freeipa 4.9.0.dev201908140712+gitc9938e3d8 - en to eu translation catalogue (160 entries)

en: LDAP password
eu: LDAP pasahitza

en: ipa-getkeytab not found
eu: ez da ipa-getkeytab aurkitu

en: hostname
eu: ostalari-izena

en: IPA Server to use
eu: Erabili beharreko IPA zerbitzaria

en: filename
eu: fitxategi-izena

en: password
eu: pasahitza

en: Error
eu: Errorea

en: Password
eu: Pasahitza

en: Data
eu: Datuak

en: ACI name
eu: ACI izena

en: Permission
eu: Baimena

en: User group
eu: Erabiltzaile-taldea

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Attributes
eu: Atributuak

en: Type
eu: Mota

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Subtree
eu: Azpi-zuhaitza

en: Target group
eu: Helburuko taldea

en: ACI prefix
eu: ACI aurrizkia

en: New ACI name
eu: ACI izen berria

en: description
eu: deskribapena

en: Description
eu: Deskribapena

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Maximum username length
eu: Erabiltzaile-izenaren gehienezko luzera

en: Home directory base
eu: Direktorio nagusiaren oinarria

en: Default location of home directories
eu: Karpeta nagusien kokaleku lehenetsia

en: Default shell
eu: Shell lehenetsia

en: Default shell for new users
eu: Erabiltzaile berrientzako shell lehenetsia

en: Default users group
eu: Erabiltzaile-talde lehenetsia

en: Default group for new users
eu: Erabiltzaile berrientzako talde lehenetsia

en: Default e-mail domain
eu: E-posta domeinu lehenetsia

en: Hostname
eu: Ostalari-izena

en: Administrator e-mail address
eu: Administratzailearen e-posta helbidea

en: Force
eu: Behartu

en: Rule type
eu: Arau-mota

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: User Groups
eu: Erabiltzaile-taldeak

en: Hosts
eu: Ostalariak

en: Host Groups
eu: Ostalari-taldeak

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Service Groups
eu: Zerbitzu-taldeak

en: External host
eu: Kanpoko ostalaria

en: Service name
eu: Zerbitzuaren izena

en: HBAC service
eu: HBAC zerbitzua

en: HBAC service description
eu: HBAC zerbitzuaren deskribapena

en: Service group name
eu: Zerbitzu-taldearen izena

en: HBAC service group description
eu: HBAC zerbitzu-taldearen deskribapena

en: Host name
eu: Ostalari-izena

en: A description of this host
eu: Ostalari honen deskribapena

en: Operating system
eu: Sistema eragilea

en: Host operating system and version (e.g. "Fedora 9")
eu: Ostalariaren sistema eragilea eta bertsioa (adibidez, "Fedora 9")

en: User password
eu: Erabiltzailearen pasahitza

en: Random password
eu: Ausazko pasahitza

en: Certificate
eu: Ziurtagiria

en: Class
eu: Klasea

en: HBAC rule
eu: HBAC araua

en: Host-group
eu: Ostalari-taldea

en: Name of host-group
eu: Ostalari-taldearen izena

en: A description of this host-group
eu: Ostalari-talde honen deskribapena

en: NIS domain name
eu: NIS domeinu-izena

en: group
eu: taldea

en: New Password
eu: Pasahitz berria

en: Group
eu: Taldea

en: History size
eu: Historiaren tamaina

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Sudo Command Group
eu: Sudo komando-taldea

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizena

en: Full name
eu: Izen osoa

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Email address
eu: E-posta helbidea

en: Street address
eu: Kalea

en: Telephone Number
eu: Telefono-zenbakia

en: Mobile Telephone Number
eu: Mugikor-zenbakia

en: Pager Number
eu: Bilagailu-zenbakia

en: Fax Number
eu: Fax-zenbakia

en: Manager
eu: Kudeatzailea

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Serial number
eu: Serie-zenbakia

en: Output filename
eu: Irteerako fitxategi-izena

en: Create a new group.
eu: Sortu talde berri bat.

en: Delete group.
eu: Ezabatu taldea.

en: Search for groups.
eu: Bilatu taldeak.

en: Modify a group.
eu: Aldatu talde bat.

en: External User
eu: Kanpoko erabiltzailea

en: RunAs External User
eu: Exekutatu kanpoko erabiltzaile bezala

en: RunAs External Group
eu: Exekutatu kanpoko talde bezala

en: Sudo Option
eu: Sudo aukera

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Passwords do not match!
eu: Pasahitzak ez datoz bat!

en: Command name
eu: Komandoaren izena

en: an internal error has occurred
eu: barne-errore bat gertatu da

en: Invalid JSON-RPC request: %(error)s
eu: Baliogabeko JSON-RPC eskaera: %(error)s

en: Kerberos error: %(major)s/%(minor)s
eu: Kerberos errorea: %(major)s/%(minor)s

en: Passwords do not match
eu: Pasahitzak ez datoz bat

en: This entry already exists
eu: Sarrera hau dagoeneko existitzen da

en: invalid IP address format
eu: IP helbide formatu baliogabea

en: HBAC Services
eu: HBAC zerbitzuak

en: A list of ACI values
eu: ACI balioen zerrenda bat

en: Syntax Error: %(error)s
eu: Sintaxi-errorea: %(error)s

en: ACIs
eu: ACIak

en: entry
eu: sarrera

en: entries
eu: sarrerak

en: Rename the %(ldap_obj_name)s object
eu: %(ldap_obj_name)s objektua berrizendatu

en: invalid IP network format
eu: IP sare formatu baliogabea

en: HBAC rules
eu: HBAC arauak

en: HBAC Rules
eu: HBAC arauak

en: Added hostgroup "%(value)s"
eu: "%(value)s" ostalari-taldea gehituta

en: IPA Server
eu: IPA zerbitzaria

en: Invalid LDAP URI.
eu: LDAP URI baliogabea.

en: Sudo Commands
eu: Sudo komandoak

en: Subject
eu: Gaia

en: Fingerprint (SHA1)
eu: Hatz-marka (SHA1)

en: Status
eu: Egoera

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: The group doesn't exist
eu: Taldea ez da existitzen

en: groups
eu: taldeak

en: User Group
eu: Erabiltzaile-taldea

en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

en: Added host "%(value)s"
eu: "%(value)s" ostalaria gehituta

en: Deleted host "%(value)s"
eu: "%(value)s" ostalaria ezabatuta

en: Modified host "%(value)s"
eu: "%(value)s" ostalaria aldatuta

en: Organization
eu: Erakundea

en: Add and Add Another
eu: Gehitu eta gehitu beste bat

en: Add and Close
eu: Gehitu eta itxi

en: Add and Edit
eu: Gehitu eta editatu

en: Add Many
eu: Gehitu hainbat

en: Cancel
eu: Utzi

en: Close
eu: Itxi

en: OK
eu: Ados

en: Reset Password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Retry
eu: Saiatu berriz

en: View
eu: Ikusi

en: General
eu: Orokorra

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Search
eu: Bilatu

en: Attribute
eu: Atributua

en: Fingerprints
eu: Hatz-markak

en: New Certificate
eu: Ziurtagiri berria

en: SHA1 Fingerprint
eu: SHA1 hatz-marka

en: Group Settings
eu: Taldearen ezarpenak

en: Groups
eu: Taldeak

en: Host Name
eu: Ostalari-izena

en: Set OTP
eu: Ezarri OTP

en: Allow
eu: Onartu

en: Any Command
eu: Edozein komando

en: Any Group
eu: Edozein talde

en: Run Commands
eu: Exekutatu komandoak

en: Deny
eu: Ukatu

en: Specified Groups
eu: Zehazturiko taldeak

en: Account Settings
eu: Kontuaren ezarpenak

en: Contact Settings
eu: Kontaktuaren ezarpenak

en: Passwords must match
eu: Pasahitzek bat etorri behar dute

en: Are you sure you want to delete selected entries?
eu: Ziur zaude hautatutako sarrerak ezabatu nahi dituzula?

en: Added service "%(value)s"
eu: "%(value)s" zerbitzua gehituta

en: Deleted service "%(value)s"
eu: "%(value)s" zerbitzua ezabatuta

en: Added user "%(value)s"
eu: "%(value)s" erabiltzailea gehituta

en: Deleted user "%(value)s"
eu: "%(value)s" erabiltzailea ezabatuta

en: Modified user "%(value)s"
eu: "%(value)s" erabiltzailea aldatuta
