fragments master - en to gl translation catalogue (219 entries)

en: bittorrent;torrent;magnet;download;p2p;
gl: bittorrent;torrent;magnet;descargar;p2p;

en: A BitTorrent Client
gl: Un cliente de BitTorrent

en: Fragments is an easy to use BitTorrent client. It can be used to transfer files via the BitTorrent protocol, such as videos, music or installation images for Linux distributions.
gl: Fragmentos é un cliente de BitTorrent doado de usar. É útil para transferir ficheiros usando o protocolo BitTorrent, como vídeos, música ou imaxes de instalación de distribucións Linux.

en: Add Remote Connection
gl: Engadir conexión remota

en: Cancel
gl: Cancelar

en: _Connect
gl: _Conectar

en: Enter the address of a remote Fragments or Transmission session to connect to.
gl: Escriba o enderezo dunha sesión remota de Fragmentos ou Transmission á que conectarse.

en: Name
gl: Nome

en: Host
gl: Equipo

en: Advanced Settings
gl: Preferencias avanzadas

en: Port
gl: Porto

en: URL Path
gl: Ruta da URL

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Metered Network
gl: Rede medida

en: Torrents have been paused to save data, as metered networks have data limits or charges associated with them.
gl: Os torrent detéronse para aforrar datos, xa que as redes medidas teñen límites de datos ou custos asociados a elas.

en: Resume Torrents
gl: Retomar torrents

en: Get Some Torrents
gl: Obter algúns torrents

en: Click a magnet link on a website
gl: Prema nunha ligazón magnet nun sitio web

en: Copy a magnet link to the clipboard
gl: Copiar unha ligazón magnet ao portapapeis

en: Choose a torrent file
gl: Seleccionar un ficheiro torrent

en: Drag and drop a torrent
gl: Arrastre e solte un torrent

en: Authentication required
gl: Requírese autenticación

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Authenticate
gl: Autenticar

en: Connection error
gl: Produciuse un erro de conexión

en: Try Again
gl: Tentar de novo

en: Remove connection
gl: Eliminar conexión

en: Open
gl: Abrir

en: Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol contedor

en: Download
gl: Descarga

en: Sorting
gl: Orde

en: Search
gl: Buscar

en: Search for files…
gl: Buscar ficheiros…

en: Select A_ll
gl: _Seleccionar todo

en: D_eselect All
gl: _Deseleccionar todo

en: _Default
gl: _Predeterminado

en: _Name
gl: _Nome

en: _Size
gl: _Tamaño

en: _Ascending
gl: _Ascendente

en: _Descending
gl: _Descendente

en: _Folders Before Files
gl: _Cartafoles antes que ficheiros

en: General
gl: Xeral

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Inhibit _Suspend
gl: Inhibir _suspensión

en: Prevent the computer from suspending while torrents are being downloaded
gl: Previr que o computador se poña en repouso mentres se descargan torrents

en: _Trash Torrent Files
gl: Tirar ao _lixo os ficheiros Torrent

en: Automatically moves torrent files to the trash after adding them
gl: Move ao lixo automaticamente os ficheiros torrent despois de engadilos

en: Notifications
gl: Notificacións

en: _New Torrent Added
gl: _Novo torrent engadido

en: _Torrent Completely Downloaded
gl: _Torrent descargado por completo

en: Remote Control
gl: Control remoto

en: Remote Access
gl: Acceso remoto

en: Allow other devices on the local network to access the local Fragments session
gl: Permítelle a outros dispositivos na rede local acceder á sesión local de Fragmentos

en: Open Webinterface
gl: Abrir interface Web

[ctx: A page title of the preferences dialog]
en: Downloading
gl: Descargando

en: These settings apply to the remote connection
gl: Estas preferencias aplícanse na conexión remota

en: Location
gl: Localización

en: _Download Directory
gl: _Cartafol de descarga

en: Where to store downloaded torrents
gl: Indica onde gardar os torrents descargados

en: _Incomplete Torrents
gl: Torrents _incompletos

en: Store incomplete torrents in a different directory
gl: Almacenar torrents incompletos nun cartafol diferente

en: _Incomplete Directory
gl: Cartafol de _incompletos

en: Where to store incomplete torrents
gl: Onde se gardan os torrents incompletos

en: Queue
gl: Cola

en: Download Queue
gl: Cola de descarga

en: You can decide which torrents should be downloaded first
gl: Pode decidir que torrents deberían descargarse primeiro

en: Maximum _Active Downloads
gl: Número máximo de descargas _activas

en: Number of maximum parallel downloads at the same time
gl: Número máximo de descargas en paralelo ao mesmo tempo

en: Automatically _Start Torrents
gl: _Iniciar automaticamente os torrents

en: Automatically start downloading torrents after adding them
gl: Iniciar automaticamente os torrents despois de engadilos

en: Network
gl: Rede

en: Listening Port
gl: Porto de escoita

en: This port gets used by peers on the internet to connect to you. It's important that the communication works, otherwise you will have a limited ability to connect to other peers and suffer from slower download speeds.
gl: Este porto é usado polos pares en internet para conectarse a vostede. É importante que a comunicación funciona, doutro xeito terá unha capacidade limitada para conectarse a outros pares e experimentará velocidades de descarga máis lentas.

en: _Port
gl: _Porto

en: Used for incoming connections
gl: Usado para as conexión entrantes

en: _Random Port
gl: Porto _aleatorio

en: Select a random port on each session startup, can improve privacy
gl: Seleccionar un porto aleatorio para cada sesión ao iniciar, pode mellorar a privacidade

en: Port _Forwarding
gl: _Reenvío de porto

en: Try using UPnP/NAT-PMP for automatic port forwarding on your router
gl: Probar o uso de UPnP/NAT-PMP para a configuración da redirección de portos no seu router

en: Computer
gl: Computador

en: You can verify your connection by asking <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> to test connecting to your computer as peers would.
gl: Pode verificar a conexión en <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> para probar se o seu computador como se fora un par.

en: Test
gl: Probar

en: Peer Limits
gl: Límites de pares

en: You may have to lower the limits if your router can't keep up with the demands of P2P.
gl: Podería necesitar baixar os límites se o seu router non pode xestionar a demanda de P2P.

en: Maximum Peers per _Torrent
gl: Pares máximos por _torrent

en: Maximum Peers _Overall
gl: Pares máximos en _total

en: Connection Encryption Mode
gl: Modo de cifrado da conexión

en: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">BitTorrent Protocol Encryption</a> can be used to improve privacy. It also can help to bypass ISP filters.
gl: O <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">Cifrado do protocolo BitTorrent</a> pode usarse para mellorar a privacidade. Tamén pode axudar a saltarse os filtros dos ISP.

en: _Encryption
gl: _Cifrado

en: Force
gl: Forzar

en: Prefer
gl: Preferir

en: Allow
gl: Permitir

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
gl: Mostrar atallos

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
gl: Preferencias

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Add New Torrent
gl: Engadir novo torrent

[ctx: shortcut window]
en: Search
gl: Buscar

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: These statistics are from the remote connection
gl: Estas estatísticas son da conexión remota

note: Transmission is the name of the torrent daemon. Don't translate it.
en: Transmission Daemon
gl: Daemon de Transmission

en: Version
gl: Versión

en: Current Network Speed
gl: Velocidade actual da rede

en: Download Speed
gl: Velocidade de descarga

en: Upload Speed
gl: Velocidade de subida

en: Torrent Count
gl: Contía de torrents

en: Active
gl: Activa

en: Paused
gl: Pausado

en: Downloaded
gl: Descargado

en: Usage
gl: Uso

en: This Session
gl: Esta sesión

en: Time Active
gl: Tempo activo

en: Uploaded
gl: Subido

en: Added Files
gl: Ficheiros engadidos

en: Started
gl: Iniciado

en: Torrent Details
gl: Información do torrent

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Pause
gl: Pausar

en: Continue
gl: Continuar

en: Remove
gl: Quitar

en: More
gl: Máis

en: A Problem Has Occurred
gl: Produciuse un problema

en: Peers
gl: Pares

en: Receiving Files Metadata…
gl: Recibindo metadatos dos ficheiros…

en: _Pause
gl: _Pausar

en: _Continue
gl: _Continuar

en: Queue Move _Up
gl: Subir na _cola

en: Queue Move _Down
gl: Baixar na _cola

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Remove
gl: _Quitar

en: _More
gl: _Máis

en: _Copy Magnet Link
gl: _Copiar ligazón magnet

en: _Ask Tracker for More Peers
gl: _Solicitar ao Tracker máis pares

en: Set _Location…
gl: Estabelecer _localización…

en: _Properties
gl: _Propiedades

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Downloading
gl: Descargando

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Queued
gl: Encolado

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Seeding
gl: Sementando

en: Stopped
gl: Detido

en: Downloading
gl: Descargando

en: Uploading
gl: Subindo

en: Delete
gl: Eliminar

en: Queue – Move up
gl: Cola – Mover arriba

en: Queue – Move down
gl: Cola – Mover abaixo

en: Add New Torrent
gl: Engadir novo torrent

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Remote Connection Menu
gl: Menú de conexión remota

en: Search torrents…
gl: Buscar torrents…

en: _Resume All
gl: _Reiniciar todo

en: _Pause All
gl: _Pausar todo

en: _Remove Completed Torrents
gl: _Quitar torrents completos

en: _Statistics…
gl: _Estatísticas…

en: _Add Remote Connection…
gl: _Engadir conexión remota…

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de _teclado

en: _About Fragments
gl: _Sobre Fragmentos

en: Unable to copy magnet link to clipboard
gl: Non foi posíbel copiar a ligazón magnet ao portapapeis

en: Copied magnet link to clipboard
gl: Ligazón magnet copiada no portapapeis

en: Remove Torrent?
gl: Quitar o torrent?

en: Once removed, continuing the transfer will require the torrent file or magnet link.
gl: En canto se elimine para continuar coa transferencia requerirase dun ficheiro torrent ou ligazón de magnet.

en: _Cancel
gl: _Cancelar

note: Check button
en: Remove downloaded data as well
gl: Eliminar os datos descargados tamén

en: Set Torrent Location
gl: Estabelecer a localización do torrent

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: Move Data?
gl: Desexa mover os datos?

en: In order to continue using the torrent, the data must be available at the new location.
gl: Para continuar usando o torrent, os datos deben estar dispoñíbeis na nova localización.

en: _Only Change Location
gl: _Só cambiar a localización

en: _Move Data to New Location
gl: _Mover os datos á nova localización

en: Unable to open file / folder
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro/cartafol

en: Could not open file
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro

en: Downloading data…
gl: Descargando datos…

en: Open Torrents
gl: Abrir torrents

en: Torrent files
gl: Ficheiros Torrent

en: All files
gl: Todos os ficheiros

note: NOTE: Title of the modal when the user removes all downloaded torrents
en: Remove all Downloaded Torrents?
gl: Desexa quitar todos os torrents descargados?

en: This will only remove torrents from Fragments, but will keep the downloaded content.
gl: Isto só eliminará os torrent desde os Fragmentos mantendo os datos descargardos.

en: Local Fragments session
gl: Sesión local de Fragmentos

en: Unable to stop transmission-daemon
gl: Non foi posíbel deter o transmission-daemon

en: Unable to start transmission-daemon
gl: Non foi posíbel iniciar o daemon de Transmission

en: A BitTorrent Client – Based on Transmission Technology
gl: Un cliente de BitTorrent – Baseado na tecnoloxía de Transmission

en: Could not connect with “{}”:
    {}
gl: Non foi posíbel conectarse a «{}»:
    {}

en: The configured download directory cannot be accessed.
gl: Non se pode acceder ao cartafol de descargas configurado.

en: The configured incomplete directory cannot be accessed.
gl: Non se pode acceder ao cartafol de descargas incompletas configurado.

en: Connection with {} was lost.
gl: Perdeuse a conexión con {}.

en: Credentials could not be saved
gl: Non é posíbel gardar as credenciais

en: No connection found with UUID "{}"
gl: Non se atopou unha conexión co UUID «{}»

en: Failed to establish a connection with the Transmission service (“{}”).
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer a conexión co servizo de Transmission («{}»)

en: This computer
gl: Este computador

en: {} / {}, {} item | {} / {}, {} items
gl[0]: {} / {}, {} elemento
gl[1]: {} / {}, {} elementos

en: {}, {} item | {}, {} items
gl[0]: {}, {} elemento
gl[1]: {}, {} elementos

en: Unable to restart Transmission daemon
gl: Non foi posíbel reiniciar o daemon de Transmission

en: Testing…
gl: Probando…

en: Port is open. You can communicate with other peers.
gl: O porto está aberto. Pode comunicarse con outros pares.

en: Port is closed. Communication with other peers is limited.
    Check your router or firewall if port forwarding is enabled for your computer.
gl: O porto está pechado. A comunicación con outros pares é limitada.
    Comprobe se no seu router se as redireccións de portos ao seu computador.

en: Test failed. Make sure you are connected to the internet.
gl: Proba fallada. Asegúrese que pode conectarse a internet.

en: You are connected with “{}”
gl: Vostede está conectado a «{}»

en: {} time | {} times
gl[0]: {} vez
gl[1]: {} veces

note: Translators: {} is *always* a number greater than 8
en: Show All {} Items
gl: Mostrar todos os {} elementos

en: {} ({} active) | {} ({} active)
gl[0]: {} ({} activo)
gl[1]: {} ({} activos)

note: Translators: First {} is the amount uploaded, second {} is the uploading speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent download is finished
en: {} uploaded · {}
gl: {} subido · {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size Displayed under the torrent name in the main window when torrent is stopped
en: {} of {}
gl: {} de {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size, third {} is the download speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent is downloading
en: {} of {} · {}
gl: {} de {} · {}

en: Remote control "{}"
gl: Control remoto "{}"

en: New torrent added
gl: Novo torrent engadido

en: Torrent completely downloaded
gl: Torrent descargado por completo

en: Add magnet link “{}” from clipboard?
gl: Desexa engadir a ligazón magnet «{}» desde o portapapeis?

en: Add magnet link from clipboard?
gl: Desexa engadir a ligazón magnet desde o portapapeis?

en: _Add
gl: _Engadir

en: more than a day
gl: máis dun día

en: {} day | {} days
gl[0]: {} día
gl[1]: {} días

en: {} hour | {} hours
gl[0]: {} hora
gl[1]: {} horas

en: {} minute | {} minutes
gl[0]: {} minuto
gl[1]: {} minutos

en: {} second | {} seconds
gl[0]: {} segundo
gl[1]: {} segundos

note: i18n: "Queued" is the current status of a torrent
en: Queued
gl: Encolado

en: Checking…
gl: Comprobando…

en: Seeding…
gl: Sementando…

en: Select Download Directory
gl: Seleccionar o cartafol de descargas

en: Select Incomplete Directory
gl: Seleccionar o cartafol de incompletos
