progress
ca: Progrés del torrent

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Queue – Move up
ca: Cua - Mou amunt

en: Queue – Move down
ca: Cua - Mou avall

en: Add New Torrent
ca: Afegeix un Torrent nou

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Remote Connection Menu
ca: Menú de connexió remota

en: Search torrents…
ca: Cerca torrents…

en: Search torrents
ca: Cerca torrents

en: _Resume All
ca: _Reprèn-ho tot

en: _Pause All
ca: _Fes una pausa de tot

en: _Remove Completed Torrents
ca: _Suprimeix els torrents completats

en: _Statistics…
ca: _Estadístiques…

en: _Add Remote Connection…
ca: _Afegeix una connexió remota…

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _About Fragments
ca: _Quant al Fragments

en: Unable to copy magnet link to clipboard
ca: No s'ha pogut copiar l'enllaç magnètic al porta-retalls

en: Copied magnet link to clipboard
ca: Copia un enllaç magnètic al porta-retalls

en: Remove Torrent?
ca: Voleu suprimir el torrent?

en: Once removed, continuing the transfer will require the torrent file or magnet link.
ca: Una vegada suprimit, per a continuar la transferència caldrà el fitxer del torrent o l’enllaç magnètic.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

note: Check button
en: Remove downloaded data as well
ca: Suprimiu també les dades descarregades

en: Set Torrent Location
ca: Estableix la _ubicació del torrent

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Move Data?
ca: Moure les dades?

en: In order to continue using the torrent, the data must be available at the new location.
ca: Per poder continuar utilitzant el torrent, les dades han d'estar disponibles a la nova ubicació.

en: _Only Change Location
ca: Canvia _només l'ubicació

en: _Move Data to New Location
ca: _Mou les dades a una ubicació nova

en: Unable to open file / folder
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer / carpeta

en: Could not open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: Downloading data…
ca: Baixant les dades…

en: Unsupported file format
ca: El format del fitxer no està suportat

en: Open Torrents
ca: Obre torrents

en: Torrent files
ca: Fitxers torrent

en: All files
ca: Tots els fitxers

note: NOTE: Title of the modal when the user removes all downloaded torrents
en: Remove all Downloaded Torrents?
ca: Voleu suprimir tots els torrents completats?

en: This will only remove torrents from Fragments, but will keep the downloaded content.
ca: Això només eliminarà els torrents de Fragments, però mantindrà el contingut descarregat.

en: Local Fragments session
ca: Sessió local del Fragments

en: Unable to stop transmission-daemon
ca: No s'ha pogut aturar el transmission-daemon

en: Unable to start transmission-daemon
ca: No s'ha pogut iniciar el transmission-daemon

en: Could not connect with “{}”:
    {}
ca: No s'ha pogut connectar amb «{}»:
    {}

en: The configured download directory cannot be accessed.
ca: El directori configurat per a les baixades no és accessible.

en: The configured incomplete directory cannot be accessed.
ca: El directori configurat per a les baixades a mitges no és accessible.

en: Connection with {} was lost.
ca: S'ha perdut la connexió amb {}.

en: Credentials could not be saved
ca: No s'han pogut desar les credencials

en: No connection found with UUID "{}"
ca: No s'ha trobat cap connexió amb l'UUID «{}»

en: Failed to establish a connection with the Transmission service (“{}”).
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb el servei de Transmission («{}»).

en: This computer
ca: Aquest ordinador

en: {} / {}, {} item | {} / {}, {} items
ca[0]: {} de {} · {}
ca[1]: {} de {} · {}

en: {} / {}
ca: {} de {}

en: {}, {} item | {}, {} items
ca[0]: {}, {} ítem
ca[1]: {}, {} ítems

en: Unable to restart Transmission daemon
ca: No s'ha pogut reiniciar el dimoni del Transmission

en: Testing…
ca: S'està comprovant…

en: Port is open. You can communicate with other peers.
ca: El port està obert. Podeu comunicar-vos amb altres iguals.

en: Port is closed. Communication with other peers is limited.
    Check your router or firewall if port forwarding is enabled for your computer.
ca: El port està tancat. La comunicació amb altres iguals és limitada.
    Comproveu a l'encaminador o al tallafoc si el reenviament de ports està habilitat per al vostre ordinador.

en: Test failed. Make sure you are connected to the internet.
ca: La prova ha fallat. Assegureu-vos que esteu connectat a Internet.

en: You are connected with “{}”
ca: Esteu connectat amb «{}»

en: {} time | {} times
ca[0]: {} cop
ca[1]: {} cops

en: Show All | Show All {} Items
ca[0]: Mostra'ls tots
ca[1]: Mostra tots els ítems {}

en: {} ({} active) | {} ({} active)
ca[0]: {} ({} actiu)
ca[1]: {} ({} actius)

note: Translators: First {} is the amount uploaded, second {} is the uploading speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent download is finished
en: {} uploaded · {}
ca: {} pujats · {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size Displayed under the torrent name in the main window when torrent is stopped
en: {} of {}
ca: {} de {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size, third {} is the download speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent is downloading
en: {} of {} · {}
ca: {} de {} · {}

en: Remote control "{}"
ca: Control remot «{}»

en: New torrent added
ca: Torrent nou afegit

en: Torrent completely downloaded
ca: Torrent completament descarregat

en: Add magnet link “{}” from clipboard?
ca: Voleu afegir l'enllaç magnètic «{}» des del porta-retalls?

en: Add magnet link from clipboard?
ca: Voleu afegir l'enllaç magnètic des del porta-retalls?

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Add torrent from “{}”?
ca: Voleu afegir el torrent des de “{}”?

en: Add “{}” from clipboard?
ca: Voleu afegir “{}” des del porta-retalls?

en: more than a day
ca: més d'un dia

en: {} day | {} days
ca[0]: {} dia
ca[1]: {} dies

en: {} hour | {} hours
ca[0]: {} hora
ca[1]: {} hores

en: {} minute | {} minutes
ca[0]: {} minut
ca[1]: {} minuts

en: {} second | {} seconds
ca[0]: {} segon
ca[1]: {} segons

note: i18n: "Queued" is the current status of a torrent
en: Queued
ca: En cua

en: Checking…
ca: S'està comprovant…

en: Seeding…
ca: S'està sembrant…

en: Select Download Directory
ca: Selecciona el directori de baixades

en: Select Incomplete Directory
ca: Selecciona un directori d'incomplets
