freeipa 4.9.0.dev201908140712+gitc9938e3d8 - en to tg translation catalogue (95 entries)

en: out of memory
tg: берун аз хотира

en: read error
tg: хатогии хониш

en: Out of memory
tg: Берун аз хотира

en: Out of Memory!
tg: Берун аз хотира!

en: Server Name
tg: Номи сервер

en: LDAP password
tg: Пароли LDAP

en: Out of memory!
tg: Берун аз хотира!

en: Out of memory!
tg: Берун аз хотира!

en: hostname
tg: номи мизбон

en: filename
tg: номи файл

en: password
tg: парол

en: Error
tg: Хатогӣ

en: Delete all?
tg: Ҳамаро нест мекунед?

en: Password
tg: Парол

en: File %(file)s not found
tg: Файли %(file)s пайдо нашуд.

en: Data
tg: Маълумот

en: ACI name
tg: Номи ACI

en: Permission
tg: Иҷозат

en: User group
tg: Гурӯҳи корбар

en: Permissions
tg: Иҷозатҳо

en: Attributes
tg: Аттрибутҳо

en: Type
tg: Намуд

en: Filter
tg: Полоишгар

en: ACI prefix
tg: Префикси ACI

en: Key
tg: Тугма

en: description
tg: шарҳ

en: Location
tg: Макон

en: Description
tg: Шарҳ

en: Rename
tg: Азнавномгузорӣ

en: Hostname
tg: Номи мизбон

en: Target
tg: Мақсад

en: Service
tg: Хидмат

en: Force
tg: Маҷбурӣ

en: Enabled
tg: Фаъолшуда

en: Host name
tg: Номи мизбон

en: Class
tg: Синф

en: User name
tg: Номи корбар

en: New Password
tg: Пароли нав

en: Group
tg: Гурӯҳ

en: User
tg: Корбар

en: Principal
tg: Асосӣ

en: Commands
tg: Фармонҳо

en: First name
tg: Ном

en: Last name
tg: Насаб

en: Display name
tg: Номи намоишӣ

en: Initials
tg: Ному насаб

en: City
tg: Шаҳр

en: ZIP
tg: Рамзи ZIP

en: Fax Number
tg: Рақами факс

en: Job Title
tg: Вазифа

en: Manager
tg: Диспетчер

en: Serial number
tg: Рақами силсилавӣ

en: Username
tg: Номи корбар

en: Passwords do not match!
tg: Паролҳо номувофиқанд!

en: Passwords do not match
tg: Паролҳо номувофиқанд

en: Already registered
tg: Ааллакай қайд карда шуд

en: Syntax Error: %(error)s
tg: Хатогии синтаксисӣ: %(error)s

en: Entry
tg: Вуруд

en: IPA Server
tg: Сервери IPA

en: Issuer
tg: Диҳанда

en: Subject
tg: Мавзӯъ

en: Status
tg: Ҳолат

en: Configuration
tg: Ҷӯрсозӣ

en: Serial Number
tg: Рақами силсилавӣ

en: Organization
tg: Ташкилот

en: Add
tg: Илова кардан

en: Cancel
tg: Бекор кардан

en: Close
tg: Пӯшидан

en: Find
tg: Ёфтан

en: Get
tg: Гирифтан

en: Issue
tg: Барориш

en: OK
tg: Хуб

en: Delete
tg: Нест кардан

en: Reset
tg: Бозсозӣ

en: Restore
tg: Барқароркунӣ

en: Retry
tg: Кӯшиш

en: Update
tg: Ҷадидсозӣ

en: View
tg: Намоиш

en: General
tg: Умумӣ

en: Available
tg: Дастрас

en: Settings
tg: Танзимотҳо

en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

en: Attribute
tg: Аттрибут

en: Issued By
tg: Додааст:

en: Issued To
tg: Додашудааст ба:

en: Note
tg: Эзоҳ

en: Validity
tg: Саҳеҳият

en: Groups
tg: Гуруҳҳо

en: Host Name
tg: Номи мизбон

en: Allow
tg: Иҷозат додан

en: Select All
tg: Интихоби ҳама

en: Audit
tg: Назорат

en: Policy
tg: Сиёсат

en: Out of memory
tg: Берун аз хотира

en: Out of memory!?
tg: Аз хотира берун шуд!?
