freeipa 4.9.0.dev201908140712+gitc9938e3d8 - en to uk translation catalogue (4742 entries)

en: cannot open configuration file %s
uk: не вдалося відкрити файл налаштувань %s

en: cannot stat() configuration file %s
uk: не вдалося обробити функцією stat() файл налаштування %s

en: out of memory
uk: не вистачає пам'яті

en: read error
uk: помилка читання

en: Unable to parse principal name
uk: Не вдалося обробити назву реєстраційного запису

en: Removing principal %s
uk: Вилучення реєстраційного запису %s

en: Failed to open keytab
uk: Не вдалося відкрити таблицю ключів

en: principal not found
uk: реєстраційного запису не знайдено

en: Unable to remove entry
uk: Не вдалося вилучити запис

en: Failed to set cursor '%1$s'
uk: Не вдалося встановити курсор, «%1$s»

en: Unable to parse principal
uk: Не вдалося обробити реєстраційний запис

en: realm not found
uk: область не знайдено

en: Print debugging information
uk: Вивести діагностичні дані

en: Debugging output
uk: Діагностична інформація

en: The principal to remove from the keytab (ex: ftp/ftp.example.com@EXAMPLE.COM)
uk: Реєстраційні записи, які слід вилучити із таблиці ключів (приклад: ftp/ftp.example.com@EXAMPLE.COM)

en: Kerberos Service Principal Name
uk: Назва реєстраційного запису служби Kerberos

en: The keytab file to remove the principcal(s) from
uk: Файл таблиці ключів, звідки слід вилучити реєстраційні записи

en: Keytab File Name
uk: Назва файла таблиці ключів

en: Remove all principals in this realm
uk: Вилучити всі реєстраційні записи у цій області

en: Realm name
uk: Назва області

en: Kerberos context initialization failed
uk: Невдала спроба ініціалізації контексту Kerberos

en: Failed to open keytab '%1$s': %2$s
uk: Не вдалося відкрити таблицю ключів «%1$s»: %2$s

en: Closing keytab failed
uk: Спроба закриття таблиці ключів зазнала невдачі

en: Kerberos context initialization failed: %1$s (%2$d)
uk: Невдала спроба ініціалізації контексту Kerberos: %1$s (%2$d)

en: Unable to parse principal: %1$s (%2$d)
uk: Не вдалося обробити реєстраційний запис: %1$s (%2$d)

en: No keys accepted by KDC
uk: Жоден з ключів не прийнято KDC

en: Out of memory
uk: Не вистачає пам'яті

en: Unable to initialize ldap library!
uk: Не вдалося ініціалізувати бібліотеку ldap!

en: Simple bind failed
uk: Невдала спроба простого прив’язування

en: SASL Bind failed
uk: Помилка прив'язки SASL

en: Operation failed: %s
uk: Невдала спроба виконання дії: %s

en: Failed to get result: %s
uk: Не вдалося отримати результат: %s

en: Timeout exceeded.
uk: Перевищено обмеження за часом.

en: Failed to parse extended result: %s
uk: Не вдалося обробити розширений результат: %s

en: Failed to parse result: %s
uk: Не вдалося обробити результат: %s

en: Missing reply control list!
uk: Немає списку керування відповідями!

en: Missing reply control!
uk: Немає керування відповіддю!

en: Out of Memory!
uk: Не вистачає пам'яті!

en: Failed to create control!
uk: Не вдалося створити керування!

en: Failed to bind to server!
uk: Не вдалося прив’язати до сервера!

en: Failed to get keytab!
uk: Не вдалося отримати таблицю ключів!

en: ber_init() failed, Invalid control ?!
uk: Спроба виконання ber_init() зазнала невдачі. Некоректне керування?!

en: ber_scanf() failed, unable to find kvno ?!
uk: помилка ber_scanf(), не вдалося знайти kvno?!

en: Failed to retrieve encryption type type #%d
uk: Не вдалося отримати дані щодо типу шифрування №%d

en: Failed to retrieve encryption type %1$s (#%2$d)
uk: Не вдалося отримати дані щодо типу шифрування %1$s (№%2$d)

en: Failed to retrieve any keys
uk: Не вдалося отримати жодного ключа

en: Failed to decode control reply!
uk: Не вдалося декодувати контрольну відповідь!

en: Passwords do not match!
uk: Вказано різні паролі!

en: Failed to open config file %s
uk: Не вдалося відкрити файл налаштувань %s

en: Failed to parse config file %s
uk: Не вдалося обробити файл налаштувань %s

en: Failed to resolve symlink to keytab.
uk: Не вдалося визначити таблицю ключів за символічним посиланням.

en: keytab is a dangling symlink and owned by another user.
uk: keytab є осиротілим символічним посиланням, яке належить іншому користувачу.

en: Print as little as possible
uk: Виводити мінімум даних

en: Output only on errors
uk: Виводити лише повідомлення про помилки

en: Output debug info
uk: Вивести діагностичні дані

en: Contact this specific KDC Server
uk: Встановити зв’язок з вказаним сервером KDC

en: Server Name
uk: Назва сервера

en: The principal to get a keytab for (ex: ftp/ftp.example.com@EXAMPLE.COM)
uk: Реєстраційний запис, для якого слід отримати таблицю ключів (приклад: ftp/ftp.example.com@EXAMPLE.COM)

en: The keytab file to append the new key to (will be created if it does not exist).
uk: Файл таблиці ключів, до якого слід долучати новий ключ (файл буде створено, якщо його не існувало).

en: Encryption types to request
uk: Типи шифрування, запит щодо яких слід надсилати

en: Comma separated encryption types list
uk: Список типів шифрування, відокремлених комами

en: Show the list of permitted encryption types and exit
uk: Показати список дозволених типів шифрування і завершити роботу

en: Permitted Encryption Types
uk: Дозволені типи шифрування

en: Asks for a non-random password to use for the principal
uk: Запитати невипадковий пароль, який слід використати для реєстраційного запису

en: LDAP DN
uk: DN LDAP

en: DN to bind as if not using kerberos
uk: DN, до якого слід виконати прив’язку, якщо не використовується kerberos

en: LDAP password
uk: Пароль LDAP

en: password to use if not using kerberos
uk: пароль, який слід використати, якщо не використовується kerberos

en: Prompt for LDAP password
uk: Запит щодо пароля LDAP

en: Path to the IPA CA certificate
uk: Шлях до сертифіката CA IPA

en: IPA CA certificate
uk: Сертифікат CA IPA

en: LDAP uri to connect to. Mutually exclusive with --server
uk: Адреса LDAP, з якою слід встановити з’єднання. Несумісний з --server

en: url
uk: адреса

en: LDAP SASL bind mechanism if no bindd/bindpw
uk: Механізм прив’язування SASL LDAP, якщо без bindd/bindpw

en: Retrieve current keys without changing them
uk: Отримувати поточні ключі без внесення до них змін

en: No system preferred enctypes ?!
uk: Немає основних системних типів шифрування?!

en: Supported encryption types:
uk: Підтримувані типи шифрування:

en: Warning: failed to convert type (#%d)
uk: Попередження: не вдалося виконати перетворення типу (№%d)

en: Bind password already provided (-w).
uk: Пароль до Bind вже вказано (-w).

en: Enter LDAP password
uk: Вкажіть пароль до LDAP

en: Bind password required when using a bind DN (-w or -W).
uk: Для використання DN bind (-w або -W) потрібен пароль до bind.

en: Cannot specify both SASL mechanism and bind DN simultaneously.
uk: Не можна одночасно вказувати механізм SASL і DN прив’язки.

en: Invalid SASL bind mechanism
uk: Некоректний механізм прив’язування SASL

en: Cannot specify server and LDAP uri simultaneously.
uk: Не можна одночасно вказувати сервер і адресу LDAP.

en: DNS discovery for domain %s
uk: DNS-визначення для домену %s

en: Discovered server %s
uk: Виявлений сервер %s

en: Using discovered server %s
uk: Використовуємо виявлений сервер %s

en: DNS Discovery failed
uk: Спроба виявлення DNS зазнала невдачі

en: Using server from config %s
uk: Використовуємо сервер з налаштувань %s

en: Server name not provided and unavailable
uk: Не надано назви сервера, сервер недоступний

en: Using provided server %s
uk: Використовуємо наданий сервер %s

en: Incompatible options provided (-r and -P)
uk: Вказано несумісні параметри (-r і -P)

en: New Principal Password
uk: Новий пароль реєстраційного запису

en: Verify Principal Password
uk: Перевірка пароля реєстраційного запису

en: Warning: salt types are not honored with randomized passwords (see opt. -P)
uk: Попередження: для випадкових паролів типи солі (salt) не мають значення (див. параметр -P)

en: Invalid Service Principal Name
uk: Некоректна назва реєстраційного запису служби

en: Kerberos Credential Cache not found. Do you have a Kerberos Ticket?
uk: Не знайдено кешу реєстраційних даних Kerberos. Чи є у вас квиток Kerberos?

en: Kerberos User Principal not found. Do you have a valid Credential Cache?
uk: Не знайдено реєстраційного запису користувача Kerberos. Ви маєте ви коректний кеш реєстраційних даних?

en: Failed to open Keytab
uk: Не вдалося відкрити таблицю ключів

en: Retrying with pre-4.0 keytab retrieval method...
uk: Повторюємо спробу з використанням способу отримання сховища ключів, який використовувався до версії 4.0…

en: Failed to create key material
uk: Не вдалося створити вихідні дані для ключа

en: Failed to get keytab
uk: Не вдалося отримати таблицю ключів

en: Failed to add key to the keytab
uk: Не вдалося додати ключ до таблиці ключів

en: Failed to close the keytab
uk: Не вдалося закрити таблицю ключів

en: Keytab successfully retrieved and stored in: %s
uk: Таблицю ключів успішно отримати і збережено до: %s

en: Out of memory!
uk: Не вистачає пам'яті!

en: No permission to join this host to the IPA domain.
uk: Немає дозволу на долучення цього вузла до домену IPA.

en: No write permissions on keytab file '%s'
uk: Немає дозволу на запис до файла таблиці ключів «%s»

en: access() on %1$s failed: errno = %2$d
uk: Невдала спроба виконання access() для %1$s: номер помилки = %2$d

en: Out of memory!
uk: Не вистачає пам'яті!

en: Unable to enable SSL in LDAP
uk: Не вдалося увімкнути SSL у LDAP

en: Search for %1$s on rootdse failed with error %2$d
uk: Спроба пошуку %1$s у rootdse завершилася невдало з повідомленням про помилку %2$d

en: No values for %s
uk: Немає значень %s

en: Search for IPA namingContext failed with error %d
uk: Спроба пошуку namingContext IPA завершилася помилкою %d

en: IPA namingContext not found
uk: namingContext IPA не знайдено

en: Unable to determine root DN of %s
uk: Не вдалося визначити кореневий DN %s

en: Enrollment failed. %s
uk: Помилка реєстрування. %s

en: principal not found in XML-RPC response
uk: реєстраційного запису не знайдено у XML-RPC відповіді

en: Host is already joined.
uk: Вузол вже приєднано.

en: curl_slist_append() failed for value: '%s'
uk: помилка curl_slist_append() для значення «%s»

en: curl_easy_setopt() failed
uk: помилка curl_easy_setopt()

en: Expanding buffer in jsonrpc_handle_response failed
uk: Не вдалося розгорнути буфер у jsonrpc_handle_response

en: curl_global_init() failed
uk: помилка curl_global_init()

en: curl_easy_init() failed
uk: помилка curl_easy_init()

en: json_dumps() failed
uk: помилка json_dumps()

en: JSON-RPC request:
    %s
uk: Запит JSON-RPC:
    %s

en: JSON-RPC call failed: %s
uk: Помилка під час виконання запиту JSON-RPC: %s

en: JSON-RPC call was unauthorized. Check your credentials.
uk: Виклик JSON-RPC не було уповноважено. Перевірте, чи правильно вказано реєстраційні дані.

en: JSON-RPC call failed with status code: %li
uk: Виклик JSON-RPC завершився помилкою із кодом стану: %li

en: JSON-RPC response:
    %s
uk: Відповідь JSON-RPC:
    %s

en: Extracting the error from the JSON-RPC response failed: %s
uk: Не вдалося видобути повідомлення про помилку з відповіді JSON-RPC: %s

en: Parsing JSON-RPC response failed: %s
uk: Не вдалося обробити відповідь JSON-RPC: %s

en: Parsing JSON-RPC response failed: no 'result' value found.
uk: Не вдалося обробити відповідь JSON-RPC: не знайдено значення «result».

en: Extracting the data from the JSON-RPC response failed: %s
uk: Не вдалося видобути дані з відповіді JSON-RPC: %s

en: json_pack_ex() failed: %s
uk: помилка json_pack_ex(): %s

en: Unenrollment successful.
uk: Успішне скасування реєстрації.

en: Unenrollment failed.
uk: Спроба скасування реєстрації зазнала невдачі.

en: result not found in XML-RPC response
uk: у відповіді XML-RPC не знайдено результату

en: Unable to determine IPA server from %s
uk: Не вдалося визначити сервер IPA з %s

en: Unable to join host: Kerberos context initialization failed
uk: Не вдалося долучити вузол: невдала спроба ініціалізації контексту Kerberos

en: Unable to join host: Kerberos Credential Cache not found
uk: Не вдалося долучити вузол: не знайдено кешу реєстраційних даних Kerberos

en: Unable to join host: Kerberos User Principal not found and host password not provided.
uk: Не вдалося долучити вузол: не знайдено реєстраційного запису користувача Kerberos і не вказано пароля вузла.

en: fork() failed
uk: невдала спроба виконання fork()

en: ipa-getkeytab not found
uk: Не знайдено ipa-getkeytab

en: ipa-getkeytab has bad permissions?
uk: Помилкові права доступу до ipa-getkeytab?

en: executing ipa-getkeytab failed, errno %d
uk: спроба виконання ipa-getkeytab зазнала невдачі, номер помилки %d

en: child exited with %d
uk: дочірній процес завершив роботу з повідомленням %d

en: Error resolving keytab: %s.
uk: Помилка при визначенні адрес таблиці ключів: %s.

en: Error getting default Kerberos realm: %s.
uk: Помилка під час отримання типової області дії Kerberos: %s.

en: Error parsing "%1$s": %2$s.
uk: Помилка під час обробки «%1$s»: %2$s.

en: Error obtaining initial credentials: %s.
uk: Помилка під час отримання початкових реєстраційних даних: %s.

en: Unable to generate Kerberos Credential Cache
uk: Не вдалося створити кеш реєстраційних даних Kerberos

en: Error storing creds in credential cache: %s.
uk: Помилка під час спроби збереження реєстраційних даних у кеші: %s.

en: Print the raw XML-RPC output in GSSAPI mode
uk: Вивести дані XML-RPC без обробки у режимі GSSAPI

en: Quiet mode. Only errors are displayed.
uk: «Мовчазний» режим. Буде показано лише повідомлення про помилки.

en: Unenroll this host from IPA server
uk: Скасувати реєстрацію цього вузла на сервері IPA

en: Hostname of this server
uk: Назва вузла цього сервера

en: hostname
uk: назва вузла

en: IPA Server to use
uk: Сервер IPA, який слід використовувати

en: Specifies where to store keytab information.
uk: Визначає, де слід зберігати дані таблиці ключів.

en: filename
uk: назва файла

en: Force the host join. Rejoin even if already joined.
uk: Долучити вузол у примусовому режимі. Повторне долучення виконуватиметься, навіть якщо вузол вже долучено.

en: LDAP password (if not using Kerberos)
uk: Пароль LDAP (якщо не використовується Kerberos)

en: password
uk: пароль

en: LDAP basedn
uk: Базовий DN LDAP

en: basedn
uk: Базовий DN

en: Cannot get host's FQDN!
uk: Не вдалося отримати FQDN вузла!

en: The hostname must be fully-qualified: %s
uk: Назву вузла слід вказувати повністю: %s

en: The hostname must not be: %s
uk: Назва вузла не повинна бути такою: %s

en: Write certificate (chain if --chain used) to file
uk: Записати сертифікат (ланцюжок сертифікації, якщо використано --chain) до файла

en: Input file
uk: Вхідний файл

en: File to load the certificate from
uk: Файл, з якого слід завантажити сертифікат

en: cannot specify both raw certificate and file
uk: не можна одночасно вказувати код сертифіката і файл із сертифікатом

en: Profile configuration stored in file '%(file)s'
uk: Налаштування профілів збережено до файла «%(file)s»

en: Certificate(s) stored in file '%(file)s'
uk: Сертифікати, що зберігаються у файлі «%(file)s»

en: Servers details:
uk: Параметри сервера:

en: Migration mode is disabled.
    Use 'ipa config-mod --enable-migration=TRUE' to enable it.
uk: Режим міграції вимкнено.
    Скористайтеся командою «ipa config-mod--enable-migration=TRUE», щоб увімкнути його.

en: Passwords have been migrated in pre-hashed format.
    IPA is unable to generate Kerberos keys unless provided
    with clear text passwords. All migrated users need to
    login at https://your.domain/ipa/migration/ before they
    can use their Kerberos accounts.
uk: Міграцію записів паролів здійснено у форматі до хешування.
    IPA не вдасться створити ключі Kerberos, якщо не буде
    надано текстових паролів. Всім користувачам з перенесеними
    записами, доведеться пройти розпізнавання на
    https://your.domain/ipa/migration/ до того, як вони зможуть
    скористатися обліковими записами Kerberos.

en: Removing %(servers)s from replication topology, please wait...
uk: Вилучаємо %(servers)s з топології реплікації, будь ласка, зачекайте…

en: Replication topology of suffix "%(suffix)s" is in order.
uk: Топологія реплікації суфікса «%(suffix)s» у порядку.

en: Replication topology of suffix "%(suffix)s" contains errors.
uk: Топологія реплікації суфікса «%(suffix)s» містить помилки.

en: Topology is disconnected
uk: Топологію від’єднано

en: Server %(srv)s can't contact servers: %(replicas)s
uk: Сервер %(srv)s не може встановити зв’язок із серверами: %(replicas)s

en: Recommended maximum number of agreements per replica exceeded
uk: Перевищено рекомендовану максимальну кількість узгоджень на репліку

en: Maximum number of agreements per replica
uk: Максимальна кількість узгоджень на репліку

en: Server "%(srv)s" has %(n)d agreements with servers:
uk: Сервер «%(srv)s» має %(n)d узгоджень із такими серверами:

en: Failed to add
uk: Не вдалося додати

en: Unrevoked
uk: Відкликання скасовано

en: Error
uk: Помилка

en: Input filename
uk: Назва вхідного файла

en: File to load the certificate from.
uk: Файл, з якого слід завантажити сертифікат.

en: Split DNS record to parts
uk: Поділити запис DNS на частини

en: Please choose a type of DNS resource record to be added
uk: Будь ласка, виберіть тип запису ресурсу DNS, який слід додати

en: The most common types for this type of zone are: %s
uk: Найпоширенішими типами для цього типу зон є: %s

en: DNS resource record type
uk: Тип запису ресурсу DNS

en: Invalid or unsupported type. Allowed values are: %s
uk: Некоректний або непідтримуваний тип. Дозволені значення: %s

en: No option to modify specific record provided.
uk: Можливості внесення змін у певний запис не передбачено.

en: Current DNS record contents:
uk: Поточний вміст запису DNS:

en: Modify %(name)s '%(value)s'?
uk: Змінити значення «%(value)s» %(name)s?

en: %(count)d %(type)s record skipped. Only one value per DNS record type can be modified at one time. | %(count)d %(type)s records skipped. Only one value per DNS record type can be modified at one time.
uk[0]: Пропущено %(count)d %(type)s запис. Одночасно можна змінювати лише одне значення на тип запису DNS.
uk[1]: Пропущено %(count)d %(type)s записи. Одночасно можна змінювати лише одне значення на тип запису DNS.
uk[2]: Пропущено %(count)d %(type)s записів. Одночасно можна змінювати лише одне значення на тип запису DNS.

en: Neither --del-all nor options to delete a specific record provided.
    Command help may be consulted for all supported record types.
uk: Не надано ні --del-all, ні параметрів вилучення певного запису.
    Всі підтримувані типи записів можна знайти у виводі команди help.

en: No option to delete specific record provided.
uk: Не вказано параметр вилучення певного запису.

en: Delete all?
uk: Вилучити все?

en: Delete %(name)s '%(value)s'?
uk: Вилучити значення «%(value)s» %(name)s?

en: Server will check DNS forwarder(s).
uk: Сервер перевірятиме засоби переспрямовування DNS.

en: This may take some time, please wait ...
uk: Це доволі тривала дія. Будь ласка, зачекайте…

en: DNS forwarder
uk: Переспрямовувач DNS

en: file to store DNS records in nsupdate format
uk: файл для зберігання записів DNS у форматі nsupdate

en: Unable to display QR code using the configured output encoding. Please use the token URI to configure your OTP device
uk: Неможливо показати код QR за допомогою налаштованого кодування виведення результатів. Будь ласка, скористайтеся адресою ключа для налаштовування вашого пристрою OTP

en: QR code width is greater than that of the output tty. Please resize your terminal.
uk: Ширина QR-коду перевищує розмір термінала для виведення. Будь ласка, змініть розміри вашого термінала.

en: Synchronize an OTP token.
uk: Синхронізувати жетон OTP.

en: User ID
uk: Ід. користувача

en: Password
uk: Пароль

en: First Code
uk: Перший код

en: Second Code
uk: Другий код

en: Token ID
uk: Ідентифікатор жетона

en: maps not connected to /etc/auto.master:
uk: карти, не з’єднані з /etc/auto.master:

en: Import automount files for a specific location.
uk: Імпортувати файли automount для певної адреси.

en: Master file
uk: Основний файл

en: Automount master file.
uk: Основний файл automount.

en: Continuous operation mode. Errors are reported but the process continues.
uk: Режим неперервної обробки. Програма повідомляє про помилки, але продовжує обробку.

en: File %(file)s not found
uk: Файла %(file)s не знайдено

en: key %(key)s already exists
uk: запис ключа %(key)s вже існує

en: map %(map)s already exists
uk: запис карти %(map)s вже існує

en: Imported maps:
uk: Імпортовані карти:

en: Added %(map)s
uk: Додано %(map)s

en: Imported keys:
uk: Імпортовані ключі:

en: Added %(src)s to %(dst)s
uk: Додано %(src)s до %(dst)s

en: Ignored keys:
uk: Проігноровані ключі:

en: Ignored %(src)s to %(dst)s
uk: Проігноровано %(src)s до %(dst)s

en: Duplicate maps skipped:
uk: Пропущені дублікати карт:

en: Skipped %(map)s
uk: Пропущено %(map)s

en: Duplicate keys skipped:
uk: Пропущені дублікати ключів:

en: Skipped %(key)s
uk: Пропущено %(key)s

en: python-yubico is not installed.
uk: python-yubico не встановлено.

en: 
    YubiKey Tokens
uk: 
    Жетони YubiKey

en: 
    Manage YubiKey tokens.
uk: 
    Керування жетонами YubiKey.

en: 
    This code is an extension to the otptoken plugin and provides support for
    reading/writing YubiKey tokens directly.
uk: 
    Цей код є розширенням до додатка otptoken, він надає підтримку безпосереднього
    читання та запису жетонів YubiKey.

en: 
    EXAMPLES:
uk: 
    ПРИКЛАДИ:

en: 
     Add a new token:
       ipa otptoken-add-yubikey --owner=jdoe --desc="My YubiKey"
uk: 
     Додати новий жетон:
       ipa otptoken-add-yubikey --owner=jdoe --desc="My YubiKey"

en: Add a new YubiKey OTP token.
uk: Додати новий жетон OTP YubiKey.

en: YubiKey slot
uk: Слот YubiKey

en: No free YubiKey slot!
uk: Немає вільних слотів YubiKey!

en: Enabled Sudo Rule "%s"
uk: Увімкнено правило sudo «%s»

en: Disabled Sudo Rule "%s"
uk: Вимкнено правило «%s»

en: Added option "%(option)s" to Sudo Rule "%(rule)s"
uk: До правила sudo «%(rule)s» додано параметр «%(option)s»

en: Removed option "%(option)s" from Sudo Rule "%(rule)s"
uk: З правила sudo «%(rule)s» вилучено параметр «%(option)s»

en: Cannot read file '%(filename)s': %(exc)s
uk: Не вдалося прочитати файл «%(filename)s»: %(exc)s

en: Cannot decode file '%(filename)s': %(exc)s
uk: Не вдалося розшифрувати файл «%(filename)s»: %(exc)s

en: Invalid credentials
uk: Реєстраційні дані вказано з помилками

en: Create a new vault.
uk: Створити сховище.

en: Vault password
uk: Пароль до сховища

en: File containing the vault password
uk: Файл, який містить пароль до сховища

en: File containing the vault public key
uk: Файл, який містить відкритий ключ сховища

en: Password can be specified only for symmetric vault
uk: Пароль можна вказувати лише для симетричного сховища

en: Public key can be specified only for asymmetric vault
uk: Відкритий ключ можна вказувати лише для асиметричного сховища

en: Password specified multiple times
uk: Пароль вказано декілька разів

en: Public key specified multiple times
uk: Відкритий ключ вказано декілька разів

en: Missing vault public key
uk: Не вказано відкритого ключа сховища

en: Invalid or unsupported vault public key: %s
uk: Некоректний або непідтримуваний відкритий ключ сховища: %s

en: Modify a vault.
uk: Змінити сховище.

en: Change password
uk: Змінити пароль

en: Old vault password
uk: Старий пароль до сховища

en: File containing the old vault password
uk: Файл, який містить старий пароль до сховища

en: New vault password
uk: Новий пароль до сховища

en: File containing the new vault password
uk: Файл, який містить новий пароль до сховища

en: Old vault private key
uk: Старий закритий ключ сховища

en: File containing the old vault private key
uk: Файл, який містить старий закритий ключ сховища

en: File containing the new vault public key
uk: Файл, який містить новий відкритий ключ сховища

en: New public key specified multiple times
uk: Новий відкритий ключ вказано декілька разів

en: Missing new vault public key
uk: Не вказано нового відкритого ключа сховища

en: {algo} is not a supported vault wrapping algorithm
uk: {algo} не є підтримуваним алгоритмом обгортки сховища

en: Archive data into a vault.
uk: Архівувати дані до сховища.

en: Binary data to archive
uk: Двійкові дані для архівування

en: File containing data to archive
uk: Файл, що містить дані для архівування

en: Override existing password
uk: Перевизначити наявний пароль

en: Input data specified multiple times
uk: Вхідні дані вказано декілька разів

en: Size of data exceeds the limit. Current vault data size limit is %(limit)d B
uk: Об’єм даних перевищує обмеження. Поточне обмеження об’єму сховища — %(limit)d Б

en: Invalid vault type
uk: Некоректний тип сховища

en: Retrieve a data from a vault.
uk: Отримати дані зі сховища.

en: File to store retrieved data
uk: Файл для зберігання отриманих даних

en: Vault private key
uk: Закритий ключ сховища

en: File containing the vault private key
uk: Файл, який містить закритий ключ сховища

en: Data
uk: Дані

en: Private key specified multiple times
uk: Закритий ключ вказано декілька разів

en: Missing vault private key
uk: Не вказано закритого ключа сховища

en: Delete a user, keeping the entry available for future use
uk: Вилучити користувача, зберігаючи запис для наступного використання

en: Delete a user
uk: Вилучити користувача

en: preserve and no-preserve cannot be both set
uk: не можна одночасно встановлювати ознаку зарезервованості та незарезервованості

en: 
    Directory Server Access Control Instructions (ACIs)
    
    ACIs are used to allow or deny access to information. This module is
    currently designed to allow, not deny, access.
    
    The aci commands are designed to grant permissions that allow updating
    existing entries or adding or deleting new ones. The goal of the ACIs
    that ship with IPA is to provide a set of low-level permissions that
    grant access to special groups called taskgroups. These low-level
    permissions can be combined into roles that grant broader access. These
    roles are another type of group, roles.
    
    For example, if you have taskgroups that allow adding and modifying users you
    could create a role, useradmin. You would assign users to the useradmin
    role to allow them to do the operations defined by the taskgroups.
    
    You can create ACIs that delegate permission so users in group A can write
    attributes on group B.
    
    The type option is a map that applies to all entries in the users, groups or
    host location. It is primarily designed to be used when granting add
    permissions (to write new entries).
    
    An ACI consists of three parts:
    1. target
    2. permissions
    3. bind rules
    
    The target is a set of rules that define which LDAP objects are being
    targeted. This can include a list of attributes, an area of that LDAP
    tree or an LDAP filter.
    
    The targets include:
    - attrs: list of attributes affected
    - type: an object type (user, group, host, service, etc)
    - memberof: members of a group
    - targetgroup: grant access to modify a specific group. This is primarily
      designed to enable users to add or remove members of a specific group.
    - filter: A legal LDAP filter used to narrow the scope of the target.
    - subtree: Used to apply a rule across an entire set of objects. For example,
      to allow adding users you need to grant "add" permission to the subtree
      ldap://uid=*,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com. The subtree option
      is a fail-safe for objects that may not be covered by the type option.
    
    The permissions define what the ACI is allowed to do, and are one or
    more of:
    1. write - write one or more attributes
    2. read - read one or more attributes
    3. add - add a new entry to the tree
    4. delete - delete an existing entry
    5. all - all permissions are granted
    
    Note the distinction between attributes and entries. The permissions are
    independent, so being able to add a user does not mean that the user will
    be editable.
    
    The bind rule defines who this ACI grants permissions to. The LDAP server
    allows this to be any valid LDAP entry but we encourage the use of
    taskgroups so that the rights can be easily shared through roles.
    
    For a more thorough description of access controls see
    http://www.redhat.com/docs/manuals/dir-server/ag/8.0/Managing_Access_Control.html
    
    EXAMPLES:
    
    NOTE: ACIs are now added via the permission plugin. These examples are to
    demonstrate how the various options work but this is done via the permission
    command-line now (see last example).
    
     Add an ACI so that the group "secretaries" can update the address on any user:
       ipa group-add --desc="Office secretaries" secretaries
       ipa aci-add --attrs=streetAddress --memberof=ipausers --group=secretaries --permissions=write --prefix=none "Secretaries write addresses"
    
     Show the new ACI:
       ipa aci-show --prefix=none "Secretaries write addresses"
    
     Add an ACI that allows members of the "addusers" permission to add new users:
       ipa aci-add --type=user --permission=addusers --permissions=add --prefix=none "Add new users"
    
     Add an ACI that allows members of the editors manage members of the admins group:
       ipa aci-add --permissions=write --attrs=member --targetgroup=admins --group=editors --prefix=none "Editors manage admins"
    
     Add an ACI that allows members of the admins group to manage the street and zip code of those in the editors group:
       ipa aci-add --permissions=write --memberof=editors --group=admins --attrs=street --attrs=postalcode --prefix=none "admins edit the address of editors"
    
     Add an ACI that allows the admins group manage the street and zipcode of those who work for the boss:
       ipa aci-add --permissions=write --group=admins --attrs=street --attrs=postalcode --filter="(manager=uid=boss,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com)" --prefix=none "Edit the address of those who work for the boss"
    
     Add an entirely new kind of record to IPA that isn't covered by any of the --type options, creating a permission:
       ipa permission-add  --permissions=add --subtree="cn=*,cn=orange,cn=accounts,dc=example,dc=com" --desc="Add Orange Entries" add_orange
    
    
    The show command shows the raw 389-ds ACI.
    
    IMPORTANT: When modifying the target attributes of an existing ACI you
    must include all existing attributes as well. When doing an aci-mod the
    targetattr REPLACES the current attributes, it does not add to them.
uk: 
    Інструкції керування доступом до сервера каталогів (ACI)
    
    ACI використовуються для надання або заборони доступу до даних. Поточну
    версію цього модуля розроблено з метою надання, а не заборони доступу.
    
    Команди aci розроблено для надання прав доступу до оновлення вже
    створених записів та додавання або вилучення записів. Метою ACI, які
    постачаються з IPA є створення набору низькорівневих прав доступу до особливих
    груп, які називаються групами завдань. Ці низькорівневі права доступу
    можна поєднувати у ролі, які надаватимуть ширший доступ. Ролі є іншим типом
    груп, який називається групами ролей.
    
    Наприклад, якщо у вас є групи завдань, які надають доступ до додавання або зміни записів
    користувачів, ви можете створити роль, адміністратора користувачів (useradmin).
    Далі, можна призначати користувачів до ролі useradmin, щоб надати їм доступ до операцій,
    визначених групами завдань.
    
    Ви можете створити ACI, які надаватимуть дозволи так, що користувачі групи A зможуть
    записувати атрибути для групи B.
    
    Параметр типу визначає карту, яка застосовується до всіх записів у списках користувачів, груп та
    розташування вузла. Основним призначенням  є надання прав доступу на додавання
    (створення нових записів).
    
    ACI складається з трьох частин:
    1. призначення
    2. прав доступу
    3. правил прив’язування
    
    Призначення — набір правил, який визначає, які з об’єктів LDAP є призначенням.
    Призначення може включати список атрибутів, області цієї ієрархії LDAP або
    фільтра LDAP.
    
    До призначень включаються:
    - attrs: список атрибутів, яких стосується призначення;
    - type: тип об’єктів (користувач, група, вузол, служба тощо);
    - memberof: учасники групи;
    - targetgroup: надати доступ до зміни певної групи. Ця частина в основному
      розроблена для надання дозволу користувачам на додавання або вилучення учасників
      певної групи.
    - filter: чинний фільтр LDAP, використаний для звуження області призначення.
    - subtree: використовується для застосування правила для цілого набору об’єктів.
      Наприклад, для надання доступу на додавання користувачів вам слід надати право
      доступу "add" до підієрархії
      ldap://uid=*,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com. Параметр subtree
      є безпечним для об’єктів, які можуть не стосуватися параметром type.
    
    Права доступу визначають набір доступних ACI записів, можуть містити з одного
    або декількох варіантів:
    1. write - запис одного або декількох атрибутів;
    2. read - читання одного або декількох атрибутів;
    3. add - додавання нового запису до ієрархії;
    4. delete - вилучення наявного запису;
    5. all - надання всіх прав доступу.
    
    Зауважте відмінність між атрибутами та записами. Права доступу є незалежними,
    отже можливість додавання користувача не означає можливості зміни параметрів
    його облікового запису.
    
    Правило прив’язування визначає, кому це ACI надає права доступу. Сервер LDAP
    надає можливість визначати будь-який коректний запис LDAP, але вам варто використовувати
    групи завдань, щоб права можна було без проблем спільно використовувати для декількох ролей.
    
    Повніший опис керування доступом можна знайти тут:
    http://www.redhat.com/docs/manuals/dir-server/ag/8.0/Managing_Access_Control.html
    
    ПРИКЛАДИ:
    
    ЗАУВАЖЕННЯ: у поточній версії ACI додаються за допомогою додатка прав доступу.
    Ці приклади мають продемонструвати роботу різних параметрів, але у поточній
    версії це завдання виконується за допомогою команди надання прав доступу (останній приклад).
    
     Додавання ACI для надання доступу групі "secretaries" до оновлення адреси будь-якого користувача:
       ipa group-add --desc="Офісні секретарки" secretaries
       ipa aci-add --attrs=streetAddress --memberof=ipausers --group=secretaries --permissions=write --prefix=none "Секретарки записують адреси"
    
     Показ нового ACI:
       ipa aci-show --prefix=none "Секретарки записують адреси"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ учасникам групи "addusers" доступ до додавання нових користувачів:
       ipa aci-add --type=user --permission=addusers --permissions=add --prefix=none "Додавання користувачів"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ учасникам групи "editors" до керування записами
    учасників групи "admins":
       ipa aci-add --permissions=write --attrs=member --targetgroup=admins --group=editors --prefix=none "Редактори керують адміністраторами"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ учасникам групи "admins" до зміни поштової адреси та індексу користувачів групи "editors":
       ipa aci-add --permissions=write --memberof=editors --group=admins --attrs=street --attrs=postalcode --prefix=none "Адміністратори редагують адреси редакторів"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ групі "admins" до зміни поштової адреси та індексу всіх, хто працює начальником:
       ipa aci-add --permissions=write --group=admins --attrs=street --attrs=postalcode --filter="(manager=uid=boss,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com)" --prefix=none "Зміна адрес тих, хто працює начальником"
    
     Додавання повністю нового типу записів до IPA, який не визначається жодним з параметрів --type, створення прав доступу:
       ipa permission-add  --permissions=add --subtree="cn=*,cn=orange,cn=accounts,dc=example,dc=com" --desc="Додавання помаранчевих записів" add_orange
    
    
    Команда show показує прості 389-ds ACI.
    
    ВАЖЛИВО: під час зміни атрибутів призначення вже створеного ACI вам
    слід включити всі вже створені атрибути. Під час внесення змін до aci
    targetattr ЗАМІНЮЄ поточні атрибути, а не додає ці атрибути.

en: ACI name
uk: Назва ACI

en: Permission
uk: Права доступу

en: Permission ACI grants access to
uk: ACI прав доступу надає доступ до

en: User group
uk: Група користувачів

en: User group ACI grants access to
uk: Група користувачів, до якої надає доступ ACI

en: Permissions
uk: Права доступу

en: Permissions to grant(read, write, add, delete, all)
uk: Права доступу, які слід надати (read, write, add, delete, all)

en: Attributes to which the permission applies
uk: Атрибути, до яких застосовується правило доступу

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Type
uk: Тип

en: type of IPA object (user, group, host, hostgroup, service, netgroup)
uk: тип об’єкта IPA (user (користувач), group (група), host (вузол), hostgroup (група вузлів), service (служба), netgroup (мережева група))

en: Member of
uk: Учасник

en: Member of a group
uk: Учасник групи

en: Filter
uk: Фільтр

en: Legal LDAP filter (e.g. ou=Engineering)
uk: Припустимий фільтр LDAP (наприклад, ou=Engineering)

en: Subtree
uk: Піддерево

en: Subtree to apply ACI to
uk: Піддерево, до якого слід застосувати ACI

en: Target group
uk: Цільова група

en: Group to apply ACI to
uk: Група, до якої слід застосувати ACI

en: Target your own entry (self)
uk: Виконати над власним записом (self)

en: Apply ACI to your own entry (self)
uk: Застосувати ACI до вашого власного запису (self)

en: Create new ACI.
uk: Створити запис ACI.

en: ACI prefix
uk: префікс ACI

en: Prefix used to distinguish ACI types (permission, delegation, selfservice, none)
uk: Префікс, за яким визначається тип ACI (permission, delegation, selfservice, none)

en: Test the ACI syntax but don't write anything
uk: Перевірити синтаксис ACI, але не виконувати запису

en: Retrieve and print all attributes from the server. Affects command output.
uk: Отримати і вивести всі атрибути з сервера. Стосується лише виводу команд.

en: Print entries as stored on the server. Only affects output format.
uk: Вивести записи у формі, у якій вони зберігаються на сервері. Стосується лише формату виведення даних.

en: User-friendly description of action performed
uk: Зручний для користувача опис дії, що виконується

en: The primary_key value of the entry, e.g. 'jdoe' for a user
uk: Значення primary_key (основного ключа) запису, наприклад, «iivanenko» для користувача

en: Delete ACI.
uk: Вилучити ACI.

en: True means the operation was successful
uk: True означає, що дію було виконано успішно

en: 
    Search for ACIs.
    
        Returns a list of ACIs
    
        EXAMPLES:
    
         To find all ACIs that apply directly to members of the group ipausers:
           ipa aci-find --memberof=ipausers
    
         To find all ACIs that grant add access:
           ipa aci-find --permissions=add
    
        Note that the find command only looks for the given text in the set of
        ACIs, it does not evaluate the ACIs to see if something would apply.
        For example, searching on memberof=ipausers will find all ACIs that
        have ipausers as a memberof. There may be other ACIs that apply to
        members of that group indirectly.
uk: 
    Пошук ACI.
    
        Повертає список ACI
    
        ПРИКЛАДИ:
    
         Знайти усі ACI, які застосовуються безпосередньо до учасників групи ipausers:
           ipa aci-find --memberof=ipausers
    
         Знайти усі ACI, які надають доступ add:
           ipa aci-find --permissions=add
    
        Зауважте, що команда пошуку виконує пошук вказаного тексту лише у
        наборі ACI, а не визначає, чи буде застосовано щось у ACI.
        Наприклад, у результаті пошуку memberof=ipausers буде знайдено усі ACI,
        у яких memberof містить ipausers. Але можуть існувати інші ACI, які
        застосовуються до учасників цієї групи опосередковано.

en: A string searched in all relevant object attributes
uk: Рядок, пошук якого відбуватиметься у всіх відповідних атрибутах об’єктів

en: Primary key only
uk: Лише первинний ключ

en: Results should contain primary key attribute only ("name")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («name»)

en: Number of entries returned
uk: Кількість повернутих записів

en: True if not all results were returned
uk: True, якщо повернуто було всі результати

en: Modify ACI.
uk: Змінити запис ACI.

en: Rename an ACI.
uk: Перейменувати запис ACI.

en: New ACI name
uk: Нова назва ACI

en: Display a single ACI given an ACI name.
uk: Показати окремий запис ACI за вказаною назвою ACI.

en: Location of the ACI
uk: Розташування ACI

en: 
    Automount
    
    Stores automount(8) configuration for autofs(8) in IPA.
    
    The base of an automount configuration is the configuration file auto.master.
    This is also the base location in IPA. Multiple auto.master configurations
    can be stored in separate locations. A location is implementation-specific
    with the default being a location named 'default'. For example, you can have
    locations by geographic region, by floor, by type, etc.
    
    Automount has three basic object types: locations, maps and keys.
    
    A location defines a set of maps anchored in auto.master. This allows you
    to store multiple automount configurations. A location in itself isn't
    very interesting, it is just a point to start a new automount map.
    
    A map is roughly equivalent to a discrete automount file and provides
    storage for keys.
    
    A key is a mount point associated with a map.
    
    When a new location is created, two maps are automatically created for
    it: auto.master and auto.direct. auto.master is the root map for all
    automount maps for the location. auto.direct is the default map for
    direct mounts and is mounted on /-.
    
    An automount map may contain a submount key. This key defines a mount
    location within the map that references another map. This can be done
    either using automountmap-add-indirect --parentmap or manually
    with automountkey-add and setting info to "-type=autofs :<mapname>".
    
    EXAMPLES:
    
    Locations:
    
      Create a named location, "Baltimore":
        ipa automountlocation-add baltimore
    
      Display the new location:
        ipa automountlocation-show baltimore
    
      Find available locations:
        ipa automountlocation-find
    
      Remove a named automount location:
        ipa automountlocation-del baltimore
    
      Show what the automount maps would look like if they were in the filesystem:
        ipa automountlocation-tofiles baltimore
    
      Import an existing configuration into a location:
        ipa automountlocation-import baltimore /etc/auto.master
    
        The import will fail if any duplicate entries are found. For
        continuous operation where errors are ignored, use the --continue
        option.
    
    Maps:
    
      Create a new map, "auto.share":
        ipa automountmap-add baltimore auto.share
    
      Display the new map:
        ipa automountmap-show baltimore auto.share
    
      Find maps in the location baltimore:
        ipa automountmap-find baltimore
    
      Create an indirect map with auto.share as a submount:
        ipa automountmap-add-indirect baltimore --parentmap=auto.share --mount=sub auto.man
    
        This is equivalent to:
    
        ipa automountmap-add-indirect baltimore --mount=/man auto.man
        ipa automountkey-add baltimore auto.man --key=sub --info="-fstype=autofs ldap:auto.share"
    
      Remove the auto.share map:
        ipa automountmap-del baltimore auto.share
    
    Keys:
    
      Create a new key for the auto.share map in location baltimore. This ties
      the map we previously created to auto.master:
        ipa automountkey-add baltimore auto.master --key=/share --info=auto.share
    
      Create a new key for our auto.share map, an NFS mount for man pages:
        ipa automountkey-add baltimore auto.share --key=man --info="-ro,soft,rsize=8192,wsize=8192 ipa.example.com:/shared/man"
    
      Find all keys for the auto.share map:
        ipa automountkey-find baltimore auto.share
    
      Find all direct automount keys:
        ipa automountkey-find baltimore --key=/-
    
      Remove the man key from the auto.share map:
        ipa automountkey-del baltimore auto.share --key=man
uk: 
    Автоматичне монтування
    
    Зберігає налаштування automount(8) для autofs(8) у IPA.
    
    Основою налаштувань автоматичного монтування є файл налаштувань auto.master.
    Це також основне місце у IPA. Декілька налаштувань auto.master можна
    зберігати у окремих місцях. Місце залежить від реалізації, типовим
    є місце з назвою «default». Наприклад, ви можете створити місця для
    географічної області, поверху, типу тощо.
    
    У автоматичного монтування є три основних типи об’єктів: місця, карти і ключі.
    
    Місце визначає набір карт, прив’язаних у auto.master. За його допомогою
    можна зберігати одразу декілька налаштувань автоматичного монтування. Місце
    саме собою не є дуже цікавим, це просто початок нової карти автоматичного
    монтування.
    
    Карта є наближеним еквівалентом окремого файла автоматичного монтування, у
    ній зберігаються ключі.
    
    Ключ — точка монтування, пов’язана з картою.
    
    Під час створення нового місця автоматично створюються дві карти:
    auto.master і auto.direct. auto.master — коренева карта для всіх карт
    автоматичного монтування місця. auto.direct — типова карта для безпосередніх
    монтувань, її змонтовано до /-.
    
    Карта автоматичного монтування може містити ключ підмонтування. Цей ключ
    визначає адресу монтування у карті, що посилається на іншу карту. Такий ключ
    може бути додано або за допомогою команди automountmap-add-indirect --parentmap
    або вручну за допомогою automountkey-add зі встановленням info у значення
    "-type=autofs :<назва карти>".
    
    ПРИКЛАДИ:
    
    Місця:
    
      Створення нового місця, "Kyiv":
        ipa automountlocation-add kyiv
    
      Показ нового місця:
        ipa automountlocation-show kyiv
    
      Пошук доступних місць:
        ipa automountlocation-find
    
      Вилучення іменованого місця автоматичного монтування:
        ipa automountlocation-del kyiv
    
      Показ того, як мають виглядати карти автоматичного монтування, якщо б вони перебували у файловій системі:
        ipa automountlocation-tofiles kyiv
    
      Імпортування вже створених налаштувань до місця:
        ipa automountlocation-import kyiv /etc/auto.master
    
        Спроба імпортування зазнає невдачі, якщо буде знайдено дублікати записів.
        Щоб програма працювала безперервно (з пропусканням всіх помилок),
        скористайтеся параметром --continue.
    
    Карти:
    
      Створення карти "auto.share":
        ipa automountmap-add kyiv auto.share
    
      Показ нової карти:
        ipa automountmap-show kyiv auto.share
    
      Пошук карт у місці kyiv:
        ipa automountmap-find baltimore
    
      Створити непряму карту з auto.share як точкою підмонтування:
        ipa automountmap-add-indirect baltimore --parentmap=auto.share --mount=sub auto.man
    
        Ця команда еквівалентна до таких команд:
    
        ipa automountmap-add-indirect baltimore --mount=/man auto.man
        ipa automountkey-add baltimore auto.man --key=sub --info="-fstype=autofs ldap:auto.share"
    
      Вилучення карти auto.share:
        ipa automountmap-del kyiv auto.share
    
    Ключі:
    
      Створення ключа для карти auto.share у місці kyiv. Карту буде
      пов’язано з раніше створеною у auto.master:
        ipa automountkey-add kyiv auto.master --key=/share --info=auto.share
    
      Створення ключа для нашої карти auto.share, змонтованого ресурсу NFS для сторінок man:
        ipa automountkey-add kyiv auto.share --key=man --info="-ro,soft,rsize=8192,wsize=8192 ipa.example.com:/shared/man"
    
      Знайти всі ключі для карти auto.share:
        ipa automountkey-find kyiv auto.share
    
      Пошук всіх безпосередніх ключів автоматичного монтування:
        ipa automountkey-find kyiv --key=/-
    
      Вилучення ключа man для карти auto.share:
        ipa automountkey-del kyiv auto.share --key=man

en: Key
uk: Ключ

en: Automount key name.
uk: Назва ключа автоматичного монтування.

en: Mount information
uk: Інформація щодо монтування

en: description
uk: опис

en: Location
uk: Запис

en: Automount location name.
uk: Адреса автомонтування.

en: Map
uk: Карта

en: Automount map name.
uk: Назва карти автоматичного монтування.

en: Description
uk: Опис

en: Create a new automount key.
uk: Створити ключ автоматичного монтування.

en: Set an attribute to a name/value pair. Format is attr=value.
    For multi-valued attributes, the command replaces the values already present.
uk: Встановити атрибут для пари назва/значення. Формат: атрибут=значення.
    Для атрибутів з багатьма значенням команда замінює вже вказані значення.

en: Add an attribute/value pair. Format is attr=value. The attribute
    must be part of the schema.
uk: Додати пару атрибут/значення. Формат: атрибут=значення. Атрибут має бути
    частиною схеми.

en: Delete an automount key.
uk: Вилучити ключ автоматичного монтування.

en: Continuous mode: Don't stop on errors.
uk: Режим неперервної роботи: не зупинятися у разі помилок.

en: List of deletions that failed
uk: Список вилучень, які не вдалося виконати

en: Search for an automount key.
uk: Виконати пошук ключа автоматичного монтування.

en: Time Limit
uk: Обмеження часу

en: Time limit of search in seconds
uk: Обмеження часу пошуку у секундах

en: Size Limit
uk: Обмеження розміру

en: Maximum number of entries returned
uk: Максимальна кількість повернутих записів

en: Modify an automount key.
uk: Змінити ключ автоматичного монтування.

en: Delete an attribute/value pair. The option will be evaluated
    last, after all sets and adds.
uk: Вилучити парну атрибут-значення. Цей параметр буде використано
    останнім, після всіх встановлень і додавань.

en: Rights
uk: Права

en: Display the access rights of this entry (requires --all). See ipa man page for details.
uk: Показати права доступу цього запису (потребує --all). Докладніше про це можна дізнатися зі сторінки довідника (man) ipa.

en: New mount information
uk: Інформація нового монтування

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Rename the automount key object
uk: Перейменувати об’єкт ключа автоматичного монтування

en: Display an automount key.
uk: Показати ключ автоматичного монтування.

en: Create a new automount location.
uk: Створити новий запис автоматичного монтування.

en: Delete an automount location.
uk: Вилучити запис автоматичного монтування.

en: Search for an automount location.
uk: Шукати запис автоматичного монтування.

en: Results should contain primary key attribute only ("location")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («location»)

en: Display an automount location.
uk: Показати запис автоматичного монтування.

en: Generate automount files for a specific location.
uk: Створити файли automount для певної адреси.

en: Create a new automount map.
uk: Створити карту автомонтування.

en: Create a new indirect mount point.
uk: Створити опосередковану точку монтування.

en: Mount point
uk: Точка монтування

en: Parent map
uk: Батьківська карта

en: Name of parent automount map (default: auto.master).
uk: Назва батьківської карти автомонтування (типове значення: auto.master).

en: Delete an automount map.
uk: Вилучити карту автоматичного монтування.

en: Search for an automount map.
uk: Виконати пошук карти автоматичного монтування.

en: Results should contain primary key attribute only ("map")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («map»)

en: Modify an automount map.
uk: Змінити карту автоматичного монтування.

en: Display an automount map.
uk: Показати карту автоматичного монтування.

en: 
    Plugin to make multiple ipa calls via one remote procedure call
    
    To run this code in the lite-server
    
    curl   -H "Content-Type:application/json"          -H "Accept:application/json" -H "Accept-Language:en"        --negotiate -u :          --cacert /etc/ipa/ca.crt           -d  @batch_request.json -X POST       http://localhost:8888/ipa/json
    
    where the contents of the file batch_request.json follow the below example
    
    {"method":"batch","params":[[
            {"method":"group_find","params":[[],{}]},
            {"method":"user_find","params":[[],{"whoami":"true","all":"true"}]},
            {"method":"user_show","params":[["admin"],{"all":true}]}
            ],{}],"id":1}
    
    The format of the response is nested the same way.  At the top you will see
      "error": null,
        "id": 1,
        "result": {
            "count": 3,
                "results": [
    
    
    And then a nested response for each IPA command method sent in the request
uk: 
    Додаток для виконання декількох викликів ipa за допомогою одного віддаленого виклику процедури
    
    Щоб запустити цей код на легкому сервері, віддайте такі команди:
    
    curl   -H "Content-Type:application/json"          -H "Accept:application/json" -H "Accept-Language:en"        --negotiate -u :          --cacert /etc/ipa/ca.crt           -d  @batch_request.json -X POST       http://localhost:8888/ipa/json
    
    де у файлі batch_request.json міститься десь такий код:
    
    {"method":"batch","params":[[
            {"method":"group_find","params":[[],{}]},
            {"method":"user_find","params":[[],{"whoami":"true","all":"true"}]},
            {"method":"user_show","params":[["admin"],{"all":true}]}
            ],{}],"id":1}
    
    Формат відповіді має бути розподілений за рівнями вкладеності у подібний же спосіб. На початку ви побачите таке:
      "error": null,
        "id": 1,
        "result": {
            "count": 3,
                "results": [
    
    
    а далі буде вкладена відповідь для кожного методу команди IPA, який було надіслано у запиті

en: Nested Methods to execute
uk: Вкладені методи, які слід виконати

en: 
    Server configuration
    
    Manage the default values that IPA uses and some of its tuning parameters.
    
    NOTES:
    
    The password notification value (--pwdexpnotify) is stored here so it will
    be replicated. It is not currently used to notify users in advance of an
    expiring password.
    
    Some attributes are read-only, provided only for information purposes. These
    include:
    
    Certificate Subject base: the configured certificate subject base,
      e.g. O=EXAMPLE.COM.  This is configurable only at install time.
    Password plug-in features: currently defines additional hashes that the
      password will generate (there may be other conditions).
    
    When setting the order list for mapping SELinux users you may need to
    quote the value so it isn't interpreted by the shell.
    
    EXAMPLES:
    
     Show basic server configuration:
       ipa config-show
    
     Show all configuration options:
       ipa config-show --all
    
     Change maximum username length to 99 characters:
       ipa config-mod --maxusername=99
    
     Increase default time and size limits for maximum IPA server search:
       ipa config-mod --searchtimelimit=10 --searchrecordslimit=2000
    
     Set default user e-mail domain:
       ipa config-mod --emaildomain=example.com
    
     Enable migration mode to make "ipa migrate-ds" command operational:
       ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
     Define SELinux user map order:
       ipa config-mod --ipaselinuxusermaporder='guest_u:s0$xguest_u:s0$user_u:s0-s0:c0.c1023$staff_u:s0-s0:c0.c1023$unconfined_u:s0-s0:c0.c1023'
uk: 
    Налаштування сервера
    
    Керування типовими значеннями, які використовує IPA, та деякими з
    придатних до зміни параметрів.
    
    ЗАУВАЖЕННЯ:
    
    Тут зберігається значення параметра сповіщення щодо паролів
    (--pwdexpnotify), отже його не буде скопійовано. Це значення поки що
    не використовується для сповіщення користувачів щодо завершення строку дії
    пароля.
    
    Деякі з атрибутів придатні лише для читання, їх буде показано лише з метою
    інформування. Серед цих атрибутів:
    
    Основа призначення сертифіката: змінна основа призначення сертифіката,
      наприклад O=EXAMPLE.COM. Цей атрибут можна налаштувати лише під час
      встановлення.
    Параметри додатка роботи з паролями: у поточній версії визначають додаткові
      хеші, які створюються на основі пароля (можуть бути і інші умови).
    
    Під час встановлення списку пріоритетності для користувачів SELinux може виникнути
    потреба у додаванні лапок до значення, щоб оболонка не обробляла параметр.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Показати основні налаштування сервера:
       ipa config-show
    
     Показати всі параметри налаштування:
       ipa config-show --all
    
     Змінити максимальну довжину імені користувача на 99 символів:
       ipa config-mod --maxusername=99
    
     Збільшити типовий час і максимальне обмеження на розмір пошуку
       сервера IPA:
       ipa config-mod --searchtimelimit=10 --searchrecordslimit=2000
    
     Встановити типовий домен електронної пошти користувачів:
       ipa config-mod --emaildomain=example.com
    
     Увімкнути режим перенесення, щоб зробити команду "ipa migrate-ds"
       працездатною:
       ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
     Визначити пріоритетність користувачів у карті SELinux:
       ipa config-mod --ipaselinuxusermaporder='guest_u:s0$xguest_u:s0$user_u:s0-s0:c0.c1023$staff_u:s0-s0:c0.c1023$unconfined_u:s0-s0:c0.c1023'

en: Maximum username length
uk: Максимальна довжина імені користувача

en: Home directory base
uk: Адреса домашніх каталогів

en: Default location of home directories
uk: Типова адреса домашніх каталогів

en: Default shell
uk: Типова оболонка

en: Default shell for new users
uk: Типова оболонка для нових користувачів

en: Default users group
uk: Типова група користувачів

en: Default group for new users
uk: Типова група для нових користувачів

en: Default e-mail domain
uk: Типовий домен ел. пошти

en: Search time limit
uk: Обмеження часу пошуку

en: Maximum amount of time (seconds) for a search (> 0, or -1 for unlimited)
uk: Максимальний проміжок часу (у секундах) для виконання однієї дії з пошуку (>0, -1 — без обмежень)

en: Search size limit
uk: Обмеження розміру пошуку

en: Maximum number of records to search (-1 is unlimited)
uk: Максимальна кількість записів результатів пошуку (-1 — без обмежень)

en: User search fields
uk: Поля пошуку користувачів

en: A comma-separated list of fields to search in when searching for users
uk: Відокремлений комами список полів, за якими виконуватиметься пошук користувачів

en: Group search fields
uk: Поля пошуку груп

en: A comma-separated list of fields to search in when searching for groups
uk: Відокремлений комами список полів, за якими виконуватиметься пошук груп

en: Enable migration mode
uk: Увімкнути режим міграції

en: Certificate Subject base
uk: Базовий об’єкт сертифікації

en: Base for certificate subjects (OU=Test,O=Example)
uk: Основа для створення записів об’єктів сертифікації (OU=Test,O=Example)

en: Default group objectclasses
uk: Типові класи об’єктів групи

en: Default group objectclasses (comma-separated list)
uk: Типові класи об’єктів груп (список класів, відокремлених комами)

en: Default user objectclasses
uk: Типові класи об’єктів користувачів

en: Default user objectclasses (comma-separated list)
uk: Типові класи об’єктів користувачів (список класів, відокремлених комами)

en: Password Expiration Notification (days)
uk: Сповіщення про вичерпання строку дії пароля (у днях)

en: Number of days's notice of impending password expiration
uk: Сповіщення про кількість днів, які залишилися до завершення дії пароля

en: Password plugin features
uk: Можливості додатка паролів

en: Extra hashes to generate in password plug-in
uk: Додаткові хеші для створення у додатку паролів

en: SELinux user map order
uk: Порядок карт користувачів SELinux

en: Order in increasing priority of SELinux users, delimited by $
uk: Порядок у збільшенні пріоритетності користувачів SELinux, відокремлений $

en: Default SELinux user
uk: Типовий користувач SELinux

en: Default SELinux user when no match is found in SELinux map rule
uk: Типовий користувач SELinux, якщо не буде знайдено відповідного у правилі карти SELinux

en: Default PAC types
uk: Типові типи PAC

en: Default types of PAC supported for services
uk: Типові типи PAC, підтримувані для служб

en: Default user authentication types
uk: Типові типи розпізнавання користувачів

en: Default types of supported user authentication
uk: Типові типи підтримуваного розпізнавання користувачів

en: Modify configuration options.
uk: Змінити параметри налаштування.

en: Show the current configuration.
uk: Показати поточні налаштування.

en: 
    Group to Group Delegation
    
    A permission enables fine-grained delegation of permissions. Access Control
    Rules, or instructions (ACIs), grant permission to permissions to perform
    given tasks such as adding a user, modifying a group, etc.
    
    Group to Group Delegations grants the members of one group to update a set
    of attributes of members of another group.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a delegation rule to allow managers to edit employee's addresses:
       ipa delegation-add --attrs=street --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     When managing the list of attributes you need to include all attributes
     in the list, including existing ones. Add postalCode to the list:
       ipa delegation-mod --attrs=street --attrs=postalCode --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     Display our updated rule:
       ipa delegation-show "managers edit employees' street"
    
     Delete a rule:
       ipa delegation-del "managers edit employees' street"
uk: 
    Міжгрупове уповноваження
    
    Права доступу може бути точно налаштовано. Правила керування доступом
    або інструкції (ACI), надання дозволу на виконання певних завдань, зокрема
    додавання користувача, внесення змін до групи тощо.
    
    Міжгрупові уповноваження надають учасникам однієї групи можливість
    оновлювати набір атрибутів учасників іншої групи.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати правило уповноваження, яке надасть змогу керівникам (managers)
       редагувати адреси співробітників:
       ipa delegation-add --attrs=street --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     Під час керування списком атрибутів слід включати всі атрибути списку
     разом з вже створеними. Додавання до списку postalCode:
       ipa delegation-mod --attrs=street --attrs=postalCode --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     Показ нашого оновленого правила:
       ipa delegation-show "managers edit employees' street"
    
     Вилучення правила:
       ipa delegation-del "managers edit employees' street"

en: Delegation name
uk: Назва уповноваження

en: Permissions to grant (read, write). Default is write.
uk: Права доступу, які слід надати (read, write). Типовими є права доступу write.

en: Attributes to which the delegation applies
uk: Атрибути, до яких застосовується уповноваження

en: Member user group
uk: Учасник групи користувачів

en: User group to apply delegation to
uk: Група користувачів, до якої слід застосувати уповноваження

en: Add a new delegation.
uk: Додати нове уповноваження.

en: Delete a delegation.
uk: Вилучити уповноваження.

en: Search for delegations.
uk: Пошук уповноважень.

en: Modify a delegation.
uk: Змінити уповноваження.

en: Display information about a delegation.
uk: Показати дані щодо уповноваження.

en: 
    Domain Name System (DNS)
    
    Manage DNS zone and resource records.
    
    SUPPORTED ZONE TYPES
    
     * Master zone (dnszone-*), contains authoritative data.
     * Forward zone (dnsforwardzone-*), forwards queries to configured forwarders
     (a set of DNS servers).
    
    USING STRUCTURED PER-TYPE OPTIONS
    
    There are many structured DNS RR types where DNS data stored in LDAP server
    is not just a scalar value, for example an IP address or a domain name, but
    a data structure which may be often complex. A good example is a LOC record
    [RFC1876] which consists of many mandatory and optional parts (degrees,
    minutes, seconds of latitude and longitude, altitude or precision).
    
    It may be difficult to manipulate such DNS records without making a mistake
    and entering an invalid value. DNS module provides an abstraction over these
    raw records and allows to manipulate each RR type with specific options. For
    each supported RR type, DNS module provides a standard option to manipulate
    a raw records with format --<rrtype>-rec, e.g. --mx-rec, and special options
    for every part of the RR structure with format --<rrtype>-<partname>, e.g.
    --mx-preference and --mx-exchanger.
    
    When adding a record, either RR specific options or standard option for a raw
    value can be used, they just should not be combined in one add operation. When
    modifying an existing entry, new RR specific options can be used to change
    one part of a DNS record, where the standard option for raw value is used
    to specify the modified value. The following example demonstrates
    a modification of MX record preference from 0 to 1 in a record without
    modifying the exchanger:
    ipa dnsrecord-mod --mx-rec="0 mx.example.com." --mx-preference=1
    
    
    EXAMPLES:
    
     Add new zone:
       ipa dnszone-add example.com --admin-email=admin@example.com
    
     Add system permission that can be used for per-zone privilege delegation:
       ipa dnszone-add-permission example.com
    
     Modify the zone to allow dynamic updates for hosts own records in realm EXAMPLE.COM:
       ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE
    
       This is the equivalent of:
         ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE       --update-policy="grant EXAMPLE.COM krb5-self * A; grant EXAMPLE.COM krb5-self * AAAA; grant EXAMPLE.COM krb5-self * SSHFP;"
    
     Modify the zone to allow zone transfers for local network only:
       ipa dnszone-mod example.com --allow-transfer=192.0.2.0/24
    
     Add new reverse zone specified by network IP address:
       ipa dnszone-add --name-from-ip=192.0.2.0/24
    
     Add second nameserver for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com
    
     Add a mail server for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-rec="10 mail1"
    
     Add another record using MX record specific options:
      ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-preference=20 --mx-exchanger=mail2
    
     Add another record using interactive mode (started when dnsrecord-add, dnsrecord-mod,
     or dnsrecord-del are executed with no options):
      ipa dnsrecord-add example.com @
      Please choose a type of DNS resource record to be added
      The most common types for this type of zone are: NS, MX, LOC
    
      DNS resource record type: MX
      MX Preference: 30
      MX Exchanger: mail3
        Record name: example.com
        MX record: 10 mail1, 20 mail2, 30 mail3
        NS record: nameserver.example.com., nameserver2.example.com.
    
     Delete previously added nameserver from example.com:
       ipa dnsrecord-del example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com.
    
     Add LOC record for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --loc-rec="49 11 42.4 N 16 36 29.6 E 227.64m"
    
     Add new A record for www.example.com. Create a reverse record in appropriate
     reverse zone as well. In this case a PTR record "2" pointing to www.example.com
     will be created in zone 2.0.192.in-addr.arpa.
       ipa dnsrecord-add example.com www --a-rec=192.0.2.2 --a-create-reverse
    
     Add new PTR record for www.example.com
       ipa dnsrecord-add 2.0.192.in-addr.arpa. 2 --ptr-rec=www.example.com.
    
     Add new SRV records for LDAP servers. Three quarters of the requests
     should go to fast.example.com, one quarter to slow.example.com. If neither
     is available, switch to backup.example.com.
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 3 389 fast.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 1 389 slow.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="1 1 389 backup.example.com"
    
     The interactive mode can be used for easy modification:
      ipa dnsrecord-mod example.com _ldap._tcp
      No option to modify specific record provided.
      Current DNS record contents:
    
      SRV record: 0 3 389 fast.example.com, 0 1 389 slow.example.com, 1 1 389 backup.example.com
    
      Modify SRV record '0 3 389 fast.example.com'? Yes/No (default No):
      Modify SRV record '0 1 389 slow.example.com'? Yes/No (default No): y
      SRV Priority [0]:                     (keep the default value)
      SRV Weight [1]: 2                     (modified value)
      SRV Port [389]:                       (keep the default value)
      SRV Target [slow.example.com]:        (keep the default value)
      1 SRV record skipped. Only one value per DNS record type can be modified at one time.
        Record name: _ldap._tcp
        SRV record: 0 3 389 fast.example.com, 1 1 389 backup.example.com, 0 2 389 slow.example.com
    
     After this modification, three fifths of the requests should go to
     fast.example.com and two fifths to slow.example.com.
    
     An example of the interactive mode for dnsrecord-del command:
       ipa dnsrecord-del example.com www
       No option to delete specific record provided.
       Delete all? Yes/No (default No):     (do not delete all records)
       Current DNS record contents:
    
       A record: 192.0.2.2, 192.0.2.3
    
       Delete A record '192.0.2.2'? Yes/No (default No):
       Delete A record '192.0.2.3'? Yes/No (default No): y
         Record name: www
         A record: 192.0.2.2               (A record 192.0.2.3 has been deleted)
    
     Show zone example.com:
       ipa dnszone-show example.com
    
     Find zone with "example" in its domain name:
       ipa dnszone-find example
    
     Find records for resources with "www" in their name in zone example.com:
       ipa dnsrecord-find example.com www
    
     Find A records with value 192.0.2.2 in zone example.com
       ipa dnsrecord-find example.com --a-rec=192.0.2.2
    
     Show records for resource www in zone example.com
       ipa dnsrecord-show example.com www
    
     Delegate zone sub.example to another nameserver:
       ipa dnsrecord-add example.com ns.sub --a-rec=203.0.113.1
       ipa dnsrecord-add example.com sub --ns-rec=ns.sub.example.com.
    
     Delete zone example.com with all resource records:
       ipa dnszone-del example.com
    
     If a global forwarder is configured, all queries for which this server is not
     authoritative (e.g. sub.example.com) will be routed to the global forwarder.
     Global forwarding configuration can be overridden per-zone.
    
     Semantics of forwarding in IPA matches BIND semantics and depends on the type
     of zone:
       * Master zone: local BIND replies authoritatively to queries for data in
       the given zone (including authoritative NXDOMAIN answers) and forwarding
       affects only queries for names below zone cuts (NS records) of locally
       served zones.
    
       * Forward zone: forward zone contains no authoritative data. BIND forwards
       queries, which cannot be answered from its local cache, to configured
       forwarders.
    
     Semantics of the --forward-policy option:
       * none - disable forwarding for the given zone.
       * first - forward all queries to configured forwarders. If they fail,
       do resolution using DNS root servers.
       * only - forward all queries to configured forwarders and if they fail,
       return failure.
    
     Disable global forwarding for given sub-tree:
       ipa dnszone-mod example.com --forward-policy=none
    
     This configuration forwards all queries for names outside the example.com
     sub-tree to global forwarders. Normal recursive resolution process is used
     for names inside the example.com sub-tree (i.e. NS records are followed etc.).
    
     Forward all requests for the zone external.example.com to another forwarder
     using a "first" policy (it will send the queries to the selected forwarder
     and if not answered it will use global root servers):
       ipa dnsforwardzone-add external.example.com --forward-policy=first                                --forwarder=203.0.113.1
    
     Change forward-policy for external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-mod external.example.com --forward-policy=only
    
     Show forward zone external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-show external.example.com
    
     List all forward zones:
       ipa dnsforwardzone-find
    
     Delete forward zone external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-del external.example.com
    
     Resolve a host name to see if it exists (will add default IPA domain
     if one is not included):
       ipa dns-resolve www.example.com
       ipa dns-resolve www
    
    
    GLOBAL DNS CONFIGURATION
    
    DNS configuration passed to command line install script is stored in a local
    configuration file on each IPA server where DNS service is configured. These
    local settings can be overridden with a common configuration stored in LDAP
    server:
    
     Show global DNS configuration:
       ipa dnsconfig-show
    
     Modify global DNS configuration and set a list of global forwarders:
       ipa dnsconfig-mod --forwarder=203.0.113.113
uk: 
    Система назв доменів (DNS)
    
    Керування записами зон та ресурсів DNS.
    
    ПІДТРИМУВАНІ ТИПИ ЗОН
    
     * Основна зона (dnszone-*), містить довірені дані.
     * Зона переспрямовування (dnsforwardzone-*), переспрямовує запити до налаштованих засобів обробки
     (набору серверів DNS).
    
    ВИКОРИСТАННЯ СТРУКТУРОВАНИХ ПАРАМЕТРІВ ДЛЯ ОКРЕМИХ ТИПІВ
    
    Існує багато структурованих типів RR DNS, для яких дані DNS, що зберігаються
    на сервері LDAP, не є скалярним значенням, наприклад дані щодо IP-адресу або
    назву домену, а структурою даних, яка часто може бути складною. Прикладом
    може бути запис LOC [RFC1876], який складається з багатьох обов’язкових і
    необов’язкових частин (градусів, мінут, секунд широти і довготи, висоти
    та похибки).
    
    Робота з такими записами DNS без помилки і введення некоректного значення
    може бути складною. Модуль DNS надає у ваше розпорядження абстракцію над
    цими необробленими записами і спосіб керування кожним з типів RR за
    допомогою специфічних параметрів. Для кожного з підтримуваних типів
    RR у модулі DNS передбачено стандартний параметр для роботи із
    необробленими записами за допомогою формату --<тип_rr>-rec, наприклад,
    --mx-rec та зі спеціальними параметрами для кожної із частин структури RR
    за допомогою формату --<тип_rr>-<назва_частини>, наприклад --mx-preference
    та --mx-exchanger.
    
    
    Під час додавання запису можна скористатися специфічними для RR параметрами
    або стандартним параметром для необробленого значення. Втім, поєднувати
    ці варіанти у одній дії із додавання не можна. Під час внесення змін до
    наявного запису можна скористатися для зміни однієї частини запису DNS
    новими специфічними параметрами RR, причому для визначення зміненого
    значення буде використано стандартний варіант необробленого значення.
    У наведеному нижче прикладі продемонстровано зміну пріоритетності запису
    MX з 0 на 1 у записі без внесення змін до обмінника:
    ipa dnsrecord-mod --mx-rec="0 mx.example.com." --mx-preference=1
    
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової зони:
       ipa dnszone-add example.com --admin-email=admin@example.com
    
     Додавання загальносистемних прав доступу, якими можна скористатися для делегування привілеїв для окремих зон:
       ipa dnszone-add-permission example.com
    
     Зміна зони таким чином, щоб дозволити динамічне оновлення для власних записів вузлів у області EXAMPLE.COM:
       ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE
    
       Ця команда еквівалентна до такої команди:
         ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE \
          --update-policy="grant EXAMPLE.COM krb5-self * A; grant EXAMPLE.COM krb5-self * AAAA; grant EXAMPLE.COM krb5-self * SSHFP;"
    
     Зміна зони таким чином, щоб дозволити перенесення зони лише для локальної мережі:
       ipa dnszone-mod example.com --allow-transfer=192.0.2.0/24
    
     Додавання нової реверсивної зони, вказаної за допомогою мережевої IP-адреси:
       ipa dnszone-add --name-from-ip=192.0.2.0/24
    
     Додати другий сервер назв для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com
    
    
     Додавання поштового сервера для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-rec="10 mail1"
    
     Додавання ще одного запису за допомогою специфічних для запису MX параметрів:
      ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-preference=20 --mx-exchanger=mail2
    
     Додавання ще одного запису за допомогою інтерактивного режиму (у який програма переходить
     у відповідь на команди dnsrecord-add, dnsrecord-mod або dnsrecord-del без параметрів):
      ipa dnsrecord-add example.com @
      Будь ласка, виберіть тип запису ресурсу DNS, який слід додати
      Найпоширенішими типами для цього типу зон є: NS, MX, LOC
    
      Тип запису ресурсу DNS: MX
      Пріоритетність MX: 30
      Обмінник MX: mail3
        Назва запису: example.com
        Запис MX: 10 mail1, 20 mail2, 30 mail3
        Запис NS: nameserver.example.com., nameserver2.example.com.
    
     Вилучення раніше доданого сервера назв з example.com:
       ipa dnsrecord-del example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com.
    
     Додавання запису LOC для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --loc-rec="49 11 42.4 N 16 36 29.6 E 227.64m"
    
     Додавання нового запису A для www.example.com, крім того, створення зворотного
     запису у відповідній зворотній зоні. У цьому випадку запис PTR «2» вказує на
     www.example.com буде створено у зоні 2.0.192.in-addr.arpa.
       ipa dnsrecord-add example.com www --a-rec=192.0.2.2 --a-create-reverse
    
     Додавання нового запису PTR для www.example.com
       ipa dnsrecord-add 2.0.192.in-addr.arpa. 2 --ptr-rec=www.example.com.
    
     Додавання нових записів SRV для серверів LDAP. Три чверті запитів мають
     надсилатися до fast.example.com, а одна чверть — на slow.example.com.
     Якщо жодна зі служб не буде доступною, перемкнутися на backup.example.com.
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 3 389 fast.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 1 389 slow.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="1 1 389 backup.example.com"
    
     Для полегшення внесення змін можна скористатися інтерактивним режимом:
      ipa dnsrecord-mod example.com _ldap._tcp
      Можливості внесення змін у певний запис не передбачено.
      Поточний вміст запису DNS:
    
      Запис SRV: 0 3 389 fast.example.com, 0 1 389 slow.example.com, 1 1 389 backup.example.com
    
      Змінити запис SRV «0 3 389 fast.example.com»? Так/Ні (типово «Ні»):
      Змінити запис SRV «0 1 389 slow.example.com»? Так/Ні (типово «Ні»): y
      Пріоритетність SRV [0]:                     (зберегти типове значення)
      Вага SRV [1]: 2                             (змінене значення)
      Порт SRV [389]:                             (зберегти типове значення)
      Призначення SRV [slow.example.com]:         (зберегти типове значення)
      Пропущено 1 запис SRV. Одночасно можна змінювати лише одне значення на тип запису DNS.
        Назва запису: _ldap._tcp
        Запис SRV: 0 3 389 fast.example.com, 1 1 389 backup.example.com, 0 2 389 slow.example.com
    
     Після внесення цих змін три п’ятих запитів має надсилатися до
     fast.example.com, а дві п’ятих — до slow.example.com.
    
     Приклад інтерактивного режиму для команди dnsrecord-del:
       ipa dnsrecord-del example.com www
       Не вказано параметр вилучення певного запису.
       Вилучити усі? Так/Ні (типово «Ні»): (не вилучати усі записи)
       Поточний вміст запису DNS:
    
       Запис A: 192.0.2.2, 192.0.2.3
    
       Вилучити запис A «192.0.2.2»? Так/Ні (типово «Ні»):
       Вилучити запис A «192.0.2.3»? Так/Ні (типово «Ні»): y
         Назва запису: www
         Запис A: 192.0.2.2                 (Запис A 192.0.2.3 вилучено)
    
     Показати зону example.com:
       ipa dnszone-show example.com
    
     Знайти зону зі словом «example» у назві домену:
       ipa dnszone-find example
    
     Знайти записи для ресурсів з «www» у назві у зоні example.com:
       ipa dnsrecord-find example.com www
    
     Знайти записи A зі значенням 192.0.2.2 у зоні example.com
       ipa dnsrecord-find example.com --a-rec=192.0.2.2
    
     Показати записи для ресурсу www у зоні example.com
       ipa dnsrecord-show example.com www
    
     Делегування зони sub.example до іншого сервера назв:
       ipa dnsrecord-add example.com ns.sub --a-rec=203.0.113.1
       ipa dnsrecord-add example.com sub --ns-rec=ns.sub.example.com.
    
     Вилучення зони example.com з усіма записами ресурсів:
       ipa dnszone-del example.com
    
     Якщо налаштовано загальний переспрямовувач, усі запити, для яких цей сервер не є
     надійним (наприклад sub.example.com) не маршрутизуватимуться до загального
     переспрямовувача.
     Загальні налаштування переспрямовування можна перевизначати для окремих зон.
     Семантика переспрямовування у IPA збігається із семантикою BIND і залежить
     від типу зони:
       * Основна зона: локальний BIND надає надійні відповіді для даних у заданій
       зоні (включено з надійними відповідями NXDOMAIN), а переспрямовування
       стосуватиметься лише запитів щодо назв за межами (записами NS) зон, що
       обслуговуються локально.
    
       * Зона переспрямовування: зона переспрямовування не містить надійних даних. BIND
       переспрямовує запити, на які не вдалося отримати відповіді з локального кешу, до
       налаштованих переспрямовувачів.
    
     Семантика параметра --forwarder-policy:
       * none — вимкнути переспрямовування для вказаної зони.
       * first — спрямувати усі запити до налаштованих переспрямовувачів. Якщо
       це не спрацює, виконати перетворення за допомогою кореневих серверів DNS.
       * only — спрямувати усі запити до налаштованих переспрямовувачів. Якщо
       це не спрацює, повернути повідомлення про помилку.
    
     Вимикання загального переспрямовування для вказаного піддерева:
       ipa dnszone-mod example.com --forward-policy=none
    
     За цих налаштувань усі запити щодо назв поза піддеревом example.com буде
     спрямовано до загальних переспрямовувачів. Для назв у межах піддерева
     example.com буде використано звичайну рекурсивну (тобто з переходом за
     записами NS) процедуру визначення.
    
     Переспрямувати усі запити для зони external.example.com до іншого переспрямовувача
     з використанням правила «first» (надсилати запити до вибраного переспрямовувача і,
     якщо він не відповість, скористатися загальними кореневими серверами):
       ipa dnsforwardzone-add external.example.com --forward-policy=first \
                                   --forwarder=203.0.113.1
    
     Змінити правила переспрямовування для external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-mod external.example.com --forward-policy=only
    
     Показати зону переспрямовування external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-show external.example.com
    
     Показати список усіх зон переспрямовування:
       ipa dnsforwardzone-find
    
     Вилучення зони переспрямовування external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-del external.example.com
    
     Визначити адресу вузла за назвою, якщо адреса існує (додасть типовий
     домен IPA, якщо домен не включено):
       ipa dns-resolve www.example.com
       ipa dns-resolve www
    
    
    ЗАГАЛЬНІ НАЛАШТУВАННЯ DNS
    
    Налаштування DNS, що передаються до скрипту командного рядка для встановлення,
    зберігаються у локальному файлі налаштувань на кожному з серверів IPA, де
    налаштовано службу DNS. Ці локальні параметри можна перевизначити за допомогою
    загальних налаштувань, що зберігаються на сервері LDAP:
    
     Показати загальні налаштування DNS:
       ipa dnsconfig-show
    
     Зміна загальних налаштувань DNS і встановлення списку загальних переспрямовувачів:
       ipa dnsconfig-mod --forwarder=203.0.113.113

en: Global forwarders
uk: Загальні переспрямовувачі

en: Global forwarders. A custom port can be specified for each forwarder using a standard format "IP_ADDRESS port PORT"
uk: Переспрямовувачі загального рівня. Для кожного переспрямовувача можна вказати нетиповий порт за допомогою стандартного формату: «IP_АДРЕСА port ПОРТ»

en: Forward policy
uk: Правила переспрямовування

en: Global forwarding policy. Set to "none" to disable any configured global forwarders.
uk: Загальні правил переспрямовування. Щоб вимкнути будь-які переспрямовувачі на загальному рівні, встановіть значення «none».

en: Allow PTR sync
uk: Дозволити PTR-синхронізацію

en: Allow synchronization of forward (A, AAAA) and reverse (PTR) records
uk: Дозволити синхронізацію прямих (A, AAAA) і зворотних (PTR) записів

en: Zone refresh interval
uk: Інтервал між оновленнями даних зони

en: Zone name
uk: Назва зони

en: Zone name (FQDN)
uk: Назва зони (FQDN)

en: Reverse zone IP network
uk: Мережа IP зворотної зони

en: IP network to create reverse zone name from
uk: Мережа IP для створення зворотних назв зони

en: Active zone
uk: Активна зона

en: Is zone active?
uk: Чи є зона активною?

en: Zone forwarders
uk: Переспрямовувачі зон

en: Per-zone forwarders. A custom port can be specified for each forwarder using a standard format "IP_ADDRESS port PORT"
uk: Переспрямовувачі для окремої зони. Можна вказати нетиповий порт для кожного переспрямовувача у стандартному форматі: «IP_АДРЕСА port ПОРТ»

en: Per-zone conditional forwarding policy. Set to "none" to disable forwarding to global forwarder for this zone. In that case, conditional zone forwarders are disregarded.
uk: Умовні правила переспрямування для окремої зони. Встановіть значення «none» для вимикання переспрямовувача загального рівня для цієї зони. Якщо ви встановите це значення, умовні переспрямовувачі зони не братимуться до уваги.

en: Record name
uk: Назва запису

en: Time to live
uk: Строк дії

en: Records
uk: Записи

en: Record type
uk: Тип запису

en: Record data
uk: Дані запису

en: A record
uk: запис A

en: Raw A records
uk: Прості записи A

en: A IP Address
uk: IP-адреса A

en: IP Address
uk: IP-адреса

en: A Create reverse
uk: Створити зворотний A

en: Create reverse record for this IP Address
uk: Створити зворотний запис для цієї IP-адреси

en: AAAA record
uk: запис AAAA

en: Raw AAAA records
uk: Прості записи AAAA

en: AAAA IP Address
uk: IP-адреса AAAA

en: AAAA Create reverse
uk: Створити зворотний запис AAAA

en: A6 record
uk: Запис A6

en: Raw A6 records
uk: Прості записи A6

en: A6 Record data
uk: Дані запису A6

en: AFSDB record
uk: Запис AFSDB

en: Raw AFSDB records
uk: Прості записи AFSDB

en: AFSDB Subtype
uk: Підтип AFSDB

en: Subtype
uk: Підтип

en: AFSDB Hostname
uk: Назва вузла AFSDB

en: Hostname
uk: Назва вузла

en: APL record
uk: запис APL

en: Raw APL records
uk: Прості записи APL

en: CERT record
uk: запис CERT

en: Raw CERT records
uk: Прості записи CERT

en: CERT Certificate Type
uk: Тип сертифіката CERT

en: Certificate Type
uk: Тип сертифіката

en: CERT Key Tag
uk: Мітка ключа CERT

en: Key Tag
uk: Мітка ключа

en: CERT Algorithm
uk: Алгоритм CERT

en: Algorithm
uk: Алгоритм

en: CERT Certificate/CRL
uk: Сертифікат або CRL CERT

en: Certificate/CRL
uk: Сертифікат/CRL

en: CNAME record
uk: запис CNAME

en: Raw CNAME records
uk: Прості записи CNAME

en: CNAME Hostname
uk: Назва вузла CNAME

en: A hostname which this alias hostname points to
uk: Назва вузла на яку вказує цей псевдонім вузла

en: DHCID record
uk: запис DHCID

en: Raw DHCID records
uk: Прості записи DHCID

en: DLV record
uk: Запис DLV

en: Raw DLV records
uk: Прості записи DLV

en: DLV Key Tag
uk: Мітка ключа DLV

en: DLV Algorithm
uk: Алгоритм DLV

en: DLV Digest Type
uk: Тип контрольної суми DLV

en: Digest Type
uk: Тип контрольної суми

en: DLV Digest
uk: Контрольна сума DLV

en: Digest
uk: Контрольна сума

en: DNAME record
uk: Запис DNAME

en: Raw DNAME records
uk: Прості записи DNAME

en: DNAME Target
uk: Ціль DNAME

en: Target
uk: Ціль

en: DNSKEY record
uk: Запис DNSKEY

en: Raw DNSKEY records
uk: Прості записи DNSKEY

en: DS record
uk: Запис DS

en: Raw DS records
uk: Прості записи DS

en: DS Key Tag
uk: Мітка ключа DS

en: DS Algorithm
uk: Алгоритм DS

en: DS Digest Type
uk: Тип контрольної суми DS

en: DS Digest
uk: Контрольна сума DS

en: HIP record
uk: Запис HIP

en: Raw HIP records
uk: Прості записи HIP

en: IPSECKEY record
uk: Запис IPSECKEY

en: Raw IPSECKEY records
uk: Прості записи IPSECKEY

en: KEY record
uk: Запис KEY

en: Raw KEY records
uk: Прості записи KEY

en: KX record
uk: Запис KX

en: Raw KX records
uk: Прості записи KX

en: KX Preference
uk: Пріоритетність KX

en: Preference given to this exchanger. Lower values are more preferred
uk: Пріоритет цього обмінника. Записи з меншим значенням мають вищий пріоритет.

en: KX Exchanger
uk: Обмінник KX

en: A host willing to act as a key exchanger
uk: Вузол, який може працювати як обмінник ключів

en: LOC record
uk: Запис LOC

en: Raw LOC records
uk: Прості записи LOC

en: LOC Degrees Latitude
uk: Градуси широти LOC

en: Degrees Latitude
uk: Градуси широти

en: LOC Minutes Latitude
uk: Мінути широти LOC

en: Minutes Latitude
uk: Мінути широти

en: LOC Seconds Latitude
uk: Секунди широти LOC

en: Seconds Latitude
uk: Секунди широти

en: LOC Direction Latitude
uk: Півкуля широти LOC

en: Direction Latitude
uk: Півкуля широти

en: LOC Degrees Longitude
uk: Градуси довготи LOC

en: Degrees Longitude
uk: Градуси довготи

en: LOC Minutes Longitude
uk: Мінути довготи LOC

en: Minutes Longitude
uk: Мінути довготи

en: LOC Seconds Longitude
uk: Секунди довготи LOC

en: Seconds Longitude
uk: Секунди довготи

en: LOC Direction Longitude
uk: Півкуля довготи LOC

en: Direction Longitude
uk: Півкуля довготи

en: LOC Altitude
uk: Висота LOC

en: Altitude
uk: Висота

en: LOC Size
uk: Розмір LOC

en: Size
uk: Розмір

en: LOC Horizontal Precision
uk: Точність за горизонталлю LOC

en: Horizontal Precision
uk: Точність за горизонталлю

en: LOC Vertical Precision
uk: Точність за вертикаллю LOC

en: Vertical Precision
uk: Точність за вертикаллю

en: MX record
uk: Запис MX

en: Raw MX records
uk: Прості записи MX

en: MX Preference
uk: Пріоритетність MX

en: MX Exchanger
uk: Обмінник MX

en: A host willing to act as a mail exchanger
uk: Вузол, який може працювати як обмінник поштовими даними

en: NAPTR record
uk: Запис NAPTR

en: Raw NAPTR records
uk: Прості записи NAPTR

en: NAPTR Order
uk: Порядок NAPTR

en: Order
uk: Порядок

en: NAPTR Preference
uk: Пріоритетність NAPTR

en: Preference
uk: Пріоритет

en: NAPTR Flags
uk: Прапорці NAPTR

en: Flags
uk: Прапорці

en: NAPTR Service
uk: Служба NAPTR

en: Service
uk: Служба

en: NAPTR Regular Expression
uk: Формальний вираз NAPTR

en: Regular Expression
uk: Формальний вираз

en: NAPTR Replacement
uk: Замінник NAPTR

en: Replacement
uk: Заміна

en: NS record
uk: Запис NS

en: Raw NS records
uk: Прості записи NS

en: NS Hostname
uk: Назва вузла NS

en: NSEC record
uk: запис NSEC

en: Raw NSEC records
uk: Прості записи NSEC

en: NSEC3 record
uk: Запис NSEC3

en: Raw NSEC3 records
uk: Прості записи NSEC3

en: PTR record
uk: Запис PTR

en: Raw PTR records
uk: Прості записи PTR

en: PTR Hostname
uk: Назва вузла PTR

en: The hostname this reverse record points to
uk: Назва вузла, на яку вказує цей зворотний запис

en: RRSIG record
uk: Запис RRSIG

en: Raw RRSIG records
uk: Прості записи RRSIG

en: RP record
uk: Запис RP

en: Raw RP records
uk: Прості записи RP

en: SIG record
uk: Запис SIG

en: Raw SIG records
uk: Прості записи SIG

en: SPF record
uk: Запис SPF

en: Raw SPF records
uk: Прості записи SPF

en: SRV record
uk: Запис SRV

en: Raw SRV records
uk: Прості записи SRV

en: SRV Priority
uk: Пріоритетність SRV

en: Priority
uk: Пріоритет

en: SRV Weight
uk: Вага SRV

en: Weight
uk: Вага

en: SRV Port
uk: Порт SRV

en: Port
uk: Порт

en: SRV Target
uk: Ціль SRV

en: The domain name of the target host or '.' if the service is decidedly not available at this domain
uk: Доменна назва вузла призначення або '.', якщо служба є явно недоступною на цьому домені

en: SSHFP record
uk: Запис SSHFP

en: Raw SSHFP records
uk: Прості записи SSHFP

en: SSHFP Algorithm
uk: Алгоритм SSHFP

en: SSHFP Fingerprint Type
uk: Тип відбитка SSHFP

en: Fingerprint Type
uk: Тип відбитка

en: SSHFP Fingerprint
uk: Відбиток SSHFP

en: Fingerprint
uk: Відбиток

en: TA record
uk: Запис TA

en: Raw TA records
uk: Прості записи TA

en: TLSA record
uk: Запис TLSA

en: Raw TLSA records
uk: Прості записи TLSA

en: TLSA Certificate Usage
uk: Використання сертифіката TLSA

en: Certificate Usage
uk: Використання сертифіката

en: TLSA Selector
uk: Селектор TLSA

en: Selector
uk: Селектор

en: TLSA Matching Type
uk: Відповідний тип TLSA

en: Matching Type
uk: Відповідний тип

en: TLSA Certificate Association Data
uk: Дані прив’язки сертифікатів TLSA

en: Certificate Association Data
uk: Дані прив’язки сертифікатів

en: TKEY record
uk: Запис TKEY

en: Raw TKEY records
uk: Прості записи TKEY

en: TSIG record
uk: Запис TSIG

en: Raw TSIG records
uk: Прості записи TSIG

en: TXT record
uk: Запис TXT

en: Raw TXT records
uk: Прості записи TXT

en: TXT Text Data
uk: Текстові дані TXT

en: Text Data
uk: Текстові дані

en: Authoritative nameserver
uk: Основний сервер назв

en: Authoritative nameserver domain name
uk: Назва домену основного сервера назв

en: Administrator e-mail address
uk: Адреса електронної пошти адміністратора

en: SOA serial
uk: Серійний номер SOA

en: SOA record serial number
uk: Серійний номер запису SOA

en: SOA refresh
uk: Освіження SOA

en: SOA record refresh time
uk: Час оновлення запису SOA

en: SOA retry
uk: Повторення спроби SOA

en: SOA record retry time
uk: Проміжок між повторними спробами для запису SOA

en: SOA expire
uk: Застарівання SOA

en: SOA record expire time
uk: Час завершення строку дії запису SOA

en: SOA minimum
uk: Мінімальний SOA

en: How long should negative responses be cached
uk: Тривалість кешування відмов

en: Time to live for records at zone apex
uk: Час життя записів у апексі зони

en: BIND update policy
uk: Правила оновлення BIND

en: Dynamic update
uk: Динамічне оновлення

en: Allow dynamic updates.
uk: Дозволити динамічні оновлення.

en: Allow query
uk: Дозволити запит

en: Semicolon separated list of IP addresses or networks which are allowed to issue queries
uk: Список відокремлених крапкою з комою записів IP-адрес або мереж, яким надано доступ до надсилання запитів

en: Allow transfer
uk: Дозволити перенесення

en: Semicolon separated list of IP addresses or networks which are allowed to transfer the zone
uk: Список відокремлених крапкою з комою записів IP-адрес або мереж, яким надано доступ до перенесення зони

en: Allow synchronization of forward (A, AAAA) and reverse (PTR) records in the zone
uk: Дозволити у зоні синхронізацію прямих (A, AAAA) і зворотних (PTR) записів

en: Allow in-line DNSSEC signing
uk: Дозволити вбудоване підписування DNSSEC

en: Allow inline DNSSEC signing of records in the zone
uk: Дозволити вбудоване підписування DNSSEC записів у зоні

en: NSEC3PARAM record
uk: Запис NSEC3PARAM

en: NSEC3PARAM record for zone in format: hash_algorithm flags iterations salt
uk: Запис NSEC3PARAM для зони у такому форматі: алгоритм_хешування прапорці ітерації сіль

en: Checks if any of the servers has the DNS service enabled.
uk: Перевіряє, чи увімкнено на якомусь із серверів службу DNS.

en: Resolve a host name in DNS.
uk: Визначити назву вузла у DNS.

en: Modify global DNS configuration.
uk: Змінити загальні налаштування DNS.

en: Show the current global DNS configuration.
uk: Показати поточні загальні налаштування DNS.

en: Create new DNS forward zone.
uk: Створити зону переспрямовування DNS.

en: Add a permission for per-forward zone access delegation.
uk: Додати право доступу до делегування доступу на основі окремих зон переспрямовування.

en: Permission value
uk: Значення прав доступу

en: Delete DNS forward zone.
uk: Вилучити зону переспрямовування DNS.

en: Disable DNS Forward Zone.
uk: Вимкнути зону переспрямовування DNS.

en: Enable DNS Forward Zone.
uk: Увімкнути зону переспрямовування DNS.

en: Search for DNS forward zones.
uk: Пошук зон переспрямовування DNS.

en: Modify DNS forward zone.
uk: Змінити зону переспрямовування DNS.

en: Remove a permission for per-forward zone access delegation.
uk: Вилучити права доступу до делегування доступу для окремих зон переспрямовування.

en: Display information about a DNS forward zone.
uk: Показ даних щодо зони переспрямовування DNS.

en: Add new DNS resource record.
uk: Додати новий запис ресурсу DNS.

en: Force
uk: Примусово

en: force NS record creation even if its hostname is not in DNS
uk: примусово створити запис сервера назв, навіть якщо відповідної назви вузла немає у DNS

en: Structured
uk: Структурована

en: Parse all raw DNS records and return them in a structured way
uk: Обробити всі записи DNS і повернути дані у структурованій формі

en: Delete DNS resource record.
uk: Вилучити запис ресурсу DNS.

en: Delete all associated records
uk: Вилучити всі пов’язані записи

en: Delete DNS record entry.
uk: Вилучити пункт запису DNS.

en: Search for DNS resources.
uk: Шукати ресурси DNS.

en: Modify a DNS resource record.
uk: Змінити запис ресурсу DNS.

en: Rename the DNS resource record object
uk: Перейменувати об’єкт запису ресурсу DNS

en: Display DNS resource.
uk: Показати ресурс DNS.

en: Create new DNS zone (SOA record).
uk: Створити зону DNS (запис SOA).

en: Force DNS zone creation even if nameserver is not resolvable.
uk: Примусово створити зону DNS, навіть якщо не вдається визначити адресу сервера назв.

en: Add a permission for per-zone access delegation.
uk: Додати права доступу до надання доступу до окремих зон.

en: Delete DNS zone (SOA record).
uk: Вилучити зону DNS (запис SOA).

en: Disable DNS Zone.
uk: Вимкнути зону DNS.

en: Enable DNS Zone.
uk: Увімкнути зону DNS.

en: Search for DNS zones (SOA records).
uk: Пошук зон DNS (записів SOA).

en: Forward zones only
uk: Лише прямі зони

en: Search for forward zones only
uk: Шукати лише прямі зони

en: Modify DNS zone (SOA record).
uk: Змінити зону DNS (запис SOA).

en: Force nameserver change even if nameserver not in DNS
uk: Примусово змінити сервер назв, навіть якщо запису сервера назв немає у DNS

en: Remove a permission for per-zone access delegation.
uk: Вилучити права доступу до надання доступу до окремих зон.

en: Display information about a DNS zone (SOA record).
uk: Показати дані щодо зони DNS (запису SOA).

en: 
    Host-based access control
    
    Control who can access what services on what hosts. You
    can use HBAC to control which users or groups can
    access a service, or group of services, on a target host.
    
    You can also specify a category of users and target hosts.
    This is currently limited to "all", but might be expanded in the
    future.
    
    Target hosts in HBAC rules must be hosts managed by IPA.
    
    The available services and groups of services are controlled by the
    hbacsvc and hbacsvcgroup plug-ins respectively.
    
    EXAMPLES:
    
     Create a rule, "test1", that grants all users access to the host "server" from
     anywhere:
       ipa hbacrule-add --usercat=all test1
       ipa hbacrule-add-host --hosts=server.example.com test1
    
     Display the properties of a named HBAC rule:
       ipa hbacrule-show test1
    
     Create a rule for a specific service. This lets the user john access
     the sshd service on any machine from any machine:
       ipa hbacrule-add --hostcat=all john_sshd
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_sshd
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcs=sshd john_sshd
    
     Create a rule for a new service group. This lets the user john access
     the FTP service on any machine from any machine:
       ipa hbacsvcgroup-add ftpers
       ipa hbacsvc-add sftp
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=ftp --hbacsvcs=sftp ftpers
       ipa hbacrule-add --hostcat=all john_ftp
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_ftp
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcgroups=ftpers john_ftp
    
     Disable a named HBAC rule:
       ipa hbacrule-disable test1
    
     Remove a named HBAC rule:
       ipa hbacrule-del allow_server
uk: 
    Керування доступом на основі вузлів
    
    Керуйте тим, хто, з яких вузлів зможе отримувати доступ
    до певних служб. Ви можете скористатися HBAC для визначення
    користувачів і груп на вузлі походження запиту зможе отримувати
    доступ до певної служби або групи служб.
    
    Ви також можете визначити категорію користувачів та вузли призначення.
    У поточній версії можливі варіанти
    обмежено варіантом "all", але перелік варіантів може бути
    розширено у майбутніх версіях.
    
    Вузли призначення та вузли походження у правилах HBAC мають бути
    вузлами, керованими IPA.
    
    Доступними службами і групами служб є служби, керовані hbacsvc
    та додатками hbacsvcgroup, відповідно.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створення правила "test1", яке надає всім користувачам доступ
     до вузла "server" звідусюди:
       ipa hbacrule-add --usercat=all test1
       ipa hbacrule-add-host --hosts=server.example.com test1
    
     Показ властивостей вказаного правила HBAC:
       ipa hbacrule-show test1
    
     Створення правила для певної служби. Це правило надасть користувачу john
     доступ до служби sshd у будь-якій системі звідусіль:
       ipa hbacrule-add --hostcat=all john_sshd
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_sshd
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcs=sshd john_sshd
    
     Створення правила для нової групи служб. Користувачу john
     надається доступ до служби FTP у будь-якій системі звідусіль:
       ipa hbacsvcgroup-add ftpers
       ipa hbacsvc-add sftp
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=ftp --hbacsvcs=sftp ftpers
       ipa hbacrule-add --type=allow --hostcat=all john_ftp
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_ftp
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcgroups=ftpers john_ftp
    
     Вимикання вказаного правила HBAC:
       ipa hbacrule-disable test1
    
     Вилучення вказаного правила HBAC:
       ipa hbacrule-del allow_server

en: Rule name
uk: Назва правила

en: Rule type
uk: Тип правила

en: Rule type (allow)
uk: Тип правила (allow)

en: User category
uk: Категорія користувачів

en: User category the rule applies to
uk: Категорія користувачів, до якої застосовується правило

en: Host category
uk: Категорія вузлів

en: Host category the rule applies to
uk: Категорія вузлів, до якої застосовується правило

en: Service category
uk: Категорія служб

en: Service category the rule applies to
uk: Категорія служб, до якої застосовується правило

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Users
uk: Користувачі

en: User Groups
uk: Групи користувачів

en: Hosts
uk: Вузли

en: Host Groups
uk: Групи вузлів

en: Services
uk: Служби

en: Service Groups
uk: Групи служб

en: External host
uk: Зовнішній вузол

en: Create a new HBAC rule.
uk: Створити правило HBAC.

en: Suppress processing of membership attributes.
uk: Придушити обробку атрибутів участі.

en: Add target hosts and hostgroups to an HBAC rule.
uk: Додати вузли призначення та групи вузлів до правила HBAC.

en: member host
uk: вузол-учасник

en: hosts to add
uk: вузли для додавання

en: member host group
uk: група вузлів учасника

en: host groups to add
uk: групи вузлів для додавання

en: Members that could not be added
uk: Учасники, записи яких не вдалося додати

en: Number of members added
uk: Кількість доданих учасників

en: Add services to an HBAC rule.
uk: Додати служби до правила HBAC.

en: member HBAC service
uk: служба HBAC учасника

en: HBAC services to add
uk: служби HBAC для додавання

en: member HBAC service group
uk: група служб учасника HBAC

en: HBAC service groups to add
uk: група служб HBAC для додавання

en: Add users and groups to an HBAC rule.
uk: Додати користувачів та групи до правила HBAC.

en: member user
uk: користувач учасника

en: users to add
uk: користувачі для додавання

en: member group
uk: група учасника

en: groups to add
uk: групи для додавання

en: Delete an HBAC rule.
uk: Вилучити правило HBAC.

en: Disable an HBAC rule.
uk: Вимкнути правило HBAC.

en: Enable an HBAC rule.
uk: Увімкнути правило HBAC.

en: Search for HBAC rules.
uk: Шукати правила HBAC.

en: Modify an HBAC rule.
uk: Змінити правило HBAC.

en: Remove target hosts and hostgroups from an HBAC rule.
uk: Вилучити вузли призначення та групи вузлів з правила HBAC.

en: hosts to remove
uk: вузли для вилучення

en: host groups to remove
uk: групи вузлів для вилучення

en: Members that could not be removed
uk: Учасники, записи яких не вдалося вилучити

en: Number of members removed
uk: Кількість вилучених учасників

en: Remove service and service groups from an HBAC rule.
uk: Вилучити служби та групи служб з правила HBAC.

en: HBAC services to remove
uk: служби HBAC для вилучення

en: HBAC service groups to remove
uk: групи служб HBAC для вилучення

en: Remove users and groups from an HBAC rule.
uk: Вилучити користувачів і групи з правила HBAC.

en: users to remove
uk: користувачі, записи яких слід вилучити

en: groups to remove
uk: групи для вилучення

en: Display the properties of an HBAC rule.
uk: Показати властивості правила HBAC.

en: 
    HBAC Services
    
    The PAM services that HBAC can control access to. The name used here
    must match the service name that PAM is evaluating.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new HBAC service:
       ipa hbacsvc-add tftp
    
     Modify an existing HBAC service:
       ipa hbacsvc-mod --desc="TFTP service" tftp
    
     Search for HBAC services. This example will return two results, the FTP
     service and the newly-added tftp service:
       ipa hbacsvc-find ftp
    
     Delete an HBAC service:
       ipa hbacsvc-del tftp
uk: 
    Служби HBAC
    
    Служби PAM, якими може керувати HBAC. Назва, використана тут, має
    відповідати назві служби, з якою працює PAM.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову службу HBAC:
       ipa hbacsvc-add tftp
    
     Змінити вже створену службу HBAC:
       ipa hbacsvc-mod --desc="TFTP service" tftp
    
     Шукати служби HBAC. У нашому прикладі буде повернуто два результати
     службу FTP і щойно додану службу tftp:
       ipa hbacsvc-find ftp
    
     Вилучення служби HBAC:
       ipa hbacsvc-del tftp

en: Service name
uk: Назва служби

en: HBAC service
uk: Служба HBAC

en: HBAC service description
uk: Опис служби HBAC

en: Member of HBAC service groups
uk: Учасник груп служб HBAC

en: Add a new HBAC service.
uk: Додати нову службу HBAC.

en: Delete an existing HBAC service.
uk: Вилучити вже створену службу HBAC.

en: Search for HBAC services.
uk: Шукати служби HBAC.

en: Results should contain primary key attribute only ("service")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («service»)

en: Modify an HBAC service.
uk: Змінити службу HBAC.

en: Display information about an HBAC service.
uk: Показати дані щодо служби HBAC.

en: 
    HBAC Service Groups
    
    HBAC service groups can contain any number of individual services,
    or "members". Every group must have a description.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new HBAC service group:
       ipa hbacsvcgroup-add --desc="login services" login
    
     Add members to an HBAC service group:
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=sshd --hbacsvcs=login login
    
     Display information about a named group:
       ipa hbacsvcgroup-show login
    
     Delete an HBAC service group:
       ipa hbacsvcgroup-del login
uk: 
    Групи служб HBAC
    
    Групи служб HBAC можуть містити будь-яку кількість окремих служб
    або «учасників». Кожна з груп повинна мати опис.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової групи служб HBAC:
       ipa hbacsvcgroup-add --desc="login services" login
    
     Додавання учасників до групи служб HBAC:
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=sshd --hbacsvcs=login login
    
     Показ даних щодо вказаної групи:
       ipa hbacsvcgroup-show login
    
     Вилучення групи служб HBAC:
       ipa hbacsvcgroup-del login

en: Service group name
uk: Назва групи служб

en: HBAC service group description
uk: Опис групи служб HBAC

en: Member HBAC service
uk: Служба HBAC учасника

en: Add a new HBAC service group.
uk: Додати нову групу служб HBAC.

en: Add members to an HBAC service group.
uk: Додати учасників до групи служб HBAC.

en: Delete an HBAC service group.
uk: Вилучити групу служб HBAC.

en: Search for an HBAC service group.
uk: Шукати групу служб HBAC.

en: Modify an HBAC service group.
uk: Змінити групу служб HBAC.

en: Remove members from an HBAC service group.
uk: Вилучити учасників з групи служб HBAC.

en: Display information about an HBAC service group.
uk: Показати дані щодо групи служб HBAC.

en: 
    Hosts/Machines
    
    A host represents a machine. It can be used in a number of contexts:
    - service entries are associated with a host
    - a host stores the host/ service principal
    - a host can be used in Host-based Access Control (HBAC) rules
    - every enrolled client generates a host entry
    
    ENROLLMENT:
    
    There are three enrollment scenarios when enrolling a new client:
    
    1. You are enrolling as a full administrator. The host entry may exist
       or not. A full administrator is a member of the hostadmin role
       or the admins group.
    2. You are enrolling as a limited administrator. The host must already
       exist. A limited administrator is a member a role with the
       Host Enrollment privilege.
    3. The host has been created with a one-time password.
    
    RE-ENROLLMENT:
    
    Host that has been enrolled at some point, and lost its configuration (e.g. VM
    destroyed) can be re-enrolled.
    
    For more information, consult the manual pages for ipa-client-install.
    
    A host can optionally store information such as where it is located,
    the OS that it runs, etc.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new host:
       ipa host-add --location="3rd floor lab" --locality=Dallas test.example.com
    
     Delete a host:
       ipa host-del test.example.com
    
     Add a new host with a one-time password:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --password=Secret123 test.example.com
    
     Add a new host with a random one-time password:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --random test.example.com
    
     Modify information about a host:
       ipa host-mod --os='Fedora 12' test.example.com
    
     Remove SSH public keys of a host and update DNS to reflect this change:
       ipa host-mod --sshpubkey= --updatedns test.example.com
    
     Disable the host Kerberos key, SSL certificate and all of its services:
       ipa host-disable test.example.com
    
     Add a host that can manage this host's keytab and certificate:
       ipa host-add-managedby --hosts=test2 test
    
     Allow user to create a keytab:
       ipa host-allow-create-keytab test2 --users=tuser1
uk: 
    Вузли/Комп’ютери
    
    Вузол — це окремий комп’ютер. Термін може використовуватися у декількох контекстах:
    - записи служб, пов’язані з певним вузлом
    - вузол зберігає реєстраційні дані вузол/служба
    - вузол можна використовувати у правилах Host-based Access Control (HBAC)
    - для усіх зареєстрованих клієнтів створюється запис вузла
    
    РЕЄСТРАЦІЯ:
    
    Передбачено три сценарії реєстрації нових клієнтів:
    
    1. Ви реєструєтеся як повноцінний адміністратор. Запис вузла може існувати
       або не існувати. Повноцінний адміністратор виконує роль hostadmin або є
       учасником групи admins.
    2. Ви реєструєтеся як адміністратор з обмеженими правами. Вузол вже має
       існувати. Обмежений адміністратор виконує роль з привілеями
       Host Enrollment.
    3. Вузол було створено з одноразовим паролем.
    
    ПОВТОРНА РЕЄСТРАЦІЯ:
    
    Вузол, якому вже колись було надано певну роль, але налаштування було втрачено
    (наприклад через знищення віртуальної машини), можна знову зареєструвати (надати роль).
    
    Щоб дізнатися більше, зверніться до сторінок підручника (man) щодо ipa-client-install.
    
    Запис вузла може, якщо потрібно, зберігати відомості щодо розташування, запущеної
    операційної системи тощо.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
    
    Додати новий вузол:
       ipa host-add --location="3rd floor lab" --locality=Dallas test.example.com
    
     Вилучити вузол:
       ipa host-del test.example.com
    
     Додати новий вузол з одноразовим паролем:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --password=Secret123 test.example.com
    
    Додати новий вузол з випадковим одноразовим паролем:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --random test.example.com
    
     Змінити відомості щодо вузла:
       ipa host-mod --os='Fedora 12' test.example.com
    
     Вилучити відкриті ключі SSH вузла і оновити DNS відповідно до внесених змін:
       ipa host-mod --sshpubkey= --updatedns test.example.com
    
    Вимкнути ключ Kerberos вузла, сертифікат SSL та усі його служби:
       ipa host-disable test.example.com
    
    Додати вузол, який може керувати сховищем ключів та сертифікатом цього вузла :
       ipa host-add-managedby --hosts=test2 test
    
     Дозволити користувачеві створення таблиці ключів:
       ipa host-allow-create-keytab test2 --users=tuser1

en: Host name
uk: Назва вузла

en: A description of this host
uk: Опис цього вузла

en: Locality
uk: Адреса

en: Host locality (e.g. "Baltimore, MD")
uk: Адреса розташування вузла (наприклад, «Київ, Україна»)

en: Host location (e.g. "Lab 2")
uk: Розташування вузла (наприклад, «Lab 2»)

en: Platform
uk: Платформа

en: Host hardware platform (e.g. "Lenovo T61")
uk: Апаратна платформа вузла (наприклад, «Lenovo T61»)

en: Operating system
uk: Операційна система

en: Host operating system and version (e.g. "Fedora 9")
uk: Операційна система вузла і її версія (наприклад, «Fedora 9")

en: User password
uk: Пароль користувача

en: Password used in bulk enrollment
uk: Пароль для загального керування реєстраційними записами

en: Generate a random password to be used in bulk enrollment
uk: Створити випадковий пароль, який буде використано для загальної реєстрації

en: Random password
uk: Випадковий пароль

en: Certificate
uk: Сертифікат

en: Base-64 encoded server certificate
uk: Сертифікат сервера у кодуванні Base-64

en: Principal name
uk: Назва реєстраційного запису

en: MAC address
uk: MAC-адреса

en: Hardware MAC address(es) on this host
uk: Апаратні MAC-адреси цього вузла

en: SSH public key
uk: Відкритий ключ SSH

en: Class
uk: Клас

en: Host category (semantics placed on this attribute are for local interpretation)
uk: Категорія вузлів (семантика розташування цього атрибуту призначена для локальної обробки)

en: Assigned ID View
uk: Перегляд призначених ідентифікаторів

en: Requires pre-authentication
uk: Вимагає попереднього розпізнавання

en: Pre-authentication is required for the service
uk: Для роботи з цією службою потрібне попереднє розпізнавання

en: Trusted for delegation
uk: Довірено для уповноваження

en: Client credentials may be delegated to the service
uk: Реєстраційні дані клієнта може бути передано службі

en: Member of host-groups
uk: Учасник host-groups

en: Roles
uk: Ролі

en: Member of netgroups
uk: Мережеві групи «member of»

en: Member of Sudo rule
uk: Правило Sudo «member of»

en: Member of HBAC rule
uk: Правило HBAC «member of»

en: Indirect Member of netgroup
uk: Опосередкована група «member of»

en: Indirect Member of host-group
uk: Опосередкований учасник групи вузлів

en: Indirect Member of role
uk: Опосередкована роль «member of»

en: Indirect Member of Sudo rule
uk: Опосередковане правило sudo «member of»

en: Indirect Member of HBAC rule
uk: Опосередковане правило HBAC «member of»

en: Keytab
uk: Таблиця ключів

en: Managed by
uk: Керується

en: Managing
uk: Керування

en: Users allowed to retrieve keytab
uk: Користувачі, яким дозволено отримувати таблицю ключів

en: Groups allowed to retrieve keytab
uk: Групи, яким дозволено отримувати таблицю ключів

en: Hosts allowed to retrieve keytab
uk: Вузли, яким дозволено отримувати таблицю ключів

en: Host Groups allowed to retrieve keytab
uk: Групи вузлів, яким дозволено отримувати таблицю ключів

en: Users allowed to create keytab
uk: Користувачі, яким дозволено створення таблиці ключів

en: Groups allowed to create keytab
uk: Групи, яким дозволено створення таблиці ключів

en: Hosts allowed to create keytab
uk: Вузли, яким дозволено створення таблиці ключів

en: Host Groups allowed to create keytab
uk: Групи вузлів, яким дозволено створення таблиці ключів

en: Add a new host.
uk: Додати новий запис вузла.

en: force host name even if not in DNS
uk: примусове значення назви вузла, навіть якщо назви немає у DNS

en: skip reverse DNS detection
uk: пропустити зворотне визначення DNS

en: Add the host to DNS with this IP address
uk: Додати запис вузла до DNS з цією IP-адресою

en: Add hosts that can manage this host.
uk: Додати записи вузлів, які можуть керувати цим вузлом.

en: Allow users, groups, hosts or host groups to create a keytab of this host.
uk: Дозволити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів створювати таблицю ключів цього вузла.

en: Allow users, groups, hosts or host groups to retrieve a keytab of this host.
uk: Дозволити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів отримувати таблицю ключів цього вузла.

en: Delete a host.
uk: Вилучити вузол.

en: Remove entries from DNS
uk: Вилучити записи з DNS

en: Disable the Kerberos key, SSL certificate and all services of a host.
uk: Вимкнути ключ Kerberos, сертифікат SSL і всі служби на вузлі.

en: Disallow users, groups, hosts or host groups to create a keytab of this host.
uk: Заборонити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів створювати таблицю ключів цього вузла.

en: Disallow users, groups, hosts or host groups to retrieve a keytab of this host.
uk: Заборонити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів отримувати таблицю ключів цього вузла.

en: Search for hosts.
uk: Шукати вузли.

en: Results should contain primary key attribute only ("hostname")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («hostname»)

en: host group
uk: група вузлів

en: Search for hosts with these member of host groups.
uk: Шукати вузли із вказаними групами вузлів участі.

en: Search for hosts without these member of host groups.
uk: Шукати вузли без вказаних груп вузлів участі.

en: netgroup
uk: мережева група

en: Search for hosts with these member of netgroups.
uk: Шукати вузли із вказаними мережевими групами участі.

en: Search for hosts without these member of netgroups.
uk: Шукати вузли без вказаних мережевих груп участі.

en: role
uk: роль

en: Search for hosts with these member of roles.
uk: Шукати вузли із вказаними ролями участі.

en: Search for hosts without these member of roles.
uk: Шукати вузли без вказаних ролей участі.

en: HBAC rule
uk: Правило HBAC

en: Search for hosts with these member of HBAC rules.
uk: Шукати вузли із цими правилами HBAC участі.

en: Search for hosts without these member of HBAC rules.
uk: Шукати вузли без цих правил HBAC участі.

en: sudo rule
uk: правило sudo

en: Search for hosts with these member of sudo rules.
uk: Шукати вузли із цими правилами sudo участі.

en: Search for hosts without these member of sudo rules.
uk: Шукати вузли без цих правил sudo участі.

en: user
uk: користувач

en: Search for hosts with these enrolled by users.
uk: Шукати вузли з цими користувачами, якими надано ролі.

en: Search for hosts without these enrolled by users.
uk: Шукати вузли без цих користувачів, якими надано ролі.

en: host
uk: вузол

en: Search for hosts with these managed by hosts.
uk: Шукати вузли із цими керованими вузлами.

en: Search for hosts without these managed by hosts.
uk: Шукати вузли без цих керованих вузлів.

en: Search for hosts with these managing hosts.
uk: Шукати вузли із цими керівними вузлами.

en: Search for hosts without these managing hosts.
uk: Шукати вузли без цих керівних вузлів.

en: Modify information about a host.
uk: Змінити дані щодо вузла.

en: Kerberos principal name for this host
uk: Назва реєстраційного запису Kerberos для цього вузла

en: Update DNS entries
uk: Оновити записи DNS

en: Remove hosts that can manage this host.
uk: Вилучити записи вузлів, які можуть керувати цим вузлом.

en: Display information about a host.
uk: Показати дані щодо вузла.

en: file to store certificate in
uk: файл, у якому зберігатимуться дані сертифіката

en: 
    Groups of hosts.
    
    Manage groups of hosts. This is useful for applying access control to a
    number of hosts by using Host-based Access Control.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new host group:
       ipa hostgroup-add --desc="Baltimore hosts" baltimore
    
     Add another new host group:
       ipa hostgroup-add --desc="Maryland hosts" maryland
    
     Add members to the hostgroup (using Bash brace expansion):
       ipa hostgroup-add-member --hosts={box1,box2,box3} baltimore
    
     Add a hostgroup as a member of another hostgroup:
       ipa hostgroup-add-member --hostgroups=baltimore maryland
    
     Remove a host from the hostgroup:
       ipa hostgroup-remove-member --hosts=box2 baltimore
    
     Display a host group:
       ipa hostgroup-show baltimore
    
     Delete a hostgroup:
       ipa hostgroup-del baltimore
uk: 
    Групи вузлів.
    
    Керування групами вузлів. Корисні для застосування керування
    до декількох вузлів на основі заснованого на вузлах керування
    доступом (Host-based Access Control або HBAC).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     додавання нової групи вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Baltimore hosts" baltimore
    
     Додавання нової групи вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Maryland hosts" maryland
    
     Додавання учасників до групи вузлів з використанням виразу Bash у фігурних дужках):
       ipa hostgroup-add-member --hosts={box1,box2,box3} baltimore
    
     Додавання групи вузлів як учасника іншої групи вузлів:
       ipa hostgroup-add-member --hostgroups=baltimore maryland
    
     Вилучення вузла з групи вузлів:
       ipa hostgroup-remove-member --hosts=box2 baltimore
    
     Показ списку групи вузлів:
       ipa hostgroup-show baltimore
    
     Вилучення групи вузлів:
       ipa hostgroup-del baltimore

en: Host-group
uk: Група вузлів

en: Name of host-group
uk: Назва групи вузлів

en: A description of this host-group
uk: Опис цієї групи вузлів

en: Member hosts
uk: Вузли-учасники

en: Member host-groups
uk: Учасник host-groups

en: Indirect Member hosts
uk: Вузли з опосередкованою участю

en: Indirect Member host-groups
uk: Групи вузлів з опосередкованою участю

en: Add a new hostgroup.
uk: Додати нову групу вузлів.

en: Add members to a hostgroup.
uk: Додати записи до групи вузлів.

en: Delete a hostgroup.
uk: Вилучити групу вузлів.

en: Search for hostgroups.
uk: Шукати групи вузлів.

en: Results should contain primary key attribute only ("hostgroup-name")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («hostgroup-name»)

en: Search for host groups with these member hosts.
uk: Шукати групи вузлів із цими вузлами-учасниками.

en: Search for host groups without these member hosts.
uk: Шукати групи вузлів без цих вузлів-учасників.

en: Search for host groups with these member host groups.
uk: Шукати групи вузлів із цими групами вузлів-учасників.

en: Search for host groups without these member host groups.
uk: Шукати групи вузлів без цих груп вузлів-учасників.

en: Search for host groups with these member of host groups.
uk: Шукати групи вузлів із цими групами вузлів участі.

en: Search for host groups without these member of host groups.
uk: Шукати групи вузлів без цих груп вузлів участі.

en: Search for host groups with these member of netgroups.
uk: Шукати групи вузлів із вказаними мережевими групами участі.

en: Search for host groups without these member of netgroups.
uk: Шукати групи вузлів без вказаних мережевих груп учасників.

en: Search for host groups with these member of HBAC rules.
uk: Шукати групи вузлів із цими правилами HBAC участі.

en: Search for host groups without these member of HBAC rules.
uk: Шукати групи вузлів без цього учасника правил HBAC.

en: Search for host groups with these member of sudo rules.
uk: Шукати групи вузлів із цим учасником правил sudo.

en: Search for host groups without these member of sudo rules.
uk: Шукати групи вузлів без вказаних учасників правил sudo.

en: Modify a hostgroup.
uk: Змінити групу вузлів.

en: Remove members from a hostgroup.
uk: Вилучити записи з групи вузлів.

en: Display information about a hostgroup.
uk: Показати дані щодо групи вузлів.

en: 
    ID Views
    
    Manage ID Views
    
    IPA allows to override certain properties of users and groups per each host.
    This functionality is primarily used to allow migration from older systems or
    other Identity Management solutions.
uk: 
    Перегляди ідентифікаторів
    
    Керування переглядами ідентифікаторів
    
    IPA надає вам змогу перевизначити певні властивості записів користувачів та груп для окремих вузлів.
    В основному, ці функціональні можливості призначено для уможливлення перенесення даних із застарілих
    систем або інших рішень для керування профілями.

en: Anchor to override
uk: Прив’язка для перевизначення

en: Group name
uk: Назва групи

en: Group ID Number
uk: Ід. номер групи

en: User login
uk: Користувач

en: User ID Number
uk: Номер ідентифікатора користувача

en: Home directory
uk: Домашній каталог

en: Login shell
uk: Оболонка входу

en: ID View Name
uk: Назва перегляду ідентифікаторів

en: Add a new Group ID override.
uk: Додати нове перевизначення ідентифікаторів групи.

en: Delete an Group ID override.
uk: Вилучити перевизначення ідентифікаторів групи.

en: Search for an Group ID override.
uk: Шукати перевизначення ідентифікаторів групи.

en: Results should contain primary key attribute only ("anchor")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («anchor»)

en: Modify an Group ID override.
uk: Змінити перевизначення ідентифікаторів групи.

en: Rename the Group ID override object
uk: Перейменувати об’єкт перевизначення ідентифікатора групи

en: Display information about an Group ID override.
uk: Показати дані щодо перевизначення ідентифікаторів групи.

en: Add a new User ID override.
uk: Додати нове перевизначення ідентифікатора користувача.

en: Delete an User ID override.
uk: Вилучити перевизначення ідентифікатора користувача.

en: Search for an User ID override.
uk: Шукати перевизначення ідентифікатора користувача.

en: Modify an User ID override.
uk: Змінити перевизначення ідентифікатора користувача.

en: Rename the User ID override object
uk: Перейменувати об’єкт перевизначення ідентифікатора користувача

en: Display information about an User ID override.
uk: Показати дані щодо перевизначення ідентифікатора користувача.

en: Add a new ID View.
uk: Додати новий перегляд ідентифікаторів.

en: Applies ID View to specified hosts or current members of specified hostgroups. If any other ID View is applied to the host, it is overriden.
uk: Застосовує перегляд ідентифікаторів до вказаних вузлів або поточних учасників вказаних груп вузлів. Якщо до вузла застосовується якийсь інший перегляд ідентифікаторів, його буде перевизначено.

en: hosts
uk: вузли

en: Hosts to apply the ID View to
uk: Вузли, до яких слід застосувати перегляд ідентифікаторів

en: hostgroups
uk: групи вузлів

en: Hostgroups to whose hosts apply the ID View to. Please note that view is not applied automatically to any hosts added to the hostgroup after running the idview-apply command.
uk: Групи вузлів, до чиїх вузлів буде застосовано перегляд ідентифікаторів. Будь ласка, зауважте, що перегляд не застосовується автоматично до жодних вузлів, доданих до групи вузлів після виконання команди idview-apply.

en: Hosts that this ID View was applied to.
uk: Вузли, до яких було застосовано цей перегляд ідентифікаторів.

en: Hosts or hostgroups that this ID View could not be applied to.
uk: Вузли або групи вузлів, до яких не можна застосувати цей перегляд ідентифікаторів.

en: Number of hosts the ID View was applied to:
uk: Кількість вузлів, до яких застосовано перегляд ідентифікаторів:

en: Delete an ID View.
uk: Вилучити перегляд ідентифікаторів.

en: Search for an ID View.
uk: Шукати перегляд ідентифікаторів.

en: Modify an ID View.
uk: Змінити перегляд ідентифікаторів.

en: Rename the ID View object
uk: Перейменувати об’єкт перегляду ідентифікатора

en: Display information about an ID View.
uk: Показати дані щодо перегляду ідентифікаторів.

en: Enumerate all the hosts the view applies to.
uk: Пронумерувати усі вузли, до яких застосовний перегляд.

en: Clears ID View from specified hosts or current members of specified hostgroups.
uk: Знімає перегляд ідентифікаторів із вказаних вузлів або поточних учасників вказаних груп вузлів.

en: Hosts to clear (any) ID View from.
uk: Вузли, з яких слід зняти (будь-який) перегляд ідентифікаторів.

en: Hostgroups whose hosts should have ID Views cleared. Note that view is not cleared automatically from any host added to the hostgroup after running idview-unapply command.
uk: Групи вузлів, для вузлів яких знято обробку переглядами ідентифікаторів. Зауважте, що після запуску команди idview-unapply перегляд з будь-якого вузла, доданого до групи вузлів, не зніматиметься автоматично.

en: Hosts that ID View was cleared from.
uk: Вузли, з яких знято перегляд ідентифікаторів.

en: Hosts or hostgroups that ID View could not be cleared from.
uk: Вузли або групи вузлів, з яких не можна зняти перегляд ідентифікаторів.

en: Number of hosts that had a ID View was unset:
uk: Кількість вузлів, з яких знято перегляд ідентифікаторів:

en: 
    Plugins not accessible directly through the CLI, commands used internally
uk: 
    Інтерфейс командного рядка не надає безпосереднього доступу до додатків, команди використано для внутрішньої обробки

en: Dict of I18N messages
uk: Словник перекладених повідомлень

en: Export plugin meta-data for the webUI.
uk: Експортувати метадані додатка для webUI.

en: Name of object to export
uk: Назва об’єкта, який слід експортувати

en: Name of method to export
uk: Назва методу, який буде експортовано

en: Name of command to export
uk: Назва команди для експортування

en: Dict of JSON encoded IPA Objects
uk: Словник закодованих JSON об’єктів IPA

en: Dict of JSON encoded IPA Methods
uk: Словник JSON-закодованих методів IPA

en: Dict of JSON encoded IPA Commands
uk: Словник закодованих JSON команд IPA

en: 
    Joining an IPA domain
uk: 
    Долучення до домену IPA

en: Join an IPA domain
uk: Долучитися до домену IPA

en: The hostname to register as
uk: Назва вузла для реєстрації

en: The IPA realm
uk: Область IPA

en: Hardware platform of the host (e.g. Lenovo T61)
uk: Апаратна платформа вузла (наприклад, «Lenovo T61»)

en: Operating System and version of the host (e.g. Fedora 9)
uk: Операційна система вузла і її версія (наприклад, «Fedora 9»)

en: 
    Kerberos ticket policy
    
    There is a single Kerberos ticket policy. This policy defines the
    maximum ticket lifetime and the maximum renewal age, the period during
    which the ticket is renewable.
    
    You can also create a per-user ticket policy by specifying the user login.
    
    For changes to the global policy to take effect, restarting the KDC service
    is required, which can be achieved using:
    
    service krb5kdc restart
    
    Changes to per-user policies take effect immediately for newly requested
    tickets (e.g. when the user next runs kinit).
    
    EXAMPLES:
    
     Display the current Kerberos ticket policy:
      ipa krbtpolicy-show
    
     Reset the policy to the default:
      ipa krbtpolicy-reset
    
     Modify the policy to 8 hours max life, 1-day max renewal:
      ipa krbtpolicy-mod --maxlife=28800 --maxrenew=86400
    
     Display effective Kerberos ticket policy for user 'admin':
      ipa krbtpolicy-show admin
    
     Reset per-user policy for user 'admin':
      ipa krbtpolicy-reset admin
    
     Modify per-user policy for user 'admin':
      ipa krbtpolicy-mod admin --maxlife=3600
uk: 
    Правила квитків Kerberos
    
    Передбачено єдині правила квитків Kerberos. Ці правила визначають
    максимальний строк дії квитка та максимальний вік оновлення, період,
    протягом якого квиток можна поновити.
    
    Крім того, ви можете створити правила для окремих користувачів
    шляхом визначення імені користувача.
    
    Щоб зміни у загальних правилах набули чинності, слід перезапустити
    службу KDC. Це можна зробити за допомогою такої команди:
    
    service krb5kdc restart
    
    Зміни у окремих правилах для користувачів набудуть чинності негайно
    для квитків нових запитів (наприклад, у відповідь на наступний
    запуск користувачем kinit).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Показ поточних правил квитків Kerberos:
      ipa krbtpolicy-show
    
     Відновити типові правила:
      ipa krbtpolicy-reset
    
     Зміна правил на 8-годинний строк дії, 1-денний строк поновлення:
      ipa krbtpolicy-mod --maxlife=28800 --maxrenew=86400
    
     Показ поточних правил квитків Kerberos для користувача «admin»:
      ipa krbtpolicy-show admin
    
     Відновити окремі правила для користувача «admin»:
      ipa krbtpolicy-reset admin
    
     Зміна окремих правил для користувача «admin»:
      ipa krbtpolicy-mod admin --maxlife=3600

en: User name
uk: Ім'я користувача

en: Manage ticket policy for specific user
uk: Керування правилами обробки квитків певного користувача

en: Max life
uk: Макс. строк дії

en: Maximum ticket life (seconds)
uk: Максимальний строк дії квитка (у секундах)

en: Max renew
uk: Макс. вік поновлення

en: Maximum renewable age (seconds)
uk: Максимальний вік, протягом якого можливе поновлення (у секундах)

en: Modify Kerberos ticket policy.
uk: Змінити правила квитків Kerberos.

en: Reset Kerberos ticket policy to the default values.
uk: Відновити типові правила квитків Kerberos.

en: Display the current Kerberos ticket policy.
uk: Показати поточні правила квитків Kerberos.

en: 
    Migration to IPA
    
    Migrate users and groups from an LDAP server to IPA.
    
    This performs an LDAP query against the remote server searching for
    users and groups in a container. In order to migrate passwords you need
    to bind as a user that can read the userPassword attribute on the remote
    server. This is generally restricted to high-level admins such as
    cn=Directory Manager in 389-ds (this is the default bind user).
    
    The default user container is ou=People.
    
    The default group container is ou=Groups.
    
    Users and groups that already exist on the IPA server are skipped.
    
    Two LDAP schemas define how group members are stored: RFC2307 and
    RFC2307bis. RFC2307bis uses member and uniquemember to specify group
    members, RFC2307 uses memberUid. The default schema is RFC2307bis.
    
    The schema compat feature allows IPA to reformat data for systems that
    do not support RFC2307bis. It is recommended that this feature is disabled
    during migration to reduce system overhead. It can be re-enabled after
    migration. To migrate with it enabled use the "--with-compat" option.
    
    Migrated users do not have Kerberos credentials, they have only their
    LDAP password. To complete the migration process, users need to go
    to http://ipa.example.com/ipa/migration and authenticate using their
    LDAP password in order to generate their Kerberos credentials.
    
    Migration is disabled by default. Use the command ipa config-mod to
    enable it:
    
     ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
    If a base DN is not provided with --basedn then IPA will use either
    the value of defaultNamingContext if it is set or the first value
    in namingContexts set in the root of the remote LDAP server.
    
    Users are added as members to the default user group. This can be a
    time-intensive task so during migration this is done in a batch
    mode for every 100 users. As a result there will be a window in which
    users will be added to IPA but will not be members of the default
    user group.
    
    EXAMPLES:
    
     The simplest migration, accepting all defaults:
       ipa migrate-ds ldap://ds.example.com:389
    
     Specify the user and group container. This can be used to migrate user
     and group data from an IPA v1 server:
       ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts'        --group-container='cn=groups,cn=accounts'        ldap://ds.example.com:389
    
     Since IPA v2 server already contain predefined groups that may collide with
     groups in migrated (IPA v1) server (for example admins, ipausers), users
     having colliding group as their primary group may happen to belong to
     an unknown group on new IPA v2 server.
     Use --group-overwrite-gid option to overwrite GID of already existing groups
     to prevent this issue:
        ipa migrate-ds --group-overwrite-gid         --user-container='cn=users,cn=accounts'         --group-container='cn=groups,cn=accounts'         ldap://ds.example.com:389
    
     Migrated users or groups may have object class and accompanied attributes
     unknown to the IPA v2 server. These object classes and attributes may be
     left out of the migration process:
        ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts'        --group-container='cn=groups,cn=accounts'        --user-ignore-objectclass=radiusprofile        --user-ignore-attribute=radiusgroupname        ldap://ds.example.com:389
    
    LOGGING
    
    Migration will log warnings and errors to the Apache error log. This
    file should be evaluated post-migration to correct or investigate any
    issues that were discovered.
    
    For every 100 users migrated an info-level message will be displayed to
    give the current progress and duration to make it possible to track
    the progress of migration.
    
    If the log level is debug, either by setting debug = True in
    /etc/ipa/default.conf or /etc/ipa/server.conf, then an entry will be printed
    for each user added plus a summary when the default user group is
    updated.
uk: 
    Перехід на IPA
    
    Перенесення користувачів і груп з сервера LDAP на IPA.
    
    Надсилає запит LDAP до віддаленого сервера з метою пошуку користувачів
    і груп у контейнері. З метою перенесення паролів вам слід прив’язатися
    до сервера від імені користувача, який може читати атрибут userPassword
    на сервері. Перелік таких користувачів зазвичай обмежено адміністраторами
    вищого рівня, зокрема cn=Directory Manager на 389-ds (типовий користувач
    bind).
    
    Типовим контейнером користувачів є ou=People.
    
    Типовим контейнером груп є ou=Groups.
    
    Записи користувачів і груп, які вже створено на сервері IPA буде
    пропущено.
    
    Дві схеми LDAP визначають спосіб зберігання записів учасників групи:
    RFC2307 і RFC2307bis. RFC2307bis використовує атрибути member і
    uniquemember для визначення учасників групи, RFC2307 використовує
    memberUid. Типовою є схема RFC2307bis.
    
    За допомогою додатка compat IPA може повторно форматувати дані для систем,
    де не передбачено підтримки RFC2307bis. Рекомендується вимикати цей додаток
    під час перенесення, щоб зменшити навантаження на систему. Ви зможете
    увімкнути його після перенесення. Щоб перенести дані з увімкненим додатком
    скористайтеся параметром «--with-compat».
    
    Перенесені користувачі не матимуть реєстраційних записів Kerberos,
    перенесено буде лише пароль LDAP. Щоб завершити процес перенесення,
    користувачам слід відкрити сторінку
    http://ipa.example.com/ipa/migration і пройти розпізнавання за
    допомогою пароля LDAP з метою створення запису реєстраційних даних
    Kerberos.
    
    Типово перенесення вимкнено. Для його вмикання скористайтеся командою
    ipa config-mod:
    
     ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
    Якщо основний DN не буде надано за допомогою --basedn, IPA використовуватиме
    значення defaultNamingContext, якщо його встановлено, або перше значення у
    наборі namingContexts у кореневій теці віддаленого сервера LDAP.
    
    Записи користувачів додають до типової групи користувачів. Процес такого
    додавання може бути доволі тривалим, отже під час перенесення він виконується
    у пакетному режимі, пакетами по 100 користувачів. У результаті буде певний
    період, коли записи користувачів вже буде додано до IPA, але ці користувачі
    ще не будуть учасниками типової групи користувачів.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Найпростіше перенесення з типовими параметрами:
       ipa migrate-ds ldap://ds.example.com:389
    
     Визначення контейнерів користувача і групи. Можна скористатися для
     перенесення даних користувача і групи з сервера IPA версії 1:
       ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts' --group-container='cn=groups,cn=accounts' ldap://ds.example.com:389
    
     Оскільки на сервері IPA версії 2 вже передбачено попередньо
     визначені групи, які можуть збігатися з групами, які переносяться з
     сервера (IPA версії 1), наприклад admins, ipausers, користувачів з
     таких груп може бути перенесено до невідомої (unknown) групи на
     новому сервері IPA версії 2.
     Скористайтеся параметром --group-overwrite-gid для перезапису
     ідентифікатора групи вже створених груп для запобігання цій
     незручності:
        ipa migrate-ds --group-overwrite-gid \
            --user-container='cn=users,cn=accounts' --group-container='cn=groups,cn=accounts' ldap://ds.example.com:389
    
     Перенесені дані користувачів та груп можуть містити класи об’єктів та супутні
     атрибути, невідомі серверу IPA версії 2. Ці класти об’єктів та атрибутів
     може бути виключено з процедури перенесення даних:
        ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts' --group-container='cn=groups,cn=accounts' --user-ignore-objectclass=radiusprofile --user-ignore-attribute=radiusgroupname ldap://ds.example.com:389
    
    ВЕДЕННЯ ЖУРНАЛУ
    
    Під час перенесення повідомлення з попередженнями та записами помилок
    додаватимуться до журналу помилок Apache. З відповідним файлом слід
    ознайомитися після завершення перенесення для виправлення та виявлення
    помилок, які могли статися.
    
    Для кожного пакета зі 100 перенесених записів користувачів буде показано
    інформаційне повідомлення, призначене для оцінки поступу обробки та
    визначення її тривалості.
    
    Якщо визначено рівень ведення журналу debug за допомогою встановлення
    debug = True у /etc/ipa/default.conf або у /etc/ipa/server.conf,
    для кожного перенесеного запису додаватиметься власний запис, також
    додаватиметься резюме щодо кожного оновлення типової групи
    користувачів.

en: Migrate users and groups from DS to IPA.
uk: Перенести дані користувачів і груп з DS до IPA.

en: LDAP URI
uk: URI LDAP

en: LDAP URI of DS server to migrate from
uk: URI LDAP сервера DS, з якого здійснюватиметься міграція

en: bind password
uk: пароль прив’язки

en: Bind DN
uk: DN для прив'язки

en: User container
uk: Контейнер користувачів

en: DN of container for users in DS relative to base DN
uk: DN контейнера користувачів у DS відносно до основного DN

en: Group container
uk: Контейнер груп

en: DN of container for groups in DS relative to base DN
uk: DN контейнера груп у DS відносно до основного DN

en: User object class
uk: Клас об’єктів користувача

en: Objectclasses used to search for user entries in DS
uk: Класи об’єктів, використаних для пошуку записів користувачів у DS

en: Group object class
uk: Клас об’єктів групи

en: Objectclasses used to search for group entries in DS
uk: Класи об’єктів, використаних для пошуку записів груп у DS

en: Ignore user object class
uk: Ігнорувати клас об’єктів користувача

en: Objectclasses to be ignored for user entries in DS
uk: Класи об’єктів, які буде проігноровано для записів користувачів у DS

en: Ignore user attribute
uk: Ігнорувати атрибут користувача

en: Attributes to be ignored for user entries in DS
uk: Атрибути, які буде проігноровано для записів користувачів у DS

en: Ignore group object class
uk: Ігнорувати клас об’єктів групи

en: Objectclasses to be ignored for group entries in DS
uk: Класи об’єктів, які буде проігноровано для записів груп у DS

en: Ignore group attribute
uk: Ігнорувати атрибут групи

en: Attributes to be ignored for group entries in DS
uk: Атрибути, які буде проігноровано для записів груп у DS

en: Overwrite GID
uk: Перезаписати ідентифікатор групи

en: When migrating a group already existing in IPA domain overwrite the group GID and report as success
uk: Під час перенесення групи, яку вже створено у домені IPA буде перезаписано ідентифікатор групи і повідомлено про успіх

en: LDAP schema
uk: Схема LDAP

en: The schema used on the LDAP server. Supported values are RFC2307 and RFC2307bis. The default is RFC2307bis
uk: Схема, використана на сервері LDAP. Підтримувані значення: RFC2307 і RFC2307bis. Типове значення: RFC2307bis

en: Continue
uk: Продовжити

en: Continuous operation mode. Errors are reported but the process continues
uk: Режим неперервної обробки. Програма повідомляє про помилки, але продовжує обробку.

en: Base DN
uk: Кореневий DN

en: Base DN on remote LDAP server
uk: Основний DN на віддаленому сервері LDAP

en: Ignore compat plugin
uk: Ігнорувати додаток compat

en: Allows migration despite the usage of compat plugin
uk: Уможливлює перенесення, незважаючи на використання додатка compat

en: CA certificate
uk: Сертифікат CA

en: Load CA certificate of LDAP server from FILE
uk: Завантажити сертифікат CA сервера LDAP з вказаного файла

en: groups to exclude from migration
uk: групи, які слід виключити з перенесення

en: users to exclude from migration
uk: записи користувачів, які слід виключити з перенесення

en: Lists of objects migrated; categorized by type.
uk: Списки об’єктів, міграцію яких виконано; впорядкований за типами.

en: Lists of objects that could not be migrated; categorized by type.
uk: Списки об’єктів, міграцію яких не вдалося виконати; впорядкований за типами.

en: False if migration mode was disabled.
uk: False, якщо режим міграції було вимкнено.

en: False if migration fails because the compatibility plug-in is enabled.
uk: False, якщо перенесення зазнає невдачі через увімкнення додатка сумісності.

en: 
    Misc plug-ins
uk: 
    Інші додатки

en: Show environment variables.
uk: Показати змінні середовища.

en: Forward to server instead of running locally
uk: Переспрямувати на сервер замість локального виконання

en: retrieve and print all attributes from the server. Affects command output.
uk: отримати і вивести всі атрибути з сервера. Стосується лише виводу команд.

en: Dictionary mapping variable name to value
uk: Відображення назви змінної на значення за словником

en: Total number of variables env (>= count)
uk: Кількість змінних env (>= count)

en: Number of variables returned (<= total)
uk: Кількість повернутих змінних (<= загальної)

en: Show all loaded plugins.
uk: Показати список завантажених додатків.

en: Dictionary mapping plugin names to bases
uk: Словник для встановлення відповідності назв додатків основним

en: Number of plugins loaded
uk: Кількість завантажених додатків

en: 
    Netgroups
    
    A netgroup is a group used for permission checking. It can contain both
    user and host values.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new netgroup:
       ipa netgroup-add --desc="NFS admins" admins
    
     Add members to the netgroup:
       ipa netgroup-add-member --users=tuser1 --users=tuser2 admins
    
     Remove a member from the netgroup:
       ipa netgroup-remove-member --users=tuser2 admins
    
     Display information about a netgroup:
       ipa netgroup-show admins
    
     Delete a netgroup:
       ipa netgroup-del admins
uk: 
    Мережеві групи
    
    Мережева група — група для перевірки прав доступу. Може містити значення
    користувачів та вузлів.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової мережевої групи:
       ipa netgroup-add --desc="NFS admins" admins
    
     Додавання учасників до мережевої групи:
       ipa netgroup-add-member --users=tuser1  --users=tuser2 admins
    
     Вилучення користувача з мережевої групи:
       ipa netgroup-remove-member --users=tuser2 admins
    
     Показ даних щодо мережевої групи:
       ipa netgroup-show admins
    
     Вилучення мережевої групи:
       ipa netgroup-del admins

en: Netgroup name
uk: Назва мережевої групи

en: Netgroup description
uk: Опис мережевої групи

en: NIS domain name
uk: Назва домену NIS

en: IPA unique ID
uk: Унікальний ід. IPA

en: Member netgroups
uk: Мережеві групи учасника

en: Indirect Member netgroups
uk: Опосередковані мережеві групи учасника

en: Member User
uk: Користувач учасника

en: Member Group
uk: Група учасника

en: Member Host
uk: Вузол-учасник

en: Member Hostgroup
uk: Група вузлів учасника

en: Add a new netgroup.
uk: Додати нову мережеву групу.

en: Add members to a netgroup.
uk: Додати учасників до мережевої групи.

en: member netgroup
uk: мережева група учасника

en: netgroups to add
uk: мережеві групи, які слід додати

en: Delete a netgroup.
uk: Вилучити мережеву групу.

en: Search for a netgroup.
uk: Шукати мережеву групу.

en: search for managed groups
uk: шукати керовані групи

en: Search for netgroups with these member netgroups.
uk: Шукати мережеві групи з цими мережевими групами-учасниками.

en: Search for netgroups without these member netgroups.
uk: Шукати мережеві групи без цих мережевих груп-учасників.

en: Search for netgroups with these member users.
uk: Шукати мережеві групи з цими користувачами-учасниками.

en: Search for netgroups without these member users.
uk: Шукати мережеві групи без цих користувачів-учасників.

en: group
uk: група

en: Search for netgroups with these member groups.
uk: Шукати мережеві групи із вказаними групами-учасниками.

en: Search for netgroups without these member groups.
uk: Шукати мережеві групи без цих груп-учасників.

en: Search for netgroups with these member hosts.
uk: Шукати мережеві групи з цими вузлами-учасниками.

en: Search for netgroups without these member hosts.
uk: Шукати мережеві групи без цих вузлів-учасників.

en: Search for netgroups with these member host groups.
uk: Шукати мережеві групи із вказаними групами вузлів-учасниками.

en: Search for netgroups without these member host groups.
uk: Шукати мережеві групи без цих груп вузлів-учасників.

en: Search for netgroups with these member of netgroups.
uk: Шукати мережеві групи з цими мережевими групами участі.

en: Search for netgroups without these member of netgroups.
uk: Шукати мережеві групи без цих мережевих груп участі.

en: Modify a netgroup.
uk: Змінити мережеву групу.

en: Remove members from a netgroup.
uk: Вилучити учасників з мережевої групи.

en: netgroups to remove
uk: мережеві групи для вилучення

en: Display information about a netgroup.
uk: Показати дані щодо мережевої групи.

en: 
    OTP configuration
    
    Manage the default values that IPA uses for OTP tokens.
    
    EXAMPLES:
    
     Show basic OTP configuration:
       ipa otpconfig-show
    
     Show all OTP configuration options:
       ipa otpconfig-show --all
    
     Change maximum TOTP authentication window to 10 minutes:
       ipa otpconfig-mod --totp-auth-window=600
    
     Change maximum TOTP synchronization window to 12 hours:
       ipa otpconfig-mod --totp-sync-window=43200
    
     Change maximum HOTP authentication window to 5:
       ipa hotpconfig-mod --hotp-auth-window=5
    
     Change maximum HOTP synchronization window to 50:
       ipa hotpconfig-mod --hotp-sync-window=50
uk: 
    Налаштування OTP
    
    Керування типовими значеннями, які IPA використовує для ключів OTP.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Показати базові налаштування OTP:
       ipa otpconfig-show
    
     Показати усі параметри налаштування OTP:
       ipa otpconfig-show --all
    
     Змінити тривалість максимального вікна розпізнавання TOTP на 10 хвилин:
       ipa otpconfig-mod --totp-auth-window=600
    
     Змінити тривалість максимального вікна синхронізації TOTP на 12 годин:
       ipa otpconfig-mod --totp-sync-window=43200
    
     Змінити тривалість максимального вікна розпізнавання HOTP на 5:
       ipa hotpconfig-mod --hotp-auth-window=5
    
     Змінити тривалість максимального вікна синхронізації HOTP на 50:
       ipa hotpconfig-mod --hotp-sync-window=50

en: TOTP authentication Window
uk: Вікно розпізнавання TOTP

en: TOTP authentication time variance (seconds)
uk: Відхилення часу розпізнавання TOTP (у секундах)

en: TOTP Synchronization Window
uk: Вікно синхронізації TOTP

en: TOTP synchronization time variance (seconds)
uk: Відхилення часу синхронізації TOTP (у секундах)

en: HOTP Authentication Window
uk: Вікно розпізнавання HOTP

en: HOTP authentication skip-ahead
uk: Випереджальне пропускання розпізнавання HOTP

en: HOTP Synchronization Window
uk: Вікно синхронізації HOTP

en: HOTP synchronization skip-ahead
uk: Випереджальне пропускання синхронізації HOTP

en: Modify OTP configuration options.
uk: Змінити параметри налаштування OTP.

en: Show the current OTP configuration.
uk: Показати поточні налаштування OTP.

en: 
    YubiKey Tokens
    
    Manage YubiKey tokens.
    
    This code is an extension to the otptoken plugin and provides support for
    reading/writing YubiKey tokens directly.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new token:
       ipa otptoken-add-yubikey --owner=jdoe --desc="My YubiKey"
uk: 
    Жетони YubiKey
    
    Керування жетонами YubiKey.
    
    Цей код є розширенням до додатка otptoken, він надає підтримку безпосереднього
    читання та запису жетонів YubiKey.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати новий жетон:
       ipa otptoken-add-yubikey --owner=jdoe --desc="My YubiKey"

en: 
    Set a user's password
    
    If someone other than a user changes that user's password (e.g., Helpdesk
    resets it) then the password will need to be changed the first time it
    is used. This is so the end-user is the only one who knows the password.
    
    The IPA password policy controls how often a password may be changed,
    what strength requirements exist, and the length of the password history.
    
    EXAMPLES:
    
     To reset your own password:
       ipa passwd
    
     To change another user's password:
       ipa passwd tuser1
uk: 
    Встановлення пароля користувача
    
    Якщо якась стороння особа змінює пароль користувача (наприклад його
    відновлює допоміжний персонал), новий пароль має бути змінено під
    час його першого використання. Метою такого способу дій є забезпечення
    ситуації, коли пароль буде відомий лише тому, хто ним користується.
    
    Правила щодо паролів IPA керують частотою зміни пароля, вимогами щодо
    складності пароля та об’ємом журналу зміни паролів.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Щоб скинути ваш власний пароль, виконайте команду:
       ipa passwd
    
     Щоб змінити пароль іншого користувача, виконайте команду:
       ipa passwd tuser1

en: Set a user's password.
uk: Встановити пароль користувача.

en: New Password
uk: Новий пароль

en: Current Password
uk: Поточний пароль

en: One Time Password
uk: Одноразовий пароль

en: 
    Permissions
    
    A permission enables fine-grained delegation of rights. A permission is
    a human-readable wrapper around a 389-ds Access Control Rule,
    or instruction (ACI).
    A permission grants the right to perform a specific task such as adding a
    user, modifying a group, etc.
    
    A permission may not contain other permissions.
    
    * A permission grants access to read, write, add, delete, read, search,
      or compare.
    * A privilege combines similar permissions (for example all the permissions
      needed to add a user).
    * A role grants a set of privileges to users, groups, hosts or hostgroups.
    
    A permission is made up of a number of different parts:
    
    1. The name of the permission.
    2. The target of the permission.
    3. The rights granted by the permission.
    
    Rights define what operations are allowed, and may be one or more
    of the following:
    1. write - write one or more attributes
    2. read - read one or more attributes
    3. search - search on one or more attributes
    4. compare - compare one or more attributes
    5. add - add a new entry to the tree
    6. delete - delete an existing entry
    7. all - all permissions are granted
    
    Note the distinction between attributes and entries. The permissions are
    independent, so being able to add a user does not mean that the user will
    be editable.
    
    There are a number of allowed targets:
    1. subtree: a DN; the permission applies to the subtree under this DN
    2. target filter: an LDAP filter
    3. target: DN with possible wildcards, specifies entries permission applies to
    
    Additionally, there are the following convenience options.
    Setting one of these options will set the corresponding attribute(s).
    1. type: a type of object (user, group, etc); sets subtree and target filter.
    2. memberof: apply to members of a group; sets target filter
    3. targetgroup: grant access to modify a specific group (such as granting
       the rights to manage group membership); sets target.
    
    Managed permissions
    
    Permissions that come with IPA by default can be so-called "managed"
    permissions. These have a default set of attributes they apply to,
    but the administrator can add/remove individual attributes to/from the set.
    
    Deleting or renaming a managed permission, as well as changing its target,
    is not allowed.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a permission that grants the creation of users:
       ipa permission-add --type=user --permissions=add "Add Users"
    
     Add a permission that grants the ability to manage group membership:
       ipa permission-add --attrs=member --permissions=write --type=group "Manage Group Members"
uk: 
    Права доступу
    
    Запис правил доступу уможливлює точне делегування прав. Запис прав доступу
    є зручною для читання обгорткою навколо правила керування доступом 389-ds
    або інструкції (ACI).
    Право доступу надає право виконувати специфічне завдання, зокрема додавання
    запису користувача, внесення зміни до групи тощо.
    
    Запис прав доступу не може містити інших прав доступу.
    
    * Права доступу надають можливість читати, записувати, вилучати, шукати або
      порівнювати.
    * Привілеї поєднують подібні права доступу (наприклад усі права доступу,
      потрібні для додавання запису користувача).
    * Роль надає набір привілеїв користувачам, групам, вузлам або групам вузлів.
    
    Запис права доступу складається з декількох різних частин:
    
    1. Назви запису права доступу.
    2. Призначення права доступу.
    3. Права, які надаються записом.
    
    Права визначають список дій, які можна виконувати. Запис прав може
    бути один або може бути декілька записів з такого набору:
    1. write - запис одного або декількох атрибутів
    2. read - читання одного або декількох атрибутів
    3. search - пошук одного або декількох атрибутів
    4. compare - порівняння одного або декількох атрибутів
    5. add - додавання нового запису до ієрархії
    6. delete - вилучення наявного запису
    7. all - надати усі права доступу
    
    Зауважте відмінність між атрибутами і записами. Права доступу є незалежними,
    отже можливість додавання запису користувача не означає, що цей запис згодом
    буде придатним до редагування.
    
    Передбачено декілька можливих призначень:
    1. subtree:  DN; право доступу застосовується до піддерева DN
    2. target filter: фільтр LDAP
    3. target: DN з можливими символами-замінниками, що визначає записи, яких стосуються права доступу
    
    Крім того, передбачено вказані нижче параметри.
    Встановлення одного з цих параметрів призводить до встановлення відповідних атрибутів.
    1. type: тип об’єкта (користувач, група тощо); встановлює фільтрування за піддеревом (subtree) та фільтрування за призначенням (target filter).
    2. memberof: застосовувати до учасників групи; встановлює фільтр за призначенням (target filter).
    3. targetgroup: надає доступ до внесення змін до певної групи (зокрема, доступ до
       надання можливості керування участю у групі); встановлює призначення (target).
    
    Керовані права доступу
    
    Права доступу, які типово встановлюються разом з IPA, можуть бути
    так званими «керованим» правами доступу. Такі права доступу мають
    типовий набір атрибутів, до яких вони застосовуються. Втім, адміністратор
    може додавати або вилучати окремі атрибути набору.
    
    Вилучення або перейменування керованих прав доступу, а також зміну призначення
    таких прав, заборонено.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати право доступу до створення записів користувачів:
       ipa permission-add --type=user --permissions=add "Add Users"
    
     Додати право доступу, яке надає можливість керувати участю у групах:
       ipa permission-add --attrs=member --permissions=write --type=group "Manage Group Members"

en: Permission name
uk: Назва прав доступу

en: Granted rights
uk: Надані права

en: Rights to grant (read, search, compare, write, add, delete, all)
uk: Права доступу, які слід надати (read, search, compare, write, add, delete, all)

en: Effective attributes
uk: Ефективні атрибути

en: All attributes to which the permission applies
uk: Усі атрибути, яких стосуються ці права доступу

en: Included attributes
uk: Атрибути включення

en: User-specified attributes to which the permission applies
uk: Вказані користувачем атрибути, до яких застосовується правило доступу

en: Excluded attributes
uk: Атрибути виключення

en: User-specified attributes to which the permission explicitly does not apply
uk: Вказані користувачем атрибути, до яких права доступу явним чином не застосовуватимуться

en: Default attributes
uk: Типові атрибути

en: Attributes to which the permission applies by default
uk: Атрибути, до яких типово застосовується правило доступу

en: Bind rule type
uk: Тип правила прив’язування

en: Subtree to apply permissions to
uk: Піддерево, до якого буде застосовано права доступу

en: Extra target filter
uk: Додатковий фільтр призначення

en: Raw target filter
uk: Фільтр призначення без обробки

en: All target filters, including those implied by type and memberof
uk: Усі фільтри призначення, зокрема ті, які визначаються типом та членством

en: Target DN
uk: DN призначення

en: Optional DN to apply the permission to (must be in the subtree, but may not yet exist)
uk: Необов’язковий DN, до якого застосовуватимуться дозвіл (має належати до піддерева, але може ще не існувати)

en: Member of group
uk: Учасник групи

en: Target members of a group (sets memberOf targetfilter)
uk: Цільові учасники групи (встановлює фільтр призначення memberOf)

en: User group to apply permissions to (sets target)
uk: Група користувачів, до якої буде застосовано права доступу (встановлює target)

en: Type of IPA object (sets subtree and objectClass targetfilter)
uk: Тип об’єкта IPA (встановлює фільтри призначення subtree і objectClass)

en: Deprecated; use extratargetfilter
uk: Вважається застарілою; скористайтеся extratargetfilter

en: Deprecated; use ipapermlocation
uk: Вважається застарілою; скористайтеся ipapermlocation

en: Deprecated; use ipapermright
uk: Вважається застарілою; скористайтеся ipapermright

en: Granted to Privilege
uk: Надані привілеї

en: Indirect Member of roles
uk: Опосередкований учасник roles

en: Add a new permission.
uk: Додати нові права доступу.

en: Add members to a permission.
uk: Додати учасників до запису прав доступу.

en: member privilege
uk: привілеї учасника

en: privileges to add
uk: привілеї для додавання

en: Add a system permission without an ACI (internal command)
uk: Додати системні права доступу без ACI (внутрішня команда)

en: Permission flags
uk: Прапорці прав доступу

en: Delete a permission.
uk: Вилучити права доступу.

en: force delete of SYSTEM permissions
uk: примусове вилучення прав доступу SYSTEM

en: Search for permissions.
uk: Знайти права доступу.

en: Modify a permission.
uk: Змінити права доступу.

en: Rename the permission object
uk: Перейменувати об’єкт права доступу

en: Remove members from a permission.
uk: Вилучити учасників із запису права доступу.

en: privileges to remove
uk: привілеї для вилучення

en: Display information about a permission.
uk: Показати дані щодо прав доступу.

en: 
    Ping the remote IPA server to ensure it is running.
    
    The ping command sends an echo request to an IPA server. The server
    returns its version information. This is used by an IPA client
    to confirm that the server is available and accepting requests.
    
    The server from xmlrpc_uri in /etc/ipa/default.conf is contacted first.
    If it does not respond then the client will contact any servers defined
    by ldap SRV records in DNS.
    
    EXAMPLES:
    
     Ping an IPA server:
       ipa ping
       ------------------------------------------
       IPA server version 2.1.9. API version 2.20
       ------------------------------------------
    
     Ping an IPA server verbosely:
       ipa -v ping
       ipa: INFO: trying https://ipa.example.com/ipa/xml
       ipa: INFO: Forwarding 'ping' to server 'https://ipa.example.com/ipa/xml'
       -----------------------------------------------------
       IPA server version 2.1.9. API version 2.20
       -----------------------------------------------------
uk: 
    Перевірка віддаленого сервера IPA з метою переконатися, що він є працездатним.
    
    Програма ping надсилає луна-запит до сервера IPA. Сервер повертає
    дані щодо його версії. Ці дані використовуються клієнтом IPA
    для підтвердження, що сервер є доступним і що він приймає запити.
    
    Сервер з xmlrpc_uri у /etc/ipa/default.conf перевіряється першим.
    Якщо він не відповідає, клієнт намагається встановити зв’язок з
    будь-яким сервером, визначеним записами SRV ldap у DNS.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Перевірити луна-імпульсом сервер IPA:
       ipa ping
       ------------------------------------------
       Сервер IPA версії 2.1.9. Версія API 2.20
       ------------------------------------------
    
     Перевірити луна-імпульсом сервер IPA і отримати докладні дані:
       ipa -v ping
       ipa: INFO: trying https://ipa.example.com/ipa/xml
       ipa: INFO: Forwarding 'ping' to server 'https://ipa.example.com/ipa/xml'
       -----------------------------------------------------
       Сервер IPA версії 2.1.9. Версія API 2.20
       -----------------------------------------------------

en: Ping a remote server.
uk: Перевірити луна-імпульсом (пінгом) віддалений сервер.

en: 
    Kerberos pkinit options
    
    Enable or disable anonymous pkinit using the principal
    WELLKNOWN/ANONYMOUS@REALM. The server must have been installed with
    pkinit support.
    
    EXAMPLES:
    
     Enable anonymous pkinit:
      ipa pkinit-anonymous enable
    
     Disable anonymous pkinit:
      ipa pkinit-anonymous disable
    
    For more information on anonymous pkinit see:
    
    http://k5wiki.kerberos.org/wiki/Projects/Anonymous_pkinit
uk: 
    Параметри pkinit Kerberos
    
    Вмикання або вимикання анонімного pkinit за допомогою реєстраційного
    запису WELLKNOWN/ANONYMOUS@REALM. Має бути встановлено сервер з
    підтримкою pkinit.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Вмикання анонімного pkinit:
      ipa pkinit-anonymous enable
    
     Вимикання анонімного pkinit:
      ipa pkinit-anonymous disable
    
    Щоб дізнатися більше про анонімний pkinit відвідайте цю сторінку:
    
    http://k5wiki.kerberos.org/wiki/Projects/Anonymous_pkinit

en: Enable or Disable Anonymous PKINIT.
uk: Увімкнути або вимкнути анонімний PKINIT.

en: 
    Privileges
    
    A privilege combines permissions into a logical task. A permission provides
    the rights to do a single task. There are some IPA operations that require
    multiple permissions to succeed. A privilege is where permissions are
    combined in order to perform a specific task.
    
    For example, adding a user requires the following permissions:
     * Creating a new user entry
     * Resetting a user password
     * Adding the new user to the default IPA users group
    
    Combining these three low-level tasks into a higher level task in the
    form of a privilege named "Add User" makes it easier to manage Roles.
    
    A privilege may not contain other privileges.
    
    See role and permission for additional information.
uk: 
    Привілей
    
    Привілей поєднує права доступу у одне логічне завдання. Право доступу
    надає можливість виконувати лише одне завдання. У IPA є декілька дій,
    виконання яких потребує одразу декількох прав доступу. У привілеї такі
    права доступу поєднуються з метою виконання певної дії.
    
    Наприклад, додавання запису користувача потребує таких прав доступу:
     * право створення запису користувача;
     * право скидання пароля користувача;
     * право додавання користувача до типової групи користувачів IPA.
    
    Поєднання цих трьох низькорівневих завдань у високорівневе завдання у
    форматі привілею з назвою «Add User» полегшує керування ролями.
    
    Привілей не може містити інших привілеїв.
    
    Щоб дізнатися більше, ознайомтеся з довідною щодо ролей та прав доступу.

en: Privilege name
uk: Назва привілею

en: Privilege description
uk: Опис привілею

en: Granting privilege to roles
uk: Надання привілеїв ролям

en: Add a new privilege.
uk: Додати новий привілей.

en: Add members to a privilege.
uk: Додати учасників до запису привілею.

en: member role
uk: роль учасника

en: roles to add
uk: ролі для додавання

en: Add permissions to a privilege.
uk: Додати права доступу до привілею.

en: permission
uk: права доступу

en: permissions
uk: права доступу

en: Number of permissions added
uk: Кількість доданих прав доступу

en: Delete a privilege.
uk: Вилучити привілей.

en: Search for privileges.
uk: Знайти привілеї.

en: Modify a privilege.
uk: Змінити привілей.

en: Rename the privilege object
uk: Перейменувати об’єкт привілеїв

en: Remove members from a privilege
uk: Вилучити учасників з запису привілеїв

en: roles to remove
uk: ролі для вилучення

en: Remove permissions from a privilege.
uk: Вилучити права доступу з привілею.

en: Number of permissions removed
uk: Кількість вилучених записів прав доступу

en: Display information about a privilege.
uk: Показати дані щодо привілею.

en: 
    Password policy
    
    A password policy sets limitations on IPA passwords, including maximum
    lifetime, minimum lifetime, the number of passwords to save in
    history, the number of character classes required (for stronger passwords)
    and the minimum password length.
    
    By default there is a single, global policy for all users. You can also
    create a password policy to apply to a group. Each user is only subject
    to one password policy, either the group policy or the global policy. A
    group policy stands alone; it is not a super-set of the global policy plus
    custom settings.
    
    Each group password policy requires a unique priority setting. If a user
    is in multiple groups that have password policies, this priority determines
    which password policy is applied. A lower value indicates a higher priority
    policy.
    
    Group password policies are automatically removed when the groups they
    are associated with are removed.
    
    EXAMPLES:
    
     Modify the global policy:
       ipa pwpolicy-mod --minlength=10
    
     Add a new group password policy:
       ipa pwpolicy-add --maxlife=90 --minlife=1 --history=10 --minclasses=3 --minlength=8 --priority=10 localadmins
    
     Display the global password policy:
       ipa pwpolicy-show
    
     Display a group password policy:
       ipa pwpolicy-show localadmins
    
     Display the policy that would be applied to a given user:
       ipa pwpolicy-show --user=tuser1
    
     Modify a group password policy:
       ipa pwpolicy-mod --minclasses=2 localadmins
uk: 
    Правила паролів
    
    Правила паролів встановлюють обмеження щодо використання паролів IPA,
    зокрема максимальний строк дії, мінімальний строк дії, кількість паролів,
    які зберігатимуться у журналі, потрібна кількість класів символів (для
    складних паролів) та мінімальну довжину пароля.
    
    Типово, визначено одні загальні правила для всіх користувачів. Ви можете
    створити правило паролів, яке стосуватиметься однієї групи. Для одного
    користувача може бути використано лише один набір правил паролів: груповий
    або загальний. Групові правила паролів є незалежними, вони не є загальними
    правилами з додаванням нетипових параметрів.
    
    Для кожного набору групових правил паролів має бути встановлено окреме
    значення пріоритету. Якщо користувач є учасником декількох груп, для яких
    встановлено правила паролів, пріоритет визначає, які з правил має бути
    застосовано. Менші значення відповідають вищому пріоритету правил.
    
    Групові правила паролів автоматично вилучаються під час вилучення
    відповідних груп.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Внесення змін до загальних правил:
       ipa pwpolicy-mod --minlength=10
    
     Додавання нових групових правил паролів:
       ipa pwpolicy-add --maxlife=90 --minlife=1 --history=10 --minclasses=3 --minlength=8 --priority=10 localadmins
    
     Показ загальних правил паролів:
       ipa pwpolicy-show
    
     Показ групових правил паролів:
       ipa pwpolicy-show localadmins
    
     Показ правил, які має бути застосовано до певного користувача:
       ipa pwpolicy-show --user=tuser1
    
     Внесення змін до групових правил паролів:
       ipa pwpolicy-mod --minclasses=2 localadmins

en: Group
uk: Група

en: Manage password policy for specific group
uk: Керування правилами обробки паролів для певної групи

en: Max lifetime (days)
uk: Макс. строк дії (у днях)

en: Maximum password lifetime (in days)
uk: Максимальний строк дії пароля (у днях)

en: Min lifetime (hours)
uk: Мін. строк дії (у годинах)

en: Minimum password lifetime (in hours)
uk: Мінімальний строк дії пароля (у годинах)

en: History size
uk: Розмір журналу

en: Password history size
uk: Розмір журналу паролів

en: Character classes
uk: Класи символів

en: Minimum number of character classes
uk: Мінімальна кількість класів символів

en: Min length
uk: Мін. довжина

en: Minimum length of password
uk: Мінімальна довжина пароля

en: Priority of the policy (higher number means lower priority
uk: Пріоритет правил (більше число — нижчий пріоритет)

en: Max failures
uk: Макс. к-ть помилок

en: Consecutive failures before lockout
uk: Кількість помилок для блокування

en: Failure reset interval
uk: Проміжок скидання помилок

en: Period after which failure count will be reset (seconds)
uk: Проміжок часу, по завершенню якого кількість помилок буде скинуто (у секундах)

en: Lockout duration
uk: Тривалість блокування

en: Period for which lockout is enforced (seconds)
uk: Проміжок часу, протягом якого діятиме блокування (у секундах)

en: Results should contain primary key attribute only ("cn")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («cn»)

en: Add a new group password policy.
uk: Додати нову групу правил для паролів.

en: Delete a group password policy.
uk: Вилучити групу правил для паролів.

en: Search for group password policies.
uk: Знайти групу правил для паролів.

en: Results should contain primary key attribute only ("group")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («group»)

en: Modify a group password policy.
uk: Змінити групу правил для паролів.

en: Display information about password policy.
uk: Показати дані щодо групи правил для паролів.

en: User
uk: Користувач

en: Display effective policy for a specific user
uk: Показати поточні правила для певного користувача

en: 
    RADIUS Proxy Servers
    
    Manage RADIUS Proxy Servers.
    
    IPA supports the use of an external RADIUS proxy server for krb5 OTP
    authentications. This permits a great deal of flexibility when
    integrating with third-party authentication services.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new server:
       ipa radiusproxy-add MyRADIUS --server=radius.example.com:1812
    
     Find all servers whose entries include the string "example.com":
       ipa radiusproxy-find example.com
    
     Examine the configuration:
       ipa radiusproxy-show MyRADIUS
    
     Change the secret:
       ipa radiusproxy-mod MyRADIUS --secret
    
     Delete a configuration:
       ipa radiusproxy-del MyRADIUS
uk: 
    Проксі-сервери RADIUS
    
    Керування проксі-серверами RADIUS.
    
    У IPA передбачено підтримку зовнішнього проксі-сервера RADIUS для
    виконання розпізнавання OTP krb5. Це надає системі значної гнучкості
    з метою інтеграції зі сторонніми службами розпізнавання.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати новий сервер:
       ipa radiusproxy-add MyRADIUS --server=radius.example.com:1812
    
     Знайти усі сервери, чиї запис містять рядок «example.com»:
       ipa radiusproxy-find example.com
    
     Перевірити налаштування:
       ipa radiusproxy-show MyRADIUS
    
     Змінити реєстраційні дані:
       ipa radiusproxy-mod MyRADIUS --secret
    
     Вилучити налаштування:
       ipa radiusproxy-del MyRADIUS

en: RADIUS proxy server name
uk: Назва проксі-сервера RADIUS

en: A description of this RADIUS proxy server
uk: Опис цього проксі-сервера RADIUS

en: Server
uk: Сервер

en: The hostname or IP (with or without port)
uk: Назва вузла або IP-адреса (з портом або без порту)

en: Secret
uk: Ключ

en: The secret used to encrypt data
uk: Ключ, який використовується для шифрування даних

en: Timeout
uk: Час очікування

en: The total timeout across all retries (in seconds)
uk: Загальний час очікування за усіма спробами (у секундах)

en: Retries
uk: Кількість спроб

en: The number of times to retry authentication
uk: Кількість спроб пройти розпізнавання

en: User attribute
uk: Атрибут користувача

en: The username attribute on the user object
uk: Атрибут імені користувача об’єкта користувача

en: Add a new RADIUS proxy server.
uk: Додати новий проксі-сервер RADIUS.

en: Delete a RADIUS proxy server.
uk: Вилучити проксі-сервер RADIUS.

en: Search for RADIUS proxy servers.
uk: Шукати проксі-сервери RADIUS.

en: Modify a RADIUS proxy server.
uk: Змінити запис проксі-сервера RADIUS.

en: Rename the RADIUS proxy server object
uk: Перейменувати об’єкт проксі-сервера RADIUS

en: Display information about a RADIUS proxy server.
uk: Показати дані щодо проксі-сервера RADIUS.

en: 
    Realm domains
    
    Manage the list of domains associated with IPA realm.
    
    EXAMPLES:
    
     Display the current list of realm domains:
       ipa realmdomains-show
    
     Replace the list of realm domains:
       ipa realmdomains-mod --domain=example.com
       ipa realmdomains-mod --domain={example1.com,example2.com,example3.com}
    
     Add a domain to the list of realm domains:
       ipa realmdomains-mod --add-domain=newdomain.com
    
     Delete a domain from the list of realm domains:
       ipa realmdomains-mod --del-domain=olddomain.com
uk: 
    Домени області
    
    Керування списком доменів, пов’язаних з областю IPA.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Показати поточний список доменів області:
       ipa realmdomains-show
    
     Замірити список доменів області:
       ipa realmdomains-mod --domain=example.com
       ipa realmdomains-mod --domain={example1.com,example2.com,example3.com}
    
     Додати домен до списку доменів області:
       ipa realmdomains-mod --add-domain=newdomain.com
    
     Вилучити домен зі списку доменів області:
       ipa realmdomains-mod --del-domain=olddomain.com

en: Domain
uk: Домен

en: Add domain
uk: Додати домен

en: Delete domain
uk: Вилучити домен

en: Modify realm domains.
uk: Змінити домени області.

en: Force adding domain even if not in DNS
uk: Примусове додавання домену, навіть якщо назви немає у DNS

en: Display the list of realm domains.
uk: Показати список доменів області.

en: 
    Roles
    
    A role is used for fine-grained delegation. A permission grants the ability
    to perform given low-level tasks (add a user, modify a group, etc.). A
    privilege combines one or more permissions into a higher-level abstraction
    such as useradmin. A useradmin would be able to add, delete and modify users.
    
    Privileges are assigned to Roles.
    
    Users, groups, hosts and hostgroups may be members of a Role.
    
    Roles can not contain other roles.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new role:
       ipa role-add --desc="Junior-level admin" junioradmin
    
     Add some privileges to this role:
       ipa role-add-privilege --privileges=addusers junioradmin
       ipa role-add-privilege --privileges=change_password junioradmin
       ipa role-add-privilege --privileges=add_user_to_default_group junioradmin
    
     Add a group of users to this role:
       ipa group-add --desc="User admins" useradmins
       ipa role-add-member --groups=useradmins junioradmin
    
     Display information about a role:
       ipa role-show junioradmin
    
     The result of this is that any users in the group 'junioradmin' can
     add users, reset passwords or add a user to the default IPA user group.
uk: 
    Ролі
    
    Роль використовується для уточнення налаштування прав доступу. Право доступу
    надає можливість виконувати деякі низькорівневі завдання (додавання запису
    користувача, внесення змін до групи тощо). Привілей поєднують одне або декілька
    прав доступу у високорівневу абстракцію, наприклад «адміністратор користувачів»
    (useradmin). Такий useradmin зможе додавати, вилучати і вносити зміни до записів
    користувачів.
    
    Привілеї пов’язуються з ролями.
    
    Учасниками ролі можуть бути користувачі, групи, вузли та групи вузлів.
    
    Ролі можуть містити інші ролі.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової ролі:
       ipa role-add --desc="Junior-level admin" junioradmin
    
     Додавання привілеїв до цієї ролі:
       ipa role-add-privilege --privileges=addusers junioradmin
       ipa role-add-privilege --privileges=change_password junioradmin
       ipa role-add-privilege --privileges=add_user_to_default_group junioradmin
    
     Додавання користувачів до цієї ролі:
       ipa group-add --desc="User admins" useradmins
       ipa role-add-member --groups=useradmins junioradmin
    
     Показ даних щодо ролі:
       ipa role-show junioradmin
    
     Результатом виконання команд буде те, що всі користувачі групи «useradmins»
     зможуть додавати записи користувачів, скидати паролі або додавати користувача
     до типової групи користувачів IPA.

en: Role name
uk: Назва ролі

en: A description of this role-group
uk: Опис цієї групи ролей

en: Member users
uk: Користувачі «member»

en: Member groups
uk: Групи «member»

en: Privileges
uk: Привілеї

en: Member services
uk: Служби учасника

en: Add a new role.
uk: Додати нову роль.

en: Add members to a role.
uk: Додати учасників до запису ролі.

en: member service
uk: учасник служба

en: services to add
uk: служби для додавання

en: Add privileges to a role.
uk: Додати привілеї до запису ролі.

en: privilege
uk: привілей

en: privileges
uk: привілеї

en: Number of privileges added
uk: Кількість доданих привілеїв

en: Delete a role.
uk: Вилучити роль.

en: Search for roles.
uk: Знайти ролі.

en: Modify a role.
uk: Змінити роль.

en: Rename the role object
uk: Перейменувати об’єкт ролі

en: Remove members from a role.
uk: Вилучити учасників з запису ролі.

en: services to remove
uk: служби для вилучення

en: Remove privileges from a role.
uk: Вилучити привілеї з запису ролі.

en: Number of privileges removed
uk: Кількість вилучених привілеїв

en: Display information about a role.
uk: Показати дані щодо ролі.

en: 
    Self-service Permissions
    
    A permission enables fine-grained delegation of permissions. Access Control
    Rules, or instructions (ACIs), grant permission to permissions to perform
    given tasks such as adding a user, modifying a group, etc.
    
    A Self-service permission defines what an object can change in its own entry.
    
    
    EXAMPLES:
    
     Add a self-service rule to allow users to manage their address (using Bash
     brace expansion):
       ipa selfservice-add --permissions=write --attrs={street,postalCode,l,c,st} "Users manage their own address"
    
     When managing the list of attributes you need to include all attributes
     in the list, including existing ones.
     Add telephoneNumber to the list (using Bash brace expansion):
       ipa selfservice-mod --attrs={street,postalCode,l,c,st,telephoneNumber} "Users manage their own address"
    
     Display our updated rule:
       ipa selfservice-show "Users manage their own address"
    
     Delete a rule:
       ipa selfservice-del "Users manage their own address"
uk: 
    Права доступу самообслуговування
    
    Права доступу надають змогу точно налаштувати уповноваження. За допомогою
    правил керування доступом та інструкцій (ACI) надаються права доступу до
    виконання вказаних завдань, зокрема додавання записів користувачів,
    внесення змін до записів груп тощо.
    
    Права доступу самообслуговування визначають права об’єкта на внесення змін
    до власного запису.
    
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання правила самообслуговування для уможливлення керування користувачами
     власною адресою (з використанням виразу Bash у фігурних дужках):
       ipa selfservice-add --permissions=write --attrs={street,postalCode,l,c,st} "Users manage their own address"
    
     Якщо ви керуєте списком атрибутів, вам слід включити до списку всі атрибути,
     зокрема вже створені. Додавання telephoneNumber до списку (з використанням виразу Bash у фігурних дужках):
       ipa selfservice-mod --attrs={street,postalCode,l,c,st,telephoneNumber} "Users manage their own address"
    
     Показ нашого оновленого правила:
       ipa selfservice-show "Users manage their own address"
    
     Вилучення правила:
       ipa selfservice-del "Users manage their own address"

en: Self-service name
uk: Назва самообслуговування

en: Attributes to which the permission applies.
uk: Атрибути, до яких застосовується правило доступу.

en: Add a new self-service permission.
uk: Додати нові права доступу автослужби.

en: Delete a self-service permission.
uk: Вилучити права доступу автослужби.

en: Search for a self-service permission.
uk: Шукати права доступу автослужби.

en: Modify a self-service permission.
uk: Змінити права доступу автослужби.

en: Display information about a self-service permission.
uk: Показати дані щодо прав доступу автослужби.

en: 
    SELinux User Mapping
    
    Map IPA users to SELinux users by host.
    
    Hosts, hostgroups, users and groups can be either defined within
    the rule or it may point to an existing HBAC rule. When using
    --hbacrule option to selinuxusermap-find an exact match is made on the
    HBAC rule name, so only one or zero entries will be returned.
    
    EXAMPLES:
    
     Create a rule, "test1", that sets all users to xguest_u:s0 on the host "server":
       ipa selinuxusermap-add --usercat=all --selinuxuser=xguest_u:s0 test1
       ipa selinuxusermap-add-host --hosts=server.example.com test1
    
     Create a rule, "test2", that sets all users to guest_u:s0 and uses an existing HBAC rule for users and hosts:
       ipa selinuxusermap-add --usercat=all --hbacrule=webserver --selinuxuser=guest_u:s0 test2
    
     Display the properties of a rule:
       ipa selinuxusermap-show test2
    
     Create a rule for a specific user. This sets the SELinux context for
     user john to unconfined_u:s0-s0:c0.c1023 on any machine:
       ipa selinuxusermap-add --hostcat=all --selinuxuser=unconfined_u:s0-s0:c0.c1023 john_unconfined
       ipa selinuxusermap-add-user --users=john john_unconfined
    
     Disable a rule:
       ipa selinuxusermap-disable test1
    
     Enable a rule:
       ipa selinuxusermap-enable test1
    
     Find a rule referencing a specific HBAC rule:
       ipa selinuxusermap-find --hbacrule=allow_some
    
     Remove a rule:
       ipa selinuxusermap-del john_unconfined
    
    SEEALSO:
    
     The list controlling the order in which the SELinux user map is applied
     and the default SELinux user are available in the config-show command.
uk: 
    Встановлення відповідності користувачів SELinux
    
    Встановити відповідність користувачів IPA користувачам SELinux за вузлами.
    
    Вузли, групи вузлів, користувачі і групи можна визначати або
    в межах правила, або може вказувати на вже створене правило HBAC.
    У разі використання параметра --hbacrule команди selinuxusermap-find
    буде встановлено точну відповідність за назвою правила HBAC, отже буде
    повернуто один або жодного запису.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створення правила, «test1», яке встановлює всіх користувачів у xguest_u:s0 на вузлі «server»:
       ipa selinuxusermap-add --usercat=all --selinuxuser=xguest_u:s0 test1
       ipa selinuxusermap-add-host --hosts=serverexample.com test1
    
     Створення правила, "test2", яке встановлює всіх користувачів у guest_u:s0 і використовує вже створене правило HBAC для користувачів і вузлів:
       ipa selinuxusermap-add --usercat=all --hbacrule=webserver --selinuxuser=guest_u:s0 test2
    
     Показ властивостей правил:
       ipa selinuxusermap-show test2
    
     Створення правила для певного користувача. Встановлює контекст SELinux для користувача
     john у unconfined_u:s0-s0:c0.c1023 на всіх комп’ютерах:
       ipa selinuxusermap-add --hostcat=all --selinuxuser=unconfined_u:s0-s0:c0.c1023 john_unconfined
       ipa selinuxusermap-add-user --users=john john_unconfined
    
     Вимикання правила:
       ipa selinuxusermap-disable test1
    
     Увімкнення правила:
       ipa selinuxusermap-enable test1
    
     Пошук правила, що посилається на певне правило HBAC:
       ipa selinuxusermap-find --hbacrule=allow_some
    
     Вилучення правила:
       ipa selinuxusermap-del john_unconfined
    
    ТАКОЖ ОЗНАЙОМТЕСЯ:
    
     Застосовується список, який визначає порядок, у якому встановлюється
     відповідність користувачів. Типового користувача можна за допомогою
     програми config-show.

en: SELinux User
uk: Користувач SELinux

en: HBAC Rule
uk: Правило HBAC

en: HBAC Rule that defines the users, groups and hostgroups
uk: Правило HBAC, яке визначає користувачів, групи і групи вузлів

en: Create a new SELinux User Map.
uk: Створити карту користувачів SELinux.

en: Add target hosts and hostgroups to an SELinux User Map rule.
uk: Додати вузли призначення та групи вузлів до правила карти користувачів SELinux.

en: Add users and groups to an SELinux User Map rule.
uk: Додати користувачів і групи до правила карти користувачів SELinux.

en: Delete a SELinux User Map.
uk: Вилучити карту користувачів SELinux.

en: Disable an SELinux User Map rule.
uk: Вимкнути правило карти користувачів SELinux.

en: Enable an SELinux User Map rule.
uk: Увімкнути правило карти користувачів SELinux.

en: Search for SELinux User Maps.
uk: Шукати карти користувачів SELinux.

en: Modify a SELinux User Map.
uk: Змінити карту користувачів SELinux.

en: Remove target hosts and hostgroups from an SELinux User Map rule.
uk: Вилучити вузли призначення та групи вузлів з правила карти користувачів SELinux.

en: Remove users and groups from an SELinux User Map rule.
uk: Вилучити користувачів і групи з правила карти користувачів SELinux.

en: Display the properties of a SELinux User Map rule.
uk: Показати властивості правила карти користувачів SELinux.

en: 
    Services
    
    A IPA service represents a service that runs on a host. The IPA service
    record can store a Kerberos principal, an SSL certificate, or both.
    
    An IPA service can be managed directly from a machine, provided that
    machine has been given the correct permission. This is true even for
    machines other than the one the service is associated with. For example,
    requesting an SSL certificate using the host service principal credentials
    of the host. To manage a service using host credentials you need to
    kinit as the host:
    
     # kinit -kt /etc/krb5.keytab host/ipa.example.com@EXAMPLE.COM
    
    Adding an IPA service allows the associated service to request an SSL
    certificate or keytab, but this is performed as a separate step; they
    are not produced as a result of adding the service.
    
    Only the public aspect of a certificate is stored in a service record;
    the private key is not stored.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new IPA service:
       ipa service-add HTTP/web.example.com
    
     Allow a host to manage an IPA service certificate:
       ipa service-add-host --hosts=web.example.com HTTP/web.example.com
       ipa role-add-member --hosts=web.example.com certadmin
    
     Override a default list of supported PAC types for the service:
       ipa service-mod HTTP/web.example.com --pac-type=MS-PAC
    
       A typical use case where overriding the PAC type is needed is NFS.
       Currently the related code in the Linux kernel can only handle Kerberos
       tickets up to a maximal size. Since the PAC data can become quite large it
       is recommended to set --pac-type=NONE for NFS services.
    
     Delete an IPA service:
       ipa service-del HTTP/web.example.com
    
     Find all IPA services associated with a host:
       ipa service-find web.example.com
    
     Find all HTTP services:
       ipa service-find HTTP
    
     Disable the service Kerberos key and SSL certificate:
       ipa service-disable HTTP/web.example.com
    
     Request a certificate for an IPA service:
       ipa cert-request --principal=HTTP/web.example.com example.csr
    
     Allow user to create a keytab:
       ipa service-allow-create-keytab HTTP/web.example.com --users=tuser1
    
     Generate and retrieve a keytab for an IPA service:
       ipa-getkeytab -s ipa.example.com -p HTTP/web.example.com -k /etc/httpd/httpd.keytab
uk: 
    Служби
    
    Служба IPA — це служба, що працює на вузлі системи. У записі служби
    IPA можуть зберігатися дані реєстраційного запису Kerberos, сертифікат
    SSL або обидва набори даних.
    
    Службою IPA можна керувати безпосередньо з комп’ютера, якщо системі
    цього комп’ютера надано достатні права доступу. Це стосується навіть
    комп’ютерів, відмінних від тих, з якими пов’язано службу. Наприклад,
    вони можуть надсилати запит щодо сертифіката SSL за допомогою
    реєстраційних даних служби вузла. Для керування службою за допомогою
    реєстраційних даних вузла слід віддати команду ініціалізації kinit
    від імені вузла:
    
     # kinit -kt /etc/krb5.keytab host/ipa.example.com@EXAMPLE.COM
    
    Додавання служби IPA надає доступ пов’язаній службі до надсилання
    запитів щодо сертифікатів SSL та таблиці ключів, але створення самих
    запитів є окремим кроком: відповідні дані не створюються у результаті
    простого додавання служби.
    
    У записі служби зберігаються лише відкриті дані сертифіката; закритий
    ключ не зберігається.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову службу IPA:
       ipa service-add HTTP/web.example.com
    
     Дозволити вузлу керувати сертифікатом служби IPA:
       ipa service-add-host --hosts=web.example.com HTTP/web.example.com
       ipa role-add-member --hosts=web.example.com certadmin
    
     Перевизначити типовий список підтримуваних типів PAC для служби:
       ipa service-mod HTTP/web.example.com --pac-type=MS-PAC
    
       Типовим випадком, коли потрібне перевизначення типу PAC є NFS.
       У поточній версії ядра Linux відповідний код може працювати лише з
       квитками Kerberos, розмір яких не перевищує максимально заданого.
       Оскільки дані PAC можуть бути доволі об’ємними, для служб NFS
       рекомендуємо встановити --pac-type=NONE.
    
     Вилучити службу IPA:
       ipa service-del HTTP/web.example.com
    
     Знайти усіх служби IPA, пов’язані із вузлом:
       ipa service-find web.example.com
    
     Знайти усі служби HTTP:
       ipa service-find HTTP
    
     Вимкнути службу ключів Kerberos і сертифіката SSL:
       ipa service-disable HTTP/web.example.com
    
     Надіслати запит щодо сертифіката для служби IPA:
       ipa cert-request --principal=HTTP/web.example.com example.csr
    
     Дозволити користувачеві створювати сховище ключів:
       ipa service-allow-create-keytab HTTP/web.example.com --users=tuser1
    
     Створити і отримати вміст сховища ключів для служби IPA:
       ipa-getkeytab -s ipa.example.com -p HTTP/web.example.com -k /etc/httpd/httpd.keytab

en: Principal
uk: Реєстраційний запис

en: Service principal
uk: Реєстраційний запис служби

en: PAC type
uk: Тип PAC

en: Override default list of supported PAC types. Use 'NONE' to disable PAC support for this service, e.g. this might be necessary for NFS services.
uk: Перевизначити типовий список підтримуваних типів PAC. Скористайтеся значенням «NONE», щоб вимкнути підтримку PAC для цієї служби. Це, наприклад, може бути необхідним для служб NFS.

en: Add a new IPA new service.
uk: Додати нову службу IPA.

en: force principal name even if not in DNS
uk: примусове значення назви реєстраційного запису, навіть якщо назви немає у DNS

en: Add hosts that can manage this service.
uk: Додати вузли, які можуть керувати цією службою.

en: Allow users, groups, hosts or host groups to create a keytab of this service.
uk: Дозволити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів створювати таблицю ключів цієї служби.

en: Allow users, groups, hosts or host groups to retrieve a keytab of this service.
uk: Дозволити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів отримувати таблицю ключів цієї служби.

en: Delete an IPA service.
uk: Вилучити службу IPA.

en: Disable the Kerberos key and SSL certificate of a service.
uk: Вимкнути ключ Kerberos і сертифікат SSL служби.

en: Disallow users, groups, hosts or host groups to create a keytab of this service.
uk: Заборонити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів створювати таблицю ключів цієї служби.

en: Disallow users, groups, hosts or host groups to retrieve a keytab of this service.
uk: Заборонити користувачам, групам, вузлам і групам вузлів отримувати таблицю ключів цієї служби.

en: Search for IPA services.
uk: Знайти служби IPA.

en: Results should contain primary key attribute only ("principal")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («principal»)

en: Search for services with these managed by hosts.
uk: Шукати служби із цими керованими вузлами.

en: Search for services without these managed by hosts.
uk: Шукати служби без цих керованих вузлів.

en: Modify an existing IPA service.
uk: Змінити вже створену службу IPA.

en: Remove hosts that can manage this service.
uk: Вилучити вузли, які можуть керувати цією службою.

en: Display information about an IPA service.
uk: Показати дані щодо служби IPA.

en: 
    Session Support for IPA
    John Dennis <jdennis@redhat.com>
    
    Goals
    =====
    
    Provide per-user session data caching which persists between
    requests. Desired features are:
    
    * Integrates cleanly with minimum impact on existing infrastructure.
    
    * Provides maximum security balanced against real-world performance
      demands.
    
    * Sessions must be able to be revoked (flushed).
    
    * Should be flexible and easy to use for developers.
    
    * Should leverage existing technology and code to the maximum extent
      possible to avoid re-invention, excessive implementation time and to
      benefit from robustness in field proven components commonly shared
      in the open source community.
    
    * Must support multiple independent processes which share session
      data.
    
    * System must function correctly if session data is available or not.
    
    * Must be high performance.
    
    * Should not be tied to specific web servers or browsers. Should
      integrate with our chosen WSGI model.
    
    Issues
    ======
    
    Cookies
    -------
    
    Most session implementations are based on the use of cookies. Cookies
    have some inherent problems.
    
    * User has the option to disable cookies.
    
    * User stored cookie data is not secure. Can be mitigated by setting
      flags indicating the cookie is only to be used with SSL secured HTTP
      connections to specific web resources and setting the cookie to
      expire at session termination. Most modern browsers enforce these.
    
    Where to store session data?
    ----------------------------
    
    Session data may be stored on either on the client or on the
    server. Storing session data on the client addresses the problem of
    session data availability when requests are serviced by independent web
    servers because the session data travels with the request. However
    there are data size limitations. Storing session data on the client
    also exposes sensitive data but this can be mitigated by encrypting
    the session data such that only the server can decrypt it.
    
    The more conventional approach is to bind session data to a unique
    name, the session ID. The session ID is transmitted to the client and
    the session data is paired with the session ID on the server in a
    associative data store. The session data is retrieved by the server
    using the session ID when the receiving the request. This eliminates
    exposing sensitive session data on the client along with limitations
    on data size. It however introduces the issue of session data
    availability when requests are serviced by more than one server
    process.
    
    Multi-process session data availability
    ---------------------------------------
    
    Apache (and other web servers) fork child processes to handle requests
    in parallel. Also web servers may be deployed in a farm where requests
    are load balanced in round robin fashion across different nodes. In
    both cases session data cannot be stored in the memory of a server
    process because it is not available to other processes, either sibling
    children of a master server process or server processes on distinct
    nodes.
    
    Typically this is addressed by storing session data in a SQL
    database. When a request is received by a server process containing a
    session ID in it's cookie data the session ID is used to perform a SQL
    query and the resulting data is then attached to the request as it
    proceeds through the request processing pipeline. This of course
    introduces coherency issues.
    
    For IPA the introduction of a SQL database dependency is undesired and
    should be avoided.
    
    Session data may also be shared by independent processes by storing
    the session data in files.
    
    An alternative solution which has gained considerable popularity
    recently is the use of a fast memory based caching server. Data is
    stored in a single process memory and may be queried and set via a
    light weight protocol using standard socket mechanisms, memcached is
    one example. A typical use is to optimize SQL queries by storing a SQL
    result in shared memory cache avoiding the more expensive SQL
    operation. But the memory cache has distinct advantages in non-SQL
    situations as well.
    
    Possible implementations for use by IPA
    =======================================
    
    Apache Sessions
    ---------------
    
    Apache has 2.3 has implemented session support via these modules:
    
      mod_session
        Overarching session support based on cookies.
    
        See: http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session.html
    
      mod_session_cookie
        Stores session data in the client.
    
        See: http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session_cookie.html
    
      mod_session_crypto
        Encrypts session data for security. Encryption key is shared
        configuration parameter visible to all Apache processes and is
        stored in a configuration file.
    
        See: http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session_crypto.html
    
      mod_session_dbd
        Stores session data in a SQL database permitting multiple
        processes to access and share the same session data.
    
        See: http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session_dbd.html
    
    Issues with Apache sessions
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
    Although Apache has implemented generic session support and Apache is
    our web server of preference it nonetheless introduces issues for IPA.
    
      * Session support is only available in httpd >= 2.3 which at the
        time of this writing is currently only available as a Beta release
        from upstream. We currently only ship httpd 2.2, the same is true
        for other distributions.
    
      * We could package and ship the sessions modules as a temporary
        package in httpd 2.2 environments. But this has the following
        consequences:
    
          - The code has to be backported. the module API has changed
            slightly between httpd 2.2 and 2.3. The backporting is not
            terribly difficult and a proof of concept has been
            implemented.
    
          - We would then be on the hook to package and maintain a special
            case Apache package. This is maintenance burden as well as a
            distribution packaging burden. Both of which would be best
            avoided if possible.
    
      * The design of the Apache session modules is such that they can
        only be manipulated by other Apache modules. The ability of
        consumers of the session data to control the session data is
        simplistic, constrained and static during the period the request
        is processed. Request handlers which are not native Apache modules
        (e.g. IPA via WSGI) can only examine the session data
        via request headers and reset it in response headers.
    
      * Shared session data is available exclusively via SQL.
    
    However using the 2.3 Apache session modules would give us robust
    session support implemented in C based on standardized Apache
    interfaces which are widely used.
    
    Python Web Frameworks
    ---------------------
    
    Virtually every Python web framework supports cookie based sessions,
    e.g. Django, Twisted, Zope, Turbogears etc. Early on in IPA we decided
    to avoid the use of these frameworks. Trying to pull in just one part
    of these frameworks just to get session support would be problematic
    because the code does not function outside it's framework.
    
    IPA implemented sessions
    ------------------------
    
    Originally it was believed the path of least effort was to utilize
    existing session support, most likely what would be provided by
    Apache. However there are enough basic modular components available in
    native Python and other standard packages it should be possible to
    provide session support meeting the aforementioned goals with a modest
    implementation effort. Because we're leveraging existing components
    the implementation difficulties are subsumed by other components which
    have already been field proven and have community support. This is a
    smart strategy.
    
    Proposed Solution
    =================
    
    Our interface to the web server is via WSGI which invokes a callback
    per request passing us an environmental context for the request. For
    this discussion we'll name the WSGI callback "application()", a
    conventional name in WSGI parlance.
    
    Shared session data will be handled by memcached. We will create one
    instance of memcached on each server node dedicated to IPA
    exclusively. Communication with memcached will be via a UNIX socket
    located in the file system under /var/run/ipa_memcached. It will be
    protected by file permissions and optionally SELinux policy.
    
    In application() we examine the request cookies and if there is an IPA
    session cookie with a session ID we retrieve the session data from our
    memcached instance.
    
    The session data will be a Python dict. IPA components will read or
    write their session information by using a pre-agreed upon name
    (e.g. key) in the dict. This is a very flexible system and consistent
    with how we pass data in most parts of IPA.
    
    If the session data is not available an empty session data dict will
    be created.
    
    How does this session data travel with the request in the IPA
    pipeline? In IPA we use the HTTP request/response to implement RPC. In
    application() we convert the request into a procedure call passing it
    arguments derived from the HTTP request. The passed parameters are
    specific to the RPC method being invoked. The context the RPC call is
    executing in is not passed as an RPC parameter.
    
    How would the contextual information such as session data be bound to
    the request and hence the RPC call?
    
    In IPA when a RPC invocation is being prepared from a request we
    recognize this will only ever be processed serially by one Python
    thread. A thread local dict called "context" is allocated for each
    thread. The context dict is cleared in between requests (e.g. RPC method
    invocations). The per-thread context dict is populated during the
    lifetime of the request and is used as a global data structure unique to
    the request that various IPA component can read from and write to with
    the assurance the data is unique to the current request and/or method
    call.
    
    The session data dict will be written into the context dict under the
    session key before the RPC method begins execution. Thus session data
    can be read and written by any IPA component by accessing
    ``context.session``.
    
    When the RPC method finishes execution the session data bound to the
    request/method is retrieved from the context and written back to the
    memcached instance. The session ID is set in the response sent back to
    the client in the ``Set-Cookie`` header along with the flags
    controlling it's usage.
    
    Issues and details
    ------------------
    
    IPA code cannot depend on session data being present, however it
    should always update session data with the hope it will be available
    in the future. Session data may not be available because:
    
      * This is the first request from the user and no session data has
        been created yet.
    
      * The user may have cookies disabled.
    
      * The session data may have been flushed. memcached operates with
        a fixed memory allocation and will flush entries on a LRU basis,
        like with any cache there is no guarantee of persistence.
    
        Also we may have have deliberately expired or deleted session
        data, see below.
    
    Cookie manipulation is done via the standard Python Cookie module.
    
    Session cookies will be set to only persist as long as the browser has
    the session open. They will be tagged so the browser only returns
    the session ID on SSL secured HTTP requests. They will not be visible
    to Javascript in the browser.
    
    Session ID's will be created by using 48 bits of random data and
    converted to 12 hexadecimal digits. Newly generated session ID's will
    be checked for prior existence to handle the unlikely case the random
    number repeats.
    
    memcached will have significantly higher performance than a SQL or file
    based storage solution. Communication is effectively though a pipe
    (UNIX socket) using a very simple protocol and the data is held
    entirely in process memory. memcached also scales easily, it is easy
    to add more memcached processes and distribute the load across them.
    At this point in time we don't anticipate the need for this.
    
    A very nice feature of the Python memcached module is that when a data
    item is written to the cache it is done with standard Python pickling
    (pickling is a standard Python mechanism to marshal and unmarshal
    Python objects). We adopt the convention the object written to cache
    will be a dict to meet our internal data handling conventions. The
    pickling code will recursively handle nested objects in the dict. Thus
    we gain a lot of flexibility using standard Python data structures to
    store and retrieve our session data without having to author and debug
    code to marshal and unmarshal the data if some other storage mechanism
    had been used. This is a significant implementation win. Of course
    some common sense limitations need to observed when deciding on what
    is written to the session cache keeping in mind the data is shared
    between processes and it should not be excessively large (a
    configurable option)
    
    We can set an expiration on memcached entries. We may elect to do that
    to force session data to be refreshed periodically. For example we may
    wish the client to present fresh credentials on a periodic basis even
    if the cached credentials are otherwise within their validity period.
    
    We can explicitly delete session data if for some reason we believe it
    is stale, invalid or compromised.
    
    memcached also gives us certain facilities to prevent race conditions
    between different processes utilizing the cache. For example you can
    check of the entry has been modified since you last read it or use CAS
    (Check And Set) semantics. What has to be protected in terms of cache
    coherency will likely have to be determined as the session support is
    utilized and different data items are added to the cache. This is very
    much data and context specific. Fortunately memcached operations are
    atomic.
    
    Controlling the memcached process
    ---------------------------------
    
    We need a mechanism to start the memcached process and secure it so
    that only IPA components can access it.
    
    Although memcached ships with both an initscript and systemd unit
    files those are for generic instances. We want a memcached instance
    dedicated exclusively to IPA usage. To accomplish this we would install
    a systemd unit file or an SysV initscript to control the IPA specific
    memcached service. ipactl would be extended to know about this
    additional service. systemd's cgroup facility would give us additional
    mechanisms to integrate the IPA memcached service within a larger IPA
    process group.
    
    Protecting the memcached data would be done via file permissions (and
    optionally SELinux policy) on the UNIX domain socket. Although recent
    implementations of memcached support authentication via SASL this
    introduces a performance and complexity burden not warranted when
    cached is dedicated to our exclusive use and access controlled by OS
    mechanisms.
    
    Conventionally daemons are protected by assigning a system uid and/or
    gid to the daemon. A daemon launched by root will drop it's privileges
    by assuming the effective uid:gid assigned to it. File system access
    is controlled by the OS via the effective identity and SELinux policy
    can be crafted based on the identity. Thus the memcached UNIX socket
    would be protected by having it owned by a specific system user and/or
    membership in a restricted system group (discounting for the moment
    SELinux).
    
    Unfortunately we currently do not have an IPA system uid whose
    identity our processes operate under nor do we have an IPA system
    group. IPA does manage a collection of related processes (daemons) and
    historically each has been assigned their own uid. When these
    unrelated processes communicate they mutually authenticate via other
    mechanisms. We do not have much of a history of using shared file
    system objects across identities. When file objects are created they
    are typically assigned the identity of daemon needing to access the
    object and are not accessed by other daemons, or they carry root
    identity.
    
    When our WSGI application runs in Apache it is run as a WSGI
    daemon. This means when Apache starts up it forks off WSGI processes
    for us and we are independent of other Apache processes. When WSGI is
    run in this mode there is the ability to set the uid:gid of the WSGI
    process hosting us, however we currently do not take advantage of this
    option. WSGI can be run in other modes as well, only in daemon mode
    can the uid:gid be independently set from the rest of Apache. All
    processes started by Apache can be set to a common uid:gid specified
    in the global Apache configuration, by default it's
    apache:apache. Thus when our IPA code executes it is running as
    apache:apache.
    
    To protect our memcached UNIX socket we can do one of two things:
    
    1. Assign it's uid:gid as apache:apache. This would limit access to
       our cache only to processes running under httpd. It's somewhat
       restricted but far from ideal. Any code running in the web server
       could potentially access our cache. It's difficult to control what the
       web server runs and admins may not understand the consequences of
       configuring httpd to serve other things besides IPA.
    
    2. Create an IPA specific uid:gid, for example ipa:ipa. We then configure
       our WSGI application to run as the ipa:ipa user and group. We also
       configure our memcached instance to run as the ipa:ipa user and
       group. In this configuration we are now fully protected, only our WSGI
       code can read & write to our memcached UNIX socket.
    
    However there may be unforeseen issues by converting our code to run as
    something other than apache:apache. This would require some
    investigation and testing.
    
    IPA is dependent on other system daemons, specifically Directory
    Server (ds) and Certificate Server (cs). Currently we configure ds to
    run under the dirsrv:dirsrv user and group, an identity of our
    creation. We allow cs to default to it's pkiuser:pkiuser user and
    group. Should these other cooperating daemons also run under the
    common ipa:ipa user and group identities? At first blush there would
    seem to be an advantage to coalescing all process identities under a
    common IPA user and group identity. However these other processes do
    not depend on user and group permissions when working with external
    agents, processes, etc. Rather they are designed to be stand-alone
    network services which authenticate their clients via other
    mechanisms. They do depend on user and group permission to manage
    their own file system objects. If somehow the ipa user and/or group
    were compromised or malicious code somehow executed under the ipa
    identity there would be an advantage in having the cooperating
    processes cordoned off under their own identities providing one extra
    layer of protection. (Note, these cooperating daemons may not even be
    co-located on the same node in which case the issue is moot)
    
    The UNIX socket behavior (ldapi) with Directory Server is as follows:
    
      * The socket ownership is: root:root
    
      * The socket permissions are: 0666
    
      * When connecting via ldapi you must authenticate as you would
        normally with a TCP socket, except ...
    
      * If autobind is enabled and the uid:gid is available via
        SO_PEERCRED and the uid:gid can be found in the set of users known
        to the Directory Server then that connection will be bound as that
        user.
    
      * Otherwise an anonymous bind will occur.
    
    memcached UNIX socket behavior is as follows:
    
      * memcached can be invoked with a user argument, no group may be
        specified. The effective uid is the uid of the user argument and
        the effective gid is the primary group of the user, let's call
        this euid:egid
    
      * The socket ownership is: euid:egid
    
      * The socket permissions are 0700 by default, but this can be
        modified by the -a mask command line arg which sets the umask
        (defaults to 0700).
    
    Overview of authentication in IPA
    =================================
    
    This describes how we currently authenticate and how we plan to
    improve authentication performance. First some definitions.
    
    There are 4 major players:
    
      1. client
      2. mod_auth_kerb (in Apache process)
      3. wsgi handler (in IPA wsgi python process)
      4. ds (directory server)
    
    There are several resources:
    
      1. /ipa/ui (unprotected, web UI static resources)
      2. /ipa/xml (protected, xmlrpc RPC used by command line clients)
      3. /ipa/json (protected, json RPC used by javascript in web UI)
      4. ds (protected, wsgi acts as proxy, our LDAP server)
    
    Current Model
    -------------
    
    This describes how things work in our current system for the web UI.
    
      1. Client requests /ipa/ui, this is unprotected, is static and
         contains no sensitive information. Apache replies with html and
         javascript. The javascript requests /ipa/json.
    
      2. Client sends post to /ipa/json.
    
      3. mod_auth_kerb is configured to protect /ipa/json, replies 401
         authenticate negotiate.
    
      4. Client resends with credentials
    
      5. mod_auth_kerb validates credentials
    
         a. if invalid replies 403 access denied (stops here)
    
         b. if valid creates temporary ccache, adds KRB5CCNAME to request
            headers
    
      6. Request passed to wsgi handler
    
         a. validates request, KRB5CCNAME must be present, referrer, etc.
    
         b. ccache saved and used to bind to ds
    
         c. routes to specified RPC handler.
    
      7. wsgi handler replies to client
    
    Proposed new session based optimization
    ---------------------------------------
    
    The round trip negotiate and credential validation in steps 3,4,5 is
    expensive. This can be avoided if we can cache the client
    credentials. With client sessions we can store the client credentials
    in the session bound to the client.
    
    A few notes about the session implementation.
    
      * based on session cookies, cookies must be enabled
    
      * session cookie is secure, only passed on secure connections, only
        passed to our URL resource, never visible to client javascript
        etc.
    
      * session cookie has a session id which is used by wsgi handler to
        retrieve client session data from shared multi-process cache.
    
    Changes to Apache's resource protection
    ---------------------------------------
    
      * /ipa/json is no longer protected by mod_auth_kerb. This is
        necessary to avoid the negotiate expense in steps 3,4,5
        above. Instead the /ipa/json resource will be protected in our wsgi
        handler via the session cookie.
    
      * A new protected URI is introduced, /ipa/login. This resource
        does no serve any data, it is used exclusively for authentication.
    
    The new sequence is:
    
      1. Client requests /ipa/ui, this is unprotected. Apache replies with
         html and javascript. The javascript requests /ipa/json.
    
      2. Client sends post to /ipa/json, which is unprotected.
    
      3. wsgi handler obtains session data from session cookie.
    
         a. if ccache is present in session data and is valid
    
            - request is further validated
    
            - ccache is established for bind to ds
    
            - request is routed to RPC handler
    
            - wsgi handler eventually replies to client
    
         b. if ccache is not present or not valid processing continues ...
    
      4. wsgi handler replies with 401 Unauthorized
    
      5. client sends request to /ipa/login to obtain session credentials
    
      6. mod_auth_kerb replies 401 negotiate on /ipa/login
    
      7. client sends credentials to /ipa/login
    
      8. mod_auth_kerb validates credentials
    
         a. if valid
    
            - mod_auth_kerb permits access to /ipa/login. wsgi handler is
              invoked and does the following:
    
              * establishes session for client
    
              * retrieves the ccache from KRB5CCNAME and stores it
    
         a. if invalid
    
            - mod_auth_kerb sends 403 access denied (processing stops)
    
      9. client now posts the same data again to /ipa/json including
         session cookie. Processing repeats starting at step 2 and since
         the session data now contains a valid ccache step 3a executes, a
         successful reply is sent to client.
    
    Command line client using xmlrpc
    --------------------------------
    
    The above describes the web UI utilizing the json RPC mechanism. The
    IPA command line tools utilize a xmlrpc RPC mechanism on the same
    HTTP server. Access to the xmlrpc is via the /ipa/xml URI. The json
    and xmlrpc API's are the same, they differ only on how their procedure
    calls are marshalled and unmarshalled.
    
    Under the new scheme /ipa/xml will continue to be Kerberos protected
    at all times. Apache's mod_auth_kerb will continue to require the
    client provides valid Kerberos credentials.
    
    When the WSGI handler routes to /ipa/xml the Kerberos credentials will
    be extracted from the KRB5CCNAME environment variable as provided by
    mod_auth_kerb. Everything else remains the same.
uk: 
    Підтримка сеансів у IPA
    John Dennis <jdennis@redhat.com>
    
    Мета
    =====
    
    Забезпечити кешування даних сеансів окремих користувачів протягом
    часу між послідовними запитами. Бажані можливості:
    
    * Безпроблемна інтеграція із мінімальним впливом на наявну інфраструктуру.
    
    * Забезпечення максимального захисту із одночасним збереженням прийнятної
      швидкодії.
    
    * Забезпечення можливості відкликання сеансів (витирання даних).
    
    * Гнучкість і простота у використанні для розробників.
    
    * Максимальне використання наявних технологій і коду для
      запобігання потребі у повторній розробці, зайвій витарні часу та
      для того, щоб скористатися стабільністю випробуваних компонентів,
      які широкого використовуються спільнотою вільного програмного забезпечення.
    
    * Підтримка роботи із декількома незалежними процесами, які спільно
      використовують дані сеансу.
    
    * Система має працювати належним чином як із даними сеансу, так і без них.
    
    * Висока швидкодія системи.
    
    * Не повинно бути прив’язки до певних серверів або програм для перегляду. Має
      бути забезпечено інтеграцію із вибраною нами моделлю WSGI.
    
    Проблеми
    ======
    
    Куки
    -------
    
    Більшість реалізацій сеансів засновано на використанні кук. У кук є
    декілька невиправних недоліків.
    
    * Користувач може вимкнути куки.
    
    * Зберігання кук на боці користувача не є безпечним. Цю проблему може
      бути усунено використанням прапорців, які позначають, що кука
      використовується лише у межах з’єднань HTTP із захистом SSL,
      для певних ресурсів мережі та визначенням того, що строк дії куки
      обмежено строком роботи сеансу. У більшості сучасних програм для
      перегляду інтернету ці правила встановлюються примусово.
    
    Де зберігати дані сеансів?
    ----------------------------
    
    Дані сеансів можна зберігати або на боці клієнта, або на боці сервера.
    Якщо зберігати дані сеансів на адресах клієнтів, виникатиме проблема
    із доступністю даних сеансу, якщо запити обслуговуються незалежними
    серверами, оскільки дані сеансу передаються разом із запитом. Це
    може призвести до проблем, пов’язаних із обмеженням на об’єм даних.
    Крім того, зберігання даних на боці клієнта може призвести до
    проблем із доступом до конфіденційних даних. Втім, ці проблеми можна
    усунути шифруванням даних сеансу так, щоб їх можна було розшифрувати
    лише на сервері.
    
    Поширенішим є підхід, за якого дані сеансу прив’язуються до
    унікальної назви, ідентифікатора сеансу. Цей ідентифікатор сеансу
    передається на клієнт, а дані сеансу пов’язуються із ідентифікатором
    сеансу на сервері у пов’язаному із ним сховищі даних. Дані сеансу
    отримуються сервером з використанням ідентифікатора сеансу, коли
    отримує запит. Таким чином усуваються розкриття конфіденційних даних
    сеансу на боці клієнта і обмеження на розмір даних. Втім,
    натомість виникає проблем із доступністю даних сеансу, якщо запити
    обслуговуються декількома процесами на сервері.
    
    Доступність даних сеансу для декількох процесів
    -----------------------------------------------
    
    Apache (та інші вебсервери) відгалужують дочірні процеси для паралельної
    обробки. Крім того, вебсервери може бути розгорнуто у фермі, де
    навантаження від запитів збалансовано у замкнений спосіб шляхом розподілу
    його між вузлами. У обох випадках дані сеансу не можна зберігати у
    пам’яті процесу, оскільки вона недоступна іншим процесам, — дочірнім
    близнюкам основного процесу на сервері або процесам сервера на
    певних вузлах.
    
    Типовим вирішенням цієї проблеми є зберігання даних сеансу у базі
    даних SQL. Коли процес сервера отримує запит, що містить ідентифікатор
    сеансу у своїх даних куки, цей ідентифікатор сеансу використовується
    для створення запиту до бази даних SQL, а результат запиту долучається
    до самого запиту під час передавання його ланцюжком обробки запитів.
    Це, звичайно ж, тягне за собою проблеми із когерентністю даних.
    
    У IPA впровадження залежності від бази даних SQL є небажаним,
    його уникнути.
    
    Дані сеансу також можна надати у спільне використання незалежних
    процесів, якщо зберігати їх у файлах.
    
    Альтернативним вирішенням проблеми, яке набуває значної популярності,
    є використання швидкого сервера кешування у оперативній пам’яті. Дані
    зберігаються у пам’яті одного процесу, щодо них можна надсилати запити,
    їх можна змінювати за допомогою простого протоколу із використанням
    стандартних механізмів роботи із сокетами. Прикладом є memcached.
    Типовим способом використання є оптимізація обробки запитів SQL
    шляхом зберігання результатів запиту SQL у кеші спільного використання
    у оперативній пам’яті, уникаючи витратних дій з базою даних SQL.
    Втім, кеш у пам’яті має значні переваги і у середовищах без SQL.
    
    Можлива реалізація для використання у IPA
    =========================================
    
    Сеанси Apache
    ---------------
    
    У Apache 2.3 підтримку сеансів реалізовано за допомогою таких модулів:
    
      mod_session
        Загальна підтримка сеансів на основі кук.
    
        Див. http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session.html
    
      mod_session_cookie
        Зберігає дані сеансів на боці клієнта.
    
        Див. http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session_cookie.html
    
      mod_session_crypto
        Шифрує дані сеансів для захисту. Ключ шифрування є спільним
        параметром налаштовування, видимим усім процесам Apache, він
        зберігається у файлі налаштувань.
    
        Див. http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session_crypto.html
    
      mod_session_dbd
        Зберігає дані сеансу у базі даних SQL, що надає одночасну
        можливість декільком процесам отримувати доступ і спільно
        використовувати дані сеансу.
    
        Див. http://httpd.apache.org/docs/2.3/mod/mod_session_dbd.html
    
    Проблеми, пов’язані із сеансами у Apache
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    
    Хоча у Apache реалізовано загальну підтримку сеансів, а Apache
    є вебсервером, якому ми надаємо перевагу, він створює проблеми
    у роботі з IPA.
    
      * Підтримкою сеансів можна скористатися лише у httpd >= 2.3, версії,
        яка на час написання цього доступна лише у тестовому випуску
        основної гілки розробки. Поточною ж версією у нашому дистрибутиві
        є httpd 2.2. Те саме стосується і інших дистрибутивів.
    
      * Ми могли б створити пакунки і постачати модулі для роботи з сеансами
        як тимчасові пакунки у середовищах з httpd 2.2, але це матиме такі
        наслідки:
    
          - Доведеться виконувати зворотне портування коду. Програмний
            між версіями httpd 2.2 і 2.3 було змінено. Зворотне
            портування не є таким вже складним — технічну його
            демонстрацію вже реалізовано.
    
          - Нам доведеться пакувати і супроводжувати спеціальний
            пакунок Apache. Маємо супроводжувати код і пакувати його
            для дистрибутивів. Варто було б уникнути обох цих дій,
            якщо це можливо.
    
      * Концепція побудови модулів роботи із сеансами у Apache така, що
        керувати цими модулями можна лише з інших модулів Apache.
        Можливості споживачів даних сеансу з керування даними є дуже
        Спрощеними, обмеженими і статичними на час обробки запиту.
        Обробники запитів, які не є рідними модулями Apache (зокрема
        IPA через WSGI), можуть лише вивчати дані сеансу за допомогою
        Заголовків запитів і скидати ці дані у заголовках відповідей.
    
      * Доступ до даних сеансів спільного використання здійснюється
        лише за допомогою SQL.
    
    Втім, використання модулів роботи із сеансами Apache 2.3 надасть
    нам доступ до надійної підтримки сеансів, реалізованої мовою C
    на основі стандартизованих та широковживаних інтерфейсів Apache.
    
    Веббібліотеки Python
    --------------------
    
    Майже в усіх веббібліотеках Python передбачено підтримку сеансів
    на основі кук. Це, зокрема Django, Twisted, Zope, Turbogears.
    На попередніх етапах розвитку IPA нами було прийнято рішення
    не використовувати ці бібліотеки. Спроби запозичити лише якусь
    частину цих бібліотек призведуть до проблем із працездатністю,
    оскільки код не працюватиме поза своєю бібліотекою.
    
    Сеанси, реалізовані засобами IPA
    --------------------------------
    
    Спочатку нам здавалося, що найпростішим шляхом буде скористатися
    Готовою підтримкою сеансів, найімовірніше тією, яку реалізовано у
    Apache. Втім, виявилося, що існує достатньо багато базових модульних
    компонентів Python та інших стандартних пакунків, щоб виконати
    означені вище вимоги із порівняно незначними затратами на реалізацію.
    Оскільки ми використовуємо наявні компоненти, складнощі із реалізацією
    має бути знівельовано використанням компонентів, які вже перевірено
    і у яких є власна підтримка з боку спільноти. Це доволі зважена
    стратегія.
    
    Пропоноване рішення
    ===================
    
    Наш інтерфейс вебсервера працюватиме за допомогою WSGI, який робитиме
    зворотний виклик для кожного запиту і передаватиме нам контекст
    середовища для запиту. Надалі ми будемо називати зворотній виклик
    WSGI « application()», правильна назва у межах синтаксису WSGI.
    
    Обробку спільних даних сеансів здійснюватиме memcached. Ми створюватимемо
    один екземпляр memcached на кожному вузлі сервера, призначений лише для
    IPA. Обмін даними із memcached здійснюватиметься за допомогою сокета UNIX,
    Розташованого у файловій системі за адресою /var/run/ipa_memcached. Сокет
    буде захищено правами доступу файлової системи і, якщо потрібно, правилом
    SELinux.
    
    У application() ми вивчаємо куки запиту і, якщо маємо куку сеансу IPA
    із ідентифікатором сеансу, отримуємо дані сеансу з нашого екземпляра 
    memcached.
    
    Дані сеансу будуть словником (dict) Python. Компоненти IPA читатимуть або
    записуватимуть свої відомості щодо сеансу шляхом використання попередньо
    узгодженої назви (наприклад ключа) у dict. Це дуже гнучка системи, яка є
    сумісною із тим, як ми передаємо дані у більшості частин IPA.
    
    Якщо дані сеансу недоступні, буде створено порожній словник даних сеансу.
    
    How does this session data travel with the request in the IPA
    pipeline? In IPA we use the HTTP request/response to implement RPC. In
    application() we convert the request into a procedure call passing it
    arguments derived from the HTTP request. The passed parameters are
    specific to the RPC method being invoked. The context the RPC call is
    executing in is not passed as an RPC parameter.
    
    How would the contextual information such as session data be bound to
    the request and hence the RPC call?
    
    In IPA when a RPC invocation is being prepared from a request we
    recognize this will only ever be processed serially by one Python
    thread. A thread local dict called "context" is allocated for each
    thread. The context dict is cleared in between requests (e.g. RPC method
    invocations). The per-thread context dict is populated during the
    lifetime of the request and is used as a global data structure unique to
    the request that various IPA component can read from and write to with
    the assurance the data is unique to the current request and/or method
    call.
    
    The session data dict will be written into the context dict under the
    session key before the RPC method begins execution. Thus session data
    can be read and written by any IPA component by accessing
    ``context.session``.
    
    When the RPC method finishes execution the session data bound to the
    request/method is retrieved from the context and written back to the
    memcached instance. The session ID is set in the response sent back to
    the client in the ``Set-Cookie`` header along with the flags
    controlling it's usage.
    
    Проблеми і подробиці
    --------------------
    
    IPA code cannot depend on session data being present, however it
    should always update session data with the hope it will be available
    in the future. Session data may not be available because:
    
      * This is the first request from the user and no session data has
        been created yet.
    
      * The user may have cookies disabled.
    
      * The session data may have been flushed. memcached operates with
        a fixed memory allocation and will flush entries on a LRU basis,
        like with any cache there is no guarantee of persistence.
    
        Also we may have have deliberately expired or deleted session
        data, see below.
    
    Cookie manipulation is done via the standard Python Cookie module.
    
    Session cookies will be set to only persist as long as the browser has
    the session open. They will be tagged so the browser only returns
    the session ID on SSL secured HTTP requests. They will not be visible
    to Javascript in the browser.
    
    Session ID's will be created by using 48 bits of random data and
    converted to 12 hexadecimal digits. Newly generated session ID's will
    be checked for prior existence to handle the unlikely case the random
    number repeats.
    
    memcached will have significantly higher performance than a SQL or file
    based storage solution. Communication is effectively though a pipe
    (UNIX socket) using a very simple protocol and the data is held
    entirely in process memory. memcached also scales easily, it is easy
    to add more memcached processes and distribute the load across them.
    At this point in time we don't anticipate the need for this.
    
    A very nice feature of the Python memcached module is that when a data
    item is written to the cache it is done with standard Python pickling
    (pickling is a standard Python mechanism to marshal and unmarshal
    Python objects). We adopt the convention the object written to cache
    will be a dict to meet our internal data handling conventions. The
    pickling code will recursively handle nested objects in the dict. Thus
    we gain a lot of flexibility using standard Python data structures to
    store and retrieve our session data without having to author and debug
    code to marshal and unmarshal the data if some other storage mechanism
    had been used. This is a significant implementation win. Of course
    some common sense limitations need to observed when deciding on what
    is written to the session cache keeping in mind the data is shared
    between processes and it should not be excessively large (a
    configurable option)
    
    We can set an expiration on memcached entries. We may elect to do that
    to force session data to be refreshed periodically. For example we may
    wish the client to present fresh credentials on a periodic basis even
    if the cached credentials are otherwise within their validity period.
    
    We can explicitly delete session data if for some reason we believe it
    is stale, invalid or compromised.
    
    memcached also gives us certain facilities to prevent race conditions
    between different processes utilizing the cache. For example you can
    check of the entry has been modified since you last read it or use CAS
    (Check And Set) semantics. What has to be protected in terms of cache
    coherency will likely have to be determined as the session support is
    utilized and different data items are added to the cache. This is very
    much data and context specific. Fortunately memcached operations are
    atomic.
    
    Контроль за процесом memcached
    ------------------------------
    
    We need a mechanism to start the memcached process and secure it so
    that only IPA components can access it.
    
    Although memcached ships with both an initscript and systemd unit
    files those are for generic instances. We want a memcached instance
    dedicated exclusively to IPA usage. To accomplish this we would install
    a systemd unit file or an SysV initscript to control the IPA specific
    memcached service. ipactl would be extended to know about this
    additional service. systemd's cgroup facility would give us additional
    mechanisms to integrate the IPA memcached service within a larger IPA
    process group.
    
    Protecting the memcached data would be done via file permissions (and
    optionally SELinux policy) on the UNIX domain socket. Although recent
    implementations of memcached support authentication via SASL this
    introduces a performance and complexity burden not warranted when
    cached is dedicated to our exclusive use and access controlled by OS
    mechanisms.
    
    Conventionally daemons are protected by assigning a system uid and/or
    gid to the daemon. A daemon launched by root will drop it's privileges
    by assuming the effective uid:gid assigned to it. File system access
    is controlled by the OS via the effective identity and SELinux policy
    can be crafted based on the identity. Thus the memcached UNIX socket
    would be protected by having it owned by a specific system user and/or
    membership in a restricted system group (discounting for the moment
    SELinux).
    
    Unfortunately we currently do not have an IPA system uid whose
    identity our processes operate under nor do we have an IPA system
    group. IPA does manage a collection of related processes (daemons) and
    historically each has been assigned their own uid. When these
    unrelated processes communicate they mutually authenticate via other
    mechanisms. We do not have much of a history of using shared file
    system objects across identities. When file objects are created they
    are typically assigned the identity of daemon needing to access the
    object and are not accessed by other daemons, or they carry root
    identity.
    
    When our WSGI application runs in Apache it is run as a WSGI
    daemon. This means when Apache starts up it forks off WSGI processes
    for us and we are independent of other Apache processes. When WSGI is
    run in this mode there is the ability to set the uid:gid of the WSGI
    process hosting us, however we currently do not take advantage of this
    option. WSGI can be run in other modes as well, only in daemon mode
    can the uid:gid be independently set from the rest of Apache. All
    processes started by Apache can be set to a common uid:gid specified
    in the global Apache configuration, by default it's
    apache:apache. Thus when our IPA code executes it is running as
    apache:apache.
    
    To protect our memcached UNIX socket we can do one of two things:
    
    1. Assign it's uid:gid as apache:apache. This would limit access to
       our cache only to processes running under httpd. It's somewhat
       restricted but far from ideal. Any code running in the web server
       could potentially access our cache. It's difficult to control what the
       web server runs and admins may not understand the consequences of
       configuring httpd to serve other things besides IPA.
    
    2. Create an IPA specific uid:gid, for example ipa:ipa. We then configure
       our WSGI application to run as the ipa:ipa user and group. We also
       configure our memcached instance to run as the ipa:ipa user and
       group. In this configuration we are now fully protected, only our WSGI
       code can read & write to our memcached UNIX socket.
    
    However there may be unforeseen issues by converting our code to run as
    something other than apache:apache. This would require some
    investigation and testing.
    
    IPA is dependent on other system daemons, specifically Directory
    Server (ds) and Certificate Server (cs). Currently we configure ds to
    run under the dirsrv:dirsrv user and group, an identity of our
    creation. We allow cs to default to it's pkiuser:pkiuser user and
    group. Should these other cooperating daemons also run under the
    common ipa:ipa user and group identities? At first blush there would
    seem to be an advantage to coalescing all process identities under a
    common IPA user and group identity. However these other processes do
    not depend on user and group permissions when working with external
    agents, processes, etc. Rather they are designed to be stand-alone
    network services which authenticate their clients via other
    mechanisms. They do depend on user and group permission to manage
    their own file system objects. If somehow the ipa user and/or group
    were compromised or malicious code somehow executed under the ipa
    identity there would be an advantage in having the cooperating
    processes cordoned off under their own identities providing one extra
    layer of protection. (Note, these cooperating daemons may not even be
    co-located on the same node in which case the issue is moot)
    
    The UNIX socket behavior (ldapi) with Directory Server is as follows:
    
      * Власник сокета: root:root
    
      * Права доступу до сокета: 0666
    
      * When connecting via ldapi you must authenticate as you would
        normally with a TCP socket, except ...
    
      * If autobind is enabled and the uid:gid is available via
        SO_PEERCRED and the uid:gid can be found in the set of users known
        to the Directory Server then that connection will be bound as that
        user.
    
      * Otherwise an anonymous bind will occur.
    
    memcached UNIX socket behavior is as follows:
    
      * memcached can be invoked with a user argument, no group may be
        specified. The effective uid is the uid of the user argument and
        the effective gid is the primary group of the user, let's call
        this euid:egid
    
      * The socket ownership is: euid:egid
    
      * The socket permissions are 0700 by default, but this can be
        modified by the -a mask command line arg which sets the umask
        (defaults to 0700).
    
    Огляд розпізнавання у IPA
    =========================
    
    This describes how we currently authenticate and how we plan to
    improve authentication performance. First some definitions.
    
    Існує 4 основних учасника процесу:
    
      1. клієнт
      2. mod_auth_kerb (у процесі Apache)
      3. wsgi handler (у процесі wsgi pyhon IPA)
      4. ds (сервер каталогів)
    
    Існує декілька ресурсів:
    
      1. /ipa/ui (unprotected, web UI static resources)
      2. /ipa/xml (protected, xmlrpc RPC used by command line clients)
      3. /ipa/json (protected, json RPC used by javascript in web UI)
      4. ds (protected, wsgi acts as proxy, our LDAP server)
    
    Поточна модель
    --------------
    
    This describes how things work in our current system for the web UI.
    
      1. Client requests /ipa/ui, this is unprotected, is static and
         contains no sensitive information. Apache replies with html and
         javascript. The javascript requests /ipa/json.
    
      2. Client sends post to /ipa/json.
    
      3. mod_auth_kerb is configured to protect /ipa/json, replies 401
         authenticate negotiate.
    
      4. Client resends with credentials
    
      5. mod_auth_kerb validates credentials
    
         a. if invalid replies 403 access denied (stops here)
    
         b. if valid creates temporary ccache, adds KRB5CCNAME to request
            headers
    
      6. Request passed to wsgi handler
    
         a. validates request, KRB5CCNAME must be present, referrer, etc.
    
         b. ccache saved and used to bind to ds
    
         c. routes to specified RPC handler.
    
      7. wsgi handler replies to client
    
    Пропонована нова оптимізація на основі сеансів
    ----------------------------------------------
    
    The round trip negotiate and credential validation in steps 3,4,5 is
    expensive. This can be avoided if we can cache the client
    credentials. With client sessions we can store the client credentials
    in the session bound to the client.
    
    A few notes about the session implementation.
    
      * based on session cookies, cookies must be enabled
    
      * session cookie is secure, only passed on secure connections, only
        passed to our URL resource, never visible to client javascript
        etc.
    
      * session cookie has a session id which is used by wsgi handler to
        retrieve client session data from shared multi-process cache.
    
    Зміни у захисті ресурсів Apache
    -------------------------------
    
      * /ipa/json is no longer protected by mod_auth_kerb. This is
        necessary to avoid the negotiate expense in steps 3,4,5
        above. Instead the /ipa/json resource will be protected in our wsgi
        handler via the session cookie.
    
      * A new protected URI is introduced, /ipa/login. This resource
        does no serve any data, it is used exclusively for authentication.
    
    Нова послідовність дій:
    
      1. Client requests /ipa/ui, this is unprotected. Apache replies with
         html and javascript. The javascript requests /ipa/json.
    
      2. Client sends post to /ipa/json, which is unprotected.
    
      3. wsgi handler obtains session data from session cookie.
    
         a. if ccache is present in session data and is valid
    
            - request is further validated
    
            - ccache is established for bind to ds
    
            - request is routed to RPC handler
    
            - wsgi handler eventually replies to client
    
         b. if ccache is not present or not valid processing continues ...
    
      4. wsgi handler replies with 401 Unauthorized
    
      5. client sends request to /ipa/login to obtain session credentials
    
      6. mod_auth_kerb replies 401 negotiate on /ipa/login
    
      7. client sends credentials to /ipa/login
    
      8. mod_auth_kerb validates credentials
    
         a. if valid
    
            - mod_auth_kerb permits access to /ipa/login. wsgi handler is
              invoked and does the following:
    
              * establishes session for client
    
              * retrieves the ccache from KRB5CCNAME and stores it
    
         a. if invalid
    
            - mod_auth_kerb sends 403 access denied (processing stops)
    
      9. client now posts the same data again to /ipa/json including
         session cookie. Processing repeats starting at step 2 and since
         the session data now contains a valid ccache step 3a executes, a
         successful reply is sent to client.
    
    Клієнт командного рядка з використанням xmlrpc
    ----------------------------------------------
    
    Вище описано вебінтерфейс користувача із використанням механізму RPC
    json. Інструменти командного рядка IPA використовують механізм RPC
    xmlrpc на тому самому сервері HTTP. Доступ до xmlrpc здійснюється
    через адресу /ipa/xml. Програмний інтерфейс json та xmlrpc є
    є однаковим, відмінність полягає лише у побудові і розбиранні їхніх
    викликів процедур.
    
    У межах нової схеми /ipa/xml увесь час захищатиметься Kerberos.
    mod_auth_kerb з Apache продовжуватиме вимагати від клієнта
    надання чинних реєстраційних даних Kerberos.
    
    Коли обробник WSGI пере спрямовуватиметься до /ipa/xml, реєстраційні
    дані Kerberos видобуватимуться зі змінної середовища KRB5CCNAME,
    за вміст якої відповідає mod_auth_kerb. Усе інше залишається тим самим.

en: RPC command used to log the current user out of their session.
uk: Команда RPC, яка використовується для завершення сеансу поточного користувача.

en: 
    Sudo Commands
    
    Commands used as building blocks for sudo
    
    EXAMPLES:
    
     Create a new command
       ipa sudocmd-add --desc='For reading log files' /usr/bin/less
    
     Remove a command
       ipa sudocmd-del /usr/bin/less
uk: 
    Команди sudo
    
    Команди, використані як будівельні блоки для sudo
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створення запису команди
       ipa sudocmd-add --desc='Читання файлів журналу' /usr/bin/less
    
     Вилучення команди
       ipa sudocmd-del /usr/bin/less

en: Sudo Command
uk: Команда sudo

en: A description of this command
uk: Опис цієї команди

en: Sudo Command Groups
uk: Групи команд sudo

en: Create new Sudo Command.
uk: Створити запис команди sudo.

en: Delete Sudo Command.
uk: Вилучити запис команди sudo.

en: Search for Sudo Commands.
uk: Знайти команди sudo.

en: Results should contain primary key attribute only ("command")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («command»)

en: Modify Sudo Command.
uk: Змінити команду sudo.

en: Display Sudo Command.
uk: Показати команду sudo.

en: 
    Groups of Sudo Commands
    
    Manage groups of Sudo Commands.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new Sudo Command Group:
       ipa sudocmdgroup-add --desc='administrators commands' admincmds
    
     Remove a Sudo Command Group:
       ipa sudocmdgroup-del admincmds
    
     Manage Sudo Command Group membership, commands:
       ipa sudocmdgroup-add-member --sudocmds=/usr/bin/less --sudocmds=/usr/bin/vim admincmds
    
     Manage Sudo Command Group membership, commands:
       ipa group-remove-member --sudocmds=/usr/bin/less admincmds
    
     Show a Sudo Command Group:
       ipa group-show localadmins
uk: 
    Групи команд sudo
    
    Керування групами команд sudo.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову групу команд sudo:
       ipa sudocmdgroup-add --desc='administrators commands' admincmds
    
     Вилучити групу команд sudo:
       ipa sudocmdgroup-del admincmds
    
     Керування участю групи команд sudo, команди:
       ipa sudocmdgroup-add-member --sudocmds=/usr/bin/less --sudocmds=/usr/bin/vim admincmds
    
     Керування участю групи команд sudo, команди:
       ipa group-remove-member --sudocmds=/usr/bin/less admincmds
    
     Показ групи команд sudo:
       ipa group-show localadmins

en: Sudo Command Group
uk: Група команд sudo

en: Group description
uk: Опис групи

en: Commands
uk: Команди

en: Member Sudo commands
uk: Команди учасника Sudo

en: Create new Sudo Command Group.
uk: Створити групу команд sudo.

en: Add members to Sudo Command Group.
uk: Додати учасників до групи команд sudo.

en: member sudo command
uk: команда учасника sudo

en: sudo commands to add
uk: команди sudo, які слід додати

en: Delete Sudo Command Group.
uk: Вилучити групу команд sudo.

en: Search for Sudo Command Groups.
uk: Шукати групи команд sudo.

en: Results should contain primary key attribute only ("sudocmdgroup-name")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («suydocmdgroup-name»)

en: Modify Sudo Command Group.
uk: Змінити групу команд sudo.

en: Remove members from Sudo Command Group.
uk: Вилучити учасників з групи команд sudo.

en: sudo commands to remove
uk: команди sudo для вилучення

en: Display Sudo Command Group.
uk: Показати групу команд sudo.

en: 
    Users
    
    Manage user entries. All users are POSIX users.
    
    IPA supports a wide range of username formats, but you need to be aware of any
    restrictions that may apply to your particular environment. For example,
    usernames that start with a digit or usernames that exceed a certain length
    may cause problems for some UNIX systems.
    Use 'ipa config-mod' to change the username format allowed by IPA tools.
    
    Disabling a user account prevents that user from obtaining new Kerberos
    credentials. It does not invalidate any credentials that have already
    been issued.
    
    Password management is not a part of this module. For more information
    about this topic please see: ipa help passwd
    
    Account lockout on password failure happens per IPA master. The user-status
    command can be used to identify which master the user is locked out on.
    It is on that master the administrator must unlock the user.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new user:
       ipa user-add --first=Tim --last=User --password tuser1
    
     Find all users whose entries include the string "Tim":
       ipa user-find Tim
    
     Find all users with "Tim" as the first name:
       ipa user-find --first=Tim
    
     Disable a user account:
       ipa user-disable tuser1
    
     Enable a user account:
       ipa user-enable tuser1
    
     Delete a user:
       ipa user-del tuser1
uk: 
    Користувачі
    
    Керування записами користувачів. Всі користувачі є користувачами POSIX.
    
    У IPA передбачено підтримку широкого діапазону форматів імен
    користувачів, але вам слід враховувати всі обмеження, які накладаються
    вашим робочим середовищем. Наприклад, імена, що починаються з цифри, або
    занадто довгі імена можуть спричинити проблеми у деяких системах UNIX.
    Скористайтеся командою «ipa config-mod» для зміни формату імені
    користувача, яке дозволятиметься інструментами IPA.
    
    Вимикання облікового запису користувача лише заборонить отримання
    користувачами нових реєстраційних даних Kerberos. Всі вже отримані
    реєстраційні дані не втратять своєї чинності.
    
    Керування паролями не є завданням цього модуля. Докладніші дані щодо
    керування паролями можна отримати у відповідь на команду ipa help passwd
    
    Блокування облікового запису виконується окремим основним вузлом IPA.
    Для визначення основного вузла, на якому було заблоковано запис, можна
    скористатися командою user-status. Адміністратор має розблоковувати
    користувача саме на цьому основному вузлі.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нового користувача:
       ipa user-add --first=Ivan --last=Ivanenko --password tuser1
    
     Пошук всіх користувачів, чиї записи містять рядок «Ivan»:
       ipa user-find Ivan
    
     Пошук всіх користувачів з іменем (не прізвищем) «Ivan»:
       ipa user-find --first=Ivan
    
     Вимикання запису користувача:
       ipa user-disable tuser1
    
     Вмикання запису користувача:
       ipa user-enable tuser1
    
     Вилучення запису користувача:
       ipa user-del tuser1

en: First name
uk: Ім'я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Full name
uk: Повне ім’я

en: Display name
uk: Екранне ім'я

en: Initials
uk: Ініціали

en: Kerberos principal
uk: Реєстраційний запис Kerberos

en: Kerberos principal expiration
uk: Завершення строку дії реєстраційного запису Kerberos

en: Email address
uk: Адреса ел. пошти

en: Prompt to set the user password
uk: Надіслати запит щодо встановлення пароля користувача

en: Generate a random user password
uk: Створити випадковий пароль для користувача

en: User ID Number (system will assign one if not provided)
uk: Ідентифікаційний номер користувача (система призначить його, якщо не буде вказано)

en: Street address
uk: Вулиця і будинок

en: City
uk: Місто

en: State/Province
uk: Область/провінція

en: ZIP
uk: Індекс

en: Telephone Number
uk: Номер телефону

en: Mobile Telephone Number
uk: Номер мобільного телефону

en: Pager Number
uk: Номер пейджера

en: Fax Number
uk: Номер факсу

en: Org. Unit
uk: Підрозділ

en: Job Title
uk: Посада

en: Manager
uk: Керівник

en: Car License
uk: Водійська ліцензія

en: Account disabled
uk: Обліковий запис вимкнено

en: User authentication types
uk: Типи розпізнавання користувачів

en: Types of supported user authentication
uk: Типи підтримуваного розпізнавання користувачів

en: User category (semantics placed on this attribute are for local interpretation)
uk: Категорія вузлів (семантику цього атрибуту призначено для локальної обробки)

en: RADIUS proxy configuration
uk: Налаштування проксі RADIUS

en: RADIUS proxy username
uk: Ім’я користувача проксі-сервера RADIUS

en: Department Number
uk: Номер відділу

en: Employee Number
uk: Номер працівника

en: Employee Type
uk: Тип працівника

en: Preferred Language
uk: Бажана мова

en: Member of groups
uk: Групи «member of»

en: Indirect Member of group
uk: Опосередкована група «member of»

en: Kerberos keys available
uk: Доступні ключі Kerberos

en: Add a new user.
uk: Додати нового користувача.

en: Don't create user private group
uk: Не створювати закриту групу користувача

en: Delete a user.
uk: Вилучити користувача.

en: Disable a user account.
uk: Вимкнути обліковий запис користувача.

en: Enable a user account.
uk: Увімкнути обліковий запис користувача.

en: Search for users.
uk: Шукати користувачів.

en: Display user record for current Kerberos principal
uk: Показати запис користувача для поточного реєстраційного запису Kerberos

en: Results should contain primary key attribute only ("login")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («login»)

en: Search for users with these member of groups.
uk: Шукати користувачів з вказаними групами участі.

en: Search for users without these member of groups.
uk: Шукати користувачів без вказаних груп участі.

en: Search for users with these member of netgroups.
uk: Шукати користувачів із вказаними мережевими групами участі.

en: Search for users without these member of netgroups.
uk: Шукати користувачів без вказаних мережевих груп участі.

en: Search for users with these member of roles.
uk: Шукати користувачів із вказаними ролями участі.

en: Search for users without these member of roles.
uk: Шукати користувачів без вказаних ролей участі.

en: Search for users with these member of HBAC rules.
uk: Шукати користувачів із цими правилами HBAC участі.

en: Search for users without these member of HBAC rules.
uk: Шукати користувачів без цих правил HBAC участі.

en: Search for users with these member of sudo rules.
uk: Шукати користувачів із цими правилами sudo участі.

en: Search for users without these member of sudo rules.
uk: Шукати користувачів без цих правил sudo участі.

en: Modify a user.
uk: Змінити параметри користувача.

en: Rename the user object
uk: Перейменувати об’єкт користувача

en: Display information about a user.
uk: Показати дані щодо користувача.

en: 
    Lockout status of a user account
    
        An account may become locked if the password is entered incorrectly too
        many times within a specific time period as controlled by password
        policy. A locked account is a temporary condition and may be unlocked by
        an administrator.
    
        This connects to each IPA master and displays the lockout status on
        each one.
    
        To determine whether an account is locked on a given server you need
        to compare the number of failed logins and the time of the last failure.
        For an account to be locked it must exceed the maxfail failures within
        the failinterval duration as specified in the password policy associated
        with the user.
    
        The failed login counter is modified only when a user attempts a log in
        so it is possible that an account may appear locked but the last failed
        login attempt is older than the lockouttime of the password policy. This
        means that the user may attempt a login again.
uk: 
    Стан блокування облікового запису користувача
    
        Обліковий запис може бути заблоковано, якщо введено неправильний пароль
        забагато разів протягом певного проміжку часу, який визначається правилами
        роботи з паролями. Блокування облікового запису є тимчасовим станом, його
        може бути розблоковано адміністратором.
    
        Ця програма з’єднується з кожним основним вузлом IPA і показує стан
        блокування на кожному з них.
    
        Щоб визначити, чи слід блокувати обліковий запис на певному сервері, слід
        виконати порівняння кількості помилкових спроб входу та час останньої
        невдалої спроби з еталонними значеннями. Обліковий запис буде заблоковано,
        якщо буде перевищено кількість maxfail помилкових спроб протягом проміжку
        часу failinterval. Відповідні значення задаються правилами обробки паролів,
        пов’язаними з обліковим записом користувача.
    
        Зміни до лічильника помилкових спроб входу вносяться, лише коли користувач
        виконує спробу увійти, тому може статися так, що обліковий запис заблоковано,
        хоча час, що минув з останньої помилкової спроби, перевищує час блокування
        (lockouttime), заданий правилам обробки паролів. Це означає, що користувач
        може увійти до системи знову.

en: 
    Unlock a user account
    
        An account may become locked if the password is entered incorrectly too
        many times within a specific time period as controlled by password
        policy. A locked account is a temporary condition and may be unlocked by
        an administrator.
uk: 
        Розблокувати обліковий запис користувача
    
        Обліковий запис може бути заблоковано, якщо відповідно до правил безпеки
        користувач перевищить обмеження на кількість введення помилкових паролів
        протягом певного часу. Запис блокується тимчасово, його може бути
        розблоковано адміністратором.

en: 
    Auto Membership Rule.
    
    Bring clarity to the membership of hosts and users by configuring inclusive
    or exclusive regex patterns, you can automatically assign a new entries into
    a group or hostgroup based upon attribute information.
    
    A rule is directly associated with a group by name, so you cannot create
    a rule without an accompanying group or hostgroup.
    
    A condition is a regular expression used by 389-ds to match a new incoming
    entry with an automember rule. If it matches an inclusive rule then the
    entry is added to the appropriate group or hostgroup.
    
    A default group or hostgroup could be specified for entries that do not
    match any rule. In case of user entries this group will be a fallback group
    because all users are by default members of group specified in IPA config.
    
    The automember-rebuild command can be used to retroactively run automember rules
    against existing entries, thus rebuilding their membership.
    
    EXAMPLES:
    
     Add the initial group or hostgroup:
       ipa hostgroup-add --desc="Web Servers" webservers
       ipa group-add --desc="Developers" devel
    
     Add the initial rule:
       ipa automember-add --type=hostgroup webservers
       ipa automember-add --type=group devel
    
     Add a condition to the rule:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
       ipa automember-add-condition --key=manager --type=group --inclusive-regex=^uid=mscott devel
    
     Add an exclusive condition to the rule to prevent auto assignment:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --exclusive-regex=^web5\.example\.com webservers
    
     Add a host:
        ipa host-add web1.example.com
    
     Add a user:
        ipa user-add --first=Tim --last=User --password tuser1 --manager=mscott
    
     Verify automembership:
        ipa hostgroup-show webservers
          Host-group: webservers
          Description: Web Servers
          Member hosts: web1.example.com
    
        ipa group-show devel
          Group name: devel
          Description: Developers
          GID: 1004200000
          Member users: tuser
    
     Remove a condition from the rule:
       ipa automember-remove-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
    
     Modify the automember rule:
        ipa automember-mod
    
     Set the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-set --default-group=webservers --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-set --default-group=ipausers --type=group
    
     Remove the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-remove --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-remove --type=group
    
     Show the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-show --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-show --type=group
    
     Find all of the automember rules:
        ipa automember-find
    
     Display a automember rule:
        ipa automember-show --type=hostgroup webservers
        ipa automember-show --type=group devel
    
     Delete an automember rule:
        ipa automember-del --type=hostgroup webservers
        ipa automember-del --type=group devel
    
     Rebuild membership for all users:
        ipa automember-rebuild --type=group
    
     Rebuild membership for all hosts:
        ipa automember-rebuild --type=hostgroup
    
     Rebuild membership for specified users:
        ipa automember-rebuild --users=tuser1 --users=tuser2
    
     Rebuild membership for specified hosts:
        ipa automember-rebuild --hosts=web1.example.com --hosts=web2.example.com
uk: 
    Правило автоматичної участі.
    
    Внесіть ясність у правила участі вузлів та користувачів налаштовуванням
    формальних виразів шаблонів включення або виключення. Ви можете автоматично
    пов’язувати нові записи з групою або групою вузлів на основі даних щодо атрибутів.
    
    Правило безпосередньо пов’язується з групою за назвою, отже ви не можете
    створити правило без визначення групи або групи вузлів.
    
    Умова є формальним виразом, використовується 389-ds для встановлення
    відповідності нового вхідного запису з правилом автоматичної участі.
    Якщо умові відповідає правило включення, запис додається до відповідної
    групи або групи вузлів.
    
    Можна визначити типову групу або групу вузлів, яку буде використано для
    записів, які не відповідають жодному правилу. У випадку записів користувачів
    ця група буде резервною групою, оскільки усіх користувачі типово є учасниками
    групи, вказаної у налаштуваннях IPA.
    
    За допомогою програми automember-rebuild ви можете повторно застосувати правила
    автоматичної участі до вже створених записів, тобто перебудувати схему участі.
    
     Додати початкову групу або групу вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Web Servers" webservers
       ipa group-add --desc="Developers" devel
    
     Додати початкове правило:
       ipa automember-add --type=hostgroup webservers
       ipa automember-add --type=group devel
    
     Додати умову до правила:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
       ipa automember-add-condition --key=manager --type=group --inclusive-regex=^uid=mscott devel
    
     Додати умову виключення до правила для запобігання автоматичному пов’язуванню:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --exclusive-regex=^web5\.example\.com webservers
    
     Додати вузол:
        ipa host-add web1.example.com
    
     Додати запис користувача:
        ipa user-add --first=Tim --last=User --password tuser1 --manager=mscott
    
     Перевірити правила автоматичної участі:
        ipa hostgroup-show webservers
          Група вузлів: webservers
          Опис: Web Servers
          Вузли-учасники: web1.example.com
    
        ipa group-show devel
          Назва групи: devel
          Опис: Developers
          GID: 1004200000
          Користувачі-учасники: tuser
    
     Вилучити умову з правила:
       ipa automember-remove-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
    
     Змінити правило автоматичної участі:
        ipa automember-mod
    
     Встановити типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-set --default-group=webservers --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-set --default-group=ipausers --type=group
    
     Вилучити типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-remove --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-remove --type=group
    
     Показати типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-show --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-show --type=group
    
     Знайти усіх правила автоматичної участі:
        ipa automember-find
    
     Показати правило автоматичної участі:
        ipa automember-show --type=hostgroup webservers
        ipa automember-show --type=group devel
    
     Вилучити правило автоматичної участі:
        ipa automember-del --type=hostgroup webservers
        ipa automember-del --type=group devel
    
     Перебудувати записи участі для усіх користувачів:
        ipa automember-rebuild --type=group
    
     Перебудувати записи участі для усіх вузлів:
        ipa automember-rebuild --type=hostgroup
    
     Перебудувати записи участі для вказаних користувачів:
        ipa automember-rebuild --users=tuser1 --users=tuser2
    
     Перебудувати записи участі для вказаних вузлів:
        ipa automember-rebuild --hosts=web1.example.com --hosts=web2.example.com

en: A description of this auto member rule
uk: Опис цього правила автоматичної участі

en: Default (fallback) Group
uk: Типова (резервна) група

en: Default group for entries to land
uk: Типова група для додавання записів

en: Add an automember rule.
uk: Додати правило автоматичної участі.

en: Automember Rule
uk: Правило автоматичної участі

en: Grouping Type
uk: Тип групування

en: Grouping to which the rule applies
uk: Групування, якого стосується правило

en: Add conditions to an automember rule.
uk: Додати умови до правила автоматичної участі.

en: Inclusive Regex
uk: Формальний вираз включення

en: Exclusive Regex
uk: Формальний вираз виключення

en: Attribute Key
uk: Ключ атрибута

en: Attribute to filter via regex. For example fqdn for a host, or manager for a user
uk: Атрибут для фільтрування за формальним виразом. Приклад: fqdn для вузла або manager для користувача

en: Conditions that could not be added
uk: Умови, які не вдалося додати

en: Number of conditions added
uk: Кількість доданих умов

en: Remove default (fallback) group for all unmatched entries.
uk: Вилучити типову (резервну) групу для невідповідних записів.

en: Set default (fallback) group for all unmatched entries.
uk: Встановити типову (резервну) групу для невідповідних записів.

en: Default (fallback) group for entries to land
uk: Типова (резервна) група для додавання записів

en: Display information about the default (fallback) automember groups.
uk: Показати дані щодо типових (резервних) груп автоматичної участі.

en: Delete an automember rule.
uk: Вилучити правило автоматичної участі.

en: Search for automember rules.
uk: Шукати правила автоматичної участі.

en: Modify an automember rule.
uk: Змінити правило автоматичної участі.

en: Rebuild auto membership.
uk: Повторне збирання правил автоматичної участі.

en: Rebuild membership for all members of a grouping
uk: Повторне збирання правил участі для усіх учасників угрупування

en: Rebuild membership for specified users
uk: Повторне збирання правил участі для вказаних користувачів

en: Rebuild membership for specified hosts
uk: Повторне збирання правил участі для вказаних вузлів

en: No wait
uk: Не чекати

en: Don't wait for rebuilding membership
uk: Не чекати на завершення перебудови записів участі

en: Remove conditions from an automember rule.
uk: Вилучити умови з правила автоматичної участі.

en: Conditions that could not be removed
uk: Умови, які не вдалося вилучити

en: Number of conditions removed
uk: Кількість вилучених умов

en: Display information about an automember rule.
uk: Показати дані щодо правила автоматичної участі.

en: 
    IPA certificate operations
    
    Implements a set of commands for managing server SSL certificates.
    
    Certificate requests exist in the form of a Certificate Signing Request (CSR)
    in PEM format.
    
    The dogtag CA uses just the CN value of the CSR and forces the rest of the
    subject to values configured in the server.
    
    A certificate is stored with a service principal and a service principal
    needs a host.
    
    In order to request a certificate:
    
    * The host must exist
    * The service must exist (or you use the --add option to automatically add it)
    
    SEARCHING:
    
    Certificates may be searched on by certificate subject, serial number,
    revocation reason, validity dates and the issued date.
    
    When searching on dates the _from date does a >= search and the _to date
    does a <= search. When combined these are done as an AND.
    
    Dates are treated as GMT to match the dates in the certificates.
    
    The date format is YYYY-mm-dd.
    
    EXAMPLES:
    
     Request a new certificate and add the principal:
       ipa cert-request --add --principal=HTTP/lion.example.com example.csr
    
     Retrieve an existing certificate:
       ipa cert-show 1032
    
     Revoke a certificate (see RFC 5280 for reason details):
       ipa cert-revoke --revocation-reason=6 1032
    
     Remove a certificate from revocation hold status:
       ipa cert-remove-hold 1032
    
     Check the status of a signing request:
       ipa cert-status 10
    
     Search for certificates by hostname:
       ipa cert-find --subject=ipaserver.example.com
    
     Search for revoked certificates by reason:
       ipa cert-find --revocation-reason=5
    
     Search for certificates based on issuance date
       ipa cert-find --issuedon-from=2013-02-01 --issuedon-to=2013-02-07
    
    IPA currently immediately issues (or declines) all certificate requests so
    the status of a request is not normally useful. This is for future use
    or the case where a CA does not immediately issue a certificate.
    
    The following revocation reasons are supported:
    
        * 0 - unspecified
        * 1 - keyCompromise
        * 2 - cACompromise
        * 3 - affiliationChanged
        * 4 - superseded
        * 5 - cessationOfOperation
        * 6 - certificateHold
        * 8 - removeFromCRL
        * 9 - privilegeWithdrawn
        * 10 - aACompromise
    
    Note that reason code 7 is not used.  See RFC 5280 for more details:
    
    http://www.ietf.org/rfc/rfc5280.txt
uk: 
    Дії з сертифікатами IPA
    
    Реалізує набір команд для керування сертифікатами серверів SSL.
    
    Запити щодо сертифікатів існують у формі Certificate Signing Request (CSR)
    і форматі PEM.
    
    Якщо використовується автопідписний модуль, призначення CSR має збігатися
    з призначенням на сервері. Служба сертифікації використовує лише CN
    CSR і примусово визначає призначення.
    
    Сертифікат зберігається з реєстраційним записом, а реєстраційний запис
    потребує вузла.
    
    Для того, щоб створити запит щодо сертифіката:
    
    * Вузол має існувати
    * Служба має існувати (або слід скористатися параметром --add для
    автоматичного додавання)
    
    ПОШУК:
    
    Шукати сертифікати можна за призначенням сертифіката, серійним номером,
    причиною відкликання, датами чинності та датою видання.
    
    Якщо пошук виконується за датою _від, використовується порівняння >=, а якщо
    виконується пошук _до дати — порівняння <=. Поєднання обох пошуків призводить
    до пошуку з логічним поєднанням ТА.
    
    Дати обробляються як дати за Гринвічем, відповідно до дат визначених у
    сертифікатах.
    
    Формат дати є таким: РРРР-мм-дд.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створити запит щодо нового сертифіката і додати реєстраційний запис:
       ipa cert-request --add --principal=HTTP/lion.example.com example.csr
    
     Отримати вже створений сертифікат:
       ipa cert-show 1032
    
     Відкликати сертифікат (причини визначено у RFC 5280):
       ipa cert-revoke --revocation-reason=6 1032
    
     Вилучити сертифікат зі списку відкликання:
       ipa cert-remove-hold 1032
    
     Перевірити стан запиту щодо підписування:
       ipa cert-status 10
    
     Пошук сертифікатів за назвою вузла:
       ipa cert-find --subject=ipaserver.example.com
    
     Пошук відкликаних сертифікатів за причиною:
       ipa cert-find --revocation-reason=5
    
     Пошук сертифікатів за датою видання
       ipa cert-find --issuedon-from=2013-02-01 --issuedon-to=2013-02-07
    
    У поточній версії IPA негайно виконує (або відхиляє) всі запити щодо
    сертифікатів, отже дані щодо стану запиту не мають сенсу. Ці дані
    можуть знадобитися у наступних версіях або у разі, якщо CA видає
    сертифікат не одразу.
    
    Передбачено підтримку таких причин відкликання:
    
     * 0 - unspecified
     * 1 - keyCompromise
     * 2 - cACompromise
     * 3 - affiliationChanged
     * 4 - superseded
     * 5 - cessationOfOperation
     * 6 - certificateHold
     * 8 - removeFromCRL
     * 9 - privilegeWithdrawn
     * 10 - aACompromise
    
    Зауважте, що коди причини 7 не використовується. Докладніші дані у RFC 5280:
    
    http://www.ietf.org/rfc/rfc5280.txt

en: Checks if any of the servers has the CA service enabled.
uk: Перевіряє, чи увімкнено на якомусь із серверів службу CA.

en: Search for existing certificates.
uk: Шукати наявні сертифікати.

en: Match cn attribute in subject
uk: Порівняти із атрибутом cn у темі

en: Reason
uk: Підстава

en: Reason for revoking the certificate (0-10)
uk: Причина відкликання сертифіката (0-10)

en: minimum serial number
uk: мінімальний серійний номер

en: maximum serial number
uk: максимальний серійний номер

en: match the common name exactly
uk: повна відповідність загальній назві

en: Valid not after from this date (YYYY-mm-dd)
uk: Чинний не пізніше, ніж з цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Valid not after to this date (YYYY-mm-dd)
uk: Чинний не пізніше, ніж до цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Valid not before from this date (YYYY-mm-dd)
uk: Чинний не раніше від цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Valid not before to this date (YYYY-mm-dd)
uk: Чинний не раніше цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Issued on from this date (YYYY-mm-dd)
uk: Видано з цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Issued on to this date (YYYY-mm-dd)
uk: Видано до цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Revoked on from this date (YYYY-mm-dd)
uk: Відкликано з цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Revoked on to this date (YYYY-mm-dd)
uk: Відкликано до цієї дати (РРРР-мм-дд)

en: Maximum number of certs returned
uk: Максимальна кількість сертифікатів у повернутому списку

en: Take a revoked certificate off hold.
uk: Забрати відкликаний сертифікат.

en: Serial number
uk: Серійний номер

en: Serial number in decimal or if prefixed with 0x in hexadecimal
uk: Серійний десятковий номер або шістнадцятковий номер з префіксом 0x

en: Submit a certificate signing request.
uk: Надіслати запит щодо підписування сертифіката.

en: Service principal for this certificate (e.g. HTTP/test.example.com)
uk: Реєстраційний запис служби для цього сертифіката (наприклад HTTP/test.example.com)

en: automatically add the principal if it doesn't exist
uk: автоматично додати реєстраційний запис, якщо його не існує

en: Revoke a certificate.
uk: Відкликати сертифікат.

en: Retrieve an existing certificate.
uk: Отримати вже створений сертифікат.

en: Output filename
uk: Назва файла виводу

en: File to store the certificate in.
uk: Файл, у якому зберігатимуться дані сертифіката.

en: Check the status of a certificate signing request.
uk: Перевірити стан запиту щодо підписування сертифіката.

en: Request id
uk: Ід. запиту

en: 
    Groups of users
    
    Manage groups of users. By default, new groups are POSIX groups. You
    can add the --nonposix option to the group-add command to mark a new group
    as non-POSIX. You can use the --posix argument with the group-mod command
    to convert a non-POSIX group into a POSIX group. POSIX groups cannot be
    converted to non-POSIX groups.
    
    Every group must have a description.
    
    POSIX groups must have a Group ID (GID) number. Changing a GID is
    supported but can have an impact on your file permissions. It is not necessary
    to supply a GID when creating a group. IPA will generate one automatically
    if it is not provided.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new group:
       ipa group-add --desc='local administrators' localadmins
    
     Add a new non-POSIX group:
       ipa group-add --nonposix --desc='remote administrators' remoteadmins
    
     Convert a non-POSIX group to posix:
       ipa group-mod --posix remoteadmins
    
     Add a new POSIX group with a specific Group ID number:
       ipa group-add --gid=500 --desc='unix admins' unixadmins
    
     Add a new POSIX group and let IPA assign a Group ID number:
       ipa group-add --desc='printer admins' printeradmins
    
     Remove a group:
       ipa group-del unixadmins
    
     To add the "remoteadmins" group to the "localadmins" group:
       ipa group-add-member --groups=remoteadmins localadmins
    
     Add multiple users to the "localadmins" group:
       ipa group-add-member --users=test1 --users=test2 localadmins
    
     Remove a user from the "localadmins" group:
       ipa group-remove-member --users=test2 localadmins
    
     Display information about a named group.
       ipa group-show localadmins
    
    External group membership is designed to allow users from trusted domains
    to be mapped to local POSIX groups in order to actually use IPA resources.
    External members should be added to groups that specifically created as
    external and non-POSIX. Such group later should be included into one of POSIX
    groups.
    
    An external group member is currently a Security Identifier (SID) as defined by
    the trusted domain. When adding external group members, it is possible to
    specify them in either SID, or DOM\name, or name@domain format. IPA will attempt
    to resolve passed name to SID with the use of Global Catalog of the trusted domain.
    
    Example:
    
    1. Create group for the trusted domain admins' mapping and their local POSIX group:
    
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins' ad_admins
    
    2. Add security identifier of Domain Admins of the <ad.domain> to the ad_admins_external
       group:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Allow members of ad_admins_external group to be associated with ad_admins POSIX group:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. List members of external members of ad_admins_external group to see their SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external
uk: 
    Групи користувачів
    
    Керування групами користувачів. Типово нові групи є групами POSIX. Ви можете
    додати параметр --nonposix до команди group-add з метою позначення нової
    групи як групи не-POSIX. Ви можете скористатися аргументом --posix команди group-mod
    для перетворення групи не-POSIX на групу POSIX. Групи POSIX не можна
    перетворювати на групи не-POSIX.
    
    Кожна група повинна мати опис.
    
    Групи POSIX повинні мати номер ідентифікатора групи (GID). Передбачено підтримку
    зміни GID, але ця зміна може вплинути на права доступу до ваших файлів. Для
    створення групи слід вказати GID. IPA створить одну групу автоматично, якщо
    таку не вказано.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової групи:
       ipa group-add --desc='local administrators' localadmins
    
     Додавання нової групи не-POSIX:
       ipa group-add --nonposix --desc='remote administrators' remoteadmins
    
     Перетворити групу не-POSIX на групу posix:
       ipa group-mod --posix remoteadmins
    
     Додати нову групу POSIX з вказаним ідентифікатором групи:
       ipa group-add --gid=500 --desc='unix admins' unixadmins
    
     Додати нову групу POSIX і надати IPA змогу призначити ідентифікатор:
       ipa group-add --desc='printer admins' printeradmins
    
     Вилучення групи:
       ipa group-del unixadmins
    
     Додати групу "remoteadmins" до групи "localadmins":
       ipa group-add-member --groups=remoteadmins localadmins
    
     Додати список користувачів до групи "localadmins":
       ipa group-add-member --users=test1 --users=test2 localadmins
    
     Вилучення користувача з групи "localadmins":
       ipa group-remove-member --users=test2 localadmins
    
     Показати інформацію щодо іменованої групи.
       ipa group-show localadmins
    
    Участь із зовнішніх груп створено для того, щоб уможливити прив’язку
    користувачів з довірених доменів до локальних груп POSIX з метою
    використання ресурсів IPA. Зовнішніх користувачів слід додавати до груп
    які спеціально створено як зовнішні або групи не-POSIX. Таку групу
    слід пізніше включити до одної з груп POSIX.
    
    У поточній версії учасник зовнішньої групи є ідентифікатором безпеки
    (Security Identifier або SID) визначеним довіреним доменом. Додавання
    учасників зовнішньої групи можна виконати у форматі SID, DOM\ім’я або
    ім’я@домен. IPA намагатиметься визначити за переданим іменем SID за
    допомогою використання Загального каталогу довіреного домену.
    
    Приклад:
    
    1. Створити групу для прив’язки адміністраторів довіреного домену до
    відповідної локальної групи POSIX:
    
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins' ad_admins
    
    2. Додати ідентифікатор Domain Admins домену <домен.ad> до
    групи ad_admins_external:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Дозволити прив’язку групи ad_admins_external до групи POSIX ad_admins:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. Показати список зовнішніх учасників групи ad_admins_external, щоб визначити
    їхні SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external

en: GID (use this option to set it manually)
uk: GID (за допомогою цього параметра можна встановити значення вручну)

en: Indirect Member users
uk: Опосередковані користувачі «member»

en: Indirect Member groups
uk: Опосередковані групи «member»

en: Create a new group.
uk: Створити нову групу.

en: Create as a non-POSIX group
uk: Створити як групу, що не відповідає POSIX

en: Allow adding external non-IPA members from trusted domains
uk: Дозволити додавання зовнішніх учасників поза IPA з довірених доменів

en: Add members to a group.
uk: Додати учасників до групи.

en: External member
uk: Зовнішній учасник

en: Members of a trusted domain in DOM\name or name@domain form
uk: Учасники довіреного домену у форматі ДОМЕН\ім’я або ім’я@домен

en: Delete group.
uk: Вилучити групу.

en: Detach a managed group from a user.
uk: Від’єднати керовану групу від користувача.

en: Search for groups.
uk: Шукати групи.

en: search for private groups
uk: шукати закриті групи

en: search for POSIX groups
uk: шукати групи POSIX

en: search for groups with support of external non-IPA members from trusted domains
uk: шукати групи з підтримкою зовнішніх учасників поза IPA з довірених доменів

en: search for non-POSIX groups
uk: шукати групи, які не є групами POSIX

en: Results should contain primary key attribute only ("group-name")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («group-name»)

en: Search for groups with these member users.
uk: Шукати групи із вказаними користувачами-учасниками.

en: Search for groups without these member users.
uk: Шукати групи без вказаних користувачів-учасників.

en: Search for groups with these member groups.
uk: Шукати групи із вказаними групами-учасниками.

en: Search for groups without these member groups.
uk: Шукати групи без вказаних груп-учасників.

en: Search for groups with these member of groups.
uk: Шукати групи із вказаними групами участі.

en: Search for groups without these member of groups.
uk: Шукати групи без вказаних груп участі.

en: Search for groups with these member of netgroups.
uk: Шукати групи із вказаними мережевими групами участі.

en: Search for groups without these member of netgroups.
uk: Шукати групи без вказаних мережевих груп участі.

en: Search for groups with these member of roles.
uk: Шукати групи із вказаними ролями участі.

en: Search for groups without these member of roles.
uk: Шукати групи без вказаних ролей участі.

en: Search for groups with these member of HBAC rules.
uk: Шукати групи із цими правилами HBAC участі.

en: Search for groups without these member of HBAC rules.
uk: Шукати групи без цих правил HBAC участі.

en: Search for groups with these member of sudo rules.
uk: Шукати групи із цими правилами sudo участі.

en: Search for groups without these member of sudo rules.
uk: Шукати групи без цих правил sudo участі.

en: Modify a group.
uk: Змінити групу.

en: change to a POSIX group
uk: змінити на групу POSIX

en: change to support external non-IPA members from trusted domains
uk: змінити для підтримки зовнішніх учасників поза IPA з довірених доменів

en: Rename the group object
uk: Перейменувати об’єкт групи

en: Remove members from a group.
uk: Вилучити учасників з групи.

en: Display information about a named group.
uk: Показати дані щодо іменованої групи.

en: 
    Simulate use of Host-based access controls
    
    HBAC rules control who can access what services on what hosts.
    You can use HBAC to control which users or groups can access a service,
    or group of services, on a target host.
    
    Since applying HBAC rules implies use of a production environment,
    this plugin aims to provide simulation of HBAC rules evaluation without
    having access to the production environment.
    
     Test user coming to a service on a named host against
     existing enabled rules.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--sizelimit= ]
    
     --user, --host, and --service are mandatory, others are optional.
    
     If --rules is specified simulate enabling of the specified rules and test
     the login of the user using only these rules.
    
     If --enabled is specified, all enabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --disabled is specified, all disabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --nodetail is specified, do not return information about rules matched/not matched.
    
     If both --rules and --enabled are specified, apply simulation to --rules _and_
     all IPA enabled rules.
    
     If no --rules specified, simulation is run against all IPA enabled rules.
     By default there is a IPA-wide limit to number of entries fetched, you can change it
     with --sizelimit option.
    
    EXAMPLES:
    
        1. Use all enabled HBAC rules in IPA database to simulate:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Matched rules: allow_all
    
        2. Disable detailed summary of how rules were applied:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
    
        3. Test explicitly specified HBAC rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \
              --rules=myrule --rules=my-second-rule
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: myrule
    
        4. Use all enabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \
              --rules=myrule --rules=my-second-rule --enabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Matched rules: allow_all
    
        5. Test all disabled HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: new-rule
    
        6. Test all disabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \
              --rules=myrule --rules=my-second-rule --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
    
        7. Test all (enabled and disabled) HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \
              --enabled --disabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Not matched rules: new-rule
          Matched rules: allow_all
    
    
    HBACTEST AND TRUSTED DOMAINS
    
    When an external trusted domain is configured in IPA, HBAC rules are also applied
    on users accessing IPA resources from the trusted domain. Trusted domain users and
    groups (and their SIDs) can be then assigned to external groups which can be
    members of POSIX groups in IPA which can be used in HBAC rules and thus allowing
    access to resources protected by the HBAC system.
    
    hbactest plugin is capable of testing access for both local IPA users and users
    from the trusted domains, either by a fully qualified user name or by user SID.
    Such user names need to have a trusted domain specified as a short name
    (DOMAIN\Administrator) or with a user principal name (UPN), Administrator@ad.test.
    
    Please note that hbactest executed with a trusted domain user as --user parameter
    can be only run by members of "trust admins" group.
    
    EXAMPLES:
    
        1. Test if a user from a trusted domain specified by its shortname matches any
           rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Administrator' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        2. Test if a user from a trusted domain specified by its domain name matches
           any rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'Administrator@domain.com' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        3. Test if a user from a trusted domain specified by its SID matches any rule:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        4. Test if other user from a trusted domain specified by its SID matches any rule:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-1203 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Not matched rules: can_login
    
       5. Test if other user from a trusted domain specified by its shortname matches
           any rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Otheruser' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Not matched rules: can_login
uk: 
    Імітація використання керування доступом на основі вузлів (HBAC)
    
    Правила HBAC керують тим, хто може отримувати доступ до певних служб на
    певних вузлах.
    Ви можете скористатися HBAC для керування тим, які користувачі або групи
    на початковому вузлі можуть отримувати доступ до служби або групи служб
    на вузлі призначення
    
    Оскільки застосування правил HBAC передбачає використання робочого
    середовища, це додаток призначено для імітації обробки правил HBAC без
    доступу до реального середовища
    
     Перевірити відповідність користувача з початкового вузла до служби на іменованому
     вузлі правилам уможливлення доступу.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--sizelimit= ]
    
     --user, --host і --service є обов’язковими, інші можна не вказувати.
    
     Якщо вказано --rules, імітувати вмикання вказаних правил і перевірити
     можливість входу користувача у разі використання лише цих правил.
    
     Якщо вказано --enabled, додати всі увімкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --disabled, додати всі вимкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --nodetail, не повертати даних щодо відповідних і невідповідних
     правил.
    
     Якщо вказано одночасно --rules і --enabled, виконати імітацію --rules _і_
     всіх увімкнених правил IPA.
    
     Якщо не вказано --rules, буде виконано імітацію всіх увімкнених правил IPA.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
        1. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --srchost=foo --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        2. Вимикання докладного резюме застосування правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
    
        3. Перевірити явно вказані правила HBAC:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: myrule
    
        4. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказаних правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --enabled
        --------------------
        Доступ надано: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        5. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: new-rule
    
        6. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказані правила:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
    
        7. Перевірка всіх (увімкнених і вимкнених) правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --enabled --disabled
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          невідповідне: new-rule
          відповідне: allow_all
    
    
    HBACTEST І ДОВІРЕНІ ДОМЕНИ
    
    Якщо у IPA налаштовано зовнішній довірений домен, правила HBAC також
    застосовуються до користувачів, що отримують доступ до ресурсів IPA з
    з довіреного домену. Після цього користувачі і групи довіреного домену
    (на їхні SID) може бути прив’язано до зовнішніх груп, які можуть бути
    учасниками груп POSIX у IPA. Такі прив’язки може бути використано у
    правилах HBAC, отже уможливлення доступу до ресурсів, захищених системою
    HBAC.
    
    Додаток hbactest здатен тестувати доступ як для локальних користувачів
    IPA, так і користувачів з довірених доменів, як за повним іменем
    користувача, так і за SID користувачів. У таких іменах користувачів
    має бути вказано скорочено довірений домен (ДОМЕН\Administrator) або
    назву реєстраційного запису користувача (UPN), Administrator@ad.test.
    
    Будь ласка, зауважте, що виконувати hbactest з аргументом користувача
    довіреного домену у параметрі --user можуть виконувати лише учасники
    групи «trust admins».
    
    ПРИКЛАД:
    
        1. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену,
           вказаний за коротким іменем, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Administrator' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
        2. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену,
           вказаний за назвою його домену, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'Administrator@domain.com' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Невідповідні правила: can_login
    
        3. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену
           вказаний за SID, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
        4. Перевірити, чи відповідає інший користувач з довіреного домену,
           вказаний за SID, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
       5. Перевірити, чи відповідає інший користувач з довіреного домену,
          вказаний за коротким ім’ям, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Otheruser' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Невідповідні правила: can_login

en: Simulate use of Host-based access controls
uk: Імітувати використання керування доступом на основі вузлів

en: Target host
uk: Вузол призначення

en: Rules to test. If not specified, --enabled is assumed
uk: Правила для перевірки. Якщо не вказано, вважається, що використано --enabled.

en: Hide details which rules are matched, not matched, or invalid
uk: Приховати дані щодо того, які правила є відповідними, які не є відповідними і які є некоректними

en: Include all enabled IPA rules into test [default]
uk: Перевірити всі увімкнені правила IPA [типова поведінка]

en: Include all disabled IPA rules into test
uk: Перевірити всі вимкнені правила IPA

en: Maximum number of rules to process when no --rules is specified
uk: Максимальна кількість правил, які слід обробити, якщо не вказано параметра --rules

en: Warning
uk: Попередження

en: Matched rules
uk: Відповідні правила

en: Not matched rules
uk: Невідповідні правила

en: Non-existent or invalid rules
uk: Некоректні правила або правила, яких не існує

en: Result of simulation
uk: Результат імітації

en: 
    ID ranges
    
    Manage ID ranges  used to map Posix IDs to SIDs and back.
    
    There are two type of ID ranges which are both handled by this utility:
    
     - the ID ranges of the local domain
     - the ID ranges of trusted remote domains
    
    Both types have the following attributes in common:
    
     - base-id: the first ID of the Posix ID range
     - range-size: the size of the range
    
    With those two attributes a range object can reserve the Posix IDs starting
    with base-id up to but not including base-id+range-size exclusively.
    
    Additionally an ID range of the local domain may set
     - rid-base: the first RID(*) of the corresponding RID range
     - secondary-rid-base: first RID of the secondary RID range
    
    and an ID range of a trusted domain must set
     - rid-base: the first RID of the corresponding RID range
     - sid: domain SID of the trusted domain
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for a trusted domain
    
    Since there might be more than one trusted domain the domain SID must be given
    while creating the ID range.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0                   --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    This ID range is then used by the IPA server and the SSSD IPA provider to
    assign Posix UIDs to users from the trusted domain.
    
    If e.g. a range for a trusted domain is configured with the following values:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    the RIDs 0 to 199999 are mapped to the Posix ID from 1200000 to 13999999. So
    RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for the local domain
    
    To create an ID range for the local domain it is not necessary to specify a
    domain SID. But since it is possible that a user and a group can have the same
    value as Posix ID a second RID interval is needed to handle conflicts.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000                   --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    The data from the ID ranges of the local domain are used by the IPA server
    internally to assign SIDs to IPA users and groups. The SID will then be stored
    in the user or group objects.
    
    If e.g. the ID range for the local domain is configured with the values from
    the example above then a new user with the UID 1200007 will get the RID 1007.
    If this RID is already used by a group the RID will be 1000007. This can only
    happen if a user or a group object was created with a fixed ID because the
    automatic assignment will not assign the same ID twice. Since there are only
    users and groups sharing the same ID namespace it is sufficient to have only
    one fallback range to handle conflicts.
    
    To find the Posix ID for a given RID from the local domain it has to be
    checked first if the RID falls in the primary or secondary RID range and
    the rid-base or the secondary-rid-base has to be subtracted, respectively,
    and the base-id has to be added to get the Posix ID.
    
    Typically the creation of ID ranges happens behind the scenes and this CLI
    must not be used at all. The ID range for the local domain will be created
    during installation or upgrade from an older version. The ID range for a
    trusted domain will be created together with the trust by 'ipa trust-add ...'.
    
    USE CASES:
    
      Add an ID range from a transitively trusted domain
    
        If the trusted domain (A) trusts another domain (B) as well and this trust
        is transitive 'ipa trust-add domain-A' will only create a range for
        domain A.  The ID range for domain B must be added manually.
    
      Add an additional ID range for the local domain
    
        If the ID range of the local domain is exhausted, i.e. no new IDs can be
        assigned to Posix users or groups by the DNA plugin, a new range has to be
        created to allow new users and groups to be added. (Currently there is no
        connection between this range CLI and the DNA plugin, but a future version
        might be able to modify the configuration of the DNS plugin as well)
    
    In general it is not necessary to modify or delete ID ranges. If there is no
    other way to achieve a certain configuration than to modify or delete an ID
    range it should be done with great care. Because UIDs are stored in the file
    system and are used for access control it might be possible that users are
    allowed to access files of other users if an ID range got deleted and reused
    for a different domain.
    
    (*) The RID is typically the last integer of a user or group SID which follows
    the domain SID. E.g. if the domain SID is S-1-5-21-123-456-789 and a user from
    this domain has the SID S-1-5-21-123-456-789-1010 then 1010 is the RID of the
    user. RIDs are unique in a domain, 32bit values and are used for users and
    groups.
    
    WARNING:
    
    DNA plugin in 389-ds will allocate IDs based on the ranges configured for the
    local domain. Currently the DNA plugin *cannot* be reconfigured itself based
    on the local ranges set via this family of commands.
    
    Manual configuration change has to be done in the DNA plugin configuration for
    the new local range. Specifically, The dnaNextRange attribute of 'cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' has to be
    modified to match the new range.
uk: 
    Діапазони ідентифікаторів
    
    Керування діапазонами ідентифікаторів, використаних для відображення
    ідентифікаторів POSIX на SID, і навпаки.
    
    За допомогою цієї програми можна керувати обома типами діапазонів ідентифікаторів:
    
     - діапазони ідентифікаторів локального домену
     - діапазони ідентифікаторів довірених віддалених доменів
    
    Обидва типи мають такі спільні атрибути:
    
     - base-id: перший ідентифікатор діапазону ідентифікаторів POSIX
     - range-size: розмір діапазону
    
    На основі цих двох атрибутів об’єкт діапазону може зарезервувати ідентифікатори
    POSIX, починаючи з base-id аж до, але не включно, base-id+range-size.
    
    Крім того, можна встановити діапазон ідентифікаторів локального домену
     - rid-base: перший RID(*) відповідного діапазону RID
     - secondary-rid-base: перший RID вторинного діапазону RID
    
    а діапазон ідентифікаторів довіреного домену слід задавати за допомогою
     - rid-base: перший RID відповідного діапазону RID
     - dom_sid: SID довіреного домену
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів для довіреного домену
    
    Оскільки може бути декілька довірених доменів, під час створення діапазону
    ідентифікаторів слід вказати SID домену.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0 \
                      --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    Цей діапазон ідентифікаторів потім використовуватиметься сервером IPA
    та надавачем даних IPA SSSD для призначення UID Posix користувачам з
    довіреного домену.
    
    Якщо, наприклад, налаштовано діапазон для довіреного домену з такими
    значеннями:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    RID від 0 до 199999 прив’язуються до ідентифікаторів Posix від 1200000 до
    13999999. Отже RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів до локального домену
    
    Щоб створити діапазон ідентифікаторів для локального домену не потрібно
    вказувати SID домену. Але оскільки можливий конфлікт між ідентифікаторами
    користувача і групи та ідентифікаторами POSIX, потрібен вторинний інтервал
    RID.
    
      ipa range-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000 \
                    --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    Дані з діапазонів ідентифікаторів локального домену використовуються
    сервером IPA на внутрішньому рівні для призначення SID користувачам і групам
    IPA. SID буде збережено у об’єктах користувача або групи.
    
    Якщо, наприклад, для діапазону ідентифікаторів локального домену визначено
    значення з наведеного вище прикладу, новий користувач з UID 1200007 отримає
    RID 1007. Якщо цей RID вже буде використано групою, його буде змінено на 1000007.
    Таке може трапитися лише, якщо об’єкт користувача або групи було створено з
    фіксованим ідентифікатором, оскільки у разі автоматичного призначення один
    ідентифікатор не може бути призначено двічі. Оскільки спільний простір назв
    є лише у користувачів і груп, достатньо одного резервного діапазону для
    того, щоб повністю позбутися конфліктів.
    
    Для визначення ідентифікатора POSIX за вказаним RID з локального домену слід
    спочатку перевірити, чи потрапляє RID у основний або вторинний діапазон RID,
    також, щоб отримати ідентифікатор POSIX, слід відняти від ідентифікатор rid-base
    або secondary-rid-base, відповідно, і додати base-id.
    
    Типово, створення діапазонів ідентифікаторів є зовні непомітним і потреби у
    цьому інтерфейсі командного рядка не виникає. Діапазон ідентифікаторів
    для локального домену буде створено під час встановлення або оновлення
    попередньої версії. Діапазон ідентифікаторів для довіреного домену буде
    створено разом з записом довіри командою «ipa trust-add ...».
    Нижче наведено можливі випадки використання цього командного інтерфейсу.
    
    ВИПАДКИ ВИКОРИСТАННЯ:
    
      Додавання діапазону ідентифікаторів з перехідного довіреного домену
    
        Якщо довірений домен (A) довіряється іншому домену (B) і цей запис
        довіри є перехідним, «ipa trust-add домен-A» створить лише діапазон
        для домену A. Діапазон ідентифікаторів домену B має бути додано вручну.
    
      Додавання додаткового діапазону ідентифікаторів для локального домену
    
        Якщо діапазон ідентифікаторів локального домену вичерпано, тобто додатком
        DNA не може бути призначено нові ідентифікатори користувачам або групам
        POSIX, має бути створено новий діапазон для додавання нових користувачів
        та груп. (У поточній версії між цим командним інтерфейсом і додатком DNA
        немає безпосереднього зв’язку, але у майбутній версії може бути передбачено
        можливість внесення змін і до налаштувань додатка DNS.)
    
    Загалом, потреби у зміні або вилученні діапазонів ідентифікаторів немає.
    Якщо немає іншого виходу, окрім внесення змін або вилучення діапазону
    ідентифікаторів, робити це слід дуже обережно. Оскільки UID зберігаються у
    файловій системі і використовуються для керування доступом, можлива ситуація,
    коли одні користувачі отримуватимуть доступ до файлів інших користувачів
    у разі вилучення діапазону ідентифікаторів і повторного його використання
    у іншому домені.
    
    (*) RID типово є останнім цілим числом SID користувача або групи, перед якими
    має бути вказано SID домену. Наприклад, якщо SID домену S-1-5-21-123-456-789, а
    користувач з цього домену має SID S-1-5-21-123-456-789-1010, RID користувача
    буде 1010. RID є унікальними в межах домену, є 32-бітовими значенням і
    використовуються для користувачів і груп.
    
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
    
    Додаток DNA у 389-ds розміщуватиме ідентифікатори на основі діапазонів
    налаштованих для локального домену. У поточній версії додаток DNA *не можна*
    переналаштовувати самостійно на основі локальних діапазонів, встановлених
    за допомогою цього сімейства команд.
    
    Зміни налаштувань вручну має бути виконано у налаштуваннях додатка DNA
    для локального діапазону. Зокрема слід змінити атрибут dnaNextRange «cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config» так, щоб
    він відповідав новому діапазону.

en: Range name
uk: Назва діапазону

en: First Posix ID of the range
uk: Перший ідентифікатор POSIX діапазону

en: Number of IDs in the range
uk: Кількість ідентифікаторів у діапазоні

en: First RID of the corresponding RID range
uk: Перший RID відповідного діапазону RID

en: First RID of the secondary RID range
uk: Перший RID вторинного діапазону RID

en: Domain SID of the trusted domain
uk: SID довіреного домену

en: Name of the trusted domain
uk: Назва довіреного домену

en: Range type
uk: Тип діапазону

en: ID range type, one of ipa-ad-trust-posix, ipa-ad-trust, ipa-local
uk: Тип діапазону ідентифікаторів. Можливі варіанти: ipa-ad-trust-posix, ipa-ad-trust, ipa-local

en: 
    Add new ID range.
    
        To add a new ID range you always have to specify
    
            --base-id
            --range-size
    
        Additionally
    
            --rid-base
            --secondary-rid-base
    
        may be given for a new ID range for the local domain while
    
            --rid-base
            --dom-sid
    
        must be given to add a new range for a trusted AD domain.
    
        WARNING:
    
        DNA plugin in 389-ds will allocate IDs based on the ranges configured for the
        local domain. Currently the DNA plugin *cannot* be reconfigured itself based
        on the local ranges set via this family of commands.
    
        Manual configuration change has to be done in the DNA plugin configuration for
        the new local range. Specifically, The dnaNextRange attribute of 'cn=Posix
        IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' has to be
        modified to match the new range.
uk: 
    Додати новий діапазон ідентифікаторів.
    
        Для додавання нового діапазону ідентифікаторів вам слід завжди вказувати
    
            --base-id
            --range-size
    
        Крім того, може бути надано
    
            --rid-base
            --econdary-rid-base
    
        для додавання нового діапазону ідентифікаторів для локального домену і
    
            --rid-base
            --dom-sid
    
        для додавання нового діапазону для довіреного домену AD.
    
        ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
    
        Додаток DNA у 389-ds визначатиме ідентифікатори у діапазонах, налаштованих
        для локального домену. У поточній версії додаток DNA *не може* змінити
        власні налаштування на основі локальних діапазонів, встановлених за
        допомогою цього сімейства команд.
    
        Для внесення змін щодо локального діапазону слід змінити налаштування
        додатка DNA вручну. Зокрема, слід внести зміни до атрибута 'cn=Posix
        IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' відповідно
        до параметрів нового діапазону.

en: Delete an ID range.
uk: Вилучити діапазон ідентифікаторів.

en: Search for ranges.
uk: Шукати діапазони.

en: Modify ID range.
uk: Змінити діапазон ідентифікаторів.

en: Display information about a range.
uk: Показати дані щодо діапазону.

en: 
    OTP Tokens
    
    Manage OTP tokens.
    
    IPA supports the use of OTP tokens for multi-factor authentication. This
    code enables the management of OTP tokens.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new token:
       ipa otptoken-add --type=totp --owner=jdoe --desc="My soft token"
    
     Examine the token:
       ipa otptoken-show a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a
    
     Change the vendor:
       ipa otptoken-mod a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a --vendor="Red Hat"
    
     Delete a token:
       ipa otptoken-del a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a
uk: 
    Жетони OTP
    
    Керування жетонами OTP.
    
    У IPA передбачено підтримку використання жетонів OTP для багатофакторного розпізнавання.
    За допомогою цього коду уможливлюється керування жетонами OTP.
    
     Додати новий жетон:
       ipa otptoken-add --type=totp --owner=jdoe --desc="My soft token"
    
     Перевірити жетон:
       ipa otptoken-show a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a
    
     Змінити постачальника:
       ipa otptoken-mod a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a --vendor="Red Hat"
    
     Вилучити жетон:
       ipa otptoken-del a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a

en: Unique ID
uk: Унікальний ід.

en: Type of the token
uk: Тип ключа

en: Token description (informational only)
uk: Опис ключа (лише інформаційний)

en: Owner
uk: Власник

en: Assigned user of the token (default: self)
uk: Призначений користувач ключа (типове значення: self)

en: Assigned manager of the token (default: self)
uk: Призначений керівник ключа (типове значення: self)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Mark the token as disabled (default: false)
uk: Позначення ключа як вимкненого (типове значення: false)

en: Validity start
uk: Початок чинності

en: First date/time the token can be used
uk: Час початку використання ключа (дата і час)

en: Validity end
uk: Завершення чинності

en: Last date/time the token can be used
uk: Строк дії ключа (дата і час)

en: Vendor
uk: Постачальник

en: Token vendor name (informational only)
uk: Назва виробника ключа (лише інформація)

en: Model
uk: Модель

en: Token model (informational only)
uk: Модель ключа (лише інформація)

en: Serial
uk: Серійний номер

en: Token serial (informational only)
uk: Серійний номер ключа (лише інформація)

en: Token secret (Base32; default: random)
uk: Пароль ключа (Base32; типове значення: випадковий)

en: Token hash algorithm
uk: Алгоритм хешування ключа

en: Digits
uk: Цифри

en: Number of digits each token code will have
uk: Кількість цифр у кожному з кодів ключа

en: Clock offset
uk: Зсув годинника

en: TOTP token / IPA server time difference
uk: Часова розбіжність між ключем TOTP і сервером IPA

en: Clock interval
uk: Інтервал годинника

en: Length of TOTP token code validity
uk: Тривалість чинності коду ключа TOTP

en: Counter
uk: Лічильник

en: Initial counter for the HOTP token
uk: Початковий лічильник для ключа HOTP

en: Add a new OTP token.
uk: Додати новий жетон OTP.

en: (deprecated)
uk: (застаріле)

en: Do not display QR code
uk: Не показувати код QR

en: Add users that can manage this token.
uk: Додати записи користувачів, які можуть керувати цим жетоном.

en: Delete an OTP token.
uk: Вилучити жетон OTP.

en: Search for OTP token.
uk: Шукати жетон OTP.

en: Results should contain primary key attribute only ("id")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («id»)

en: Modify a OTP token.
uk: Змінити жетон OTP.

en: Rename the OTP token object
uk: Перейменувати об’єкт жетона OTP

en: Display information about an OTP token.
uk: Показати інформацію щодо жетона OTP.

en: 
    Sudo Rules
    
    Sudo (su "do") allows a system administrator to delegate authority to
    give certain users (or groups of users) the ability to run some (or all)
    commands as root or another user while providing an audit trail of the
    commands and their arguments.
    
    IPA provides a means to configure the various aspects of Sudo:
       Users: The user(s)/group(s) allowed to invoke Sudo.
       Hosts: The host(s)/hostgroup(s) which the user is allowed to to invoke Sudo.
       Allow Command: The specific command(s) permitted to be run via Sudo.
       Deny Command: The specific command(s) prohibited to be run via Sudo.
       RunAsUser: The user(s) or group(s) of users whose rights Sudo will be invoked with.
       RunAsGroup: The group(s) whose gid rights Sudo will be invoked with.
       Options: The various Sudoers Options that can modify Sudo's behavior.
    
    An order can be added to a sudorule to control the order in which they
    are evaluated (if the client supports it). This order is an integer and
    must be unique.
    
    IPA provides a designated binddn to use with Sudo located at:
    uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    To enable the binddn run the following command to set the password:
    LDAPTLS_CACERT=/etc/ipa/ca.crt /usr/bin/ldappasswd -S -W \
        -H ldap://ipa.example.com -ZZ -D "cn=Directory Manager" \
        uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    EXAMPLES:
    
     Create a new rule:
       ipa sudorule-add readfiles
    
     Add sudo command object and add it as allowed command in the rule:
       ipa sudocmd-add /usr/bin/less
       ipa sudorule-add-allow-command readfiles --sudocmds /usr/bin/less
    
     Add a host to the rule:
       ipa sudorule-add-host readfiles --hosts server.example.com
    
     Add a user to the rule:
       ipa sudorule-add-user readfiles --users jsmith
    
     Add a special Sudo rule for default Sudo server configuration:
       ipa sudorule-add defaults
    
     Set a default Sudo option:
       ipa sudorule-add-option defaults --sudooption '!authenticate'
uk: 
    Правила sudo
    
    Sudo (su "do") надає системному адміністратору змогу делегувати
    повноваження певним користувачам (або групам користувачів) на виконання
    деяких (або усіх) команд від імені адміністратора (root) або іншого
    користувача, зберігаючи водночас журнал виконання команд та
    аргументів.
    
    У IPA передбачено декілька параметрів налаштовування роботи sudo:
       Users: користувачі або групи, які можуть викликати sudo.
       Hosts: вузли або групи вузлів, користувачі якого можуть викликати sudo.
       Allow Command: специфічні команди, які можна виконувати за допомогою sudo.
       Deny Command: специфічні команди, які не можна виконувати за допомогою sudo.
       RunAsUser: користувачі або групи, від імені яких sudo виконуватиме команди.
       RunAsGroup: групи, ідентифікатори яких буде використано sudo для виконання команд.
       Options: різноманітні параметри sudoers, які можуть змінити поведінку sudo.
    
    До правила sudo можна додати порядок, який керуватиме порядком
    обробки записів (якщо такий порядок передбачено на клієнтському боці).
    Порядок визначається числовим індексом, який не повинен повторюватися.
    
    У IPA передбачено визначений binddn для використання з sudo, який розташовано у
    uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    Щоб увімкнути binddn, віддайте таку команду для встановлення пароля:
    LDAPTLS_CACERT=/etc/ipa/ca.crt /usr/bin/ldappasswd -S -W \
        -H ldap://ipa.example.com -ZZ -D "cn=Directory Manager" \
        uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створити правило:
       ipa sudorule-add readfiles
    
     Додати об’єкт команди sudo і записати його як дозволену команду до правила:
       ipa sudocmd-add /usr/bin/less
       ipa sudorule-add-allow-command readfiles --sudocmds /usr/bin/less
    
     Додати запис вузла до правила:
       ipa sudorule-add-host readfiles --hosts server.example.com
    
     Додати запис користувача до правила:
       ipa sudorule-add-user readfiles --users jsmith
    
     Додати особливе правило sudo для типового налаштовування сервера sudo:
       ipa sudorule-add defaults
    
     Встановити типовий варіант дій для sudo:
       ipa sudorule-add-option defaults --sudooption '!authenticate'

en: Command category
uk: Категорія команд

en: Command category the rule applies to
uk: Категорія команд, до якої застосовується правило

en: RunAs User category
uk: Категорія запуску від імені користувачів

en: RunAs User category the rule applies to
uk: Категорія запуску від імені користувачів, до якої застосовується правило

en: RunAs Group category
uk: Категорія запуску від імені групи

en: RunAs Group category the rule applies to
uk: Категорія запуску від імені групи, до якої застосовується правило

en: Sudo order
uk: Порядок sudo

en: integer to order the Sudo rules
uk: ціле число для впорядковування правил sudo

en: External User
uk: Зовнішній користувач

en: External User the rule applies to (sudorule-find only)
uk: Зовнішній користувач, до якого застосовуватиметься правило (лише sudorule-find)

en: Host Masks
uk: Маски вузлів

en: Sudo Allow Commands
uk: Дозволені команди sudo

en: Sudo Deny Commands
uk: Заборонені команди sudo

en: Sudo Allow Command Groups
uk: Групи дозволених команд sudo

en: Sudo Deny Command Groups
uk: Групи заборонених команд sudo

en: RunAs Users
uk: Користувачі запуску від імені

en: Run as a user
uk: Запуск від користувача

en: Groups of RunAs Users
uk: Групи користувачів запуску від імені

en: Run as any user within a specified group
uk: Запускати від імені будь-якого користувача вказаної групи

en: RunAs External User
uk: Зовнішній користувач для RunAs

en: External User the commands can run as (sudorule-find only)
uk: Зовнішній користувач, від імені якого можна віддавати команди (лише sudorule-find)

en: External Groups of RunAs Users
uk: Зовнішні групи користувачів для запуску від імені

en: External Groups of users that the command can run as
uk: Зовнішні групи користувачів, від імені яких можна виконувати команду

en: RunAs Groups
uk: Групи запуску від імені

en: Run with the gid of a specified POSIX group
uk: Запускати з ідентифікатором вказаної групи POSIX

en: RunAs External Group
uk: Зовнішня група для RunAs

en: External Group the commands can run as (sudorule-find only)
uk: Зовнішня група, від імені якої можна віддавати команди (лише sudorule-find)

en: Sudo Option
uk: Пункт sudo

en: Create new Sudo Rule.
uk: Створити правило sudo.

en: Add commands and sudo command groups affected by Sudo Rule.
uk: Додати команди і групи команд sudo, яких стосується правило sudo.

en: member sudo command group
uk: учасник група команд sudo

en: sudo command groups to add
uk: групи команд sudo для додавання

en: Add hosts and hostgroups affected by Sudo Rule.
uk: Додати вузли та групи вузлів, яких стосується правило sudo.

en: host masks of allowed hosts
uk: маски для дозволених вузлів

en: Add an option to the Sudo Rule.
uk: Додати пункт до правила sudo.

en: Add group for Sudo to execute as.
uk: Додати групу виконання до запису sudo.

en: Add users and groups for Sudo to execute as.
uk: Додати користувачів та групи для виконання команд sudo від їхнього імені.

en: Add users and groups affected by Sudo Rule.
uk: Додати записи користувачів та груп, яких стосується правило sudo.

en: Delete Sudo Rule.
uk: Вилучити правило sudo.

en: Disable a Sudo Rule.
uk: Вимкнути правило sudo.

en: Enable a Sudo Rule.
uk: Увімкнути правило sudo.

en: Search for Sudo Rule.
uk: Знайти правило sudo.

en: Results should contain primary key attribute only ("sudorule-name")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («sudorule-name»)

en: Modify Sudo Rule.
uk: Змінити правило sudo.

en: Remove commands and sudo command groups affected by Sudo Rule.
uk: Вилучити команди і групи команд sudo, яких стосується правило sudo.

en: sudo command groups to remove
uk: групи команд sudo для вилучення

en: Remove hosts and hostgroups affected by Sudo Rule.
uk: Вилучити вузли та групи вузлів, яких стосується правило sudo.

en: Remove an option from Sudo Rule.
uk: Вилучити пункт з правила sudo.

en: Remove group for Sudo to execute as.
uk: Вилучити групу виконання з запису sudo.

en: Remove users and groups for Sudo to execute as.
uk: Вилучити користувачів та групи для виконання команд sudo від їхнього імені.

en: Remove users and groups affected by Sudo Rule.
uk: Вилучити записи користувачів та груп, яких стосується правило sudo.

en: Display Sudo Rule.
uk: Показати правило sudo.

en: 
    Cross-realm trusts
    
    Manage trust relationship between IPA and Active Directory domains.
    
    In order to allow users from a remote domain to access resources in IPA
    domain, trust relationship needs to be established. Currently IPA supports
    only trusts between IPA and Active Directory domains under control of Windows
    Server 2008 or later, with functional level 2008 or later.
    
    Please note that DNS on both IPA and Active Directory domain sides should be
    configured properly to discover each other. Trust relationship relies on
    ability to discover special resources in the other domain via DNS records.
    
    Examples:
    
    1. Establish cross-realm trust with Active Directory using AD administrator
       credentials:
    
       ipa trust-add --type=ad <ad.domain> --admin <AD domain administrator> --password
    
    2. List all existing trust relationships:
    
       ipa trust-find
    
    3. Show details of the specific trust relationship:
    
       ipa trust-show <ad.domain>
    
    4. Delete existing trust relationship:
    
       ipa trust-del <ad.domain>
    
    Once trust relationship is established, remote users will need to be mapped
    to local POSIX groups in order to actually use IPA resources. The mapping should
    be done via use of external membership of non-POSIX group and then this group
    should be included into one of local POSIX groups.
    
    Example:
    
    1. Create group for the trusted domain admins' mapping and their local POSIX group:
    
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins' ad_admins
    
    2. Add security identifier of Domain Admins of the <ad.domain> to the ad_admins_external
       group:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Allow members of ad_admins_external group to be associated with ad_admins POSIX group:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. List members of external members of ad_admins_external group to see their SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external
    
    
    GLOBAL TRUST CONFIGURATION
    
    When IPA AD trust subpackage is installed and ipa-adtrust-install is run,
    a local domain configuration (SID, GUID, NetBIOS name) is generated. These
    identifiers are then used when communicating with a trusted domain of the
    particular type.
    
    1. Show global trust configuration for Active Directory type of trusts:
    
       ipa trustconfig-show --type ad
    
    2. Modify global configuration for all trusts of Active Directory type and set
       a different fallback primary group (fallback primary group GID is used as
       a primary user GID if user authenticating to IPA domain does not have any other
       primary GID already set):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "alternative AD group"
    
    3. Change primary fallback group back to default hidden group (any group with
       posixGroup object class is allowed):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "Default SMB Group"
uk: 
    Довіра між областями
    
    Керування відносинами довіри між доменами IPA і Active Directory.
    
    З метою надання доступу користувачам віддаленого домену до ресурсів у домені
    IPA слід встановити відносини довіри. У поточній версії у IPA передбачено
    підтримку довіри лише між доменами IPA і Active Directory під керуванням Windows
    Server 2008 або новішої версії з функціональними можливостями рівня 2008 або
    новішої версії.
    
    Будь ласка, зауважте, що слід належним чином налаштувати DNS на обох доменах,
    IPA і Active Directory, щоб домени могли виявити один одного. Працездатність
    відносин довіри залежить від можливості виявлення спеціальних ресурсів у
    іншому домені за допомогою записів DNS.
    
    Приклад:
    
    1. Встановити довіру між областями з Active Directory за допомогою реєстраційних
       даних адміністратора AD:
    
       ipa trust-add --type=ad <домен.ad> --admin <адміністратор домену AD> --password
    
    2. Показати список всіх наявних відносин довіри:
    
       ipa trust-find
    
    3. Показати подробиці щодо певних відносин довіри:
    
       ipa trust-show <домен.ad>
    
    4. Вилучити наявні відносини довіри:
    
       ipa trust-del <домен.ad>
    
    Щойно відносини довіри буде встановлено, віддалених користувачів слід прив’язати
    до локальних груп POSIX, щоб скористатися ресурсами IPA. Прив’язку слід
    виконати за допомогою використання зовнішньої участі групи не-POSIX, а потім
    цю групу має бути включено до однієї з локальних груп POSIX.
    
    Приклади:
    
    1. Створити групу для прив’язки адміністраторів та їхньої локальної групи POSIX
       довіреного домену:
    
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins' ad_admins
    
    2. Додати ідентифікатор безпеки Domain Admins домену <домен.ad> до групи ad_admins_external:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Дозволити прив’язування учасників групи ad_admins_external до групи POSIX ad_admins:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. Показати список зовнішніх учасників групи ad_admins_external для перегляду їхніх SID:
    
       ipa group-show ad_admins_external
    
    
    НАЛАШТУВАННЯ ДОВІРИ ЗАГАЛЬНОГО РІВНЯ
    
    Якщо встановлено підпакунок довіри AD IPA та запущено ipa-adtrust-install,
    створюються налаштування локального домену (SID, GUID, назва NetBIOS). Після
    цього створені ідентифікатори використовуються для обміну даними з
    довіреним доменом певного типу.
    
    1. Показати налаштування довіри загального рівня для типів довіри Active Directory:
    
       ipa trustconfig-show --type ad
    
    2. Змінити загальні налаштування для всіх довір типу Active Directory і
       встановити іншу резервну основну групу (GID резервної основної групи
       використовується як GID основного користувача, якщо користувача
       розпізнано у домені IPA, але він не має жодного вже встановленого
       основного GID):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "alternative AD group"
    
    3. Повернути для резервної основної групи значення типової прихованої групи
       (будь-якої групи, у якій дозволено клас об’єктів posixGroup):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "Default SMB Group"

en: Domain NetBIOS name
uk: Назва домену у NetBIOS

en: Domain Security Identifier
uk: Ідентифікатор безпеки домену

en: SID blacklist incoming
uk: Чорний список вхідних SID

en: SID blacklist outgoing
uk: Чорний список вихідних SID

en: Security Identifier
uk: Ідентифікатор безпеки

en: NetBIOS name
uk: Назва NetBIOS

en: Domain GUID
uk: GUID домену

en: Fallback primary group
uk: Резервна основна група

en: Domain name
uk: Назва домену

en: Trusted domain partner
uk: Партнер довіреного домену

en: Determine whether ipa-adtrust-install has been run on this system
uk: Визначити, чи було запущено ipa-adtrust-install для цієї системи

en: Determine whether Schema Compatibility plugin is configured to serve trusted domain users and groups
uk: Визначити, чи налаштовано додаток сумісності схем (Schema Compatibility) на обслуговування користувачів і груп довіреного домену

en: Determine whether ipa-adtrust-install has been run with sidgen task
uk: Визначити, чи було запущено ipa-adtrust-install з завданням sidgen

en: 
    Add new trust to use.
    
    This command establishes trust relationship to another domain
    which becomes 'trusted'. As result, users of the trusted domain
    may access resources of this domain.
    
    Only trusts to Active Directory domains are supported right now.
    
    The command can be safely run multiple times against the same domain,
    this will cause change to trust relationship credentials on both
    sides.
uk: 
    Додати новий запис довіри для використання.
    
    За допомогою цієї команди можна встановити відносини довіри з
    іншим доменом, який після цього вважається «довіреним». У результаті
    користувачі довіреного домену зможуть отримувати доступ до ресурсів
    цього домену.
    
    У поточній версії передбачено підтримку лише відносин довіри з доменами
    Active Directory.
    
    Команду можна безпечно запускати декілька разів для одного і того самого
    домену, такий запуск призводить до зміни у реєстраційних записах відносин
    довіри з обох боків.

en: Trust type (ad for Active Directory, default)
uk: Тип довіри (типовим для Active Directory є ad)

en: Active Directory domain administrator
uk: Адміністратор домену Active Directory

en: Active Directory domain administrator's password
uk: Пароль адміністратора домену Active Directory

en: Domain controller for the Active Directory domain (optional)
uk: Контролер домену Active Directory (необов’язковий)

en: Shared secret for the trust
uk: Оприлюднений ключ для довіри

en: First Posix ID of the range reserved for the trusted domain
uk: Перший ідентифікатор POSIX діапазону, зарезервованого для довіреного домену

en: Size of the ID range reserved for the trusted domain
uk: Розмір діапазону ідентифікаторів, зарезервованого для довіреного домену

en: Type of trusted domain ID range, one of ipa-ad-trust-posix, ipa-ad-trust
uk: Тип діапазону ідентифікаторів довіреного домену, одне з таких значень: ipa-ad-trust-posix, ipa-ad-trust

en: Delete a trust.
uk: Вилучити запис довіри.

en: Refresh list of the domains associated with the trust
uk: Освіжити список доменів, пов’язаних з правилом довіри

en: Search for trusts.
uk: Шукати записи довіри.

en: Results should contain primary key attribute only ("realm")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («realm»)

en: 
    Modify a trust (for future use).
    
        Currently only the default option to modify the LDAP attributes is
        available. More specific options will be added in coming releases.
uk: 
        Змінити запис довіри (для наступного використання).
    
        У поточній версії можлива зміна лише типова зміна атрибутів LDAP.
        Додаткові варіанти буде додано у наступних випусках.

en: Resolve security identifiers of users and groups in trusted domains
uk: Визначати ідентифікатори безпеки користувачів та груп у довірених доменах

en: Security Identifiers (SIDs)
uk: Ідентифікатори безпеки (SID)

en: Display information about a trust.
uk: Показати дані щодо довіри.

en: Modify global trust configuration.
uk: Змінити налаштування довіри на загальному рівні.

en: Show global trust configuration.
uk: Показати налаштування довіри на загальному рівні.

en: Allow access from the trusted domain
uk: Дозволити доступ з довіреного домену

en: Remove information about the domain associated with the trust.
uk: Вилучити дані щодо домену, пов’язаного з цим правилом довіри.

en: Disable use of IPA resources by the domain of the trust
uk: Вимкнути використання ресурсів IPA доменом правила довіри

en: Allow use of IPA resources by the domain of the trust
uk: Дозволити використання ресурсів IPA доменом правила довіри

en: Search domains of the trust
uk: Шукати довірені домени

en: Results should contain primary key attribute only ("domain")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («domain»)

en: Modify trustdomain of the trust
uk: Змінити значення довіреного домену (trustdomain) правила довіри

en: Time limit of search in seconds (0 is unlimited)
uk: Обмеження часу пошуку у секундах (0 — без обмежень)

en: Maximum number of entries returned (0 is unlimited)
uk: Максимальна кількість повернутих записів (0 — без обмежень)

en: 
    Manage CA ACL rules.
    
    This plugin is used to define rules governing which principals are
    permitted to have certificates issued using a given certificate
    profile.
    
    PROFILE ID SYNTAX:
    
    A Profile ID is a string without spaces or punctuation starting with a letter
    and followed by a sequence of letters, digits or underscore ("_").
    
    EXAMPLES:
    
      Create a CA ACL "test" that grants all users access to the
      "UserCert" profile:
        ipa caacl-add test --usercat=all
        ipa caacl-add-profile test --certprofiles UserCert
    
      Display the properties of a named CA ACL:
        ipa caacl-show test
    
      Create a CA ACL to let user "alice" use the "DNP3" profile:
        ipa caacl-add-profile alice_dnp3 --certprofiles DNP3
        ipa caacl-add-user alice_dnp3 --user=alice
    
      Disable a CA ACL:
        ipa caacl-disable test
    
      Remove a CA ACL:
        ipa caacl-del test
uk: 
    Керування правилами CA ACL.
    
    Цей додаток призначено для визначення правил, що керують тим,
    які реєстраційні записи можуть мати сертифікати, випущені за
    допомогою даного профілю сертифікатів.
    
    СИНТАКСИС ІДЕНТИФІКАТОРА ПРОФІЛЮ:
    
    Ідентифікатор профілю — рядок без пробілів і символів пунктуації,
    що починається з літери і складається з послідовності літер, цифр, та символів підкреслювання («_»).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
      Створити CA ACL «test», який надає доступ усім користувачам до
      профілю «UserCert»:
        ipa caacl-add test --usercat=all
        ipa caacl-add-profile test --certprofiles UserCert
    
      Показати усі властивості вказаного за назвою CA ACL:
        ipa caacl-show test
    
      Створити CA ACL, який надає користувачеві «alice» право
      використовувати профіль «DNP3»:
        ipa caacl-add-profile alice_dnp3 --certprofiles DNP3
        ipa caacl-add-user alice_dnp3 --user=alice
    
      Вимкнути певний CA ACL:
        ipa caacl-disable test
    
      Вилучити певний CA ACL:
        ipa caacl-del test

en: ACL name
uk: Назва ACL

en: Profile category
uk: Категорія профілів

en: Profile category the ACL applies to
uk: Категорія профілів, до якої застосовується ACL

en: User category the ACL applies to
uk: Категорія користувачів, до якої застосовується ACL

en: Host category the ACL applies to
uk: Категорія вузлів, до якої застосовується ACL

en: Service category the ACL applies to
uk: Категорія служб, до якої застосовується ACL

en: Profiles
uk: Профілі

en: Create a new CA ACL.
uk: Створити запис CA ACL.

en: Add target hosts and hostgroups to a CA ACL.
uk: Додати вузли і групи вузлів призначення до CA ACL.

en: Add profiles to a CA ACL.
uk: Додати профілі до CA ACL.

en: member Certificate Profile
uk: учасник Профіль сертифікатів

en: Certificate Profiles to add
uk: Профілі сертифікатів для додавання

en: Add services to a CA ACL.
uk: Додати служби до CA ACL.

en: Add users and groups to a CA ACL.
uk: Додати користувачів і групи до CA ACL.

en: Delete a CA ACL.
uk: Вилучити CA ACL.

en: Disable a CA ACL.
uk: Вимкнути CA ACL.

en: Enable a CA ACL.
uk: Увімкнути CA ACL.

en: Search for CA ACLs.
uk: Шукати CA ACL.

en: Modify a CA ACL.
uk: Змінити CA ACL.

en: Remove target hosts and hostgroups from a CA ACL.
uk: Вилучити вузли призначення та групи вузлів з CA ACL.

en: Remove profiles from a CA ACL.
uk: Вилучити профілі із CA ACL.

en: Certificate Profiles to remove
uk: Профілі сертифікатів для вилучення

en: Remove services from a CA ACL.
uk: Вилучити служби з CA ACL.

en: Remove users and groups from a CA ACL.
uk: Вилучити користувачів або групи з CA ACL.

en: Display the properties of a CA ACL.
uk: Показати властивості CA ACL.

en: Maximum amount of time (seconds) for a search (-1 or 0 is unlimited)
uk: Максимальний проміжок часу (у секундах) для виконання однієї дії з пошуку (-1 або 0 — без обмежень)

en: Maximum number of records to search (-1 or 0 is unlimited)
uk: Максимальна кількість записів результатів пошуку (-1 або 0 — без обмежень)

en: 
    Raise the IPA Domain Level.
uk: 
    Підняти рівень домену IPA.

en: Query current Domain Level.
uk: Надіслати запити щодо поточного рівня домену.

en: Current domain level:
uk: Поточний рівень домену:

en: Change current Domain Level.
uk: Змінити поточний рівень домену.

en: Domain Level
uk: Рівень домену

en: Add certificates to host entry
uk: Додати сертифікати до запису вузла

en: Remove certificates from host entry
uk: Вилучити сертифікати із запису вузла

en: Fallback to AD DC LDAP
uk: Повернення до резервного DC LDAP AD

en: Allow falling back to AD DC LDAP when resolving AD trusted objects. For two-way trusts only.
uk: Дозволити повернення до резервного варіанта LDAP DC AD під час визначення адрес довірених об’єктів AD. Лише для двобічних відносин довіри.

en: Applies ID View to specified hosts or current members of specified hostgroups. If any other ID View is applied to the host, it is overridden.
uk: Застосовує перегляд ідентифікаторів до вказаних вузлів або поточних учасників вказаних груп вузлів. Якщо до вузла застосовується якийсь інший перегляд ідентифікаторів, його буде перевизначено.

en: Add to default group
uk: Додати до типової групи

en: Add migrated users without a group to a default group (default: true)
uk: Додавати перенесені записи користувачів без групи до типової групи (типове значення: true)

en: Search scope
uk: Область пошуку

en: LDAP search scope for users and groups: base, onelevel, or subtree. Defaults to onelevel
uk: Область пошуку LDAP для користувачів і груп: base, onelevel або subtree. Типове значення: onelevel

en: Target DN subtree
uk: Піддерево DN призначення

en: Optional DN subtree where an entry can be moved to (must be in the subtree, but may not yet exist)
uk: Необов’язкове піддерево DN, куди має бути пересунуто запис (має належати до піддерева, але може ще не існувати)

en: Origin DN subtree
uk: Піддерево DN походження

en: Optional DN subtree from where an entry can be moved (must be in the subtree, but may not yet exist)
uk: Необов’язкове піддерево DN, звідки має бути пересунуто запис (має належати до піддерева, але може ще не існувати)

en: 
    IPA servers
    
    Get information about installed IPA servers.
    
    EXAMPLES:
    
      Find all servers:
        ipa server-find
    
      Show specific server:
        ipa server-show ipa.example.com
uk: 
    Сервери IPA
    
    Отримати дані щодо встановлених серверів IPA.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
      Знайти усі сервери:
        ipa server-find
    
      Показати вказаний сервер:
        ipa server-show ipa.example.com

en: Server name
uk: Назва сервера

en: IPA server hostname
uk: Назва вузла сервера IPA

en: Managed suffix
uk: Керований суфікс

en: Min domain level
uk: Мін. рівень домену

en: Minimum domain level
uk: Мінімальний рівень домену

en: Max domain level
uk: Макс. рівень домену

en: Maximum domain level
uk: Максимальний рівень домену

en: Delete IPA server.
uk: Вилучити сервер IPA.

en: Search for IPA servers.
uk: Шукати сервери IPA.

en: Show IPA server.
uk: Показати сервер IPA.

en: Add new certificates to a service
uk: Додати нові сертифікати до запису служби

en: Remove certificates from a service
uk: Вилучити сертифікати із запису служби

en: 
    Service Constrained Delegation
    
    Manage rules to allow constrained delegation of credentials so
    that a service can impersonate a user when communicating with another
    service without requiring the user to actually forward their TGT.
    This makes for a much better method of delegating credentials as it
    prevents exposure of the short term secret of the user.
    
    The naming convention is to append the word "target" or "targets" to
    a matching rule name. This is not mandatory but helps conceptually
    to associate rules and targets.
    
    A rule consists of two things:
      - A list of targets the rule applies to
      - A list of memberPrincipals that are allowed to delegate for
        those targets
    
    A target consists of a list of principals that can be delegated.
    
    In English, a rule says that this principal can delegate as this
    list of principals, as defined by these targets.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new constrained delegation rule:
       ipa servicedelegationrule-add ftp-delegation
    
     Add a new constrained delegation target:
       ipa servicedelegationtarget-add ftp-delegation-target
    
     Add a principal to the rule:
       ipa servicedelegationrule-add-member --principals=ftp/ipa.example.com       ftp-delegation
    
     Add our target to the rule:
       ipa servicedelegationrule-add-target       --servicedelegationtargets=ftp-delegation-target ftp-delegation
    
     Add a principal to the target:
       ipa servicedelegationtarget-add-member --principals=ldap/ipa.example.com       ftp-delegation-target
    
     Display information about a named delegation rule and target:
       ipa servicedelegationrule_show ftp-delegation
       ipa servicedelegationtarget_show ftp-delegation-target
    
     Remove a constrained delegation:
       ipa servicedelegationrule-del ftp-delegation-target
       ipa servicedelegationtarget-del ftp-delegation
    
    In this example the ftp service can get a TGT for the ldap service on
    the bound user's behalf.
    
    It is strongly discouraged to modify the delegations that ship with
    IPA, ipa-http-delegation and its targets ipa-cifs-delegation-targets and
    ipa-ldap-delegation-targets. Incorrect changes can remove the ability
    to delegate, causing the framework to stop functioning.
uk: 
    Обмежене службами делегування
    
    Керування правилами, за допомогою яких можна обмежити делегування
    реєстраційних даних так, що служба зможе виконувати персоніфікацію
    користувача під час обміну даними з іншою службою без потреби для
    користувача насправді переспрямовувати квиток для отримання квитка
    (TGT). Так створюється значно кращий метод делегування реєстраційних
    даних, оскільки він запобігає розкриттю короткотермінових ключів
    доступу користувачів.
    
    Відповідно до угоди з іменування, до назви правила додається слово
    "target" або "targets". Така схема назв не є обов’язковою, але вона
    допомагає концептуально пов’язати правила та їхні призначення.
    
    Правило складається з двох компонентів:
      - Списку цілей (призначень), яких стосується правило
      - Списку memberPrincipals, яким дозволено делегування для
        цих цілей
    
    Запис цілі складається зі списку реєстраційних записів, які можна
    делегувати.
    
    Якщо простіше, правило стверджує, що певний реєстраційний запис
    можна делегувати як вказаний список реєстраційних записів,
    відповідно до визначеного списку цілей.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нове правило обмеженого делегування:
       ipa servicedelegationrule-add ftp-delegation
    
     Додати нову ціль обмеженого делегування:
       ipa servicedelegationtarget-add ftp-delegation-target
    
     Додати реєстраційний запис до правила:
       ipa servicedelegationrule-add-member --principals=ftp/ipa.example.com       ftp-delegation
    
     Додати нашу ціль до правила:
       ipa servicedelegationrule-add-target       --servicedelegationtargets=ftp-delegation-target ftp-delegation
    
     Додати реєстраційний запис до цілі:
       ipa servicedelegationtarget-add-member --principals=ldap/ipa.example.com       ftp-delegation-target
    
     Показати дані щодо іменованого правила і цілі:
       ipa servicedelegationrule_show ftp-delegation
       ipa servicedelegationtarget_show ftp-delegation-target
    
     Вилучити обмежене делегування:
       ipa servicedelegationrule-del ftp-delegation-target
       ipa servicedelegationtarget-del ftp-delegation
    
    У цьому прикладі служба ftp може отримувати квиток для отримання квитка для
    служби ldap від імені пов’язаного користувача.
    
    Ми наполегливо не рекомендуємо змінювати делегування, які постачаються з
    IPA, ipa-http-delegation та його цілі ipa-cifs-delegation-targets і
    ipa-ldap-delegation-targets. Некоректні зміни можуть усунути можливість
    делегування, що спричинить непрацездатність усієї системи.

en: Allowed Target
uk: Дозволена ціль

en: Create a new service delegation rule.
uk: Створити правило делегування служб.

en: Add member to a named service delegation rule.
uk: Додати запис учасника до іменованого правила делегування служб.

en: member principal
uk: учасник «реєстраційний запис»

en: principal to add
uk: реєстраційний запис для додавання

en: Add target to a named service delegation rule.
uk: Додати ціль до іменованого правила делегування служб.

en: member service delegation target
uk: учасник призначення делегування служб

en: service delegation targets to add
uk: призначення делегування служб для додавання

en: Delete service delegation.
uk: Вилучити делегування служб.

en: Search for service delegations rule.
uk: Шукати правило делегування служб.

en: Results should contain primary key attribute only ("delegation-name")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («delegation-name»)

en: Remove member from a named service delegation rule.
uk: Вилучити запис учасника із іменованого правила делегування служб.

en: principal to remove
uk: реєстраційний запис для вилучення

en: Remove target from a named service delegation rule.
uk: Вилучити ціль із іменованого правила делегування служб.

en: service delegation targets to remove
uk: призначення делегування служб для вилучення

en: Display information about a named service delegation rule.
uk: Показати дані щодо іменованого правила делегування служб.

en: Create a new service delegation target.
uk: Створити ціль делегування служб.

en: Add member to a named service delegation target.
uk: Додати запис учасника до іменованого призначення делегування служб.

en: Delete service delegation target.
uk: Вилучити ціль делегування служб.

en: Search for service delegation target.
uk: Шукати ціль делегування служб.

en: Remove member from a named service delegation target.
uk: Вилучити запис учасника із іменованого призначення делегування служб.

en: Display information about a named service delegation target.
uk: Показати дані щодо іменованого призначення делегування служб.

en: 
    Stageusers
    
    Manage stage user entries.
    
    Stage user entries are directly under the container: "cn=stage users,
    cn=accounts, cn=provisioning, SUFFIX".
    User can not authenticate with those entries (even if the entries
    contain credentials) and are candidate to become Active entries.
    
    Active user entries are Posix users directly under the container: "cn=accounts, SUFFIX".
    User can authenticate with Active entries, at the condition they have
    credentials
    
    Delete user entries are Posix users directly under the container: "cn=deleted users,
    cn=accounts, cn=provisioning, SUFFIX".
    User can not authenticate with those entries (even if the entries contain credentials)
    
    The stage user container contains entries
        - created by 'stageuser-add' commands that are Posix users
        - created by external provisioning system
    
    A valid stage user entry MUST:
        - entry RDN is 'uid'
        - ipaUniqueID is 'autogenerate'
    
    IPA supports a wide range of username formats, but you need to be aware of any
    restrictions that may apply to your particular environment. For example,
    usernames that start with a digit or usernames that exceed a certain length
    may cause problems for some UNIX systems.
    Use 'ipa config-mod' to change the username format allowed by IPA tools.
    
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new stageuser:
       ipa stageuser-add --first=Tim --last=User --password tuser1
    
     Add a stageuser from the Delete container
       ipa stageuser-add  --first=Tim --last=User --from-delete tuser1
uk: 
    Користувачі етапу
    
    Керування записами користувачів етапу.
    
    Записи користувачів етапу перебувають безпосередньо у контейнері:
    "cn=stage users, cn=accounts, cn=provisioning, SUFFIX".
    Користувач не може пройти розпізнавання за допомогою цих записів
    (навіть якщо записи містять реєстраційні дані) і є кандидатами на
    перетворення на активні записи.
    
    Записи активних користувачів є користувачами Posix, що перебувають
    безпосередньо у контейнері: "cn=accounts, SUFFIX".
    Користувач може пройти розпізнавання за допомогою активних записів,
    якщо для них передбачено реєстраційні дані
    
    Вилучені записи користувачів є записами користувачів Posix, що
    перебувають безпосередньо у контейнері: "cn=deleted users,
    cn=accounts, cn=provisioning, SUFFIX".
    Користувачі не можуть проходити розпізнавання за допомогою цих
    записів (навіть якщо записи містять реєстраційні дані)
    
    Контейнер користувачів етапу містить записи
        - створені командами 'stageuser-add', які є користувачами Posix
        - створені зовнішньою системою забезпечення
    
    Коректний запис користувача етапу МАЄ відповідати таким вимогам:
        - RDN запису має значення 'uid'
        - ipaUniqueID має значення 'autogenerate'
    
    У IPA передбачено підтримку широкого діапазону форматів імен користувачів,
    але слід зважати на різноманітні обмеження, які можуть стосуватися середовища,
    у якому ви працюєте. Наприклад, імена користувачів, що починаються з цифри,
    або імена користувачів, довжина яких перевищує певну довжину, що може
    призвести до проблем у деяких системах UNIX.
    Для зміни формату, який дозволено інструментами IPA, скористайтеся командою
    'ipa config-mod'.
    
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нового користувача етапу:
       ipa stageuser-add --first=Tim --last=User --password tuser1
    
     Додати користувача етапу з контейнера Delete
       ipa stageuser-add  --first=Tim --last=User --from-delete tuser1

en: Activate a stage user.
uk: Активувати користувача етапу.

en: Add a new stage user.
uk: Додати нового користувача етапу.

en: Create Stage user in from a delete user
uk: Створити запис користувача етапу на основі вилученого запису користувача

en: Delete a stage user.
uk: Вилучити запис користувача етапу.

en: Search for stage users.
uk: Шукати записи користувачів етапу.

en: Search for stage users with these member of groups.
uk: Шукати користувачів етапу із вказаними групами участі.

en: Search for stage users without these member of groups.
uk: Шукати користувачів етапу без вказаних груп участі.

en: Search for stage users with these member of netgroups.
uk: Шукати користувачів етапу із вказаними мережевими групами участі.

en: Search for stage users without these member of netgroups.
uk: Шукати користувачів етапу без вказаних мережевих груп участі.

en: Search for stage users with these member of roles.
uk: Шукати користувачів етапу із вказаними ролями участі.

en: Search for stage users without these member of roles.
uk: Шукати користувачів етапу без вказаних ролей участі.

en: Search for stage users with these member of HBAC rules.
uk: Шукати користувачів етапу із цими правилами HBAC участі.

en: Search for stage users without these member of HBAC rules.
uk: Шукати користувачів етапу без цих правил HBAC участі.

en: Search for stage users with these member of sudo rules.
uk: Шукати користувачів етапу із цими правилами sudo участі.

en: Search for stage users without these member of sudo rules.
uk: Шукати користувачів етапу без цих правил sudo участі.

en: Modify a stage user.
uk: Змінити запис користувача етапу.

en: Rename the stage user object
uk: Перейменувати об’єкт користувача етапу

en: Display information about a stage user.
uk: Показати дані щодо користувача етапу.

en: 
    Topology
    
    Management of a replication topology.
    
    Requires minimum domain level 1.
uk: 
    Топологія
    
    Керування топологією реплікації.
    
    Потребує мінімального рівня домену 1.

en: Segment name
uk: Назва сегмента

en: Arbitrary string identifying the segment
uk: Довільний рядок для ідентифікації сегмента

en: Left node
uk: Лівий вузол

en: Left replication node - an IPA server
uk: Лівий вузол реплікації — сервер IPA

en: Right node
uk: Правий вузол

en: Right replication node - an IPA server
uk: Правий вузол реплікації — сервер IPA

en: Connectivity
uk: Можливість з’єднання

en: Direction of replication between left and right replication node
uk: Напрямок реплікації між лівим і правим вузлами реплікації

en: Attributes to strip
uk: Атрибути, які слід прибрати

en: A space separated list of attributes which are removed from replication updates.
uk: Розділений пробілами список атрибутів, які слід вилучати під час оновлено реплікації.

en: Attributes to replicate
uk: Атрибути для реплікації

en: Attributes that are not replicated to a consumer server during a fractional update. E.g., `(objectclass=*) $ EXCLUDE accountlockout memberof
uk: Атрибути, для яких не відбуватиметься реплікація до сервера споживання під час часткового оновлення. Наприклад, `(objectclass=*) $ EXCLUDE accountlockout memberof

en: Attributes for total update
uk: Атрибути для загального оновлення

en: Attributes that are not replicated to a consumer server during a total update. E.g. (objectclass=*) $ EXCLUDE accountlockout
uk: Атрибути, для яких не відбуватиметься реплікація до сервера споживання під час загального оновлення. Наприклад, (objectclass=*) $ EXCLUDE accountlockout

en: Session timeout
uk: Час очікування сеансу

en: Number of seconds outbound LDAP operations waits for a response from the remote replica before timing out and failing
uk: Кількість секунд, протягом яких відбуватиметься очікування зовнішнім LDAP на відповідь під час дій від віддаленої репліки, перш ніж дію буде припинено через перевищення часу очікування і буде видано повідомлення щодо помилки

en: Replication agreement enabled
uk: Увімкнено угоду щодо реплікації

en: Whether a replication agreement is active, meaning whether replication is occurring per that agreement
uk: Визначає, чи є активною угода щодо реплікації, тобто, чи відбувається реплікація за цією угодою

en: Suffix name
uk: Назва суфікса

en: LDAP suffix to be managed
uk: Суфікс LDAP, яким слід керувати

en: Add a new segment.
uk: Додати новий сегмент.

en: Delete a segment.
uk: Вилучити сегмент.

en: Search for topology segments.
uk: Шукати сегменти топології.

en: Modify a segment.
uk: Змінити сегмент.

en: Request a full re-initialization of the node retrieving data from the other node.
uk: Надіслати запит щодо повної повторної ініціалізації вузла, щоб отримує дані з іншого вузла.

en: Initialize left node
uk: Ініціалізувати лівий вузол

en: Initialize right node
uk: Ініціалізувати правий вузол

en: Stop already started refresh of chosen node(s)
uk: Зупинити вже почате оновлення вибраних вузлів

en: Display a segment.
uk: Показати сегмент.

en: Add a new topology suffix to be managed.
uk: Додати новий суфікс топології для керування.

en: Delete a topology suffix.
uk: Вилучити суфікс топології.

en: Search for topology suffices.
uk: Шукати суфікси топології.

en: Modify a topology suffix.
uk: Змінити суфікс топології.

en: Show managed suffix.
uk: Показати керований суфікс.

en: 
    Verify replication topology for suffix.
    
    Checks done:
      1. check if a topology is not disconnected. In other words if there are
         replication paths between all servers.
      2. check if servers don't have more than the recommended number of
         replication agreements
uk: 
    Перевірити топологію реплікації для суфікса.
    
    Перевірки, які виконуються:
      1. перевірка того, чи є топологія роз’єднаною. Іншими словами, того, чи
         пов’язано усі сервери шляхами реплікації.
      2. перевірка того, чи не перевищено кількість рекомендованих угод з
         реплікації між серверами.

en: Preserved user
uk: Зарезервований користувач

en: Add one or more certificates to the user entry
uk: Додати один або декілька сертифікатів до запису користувача

en: Remove one or more certificates to the user entry
uk: Вилучити один або декілька сертифікатів запису користувача

en: Move deleted user into staged area
uk: Пересунути вилучений запис користувача до області етапу

en: Undelete a delete user account.
uk: Відновити вилучений обліковий запис користувача.

en: 
    Vaults
    
    Manage vaults.
    
    Vault is a secure place to store a secret.
    
    Based on the ownership there are three vault categories:
    * user/private vault
    * service vault
    * shared vault
    
    User vaults are vaults owned used by a particular user. Private
    vaults are vaults owned the current user. Service vaults are
    vaults owned by a service. Shared vaults are owned by the admin
    but they can be used by other users or services.
    
    Based on the security mechanism there are three types of
    vaults:
    * standard vault
    * symmetric vault
    * asymmetric vault
    
    Standard vault uses a secure mechanism to transport and
    store the secret. The secret can only be retrieved by users
    that have access to the vault.
    
    Symmetric vault is similar to the standard vault, but it
    pre-encrypts the secret using a password before transport.
    The secret can only be retrieved using the same password.
    
    Asymmetric vault is similar to the standard vault, but it
    pre-encrypts the secret using a public key before transport.
    The secret can only be retrieved using the private key.
    
    EXAMPLES:
    
     List vaults:
       ipa vault-find
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
    
     Add a standard vault:
       ipa vault-add <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type standard
    
     Add a symmetric vault:
       ipa vault-add <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type symmetric --password-file password.txt
    
     Add an asymmetric vault:
       ipa vault-add <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type asymmetric --public-key-file public.pem
    
     Show a vault:
       ipa vault-show <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
    
     Modify vault description:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --desc <description>
    
     Modify vault type:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type <type>
           [old password/private key]
           [new password/public key]
    
     Modify symmetric vault password:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --change-password
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --old-password <old password>
           --new-password <new password>
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --old-password-file <old password file>
           --new-password-file <new password file>
    
     Modify asymmetric vault keys:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --private-key-file <old private key file>
           --public-key-file <new public key file>
    
     Delete a vault:
       ipa vault-del <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
    
     Display vault configuration:
       ipa vaultconfig-show
    
     Archive data into standard vault:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --in <input file>
    
     Archive data into symmetric vault:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --in <input file>
           --password-file password.txt
    
     Archive data into asymmetric vault:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --in <input file>
    
     Retrieve data from standard vault:
       ipa vault-retrieve <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --out <output file>
    
     Retrieve data from symmetric vault:
       ipa vault-retrieve <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --out <output file>
           --password-file password.txt
    
     Retrieve data from asymmetric vault:
       ipa vault-retrieve <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --out <output file> --private-key-file private.pem
    
     Add vault owners:
       ipa vault-add-owner <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>]  [--groups <groups>] [--services <services>]
    
     Delete vault owners:
       ipa vault-remove-owner <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>] [--groups <groups>] [--services <services>]
    
     Add vault members:
       ipa vault-add-member <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>] [--groups <groups>] [--services <services>]
    
     Delete vault members:
       ipa vault-remove-member <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>] [--groups <groups>] [--services <services>]
uk: 
    Сховища
    
    Керування сховищами.
    
    Сховище — безпечне місце для зберігання ключів і паролів.
    
    За правами власності сховища поділяються на три категорії:
    * приватні сховища користувачів
    * сховища служб
    * сховища спільного використання
    
    Сховища користувачів — це сховища, власником яких є конкретний
    користувач. Приватними є сховища, власником яких є поточний
    користувач. Власником сховища служби є певна служба. Сховища
    спільного використання належать адміністратору, але можуть
    використовуватися іншими користувачами або службами.
    
    За механізмами захисту сховища поділяються на три
    типи:
    * стандартні сховища
    * симетричні сховища
    * асиметричні сховища
    
    У стандартному сховищі для передавання і зберігання реєстраційних
    даних використовуються безпечні механізми. Реєстраційні дані
    може бути отримано лише користувачами, які мають доступ
    до сховища.
    
    Симетричне сховище є подібним до стандартного сховища, але
    у ньому реєстраційні дані попередньо шифруються до
    передавання за допомогою пароля.
    Реєстраційні дані можна отримати лише за допомогою цього пароля.
    
    Асиметричне сховище є подібним до стандартного сховища, але
    у ньому реєстраційні дані попередньо шифруються до
    передавання за допомогою відкритого ключа.
    Реєстраційні дані можна отримати лише за допомогою закритого ключа.
    
     Вивести список сховищ:
       ipa vault-find
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
    
     Додати стандартне сховище:
       ipa vault-add <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type standard
    
     Додати симетричне сховище:
       ipa vault-add <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type symmetric --password-file пароль.txt
    
     Додати асиметричне сховище:
       ipa vault-add <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type asymmetric --public-key-file відкритий_ключ.pem
    
     Показати сховище:
       ipa vault-show <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
    
     Змінити опис сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --desc <опис>
    
     Змінити тип сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type <тип>
           [старий пароль/закритий ключ]
           [новий пароль/відкритий ключ]
    
     Змінити пароль до симетричного сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --change-password
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --old-password <старий пароль>
           --new-password <новий пароль>
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --old-password-file <файл старого пароля>
           --new-password-file <файл нового пароля>
    
     Змінити ключ асиметричного сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --private-key-file <файл старого закритого ключа>
           --public-key-file <файл нового відкритого ключа>
    
     Вилучити сховище:
       ipa vault-del <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
    
     Вивести налаштування сховищ:
       ipa vaultconfig-show
    
     Архівувати дані до стандартного сховища:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --in <файл вхідних даних>
    
     Архівувати дані до симетричного сховища:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --in <файл вхідних даних>
           --password-file пароль.txt
    
     Архівувати дані до асиметричного сховища:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --in <файл вхідних даних>
    
     Отримати дані зі стандартного сховища:
       ipa vault-retrieve <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --out <файл результатів>
    
     Отримати дані з симетричного сховища:
       ipa vault-retrieve <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --out <файл результатів>
           --password-file password.txt
    
     Отримати дані з асиметричного сховища:
       ipa vault-retrieve <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --out <файл результатів> --private-key-file private.pem
    
     Додати записи власників сховища:
       ipa vault-add-owner <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>]  [--groups <групи>] [--services <служби>]
    
     Вилучити записи учасників сховища:
       ipa vault-remove-owner <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>] [--groups <групи>] [--services <служби>]
    
     Додати записи учасників сховища:
       ipa vault-add-member <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>] [--groups <групи>] [--services <служби>]
    
     Вилучити записи учасників сховища:
       ipa vault-remove-member <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>] [--groups <групи>] [--services <служби>]

en: Vault name
uk: Назва сховища

en: Vault description
uk: Опис сховища

en: Vault type
uk: Тип сховища

en: Salt
uk: Сіль

en: Vault salt
uk: «Сіль» сховища

en: Public key
uk: Відкритий ключ

en: Vault public key
uk: Відкритий ключ сховища

en: Owner users
uk: Користувачі власника

en: Owner groups
uk: Групи власника

en: Owner services
uk: Служби власника

en: Failed owners
uk: Записи власників із помилками

en: Vault service
uk: Служба сховища

en: Shared vault
uk: Сховище спільного використання

en: Vault user
uk: Користувач сховища

en: Transport Certificate
uk: Сертифікат передавання

en: Service name of the service vault
uk: Назва служби сховища служби

en: Username of the user vault
uk: Ім’я користувача сховища користувача

en: Add members to a vault.
uk: Додати записи учасників сховища.

en: Add owners to a vault.
uk: Додати записи власників до сховища.

en: owner user
uk: користувач-власник

en: owner group
uk: група-власник

en: owner service
uk: служба-власник

en: Owners that could not be added
uk: Власники, записи яких не вдалося додати

en: Number of owners added
uk: Кількість доданих записів власників

en: Session key wrapped with transport certificate
uk: Ключ сеансу, пов’язаний із сертифікатом передавання

en: Vault data encrypted with session key
uk: Дані сховища зашифровано за допомогою ключа сеансу

en: Nonce
uk: Цей випадок

en: Delete a vault.
uk: Вилучити сховище.

en: Search for vaults.
uk: Шукати сховища.

en: List all service vaults
uk: Список усіх сховищ служб

en: List all user vaults
uk: Список усіх сховищ користувачів

en: Remove members from a vault.
uk: Вилучити записи учасників сховища.

en: Remove owners from a vault.
uk: Вилучити записи власників сховища.

en: Owners that could not be removed
uk: Власники, записи яких не вдалося вилучити

en: Number of owners removed
uk: Кількість вилучених записів власників

en: Display information about a vault.
uk: Показати дані щодо сховища.

en: Show vault configuration.
uk: Показати налаштування сховища.

en: Output file to store the transport certificate
uk: Файл для зберігання сертифіката передавання даних

en: Add owners to a vault container.
uk: Додати записи власників до контейнера сховища.

en: Delete a vault container.
uk: Вилучити контейнер сховищ.

en: Remove owners from a vault container.
uk: Вилучити записи власників із контейнера сховища.

en: Display information about a vault container.
uk: Показати дані щодо контейнера сховищ.

en: Principal for this certificate (e.g. HTTP/test.example.com)
uk: Реєстраційний запис для цього сертифіката (наприклад HTTP/test.example.com)

en: Profile ID
uk: Ід. профілю

en: Certificate Profile to use
uk: Профіль сертифіката, яким слід скористатися

en: 
    Manage Certificate Profiles
    
    Certificate Profiles are used by Certificate Authority (CA) in the signing of
    certificates to determine if a Certificate Signing Request (CSR) is acceptable,
    and if so what features and extensions will be present on the certificate.
    
    The Certificate Profile format is the property-list format understood by the
    Dogtag or Red Hat Certificate System CA.
    
    PROFILE ID SYNTAX:
    
    A Profile ID is a string without spaces or punctuation starting with a letter
    and followed by a sequence of letters, digits or underscore ("_").
    
    EXAMPLES:
    
      Import a profile that will not store issued certificates:
        ipa certprofile-import ShortLivedUserCert       --file UserCert.profile --desc "User Certificates"       --store=false
    
      Delete a certificate profile:
        ipa certprofile-del ShortLivedUserCert
    
      Show information about a profile:
        ipa certprofile-show ShortLivedUserCert
    
      Save profile configuration to a file:
        ipa certprofile-show caIPAserviceCert --out caIPAserviceCert.cfg
    
      Search for profiles that do not store certificates:
        ipa certprofile-find --store=false
    
    PROFILE CONFIGURATION FORMAT:
    
    The profile configuration format is the raw property-list format
    used by Dogtag Certificate System.  The XML format is not supported.
    
    The following restrictions apply to profiles managed by IPA:
    
    - When importing a profile the "profileId" field, if present, must
      match the ID given on the command line.
    
    - The "classId" field must be set to "caEnrollImpl"
    
    - The "auth.instance_id" field must be set to "raCertAuth"
    
    - The "certReqInputImpl" input class and "certOutputImpl" output
      class must be used.
uk: 
    Керування профілями сертифікатів
    
    Профілі сертифікатів використовуються службами сертифікації (CA) під час
    підписування сертифікатів для визначення того, чи є прийнятним запит на
    підписування сертифіката (CSR), і, якщо це так, визначення можливостей
    і розширень, які буде надано сертифікатом.
    
    Форматом профілю сертифікатів є список значень, які може обробляти
    Dogtag або система сертифікації служби сертифікації Red Hat.
    
    СИНТАКСИС ІДЕНТИФІКАТОРА ПРОФІЛЮ:
    
    Ідентифікатор профілю — рядок без пробілів і символів пунктуації,
    що починається з літери і складається з послідовності літер, цифр, та символів підкреслювання («_»).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
      Імпортувати профіль, у якому не зберігатимуться видані сертифікати:
        ipa certprofile-import ShortLivedUserCert \
          --file UserCert.profile --summary "User Certificates" \
          --store=false
    
      Вилучити профіль сертифікатів:
        ipa certprofile-del ShortLivedUserCert
    
      Показати дані щодо профілю:
        ipa certprofile-show ShortLivedUserCert
    
      Зберегти налаштування профілю до файла:
        ipa certprofile-show caIPAserviceCert --out caIPAserviceCert.cfg
    
      Шукати профілі, у яких не зберігаються сертифікати:
        ipa certprofile-find --store=false
    
    ФОРМАТ НАЛАШТУВАНЬ ПРОФІЛЮ:
    
    Налаштування профілю зберігаються у вигляді простого списку
    властивостей, що використовується системою сертифікації Dogtag.
    Підтримки формату XML не передбачено.
    
    Профілів, які керуються IPA, стосуються такі обмеження:
    
    - Під час імпортування профілю поле «profileId», якщо таке є, має
      містити значення, що збігається з ідентифікатором, вказаним у рядку команди.
    
    - Значенням поля «classId» має бути «caEnrollImpl»
    
    - Значенням поля «auth.instance_id» має бути «raCertAuth»
    
    - Має бути використано вхідний клас «certReqInputImpl» і вихідний
      клас «certOutputImpl».

en: Profile ID for referring to this profile
uk: Ідентифікатор профілю для посилання на цей профіль

en: Profile description
uk: Опис профілю

en: Brief description of this profile
uk: Короткий опис профілю

en: Store issued certificates
uk: Зберігати видані сертифікати

en: Whether to store certs issued using this profile
uk: Визначає, чи слід зберігати сертифікати, видані за допомогою цього профілю

en: Delete a Certificate Profile.
uk: Вилучити профіль сертифікатів.

en: Search for Certificate Profiles.
uk: Шукати профілі сертифікатів.

en: Import a Certificate Profile.
uk: Імпортувати профіль сертифікатів.

en: Filename of a raw profile. The XML format is not supported.
uk: Назва файла профілю з необробленими даними. Підтримки формату XML не передбачено.

en: Modify Certificate Profile configuration.
uk: Змінити налаштування профілю сертифікатів.

en: File containing profile configuration
uk: Файл, який містить налаштування профілів

en: Display the properties of a Certificate Profile.
uk: Показати властивості профілю сертифікатів.

en: Write profile configuration to file
uk: Записати налаштування профілів до файла

en: 
    ID ranges
    
    Manage ID ranges  used to map Posix IDs to SIDs and back.
    
    There are two type of ID ranges which are both handled by this utility:
    
     - the ID ranges of the local domain
     - the ID ranges of trusted remote domains
    
    Both types have the following attributes in common:
    
     - base-id: the first ID of the Posix ID range
     - range-size: the size of the range
    
    With those two attributes a range object can reserve the Posix IDs starting
    with base-id up to but not including base-id+range-size exclusively.
    
    Additionally an ID range of the local domain may set
     - rid-base: the first RID(*) of the corresponding RID range
     - secondary-rid-base: first RID of the secondary RID range
    
    and an ID range of a trusted domain must set
     - rid-base: the first RID of the corresponding RID range
     - sid: domain SID of the trusted domain
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for a trusted domain
    
    Since there might be more than one trusted domain the domain SID must be given
    while creating the ID range.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0                   --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    This ID range is then used by the IPA server and the SSSD IPA provider to
    assign Posix UIDs to users from the trusted domain.
    
    If e.g. a range for a trusted domain is configured with the following values:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    the RIDs 0 to 199999 are mapped to the Posix ID from 1200000 to 13999999. So
    RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for the local domain
    
    To create an ID range for the local domain it is not necessary to specify a
    domain SID. But since it is possible that a user and a group can have the same
    value as Posix ID a second RID interval is needed to handle conflicts.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000                   --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    The data from the ID ranges of the local domain are used by the IPA server
    internally to assign SIDs to IPA users and groups. The SID will then be stored
    in the user or group objects.
    
    If e.g. the ID range for the local domain is configured with the values from
    the example above then a new user with the UID 1200007 will get the RID 1007.
    If this RID is already used by a group the RID will be 1000007. This can only
    happen if a user or a group object was created with a fixed ID because the
    automatic assignment will not assign the same ID twice. Since there are only
    users and groups sharing the same ID namespace it is sufficient to have only
    one fallback range to handle conflicts.
    
    To find the Posix ID for a given RID from the local domain it has to be
    checked first if the RID falls in the primary or secondary RID range and
    the rid-base or the secondary-rid-base has to be subtracted, respectively,
    and the base-id has to be added to get the Posix ID.
    
    Typically the creation of ID ranges happens behind the scenes and this CLI
    must not be used at all. The ID range for the local domain will be created
    during installation or upgrade from an older version. The ID range for a
    trusted domain will be created together with the trust by 'ipa trust-add ...'.
    
    USE CASES:
    
      Add an ID range from a transitively trusted domain
    
        If the trusted domain (A) trusts another domain (B) as well and this trust
        is transitive 'ipa trust-add domain-A' will only create a range for
        domain A.  The ID range for domain B must be added manually.
    
      Add an additional ID range for the local domain
    
        If the ID range of the local domain is exhausted, i.e. no new IDs can be
        assigned to Posix users or groups by the DNA plugin, a new range has to be
        created to allow new users and groups to be added. (Currently there is no
        connection between this range CLI and the DNA plugin, but a future version
        might be able to modify the configuration of the DNS plugin as well)
    
    In general it is not necessary to modify or delete ID ranges. If there is no
    other way to achieve a certain configuration than to modify or delete an ID
    range it should be done with great care. Because UIDs are stored in the file
    system and are used for access control it might be possible that users are
    allowed to access files of other users if an ID range got deleted and reused
    for a different domain.
    
    (*) The RID is typically the last integer of a user or group SID which follows
    the domain SID. E.g. if the domain SID is S-1-5-21-123-456-789 and a user from
    this domain has the SID S-1-5-21-123-456-789-1010 then 1010 is the RID of the
    user. RIDs are unique in a domain, 32bit values and are used for users and
    groups.
    
    =======
    WARNING:
    
    DNA plugin in 389-ds will allocate IDs based on the ranges configured for the
    local domain. Currently the DNA plugin *cannot* be reconfigured itself based
    on the local ranges set via this family of commands.
    
    Manual configuration change has to be done in the DNA plugin configuration for
    the new local range. Specifically, The dnaNextRange attribute of 'cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' has to be
    modified to match the new range.
    =======
uk: 
    Діапазони ідентифікаторів
    
    Керування діапазонами ідентифікаторів, використаних для відображення
    ідентифікаторів POSIX на SID, і навпаки.
    
    За допомогою цієї програми можна керувати обома типами діапазонів ідентифікаторів:
    
     - діапазони ідентифікаторів локального домену
     - діапазони ідентифікаторів довірених віддалених доменів
    
    Обидва типи мають такі спільні атрибути:
    
     - base-id: перший ідентифікатор діапазону ідентифікаторів POSIX
     - range-size: розмір діапазону
    
    На основі цих двох атрибутів об’єкт діапазону може зарезервувати ідентифікатори
    POSIX, починаючи з base-id аж до, але не включно, base-id+range-size.
    
    Крім того, можна встановити діапазон ідентифікаторів локального домену
     - rid-base: перший RID(*) відповідного діапазону RID
     - secondary-rid-base: перший RID вторинного діапазону RID
    
    а діапазон ідентифікаторів довіреного домену слід задавати за допомогою
     - rid-base: перший RID відповідного діапазону RID
     - dom_sid: SID довіреного домену
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів для довіреного домену
    
    Оскільки може бути декілька довірених доменів, під час створення діапазону
    ідентифікаторів слід вказати SID домену.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0 \
                      --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    Цей діапазон ідентифікаторів потім використовуватиметься сервером IPA
    та надавачем даних IPA SSSD для призначення UID Posix користувачам з
    довіреного домену.
    
    Якщо, наприклад, налаштовано діапазон для довіреного домену з такими
    значеннями:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    RID від 0 до 199999 прив’язуються до ідентифікаторів Posix від 1200000 до
    13999999. Отже RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів до локального домену
    
    Щоб створити діапазон ідентифікаторів для локального домену не потрібно
    вказувати SID домену. Але оскільки можливий конфлікт між ідентифікаторами
    користувача і групи та ідентифікаторами POSIX, потрібен вторинний інтервал
    RID.
    
      ipa range-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000 \
                    --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    Дані з діапазонів ідентифікаторів локального домену використовуються
    сервером IPA на внутрішньому рівні для призначення SID користувачам і групам
    IPA. SID буде збережено у об’єктах користувача або групи.
    
    Якщо, наприклад, для діапазону ідентифікаторів локального домену визначено
    значення з наведеного вище прикладу, новий користувач з UID 1200007 отримає
    RID 1007. Якщо цей RID вже буде використано групою, його буде змінено на 1000007.
    Таке може трапитися лише, якщо об’єкт користувача або групи було створено з
    фіксованим ідентифікатором, оскільки у разі автоматичного призначення один
    ідентифікатор не може бути призначено двічі. Оскільки спільний простір назв
    є лише у користувачів і груп, достатньо одного резервного діапазону для
    того, щоб повністю позбутися конфліктів.
    
    Для визначення ідентифікатора POSIX за вказаним RID з локального домену слід
    спочатку перевірити, чи потрапляє RID у основний або вторинний діапазон RID,
    також, щоб отримати ідентифікатор POSIX, слід відняти від ідентифікатор rid-base
    або secondary-rid-base, відповідно, і додати base-id.
    
    Типово, створення діапазонів ідентифікаторів є зовні непомітним і потреби у
    цьому інтерфейсі командного рядка не виникає. Діапазон ідентифікаторів
    для локального домену буде створено під час встановлення або оновлення
    попередньої версії. Діапазон ідентифікаторів для довіреного домену буде
    створено разом з записом довіри командою «ipa trust-add ...».
    Нижче наведено можливі випадки використання цього командного інтерфейсу.
    
    ВИПАДКИ ВИКОРИСТАННЯ:
    
      Додавання діапазону ідентифікаторів з перехідного довіреного домену
    
        Якщо довірений домен (A) довіряється іншому домену (B) і цей запис
        довіри є перехідним, «ipa trust-add домен-A» створить лише діапазон
        для домену A. Діапазон ідентифікаторів домену B має бути додано вручну.
    
      Додавання додаткового діапазону ідентифікаторів для локального домену
    
        Якщо діапазон ідентифікаторів локального домену вичерпано, тобто додатком
        DNA не може бути призначено нові ідентифікатори користувачам або групам
        POSIX, має бути створено новий діапазон для додавання нових користувачів
        та груп. (У поточній версії між цим командним інтерфейсом і додатком DNA
        немає безпосереднього зв’язку, але у майбутній версії може бути передбачено
        можливість внесення змін і до налаштувань додатка DNS.)
    
    Загалом, потреби у зміні або вилученні діапазонів ідентифікаторів немає.
    Якщо немає іншого виходу, окрім внесення змін або вилучення діапазону
    ідентифікаторів, робити це слід дуже обережно. Оскільки UID зберігаються у
    файловій системі і використовуються для керування доступом, можлива ситуація,
    коли одні користувачі отримуватимуть доступ до файлів інших користувачів
    у разі вилучення діапазону ідентифікаторів і повторного його використання
    у іншому домені.
    
    (*) RID типово є останнім цілим числом SID користувача або групи, перед якими
    має бути вказано SID домену. Наприклад, якщо SID домену S-1-5-21-123-456-789, а
    користувач з цього домену має SID S-1-5-21-123-456-789-1010, RID користувача
    буде 1010. RID є унікальними в межах домену, є 32-бітовими значенням і
    використовуються для користувачів і груп.
    
    =======
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
    
    Додаток DNA у 389-ds розміщуватиме ідентифікатори на основі діапазонів
    налаштованих для локального домену. У поточній версії додаток DNA *не можна*
    переналаштовувати самостійно на основі локальних діапазонів, встановлених
    за допомогою цього сімейства команд.
    
    Зміни налаштувань вручну має бути виконано у налаштуваннях додатка DNA
    для локального діапазону. Зокрема слід змінити атрибут dnaNextRange «cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config» так, щоб
    він відповідав новому діапазону.
    =======

en: 
    Add new ID range.
    
        To add a new ID range you always have to specify
    
            --base-id
            --range-size
    
        Additionally
    
            --rid-base
            --secondary-rid-base
    
        may be given for a new ID range for the local domain while
    
            --rid-base
            --dom-sid
    
        must be given to add a new range for a trusted AD domain.
    
    =======
    WARNING:
    
    DNA plugin in 389-ds will allocate IDs based on the ranges configured for the
    local domain. Currently the DNA plugin *cannot* be reconfigured itself based
    on the local ranges set via this family of commands.
    
    Manual configuration change has to be done in the DNA plugin configuration for
    the new local range. Specifically, The dnaNextRange attribute of 'cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' has to be
    modified to match the new range.
    =======
uk: 
    Додати новий діапазон ідентифікаторів.
    
        Для додавання нового діапазону ідентифікаторів вам слід завжди вказувати
    
            --base-id
            --range-size
    
        Крім того, може бути надано
    
            --rid-base
            --econdary-rid-base
    
        для додавання нового діапазону ідентифікаторів для локального домену і
    
            --rid-base
            --dom-sid
    
        для додавання нового діапазону для довіреного домену AD.
    
    =======
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
    
        Додаток DNA у 389-ds визначатиме ідентифікатори у діапазонах, налаштованих
        для локального домену. У поточній версії додаток DNA *не може* змінити
        власні налаштування на основі локальних діапазонів, встановлених за
        допомогою цього сімейства команд.
    
        Для внесення змін щодо локального діапазону слід змінити налаштування
        додатка DNA вручну. Зокрема, слід внести зміни до атрибута 'cn=Posix
        IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' відповідно
        до параметрів нового діапазону.
    =======

en: 
    Modify ID range.
    
    =======
    WARNING:
    
    DNA plugin in 389-ds will allocate IDs based on the ranges configured for the
    local domain. Currently the DNA plugin *cannot* be reconfigured itself based
    on the local ranges set via this family of commands.
    
    Manual configuration change has to be done in the DNA plugin configuration for
    the new local range. Specifically, The dnaNextRange attribute of 'cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' has to be
    modified to match the new range.
    =======
uk: 
    Змінити діапазон ідентифікаторів.
    
    =======
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
    
    Додаток DNA у 389-ds розподілятиме ідентифікатори на основі діапазонів,
    налаштованих для локального домену. У поточній версії додаток DNA *не може*
    переналаштуватися на основі локальних діапазонів, встановлених цим
    сімейством команд.
    
    Для використання нового локального діапазону до налаштувань додатка DNA
    слід внести зміни вручну. Зокрема, слід змінити атрибут dnaNextRange 'cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' так, щоб
    він відповідав новому діапазону.
    =======

en: Remove users that can manage this token.
uk: Вилучити записи користувачів, які можуть керувати цим жетоном.

en: Two-way trust
uk: Двобічна довіра

en: Establish bi-directional trust. By default trust is inbound one-way only.
uk: Встановлено двобічну довіру. Типово, довіра є лише однобічною вхідною.

en: Resolve a host name in DNS. (Deprecated)
uk: Визначити назву вузла у DNS. (Застаріле)

en: Hostname (FQDN)
uk: Назва вузла (FQDN)

en: Force DNS zone creation even if it will overlap with an existing zone.
uk: Примусове створення зони DNS, навіть якщо вона перекриватиметься із наявною.

en: Force DNS zone creation even if nameserver is not resolvable. (Deprecated)
uk: Примусове створення зони DNS, навіть якщо адресу сервера назв не вдається визначити. (застаріле)

en: 
    Groups of users
    
    Manage groups of users. By default, new groups are POSIX groups. You
    can add the --nonposix option to the group-add command to mark a new group
    as non-POSIX. You can use the --posix argument with the group-mod command
    to convert a non-POSIX group into a POSIX group. POSIX groups cannot be
    converted to non-POSIX groups.
    
    Every group must have a description.
    
    POSIX groups must have a Group ID (GID) number. Changing a GID is
    supported but can have an impact on your file permissions. It is not necessary
    to supply a GID when creating a group. IPA will generate one automatically
    if it is not provided.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new group:
       ipa group-add --desc='local administrators' localadmins
    
     Add a new non-POSIX group:
       ipa group-add --nonposix --desc='remote administrators' remoteadmins
    
     Convert a non-POSIX group to posix:
       ipa group-mod --posix remoteadmins
    
     Add a new POSIX group with a specific Group ID number:
       ipa group-add --gid=500 --desc='unix admins' unixadmins
    
     Add a new POSIX group and let IPA assign a Group ID number:
       ipa group-add --desc='printer admins' printeradmins
    
     Remove a group:
       ipa group-del unixadmins
    
     To add the "remoteadmins" group to the "localadmins" group:
       ipa group-add-member --groups=remoteadmins localadmins
    
     Add multiple users to the "localadmins" group:
       ipa group-add-member --users=test1 --users=test2 localadmins
    
     Remove a user from the "localadmins" group:
       ipa group-remove-member --users=test2 localadmins
    
     Display information about a named group.
       ipa group-show localadmins
    
    External group membership is designed to allow users from trusted domains
    to be mapped to local POSIX groups in order to actually use IPA resources.
    External members should be added to groups that specifically created as
    external and non-POSIX. Such group later should be included into one of POSIX
    groups.
    
    An external group member is currently a Security Identifier (SID) as defined by
    the trusted domain. When adding external group members, it is possible to
    specify them in either SID, or DOM
    ame, or name@domain format. IPA will attempt
    to resolve passed name to SID with the use of Global Catalog of the trusted domain.
    
    Example:
    
    1. Create group for the trusted domain admins' mapping and their local POSIX group:
    
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins' ad_admins
    
    2. Add security identifier of Domain Admins of the <ad.domain> to the ad_admins_external
       group:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Allow members of ad_admins_external group to be associated with ad_admins POSIX group:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. List members of external members of ad_admins_external group to see their SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external
uk: 
    Групи користувачів
    
    Керування групами користувачів. Типово нові групи є групами POSIX. Ви можете
    додати параметр --nonposix до команди group-add з метою позначення нової
    групи як групи не-POSIX. Ви можете скористатися аргументом --posix команди group-mod
    для перетворення групи не-POSIX на групу POSIX. Групи POSIX не можна
    перетворювати на групи не-POSIX.
    
    Кожна група повинна мати опис.
    
    Групи POSIX повинні мати номер ідентифікатора групи (GID). Передбачено підтримку
    зміни GID, але ця зміна може вплинути на права доступу до ваших файлів. Для
    створення групи слід вказати GID. IPA створить одну групу автоматично, якщо
    таку не вказано.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової групи:
       ipa group-add --desc='local administrators' localadmins
    
     Додавання нової групи не-POSIX:
       ipa group-add --nonposix --desc='remote administrators' remoteadmins
    
     Перетворити групу не-POSIX на групу posix:
       ipa group-mod --posix remoteadmins
    
     Додати нову групу POSIX з вказаним ідентифікатором групи:
       ipa group-add --gid=500 --desc='unix admins' unixadmins
    
     Додати нову групу POSIX і надати IPA змогу призначити ідентифікатор:
       ipa group-add --desc='printer admins' printeradmins
    
     Вилучення групи:
       ipa group-del unixadmins
    
     Додати групу "remoteadmins" до групи "localadmins":
       ipa group-add-member --groups=remoteadmins localadmins
    
     Додати список користувачів до групи "localadmins":
       ipa group-add-member --users=test1 --users=test2 localadmins
    
     Вилучення користувача з групи "localadmins":
       ipa group-remove-member --users=test2 localadmins
    
     Показати інформацію щодо іменованої групи.
       ipa group-show localadmins
    
    Участь із зовнішніх груп створено для того, щоб уможливити прив’язку
    користувачів з довірених доменів до локальних груп POSIX з метою
    використання ресурсів IPA. Зовнішніх користувачів слід додавати до груп
    які спеціально створено як зовнішні або групи не-POSIX. Таку групу
    слід пізніше включити до одної з груп POSIX.
    
    У поточній версії учасник зовнішньої групи є ідентифікатором безпеки
    (Security Identifier або SID) визначеним довіреним доменом. Додавання
    учасників зовнішньої групи можна виконати у форматі SID, DOM\ім’я або
    ім’я@домен. IPA намагатиметься визначити за переданим іменем SID за
    допомогою використання Загального каталогу довіреного домену.
    
    Приклад:
    
    1. Створити групу для прив’язки адміністраторів довіреного домену до
    відповідної локальної групи POSIX:
    
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins' ad_admins
    
    2. Додати ідентифікатор Domain Admins домену <домен.ad> до
    групи ad_admins_external:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Дозволити прив’язку групи ad_admins_external до групи POSIX ad_admins:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. Показати список зовнішніх учасників групи ad_admins_external, щоб визначити
    їхні SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external

en: 
    Simulate use of Host-based access controls
    
    HBAC rules control who can access what services on what hosts.
    You can use HBAC to control which users or groups can access a service,
    or group of services, on a target host.
    
    Since applying HBAC rules implies use of a production environment,
    this plugin aims to provide simulation of HBAC rules evaluation without
    having access to the production environment.
    
     Test user coming to a service on a named host against
     existing enabled rules.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--sizelimit= ]
    
     --user, --host, and --service are mandatory, others are optional.
    
     If --rules is specified simulate enabling of the specified rules and test
     the login of the user using only these rules.
    
     If --enabled is specified, all enabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --disabled is specified, all disabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --nodetail is specified, do not return information about rules matched/not matched.
    
     If both --rules and --enabled are specified, apply simulation to --rules _and_
     all IPA enabled rules.
    
     If no --rules specified, simulation is run against all IPA enabled rules.
     By default there is a IPA-wide limit to number of entries fetched, you can change it
     with --sizelimit option.
    
    EXAMPLES:
    
        1. Use all enabled HBAC rules in IPA database to simulate:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Matched rules: allow_all
    
        2. Disable detailed summary of how rules were applied:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
    
        3. Test explicitly specified HBAC rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=myrule --rules=my-second-rule
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: myrule
    
        4. Use all enabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=myrule --rules=my-second-rule --enabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Matched rules: allow_all
    
        5. Test all disabled HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: new-rule
    
        6. Test all disabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=myrule --rules=my-second-rule --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
    
        7. Test all (enabled and disabled) HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --enabled --disabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Not matched rules: new-rule
          Matched rules: allow_all
    
    
    HBACTEST AND TRUSTED DOMAINS
    
    When an external trusted domain is configured in IPA, HBAC rules are also applied
    on users accessing IPA resources from the trusted domain. Trusted domain users and
    groups (and their SIDs) can be then assigned to external groups which can be
    members of POSIX groups in IPA which can be used in HBAC rules and thus allowing
    access to resources protected by the HBAC system.
    
    hbactest plugin is capable of testing access for both local IPA users and users
    from the trusted domains, either by a fully qualified user name or by user SID.
    Such user names need to have a trusted domain specified as a short name
    (DOMAIN\Administrator) or with a user principal name (UPN), Administrator@ad.test.
    
    Please note that hbactest executed with a trusted domain user as --user parameter
    can be only run by members of "trust admins" group.
    
    EXAMPLES:
    
        1. Test if a user from a trusted domain specified by its shortname matches any
           rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Administrator' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        2. Test if a user from a trusted domain specified by its domain name matches
           any rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'Administrator@domain.com' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        3. Test if a user from a trusted domain specified by its SID matches any rule:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500             --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        4. Test if other user from a trusted domain specified by its SID matches any rule:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-1203             --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Not matched rules: can_login
    
       5. Test if other user from a trusted domain specified by its shortname matches
           any rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Otheruser' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Not matched rules: can_login
uk: 
    Імітація використання керування доступом на основі вузлів (HBAC)
    
    Правила HBAC керують тим, хто може отримувати доступ до певних служб на
    певних вузлах.
    Ви можете скористатися HBAC для керування тим, які користувачі або групи
    на початковому вузлі можуть отримувати доступ до служби або групи служб
    на вузлі призначення
    
    Оскільки застосування правил HBAC передбачає використання робочого
    середовища, це додаток призначено для імітації обробки правил HBAC без
    доступу до реального середовища
    
     Перевірити відповідність користувача з початкового вузла до служби на іменованому
     вузлі правилам уможливлення доступу.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--sizelimit= ]
    
     --user, --host і --service є обов’язковими, інші можна не вказувати.
    
     Якщо вказано --rules, імітувати вмикання вказаних правил і перевірити
     можливість входу користувача у разі використання лише цих правил.
    
     Якщо вказано --enabled, додати всі увімкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --disabled, додати всі вимкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --nodetail, не повертати даних щодо відповідних і невідповідних
     правил.
    
     Якщо вказано одночасно --rules і --enabled, виконати імітацію --rules _і_
     всіх увімкнених правил IPA.
    
     Якщо не вказано --rules, буде виконано імітацію всіх увімкнених правил IPA.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
        1. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --srchost=foo --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        2. Вимикання докладного резюме застосування правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
    
        3. Перевірити явно вказані правила HBAC:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=myrule --rules=my-second-rule
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: myrule
    
        4. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказаних правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=myrule --rules=my-second-rule
     --enabled
        --------------------
        Доступ надано: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        5. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: new-rule
    
        6. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказані правила:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=myrule --rules=my-second-rule --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
    
        7. Перевірка всіх (увімкнених і вимкнених) правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --enabled --disabled
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          невідповідне: new-rule
          відповідне: allow_all
    
    
    HBACTEST І ДОВІРЕНІ ДОМЕНИ
    
    Якщо у IPA налаштовано зовнішній довірений домен, правила HBAC також
    застосовуються до користувачів, що отримують доступ до ресурсів IPA з
    з довіреного домену. Після цього користувачі і групи довіреного домену
    (на їхні SID) може бути прив’язано до зовнішніх груп, які можуть бути
    учасниками груп POSIX у IPA. Такі прив’язки може бути використано у
    правилах HBAC, отже уможливлення доступу до ресурсів, захищених системою
    HBAC.
    
    Додаток hbactest здатен тестувати доступ як для локальних користувачів
    IPA, так і користувачів з довірених доменів, як за повним іменем
    користувача, так і за SID користувачів. У таких іменах користувачів
    має бути вказано скорочено довірений домен (ДОМЕН\Administrator) або
    назву реєстраційного запису користувача (UPN), Administrator@ad.test.
    
    Будь ласка, зауважте, що виконувати hbactest з аргументом користувача
    довіреного домену у параметрі --user можуть виконувати лише учасники
    групи «trust admins».
    
    ПРИКЛАД:
    
        1. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену,
           вказаний за коротким іменем, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Administrator' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
        2. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену,
           вказаний за назвою його домену, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'Administrator@domain.com' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Невідповідні правила: can_login
    
        3. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену
           вказаний за SID, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
        4. Перевірити, чи відповідає інший користувач з довіреного домену,
           вказаний за SID, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
       5. Перевірити, чи відповідає інший користувач з довіреного домену,
          вказаний за коротким ім’ям, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Otheruser' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Невідповідні правила: can_login

en: Managed suffixes
uk: Керовані суфікси

en: Check connection to remote IPA server.
uk: Перевірити з’єднання із віддаленим сервером IPA.

en: Remote server name
uk: Назва віддаленого сервера

en: Remote IPA server hostname
uk: Назва вузла віддаленого сервера IPA

en: suffix
uk: суфікс

en: Search for servers with these managed suffixes.
uk: Шукати сервери із цими керованими суфіксами.

en: Search for servers without these managed suffixes.
uk: Шукати сервери без цих керованих суфіксів.

en: Add a manager to the stage user entry
uk: Додати керування до запису користувача етапу

en: Remove a manager to the stage user entry
uk: Вилучити керування із запису користувача етапу

en: 
    Topology
    
    Management of a replication topology at domain level 1.
    
    IPA server's data is stored in LDAP server in two suffixes:
    * domain suffix, e.g., 'dc=example,dc=com', contains all domain related data
    * ca suffix, 'o=ipaca', is present only on server with CA installed. It
      contains data for Certificate Server component
    
    Data stored on IPA servers is replicated to other IPA servers. The way it is
    replicated is defined by replication agreements. Replication agreements needs
    to be set for both suffixes separately. On domain level 0 they are managed
    using ipa-replica-manage and ipa-csreplica-manage tools. With domain level 1
    they are managed centrally using `ipa topology*` commands.
    
    Agreements are represented by topology segments. By default topology segment
    represents 2 replication agreements - one for each direction, e.g., A to B and
    B to A. Creation of unidirectional segments is not allowed.
    
    To verify that no server is disconnected in the topology of the given suffix,
    use:
      ipa topologysuffix-verify $suffix
    
    
    Examples:
      Find all IPA servers:
        ipa server-find
    
      Find all suffixes:
        ipa topologysuffix-find
    
      Add topology segment to 'domain' suffix:
        ipa topologysegment-add domain --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B
    
      Add topology segment to 'ca' suffix:
        ipa topologysegment-add ca --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B
    
      List all topology segments in 'domain' suffix:
        ipa topologysegment-find domain
    
      List all topology segments in 'ca' suffix:
        ipa topologysegment-find ca
    
      Delete topology segment in 'domain' suffix:
        ipa topologysegment-del domain segment_name
    
      Delete topology segment in 'ca' suffix:
        ipa topologysegment-del ca segment_name
    
      Verify topology of 'domain' suffix:
        ipa topologysuffix-verify domain
    
      Verify topology of 'ca' suffix:
        ipa topologysuffix-verify ca
uk: 
    Топологія
    
    Керування топологією реплікації на домені рівня 1.
    
    Дані сервера IPA зберігаються на сервері LDAP у двох суфіксах:
    * суфіксі домену, наприклад «dc=example,dc=com», тут містяться усі пов’язані із доменом дані
    * суфіксі ca, «o=ipaca», наявні лише на серверах із встановленим CA. Тут
      містяться дані для компонента сервера сертифікатів.
    
    Дані, що зберігаються на серверах IPA, відтворюються на інших серверах IPA. Спосіб
    відтворення (реплікації) визначається угодами. Угоди реплікації потрібно
    встановлювати для обох суфіксів окремо. На рівні домену 0 угодами керують
    програми ipa-replica-manage та ipa-csreplica-manage. На рівні доменів 1
    керування виконується централізовано за допомогою команд «ipa topology*».
    
    Угоди представляються сегментами топології. Типово, сегмент топології
    представляється 2 угодами реплікації — по одній для кожного напрямку, наприклад
    від A до B і від B до A. Створення односпрямованих сегментів заборонене.
    
    Щоб перевірити, що жоден сервер не від’єднано у топології вказаного суфікса,
    скористайтеся такою командою:
      ipa topologysuffix-verify $suffix
    
    
    Приклади:
      Знайти усі сервери IPA:
        ipa server-find
    
      Знайти усі суфікси:
        ipa topologysuffix-find
    
      Додати сегмент топології до суфікса «domain»:
        ipa topologysegment-add domain --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B
    
      Додати сегмент топології до суфікса «ca»:
        ipa topologysegment-add ca --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B
    
      Вивести список усіх сегментів топології у суфіксі «domain»:
        ipa topologysegment-find domain
    
      Вивести список усіх сегментів топології у суфіксі «ca»:
        ipa topologysegment-find ca
    
      Вилучити сегмент топології у суфіксі «domain»:
        ipa topologysegment-del domain segment_name
    
      Вилучити сегмент топології у суфіксі «ca»:
        ipa topologysegment-del ca segment_name
    
      Перевірити топологію суфікса «domain»:
        ipa topologysuffix-verify domain
    
      Перевірити топологію суфікса «ca»:
        ipa topologysuffix-verify ca

en: Managed LDAP suffix DN
uk: DN керованого суфікса LDAP

en: Search for topology suffixes.
uk: Шукати суфікси топології.

en: Add a manager to the user entry
uk: Додати керування до запису користувача

en: Remove a manager to the user entry
uk: Вилучити керування із запису користувача

en: 
    Directory Server Access Control Instructions (ACIs)
    
    ACIs are used to allow or deny access to information. This module is
    currently designed to allow, not deny, access.
    
    The aci commands are designed to grant permissions that allow updating
    existing entries or adding or deleting new ones. The goal of the ACIs
    that ship with IPA is to provide a set of low-level permissions that
    grant access to special groups called taskgroups. These low-level
    permissions can be combined into roles that grant broader access. These
    roles are another type of group, roles.
    
    For example, if you have taskgroups that allow adding and modifying users you
    could create a role, useradmin. You would assign users to the useradmin
    role to allow them to do the operations defined by the taskgroups.
    
    You can create ACIs that delegate permission so users in group A can write
    attributes on group B.
    
    The type option is a map that applies to all entries in the users, groups or
    host location. It is primarily designed to be used when granting add
    permissions (to write new entries).
    
    An ACI consists of three parts:
    1. target
    2. permissions
    3. bind rules
    
    The target is a set of rules that define which LDAP objects are being
    targeted. This can include a list of attributes, an area of that LDAP
    tree or an LDAP filter.
    
    The targets include:
    - attrs: list of attributes affected
    - type: an object type (user, group, host, service, etc)
    - memberof: members of a group
    - targetgroup: grant access to modify a specific group. This is primarily
      designed to enable users to add or remove members of a specific group.
    - filter: A legal LDAP filter used to narrow the scope of the target.
    - subtree: Used to apply a rule across an entire set of objects. For example,
      to allow adding users you need to grant "add" permission to the subtree
      ldap://uid=*,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com. The subtree option
      is a fail-safe for objects that may not be covered by the type option.
    
    The permissions define what the ACI is allowed to do, and are one or
    more of:
    1. write - write one or more attributes
    2. read - read one or more attributes
    3. add - add a new entry to the tree
    4. delete - delete an existing entry
    5. all - all permissions are granted
    
    Note the distinction between attributes and entries. The permissions are
    independent, so being able to add a user does not mean that the user will
    be editable.
    
    The bind rule defines who this ACI grants permissions to. The LDAP server
    allows this to be any valid LDAP entry but we encourage the use of
    taskgroups so that the rights can be easily shared through roles.
    
    For a more thorough description of access controls see
    http://www.redhat.com/docs/manuals/dir-server/ag/8.0/Managing_Access_Control.html
    
    EXAMPLES:
    
    NOTE: ACIs are now added via the permission plugin. These examples are to
    demonstrate how the various options work but this is done via the permission
    command-line now (see last example).
    
     Add an ACI so that the group "secretaries" can update the address on any user:
       ipa group-add --desc="Office secretaries" secretaries
       ipa aci-add --attrs=streetAddress --memberof=ipausers --group=secretaries --permissions=write --prefix=none "Secretaries write addresses"
    
     Show the new ACI:
       ipa aci-show --prefix=none "Secretaries write addresses"
    
     Add an ACI that allows members of the "addusers" permission to add new users:
       ipa aci-add --type=user --permission=addusers --permissions=add --prefix=none "Add new users"
    
     Add an ACI that allows members of the editors manage members of the admins group:
       ipa aci-add --permissions=write --attrs=member --targetgroup=admins --group=editors --prefix=none "Editors manage admins"
    
     Add an ACI that allows members of the admins group to manage the street and zip code of those in the editors group:
       ipa aci-add --permissions=write --memberof=editors --group=admins --attrs=street,postalcode --prefix=none "admins edit the address of editors"
    
     Add an ACI that allows the admins group manage the street and zipcode of those who work for the boss:
       ipa aci-add --permissions=write --group=admins --attrs=street,postalcode --filter="(manager=uid=boss,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com)" --prefix=none "Edit the address of those who work for the boss"
    
     Add an entirely new kind of record to IPA that isn't covered by any of the --type options, creating a permission:
       ipa permission-add  --permissions=add --subtree="cn=*,cn=orange,cn=accounts,dc=example,dc=com" --desc="Add Orange Entries" add_orange
    
    
    The show command shows the raw 389-ds ACI.
    
    IMPORTANT: When modifying the target attributes of an existing ACI you
    must include all existing attributes as well. When doing an aci-mod the
    targetattr REPLACES the current attributes, it does not add to them.
uk: 
    Інструкції керування доступом до сервера каталогів (ACI)
    
    ACI використовуються для надання або заборони доступу до даних. Поточну
    версію цього модуля розроблено з метою надання, а не заборони доступу.
    
    Команди aci розроблено для надання прав доступу до оновлення вже
    створених записів та додавання або вилучення записів. Метою ACI, які
    постачаються з IPA є створення набору низькорівневих прав доступу до особливих
    груп, які називаються групами завдань. Ці низькорівневі права доступу
    можна поєднувати у ролі, які надаватимуть ширший доступ. Ролі є іншим типом
    груп, який називається групами ролей.
    
    Наприклад, якщо у вас є групи завдань, які надають доступ до додавання або зміни записів
    користувачів, ви можете створити роль, адміністратора користувачів (useradmin).
    Далі, можна призначати користувачів до ролі useradmin, щоб надати їм доступ до операцій,
    визначених групами завдань.
    
    Ви можете створити ACI, які надаватимуть дозволи так, що користувачі групи A зможуть
    записувати атрибути для групи B.
    
    Параметр типу визначає карту, яка застосовується до всіх записів у списках користувачів, груп та
    розташування вузла. Основним призначенням  є надання прав доступу на додавання
    (створення нових записів).
    
    ACI складається з трьох частин:
    1. призначення
    2. прав доступу
    3. правил прив’язування
    
    Призначення — набір правил, який визначає, які з об’єктів LDAP є призначенням.
    Призначення може включати список атрибутів, області цієї ієрархії LDAP або
    фільтра LDAP.
    
    До призначень включаються:
    - attrs: список атрибутів, яких стосується призначення;
    - type: тип об’єктів (користувач, група, вузол, служба тощо);
    - memberof: учасники групи;
    - targetgroup: надати доступ до зміни певної групи. Ця частина в основному
      розроблена для надання дозволу користувачам на додавання або вилучення учасників
      певної групи.
    - filter: чинний фільтр LDAP, використаний для звуження області призначення.
    - subtree: використовується для застосування правила для цілого набору об’єктів.
      Наприклад, для надання доступу на додавання користувачів вам слід надати право
      доступу "add" до підієрархії
      ldap://uid=*,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com. Параметр subtree
      є безпечним для об’єктів, які можуть не стосуватися параметром type.
    
    Права доступу визначають набір доступних ACI записів, можуть містити з одного
    або декількох варіантів:
    1. write - запис одного або декількох атрибутів;
    2. read - читання одного або декількох атрибутів;
    3. add - додавання нового запису до ієрархії;
    4. delete - вилучення наявного запису;
    5. all - надання всіх прав доступу.
    
    Зауважте відмінність між атрибутами та записами. Права доступу є незалежними,
    отже можливість додавання користувача не означає можливості зміни параметрів
    його облікового запису.
    
    Правило прив’язування визначає, кому це ACI надає права доступу. Сервер LDAP
    надає можливість визначати будь-який коректний запис LDAP, але вам варто використовувати
    групи завдань, щоб права можна було без проблем спільно використовувати для декількох ролей.
    
    Повніший опис керування доступом можна знайти тут:
    http://www.redhat.com/docs/manuals/dir-server/ag/8.0/Managing_Access_Control.html
    
    ПРИКЛАДИ:
    
    ЗАУВАЖЕННЯ: у поточній версії ACI додаються за допомогою додатка прав доступу.
    Ці приклади мають продемонструвати роботу різних параметрів, але у поточній
    версії це завдання виконується за допомогою команди надання прав доступу (останній приклад).
    
     Додавання ACI для надання доступу групі "secretaries" до оновлення адреси будь-якого користувача:
       ipa group-add --desc="Офісні секретарки" secretaries
       ipa aci-add --attrs=streetAddress --memberof=ipausers --group=secretaries --permissions=write --prefix=none "Секретарки записують адреси"
    
     Показ нового ACI:
       ipa aci-show --prefix=none "Секретарки записують адреси"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ учасникам групи "addusers" доступ до додавання нових користувачів:
       ipa aci-add --type=user --permission=addusers --permissions=add --prefix=none "Додавання користувачів"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ учасникам групи "editors" до керування записами
    учасників групи "admins":
       ipa aci-add --permissions=write --attrs=member --targetgroup=admins --group=editors --prefix=none "Редактори керують адміністраторами"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ учасникам групи "admins" до зміни поштової адреси та індексу користувачів групи "editors":
       ipa aci-add --permissions=write --memberof=editors --group=admins --attrs=street,postalcode --prefix=none "Адміністратори редагують адреси редакторів"
    
     Додавання ACI, яке надасть доступ групі "admins" до зміни поштової адреси та індексу всіх, хто працює начальником:
       ipa aci-add --permissions=write --group=admins --attrs=street,postalcode --filter="(manager=uid=boss,cn=users,cn=accounts,dc=example,dc=com)" --prefix=none "Зміна адрес тих, хто працює начальником"
    
     Додавання повністю нового типу записів до IPA, який не визначається жодним з параметрів --type, створення прав доступу:
       ipa permission-add  --permissions=add --subtree="cn=*,cn=orange,cn=accounts,dc=example,dc=com" --desc="Додавання помаранчевих записів" add_orange
    
    
    Команда show показує прості 389-ds ACI.
    
    ВАЖЛИВО: під час зміни атрибутів призначення вже створеного ACI вам
    слід включити всі вже створені атрибути. Під час внесення змін до aci
    targetattr ЗАМІНЮЄ поточні атрибути, а не додає ці атрибути.

en: comma-separated list of permissions to grant(read, write, add, delete, all)
uk: права доступу, які слід надати, відокремлених комами (read, write, add, delete, all)

en: Comma-separated list of attributes
uk: Список атрибутів, відокремлених комами

en: 
    Auto Membership Rule.
    
    Bring clarity to the membership of hosts and users by configuring inclusive
    or exclusive regex patterns, you can automatically assign a new entries into
    a group or hostgroup based upon attribute information.
    
    A rule is directly associated with a group by name, so you cannot create
    a rule without an accompanying group or hostgroup.
    
    A condition is a regular expression used by 389-ds to match a new incoming
    entry with an automember rule. If it matches an inclusive rule then the
    entry is added to the appropriate group or hostgroup.
    
    A default group or hostgroup could be specified for entries that do not
    match any rule. In case of user entries this group will be a fallback group
    because all users are by default members of group specified in IPA config.
    
    
    EXAMPLES:
    
     Add the initial group or hostgroup:
       ipa hostgroup-add --desc="Web Servers" webservers
       ipa group-add --desc="Developers" devel
    
     Add the initial rule:
       ipa automember-add --type=hostgroup webservers
       ipa automember-add --type=group devel
    
     Add a condition to the rule:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
       ipa automember-add-condition --key=manager --type=group --inclusive-regex=^uid=mscott devel
    
     Add an exclusive condition to the rule to prevent auto assignment:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --exclusive-regex=^web5\.example\.com webservers
    
     Add a host:
        ipa host-add web1.example.com
    
     Add a user:
        ipa user-add --first=Tim --last=User --password tuser1 --manager=mscott
    
     Verify automembership:
        ipa hostgroup-show webservers
          Host-group: webservers
          Description: Web Servers
          Member hosts: web1.example.com
    
        ipa group-show devel
          Group name: devel
          Description: Developers
          GID: 1004200000
          Member users: tuser
    
     Remove a condition from the rule:
       ipa automember-remove-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
    
     Modify the automember rule:
        ipa automember-mod
    
     Set the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-set --default-group=webservers --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-set --default-group=ipausers --type=group
    
     Remove the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-remove --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-remove --type=group
    
     Show the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-show --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-show --type=group
    
     Find all of the automember rules:
        ipa automember-find
    
     Display a automember rule:
        ipa automember-show --type=hostgroup webservers
        ipa automember-show --type=group devel
    
     Delete an automember rule:
        ipa automember-del --type=hostgroup webservers
        ipa automember-del --type=group devel
uk: 
    Правило автоматичної участі.
    
    Внесіть ясність у правила участі вузлів та користувачів налаштовуванням
    формальних виразів шаблонів включення або виключення. Ви можете автоматично
    пов’язувати нові записи з групою або групою вузлів на основі даних щодо атрибутів.
    
    Правило безпосередньо пов’язується з групою за назвою, отже ви не можете
    створити правило без визначення групи або групи вузлів.
    
    Умова є формальним виразом, використовується 389-ds для встановлення
    відповідності нового вхідного запису з правилом автоматичної участі.
    Якщо умові відповідає правило включення, запис додається до відповідної
    групи або групи вузлів.
    
    Можна визначити типову групу або групу вузлів, яку буде використано для
    записів, які не відповідають жодному правилу. У випадку записів користувачів
    ця група буде резервною групою, оскільки усіх користувачі типово є учасниками
    групи, вказаної у налаштуваннях IPA.
    
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати початкову групу або групу вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Web Servers" webservers
       ipa group-add --desc="Developers" devel
    
     Додати початкове правило:
       ipa automember-add --type=hostgroup webservers
       ipa automember-add --type=group devel
    
     Додати умову до правила:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
       ipa automember-add-condition --key=manager --type=group --inclusive-regex=^uid=mscott devel
    
     Додати умову виключення до правила для запобігання автоматичному пов’язуванню:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --exclusive-regex=^web5\.example\.com webservers
    
     Додати вузол:
        ipa host-add web1.example.com
    
     Додати запис користувача:
        ipa user-add --first=Tim --last=User --password tuser1 --manager=mscott
    
     Перевірити правила автоматичної участі:
        ipa hostgroup-show webservers
          Група вузлів: webservers
          Опис: Web Servers
          Вузли-учасники: web1.example.com
    
        ipa group-show devel
          Назва групи: devel
          Опис: Developers
          GID: 1004200000
          Користувачі-учасники: tuser
    
     Вилучити умову з правила:
       ipa automember-remove-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
    
     Змінити правило автоматичної участі:
        ipa automember-mod
    
     Встановити типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-set --default-group=webservers --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-set --default-group=ipausers --type=group
    
     Вилучити типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-remove --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-remove --type=group
    
     Показати типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-show --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-show --type=group
    
     Знайти усіх правила автоматичної участі:
        ipa automember-find
    
     Показати правило автоматичної участі:
        ipa automember-show --type=hostgroup webservers
        ipa automember-show --type=group devel
    
     Вилучити правило автоматичної участі:
        ipa automember-del --type=hostgroup webservers
        ipa automember-del --type=group devel

en: 
    IPA certificate operations
    
    Implements a set of commands for managing server SSL certificates.
    
    Certificate requests exist in the form of a Certificate Signing Request (CSR)
    in PEM format.
    
    If using the selfsign back end then the subject in the CSR needs to match
    the subject configured in the server. The dogtag CA uses just the CN
    value of the CSR and forces the rest of the subject.
    
    A certificate is stored with a service principal and a service principal
    needs a host.
    
    In order to request a certificate:
    
    * The host must exist
    * The service must exist (or you use the --add option to automatically add it)
    
    EXAMPLES:
    
     Request a new certificate and add the principal:
       ipa cert-request --add --principal=HTTP/lion.example.com example.csr
    
     Retrieve an existing certificate:
       ipa cert-show 1032
    
     Revoke a certificate (see RFC 5280 for reason details):
       ipa cert-revoke --revocation-reason=6 1032
    
     Remove a certificate from revocation hold status:
       ipa cert-remove-hold 1032
    
     Check the status of a signing request:
       ipa cert-status 10
    
    IPA currently immediately issues (or declines) all certificate requests so
    the status of a request is not normally useful. This is for future use
    or the case where a CA does not immediately issue a certificate.
    
    The following revocation reasons are supported:
    
        * 0 - unspecified
        * 1 - keyCompromise
        * 2 - cACompromise
        * 3 - affiliationChanged
        * 4 - superseded
        * 5 - cessationOfOperation
        * 6 - certificateHold
        * 8 - removeFromCRL
        * 9 - privilegeWithdrawn
        * 10 - aACompromise
    
    Note that reason code 7 is not used.  See RFC 5280 for more details:
    
    http://www.ietf.org/rfc/rfc5280.txt
uk: 
    Дії з сертифікатами IPA
    
    Реалізує набір команд для керування сертифікатами серверів SSL.
    
    Запити щодо сертифікатів існують у формі Certificate Signing Request (CSR)
    і форматі PEM.
    
    Якщо використовується модуль самопідписування, призначення у CSR має
    збігатися із призначенням, вказаним на сервері. Служба сертифікації dogtag
    використовує лише значення CN CSR і примусово встановлює
    решту параметрів призначення за налаштуваннями сервера.
    
    Сертифікат зберігається з реєстраційним записом, а реєстраційний запис
    потребує вузла.
    
    Для того, щоб створити запит щодо сертифіката:
    
    * Вузол має існувати
    * Служба має існувати (або слід скористатися параметром --add дляавтоматичного додавання)
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створити запит щодо нового сертифіката і додати реєстраційний запис:   ipa cert-request --add --principal=HTTP/lion.example.com example.csr
    
     Отримати вже створений сертифікат:
       ipa cert-show 1032
    
     Відкликати сертифікат (причини визначено у RFC 5280):
       ipa cert-revoke --revocation-reason=6 1032
    
     Вилучити сертифікат зі списку відкликання:
       ipa cert-remove-hold 1032
    
     Перевірити стан запиту щодо підписування:
       ipa cert-status 10
    
    У поточній версії IPA негайно виконує (або відхиляє) всі запити щодо
    сертифікатів, отже дані щодо стану запиту не мають сенсу. Ці дані
    можуть знадобитися у наступних версіях або у разі, якщо CA видає
    сертифікат не одразу.
    
    Передбачено підтримку таких причин відкликання:
    
        * 0 - не визначено
        * 1 - keyCompromise
        * 2 - cACompromise
        * 3 - affiliationChanged
        * 4 - superseded
        * 5 - cessationOfOperation
        * 6 - certificateHold
        * 8 - removeFromCRL
        * 9 - privilegeWithdrawn
        * 10 - aACompromise
    
    Зауважте, що коди причини 7 не використовується. Докладніші дані у RFC 5280:
    
    http://www.ietf.org/rfc/rfc5280.txt

en: 
    Group to Group Delegation
    
    A permission enables fine-grained delegation of permissions. Access Control
    Rules, or instructions (ACIs), grant permission to permissions to perform
    given tasks such as adding a user, modifying a group, etc.
    
    Group to Group Delegations grants the members of one group to update a set
    of attributes of members of another group.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a delegation rule to allow managers to edit employee's addresses:
       ipa delegation-add --attrs=street --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     When managing the list of attributes you need to include all attributes
     in the list, including existing ones. Add postalCode to the list:
       ipa delegation-mod --attrs=street,postalCode --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     Display our updated rule:
       ipa delegation-show "managers edit employees' street"
    
     Delete a rule:
       ipa delegation-del "managers edit employees' street"
uk: 
    Міжгрупове уповноваження
    
    Права доступу може бути точно налаштовано. Правила керування доступом
    або інструкції (ACI), надання дозволу на виконання певних завдань, зокрема
    додавання користувача, внесення змін до групи тощо.
    
    Міжгрупові уповноваження надають учасникам однієї групи можливість
    оновлювати набір атрибутів учасників іншої групи.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати правило уповноваження, яке надасть змогу керівникам (managers)
       редагувати адреси співробітників:
       ipa delegation-add --attrs=street --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     Під час керування списком атрибутів слід включати всі атрибути списку
     разом з вже створеними. Додавання до списку postalCode:
       ipa delegation-mod --attrs=street,postalCode --group=managers --membergroup=employees "managers edit employees' street"
    
     Показ нашого оновленого правила:
       ipa delegation-show "managers edit employees' street"
    
     Вилучення правила:
       ipa delegation-del "managers edit employees' street"

en: Comma-separated list of permissions to grant (read, write). Default is write.
uk: Права доступу, які слід надати, відокремлених комами (read, write). Типовим варіантом є «write» (запис).

en: 
    Domain Name System (DNS)
    
    Manage DNS zone and resource records.
    
    
    USING STRUCTURED PER-TYPE OPTIONS
    
    There are many structured DNS RR types where DNS data stored in LDAP server
    is not just a scalar value, for example an IP address or a domain name, but
    a data structure which may be often complex. A good example is a LOC record
    [RFC1876] which consists of many mandatory and optional parts (degrees,
    minutes, seconds of latitude and longitude, altitude or precision).
    
    It may be difficult to manipulate such DNS records without making a mistake
    and entering an invalid value. DNS module provides an abstraction over these
    raw records and allows to manipulate each RR type with specific options. For
    each supported RR type, DNS module provides a standard option to manipulate
    a raw records with format --<rrtype>-rec, e.g. --mx-rec, and special options
    for every part of the RR structure with format --<rrtype>-<partname>, e.g.
    --mx-preference and --mx-exchanger.
    
    When adding a record, either RR specific options or standard option for a raw
    value can be used, they just should not be combined in one add operation. When
    modifying an existing entry, new RR specific options can be used to change
    one part of a DNS record, where the standard option for raw value is used
    to specify the modified value. The following example demonstrates
    a modification of MX record preference from 0 to 1 in a record without
    modifying the exchanger:
    ipa dnsrecord-mod --mx-rec="0 mx.example.com." --mx-preference=1
    
    
    EXAMPLES:
    
     Add new zone:
       ipa dnszone-add example.com --name-server=ns                                --admin-email=admin@example.com                                --ip-address=10.0.0.1
    
     Add system permission that can be used for per-zone privilege delegation:
       ipa dnszone-add-permission example.com
    
     Modify the zone to allow dynamic updates for hosts own records in realm EXAMPLE.COM:
       ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE
    
       This is the equivalent of:
         ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE       --update-policy="grant EXAMPLE.COM krb5-self * A; grant EXAMPLE.COM krb5-self * AAAA; grant EXAMPLE.COM krb5-self * SSHFP;"
    
     Modify the zone to allow zone transfers for local network only:
       ipa dnszone-mod example.com --allow-transfer=10.0.0.0/8
    
     Add new reverse zone specified by network IP address:
       ipa dnszone-add --name-from-ip=80.142.15.0/24                    --name-server=ns.example.com.
    
     Add second nameserver for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com
    
     Add a mail server for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-rec="10 mail1"
    
     Add another record using MX record specific options:
      ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-preference=20 --mx-exchanger=mail2
    
     Add another record using interactive mode (started when dnsrecord-add, dnsrecord-mod,
     or dnsrecord-del are executed with no options):
      ipa dnsrecord-add example.com @
      Please choose a type of DNS resource record to be added
      The most common types for this type of zone are: NS, MX, LOC
    
      DNS resource record type: MX
      MX Preference: 30
      MX Exchanger: mail3
        Record name: example.com
        MX record: 10 mail1, 20 mail2, 30 mail3
        NS record: nameserver.example.com., nameserver2.example.com.
    
     Delete previously added nameserver from example.com:
       ipa dnsrecord-del example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com.
    
     Add LOC record for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --loc-rec="49 11 42.4 N 16 36 29.6 E 227.64m"
    
     Add new A record for www.example.com. Create a reverse record in appropriate
     reverse zone as well. In this case a PTR record "2" pointing to www.example.com
     will be created in zone 15.142.80.in-addr.arpa.
       ipa dnsrecord-add example.com www --a-rec=80.142.15.2 --a-create-reverse
    
     Add new PTR record for www.example.com
       ipa dnsrecord-add 15.142.80.in-addr.arpa. 2 --ptr-rec=www.example.com.
    
     Add new SRV records for LDAP servers. Three quarters of the requests
     should go to fast.example.com, one quarter to slow.example.com. If neither
     is available, switch to backup.example.com.
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 3 389 fast.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 1 389 slow.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="1 1 389 backup.example.com"
    
     The interactive mode can be used for easy modification:
      ipa dnsrecord-mod example.com _ldap._tcp
      No option to modify specific record provided.
      Current DNS record contents:
    
      SRV record: 0 3 389 fast.example.com, 0 1 389 slow.example.com, 1 1 389 backup.example.com
    
      Modify SRV record '0 3 389 fast.example.com'? Yes/No (default No):
      Modify SRV record '0 1 389 slow.example.com'? Yes/No (default No): y
      SRV Priority [0]:                     (keep the default value)
      SRV Weight [1]: 2                     (modified value)
      SRV Port [389]:                       (keep the default value)
      SRV Target [slow.example.com]:        (keep the default value)
      1 SRV record skipped. Only one value per DNS record type can be modified at one time.
        Record name: _ldap._tcp
        SRV record: 0 3 389 fast.example.com, 1 1 389 backup.example.com, 0 2 389 slow.example.com
    
     After this modification, three fifths of the requests should go to
     fast.example.com and two fifths to slow.example.com.
    
     An example of the interactive mode for dnsrecord-del command:
       ipa dnsrecord-del example.com www
       No option to delete specific record provided.
       Delete all? Yes/No (default No):     (do not delete all records)
       Current DNS record contents:
    
       A record: 1.2.3.4, 11.22.33.44
    
       Delete A record '1.2.3.4'? Yes/No (default No):
       Delete A record '11.22.33.44'? Yes/No (default No): y
         Record name: www
         A record: 1.2.3.4                  (A record 11.22.33.44 has been deleted)
    
     Show zone example.com:
       ipa dnszone-show example.com
    
     Find zone with "example" in its domain name:
       ipa dnszone-find example
    
     Find records for resources with "www" in their name in zone example.com:
       ipa dnsrecord-find example.com www
    
     Find A records with value 10.10.0.1 in zone example.com
       ipa dnsrecord-find example.com --a-rec=10.10.0.1
    
     Show records for resource www in zone example.com
       ipa dnsrecord-show example.com www
    
     Delegate zone sub.example to another nameserver:
       ipa dnsrecord-add example.com ns.sub --a-rec=10.0.100.5
       ipa dnsrecord-add example.com sub --ns-rec=ns.sub.example.com.
    
     If global forwarder is configured, all requests to sub.example.com will be
     routed through the global forwarder. To change the behavior for example.com
     zone only and forward the request directly to ns.sub.example.com., global
     forwarding may be disabled per-zone:
       ipa dnszone-mod example.com --forward-policy=none
    
     Forward all requests for the zone external.com to another nameserver using
     a "first" policy (it will send the queries to the selected forwarder and if
     not answered it will use global resolvers):
       ipa dnszone-add external.com
       ipa dnszone-mod external.com --forwarder=10.20.0.1                                 --forward-policy=first
    
     Delete zone example.com with all resource records:
       ipa dnszone-del example.com
    
     Resolve a host name to see if it exists (will add default IPA domain
     if one is not included):
       ipa dns-resolve www.example.com
       ipa dns-resolve www
    
    
    GLOBAL DNS CONFIGURATION
    
    DNS configuration passed to command line install script is stored in a local
    configuration file on each IPA server where DNS service is configured. These
    local settings can be overridden with a common configuration stored in LDAP
    server:
    
     Show global DNS configuration:
       ipa dnsconfig-show
    
     Modify global DNS configuration and set a list of global forwarders:
       ipa dnsconfig-mod --forwarder=10.0.0.1
uk: 
    Система назв доменів (DNS)
    
    Керування записами зон та ресурсів DNS.
    
    ВИКОРИСТАННЯ СТРУКТУРОВАНИХ ПАРАМЕТРІВ ДЛЯ ОКРЕМИХ ТИПІВ
    
    Існує багато структурованих типів RR DNS, для яких дані DNS, що зберігаються
    на сервері LDAP, не є скалярним значенням, наприклад дані щодо IP-адресу або
    назву домену, а структурою даних, яка часто може бути складною. Прикладом
    може бути запис LOC [RFC1876], який складається з багатьох обов’язкових і
    необов’язкових частин (градусів, мінут, секунд широти і довготи, висоти
    та похибки).
    
    Робота з такими записами DNS без помилки і введення некоректного значення
    може бути складною. Модуль DNS надає у ваше розпорядження абстракцію над
    цими необробленими записами і спосіб керування кожним з типів RR за
    допомогою специфічних параметрів. Для кожного з підтримуваних типів
    RR у модулі DNS передбачено стандартний параметр для роботи із
    необробленими записами за допомогою формату --<тип_rr>-rec, наприклад,
    --mx-rec та зі спеціальними параметрами для кожної із частин структури RR
    за допомогою формату --<тип_rr>-<назва_частини>, наприклад --mx-preference
    та --mx-exchanger.
    
    Під час додавання запису можна скористатися специфічними для RR параметрами
    або стандартним параметром для необробленого значення. Втім, поєднувати
    ці варіанти у одній дії із додавання не можна. Під час внесення змін до
    наявного запису можна скористатися для зміни однієї частини запису DNS
    новими специфічними параметрами RR, причому для визначення зміненого
    значення буде використано стандартний варіант необробленого значення.
    У наведеному нижче прикладі продемонстровано зміну пріоритетності запису
    MX з 0 на 1 у записі без внесення змін до обмінника:
    ipa dnsrecord-mod --mx-rec="0 mx.example.com." --mx-preference=1
    
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової зони:
       ipa dnszone-add example.com --name-server=ns                                --admin-email=admin@example.com                                --ip-address=10.0.0.1
    
     Додавання загальносистемних прав доступу, якими можна скористатися для делегування привілеїв для окремих зон:
       ipa dnszone-add-permission example.com
    
     Зміна зони таким чином, щоб дозволити динамічне оновлення для власних записів вузлів у області EXAMPLE.COM:
       ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE
    
       Ця команда еквівалентна до такої команди:
         ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE       --update-policy="grant EXAMPLE.COM krb5-self * A; grant EXAMPLE.COM krb5-self * AAAA; grant EXAMPLE.COM krb5-self * SSHFP;"
    
     Зміна зони таким чином, щоб дозволити перенесення зони лише для локальної мережі:
       ipa dnszone-mod example.com --allow-transfer=10.0.0.0/8
    
     Додавання нової реверсивної зони, вказаної за допомогою мережевої IP-адреси:
       ipa dnszone-add --name-from-ip=80.142.15.0/24                    --name-server=ns.example.com.
    
     Додати другий сервер назв для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com
    
     Додавання поштового сервера для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-rec="10 mail1"
    
     Додавання ще одного запису за допомогою специфічних для запису MX параметрів:
      ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-preference=20 --mx-exchanger=mail2
    
     Додавання ще одного запису за допомогою інтерактивного режиму (у який програма переходить
     у відповідь на команди dnsrecord-add, dnsrecord-mod або dnsrecord-del без параметрів):
      ipa dnsrecord-add example.com @
      Будь ласка, виберіть тип запису ресурсу DNS, який слід додати
      Найпоширенішими типами для цього типу зон є: NS, MX, LOC
    
      Тип запису ресурсу DNS: MX
      Пріоритетність MX: 30
      Обмінник MX: mail3
        Назва запису: example.com
        Запис MX: 10 mail1, 20 mail2, 30 mail3
        Запис NS: nameserver.example.com., nameserver2.example.com.
    
     Вилучення раніше доданого сервера назв з example.com:
       ipa dnsrecord-del example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com.
    
     Додавання запису LOC для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --loc-rec="49 11 42.4 N 16 36 29.6 E 227.64m"
    
     Додавання нового запису A для www.example.com, крім того, створення зворотного
     запису у відповідній зворотній зоні. У цьому випадку запис PTR «2» вказує на
     www.example.com буде створено у зоні 15.142.80.in-addr.arpa.
        ipa dnsrecord-add example.com www --a-rec=80.142.15.2 --a-create-reverse
    
     Додавання нового запису PTR для www.example.com
       ipa dnsrecord-add 15.142.80.in-addr.arpa. 2 --ptr-rec=www.example.com.
    
     Додавання нових записів SRV для серверів LDAP. Три чверті запитів мають
     надсилатися до fast.example.com, а одна чверть — на slow.example.com.
     Якщо жодна зі служб не буде доступною, перемкнутися на backup.example.com.
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 3 389 fast.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 1 389 slow.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="1 1 389 backup.example.com"
    
     Для полегшення внесення змін можна скористатися інтерактивним режимом:
      ipa dnsrecord-mod example.com _ldap._tcp
      Можливості внесення змін у певний запис не передбачено.
      Поточний вміст запису DNS:
    
      Запис SRV: 0 3 389 fast.example.com, 0 1 389 slow.example.com, 1 1 389 backup.example.com
    
      Змінити запис SRV «0 3 389 fast.example.com»? Так/Ні (типово «Ні»):
      Змінити запис SRV «0 1 389 slow.example.com»? Так/Ні (типово «Ні»): y
      Пріоритетність SRV [0]:                     (зберегти типове значення)
      Вага SRV [1]: 2                             (змінене значення)
      Порт SRV [389]:                             (зберегти типове значення)
      Призначення SRV [slow.example.com]:         (зберегти типове значення)
      Пропущено 1 запис SRV. Одночасно можна змінювати лише одне значення на тип запису DNS.
        Назва запису: _ldap._tcp
        Запис SRV: 0 3 389 fast.example.com, 1 1 389 backup.example.com, 0 2 389 slow.example.com
    
     Після внесення цих змін три п’ятих запитів має надсилатися до
     fast.example.com, а дві п’ятих — до slow.example.com.
    
     Приклад інтерактивного режиму для команди dnsrecord-del:
       ipa dnsrecord-del example.com www
       Не вказано параметр вилучення певного запису.
       Вилучити усі? Так/Ні (типово «Ні»): (не вилучати усі записи)
       Поточний вміст запису DNS:
    
       Запис A: 192.0.2.2, 192.0.2.3
    
       Вилучити запис A «192.0.2.2»? Так/Ні (типово «Ні»):
       Вилучити запис A «192.0.2.3»? Так/Ні (типово «Ні»): y
         Назва запису: www
         Запис A: 192.0.2.2                 (Запис A 192.0.2.3 вилучено)
    
     Показати зону example.com:
       ipa dnszone-show example.com
    
     Знайти зону зі словом «example» у назві домену:
       ipa dnszone-find example
    
     Знайти записи для ресурсів з «www» у назві у зоні example.com:
       ipa dnsrecord-find example.com www
    
     Знайти записи A зі значенням 10.10.0.1 у зоні example.com
       ipa dnsrecord-find example.com --a-rec=10.10.0.1
    
     Показати записи для ресурсу www у зоні example.com
       ipa dnsrecord-show example.com www
    
     Делегування зони sub.example до іншого сервера назв:
       ipa dnsrecord-add example.com ns.sub --a-rec=10.0.100.5
       ipa dnsrecord-add example.com sub --ns-rec=ns.sub.example.com.
    
     Якщо налаштовано загальний переспрямовувач, усі запити, для яких цей сервер не є
     надійним (наприклад sub.example.com) не маршрутизуватимуться до загального
     переспрямовувача. Щоб змінити поведінку лише для зони example.com
     і переспрямувати запит безпосередньо до ns.sub.example.com, можна вимкнути
     загальне переспрямовування для окремої зони:
       ipa dnszone-mod example.com --forward-policy=none
    
     Переспрямувати усі запити для зони external.com до іншого сервера назв
     за правилами «first» (надіслати запити до вибраного переспрямовувача,
     а якщо він не відповів, використати загальні засоби визначення):
       ipa dnszone-add external.com
       ipa dnszone-mod external.com --forwarder=10.20.0.1                                 --forward-policy=first
    
     Вилучити зону example.com із усіма записами ресурсів:
       ipa dnszone-del example.com
    
     Визначити адресу за назвою вузла, щоб визначити, чи він існує (додасть
     типовий домен IPA, якщо його не включено):
       ipa dns-resolve www.example.com
       ipa dns-resolve www
    
    
    ЗАГАЛЬНІ НАЛАШТУВАННЯ DNS
    
    Налаштування DNS, що передаються до скрипту командного рядка для встановлення,
    зберігаються у локальному файлі налаштувань на кожному з серверів IPA, де
    налаштовано службу DNS. Ці локальні параметри можна перевизначити за допомогою
    загальних налаштувань, що зберігаються на сервері LDAP:
    
     Показати загальні налаштування DNS:
       ipa dnsconfig-show
    
     Зміна загальних налаштувань DNS і встановлення списку загальних переспрямовувачів:
       ipa dnsconfig-mod --forwarder=10.0.0.1

en: A list of global forwarders. A custom port can be specified for each forwarder using a standard format "IP_ADDRESS port PORT"
uk: Список загальних переспрямовувачів. Для кожного переспрямовувача можна вказати нетиповий порт за допомогою стандартного формату «IP_АДРЕСА port ПОРТ»

en: An interval between regular polls of the name server for new DNS zones
uk: Інтервал між регулярними опитуваннями сервера назв щодо нових зон DNS

en: DNS class
uk: Клас DNS

en: Comma-separated list of raw A records
uk: Список простих записів A, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw AAAA records
uk: Список простих записів AAAA, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw A6 records
uk: Список простих записів A6, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw AFSDB records
uk: Список простих записів AFSDB, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw APL records
uk: Список простих записів APL, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw CERT records
uk: Список простих записів CERT, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw CNAME records
uk: Список простих записів CNAME, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw DHCID records
uk: Список простих записів DHCID, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw DLV records
uk: Список простих записів DLV, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw DNAME records
uk: Список простих записів DNAME, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw DNSKEY records
uk: Список простих записів DNSKEY, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw DS records
uk: Список простих записів DS, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw HIP records
uk: Список простих записів HIP, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw IPSECKEY records
uk: Список простих записів IPSECKEY, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw KEY records
uk: Список простих записів KEY, відокремлених комами

en: KEY Flags
uk: Прапорці KEY

en: KEY Protocol
uk: Протокол КЛЮЧА

en: Protocol
uk: Протокол

en: KEY Algorithm
uk: Алгоритм КЛЮЧА

en: KEY Public Key
uk: Відкритий ключ KEY

en: Public Key
uk: Відкритий ключ

en: Comma-separated list of raw KX records
uk: Список простих записів KX, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw LOC records
uk: Список простих записів LOC, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw MX records
uk: Список простих записів MX, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw NAPTR records
uk: Список простих записів NAPTR, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw NS records
uk: Список простих записів NS, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw NSEC records
uk: Список простих записів NSEC, відокремлених комами

en: NSEC Next Domain Name
uk: Наступна назва домену NSEC

en: Next Domain Name
uk: Наступна назва домену

en: NSEC Type Map
uk: Карта типів NSEC

en: Type Map
uk: Карта типів

en: Comma-separated list of raw NSEC3 records
uk: Список простих записів NSEC3, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw NSEC3PARAM records
uk: Список простих записів NSEC3PARAM, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw PTR records
uk: Список простих записів PTR, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw RRSIG records
uk: Список простих записів RRSIG, відокремлених комами

en: RRSIG Type Covered
uk: Об’єднувані типи RRSIG

en: Type Covered
uk: Об’єднувані типи

en: RRSIG Algorithm
uk: Алгоритм RRSIG

en: RRSIG Labels
uk: Мітки RRSIG

en: Labels
uk: Мітки

en: RRSIG Original TTL
uk: Початковий TTL RRSIG

en: Original TTL
uk: Початковий TTL

en: RRSIG Signature Expiration
uk: Строк дії підпису RRSIG

en: Signature Expiration
uk: Строк дії підпису

en: RRSIG Signature Inception
uk: Початок підпису RRSIG

en: Signature Inception
uk: Початок підпису

en: RRSIG Key Tag
uk: Мітка ключа RRSIG

en: RRSIG Signer's Name
uk: Ім’я підписника RRSIG

en: Signer's Name
uk: Ім’я підписника

en: RRSIG Signature
uk: Підпис RRSIG

en: Signature
uk: Підпис

en: Comma-separated list of raw RP records
uk: Список простих записів RP, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw SIG records
uk: Список простих записів SIG, відокремлених комами

en: SIG Type Covered
uk: Об’єднувані типи SIG

en: SIG Algorithm
uk: Алгоритм SIG

en: SIG Labels
uk: Мітки SIG

en: SIG Original TTL
uk: Початковий TTL SIG

en: SIG Signature Expiration
uk: Строк дії підпису SIG

en: SIG Signature Inception
uk: Початок підпису SIG

en: SIG Key Tag
uk: Мітка ключа SIG

en: SIG Signer's Name
uk: Ім’я підписника SIG

en: SIG Signature
uk: Підпис SIG

en: Comma-separated list of raw SPF records
uk: Список простих записів SPF, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw SRV records
uk: Список простих записів SRV, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw SSHFP records
uk: Список простих записів SSHFP, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw TA records
uk: Список простих записів TA, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw TKEY records
uk: Список простих записів TKEY, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw TSIG records
uk: Список простих записів TSIG, відокремлених комами

en: Comma-separated list of raw TXT records
uk: Список простих записів TXT, відокремлених комами

en: SOA time to live
uk: Строк дії SOA

en: SOA record time to live
uk: Строк дії запису SOA

en: SOA class
uk: Клас SOA

en: SOA record class
uk: Клас записів SOA

en: A list of per-zone forwarders. A custom port can be specified for each forwarder using a standard format "IP_ADDRESS port PORT"
uk: Список переспрямовувачів для окремих зон. Для кожного переспрямовувача можна вказати нетиповий порт за допомогою стандартного формату: «IP_АДРЕСА port ПОРТ»

en: Add forward record for nameserver located in the created zone
uk: Додати запис переспрямування для сервера назв, розташованого у створеній зоні

en: 
    Entitlements
    
    Manage entitlements for client machines
    
    Entitlements can be managed either by registering with an entitlement
    server with a username and password or by manually importing entitlement
    certificates. An entitlement certificate contains embedded information
    such as the product being entitled, the quantity and the validity dates.
    
    An entitlement server manages the number of client entitlements available.
    To mark these entitlements as used by the IPA server you provide a quantity
    and they are marked as consumed on the entitlement server.
    
     Register with an entitlement server:
       ipa entitle-register consumer
    
     Import an entitlement certificate:
       ipa entitle-import /home/user/ipaclient.pem
    
     Display current entitlements:
       ipa entitle-status
    
     Retrieve details on entitlement certificates:
       ipa entitle-get
    
     Consume some entitlements from the entitlement server:
       ipa entitle-consume 50
    
    The registration ID is a Unique Identifier (UUID). This ID will be
    IMPORTED if you have used entitle-import.
    
    Changes to /etc/rhsm/rhsm.conf require a restart of the httpd service.
uk: 
    Іменування
    
    Керування іменуванням для клієнтських комп’ютерів
    
    Іменуванням можна керувати або шляхом реєстрації на сервері іменування
    з визначенням імені користувача і пароля, або вручну, імпортуванням сертифікатів
    іменування. Сертифікат іменування містить вбудовані дані, зокрема те, як
    слід іменувати продукт, щодо кількості та дат чинності.
    
    Сервер іменування керує кількістю доступних іменувань клієнтів.
    Для позначення іменувань як таких, що використовуються сервером IPA, ви надаєте
    кількість, а система позначає їх як використані на сервері іменування.
    
     Зареєструватися на сервері іменування:
       ipa entitle-register consumer
    
     Імпортувати сертифікат іменування:
       ipa entitle-import /home/user/ipaclient.pem
    
     Показати поточні іменування:
       ipa entitle-status
    
     Отримати подробиці щодо сертифікатів іменування:
       ipa entitle-get
    
     Вжити деякі іменування із сервера іменувань:
       ipa entitle-consume 50
    
    Реєстраційним ідентифікатором є унікальний ідентифікатор (UUID). Цей ідентифікатор
    буде ІМПОРТОВАНО, якщо ви скористалися entitle-import.
    
    Зміни у /etc/rhsm/rhsm.conf для набуття чинності потребуватимуть перезапуску служби httpd.

en: Consume an entitlement.
uk: Використати іменування.

en: Quantity
uk: Кількість

en: Search for entitlement accounts.
uk: Шукати облікові записи іменування.

en: Retrieve the entitlement certs.
uk: Отримати сертифікати іменування.

en: Import an entitlement certificate.
uk: Імпортувати сертифікат надання імен.

en: Enrollment UUID
uk: UUID надання ролей

en: Register to the entitlement system.
uk: Зареєструватися у системі іменування.

en: Username
uk: Користувач

en: Enrollment UUID (not implemented)
uk: UUID надання ролі (не реалізовано)

en: Registration password
uk: Пароль для реєстрації

en: Display current entitlements.
uk: Показати поточні іменування.

en: Re-sync the local entitlement cache with the entitlement server.
uk: Повторно синхронізувати локальний кеш іменування із сервером іменування.

en: 
    Groups of users
    
    Manage groups of users. By default, new groups are POSIX groups. You
    can add the --nonposix option to the group-add command to mark a new group
    as non-POSIX. You can use the --posix argument with the group-mod command
    to convert a non-POSIX group into a POSIX group. POSIX groups cannot be
    converted to non-POSIX groups.
    
    Every group must have a description.
    
    POSIX groups must have a Group ID (GID) number. Changing a GID is
    supported but can have an impact on your file permissions. It is not necessary
    to supply a GID when creating a group. IPA will generate one automatically
    if it is not provided.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new group:
       ipa group-add --desc='local administrators' localadmins
    
     Add a new non-POSIX group:
       ipa group-add --nonposix --desc='remote administrators' remoteadmins
    
     Convert a non-POSIX group to posix:
       ipa group-mod --posix remoteadmins
    
     Add a new POSIX group with a specific Group ID number:
       ipa group-add --gid=500 --desc='unix admins' unixadmins
    
     Add a new POSIX group and let IPA assign a Group ID number:
       ipa group-add --desc='printer admins' printeradmins
    
     Remove a group:
       ipa group-del unixadmins
    
     To add the "remoteadmins" group to the "localadmins" group:
       ipa group-add-member --groups=remoteadmins localadmins
    
     Add a list of users to the "localadmins" group:
       ipa group-add-member --users=test1,test2 localadmins
    
     Remove a user from the "localadmins" group:
       ipa group-remove-member --users=test2 localadmins
    
     Display information about a named group.
       ipa group-show localadmins
    
    External group membership is designed to allow users from trusted domains
    to be mapped to local POSIX groups in order to actually use IPA resources.
    External members should be added to groups that specifically created as
    external and non-POSIX. Such group later should be included into one of POSIX
    groups.
    
    An external group member is currently a Security Identifier (SID) as defined by
    the trusted domain. When adding external group members, it is possible to
    specify them in either SID, or DOM
    ame, or name@domain format. IPA will attempt
    to resolve passed name to SID with the use of Global Catalog of the trusted domain.
    
    Example:
    
    1. Create group for the trusted domain admins' mapping and their local POSIX group:
    
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins' ad_admins
    
    2. Add security identifier of Domain Admins of the <ad.domain> to the ad_admins_external
       group:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Allow members of ad_admins_external group to be associated with ad_admins POSIX group:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. List members of external members of ad_admins_external group to see their SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external
uk: 
    Групи користувачів
    
    Керування групами користувачів. Типово нові групи є групами POSIX. Ви можете
    додати параметр --nonposix до команди group-add з метою позначення нової
    групи як групи не-POSIX. Ви можете скористатися аргументом --posix команди group-mod
    для перетворення групи не-POSIX на групу POSIX. Групи POSIX не можна
    перетворювати на групи не-POSIX.
    
    Кожна група повинна мати опис.
    
    Групи POSIX повинні мати номер ідентифікатора групи (GID). Передбачено підтримку
    зміни GID, але ця зміна може вплинути на права доступу до ваших файлів. Для
    створення групи слід вказати GID. IPA створить одну групу автоматично, якщо
    таку не вказано.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової групи:
       ipa group-add --desc='local administrators' localadmins
    
     Додавання нової групи не-POSIX:
       ipa group-add --nonposix --desc='remote administrators' remoteadmins
    
     Перетворити групу не-POSIX на групу posix:
       ipa group-mod --posix remoteadmins
    
     Додати нову групу POSIX з вказаним ідентифікатором групи:
       ipa group-add --gid=500 --desc='unix admins' unixadmins
    
     Додати нову групу POSIX і надати IPA змогу призначити ідентифікатор:
       ipa group-add --desc='printer admins' printeradmins
    
     Вилучення групи:
       ipa group-del unixadmins
    
     Додати групу "remoteadmins" до групи "localadmins":
       ipa group-add-member --groups=remoteadmins localadmins
    
     Додати список користувачів до групи "localadmins":
       ipa group-add-member --users=test1,test2 localadmins
    
     Вилучення користувача з групи "localadmins":
       ipa group-remove-member --users=test2 localadmins
    
     Показати інформацію щодо іменованої групи.
       ipa group-show localadmins
    
    Участь із зовнішніх груп створено для того, щоб уможливити прив’язку
    користувачів з довірених доменів до локальних груп POSIX з метою
    використання ресурсів IPA. Зовнішніх користувачів слід додавати до груп
    які спеціально створено як зовнішні або групи не-POSIX. Таку групу
    слід пізніше включити до одної з груп POSIX.
    
    У поточній версії учасник зовнішньої групи є ідентифікатором безпеки
    (Security Identifier або SID) визначеним довіреним доменом. Додавання
    учасників зовнішньої групи можна виконати у форматі SID, DOM\ім’я або
    ім’я@домен. IPA намагатиметься визначити за переданим іменем SID за
    допомогою використання Загального каталогу довіреного домену.
    
    Приклад:
    
    1. Створити групу для прив’язки адміністраторів довіреного домену до
    відповідної локальної групи POSIX:
    
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins' ad_admins
    
    2. Додати ідентифікатор Domain Admins домену <домен.ad> до
    групи ad_admins_external:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Дозволити прив’язку групи ad_admins_external до групи POSIX ad_admins:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. Показати список зовнішніх учасників групи ad_admins_external, щоб визначити
    їхні SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external

en: comma-separated list of members of a trusted domain in DOM\name or name@domain form
uk: список учасників довіреного домену у форматі ДОМЕН\ім’я або ім’я@домен, відокремлених комами

en: comma-separated list of users to add
uk: список записів користувачів, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of groups to add
uk: список груп, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of users to remove
uk: список записів користувачів, які слід вилучити, відокремлених комами

en: comma-separated list of groups to remove
uk: список груп, які слід вилучити, відокремлених комами

en: 
    Host-based access control
    
    Control who can access what services on what hosts and from where. You
    can use HBAC to control which users or groups on a source host can
    access a service, or group of services, on a target host.
    
    You can also specify a category of users, target hosts, and source
    hosts. This is currently limited to "all", but might be expanded in the
    future.
    
    Target hosts and source hosts in HBAC rules must be hosts managed by IPA.
    
    The available services and groups of services are controlled by the
    hbacsvc and hbacsvcgroup plug-ins respectively.
    
    EXAMPLES:
    
     Create a rule, "test1", that grants all users access to the host "server" from
     anywhere:
       ipa hbacrule-add --usercat=all --srchostcat=all test1
       ipa hbacrule-add-host --hosts=server.example.com test1
    
     Display the properties of a named HBAC rule:
       ipa hbacrule-show test1
    
     Create a rule for a specific service. This lets the user john access
     the sshd service on any machine from any machine:
       ipa hbacrule-add --hostcat=all --srchostcat=all john_sshd
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_sshd
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcs=sshd john_sshd
    
     Create a rule for a new service group. This lets the user john access
     the FTP service on any machine from any machine:
       ipa hbacsvcgroup-add ftpers
       ipa hbacsvc-add sftp
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=ftp,sftp ftpers
       ipa hbacrule-add --hostcat=all --srchostcat=all john_ftp
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_ftp
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcgroups=ftpers john_ftp
    
     Disable a named HBAC rule:
       ipa hbacrule-disable test1
    
     Remove a named HBAC rule:
       ipa hbacrule-del allow_server
uk: 
    Керування доступом на основі вузлів
    
    Керуйте тим, хто, на яких вузлах і з яких вузлів зможе отримувати доступ
    до певних служб. Ви можете скористатися HBAC для визначення
    користувачів і груп на вузлі походження запиту зможе отримувати
    доступ до певної служби або групи служб.
    
    Ви також можете визначити категорію користувачів та вузли призначення.
    У поточній версії можливі варіанти
    обмежено варіантом "all", але перелік варіантів може бути
    розширено у майбутніх версіях.
    
    Вузли призначення та вузли походження у правилах HBAC мають бути
    вузлами, керованими IPA.
    
    Доступними службами і групами служб є служби, керовані hbacsvc
    та додатками hbacsvcgroup, відповідно.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створення правила "test1", яке надає всім користувачам доступ
     до вузла "server" звідусюди:
       ipa hbacrule-add --usercat=all --srchostcat=all test1
       ipa hbacrule-add-host --hosts=server.example.com test1
    
     Показ властивостей вказаного правила HBAC:
       ipa hbacrule-show test1
    
     Створення правила для певної служби. Це правило надасть користувачу john
     доступ до служби sshd у будь-якій системі звідусіль:
       ipa hbacrule-add --hostcat=all --srchostcat=all john_sshd
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_sshd
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcs=sshd john_sshd
    
     Створення правила для нової групи служб. Користувачу john
     надається доступ до служби FTP у будь-якій системі звідусіль:
       ipa hbacsvcgroup-add ftpers
       ipa hbacsvc-add sftp
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=ftp,sftp ftpers
       ipa hbacrule-add --type=allow --hostcat=all --srchostcat=all john_ftp
       ipa hbacrule-add-user --users=john john_ftp
       ipa hbacrule-add-service --hbacsvcgroups=ftpers john_ftp
    
     Вимикання вказаного правила HBAC:
       ipa hbacrule-disable test1
    
     Вилучення вказаного правила HBAC:
       ipa hbacrule-del allow_server

en: Source host category
uk: Категорія вузлів-джерел

en: Source host category the rule applies to
uk: Категорія вузлів-джерел, якої має стосуватися правило

en: Source Hosts
uk: Вузли-джерела

en: Source Host Groups
uk: Групи вузлів-джерел

en: comma-separated list of hosts to add
uk: список вузлів, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of host groups to add
uk: список груп вузлів, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of HBAC services to add
uk: список служб HBAC, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of HBAC service groups to add
uk: список груп служб HBAC, які слід додати, відокремлених комами

en: Add source hosts and hostgroups from a HBAC rule.
uk: Додати вузли джерела та групи вузлів з правила HBAC.

en: comma-separated list of hosts to remove
uk: список вузлів, які слід вилучити, відокремлених комами

en: comma-separated list of host groups to remove
uk: список груп вузлів, які слід вилучити, відокремлених комами

en: comma-separated list of HBAC services to remove
uk: список служб HBAC, які слід вилучити, відокремлених комами

en: comma-separated list of HBAC service groups to remove
uk: список груп служб HBAC, які слід вилучити, відокремлених комами

en: Remove source hosts and hostgroups from an HBAC rule.
uk: Вилучити вузли джерела та групи вузлів з правила HBAC.

en: 
    HBAC Service Groups
    
    HBAC service groups can contain any number of individual services,
    or "members". Every group must have a description.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new HBAC service group:
       ipa hbacsvcgroup-add --desc="login services" login
    
     Add members to an HBAC service group:
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=sshd,login login
    
     Display information about a named group:
       ipa hbacsvcgroup-show login
    
     Add a new group to the "login" group:
       ipa hbacsvcgroup-add --desc="switch users" login
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=su,su-l login
    
     Delete an HBAC service group:
       ipa hbacsvcgroup-del login
uk: 
    Групи служб HBAC
    
    Групи служб HBAC можуть містити будь-яку кількість окремих служб
    або «учасників». Кожна з груп повинна мати опис.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової групи служб HBAC:
       ipa hbacsvcgroup-add --desc="login services" login
    
     Додавання учасників до групи служб HBAC:
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=sshd --hbacsvcs=login login
    
     Показ даних щодо вказаної групи:
       ipa hbacsvcgroup-show login
    
     Додавання нової групи до групи «login»:
       ipa hbacsvcgroup-add --desc="switch users" login
       ipa hbacsvcgroup-add-member --hbacsvcs=su,su-l login
    
     Вилучення групи служб HBAC:
       ipa hbacsvcgroup-del login

en: 
    Simulate use of Host-based access controls
    
    HBAC rules control who can access what services on what hosts and from where.
    You can use HBAC to control which users or groups can access a service,
    or group of services, on a target host.
    
    Since applying HBAC rules implies use of a production environment,
    this plugin aims to provide simulation of HBAC rules evaluation without
    having access to the production environment.
    
     Test user coming to a service on a named host against
     existing enabled rules.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--srchost= ] [--sizelimit= ]
    
     --user, --host, and --service are mandatory, others are optional.
    
     If --rules is specified simulate enabling of the specified rules and test
     the login of the user using only these rules.
    
     If --enabled is specified, all enabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --disabled is specified, all disabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --nodetail is specified, do not return information about rules matched/not matched.
    
     If both --rules and --enabled are specified, apply simulation to --rules _and_
     all IPA enabled rules.
    
     If no --rules specified, simulation is run against all IPA enabled rules.
     By default there is a IPA-wide limit to number of entries fetched, you can change it
     with --sizelimit option.
    
     If --srchost is specified, it will be ignored. It is left because of compatibility reasons only.
    
    EXAMPLES:
    
        1. Use all enabled HBAC rules in IPA database to simulate:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          notmatched: my-second-rule
          notmatched: my-third-rule
          notmatched: myrule
          matched: allow_all
    
        2. Disable detailed summary of how rules were applied:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
    
        3. Test explicitly specified HBAC rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          notmatched: my-second-rule
          notmatched: myrule
    
        4. Use all enabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --enabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          notmatched: my-second-rule
          notmatched: my-third-rule
          notmatched: myrule
          matched: allow_all
    
        5. Test all disabled HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          notmatched: new-rule
    
        6. Test all disabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          notmatched: my-second-rule
          notmatched: my-third-rule
          notmatched: myrule
    
        7. Test all (enabled and disabled) HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --enabled --disabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          notmatched: my-second-rule
          notmatched: my-third-rule
          notmatched: myrule
          notmatched: new-rule
          matched: allow_all
uk: 
    Імітація використання керування доступом на основі вузлів (HBAC)
    
    Правила HBAC керують тим, хто може отримувати доступ до певних служб.
    Ви можете скористатися HBAC для керування тим, які користувачі або групи
    на початковому вузлі можуть отримувати доступ до служби або групи служб
    на вузлі призначення
    
    Оскільки застосування правил HBAC передбачає використання робочого
    середовища, це додаток призначено для імітації обробки правил HBAC без
    доступу до реального середовища
    
     Перевірити відповідність користувача з початкового вузла до служби на іменованому
     вузлі правилам уможливлення доступу.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--srchost= ] [--sizelimit= ]
    
     --user, --host і --service є обов’язковими, інші можна не вказувати.
    
     Якщо вказано --rules, імітувати вмикання вказаних правил і перевірити
     можливість входу користувача у разі використання лише цих правил.
    
     Якщо вказано --enabled, додати всі увімкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --disabled, додати всі вимкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --nodetail, не повертати даних щодо відповідних і невідповідних
     правил.
    
     Якщо вказано одночасно --rules і --enabled, виконати імітацію --rules _і_
     всіх увімкнених правил IPA.
    
     Якщо не вказано --rules, буде виконано імітацію всіх увімкнених правил IPA.
    
     Якщо вказано --srchost, його буде проігноровано. Цей параметр збережено лише з міркувань сумісності.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
        1. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --srchost=foo --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        2. Вимикання докладного резюме застосування правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
    
        3. Перевірити явно вказані правила HBAC:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: myrule
    
        4. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказаних правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --enabled
        --------------------
        Доступ надано: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        5. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: new-rule
    
        6. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказані правила:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
    
        7. Перевірка всіх (увімкнених і вимкнених) правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --enabled --disabled
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          невідповідне: new-rule
          відповідне: allow_all

en: Source host
uk: Вузол джерела

en: 
    Hosts/Machines
    
    A host represents a machine. It can be used in a number of contexts:
    - service entries are associated with a host
    - a host stores the host/ service principal
    - a host can be used in Host-based Access Control (HBAC) rules
    - every enrolled client generates a host entry
    
    ENROLLMENT:
    
    There are three enrollment scenarios when enrolling a new client:
    
    1. You are enrolling as a full administrator. The host entry may exist
       or not. A full administrator is a member of the hostadmin role
       or the admins group.
    2. You are enrolling as a limited administrator. The host must already
       exist. A limited administrator is a member a role with the
       Host Enrollment privilege.
    3. The host has been created with a one-time password.
    
    A host can only be enrolled once. If a client has enrolled and needs to
    be re-enrolled, the host entry must be removed and re-created. Note that
    re-creating the host entry will result in all services for the host being
    removed, and all SSL certificates associated with those services being
    revoked.
    
    A host can optionally store information such as where it is located,
    the OS that it runs, etc.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new host:
       ipa host-add --location="3rd floor lab" --locality=Dallas test.example.com
    
     Delete a host:
       ipa host-del test.example.com
    
     Add a new host with a one-time password:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --password=Secret123 test.example.com
    
     Add a new host with a random one-time password:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --random test.example.com
    
     Modify information about a host:
       ipa host-mod --os='Fedora 12' test.example.com
    
     Remove SSH public keys of a host and update DNS to reflect this change:
       ipa host-mod --sshpubkey= --updatedns test.example.com
    
     Disable the host Kerberos key, SSL certificate and all of its services:
       ipa host-disable test.example.com
    
     Add a host that can manage this host's keytab and certificate:
       ipa host-add-managedby --hosts=test2 test
uk: 
    Вузли/Комп’ютери
    
    Вузол — це окремий комп’ютер. Термін може використовуватися у декількох контекстах:
    - записи служб, пов’язані з певним вузлом
    - вузол зберігає реєстраційні дані вузол/служба
    - вузол можна використовувати у правилах Host-based Access Control (HBAC)
    - для усіх зареєстрованих клієнтів створюється запис вузла
    
    РЕЄСТРАЦІЯ:
    
    Передбачено три сценарії реєстрації нових клієнтів:
    
    1. Ви реєструєтеся як повноцінний адміністратор. Запис вузла може існувати
       або не існувати. Повноцінний адміністратор виконує роль hostadmin або є
       учасником групи admins.
    2. Ви реєструєтеся як адміністратор з обмеженими правами. Вузол вже має
       існувати. Обмежений адміністратор виконує роль з привілеями
       Host Enrollment.
    3. Вузол було створено з одноразовим паролем.
    
    Вузлу можна надати роль лише один раз. Якщо клієнту вже надано роль і
    роль слід змінити, запис вузла має бути вилучено і створено повторно.
    Зауважте, що повторне створення запису вузла призведе до вилучення усіх
    служб для вузла, а усі сертифікати SSL, пов’язані із цими службами
    буде відкликано.
    
    Запис вузла може, якщо потрібно, містити дані щодо його розташування,
    типу операційної системи тощо.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
    
    Додати новий вузол:
       ipa host-add --location="3rd floor lab" --locality=Dallas test.example.com
    
     Вилучити вузол:
       ipa host-del test.example.com
    
     Додати новий вузол з одноразовим паролем:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --password=Secret123 test.example.com
    
    Додати новий вузол з випадковим одноразовим паролем:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --random test.example.com
    
     Змінити відомості щодо вузла:
       ipa host-mod --os='Fedora 12' test.example.com
    
     Вилучити відкриті ключі SSH вузла і оновити DNS відповідно до внесених змін:
       ipa host-mod --sshpubkey= --updatedns test.example.com
    
    Вимкнути ключ Kerberos вузла, сертифікат SSL та усі його служби:
       ipa host-disable test.example.com
    
    Додати вузол, який може керувати сховищем ключів та сертифікатом цього вузла :
       ipa host-add-managedby --hosts=test2 test

en: 
    Groups of hosts.
    
    Manage groups of hosts. This is useful for applying access control to a
    number of hosts by using Host-based Access Control.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new host group:
       ipa hostgroup-add --desc="Baltimore hosts" baltimore
    
     Add another new host group:
       ipa hostgroup-add --desc="Maryland hosts" maryland
    
     Add members to the hostgroup:
       ipa hostgroup-add-member --hosts=box1,box2,box3 baltimore
    
     Add a hostgroup as a member of another hostgroup:
       ipa hostgroup-add-member --hostgroups=baltimore maryland
    
     Remove a host from the hostgroup:
       ipa hostgroup-remove-member --hosts=box2 baltimore
    
     Display a host group:
       ipa hostgroup-show baltimore
    
     Delete a hostgroup:
       ipa hostgroup-del baltimore
uk: 
    Групи вузлів.
    
    Керування групами вузлів. Корисні для застосування керування
    до декількох вузлів на основі заснованого на вузлах керування
    доступом (Host-based Access Control або HBAC).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     додавання нової групи вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Baltimore hosts" baltimore
    
     Додавання нової групи вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Maryland hosts" maryland
    
     Додавання учасників до групи вузлів:
       ipa hostgroup-add-member --hosts=box1,box2,box3 baltimore
    
     Додавання групи вузлів як учасника іншої групи вузлів:
       ipa hostgroup-add-member --hostgroups=baltimore maryland
    
     Вилучення вузла з групи вузлів:
       ipa hostgroup-remove-member --hosts=box2 baltimore
    
     Показ списку групи вузлів:
       ipa hostgroup-show baltimore
    
     Вилучення групи вузлів:
       ipa hostgroup-del baltimore

en: Comma-separated list of objectclasses used to search for user entries in DS
uk: Список класів об’єктів, використаних для пошуку записів користувачів у DS, відокремлених комами

en: Comma-separated list of objectclasses used to search for group entries in DS
uk: Список класів об’єктів, використаних для пошуку записів груп у DS, відокремлених комами

en: Comma-separated list of objectclasses to be ignored for user entries in DS
uk: Список класів об’єктів, які буде проігноровано для записів користувачів у DS, відокремлених комами

en: Comma-separated list of attributes to be ignored for user entries in DS
uk: Список атрибутів, які буде проігноровано для записів користувачів у DS, відокремлених комами

en: Comma-separated list of objectclasses to be ignored for group entries in DS
uk: Список класів об’єктів, які буде проігноровано для записів груп у DS, відокремлених комами

en: Comma-separated list of attributes to be ignored for group entries in DS
uk: Список атрибутів, які буде проігноровано для записів груп у DS, відокремлених комами

en: comma-separated list of groups to exclude from migration
uk: список груп, які слід виключити з перенесення, відокремлених комами

en: comma-separated list of users to exclude from migration
uk: список записів користувачів, які слід виключити з перенесення, відокремлених комами

en: 
    Netgroups
    
    A netgroup is a group used for permission checking. It can contain both
    user and host values.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new netgroup:
       ipa netgroup-add --desc="NFS admins" admins
    
     Add members to the netgroup:
       ipa netgroup-add-member --users=tuser1,tuser2 admins
    
     Remove a member from the netgroup:
       ipa netgroup-remove-member --users=tuser2 admins
    
     Display information about a netgroup:
       ipa netgroup-show admins
    
     Delete a netgroup:
       ipa netgroup-del admins
uk: 
    Мережеві групи
    
    Мережева група — група для перевірки прав доступу. Може містити значення
    користувачів та вузлів.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання нової мережевої групи:
       ipa netgroup-add --desc="NFS admins" admins
    
     Додавання учасників до мережевої групи:
       ipa netgroup-add-member --users=tuser1,tuser2 admins
    
     Вилучення користувача з мережевої групи:
       ipa netgroup-remove-member --users=tuser2 admins
    
     Показ даних щодо мережевої групи:
       ipa netgroup-show admins
    
     Вилучення мережевої групи:
       ipa netgroup-del admins

en: comma-separated list of netgroups to add
uk: список мережевих груп, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of netgroups to remove
uk: список мережевих груп, які слід вилучити, відокремлених комами

en: 
    Permissions
    
    A permission enables fine-grained delegation of rights. A permission is
    a human-readable form of a 389-ds Access Control Rule, or instruction (ACI).
    A permission grants the right to perform a specific task such as adding a
    user, modifying a group, etc.
    
    A permission may not contain other permissions.
    
    * A permission grants access to read, write, add or delete.
    * A privilege combines similar permissions (for example all the permissions
      needed to add a user).
    * A role grants a set of privileges to users, groups, hosts or hostgroups.
    
    A permission is made up of a number of different parts:
    
    1. The name of the permission.
    2. The target of the permission.
    3. The rights granted by the permission.
    
    Rights define what operations are allowed, and may be one or more
    of the following:
    1. write - write one or more attributes
    2. read - read one or more attributes
    3. add - add a new entry to the tree
    4. delete - delete an existing entry
    5. all - all permissions are granted
    
    Read permission is granted for most attributes by default so the read
    permission is not expected to be used very often.
    
    Note the distinction between attributes and entries. The permissions are
    independent, so being able to add a user does not mean that the user will
    be editable.
    
    There are a number of allowed targets:
    1. type: a type of object (user, group, etc).
    2. memberof: a member of a group or hostgroup
    3. filter: an LDAP filter
    4. subtree: an LDAP filter specifying part of the LDAP DIT. This is a
       super-set of the "type" target.
    5. targetgroup: grant access to modify a specific group (such as granting
       the rights to manage group membership)
    
    EXAMPLES:
    
     Add a permission that grants the creation of users:
       ipa permission-add --type=user --permissions=add "Add Users"
    
     Add a permission that grants the ability to manage group membership:
       ipa permission-add --attrs=member --permissions=write --type=group "Manage Group Members"
uk: 
    Права доступу
    
    Запис правил доступу уможливлює точне делегування прав. Запис прав доступу
    є зручною для читання обгорткою навколо правила керування доступом 389-ds
    або інструкції (ACI).
    Право доступу надає право виконувати специфічне завдання, зокрема додавання
    запису користувача, внесення зміни до групи тощо.
    
    Запис прав доступу не може містити інших прав доступу.
    
    * Права доступу надають можливість читати, записувати, вилучати, шукати або
      порівнювати.
    * Привілеї поєднують подібні права доступу (наприклад усі права доступу,
      потрібні для додавання запису користувача).
    * Роль надає набір привілеїв користувачам, групам, вузлам або групам вузлів.
    
    Запис права доступу складається з декількох різних частин:
    
    1. Назви запису права доступу.
    2. Призначення права доступу.
    3. Права, які надаються записом.
    
    Права визначають список дій, які можна виконувати. Запис прав може
    бути один або може бути декілька записів з такого набору:
    1. write - запис одного або декількох атрибутів
    2. read - читання одного або декількох атрибутів
    3. search - пошук одного або декількох атрибутів
    4. compare - порівняння одного або декількох атрибутів
    5. add - додавання нового запису до ієрархії
    6. delete - вилучення наявного запису
    7. all - надати усі права доступу
    
    Типово, доступ до читання надається до більшості з атрибутів, отже потреба
    у визначенні прав доступу до читання має виникати доволі нечасто.
    
    Зауважте відмінність між атрибутами і записами. Права доступу є незалежними,
    отже можливість додавання запису користувача не означає, що цей запис згодом
    буде придатним до редагування.
    
    Передбачено декілька можливих призначень:
    1. type: тип об’єкта (user, group тощо).
    2. memberof: учасник групи або групи вузлів
    3. filter: фільтр LDAP
    4. subtree: фільтр LDAP, що визначає частину DIT LDAP. Є надмножиною
       призначення «type».
    5. targetgroup: надати доступ до зміни вказаної групи (зокрема надати доступ
       до керування участю у групі)
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати право доступу до створення записів користувачів:
       ipa permission-add --type=user --permissions=add "Add Users"
    
     Додати право доступу, яке надає можливість керувати участю у групах:
       ipa permission-add --attrs=member --permissions=write --type=group "Manage Group Members"

en: Comma-separated list of permissions to grant (read, write, add, delete, all)
uk: Права доступу, які слід надати, відокремлених комами (read, write, add, delete, all)

en: Type of IPA object (user, group, host, hostgroup, service, netgroup, dns)
uk: тип об’єкта IPA (user (користувач), group (група), host (вузол), hostgroup (група вузлів), service (служба), netgroup (мережева група), dns)

en: Target members of a group
uk: Цільові учасники групи

en: User group to apply permissions to
uk: Група користувачів, до якої буде застосовано права доступу

en: comma-separated list of privileges to add
uk: список привілеїв, які слід додати, відокремлених комами

en: Add a system permission without an ACI
uk: Додати права доступу до системи без ACI

en: Permission type
uk: Тип прав доступу

en: comma-separated list of privileges to remove
uk: список привілеїв, які слід вилучити, відокремлених комами

en: 
    Ping the remote IPA server to ensure it is running.
    
    The ping command sends an echo request to an IPA server. The server
    returns its version information. This is used by an IPA client
    to confirm that the server is available and accepting requests.
    
    The server from xmlrpc_uri in /etc/ipa/default.conf is contacted first.
    If it does not respond then the client will contact any servers defined
    by ldap SRV records in DNS.
    
    EXAMPLES:
    
     Ping an IPA server:
       ipa ping
       ------------------------------------------
       IPA server version 2.1.9. API version 2.20
       ------------------------------------------
    
     Ping an IPA server verbosely:
       ipa -v ping
       ipa: INFO: trying https://ipa.example.com/ipa/xml
       ipa: INFO: Forwarding 'ping' to server u'https://ipa.example.com/ipa/xml'
       -----------------------------------------------------
       IPA server version 2.1.9. API version 2.20
       -----------------------------------------------------
uk: 
    Перевірка віддаленого сервера IPA з метою переконатися, що він є працездатним.
    
    Програма ping надсилає луна-запит до сервера IPA. Сервер повертає
    дані щодо його версії. Ці дані використовуються клієнтом IPA
    для підтвердження, що сервер є доступним і що він приймає запити.
    
    Сервер з xmlrpc_uri у /etc/ipa/default.conf перевіряється першим.
    Якщо він не відповідає, клієнт намагається встановити зв’язок з
    будь-яким сервером, визначеним записами SRV ldap у DNS.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Перевірити луна-імпульсом сервер IPA:
       ipa ping
       ------------------------------------------
       Сервер IPA версії 2.1.9. Версія API 2.20
       ------------------------------------------
    
     Перевірити луна-імпульсом сервер IPA і отримати докладні дані:
       ipa -v ping
       ipa: INFO: trying https://ipa.example.com/ipa/xml
       ipa: INFO: Forwarding 'ping' to server 'https://ipa.example.com/ipa/xml'
       -----------------------------------------------------
       Сервер IPA версії 2.1.9. Версія API 2.20
       -----------------------------------------------------

en: comma-separated list of roles to add
uk: список ролей, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of permissions
uk: список прав доступу, відокремлених комами

en: comma-separated list of roles to remove
uk: список ролей, які слід вилучити, відокремлених комами

en: comma-separated list of privileges
uk: список привілеїв, відокремлених комами

en: 
    Self-service Permissions
    
    A permission enables fine-grained delegation of permissions. Access Control
    Rules, or instructions (ACIs), grant permission to permissions to perform
    given tasks such as adding a user, modifying a group, etc.
    
    A Self-service permission defines what an object can change in its own entry.
    
    
    EXAMPLES:
    
     Add a self-service rule to allow users to manage their address:
       ipa selfservice-add --permissions=write --attrs=street,postalCode,l,c,st "Users manage their own address"
    
     When managing the list of attributes you need to include all attributes
     in the list, including existing ones. Add telephoneNumber to the list:
       ipa selfservice-mod --attrs=street,postalCode,l,c,st,telephoneNumber "Users manage their own address"
    
     Display our updated rule:
       ipa selfservice-show "Users manage their own address"
    
     Delete a rule:
       ipa selfservice-del "Users manage their own address"
uk: 
    Права доступу самообслуговування
    
    Права доступу надають змогу точно налаштувати уповноваження. За допомогою
    правил керування доступом та інструкцій (ACI) надаються права доступу до
    виконання вказаних завдань, зокрема додавання записів користувачів,
    внесення змін до записів груп тощо.
    
    Права доступу самообслуговування визначають права об’єкта на внесення змін
    до власного запису.
    
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додавання правила самообслуговування для уможливлення керування користувачами
     власною адресою:
       ipa selfservice-add --permissions=write --attrs=street,postalCode,l,c,st "Users manage their own address"
    
     Якщо ви керуєте списком атрибутів, вам слід включити до списку всі атрибути,
     зокрема вже створені. Додавання telephoneNumber до списку:
       ipa selfservice-mod --attrs=street,postalCode,l,c,st,telephoneNumber "Users manage their own address"
    
     Показ нашого оновленого правила:
       ipa selfservice-show "Users manage their own address"
    
     Вилучення правила:
       ipa selfservice-del "Users manage their own address"

en: 
    Services
    
    A IPA service represents a service that runs on a host. The IPA service
    record can store a Kerberos principal, an SSL certificate, or both.
    
    An IPA service can be managed directly from a machine, provided that
    machine has been given the correct permission. This is true even for
    machines other than the one the service is associated with. For example,
    requesting an SSL certificate using the host service principal credentials
    of the host. To manage a service using host credentials you need to
    kinit as the host:
    
     # kinit -kt /etc/krb5.keytab host/ipa.example.com@EXAMPLE.COM
    
    Adding an IPA service allows the associated service to request an SSL
    certificate or keytab, but this is performed as a separate step; they
    are not produced as a result of adding the service.
    
    Only the public aspect of a certificate is stored in a service record;
    the private key is not stored.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new IPA service:
       ipa service-add HTTP/web.example.com
    
     Allow a host to manage an IPA service certificate:
       ipa service-add-host --hosts=web.example.com HTTP/web.example.com
       ipa role-add-member --hosts=web.example.com certadmin
    
     Override a default list of supported PAC types for the service:
       ipa service-mod HTTP/web.example.com --pac-type=MS-PAC
    
     Delete an IPA service:
       ipa service-del HTTP/web.example.com
    
     Find all IPA services associated with a host:
       ipa service-find web.example.com
    
     Find all HTTP services:
       ipa service-find HTTP
    
     Disable the service Kerberos key and SSL certificate:
       ipa service-disable HTTP/web.example.com
    
     Request a certificate for an IPA service:
       ipa cert-request --principal=HTTP/web.example.com example.csr
    
     Generate and retrieve a keytab for an IPA service:
       ipa-getkeytab -s ipa.example.com -p HTTP/web.example.com -k /etc/httpd/httpd.keytab
uk: 
    Служби
    
    Служба IPA — це служба, що працює на вузлі системи. У записі служби
    IPA можуть зберігатися дані реєстраційного запису Kerberos, сертифікат
    SSL або обидва набори даних.
    
    Службою IPA можна керувати безпосередньо з комп’ютера, якщо системі
    цього комп’ютера надано достатні права доступу. Це стосується навіть
    комп’ютерів, відмінних від тих, з якими пов’язано службу. Наприклад,
    вони можуть надсилати запит щодо сертифіката SSL за допомогою
    реєстраційних даних служби вузла. Для керування службою за допомогою
    реєстраційних даних вузла слід віддати команду ініціалізації kinit
    від імені вузла:
    
     # kinit -kt /etc/krb5.keytab host/ipa.example.com@EXAMPLE.COM
    
    Додавання служби IPA надає доступ пов’язаній службі до надсилання
    запитів щодо сертифікатів SSL та таблиці ключів, але створення самих
    запитів є окремим кроком: відповідні дані не створюються у результаті
    простого додавання служби.
    
    У записі служби зберігаються лише відкриті дані сертифіката; закритий
    ключ не зберігається.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову службу IPA:
       ipa service-add HTTP/web.example.com
    
     Дозволити вузлу керувати сертифікатом служби IPA:
       ipa service-add-host --hosts=web.example.com HTTP/web.example.com
       ipa role-add-member --hosts=web.example.com certadmin
    
     Перевизначити типовий список підтримуваних типів PAC для служби:
       ipa service-mod HTTP/web.example.com --pac-type=MS-PAC
    
     Вилучити службу IPA:
       ipa service-del HTTP/web.example.com
    
     Знайти усіх служби IPA, пов’язані із вузлом:
       ipa service-find web.example.com
    
     Знайти усі служби HTTP:
       ipa service-find HTTP
    
     Вимкнути службу ключів Kerberos і сертифіката SSL:
       ipa service-disable HTTP/web.example.com
    
     Надіслати запит щодо сертифіката для служби IPA:
       ipa cert-request --principal=HTTP/web.example.com example.csr
    
     Створити і отримати вміст сховища ключів для служби IPA:
       ipa-getkeytab -s ipa.example.com -p HTTP/web.example.com -k /etc/httpd/httpd.keytab

en: Override default list of supported PAC types. Use 'NONE' to disable PAC support for this service
uk: Перевизначити типовий список підтримуваних типів PAC. Скористайтеся значенням «NONE», щоб вимкнути підтримку PAC для цієї служби.

en: 
    Groups of Sudo Commands
    
    Manage groups of Sudo Commands.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new Sudo Command Group:
       ipa sudocmdgroup-add --desc='administrators commands' admincmds
    
     Remove a Sudo Command Group:
       ipa sudocmdgroup-del admincmds
    
     Manage Sudo Command Group membership, commands:
       ipa sudocmdgroup-add-member --sudocmds=/usr/bin/less,/usr/bin/vim admincmds
    
     Manage Sudo Command Group membership, commands:
       ipa group-remove-member --sudocmds=/usr/bin/less admincmds
    
     Show a Sudo Command Group:
       ipa group-show localadmins
uk: 
    Групи команд sudo
    
    Керування групами команд sudo.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову групу команд sudo:
       ipa sudocmdgroup-add --desc='administrators commands' admincmds
    
     Вилучити групу команд sudo:
       ipa sudocmdgroup-del admincmds
    
     Керування участю групи команд sudo, команди:
       ipa sudocmdgroup-add-member --sudocmds=/usr/bin/less,/usr/bin/vim admincmds
    
     Керування участю групи команд sudo, команди:
       ipa group-remove-member --sudocmds=/usr/bin/less admincmds
    
     Показ групи команд sudo:
       ipa group-show localadmins

en: comma-separated list of sudo commands to add
uk: список команд sudo, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of sudo commands to remove
uk: список команд sudo, які слід вилучити, відокремлених комами

en: Active directory domain administrator's password
uk: Пароль адміністратора домену Active directory

en: GECOS field
uk: поле GECOS

en: 
    ID ranges
    
    Manage ID ranges  used to map Posix IDs to SIDs and back.
    
    There are two type of ID ranges which are both handled by this utility:
    
     - the ID ranges of the local domain
     - the ID ranges of trusted remote domains
    
    Both types have the following attributes in common:
    
     - base-id: the first ID of the Posix ID range
     - range-size: the size of the range
    
    With those two attributes a range object can reserve the Posix IDs starting
    with base-id up to but not including base-id+range-size exclusively.
    
    Additionally an ID range of the local domain may set
     - rid-base: the first RID(*) of the corresponding RID range
     - secondary-rid-base: first RID of the secondary RID range
    
    and an ID range of a trusted domain must set
     - rid-base: the first RID of the corresponding RID range
     - dom_sid: domain SID of the trusted domain
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for a trusted domain
    
    Since there might be more than one trusted domain the domain SID must be given
    while creating the ID range.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0                   --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    This ID range is then used by the IPA server and the SSSD IPA provider to
    assign Posix UIDs to users from the trusted domain.
    
    If e.g. a range for a trusted domain is configured with the following values:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    the RIDs 0 to 199999 are mapped to the Posix ID from 1200000 to 13999999. So
    RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for the local domain
    
    To create an ID range for the local domain it is not necessary to specify a
    domain SID. But since it is possible that a user and a group can have the same
    value as Posix ID a second RID interval is needed to handle conflicts.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000                   --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    The data from the ID ranges of the local domain are used by the IPA server
    internally to assign SIDs to IPA users and groups. The SID will then be stored
    in the user or group objects.
    
    If e.g. the ID range for the local domain is configured with the values from
    the example above then a new user with the UID 1200007 will get the RID 1007.
    If this RID is already used by a group the RID will be 1000007. This can only
    happen if a user or a group object was created with a fixed ID because the
    automatic assignment will not assign the same ID twice. Since there are only
    users and groups sharing the same ID namespace it is sufficient to have only
    one fallback range to handle conflicts.
    
    To find the Posix ID for a given RID from the local domain it has to be
    checked first if the RID falls in the primary or secondary RID range and
    the rid-base or the secondary-rid-base has to be subtracted, respectively,
    and the base-id has to be added to get the Posix ID.
    
    Typically the creation of ID ranges happens behind the scenes and this CLI
    must not be used at all. The ID range for the local domain will be created
    during installation or upgrade from an older version. The ID range for a
    trusted domain will be created together with the trust by 'ipa trust-add ...'.
    
    USE CASES:
    
      Add an ID range from a transitively trusted domain
    
        If the trusted domain (A) trusts another domain (B) as well and this trust
        is transitive 'ipa trust-add domain-A' will only create a range for
        domain A.  The ID range for domain B must be added manually.
    
      Add an additional ID range for the local domain
    
        If the ID range of the local domain is exhausted, i.e. no new IDs can be
        assigned to Posix users or groups by the DNA plugin, a new range has to be
        created to allow new users and groups to be added. (Currently there is no
        connection between this range CLI and the DNA plugin, but a future version
        might be able to modify the configuration of the DNS plugin as well)
    
    In general it is not necessary to modify or delete ID ranges. If there is no
    other way to achieve a certain configuration than to modify or delete an ID
    range it should be done with great care. Because UIDs are stored in the file
    system and are used for access control it might be possible that users are
    allowed to access files of other users if an ID range got deleted and reused
    for a different domain.
    
    (*) The RID is typically the last integer of a user or group SID which follows
    the domain SID. E.g. if the domain SID is S-1-5-21-123-456-789 and a user from
    this domain has the SID S-1-5-21-123-456-789-1010 then 1010 is the RID of the
    user. RIDs are unique in a domain, 32bit values and are used for users and
    groups.
    
    WARNING:
    
    DNA plugin in 389-ds will allocate IDs based on the ranges configured for the
    local domain. Currently the DNA plugin *cannot* be reconfigured itself based
    on the local ranges set via this family of commands.
    
    Manual configuration change has to be done in the DNA plugin configuration for
    the new local range. Specifically, The dnaNextRange attribute of 'cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' has to be
    modified to match the new range.
uk: 
    Діапазони ідентифікаторів
    
    Керування діапазонами ідентифікаторів, використаних для відображення
    ідентифікаторів POSIX на SID, і навпаки.
    
    За допомогою цієї програми можна керувати обома типами діапазонів ідентифікаторів:
    
     - діапазони ідентифікаторів локального домену
     - діапазони ідентифікаторів довірених віддалених доменів
    
    Обидва типи мають такі спільні атрибути:
    
     - base-id: перший ідентифікатор діапазону ідентифікаторів POSIX
     - range-size: розмір діапазону
    
    На основі цих двох атрибутів об’єкт діапазону може зарезервувати ідентифікатори
    POSIX, починаючи з base-id аж до, але не включно, base-id+range-size.
    
    Крім того, можна встановити діапазон ідентифікаторів локального домену
     - rid-base: перший RID(*) відповідного діапазону RID
     - secondary-rid-base: перший RID вторинного діапазону RID
    
    а діапазон ідентифікаторів довіреного домену слід задавати за допомогою
     - rid-base: перший RID відповідного діапазону RID
     - dom_sid: SID довіреного домену
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів для довіреного домену
    
    Оскільки може бути декілька довірених доменів, під час створення діапазону
    ідентифікаторів слід вказати SID домену.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0 \
                      --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    Цей діапазон ідентифікаторів потім використовуватиметься сервером IPA
    та надавачем даних IPA SSSD для призначення UID Posix користувачам з
    довіреного домену.
    
    Якщо, наприклад, налаштовано діапазон для довіреного домену з такими
    значеннями:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    RID від 0 до 199999 прив’язуються до ідентифікаторів Posix від 1200000 до
    13999999. Отже RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів до локального домену
    
    Щоб створити діапазон ідентифікаторів для локального домену не потрібно
    вказувати SID домену. Але оскільки можливий конфлікт між ідентифікаторами
    користувача і групи та ідентифікаторами POSIX, потрібен вторинний інтервал
    RID.
    
      ipa range-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000 \
                    --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    Дані з діапазонів ідентифікаторів локального домену використовуються
    сервером IPA на внутрішньому рівні для призначення SID користувачам і групам
    IPA. SID буде збережено у об’єктах користувача або групи.
    
    Якщо, наприклад, для діапазону ідентифікаторів локального домену визначено
    значення з наведеного вище прикладу, новий користувач з UID 1200007 отримає
    RID 1007. Якщо цей RID вже буде використано групою, його буде змінено на 1000007.
    Таке може трапитися лише, якщо об’єкт користувача або групи було створено з
    фіксованим ідентифікатором, оскільки у разі автоматичного призначення один
    ідентифікатор не може бути призначено двічі. Оскільки спільний простір назв
    є лише у користувачів і груп, достатньо одного резервного діапазону для
    того, щоб повністю позбутися конфліктів.
    
    Для визначення ідентифікатора POSIX за вказаним RID з локального домену слід
    спочатку перевірити, чи потрапляє RID у основний або вторинний діапазон RID,
    також, щоб отримати ідентифікатор POSIX, слід відняти від ідентифікатор rid-base
    або secondary-rid-base, відповідно, і додати base-id.
    
    Типово, створення діапазонів ідентифікаторів є зовні непомітним і потреби у
    цьому інтерфейсі командного рядка не виникає. Діапазон ідентифікаторів
    для локального домену буде створено під час встановлення або оновлення
    попередньої версії. Діапазон ідентифікаторів для довіреного домену буде
    створено разом з записом довіри командою «ipa trust-add ...».
    Нижче наведено можливі випадки використання цього командного інтерфейсу.
    
    ВИПАДКИ ВИКОРИСТАННЯ:
    
      Додавання діапазону ідентифікаторів з перехідного довіреного домену
    
        Якщо довірений домен (A) довіряється іншому домену (B) і цей запис
        довіри є перехідним, «ipa trust-add домен-A» створить лише діапазон
        для домену A. Діапазон ідентифікаторів домену B має бути додано вручну.
    
      Додавання додаткового діапазону ідентифікаторів для локального домену
    
        Якщо діапазон ідентифікаторів локального домену вичерпано, тобто додатком
        DNA не може бути призначено нові ідентифікатори користувачам або групам
        POSIX, має бути створено новий діапазон для додавання нових користувачів
        та груп. (У поточній версії між цим командним інтерфейсом і додатком DNA
        немає безпосереднього зв’язку, але у майбутній версії може бути передбачено
        можливість внесення змін і до налаштувань додатка DNS.)
    
    Загалом, потреби у зміні або вилученні діапазонів ідентифікаторів немає.
    Якщо немає іншого виходу, окрім внесення змін або вилучення діапазону
    ідентифікаторів, робити це слід дуже обережно. Оскільки UID зберігаються у
    файловій системі і використовуються для керування доступом, можлива ситуація,
    коли одні користувачі отримуватимуть доступ до файлів інших користувачів
    у разі вилучення діапазону ідентифікаторів і повторного його використання
    у іншому домені.
    
    (*) RID типово є останнім цілим числом SID користувача або групи, перед якими
    має бути вказано SID домену. Наприклад, якщо SID домену S-1-5-21-123-456-789, а
    користувач з цього домену має SID S-1-5-21-123-456-789-1010, RID користувача
    буде 1010. RID є унікальними в межах домену, є 32-бітовими значенням і
    використовуються для користувачів і груп.
    
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
    
    Додаток DNA у 389-ds розміщуватиме ідентифікатори на основі діапазонів
    налаштованих для локального домену. У поточній версії додаток DNA *не можна*
    переналаштовувати самостійно на основі локальних діапазонів, встановлених
    за допомогою цього сімейства команд.
    
    Зміни налаштувань вручну має бути виконано у налаштуваннях додатка DNA
    для локального діапазону. Зокрема слід змінити атрибут dnaNextRange «cn=Posix
    IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config» так, щоб
    він відповідав новому діапазону.

en: 
    Add new ID range.
    
        To add a new ID range you always have to specify
    
            --base-id
            --range-size
    
        Additionally
    
            --rid-base
            --secondary-rid-base
    
        may be given for a new ID range for the local domain while
    
            --rid-bas
            --dom-sid
    
        must be given to add a new range for a trusted AD domain.
    
        WARNING:
    
        DNA plugin in 389-ds will allocate IDs based on the ranges configured for the
        local domain. Currently the DNA plugin *cannot* be reconfigured itself based
        on the local ranges set via this family of commands.
    
        Manual configuration change has to be done in the DNA plugin configuration for
        the new local range. Specifically, The dnaNextRange attribute of 'cn=Posix
        IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' has to be
        modified to match the new range.
uk: 
    Додати новий діапазон ідентифікаторів.
    
        Для додавання нового діапазону ідентифікаторів вам слід завжди вказувати
    
            --base-id
            --range-size
    
        Крім того, може бути надано
    
            --rid-base
            --econdary-rid-base
    
        для додавання нового діапазону ідентифікаторів для локального домену і
    
            --rid-base
            --dom-sid
    
        для додавання нового діапазону для довіреного домену AD.
    
        ПОПЕРЕДЖЕННЯ:
    
        Додаток DNA у 389-ds визначатиме ідентифікатори у діапазонах, налаштованих
        для локального домену. У поточній версії додаток DNA *не може* змінити
        власні налаштування на основі локальних діапазонів, встановлених за
        допомогою цього сімейства команд.
    
        Для внесення змін щодо локального діапазону слід змінити налаштування
        додатка DNA вручну. Зокрема, слід внести зміни до атрибута 'cn=Posix
        IDs,cn=Distributed Numeric Assignment Plugin,cn=plugins,cn=config' відповідно
        до параметрів нового діапазону.

en: 
    Sudo Rules
    
    Sudo (su "do") allows a system administrator to delegate authority to
    give certain users (or groups of users) the ability to run some (or all)
    commands as root or another user while providing an audit trail of the
    commands and their arguments.
    
    IPA provides a means to configure the various aspects of Sudo:
       Users: The user(s)/group(s) allowed to invoke Sudo.
       Hosts: The host(s)/hostgroup(s) which the user is allowed to to invoke Sudo.
       Allow Command: The specific command(s) permitted to be run via Sudo.
       Deny Command: The specific command(s) prohibited to be run via Sudo.
       RunAsUser: The user(s) or group(s) of users whose rights Sudo will be invoked with.
       RunAsGroup: The group(s) whose gid rights Sudo will be invoked with.
       Options: The various Sudoers Options that can modify Sudo's behavior.
    
    An order can be added to a sudorule to control the order in which they
    are evaluated (if the client supports it). This order is an integer and
    must be unique.
    
    IPA provides a designated binddn to use with Sudo located at:
    uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    To enable the binddn run the following command to set the password:
    LDAPTLS_CACERT=/etc/ipa/ca.crt /usr/bin/ldappasswd -S -W \
        -H ldap://ipa.example.com -ZZ -D "cn=Directory Manager" \
        uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    For more information, see the IPA Documentation to Sudo.
uk: 
    Правила sudo
    
    Sudo (su "do") надає системному адміністратору змогу делегувати
    повноваження певним користувачам (або групам користувачів) на виконання
    деяких (або усіх) команд від імені адміністратора (root) або іншого
    користувача, зберігаючи водночас журнал виконання команд та
    аргументів.
    
    У IPA передбачено декілька параметрів налаштовування роботи sudo:
       Users: користувачі або групи, які можуть викликати sudo.
       Hosts: вузли або групи вузлів, користувачі якого можуть викликати sudo.
       Allow Command: специфічні команди, які можна виконувати за допомогою sudo.
       Deny Command: специфічні команди, які не можна виконувати за допомогою sudo.
       RunAsUser: користувачі або групи, від імені яких sudo виконуватиме команди.
       RunAsGroup: групи, ідентифікатори яких буде використано sudo для виконання команд.
       Options: різноманітні параметри sudoers, які можуть змінити поведінку sudo.
    
    До правила sudo можна додати порядок, який керуватиме порядком
    обробки записів (якщо такий порядок передбачено на клієнтському боці).
    Порядок визначається числовим індексом, який не повинен повторюватися.
    
    У IPA передбачено визначений binddn для використання з sudo, який розташовано у
    uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    Щоб увімкнути binddn, віддайте таку команду для встановлення пароля:
    LDAPTLS_CACERT=/etc/ipa/ca.crt /usr/bin/ldappasswd -S -W \
        -H ldap://ipa.example.com -ZZ -D "cn=Directory Manager" \
        uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
    
    Докладніші відомості наведено у документації з IPA щодо sudo.

en: comma-separated list of sudo command groups to add
uk: список груп команд sudo, які слід додати, відокремлених комами

en: comma-separated list of sudo command groups to remove
uk: список груп команд sudo, які слід вилучити, відокремлених комами

en: Failed members
uk: Помилка members

en: Failed source hosts/hostgroups
uk: Помилка hosts/hostgroups джерела

en: Failed hosts/hostgroups
uk: Помилка hosts/hostgroups

en: Failed users/groups
uk: Помилка users/groups

en: Failed service/service groups
uk: Помилки служб/груп служб

en: Failed to remove
uk: Спроба вилучення зазнала невдачі

en: Failed RunAs
uk: Помилка запуску від імені

en: Failed RunAsGroup
uk: Помилка запуску від імені групи

en: Failed profiles
uk: Профілі із помилками

en: Failed CAs
uk: Помилкові CA

en: Failed member manager
uk: Помилка керівника учасниками

en: Failed managedby
uk: Помилка managedby

en: Failed allowed to retrieve keytab
uk: Не вдалося дозволити отримувати таблицю ключів

en: Failed allowed to create keytab
uk: Не вдалося дозволити створювати таблицю ключів

en: Failed targets
uk: Помилкові цілі

en: A dictionary representing an LDAP entry
uk: Словник, що відповідає запису LDAP

en: A list of LDAP entries
uk: Список записів LDAP

en: All commands should at least have a result
uk: Виконання всіх команд має призводити до якогось результату

en: Enter %(label)s again to verify:
uk: Введіть %(label)s ще раз для перевірки:

en: Passwords do not match!
uk: Паролі не збігаються!

en: No matching entries found
uk: Відповідних записів не знайдено

en: Topic or Command
uk: Тема або команда

en: The topic or command name.
uk: Назва теми або команди.

en: Topic commands:
uk: Команди теми:

en: To get command help, use:
uk: Щоб отримати довідку щодо команди, скористайтеся такою командою:

en:   ipa <command> --help
uk:   ipa <команда> --help

en: Command name
uk: Назва команди

en: Positional arguments
uk: Обов’язкові аргументи

en: Same as --%s
uk: Те саме, що і --%s

en: Deprecated options
uk: Застарілі параметри

en: No file to read
uk: Немає файла для читання

en: %(cver)s client incompatible with %(sver)s server at '%(server)s'
uk: Клієнт %(cver)s є несумісним з сервером %(sver)s на «%(server)s»

en: unknown error %(code)d from %(server)s: %(error)s
uk: %(server)s повідомляє про невідому помилку %(code)d: %(error)s

en: an internal error has occurred
uk: сталася внутрішня помилка

en: an internal error has occurred on server at '%(server)s'
uk: на сервері «%(server)s» сталася внутрішня помилка

en: unknown command '%(name)s'
uk: невідома команда: «%(name)s»

en: error on server '%(server)s': %(error)s
uk: помилка на сервері «%(server)s»: %(error)s

en: cannot connect to '%(uri)s': %(error)s
uk: не вдалося встановити з’єднання з «%(uri)s»: %(error)s

en: Invalid JSON-RPC request: %(error)s
uk: некоректний запит JSON-RPC: %(error)s

en: error marshalling data for XML-RPC transport: %(error)s
uk: помилка під час розміщення даних для каналу передавання XML-RPC: %(error)s

en: Missing or invalid HTTP Referer, %(referer)s
uk: Не вказано HTTP Referer або вказано помилкове значення, %(referer)s

en: System encoding must be UTF-8, '%(encoding)s' is not supported. Set LC_ALL="C.UTF-8", or LC_ALL="" and LC_CTYPE="C.UTF-8".
uk: Кодуванням системи має бути UTF-8, підтримки «%(encoding)s» не передбачено. Встановіть такі значення змінних середовища: LC_ALL="C.UTF-8" або LC_ALL="" і LC_CTYPE="C.UTF-8".

en: Kerberos error: %(major)s/%(minor)s
uk: Помилка Kerberos: %(major)s/%(minor)s

en: did not receive Kerberos credentials
uk: не отримано реєстраційних даних Kerberos

en: Service '%(service)s' not found in Kerberos database
uk: У базі даних Kerberos не виявлено служби «%(service)s»

en: No credentials cache found
uk: Не знайдено кешу реєстраційних даних

en: Ticket expired
uk: Сплив строк дії квитка

en: Credentials cache permissions incorrect
uk: Помилкові права доступу до кешу реєстраційних даних

en: Bad format in credentials cache
uk: Помилковий формат кешу реєстраційних даних

en: Cannot resolve KDC for requested realm
uk: Не вдалося визначити KDC для бажаної області (realm)

en: Session error
uk: Помилка сеансу

en: Principal %(principal)s cannot be authenticated: %(message)s
uk: Не вдалося виконати розпізнавання для реєстраційного запису %(principal)s: %(message)s

en: Insufficient access: %(info)s
uk: Недостатні права для доступу: %(info)s

en: command '%(name)s' takes no arguments
uk: команда «%(name)s» не приймає ніяких аргументів

en: command '%(name)s' takes at most %(count)d argument | command '%(name)s' takes at most %(count)d arguments
uk[0]: команда «%(name)s» приймає не більше %(count)d аргументу
uk[1]: команда «%(name)s» приймає не більше %(count)d аргументів
uk[2]: команда «%(name)s» приймає не більше %(count)d аргументів

en: overlapping arguments and options: %(names)s
uk: перекриття аргументів і параметрів: %(names)s

en: '%(name)s' is required
uk: Слід вказати «%(name)s»

en: invalid '%(name)s': %(error)s
uk: некоректне «%(name)s»: %(error)s

en: api has no such namespace: '%(name)s'
uk: api не надає такого простору назв: «%(name)s»

en: Passwords do not match
uk: Паролі не збігаються

en: Command not implemented
uk: Команду не реалізовано

en: Client is not configured. Run ipa-client-install.
uk: Клієнтську частину не налаштовано. Віддайте команду ipa-client-install.

en: Could not get %(name)s interactively
uk: Не вдалося отримати %(name)s у інтерактивному режимі

en: Command '%(name)s' has been deprecated
uk: Команда «%(name)s» вважається застарілою

en: Domain '%(domain)s' is not a root domain for forest '%(forest)s'
uk: Домен «%(domain)s» не є кореневим доменом для лісу «%(forest)s»

en: This entry already exists
uk: Цей запис вже існує

en: You must enroll a host in order to create a host service
uk: Щоб створити службу вузла, вам слід зареєструвати вузол

en: Service principal is not of the form: service/fully-qualified host name: %(reason)s
uk: Реєстраційний запис служби вказано у формі, відмінній від: служба/повна назва вузла: %(reason)s

en: The realm for the principal does not match the realm for this IPA server
uk: Область дії реєстраційного запису не збігається з областю цього сервера IPA

en: This command requires root access
uk: Для виконання цієї команди потрібні права доступу користувача root

en: This is already a posix group
uk: Вже є posix-групою

en: Principal is not of the form user@REALM: '%(principal)s'
uk: Реєстраційний запис вказано у формі, відмінній від користувач@ОБЛАСТЬ: «%(principal)s»

en: This entry is already enabled
uk: Цей запис вже увімкнено

en: This entry is already disabled
uk: Цей запис вже вимкнено

en: This entry cannot be enabled or disabled
uk: Цей запис не можна вмикати або вимикати

en: This entry is not a member
uk: Цього запису немає серед учасників

en: A group may not be a member of itself
uk: Група не може бути елементом самої себе

en: This entry is already a member
uk: Цей запис вже є серед учасників

en: Base64 decoding failed: %(reason)s
uk: Помилка декодування Base64: %(reason)s

en: A group may not be added as a member of itself
uk: Групу не може бути додано як елемент самої себе

en: The default users group cannot be removed
uk: Не можна вилучати типову групу користувачів

en: Deleting a managed group is not allowed. It must be detached first.
uk: Вилучення керованих груп заборонено. Спочатку групу слід від’єднати.

en: A managed group cannot have a password policy.
uk: У керованої групи не може бути власних правил для паролів.

en: '%(entry)s' doesn't have a certificate.
uk: «%(entry)s» не містить сертифіката.

en: Unable to create private group. A group '%(group)s' already exists.
uk: Не вдалося створити закриту групу. Група «%(group)s» вже існує.

en: A problem was encountered when verifying that all members were %(verb)s: %(exc)s
uk: Під час перевірки виявлено проблему, всі записи учасників %(verb)s: %(exc)s

en: %(attr)s does not contain '%(value)s'
uk: %(attr)s не містить «%(value)s»

en: The search criteria was not specific enough. Expected 1 and found %(found)d.
uk: Критерій пошуку не був достатньо точним. Мало бути вказано один критерій, виявлено — %(found)d.

en: This group already allows external members
uk: У цій групі вже дозволено зовнішніх учасників

en: This group cannot be posix because it is external
uk: Ця група не може належати до груп POSIX, оскільки є зовнішньою

en: This is already a posix group and cannot be converted to external one
uk: Ця група вже належить до груп POSIX, отже її не можна перетворити на зовнішню

en: Server removal aborted: %(reason)s.
uk: Вилучення сервера перервано: %(reason)s.

en: %(operation)s is not supported for %(principal_type)s principals
uk: Підтримки %(operation)s для реєстраційних записів %(principal_type)s не передбачено

en: Request failed with status %(status)s: %(reason)s
uk: Помилка під час виконання запиту, стан %(status)s: %(reason)s

en: Mapping ruleset "%(ruleset)s" has more than one rule for the %(helper)s helper
uk: Набір правил прив’язки «%(ruleset)s» містить декілька правил для допоміжного засобу %(helper)s

en: '%(attr)s' already contains one or more values
uk: «%(attr)s» вже містить одне або декілька значень

en: no command nor help topic '%(topic)s'
uk: не виявлено ні команди, ні запису довідки «%(topic)s»

en: change collided with another change
uk: зміна конфліктує з іншою внесеною зміною

en: no modifications to be performed
uk: змін не внесено

en: limits exceeded for this query
uk: цим запитом перевищено обмеження

en: modifying primary key is not allowed
uk: зміну основного ключа заборонено

en: %(attr)s: Only one value allowed.
uk: %(attr)s: можна використовувати лише одне значення.

en: %(attr)s: Invalid syntax.
uk: %(attr)s: некоректний синтаксис.

en: Bad search filter %(info)s
uk: Помилковий фільтр пошуку %(info)s

en: Not allowed on non-leaf entry
uk: Заборонено для записів, які не є записами листків (leaf)

en: LDAP timeout
uk: Час очікування LDAP

en: %(task)s LDAP task timeout, Task DN: '%(task_dn)s'
uk: Перевищення часу очікування на завершення завдання LDAP %(task)s, DN завдання: «%(task_dn)s»

en: Configured time limit exceeded
uk: Перевищено налаштоване обмеження за часом

en: Configured size limit exceeded
uk: Перевищено налаштоване обмеження за розміром

en: Configured administrative server limit exceeded
uk: Перевищено налаштоване обмеження адміністративного сервера

en: Certificate operation cannot be completed: %(error)s
uk: Не вдалося завершити дію з сертифікатом: %(error)s

en: Certificate format error: %(error)s
uk: Помилка форматування сертифіката: %(error)s

en: Already registered
uk: Вже зареєстровано

en: Not registered yet
uk: Ще не зареєстровано

en: %(key)s cannot be deleted because %(label)s %(dependent)s requires it
uk: %(key)s неможливо вилучити, оскільки він потрібен для %(dependent)s %(label)s

en: %(key)s cannot be deleted or disabled because it is the last member of %(label)s %(container)s
uk: %(key)s не може бути вилучено або вимкнено, оскільки він є останнім у %(container)s %(label)s

en: %(label)s %(key)s cannot be deleted/modified: %(reason)s
uk: %(key)s %(label)s не можна вилучати або змінювати: %(reason)s

en: %(name)s certificate is not valid
uk: Сертифікат %(name)s не є чинним

en: Schema is up to date (FP '%(fingerprint)s', TTL %(ttl)s s)
uk: Схема не потребує оновлення (Відбиток «%(fingerprint)s», TTL %(ttl)s с)

en: Host '%(hostname)s' does not have corresponding DNS A/AAAA record
uk: На вузлі «%(hostname)s» немає відповідного запису DNS A/AAAA

en: DNS check failed: Expected {%(expected)s} got {%(got)s}
uk: Перевірка DNS зазнала невдачі: мало бути {%(expected)s}, отримано {%(got)s}

en: Forest '%(forest)s' has existing trust to forest(s) %(domains)s which prevents a trust to '%(conflict)s'
uk: У лісу «%(forest)s» наявні відносини довіри з лісами %(domains)s, що не дає змоги встановити довіру до «%(conflict)s»

en: Additional instructions:
uk: Додаткові настанови:

en: API Version number was not sent, forward compatibility not guaranteed. Assuming server's API version, %(server_version)s
uk: Не було надіслано номера версії програмного інтерфейсу (API), сумісність з найновішими версіями не можна гарантувати. Припускаємо таку версію API сервера: %(server_version)s

en: DNS forwarder semantics changed since IPA 4.0.
    You may want to use forward zones (dnsforwardzone-*) instead.
    For more details read the docs.
uk: З виходом версії IPA 4.0 змінилася семантика засобу переспрямовування DNS.
    Вам варто перейти на використання зон переспрямовування (dnsforwardzone-*).
    Докладніше про це у документації.

en: DNSSEC support is experimental.
    %(additional_info)s
uk: Підтримка DNSSEC є експериментальною.
    %(additional_info)s

en: '%(option)s' option is deprecated. %(additional_info)s
uk: Параметр «%(option)s» є застарілим. %(additional_info)s

en: Semantic of %(label)s was changed. %(current_behavior)s
    %(hint)s
uk: Семантику %(label)s було змінено. %(current_behavior)s
    %(hint)s

en: DNS server %(server)s: %(error)s.
uk: Сервер DNS %(server)s: %(error)s.

en: DNS server %(server)s does not support DNSSEC: %(error)s.
    If DNSSEC validation is enabled on IPA server(s), please disable it.
uk: На сервері DNS %(server)s не передбачено підтримки DNSSEC: %(error)s.
    Якщо на серверах IPA увімкнено перевірку DNSSEC, будь ласка, вимкніть її.

en: forward zone "%(fwzone)s" is not effective because of missing proper NS delegation in authoritative zone "%(authzone)s". Please add NS record "%(ns_rec)s" to parent zone "%(authzone)s".
uk: зона переспрямовування «%(fwzone)s» не є ефективною, оскільки не вказано належного делегування NS у основній зоні «%(authzone)s». Будь ласка, додайте запис NS «%(ns_rec)s» до батьківської зони «%(authzone)s».

en: DNS server %(server)s does not support EDNS0 (RFC 6891): %(error)s.
    If DNSSEC validation is enabled on IPA server(s), please disable it.
uk: На сервері DNS %(server)s не передбачено підтримки EDNS0 (RFC 6891): %(error)s.
    Якщо на серверах IPA увімкнено перевірку DNSSEC, будь ласка, вимкніть її.

en: DNSSEC validation failed: %(error)s.
    Please verify your DNSSEC configuration or disable DNSSEC validation on all IPA servers.
uk: Не пройдено перевірку DNSSEC: %(error)s.
    Будь ласка, перевірте, чи правильно вказано налаштування DNSSEC, або вимкніть перевірку DNSSEC на усіх серверах IPA.

en: The _kerberos TXT record from domain %(domain)s could not be created (%(error)s).
    This can happen if the zone is not managed by IPA. Please create the record manually, containing the following value: '%(realm)s'
uk: Не вдалося створити запис TXT _kerberos з домену %(domain)s (%(error)s).
    Причиною може бути те, що зона не є керованою IPA. Будь ласка, створіть запис вручну так, щоб він містив таке значення: «%(realm)s»

en: The _kerberos TXT record from domain %(domain)s could not be removed (%(error)s).
    This can happen if the zone is not managed by IPA. Please remove the record manually.
uk: Не вдалося вилучити запис TXT _kerberos з домену %(domain)s (%(error)s).
    Причиною може бути те, що зона не є керованою IPA. Будь ласка, вилучіть запис вручну.

en: No DNSSEC key master is installed. DNSSEC zone signing will not work until the DNSSEC key master is installed.
uk: Не встановлено основного ключа DNSSEC. Підписування у зоні DNSSEC не працюватиме, доки не буде встановлено основний ключ DNSSEC.

en: Relative record name '%(record)s' contains the zone name '%(zone)s' as a suffix, which results in FQDN '%(fqdn)s'. This is usually a mistake caused by a missing dot at the end of the name specification.
uk: Назва відносного запису «%(record)s» містить як суфікс назву зони «%(zone)s», що дає повну назву домену «%(fqdn)s». Зазвичай, такі назви є помилковими, спричиненими пропущеною крапкою наприкінці специфікації назви.

en: '%(command)s' is deprecated. %(additional_info)s
uk: «%(command)s» вважається застарілою. %(additional_info)s

en: Search result has been truncated: %(reason)s
uk: Результат пошуку обрізано: %(reason)s

en: Your trust to %(domain)s is broken. Please re-create it by running 'ipa trust-add' again.
uk: Довіру до %(domain)s втрачено. Будь ласка, відновіть її за допомогою команди «ipa trust-add».

en: DNS record(s) of host %(host)s could not be removed. (%(reason)s)
uk: Записи DNS вузла %(host)s не вдалося вилучити. (%(reason)s)

en: Forwarding policy conflicts with some automatic empty zones. Queries for zones specified by RFC 6303 will ignore forwarding and recursion and always result in NXDOMAIN answers. To override this behavior use forward policy 'only'.
uk: Правила переспрямовування конфліктують із деякими автоматично порожніми зонами. Запити для зон, вказаних на основі RFC 6303, ігноруватимуть переспрямовування і завжди призводитимуть до відповідей NXDOMAIN. Щоб перевизначити цю поведінку, скористайтеся правилами переспрямовування «only».

en: Update of system record '%(record)s' failed with error: %(error)s
uk: Спроба оновлення запису системи «%(record)s» зазнала невдачі. Повідомлення про помилку: %(error)s

en: IPA does not manage the zone %(zone)s, please add records to your DNS server manually
uk: IPA не керує зоною %(zone)s. Будь ласка, додайте запис на вашому сервері DNS вручну

en: Automatic update of DNS system records failed. Please re-run update of system records manually to get list of missing records.
uk: Спроба автоматичного оновлення записів системи DNS зазнала невдачі. Будь ласка, повторно запустіть оновлення записів системи вручну, щоб отримати список пропущених записів.

en: Service %(service)s requires restart on IPA server %(server)s to apply configuration changes.
uk: Для застосування змін у налаштуваннях службу %(service)s на сервері IPA %(server)s слід перезапустити.

en: No DNS servers in IPA location %(location)s. Without DNS servers location is not working as expected.
uk: Немає серверів DNS на місці IPA %(location)s. Без серверів DNS місце не працюватиме як слід.

en: %(subject)s: Malformed certificate. %(reason)s
uk: %(subject)s: помилкове форматування сертифіката. %(reason)s

en: The host was added but the DNS update failed with: %(reason)s
uk: Запис вузла було додано, але спроба оновлення DNS зазнала невдачі: %(reason)s

en: The certificate for %(ca)s is not available on this server.
uk: Сертифікат %(ca)s на цьому сервері не доступний.

en: %(count)d variables
uk: %(count)d змінних

en: %(count)d plugin loaded | %(count)d plugins loaded
uk[0]: завантажено %(count)d додаток
uk[1]: завантажено %(count)d додатки
uk[2]: завантажено %(count)d додатків

en: Results are truncated, try a more specific search
uk: Список результатів обрізано. Спробуйте точніше визначити критерії пошуку.

en: Unknown option: %(option)s
uk: Невідомий параметр: %(option)s

en: Client version. Used to determine if server will accept request.
uk: Версія клієнта. Використовується для визначення, якщо сервер приймає запит.

en: %(filename)s: file not found
uk: %(filename)s: файл не знайдено

en: Unable to parse option {item}
uk: Не вдалося обробити параметр {item}

en: Filename is empty
uk: Порожня назва файла

en: Permission denied: %(file)s
uk: Доступ заборонено: %(file)s

en: empty DNS label
uk: порожня мітка DNS

en: DNS label cannot be longer that 63 characters
uk: Довжина мітки DNS не повинна перевищувати 63 символи

en: only letters, numbers, %(chars)s are allowed. DNS label may not start or end with %(chars2)s
uk: можна використовувати лише літери, цифри, %(chars)s. Символ %(chars2)s не повинен бути першим або останнім символом мітки DNS.

en: single label {}s are not supported
uk: підтримки одинарних міток {}ів не передбачено

en: too many '@' characters
uk: занадто багато символів «@»

en: cannot be longer that {} characters
uk: не може бути довшим за {}

en: hostname contains empty label (consecutive dots)
uk: назва вузла містить лише порожню мітку (послідовні крапки)

en: not fully qualified
uk: вказано не повністю

en: invalid SSH public key
uk: некоректний відкритий ключ SSH

en: options are not allowed
uk: не можна використовувати параметри

en: invalid hostmask
uk: некоректна маска вузлів

en: query '%(owner)s %(rtype)s': %(error)s
uk: запит «%(owner)s %(rtype)s»: %(error)s

en: query '%(owner)s %(rtype)s' with EDNS0: %(error)s
uk: запит «%(owner)s %(rtype)s» за допомогою EDNS0: %(error)s

en: answer to query '%(owner)s %(rtype)s' is missing DNSSEC signatures (no RRSIG data)
uk: відповідь на запит «%(owner)s %(rtype)s» не містить підписів DNSSEC (немає даних RRSIG)

en: record '%(owner)s %(rtype)s' failed DNSSEC validation on server %(ip)s
uk: запис «%(owner)s %(rtype)s» не пройшов перевірки DNSSEC на сервері %(ip)s

en: invalid escape code in domain name
uk: некоректний керівний код у назві домену

en: domain name cannot be longer than 255 characters
uk: назва домену не повинна перевищувати за довжиною 255 символів

en: DNS label cannot be longer than 63 characters
uk: Довжина мітки DNS не повинна перевищувати 63 символів

en: invalid domain name
uk: некоректна назва домену

en: domain name '%(domain)s' should be normalized to: %(normalized)s
uk: назву домену «%(domain)s» слід нормалізувати до %(normalized)s

en: invalid domain-name: %s
uk: некоректна назва домену: %s

en: invalid IP address version (is %(value)d, must be %(required_value)d)!
uk: некоректна версія IP-адреси (маємо: %(value)d, має бути: %(required_value)d)!

en: invalid IP address format
uk: некоректний формат запису IP-адреси

en: %(port)s is not a valid port
uk: %(port)s не є чинним портом

en: at least one value equal to the canonical principal name must be present
uk: має бути надано принаймні одне значення, що є рівним канонічній назві реєстраційного запису

en: realm or UPN suffix overlaps with trusted domain namespace
uk: область або суфікс UPN перекриваються із простором назв довіреного домену

en: incorrect type
uk: помилковий тип

en: Only one value is allowed
uk: Можна використовувати лише одне значення

en: this option is deprecated
uk: цей параметр вважається застарілим

en: must be True or False
uk: має дорівнювати True або False

en: must be an integer
uk: має бути цілим числом

en: must be at least %(minvalue)d
uk: має бути числом, не меншим за %(minvalue)d

en: can be at most %(maxvalue)d
uk: не може перевищувати %(maxvalue)d

en: must be a decimal number
uk: має бути десятковим числом

en: must be at least %(minvalue)s
uk: має бути принаймні %(minvalue)s

en: can be at most %(maxvalue)s
uk: не може перевищувати %(maxvalue)s

en: number class '%(cls)s' is not included in a list of allowed number classes: %(allowed)s
uk: числовий клас «%(cls)s» не включено до списку дозволених числових класів: %(allowed)s

en: must match pattern "%(pattern)s"
uk: має відповідати шаблону «%(pattern)s»

en: must be binary data
uk: має бути бінарними даними

en: must be at least %(minlength)d bytes
uk: має бути розміром, не менше за %(minlength)d байтів

en: can be at most %(maxlength)d bytes
uk: не повинне перевищувати за розміром %(maxlength)d байтів

en: must be exactly %(length)d bytes
uk: має бути розміром точно у %(length)d байтів

en: must be a certificate
uk: має бути сертифікатом

en: must be a certificate signing request
uk: має бути запитом щодо підписування сертифіката

en: Failure decoding Certificate Signing Request: %s
uk: Помилка під час декодування запиту на підписування сертифіката (CSR): %s

en: must be Unicode text
uk: має бути текстом у Unicode

en: Leading and trailing spaces are not allowed
uk: Використання пробілів на початку і у кінці заборонено

en: must be at least %(minlength)d characters
uk: має бути не меншим за %(minlength)d символів довжиною

en: can be at most %(maxlength)d characters
uk: не повинне перевищувати %(maxlength)d символів у довжину

en: must be exactly %(length)d characters
uk: має бути точно %(length)d символів у довжину

en: The character %(char)r is not allowed.
uk: Не можна використовувати символ %(char)r.

en: must be '%(value)s'
uk: має бути «%(value)s»

en: must be one of %(values)s
uk: має бути одним з таких значень: %(values)s

en: must be datetime value
uk: має бути значенням дати і часу

en: does not match any of accepted formats:
uk: не відповідає жодному з прийнятних форматів:

en: incomplete time value
uk: неповне часове значення

en: must be DNS name
uk: має бути назвою DNS

en: must be absolute
uk: має бути абсолютною

en: must be relative
uk: має бути відносною

en: must be dictionary
uk: має бути словником

en: must be Kerberos principal
uk: має бути реєстраційним записом Kerberos

en: Malformed principal: '%(value)s'
uk: Помилкове форматування реєстраційного запису: «%(value)s»

en: Service principal is required
uk: Слід вказати реєстраційний запис служби

en: must be at least 0
uk: має бути принаймні 0

en: invalid valid hex
uk: некоректне шістнадцяткове значення

en: invalid serial number 0
uk: некоректний серійний номер 0

en: any of the configured servers
uk: будь-який з налаштованих серверів

en: Exceeded number of tries to forward a request.
uk: Перевищено кількість спроб переспрямовування запиту.

en: Retrieving CA cert chain failed: %s
uk: Спроба отримання ланцюжка сертифікації CA зазнала невдачі: %s

en: request failed with HTTP status %d
uk: помилка запиту зі станом HTTP %d

en: Retrieving CA status failed: %s
uk: Спроба отримання даних щодо стану служби сертифікації зазнала невдачі: %s

en: Retrieving CA status failed with status %d
uk: Спроба отримання стану CA зазнала невдачі, стан %d

en: objectclass %s not found
uk: клас об’єктів %s не знайдено

en: Replication agreement for %(hostname)s not found
uk: Не знайдено угоди щодо реплікації для %(hostname)s

en: Failed to authenticate to CA REST API
uk: Не вдалося пройти розпізнавання за допомогою програмного інтерфейсу CA REST

en: Unable to communicate with CMS (status %d)
uk: Не вдалося обмінятися даними з CMS (стан %d)

en: delegation
uk: уповноваження

en: delegations
uk: уповноваження

en: Delegations
uk: Уповноваження

en: Delegation
uk: Уповноваження

en: Added delegation "%(value)s"
uk: Додано уповноваження «%(value)s»

en: Deleted delegation "%(value)s"
uk: Вилучено уповноваження «%(value)s»

en: Modified delegation "%(value)s"
uk: Змінено уповноваження «%(value)s»

en: %(count)d delegation matched | %(count)d delegations matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d уповноваження
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d уповноваження
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d уповноважень

en: 
    DNS server configuration
uk: 
    Налаштування сервера DNS

en: 
    Manipulate DNS server configuration
uk: 
    Керування налаштуваннями сервера DNS

en: 
      Show configuration of a specific DNS server:
        ipa dnsserver-show
uk: 
      Показати налаштування певного сервера DNS:
        ipa dnsserver-show

en: 
      Update configuration of a specific DNS server:
        ipa dnsserver-mod
uk: 
      Оновити налаштування для вказаного сервера DNS:
        ipa dnsserver-mod

en: DNS server
uk: Сервер DNS

en: DNS servers
uk: Сервери DNS

en: DNS Servers
uk: Сервери DNS

en: DNS Server
uk: Сервер DNS

en: DNS Server name
uk: Назва сервера DNS

en: SOA mname override
uk: Перевизначення mname SOA

en: SOA mname (authoritative server) override
uk: Перевизначити mname SOA (довірений сервер)

en: Forwarders
uk: Переспрямовувачі

en: Per-server forwarders. A custom port can be specified for each forwarder using a standard format "IP_ADDRESS port PORT"
uk: Окремі переспрямовувачі для серверів. Нетиповий порт можна вказати для кожного переспрямовувача за допомогою стандартної конструкції «IP_АДРЕСА port ПОРТ»

en: Per-server conditional forwarding policy. Set to "none" to disable forwarding to global forwarder for this zone. In that case, conditional zone forwarders are disregarded.
uk: Умовні правила переспрямування для окремого сервера. Встановіть значення «none» для вимикання переспрямовувача загального рівня для цієї зони. Якщо ви встановите це значення, умовні переспрямовувачі зони не братимуться до уваги.

en: DNS is not configured
uk: DNS не налаштовано

en: Modify DNS server configuration
uk: Змінити налаштування сервера DNS

en: Modified DNS server "%(value)s"
uk: Змінено запис сервера DNS «%(value)s»

en: Search for DNS servers.
uk: Шукати сервери DNS.

en: %(count)d DNS server matched | %(count)d DNS servers matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d сервера DNS
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d серверів DNS
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d серверів DNS

en: IPA DNS Server is not installed
uk: Сервер DNS IPA не встановлено

en: Display configuration of a DNS server.
uk: Показати налаштування сервера DNS.

en: Add a new DNS server.
uk: Додати новий запис сервера DNS.

en: Added new DNS server "%(value)s"
uk: Додано новий запис сервера DNS «%(value)s»

en: Delete a DNS server
uk: Вилучити запис сервера DNS

en: Deleted DNS server "%(value)s"
uk: Вилучено сервер DNS «%(value)s»

en: Host-based access control commands
uk: Команди керування доступом на основі вузлів

en: 
    HBAC Services
    
    The PAM services that HBAC can control access to. The name used here
    must match the service name that PAM is evaluating.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new HBAC service:
       ipa hbacsvc-add tftp
    
     Modify an existing HBAC service:
       ipa hbacsvc-mod --desc="TFTP service" tftp
    
     Search for HBAC services. This example will return two results, the FTP
     service and the newly-added tftp service:
       ipa hbacsvc-find ftp
    
     Delete an HBAC service:
       ipa hbacsvc-del tftp
uk: 
    Служби HBAC
    
    Служби PAM, якими може керувати HBAC. Назва, використана тут, має
    відповідати назві служби, з якою працює PAM.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову службу HBAC:
       ipa hbacsvc-add tftp
    
     Змінити вже створену службу HBAC:
       ipa hbacsvc-mod --desc="TFTP service" tftp
    
     Шукати служби HBAC. У нашому прикладі буде повернуто два результати
     службу FTP і щойно додану службу tftp:
       ipa hbacsvc-find ftp
    
     Вилучення служби HBAC:
       ipa hbacsvc-del tftp

en: HBAC services
uk: Служби HBAC

en: HBAC Services
uk: Служби HBAC

en: HBAC Service
uk: Служба HBAC

en: Added HBAC service "%(value)s"
uk: Додано службу HBAC «%(value)s»

en: Deleted HBAC service "%(value)s"
uk: Вилучено службу HBAC «%(value)s»

en: Modified HBAC service "%(value)s"
uk: Змінено службу HBAC «%(value)s»

en: %(count)d HBAC service matched | %(count)d HBAC services matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d служби HBAC
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d служб HBAC
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d служб HBAC

en: HBAC service group
uk: група служб HBAC

en: HBAC service groups
uk: Група служб HBAC

en: HBAC Service Groups
uk: Група служб HBAC

en: HBAC Service Group
uk: Група служб HBAC

en: Added HBAC service group "%(value)s"
uk: Додано групу служб HBAC «%(value)s»

en: Deleted HBAC service group "%(value)s"
uk: Вилучено групу служб HBAC «%(value)s»

en: Modified HBAC service group "%(value)s"
uk: Змінено групу служб HBAC «%(value)s»

en: %(count)d HBAC service group matched | %(count)d HBAC service groups matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d групи служб HBAC
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d груп служб HBAC
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d груп служб HBAC

en: netgroups
uk: мережеві групи

en: Netgroups
uk: Мережеві групи

en: Netgroup
uk: Мережева група

en: Added netgroup "%(value)s"
uk: Додано групу мережеву групу «%(value)s»

en: hostgroup with name "%s" already exists. Hostgroups and netgroups share a common namespace
uk: Групу вузлів з назвою «%s» вже створено. Групи вузлів і мережеві групи мають спільний простір назв.

en: Deleted netgroup "%(value)s"
uk: Вилучено мережеву групу «%(value)s»

en: Modified netgroup "%(value)s"
uk: Змінено мережеву групу «%(value)s»

en: user category cannot be set to 'all' while there are allowed users
uk: не можна встановлювати для категорії користувачів значення «all», доки є записи дозволених користувачів

en: host category cannot be set to 'all' while there are allowed hosts
uk: не можна встановлювати для категорії вузлів значення «all», доки є записи дозволених вузлів

en: %(count)d netgroup matched | %(count)d netgroups matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d групи
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d груп
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d груп

en: One time password commands
uk: Команди для одноразового пароля

en: OTP configuration options
uk: Параметри налаштування OTP

en: OTP Configuration
uk: Налаштування OTP

en: 
    Kerberos PKINIT feature status reporting tools.
    
    Report IPA masters on which Kerberos PKINIT is enabled or disabled
    
    EXAMPLES:
     List PKINIT status on all masters:
       ipa pkinit-status
    
     Check PKINIT status on `ipa.example.com`:
       ipa pkinit-status --server ipa.example.com
    
     List all IPA masters with disabled PKINIT:
       ipa pkinit-status --status='disabled'
    
    For more info about PKINIT support see:
    
    https://www.freeipa.org/page/V4/Kerberos_PKINIT
uk: 
    Засоби звітування щодо стану можливості PKINIT Kerberos
    
    Звітування щодо того, увімкнено чи вимкнено PKINIT у Kerberos на основних елементах IPA
    
    ПРИКЛАДИ:
     Вивести список станів PKINIT для усіх основних елементів:
       ipa pkinit-status
    
     Перевірити стан PKINIT на «ipa.example.com»:
       ipa pkinit-status --server ipa.example.com
    
     Вивести список усіх основних елементів IPA із вимкненим PKINIT:
       ipa pkinit-status --status='disabled'
    
    Докладніші дані щодо підтримки PKINIT:
    
    https://www.freeipa.org/page/V4/Kerberos_PKINIT

en: PKINIT status
uk: стан PKINIT

en: Whether PKINIT is enabled or disabled
uk: Визначає, увімкнено чи вимкнено PKINIT

en: Report PKINIT status on the IPA masters
uk: Звіт щодо стану PKINIT на основних елементах IPA

en: %(count)s server matched | %(count)s servers matched
uk[0]: Встановлено відповідність %(count)s сервера
uk[1]: Встановлено відповідність %(count)s серверів
uk[2]: Встановлено відповідність %(count)s серверів

en: 
    RADIUS Proxy Servers
uk: 
    Проксі-сервери RADIUS

en: 
    Manage RADIUS Proxy Servers.
uk: 
    Керування проксі-серверами RADIUS.

en: 
    IPA supports the use of an external RADIUS proxy server for krb5 OTP
    authentications. This permits a great deal of flexibility when
    integrating with third-party authentication services.
uk: 
    У IPA передбачено підтримку зовнішнього проксі-сервера RADIUS для
    виконання розпізнавання OTP krb5. Це надає системі значної гнучкості
    з метою інтеграції зі сторонніми службами розпізнавання.

en: 
     Add a new server:
       ipa radiusproxy-add MyRADIUS --server=radius.example.com:1812
uk: 
     Додати новий сервер:
       ipa radiusproxy-add MyRADIUS --server=radius.example.com:1812

en: 
     Find all servers whose entries include the string "example.com":
       ipa radiusproxy-find example.com
uk: 
     Знайти усі сервери, чиї запис містять рядок «example.com»:
       ipa radiusproxy-find example.com

en: 
     Examine the configuration:
       ipa radiusproxy-show MyRADIUS
uk: 
     Перевірити налаштування:
       ipa radiusproxy-show MyRADIUS

en: 
     Change the secret:
       ipa radiusproxy-mod MyRADIUS --secret
uk: 
     Змінити реєстраційні дані:
       ipa radiusproxy-mod MyRADIUS --secret

en: 
     Delete a configuration:
       ipa radiusproxy-del MyRADIUS
uk: 
     Вилучити налаштування:
       ipa radiusproxy-del MyRADIUS

en: invalid attribute name
uk: некоректна назва атрибута

en: invalid port number
uk: некоректний номер порту

en: RADIUS proxy server
uk: Проксі-сервер RADIUS

en: RADIUS proxy servers
uk: Проксі-сервери RADIUS

en: RADIUS Servers
uk: Сервери RADIUS

en: RADIUS Server
uk: Сервер RADIUS

en: Added RADIUS proxy server "%(value)s"
uk: Додано проксі-сервер RADIUS «%(value)s»

en: Deleted RADIUS proxy server "%(value)s"
uk: Вилучити проксі-сервер RADIUS «%(value)s»

en: Modified RADIUS proxy server "%(value)s"
uk: Змінено запис проксі-сервера RADIUS «%(value)s»

en: %(count)d RADIUS proxy server matched | %(count)d RADIUS proxy servers matched
uk[0]: Встановлено відповідність %(count)d проксі-сервера RADIUS
uk[1]: Встановлено відповідність %(count)d проксі-серверів RADIUS
uk[2]: Встановлено відповідність %(count)d проксі-серверів RADIUS

en: self service permission
uk: права доступу автослужби

en: self service permissions
uk: права доступу до автослужби

en: Self Service Permissions
uk: Права доступу до самообслуговування

en: Self Service Permission
uk: Права доступу автослужби

en: Added selfservice "%(value)s"
uk: Додано самообслуговування «%(value)s»

en: Deleted selfservice "%(value)s"
uk: Вилучено самообслуговування «%(value)s»

en: Modified selfservice "%(value)s"
uk: Змінено самообслуговування «%(value)s»

en: %(count)d selfservice matched | %(count)d selfservices matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d самообслуговування
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d самообслуговування
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d самообслуговувань

en: commands for controlling sudo configuration
uk: команди керування налаштуванням sudo

en: 
    Groups of Sudo Commands
    
    Manage groups of Sudo Commands.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new Sudo Command Group:
       ipa sudocmdgroup-add --desc='administrators commands' admincmds
    
     Remove a Sudo Command Group:
       ipa sudocmdgroup-del admincmds
    
     Manage Sudo Command Group membership, commands:
       ipa sudocmdgroup-add-member --sudocmds=/usr/bin/less --sudocmds=/usr/bin/vim admincmds
    
     Manage Sudo Command Group membership, commands:
       ipa sudocmdgroup-remove-member --sudocmds=/usr/bin/less admincmds
    
     Show a Sudo Command Group:
       ipa sudocmdgroup-show admincmds
uk: 
    Групи команд sudo
    
    Керування групами команд sudo.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову групу команд sudo:
       ipa sudocmdgroup-add --desc='administrators commands' admincmds
    
     Вилучити групу команд sudo:
       ipa sudocmdgroup-del admincmds
    
     Керування участю групи команд sudo, команди:
       ipa sudocmdgroup-add-member --sudocmds=/usr/bin/less --sudocmds=/usr/bin/vim admincmds
    
     Керування участю групи команд sudo, команди:
       ipa sudocmdgroup-remove-member --sudocmds=/usr/bin/less admincmds
    
     Показ групи команд sudo:
       ipa sudocmdgroup-show admincmds

en: sudo command group
uk: група команд sudo

en: sudo command groups
uk: групи команд sudo

en: Added Sudo Command Group "%(value)s"
uk: Додано групу команд sudo «%(value)s»

en: Deleted Sudo Command Group "%(value)s"
uk: Вилучено групу команд sudo «%(value)s»

en: Modified Sudo Command Group "%(value)s"
uk: Змінено групу команд sudo «%(value)s»

en: %(count)d Sudo Command Group matched | %(count)d Sudo Command Groups matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d групи команд sudo
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d груп команд sudo
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d груп команд sudo

en: 
    Return information about currently authenticated identity
    
    Who am I command returns information on how to get
    more details about the identity authenticated for this
    request. The information includes:
    
     * type of object
     * command to retrieve details of the object
     * arguments and options to pass to the command
    
    The information is returned as a dictionary. Examples below use
    'key: value' output for illustrative purposes.
    
    EXAMPLES:
    
     Look up as IPA user:
       kinit admin
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: user
       command: user_show/1
       arguments: admin
       ------------------------------------------
    
     Look up as a user from a trusted domain:
       kinit user@AD.DOMAIN
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: idoverrideuser
       command: idoverrideuser_show/1
       arguments: ('default trust view', 'user@ad.domain')
       ------------------------------------------
    
     Look up as a host:
       kinit -k
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: host
       command: host_show/1
       arguments: ipa.example.com
       ------------------------------------------
    
     Look up as a Kerberos service:
       kinit -k -t /path/to/keytab HTTP/ipa.example.com
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: service
       command: service_show/1
       arguments: HTTP/ipa.example.com
       ------------------------------------------
uk: 
    Повернути дані щодо поточного розпізнаного профілю
    
    Команда визначення профілю повертає дані щодо того, як
    отримати більше даних про профіль, розпізнаний для
    цього запиту. Дані:
    
     * тип об’єкта
     * команда для отримання подробиць щодо об’єкта
     * аргументи та параметри, які слід передати команді
    
    Дані повертаються у форматі словника. Нижче, як приклад,
    наведено виведення у форматі «ключ: значення».
    
    Приклади:
    
     Пошук від імені користувача IPA:
       kinit admin
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: user
       command: user_show/1
       arguments: admin
       ------------------------------------------
    
     Пошук від імені користувача довіреного домену:
       kinit user@AD.DOMAIN
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: idoverrideuser
       command: idoverrideuser_show/1
       arguments: ('default trust view', 'user@ad.domain')
       ------------------------------------------
    
     Пошук від імені вузла:
       kinit -k
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: host
       command: host_show/1
       arguments: ipa.example.com
       ------------------------------------------
    
     Пошук від імені служби Kerberos:
       kinit -k -t /path/to/keytab HTTP/ipa.example.com
       ipa console
       >> api.Command.whoami()
       ------------------------------------------
       object: service
       command: service_show/1
       arguments: HTTP/ipa.example.com
       ------------------------------------------

en: Describe currently authenticated identity.
uk: Описати поточний розпізнаний профіль.

en: Object class name
uk: Назва класу об’єктів

en: Function to get details
uk: Функція, подробиці щодо якої слід отримати

en: Arguments to details function
uk: Аргументи до функції details

en: Cannot query Directory Manager with API
uk: Не вдалося опитати засіб керування каталогом за допомогою програмного інтерфейсу

en: A list of ACI values
uk: Список значень ACI

en: type, filter, subtree and targetgroup are mutually exclusive
uk: type, filter, subtree і targetgroup є взаємовиключними

en: ACI prefix is required
uk: Слід вказати префікс ACI

en: at least one of: type, filter, subtree, targetgroup, attrs or memberof are required
uk: слід вказати хоча б одне з: type, filter, subtree, targetgroup, attrs або memberof

en: filter and memberof are mutually exclusive
uk: filter і memberof не можна використовувати разом

en: group, permission and self are mutually exclusive
uk: group, permission і self не можна використовувати разом

en: One of group, permission or self is required
uk: Слід вказати одне зі значень, group, permission або self

en: Group '%s' does not exist
uk: Групи з назвою «%s» не існує

en: empty filter
uk: порожній фільтр

en: Syntax Error: %(error)s
uk: Синтаксична помилка: %(error)s

en: invalid DN (%s)
uk: некоректне DN (%s)

en: ACI with name "%s" not found
uk: Не знайдено ACI з назвою «%s»

en: ACI object.
uk: Об'єкт ACI.

en: ACIs
uk: ACI

en: Created ACI "%(value)s"
uk: Створено ACI «%(value)s»

en: Deleted ACI "%(value)s"
uk: Вилучено ACI «%(value)s»

en: Modified ACI "%(value)s"
uk: Змінено ACI «%(value)s»

en: %(count)d ACI matched | %(count)d ACIs matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d ACI
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d ACI
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d ACI

en: Renamed ACI to "%(value)s"
uk: ACI перейменовано на «%(value)s»

en: 
    Auto Membership Rule.
uk: 
    Правило автоматичної участі.

en: 
    Bring clarity to the membership of hosts and users by configuring inclusive
    or exclusive regex patterns, you can automatically assign a new entries into
    a group or hostgroup based upon attribute information.
uk: 
    Внесіть ясність у правила участі вузлів та користувачів налаштовуванням
    формальних виразів шаблонів включення або виключення. Ви можете автоматично
    пов’язувати нові записи з групою або групою вузлів на основі даних щодо атрибутів.

en: 
    A rule is directly associated with a group by name, so you cannot create
    a rule without an accompanying group or hostgroup.
uk: 
    Правило безпосередньо пов’язується з групою за назвою, отже ви не можете
    створити правило без визначення групи або групи вузлів.

en: 
    A condition is a regular expression used by 389-ds to match a new incoming
    entry with an automember rule. If it matches an inclusive rule then the
    entry is added to the appropriate group or hostgroup.
uk: 
    Умова є формальним виразом, використовується 389-ds для встановлення
    відповідності нового вхідного запису з правилом автоматичної участі.
    Якщо умові відповідає правило включення, запис додається до відповідної
    групи або групи вузлів.

en: 
    A default group or hostgroup could be specified for entries that do not
    match any rule. In case of user entries this group will be a fallback group
    because all users are by default members of group specified in IPA config.
uk: 
    Можна визначити типову групу або групу вузлів, яку буде використано для
    записів, які не відповідають жодному правилу. У випадку записів користувачів
    ця група буде резервною групою, оскільки усіх користувачі типово є учасниками
    групи, вказаної у налаштуваннях IPA.

en: 
    The automember-rebuild command can be used to retroactively run automember rules
    against existing entries, thus rebuilding their membership.
uk: 
    За допомогою програми automember-rebuild ви можете повторно застосувати правила
    автоматичної участі до вже створених записів, тобто перебудувати схему участі.

en: 
     Add the initial group or hostgroup:
       ipa hostgroup-add --desc="Web Servers" webservers
       ipa group-add --desc="Developers" devel
uk: 
     Додати початкову групу або групу вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Web Servers" webservers
       ipa group-add --desc="Developers" devel

en: 
     Add the initial rule:
       ipa automember-add --type=hostgroup webservers
       ipa automember-add --type=group devel
uk: 
     Додати початкове правило:
       ipa automember-add --type=hostgroup webservers
       ipa automember-add --type=group devel

en: 
     Add a condition to the rule:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
       ipa automember-add-condition --key=manager --type=group --inclusive-regex=^uid=mscott devel
uk: 
     Додати умову до правила:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
       ipa automember-add-condition --key=manager --type=group --inclusive-regex=^uid=mscott devel

en: 
     Add an exclusive condition to the rule to prevent auto assignment:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --exclusive-regex=^web5\.example\.com webservers
uk: 
     Додати умову виключення до правила для запобігання автоматичному пов’язуванню:
       ipa automember-add-condition --key=fqdn --type=hostgroup --exclusive-regex=^web5\.example\.com webservers

en: 
     Add a host:
        ipa host-add web1.example.com
uk: 
     Додати вузол:
        ipa host-add web1.example.com

en: 
     Add a user:
        ipa user-add --first=Tim --last=User --password tuser1 --manager=mscott
uk: 
     Додати запис користувача:
        ipa user-add --first=Tim --last=User --password tuser1 --manager=mscott

en: 
     Verify automembership:
        ipa hostgroup-show webservers
          Host-group: webservers
          Description: Web Servers
          Member hosts: web1.example.com
    
        ipa group-show devel
          Group name: devel
          Description: Developers
          GID: 1004200000
          Member users: tuser
uk: 
     Перевірити правила автоматичної участі:
        ipa hostgroup-show webservers
          Група вузлів: webservers
          Опис: Web Servers
          Вузли-учасники: web1.example.com
    
        ipa group-show devel
          Назва групи: devel
          Опис: Developers
          GID: 1004200000
          Користувачі-учасники: tuser

en: 
     Remove a condition from the rule:
       ipa automember-remove-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers
uk: 
     Вилучити умову з правила:
       ipa automember-remove-condition --key=fqdn --type=hostgroup --inclusive-regex=^web[1-9]+\.example\.com webservers

en: 
     Modify the automember rule:
        ipa automember-mod
uk: 
     Змінити правило автоматичної участі:
        ipa automember-mod

en: 
     Set the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-set --default-group=webservers --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-set --default-group=ipausers --type=group
uk: 
     Встановити типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-set --default-group=webservers --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-set --default-group=ipausers --type=group

en: 
     Remove the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-remove --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-remove --type=group
uk: 
     Вилучити типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-remove --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-remove --type=group

en: 
     Show the default (fallback) target group:
        ipa automember-default-group-show --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-show --type=group
uk: 
     Показати типову (резервну) групу призначення:
        ipa automember-default-group-show --type=hostgroup
        ipa automember-default-group-show --type=group

en: 
     Find all of the automember rules:
        ipa automember-find
uk: 
     Знайти усіх правила автоматичної участі:
        ipa automember-find

en: 
     Find all of the orphan automember rules:
        ipa automember-find-orphans --type=hostgroup
     Find all of the orphan automember rules and remove them:
        ipa automember-find-orphans --type=hostgroup --remove
uk: 
     Знайти усі осиротілі правила автоматичної участі:
        ipa automember-find-orphans --type=hostgroup
     Знайти усі осиротілі правила автоматичної участі і вилучити їх:
        ipa automember-find-orphans --type=hostgroup --remove

en: 
     Display a automember rule:
        ipa automember-show --type=hostgroup webservers
        ipa automember-show --type=group devel
uk: 
     Показати правило автоматичної участі:
        ipa automember-show --type=hostgroup webservers
        ipa automember-show --type=group devel

en: 
     Delete an automember rule:
        ipa automember-del --type=hostgroup webservers
        ipa automember-del --type=group devel
uk: 
     Вилучити правило автоматичної участі:
        ipa automember-del --type=hostgroup webservers
        ipa automember-del --type=group devel

en: 
     Rebuild membership for all users:
        ipa automember-rebuild --type=group
uk: 
     Перебудувати записи участі для усіх користувачів:
        ipa automember-rebuild --type=group

en: 
     Rebuild membership for all hosts:
        ipa automember-rebuild --type=hostgroup
uk: 
     Перебудувати записи участі для усіх вузлів:
        ipa automember-rebuild --type=hostgroup

en: 
     Rebuild membership for specified users:
        ipa automember-rebuild --users=tuser1 --users=tuser2
uk: 
     Перебудувати записи участі для вказаних користувачів:
        ipa automember-rebuild --users=tuser1 --users=tuser2

en: 
     Rebuild membership for specified hosts:
        ipa automember-rebuild --hosts=web1.example.com --hosts=web2.example.com
uk: 
     Перебудувати записи участі для вказаних вузлів:
        ipa automember-rebuild --hosts=web1.example.com --hosts=web2.example.com

en: Auto Membership Rule
uk: Правило автоматичної участі

en: %(otype)s "%(oname)s" not found
uk: %(otype)s «%(oname)s» не знайдено

en: %s is not a valid attribute.
uk: %s не є коректним атрибутом.

en: 
        Add an automember rule.
uk: 
        Додати правило автоматичної участі.

en: Added automember rule "%(value)s"
uk: Додано правило автоматичної участі «%(value)s»

en: Auto Membership is not configured
uk: Автоматичну участь не налаштовано

en: 
        Add conditions to an automember rule.
uk: 
        Додати умови до правила автоматичної участі.

en: Added condition(s) to "%(value)s"
uk: Додано умови до «%(value)s»

en: Auto member rule: %s not found!
uk: Правило автоматичної участі: %s не знайдено!

en: 
            Override this so we can add completed and failed to the return result.
uk: 
            Перевизначення з метою додавання у повернуте повідомлення даних щодо успіху чи невдачі.

en: 
        Remove conditions from an automember rule.
uk: 
        Вилучити умови з правила автоматичної участі.

en: Removed condition(s) from "%(value)s"
uk: Вилучено умови з «%(value)s»

en: 
            Override this so we can set completed and failed.
uk: 
            Перевизначення з метою встановлення станів успіху та невдачі.

en: 
        Modify an automember rule.
uk: 
        Змінити правило автоматичної участі.

en: Modified automember rule "%(value)s"
uk: Змінено правило автоматичної участі «%(value)s»

en: 
        Delete an automember rule.
uk: 
        Вилучити правило автоматичної участі.

en: Deleted automember rule "%(value)s"
uk: Вилучено правило автоматичної участі «%(value)s»

en: 
        Search for automember rules.
uk: 
        Шукати правила автоматичної участі.

en: %(count)d rules matched | %(count)d rules matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d правила
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d правил
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d правил

en: 
        Display information about an automember rule.
uk: 
        Показати дані щодо правила автоматичної участі.

en: 
        Set default (fallback) group for all unmatched entries.
uk: 
        Встановити типову (резервну) групу для невідповідних записів.

en: Set default (fallback) group for automember "%(value)s"
uk: Встановити типову (резервну) групу для автоматичної участі «%(value)s»

en: 
        Remove default (fallback) group for all unmatched entries.
uk: 
        Вилучити типову (резервну) групу для невідповідних записів.

en: Removed default (fallback) group for automember "%(value)s"
uk: Вилучити типову (резервну) групу для автоматичної участі «%(value)s»

en: No default (fallback) group set
uk: Не встановлено типової (резервної) групи

en: 
        Display information about the default (fallback) automember groups.
uk: 
        Показати дані щодо типових (резервних) груп автоматичної участі.

en: Task DN
uk: DN завдання

en: DN of the started task
uk: DN запущеного завдання

en: at least one of options: type, users, hosts must be specified
uk: має бути вказано принаймні один з варіантів: тип, користувачі чи вузли

en: users and hosts cannot both be set
uk: не можна одночасно вказувати користувачів і вузли

en: hosts cannot be set when type is 'group'
uk: не можна вказувати вузли, якщо типом є «group»

en: users cannot be set when type is 'hostgroup'
uk: не можна вказувати користувачів, якщо типом є «hostgroup»

en: Automember rebuild membership task started
uk: Виконується завдання з перебудови записів автоматичної участі

en: Automember rebuild membership task completed
uk: Завдання з перезбирання правил автоматичної участі виконано

en: Task DN = '%s'
uk: DN завдання = «%s»

en: Automember
uk: Автоматична участь

en: 
        Search for orphan automember rules. The command might need to be run as
        a privileged user user to get all orphan rules.
uk: 
        Виконати пошук осиротілих правил автоматичної участі. Можливо, команду
        слід запускати від імені привілейованого користувача, щоб отримати усі правила.

en: Remove orphan automember rules
uk: Вилучити осиротілі правила автоматичної участі

en: Member service groups
uk: Групи служб учасника

en: Member HBAC service groups
uk: Групи служб HBAC учасника

en: Member ID user overrides
uk: Перевизначення ідентифікатора учасника користувача

en: Indirect Member ID user overrides
uk: Перевизначення ідентифікатора опосередкованого учасника користувача

en: Indirect Member permissions
uk: Опосередковані права доступу учасника

en: Indirect Member HBAC service
uk: Опосередкована служба HBAC учасника

en: Indirect Member HBAC service group
uk: Опосередкована група служб HBAC учасника

en: Invalid format. Should be name=value
uk: Некоректний формат. Правильний формат: назва=значення

en: An IPA master host cannot be deleted or disabled
uk: Основний вузол IPA не можна вилучати або вимикати

en: entry
uk: запис

en: entries
uk: записи

en: Entry
uk: Запис

en: container entry (%(container)s) not found
uk: не знайдено запис контейнера (%(container)s)

en: %(parent)s: %(oname)s not found
uk: %(parent)s: не знайдено %(oname)s

en: %(pkey)s: %(oname)s not found
uk: %(pkey)s: не знайдено %(oname)s

en: %(oname)s with name "%(pkey)s" already exists
uk: %(oname)s з назвою «%(pkey)s» вже існує

en: attribute "%(attribute)s" not allowed
uk: не можна використовувати атрибут «%(attribute)s»

en: these attributes are not allowed: %(attrs)s
uk: ці атрибути не можна використовувати: %(attrs)s

en: attribute is not configurable
uk: атрибут не можна налаштовувати

en: No such attribute on this entry
uk: У цього запису немає такого атрибута

en: Rename the %(ldap_obj_name)s object
uk: Перейменувати об’єкт %(ldap_obj_name)s

en: the entry was deleted while being modified
uk: запис було вилучено під час внесення змін

en: member %s
uk: %s учасника

en: %s to add
uk: %s для додавання

en: %s to remove
uk: %s для вилучення

en: Results should contain primary key attribute only ("%s")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («%s»)

en: Search for %(searched_object)s with these %(relationship)s %(ldap_object)s.
uk: Шукати %(searched_object)s у цих %(relationship)s %(ldap_object)s.

en: Search for %(searched_object)s without these %(relationship)s %(ldap_object)s.
uk: Шукати %(searched_object)s не у цих %(relationship)s %(ldap_object)s.

en: added attribute value to entry %(value)s
uk: додано значення атрибута до запису %(value)s

en: removed attribute values from entry %(value)s
uk: вилучено значення атрибутів із запису %(value)s

en: one or more values to remove
uk: одне або декілька значень для вилучення

en: 
    Plugin to make multiple ipa calls via one remote procedure call
    
    To run this code in the lite-server
    
    curl   -H "Content-Type:application/json"          -H "Accept:application/json" -H "Accept-Language:en"        --negotiate -u :          --cacert /etc/ipa/ca.crt           -d  @batch_request.json -X POST       http://localhost:8888/ipa/json
    
    where the contents of the file batch_request.json follow the below example
    
    {"method":"batch","params":[[
            {"method":"group_find","params":[[],{}]},
            {"method":"user_find","params":[[],{"whoami":"true","all":"true"}]},
            {"method":"user_show","params":[["admin"],{"all":true}]}
            ],{}],"id":1}
    
    The format of the response is nested the same way.  At the top you will see
      "error": null,
        "id": 1,
        "result": {
            "count": 3,
                "results": [
    
    
    And then a nested response for each IPA command method sent in the request
uk: 
    Додаток для виконання декількох викликів ipa за допомогою одного віддаленого виклику процедури
    
    Щоб запустити цей код на легкому сервері, віддайте такі команди:
    
    curl   -H "Content-Type:application/json"          -H "Accept:application/json" -H "Accept-Language:en"        --negotiate -u :          --cacert /etc/ipa/ca.crt           -d  @batch_request.json -X POST       http://localhost:8888/ipa/json
    
    де у файлі batch_request.json міститься десь такий код:
    
    {"method":"batch","params":[[
            {"method":"group_find","params":[[],{}]},
            {"method":"user_find","params":[[],{"whoami":"true","all":"true"}]},
            {"method":"user_show","params":[["admin"],{"all":true}]}
            ],{}],"id":1}
    
    Формат відповіді має бути розподілений за рівнями вкладеності у подібний же спосіб. На початку ви побачите таке:
      "error": null,
        "id": 1,
        "result": {
            "count": 3,
                "results": [
    
    
    а далі буде вкладена відповідь для кожного методу команди IPA, який було надіслано у запиті

en: Make multiple ipa calls via one remote procedure call
uk: Виконати декілька викликів ipa за допомогою одного віддаленого виклику процедури

en: must contain a tuple (list, dict)
uk: має містити кортеж (список, словник)

en: 
    Manage CA ACL rules.
    
    This plugin is used to define rules governing which CAs and profiles
    may be used to issue certificates to particular principals or groups
    of principals.
    
    SUBJECT PRINCIPAL SCOPE:
    
    For a certificate request to be allowed, the principal(s) that are
    the subject of a certificate request (not necessarily the principal
    actually requesting the certificate) must be included in the scope
    of a CA ACL that also includes the target CA and profile.
    
    Users can be included by name, group or the "all users" category.
    Hosts can be included by name, hostgroup or the "all hosts"
    category.  Services can be included by service name or the "all
    services" category.  CA ACLs may be associated with a single type of
    principal, or multiple types.
    
    CERTIFICATE AUTHORITY SCOPE:
    
    A CA ACL can be associated with one or more CAs by name, or by the
    "all CAs" category.  For compatibility reasons, a CA ACL with no CA
    association implies an association with the 'ipa' CA (and only this
    CA).
    
    PROFILE SCOPE:
    
    A CA ACL can be associated with one or more profiles by Profile ID.
    The Profile ID is a string without spaces or punctuation starting
    with a letter and followed by a sequence of letters, digits or
    underscore ("_").
    
    EXAMPLES:
    
      Create a CA ACL "test" that grants all users access to the
      "UserCert" profile on all CAs:
        ipa caacl-add test --usercat=all --cacat=all
        ipa caacl-add-profile test --certprofiles UserCert
    
      Display the properties of a named CA ACL:
        ipa caacl-show test
    
      Create a CA ACL to let user "alice" use the "DNP3" profile on "DNP3-CA":
        ipa caacl-add alice_dnp3
        ipa caacl-add-ca alice_dnp3 --cas DNP3-CA
        ipa caacl-add-profile alice_dnp3 --certprofiles DNP3
        ipa caacl-add-user alice_dnp3 --user=alice
    
      Disable a CA ACL:
        ipa caacl-disable test
    
      Remove a CA ACL:
        ipa caacl-del test
uk: 
    Керування правилами ACL CA.
    
    Цим додатком можна скористатися для визначення правил керування тим,
    які служби сертифікації та профілі можна використовувати для видавання
    сертифікатів певним реєстраційним записам або група реєстраційних
    записів.
    
    ОБЛАСТЬ ДІЇ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ЗАПИСІВ ОБ’ЄКТА:
    
    Щоб запит щодо сертифікації було задоволено, реєстраційні записи,
    які є об’єктом запиту щодо сертифікації (необов’язково ті самі,
    що і реєстраційний запис, з якого надсилається запит щодо сертифікації)
    має бути включено до області дії ACL служби сертифікації, що
    також включає службу сертифікації та профіль призначення.
    
    Користувачів можна включати за іменем, групою або категорією
    «усі користувачі». Вузли можна включати за назвою, групою вузлів
    або категорією «усі вузли». Служби можна включати за назвою служби
    або категорією «усі служби». ACL служб сертифікації може бути
    пов’язано із одним типом реєстраційних записів або із декількома
    типами.
    
    ОБЛАСТЬ ДІЇ СЛУЖБИ СЕРТИФІКАЦІЇ:
    
    ACL служби сертифікації може бути пов’язано із однією або
    декількома службами сертифікації за назвою або за категорією
    «усі CA». З міркувань сумісності ACL служби сертифікації без
    прив’язки до служби сертифікації вважається таким, що пов’язано
    із службою сертифікації «ipa» (і лише з цією службою сертифікації).
    
    ОБЛАСТЬ ДІЇ ПРОФІЛІВ:
    
    ACL служби сертифікації може бути пов’язано із одним або декількома
    профілями за ідентифікатором профілю. Ідентифікатором профілю
    вважається рядок без пробілів і символів пунктуації, що починається
    із літери і є послідовністю літер, цифр та символів підкреслювання
    («_»).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
      Створити ACL служби сертифікації «test», який надає доступ усім
      користувачам до профілю «UserCert» на усіх службах сертифікації:
        ipa caacl-add test --usercat=all --cacat=all
        ipa caacl-add-profile test --certprofiles UserCert
    
      Вивести властивості вказаного за назвою ACL служби сертифікації:
        ipa caacl-show test
    
      Створити ACL служби сертифікації, який надаватиме змогу
      користувачеві «alice» використовувати профіль «DNP3» на «DNP3-CA»:
        ipa caacl-add alice_dnp3
        ipa caacl-add-ca alice_dnp3 --cas DNP3-CA
        ipa caacl-add-profile alice_dnp3 --certprofiles DNP3
        ipa caacl-add-user alice_dnp3 --user=alice
    
      Вимкнути ACL служби сертифікації:
        ipa caacl-disable test
    
      Вилучити ACL служби сертифікації:
        ipa caacl-del test

en: CA ACLs
uk: CA ACL

en: CA category
uk: Категорія CA

en: CA category the ACL applies to
uk: Категорія CA, до якої застосовується ACL

en: CAs
uk: CA

en: Added CA ACL "%(value)s"
uk: Додано CA ACL «%(value)s»

en: Deleted CA ACL "%(value)s"
uk: Вилучено CA ACL «%(value)s»

en: default CA ACL can be only disabled
uk: типовий ACL CA можна лише вимкнути

en: Modified CA ACL "%(value)s"
uk: Змінено CA ACL «%(value)s»

en: CA category cannot be set to 'all' while there are allowed CAs
uk: не можна встановлювати для категорії CA значення «all», доки є записи дозволених CA

en: profile category cannot be set to 'all' while there are allowed profiles
uk: не можна встановлювати для категорії профілів значення «all», доки є записи дозволених профілів

en: service category cannot be set to 'all' while there are allowed services
uk: не можна встановлювати для категорії служб значення «all», доки є дозволені служби

en: %(count)d CA ACL matched | %(count)d CA ACLs matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d CA ACL
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d CA ACL
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d CA ACL

en: Enabled CA ACL "%(value)s"
uk: Увімкнено CA ACL «%(value)s»

en: Disabled CA ACL "%(value)s"
uk: Вимкнено CA ACL «%(value)s»

en: %i user or group added.
uk: Додано %i користувача або групу.

en: %i users or groups added.
uk: Додано %i користувачів або груп.

en: users cannot be added when user category='all'
uk: не можна додавати записи користувачів, якщо категорія користувачів=«all»

en: %i user or group removed.
uk: Вилучено %i користувача або групу.

en: %i users or groups removed.
uk: Вилучено %i користувачів або груп.

en: %i host or hostgroup added.
uk: Додано %i вузол або групу вузлів.

en: %i hosts or hostgroups added.
uk: Додано %i вузлів або груп вузлів.

en: hosts cannot be added when host category='all'
uk: не можна додавати записи вузлів, якщо категорія вузлів=«all»

en: %i host or hostgroup removed.
uk: Вилучено %i вузол або групу вузлів.

en: %i hosts or hostgroups removed.
uk: Вилучено %i вузлів або груп вузлів.

en: %i service added.
uk: Додано %i службу.

en: %i services added.
uk: Додано %i служб.

en: services cannot be added when service category='all'
uk: не можна додавати записи служб, якщо категорія служб=«all»

en: %i service removed.
uk: Вилучено %i службу.

en: %i services removed.
uk: Вилучено %i служб.

en: %i profile added.
uk: Додано %i профіль.

en: %i profiles added.
uk: Додано %i профілів.

en: profiles cannot be added when profile category='all'
uk: профілі не можна додавати, якщо категорія профілів «all»

en: %i profile removed.
uk: Вилучено %i профіль.

en: %i profiles removed.
uk: Вилучено %i профілів.

en: Add CAs to a CA ACL.
uk: Додати CA до ACL CA.

en: %i CA added.
uk: Додано %i CA.

en: %i CAs added.
uk: Додано %i CA.

en: CAs cannot be added when CA category='all'
uk: Не можна додавати CA, якщо категорія CA='all'

en: Remove CAs from a CA ACL.
uk: Вилучити CA з ACL CA.

en: %i CA removed.
uk: Вилучено %i.

en: %i CAs removed.
uk: Вилучено %i CA.

en: 
    Certificate Identity Mapping
uk: 
    Прив’язка сертифікатів до профілів

en: 
    Manage Certificate Identity Mapping configuration and rules.
uk: 
    Керування налаштуваннями і правилами прив’язки сертифікатів до профілів.

en: 
    IPA supports the use of certificates for authentication. Certificates can
    either be stored in the user entry (full certificate in the usercertificate
    attribute), or simply linked to the user entry through a mapping.
    This code enables the management of the rules allowing to link a
    certificate to a user entry.
uk: 
    У IPA передбачено підтримку використання сертифікатів для розпізнавання. Сертифікати
    можуть зберігатися або у записі користувача (весь сертифікат у атрибуті
    usercertificate), або просто прив’язуватися до запису користувача.
    Цей код уможливлює керування правилами доступу до прив’язування сертифіката до
    запису користувача.

en: 
     Display the Certificate Identity Mapping global configuration:
       ipa certmapconfig-show
uk: 
     Вивести загальні налаштування прив’язки сертифікатів до профілів:
       ipa certmapconfig-show

en: 
     Modify Certificate Identity Mapping global configuration:
       ipa certmapconfig-mod --promptusername=TRUE
uk: 
     Змінити загальні налаштування прив’язки сертифікатів до профілів:
       ipa certmapconfig-mod --promptusername=TRUE

en: 
     Create a new Certificate Identity Mapping Rule:
       ipa certmaprule-add rule1 --desc="Link certificate with subject and issuer"
uk: 
     Створити правило прив’язування сертифікатів до профілів:
       ipa certmaprule-add rule1 --desc="Link certificate with subject and issuer"

en: 
     Modify a Certificate Identity Mapping Rule:
       ipa certmaprule-mod rule1 --maprule="<ALT-SEC-ID-I-S:altSecurityIdentities>"
uk: 
     Змінити правило прив’язування сертифікатів до профілів:
       ipa certmaprule-mod rule1 --maprule="<ALT-SEC-ID-I-S:altSecurityIdentities>"

en: 
     Disable a Certificate Identity Mapping Rule:
       ipa certmaprule-disable rule1
uk: 
     Вимкнути правило прив’язування сертифікатів до профілів:
       ipa certmaprule-disable rule1

en: 
     Enable a Certificate Identity Mapping Rule:
       ipa certmaprule-enable rule1
uk: 
     Увімкнути правило прив’язування сертифікатів до профілів:
       ipa certmaprule-enable rule1

en: 
     Display information about a Certificate Identity Mapping Rule:
       ipa certmaprule-show rule1
uk: 
     Вивести дані щодо правила прив’язування сертифікатів до профілів:
       ipa certmaprule-show rule1

en: 
     Find all Certificate Identity Mapping Rules with the specified domain:
       ipa certmaprule-find --domain example.com
uk: 
     Знайти усі правила прив’язування сертифікатів до профілів із вказаним доменом:
       ipa certmaprule-find --domain example.com

en: 
     Delete a Certificate Identity Mapping Rule:
       ipa certmaprule-del rule1
uk: 
     Вилучити правило прив’язування сертифікатів до профілів:
       ipa certmaprule-del rule1

en: domain
uk: домен

en: The domain(s) "%s" cannot be used to apply altSecurityIdentities check.
uk: Домени «%s» не можна використовувати для застосування перевірки altSecurityIdentities.

en: The mapping rule with altSecurityIdentities should be applied to a trusted Active Directory domain but no domain was associated with the rule.
uk: До довіреного домену Active Directory має бути застосовано правило прив'язки з altSecurityIdentities, але з цим правилом не пов'язано жодного домену.

en: The domain %s is neither IPA domain nor a trusteddomain.
uk: Домен %s не є ні доменом IPA, ні довіреним доменом.

en: Certificate Identity Mapping configuration options
uk: Параметри налаштування прив’язки сертифікатів до профілів

en: Certificate Identity Mapping Global Configuration
uk: Загальні налаштування прив’язки сертифікатів до профілів

en: Prompt for the username
uk: Запит щодо імені користувача

en: Prompt for the username when multiple identities are mapped to a certificate
uk: Запитувати ім’я користувача, якщо із сертифікатом пов’язано декілька профілів

en: Modify Certificate Identity Mapping configuration.
uk: Змінити налаштування прив’язки сертифікатів до профілів.

en: Show the current Certificate Identity Mapping configuration.
uk: Показати поточні налаштування прив’язки сертифікатів до профілів.

en: Certificate Identity Mapping Rules
uk: Правила прив’язування сертифікатів до профілів

en: Certificate Identity Mapping Rule
uk: Правило прив’язування сертифікатів до профілів

en: Certificate Identity Mapping Rule name
uk: Назва правила прив’язування сертифікатів до профілів

en: Certificate Identity Mapping Rule description
uk: Опис правила прив’язування сертифікатів до профілів

en: Mapping rule
uk: Правило прив’язування

en: Rule used to map the certificate with a user entry
uk: Правило, яке використовується для прив’язування сертифіката до запису користувача

en: Matching rule
uk: Правило відповідності

en: Rule used to check if a certificate can be used for authentication
uk: Правило, яке використовується для визначення того, чи придатний сертифікат для розпізнавання

en: Domain where the user entry will be searched
uk: Домен, у якому слід шукати запис користувача

en: Priority of the rule (higher number means lower priority
uk: Пріоритет правила (більше число — нижчий пріоритет)

en: Create a new Certificate Identity Mapping Rule.
uk: Створити правило прив’язування сертифіката до профілів.

en: Added Certificate Identity Mapping Rule "%(value)s"
uk: Додано правило прив’язування сертифікатів до профілів «%(value)s»

en: Modify a Certificate Identity Mapping Rule.
uk: Змінити правило прив’язування сертифікатів до профілів.

en: Modified Certificate Identity Mapping Rule "%(value)s"
uk: Змінено правило прив’язування сертифікатів до профілів «%(value)s»

en: Search for Certificate Identity Mapping Rules.
uk: Шукати правила прив’язування сертифікатів до профілів.

en: %(count)d Certificate Identity Mapping Rule matched | %(count)d Certificate Identity Mapping Rules matched
uk[0]: Встановлено відповідність %(count)d правила прив’язування сертифікатів до профілів
uk[1]: Встановлено відповідність %(count)d правил прив’язування сертифікатів до профілів
uk[2]: Встановлено відповідність %(count)d правил прив’язування сертифікатів до профілів

en: Display information about a Certificate Identity Mapping Rule.
uk: Вивести дані щодо правила прив’язування сертифікатів до профілів.

en: Delete a Certificate Identity Mapping Rule.
uk: Вилучити правило прив’язування сертифікатів до профілів.

en: Deleted Certificate Identity Mapping Rule "%(value)s"
uk: Вилучено правило прив’язування сертифікатів до профілів «%(value)s»

en: Enable a Certificate Identity Mapping Rule.
uk: Увімкнути правило прив’язування сертифікатів до профілів.

en: Enabled Certificate Identity Mapping Rule "%(value)s"
uk: Увімкнено правило прив’язування сертифікатів до профілів «%(value)s»

en: Disable a Certificate Identity Mapping Rule.
uk: Вимкнути правило прив’язування сертифікатів до профілів.

en: Disabled Certificate Identity Mapping Rule "%(value)s"
uk: Вимкнено правило прив’язування сертифікатів до профілів «%(value)s»

en: Failed to connect to sssd over SystemBus. See details in the error_log
uk: Не вдалося встановити з’єднання із sssd за допомогою SystemBus. Докладніший опис — у файлі error_log

en: Failed to find users over SystemBus.  See details in the error_log
uk: Не вдалося знайти користувачів за допомогою SystemBus. Докладніший опис — у файлі error_log

en: User logins
uk: Користувачі

en: 
        Search for users matching the provided certificate.
    
        This command relies on SSSD to retrieve the list of matching users and
        may return cached data. For more information on purging SSSD cache,
        please refer to sss_cache documentation.
uk: 
        Шукати користувачів, яких пов’язано із наданим сертифікатом.
    
        Для отримання списку відповідних користувачів ця команда покладається
        на дані SSSD, отже, вона може повертати кешовані дані. Докладніше про
        очищення кешу SSSD можна дізнатися із документації до sss_cache.

en: %(count)s user matched | %(count)s users matched
uk[0]: Встановлено відповідність %(count)s користувача
uk[1]: Встановлено відповідність %(count)s користувачів
uk[2]: Встановлено відповідність %(count)s користувачів

en: Base-64 encoded user certificate
uk: Сертифікат користувача у кодуванні Base-64

en: 
    Manage Certificate Profiles
    
    Certificate Profiles are used by Certificate Authority (CA) in the signing of
    certificates to determine if a Certificate Signing Request (CSR) is acceptable,
    and if so what features and extensions will be present on the certificate.
    
    The Certificate Profile format is the property-list format understood by the
    Dogtag or Red Hat Certificate System CA.
    
    PROFILE ID SYNTAX:
    
    A Profile ID is a string without spaces or punctuation starting with a letter
    and followed by a sequence of letters, digits or underscore ("_").
    
    EXAMPLES:
    
      Import a profile that will not store issued certificates:
        ipa certprofile-import ShortLivedUserCert \
          --file UserCert.profile --desc "User Certificates" \
          --store=false
    
      Delete a certificate profile:
        ipa certprofile-del ShortLivedUserCert
    
      Show information about a profile:
        ipa certprofile-show ShortLivedUserCert
    
      Save profile configuration to a file:
        ipa certprofile-show caIPAserviceCert --out caIPAserviceCert.cfg
    
      Search for profiles that do not store certificates:
        ipa certprofile-find --store=false
    
    PROFILE CONFIGURATION FORMAT:
    
    The profile configuration format is the raw property-list format
    used by Dogtag Certificate System.  The XML format is not supported.
    
    The following restrictions apply to profiles managed by IPA:
    
    - When importing a profile the "profileId" field, if present, must
      match the ID given on the command line.
    
    - The "classId" field must be set to "caEnrollImpl"
    
    - The "auth.instance_id" field must be set to "raCertAuth"
    
    - The "certReqInputImpl" input class and "certOutputImpl" output
      class must be used.
uk: 
    Керування профілями сертифікатів
    
    Профілі сертифікатів використовуються службами сертифікації (CA) під час
    підписування сертифікатів для визначення того, чи є прийнятним запит на
    підписування сертифіката (CSR), і, якщо це так, визначення можливостей
    і розширень, які буде надано сертифікатом.
    
    Форматом профілю сертифікатів є список значень, які може обробляти
    Dogtag або система сертифікації служби сертифікації Red Hat.
    
    СИНТАКСИС ІДЕНТИФІКАТОРА ПРОФІЛЮ:
    
    Ідентифікатор профілю — рядок без пробілів і символів пунктуації,
    що починається з літери і складається з послідовності літер, цифр, та символів підкреслювання («_»).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
      Імпортувати профіль, у якому не зберігатимуться видані сертифікати:
        ipa certprofile-import ShortLivedUserCert \
          --file UserCert.profile --summary "User Certificates" \
          --store=false
    
      Вилучити профіль сертифікатів:
        ipa certprofile-del ShortLivedUserCert
    
      Показати дані щодо профілю:
        ipa certprofile-show ShortLivedUserCert
    
      Зберегти налаштування профілю до файла:
        ipa certprofile-show caIPAserviceCert --out caIPAserviceCert.cfg
    
      Шукати профілі, у яких не зберігаються сертифікати:
        ipa certprofile-find --store=false
    
    ФОРМАТ НАЛАШТУВАНЬ ПРОФІЛЮ:
    
    Налаштування профілю зберігаються у вигляді простого списку
    властивостей, що використовується системою сертифікації Dogtag.
    Підтримки формату XML не передбачено.
    
    Профілів, які керуються IPA, стосуються такі обмеження:
    
    - Під час імпортування профілю поле «profileId», якщо таке є, має
      містити значення, що збігається з ідентифікатором, вказаним у рядку команди.
    
    - Значенням поля «classId» має бути «caEnrollImpl»
    
    - Значенням поля «auth.instance_id» має бути «raCertAuth»
    
    - Має бути використано вхідний клас «certReqInputImpl» і вихідний
      клас «certOutputImpl».

en: CA is not configured
uk: CA не налаштовано

en: invalid Profile ID
uk: некоректний ідентифікатор профілю

en: Certificate Profile
uk: Профіль сертифікатів

en: Certificate Profiles
uk: Профілі сертифікатів

en: Profile configuration
uk: Налаштування профілю

en: %(count)d profile matched | %(count)d profiles matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d профілю
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d профілів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d профілів

en: Imported profile "%(value)s"
uk: Імпортовано профіль «%(value)s»

en: Profile data specifies profileId multiple times: %(values)s
uk: У даних профілю profileId вказано декілька разів: %(values)s

en: Profile ID '%(cli_value)s' does not match profile data '%(file_value)s'
uk: Ідентифікатор профілю, «%(cli_value)s», не збігається із вказаним у даних профілю, «%(file_value)s»

en: Deleted profile "%(value)s"
uk: Вилучено профіль «%(value)s»

en: Predefined profile '%(profile_id)s' cannot be deleted
uk: Стандартний профіль «%(profile_id)s» не може бути вилучено

en: Modified Certificate Profile "%(value)s"
uk: Змінено профіль сертифікатів «%(value)s»

en: Certificate profiles cannot be renamed
uk: Профілі сертифікатів не можна перейменовувати

en: Insufficient privilege to modify a certificate profile.
uk: Недостатні права доступу для внесення змін до профілю сертифікації.

en: 
    Domain Name System (DNS)
uk: 
    Система назв доменів (DNS)

en: 
    Manage DNS zone and resource records.
uk: 
    Керування записами зон та ресурсів DNS.

en: 
    SUPPORTED ZONE TYPES
    
     * Master zone (dnszone-*), contains authoritative data.
     * Forward zone (dnsforwardzone-*), forwards queries to configured forwarders
     (a set of DNS servers).
uk: 
    ПІДТРИМУВАНІ ТИПИ ЗОН
    
     * Основна зона (dnszone-*), містить довірені дані.
     * Зона переспрямовування (dnsforwardzone-*), переспрямовує запити до налаштованих засобів обробки
     (набору серверів DNS).

en: 
    USING STRUCTURED PER-TYPE OPTIONS
uk: 
    ВИКОРИСТАННЯ СТРУКТУРОВАНИХ ПАРАМЕТРІВ ДЛЯ ОКРЕМИХ ТИПІВ

en: 
    There are many structured DNS RR types where DNS data stored in LDAP server
    is not just a scalar value, for example an IP address or a domain name, but
    a data structure which may be often complex. A good example is a LOC record
    [RFC1876] which consists of many mandatory and optional parts (degrees,
    minutes, seconds of latitude and longitude, altitude or precision).
uk: 
    Існує багато структурованих типів RR DNS, для яких дані DNS, що зберігаються
    на сервері LDAP, не є скалярним значенням, наприклад дані щодо IP-адресу або
    назву домену, а структурою даних, яка часто може бути складною. Прикладом
    може бути запис LOC [RFC1876], який складається з багатьох обов’язкових і
    необов’язкових частин (градусів, мінут, секунд широти і довготи, висоти
    та похибки).

en: 
    It may be difficult to manipulate such DNS records without making a mistake
    and entering an invalid value. DNS module provides an abstraction over these
    raw records and allows to manipulate each RR type with specific options. For
    each supported RR type, DNS module provides a standard option to manipulate
    a raw records with format --<rrtype>-rec, e.g. --mx-rec, and special options
    for every part of the RR structure with format --<rrtype>-<partname>, e.g.
    --mx-preference and --mx-exchanger.
uk: 
    Робота з такими записами DNS без помилки і введення некоректного значення
    може бути складною. Модуль DNS надає у ваше розпорядження абстракцію над
    цими необробленими записами і спосіб керування кожним з типів RR за
    допомогою специфічних параметрів. Для кожного з підтримуваних типів
    RR у модулі DNS передбачено стандартний параметр для роботи із
    необробленими записами за допомогою формату --<тип_rr>-rec, наприклад,
    --mx-rec та зі спеціальними параметрами для кожної із частин структури RR
    за допомогою формату --<тип_rr>-<назва_частини>, наприклад --mx-preference
    та --mx-exchanger.

en: 
    When adding a record, either RR specific options or standard option for a raw
    value can be used, they just should not be combined in one add operation. When
    modifying an existing entry, new RR specific options can be used to change
    one part of a DNS record, where the standard option for raw value is used
    to specify the modified value. The following example demonstrates
    a modification of MX record preference from 0 to 1 in a record without
    modifying the exchanger:
    ipa dnsrecord-mod --mx-rec="0 mx.example.com." --mx-preference=1
uk: 
    Під час додавання запису можна скористатися специфічними для RR параметрами
    або стандартним параметром для необробленого значення. Втім, поєднувати
    ці варіанти у одній дії із додавання не можна. Під час внесення змін до
    наявного запису можна скористатися для зміни однієї частини запису DNS
    новими специфічними параметрами RR, причому для визначення зміненого
    значення буде використано стандартний варіант необробленого значення.
    У наведеному нижче прикладі продемонстровано зміну пріоритетності запису
    MX з 0 на 1 у записі без внесення змін до обмінника:
    ipa dnsrecord-mod --mx-rec="0 mx.example.com." --mx-preference=1

en: 
    
    EXAMPLES:
uk: 
    
    ПРИКЛАДИ:

en: 
     Add new zone:
       ipa dnszone-add example.com --admin-email=admin@example.com
uk: 
     Додавання нової зони:
       ipa dnszone-add example.com --admin-email=admin@example.com

en: 
     Add system permission that can be used for per-zone privilege delegation:
       ipa dnszone-add-permission example.com
uk: 
     Додавання загальносистемних прав доступу, якими можна скористатися для делегування привілеїв для окремих зон:
       ipa dnszone-add-permission example.com

en: 
     Modify the zone to allow dynamic updates for hosts own records in realm EXAMPLE.COM:
       ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE
uk: 
     Зміна зони таким чином, щоб дозволити динамічне оновлення для власних записів вузлів у області EXAMPLE.COM:
       ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE

en: 
       This is the equivalent of:
         ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE \
          --update-policy="grant EXAMPLE.COM krb5-self * A; grant EXAMPLE.COM krb5-self * AAAA; grant EXAMPLE.COM krb5-self * SSHFP;"
uk: 
       Ця команда еквівалентна до такої команди:
         ipa dnszone-mod example.com --dynamic-update=TRUE \
          --update-policy="grant EXAMPLE.COM krb5-self * A; grant EXAMPLE.COM krb5-self * AAAA; grant EXAMPLE.COM krb5-self * SSHFP;"

en: 
     Modify the zone to allow zone transfers for local network only:
       ipa dnszone-mod example.com --allow-transfer=192.0.2.0/24
uk: 
     Зміна зони таким чином, щоб дозволити перенесення зони лише для локальної мережі:
       ipa dnszone-mod example.com --allow-transfer=192.0.2.0/24

en: 
     Add new reverse zone specified by network IP address:
       ipa dnszone-add --name-from-ip=192.0.2.0/24
uk: 
     Додавання нової реверсивної зони, вказаної за допомогою мережевої IP-адреси:
       ipa dnszone-add --name-from-ip=192.0.2.0/24

en: 
     Add second nameserver for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com
uk: 
     Додати другий сервер назв для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com

en: 
     Add a mail server for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-rec="10 mail1"
uk: 
     Додавання поштового сервера для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-rec="10 mail1"

en: 
     Add another record using MX record specific options:
      ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-preference=20 --mx-exchanger=mail2
uk: 
     Додавання ще одного запису за допомогою специфічних для запису MX параметрів:
      ipa dnsrecord-add example.com @ --mx-preference=20 --mx-exchanger=mail2

en: 
     Add another record using interactive mode (started when dnsrecord-add, dnsrecord-mod,
     or dnsrecord-del are executed with no options):
      ipa dnsrecord-add example.com @
      Please choose a type of DNS resource record to be added
      The most common types for this type of zone are: NS, MX, LOC
    
      DNS resource record type: MX
      MX Preference: 30
      MX Exchanger: mail3
        Record name: example.com
        MX record: 10 mail1, 20 mail2, 30 mail3
        NS record: nameserver.example.com., nameserver2.example.com.
uk: 
     Додавання ще одного запису за допомогою інтерактивного режиму (у який програма переходить
     у відповідь на команди dnsrecord-add, dnsrecord-mod або dnsrecord-del без параметрів):
      ipa dnsrecord-add example.com @
      Будь ласка, виберіть тип запису ресурсу DNS, який слід додати
      Найпоширенішими типами для цього типу зон є: NS, MX, LOC
    
      Тип запису ресурсу DNS: MX
      Пріоритетність MX: 30
      Обмінник MX: mail3
        Назва запису: example.com
        Запис MX: 10 mail1, 20 mail2, 30 mail3
        Запис NS: nameserver.example.com., nameserver2.example.com.

en: 
     Delete previously added nameserver from example.com:
       ipa dnsrecord-del example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com.
uk: 
     Вилучення раніше доданого сервера назв з example.com:
       ipa dnsrecord-del example.com @ --ns-rec=nameserver2.example.com.

en: 
     Add LOC record for example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --loc-rec="49 11 42.4 N 16 36 29.6 E 227.64m"
uk: 
     Додавання запису LOC для example.com:
       ipa dnsrecord-add example.com @ --loc-rec="49 11 42.4 N 16 36 29.6 E 227.64m"

en: 
     Add new A record for www.example.com. Create a reverse record in appropriate
     reverse zone as well. In this case a PTR record "2" pointing to www.example.com
     will be created in zone 2.0.192.in-addr.arpa.
       ipa dnsrecord-add example.com www --a-rec=192.0.2.2 --a-create-reverse
uk: 
     Додавання нового запису A для www.example.com, крім того, створення зворотного
     запису у відповідній зворотній зоні. У цьому випадку запис PTR «2» вказує на
     www.example.com буде створено у зоні 2.0.192.in-addr.arpa.
       ipa dnsrecord-add example.com www --a-rec=192.0.2.2 --a-create-reverse

en: 
     Add new PTR record for www.example.com
       ipa dnsrecord-add 2.0.192.in-addr.arpa. 2 --ptr-rec=www.example.com.
uk: 
     Додавання нового запису PTR для www.example.com
       ipa dnsrecord-add 2.0.192.in-addr.arpa. 2 --ptr-rec=www.example.com.

en: 
     Add new SRV records for LDAP servers. Three quarters of the requests
     should go to fast.example.com, one quarter to slow.example.com. If neither
     is available, switch to backup.example.com.
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 3 389 fast.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 1 389 slow.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="1 1 389 backup.example.com"
uk: 
     Додавання нових записів SRV для серверів LDAP. Три чверті запитів мають
     надсилатися до fast.example.com, а одна чверть — на slow.example.com.
     Якщо жодна зі служб не буде доступною, перемкнутися на backup.example.com.
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 3 389 fast.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="0 1 389 slow.example.com"
       ipa dnsrecord-add example.com _ldap._tcp --srv-rec="1 1 389 backup.example.com"

en: 
     The interactive mode can be used for easy modification:
      ipa dnsrecord-mod example.com _ldap._tcp
      No option to modify specific record provided.
      Current DNS record contents:
    
      SRV record: 0 3 389 fast.example.com, 0 1 389 slow.example.com, 1 1 389 backup.example.com
    
      Modify SRV record '0 3 389 fast.example.com'? Yes/No (default No):
      Modify SRV record '0 1 389 slow.example.com'? Yes/No (default No): y
      SRV Priority [0]:                     (keep the default value)
      SRV Weight [1]: 2                     (modified value)
      SRV Port [389]:                       (keep the default value)
      SRV Target [slow.example.com]:        (keep the default value)
      1 SRV record skipped. Only one value per DNS record type can be modified at one time.
        Record name: _ldap._tcp
        SRV record: 0 3 389 fast.example.com, 1 1 389 backup.example.com, 0 2 389 slow.example.com
uk: 
     Для полегшення внесення змін можна скористатися інтерактивним режимом:
      ipa dnsrecord-mod example.com _ldap._tcp
      Можливості внесення змін у певний запис не передбачено.
      Поточний вміст запису DNS:
    
      Запис SRV: 0 3 389 fast.example.com, 0 1 389 slow.example.com, 1 1 389 backup.example.com
    
      Змінити запис SRV «0 3 389 fast.example.com»? Так/Ні (типово «Ні»):
      Змінити запис SRV «0 1 389 slow.example.com»? Так/Ні (типово «Ні»): y
      Пріоритетність SRV [0]:                     (зберегти типове значення)
      Вага SRV [1]: 2                             (змінене значення)
      Порт SRV [389]:                             (зберегти типове значення)
      Призначення SRV [slow.example.com]:         (зберегти типове значення)
      Пропущено 1 запис SRV. Одночасно можна змінювати лише одне значення на тип запису DNS.
        Назва запису: _ldap._tcp
        Запис SRV: 0 3 389 fast.example.com, 1 1 389 backup.example.com, 0 2 389 slow.example.com

en: 
     After this modification, three fifths of the requests should go to
     fast.example.com and two fifths to slow.example.com.
uk: 
     Після внесення цих змін три п’ятих запитів має надсилатися до
     fast.example.com, а дві п’ятих — до slow.example.com.

en: 
     An example of the interactive mode for dnsrecord-del command:
       ipa dnsrecord-del example.com www
       No option to delete specific record provided.
       Delete all? Yes/No (default No):     (do not delete all records)
       Current DNS record contents:
    
       A record: 192.0.2.2, 192.0.2.3
    
       Delete A record '192.0.2.2'? Yes/No (default No):
       Delete A record '192.0.2.3'? Yes/No (default No): y
         Record name: www
         A record: 192.0.2.2               (A record 192.0.2.3 has been deleted)
uk: 
     Приклад інтерактивного режиму для команди dnsrecord-del:
       ipa dnsrecord-del example.com www
       Не вказано параметр вилучення певного запису.
       Вилучити усі? Так/Ні (типово «Ні»): (не вилучати усі записи)
       Поточний вміст запису DNS:
    
       Запис A: 192.0.2.2, 192.0.2.3
    
       Вилучити запис A «192.0.2.2»? Так/Ні (типово «Ні»):
       Вилучити запис A «192.0.2.3»? Так/Ні (типово «Ні»): y
         Назва запису: www
         Запис A: 192.0.2.2                 (Запис A 192.0.2.3 вилучено)

en: 
     Show zone example.com:
       ipa dnszone-show example.com
uk: 
     Показати зону example.com:
       ipa dnszone-show example.com

en: 
     Find zone with "example" in its domain name:
       ipa dnszone-find example
uk: 
     Знайти зону зі словом «example» у назві домену:
       ipa dnszone-find example

en: 
     Find records for resources with "www" in their name in zone example.com:
       ipa dnsrecord-find example.com www
uk: 
     Знайти записи для ресурсів з «www» у назві у зоні example.com:
       ipa dnsrecord-find example.com www

en: 
     Find A records with value 192.0.2.2 in zone example.com
       ipa dnsrecord-find example.com --a-rec=192.0.2.2
uk: 
     Знайти записи A зі значенням 192.0.2.2 у зоні example.com
       ipa dnsrecord-find example.com --a-rec=192.0.2.2

en: 
     Show records for resource www in zone example.com
       ipa dnsrecord-show example.com www
uk: 
     Показати записи для ресурсу www у зоні example.com
       ipa dnsrecord-show example.com www

en: 
     Delegate zone sub.example to another nameserver:
       ipa dnsrecord-add example.com ns.sub --a-rec=203.0.113.1
       ipa dnsrecord-add example.com sub --ns-rec=ns.sub.example.com.
uk: 
     Делегування зони sub.example до іншого сервера назв:
       ipa dnsrecord-add example.com ns.sub --a-rec=203.0.113.1
       ipa dnsrecord-add example.com sub --ns-rec=ns.sub.example.com.

en: 
     Delete zone example.com with all resource records:
       ipa dnszone-del example.com
uk: 
     Вилучення зони example.com з усіма записами ресурсів:
       ipa dnszone-del example.com

en: 
     If a global forwarder is configured, all queries for which this server is not
     authoritative (e.g. sub.example.com) will be routed to the global forwarder.
     Global forwarding configuration can be overridden per-zone.
uk: 
     Якщо налаштовано загальний переспрямовувач, усі запити, для яких цей сервер не є
     надійним (наприклад sub.example.com) не маршрутизуватимуться до загального
     переспрямовувача.
     Загальні налаштування переспрямовування можна перевизначати для окремих зон.

en: 
     Semantics of forwarding in IPA matches BIND semantics and depends on the type
     of zone:
       * Master zone: local BIND replies authoritatively to queries for data in
       the given zone (including authoritative NXDOMAIN answers) and forwarding
       affects only queries for names below zone cuts (NS records) of locally
       served zones.
    
       * Forward zone: forward zone contains no authoritative data. BIND forwards
       queries, which cannot be answered from its local cache, to configured
       forwarders.
uk: 
     Семантика переспрямовування у IPA збігається із семантикою BIND і залежить
     від типу зони:
       * Основна зона: локальний BIND надає надійні відповіді для даних у заданій
       зоні (включено з надійними відповідями NXDOMAIN), а переспрямовування
       стосуватиметься лише запитів щодо назв за межами (записами NS) зон, що
       обслуговуються локально.
    
       * Зона переспрямовування: зона переспрямовування не містить надійних даних. BIND
       переспрямовує запити, на які не вдалося отримати відповіді з локального кешу, до
       налаштованих переспрямовувачів.

en: 
     Semantics of the --forward-policy option:
       * none - disable forwarding for the given zone.
       * first - forward all queries to configured forwarders. If they fail,
       do resolution using DNS root servers.
       * only - forward all queries to configured forwarders and if they fail,
       return failure.
uk: 
     Семантика параметра --forward-policy:
       * none — вимкнути переспрямовування для вказаної зони.
       * first — спрямувати усі запити до налаштованих переспрямовувачів. Якщо
       це не спрацює, виконати перетворення за допомогою кореневих серверів DNS.
       * only — спрямувати усі запити до налаштованих переспрямовувачів. Якщо
       це не спрацює, повернути повідомлення про помилку.

en: 
     Disable global forwarding for given sub-tree:
       ipa dnszone-mod example.com --forward-policy=none
uk: 
     Вимикання загального переспрямовування для вказаного піддерева:
       ipa dnszone-mod example.com --forward-policy=none

en: 
     This configuration forwards all queries for names outside the example.com
     sub-tree to global forwarders. Normal recursive resolution process is used
     for names inside the example.com sub-tree (i.e. NS records are followed etc.).
uk: 
     За цих налаштувань усі запити щодо назв поза піддеревом example.com буде
     спрямовано до загальних переспрямовувачів. Для назв у межах піддерева
     example.com буде використано звичайну рекурсивну (тобто з переходом за
     записами NS) процедуру визначення.

en: 
     Forward all requests for the zone external.example.com to another forwarder
     using a "first" policy (it will send the queries to the selected forwarder
     and if not answered it will use global root servers):
       ipa dnsforwardzone-add external.example.com --forward-policy=first \
                                   --forwarder=203.0.113.1
uk: 
     Переспрямувати усі запити для зони external.example.com до іншого переспрямовувача
     з використанням правила «first» (надсилати запити до вибраного переспрямовувача і,
     якщо він не відповість, скористатися загальними кореневими серверами):
       ipa dnsforwardzone-add external.example.com --forward-policy=first \
                                   --forwarder=203.0.113.1

en: 
     Change forward-policy for external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-mod external.example.com --forward-policy=only
uk: 
     Змінити правила переспрямовування для external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-mod external.example.com --forward-policy=only

en: 
     Show forward zone external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-show external.example.com
uk: 
     Показати зону переспрямовування external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-show external.example.com

en: 
     List all forward zones:
       ipa dnsforwardzone-find
uk: 
     Показати список усіх зон переспрямовування:
       ipa dnsforwardzone-find

en: 
     Delete forward zone external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-del external.example.com
uk: 
     Вилучення зони переспрямовування external.example.com:
       ipa dnsforwardzone-del external.example.com

en: 
     Resolve a host name to see if it exists (will add default IPA domain
     if one is not included):
       ipa dns-resolve www.example.com
       ipa dns-resolve www
uk: 
     Визначити адресу вузла за назвою, якщо адреса існує (додасть типовий
     домен IPA, якщо домен не включено):
       ipa dns-resolve www.example.com
       ipa dns-resolve www

en: 
    
    GLOBAL DNS CONFIGURATION
uk: 
    
    ЗАГАЛЬНІ НАЛАШТУВАННЯ DNS

en: 
    DNS configuration passed to command line install script is stored in a local
    configuration file on each IPA server where DNS service is configured. These
    local settings can be overridden with a common configuration stored in LDAP
    server:
uk: 
    Налаштування DNS, що передаються до скрипту командного рядка для встановлення,
    зберігаються у локальному файлі налаштувань на кожному з серверів IPA, де
    налаштовано службу DNS. Ці локальні параметри можна перевизначити за допомогою
    загальних налаштувань, що зберігаються на сервері LDAP:

en: 
     Show global DNS configuration:
       ipa dnsconfig-show
uk: 
     Показати загальні налаштування DNS:
       ipa dnsconfig-show

en: 
     Modify global DNS configuration and set a list of global forwarders:
       ipa dnsconfig-mod --forwarder=203.0.113.113
uk: 
     Зміна загальних налаштувань DNS і встановлення списку загальних переспрямовувачів:
       ipa dnsconfig-mod --forwarder=203.0.113.113

en: invalid IP network format
uk: некоректний формат запису мережі IP

en: each ACL element must be terminated with a semicolon
uk: кожен з елементів ACL має бути відокремлено від інших крапкою з комою

en: invalid address format
uk: некоректний формат адреси

en: expected format: <0-255> <0-255> <0-65535> even-length_hexadecimal_digits_or_hyphen
uk: очікуваний формат: <0-255> <0-255> <0-65535> парна_кількість_шістнадцяткових_цифр_або_дефіс

en: algorithm value: allowed interval 0-255
uk: значення алгоритму: дозволеним є інтервал від 0 до 255

en: flags value: allowed interval 0-255
uk: значення прапорців: дозволеним є інтервал від 0 до 255

en: iterations value: allowed interval 0-65535
uk: значення кількості ітерацій: дозволеним є інтервал від 0 до 65535

en: salt value: %(err)s
uk: значення солі: %(err)s

en: invalid domain-name: not fully qualified
uk: некоректна назва домену: назва не є повною

en: should not be a wildcard domain name (RFC 4592 section 4)
uk: не можна використовувати шаблон назви домену (RFC 4592, розділ 4)

en: All nameservers failed to answer the query for DNS reverse zone %(revdns)s
uk: Не вдалося отримати відповідь на запит щодо зворотної зони DNS %(revdns)s від жодного із серверів назв

en: No answers could be found in the specified lifetime for DNS reverse zone %(revdns)s
uk: Не вдалося знайти жодної відповіді протягом вказаного періоду життя зворотної зони DNS %(revdns)s

en: DNS reverse zone %(revzone)s for IP address %(addr)s is not managed by this server
uk: Зворотна зона DNS %(revzone)s для IP-адреси %(addr)s не керується цим сервером

en: DNS zone %(zone)s not found
uk: Зони DNS %(zone)s не знайдено

en: IP address %(ip)s is already assigned in domain %(domain)s.
uk: IP-адресу %(ip)s вже призначено у домені %(domain)s.

en: Reverse record for IP address %(ip)s already exists in reverse zone %(zone)s.
uk: Зворотний запис для IP-адреси %(ip)s вже існує у зворотній зоні %(zone)s.

en: %s record
uk: Запис %s

en: Raw %s records
uk: Необроблені записи %s

en: %s Record
uk: Запис %s

en: (see RFC %s for details)
uk: (докладніше про це у RFC %s)

en: '%s' is a required part of DNS record
uk: «%s» є обов’язковою частиною запису DNS

en: Invalid number of parts!
uk: Некоректна кількість частин!

en: DNS RR type "%s" is not supported by bind-dyndb-ldap plugin
uk: Тип RR DNS «%s» не підтримується додатком bind-dyndb-ldap

en: format must be specified as "%(format)s" %(rfcs)s
uk: формат має бути встановлено так: "%(format)s", відповідно до %(rfcs)s

en: Create reverse
uk: Створити зворотний запис

en: Cannot create reverse record for "%(value)s": %(exc)s
uk: Не вдалося створити зворотний запис для «%(value)s»: %(exc)s

en: Exchanger
uk: Обмінник

en: format must be specified as
        "d1 [m1 [s1]] {"N"|"S"}  d2 [m2 [s2]] {"E"|"W"} alt["m"] [siz["m"] [hp["m"] [vp["m"]]]]"
        where:
           d1:     [0 .. 90]            (degrees latitude)
           d2:     [0 .. 180]           (degrees longitude)
           m1, m2: [0 .. 59]            (minutes latitude/longitude)
           s1, s2: [0 .. 59.999]        (seconds latitude/longitude)
           alt:    [-100000.00 .. 42849672.95] BY .01 (altitude in meters)
           siz, hp, vp: [0 .. 90000000.00] (size/precision in meters)
        See RFC 1876 for details
uk: формат має бути таким:
        "d1 [m1 [s1]] {"N"|"S"}  d2 [m2 [s2]] {"E"|"W"} alt["m"] [siz["m"] [hp["m"] [vp["m"]]]]"
        where:
           d1:     [0 .. 90]            (широта у градусах)
           d2:     [0 .. 180]           (довгота у градусах)
           m1, m2: [0 .. 59]            (мінути широти і довготи)
           s1, s2: [0 .. 59.999]        (секунди широти і довготи)
           alt:    [-100000.00 .. 42849672.95] крок — .01 (висота у метрах)
           siz, hp, vp: [0 .. 90000000.00] (розміри, точність у метрах)
        Див. RFC 1876.

en: '%(required)s' must not be empty when '%(name)s' is set
uk: «%(required)s» має бути порожнім, якщо вказано «%(name)s»

en: flags must be one of "S", "A", "U", or "P"
uk: значенням прапорців (flags) має бути одна з літер, "S", "A", "U" або "P"

en: Priority (order)
uk: Пріоритетність (порядок)

en: Lower number means higher priority. Clients will attempt to contact the server with the lowest-numbered priority they can reach.
uk: Менше число — вища пріоритетність. Клієнтські частини намагатимуться встановити зв’язок із ттим доступноми для них сервером, у якого нижче число пріоритетності.

en: Relative weight for entries with the same priority.
uk: Відносна вага для записів із однаковою пріоритетністю.

en: the value does not follow "YYYYMMDDHHMMSS" time format
uk: значення не відповідає формату «РРРРММДДГГХХСС»

en: Lower number means higher priority. Clients will attempt to contact the URI with the lowest-numbered priority they can reach.
uk: Менше число — вища пріоритетність. Клієнтські частини намагатимуться встановити зв’язок із тією доступною для них адресою, у якої нижче число пріоритетності.

en: Target Uniform Resource Identifier
uk: Універсальний ідентифікатор ресурсу призначення

en: Target Uniform Resource Identifier according to RFC 3986
uk: Універсальний ідентифікатор ресурсу призначення відповідно до RFC 3986

en: Nameserver '%(host)s' does not have a corresponding A/AAAA record
uk: Сервер назв «%(host)s» не має відповідного запису A/AAAA

en: Managedby permission
uk: Права доступу managedby

en: cannot be used when a zone is specified
uk: не можна використовувати, якщо вказано зону

en: Only one zone type is allowed per zone name
uk: Можна використовувати лише один тип зони на одну назву зони

en: Added system permission "%(value)s"
uk: Додано системні права доступу «%(value)s»

en: permission "%(value)s" already exists
uk: право доступу «%(value)s» вже існує

en: Removed system permission "%(value)s"
uk: Вилучено системні права доступу «%(value)s»

en: DNS zone
uk: зона DNS

en: DNS zones
uk: зони DNS

en: DNS Zones
uk: Зони DNS

en: DNS Zone
uk: Зона DNS

en: Default time to live
uk: Типовий час життя

en: Time to live for records without explicit TTL definition
uk: Час життя записів без явного визначення TTL

en: setting Authoritative nameserver
uk: встановлення основного сервера назв

en: It is used only for setting the SOA MNAME attribute.
uk: Використовується лише для встановлення атрибута MNAME SOA.

en: NS record(s) can be edited in zone apex - '@'.
uk: Записи NS можна редагувати у апексі зони — «@».

en: <all IPA DNS servers>
uk: <усі сервери DNS IPA>

en: Nameserver for reverse zone cannot be a relative DNS name
uk: Не можна задавати сервер назв для зворотної зони відносно назви DNS

en: Deleted DNS zone "%(value)s"
uk: Вилучено зону DNS «%(value)s»

en: is required
uk: є обов’язковим

en: Disabled DNS zone "%(value)s"
uk: Вимкнено зону DNS «%(value)s»

en: Enabled DNS zone "%(value)s"
uk: Увімкнено зону DNS «%(value)s»

en: DNS resource record
uk: Запис ресурсу DNS

en: DNS resource records
uk: Записи ресурсів DNS

en: DNS Resource Records
uk: Записи ресурсів DNS

en: DNS Resource Record
uk: Запис ресурсу DNS

en: DS record must not be in zone apex (RFC 4035 section 2.4)
uk: запис DS не повинен перебувати у апексі зони (RFC 4035, розділ 2.4)

en: out-of-zone data: record name must be a subdomain of the zone or a relative name
uk: дані поза зоною: назва запису має бути піддоменом зони або відносною назвою

en: owner of %(types)s records should not be a wildcard domain name (RFC 4592 section 4)
uk: не можна використовувати шаблон назви домену у полі власника записів %(types)s (RFC 4592, розділ 4)

en: Reverse zone %(name)s requires exactly %(count)d IP address components, %(user_count)d given
uk: Зворотна зона %(name)s потребує точно %(count)d компонентів IP-адрес, надано %(user_count)d

en: only master zones can contain records
uk: записи можуть містити лише основні зони

en: only one CNAME record is allowed per name (RFC 2136, section 1.1.5)
uk: можна використовувати лише один запис CNAME на назву (RFC 2136, розділ 1.1.5)

en: CNAME record is not allowed to coexist with any other record (RFC 1034, section 3.6.2)
uk: Записом CNAME не можна користуватися разом з будь-якими іншими записами, окрім PTR (RFC 1034, розділ 3.6.2)

en: only one DNAME record is allowed per name (RFC 6672, section 2.4)
uk: можна використовувати лише один запис DNAME на назву (RFC 6672, розділ 2.4)

en: NS record is not allowed to coexist with an %(type)s record except when located in a zone root record (RFC 2181, section 6.1)
uk: запис NS не можна використовувати разом з записом %(type)s, якщо їх не розташовано у запису кореня зони (RFC 2181, розділ 6.1)

en: DS record requires to coexist with an NS record (RFC 4592 section 4.6, RFC 4035 section 2.4)
uk: Запис DS має існувати паралельно із записом NS (RFC 4592, розділ 4.6, RFC 4035, розділ 2.4)

en: Raw value of a DNS record was already set by "%(name)s" option
uk: Необроблене значення для запису DNS вже було встановлено за допомогою параметра «%(name)s»

en: DNS zone root record cannot be renamed
uk: Кореневий запис зони DNS не можна перейменовувати

en: DNS records can be only updated one at a time
uk: Записи DNS можна оновлювати лише поодинці

en: Deleted record "%(value)s"
uk: Вилучено запис «%(value)s»

en: Zone record '%s' cannot be deleted
uk: Запис зони «%s» не можна вилучати

en: Found '%(value)s'
uk: Знайдено «%(value)s»

en: Host '%(host)s' not found
uk: Вузла «%(host)s» не знайдено

en: DNS configuration options
uk: Параметри налаштування DNS

en: DNS Global Configuration
uk: Загальні налаштування DNS

en: IPA DNS version
uk: Версія DNS IPA

en: IPA DNS servers
uk: Сервери DNS IPA

en: List of IPA masters configured as DNS servers
uk: Список основних серверів IPA, які налаштовано як сервери DNS

en: IPA DNSSec key master
uk: Основний сервер ключів DNSSec IPA

en: IPA server configured as DNSSec key master
uk: Сервер IPA налаштований як основний сервер ключів DNSSec

en: Global DNS configuration is empty
uk: Загальні налаштування DNS є порожніми

en: DNS forward zone
uk: Зона переспрямовування DNS

en: DNS forward zones
uk: Зони переспрямовування DNS

en: DNS Forward Zones
uk: Зони переспрямовування DNS

en: DNS Forward Zone
uk: Зона переспрямовування DNS

en: Please specify forwarders.
uk: Будь ласка, вкажіть переспрямовувачі.

en: Deleted DNS forward zone "%(value)s"
uk: Вилучено зону переспрямовування DNS «%(value)s»

en: Disabled DNS forward zone "%(value)s"
uk: Вимкнено зону переспрямовування DNS «%(value)s»

en: Enabled DNS forward zone "%(value)s"
uk: Увімкнено зону переспрямовування DNS «%(value)s»

en: IPA DNS records
uk: Записи DNS IPA

en: IPA location records
uk: Записи місць IPA

en: Update location and IPA server DNS records
uk: Оновити записи місць та серверів DNS IPA

en: Result of the command
uk: Результат виконання команди

en: Dry run
uk: Тестовий запуск

en: Do not update records only return expected records
uk: Не оновлювати записи, лише повернути список очікуваних записів

en: Domain Level cannot be raised to {0}, existing replication conflicts have to be resolved.
uk: Рівень домену не може бути піднято до {0}, слід розв’язати наявні конфлікти реплікації.

en: Server does not support domain level functionality
uk: На сервері не передбачено підтримки функціональних можливостей рівня домену

en: Domain Level cannot be lowered.
uk: Не можна знижувати рівень домену.

en: Domain Level cannot be raised to {0}, server {1} does not support it.
uk: Не можна підняти рівень домену до {0}, оскільки на сервері {1} не передбачено підтримки такого рівня.

en: The deny type has been deprecated.
uk: Тип «deny» вважається застарілим.

en: HBAC rules
uk: правила HBAC

en: HBAC Rules
uk: Правила HBAC

en: Added HBAC rule "%(value)s"
uk: Додано правило HBAC «%(value)s»

en: Deleted HBAC rule "%(value)s"
uk: Вилучено правило HBAC «%(value)s»

en: Modified HBAC rule "%(value)s"
uk: Змінено правило HBAC «%(value)s»

en: %(count)d HBAC rule matched | %(count)d HBAC rules matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d правила HBAC
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d правил HBAC
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d правил HBAC

en: Enabled HBAC rule "%(value)s"
uk: Увімкнено правило HBAC «%(value)s»

en: Disabled HBAC rule "%(value)s"
uk: Вимкнено правило HBAC «%(value)s»

en: Access time
uk: Час доступу

en: Add source hosts and hostgroups to an HBAC rule.
uk: Додати вузли джерела та групи вузлів до правила HBAC.

en: pyhbac is not installed.
uk: pyhbac не встановлено.

en: 
    Simulate use of Host-based access controls
    
    HBAC rules control who can access what services on what hosts.
    You can use HBAC to control which users or groups can access a service,
    or group of services, on a target host.
    
    Since applying HBAC rules implies use of a production environment,
    this plugin aims to provide simulation of HBAC rules evaluation without
    having access to the production environment.
    
     Test user coming to a service on a named host against
     existing enabled rules.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--sizelimit= ]
    
     --user, --host, and --service are mandatory, others are optional.
    
     If --rules is specified simulate enabling of the specified rules and test
     the login of the user using only these rules.
    
     If --enabled is specified, all enabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --disabled is specified, all disabled HBAC rules will be added to simulation
    
     If --nodetail is specified, do not return information about rules matched/not matched.
    
     If both --rules and --enabled are specified, apply simulation to --rules _and_
     all IPA enabled rules.
    
     If no --rules specified, simulation is run against all IPA enabled rules.
     By default there is a IPA-wide limit to number of entries fetched, you can change it
     with --sizelimit option.
    
    EXAMPLES:
    
        1. Use all enabled HBAC rules in IPA database to simulate:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Matched rules: allow_all
    
        2. Disable detailed summary of how rules were applied:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
    
        3. Test explicitly specified HBAC rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \\
              --rules=myrule --rules=my-second-rule
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: myrule
    
        4. Use all enabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \\
              --rules=myrule --rules=my-second-rule --enabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Matched rules: allow_all
    
        5. Test all disabled HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: new-rule
    
        6. Test all disabled HBAC rules in IPA database + explicitly specified rules:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \\
              --rules=myrule --rules=my-second-rule --disabled
        ---------------------
        Access granted: False
        ---------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
    
        7. Test all (enabled and disabled) HBAC rules in IPA database:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd \\
              --enabled --disabled
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Not matched rules: my-second-rule
          Not matched rules: my-third-rule
          Not matched rules: myrule
          Not matched rules: new-rule
          Matched rules: allow_all
    
    
    HBACTEST AND TRUSTED DOMAINS
    
    When an external trusted domain is configured in IPA, HBAC rules are also applied
    on users accessing IPA resources from the trusted domain. Trusted domain users and
    groups (and their SIDs) can be then assigned to external groups which can be
    members of POSIX groups in IPA which can be used in HBAC rules and thus allowing
    access to resources protected by the HBAC system.
    
    hbactest plugin is capable of testing access for both local IPA users and users
    from the trusted domains, either by a fully qualified user name or by user SID.
    Such user names need to have a trusted domain specified as a short name
    (DOMAIN\Administrator) or with a user principal name (UPN), Administrator@ad.test.
    
    Please note that hbactest executed with a trusted domain user as --user parameter
    can be only run by members of "trust admins" group.
    
    EXAMPLES:
    
        1. Test if a user from a trusted domain specified by its shortname matches any
           rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Administrator' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        2. Test if a user from a trusted domain specified by its domain name matches
           any rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'Administrator@domain.com' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        3. Test if a user from a trusted domain specified by its SID matches any rule:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \\
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Matched rules: can_login
    
        4. Test if other user from a trusted domain specified by its SID matches any rule:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-1203 \\
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Not matched rules: can_login
    
       5. Test if other user from a trusted domain specified by its shortname matches
           any rule:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Otheruser' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Access granted: True
        --------------------
          Matched rules: allow_all
          Not matched rules: can_login
uk: 
    Імітація використання керування доступом на основі вузлів (HBAC)
    
    Правила HBAC керують тим, хто може отримувати доступ до певних служб на
    певних вузлах.
    Ви можете скористатися HBAC для керування тим, які користувачі або групи
    на початковому вузлі можуть отримувати доступ до служби або групи служб
    на вузлі призначення
    
    Оскільки застосування правил HBAC передбачає використання робочого
    середовища, це додаток призначено для імітації обробки правил HBAC без
    доступу до реального середовища
    
     Перевірити відповідність користувача з початкового вузла до служби на іменованому
     вузлі правилам уможливлення доступу.
    
     ipa hbactest --user= --host= --service=
                  [--rules=rules-list] [--nodetail] [--enabled] [--disabled]
                  [--sizelimit= ]
    
     --user, --host і --service є обов’язковими, інші можна не вказувати.
    
     Якщо вказано --rules, імітувати вмикання вказаних правил і перевірити
     можливість входу користувача у разі використання лише цих правил.
    
     Якщо вказано --enabled, додати всі увімкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --disabled, додати всі вимкнені правила HBAC до імітації
    
     Якщо вказано --nodetail, не повертати даних щодо відповідних і невідповідних
     правил.
    
     Якщо вказано одночасно --rules і --enabled, виконати імітацію --rules _і_
     всіх увімкнених правил IPA.
    
     Якщо не вказано --rules, буде виконано імітацію всіх увімкнених правил IPA.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
        1. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa  hbactest --user=a1a --srchost=foo --host=bar --service=sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        2. Вимикання докладного резюме застосування правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --nodetail
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
    
        3. Перевірити явно вказані правила HBAC:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: myrule
    
        4. Використання всіх увімкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказаних правил:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --enabled
        --------------------
        Доступ надано: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          відповідне: allow_all
    
        5. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: new-rule
    
        6. Перевірка всіх вимкнених правил HBAC у базі даних IPA + явно вказані правила:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --rules=my-second-rule,myrule --disabled
        ---------------------
        Надано доступ: Ні
        ---------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
    
        7. Перевірка всіх (увімкнених і вимкнених) правил HBAC у базі даних IPA:
        $ ipa hbactest --user=a1a --host=bar --service=sshd           --enabled --disabled
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          невідповідне: my-second-rule
          невідповідне: my-third-rule
          невідповідне: myrule
          невідповідне: new-rule
          відповідне: allow_all
    
    
    HBACTEST І ДОВІРЕНІ ДОМЕНИ
    
    Якщо у IPA налаштовано зовнішній довірений домен, правила HBAC також
    застосовуються до користувачів, що отримують доступ до ресурсів IPA з
    з довіреного домену. Після цього користувачі і групи довіреного домену
    (на їхні SID) може бути прив’язано до зовнішніх груп, які можуть бути
    учасниками груп POSIX у IPA. Такі прив’язки може бути використано у
    правилах HBAC, отже уможливлення доступу до ресурсів, захищених системою
    HBAC.
    
    Додаток hbactest здатен тестувати доступ як для локальних користувачів
    IPA, так і користувачів з довірених доменів, як за повним іменем
    користувача, так і за SID користувачів. У таких іменах користувачів
    має бути вказано скорочено довірений домен (ДОМЕН\Administrator) або
    назву реєстраційного запису користувача (UPN), Administrator@ad.test.
    
    Будь ласка, зауважте, що виконувати hbactest з аргументом користувача
    довіреного домену у параметрі --user можуть виконувати лише учасники
    групи «trust admins».
    
    ПРИКЛАД:
    
        1. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену,
           вказаний за коротким іменем, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Administrator' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
        2. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену,
           вказаний за назвою його домену, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'Administrator@domain.com' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Невідповідні правила: can_login
    
        3. Перевірити, чи відповідає користувач з довіреного домену
           вказаний за SID, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
        4. Перевірити, чи відповідає інший користувач з довіреного домену,
           вказаний за SID, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user S-1-5-21-3035198329-144811719-1378114514-500 \
                --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Відповідні правила: can_login
    
       5. Перевірити, чи відповідає інший користувач з довіреного домену,
          вказаний за коротким ім’ям, якомусь правилу:
    
        $ ipa hbactest --user 'DOMAIN\Otheruser' --host `hostname` --service sshd
        --------------------
        Надано доступ: Так
        --------------------
          Відповідні правила: allow_all
          Невідповідні правила: can_login

en: Unresolved rules in --rules
uk: Непридатні до обробки правила у --rules

en: Cannot perform external member validation without Samba 4 support installed. Make sure you have installed server-trust-ad sub-package of IPA on the server
uk: Виконати дію з перевірки зовнішніх учасників без встановленої підтримки Samba 4 неможливо. Переконайтеся, що вами встановлено на сервері підпакунок IPA server-trust-ad.

en: Cannot search in trusted domains without own domain configured. Make sure you have run ipa-adtrust-install on the IPA server first
uk: Без налаштовування власного домену не можна виконувати пошук у довірених доменах. Спочатку запустіть ipa-adtrust-install на сервері IPA.

en: Access granted: %s
uk: Надано доступ: %s

en: 
    Groups of hosts.
    
    Manage groups of hosts. This is useful for applying access control to a
    number of hosts by using Host-based Access Control.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new host group:
       ipa hostgroup-add --desc="Baltimore hosts" baltimore
    
     Add another new host group:
       ipa hostgroup-add --desc="Maryland hosts" maryland
    
     Add members to the hostgroup (using Bash brace expansion):
       ipa hostgroup-add-member --hosts={box1,box2,box3} baltimore
    
     Add a hostgroup as a member of another hostgroup:
       ipa hostgroup-add-member --hostgroups=baltimore maryland
    
     Remove a host from the hostgroup:
       ipa hostgroup-remove-member --hosts=box2 baltimore
    
     Display a host group:
       ipa hostgroup-show baltimore
    
     Add a member manager:
       ipa hostgroup-add-member-manager --users=user1 baltimore
    
     Remove a member manager
       ipa hostgroup-remove-member-manager --users=user1 baltimore
    
     Delete a hostgroup:
       ipa hostgroup-del baltimore
uk: 
    Групи вузлів.
    
    Керування групами вузлів. Корисні для застосування керування
    до декількох вузлів на основі заснованого на вузлах керування
    доступом (Host-based Access Control або HBAC).
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     додавання нової групи вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Baltimore hosts" baltimore
    
     Додавання нової групи вузлів:
       ipa hostgroup-add --desc="Maryland hosts" maryland
    
     Додавання учасників до групи вузлів з використанням виразу Bash у фігурних дужках):
       ipa hostgroup-add-member --hosts={box1,box2,box3} baltimore
    
     Додавання групи вузлів як учасника іншої групи вузлів:
       ipa hostgroup-add-member --hostgroups=baltimore maryland
    
     Вилучення вузла з групи вузлів:
       ipa hostgroup-remove-member --hosts=box2 baltimore
    
     Показ списку групи вузлів:
       ipa hostgroup-show baltimore
    
     Додавання керівника учасниками:
       ipa hostgroup-add-member-manager --users=user1 baltimore
    
     Вилучення керівника учасниками
       ipa hostgroup-remove-member-manager --users=user1 baltimore
    
     Вилучення групи вузлів:
       ipa hostgroup-del baltimore

en: host groups
uk: групи вузлів

en: Host Group
uk: Група вузлів

en: Added hostgroup "%(value)s"
uk: Додано групу вузлів «%(value)s»

en: netgroup with name "%s" already exists. Hostgroups and netgroups share a common namespace
uk: Мережеву групу з назвою «%s» вже створено. Групи вузлів і мережеві групи мають спільний простір назв.

en: Deleted hostgroup "%(value)s"
uk: Вилучено групу вузлів «%(value)s»

en: hostgroup
uk: група вузлів

en: privileged hostgroup
uk: привілейована група вузлів

en: Modified hostgroup "%(value)s"
uk: Змінено групу вузлів «%(value)s»

en: %(count)d hostgroup matched | %(count)d hostgroups matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d групи вузлів
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d груп вузлів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d груп вузлів

en: Add users that can manage members of this hostgroup.
uk: Додати записи користувачів, які можуть керувати учасниками цієї групи вузлів.

en: Remove users that can manage members of this hostgroup.
uk: Вилучити записи користувачів, які можуть керувати учасниками цієї групи вузлів.

en: ID View
uk: Перегляд ідентифікаторів

en: system ID View
uk: системний перегляд ідентифікаторів

en: ID Views
uk: Перегляди ідентифікаторів

en: User object overrides
uk: Пріоритет об’єкта користувача

en: Group object overrides
uk: Пріоритет об’єкта групи

en: Hosts the view applies to
uk: Вузли, до яких застосовний перегляд

en: Domain resolution order
uk: Порядок визначення доменів

en: colon-separated list of domains used for short name qualification
uk: список доменів, відокремлених двокрапками, які використовуються для обробки коротких назв

en: Added ID View "%(value)s"
uk: Додано перегляд ідентифікаторів «%(value)s»

en: Deleted ID View "%(value)s"
uk: Вилучено перегляд ідентифікаторів «%(value)s»

en: Modified an ID View "%(value)s"
uk: Змінено перегляд ідентифікаторів «%(value)s»

en: %(count)d ID View matched | %(count)d ID Views matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d перегляду ідентифікаторів
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d переглядів ідентифікаторів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d переглядів ідентифікаторів

en: Default Trust View cannot be applied on hosts
uk: Типовий перегляд довіри не може бути застосовано до вузлів

en: not found
uk: не знайдено

en: ID View cannot be applied to IPA master
uk: Перегляд ідентифікаторів не може бути застосовано до основного сервера IPA

en: ID View already applied
uk: Перегляд ідентифікаторів уже застосовано

en: value
uk: значення

en: ID View applied to %i host.
uk: Перегляд ідентифікаторів застосовано до %i вузла.

en: ID View applied to %i hosts.
uk: Перегляд ідентифікаторів застосовано до %i вузлів.

en: ID View cleared from %i host.
uk: Перегляд ідентифікаторів знято з %i вузла.

en: ID View cleared from %i hosts.
uk: Перегляд ідентифікаторів знято з %i вузлів.

en: You are trying to reference a magic private group which is not allowed to be overridden. Try overriding the GID attribute of the corresponding user instead.
uk: Ви намагаєтеся послатися на магічну приватну групу, яку не можна перевизначати Спробуйте краще перевизначити атрибут GID запису відповідного користувача.

en: IPA object
uk: Об’єкт IPA

en: system IPA objects (e.g. system groups, user private groups) cannot be overridden
uk: системні об’єкти IPA (наприклад системні групи, приватні групи користувачів) не може бути перевизначено

en: Anchor '%(anchor)s' could not be resolved.
uk: Не вдалося визначити прив’язку «%(anchor)s».

en: Default Trust View cannot contain IPA users
uk: Типовий перегляд довіри не може містити користувачів IPA

en: Add a new ID override.
uk: Додати нове перевизначення ідентифікаторів.

en: Added ID override "%(value)s"
uk: Додано перевизначення ідентифікаторів «%(value)s»

en: Delete an ID override.
uk: Вилучити перевизначення ідентифікаторів.

en: Deleted ID override "%(value)s"
uk: Вилучено перевизначення ідентифікатора «%(value)s»

en: Modify an ID override.
uk: Змінити перевизначення ідентифікатора.

en: Modified an ID override "%(value)s"
uk: Змінено перевизначення ідентифікатора «%(value)s»

en: ID override
uk: Перевизначення ідентифікатора

en: ID overrides cannot be renamed
uk: Перевизначення ідентифікаторів не можна перейменовувати

en: Search for an ID override.
uk: Шукати перевизначення ідентифікатора.

en: %(count)d ID override matched | %(count)d ID overrides matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d перевизначення ідентифікатора
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d перевизначень ідентифікаторів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d перевизначень ідентифікаторів

en: Display information about an ID override.
uk: Показати дані щодо перевизначення ідентифікатора.

en: User ID override
uk: Перевизначення ідентифікатора користувача

en: User ID overrides
uk: Перевизначення ідентифікатора користувача

en: Group ID override
uk: Перевизначення ідентифікатора групи

en: Group ID overrides
uk: Перевизначення ідентифікатора групи

en: Add one or more certificates to the idoverrideuser entry
uk: Додати один або декілька сертифікатів запису idoverrideuser

en: Added certificates to idoverrideuser "%(value)s"
uk: Додано сертифікати до запису idoverrideuser «%(value)s»

en: Remove one or more certificates to the idoverrideuser entry
uk: Вилучити один або декілька сертифікатів запису idoverrideuser

en: Removed certificates from idoverrideuser "%(value)s"
uk: Вилучено сертифікати із запису idoverrideuser «%(value)s»

en: Added User ID override "%(value)s"
uk: Додано перевизначення ідентифікатора користувача «%(value)s»

en: Deleted User ID override "%(value)s"
uk: Вилучено перевизначення ідентифікатора користувача «%(value)s»

en: Modified an User ID override "%(value)s"
uk: Змінено перевизначення ідентифікатора користувача «%(value)s»

en: %(count)d User ID override matched | %(count)d User ID overrides matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d перевизначення ідентифікатора користувача
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d перевизначень ідентифікаторів користувачів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d перевизначень ідентифікаторів користувачів

en: Added Group ID override "%(value)s"
uk: Додано перевизначення ідентифікаторів групи «%(value)s»

en: Deleted Group ID override "%(value)s"
uk: Вилучено перевизначення ідентифікаторів групи «%(value)s»

en: Modified an Group ID override "%(value)s"
uk: Змінено перевизначення ідентифікаторів групи «%(value)s»

en: %(count)d Group ID override matched | %(count)d Group ID overrides matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d перевизначення ідентифікаторів групи
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d перевизначень ідентифікаторів групи
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d перевизначень ідентифікаторів групи

en: Insufficient 'write' privilege to the 'krbLastPwdChange' attribute of entry '%s'.
uk: Недостатні привілеї «write» до атрибута «krbLastPwdChange» запису «%s».

en: Could not read UPG Definition originfilter. Check your permissions.
uk: Не вдалося прочитати фільтр походження (originfilter) UPG Definition. Переконайтеся, що у вас є відповідні права доступу.

en: 
    IPA locations
uk: 
    Місця IPA

en: 
    Manipulate DNS locations
uk: 
    Робота з місцями DNS

en: 
      Find all locations:
        ipa location-find
uk: 
      Знайти усі місця:
        ipa location-find

en: 
      Show specific location:
        ipa location-show location
uk: 
      Показати певне місце:
        ipa location-show location

en: 
      Add location:
        ipa location-add location --description 'My location'
uk: 
      Додати запис місця:
        ipa location-add location --description 'My location'

en: 
      Delete location:
        ipa location-del location
uk: 
      Вилучити запис місця:
        ipa location-del location

en: location
uk: місце

en: locations
uk: місця

en: IPA Locations
uk: Місця IPA

en: IPA Location
uk: Місце IPA

en: Location name
uk: Назва місця

en: IPA location name
uk: Назва місця IPA

en: IPA Location description
uk: Опис місця IPA

en: Servers
uk: Сервери

en: Servers that belongs to the IPA location
uk: Сервери, що належать до запису місця IPA

en: Advertised by servers
uk: Повідомлено серверами

en: List of servers which advertise the given location
uk: Вивести список серверів, які повідомляють про вказане місце

en: Add a new IPA location.
uk: Додати новий запис місця IPA.

en: Added IPA location "%(value)s"
uk: Додано запис місця IPA «%(value)s»

en: Delete an IPA location.
uk: Вилучити місце IPA.

en: Deleted IPA location "%(value)s"
uk: Вилучено запис місця IPA «%(value)s»

en: IPA Server
uk: Сервер IPA

en: Modify information about an IPA location.
uk: Змінити дані щодо місця IPA.

en: Modified IPA location "%(value)s"
uk: Змінено запис місця IPA «%(value)s»

en: Search for IPA locations.
uk: Шукати місця IPA.

en: %(count)d IPA location matched | %(count)d IPA locations matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d місця IPA
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d місць IPA
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d місць IPA

en: Display information about an IPA location.
uk: Показати дані щодо місця IPA.

en: Servers in location
uk: Сервери у місці

en: 
    Migration to IPA
    
    Migrate users and groups from an LDAP server to IPA.
    
    This performs an LDAP query against the remote server searching for
    users and groups in a container. In order to migrate passwords you need
    to bind as a user that can read the userPassword attribute on the remote
    server. This is generally restricted to high-level admins such as
    cn=Directory Manager in 389-ds (this is the default bind user).
    
    The default user container is ou=People.
    
    The default group container is ou=Groups.
    
    Users and groups that already exist on the IPA server are skipped.
    
    Two LDAP schemas define how group members are stored: RFC2307 and
    RFC2307bis. RFC2307bis uses member and uniquemember to specify group
    members, RFC2307 uses memberUid. The default schema is RFC2307bis.
    
    The schema compat feature allows IPA to reformat data for systems that
    do not support RFC2307bis. It is recommended that this feature is disabled
    during migration to reduce system overhead. It can be re-enabled after
    migration. To migrate with it enabled use the "--with-compat" option.
    
    Migrated users do not have Kerberos credentials, they have only their
    LDAP password. To complete the migration process, users need to go
    to http://ipa.example.com/ipa/migration and authenticate using their
    LDAP password in order to generate their Kerberos credentials.
    
    Migration is disabled by default. Use the command ipa config-mod to
    enable it:
    
     ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
    If a base DN is not provided with --basedn then IPA will use either
    the value of defaultNamingContext if it is set or the first value
    in namingContexts set in the root of the remote LDAP server.
    
    Users are added as members to the default user group. This can be a
    time-intensive task so during migration this is done in a batch
    mode for every 100 users. As a result there will be a window in which
    users will be added to IPA but will not be members of the default
    user group.
    
    EXAMPLES:
    
     The simplest migration, accepting all defaults:
       ipa migrate-ds ldap://ds.example.com:389
    
     Specify the user and group container. This can be used to migrate user
     and group data from an IPA v1 server:
       ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts' \
           --group-container='cn=groups,cn=accounts' \
           ldap://ds.example.com:389
    
     Since IPA v2 server already contain predefined groups that may collide with
     groups in migrated (IPA v1) server (for example admins, ipausers), users
     having colliding group as their primary group may happen to belong to
     an unknown group on new IPA v2 server.
     Use --group-overwrite-gid option to overwrite GID of already existing groups
     to prevent this issue:
        ipa migrate-ds --group-overwrite-gid \
            --user-container='cn=users,cn=accounts' \
            --group-container='cn=groups,cn=accounts' \
            ldap://ds.example.com:389
    
     Migrated users or groups may have object class and accompanied attributes
     unknown to the IPA v2 server. These object classes and attributes may be
     left out of the migration process:
        ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts' \
           --group-container='cn=groups,cn=accounts' \
           --user-ignore-objectclass=radiusprofile \
           --user-ignore-attribute=radiusgroupname \
           ldap://ds.example.com:389
    
    LOGGING
    
    Migration will log warnings and errors to the Apache error log. This
    file should be evaluated post-migration to correct or investigate any
    issues that were discovered.
    
    For every 100 users migrated an info-level message will be displayed to
    give the current progress and duration to make it possible to track
    the progress of migration.
    
    If the log level is debug, either by setting debug = True in
    /etc/ipa/default.conf or /etc/ipa/server.conf, then an entry will be printed
    for each user added plus a summary when the default user group is
    updated.
uk: 
    Перехід на IPA
    
    Перенесення користувачів і груп з сервера LDAP на IPA.
    
    Надсилає запит LDAP до віддаленого сервера з метою пошуку користувачів
    і груп у контейнері. З метою перенесення паролів вам слід прив’язатися
    до сервера від імені користувача, який може читати атрибут userPassword
    на сервері. Перелік таких користувачів зазвичай обмежено адміністраторами
    вищого рівня, зокрема cn=Directory Manager на 389-ds (типовий користувач
    bind).
    
    Типовим контейнером користувачів є ou=People.
    
    Типовим контейнером груп є ou=Groups.
    
    Записи користувачів і груп, які вже створено на сервері IPA буде
    пропущено.
    
    Дві схеми LDAP визначають спосіб зберігання записів учасників групи:
    RFC2307 і RFC2307bis. RFC2307bis використовує атрибути member і
    uniquemember для визначення учасників групи, RFC2307 використовує
    memberUid. Типовою є схема RFC2307bis.
    
    За допомогою додатка compat IPA може повторно форматувати дані для систем,
    де не передбачено підтримки RFC2307bis. Рекомендується вимикати цей додаток
    під час перенесення, щоб зменшити навантаження на систему. Ви зможете
    увімкнути його після перенесення. Щоб перенести дані з увімкненим додатком
    скористайтеся параметром «--with-compat».
    
    Перенесені користувачі не матимуть реєстраційних записів Kerberos,
    перенесено буде лише пароль LDAP. Щоб завершити процес перенесення,
    користувачам слід відкрити сторінку
    http://ipa.example.com/ipa/migration і пройти розпізнавання за
    допомогою пароля LDAP з метою створення запису реєстраційних даних
    Kerberos.
    
    Типово перенесення вимкнено. Для його вмикання скористайтеся командою
    ipa config-mod:
    
     ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
    Якщо основний DN не буде надано за допомогою --basedn, IPA використовуватиме
    значення defaultNamingContext, якщо його встановлено, або перше значення у
    наборі namingContexts у кореневій теці віддаленого сервера LDAP.
    
    Записи користувачів додають до типової групи користувачів. Процес такого
    додавання може бути доволі тривалим, отже під час перенесення він виконується
    у пакетному режимі, пакетами по 100 користувачів. У результаті буде певний
    період, коли записи користувачів вже буде додано до IPA, але ці користувачі
    ще не будуть учасниками типової групи користувачів.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Найпростіше перенесення з типовими параметрами:
       ipa migrate-ds ldap://ds.example.com:389
    
     Визначення контейнерів користувача і групи. Можна скористатися для
     перенесення даних користувача і групи з сервера IPA версії 1:
       ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts' \
           --group-container='cn=groups,cn=accounts' \
           ldap://ds.example.com:389
    
     Оскільки на сервері IPA версії 2 вже передбачено попередньо
     визначені групи, які можуть збігатися з групами, які переносяться з
     сервера (IPA версії 1), наприклад admins, ipausers, користувачів з
     таких груп може бути перенесено до невідомої (unknown) групи на
     новому сервері IPA версії 2.
     Скористайтеся параметром --group-overwrite-gid для перезапису
     ідентифікатора групи вже створених груп для запобігання цій
     незручності:
        ipa migrate-ds --group-overwrite-gid \
            --user-container='cn=users,cn=accounts' \
            --group-container='cn=groups,cn=accounts' \
            ldap://ds.example.com:389
    
     Перенесені дані користувачів та груп можуть містити класи об’єктів та супутні
     атрибути, невідомі серверу IPA версії 2. Ці класти об’єктів та атрибутів
     може бути виключено з процедури перенесення даних:
        ipa migrate-ds --user-container='cn=users,cn=accounts' \
           --group-container='cn=groups,cn=accounts' \
           --user-ignore-objectclass=radiusprofile \
           --user-ignore-attribute=radiusgroupname \
           ldap://ds.example.com:389
    
    ВЕДЕННЯ ЖУРНАЛУ
    
    Під час перенесення повідомлення з попередженнями та записами помилок
    додаватимуться до журналу помилок Apache. З відповідним файлом слід
    ознайомитися після завершення перенесення для виправлення та виявлення
    помилок, які могли статися.
    
    Для кожного пакета зі 100 перенесених записів користувачів буде показано
    інформаційне повідомлення, призначене для оцінки поступу обробки та
    визначення її тривалості.
    
    Якщо визначено рівень ведення журналу debug за допомогою встановлення
    debug = True у /etc/ipa/default.conf або у /etc/ipa/server.conf,
    для кожного перенесеного запису додаватиметься власний запис, також
    додаватиметься резюме щодо кожного оновлення типової групи
    користувачів.

en: Kerberos principal %s already exists. Use 'ipa user-mod' to set it manually.
uk: Реєстраційний запис Kerberos %s вже існує. Скористайтеся командою «ipa user-mod», щоб встановити його параметри вручну.

en: Unable to determine if Kerberos principal %s already exists. Use 'ipa user-mod' to set it manually.
uk: Не вдалося визначити, чи існує вже реєстраційний запис Kerberos %s. Скористайтеся командою «ipa user-mod», щоб встановити його параметри вручну.

en: Failed to add user to the default group. Use 'ipa group-add-member' to add manually.
uk: Не вдалося додати користувача до типової групи. Додати користувача вручну можна за допомогою команди «ipa group-add-member».

en: Migration of LDAP search reference is not supported.
uk: Підтримки перенесення посилання пошуку LDAP не передбачено.

en: Malformed DN
uk: Помилкове форматування DN

en: %(user)s is not a POSIX user
uk: %(user)s не є користувачем з групи POSIX

en: . Check GID of the existing group. Use --group-overwrite-gid option to overwrite the GID
uk: . Перевірте ідентифікатор вже створеної групи. Скористайтеся параметром --group-overwrite-gid для перезапису ідентифікатора групи

en: Invalid LDAP URI.
uk: Некоректна адреса LDAP.

en: %s to exclude from migration
uk: %s, які слід виключити з перенесення

en: search results for objects to be migrated
    have been truncated by the server;
    migration process might be incomplete
uk: список результатів пошуку об’єктів міграції
    було обрізано сервером; ймовірно,
    процес міграції не завершено

en: %(container)s LDAP search did not return any result (search base: %(search_base)s, objectclass: %(objectclass)s)
uk: Пошуком LDAP у %(container)s не повернуто жодного результату (основа пошуку: %(search_base)s, клас об’єктів: %(objectclass)s)

en: Default group for new users not found
uk: Типової групи для нових користувачів не знайдено

en: 
    OTP Tokens
uk: 
    Жетони OTP

en: 
    Manage OTP tokens.
uk: 
    Керування жетонами OTP.

en: 
    IPA supports the use of OTP tokens for multi-factor authentication. This
    code enables the management of OTP tokens.
uk: 
    У IPA передбачено підтримку використання жетонів OTP для багатофакторного розпізнавання.
    За допомогою цього коду уможливлюється керування жетонами OTP.

en: 
     Add a new token:
       ipa otptoken-add --type=totp --owner=jdoe --desc="My soft token"
uk: 
     Додати новий жетон:
       ipa otptoken-add --type=totp --owner=jdoe --desc="My soft token"

en: 
     Examine the token:
       ipa otptoken-show a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a
uk: 
     Перевірити жетон:
       ipa otptoken-show a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a

en: 
     Change the vendor:
       ipa otptoken-mod a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a --vendor="Red Hat"
uk: 
     Змінити постачальника:
       ipa otptoken-mod a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a --vendor="Red Hat"

en: 
     Delete a token:
       ipa otptoken-del a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a
uk: 
     Вилучити жетон:
       ipa otptoken-del a93db710-a31a-4639-8647-f15b2c70b78a

en: OTP token
uk: Жетон OTP

en: OTP tokens
uk: Жетони OTP

en: OTP Tokens
uk: Жетони OTP

en: OTP Token
uk: Жетон OTP

en: Added OTP token "%(value)s"
uk: Додано жетон OTP «%(value)s»

en: cannot be empty
uk: не може бути порожнім

en: Deleted OTP token "%(value)s"
uk: Вилучено жетон OTP «%(value)s»

en: Modified OTP token "%(value)s"
uk: Змінено жетон OTP «%(value)s»

en: %(count)d OTP token matched | %(count)d OTP tokens matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d жетона OTP
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d жетони OTP
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d жетонів OTP

en: 
    Set a user's password
    
    If someone other than a user changes that user's password (e.g., Helpdesk
    resets it) then the password will need to be changed the first time it
    is used. This is so the end-user is the only one who knows the password.
    
    The IPA password policy controls how often a password may be changed,
    what strength requirements exist, and the length of the password history.
    
    If the user authentication method is set to password+OTP, the user should
    pass the --otp option when resetting the password.
    
    EXAMPLES:
    
     To reset your own password:
       ipa passwd
    
     To reset your own password when password+OTP is set as authentication method:
       ipa passwd --otp
    
     To change another user's password:
       ipa passwd tuser1
uk: 
    Встановлення пароля користувача
    
    Якщо якась стороння особа змінює пароль користувача (наприклад його
    відновлює допоміжний персонал), новий пароль має бути змінено під
    час його першого використання. Метою такого способу дій є забезпечення
    ситуації, коли пароль буде відомий лише тому, хто ним користується.
    
    Правила щодо паролів IPA керують частотою зміни пароля, вимогами щодо
    складності пароля та об’ємом журналу зміни паролів.
    
    Якщо встановлено спосіб розпізнавання пароль+OTP, користувач має
    передати параметри --otp при скиданні пароля.
    
    ПРИКЛАД:
    
    Щоб скинувати ваш власний пароль, віддайте таку команду:
       ipa passwd
    
    Щоб скинути ваш пароль, якщо встановлено спосіб розпізнавання пароль+OTP, віддайте команду
       ipa passwd --otp
    
     Щоб змінити пароль іншого користувача, виконайте команду:
       ipa passwd tuser1

en: The OTP if the user has a token configured
uk: OTP, якщо користувач має налаштований жетон

en: Changed password for "%(value)s"
uk: Змінити пароль «%(value)s»

en: 
    Permissions
uk: 
    Права доступу

en: 
    A permission enables fine-grained delegation of rights. A permission is
    a human-readable wrapper around a 389-ds Access Control Rule,
    or instruction (ACI).
    A permission grants the right to perform a specific task such as adding a
    user, modifying a group, etc.
uk: 
    Запис правил доступу уможливлює точне делегування прав. Запис прав доступу
    є зручною для читання обгорткою навколо правила керування доступом 389-ds
    або інструкції (ACI).
    Право доступу надає право виконувати специфічне завдання, зокрема додавання
    запису користувача, внесення зміни до групи тощо.

en: 
    A permission may not contain other permissions.
uk: 
    Запис прав доступу не може містити інших прав доступу.

en: 
    * A permission grants access to read, write, add, delete, read, search,
      or compare.
    * A privilege combines similar permissions (for example all the permissions
      needed to add a user).
    * A role grants a set of privileges to users, groups, hosts or hostgroups.
uk: 
    * Права доступу надають можливість читати, записувати, вилучати, шукати або
      порівнювати.
    * Привілеї поєднують подібні права доступу (наприклад усі права доступу,
      потрібні для додавання запису користувача).
    * Роль надає набір привілеїв користувачам, групам, вузлам або групам вузлів.

en: 
    A permission is made up of a number of different parts:
    
    1. The name of the permission.
    2. The target of the permission.
    3. The rights granted by the permission.
uk: 
    Запис права доступу складається з декількох різних частин:
    
    1. Назви запису права доступу.
    2. Призначення права доступу.
    3. Права, які надаються записом.

en: 
    Rights define what operations are allowed, and may be one or more
    of the following:
    1. write - write one or more attributes
    2. read - read one or more attributes
    3. search - search on one or more attributes
    4. compare - compare one or more attributes
    5. add - add a new entry to the tree
    6. delete - delete an existing entry
    7. all - all permissions are granted
uk: 
    Права визначають список дій, які можна виконувати. Запис прав може
    бути один або може бути декілька записів з такого набору:
    1. write - запис одного або декількох атрибутів
    2. read - читання одного або декількох атрибутів
    3. search - пошук одного або декількох атрибутів
    4. compare - порівняння одного або декількох атрибутів
    5. add - додавання нового запису до ієрархії
    6. delete - вилучення наявного запису
    7. all - надати усі права доступу

en: 
    Note the distinction between attributes and entries. The permissions are
    independent, so being able to add a user does not mean that the user will
    be editable.
uk: 
    Зауважте відмінність між атрибутами і записами. Права доступу є незалежними,
    отже можливість додавання запису користувача не означає, що цей запис згодом
    буде придатним до редагування.

en: 
    There are a number of allowed targets:
    1. subtree: a DN; the permission applies to the subtree under this DN
    2. target filter: an LDAP filter
    3. target: DN with possible wildcards, specifies entries permission applies to
uk: 
    Передбачено декілька можливих призначень:
    1. subtree: DN; право доступу застосовується до піддерева DN
    2. target filter: фільтр LDAP
    3. target: DN з можливими символами-замінниками, що визначає записи, яких стосуються права доступу

en: 
    Additionally, there are the following convenience options.
    Setting one of these options will set the corresponding attribute(s).
    1. type: a type of object (user, group, etc); sets subtree and target filter.
    2. memberof: apply to members of a group; sets target filter
    3. targetgroup: grant access to modify a specific group (such as granting
       the rights to manage group membership); sets target.
uk: 
    Крім того, передбачено вказані нижче параметри.
    Встановлення одного з цих параметрів призводить до встановлення відповідних атрибутів.
    1. type: тип об’єкта (користувач, група тощо); встановлює фільтрування за піддеревом (subtree) та фільтрування за призначенням (target filter).
    2. memberof: застосовувати до учасників групи; встановлює фільтр за призначенням (target filter).
    3. targetgroup: надає доступ до внесення змін до певної групи (зокрема, доступ до
       надання можливості керування участю у групі); встановлює призначення (target).

en: 
    Managed permissions
uk: 
    Керовані права доступу

en: 
    Permissions that come with IPA by default can be so-called "managed"
    permissions. These have a default set of attributes they apply to,
    but the administrator can add/remove individual attributes to/from the set.
uk: 
    Права доступу, які типово встановлюються разом з IPA, можуть бути
    так званими «керованим» правами доступу. Такі права доступу мають
    типовий набір атрибутів, до яких вони застосовуються. Втім, адміністратор
    може додавати або вилучати окремі атрибути набору.

en: 
    Deleting or renaming a managed permission, as well as changing its target,
    is not allowed.
uk: 
    Вилучення або перейменування керованих прав доступу, а також зміну призначення
    таких прав, заборонено.

en: 
     Add a permission that grants the creation of users:
       ipa permission-add --type=user --permissions=add "Add Users"
uk: 
     Додати право доступу до створення записів користувачів:
       ipa permission-add --type=user --permissions=add "Add Users"

en: 
     Add a permission that grants the ability to manage group membership:
       ipa permission-add --attrs=member --permissions=write --type=group "Manage Group Members"
uk: 
     Додати право доступу, яке надає можливість керувати участю у групах:
       ipa permission-add --attrs=member --permissions=write --type=group "Manage Group Members"

en: must be enclosed in parentheses
uk: слід брати у дужки

en: "%s" is not an object type
uk: «%s» не є об’єктним типом

en: "%s" is not a valid permission type
uk: «%s» не є коректним типом прав доступу

en: Deprecated; use %s
uk: Застаріло; користуйтеся %s

en: Permission with unknown flag %s may not be modified or removed
uk: Не можна змінювати чи вилучати права доступу з невідомим прапорцем %s

en: A SYSTEM permission may not be modified or removed
uk: Права доступу SYSTEM не можна змінювати чи вилучати

en: Entry %s not found
uk: Запису %s не знайдено

en: The ACI for permission %(name)s was not found in %(dn)s
uk: ACI для прав доступу %(name)s у %(dn)s не знайдено

en: cannot specify full target filter and extra target filter simultaneously
uk: не можна одразу вказувати повне фільтрування за призначенням та фільтрування за додатковими параметрами призначення

en: option was renamed; use %s
uk: назву параметра змінено; користуйтеся новою назвою — %s

en: Cannot use %(old_name)s with %(new_name)s
uk: Не можна одночасно використовувати %(old_name)s і %(new_name)s

en: %s: group not found
uk: %s: групи не знайдено

en: target and targetgroup are mutually exclusive
uk: не можна одночасно використовувати target і targetgroup

en: subtree and type are mutually exclusive
uk: не можна одночасно використовувати subtree і type

en: Bad search filter
uk: Помилковий фільтр пошуку

en: Entry %s does not exist
uk: Запису %s не існує

en: there must be at least one target entry specifier (e.g. target, targetfilter, attrs)
uk: має бути вказано хоча б один специфікатор запису призначення (наприклад target, targetfilter, attrs)

en: Added permission "%(value)s"
uk: Додано права доступу «%(value)s»

en: attrs and included attributes are mutually exclusive
uk: не можна одразу вказувати attrs та атрибути включення

en: Cannot store permission ACI to %s
uk: Не вдалося зберегти ACI прав доступу до %s

en: Deleted permission "%(value)s"
uk: Вилучено права доступу «%(value)s»

en: cannot delete managed permissions
uk: неможливо вилучити керовані права доступу

en: ACI of permission %s was not found
uk: ACI права доступу %s не знайдено

en: Modified permission "%(value)s"
uk: Змінено права доступу «%(value)s»

en: cannot rename managed permissions
uk: неможливо перейменувати керовані права доступу

en: not modifiable on managed permissions
uk: не можна змінювати для керованих прав доступу

en: only available on managed permissions
uk: доступне лише для керованих прав доступу

en: attrs and included/excluded attributes are mutually exclusive
uk: не можна одразу вказувати attrs та атрибути включення або виключення

en: cannot set bindtype for a permission that is assigned to a privilege
uk: не можна встановлювати типу прив’язки для прав доступу, які пов’язано з привілеєм

en: %(count)d permission matched | %(count)d permissions matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d запису
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d записів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d записів

en: cannot add permission "%(perm)s" with bindtype "%(bindtype)s" to a privilege
uk: неможливо додати права доступу «%(perm)s» з типом прив’язки «%(bindtype)s» до привілею

en: Privilege
uk: Привілей

en: Added privilege "%(value)s"
uk: Додано привілей «%(value)s»

en: Deleted privilege "%(value)s"
uk: Вилучено привілей «%(value)s»

en: Modified privilege "%(value)s"
uk: Змінено привілей «%(value)s»

en: %(count)d privilege matched | %(count)d privileges matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d привілею
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d привілеїв
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d привілеїв

en: 
    Realm domains
    
    Manage the list of domains associated with IPA realm.
    
    This list is useful for Domain Controllers from other realms which have
    established trust with this IPA realm. They need the information to know
    which request should be forwarded to KDC of this IPA realm.
    
    Automatic management: a domain is automatically added to the realm domains
    list when a new DNS Zone managed by IPA is created. Same applies for deletion.
    
    Externally managed DNS: domains which are not managed in IPA server DNS
    need to be manually added to the list using ipa realmdomains-mod command.
    
    EXAMPLES:
    
     Display the current list of realm domains:
       ipa realmdomains-show
    
     Replace the list of realm domains:
       ipa realmdomains-mod --domain=example.com
       ipa realmdomains-mod --domain={example1.com,example2.com,example3.com}
    
     Add a domain to the list of realm domains:
       ipa realmdomains-mod --add-domain=newdomain.com
    
     Delete a domain from the list of realm domains:
       ipa realmdomains-mod --del-domain=olddomain.com
uk: 
    Домени області
    
    Керування списком доменів, пов’язаних з областю IPA.
    
    Цей список є корисним для контролерів доменів з інших областей, які
    мають встановити відносини довіри із цією областю IPA. Цим контролерам
    потрібні дані щодо того, які запити слід переспрямовувати до KDC цієї
    області IPA.
    
    Автоматичне керування: домен автоматично додається до списку доменів
    області, коли створюється нова зона DNS, керована IPA. Те саме стосується
    вилучення.
    
    Керована ззовні DNS: домени, які не керуються у DNS сервера IPA, має бути
    вручну додано до списку за допомогою команди ipa realmdomains-mod.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Показати поточний список доменів області:
       ipa realmdomains-show
    
     Замірити список доменів області:
       ipa realmdomains-mod --domain=example.com
       ipa realmdomains-mod --domain={example1.com,example2.com,example3.com}
    
     Додати домен до списку доменів області:
       ipa realmdomains-mod --add-domain=newdomain.com
    
     Вилучити домен зі списку доменів області:
       ipa realmdomains-mod --del-domain=olddomain.com

en: Realm domains
uk: Домени області

en: Realm Domains
uk: Домени області

en: 
        Modify realm domains
    
        DNS check: When manually adding a domain to the list, a DNS check is
        performed by default. It ensures that the domain is associated with
        the IPA realm, by checking whether the domain has a _kerberos TXT record
        containing the IPA realm name. This check can be skipped by specifying
        --force option.
    
        Removal: when a realm domain which has a matching DNS zone managed by
        IPA is being removed, a corresponding _kerberos TXT record in the zone is
        removed automatically as well. Other records in the zone or the zone
        itself are not affected.
uk: 
        Внесення змін до доменів області
    
        Перевірка DNS: при додаванні домену до списку вручну типово
        виконується перевірка DNS. Вона дає дані щодо прив'язки домену
        до області IPA за рахунок перевірки того, чи містить запис TXT домену у
        _kerberos TXT назву області IPA. Цю перевірку можна обійти, вказавши
         параметр --force.
    
        Вилучення: коли вилучається домен області, який мав відповідну зону
        DNS керовану IPA, також автоматично вилучається відповідний запис
        TXT у зоні у _kerberos. Інші записи у зоні та сама зона лишаються
        незмінними.

en: DNS zone for each realmdomain must contain SOA or NS records. No records found for: %s
uk: Запис зони DNS для кожного realmdomain має містити записи SOA або NS. Для %s таких записів не виявлено

en: The following domains do not belong to this realm: %(domains)s
uk: Вказані нижче домени не належать до цієї області: %(domains)s

en: The realm of the following domains could not be detected: %(domains)s. If these are domains that belong to the this realm, please create a _kerberos TXT record containing "%(realm)s" in each of them.
uk: Не вдалося виявити область таких доменів: %(domains)s. Якщо ці домени належать до цієї області, будь ласка, створіть запис TXT _kerberos, що міститиме «%(realm)s», на кожному з них.

en: The --domain option cannot be used together with --add-domain or --del-domain. Use --domain to specify the whole realm domain list explicitly, to add/remove individual domains, use --add-domain/del-domain.
uk: Параметр --domain не можна використовувати разом із параметрами --add-domain і --del-domain. Скористайтеся параметром --domain для визначення усього списку доменів області явним чином. Щоб додати або вилучити окремі домени, скористайтеся параметрами --add-domain/del-domain.

en: IPA server domain cannot be omitted
uk: Домен сервера IPA не можна пропускати

en: IPA server domain cannot be deleted
uk: Домен сервера IPA не можна вилучати

en: roles
uk: ролі

en: Role
uk: Роль

en: Added role "%(value)s"
uk: Додано роль «%(value)s»

en: Deleted role "%(value)s"
uk: Вилучено роль «%(value)s»

en: Modified role "%(value)s"
uk: Змінено роль «%(value)s»

en: %(count)d role matched | %(count)d roles matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d ролі
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d ролей
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d ролей

en: HBAC rule and local members cannot both be set
uk: Не можна одночасно вказувати правило HBAC і локальних учасників

en: Invalid SELinux user name, must match {}
uk: Некоректна назва запису користувача SELinux. Назва має відповідати {}

en: Invalid MLS value, must match {mls}, where max level {mls_max}
uk: Некоректне значення MLS. Значення має відповідати {mls}, де максимальним рівнем є {mls_max}

en: Invalid MCS value, must match {mcs}, where max category {mcs_max}
uk: Некоректне значення MCS. Значення має відповідати {mcs}, де максимальною категорією є {mcs_max}

en: SELinux user map list not found in configuration
uk: Списку карт користувачів SELinux у налаштуваннях не виявлено

en: SELinux user %(user)s not found in ordering list (in config)
uk: Запису користувача SELinux %(user)s не виявлено у порядковому списку (у налаштуваннях)

en: SELinux User Map rule
uk: Правило карти користувачів SELinux

en: SELinux User Map rules
uk: Правила карти користувачів SELinux

en: SELinux User Maps
uk: Карти користувачів SELinux

en: SELinux User Map
uk: Карта користувачів SELinux

en: HBAC rule %(rule)s not found
uk: Не знайдено правила HBAC %(rule)s

en: Added SELinux User Map "%(value)s"
uk: Додано карту користувачів SELinux «%(value)s»

en: Deleted SELinux User Map "%(value)s"
uk: Вилучено карту користувачів SELinux «%(value)s»

en: Modified SELinux User Map "%(value)s"
uk: Змінено карту користувачів SELinux «%(value)s»

en: %(count)d SELinux User Map matched | %(count)d SELinux User Maps matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d карти користувачів SELinux
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d карт користувачів SELinux
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d карт користувачів SELinux

en: Enabled SELinux User Map "%(value)s"
uk: Увімкнено карту користувачів SELinux «%(value)s»

en: Disabled SELinux User Map "%(value)s"
uk: Вимкнено карту користувачів SELinux «%(value)s»

en: 
    IPA server roles
uk: 
    Ролі сервера IPA

en: 
    Get status of roles (DNS server, CA, etc.) provided by IPA masters.
uk: 
    Отримати стан ролей (сервер DNS, CA тощо), що надається основними серверами IPA.

en: 
    The status of a role is either enabled, configured, or absent.
uk: 
    Стан ролі може бути одним зі значень: enabled, configured або absent.

en: 
      Show status of 'DNS server' role on a server:
        ipa server-role-show ipa.example.com "DNS server"
uk: 
      Показати стан ролі «DNS server» на сервері:
        ipa server-role-show ipa.example.com "DNS server"

en: 
      Show status of all roles containing 'AD' on a server:
        ipa server-role-find --server ipa.example.com --role="AD trust controller"
uk: 
      Показати стан усіх ролей, назва яких містить «AD», на сервері:
          ipa server-role-find --server ipa.example.com --role="AD trust controller"

en: 
      Show status of all configured roles on a server:
        ipa server-role-find ipa.example.com
uk: 
      Показати стан усіх налаштованих ролей на сервері:
        ipa server-role-find ipa.example.com

en: 
      Show implicit IPA master role:
        ipa server-role-find --include-master
uk: 
      Показати неявну основну роль IPA:
        ipa server-role-find --include-master

en: server role
uk: роль сервера

en: server roles
uk: ролі сервера

en: IPA Server Roles
uk: Ролі сервера IPA

en: IPA Server Role
uk: Роль сервера IPA

en: IPA server role name
uk: Назва ролі сервера IPA

en: Role status
uk: Стан ролі

en: Status of the role
uk: Стан ролі

en: Show role status on a server
uk: Показати стан ролі на сервері

en: Find a server role on a server(s)
uk: Знайти роль сервера на серверах

en: %(count)s server role matched | %(count)s server roles matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)s ролі сервера
uk[1]: встановлено відповідність %(count)s ролей сервера
uk[2]: встановлено відповідність %(count)s ролей сервера

en: Include IPA master entries
uk: Включити основні записи IPA

en: IPA role name
uk: Назва ролі IPA

en: {role}: role not found
uk: {role}: такої ролі не знайдено

en: {attr}: no such attribute
uk: {attr}: немає такого атрибута

en: 
    Service Constrained Delegation
    
    Manage rules to allow constrained delegation of credentials so
    that a service can impersonate a user when communicating with another
    service without requiring the user to actually forward their TGT.
    This makes for a much better method of delegating credentials as it
    prevents exposure of the short term secret of the user.
    
    The naming convention is to append the word "target" or "targets" to
    a matching rule name. This is not mandatory but helps conceptually
    to associate rules and targets.
    
    A rule consists of two things:
      - A list of targets the rule applies to
      - A list of memberPrincipals that are allowed to delegate for
        those targets
    
    A target consists of a list of principals that can be delegated.
    
    In English, a rule says that this principal can delegate as this
    list of principals, as defined by these targets.
    
    In both a rule and a target Kerberos principals may be specified
    by their name or an alias and the realm can be omitted. Additionally,
    hosts can be specified by their names. If Kerberos principal specified
    has a single component and does not end with '$' sign, it will be treated
    as a host name. Kerberos principal names ending with '$' are typically
    used as aliases for Active Directory-related services.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new constrained delegation rule:
       ipa servicedelegationrule-add ftp-delegation
    
     Add a new constrained delegation target:
       ipa servicedelegationtarget-add ftp-delegation-target
    
     Add a principal to the rule:
       ipa servicedelegationrule-add-member --principals=ftp/ipa.example.com       ftp-delegation
    
     Add a host principal of the host 'ipa.example.com' to the rule:
       ipa servicedelegationrule-add-member --principals=ipa.example.com       ftp-delegation
    
     Add our target to the rule:
       ipa servicedelegationrule-add-target       --servicedelegationtargets=ftp-delegation-target ftp-delegation
    
     Add a principal to the target:
       ipa servicedelegationtarget-add-member --principals=ldap/ipa.example.com       ftp-delegation-target
    
     Display information about a named delegation rule and target:
       ipa servicedelegationrule_show ftp-delegation
       ipa servicedelegationtarget_show ftp-delegation-target
    
     Remove a constrained delegation:
       ipa servicedelegationrule-del ftp-delegation-target
       ipa servicedelegationtarget-del ftp-delegation
    
    In this example the ftp service can get a TGT for the ldap service on
    the bound user's behalf.
    
    It is strongly discouraged to modify the delegations that ship with
    IPA, ipa-http-delegation and its targets ipa-cifs-delegation-targets and
    ipa-ldap-delegation-targets. Incorrect changes can remove the ability
    to delegate, causing the framework to stop functioning.
uk: 
    Обмежене службами делегування
    
    Керування правилами, за допомогою яких можна обмежити делегування
    реєстраційних даних так, що служба зможе виконувати персоніфікацію
    користувача під час обміну даними з іншою службою без потреби для
    користувача насправді переспрямовувати квиток для отримання квитка
    (TGT). Так створюється значно кращий метод делегування реєстраційних
    даних, оскільки він запобігає розкриттю короткотермінових ключів
    доступу користувачів.
    
    Відповідно до угоди з іменування, до назви правила додається слово
    "target" або "targets". Така схема назв не є обов’язковою, але вона
    допомагає концептуально пов’язати правила та їхні призначення.
    
    Правило складається з двох компонентів:
      - Списку цілей (призначень), яких стосується правило
      - Списку memberPrincipals, яким дозволено делегування для
        цих цілей
    
    Запис цілі складається зі списку реєстраційних записів, які можна
    делегувати.
    
    Якщо простіше, правило стверджує, що певний реєстраційний запис
    можна делегувати як вказаний список реєстраційних записів,
    відповідно до визначеного списку цілей.
    
    У правилі і цілі реєстраційні дані Kerberos може бути вказано за
    їхньою назвою або альтернативною назвою, область дії можна пропустити.
    Крім того, вузли можна вказувати за їхніми назвами. Якщо вказані
    реєстраційні дані Kerberos містять один компонент і не завершуються символом
    «$», запис вважатиметься назвою вузла. Назви реєстраційних даних Kerberos, які
    завершуються «$» типово використовуються як альтернативні назви для пов'язаних
    із Active Directory служб.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нове правило обмеженого делегування:
       ipa servicedelegationrule-add ftp-delegation
    
     Додати нову ціль обмеженого делегування:
       ipa servicedelegationtarget-add ftp-delegation-target
    
     Додати реєстраційний запис до правила:
       ipa servicedelegationrule-add-member --principals=ftp/ipa.example.com       ftp-delegation
    
     Додати реєстраційні дані вузла «ipa.example.com» до правила:
       ipa servicedelegationrule-add-member --principals=ipa.example.com       ftp-delegation
    
     Додати нашу ціль до правила:
       ipa servicedelegationrule-add-target       --servicedelegationtargets=ftp-delegation-target ftp-delegation
    
     Додати реєстраційний запис до цілі:
       ipa servicedelegationtarget-add-member --principals=ldap/ipa.example.com       ftp-delegation-target
    
     Показати дані щодо іменованого правила і цілі:
       ipa servicedelegationrule_show ftp-delegation
       ipa servicedelegationtarget_show ftp-delegation-target
    
     Вилучити обмежене делегування:
       ipa servicedelegationrule-del ftp-delegation-target
       ipa servicedelegationtarget-del ftp-delegation
    
    У цьому прикладі служба ftp може отримувати квиток для отримання квитка для
    служби ldap від імені пов’язаного користувача.
    
    Ми наполегливо не рекомендуємо змінювати делегування, які постачаються з
    IPA, ipa-http-delegation та його цілі ipa-cifs-delegation-targets і
    ipa-ldap-delegation-targets. Некоректні зміни можуть усунути можливість
    делегування, що спричинить непрацездатність усієї системи.

en: Allowed to Impersonate
uk: Дозволено виконувати імперсонацію

en: Member principals
uk: Реєстраційні записи учасників

en: Malformed principal: %(error)s
uk: Помилкове форматування реєстраційного запису: %(error)s

en: Add target to a named service delegation.
uk: Додати ціль до делегування іменованої служби.

en: Remove member from a named service delegation.
uk: Вилучити запис із делегування іменованої служби.

en: service delegation rule
uk: правило делегування служби

en: service delegation rules
uk: правила делегування служб

en: Service delegation rules
uk: Правила делегування служб

en: Service delegation rule
uk: Правило делегування служб

en: Added service delegation rule "%(value)s"
uk: Додано правило делегування служб «%(value)s»

en: Deleted service delegation "%(value)s"
uk: Вилучено делегування служб «%(value)s»

en: privileged service delegation rule
uk: привілейоване правило делегування служб

en: %(count)d service delegation rule matched | %(count)d service delegation rules matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d правила делегування служб
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d правил делегування служб
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d правил делегування служб

en: service delegation target
uk: ціль делегування служб

en: service delegation targets
uk: призначення делегування служб

en: Service delegation targets
uk: Призначення делегування служб

en: Service delegation target
uk: Ціль делегування служб

en: Added service delegation target "%(value)s"
uk: Додано ціль делегування служб «%(value)s»

en: Deleted service delegation target "%(value)s"
uk: Вилучено ціль делегування служб «%(value)s»

en: privileged service delegation target
uk: привілейована ціль делегування служб

en: %(count)d service delegation target matched | %(count)d service delegation targets matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d призначення делегування служб
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d призначень делегування служб
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d призначень делегування служб

en: 
    Session Support for IPA
uk: 
    Підтримка сеансів для IPA

en: 
    Subordinate ids
    
    Manage subordinate user and group ids for users
    
    EXAMPLES:
    
     Auto-assign a subordinate id range to current user
       ipa subid-generate
    
     Auto-assign a subordinate id range to user alice:
       ipa subid-generate --owner=alice
    
     Find subordinate ids for user alice:
       ipa subid-find --owner=alice
    
     Match entry by any subordinate uid in range:
       ipa subid-match --subuid=2147483649
uk: 
    Підлеглі ідентифікатори
    
    Керування підлеглими ідентифікаторами користувача і групи для користувачів
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Автоматично призначати діапазон підлеглих ідентифікаторів для поточного користувача
       ipa subid-generate
    
     Автоматично призначити діапазон підлеглих ідентифікаторів для користувача alice:
       ipa subid-generate --owner=alice
    
     Знайти підлеглі ідентифікатори для користувача alice:
       ipa subid-find --owner=alice
    
     Встановити відповідність запису за будь-яким підлеглим uid у діапазоні:
       ipa subid-match --subuid=2147483649

en: Subordinate id
uk: Підлеглий ідентифікатор

en: Subordinate ids
uk: Підлеглі ідентифікатори

en: Subordinate id description
uk: Опис підлеглого ідентифікатора

en: Owning user of subordinate id entry
uk: Користувач-власник запису підлеглого ідентифікатора

en: SubUID range start
uk: Початок діапазону SubUID

en: Start value for subordinate user ID (subuid) range
uk: Початкове значення діапазону підлеглих ідентифікаторів користувача (subuid)

en: SubUID range size
uk: Розмір діапазону SubUID

en: Subordinate user ID count
uk: Лічильник підлеглих ідентифікаторів користувачів

en: SubGID range start
uk: Початок діапазону SubGID

en: Start value for subordinate group ID (subgid) range
uk: Початкове значення діапазону підлеглих ідентифікаторів групи (subgid)

en: SubGID range size
uk: Розмір діапазону SubGID

en: Subordinate group ID count
uk: Лічильник ідентифікаторів підлеглих груп

en: %(oname)s with with name "%(pkey)s" or for user "%(uid)s" already exists.
uk: %(oname)s з назвою «%(pkey)s» або для користувача «%(uid)s» вже існує.

en: '%(dn)s is not a valid user
uk: '%(dn)s не є коректним користувачем

en: subgidnumber must be equal to subuidnumber
uk: subgidnumber має бути рівним subuidnumber

en: Add a new subordinate id.
uk: Додати новий підлеглий ідентифікатор.

en: Added subordinate id "%(value)s"
uk: Додано підлеглий ідентифікатор «%(value)s»

en: Delete a subordinate id.
uk: Вилучити підлеглий ідентифікатор.

en: Deleted subordinate id "%(value)s"
uk: Вилучено підлеглий ідентифікатор «%(value)s»

en: Modify a subordinate id.
uk: Змінити підлеглий ідентифікатор.

en: Modified subordinate id "%(value)s"
uk: Змінено підлеглий ідентифікатор «%(value)s»

en: Search for subordinate id.
uk: Шукати за підлеглим ідентифікатором.

en: %(count)d subordinate id matched | %(count)d subordinate ids matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d підлеглого ідентифікатора
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d підлеглих ідентифікаторів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d підлеглих ідентифікаторів

en: Display information about a subordinate id.
uk: Показати дані щодо підлеглого ідентифікатора.

en: Generate and auto-assign subuid and subgid range to user entry
uk: Створити і автоматично призначити до запису користувача діапазон subuid та subgid

en: Match users by any subordinate uid in their range
uk: Встановити відповідній користувачів за будь-яким підлеглим uid у їхньому діапазоні

en: SubUID match
uk: Відповідність за SubUID

en: Match value for subordinate user ID
uk: Встановити відповідність за підлеглим ідентифікатором користувача

en: Subordinate id statistics
uk: Статистика щодо підлеглих ідентифікаторів

en: %(remaining)i remaining subordinate id ranges
uk: %(remaining)i залишкових діапазонів підлеглих ідентифікаторів

en: 
    Sudo Commands
    
    Commands used as building blocks for sudo
    
    EXAMPLES:
    
     Create a new command
       ipa sudocmd-add --desc='For reading log files' /usr/bin/less
    
     Remove a command
       ipa sudocmd-del /usr/bin/less
uk: 
    Команди sudo
    
    Команди, використані як будівельні блоки для sudo
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Створення запису команди
       ipa sudocmd-add --desc='Читання файлів журналу' /usr/bin/less
    
     Вилучення команди
       ipa sudocmd-del /usr/bin/less

en: must not contain trailing dot: %s
uk: не може використовувати кінцеву крапку: %s

en: sudo command
uk: команда sudo

en: sudo commands
uk: команди sudo

en: Sudo Commands
uk: Команди sudo

en: Added Sudo Command "%(value)s"
uk: Додано команду sudo «%(value)s»

en: Deleted Sudo Command "%(value)s"
uk: Вилучено команду sudo «%(value)s»

en: Modified Sudo Command "%(value)s"
uk: Змінено команду sudo «%(value)s»

en: %(count)d Sudo Command matched | %(count)d Sudo Commands matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d команди sudo
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d команд sudo
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d команд sudo

en: 
    Topology
    
    Management of a replication topology at domain level 1.
uk: 
    Топологія
    
    Керування топологією реплікації на домені рівня 1.

en: 
    IPA server's data is stored in LDAP server in two suffixes:
    * domain suffix, e.g., 'dc=example,dc=com', contains all domain related data
    * ca suffix, 'o=ipaca', is present only on server with CA installed. It
      contains data for Certificate Server component
uk: 
    Дані сервера IPA зберігаються на сервері LDAP у двох суфіксах:
    * суфіксі домену, наприклад «dc=example,dc=com», тут містяться усі пов’язані із доменом дані
    * суфіксі ca, «o=ipaca», наявні лише на серверах із встановленим CA. Тут
      містяться дані для компонента сервера сертифікатів.

en: 
    Data stored on IPA servers is replicated to other IPA servers. The way it is
    replicated is defined by replication agreements. Replication agreements needs
    to be set for both suffixes separately. On domain level 0 they are managed
    using ipa-replica-manage and ipa-csreplica-manage tools. With domain level 1
    they are managed centrally using `ipa topology*` commands.
uk: 
    Дані, що зберігаються на серверах IPA, відтворюються на інших серверах IPA. Спосіб
    відтворення (реплікації) визначається угодами. Угоди реплікації потрібно
    встановлювати для обох суфіксів окремо. На рівні домену 0 угодами керують
    програми ipa-replica-manage та ipa-csreplica-manage. На рівні доменів 1
    керування виконується централізовано за допомогою команд «ipa topology*».

en: 
    Agreements are represented by topology segments. By default topology segment
    represents 2 replication agreements - one for each direction, e.g., A to B and
    B to A. Creation of unidirectional segments is not allowed.
uk: 
    Угоди представляються сегментами топології. Типово, сегмент топології
    представляється 2 угодами реплікації — по одній для кожного напрямку, наприклад
    від A до B і від B до A. Створення односпрямованих сегментів заборонене.

en: 
    To verify that no server is disconnected in the topology of the given suffix,
    use:
      ipa topologysuffix-verify $suffix
uk: 
    Щоб перевірити, що жоден сервер не від’єднано у топології вказаного суфікса,
    скористайтеся такою командою:
      ipa topologysuffix-verify $suffix

en: 
    
    Examples:
      Find all IPA servers:
        ipa server-find
uk: 
    
    Приклади:
      Знайти усі сервери IPA:
        ipa server-find

en: 
      Find all suffixes:
        ipa topologysuffix-find
uk: 
      Знайти усі суфікси:
        ipa topologysuffix-find

en: 
      Add topology segment to 'domain' suffix:
        ipa topologysegment-add domain --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B
uk: 
      Додати сегмент топології до суфікса «domain»:
        ipa topologysegment-add domain --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B

en: 
      Add topology segment to 'ca' suffix:
        ipa topologysegment-add ca --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B
uk: 
      Додати сегмент топології до суфікса «ca»:
        ipa topologysegment-add ca --left IPA_SERVER_A --right IPA_SERVER_B

en: 
      List all topology segments in 'domain' suffix:
        ipa topologysegment-find domain
uk: 
      Вивести список усіх сегментів топології у суфіксі «domain»:
        ipa topologysegment-find domain

en: 
      List all topology segments in 'ca' suffix:
        ipa topologysegment-find ca
uk: 
      Вивести список усіх сегментів топології у суфіксі «ca»:
        ipa topologysegment-find ca

en: 
      Delete topology segment in 'domain' suffix:
        ipa topologysegment-del domain segment_name
uk: 
      Вилучити сегмент топології у суфіксі «domain»:
        ipa topologysegment-del domain segment_name

en: 
      Delete topology segment in 'ca' suffix:
        ipa topologysegment-del ca segment_name
uk: 
      Вилучити сегмент топології у суфіксі «ca»:
        ipa topologysegment-del ca segment_name

en: 
      Verify topology of 'domain' suffix:
        ipa topologysuffix-verify domain
uk: 
      Перевірити топологію суфікса «domain»:
        ipa topologysuffix-verify domain

en: 
      Verify topology of 'ca' suffix:
        ipa topologysuffix-verify ca
uk: 
      Перевірити топологію суфікса «ca»:
        ipa topologysuffix-verify ca

en: Topology management requires minimum domain level {0}
uk: Керування топологією потребує мінімального рівня домену {0}

en: segment
uk: сегмент

en: segments
uk: сегменти

en: Topology Segments
uk: Сегменти топології

en: Topology Segment
uk: Сегмент топології

en: left node is not a topology node: %(leftnode)s
uk: лівий вузол не є вузлом топології: %(leftnode)s

en: right node is not a topology node: %(rightnode)s
uk: правий вузол не є вузлом топології: %(rightnode)s

en: left node and right node must not be the same
uk: лівий і правий вузли повинні бути різними вузлами

en: left node ({host}) does not support suffix '{suff}'
uk: у лівому вузлі ({host}) не передбачено підтримки суфіксів «{suff}»

en: right node ({host}) does not support suffix '{suff}'
uk: у правому вузлі ({host}) не передбачено підтримки суфіксів «{suff}»

en: %(count)d segment matched | %(count)d segments matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d сегмента
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d сегментів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d сегментів

en: Added segment "%(value)s"
uk: Додано сегмент «%(value)s»

en: Deleted segment "%(value)s"
uk: Вилучено сегмент «%(value)s»

en: Modified segment "%(value)s"
uk: Змінено сегмент «%(value)s»

en: left or right node has to be specified
uk: слід вказати лівий або правий вузол

en: only one node can be specified
uk: можна вказувати лише один вузол

en: Replication refresh for segment: "%(pkey)s" requested.
uk: Оновлення реплікації для сегмента: надіслано запит щодо «%(pkey)s».

en: Stopping of replication refresh for segment: "%(pkey)s" requested.
uk: Зупиняємо реплікацію для сегмента: надіслано запит щодо «%(pkey)s».

en: suffixes
uk: суфікси

en: Topology suffixes
uk: Суфікси топології

en: Topology suffix
uk: Суфікс топології

en: %(count)d topology suffix matched | %(count)d topology suffixes matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d суфікса топології
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d суфіксів топології
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d суфіксів топології

en: Deleted topology suffix "%(value)s"
uk: Вилучено суфікс топології «%(value)s»

en: Added topology suffix "%(value)s"
uk: Додано суфікс топології «%(value)s»

en: Modified topology suffix "%(value)s"
uk: Змінено суфікс топології «%(value)s»

en: 
    Verify replication topology for suffix.
    
    Checks done:
      1. check if a topology is not disconnected. In other words if there are
         replication paths between all servers.
      2. check if servers don't have more than the recommended number of
         replication agreements
uk: 
    Перевірити топологію реплікації для вказаного суфікса.
    
    Перевірки, які виконуються:
      1. перевірка того, чи не є топологія від’єднаною. Іншими словами, чи є
         шляхи реплікації між усіма серверами.
      2. перевірка того, чи немає у сервера перевищення рекомендованої
         кількості узгоджень реплікації.

en: 
    Cross-realm trusts
    
    Manage trust relationship between IPA and Active Directory domains.
    
    In order to allow users from a remote domain to access resources in IPA domain,
    trust relationship needs to be established. Currently IPA supports only trusts
    between IPA and Active Directory domains under control of Windows Server 2008
    or later, with functional level 2008 or later.
    
    Please note that DNS on both IPA and Active Directory domain sides should be
    configured properly to discover each other. Trust relationship relies on
    ability to discover special resources in the other domain via DNS records.
    
    Examples:
    
    1. Establish cross-realm trust with Active Directory using AD administrator
       credentials:
    
       ipa trust-add --type=ad <ad.domain> --admin <AD domain administrator>            --password
    
    2. List all existing trust relationships:
    
       ipa trust-find
    
    3. Show details of the specific trust relationship:
    
       ipa trust-show <ad.domain>
    
    4. Delete existing trust relationship:
    
       ipa trust-del <ad.domain>
    
    Once trust relationship is established, remote users will need to be mapped
    to local POSIX groups in order to actually use IPA resources. The mapping
    should be done via use of external membership of non-POSIX group and then
    this group should be included into one of local POSIX groups.
    
    Example:
    
    1. Create group for the trusted domain admins' mapping and their local POSIX
    group:
    
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins external map'            ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<ad.domain> admins' ad_admins
    
    2. Add security identifier of Domain Admins of the <ad.domain> to the
       ad_admins_external group:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Allow members of ad_admins_external group to be associated with
       ad_admins POSIX group:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. List members of external members of ad_admins_external group to see
       their SIDs:
    
       ipa group-show ad_admins_external
    
    
    GLOBAL TRUST CONFIGURATION
    
    When IPA AD trust subpackage is installed and ipa-adtrust-install is run, a
    local domain configuration (SID, GUID, NetBIOS name) is generated. These
    identifiers are then used when communicating with a trusted domain of the
    particular type.
    
    1. Show global trust configuration for Active Directory type of trusts:
    
       ipa trustconfig-show --type ad
    
    2. Modify global configuration for all trusts of Active Directory type and set
       a different fallback primary group (fallback primary group GID is used as a
       primary user GID if user authenticating to IPA domain does not have any
       other primary GID already set):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "another AD group"
    
    3. Change primary fallback group back to default hidden group (any group with
       posixGroup object class is allowed):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "Default SMB Group"
uk: 
    Довіра між областями
    
    Керування відносинами довіри між доменами IPA і Active Directory.
    
    З метою надання доступу користувачам віддаленого домену до ресурсів у домені
    IPA слід встановити відносини довіри. У поточній версії у IPA передбачено
    підтримку довіри лише між доменами IPA і Active Directory під керуванням Windows
    Server 2008 або новішої версії з функціональними можливостями рівня 2008 або
    новішої версії.
    
    Будь ласка, зауважте, що слід належним чином налаштувати DNS на обох доменах,
    IPA і Active Directory, щоб домени могли виявити один одного. Працездатність
    відносин довіри залежить від можливості виявлення спеціальних ресурсів у
    іншому домені за допомогою записів DNS.
    
    Приклад:
    
    1. Встановити довіру між областями з Active Directory за допомогою реєстраційних
       даних адміністратора AD:
    
       ipa trust-add --type=ad <домен.ad> --admin <адміністратор домену AD> --password
    
    2. Показати список всіх наявних відносин довіри:
    
       ipa trust-find
    
    3. Показати подробиці щодо певних відносин довіри:
    
       ipa trust-show <домен.ad>
    
    4. Вилучити наявні відносини довіри:
    
       ipa trust-del <домен.ad>
    
    Щойно відносини довіри буде встановлено, віддалених користувачів слід прив’язати
    до локальних груп POSIX, щоб скористатися ресурсами IPA. Прив’язку слід
    виконати за допомогою використання зовнішньої участі групи не-POSIX, а потім
    цю групу має бути включено до однієї з локальних груп POSIX.
    
    Приклади:
    
    1. Створити групу для прив’язки адміністраторів та їхньої локальної групи POSIX
       довіреного домену:
    
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins external map' ad_admins_external --external
       ipa group-add --desc='<домен.ad> admins' ad_admins
    
    2. Додати ідентифікатор безпеки Domain Admins домену <домен.ad> до групи ad_admins_external:
    
       ipa group-add-member ad_admins_external --external 'AD\Domain Admins'
    
    3. Дозволити прив’язування учасників групи ad_admins_external до групи POSIX ad_admins:
    
       ipa group-add-member ad_admins --groups ad_admins_external
    
    4. Показати список зовнішніх учасників групи ad_admins_external для перегляду їхніх SID:
    
       ipa group-show ad_admins_external
    
    
    НАЛАШТУВАННЯ ДОВІРИ ЗАГАЛЬНОГО РІВНЯ
    
    Якщо встановлено підпакунок довіри AD IPA та запущено ipa-adtrust-install,
    створюються налаштування локального домену (SID, GUID, назва NetBIOS). Після
    цього створені ідентифікатори використовуються для обміну даними з
    довіреним доменом певного типу.
    
    1. Показати налаштування довіри загального рівня для типів довіри Active Directory:
    
       ipa trustconfig-show --type ad
    
    2. Змінити загальні налаштування для всіх довір типу Active Directory і
       встановити іншу резервну основну групу (GID резервної основної групи
       використовується як GID основного користувача, якщо користувача
       розпізнано у домені IPA, але він не має жодного вже встановленого
       основного GID):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "another AD group"
    
    3. Повернути для резервної основної групи значення типової прихованої групи
       (будь-якої групи, у якій дозволено клас об’єктів posixGroup):
    
       ipa trustconfig-mod --type ad --fallback-primary-group "Default SMB Group"

en:  Alternatively, following servers are capable of running this command: %(masters)s
uk:  Крім того, цю команду можуть виконати такі сервери: %(masters)s

en: AD Trust setup
uk: Налаштування довіри AD

en: Cannot perform the selected command without Samba 4 support installed. Make sure you have installed server-trust-ad sub-package of IPA.
uk: Виконати вибрану команду без встановленої підтримки Samba 4 неможливо. Переконайтеся, що вами встановлено підпакунок IPA server-trust-ad.

en: Cannot perform the selected command without Samba 4 instance configured on this machine. Make sure you have run ipa-adtrust-install on this server.
uk: Вибрану команду не можна виконати без екземпляра Samba 4, встановленого у цій системі. Переконайтеся, що на цьому сервері було виконано ipa-adtrust-install.

en: Fetching domains from trusted forest failed. See details in the error_log
uk: Спроба отримати список доменів із довіреного лісу зазнала невдачі. Подробиці можна знайти у error_log

en: trust
uk: довіра

en: trusts
uk: записи довіри

en: Trusts
uk: Записи довіри

en: Trust
uk: Довіра

en: SID blocklist incoming
uk: Список блокування вхідних SID

en: SID blocklist outgoing
uk: Список блокування вихідних SID

en: Trust direction
uk: Напрямок довіри

en: Trust type
uk: Тип довіри

en: Trust status
uk: Стан довіри

en: UPN suffixes
uk: Суфікси UPN

en: invalid SID: {SID}
uk: некоректний SID: {SID}

en: 
    Add new trust to use.
    
    This command establishes trust relationship to another domain
    which becomes 'trusted'. As result, users of the trusted domain
    may access resources of this domain.
    
    Only trusts to Active Directory domains are supported right now.
    
    The command can be safely run multiple times against the same domain,
    this will cause change to trust relationship credentials on both
    sides.
    
    Note that if the command was previously run with a specific range type,
    or with automatic detection of the range type, and you want to configure a
    different range type, you may need to delete first the ID range using
    ipa idrange-del before retrying the command with the desired range type.
uk: 
    Додати новий запис довіри для використання.
    
    За допомогою цієї команди можна встановити відносини довіри з
    іншим доменом, який після цього вважається «довіреним». У результаті
    користувачі довіреного домену зможуть отримувати доступ до ресурсів
    цього домену.
    
    У поточній версії передбачено підтримку лише відносин довіри з доменами
    Active Directory.
    
    Команду можна безпечно запускати декілька разів для одного і того самого
    домену, такий запуск призводить до зміни у реєстраційних записах відносин
    довіри з обох боків.
    
    Зауважте, що якщо команда раніше виконувалася із вказаним типом діапазону
    або автоматичним визначенням типу діапазону, і ви хочете налаштувати
    інший тип діапазону, ймовірно, вам доведеться вилучити першй діапазон ідентифікаторів
    за допомогою ipa idrange-del, перш ніж ви зможете повторити команду із бажаним типом.

en: Active Directory domain range
uk: Діапазон доменів Active Directory

en: Active Directory trust range with POSIX attributes
uk: Діапазон довіри Active Directory з атрибутами POSIX

en: Type of trusted domain ID range, one of allowed values
uk: Тип діапазону ідентифікаторів довіреного домену, одне з дозволених значень

en: External trust
uk: Зовнішня довіра

en: Establish external trust to a domain in another forest. The trust is not transitive beyond the domain.
uk: Встановити зовнішню довіру до домену у іншому лісі. Довіра не переходить за межі домену.

en: Added Active Directory trust for realm "%(value)s"
uk: Додано запис довіри Active Directory для області «%(value)s»

en: Re-established trust to domain "%(value)s"
uk: Відновлено довіру до домену «%(value)s»

en: missing base_id
uk: не вистачає base_id

en: pysss_murmur is not available on the server and no base-id is given.
uk: pysss_murmur на сервері не доступний, отже base-id не надано.

en: trust type
uk: тип довіри

en: only "ad" is supported
uk: передбачено підтримку лише «ad»

en: Cannot establish a trust to AD deployed in the same domain as IPA. Such setup is not supported.
uk: Не можна встановлювати довіру до AD, розгорнутою у тому самому домені, що і IPA. Підтримки такої можливості не передбачено.

en: Realm-domain mismatch
uk: Невідповідність між областю і доменом

en: To establish trust with Active Directory, the domain name and the realm name of the IPA server must match
uk: Для встановлення довіри з Active Directory назва домену і назва області сервера IPA мають збігатися

en: Cannot perform join operation without own domain configured. Make sure you have run ipa-adtrust-install on the IPA server first
uk: Без налаштовування власного домену не можна виконувати дію з приєднання. Спочатку запустіть ipa-adtrust-install на сервері IPA.

en: Trusted domain %(domain)s is included among IPA realm domains. It needs to be removed prior to establishing the trust. See the "ipa realmdomains-mod --del-domain" command.
uk: До доменів області IPA включено домен %(domain)s. Перш ніж встановлювати довіру, це включення слід усунути. Див. команду «ipa realmdomains-mod --del-domain».

en: Trusted domain and administrator account use different realms
uk: Довіреним доменом і обліковим записом адміністратора використовуються різні області

en: Realm administrator password should be specified
uk: Має бути вказано пароль адміністратора області

en: id range type
uk: тип діапазону ідентифікаторів

en: Only the ipa-ad-trust and ipa-ad-trust-posix are allowed values for --range-type when adding an AD trust.
uk: Якщо додається зв’язок довіри AD, значенням --range-type має бути лише ipa-ad-trust або ipa-ad-trust-posix.

en: id range
uk: діапазон ідентифікаторів

en: An id range already exists for this trust. You should either delete the old range, or exclude --base-id/--range-size options from the command.
uk: Для цього зв’язку довіри вже існує діапазон ідентифікаторів. Вам слід або вилучити попередній діапазон, або виключити з команди параметри --base-id/--range-size.

en: range exists
uk: діапазон вже існує

en: ID range with the same name but different domain SID already exists. The ID range for the new trusted domain must be created manually.
uk: Вже існує діапазон ідентифікаторів з тією самою назвою але іншим доменом SID. Діапазон ідентифікаторів для нового довіреного домену має бути створено вручну.

en: range type change
uk: зміна типу діапазону

en: ID range for the trusted domain already exists, but it has a different type. Please remove the old range manually, or do not enforce type via --range-type option.
uk: Діапазон ідентифікаторів для довіреного домену вже існує, але належить до іншого типу. Будь ласка, вилучіть попередній діапазон вручну або не визначайте тип у примусовому порядку за допомогою параметра --range-type.

en: Unable to resolve domain controller for {domain} domain.
uk: Не вдалося визначити контролер домену для домену {domain}.

en: Forward policy is defined for it in IPA DNS, perhaps forwarder points to incorrect host?
uk: Для нього у DNS IPA визначено правила переспрямовування. Можливо, переспрямовувач вказує не помилковий вузол?

en: IPA manages DNS, please verify your DNS configuration and make sure that service records of the '{domain}' domain can be resolved. Examples how to configure DNS with CLI commands or the Web UI can be found in the documentation.
uk: IPA керує DNS. Будь ласка, переконайтеся, що поточні налаштування DNS уможливлюють визначення адрес службових записів домену «{domain}». Приклади налаштовування DNS за допомогою командного інтерфейсу або вебінтерфейсу наведено у документації.

en: Since IPA does not manage DNS records, ensure DNS is configured to resolve '{domain}' domain from IPA hosts and back.
uk: Оскільки IPA не керує записами DNS, слід налаштувати DNS так, щоб система визначала адресу домену «{domain}» за даними щодо вузлів IPA, і навпаки.

en: Unable to verify write permissions to the AD
uk: Не вдалося перевірити права доступу на запис до AD

en: Not enough arguments specified to perform trust setup
uk: Вказано недостатньо аргументів для виконання налаштовування довіри

en: Deleted trust "%(value)s"
uk: Вилучено запис довіри «%(value)s»

en: 
        Modify a trust (for future use).
    
        Currently only the default option to modify the LDAP attributes is
        available. More specific options will be added in coming releases.
uk: 
        Змінити запис довіри (для наступного використання).
    
        У поточній версії можлива зміна лише типова зміна атрибутів LDAP.
        Додаткові варіанти буде додано у наступних випусках.

en: Modified trust "%(value)s" (change will be effective in 60 seconds)
uk: Змінено довіру «%(value)s» (зміни набудуть чинності за 60 секунд)

en: %(count)d trust matched | %(count)d trusts matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d запису довіри
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d записів довіри
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d записів довіри

en: trust configuration
uk: довірені налаштування

en: Global Trust Configuration
uk: Загальні довірені налаштування

en: IPA AD trust agents
uk: Агенти довіри AD IPA

en: IPA servers configured as AD trust agents
uk: Сервери IPA, які налаштовано як агенти довіри AD

en: IPA AD trust controllers
uk: Контролери довіри AD IPA

en: IPA servers configured as AD trust controllers
uk: Сервери IPA, які налаштовано як контролери довіри AD

en: unsupported trust type
uk: непідтримуваний тип довіри

en: Modified "%(value)s" trust configuration
uk: Змінено налаштування довіри «%(value)s»

en: Name
uk: Назва

en: This command relies on the existence of the "editors" group, but this group was not found.
uk: Для виконання цієї команди має існувати група «editors», але групи з такою назвою не знайдено.

en: trust domain
uk: довірений домен

en: trust domains
uk: довірені домени

en: Trusted domains
uk: Довірені домени

en: Trusted domain
uk: Довірений домен

en: Domain enabled
uk: Домен увімкнено

en: Removed information about the trusted domain "%(value)s"
uk: Дані щодо довіреного домену «%(value)s» вилучено

en: cannot delete root domain of the trust, use trust-del to delete the trust itself
uk: вилучення кореневого домену правила довіри неможливе, скористайтеся trust-del для вилучення самого правила довіри

en: List of trust domains successfully refreshed. Use trustdomain-find command to list them.
uk: Список довірених доменів успішно оновлено. Для отримання поточного списку цих доменів скористайтеся командою trustdomain-find.

en: Configure this server as a trust agent.
uk: Налаштувати цей сервер як довірений агент.

en: Enable support for trusted domains for old clients
uk: Увімкнути підтримку довірених доменів для застарілих клієнтів

en: must be "%s"
uk: має бути «%s»

en: not allowed to remotely add agent
uk: заборонено віддалено додавати агентів

en: Enabled trust domain "%(value)s"
uk: Увімкнено домен довіри «%(value)s»

en: Root domain of the trust is always enabled for the existing trust
uk: Кореневий домен правила довіри для наявного правила довіри завжди увімкнено

en: Disabled trust domain "%(value)s"
uk: Домен довіри «%(value)s» вимкнено

en: cannot disable root domain of the trust, use trust-del to delete the trust itself
uk: вимикання кореневого домену правила довіри неможливе, скористайтеся trust-del для вилучення самого правила довіри

en: 
    Vaults
uk: 
    Сховища

en: 
    Manage vaults.
uk: 
    Керування сховищами.

en: 
    Vault is a secure place to store a secret. One vault can only
    store one secret. When archiving a secret in a vault, the
    existing secret (if any) is overwritten.
uk: 
    Сховище — безпечне місце для зберігання ключа. Одне сховище
    може містити лише один ключ. При архівуванні ключа до сховища,
    наявний ключ (якщо такий існує) буде перезаписано.

en: 
    Based on the ownership there are three vault categories:
    * user/private vault
    * service vault
    * shared vault
uk: 
    За правами власності сховища поділяються на три категорії:
    * приватні сховища користувачів
    * сховища служб
    * сховища спільного використання

en: 
    User vaults are vaults owned used by a particular user. Private
    vaults are vaults owned the current user. Service vaults are
    vaults owned by a service. Shared vaults are owned by the admin
    but they can be used by other users or services.
uk: 
    Сховища користувачів — це сховища, власником яких є конкретний
    користувач. Приватними є сховища, власником яких є поточний
    користувач. Власником сховища служби є певна служба. Сховища
    спільного використання належать адміністратору, але можуть
    використовуватися іншими користувачами або службами.

en: 
    Based on the security mechanism there are three types of
    vaults:
    * standard vault
    * symmetric vault
    * asymmetric vault
uk: 
    За механізмами захисту сховища поділяються на три
    типи:
    * стандартні сховища
    * симетричні сховища
    * асиметричні сховища

en: 
    Standard vault uses a secure mechanism to transport and
    store the secret. The secret can only be retrieved by users
    that have access to the vault.
uk: 
    У стандартному сховищі для передавання і зберігання реєстраційних
    даних використовуються безпечні механізми. Реєстраційні дані
    може бути отримано лише користувачами, які мають доступ
    до сховища.

en: 
    Symmetric vault is similar to the standard vault, but it
    pre-encrypts the secret using a password before transport.
    The secret can only be retrieved using the same password.
uk: 
    Симетричне сховище є подібним до стандартного сховища, але
    у ньому реєстраційні дані попередньо шифруються до
    передавання за допомогою пароля.
    Реєстраційні дані можна отримати лише за допомогою цього пароля.

en: 
    Asymmetric vault is similar to the standard vault, but it
    pre-encrypts the secret using a public key before transport.
    The secret can only be retrieved using the private key.
uk: 
    Асиметричне сховище є подібним до стандартного сховища, але
    у ньому реєстраційні дані попередньо шифруються до
    передавання за допомогою відкритого ключа.
    Реєстраційні дані можна отримати лише за допомогою закритого ключа.

en: 
     List vaults:
       ipa vault-find
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
uk: 
     Вивести список сховищ:
       ipa vault-find
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]

en: 
     Add a standard vault:
       ipa vault-add <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type standard
uk: 
     Додати стандартне сховище:
       ipa vault-add <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type standard

en: 
     Add a symmetric vault:
       ipa vault-add <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type symmetric --password-file password.txt
uk: 
     Додати симетричне сховище:
       ipa vault-add <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type symmetric --password-file пароль.txt

en: 
     Add an asymmetric vault:
       ipa vault-add <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type asymmetric --public-key-file public.pem
uk: 
     Додати асиметричне сховище:
       ipa vault-add <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type asymmetric --public-key-file відкритий_ключ.pem

en: 
     Show a vault:
       ipa vault-show <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
uk: 
     Показати сховище:
       ipa vault-show <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]

en: 
     Modify vault description:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --desc <description>
uk: 
     Змінити опис сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --desc <опис>

en: 
     Modify vault type:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --type <type>
           [old password/private key]
           [new password/public key]
uk: 
     Змінити тип сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --type <тип>
           [старий пароль/закритий ключ]
           [новий пароль/відкритий ключ]

en: 
     Modify symmetric vault password:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --change-password
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --old-password <old password>
           --new-password <new password>
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --old-password-file <old password file>
           --new-password-file <new password file>
uk: 
     Змінити пароль до симетричного сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --change-password
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --old-password <старий пароль>
           --new-password <новий пароль>
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --old-password-file <файл старого пароля>
           --new-password-file <файл нового пароля>

en: 
     Modify asymmetric vault keys:
       ipa vault-mod <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --private-key-file <old private key file>
           --public-key-file <new public key file>
uk: 
     Змінити ключ асиметричного сховища:
       ipa vault-mod <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --private-key-file <файл старого закритого ключа>
           --public-key-file <файл нового відкритого ключа>

en: 
     Delete a vault:
       ipa vault-del <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
uk: 
     Вилучити сховище:
       ipa vault-del <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]

en: 
     Display vault configuration:
       ipa vaultconfig-show
uk: 
     Вивести налаштування сховищ:
       ipa vaultconfig-show

en: 
     Archive data into standard vault:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --in <input file>
uk: 
     Архівувати дані до стандартного сховища:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --in <файл вхідних даних>

en: 
     Archive data into symmetric vault:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --in <input file>
           --password-file password.txt
uk: 
     Архівувати дані до симетричного сховища:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --in <файл вхідних даних>
           --password-file пароль.txt

en: 
     Archive data into asymmetric vault:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --in <input file>
uk: 
     Архівувати дані до асиметричного сховища:
       ipa vault-archive <name>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --in <файл вхідних даних>

en: 
     Retrieve data from standard vault:
       ipa vault-retrieve <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --out <output file>
uk: 
     Отримати дані зі стандартного сховища:
       ipa vault-retrieve <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --out <файл результатів>

en: 
     Retrieve data from symmetric vault:
       ipa vault-retrieve <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --out <output file>
           --password-file password.txt
uk: 
     Отримати дані з симетричного сховища:
       ipa vault-retrieve <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --out <файл результатів>
           --password-file password.txt

en: 
     Retrieve data from asymmetric vault:
       ipa vault-retrieve <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           --out <output file> --private-key-file private.pem
uk: 
     Отримати дані з асиметричного сховища:
       ipa vault-retrieve <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           --out <файл результатів> --private-key-file private.pem

en: 
     Add vault owners:
       ipa vault-add-owner <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>]  [--groups <groups>] [--services <services>]
uk: 
     Додати записи власників сховища:
       ipa vault-add-owner <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>]  [--groups <групи>] [--services <служби>]

en: 
     Delete vault owners:
       ipa vault-remove-owner <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>] [--groups <groups>] [--services <services>]
uk: 
     Вилучити записи учасників сховища:
       ipa vault-remove-owner <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>] [--groups <групи>] [--services <служби>]

en: 
     Add vault members:
       ipa vault-add-member <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>] [--groups <groups>] [--services <services>]
uk: 
     Додати записи учасників сховища:
       ipa vault-add-member <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>] [--groups <групи>] [--services <служби>]

en: 
     Delete vault members:
       ipa vault-remove-member <name>
           [--user <user>|--service <service>|--shared]
           [--users <users>] [--groups <groups>] [--services <services>]
uk: 
     Вилучити записи учасників сховища:
       ipa vault-remove-member <назва>
           [--user <користувач>|--service <служба>|--shared]
           [--users <користувачі>] [--groups <групи>] [--services <служби>]

en: 
        Vault Container object.
uk: 
        Об’єкт контейнера сховищ.

en: vaultcontainer
uk: контейнер сховищ

en: vaultcontainers
uk: контейнери сховищ

en: Vault Containers
uk: Контейнери сховищ

en: Vault Container
uk: Контейнер сховищ

en: Service, shared and user options cannot be specified simultaneously
uk: Параметри служби, спільного використання та користувача не можна вказувати одночасно

en: Host is not supported
uk: Підтримки вузла не передбачено

en: KRA service is not enabled
uk: Службу KRA не увімкнено

en: Deleted vault container
uk: Вилучено контейнер сховищ

en: owner %s
uk: власник %s

en: 
        Vault object.
uk: 
        Об’єкт сховища.

en: vault
uk: сховище

en: vaults
uk: сховища

en: Vaults
uk: Сховища

en: Vault
uk: Сховище

en: Service, shared, and user options cannot be specified simultaneously
uk: Параметри служби, спільного використання та користувача не можна вказувати одночасно

en: Add a vault.
uk: Додати сховище.

en: Added vault "%(value)s"
uk: Додано сховище «%(value)s»

en: Deleted vault "%(value)s"
uk: Вилучено сховище «%(value)s»

en: %(count)d vault matched | %(count)d vaults matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d сховища
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d сховищ
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d сховищ

en: Service(s), shared, and user(s) options cannot be specified simultaneously
uk: Параметри служби, спільного використання та користувача не можна вказувати одночасно

en: Modified vault "%(value)s"
uk: Змінено сховище «%(value)s»

en: Vault configuration
uk: Налаштування сховища

en: IPA KRA servers
uk: Сервери KRA IPA

en: IPA servers configured as key recovery agents
uk: Сервери IPA, налаштовані як агенти відновлення ключів (key recovery agents)

en: Key wrapping algorithm
uk: Алгоритм обгортки ключа

en: Archived data into vault "%(value)s"
uk: Дані архівовано до сховища «%(value)s»

en: Retrieve data from a vault.
uk: Отримати дані зі сховища.

en: Retrieved data from vault "%(value)s"
uk: Отримано дані зі сховища «%(value)s»

en: No archived data.
uk: Немає архівованих даних.

en: Checks if any of the servers has the KRA service enabled
uk: Перевіряє, чи увімкнено на якомусь із серверів службу KRA

en: operation not defined
uk: дію не визначено

en: not allowed to perform operation: %s
uk: виконувати цю дію заборонено: %s

en: No such virtual command
uk: Такої віртуальної команди не передбачено

en: 
    Manage Certificate Authorities
uk: 
    Керування службами сертифікації

en: 
    Subordinate Certificate Authorities (Sub-CAs) can be added for scoped issuance
    of X.509 certificates.
uk: 
    Підлеглі служби сертифікації (Sub-CA) можна додавати для обмежених під час видання областю
    сертифікатів X.509.

en: 
    CAs are enabled on creation, but their use is subject to CA ACLs unless the
    operator has permission to bypass CA ACLs.
uk: 
    Служби сертифікації увімкнено при створенні, але їхнє використання регулюється ACL служб сертифікації,
    якщо у оператора немає дозволу обходити ACL служб сертифікації (CA).

en: 
    All CAs except the 'IPA' CA can be disabled or re-enabled.  Disabling a CA
    prevents it from issuing certificates but does not affect the validity of its
    certificate.
uk: 
    Усі слжуби сертифікації, окрім служби сертифікації «IPA», можна вимикати і повторно вмикати. Вимикання
    служби сертифікації призводить до заборони для неї видавати сертифікати, але не впливає на
    чинність її сертифіката.

en: 
    CAs (all except the 'IPA' CA) can be deleted.  Deleting a CA causes its signing
    certificate to be revoked and its private key deleted.
uk: 
    Усі записи служб сертифікації (окрім служби «IPA») можна вилучати. Вилучення запису служби сертифікації
    призводить до відкликання її підписувального сертифіката і вилучення закритого ключа.

en: 
      Create new CA, subordinate to the IPA CA (requires permission
      "System: Add CA"):
    
        ipa ca-add puppet --desc "Puppet" \
            --subject "CN=Puppet CA,O=EXAMPLE.COM"
uk: 
      Створити новий запис служби сертифікації, підлеглий щодо служби сертифікації IPA (потребує прав доступу
      «Система: Додати CA»):
    
        ipa ca-add puppet --desc "Puppet" \
            --subject "CN=Puppet CA,O=EXAMPLE.COM"

en: 
      Disable a CA (requires permission "System: Modify CA"):
    
        ipa ca-disable puppet
uk: 
      Вимкнути службу сертифікації (потребує прав доступу «Система: Змінити CA»):.
    
        ipa ca-disable puppet

en: 
      Re-enable a CA (requires permission "System: Modify CA"):
    
        ipa ca-enable puppet
uk: 
      Повторно увімкнути службу сертифікації (потребує прав доступу «Система: Змінити CA»):
    
        ipa ca-enable puppet

en: 
      Delete a CA (requires permission "System: Delete CA"; also requires
      CA to be disabled first):
    
        ipa ca-del puppet
uk: 
      Вилучити запис служби сертифікації  (потребує прав доступу «Система: Вилучити CA»; також потребує попереднього вимикання
      CA):
    
        ipa ca-del puppet

en: Certificate Authority
uk: Центр сертифікації

en: Certificate Authorities
uk: Центри сертифікації

en: Name for referencing the CA
uk: Назва до посилання на CA

en: Description of the purpose of the CA
uk: Опис призначення CA

en: Authority ID
uk: Ід. центру

en: Dogtag Authority ID
uk: Ід. Dogtag центру

en: Subject DN
uk: DN призначення

en: Subject Distinguished Name
uk: Унікальна назва призначення

en: Issuer DN
uk: DN видавця

en: Issuer Distinguished Name
uk: Унікальна назва видавця

en: Base-64 encoded certificate.
uk: Сертифікат у кодуванні Base-64.

en: Certificate chain
uk: Ланцюжок сертифікації

en: X.509 certificate chain
uk: Ланцюжок сертифікації X.509

en: RSN Version
uk: Версія RSN

en: Random Serial Number Version
uk: Версія із випадковим серійним номером

en: Search for CAs.
uk: Шукати CA.

en: %(count)d CA matched | %(count)d CAs matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d CA
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d CA
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d CA

en: Include certificate chain in output
uk: Включити ланцюжок сертифікації до виведення

en: Display the properties of a CA.
uk: Показати властивості CA.

en: Create a CA.
uk: Створити запис CA.

en: Created CA "%(value)s"
uk: Створено запис CA «%(value)s»

en: Insufficient 'add' privilege for entry '%s'.
uk: Недостатні привілеї «add» для запису «%s».

en: Unrecognized attributes: %(attrs)s
uk: Нерозпізнані атрибути: %(attrs)s

en: Subject DN is already used by CA '%s'
uk: DN призначення вже використано CA «%s»

en: Delete a CA (must be disabled first).
uk: Вилучити службу сертифікації (її спочатку має бути вимкнено).

en: Deleted CA "%(value)s"
uk: Вилучено запис CA «%(value)s»

en: Insufficient privilege to delete a CA.
uk: Недостатні права доступу для вилучення запису CA.

en: IPA CA cannot be deleted
uk: CA IPA не може бути вилучено

en: Must be disabled first
uk: Слід спочатку вимкнути

en: Modify CA configuration.
uk: Змінити налаштування CA.

en: Modified CA "%(value)s"
uk: Змінено CA «%(value)s»

en: Insufficient privilege to modify a CA.
uk: Недостатні права доступу для внесення змін до запису CA.

en: Disable a CA.
uk: Вимкнути службу сертифікації.

en: Disabled CA "%(value)s"
uk: Вимкнено службу сертифікації «%(value)s»

en: IPA CA cannot be disabled
uk: Службу сертифікації IPA не можна вимикати

en: Enable a CA.
uk: Увімкнути службу сертифікації.

en: Enabled CA "%(value)s"
uk: Увімкнено службу сертифікації «%(value)s»

en: 
    ID ranges
    
    Manage ID ranges  used to map Posix IDs to SIDs and back.
    
    There are two type of ID ranges which are both handled by this utility:
    
     - the ID ranges of the local domain
     - the ID ranges of trusted remote domains
    
    Both types have the following attributes in common:
    
     - base-id: the first ID of the Posix ID range
     - range-size: the size of the range
    
    With those two attributes a range object can reserve the Posix IDs starting
    with base-id up to but not including base-id+range-size exclusively.
    
    Additionally an ID range of the local domain may set
     - rid-base: the first RID(*) of the corresponding RID range
     - secondary-rid-base: first RID of the secondary RID range
    
    and an ID range of a trusted domain must set
     - rid-base: the first RID of the corresponding RID range
     - sid: domain SID of the trusted domain
    
    and an ID range of a trusted domain may set
     - auto-private-groups: [true|false|hybrid] automatic creation of private groups
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for a trusted domain
    
    Since there might be more than one trusted domain the domain SID must be given
    while creating the ID range.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0 \
                      --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    This ID range is then used by the IPA server and the SSSD IPA provider to
    assign Posix UIDs to users from the trusted domain.
    
    If e.g. a range for a trusted domain is configured with the following values:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    the RIDs 0 to 199999 are mapped to the Posix ID from 1200000 to 13999999. So
    RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    EXAMPLE: Add a new ID range for the local domain
    
    To create an ID range for the local domain it is not necessary to specify a
    domain SID. But since it is possible that a user and a group can have the same
    value as Posix ID a second RID interval is needed to handle conflicts.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000 \
                      --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    The data from the ID ranges of the local domain are used by the IPA server
    internally to assign SIDs to IPA users and groups. The SID will then be stored
    in the user or group objects.
    
    If e.g. the ID range for the local domain is configured with the values from
    the example above then a new user with the UID 1200007 will get the RID 1007.
    If this RID is already used by a group the RID will be 1000007. This can only
    happen if a user or a group object was created with a fixed ID because the
    automatic assignment will not assign the same ID twice. Since there are only
    users and groups sharing the same ID namespace it is sufficient to have only
    one fallback range to handle conflicts.
    
    To find the Posix ID for a given RID from the local domain it has to be
    checked first if the RID falls in the primary or secondary RID range and
    the rid-base or the secondary-rid-base has to be subtracted, respectively,
    and the base-id has to be added to get the Posix ID.
    
    Typically the creation of ID ranges happens behind the scenes and this CLI
    must not be used at all. The ID range for the local domain will be created
    during installation or upgrade from an older version. The ID range for a
    trusted domain will be created together with the trust by 'ipa trust-add ...'.
    
    USE CASES:
    
      Add an ID range from a transitively trusted domain
    
        If the trusted domain (A) trusts another domain (B) as well and this trust
        is transitive 'ipa trust-add domain-A' will only create a range for
        domain A.  The ID range for domain B must be added manually.
    
      Add an additional ID range for the local domain
    
        If the ID range of the local domain is exhausted, i.e. no new IDs can be
        assigned to Posix users or groups by the DNA plugin, a new range has to be
        created to allow new users and groups to be added. (Currently there is no
        connection between this range CLI and the DNA plugin, but a future version
        might be able to modify the configuration of the DNS plugin as well)
    
    In general it is not necessary to modify or delete ID ranges. If there is no
    other way to achieve a certain configuration than to modify or delete an ID
    range it should be done with great care. Because UIDs are stored in the file
    system and are used for access control it might be possible that users are
    allowed to access files of other users if an ID range got deleted and reused
    for a different domain.
    
    (*) The RID is typically the last integer of a user or group SID which follows
    the domain SID. E.g. if the domain SID is S-1-5-21-123-456-789 and a user from
    this domain has the SID S-1-5-21-123-456-789-1010 then 1010 is the RID of the
    user. RIDs are unique in a domain, 32bit values and are used for users and
    groups.
uk: 
    Діапазони ідентифікаторів
    
    Керування діапазонами ідентифікаторів, використаних для відображення
    ідентифікаторів POSIX на SID, і навпаки.
    
    За допомогою цієї програми можна керувати обома типами діапазонів ідентифікаторів:
    
     - діапазони ідентифікаторів локального домену
     - діапазони ідентифікаторів довірених віддалених доменів
    
    Обидва типи мають такі спільні атрибути:
    
     - base-id: перший ідентифікатор діапазону ідентифікаторів POSIX
     - range-size: розмір діапазону
    
    На основі цих двох атрибутів об’єкт діапазону може зарезервувати ідентифікатори
    POSIX, починаючи з base-id аж до, але не включно, base-id+range-size.
    
    Крім того, можна встановити діапазон ідентифікаторів локального домену
     - rid-base: перший RID(*) відповідного діапазону RID
     - secondary-rid-base: перший RID вторинного діапазону RID
    
    а діапазон ідентифікаторів довіреного домену слід задавати за допомогою
     - rid-base: перший RID відповідного діапазону RID
     - dom_sid: SID довіреного домену
    
    також можна встановити діапазон ідентифікаторів довіреного домену
     - auto-private-groups: [true|false|hybrid] automatic creation of private groups
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів для довіреного домену
    
    Оскільки може бути декілька довірених доменів, під час створення діапазону
    ідентифікаторів слід вказати SID домену.
    
      ipa idrange-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=0 \
                      --dom-sid=S-1-5-21-123-456-789 trusted_dom_range
    
    Цей діапазон ідентифікаторів потім використовуватиметься сервером IPA
    та надавачем даних IPA SSSD для призначення UID Posix користувачам з
    довіреного домену.
    
    Якщо, наприклад, налаштовано діапазон для довіреного домену з такими
    значеннями:
     base-id = 1200000
     range-size = 200000
     rid-base = 0
    RID від 0 до 199999 прив’язуються до ідентифікаторів Posix від 1200000 до
    13999999. Отже RID 1000 <-> Posix ID 1201000
    
    
    
    ПРИКЛАД: додавання нового діапазону ідентифікаторів до локального домену
    
    Щоб створити діапазон ідентифікаторів для локального домену не потрібно
    вказувати SID домену. Але оскільки можливий конфлікт між ідентифікаторами
    користувача і групи та ідентифікаторами POSIX, потрібен вторинний інтервал
    RID.
    
      ipa range-add --base-id=1200000 --range-size=200000 --rid-base=1000 \
                    --secondary-rid-base=1000000 local_range
    
    Дані з діапазонів ідентифікаторів локального домену використовуються
    сервером IPA на внутрішньому рівні для призначення SID користувачам і групам
    IPA. SID буде збережено у об’єктах користувача або групи.
    
    Якщо, наприклад, для діапазону ідентифікаторів локального домену визначено
    значення з наведеного вище прикладу, новий користувач з UID 1200007 отримає
    RID 1007. Якщо цей RID вже буде використано групою, його буде змінено на 1000007.
    Таке може трапитися лише, якщо об’єкт користувача або групи було створено з
    фіксованим ідентифікатором, оскільки у разі автоматичного призначення один
    ідентифікатор не може бути призначено двічі. Оскільки спільний простір назв
    є лише у користувачів і груп, достатньо одного резервного діапазону для
    того, щоб повністю позбутися конфліктів.
    
    Для визначення ідентифікатора POSIX за вказаним RID з локального домену слід
    спочатку перевірити, чи потрапляє RID у основний або вторинний діапазон RID,
    також, щоб отримати ідентифікатор POSIX, слід відняти від ідентифікатор rid-base
    або secondary-rid-base, відповідно, і додати base-id.
    
    Типово, створення діапазонів ідентифікаторів є зовні непомітним і потреби у
    цьому інтерфейсі командного рядка не виникає. Діапазон ідентифікаторів
    для локального домену буде створено під час встановлення або оновлення
    попередньої версії. Діапазон ідентифікаторів для довіреного домену буде
    створено разом з записом довіри командою «ipa trust-add ...».
    Нижче наведено можливі випадки використання цього командного інтерфейсу.
    
    ВИПАДКИ ВИКОРИСТАННЯ:
    
      Додавання діапазону ідентифікаторів з перехідного довіреного домену
    
        Якщо довірений домен (A) довіряється іншому домену (B) і цей запис
        довіри є перехідним, «ipa trust-add домен-A» створить лише діапазон
        для домену A. Діапазон ідентифікаторів домену B має бути додано вручну.
    
      Додавання додаткового діапазону ідентифікаторів для локального домену
    
        Якщо діапазон ідентифікаторів локального домену вичерпано, тобто додатком
        DNA не може бути призначено нові ідентифікатори користувачам або групам
        POSIX, має бути створено новий діапазон для додавання нових користувачів
        та груп. (У поточній версії між цим командним інтерфейсом і додатком DNA
        немає безпосереднього зв’язку, але у майбутній версії може бути передбачено
        можливість внесення змін і до налаштувань додатка DNS.)
    
    Загалом, потреби у зміні або вилученні діапазонів ідентифікаторів немає.
    Якщо немає іншого виходу, окрім внесення змін або вилучення діапазону
    ідентифікаторів, робити це слід дуже обережно. Оскільки UID зберігаються у
    файловій системі і використовуються для керування доступом, можлива ситуація,
    коли одні користувачі отримуватимуть доступ до файлів інших користувачів
    у разі вилучення діапазону ідентифікаторів і повторного його використання
    у іншому домені.
    
    (*) RID типово є останнім цілим числом SID користувача або групи, перед якими
    має бути вказано SID домену. Наприклад, якщо SID домену S-1-5-21-123-456-789, а
    користувач з цього домену має SID S-1-5-21-123-456-789-1010, RID користувача
    буде 1010. RID є унікальними в межах домену, є 32-бітовими значенням і
    використовуються для користувачів і груп.

en: ID Ranges
uk: Діапазони ідентифікаторів

en: ID Range
uk: Діапазон ідентифікаторів

en: local domain range
uk: локальний діапазон доменів

en: ID range type, one of allowed values
uk: Тип діапазону ідентифікаторів, одне з дозволених значень

en: Auto private groups
uk: Автоматичні приватні групи

en: Auto creation of private groups, one of allowed values
uk: Автоматичне створення приватних груп, одне з дозволених значень

en: range modification leaving objects with ID out of the defined range is not allowed
uk: не можна виконувати зміни діапазону, у результаті яких виникають об’єкти з ідентифікаторами поза визначеним діапазоном

en: Cannot perform SID validation without Samba 4 support installed. Make sure you have installed server-trust-ad sub-package of IPA on the server
uk: Виконати дію з перевірки SID без встановленої підтримки Samba 4 неможливо. Переконайтеся, що вами встановлено на сервері підпакунок IPA server-trust-ad.

en: Cross-realm trusts are not configured. Make sure you have run ipa-adtrust-install on the IPA server first
uk: Зв’язки довіри між областями не налаштовано. Спочатку запустіть ipa-adtrust-install на сервері IPA.

en: SID is not recognized as a valid SID for a trusted domain
uk: SID не розпізнано як чинний SID для довіреного домену

en: 
        Add new ID range.
    
        To add a new ID range you always have to specify
    
            --base-id
            --range-size
    
        Additionally
    
            --rid-base
            --secondary-rid-base
    
        may be given for a new ID range for the local domain while
    
            --auto-private-groups
    
        may be given for a new ID range for a trusted AD domain and
    
            --rid-base
            --dom-sid
    
        must be given to add a new range for a trusted AD domain.
uk: 
        Додати новий діапазон ідентифікаторів.
    
        Щоб додати новий діапазон ідентифікаторів, вам слід завжди вказати
    
            --base-id
            --range-size
    
        Крім того, можна вказати
    
            --rid-base
            --secondary-rid-base
    
        для нового діапазону ідентифікаторів для локального домену, а
    
            --auto-private-groups
    
        може бути вказано для створення діапазону ідентифікаторів для довіреного домену AD і
    
            --rid-base
            --dom-sid
    
        слід вказати для додавання нового діапазону для довіреного домену AD.

en: Added ID range "%(value)s"
uk: Додано діапазон ідентифікаторів «%(value)s»

en: Options dom-sid and dom-name cannot be used together
uk: Параметри dom-sid і dom-name не можна використовувати разом

en: Specified trusted domain name could not be found.
uk: Не вдалося знайти назву вказаного довіреного домену.

en: Options dom-sid/dom-name and rid-base must be used together
uk: Параметри dom-sid/dom-name і rid-base слід використовувати разом

en: Option rid-base must not be used when IPA range type is ipa-ad-trust-posix
uk: Параметр rid-base не слід використовувати, якщо типом діапазону IPA є ipa-ad-trust-posix

en: IPA Range type must be one of ipa-ad-trust or ipa-ad-trust-posix when SID of the trusted domain is specified
uk: Якщо вказано SID довіреного домену, типом діапазону IPA має бути ipa-ad-trust або ipa-ad-trust-posix

en: Options dom-sid/dom-name and secondary-rid-base cannot be used together
uk: Параметри dom-sid/dom-name і secondary-rid-base не можна використовувати разом

en: IPA Range type must not be one of ipa-ad-trust or ipa-ad-trust-posix when SID of the trusted domain is not specified.
uk: Якщо не вказано SID довіреного домену, типом діапазону IPA не може бути ipa-ad-trust або ipa-ad-trust-posix.

en: IPA Range type must be one of ipa-ad-trust or ipa-ad-trust-posix when auto-private-groups is specified
uk: Якщо вказано auto-private-groups, типом діапазону IPA має бути ipa-ad-trust або ipa-ad-trust-posix

en: Options secondary-rid-base and rid-base must be used together
uk: Параметри secondary-rid-base і rid-base слід використовувати разом

en: Primary RID range and secondary RID range cannot overlap
uk: Основний діапазон RID і вторинний діапазон RID не повинні перекриватися

en: You must specify both rid-base and secondary-rid-base options, because ipa-adtrust-install has already been run.
uk: Вам слід вказати обидва параметри, rid-base і secondary-rid-base, оскільки вже запущено ipa-adtrust-install.

en: Deleted ID range "%(value)s"
uk: Вилучено діапазон ідентифікаторів «%(value)s»

en: %(count)d range matched | %(count)d ranges matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d діапазону
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d діапазонів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d діапазонів

en: Modify ID range.
uk: Змінити діапазон ідентифікаторів.

en: Modified ID range "%(value)s"
uk: Змінено діапазон ідентифікаторів «%(value)s»

en: This command can not be used to change ID allocation for local IPA domain. Run `ipa help idrange` for more information
uk: Цією командою не можна скористатися для зміни розподілу ідентифікаторів для локального домену IPA. Щоб дізнатися більше, скористайтеся командою «ipa help idrange».

en: SID for the specified trusted domain name could not be found. Please specify the SID directly using dom-sid option.
uk: Не вдалося знайти SID для вказаного довіреного домену. Будь ласка, вкажіть SID безпосередньо за допомогою параметра dom-sid.

en: Options dom-sid and secondary-rid-base cannot be used together
uk: Параметри dom-sid і secondary-rid-base не можна використовувати разом

en: Options dom-sid and rid-base must be used together
uk: Параметри dom-sid і rid-base слід використовувати разом

en: 
    Password policy
    
    A password policy sets limitations on IPA passwords, including maximum
    lifetime, minimum lifetime, the number of passwords to save in
    history, the number of character classes required (for stronger passwords)
    and the minimum password length.
    
    By default there is a single, global policy for all users. You can also
    create a password policy to apply to a group. Each user is only subject
    to one password policy, either the group policy or the global policy. A
    group policy stands alone; it is not a super-set of the global policy plus
    custom settings.
    
    Each group password policy requires a unique priority setting. If a user
    is in multiple groups that have password policies, this priority determines
    which password policy is applied. A lower value indicates a higher priority
    policy.
    
    Group password policies are automatically removed when the groups they
    are associated with are removed.
    
    Grace period defines the number of LDAP logins allowed after expiration.
    -1 means do not enforce expiration to match previous behavior. 0 allows
    no additional logins after expiration.
    
    EXAMPLES:
    
     Modify the global policy:
       ipa pwpolicy-mod --minlength=10
    
     Add a new group password policy:
       ipa pwpolicy-add --maxlife=90 --minlife=1 --history=10 --minclasses=3 --minlength=8 --priority=10 localadmins
    
     Display the global password policy:
       ipa pwpolicy-show
    
     Display a group password policy:
       ipa pwpolicy-show localadmins
    
     Display the policy that would be applied to a given user:
       ipa pwpolicy-show --user=tuser1
    
     Modify a group password policy:
       ipa pwpolicy-mod --minclasses=2 localadmins
uk: 
    Правила паролів
    
    Правила паролів встановлюють обмеження щодо використання паролів IPA,
    зокрема максимальний строк дії, мінімальний строк дії, кількість паролів,
    які зберігатимуться у журналі, потрібна кількість класів символів (для
    складних паролів) та мінімальну довжину пароля.
    
    Типово, визначено одні загальні правила для всіх користувачів. Ви можете
    створити правило паролів, яке стосуватиметься однієї групи. Для одного
    користувача може бути використано лише один набір правил паролів: груповий
    або загальний. Групові правила паролів є незалежними, вони не є загальними
    правилами з додаванням нетипових параметрів.
    
    Для кожного набору групових правил паролів має бути встановлено окреме
    значення пріоритету. Якщо користувач є учасником декількох груп, для яких
    встановлено правила паролів, пріоритет визначає, які з правил має бути
    застосовано. Менші значення відповідають вищому пріоритету правил.
    
    Групові правила паролів автоматично вилучаються під час вилучення
    відповідних груп.
    
    Період лояльності визначає кількість дозволених входів LDAP після завершення строку дії.
    -1 означає, що примусове вичерпання строку дії не буде застосовано (попередня поведінка).
    0 забороняє додаткові входи після завершення строку дії.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Внесення змін до загальних правил:
       ipa pwpolicy-mod --minlength=10
    
     Додавання нових групових правил паролів:
       ipa pwpolicy-add --maxlife=90 --minlife=1 --history=10 --minclasses=3 --minlength=8 --priority=10 localadmins
    
     Показ загальних правил паролів:
       ipa pwpolicy-show
    
     Показ групових правил паролів:
       ipa pwpolicy-show localadmins
    
     Показ правил, які має бути застосовано до певного користувача:
       ipa pwpolicy-show --user=tuser1
    
     Внесення змін до групових правил паролів:
       ipa pwpolicy-mod --minclasses=2 localadmins

en: Class of Service object used for linking policies with groups
uk: Клас об'єкта служби, який використовується для прив'язування правил до груп

en: priority must be a unique value (%(prio)d already used by %(gname)s)
uk: пріоритет повинен мати унікальне значення (%(prio)d вже використано для %(gname)s)

en: Add Class of Service entry
uk: Додати запис класу служби

en: Delete Class of Service entry
uk: Вилучити запис класу служби

en: Modify Class of Service entry
uk: Змінити запис класу служби

en: Display Class of Service entry
uk: Показати запис класу служби

en: Search for Class of Service entry
uk: Шукати запис класу служби

en: password policy
uk: правила для паролів

en: password policies
uk: правила щодо паролів

en: Password Policies
uk: Правила щодо паролів

en: Password Policy
uk: Правила для паролів

en: Max repeat
uk: Макс. повторення

en: Maximum number of same consecutive characters
uk: Максимальна кількість однакових символів поспіль

en: Max sequence
uk: Макс. послідовність

en: The max. length of monotonic character sequences (abcd)
uk: Максимальна довжина можливої послідовності з абетки (abcd)

en: Dictionary check
uk: Перевірка за словником

en: Check if the password is a dictionary word
uk: Перевіряти, чи є пароль словом зі словника

en: User check
uk: Перевірка на ім'я користувача

en: Check if the password contains the username
uk: Перевіряти, чи не міститься у паролі ім'я користувача

en: Grace login limit
uk: Обмеження входів лояльності

en: Number of LDAP authentications allowed after expiration
uk: Кількість дозволених розпізнавань LDAP після завершення строку дії

en: Minimum length must be >= 6 if maxrepeat, maxsequence, dictcheck or usercheck are defined
uk: Якщо визначено maxrepeat, maxsequence, dictcheck або usercheck, мінімальною довжиною має бути число >= 6

en: Maximum password life must be equal to or greater than the minimum.
uk: Максимальний строк дії пароля має бути рівним або перевищувати мінімальний строк його дії.

en: cannot delete global password policy
uk: неможливо вилучити загальні правила паролів

en: priority cannot be set on global policy
uk: для загальних правил не може встановлювати пріоритети

en: 
    API Schema
uk: 
    Схема API

en: 
    Provides API introspection capabilities.
uk: 
    Надає можливості інтроспекції програмного інтерфейсу.

en: 
     Show user-find details:
       ipa command-show user-find
uk: 
     Показати подробиці щодо user-find:
       ipa command-show user-find

en: 
     Find user-find parameters:
       ipa param-find user-find
uk: 
     Знайти параметри user-find:
       ipa param-find user-find

en: Documentation
uk: Документація

en: Exclude from
uk: Виключити з

en: Include in
uk: Включити до

en: Help topic
uk: Тема довідки

en: Version
uk: Версія

en: Parameters
uk: Параметри

en: Method of
uk: Метод

en: Method name
uk: Назва методу

en: Display information about a command.
uk: Показати інформацію щодо команди.

en: Search for commands.
uk: Шукати команди.

en: Return command defaults
uk: Повернути типові параметри команди

en: {oname}: {command_name} not found
uk: {oname}: {command_name} не знайдено

en: Display information about a class.
uk: Показати дані щодо класу.

en: Search for classes.
uk: Шукати класи.

en: Display information about a help topic.
uk: Показати дані щодо теми довідки.

en: Search for help topics.
uk: Шукати у темах довідки.

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Multi-value
uk: Багато значень

en: Always ask
uk: Завжди питати

en: CLI metavar
uk: Метазмінна CLI

en: CLI name
uk: Назва CLI

en: Confirm (password)
uk: Підтвердження (пароль)

en: Default
uk: Типовий

en: Default from
uk: Типовий з

en: Label
uk: Мітка

en: Convert on server
uk: Перетворити на сервері

en: Option group
uk: Група варіантів

en: Sensitive
uk: З врахуванням

en: Positional argument
uk: Позиційний аргумент

en: %(metaobject)s: %(oname)s not found
uk: %(metaobject)s: не знайдено %(oname)s

en: Display information about a command parameter.
uk: Показати інформацію щодо параметра команди.

en: Search command parameters.
uk: Шукати параметри команди.

en: %(command_name)s: %(oname)s not found
uk: %(command_name)s: не знайдено %(oname)s

en: Display information about a command output.
uk: Показати інформацію щодо даних, які виводить команда.

en: Search for command outputs.
uk: Шукати за даними, які виводить команда.

en: Store and provide schema for commands and topics
uk: Збереження і надання схеми для команд і тем

en: Fingerprint of schema cached by client
uk: Відбиток схеми, кешований клієнтом

en: 
    Sudo Rules
uk: 
    Правила sudo

en: 
    Sudo (su "do") allows a system administrator to delegate authority to
    give certain users (or groups of users) the ability to run some (or all)
    commands as root or another user while providing an audit trail of the
    commands and their arguments.
uk: 
    Sudo (su "do") надає системному адміністратору змогу делегувати
    повноваження певним користувачам (або групам користувачів) на виконання
    деяких (або усіх) команд від імені адміністратора (root) або іншого
    користувача, зберігаючи водночас журнал виконання команд та
    аргументів.

en: 
    IPA provides a means to configure the various aspects of Sudo:
       Users: The user(s)/group(s) allowed to invoke Sudo.
       Hosts: The host(s)/hostgroup(s) which the user is allowed to to invoke Sudo.
       Allow Command: The specific command(s) permitted to be run via Sudo.
       Deny Command: The specific command(s) prohibited to be run via Sudo.
       RunAsUser: The user(s) or group(s) of users whose rights Sudo will be invoked with.
       RunAsGroup: The group(s) whose gid rights Sudo will be invoked with.
       Options: The various Sudoers Options that can modify Sudo's behavior.
uk: 
    У IPA передбачено декілька параметрів налаштовування роботи sudo:
       Users: користувачі або групи, які можуть викликати sudo.
       Hosts: вузли або групи вузлів, користувачі якого можуть викликати sudo.
       Allow Command: специфічні команди, які можна виконувати за допомогою sudo.
       Deny Command: специфічні команди, які не можна виконувати за допомогою sudo.
       RunAsUser: користувачі або групи, від імені яких sudo виконуватиме команди.
       RunAsGroup: групи, ідентифікатори яких буде використано sudo для виконання команд.
       Options: різноманітні параметри sudoers, які можуть змінити поведінку sudo.

en: 
    Each option needs to be added separately and no validation is done whether
    the option is known by sudo or is in a valid format. Environment variables
    also need to be set individually. For example env_keep="FOO BAR" in sudoers
    needs be represented as --sudooption env_keep=FOO --sudooption env_keep+=BAR.
uk: 
    Усі параметри слід додавати окремо. Перевірки коректності щодо обробки
    параметра у sudo або коректності формату не виконуватиметься. Також слід
    окремо встановлювати значення змінних середовища. Наприклад,
    env_keep="ЩОСЬ ДЕСЬ" у sudoers має бути представлено як
    --sudooption env_keep=ЩОСЬ --sudooption env_keep+=ДЕСЬ.

en: 
    An order can be added to a sudorule to control the order in which they
    are evaluated (if the client supports it). This order is an integer and
    must be unique.
uk: 
    До правила sudo можна додати порядок, який керуватиме порядком
    обробки записів (якщо такий порядок передбачено на клієнтському боці).
    Порядок визначається числовим індексом, який не повинен повторюватися.

en: 
    IPA provides a designated binddn to use with Sudo located at:
    uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
uk: 
    У IPA передбачено визначений binddn для використання з sudo, який розташовано у
    uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com

en: 
    To enable the binddn run the following command to set the password:
    LDAPTLS_CACERT=/etc/ipa/ca.crt /usr/bin/ldappasswd -S -W -H ldap://ipa.example.com -ZZ -D "cn=Directory Manager" uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com
uk: 
    Щоб увімкнути binddn, віддайте таку команду для встановлення пароля:
    LDAPTLS_CACERT=/etc/ipa/ca.crt /usr/bin/ldappasswd -S -W -H ldap://ipa.example.com -ZZ -D "cn=Directory Manager" uid=sudo,cn=sysaccounts,cn=etc,dc=example,dc=com

en: 
     Create a new rule:
       ipa sudorule-add readfiles
uk: 
     Створити правило:
       ipa sudorule-add readfiles

en: 
     Add sudo command object and add it as allowed command in the rule:
       ipa sudocmd-add /usr/bin/less
       ipa sudorule-add-allow-command readfiles --sudocmds /usr/bin/less
uk: 
     Додати об’єкт команди sudo і записати його як дозволену команду до правила:
       ipa sudocmd-add /usr/bin/less
       ipa sudorule-add-allow-command readfiles --sudocmds /usr/bin/less

en: 
     Add a host to the rule:
       ipa sudorule-add-host readfiles --hosts server.example.com
uk: 
     Додати запис вузла до правила:
       ipa sudorule-add-host readfiles --hosts server.example.com

en: 
     Add a user to the rule:
       ipa sudorule-add-user readfiles --users jsmith
uk: 
     Додати запис користувача до правила:
       ipa sudorule-add-user readfiles --users jsmith

en: 
     Add a special Sudo rule for default Sudo server configuration:
       ipa sudorule-add defaults
uk: 
     Додати особливе правило sudo для типового налаштовування сервера sudo:
       ipa sudorule-add defaults

en: 
     Set a default Sudo option:
       ipa sudorule-add-option defaults --sudooption '!authenticate'
uk: 
     Встановити типовий варіант дій для sudo:
       ipa sudorule-add-option defaults --sudooption '!authenticate'

en: 
     Set multiple default Sudo options:
       ipa sudorule-add-option defaults --sudooption '!authenticate'    --sudooption mail_badpass
uk: 
     Встановити декілька типових параметрів для sudo:
       ipa sudorule-add-option defaults --sudooption '!authenticate'    --sudooption mail_badpass

en: 
     Set SELinux type and role transitions on a rule:
       ipa sudorule-add-option sysadmin_sudo --sudooption type=unconfined_t
       ipa sudorule-add-option sysadmin_sudo --sudooption role=unconfined_r
uk: 
     Встановити переходи типу і ролі SELinux на правило:
       ipa sudorule-add-option sysadmin_sudo --sudooption type=unconfined_t
       ipa sudorule-add-option sysadmin_sudo --sudooption role=unconfined_r

en: this option has been deprecated.
uk: цей параметр вважається застарілим.

en: sudo rules
uk: правила sudo

en: Sudo Rules
uk: Правила Sudo

en: Sudo Rule
uk: Правило sudo

en: order must be a unique value (%(order)d already used by %(rule)s)
uk: порядковий номер повинен мати унікальне значення (%(order)d вже використано для %(rule)s)

en: Added Sudo Rule "%(value)s"
uk: Додано правило sudo «%(value)s»

en: Deleted Sudo Rule "%(value)s"
uk: Вилучено правило sudo «%(value)s»

en: Modified Sudo Rule "%(value)s"
uk: Змінено правило sudo «%(value)s»

en: %(type)s category cannot be set to 'all' while there are allowed %(objects)s
uk: Значенням категорії %(type)s не можна встановлювати «all», якщо існують дозволені %(objects)s

en: users
uk: користувачі

en: command
uk: команда

en: commands
uk: команди

en: runAs user
uk: користувач, від імені якого виконуватиметься

en: runAs users
uk: користувачі, від імені яких виконуватиметься

en: group runAs
uk: група, від імені якої виконуватиметься

en: runAs groups
uk: групи, від імені яких виконуватиметься

en: %(count)d Sudo Rule matched | %(count)d Sudo Rules matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d правила sudo
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d правил sudo
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d правил sudo

en: commands cannot be added when command category='all'
uk: не можна додавати команди, якщо категорія команд=«all»

en: users cannot be added when runAs user or runAs group category='all'
uk: не можна додавати записи користувачів, якщо категорія запуску від імені користувачів або запуску від імені груп=«all»

en: RunAsUser does not accept '%(name)s' as a user name
uk: Не можна вказувати «%(name)s» як ім’я користувача у записі RunAsUser

en: RunAsUser does not accept '%(name)s' as a group name
uk: Назва групи «%(name)s» є неприйнятною для RunAsUser

en: RunAsGroup does not accept '%(name)s' as a group name
uk: Назва групи «%(name)s» є неприйнятною для RunAsGroup

en: automount location
uk: запис автомонтування

en: automount locations
uk: записи автомонтування

en: Automount Locations
uk: Записи автомонтування

en: Automount Location
uk: Запис автомонтування

en: Added automount location "%(value)s"
uk: Додано місце автоматичного монтування «%(value)s»

en: Deleted automount location "%(value)s"
uk: Вилучено місце автоматичного монтування «%(value)s»

en: %(count)d automount location matched | %(count)d automount locations matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d місця автоматичного монтування
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d місця автоматичного монтування
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d місць автоматичного монтування

en: automount map
uk: карта автомонтування

en: automount maps
uk: карти автоматичного монтування

en: Automount Maps
uk: Карти автоматичного монтування

en: Automount Map
uk: Карта автомонтування

en: Added automount map "%(value)s"
uk: Додано карту автоматичного монтування «%(value)s»

en: Deleted automount map "%(value)s"
uk: Вилучено карту автоматичного монтування «%(value)s»

en: Modified automount map "%(value)s"
uk: Змінено карту автоматичного монтування «%(value)s»

en: %(count)d automount map matched | %(count)d automount maps matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d карти автоматичного монтування
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d карти автоматичного монтування
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d карт автоматичного монтування

en: Automount key object.
uk: Об’єкт ключа автоматичного монтування.

en: automount key
uk: ключ автомонтування

en: automount keys
uk: ключі автомонтування

en: Automount Keys
uk: Ключі автомонтування

en: Automount Key
uk: Ключ автомонтування

en: The key,info pair must be unique. A key named %(key)s with info %(info)s already exists
uk: Пара ключ,інформація має бути унікальною. Ключ з назвою %(key)s та інформацією %(info)s вже існує.

en: key named %(key)s already exists
uk: ключ з назвою %(key)s вже існує

en: The automount key %(key)s with info %(info)s does not exist
uk: Ключа автоматичного монтування %(key)s з інформацією %(info)s не існує

en: More than one entry with key %(key)s found, use --info to select specific entry.
uk: Знайдено декілька записів ключів %(key)s, скористайтеся --info для вибору певного запису.

en: Added automount key "%(value)s"
uk: Додано ключ автоматичного монтування «%(value)s»

en: Added automount indirect map "%(value)s"
uk: Додано опосередковану карту автоматичного монтування «%(value)s»

en: mount point is relative to parent map, cannot begin with /
uk: точка монтування вказується відносно батьківської картки, її запис не може починатися з «/»

en: Deleted automount key "%(value)s"
uk: Вилучено ключ автоматичного монтування «%(value)s»

en: Modified automount key "%(value)s"
uk: Змінено ключ автоматичного монтування «%(value)s»

en: %(count)d automount key matched | %(count)d automount keys matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d ключа автоматичного монтування
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d ключі автоматичного монтування
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d ключів автоматичного монтування

en: 
    Baseuser
    
    This contains common definitions for user/stageuser
uk: 
    Основний користувач
    
    Містить загальні визначення щодо користувача або користувача етапу.

en: must be TRUE or FALSE
uk: має дорівнювати TRUE або FALSE

en: Object class ipaNTUserAttrs is missing, user entry cannot have SMB attributes.
uk: Немає класу об'єктів ipaNTUserAttrs. Через це запис користувача не може містити атрибутів SMB.

en: Principal alias
uk: Псевдонім реєстраційного запису

en: User password expiration
uk: Вичерпання строку дії пароля користувача

en: SSH public key fingerprint
uk: Відбиток відкритого ключа SSH

en: External IdP configuration
uk: Налаштування зовнішнього IdP

en: External IdP user identifier
uk: Ідентифікатор користувача зовнішнього IdP

en: A string that identifies the user at external IdP
uk: Рядок, який ідентифікує користувача на зовнішньому IdP

en: Certificate mapping data
uk: Дані прив’язки сертифіката

en: SMB logon script path
uk: Шлях до скрипту входу до SMB

en: SMB profile path
uk: Шлях до профілю SMB

en: SMB Home Directory
uk: Домашній каталог SMB

en: SMB Home Directory Drive
uk: Диск домашнього каталогу SMB

en: invalid e-mail format: %(email)s
uk: некоректний формат адреси електронної пошти: %(email)s

en: manager %(manager)s not found
uk: керування %(manager)s не знайдено

en: can be at most %(len)d characters
uk: не повинне перевищувати %(len)d символів у довжину

en: Issuer
uk: Видавець

en: Issuer of the certificate
uk: Видавець сертифіката

en: Subject
uk: Об’єкт

en: Subject of the certificate
uk: Призначення сертифіката

en: cannot have an empty subject
uk: поле призначення не може бути порожнім

en: cannot specify both subject/issuer and certificate
uk: не можна вказувати одночасно subject/issuer і certificate

en: cannot specify both subject/issuer and ipacertmapdata
uk: не можна вказувати одночасно subject/issuer і ipacertmapdata

en: Add one or more certificate mappings to the user entry.
uk: Додати одну або декілька прив’язок сертифікатів до запису користувача.

en: Added certificate mappings to user "%(value)s"
uk: Додано прив’язки сертифікатів до запису користувача «%(value)s»

en: Remove one or more certificate mappings from the user entry.
uk: Вилучити одну або декілька прив’язок сертифікатів із запису користувача.

en: Removed certificate mappings from user "%(value)s"
uk: Вилучено прив’язки сертифікатів до запису користувача «%(value)s»

en: 
    IPA certificate operations
uk: 
    Дії з сертифікатами IPA

en: 
    Implements a set of commands for managing server SSL certificates.
uk: 
    Реалізує набір команд для керування сертифікатами серверів SSL.

en: 
    Certificate requests exist in the form of a Certificate Signing Request (CSR)
    in PEM format.
uk: 
    Запити щодо сертифікатів існують у формі Certificate Signing Request (CSR)
    і форматі PEM.

en: 
    The dogtag CA uses just the CN value of the CSR and forces the rest of the
    subject to values configured in the server.
uk: 
    Служба сертифікації dogtag використовує лише значення CN CSR і примусово встановлює
    решту параметрів призначення за налаштуваннями сервера.

en: 
    A certificate is stored with a service principal and a service principal
    needs a host.
uk: 
    Сертифікат зберігається з реєстраційним записом, а реєстраційний запис
    потребує вузла.

en: 
    In order to request a certificate:
uk: 
    Для того, щоб створити запит щодо сертифіката:

en: 
    * The host must exist
    * The service must exist (or you use the --add option to automatically add it)
uk: 
    * Вузол має існувати
    * Служба має існувати (або слід скористатися параметром --add дляавтоматичного додавання)

en: 
    SEARCHING:
uk: 
    ПОШУК:

en: 
    Certificates may be searched on by certificate subject, serial number,
    revocation reason, validity dates and the issued date.
uk: 
    Шукати сертифікати можна за призначенням сертифіката, серійним номером,
    причиною відкликання, датами чинності та датою видання.

en: 
    When searching on dates the _from date does a >= search and the _to date
    does a <= search. When combined these are done as an AND.
uk: 
    Якщо пошук виконується за датою _від, використовується порівняння >=, а якщо
    виконується пошук _до дати — порівняння <=. Поєднання обох пошуків призводить
    до пошуку з логічним поєднанням ТА.

en: 
    Dates are treated as GMT to match the dates in the certificates.
uk: 
    Дати обробляються як дати за Гринвічем, відповідно до дат визначених усертифікатах.

en: 
    The date format is YYYY-mm-dd.
uk: 
    Формат дати є таким: РРРР-мм-дд.

en: 
     Request a new certificate and add the principal:
       ipa cert-request --add --principal=HTTP/lion.example.com example.csr
uk: 
     Створити запит щодо нового сертифіката і додати реєстраційний запис:   ipa cert-request --add --principal=HTTP/lion.example.com example.csr

en: 
     Retrieve an existing certificate:
       ipa cert-show 1032
uk: 
     Отримати вже створений сертифікат:
       ipa cert-show 1032

en: 
     Revoke a certificate (see RFC 5280 for reason details):
       ipa cert-revoke --revocation-reason=6 1032
uk: 
     Відкликати сертифікат (причини визначено у RFC 5280):
       ipa cert-revoke --revocation-reason=6 1032

en: 
     Remove a certificate from revocation hold status:
       ipa cert-remove-hold 1032
uk: 
     Вилучити сертифікат зі списку відкликання:
       ipa cert-remove-hold 1032

en: 
     Check the status of a signing request:
       ipa cert-status 10
uk: 
     Перевірити стан запиту щодо підписування:
       ipa cert-status 10

en: 
     Search for certificates by hostname:
       ipa cert-find --subject=ipaserver.example.com
uk: 
     Пошук сертифікатів за назвою вузла:
       ipa cert-find --subject=ipaserver.example.com

en: 
     Search for revoked certificates by reason:
       ipa cert-find --revocation-reason=5
uk: 
     Пошук відкликаних сертифікатів за причиною:
       ipa cert-find --revocation-reason=5

en: 
     Search for certificates based on issuance date
       ipa cert-find --issuedon-from=2013-02-01 --issuedon-to=2013-02-07
uk: 
     Пошук сертифікатів за датою видання
       ipa cert-find --issuedon-from=2013-02-01 --issuedon-to=2013-02-07

en: 
     Search for certificates owned by a specific user:
       ipa cert-find --user=user
uk: 
     Пошук сертифікатів, власником яких є вказаний користувач:
       ipa cert-find --user=user

en: 
     Examine a certificate:
       ipa cert-find --file=cert.pem --all
uk: 
     Перевірити сертифікат:
       ipa cert-find --file=cert.pem --all

en: 
     Verify that a certificate is owned by a specific user:
       ipa cert-find --file=cert.pem --user=user
uk: 
     Перевірити, чи є власником сертифіката вказаний користувач:
       ipa cert-find --file=cert.pem --user=user

en: 
    IPA currently immediately issues (or declines) all certificate requests so
    the status of a request is not normally useful. This is for future use
    or the case where a CA does not immediately issue a certificate.
uk: 
    У поточній версії IPA негайно виконує (або відхиляє) всі запити щодо
    сертифікатів, отже дані щодо стану запиту не мають сенсу. Ці дані
    можуть знадобитися у наступних версіях або у разі, якщо CA видає
    сертифікат не одразу.

en: 
    The following revocation reasons are supported:
uk: 
    Передбачено підтримку таких причин відкликання:

en:     * 0 - unspecified
uk:     * 0 - не визначено

en: 
    Note that reason code 7 is not used.  See RFC 5280 for more details:
uk: 
    Зауважте, що коди причини 7 не використовується. Докладніші дані у RFC 5280:

en: Principal '%(principal)s' is not permitted to use CA '%(ca)s' with profile '%(profile_id)s' for certificate issuance.
uk: Реєстраційному запису «%(principal)s» не дозволено використовувати службу сертифікації «%(ca)s» із профілем «%(profile_id)s» для видання сертифікатів.

en: enabledService/configuredService not in ipaConfigString kdc entry
uk: enabledService/configuredService не перебуває у записі kdc ipaConfigString

en: Host '%(hostname)s' is not an active KDC
uk: Вузол «%(hostname)s» не є активним KDC

en: Issuing CA
uk: Видавничий CA

en: Name of issuing CA
uk: Назва видавничого CA

en: Subject email address
uk: Адреса електронної пошти призначення

en: Subject DNS name
uk: Назва DNS призначення

en: Subject X.400 address
uk: Адреса X.400 призначення

en: Subject directory name
uk: Назва каталогу призначення

en: Subject EDI Party name
uk: Назва EDI Party призначення

en: Subject URI
uk: Адреса призначення

en: Subject IP Address
uk: IP-адреса призначення

en: Subject OID
uk: OID призначення

en: Subject UPN
uk: UPN призначення

en: Subject Kerberos principal name
uk: Назва реєстраційного запису Kerberos призначення

en: Subject Other Name
uk: Інша назва призначення

en: Not Before
uk: Не раніше

en: Not After
uk: Не пізніше

en: Fingerprint (SHA1)
uk: Відбиток (SHA1)

en: Fingerprint (SHA256)
uk: Відбиток (SHA256)

en: Serial number (hex)
uk: Серійний номер (шістнадцятковий)

en: Request status
uk: Стан запиту

en: automatically add the principal if it doesn't exist (service principals only)
uk: автоматично додати реєстраційний запис, якщо його не існує (лише реєстраційні записи служб)

en: krbtgt certs can use only the %s profile
uk: Сертифікати krbtgt можуть використовувати лише профіль %s

en: No Common Name was found in subject of request.
uk: У темі запиту не було знайдено загальної назви (CN).

en: hostname in subject of request '%(cn)s' does not match name or aliases of principal '%(principal)s'
uk: назва вузла у предметі запиту «%(cn)s» не збігається із назвою або альтернативними назвами реєстраційного запису «%(principal)s»

en: hostname in subject of request '%(cn)s' does not match principal hostname '%(hostname)s'
uk: назва вузла у призначенні запиту, «%(cn)s», не збігається з назвою вузла реєстраційного запису, «%(hostname)s»

en: DN commonName does not match user's login
uk: У commonName DN не збігається із ім’ям користувача

en: DN emailAddress does not match any of user's email addresses
uk: emailAddress DN не збігається із жодною адресою електронної пошти користувача

en: Insufficient 'write' privilege to the 'userCertificate' attribute of entry '%s'.
uk: Недостатні привілеї «write» до атрибута «userCertificate» запису «%s».

en: subject alt name type %s is forbidden for user principals
uk: використання типу альтернативної назви об’єкта %s заборонено для реєстраційних записів користувачів

en: The service principal for subject alt name %s in certificate request does not exist
uk: Реєстраційного запису служби для альтернативної назви об’єкта %s запиту щодо сертифіката не існує

en: Insufficient privilege to create a certificate with subject alt name '%s'.
uk: Недостатні привілеї для створення сертифіката з альтернативною назвою призначення «%s».

en: Principal '%s' in subject alt name does not match requested principal
uk: Реєстраційний запис «%s» у альтернативній назві об’єкта не відповідає запитаному реєстраційному запису

en: RFC822Name does not match any of user's email addresses
uk: RFC822Name не збігається зі жодною адресою електронної пошти користувача

en: subject alt name type %s is forbidden for non-user principals
uk: використання типу альтернативної назви об’єкта %s заборонено для реєстраційних записів, які не пов’язано із користувачами

en: Subject alt name type %s is forbidden
uk: Використання типу альтернативної назви об’єкта %s заборонено

en: CA '%s' is disabled
uk: Службу сертифікації «%s» вимкнено

en: 'add' option
uk: параметр «add»

en: The principal for this request doesn't exist.
uk: Реєстраційного запису для цього запиту не існує.

en: IP address in subjectAltName (%s) unreachable from DNS names
uk: IP-адреса у subjectAltName (%s) є недоступною з назв DNS

en: IP address in subjectAltName (%s) does not have PTR record
uk: IP-адреса у subjectAltName (%s) не містить запису PTR

en: PTR record for SAN IP (%s) does not match A/AAAA records
uk: PTR-запис для SAN IP (%s) не відповідає записам A/AAAA

en: Status
uk: Стан

en: Revoked
uk: Анульований

en: Revocation reason
uk: Причина відкликання

en: Reason for revoking the certificate (0-10). Type "ipa help cert" for revocation reason details.
uk: Причина відкликання сертифіката (0-10). Введіть «ipa help cert», щоб ознайомитися із подробицями причин відкликання.

en: Owner %s
uk: Власник %s

en: Certificate with serial number %(serial)s issued by CA '%(ca)s' not found
uk: Не знайдено сертифікат із серійним номером %(serial)s, виданий CA «%(ca)s»

en: 7 is not a valid revocation reason
uk: 7 не є коректною причиною відкликання

en: Status of the certificate
uk: Стан сертифіката

en: Results should contain primary key attribute only ("certificate")
uk: Результати мають містити лише атрибут основного ключа («сертифікат»)

en: %(count)d certificate matched | %(count)d certificates matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d сертифіката
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d сертифікатів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d сертифікатів

en: Search for certificates with these owner %s.
uk: Шукати сертифікати із вказаними %s власника.

en: Search for certificates without these owner %s.
uk: Шукати сертифікати, власником яких не є %s.

en: 
    Server configuration
    
    Manage the default values that IPA uses and some of its tuning parameters.
    
    NOTES:
    
    The password notification value (--pwdexpnotify) is stored here so it will
    be replicated. It is not currently used to notify users in advance of an
    expiring password.
    
    Some attributes are read-only, provided only for information purposes. These
    include:
    
    Certificate Subject base: the configured certificate subject base,
      e.g. O=EXAMPLE.COM.  This is configurable only at install time.
    Password plug-in features: currently defines additional hashes that the
      password will generate (there may be other conditions).
    
    When setting the order list for mapping SELinux users you may need to
    quote the value so it isn't interpreted by the shell.
    
    The maximum length of a hostname in Linux is controlled by
    MAXHOSTNAMELEN in the kernel and defaults to 64. Some other operating
    systems, Solaris for example, allows hostnames up to 255 characters.
    This option will allow flexibility in length but by default limiting
    to the Linux maximum length.
    
    EXAMPLES:
    
     Show basic server configuration:
       ipa config-show
    
     Show all configuration options:
       ipa config-show --all
    
     Change maximum username length to 99 characters:
       ipa config-mod --maxusername=99
    
     Change maximum host name length to 255 characters:
       ipa config-mod --maxhostname=255
    
     Increase default time and size limits for maximum IPA server search:
       ipa config-mod --searchtimelimit=10 --searchrecordslimit=2000
    
     Set default user e-mail domain:
       ipa config-mod --emaildomain=example.com
    
     Enable migration mode to make "ipa migrate-ds" command operational:
       ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
     Define SELinux user map order:
       ipa config-mod --ipaselinuxusermaporder='guest_u:s0$xguest_u:s0$user_u:s0-s0:c0.c1023$staff_u:s0-s0:c0.c1023$unconfined_u:s0-s0:c0.c1023'
uk: 
    Налаштування сервера
    
    Керування типовими значеннями, які використовує IPA, та деякими з
    придатних до зміни параметрів.
    
    ЗАУВАЖЕННЯ:
    
    Тут зберігається значення параметра сповіщення щодо паролів
    (--pwdexpnotify), отже його не буде скопійовано. Це значення поки що
    не використовується для сповіщення користувачів щодо завершення строку дії
    пароля.
    
    Деякі з атрибутів придатні лише для читання, їх буде показано лише з метою
    інформування. Серед цих атрибутів:
    
    Основа призначення сертифіката: змінна основа призначення сертифіката,
      наприклад O=EXAMPLE.COM. Цей атрибут можна налаштувати лише під час
      встановлення.
    Параметри додатка роботи з паролями: у поточній версії визначають додаткові
      хеші, які створюються на основі пароля (можуть бути і інші умови).
    
    Під час встановлення списку пріоритетності для користувачів SELinux може виникнути
    потреба у додаванні лапок до значення, щоб оболонка не обробляла параметр.
    
    Максимальна довжина назви вузла у Linux керується значенням
    MAXHOSTNAMELEN у ядрі. Типовим значенням є 64. У деяких інших
    операційних системах, наприклад у Solaris, можна використовувати у
    назвах до 255 символів. Цей параметр надає гнучкості щодо довжини, але
    у Linux його значення все одно обмежено максимальним можливим.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Показати основні налаштування сервера:
       ipa config-show
    
     Показати всі параметри налаштування:
       ipa config-show --all
    
     Змінити максимальну довжину імені користувача на 99 символів:
       ipa config-mod --maxusername=99
    
     Змінити максимальну довжину назви вузла на 255 символів:
       ipa config-mod --maxhostname=255
    
    Збільшити типовий час і максимальне обмеження на розмір пошуку
       сервера IPA:
       ipa config-mod --searchtimelimit=10 --searchrecordslimit=2000
    
     Встановити типовий домен електронної пошти користувачів:
       ipa config-mod --emaildomain=example.com
    
     Увімкнути режим перенесення, щоб зробити команду "ipa migrate-ds"
       працездатною:
       ipa config-mod --enable-migration=TRUE
    
     Визначити пріоритетність користувачів у карті SELinux:
       ipa config-mod --ipaselinuxusermaporder='guest_u:s0$xguest_u:s0$user_u:s0-s0:c0.c1023$staff_u:s0-s0:c0.c1023$unconfined_u:s0-s0:c0.c1023'

en: must be at least 10
uk: має бути принаймні 10

en: configuration options
uk: параметри налаштування

en: Configuration
uk: Налаштування

en: Maximum hostname length
uk: Максимальна довжина назви вузла

en: Enable adding subids to new users
uk: Увімкнути додавання підлеглих ідентифікаторів для нових користувачів

en: IPA masters
uk: Основні вузли IPA

en: List of all IPA masters
uk: Список усіх основних вузлів IPA

en: Hidden IPA masters
uk: Приховані основні сервери IPA

en: List of all hidden IPA masters
uk: Список усіх прихованих основних серверів IPA

en: IPA master capable of PKINIT
uk: Основний IPA з можливістю PKINIT

en: IPA master which can process PKINIT requests
uk: Основний IPA, який може обробляти запити PKINIT

en: IPA CA servers
uk: Сервери CA IPA

en: IPA servers configured as certificate authority
uk: Сервери IPA, які налаштовано як центри сертифікації

en: Hidden IPA CA servers
uk: Приховані сервери CA IPA

en: Hidden IPA servers configured as certificate authority
uk: Приховані сервери IPA, які налаштовано як служби сертифікації

en: IPA CA renewal master
uk: Основних вузол відновлення CA IPA

en: Renewal master for IPA certificate authority
uk: Основний сервер відновлення для центру сертифікації IPA

en: IPA servers configured as key recovery agent
uk: Сервери IPA, які налаштовано як агенти відновлення ключів

en: Hidden IPA KRA servers
uk: Приховані сервери KRA IPA

en: Hidden IPA servers configured as key recovery agent
uk: Приховані сервери IPA, які налаштовано як агенти відновлення ключів

en: IPA servers configured as domain name server
uk: Сервери IPA, які налаштовано як сервери назв доменів (DNS)

en: Hidden IPA DNS servers
uk: Приховані сервери DNS IPA

en: Hidden IPA servers configured as domain name server
uk: Приховані сервери IPA, які налаштовано як сервери назв доменів

en: DNSec key master
uk: Основний сервер ключів DNSec

en: Setup SID configuration
uk: Вказати налаштування SID

en: New users and groups automatically get a SID assigned
uk: Нові користувачі і групи автоматично отримують SID

en: Add SIDs
uk: Додати SID-и

en: Add SIDs for existing users and groups
uk: Додати SID-и для наявних користувачів та груп

en: NetBIOS name of the IPA domain
uk: Назва NetBIOS домену IPA

en: Empty domain is not allowed
uk: Не можна використовувати порожні домени

en: Invalid domain name '%(domain)s': %(e)s
uk: Некоректна назва домену, «%(domain)s»: %(e)s

en: Server has no information about domain '%(domain)s'
uk: На сервері немає інформації щодо домену «%(domain)s»

en: Disabled domain '%(domain)s' is not allowed
uk: Вимкнений домен «%(domain)s» не можна використовувати

en: not allowed to enable SID generation
uk: заборонено вмикати створення SID

en: Up to 15 characters and only uppercase ASCII letters, digits and dashes are allowed. Empty string is not allowed.
uk: Можна використати до 15 символів і лише великих літер ASCII, цифр та дефісів. Не можна лишати рядок порожнім.

en: Failed to call DBus
uk: Не вдалося викликати DBus

en: Configuration of SID failed. See details in the error log
uk: Не вдалося виконати налаштовування SID. Подробиці можна знайти у журналі

en: The group doesn't exist
uk: Такої групи не існує

en: attribute "%s" not allowed
uk: не можна використовувати атрибут «%s»

en: May not be empty
uk: Не може бути порожнім

en: %(obj)s default attribute %(attr)s would not be allowed!
uk: Типовий атрибут %(obj)s, %(attr)s, не буде дозволено!

en: A list of SELinux users delimited by $ expected
uk: Мало бути вказано список користувачів SELinux, записи якого відокремлено символом $

en: SELinux user '%(user)s' is not valid: %(error)s
uk: Користувач SELinux «%(user)s» є некоректним: %(error)s

en: SELinux user map default user not in order list
uk: Типового користувача типової карти користувачів SELinux немає у порядковому списку

en: You cannot specify %s without the --enable-sid option
uk: Ви не можете вказати %s без параметра --enable-sid

en: REST API is not logged in.
uk: Вхід до програмного інтерфейсу REST не виконано.

en: Non-2xx response from CA REST API: %(status)d. %(explanation)s
uk: Відповідь від програмного інтерфейсу REST CA, що не відповідає 2xx: %(status)d. %(explanation)s

en: Unable to communicate with CMS
uk: Не вдалося обмінятися даними з CMS

en: Response from CA was not valid JSON
uk: Відповідь від CA не була коректним кодом JSON

en: groups
uk: групи

en: User Group
uk: Група користувачів

en: Added group "%(value)s"
uk: Додано групу «%(value)s»

en: gid cannot be set for external group
uk: Не можна встановлювати gid для зовнішньої групи

en: attribute "gidNumber" not allowed with --nonposix
uk: не можна використовувати атрибут «gidNumber» разом із --nonposix

en: Deleted group "%(value)s"
uk: Вилучено групу «%(value)s»

en: privileged group
uk: привілейована група

en: Modified group "%(value)s"
uk: Змінено групу «%(value)s»

en: %(count)d group matched | %(count)d groups matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d групи
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d груп
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d груп

en: Detached group "%(value)s" from user "%(value)s"
uk: Від’єднати групу «%(value)s» від користувача «%(value)s»

en: not allowed to modify user entries
uk: заборонено змінювати записи користувачів

en: not allowed to modify group entries
uk: заборонено змінювати записи груп

en: Not a managed group
uk: Не є керованою групою

en: Add users that can manage members of this group.
uk: Додати записи користувачів, які можуть керувати учасниками цієї групи.

en: Remove users that can manage members of this group.
uk: Вилучити записи користувачів, які можуть керувати учасниками цієї групи.

en: 
    Hosts/Machines
    
    A host represents a machine. It can be used in a number of contexts:
    - service entries are associated with a host
    - a host stores the host/ service principal
    - a host can be used in Host-based Access Control (HBAC) rules
    - every enrolled client generates a host entry
uk: 
    Вузли/Комп’ютери
    
    Вузол — це окремий комп’ютер. Термін може використовуватися у декількох контекстах:
    - записи служб, пов’язані з певним вузлом
    - вузол зберігає реєстраційні дані вузол/служба
    - вузол можна використовувати у правилах Host-based Access Control (HBAC)
    - для усіх зареєстрованих клієнтів створюється запис вузла

en: 
    ENROLLMENT:
    
    There are three enrollment scenarios when enrolling a new client:
    
    1. You are enrolling as a full administrator. The host entry may exist
       or not. A full administrator is a member of the hostadmin role
       or the admins group.
    2. You are enrolling as a limited administrator. The host must already
       exist. A limited administrator is a member a role with the
       Host Enrollment privilege.
    3. The host has been created with a one-time password.
uk: 
    РЕЄСТРАЦІЯ:
    
    Передбачено три сценарії реєстрації нових клієнтів:
    
    1. Ви реєструєтеся як повноцінний адміністратор. Запис вузла може існувати
       або не існувати. Повноцінний адміністратор виконує роль hostadmin або є
       учасником групи admins.
    2. Ви реєструєтеся як адміністратор з обмеженими правами. Вузол вже має
       існувати. Обмежений адміністратор виконує роль з привілеями
       Host Enrollment.
    3. Вузол було створено з одноразовим паролем.

en: 
    RE-ENROLLMENT:
    
    Host that has been enrolled at some point, and lost its configuration (e.g. VM
    destroyed) can be re-enrolled.
    
    For more information, consult the manual pages for ipa-client-install.
    
    A host can optionally store information such as where it is located,
    the OS that it runs, etc.
uk: 
    ПОВТОРНА РЕЄСТРАЦІЯ:
    
    Вузол, якому вже колись було надано певну роль, але налаштування було втрачено
    (наприклад через знищення віртуальної машини), можна знову зареєструвати (надати роль).
    
    Щоб дізнатися більше, зверніться до сторінок підручника (man) щодо ipa-client-install.
    
    Запис вузла може, якщо потрібно, зберігати відомості щодо розташування, запущеної
    операційної системи тощо.

en: 
     Add a new host:
       ipa host-add --location="3rd floor lab" --locality=Dallas test.example.com
uk: 
    Додати новий вузол:
       ipa host-add --location="3rd floor lab" --locality=Dallas test.example.com

en: 
     Delete a host:
       ipa host-del test.example.com
uk: 
     Вилучити вузол:
       ipa host-del test.example.com

en: 
     Add a new host with a one-time password:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --password=Secret123 test.example.com
uk: 
     Додати новий вузол з одноразовим паролем:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --password=Secret123 test.example.com

en: 
     Add a new host with a random one-time password:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --random test.example.com
uk: 
    Додати новий вузол з випадковим одноразовим паролем:
       ipa host-add --os='Fedora 12' --random test.example.com

en: 
     Modify information about a host:
       ipa host-mod --os='Fedora 12' test.example.com
uk: 
     Змінити відомості щодо вузла:
       ipa host-mod --os='Fedora 12' test.example.com

en: 
     Remove SSH public keys of a host and update DNS to reflect this change:
       ipa host-mod --sshpubkey= --updatedns test.example.com
uk: 
     Вилучити відкриті ключі SSH вузла і оновити DNS відповідно до внесених змін:
       ipa host-mod --sshpubkey= --updatedns test.example.com

en: 
     Disable the host Kerberos key, SSL certificate and all of its services:
       ipa host-disable test.example.com
uk: 
    Вимкнути ключ Kerberos вузла, сертифікат SSL та усі його служби:
       ipa host-disable test.example.com

en: 
     Add a host that can manage this host's keytab and certificate:
       ipa host-add-managedby --hosts=test2 test
uk: 
    Додати вузол, який може керувати сховищем ключів та сертифікатом цього вузла :
       ipa host-add-managedby --hosts=test2 test

en: 
     Allow user to create a keytab:
       ipa host-allow-create-keytab test2 --users=tuser1
uk: 
     Дозволити користувачеві створення таблиці ключів:
       ipa host-allow-create-keytab test2 --users=tuser1

en: Host
uk: Вузол

en: Base-64 encoded host certificate
uk: Сертифікат вузла у кодуванні Base-64

en: Serial Number
uk: Серійний номер

en: Serial Number (hex)
uk: Серійний номер (шістнадцятковий)

en: Authentication Indicators
uk: Індикатори розпізнавання

en: Added host "%(value)s"
uk: Додано вузол «%(value)s»

en: Deleted host "%(value)s"
uk: Вилучено вузол «%(value)s»

en: Remove A, AAAA, SSHFP and PTR records of the host(s) managed by IPA DNS
uk: Вилучити записи A, AAAA, SSHFP і PTR вузлів, керованих DNS IPA

en: No A, AAAA, SSHFP or PTR records found.
uk: Не знайдено записів A, AAAA, SSHFP або PTR.

en: Modified host "%(value)s"
uk: Змінено вузол «%(value)s»

en: Password cannot be set on enrolled host.
uk: Не можна визначати пароль для вузла з визначеною роллю.

en: cn is immutable
uk: cn є незмінним

en: %(count)d host matched | %(count)d hosts matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d вузла
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d вузлів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d вузлів

en: Disabled host "%(value)s"
uk: Вимкнено вузол «%(value)s»

en: Added certificates to host "%(value)s"
uk: Додано сертифікати до запису вузла «%(value)s»

en: Removed certificates from host "%(value)s"
uk: Вилучено сертифікати із запису вузла «%(value)s»

en: Add new principal alias to host entry
uk: Додати новий псевдонім реєстраційного запису до запису вузла

en: Added new aliases to host "%(value)s"
uk: Додано нові псевдоніми до запису вузла «%(value)s»

en: Remove principal alias from a host entry
uk: Вилучити псевдонім реєстраційного запису із запису вузла

en: Removed aliases from host "%(value)s"
uk: Вилучити псевдоніми із запису вузла «%(value)s»

en: 
     Change the secret:
       ipa idp-mod MyIdP --secret
uk: 
     Змінити реєстраційні дані:
       ipa idp-mod MyIdP --secret

en: Invalid URI: not an https scheme
uk: Некоректна адреса: не використано схему https

en: Invalid URI: missing netloc
uk: Некоректна адреса: пропущено netloc

en: Authorization URI
uk: Адреса уповноваження

en: OAuth 2.0 authorization endpoint
uk: Кінцева точка уповноваження OAuth 2.0

en: Device authorization URI
uk: Адреса уповноваження пристрою

en: Device authorization endpoint
uk: Кінцева точка уповноваження пристрою

en: Token URI
uk: Адреса жетона

en: Token endpoint
uk: Кінцева точка жетона

en: User info URI
uk: Адреса даних користувача

en: User information endpoint
uk: Кінцева точка даних користувача

en: JWKS URI
uk: Адреса JWKS

en: JWKS endpoint
uk: Кінцева точка JWKS

en: OIDC URL
uk: Адреса OIDC

en: The Identity Provider OIDC URL
uk: Адреса OIDC надавача профілів

en: Client identifier
uk: Ідентифікатор клієнта

en: OAuth 2.0 client identifier
uk: Ідентифікатор клієнта OAuth 2.0

en: OAuth 2.0 client secret
uk: Пароль клієнта OAuth 2.0

en: Scope
uk: Область

en: OAuth 2.0 scope. Multiple scopes separated by space
uk: Область OAuth 2.0. Декілька профілів слід відокремлювати пробілами

en: External IdP user identifier attribute
uk: Атрибут ідентифікатора користувача зовнішнього IdP

en: Attribute for user identity in OAuth 2.0 userinfo
uk: Атрибут для профілю користувача у даних користувача OAuth 2.0

en: IdP provider template
uk: Шаблон надавача IdP

en: Choose a pre-defined template to use
uk: Виберіть попередньо визначений шаблон для використання

en: Organization
uk: Установа

en: Organization ID or Realm name for IdP provider templates
uk: Ідентифікатор організації або назва області для шаблонів надавача IdP

en: Base URL
uk: Базова адреса

en: Base URL for IdP provider templates
uk: Базова адреса для шаблонів надавача IdP

en: unknown provider
uk: невідомий надавач

en: value is missing
uk: не вказано значення

en: cannot specify both individual endpoints and IdP provider
uk: не можна одночасно вказувати індивідуальні кінцеві точки та надавача IdP

en: Internationalization messages
uk: Повідомлення перекладу

en: Your session has expired. Please log in again.
uk: Строк роботи у вашому сеансі вичерпано. Будь ласка, увійдіть до системи ще раз.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Rebuild auto membership
uk: Повторне збирання правил автоматичної участі

en: Are you sure you want to proceed with the action?
uk: Ви справді хочете виконати цю дію?

en: Are you sure you want to delete ${object}?
uk: Ви справді хочете вилучити ${object}?

en: Are you sure you want to disable ${object}?
uk: Ви справді хочете вимкнути ${object}?

en: Are you sure you want to enable ${object}?
uk: Ви справді хочете увімкнути ${object}?

en: Actions
uk: Дії

en: Add
uk: Додати

en: ${count} item(s) added
uk: Додано ${count} записів

en: Direct Membership
uk: Безпосередня участь

en: Filter available ${other_entity}
uk: Доступний фільтр ${other_entity}

en: Indirect Membership
uk: Опосередкована участь

en: No entries.
uk: Немає записів.

en: Showing ${start} to ${end} of ${total} entries.
uk: Показано записи від ${start} до ${end} з ${total} записів.

en: Remove
uk: Вилучити

en: ${count} item(s) removed
uk: Вилучено ${count} записів

en: Show Results
uk: Показати результати

en: Authentication indicators
uk: Індикатори розпізнавання

en: Authentication indicator
uk: Індикатор розпізнавання

en: <p>Implicit method (password) will be used if no method is chosen.</p><p><strong>Password + Two-factor:</strong> LDAP and Kerberos allow authentication with either one of the authentication types but Kerberos uses pre-authentication method which requires to use armor ccache.</p><p><strong>RADIUS with another type:</strong> Kerberos always use RADIUS, but LDAP never does. LDAP only recognize the password and two-factor authentication options.</p>
uk: <p>Якщо метод не вибрано, буде використано неявний метод (пароль).</p><p><strong>Пароль + двофакторне розпізнавання:</strong> у LDAP і Kerberos передбачено розпізнавання за одним із цих типів розпізнавання, а у Kerberos використовується метод попереднього розпізнавання, який потребує використання ccache armor.</p><p><strong>RADIUS із іншим типом:</strong> у Kerberos завжди використовується RADIUS, а у LDAP він не використовується ніколи. LDAP розпізнає лише варіанти розпізнавання за паролем або двофакторне розпізнавання.</p>

en: Add Custom Authentication Indicator
uk: Додати нетиповий індикатор розпізнавання

en: Two factor authentication (password + OTP)
uk: Двофакторне розпізнавання (пароль + OTP)

en: Hardened Password (by SPAKE or FAST)
uk: Захищений пароль (за допомогою SPAKE або FAST)

en: External Identity Provider
uk: Зовнішній надавач профілів

en: Disable per-user override
uk: Вимкнути перевизначення на рівні користувача

en: <p>Per-user setting, overwrites the global setting if any option is checked.</p><p><strong>Password + Two-factor:</strong> LDAP and Kerberos allow authentication with either one of the authentication types but Kerberos uses pre-authentication method which requires to use armor ccache.</p><p><strong>RADIUS with another type:</strong> Kerberos always use RADIUS, but LDAP never does. LDAP only recognize the password and two-factor authentication options.</p>
uk: <p>Параметр для окремих користувачів, перевизначає загальне значення, якщо буде вибрано один з варіантів.</p><p><strong>Пароль + двофакторне розпізнавання:</strong> у LDAP і Kerberos передбачено розпізнавання за одним із цих типів розпізнавання, а у Kerberos використовується метод попереднього розпізнавання, який потребує використання ccache armor.</p><p><strong>RADIUS із іншим типом:</strong> у Kerberos завжди використовується RADIUS, а у LDAP він не використовується ніколи. LDAP розпізнає лише варіанти розпізнавання за паролем або двофакторне розпізнавання.</p>

en: About
uk: Про програму

en: Activate
uk: Задіяти

en: Add and Add Another
uk: Додати і додати ще

en: Add and Close
uk: Додати і закрити

en: Add and Edit
uk: Додати і змінити

en: Add Many
uk: Додати багато

en: Back
uk: Назад

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Clear
uk: Спорожнити

en: Clear all fields on the page.
uk: Спорожнити усі поля на сторінці.

en: Close
uk: Закрити

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Download
uk: Отримати

en: Download certificate as PEM formatted file.
uk: Отримати сертифікат у формі файла формату PEM.

en: Edit
uk: Змінити

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Find
uk: Знайти

en: Get
uk: Отримати

en: Hide
uk: Приховати

en: Issue
uk: Створити

en: Match
uk: Відповідність

en: Match users according to certificate.
uk: Встановити відповідність користувачів за сертифікатом.

en: Migrate
uk: Перенести

en: OK
uk: Гаразд

en: Refresh
uk: Оновити

en: Reload current settings from the server.
uk: Перезавантажити поточні параметри з сервера.

en: Delete
uk: Вилучити

en: Remove hold
uk: Вилучити затримання

en: Reset
uk: Скинути

en: Reset Password
uk: Скинути пароль

en: Reset Password and Log in
uk: Скинути пароль і увійти

en: Restore
uk: Відновити

en: Retry
uk: Повторити

en: Revert
uk: Повернути

en: Revoke
uk: Відкликати

en: Save
uk: Зберегти

en: Set
uk: Встановити

en: Show
uk: Показати

en: Stage
uk: Етап

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Customization
uk: Налаштування

en: Pagination Size
uk: Розмір сторінки

en: Collapse All
uk: Згорнути всі

en: Expand All
uk: Розгорнути всі

en: General
uk: Загальне

en: Identity Settings
uk: Параметри профілю

en: Record Settings
uk: Параметри запису

en: ${entity} ${primary_key} Settings
uk: Параметри ${primary_key} ${entity}

en: Back to Top
uk: Повернутися до початку

en: ${entity} ${primary_key} updated
uk: Оновлено ${primary_key} ${entity}

en: ${entity} successfully added
uk: ${entity} успішно додано

en: Add custom value
uk: Додати нетипове значення

en: Available
uk: Доступний

en: Some operations failed.
uk: Деякі з дій не вдалося виконати.

en: Operations Error
uk: Помилка під час обробки

en: Confirmation
uk: Підтвердження

en: Custom value
uk: Нетипове значення

en: This page has unsaved changes. Please save or revert.
uk: На цій сторінці виявлено незбережені зміни. Будь ласка, збережіть зміни або скасуйте їх.

en: Unsaved Changes
uk: Незбережені зміни

en: Edit ${entity}
uk: Змінити ${entity}

en: Hide details
uk: Сховати подробиці

en: ${product}, version: ${version}
uk: ${product}, версія: ${version}

en: Prospective
uk: Очікуваний

en: Redirection
uk: Переспрямування

en: Select entries to be removed.
uk: Виберіть записи, які слід вилучити.

en: Result
uk: Результат

en: Show details
uk: Показати подробиці

en: Success
uk: Успіх

en: Validation error
uk: Помилка під час перевірки

en: Input form contains invalid or missing values.
uk: У форму введення даних не введено деякі з даних або у формі містяться некоректні записи.

en: Please try the following options:
uk: Будь ласка, спробуйте такі параметри:

en: If the problem persists please contact the system administrator.
uk: Якщо проблему не вдасться усунути, зверніться до адміністратора системи.

en: Refresh the page.
uk: Оновити сторінку.

en: Reload the browser.
uk: Перезавантажити переглядач.

en: Return to the main page and retry the operation
uk: Повернутися до головної сторінки і повторити спробу

en: An error has occurred (${error})
uk: Сталася помилка (${error})

en: HTTP Error
uk: Помилка HTTP

en: Internal Error
uk: Внутрішня помилка

en: IPA Error
uk: Помилка IPA

en: No response
uk: Немає відповіді

en: Unknown Error
uk: Невідома помилка

en: URL
uk: Адреса

en: ${primary_key} is managed by:
uk: ${primary_key} керується:

en: ${primary_key} members:
uk: Учасники ${primary_key}:

en: ${primary_key} is a member of:
uk: ${primary_key} міститься у:

en: ${primary_key} member managers:
uk: Керівники учасника ${primary_key}:

en: Settings
uk: Параметри

en: Search
uk: Пошук

en: False
uk: Ні

en: Allow user groups to create keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити групам користувачів створювати сховище ключів «${primary_key}»

en: Allow user groups to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити групам користувачів отримувати сховище ключів «${primary_key}»

en: Allow host groups to create keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити групам вузлів створювати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Allow host groups to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити групам вузлів отримувати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Allow hosts to create keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити вузлам створювати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Allow hosts to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити вузлам отримувати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Allow users to create keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити користувачам створювати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Allow users to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Дозволити користувачам отримувати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Allowed to create keytab
uk: Дозволено створювати таблицю ключів

en: Allowed to retrieve keytab
uk: Дозволено отримувати таблицю ключів

en: Disallow user groups to create keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити групам користувачів створювати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Disallow user groups to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити групам користувачів отримувати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Disallow host groups to create keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити групам вузлів створювати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Disallow host groups to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити групам вузлів отримувати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Disallow hosts to create keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити вузлам створювати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Disallow hosts to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити вузлам отримувати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Disallow users to create keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити користувачам створювати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Disallow users to retrieve keytab of '${primary_key}'
uk: Заборонити користувачам отримувати таблицю ключів «${primary_key}»

en: Add Kerberos Principal Alias
uk: Додати псевдонім реєстраційного запису Kerberos

en: New kerberos principal alias
uk: Новий псевдонім реєстраційного запису kerberos

en: Remove Kerberos Alias
uk: Вилучити псевдонім Kerberos

en: Do you want to remove kerberos alias ${alias}?
uk: Ви хочете вилучити псевдонім kerberos ${alias}?

en: Inherited from server configuration
uk: Успадковано з налаштувань сервера

en: Override inherited settings
uk: Перевизначити успадковані параметри

en: Authenticating
uk: Розпізнавання

en: Authentication with personal certificate failed
uk: Не вдалося пройти розпізнавання за особистим сертифікатом

en: <i class="fa fa-info-circle"></i> To log in with <strong>certificate</strong>, please make sure you have valid personal certificate.
uk: <i class="fa fa-info-circle"></i> Щоб увійти за допомогою <strong>сертифіката</strong>, будь ласка, переконайтеся, що у вас є чинний особистий сертифікат.

en: Continue to next page
uk: Перейти до наступної сторінки

en: <i class="fa fa-info-circle"></i> To log in with <strong>username and password</strong>, enter them in the corresponding fields, then click 'Log in'.
uk: <i class="fa fa-info-circle"></i> Щоб увійти за допомогою <strong>імені користувача і пароля</strong>, вкажіть ці дані у відповідних полях, потім натисніть кнопку «Увійти».

en: Login failed due to an unknown reason
uk: Не вдалося увійти з невідомої причини

en: Logged In As
uk: Вхід до системи від імені

en: Authentication with Kerberos failed
uk: Не вдалося пройти розпізнавання за допомогою Kerberos

en: <i class="fa fa-info-circle"></i> To log in with <strong>Kerberos</strong>, please make sure you have valid tickets (obtainable via kinit) and <a href='${protocol}//${host}/ipa/config/ssbrowser.html'>configured</a> the browser correctly, then click 'Log in'.
uk: <i class="fa fa-info-circle"></i> Щоб увійти до системи за допомогою <strong>Kerberos</strong>, будь ласка, переконайтеся, що у вас є коректні квитки (такі, які можна отримати за допомогою kinit) і <a href='${protocol}//${host}/ipa/config/ssbrowser.html'>налаштований</a> належним чином браузер. Далі натисніть кнопку «Увійти».

en: Loading
uk: Завантаження

en: Kerberos Principal you entered is expired
uk: Строк дії введених вами реєстраційних даних Kerberos вичерпано

en: Loading data
uk: Завантажуємо дані

en: Log in
uk: Увійти

en: Log In Using Certificate
uk: Увійти за допомогою сертифіката

en: Log in using personal certificate
uk: Увійти за допомогою персонального сертифіката

en: Log out
uk: Вийти

en: Log out error
uk: Помилка під час спроби вийти

en: Password or Password+One-Time Password
uk: Пароль або Пароль+Одноразовий пароль

en: You will be redirected in ${count}s
uk: Вас буде переспрямовано за ${count} с

en: Sync OTP Token
uk: Синхронізувати жетон OTP

en: Synchronizing
uk: Синхронізація

en: The user account you entered is locked
uk: Введений вами обліковий запис заблоковано

en: number of passwords
uk: кількість паролів

en: seconds
uk: секунд

en: Migrating
uk: Перенесення

en: There was a problem with your request. Please, try again later.
uk: Із вашим запитом виникли проблеми. Будь ласка, повторіть спробу пізніше.

en: Password migration was not successful
uk: Не вдалося перенести паролі

en: <h1>Password Migration</h1><p>If you have been sent here by your administrator, your personal information is being migrated to a new identity management solution (IPA).</p><p>Please, enter your credentials in the form to complete the process. Upon successful login your kerberos account will be activated.</p>
uk: <h1>Перенесення паролів</h1><p>Якщо вас було спрямовано на цю сторінку вашим адміністратором, ваші особисті дані було перенесено до нового рішення з керування профілями користувачів (IPA).</p><p>Будь ласка, введіть ваші реєстраційні дані до форми, щоб завершити процес. Після успішного входу до системи ваш обліковий запис kerberos буде активовано.</p>

en: The password or username you entered is incorrect
uk: Вами введено помилкове ім'я користувача або пароль

en: Password migration was successful
uk: Пароль успішно перенесено

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Add delegation
uk: Додати уповноваження

en: Remove delegations
uk: Вилучити уповноваження

en: Add permission
uk: Додати права доступу

en: Add privileges into permission '${primary_key}'
uk: Додати привілеї до дозволів «${primary_key}»

en: Remove permissions
uk: Вилучити дозволи

en: Remove privileges from permission '${primary_key}'
uk: Вилучити привілеї з дозволів «${primary_key}»

en: Add privilege
uk: Додати привілеї

en: Add privilege '${primary_key}' into permissions
uk: Додати привілеї «${primary_key}» до дозволів

en: Add roles into privilege '${primary_key}'
uk: Додати ролі до привілеїв «${primary_key}»

en: Remove privileges
uk: Вилучити привілеї

en: Remove privilege '${primary_key}' from permissions
uk: Вилучити привілеї «${primary_key}» з дозволів

en: Remove roles from privilege '${primary_key}'
uk: Вилучити ролі з привілеїв «${primary_key}»

en: Role Settings
uk: Параметри ролей

en: Add role
uk: Додати роль

en: Add user groups into role '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до ролі «${primary_key}»

en: Add hosts into role '${primary_key}'
uk: Додати вузли до ролі «${primary_key}»

en: Add host groups into role '${primary_key}'
uk: Додати групи вузлів до ролі «${primary_key}»

en: Add role '${primary_key}' into privileges
uk: Додати роль «${primary_key}» до привілеїв

en: Add services into role '${primary_key}'
uk: Додати служби до ролі «${primary_key}»

en: Add users into role '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до ролі «${primary_key}»

en: Remove roles
uk: Вилучити ролі

en: Remove role '${primary_key}' from privileges
uk: Вилучити роль «${primary_key}» з привілеїв

en: Remove user groups from role '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів з ролі «${primary_key}»

en: Remove hosts from role '${primary_key}'
uk: Вилучити вузли з ролі «${primary_key}»

en: Remove host groups from role '${primary_key}'
uk: Вилучити групи вузлів з ролі «${primary_key}»

en: Remove services from role '${primary_key}'
uk: Вилучити служби з ролі «${primary_key}»

en: Remove users from role '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з ролі «${primary_key}»

en: Add self service permission
uk: Додати права автослужби

en: Remove self service permissions
uk: Вилучити дозволи на самообслуговування

en: Add rule
uk: Додати правило

en: Add inclusive condition into '${primary_key}'
uk: Додати включну умову до «${primary_key}»

en: Add exclusive condition into '${primary_key}'
uk: Додати виключну умову до «${primary_key}»

en: Are you sure you want to change default group?
uk: Ви справді хочете змінити типову групу?

en: Default host group
uk: Типова група вузлів

en: Default user group
uk: Типова група користувачів

en: Exclusive
uk: Виключна

en: Expression
uk: Вираз

en: Host group rule
uk: Правило групи вузлів

en: Host group rules
uk: Правила груп вузлів

en: Inclusive
uk: Включна

en: Remove auto membership rules
uk: Вилучити правила автоматичної участі

en: Remove exclusive conditions from rule '${primary_key}'
uk: Вилучити умови виключення з правила «${primary_key}»

en: Remove inclusive conditions from rule '${primary_key}'
uk: Вилучити умови включення з правила «${primary_key}»

en: User group rule
uk: Правило групи користувачів

en: User group rules
uk: Правила груп користувачів

en: Add automount key
uk: Додати ключ автомонтування

en: Remove automount keys
uk: Вилучити ключі автоматичного монтування

en: Add automount location
uk: Додати місце автомонтування

en: Automount Location Settings
uk: Параметри запису автомонтування

en: Remove automount locations
uk: Вилучити місця автоматичного монтування

en: Add automount map
uk: Додати карту автомонтування

en: Map Type
uk: Тип карти

en: Direct
uk: Безпосередній

en: Indirect
uk: Опосередкований

en: Remove automount maps
uk: Вилучити карти автоматичного монтування

en: Add certificate authority
uk: Додати службу сертифікації

en: Remove certificate authorities
uk: Вилучити служби сертифікації

en: Add CA ACL
uk: Додати ACL CA

en: Add Certificate Authorities into CA ACL '${primary_key}'
uk: Додати служби сертифікації до ACL CA «${primary_key}»

en: Add user groups into CA ACL '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до ACL CA «${primary_key}»

en: Add host groups into CA ACL '${primary_key}'
uk: Додати групи вузлів до ACL CA «${primary_key}»

en: Add hosts into CA ACL '${primary_key}'
uk: Додати вузли до ACL CA «${primary_key}»

en: Add certificate profiles into CA ACL '${primary_key}'
uk: Додати профілі сертифікації до ACL CA «${primary_key}»

en: Add services into CA ACL '${primary_key}'
uk: Додати служби до ACL CA «${primary_key}»

en: Add users into CA ACL '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до ACL CA «${primary_key}»

en: All
uk: Всі

en: Any CA
uk: Будь-який CA

en: Any Host
uk: Будь-який вузол

en: Any Service
uk: Будь-яка служба

en: Any Profile
uk: Будь-який профіль

en: Anyone
uk: Будь-хто

en: Rule status
uk: Стан правила

en: If no CAs are specified, requests to the default CA are allowed.
uk: Якщо не вказано CA, буде дозволено запити до типового CA.

en: Remove CA ACLs
uk: Вилучити ACL служб сертифікації

en: Remove Certificate Authorities from CA ACL '${primary_key}'
uk: Вилучити служби сертифікації з ACL CA «${primary_key}»

en: Remove user groups from CA ACL '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів з ACL CA «${primary_key}»

en: Remove host groups from CA ACL '${primary_key}'
uk: Вилучити групи вузлів з ACL CA «${primary_key}»

en: Remove hosts from CA ACL '${primary_key}'
uk: Вилучити вузли з ACL CA «${primary_key}»

en: Remove certificate profiles from CA ACL '${primary_key}'
uk: Вилучити профілі сертифікації з ACL CA «${primary_key}»

en: Remove services from CA ACL '${primary_key}'
uk: Вилучити служби з ACL CA «${primary_key}»

en: Remove users from CA ACL '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з ACL CA «${primary_key}»

en: Specified CAs
uk: Вказані CA

en: Specified Hosts and Groups
uk: Вказані вузли і групи

en: Specified Profiles
uk: Вказані профілі

en: Specified Services and Groups
uk: Вказані служби і групи

en: Specified Users and Groups
uk: Вказані користувачі і групи

en: Permitted to have certificates issued
uk: Дозволено мати випущений сертифікат

en: Remove certificate profiles
uk: Вилучити профілі сертифікації

en: AA Compromise
uk: Компрометація AA

en: Add principal
uk: Додати реєстраційний запис

en: Affiliation Changed
uk: Змінено місце роботи

en: CA Compromise
uk: Компрометація CA

en: Certificates
uk: Сертифікати

en: Certificate Hold
uk: Власник сертифіката

en: Cessation of Operation
uk: Скасування дії

en: Common Name
uk: Звичайне ім'я

en: the certificate with serial number
uk: сертифікат із серійним номером

en: Expires On
uk: Строк дії

en: Issued on from
uk: Видано з

en: Issued on to
uk: Видано до

en: Maximum serial number
uk: Максимальний серійний номер

en: Minimum serial number
uk: Мінімальний серійний номер

en: Revoked on from
uk: Відкликано з

en: Revoked on to
uk: Відкликано до

en: Valid not after from
uk: Чинний не пізніше після

en: Valid not after to
uk: Чинний не пізніше до

en: Valid not before from
uk: Чинний не раніше від

en: Valid not before to
uk: Чинний не раніше

en: Fingerprints
uk: Відбитки

en: Get Certificate
uk: Отримати сертифікат

en: Certificate Hold Removed
uk: Затримання сертифіката вилучено

en: Issue new certificate for host '${primary_key}'
uk: Видати новий сертифікат для вузла «${primary_key}»

en: Issue new certificate for service '${primary_key}'
uk: Видати новий сертифікат для служби «${primary_key}»

en: Issue new certificate for user '${primary_key}'
uk: Видати новий сертифікат для користувача «${primary_key}»

en: Issue new certificate
uk: Видати новий сертифікат

en: Issued By
uk: Видавець

en: Issued On
uk: Видано

en: Issued To
uk: Видано для

en: Key Compromise
uk: Компрометація ключа

en: No Valid Certificate
uk: Немає чинних сертифікатів

en: New Certificate
uk: Новий сертифікат

en: Certificate in base64 or PEM format
uk: Сертифікат у форматі base64 або PEM

en: Note
uk: Нотатка

en: Organizational Unit
uk: Підрозділ установи

en: ${count} certificate(s) present
uk: Маємо ${count} сертифікатів

en: Privilege Withdrawn
uk: Привілей відкликано

en: Reason for Revocation
uk: Причина відкликання

en: Remove certificate hold
uk: Вилучити затримання сертифіката

en: Do you want to remove the certificate hold?
uk: Хочете вилучити затримання сертифіката?

en: Remove from CRL
uk: Вилучити з CRL

en: <ol> <li>Create a certificate database or use an existing one. To create a new database:<br/> <code># certutil -N -d &lt;database path&gt;</code> </li> <li>Create a CSR with subject <em>CN=&lt;${cn_name}&gt;,O=&lt;realm&gt;</em>, for example:<br/> <code># certutil -R -d &lt;database path&gt; -a -g &lt;key size&gt; -s 'CN=${cn},O=${realm}'${san}</code> </li> <li> Copy and paste the CSR (from <em>-----BEGIN NEW CERTIFICATE REQUEST-----</em> to <em>-----END NEW CERTIFICATE REQUEST-----</em>) into the text area below: </li> </ol>
uk: <ol> <li>Створити базу даних сертифікатів або скористатися вже створеною. Щоб створити нову базу даних, віддайте команду:<br/> <code># certutil -N -d &lt;шлях до бази даних&gt;</code> </li> <li>Створити CSR з призначенням <em>CN=&lt;${cn_name}&gt;,O=&lt;область&gt;</em>, наприклад:<br/> <code># certutil -R -d &lt;шлях до бази даних&gt; -a -g &lt;розмір ключа&gt; -s 'CN=${cn},O=${realm}'${san}</code> </li> <li> Скопіюйте і вставте CSR (від <em>-----BEGIN NEW CERTIFICATE REQUEST-----</em> до <em>-----END NEW CERTIFICATE REQUEST-----</em>) до області для введення тексту, розташованої нижче: </li> </ol>

en: Certificate requested
uk: Надіслано запит щодо сертифікації

en: Revoke certificate
uk: Відкликати сертифікат

en: Do you want to revoke this certificate? Select a reason from the pull-down list.
uk: Хочете відкликати цей сертифікат? Виберіть причину зі спадного списку.

en: Certificate Revoked
uk: Сертифікат відкликано

en: REVOKED
uk: ВІДКЛИКАНО

en: SHA1 Fingerprint
uk: Відбиток SHA1

en: SHA256 Fingerprint
uk: Відбиток SHA256

en: Superseded
uk: Замінено

en: Unspecified
uk: Не вказано

en: Valid Certificate Present
uk: Є чинний сертифікат

en: Valid from
uk: Чинний з

en: Valid to
uk: Чинний до

en: Validity
uk: Коректність

en: Certificate for ${entity} ${primary_key}
uk: Сертифікат для ${primary_key} ${entity}

en: View Certificate
uk: Переглянути сертифікат

en: Certificate Data
uk: Дані сертифіката

en: Certificate For Match
uk: Сертифікат для відповідності

en: Certificate Mapping Match
uk: Відповідність за прив’язкою до сертифіката

en: Matched Users
uk: Відповідні користувачі

en: User Login
uk: Користувач

en: Add certificate identity mapping rule
uk: Додати правило прив'язки сертифіката до профілю

en: Add certificate mapping data
uk: Додати дані прив'язки сертифіката

en: Configuration string
uk: Рядок налаштування

en: Do you want to remove certificate mapping data ${data}?
uk: Хочете вилучити дані прив’язки до сертифікатів ${data}?

en: Remove certificate mapping data
uk: Вилучити дані прив'язки сертифіката

en: Issuer and subject
uk: Видавець і призначення

en: Remove certificate identity mapping rules
uk: Вилучити правила прив'язки профілів сертифікації

en: Group Options
uk: Параметри групи

en: Search Options
uk: Параметри пошуку

en: SELinux Options
uk: Параметри SELinux

en: Server Options
uk: Параметри сервера

en: Service Options
uk: Параметри служби

en: User Options
uk: Параметри користувача

en: Forward first
uk: Спочатку переспрямувати

en: Forwarding disabled
uk: Переспрямовування вимкнено

en: Forward only
uk: Лише переспрямовувати

en: Options
uk: Параметри

en: Update System DNS Records
uk: Оновити записи DNS системи

en: Do you want to update system DNS records?
uk: Хочете оновити записи DNS системи?

en: System DNS records updated
uk: Оновлено записи DNS системи

en: Add DNS forward zone
uk: Додати зону переспрямовування DNS

en: Remove DNS forward zones
uk: Вилучити зони переспрямовування DNS

en: Add DNS resource record
uk: Додати запис ресурсу DNS

en: DNS record was deleted because it contained no data.
uk: Запис DNS було вилучено, оскільки у ньому не містилося жодних даних.

en: Other Record Types
uk: Інші типи записів

en: Address not valid, can't redirect
uk: Адреса є некоректною. Переспрямування неможливе.

en: Create dns record
uk: Створити запис DNS

en: Creating record.
uk: Створення запису.

en: Record creation failed.
uk: Спроба створення запису зазнала невдачі.

en: Checking if record exists.
uk: Перевірка, чи існує запис.

en: Record not found.
uk: Запис не знайдено.

en: Redirection to PTR record
uk: Переспрямовування на запис PTR

en: Zone found: ${zone}
uk: Виявлено зону: ${zone}

en: Target reverse zone not found.
uk: Не знайдено зворотної зони призначення.

en: Fetching DNS zones.
uk: Отримання даних щодо зон DNS.

en: An error occurred while fetching dns zones.
uk: Під час спроби отримання даних щодо зон DNS сталася помилка.

en: You will be redirected to DNS Zone.
uk: Вас буде переспрямовано до зони DNS.

en: Remove DNS resource records
uk: Вилучити записи ресурсів DNS

en: Standard Record Types
uk: Стандартні типи записів

en: Records for DNS Zone
uk: Записи зони DNS

en: Record Type
uk: Тип запису

en: Add DNS zone
uk: Додати зону DNS

en: Are you sure you want to add permission for DNS Zone ${object}?
uk: Ви справді хочете додати права доступу для зони DNS ${object}?

en: DNS Zone Settings
uk: Параметри зони DNS

en: Remove DNS zones
uk: Вилучити зони DNS

en: Remove Permission
uk: Вилучити права доступу

en: Are you sure you want to remove permission for DNS Zone ${object}?
uk: Ви справді хочете вилучити права доступу для зони DNS ${object}?

en: Skip DNS check
uk: Пропустити перевірку DNS

en: Skip overlap check
uk: Пропустити перевірку перекриття

en: Do you want to check if new authoritative nameserver address is in DNS
uk: Хочете перевірити, чи є адреса нового основного сервера назв у DNS

en: Authoritative nameserver change
uk: Зміна основного сервера назв

en: Level
uk: Рівень

en: Set Domain Level
uk: Встановити рівень домену

en: Add user group
uk: Додати групу користувачів

en: Add user groups into user group '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до групи користувачів «${primary_key}»

en: Add user group '${primary_key}' into user groups
uk: Додати групу користувачів «${primary_key}» до списку груп користувачів

en: Add user group '${primary_key}' into HBAC rules
uk: Додати групу користувачів «${primary_key}» до правил HBAC

en: Add user group '${primary_key}' into netgroups
uk: Додати групу користувачів «${primary_key}» до списку мережевих груп

en: Add user group '${primary_key}' into roles
uk: Додати групу користувачів «${primary_key}» до списку ролей

en: Add user group '${primary_key}' into sudo rules
uk: Додати групу користувачів «${primary_key}» до правил sudo

en: Add services into user group '${primary_key}'
uk: Додати служби до групи користувачів «${primary_key}»

en: Add users into user group '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до групи користувачів «${primary_key}»

en: Add groups as member managers for user group '${primary_key}'
uk: Додати групи як керівників учасниками для групи користувачів «${primary_key}»

en: Remove groups from member managers for user group '${primary_key}'
uk: Вилучити групи з керівників учасниками для групи користувачів «${primary_key}»

en: Add users as member managers for user group '${primary_key}'
uk: Додати користувачів як керівників учасниками для групи користувачів «${primary_key}»

en: Remove users from member managers for user group '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з керівників учасниками для групи користувачів «${primary_key}»

en: Add user ID override into user group '${primary_key}'
uk: Додати перевизначення ідентифікатора користувача до групи користувачів «${primary_key}»

en: Group Settings
uk: Параметри групи

en: External
uk: Зовнішній

en: Groups
uk: Групи

en: Group categories
uk: Категорії груп

en: Change to external group
uk: Змінити на зовнішню групу

en: Change to POSIX group
uk: Змінити на групу POSIX

en: Non-POSIX
uk: Не-POSIX

en: Remove user groups
uk: Вилучити групи користувачів

en: Remove user group '${primary_key}' from user groups
uk: Вилучити групу користувачів «${primary_key}» зі списку груп користувачів

en: Remove user group '${primary_key}' from netgroups
uk: Вилучити групу користувачів «${primary_key}» зі списку мережевих груп

en: Remove user group '${primary_key}' from roles
uk: Вилучити групу користувачів «${primary_key}» зі списку ролей

en: Remove user group '${primary_key}' from HBAC rules
uk: Вилучити групу користувачів «${primary_key}» зі правил HBAC

en: Remove user group '${primary_key}' from sudo rules
uk: Вилучити групу користувачів «${primary_key}» зі правил sudo

en: Remove user groups from user group '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів з групи користувачів «${primary_key}»

en: Remove services from user group '${primary_key}'
uk: Вилучити служби з групи користувачів «${primary_key}»

en: Remove users from user group '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з групи користувачів «${primary_key}»

en: Remove user ID overrides from user group '${primary_key}'
uk: Вилучити перевизначення ідентифікатора користувача з групи користувачів «${primary_key}»

en: Group Type
uk: Тип групи

en: Add HBAC rule
uk: Додати правило HBAC

en: Add user groups into HBAC rule '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до правила HBAC «${primary_key}»

en: Add host groups into HBAC rule '${primary_key}'
uk: Додати групи вузлів до правила HBAC «${primary_key}»

en: Add hosts into HBAC rule '${primary_key}'
uk: Додати вузли до правила HBAC «${primary_key}»

en: Add HBAC service groups into HBAC rule '${primary_key}'
uk: Додати групи служб HBAC до правила HBAC «${primary_key}»

en: Add HBAC services into HBAC rule '${primary_key}'
uk: Додати служби HBAC до правила HBAC «${primary_key}»

en: Add users into HBAC rule '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до правила HBAC «${primary_key}»

en: Accessing
uk: Доступ

en: Remove HBAC rules
uk: Вилучити правила HBAC

en: Remove user groups from HBAC rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів з правила HBAC «${primary_key}»

en: Remove host groups from HBAC rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи вузлів з правила HBAC «${primary_key}»

en: Remove hosts from HBAC rule '${primary_key}'
uk: Вилучити вузли з правила HBAC «${primary_key}»

en: Remove HBAC service groups from HBAC rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи служб HBAC з правила HBAC «${primary_key}»

en: Remove HBAC services from HBAC rule '${primary_key}'
uk: Вилучити служби HBAC з правила HBAC «${primary_key}»

en: Remove users from HBAC rule '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з правила HBAC «${primary_key}»

en: Via Service
uk: Проміжна служба

en: Who
uk: Хто

en: Add HBAC service
uk: Додати службу HBAC

en: Add HBAC service '${primary_key}' into HBAC service groups
uk: Додати службу HBAC «${primary_key}» до груп служб HBAC

en: Remove HBAC services
uk: Вилучити служби HBAC

en: Remove HBAC service '${primary_key}' from HBAC service groups
uk: Вилучити службу HBAC «${primary_key}» з груп служб HBAC

en: Add HBAC service group
uk: Додати групу служб HBAC

en: Add HBAC services into HBAC service group '${primary_key}'
uk: Додати служби HBAC до групи служб HBAC «${primary_key}»

en: Remove HBAC service groups
uk: Вилучити групи служб HBAC

en: Remove HBAC services from HBAC service group '${primary_key}'
uk: Вилучити служби HBAC з групи служб HBAC «${primary_key}»

en: Access Denied
uk: Доступ заборонено

en: Access Granted
uk: Надано доступ

en: Include Disabled
uk: Включення вимкнено

en: Include Enabled
uk: Включення увімкнено

en: HBAC Test
uk: Тест HBAC

en: Matched
uk: Встановлено відповідність

en: Missing values:
uk: Пропущені значення:

en: New Test
uk: Новий текст

en: Rules
uk: Правила

en: Run Test
uk: Запустити тест

en: Specify external ${entity}
uk: Вкажіть зовнішній ${entity}

en: Unmatched
uk: Невідповідний

en: Add host
uk: Додати вузол

en: Add hosts managing host '${primary_key}'
uk: Додати вузол керування вузлами «${primary_key}»

en: Add host '${primary_key}' into host groups
uk: Додати вузол «${primary_key}» до груп вузлів

en: Add host '${primary_key}' into HBAC rules
uk: Додати вузол «${primary_key}» до правил HBAC

en: Add host '${primary_key}' into netgroups
uk: Додати вузол «${primary_key}» до мережевих груп

en: Add host '${primary_key}' into roles
uk: Додати вузол «${primary_key}» до ролей

en: Add host '${primary_key}' into sudo rules
uk: Додати вузол «${primary_key}» до правил sudo

en: Host Certificate
uk: Сертифікат вузла

en: Host Name
uk: Назва вузла

en: Delete Key, Unprovision
uk: Вилучити ключ, скасування передбачення

en: Host Settings
uk: Параметри вузла

en: Enrolled
uk: Зареєстровано

en: Enrollment
uk: Реєстрація

en: Fully Qualified Host Name
uk: Повна назва вузла

en: Generate OTP
uk: Створити OTP

en: Generated OTP
uk: Створений OTP

en: Kerberos Key
uk: Ключ Kerberos

en: Kerberos Key Not Present
uk: Ключа Kerberos немає

en: Kerberos Key Present, Host Provisioned
uk: Маємо ключ Kerberos, вузол передбачено

en: One-Time Password
uk: Одноразовий пароль

en: One-Time Password Not Present
uk: Одноразового пароля немає

en: One-Time Password Present
uk: Є одноразовий пароль

en: Reset OTP
uk: Скинути ОП

en: Reset One-Time Password
uk: Скинути одноразовий пароль

en: Set OTP
uk: Одноразовий пароль

en: OTP set
uk: Встановлено одноразовий пароль

en: Set One-Time Password
uk: Встановити одноразовий пароль

en: Remove hosts
uk: Вилучити вузли

en: Remove hosts managing host '${primary_key}'
uk: Вилучити вузол керування вузлами «${primary_key}»

en: Remove host '${primary_key}' from host groups
uk: Вилучити вузол «${primary_key}» з груп вузлів

en: Remove host '${primary_key}' from netgroups
uk: Вилучити вузол «${primary_key}» з мережевих груп

en: Remove host '${primary_key}' from roles
uk: Вилучити вузол «${primary_key}» з ролей

en: Remove host '${primary_key}' from HBAC rules
uk: Вилучити вузол «${primary_key}» з правил HBAC

en: Remove host '${primary_key}' from sudo rules
uk: Вилучити вузол «${primary_key}» з правил sudo

en: Unprovision
uk: Скасування передбачення

en: Are you sure you want to unprovision this host?
uk: Ви справді бажаєте скасувати передбачення цього вузла?

en: Unprovisioning host
uk: Вузол скасовування передбачення

en: Host unprovisioned
uk: Вузол не передбачено

en: Add host group
uk: Додати групу вузлів

en: Add hosts into host group '${primary_key}'
uk: Додати вузли до групи вузлів «${primary_key}»

en: Add host groups into host group '${primary_key}'
uk: Додати групи вузлів до групи вузлів «${primary_key}»

en: Add host group '${primary_key}' into host groups
uk: Додати групу вузлів «${primary_key}» до груп вузлів

en: Add host group '${primary_key}' into HBAC rules
uk: Додати групу вузлів «${primary_key}» до правил HBAC

en: Add host group '${primary_key}' into netgroups
uk: Додати групу вузлів «${primary_key}» до мережевих груп

en: Add host group '${primary_key}' into sudo rules
uk: Додати групу вузлів «${primary_key}» до правил sudo

en: Add groups as member managers for host group '${primary_key}'
uk: Додати групи як керівників учасниками для групи вузлів «${primary_key}»

en: Remove groups from member managers for host group '${primary_key}'
uk: Вилучити групи з керівників учасниками для групи вузлів «${primary_key}»

en: Add users as member managers for host group '${primary_key}'
uk: Додати користувачів як керівників учасниками для групи вузлів «${primary_key}»

en: Remove users from member managers for host group '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з керівників учасниками для групи вузлів «${primary_key}»

en: Host Group Settings
uk: Параметри групи вузлів

en: Remove host groups
uk: Вилучити групи вузлів

en: Remove host group '${primary_key}' from host groups
uk: Вилучити групу вузлів «${primary_key}» з груп вузлів

en: Remove host group '${primary_key}' from netgroups
uk: Вилучити групу вузлів «${primary_key}» з мережевих груп

en: Remove host group '${primary_key}' from HBAC rules
uk: Вилучити групу вузлів «${primary_key}» з правил HBAC

en: Remove host group '${primary_key}' from sudo rules
uk: Вилучити групу вузлів «${primary_key}» з правил sudo

en: Remove hosts from host group '${primary_key}'
uk: Вилучити вузли з групи вузлів «${primary_key}»

en: Remove host groups from host group '${primary_key}'
uk: Вилучити групи вузлів з групи вузлів «${primary_key}»

en: Keycloak or Red Hat SSO
uk: Keycloak або Red Hat SSO

en: Microsoft or Azure
uk: Microsoft або Azure

en: OAuth 2.0 client details
uk: Подробиці щодо клієнта OAuth 2.0

en: Identity provider details
uk: Параметри надавача профілів

en: Verify secret
uk: Перевірити реєстраційні дані

en: User to override
uk: Користувач для перевизначення

en: Enter trusted or IPA user login. Note: search doesn't list users from trusted domains.
uk: Введіть назву облікового запису довіреного користувача або користувача IPA. Зауваження: у списку результатів пошуку не буде записів користувачів із довірених доменів.

en: Enter trusted user login.
uk: Введіть назву запису довіреного користувача.

en: Profile
uk: Профіль

en: Group to override
uk: Група для перевизначення

en: Enter trusted or IPA group name. Note: search doesn't list groups from trusted domains.
uk: Введіть назву запису довіреної групи або групи IPA. Зауваження: у списку результатів пошуку не буде записів груп із довірених доменів.

en: Enter trusted group name.
uk: Введіть назву довіреної групи.

en: Add ID view
uk: Додати перегляд ідентифікатора

en: Add group ID override
uk: Додати перевизначення ідентифікатора групи

en: Add user ID override
uk: Додати перевизначення ідентифікатора користувача

en: ${primary_key} applies to:
uk: ${primary_key} застосовується до:

en: Applied to hosts
uk: Застосовується до вузлів

en: Apply to host groups
uk: Застосувати до груп вузлів

en: Apply ID view '${primary_key}' on hosts of host groups
uk: Застосувати ${primary_key} перегляду ідентифікаторів до вузлів груп вузлів

en: Apply to hosts
uk: Застосувати до вузлів

en: Apply ID view '${primary_key}' on hosts
uk: Застосувати ${primary_key} перегляду ідентифікаторів до вузлів

en: ${primary_key} overrides:
uk: ${primary_key} перевизначає:

en: Remove ID views
uk: Вилучити перегляди ідентифікаторів

en: Remove user ID overrides
uk: Вилучити перевизначення ідентифікаторів користувачів

en: Remove group ID overrides
uk: Вилучити перевизначення ідентифікаторів груп

en: Un-apply from host groups
uk: Скасувати застосування до груп вузлів

en: Un-apply ID Views from hosts of hostgroups
uk: Скасувати застосування переглядів ідентифікаторів до вузлів груп вузлів

en: Un-apply
uk: Скасувати

en: Un-apply from hosts
uk: Скасувати застосування до вузлів

en: Un-apply ID Views from hosts
uk: Скасувати застосування переглядів ідентифікаторів до вузлів

en: Are you sure you want to un-apply ID view from selected entries?
uk: Ви справді хочете скасувати застосування перегляду ідентифікаторів до позначених записів?

en: Un-apply ID view '${primary_key}' from hosts
uk: Скасувати застосування перегляду ідентифікаторів «${primary_key}» до вузлів

en: Kerberos Ticket Policy
uk: Правила квитків Kerberos

en: Add netgroup
uk: Додати мережеву групу

en: Add netgroup '${primary_key}' into netgroups
uk: Додати мережеву групу «${primary_key}» до мережевих груп

en: Add netgroups into netgroup '${primary_key}'
uk: Додати мережеві групи до мережевої групи «${primary_key}»

en: Add user groups into netgroup '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до мережевої групи «${primary_key}»

en: Add hosts into netgroup '${primary_key}'
uk: Додати вузли до мережевої групи «${primary_key}»

en: Add host groups into netgroup '${primary_key}'
uk: Додати групи вузлів до мережевої групи «${primary_key}»

en: Add users into netgroup '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до мережевої групи «${primary_key}»

en: Netgroup Settings
uk: Параметри мережевої групи

en: Remove netgroups
uk: Вилучити мережеві групи

en: Remove netgroup '${primary_key}' from netgroups
uk: Вилучити мережеву групу «${primary_key}» з мережевих груп

en: Remove user groups from netgroup '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів з мережевої групи «${primary_key}»

en: Remove hosts from netgroup '${primary_key}'
uk: Вилучити вузли з мережевої групи «${primary_key}»

en: Remove host groups from netgroup '${primary_key}'
uk: Вилучити групи вузлів з мережевої групи «${primary_key}»

en: Remove netgroups from netgroup '${primary_key}'
uk: Вилучити мережеві групи з мережевої групи «${primary_key}»

en: Remove users from netgroup '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з мережевої групи «${primary_key}»

en: Add OTP token
uk: Додати жетон OTP

en: Add users managing OTP token '${primary_key}'
uk: Додати ключ керування записами користувачів OTP «${primary_key}»

en: You can use <a href="${link}" target="_blank">FreeOTP<a/> as a software OTP token application.
uk: Ви можете скористатися <a href="${link}" target="_blank">FreeOTP<a/> як програмою для роботи з ключами OTP.

en: Configure your token
uk: Налаштувати ваш жетон

en: Configure your token by scanning the QR code below. Click on the QR code if you see this on the device you want to configure.
uk: Налаштуйте ваш жетон скануванням QR-коду, наведеного нижче. Натисніть поле QR-коду, якщо ви бачите правильні дані на пристрої, який ви хочете налаштувати.

en: OTP Token Settings
uk: Параметри жетона OTP

en: Disable token
uk: Вимкнути жетон

en: Enable token
uk: Увімкнути жетон

en: Remove OTP tokens
uk: Вилучити ключі OTP

en: Remove users managing OTP token '${primary_key}'
uk: Вилучити ключ керування записами користувачів OTP «${primary_key}»

en: Show QR code
uk: Показати QR-код

en: Show configuration uri
uk: Показати адресу налаштувань

en: Counter-based (HOTP)
uk: На основі лічильника (HOTP)

en: Time-based (TOTP)
uk: На основі часу (TOTP)

en: Add Custom Attribute
uk: Додати нетиповий атрибут

en: Permission settings
uk: Параметри прав доступу

en: Attribute breakdown
uk: Розбиття за атрибутами

en: Privilege Settings
uk: Параметри привілеїв

en: Public key:
uk: Відкритий ключ:

en: Set public key
uk: Встановити відкритий ключ

en: Show/Set key
uk: Показати або встановити ключ

en: Modified: key not set
uk: Змінено: ключ не встановлено

en: Modified
uk: Змінено

en: New: key not set
uk: Новий: ключ не встановлено

en: New: key set
uk: Новий: ключ встановлено

en: Add password policy
uk: Додати правила паролів

en: Remove password policies
uk: Вилучити правила паролів

en: Add ID range
uk: Додати діапазон ідентифікаторів

en: Range Settings
uk: Параметри діапазону

en: Base ID
uk: Основа ID

en: Primary RID base
uk: Головна основа RID

en: Range size
uk: Розмір діапазону

en: Domain SID
uk: Домен SID

en: Secondary RID base
uk: Вторинна основа RID

en: Remove ID ranges
uk: Вилучити діапазони ідентифікаторів

en: Active Directory domain
uk: Домен Active Directory

en: Active Directory domain with POSIX attributes
uk: Домен Active Directory з атрибутами POSIX

en: Detect
uk: Визначити

en: Local domain
uk: Локальний домен

en: IPA trust
uk: Довіра IPA

en: Active Directory winsync
uk: winsync Active Directory

en: Add RADIUS server
uk: Додати сервер RADIUS

en: RADIUS Proxy Server Settings
uk: Параметри проксі-сервера RADIUS

en: Remove RADIUS servers
uk: Вилучити сервери RADIUS

en: Check DNS
uk: Перевірка DNS

en: Do you also want to perform DNS check?
uk: Хочете також виконати перевірку DNS?

en: Force Update
uk: Примусове оновлення

en: Add SELinux user map
uk: Додати карту користувачів SELinux

en: Add user groups into SELinux user map '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Add host groups into SELinux user map '${primary_key}'
uk: Додати групи вузлів до прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Add hosts into SELinux user map '${primary_key}'
uk: Додати вузли до прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Add users into SELinux user map '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Remove selinux user maps
uk: Вилучити прив'язки користувачів selinux

en: Remove user groups from SELinux user map '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів з прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Remove host groups from SELinux user map '${primary_key}'
uk: Вилучити групи вузлів з прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Remove hosts from SELinux user map '${primary_key}'
uk: Вилучити вузли з прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Remove users from SELinux user map '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з прив'язки користувачів SELinux «${primary_key}»

en: Server Roles
uk: Ролі сервера

en: Server Role
uk: Роль сервера

en: Warning: Consider service replication
uk: Попередження: вам варто скористатися реплікацією служб

en: It is strongly recommended to keep the following services installed on more than one server:
uk: Наполегливо рекомендуємо вам встановити наступні служби одразу на декількох серверах:

en: Delete Server
uk: Вилучити сервер

en: Deleting a server removes it permanently from the topology. Note that this is a non-reversible action.
uk: Вилучення запису сервера призведе до його остаточного вилучення з топології. Зауважте, що скасувати результати виконання цієї дії неможливо.

en: Add service
uk: Додати службу

en: Add hosts managing service '${primary_key}'
uk: Додати службу керування вузлами «${primary_key}»

en: Add service '${primary_key}' into roles
uk: Додати службу «${primary_key}» до ролей

en: Service Certificate
uk: Сертифікат служби

en: Service Settings
uk: Параметри служби

en: Provisioning
uk: Передбачення

en: Remove services
uk: Вилучити служби

en: Remove service '${primary_key}' from roles
uk: Вилучити службу «${primary_key}» з ролей

en: Remove hosts managing service '${primary_key}'
uk: Вилучити службу керування вузлами «${primary_key}»

en: Are you sure you want to unprovision this service?
uk: Ви справді бажаєте скасувати передбачення цієї служби?

en: Unprovisioning service
uk: Служба скасовування передбачення

en: Service unprovisioned
uk: Службу не передбачено

en: Kerberos Key Present, Service Provisioned
uk: Маємо ключ Kerberos, службу передбачено

en: SSH public keys
uk: Відкриті ключі SSH

en: SSH public key:
uk: Відкритий ключ SSH:

en: Set SSH key
uk: Встановити ключ SSH

en: Are you sure you want to activate selected users?
uk: Ви справді хочете активувати позначені записи користувачів?

en: Are you sure you want to activate ${object}?
uk: Ви справді хочете активувати ${object}?

en: ${count} user(s) activated
uk: Активовано ${count} записів користувачів

en: Add stage user
uk: Додати користувача етапу

en: Stage users
uk: Користувачі етапу

en: Preserved users
uk: Зарезервовані користувачі

en: Remove preserved users
uk: Вилучити збережених користувачів

en: Remove stage users
uk: Вилучити користувачів етапів

en: Are you sure you want to stage selected users?
uk: Ви справді хочете зробити користувачами етапу позначених користувачів?

en: ${count} users(s) staged
uk: Користувачами етапу зроблено ${count} користувачів

en: Are you sure you want to stage ${object}?
uk: Ви справді хочете виставити ${object}?

en: Are you sure you want to restore selected users?
uk: Ви справді хочете відновити позначені записи користувачів?

en: Are you sure you want to restore ${object}?
uk: Ви справді хочете відновити ${object}?

en: ${count} user(s) restored
uk: Відновлено ${count} записів користувачів

en: User categories
uk: Категорії користувачів

en: Add subid
uk: Додати subid

en: Assigned subids
uk: Призначені subid-и

en: DNA remaining
uk: Залишковий DNA

en: Remaining subids
uk: Залишкові subid-и

en: Subordinate ID Statistics
uk: Статистика щодо підлеглих ідентифікаторів

en: Add sudo command
uk: Додати команду sudo

en: Add sudo command '${primary_key}' into sudo command groups
uk: Додати команду sudo «${primary_key}» до груп команд sudo

en: Remove sudo commands
uk: Вилучити команди sudo

en: Remove sudo command '${primary_key}' from sudo command groups
uk: Вилучити команду sudo «${primary_key}» з груп команд sudo

en: Add sudo command group
uk: Додати групу команд sudo

en: Add sudo commands into sudo command group '${primary_key}'
uk: Додати команди sudo до групи команд sudo «${primary_key}»

en: Remove sudo command groups
uk: Вилучити групи команд sudo

en: Remove sudo commands from sudo command group '${primary_key}'
uk: Вилучити команди sudo з групи команд sudo «${primary_key}»

en: Add sudo rule
uk: Додати правило sudo

en: Add sudo option
uk: Додати параметр sudo

en: Add allow sudo commands into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати команди дозволу sudo до правила sudo «${primary_key}»

en: Add allow sudo command groups into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати групи дозволу команд sudo до правила sudo «${primary_key}»

en: Add deny sudo commands into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати команди заборони sudo до правила sudo «${primary_key}»

en: Add deny sudo command groups into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати групи заборони команд sudo до правила sudo «${primary_key}»

en: Add user groups into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до правила sudo «${primary_key}»

en: Add host groups into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати групи вузлів до правила sudo «${primary_key}»

en: Add hosts into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати вузли до правила sudo «${primary_key}»

en: Add RunAs users into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати користувачів RunAs до правила sudo «${primary_key}»

en: Add RunAs user groups into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів RunAs до правила sudo «${primary_key}»

en: Add RunAs groups into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати групи RunAs до правила sudo «${primary_key}»

en: Add users into sudo rule '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до правила sudo «${primary_key}»

en: Allow
uk: Дозволити

en: Any Command
uk: Будь-яка команда

en: Any Group
uk: Будь-яка група

en: Run Commands
uk: Виконання команд

en: Deny
uk: Відмовити

en: Access this host
uk: Доступ до цього вузла

en: Option added
uk: Додано параметр

en: ${count} option(s) removed
uk: Вилучено ${count} параметрів

en: Remove sudo rules
uk: Вилучити правила sudo

en: Remove allow sudo commands from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити команди дозволу sudo з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove allow sudo command groups from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи дозволу команд sudo з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove deny sudo commands from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити команди заборони sudo з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove deny sudo command groups from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи заборони команд sudo з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove user groups from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove host groups from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи вузлів з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove hosts from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити вузли з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove RunAs users from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів RunAs з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove RunAs user groups from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів RunAs з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove RunAs groups from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити групи RunAs з правила sudo «${primary_key}»

en: Remove users from sudo rule '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів з правила sudo «${primary_key}»

en: As Whom
uk: Від імені

en: Specified Commands and Groups
uk: Вказані команди і групи

en: Specified Groups
uk: Вказані групи

en: Remove sudo options
uk: Вилучити параметри sudo

en: Autogenerated
uk: Створено автоматично

en: Segment details
uk: Подробиці сегмента

en: Replication configuration
uk: Налаштування реплікації

en: Managed topology requires minimal domain level ${domainlevel}
uk: Для керованої топології потрібен мінімальний рівень домену ${domainlevel}

en: Add IPA location
uk: Додати місце IPA

en: Add IPA server into IPA location '${primary_key}'
uk: Додати сервер IPA до місця IPA «${primary_key}»

en: Remove IPA locations
uk: Вилучити місця IPA

en: Remove IPA servers from IPA location '${primary_key}'
uk: Вилучити сервери IPA з місця IPA «${primary_key}»

en: Add topology segment
uk: Додати сегмент топології

en: Remove topology segments
uk: Вилучити елементи топології

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Add trust
uk: Додати довіру

en: Administrative account
uk: Адміністративний обліковий запис

en: SID blocklists
uk: Списки блокування SID

en: Trust Settings
uk: Параметри довіри

en: Establish using
uk: Встановити за допомогою

en: Fetch domains
uk: Отримати домени

en: Pre-shared password
uk: Попередньо оприлюднений пароль

en: Remove trusts
uk: Вилучити записи довіри

en: Remove domains
uk: Вилучити домени

en: Alternative UPN suffixes
uk: Альтернативні суфікси UPN

en: User attributes for SMB services
uk: Атрибути користувача для служб SMB

en: Path to a script executed on a Windows system at logon
uk: Шлях до скрипту, який буде виконано у системі Windows під час входу

en: Path to a user profile, in UNC format \\server\share\
uk: Шлях до профілю користувача у форматі UNC \\сервер\спільний_ресурс\

en: Path to a user home directory, in UNC format
uk: Шлях до домашнього каталогу користувача у форматі UNC

en: Drive to mount a home directory
uk: Диск монтування домашнього каталогу

en: Account Settings
uk: Параметри облікового запису

en: Account Status
uk: Стан облікового запису

en: Active users
uk: Активні користувачі

en: Add user
uk: Додати користувача

en: Add user '${primary_key}' into user groups
uk: Додати користувача «${primary_key}» до списку груп користувачів

en: Add user '${primary_key}' into HBAC rules
uk: Додати користувача «${primary_key}» до правил HBAC

en: Add user '${primary_key}' into netgroups
uk: Додати користувача «${primary_key}» до списку мережевих груп

en: Add user '${primary_key}' into roles
uk: Додати користувача «${primary_key}» до ролей

en: Add user '${primary_key}' into sudo rules
uk: Додати користувача «${primary_key}» до правил sudo

en: Auto assign subordinate ids
uk: Автоматично призначати підлеглі ідентифікатори

en: Are you sure you want to auto-assign a subordinate id to user ${object}?
uk: Ви справді хочете автоматично призначити підлеглий ідентифікатор для користувача ${object}?

en: Contact Settings
uk: Параметри контакту

en: Delete mode
uk: Режим вилучення

en: Employee Information
uk: Відомості щодо працівника

en: Error changing account status
uk: Помилка під час спроби зміни стану облікового запису

en: Password expiration
uk: Обмеження терміну дії пароля

en: Mailing Address
uk: Адреса ел. пошти

en: Misc. Information
uk: Інша інформація

en: delete
uk: вилучити

en: preserve
uk: зберегти

en: No private group
uk: Немає приватної групи

en: Remove users
uk: Вилучити користувачів

en: Remove user '${primary_key}' from user groups
uk: Вилучити користувача «${primary_key}» з груп користувачів

en: Remove user '${primary_key}' from netgroups
uk: Вилучити користувача «${primary_key}» з мережевих груп

en: Remove user '${primary_key}' from roles
uk: Вилучити користувача «${primary_key}» з ролей

en: Remove user '${primary_key}' from HBAC rules
uk: Вилучити користувача «${primary_key}» з правил HBAC

en: Remove user '${primary_key}' from sudo rules
uk: Вилучити користувача «${primary_key}» з правил sudo

en: Are you sure you want to ${action} the user?<br/>The change will take effect immediately.
uk: Ви справді бажаєте виконати щодо користувача дію «${action}»?<br/>Зміни буде внесено негайно.

en: Click to ${action}
uk: Натисніть, щоб ${action}

en: Unlock
uk: Розблокувати

en: Are you sure you want to unlock user ${object}?
uk: Ви справді хочете розблокувати користувача ${object}?

en: Add vault
uk: Додати сховище

en: Add user groups into members of vault '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до списку учасників сховища «${primary_key}»

en: Add services into members of vault '${primary_key}'
uk: Додати служби до списку учасників сховища «${primary_key}»

en: Add users into members of vault '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до списку учасників сховища «${primary_key}»

en: Add user groups into owners of vault '${primary_key}'
uk: Додати групи користувачів до списку власників сховища «${primary_key}»

en: Add services into owners of vault '${primary_key}'
uk: Додати служби до списку власників сховища «${primary_key}»

en: Add users into owners of vault '${primary_key}'
uk: Додати користувачів до списку власників сховища «${primary_key}»

en: Secrets can be added/retrieved to vault only by using vault-archive and vault-retrieve from CLI.
uk: Реєстраційні дані можна додавати до сховища або отримувати з нього лише за допомогою інструментів командного рядка vault-archive і vault-retrieve.

en: Content of 'standard' vaults can be seen by users with higher privileges (admins).
uk: Вміст сховищ типу «стандартне» можуть переглядати користувачі із вищим рівнем прав доступу (адміністратори).

en: Asymmetric
uk: Асиметричний

en: Vaults Config
uk: Налаштування сховища

en: Members
uk: Учасники

en: My User Vaults
uk: Сховища користувача

en: Owners
uk: Власники

en: Remove vaults
uk: Вилучити сховища

en: Remove user groups from members of vault '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів зі списку учасників сховища «${primary_key}»

en: Remove services from members of vault '${primary_key}'
uk: Вилучити служби зі списку учасників сховища «${primary_key}»

en: Remove users from members of vault '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів зі списку учасників сховища «${primary_key}»

en: Remove user groups from owners of vault '${primary_key}'
uk: Вилучити групи користувачів зі списку власників сховища «${primary_key}»

en: Remove services from owners of vault '${primary_key}'
uk: Вилучити служби зі списку власників сховища «${primary_key}»

en: Remove users from owners of vault '${primary_key}'
uk: Вилучити користувачів зі списку власників сховища «${primary_key}»

en: Service Vaults
uk: Сховища служб

en: Shared
uk: Спільне

en: Shared Vaults
uk: Спільні сховища

en: Standard
uk: Стандартне

en: Symmetric
uk: Симетричний

en: Vault Type
uk: Тип сховища

en: Only standard vaults can be created in WebUI, use CLI for other types of vaults.
uk: За допомогою вебінтерфейсу можна створювати лише стандартні сховища. Скористайтеся командним інтерфейсом для створення інших типів сховищ.

en: User Vaults
uk: Сховища користувачів

en: Current password is required
uk: Слід вказати поточний пароль

en: Your password expires in ${days} days.
uk: Строк дії вашого пароля буде вичерпано за ${days} днів.

en: First OTP
uk: Перший OTP

en: New password is required
uk: Слід вказати новий пароль

en: <i class="fa fa-info-circle"></i> <strong>OTP (One-Time Password):</strong>Generate new OTP code for each OTP field.
uk: <i class="fa fa-info-circle"></i> <strong>OTP (одноразовий пароль):</strong> створити новий код OTP для кожного з полів OTP.

en: <i class="fa fa-info-circle"></i> <strong>OTP (One-Time Password):</strong>Leave blank if you are not using OTP tokensfor authentication.
uk: <i class="fa fa-info-circle"></i> <strong>OTP (одноразовий пароль):</strong> створити новий код OTP для кожного з полів OTP.

en: Token synchronization failed
uk: Спроба синхронізації жетонів зазнала невдачі

en: The username, password or token codes are not correct
uk: Ім’я користувача, пароль або коди жетона є помилковими

en: Token was synchronized
uk: Жетон синхронізовано

en: Password change complete
uk: Зміну пароля завершено

en: Your password has expired. Please enter a new password.
uk: Термін дії вашого паролю вичерпано. Будь ласка, введіть новий пароль.

en: Passwords must match
uk: Паролі мають збігатися

en: Password reset was not successful.
uk: Не вдалося скинути пароль.

en: Reset your password.
uk: Скинути ваш пароль.

en: Second OTP
uk: Другий OTP

en: Verify Password
uk: Повторіть пароль

en: Are you sure you want to delete selected entries?
uk: Ви справді бажаєте вилучити позначені записи?

en: ${count} item(s) deleted
uk: Вилучено ${count} записів

en: Are you sure you want to disable selected entries?
uk: Ви справді хочете вимкнути позначені записи?

en: ${count} item(s) disabled
uk: Вимкнено ${count} записів

en: Are you sure you want to enable selected entries?
uk: Ви справді бажаєте увімкнути позначені записи?

en: ${count} item(s) enabled
uk: Увімкнено ${count} записів

en: Some entries were not deleted
uk: Деякі з записів не вилучено

en: Quick Links
uk: Швидкі посилання

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Query returned more results than the configured size limit. Displaying the first ${counter} results.
uk: За запитом повернуто більше за налаштоване максимальне значення результатів. Показано лише перші ${counter} результатів.

en: Unselect All
uk: Скасувати вибір всього

en: <h1>Browser Kerberos Setup</h1>
uk: <h1>Налаштування браузера для Kerberos</h1>

en: <h2>Firefox</h2>
    
    <p>
                You can configure Firefox to use Kerberos for Single Sign-on. The following instructions will guide you in configuring your web browser to send your Kerberos credentials to the appropriate Key Distribution Center which enables Single Sign-on.
    </p>
uk: <h2>Firefox</h2>
    
    <p>
                Ви можете налаштувати Firefox на використання Kerberos для служби універсального входу. Нижче наведено настанови, які допоможуть вам налаштувати ваш браузер на надсилання реєстраційних даних Kerberos до відповідного центру розповсюдження ключів, який надає доступ до служи універсального входу.
    </p>

en: <ol>
    <li>
    <p>
    <a href="ca.crt" id="ca-link" class="btn btn-default">Import Certificate Authority certificate</a>
    </p>
    <p>
                        Make sure you select <b>all three</b> checkboxes.
    </p>
    </li>
    <li>
                    In the address bar of Firefox, type <code>about:config</code> to display the list of current configuration options.
    </li>
    <li>
                    In the Filter field, type <code>negotiate</code> to restrict the list of options.
    </li>
    <li>
                    Double-click the <code>network.negotiate-auth.trusted-uris</code> entry to display the Enter string value dialog box.
    </li>
    <li>
                    Enter the name of the domain against which you want to authenticate, for example, <code class="example-domain">.example.com</code>.
    </li>
    <li><a href="../ui/index.html" id="return-link" class="btn btn-default">Return to Web UI</a></li>
    </ol>
uk: <ol>
    <li>
    <p>
    <a href="ca.crt" id="ca-link" class="btn btn-default">Імпортування сертифіката служби сертифікації (CA)</a>
    </p>
    <p>
                        Переконайтеся, що вами позначено <b>усі три</b> поля для позначок.
    </p>
    </li>
    <li>
                    У полі адреси Firefox введіть <code>about:config</code>, щоб програма показала список поточних параметрів налаштувань.
    </li>
    <li>
                    У полі фільтрування введіть <code>negotiate</code>, щоб фільтрувати список параметрів.
    </li>
    <li>
                    Двічі клацніть на пункті <code>network.negotiate-auth.trusted-uris</code>, щоб відкрити діалогову панель для введення значення рядка.
    </li>
    <li>
                    Введіть назву домену, на якому ви хочете проходити розпізнавання, наприклад, <code class="example-domain">.example.com</code>.
    </li>
    <li><a href="../ui/index.html" id="return-link" class="btn btn-default">Повернутися до інтернет-інтерфейсу</a></li>
    </ol>

en: <h2>Chrome</h2>
    
    <p>
                You can configure Chrome to use Kerberos for Single Sign-on. The following instructions will guide you in configuring your web browser to send your Kerberos credentials to the appropriate Key Distribution Center which enables Single Sign-on.
    </p>
uk: <h2>Chrome</h2>
    
    <p>
                Ви можете налаштувати Chrome на використання Kerberos для служби універсального входу. Нижче наведено настанови, які допоможуть вам налаштувати ваш браузер на надсилання реєстраційних даних Kerberos до відповідного центру розповсюдження ключів, який надає доступ до служи універсального входу.
    </p>

en: <h3>Import CA Certificate</h3>
    <ol>
    <li>
                    Download the <a href="ca.crt">CA certificate</a>. Alternatively, if the host is also an IdM client, you can find the certificate in /etc/ipa/ca.crt.
    </li>
    <li>
                    Click the menu button with the <em>Customize and control Google Chrome</em> tooltip, which is by default in the top right-hand corner of Chrome, and click <em>Settings</em>.
    </li>
    <li>
                    Click <em>Show advanced settings</em> to display more options, and then click the <em>Manage certificates</em> button located under the HTTPS/SSL heading.
    </li>
    <li>
                    In the <em>Authorities</em> tab, click the <em>Import</em> button at the bottom.
    </li>
    <li>Select the CA certificate file that you downloaded in the first step.</li>
    </ol>
uk: <h3>Імпортування сертифіката служби сертифікації</h3>
    <ol>
    <li>
                    Отримайте <a href="ca.crt">сертифікат служби сертифікації</a>. Крім того, якщо вузол є також клієнтом IdM, можете просто взяти цей сертифікат з /etc/ipa/ca.crt.
    </li>
    <li>
                    Натисніть кнопку меню із підказкою <em>Налаштування та керування Google Chrome</em>, яку типово розташовано у верхньому правому куті вікна Chrome, потім натисніть <em>Налаштування</em>.
    </li>
    <li>
                    Натисніть пункт <em>Розширені</em>, щоб отримати доступ до ширшого списку параметрів, потім натисніть кнопку <em>Керування сертифікатами</em>, яку розташовано у списку із заголовком «HTTPS/SSL».
    </li>
    <li>
                    На вкладці <em>Центри сертифікації</em> натисніть кнопку <em>Імпортувати</em> у нижній частині сторінки.
    </li>
    <li>Виберіть сертифікат служби сертифікації, який ви отримали на першому кроці.</li>
    </ol>

en: <h3>
                Enable SPNEGO (Simple and Protected GSSAPI Negotiation Mechanism) to Use Kerberos Authentication
                in Chrome
    </h3>
    <ol>
    <li>
                    Make sure you have the necessary directory created by running:
    <div><code>
                        [root@client]# mkdir -p /etc/opt/chrome/policies/managed/
    </code></div>
    </li>
    <li>
                    Create a new <code>/etc/opt/chrome/policies/managed/mydomain.json</code> file with write privileges limited to the system administrator or root, and include the following line:
    <div><code>
                        { "AuthServerWhitelist": "*<span class="example-domain">.example.com</span>" }
    </code></div>
    <div>
                        You can do this by running:
    </div>
    <div><code>
                        [root@server]# echo '{ "AuthServerWhitelist": "*<span class="example-domain">.example.com</span>" }' > /etc/opt/chrome/policies/managed/mydomain.json
    </code></div>
    </li>
    </ol>
    <ol>
    <p>
    <strong>Note:</strong> If using Chromium, use <code>/etc/chromium/policies/managed/</code> instead of <code>/etc/opt/chrome/policies/managed/</code> for the two SPNEGO Chrome configuration steps above.
    </p>
    </ol>
uk: <h3>
                Вмикання SPNEGO (Simple and Protected GSSAPI Negotiation Mechanism) для використання розпізнавання Kerberos
                у Chrome
    </h3>
    <ol>
    <li>
                    Переконайтеся, що у вас є потрібний каталог, за допомогою такої команди:
    <div><code>
                        [root@client]# mkdir -p /etc/opt/chrome/policies/managed/
    </code></div>
    </li>
    <li>
                    Створіть файл <code>/etc/opt/chrome/policies/managed/mydomainjson</code> із правами доступу на запис, обмеженими адміністратором системи або root, із таким рядком вмісту:
    <div><code>
                        { "AuthServerWhitelist": "*<span class="example-domain">example.com</span>" }
    </code></div>
    <div>
                        Зробити це можна за допомогою такої команди:
    </div>
    <div><code>
                        [root@server]# echo '{ "AuthServerWhitelist": "*<span class="example-domain">.example.com.</span>" }' > /etc/opt/chrome/policies/managed/mydomain.json
    </code></div>
    </li>
    </ol>
    <ol>
    <p>
    <strong>Зауваження:</strong> якщо ви користуєтеся Chromium, скористайтеся <code>/etc/chromium/policies/managed/</code> замість <code>/etc/opt/chrome/policies/managed/</code> для двох кроків налаштовування для SPNEGO Chrome.
    </p>
    </ol>

en: <h2>Internet Explorer</h2>
    <p><strong>WARNING:</strong> Internet Explorer is no longer a supported browser.</p>
    <p>
                Once you are able to log into the workstation with your kerberos key you are now able to use that ticket in Internet Explorer.
    </p>
    <p>
uk: <h2>Internet Explorer</h2>
    <p><strong>ПОПЕРЕДЖЕННЯ:</strong> підтримку браузера Internet Explorer припинено.</p>
    <p>
                Якщо ви здатні увійти до робочої станції за допомогою вашого ключа kerberos, ви можете скористатися отриманим квитком у Internet Explorer.
    </p>
    <p>

en: <strong>Log into the Windows machine using an account of your Kerberos realm (administrative domain)</strong>
    </p>
    <p>
    <strong>In Internet Explorer, click Tools, and then click Internet Options.</strong>
    </p>
    <div>
    <ol>
    <li>Click the Security tab</li>
    <li>Click Local intranet</li>
    <li>Click Sites </li>
    <li>Click Advanced </li>
    <li>Add your domain to the list</li>
    </ol>
    <ol>
    <li>Click the Security tab</li>
    <li>Click Local intranet</li>
    <li>Click Custom Level</li>
    <li>Select Automatic logon only in Intranet zone</li>
    </ol>
    
    <ol>
    <li> Visit a kerberized web site using IE (You must use the fully-qualified Domain Name in the URL)</li>
    <li><strong> You are all set.</strong></li>
    </ol>
    </div>
uk: <strong>Увійдіть до системи Windows за допомогою облікового запису вашої області Kerberos (адміністративного домену)</strong>
    </p>
    <p>
    <strong>У Internet Explorer виберіть меню «Інструменти», потім пункт «Параметри інтернету».</strong>
    </p>
    <div>
    <ol>
    <li>Відкрийте вкладку «Безпека»</li>
    <li>Натисніть «Локальна мережа»</li>
    <li>Натисніть «Сайти»</li>
    <li>Натисніть «Додатково»</li>
    <li>Додайте ваш домен до списку</li>
    </ol>
    <ol>
    <li>Відкрийте вкладку «Безпека»</li>
    <li>Натисніть «Локальна мережа»</li>
    <li>Натисніть «Нетиповий рівень»</li>
    <li>Виберіть «Автоматичний вхід лише у локальній зоні»</li>
    </ol>
    
    <ol>
    <li>Відкрийте kerberізований сайт за допомогою IE (вам слід використати у адресі повноцінну назву домену)</li>
    <li><strong>Ось і усе.</strong></li>
    </ol>
    </div>

en: Working
uk: Працює

en: Audit
uk: Аудит

en: Authentication
uk: Розпізнавання

en: Automount
uk: Автоматичне монтування

en: Host-Based Access Control
uk: Керування доступом на основі вузлів

en: Identity
uk: Профіль

en: Network Services
uk: Мережеві служби

en: Policy
uk: Правила

en: Role-Based Access Control
uk: Керування доступом на основі ролей

en: Subordinate IDs
uk: Підлеглі ідентифікатори

en: Topology
uk: Топологія

en: True
uk: Так

en: <h1>Unable to verify your Kerberos credentials</h1>
    <p>
                Please make sure that you have valid Kerberos tickets (obtainable via <strong>kinit</strong>), and that you have configured your browser correctly.
    </p>
    
    <h2>Browser configuration</h2>
    
    <div id="first-time">
    <p>
                    If this is your first time, please <a href="ssbrowser.html">configure your browser</a>.
    </p>
    </div>
uk: <h1>Не вдалося перевірити ваші реєстраційні дані Kerberos</h1>
    <p>
                Будь ласка, переконайтеся, що у вас є чинні квитки Kerberos (їх можна отримати за допомогою <strong>kinit</strong>), і що ви налаштували ваш браузер належним чином.
    </p>
    
    <h2>Налаштовування браузера</h2>
    
    <div id="first-time">
    <p>
                    Якщо це вперше, будь ласка, <a href="ssbrowser.html">налаштуйте ваш браузер</a>.
    </p>
    </div>

en: API Browser
uk: Навігатор API

en: First
uk: Перший

en: Last
uk: Останній

en: Next
uk: Далі

en: Page
uk: Сторінка

en: Prev
uk: Назад

en: Undo
uk: Скасувати

en: Undo this change.
uk: Скасувати цю зміну.

en: Undo All
uk: скасувати всі дії

en: Undo all changes in this field.
uk: Скасувати усі зміни у цьому полі.

en: Text does not match field pattern
uk: Текст не відповідає шаблону поля

en: Must be an UTC date/time value (e.g., "2014-01-20 17:58:01Z")
uk: Має бути значенням дати часу за Гринвічем (UTC) (наприклад, «2014-01-20 17:58:01Z»)

en: Must be a decimal number
uk: Має бути десятковим числом

en: Format error
uk: Помилка форматування

en: Must be an integer
uk: Має бути цілим числом

en: Not a valid IP address
uk: Некоректна IP-адреса

en: Not a valid IPv4 address
uk: Некоректна адреса IPv4

en: Not a valid IPv6 address
uk: Некоректна адреса IPv6

en: Maximum value is ${value}
uk: Максимальним є значення ${value}

en: Minimum value is ${value}
uk: Мінімальним є значення ${value}

en: Not a valid network address (examples: 2001:db8::/64, 192.0.2.0/24)
uk: Некоректна адреса у мережі (приклади коректних адрес: 2001:db8::/64, 192.0.2.0/24)

en: Parse error
uk: Помилка обробки

en: Must be a positive number
uk: Має бути додатним числом

en: '${port}' is not a valid port
uk: «${port}» не є коректним визначенням порту

en: Required field
uk: Обов’язкове поле

en: Unsupported value
uk: Непідтримуване значення

en: kerberos ticket policy settings
uk: параметри правил квитків kerberos

en: OTP max life
uk: Макс. строк дії OTP

en: OTP token maximum ticket life (seconds)
uk: Максимальний строк дії квитка ключа OTP (у секундах)

en: OTP max renew
uk: Макс. вік поновлення OTP

en: OTP token ticket maximum renewable age (seconds)
uk: Максимальний вік, протягом якого можливе поновлення квитка ключа OTP (у секундах)

en: RADIUS max life
uk: Макс. строк дії RADIUS

en: RADIUS maximum ticket life (seconds)
uk: Максимальний строк дії квитка RADIUS (у секундах)

en: RADIUS max renew
uk: Макс. вік поновлення RADIUS

en: RADIUS ticket maximum renewable age (seconds)
uk: Максимальний вік, протягом якого можливе поновлення квитка PKINIT (у секундах)

en: PKINIT max life
uk: Макс. строк дії PKINIT

en: PKINIT maximum ticket life (seconds)
uk: Максимальний строк дії квитка PKINIT (у секундах)

en: PKINIT max renew
uk: Макс. вік поновлення PKINIT

en: PKINIT ticket maximum renewable age (seconds)
uk: Максимальний вік, протягом якого можливе поновлення квитка PKINIT (у секундах)

en: Hardened max life
uk: Макс. строк дії Hardened

en: Hardened ticket maximum ticket life (seconds)
uk: Максимальний строк дії квитка Hardened (у секундах)

en: Hardened max renew
uk: Макс. вік поновлення Hardened

en: Hardened ticket maximum renewable age (seconds)
uk: Максимальний вік, протягом якого можливе поновлення квитка Hardened (у секундах)

en: IdP max life
uk: Макс. строк дії IdP

en: External Identity Provider ticket maximum ticket life (seconds)
uk: Максимальний строк дії квитка зовнішнього надавача профілів (у секундах)

en: IdP max renew
uk: Макс. вік поновлення IdP

en: External Identity Provider ticket maximum renewable age (seconds)
uk: Максимальний вік, протягом якого можливе поновлення квитка зовнішнього надавача профілів (у секундах)

en: Ticket policy for %s could not be read
uk: Не вдалося прочитати правила щодо квитків для %s

en: Default ticket policy could not be read
uk: Не вдалося прочитати типові правила щодо квитків

en: 
    IPA servers
uk: 
    Сервери IPA

en: 
    Get information about installed IPA servers.
uk: 
    Отримати дані щодо встановлених серверів IPA.

en: 
      Find all servers:
        ipa server-find
uk: 
      Знайти усі сервери:
        ipa server-find

en: 
      Show specific server:
        ipa server-show ipa.example.com
uk: 
      Показати вказаний сервер:
        ipa server-show ipa.example.com

en: server
uk: сервер

en: servers
uk: сервери

en: IPA Servers
uk: Сервери IPA

en: Service weight
uk: Вага служб

en: Weight for server services
uk: Вага служб сервера

en: Service relative weight
uk: Відносна вага служб

en: Relative weight for server services (counts per location)
uk: Відносна вага служб для сервера (обчислюється для окремого місця)

en: Enabled server roles
uk: Увімкнені ролі сервера

en: List of enabled roles
uk: Список усіх увімкнених ролей

en: Modify information about an IPA server.
uk: Змінити дані щодо сервера IPA.

en: Modified IPA server "%(value)s"
uk: Змінено запис сервера IPA «%(value)s»

en: %(count)d IPA server matched | %(count)d IPA servers matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d сервера IPA
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d серверів IPA
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d серверів IPA

en: Deleted IPA server "%(value)s"
uk: Вилучено сервер IPA «%(value)s»

en: Ignore topology errors
uk: Ігнорувати помилки топології

en: Ignore topology connectivity problems after removal
uk: Ігнорувати проблеми із з’єднуваністю топології після вилучення

en: Ignore check for last remaining CA or DNS server
uk: Ігнорувати перевірку на те, чи є сервер, який вилучають, останнім сервером CA або DNS

en: Skip a check whether the last CA master or DNS server is removed
uk: Пропустити перевірку того, чи вилучено останній основний сервер CA або сервер DNS

en: Force server removal
uk: Примусове вилучення сервера

en: Force server removal even if it does not exist
uk: Примусове вилучення сервера, навіть якщо його не існує

en: Replica is active DNSSEC key master. Uninstall could break your DNS system. Please disable or replace DNSSEC key master first.
uk: Репліка є активним основним сервером ключів DNSSEC. Вилучення може зашкодити вашій системі DNS. Будь ласка, спочатку вимкніть або замініть основний сервер ключів DNSSEC.

en: Deleting this server will leave your installation without a DNS.
uk: Вилучення цього запису сервера залишить вашу встановлену систему без DNS.

en: Deleting this server is not allowed as it would leave your installation without a KRA.
uk: Вилучення цього сервера заборонено, оскільки воно залишить вашу встановлену систему без KRA.

en: Deleting this server is not allowed as it would leave your installation without a CA.
uk: Вилучення цього сервера заборонено, оскільки воно залишить вашу встановлену систему без CA.

en: Ignoring these warnings and proceeding with removal
uk: Ігноруємо ці попередження і продовжуємо процедуру вилучення

en: Failed to clean memberPrincipal %(principal)s from s4u2proxy entry %(dn)s: %(err)s
uk: Не вдалося вилучити %(principal)s memberPrincipal із запису s4u2proxy %(dn)s: %(err)s

en: Failed to clean up DNA hostname entries for %(master)s: %(err)s
uk: Не вдалося вилучити записи назви вузла DNA для %(master)s: %(err)s

en: Failed to remove server %(master)s from server list: %(err)s
uk: Не вдалося вилучити запис сервера %(master)s зі списку серверів: %(err)s

en: Failed to clean up Custodia keys for %(master)s: %(err)s
uk: Не вдалося вилучити ключі Custodia для %(master)s: %(err)s

en: Failed to cleanup server principals/keys: %(err)s
uk: Не вдалося вилучити реєстраційні запис або ключі сервера: %(err)s

en: Failed to cleanup %(hostname)s DNS entries: %(err)s
uk: Не вдалося вилучити записи DNS %(hostname)s: %(err)s

en: You may need to manually remove them from the tree
uk: Ймовірно, вам доведеться вилучити їх із ієрархії вручну

en: Forcing removal of %(hostname)s
uk: Примусово вилучаємо %(hostname)s

en: Ignoring topology connectivity errors.
uk: Ігноруємо помилки із з’єднуваністю топології.

en: Failed to remove server from security domain: %s
uk: Не вдалося вилучити запис сервер з домену безпеки: %s

en: Server has already been deleted
uk: Запис сервера вже вилучено

en: Agreements deleted
uk: Угоди вилучено

en: Following segments were not deleted:
uk: Вказані нижче сегменти не було вилучено:

en: not allowed to perform server connection check
uk: не дозволено виконувати перевірку з’єднання сервера

en: Set enabled/hidden state of a server.
uk: Встановити стан увімкнено/приховано для сервера.

en: State
uk: Стан

en: Server state
uk: Стан сервера

en: Changed server state of "%(value)s".
uk: Змінено стан сервера «%(value)s».

en: Cannot hide CA renewal master.
uk: Не можна приховувати основний сервер оновлення CA.

en: Cannot hide DNSSec key master.
uk: Не можна приховувати основний сервер ключів DNSSec.

en: Cannot hide last enabled %(name)s server.
uk: Не можна приховувати останній увімкнений сервер %(name)s.

en: 
    Services
    
    A IPA service represents a service that runs on a host. The IPA service
    record can store a Kerberos principal, an SSL certificate, or both.
    
    An IPA service can be managed directly from a machine, provided that
    machine has been given the correct permission. This is true even for
    machines other than the one the service is associated with. For example,
    requesting an SSL certificate using the host service principal credentials
    of the host. To manage a service using host credentials you need to
    kinit as the host:
    
     # kinit -kt /etc/krb5.keytab host/ipa.example.com@EXAMPLE.COM
    
    Adding an IPA service allows the associated service to request an SSL
    certificate or keytab, but this is performed as a separate step; they
    are not produced as a result of adding the service.
    
    Only the public aspect of a certificate is stored in a service record;
    the private key is not stored.
    
    EXAMPLES:
    
     Add a new IPA service:
       ipa service-add HTTP/web.example.com
    
     Allow a host to manage an IPA service certificate:
       ipa service-add-host --hosts=web.example.com HTTP/web.example.com
       ipa role-add-member --hosts=web.example.com certadmin
    
     Override a default list of supported PAC types for the service:
       ipa service-mod HTTP/web.example.com --pac-type=MS-PAC
    
       A typical use case where overriding the PAC type is needed is NFS.
       Currently the related code in the Linux kernel can only handle Kerberos
       tickets up to a maximal size. Since the PAC data can become quite large it
       is recommended to set --pac-type=NONE for NFS services.
    
     Delete an IPA service:
       ipa service-del HTTP/web.example.com
    
     Find all IPA services associated with a host:
       ipa service-find web.example.com
    
     Find all HTTP services:
       ipa service-find HTTP
    
     Disable the service Kerberos key and SSL certificate:
       ipa service-disable HTTP/web.example.com
    
     Request a certificate for an IPA service:
       ipa cert-request --principal=HTTP/web.example.com example.csr
uk: 
    Служби
    
    Служба IPA — це служба, що працює на вузлі системи. У записі служби
    IPA можуть зберігатися дані реєстраційного запису Kerberos, сертифікат
    SSL або обидва набори даних.
    
    Службою IPA можна керувати безпосередньо з комп’ютера, якщо системі
    цього комп’ютера надано достатні права доступу. Це стосується навіть
    комп’ютерів, відмінних від тих, з якими пов’язано службу. Наприклад,
    вони можуть надсилати запит щодо сертифіката SSL за допомогою
    реєстраційних даних служби вузла. Для керування службою за допомогою
    реєстраційних даних вузла слід віддати команду ініціалізації kinit
    від імені вузла:
    
     # kinit -kt /etc/krb5.keytab host/ipa.example.com@EXAMPLE.COM
    
    Додавання служби IPA надає доступ пов’язаній службі до надсилання
    запитів щодо сертифікатів SSL та таблиці ключів, але створення самих
    запитів є окремим кроком: відповідні дані не створюються у результаті
    простого додавання служби.
    
    У записі служби зберігаються лише відкриті дані сертифіката; закритий
    ключ не зберігається.
    
    ПРИКЛАДИ:
    
     Додати нову службу IPA:
       ipa service-add HTTP/web.example.com
    
     Дозволити вузлу керувати сертифікатом служби IPA:
       ipa service-add-host --hosts=web.example.com HTTP/web.example.com
       ipa role-add-member --hosts=web.example.com certadmin
    
     Перевизначити типовий список підтримуваних типів PAC для служби:
       ipa service-mod HTTP/web.example.com --pac-type=MS-PAC
    
       Типовим випадком, коли потрібне перевизначення типу PAC є NFS.
       У поточній версії ядра Linux відповідний код може працювати лише з
       квитками Kerberos, розмір яких не перевищує максимально заданого.
       Оскільки дані PAC можуть бути доволі об’ємними, для служб NFS
       рекомендуємо встановити --pac-type=NONE.
    
     Вилучити службу IPA:
       ipa service-del HTTP/web.example.com
    
     Знайти усіх служби IPA, пов’язані із вузлом:
       ipa service-find web.example.com
    
     Знайти усі служби HTTP:
       ipa service-find HTTP
    
     Вимкнути службу ключів Kerberos і сертифіката SSL:
       ipa service-disable HTTP/web.example.com
    
     Надіслати запит щодо сертифіката для служби IPA:
       ipa cert-request --principal=HTTP/web.example.com example.csr

en: 
     Allow user to create a keytab:
       ipa service-allow-create-keytab HTTP/web.example.com --users=tuser1
uk: 
     Дозволити користувачеві створювати таблицю ключів:
       ipa service-allow-create-keytab HTTP/web.example.com --users=tuser1

en: 
     Generate and retrieve a keytab for an IPA service:
       ipa-getkeytab -s ipa.example.com -p HTTP/web.example.com -k /etc/httpd/httpd.keytab
uk: 
     Створити і отримати таблицю ключів служби IPA:
       ipa-getkeytab -s ipa.example.com -p HTTP/web.example.com -k /etc/httpd/httpd.keytab

en: Trusted to authenticate as user
uk: Довіра до розпізнавання як користувача

en: The service is allowed to authenticate on behalf of a client
uk: Службі дозволено проходити розпізнавання від імені клієнта

en: authentication indicators not allowed in service "%s"
uk: індикатори розпізнавання у службі «%s» заборонено

en: Malformed principal
uk: Помилкове форматування реєстраційного запису

en: {} is required by the IPA master
uk: {} потрібен основному серверу IPA

en: service
uk: служба

en: services
uk: служби

en: Service principal alias
uk: Альтернативна назва реєстраційного запису служби

en: Base-64 encoded service certificate
uk: Сертифікат служби у кодуванні Base-64

en: NONE value cannot be combined with other PAC types
uk: Значення NONE не можна поєднувати з іншими типами PAC

en: Add a new IPA service.
uk: Додати нову службу IPA.

en: Added service "%(value)s"
uk: Додано службу «%(value)s»

en: force principal name even if host not in DNS
uk: примусове значення назви реєстраційного запису, навіть якщо вузла немає у DNS

en: Skip host check
uk: Пропустити перевірку вузла

en: force service to be created even when host object does not exist to manage it
uk: примусове створення служби, навіть якщо об'єкта вузла для керування не існує

en: The host '%s' does not exist to add a service to.
uk: Не існує вузла «%s», до якого слід було додати службу.

en: Add a new SMB service.
uk: Додати нову службу SMB.

en: SMB service NetBIOS name
uk: Назва NetBIOS служби SMB

en: Deleted service "%(value)s"
uk: Вилучено службу «%(value)s»

en: Modified service "%(value)s"
uk: Змінено службу «%(value)s»

en: %(count)d service matched | %(count)d services matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d служби
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d служб
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d служб

en: Disabled service "%(value)s"
uk: Вимкнено службу «%(value)s»

en: Added certificates to service principal "%(value)s"
uk: Додано сертифікати до реєстраційного запис служби «%(value)s»

en: Removed certificates from service principal "%(value)s"
uk: Вилучено сертифікати із реєстраційного запису служби «%(value)s»

en: Add new principal alias to a service
uk: Додати нову альтернативну назву реєстраційного запису до служби

en: Added new aliases to the service principal "%(value)s"
uk: Додано нові псевдоніми реєстраційного запису служби «%(value)s»

en: Remove principal alias from a service
uk: Вилучити альтернативну назву реєстраційного запису зі служби

en: Removed aliases to the service principal "%(value)s"
uk: Вилучено псевдоніми реєстраційного запису служби «%(value)s»

en: Stage Users
uk: Користувачі етапу

en: Stage User
uk: Користувач етапу

en: stage user
uk: користувач етапу

en: stage users
uk: користувачі етапу

en: Added stage user "%(value)s"
uk: Додано користувача етапу «%(value)s»

en: givenname is required
uk: слід вказати ім’я

en: sn is required
uk: слід вказати sn

en: Deleted stage user "%(value)s"
uk: Вилучено запис користувача етапу «%(value)s»

en: Modified stage user "%(value)s"
uk: Змінено запис користувача етапу «%(value)s»

en: %(count)d user matched | %(count)d users matched
uk[0]: встановлено відповідність %(count)d користувача
uk[1]: встановлено відповідність %(count)d користувачів
uk[2]: встановлено відповідність %(count)d користувачів

en: Activate a stage user "%(value)s"
uk: Активувати користувача етапу «%(value)s»

en: Entry RDN is not 'uid'
uk: RDN запису не належить до «uid»

en: Entry has no '%(attribute)s'
uk: У запису немає атрибута «%(attribute)s»

en: active user with name "%(user)s" already exists
uk: запис активного користувача із іменем «%(user)s» вже існує

en: Stage user %s activated
uk: Активовано користувача етапу %s

en: Add one or more certificates to the stageuser entry
uk: Додати один або декілька сертифікатів запису користувача етапу

en: Added certificates to stageuser "%(value)s"
uk: Додано сертифікати до запису користувача етапу «%(value)s»

en: Remove one or more certificates to the stageuser entry
uk: Вилучити один або декілька сертифікатів запису користувача етапу

en: Removed certificates from stageuser "%(value)s"
uk: Вилучено сертифікати із запису користувача етапу «%(value)s»

en: Add new principal alias to the stageuser entry
uk: Додати новий псевдонім реєстраційного запису до запису користувача етапу

en: Added new aliases to stageuser "%(value)s"
uk: Додано нові псевдоніми до запису користувача етапу «%(value)s»

en: Remove principal alias from the stageuser entry
uk: Вилучити псевдонім реєстраційного запису із запису користувача етапу

en: Removed aliases from stageuser "%(value)s"
uk: Вилучено псевдоніми із запису користувача етапу «%(value)s»

en: Add one or more certificate mappings to the stage user entry.
uk: Додати одну або декілька прив’язок сертифікатів до запису користувача етапу.

en: Remove one or more certificate mappings from the stage user entry.
uk: Вилучити одну або декілька прив’язок сертифікатів із запису користувача етапу.

en: Added user "%(value)s"
uk: Додано користувача «%(value)s»

en: Default group for new users is not POSIX
uk: Типовою групою для нових користувачів не є група POSIX

en: Deleted user "%(value)s"
uk: Вилучено користувача «%(value)s»

en: Preserved user "%(value)s"
uk: Збережений користувач «%(value)s»

en: %s: user is already preserved
uk: %s: запис користувача вже захищено

en: Modified user "%(value)s"
uk: Змінено користувача «%(value)s»

en: Undeleted user account "%(value)s"
uk: Відновлено обліковий запис користувача «%(value)s»

en: user "%s" is already active
uk: користувач «%s» вже є активним

en: Staged user account "%(value)s"
uk: Обліковий запис користувача етапу «%(value)s»

en: Disabled user account "%(value)s"
uk: Вимкнено обліковий запис користувача «%(value)s»

en: Enabled user account "%(value)s"
uk: Увімкнено обліковий запис користувача «%(value)s»

en: 
        Unlock a user account
    
        An account may become locked if the password is entered incorrectly too
        many times within a specific time period as controlled by password
        policy. A locked account is a temporary condition and may be unlocked by
        an administrator.
uk: 
        Розблокувати обліковий запис користувача
    
        Обліковий запис може бути заблоковано, якщо відповідно до правил безпеки
        користувач перевищить обмеження на кількість введення помилкових паролів
        протягом певного часу. Запис блокується тимчасово, його може бути
        розблоковано адміністратором.

en: Unlocked account "%(value)s"
uk: Розблоковано обліковий запис «%(value)s»

en: Failed logins
uk: Кількість невдалих спроб увійти

en: Last successful authentication
uk: Останнє успішне розпізнавання

en: Last failed authentication
uk: Останнє невдале розпізнавання

en: Time now
uk: Поточний час

en: Password grace count
uk: Лічильник лояльності паролів

en: 
        Lockout status of a user account
    
        An account may become locked if the password is entered incorrectly too
        many times within a specific time period as controlled by password
        policy. A locked account is a temporary condition and may be unlocked by
        an administrator.
    
        This connects to each IPA master and displays the lockout status on
        each one.
    
        To determine whether an account is locked on a given server you need
        to compare the number of failed logins and the time of the last failure.
        For an account to be locked it must exceed the maxfail failures within
        the failinterval duration as specified in the password policy associated
        with the user.
    
        The failed login counter is modified only when a user attempts a log in
        so it is possible that an account may appear locked but the last failed
        login attempt is older than the lockouttime of the password policy. This
        means that the user may attempt a login again.
uk: 
        Стан блокування облікового запису користувача
    
        Обліковий запис може бути заблоковано, якщо введено неправильний пароль
        забагато разів протягом певного проміжку часу, який визначається правилами
        роботи з паролями. Блокування облікового запису є тимчасовим станом, його
        може бути розблоковано адміністратором.
    
        Ця програма з’єднується з кожним основним вузлом IPA і показує стан
        блокування на кожному з них.
    
        Щоб визначити, чи слід блокувати обліковий запис на певному сервері, слід
        виконати порівняння кількості помилкових спроб входу та час останньої
        невдалої спроби з еталонними значеннями. Обліковий запис буде заблоковано,
        якщо буде перевищено кількість maxfail помилкових спроб протягом проміжку
        часу failinterval. Відповідні значення задаються правилами обробки паролів,
        пов’язаними з обліковим записом користувача.
    
        Зміни до лічильника помилкових спроб входу вносяться, лише коли користувач
        виконує спробу увійти, тому може статися так, що обліковий запис заблоковано,
        хоча час, що минув з останньої помилкової спроби, перевищує час блокування
        (lockouttime), заданий правилам обробки паролів. Це означає, що користувач
        може увійти до системи знову.

en: %(host)s failed: %(error)s
uk: Помилка %(host)s: %(error)s

en: %(host)s failed
uk: Помилка %(host)s

en: Account disabled: %(disabled)s
uk: Обліковий запис вимкнено: %(disabled)s

en: Added certificates to user "%(value)s"
uk: Додано сертифікати до запису користувача «%(value)s»

en: Removed certificates from user "%(value)s"
uk: Вилучено сертифікати із запису користувача «%(value)s»

en: Add new principal alias to the user entry
uk: Додати новий псевдонім реєстраційного запису до запису користувача

en: Added new aliases to user "%(value)s"
uk: Додано нові псевдоніми до запису користувача «%(value)s»

en: Remove principal alias from the user entry
uk: Вилучити псевдонім реєстраційного запису із запису користувача

en: Removed aliases from user "%(value)s"
uk: Вилучити псевдоніми із запису користувача «%(value)s»

en: Trusting forest
uk: «Ліс» довіри

en: Trusted forest
uk: Довірений «ліс»

en: Established and verified
uk: Встановлено і перевірено

en: Waiting for confirmation by remote side
uk: Очікуємо на підтвердження з віддаленого боку

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Non-Active Directory domain
uk: Домен не-Active Directory

en: RFC4120-compliant Kerberos realm
uk: Область Kerberos, сумісна з RFC4120

en: Non-transitive external trust to a domain in another Active Directory forest
uk: Неперехідна зовнішня довіра до домену у іншому лісі Active Directory

en: Non-transitive external trust to an RFC4120-compliant Kerberos realm
uk: Неперехідна зовнішня довіра до сумісної із RFC4120 області Kerberos

en: all masters must have %(role)s role enabled
uk: для усіх основних серверів має бути увімкнено роль %(role)s

en: must have %(role)s role enabled
uk: має бути увімкнено роль %(role)s

en: must be enabled only on a single master
uk: має бути увімкнено лише на одному основному

en: 
    Replication topology in suffix '%(suffix)s' is disconnected:
    %(errors)s
uk: 
    Топологія реплікації у суфіксі «%(suffix)s» є нез’єднаною:
    %(errors)s

en: 
    Removal of '%(hostname)s' leads to disconnected topology in suffix '%(suffix)s':
    %(errors)s
uk: 
    Вилучення запису «%(hostname)s» призведе до нез’єднаної топології у суфіксу «%(suffix)s»:
    %(errors)s

en: Topology does not allow server %(server)s to replicate with servers:
uk: Топологія не дозволяє серверу %(server)s виконувати реплікацію із серверами:

en: 
    Classes to manage trust joins using DCE-RPC calls
    
    The code in this module relies heavily on samba4-python package
    and Samba4 python bindings.
uk: 
    Класи для керування довіреними приєднаннями за допомогою викликів DCE-RPC
    
    Код цього модуля жорстко залежить від вмісту пакунка samba4-python
    та обгорток для мови Python у Samba4.

en: CIFS server denied your credentials
uk: Ваші реєстраційні дані відхилено сервером CIFS

en: communication with CIFS server was unsuccessful
uk: спроба обмінятися даними з сервером CIFS зазнала невдачі

en: AD domain controller
uk: Контролер домену AD

en: unsupported functional level
uk: непідтримуваний функціональний рівень

en: AD domain controller complains about communication sequence. It may mean unsynchronized time on both sides, for example
uk: Домен AD скаржиться на послідовність команд встановлення зв’язку. Це, наприклад, може означати розсинхронізацію часу між комп’ютерами, які обмінюються даними.

en: Cannot find specified domain or server name
uk: Не вдалося знайти домену або сервера з вказаною назвою

en: AD DC was unable to reach any IPA domain controller. Most likely it is a DNS or firewall issue
uk: AD DC не вдалося отримати доступ до жодного з контролерів домену IPA. Найімовірніше, цю помилку пов’язано із проблемами з DNS або брандмауером

en: At least the domain or IP address should be specified
uk: Слід вказати принаймні домен або IP-адресу

en: CIFS server communication error: code "%(num)s", message "%(message)s" (both may be "None")
uk: Помилка обміну даними з сервером CIFS: код «%(num)s», повідомлення «%(message)s» (обидва значення можуть бути «None»)

en: no trusted domain is configured
uk: Не налаштовано жодного довіреного домену

en: domain is not configured
uk: домен не налаштовано

en: SID is not valid
uk: SID не є чинним

en: SID does not match exactlywith any trusted domain's SID
uk: SID не збігається точно з будь-яким з SID довірених доменів

en: SID does not match any trusted domain
uk: SID не відповідає жодному з довірених доменів

en: Trust setup
uk: Налаштування довіри

en: Our domain is not configured
uk: Наш домен не налаштовано

en: No trusted domain is not configured
uk: Не налаштовано жодного довіреного домену

en: trusted domain object
uk: об’єкт довіреного домену

en: domain is not trusted
uk: домен не є довіреним

en: no trusted domain matched the specified flat name
uk: вказаній простій назві не відповідає жоден довірений домен

en: trusted domain object not found
uk: об’єкт довіреного домену не знайдено

en: Object does not belong to a trusted domain
uk: Об'єкт не належить до довіреного домену

en: SSSD was unable to resolve the object to a valid SID
uk: SSSD не вдалося визначити за об’єктом коректний SID

en: Ambiguous search, user domain was not specified
uk: Неоднозначні параметри пошуку: не вказано домену користувача

en: Trusted domain did not return a unique object
uk: Довіреним доменом не повернуто унікального об’єкта

en: Trusted domain did not return a valid SID for the object
uk: Довіреним доменом не повернуто коректного SID об’єкта

en: trusted domain user not found
uk: не знайдено користувача довіреного домену

en: Cannot retrieve trusted domain GC list
uk: Не вдалося отримати список GC довіреного домену

en: CIFS credentials object
uk: Об’єкт реєстраційних даних CIFS

en: CIFS server %(host)s denied your credentials
uk: Ваші реєстраційні дані відхилено сервером CIFS %(host)s

en: Cannot establish LSA connection to %(host)s. Is CIFS server running?
uk: Не вдалося встановити LSA-з’єднання з %(host)s. Чи запущено сервер CIFS?

en: the IPA server and the remote domain cannot share the same NetBIOS name: %s
uk: сервер IPA і віддалений домен не можуть використовувати спільно ту саму назву NetBIOS: %s

en: There is already a trust to {ipa_domain} with unsupported type {trust_type}. Please remove it manually on AD DC side.
uk: Відносини довіри із {ipa_domain} вже встановлено із непідтримуваним типом {trust_type}. Будь ласка, вилучте запис цих відносин вручну на боці AD DC.

en: IPA master denied trust validation requests from AD DC %(count)d times. Most likely AD DC contacted a replica that has no trust information replicated yet. Additionally, please check that AD DNS is able to resolve %(records)s SRV records to the correct IPA server.
uk: Основний вузол IPA відмовив у запитах щодо затвердження довіри від AD DC %(count)d разів. Найімовірніше, AD DC встановив зв’язок із реплікою, на якій ще не виконано реплікацію даних щодо довіри. Крім того, будь ласка, перевірте, чи може DNS AD визначати за записами SRV %(records)s коректний сервер IPA.

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: Missing credentials for cross-forest communication
uk: Пропущено реєстраційні дані для обміну даними між лісами

en: Non-Kerberos user name was specified, please provide user@REALM variant instead
uk: Вказано ім'я користувача не у форматі Kerberos. Будь ласка, надайте замість нього дані у форматі «користувач@ОБЛАСТЬ»

en: Request must be a dict
uk: Запит має належати до типу словника (dict)

en: Request is missing "method"
uk: У запиті не вказано метод ("method")

en: Request is missing "params"
uk: У запиті не вказано параметри ("params")

en: params must be a list
uk: params має бути списком (list)

en: params must contain [args, options]
uk: params має містити записи [аргументи, параметри]

en: params[0] (aka args) must be a list
uk: params[0] (або аргументи) має бути списком (list)

en: params[1] (aka options) must be a dict
uk: params[1] (або параметри) має належати до типу словника (dict)

en: must equal %r
uk: має дорівнювати %r

en: Hello world
uk: Привіт, світе

en: %s: RADIUS proxy server not found
uk: %s: проксі-сервер RADIUS не знайдено

en: RADIUS proxy server with name "%s" already exists
uk: Проксі-сервер RADIUS із назвою «%s» вже існує

en: must be at least 1
uk: має бути принаймні 1

en: Out of memory
uk: Не вистачає пам'яті

en: Warning unrecognized encryption type.
uk: Попередження: невідомий тип шифрування.

en: Warning unrecognized salt type.
uk: Попередження: невідомий тип солі (salt).

en: Out of memory!?
uk: Не вистачає пам'яті!?

en: Enctype comparison failed!
uk: Спроба порівняння значень типу шифрування зазнала невдачі!

en: Password is too long!
uk: Пароль є надто довгим!

en: Failed to create random key!
uk: Не вдалося створити випадковий ключ!

en: Failed to create key!
uk: Не вдалося створити ключ!

en: Bad or unsupported salt type.
uk: Помилковий або непідтримуваний тип солі (salt).

en: Unable to initialize connection to ldap server %1$s: %2$s
uk: Не вдалося ініціалізувати з'єднання із сервером ldap %1$s: %2$s

en: Unable to set LDAP_OPT_PROTOCOL_VERSION
uk: Не вдалося встановити LDAP_OPT_PROTOCOL_VERSION

en: Unable to set LDAP_OPT_X_SASL_NOCANON
uk: Не вдалося встановити LDAP_OPT_X_SASL_NOCANON

en: Unable to set LDAP_OPT_X_TLS_CACERTFILE
uk: Не вдалося встановити LDAP_OPT_X_TLS_CACERTFILE

en: Unable to set LDAP_OPT_X_TLS_REQUIRE_CERT
uk: Не вдалося встановити LDAP_OPT_X_TLS_REQUIRE_CERT

en: Unable to set LDAP_OPT_X_TLS_PROTOCOL_MIN
uk: Не вдалося встановити LDAP_OPT_X_TLS_PROTOCOL_MIN

en: Unable to create new TLS context (OpenSSL failed to initialize or to load certificates)
uk: Не вдалося створити контекст TLS (не вдалося ініціалізувати OpenSSL або завантажити сертифікати)

en: Unable to initialize STARTTLS session
uk: Не вдалося ініціалізувати сеанс STARTTLS
