fragments master - en to eu translation catalogue (234 entries)

en: bittorrent;torrent;magnet;download;p2p;
eu: bittorrent;torrent;magnet;deskarga;p2p;

note: General
en: Manage torrents
eu: Kudeatu torrentak

en: An easy to use BitTorrent client. Fragments can be used to transfer files via the BitTorrent peer-to-peer file-sharing protocol, such as videos, music or installation images for Linux distributions.
eu: Erraz erabiltzen den BitTorrent bezeroa. Fragments aplikazioa BitTorrent protokoloa erabilita fitxategiak jasotzeko erabil daiteke. Adibidez ,bideoak eta Linux banaketen instalazio-irudiak partekatu daitezke.

en: Overview of all torrents grouped by status
eu: Torrent guztien ikuspegi orokorra, egoeraren arabera elkartuta

en: Schedule the order of downloads with a queue
eu: Programatgu deskargaren ordena ilara batekin

en: Automatic detection of torrent or magnet links from the clipboard
eu: Arbeleko torrent edo magnet esteken detekzio automatikoa

en: Manage and access individual files of a torrent
eu: Kudeatu eta atzitu torrent baten banakako fitxategiak

en: Connect to remote Fragments or Transmission sessions
eu: Konektatu urruneko Fragments edo Transmission saioekin

en: Fragments uses the Transmission BitTorrent project under the hood.
eu: Fragments aplikazioak Transmission BitTorrent proiektua darabil azpitik.

en: Add Remote Connection
eu: Gehitu urruneko konexioa

en: Cancel
eu: Utzi

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: Enter the address of a remote Fragments or Transmission session to connect to.
eu: Sartu konektatzea nahi duzun urruneko Fragments edo Transmission saio baten helbidea.

en: Name
eu: Izena

en: Host
eu: Ostalaria

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Port
eu: Ataka

en: URL Path
eu: URLaren bide-izena

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Metered Network
eu: Sare mugatua

en: Torrents have been paused to save data, as metered networks have data limits or charges associated with them.
eu: Torrentak pausatu dira datu gutxiago erabiltzeko, konexio mugatuek datu-mugak baitituzte edo diru gehiago ordaindu behar baita haietan.

en: Resume Torrents
eu: Berrekin torrentei

en: Get Some Torrents
eu: Eskuratu zenbait torrent

en: Click a torrent link on a website
eu: Egin klik webgune bateko torrent esteka batean

en: Copy a torrent link to the clipboard
eu: Kopiatu torrent esteka arbelean

en: Choose a torrent file
eu: Aukeratu torrent fitxategi bat

en: Drag and drop a torrent
eu: Arrastatu eta jaregin torrent bat

en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: Connection error
eu: Konexio-errorea

en: Try Again
eu: Saiatu berriro

en: Remove connection
eu: Kendu konexioa

en: Open
eu: Ireki

en: Open Containing Folder
eu: Ireki karpeta edukitzailea

en: Download
eu: Deskargatu

en: File progress
eu: Fitxategiaren aurrerapena

en: Sorting
eu: Ordenatzea

en: Search
eu: Bilatu

en: Search for files…
eu: Bilatu fitxategiak…

en: Search files
eu: Bilatu fitxategiak

en: Select A_ll
eu: _Hautatu dena

en: D_eselect All
eu: _Desautatu dena

en: _Default
eu: _Lehenetsia

en: _Name
eu: _Izena

en: _Size
eu: _Tamaina

en: _Ascending
eu: _Gorantz

en: _Descending
eu: _Beherantz

en: _Folders Before Files
eu: _Karpetak fitxategiak baino lehen

en: General
eu: Orokorra

en: Behavior
eu: Portaera

en: Inhibit _Suspend
eu: Galarazi _esekitzea

en: Prevent the computer from suspending while torrents are being downloaded
eu: Eragotzi ordenagailua eseki dadin torrentak deskargatzen ari direnean

en: _Trash Torrent Files
eu: Bota torrent fitxategiak _zakarrontzira

en: Automatically moves torrent files to the trash after adding them
eu: Eraman torrent fitxategiak automatikoki zakarrontzira haiek gehitu ondoren

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: _New Torrent Added
eu: Torrent _berria gehitu da

en: _Torrent Completely Downloaded
eu: Torrenta _osorik deskargatu da

en: Remote Control
eu: Urruneko kontrola

en: Remote Access
eu: Urruneko sarbidea

en: Allow other devices on the local network to access the local Fragments session
eu: Baimendu sare lokaleko beste gailu batzuk Fragments saio lokalera sartu daitezen

en: Open Webinterface
eu: Ireki web-interfazea

[ctx: A page title of the preferences dialog]
en: Downloading
eu: Deskargak

en: These settings apply to the remote connection
eu: Ezarpen hauek urruneko konexiorako dira

en: Location
eu: Kokalekua

en: _Download Directory
eu: Deska_rgen direktorioa

en: Where to store downloaded torrents
eu: Non gordeko diren deskargatutako torrentak

en: _Incomplete Torrents
eu: O_satu gabeko torrentak

en: Store incomplete torrents in a different directory
eu: Gorde osatu gabeko torrentak beste direktorio batean

en: _Incomplete Directory
eu: O_satu gabeko direktorioa

en: Where to store incomplete torrents
eu: Non gordeko diren osatu gabeko torrentak

en: Queue
eu: Ilara

en: Download Queue
eu: Deskargen ilara

en: You can decide which torrents should be downloaded first
eu: Lehenengo zein torrent deskargatuko den erabaki dezakezu

en: Maximum _Active Downloads
eu: Deskarga _aktiboen gehieneko kopurua

en: Number of maximum parallel downloads at the same time
eu: Aldi bereko deskarga paraleloen gehieneko kopurua

en: Automatically _Start Torrents
eu: _Hasi automatikoki torrentak

en: Automatically start downloading torrents after adding them
eu: Hasi torrentak automatikoki deskargatzen haiek gehitu ondoren

en: Network
eu: Sarea

en: Listening Port
eu: Entzuteko ataka

en: This port gets used by peers on the internet to connect to you. It's important that the communication works, otherwise you will have a limited ability to connect to other peers and suffer from slower download speeds.
eu: Ataka hau interneteko parekoek erabiltzen dute zurekin konektatzeko. Garrantzitsua da komunikazioak funtziona dezan, bestela beste pareko batzuekin konektatzeko gaitasun mugatua izango duzu eta deskarga-abiadura motelagoak izango dituzu.

en: _Port
eu: A_taka

en: Used for incoming connections
eu: Sartzen diren konexioekin erabilia

en: _Random Port
eu: A_usazko ataka

en: Select a random port on each session startup, can improve privacy
eu: Hautatu ausazko ataka bat saio-hasiera baikoitzean, pribatutasuna hobetu dezake horrek

en: Port _Forwarding
eu: Ataka-_birbideratzea

en: Try using UPnP/NAT-PMP for automatic port forwarding on your router
eu: Saiatu UPnP/NAT-PMP erabiltzen zure bideratzailean ataka-birbideratze automatikoa ezartzeko

en: Router
eu: Bideratzailea

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: You can verify your connection by asking <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> to test connecting to your computer as peers would.
eu: Zure konexioa egiaztatzeko, eskatu <a href="https://transmissionbt.com">transmissionbt.com</a> helbideari zure ordenagailuaren konexioa probatu dezan parekoek egingo luketen moduan.

en: Test
eu: Probatu

en: Peer Limits
eu: Pareko kopurua

en: You may have to lower the limits if your router can't keep up with the demands of P2P.
eu: Agian parekoen kopurua jaitsi beharko duzu zure bideratzaileak ezin badu P2Pren eskaria onartu.

en: Maximum Peers per _Torrent
eu: Gehieneko pareko kopurua _torrenteko

en: Maximum Peers _Overall
eu: Gehieneko pareko kopuru _osoa

en: Connection Encryption Mode
eu: Konexioaren zifratze-modua

en: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">BitTorrent Protocol Encryption</a> can be used to improve privacy. It also can help to bypass ISP filters.
eu: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/BitTorrent_protocol_encryption">BitTorrent Protocol Encryption</a> erabili daiteke pribatutasuna hobetzeko. ISP iragazkiak gainditzeko ere erabili daiteke.

en: _Encryption
eu: _Zifratzea

en: Force
eu: Behartu

en: Prefer
eu: Hobetsi

en: Allow
eu: Baimendu

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Torrents
eu: Torrentak

[ctx: shortcut window]
en: Add New Torrent
eu: Gehitu beste torrent bat

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: These statistics are from the remote connection
eu: Estatistika hauek urruneko konexiokoak dira

note: Transmission is the name of the torrent daemon. Don't translate it.
en: Transmission Daemon
eu: Transmission daemona

en: Version
eu: Bertsioa

en: Current Network Speed
eu: Sarearen uneko abiadura

en: Download Speed
eu: Deskarga-abiadura

en: Upload Speed
eu: Karga-abiadura

en: Torrent Count
eu: Torrent kopurua

en: Total
eu: Guztira

en: Active
eu: Aktibo

en: Paused
eu: Pausatuta

en: Downloaded
eu: Deskargatuta

en: Usage
eu: Erabilera

en: This Session
eu: Saio honetan

en: Time Active
eu: Zenbat denbora aktibo

en: Uploaded
eu: Kargatuta

en: Added Files
eu: Gehitutako fitxategiak

en: Started
eu: Hasita

en: Torrent Details
eu: Torrentaren xehetasunak

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Pause
eu: Pausatu

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Remove
eu: Kendu

en: More
eu: Gehiago

en: A Problem Has Occurred
eu: Errore bat gertatu da

en: Peers
eu: Parekoak

en: Receiving Files Metadata…
eu: Fitxategien metadatuak jasotzen…

en: _Pause
eu: _Pausatu

en: _Continue
eu: _Jarraitu

en: Queue Move _Up
eu: I_go ilaran

en: Queue Move _Down
eu: Jait_si ilaran

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _More
eu: Gehi_ago

en: _Copy Magnet Link
eu: K_opiatu magnet esteka

en: _Ask Tracker for More Peers
eu: _Eskatu aztarnariari pareko gehiago

en: Set _Location…
eu: Ezarri koka_lekua…

en: _Properties
eu: _Propietateak

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Downloading
eu: Deskargatzen

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Queued
eu: Ilaran

[ctx: The title of a group of torrents (downloading/queued/seeding)]
en: Seeding
eu: Aletzen

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Uploading
eu: Kargatzen

en: Torrent progress
eu: Torrentaren aurrerapena

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Queue – Move up
eu: Ilara - Igo

en: Queue – Move down
eu: Ilara - Jaitsi

en: Add New Torrent
eu: Gehitu beste torrent bat

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: Remote Connection Menu
eu: Urruneko konexioaren menua

en: Search torrents…
eu: Bilatu fitxategiak…

en: Search torrents
eu: Bilatu torrentak

en: _Resume All
eu: _Berrabiarazi dena

en: _Pause All
eu: _Pausatu dena

en: _Remove Completed Torrents
eu: _Kendu torrent osatuak

en: _Statistics…
eu: _Estatistikak…

en: _Add Remote Connection…
eu: _Gehitu urruneko konexioa…

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _About Fragments
eu: Fragments aplikazioari _buruz

en: Unable to copy magnet link to clipboard
eu: Ezin da magnet esteka arbelean kopiatu

en: Copied magnet link to clipboard
eu: Magnet esteka arbelean kopiatu da

en: Remove Torrent?
eu: Kendu torrenta?

en: Once removed, continuing the transfer will require the torrent file or magnet link.
eu: Kentzen bada, transferentziarekin jarraitzeko berriro eskatu beharko da torrent fitxategia edo magnet esteka.

en: _Cancel
eu: _Utzi

note: Check button
en: Remove downloaded data as well
eu: Kendu deskargatutako datuak ere bai

en: Set Torrent Location
eu: Ezarri torrentaren kokalekua

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Move Data?
eu: Aldatu datuak lekuz?

en: In order to continue using the torrent, the data must be available at the new location.
eu: Torrenta erabiltzen jarraitu ahal izateko, datuek kokaleku berrian egon behar dute.

en: _Only Change Location
eu: Aldatu _kokalekua soilik

en: _Move Data to New Location
eu: _Eraman datuak kokaleku berrira

en: Unable to open file / folder
eu: Ezin da fitxategia / karpeta ireki

en: Could not open file
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: Downloading data…
eu: Datuak deskargatzen…

en: Unsupported file format
eu: Onartzen ez den fitxategi-formatua

en: Open Torrents
eu: Ireki torrentak

en: Torrent files
eu: Torrent fitxategiak

en: All files
eu: Fitxategi denak

note: NOTE: Title of the modal when the user removes all downloaded torrents
en: Remove all Downloaded Torrents?
eu: Kendu deskargatutako torrent guztiak?

en: This will only remove torrents from Fragments, but will keep the downloaded content.
eu: Honekin, Fragments aplikazioko torrentak kenduko dira, baina deskargatutako edukia ez da ezabatuko.

en: Local Fragments session
eu: Fragments saio lokala

en: Unable to stop transmission-daemon
eu: Ezin da transmission-daemon gelditu

en: Unable to start transmission-daemon
eu: Ezin da transmission-daemon abiarazi

en: Could not connect with “{}”:
    {}
eu: Ezin da “{}” helbidearekin konektatu:
    {}

en: The configured download directory cannot be accessed.
eu: Deskargarako konfiguratutako direktorioa ezin da atzitu.

en: The configured incomplete directory cannot be accessed.
eu: Osatu gabekoetarako konfiguratutako direktorioa ezin da atzitu.

en: Connection with {} was lost.
eu: {} konexioa galdu da.

en: Credentials could not be saved
eu: Kredentzialak ezin izan dira gorde

en: No connection found with UUID "{}"
eu: Ez da aurkitu "{}" UUIDa duen konexiorik

en: Failed to establish a connection with the Transmission service (“{}”).
eu: Huts egin du Transmission zerbitzuarekin (“{}”) konexio bat ezartzeak.

en: This computer
eu: Ordenagailu hau

en: {} / {}, {} item | {} / {}, {} items
eu[0]: {} / {}, {} elementu
eu[1]: {} / {} · {}

en: {}, {} item | {}, {} items
eu[0]: {}, elementu {}
eu[1]: {}, {} elementu

en: Unable to restart Transmission daemon
eu: Ezin da Transmission daemona  berrabiarazi

en: Testing…
eu: Probatzen…

en: Port is open. You can communicate with other peers.
eu: Ataka irekita dago. Beste pareko batzuekin komunikatu zaitezke.

en: Port is closed. Communication with other peers is limited.
    Check your router or firewall if port forwarding is enabled for your computer.
eu: Ataka itxita dago. Konexioa mugatua da beste pareko batzuekin.
    Egiaztatu zure bideratzailea eta suebakia ea ataka-birbideratzea gaituta dagoen ordenagailuan.

en: Test failed. Make sure you are connected to the internet.
eu: Probak huts egin du. Ziurtatu internetera konektatuta zaudela.

en: You are connected with “{}”
eu: “{}” zerbitzariarekin konektatuta zaude

en: {} time | {} times
eu[0]: {} aldiz
eu[1]: {} aldiz

en: Show All | Show All {} Items
eu[0]: Erakutsi denak
eu[1]: Erakutsi {} elementu guztiak

en: {} ({} active) | {} ({} active)
eu[0]: {} ({} aktibo)
eu[1]: {} ({} aktibo)

note: Translators: First {} is the amount uploaded, second {} is the uploading speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent download is finished
en: {} uploaded · {}
eu: {} kargatuta · {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size Displayed under the torrent name in the main window when torrent is stopped
en: {} of {}
eu: {} / {}

note: Translators: First {} is the amount downloaded, second {} is the total torrent size, third {} is the download speed Displayed under the torrent name in the main window when torrent is downloading
en: {} of {} · {}
eu: {} / {} · {}

en: Remote control "{}"
eu: Urruneko kontrola "{}"

en: New torrent added
eu: Beste torrent bat gehitu da

en: Torrent completely downloaded
eu: Torrenta osorik deskargatu da

en: Add magnet link “{}” from clipboard?
eu: Gehitu “{}” magnet esteka arbeletik?

en: Add magnet link from clipboard?
eu: Gehitu magnet esteka arbeletik?

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Add torrent from “{}”?
eu: Gehitu torrenta “{}” kokagunetik?

en: Add “{}” from clipboard?
eu: Gehitu “{}” arbeletik?

en: more than a day
eu: Egun bat baino gehiago

en: {} day | {} days
eu[0]: Egun {}
eu[1]: {} egun

en: {} hour | {} hours
eu[0]: Ordu {}
eu[1]: {} ordu

en: {} minute | {} minutes
eu[0]: Minutu {}
eu[1]: {} minutu

en: {} second | {} seconds
eu[0]: Segundo {}
eu[1]: {} segundo

note: i18n: "Queued" is the current status of a torrent
en: Queued
eu: Ilaran

en: Checking…
eu: Egiaztatzen…

en: Seeding…
eu: Aletzen…

en: Select Download Directory
eu: Hautatu deskargen direktorioa

en: Select Incomplete Directory
eu: Hautatu osatu gabeen direktorioa
