freeipa 4.9.0.dev201908140712+gitc9938e3d8 - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: A list of LDAP entries
hi: LDAP प्रविष्टियों की सूची

en: All commands should at least have a result
hi: सभी आदेशों का कम से कम परिणाम होना चाहिए

en: Enter %(label)s again to verify:
hi: सत्यापित करने के लिए फिर से %(label)s दर्ज करें:

en: Passwords do not match!
hi: पासवर्ड मेल नहीं खाते

en: an internal error has occurred
hi: एक आंतरिक त्रुटि हुई है

en: did not receive Kerberos credentials
hi: कर्बेरॉस क्रेडेंशियल्स प्राप्त नहीं हुआ

en: No credentials cache found
hi: कैश क्रेडेंशियल्स नहीं मिली

en: Ticket expired
hi: टिकट समाप्त

en: Credentials cache permissions incorrect
hi: क्रेडेंशियल्स कैश अनुमतियाँ गलत

en: Bad format in credentials cache
hi: क्रेडेंशियल्स कैश में बुरा प्रारूप

en: Cannot resolve KDC for requested realm
hi: अनुरोधित दायरे के लिए KDC हल नहीं कर सकता

en: Passwords do not match
hi: पासवर्ड मेल नहीं खाते

en: This command requires root access
hi: इस आदेश को रूट मूल अभिगम की आवश्यकता है

en: This is already a posix group
hi: यह पहले से ही एक पोसिक्स समूह है

en: A group may not be a member of itself
hi: एक समूह खुद के ही सदस्य नहीं हो सकता

en: Base64 decoding failed: %(reason)s
hi: बेस६४ डिकोडिंग विफल: %(reason)s

en: incorrect type
hi: गलत प्रकार

en: Only one value is allowed
hi: केवल एक मान की अनुमति है

en: must be True or False
hi: सही या गलत होना चाहिए
