freeipa 4.10.0.dev202103310611+git68a5fe822 - en to fi translation catalogue (837 entries)

en: cannot open configuration file %s
fi: asetustiedostoa %s ei voi avata

en: cannot stat() configuration file %s
fi: ei voi stat()-määritystiedostoa %s

en: out of memory
fi: muisti lopussa

en: read error
fi: lukuvirhe

en: Out of memory!
fi: Muisti loppui!

en: No permission to join this host to the IPA domain.
fi: Ei lupaa liittää tätä isäntää IPA toimialueeseen.

en: No write permissions on keytab file '%s'
fi: Ei kirjoitusoikeuksia keytab-tiedostoon '%s'

en: access() on %1$s failed: errno = %2$d
fi: pääsy() kohteeseen %1$s epäonnistui: virhenro = %2$d

en: Out of memory!
fi: Muisti loppui!

en: Unable to enable SSL in LDAP
fi: SSL:n ottaminen käyttöön LDAP:ssa ei onnistu

en: SASL Bind failed
fi: SASL-sidonta epäonnistui

en: Search for %1$s on rootdse failed with error %2$d
fi: %1$s:n haku rootdse:stä epäonnistui virheellä %2$d

en: No values for %s
fi: Ei arvoja kohteelle %s

en: Search for IPA namingContext failed with error %d
fi: IPA-nimeämiskontekstin haku epäonnistui virheellä %d

en: IPA namingContext not found
fi: IPA-nimeämiskontekstia ei löytynyt

en: Unable to determine root DN of %s
fi: %s: root DN:ää ei voida määrittää

en: Enrollment failed. %s
fi: Rekisteröinti epäonnistui. %s

en: principal not found in XML-RPC response
fi: toimeksiantajaa ei löydy XML-RPC-vastauksesta

en: Host is already joined.
fi: Kone on jo liittynyt.

en: curl_slist_append() failed for value: '%s'
fi: curl_slist_append() epäonnistui arvolle: '%s'

en: curl_easy_setopt() failed
fi: curl_easy_setopt() epäonnistui

en: Expanding buffer in jsonrpc_handle_response failed
fi: jsonrpc_handle_response puskurin laajennus epäonnistui

en: curl_global_init() failed
fi: curl_global_init() epäonnistui

en: curl_easy_init() failed
fi: curl_easy_init() epäonnistui

en: json_dumps() failed
fi: json_dumps() epäonnistui

en: JSON-RPC request:
    %s
fi: JSON-RPC pyyntö:
    %s

en: JSON-RPC call failed: %s
fi: JSON-RPC kutsu epäonnistui: %s

en: JSON-RPC call was unauthorized. Check your credentials.
fi: JSON-RPC kutsu oli käyttöoikeudeton. Tarkista valtuustietosi .

en: JSON-RPC call failed with status code: %li
fi: JSON-RPC kutsu epäonnistui statuskoodilla: %li

en: JSON-RPC response:
    %s
fi: JSON-RPC vastaus:
    %s

en: Extracting the error from the JSON-RPC response failed: %s
fi: Virheen purkaminen JSON-RPC-vastauksesta epäonnistui: %s

en: Parsing JSON-RPC response failed: %s
fi: JSON-RPC-vastauksen jäsentäminen epäonnistui: %s

en: Parsing JSON-RPC response failed: no 'result' value found.
fi: JSON-RPC-vastauksen jäsentäminen epäonnistui: "Tulos"arvoa ei löytynyt.

en: Extracting the data from the JSON-RPC response failed: %s
fi: Tiedon purkaminen JSON-RPC-vastauksesta epäonnistui: %s

en: json_pack_ex() failed: %s
fi: json_pack_ex() epäonnistui: %s

en: Unenrollment successful.
fi: Rekisteröinnin purkaminen onnistui.

en: Unenrollment failed.
fi: Rekisteröinnin purkaminen epäonnistui.

en: result not found in XML-RPC response
fi: tulosta ei löydy XML-RPC-vastauksesta

en: Unable to determine IPA server from %s
fi: IPA-palvelinta ei voida määrittää kohteesta %s

en: Unable to join host: Kerberos context initialization failed
fi: Ei voida liittyä isäntään: Kerberos-kontekstin alustus epäonnistui

en: Unable to join host: Kerberos Credential Cache not found
fi: Ei voida liittyä isäntään: Kerberos-kirjautumistietovälimuistia ei löydy

en: Unable to join host: Kerberos User Principal not found and host password not provided.
fi: Ei voida liittyä isäntään: Kerberos User Principalia ei löydy ja isäntäsalasanaa ei annettu.

en: fork() failed
fi: fork() epäonnistui

en: ipa-getkeytab not found
fi: ipa-getkeytabia ei löydy

en: ipa-getkeytab has bad permissions?
fi: ipa-getkeytabilla on väärät käyttöoikeudet?

en: executing ipa-getkeytab failed, errno %d
fi: ipa-getkeytabin suorittaminen epäonnistui, virhe %d

en: child exited with %d
fi: lapsi poistui viestillä %d

en: Error resolving keytab: %s.
fi: Virhe keytabin selvittämisessä: %s

en: Error getting default Kerberos realm: %s.
fi: Kerberos-oletusalueen hakemisessa tapahtui virhe: %s

en: Error parsing "%1$s": %2$s.
fi: Virhe jäsennettäessä "%1$s": %2$s.

en: Error obtaining initial credentials: %s.
fi: Virhe ensimmäisten tunnistetietojen hankinnassa: %s

en: Unable to generate Kerberos Credential Cache
fi: Kerberos-kirjautumistietovälimuistia ei voi luoda

en: Error storing creds in credential cache: %s.
fi: Virhe tallennettaessa valtuustietoja kirjautumistietojen välimuistiin: %s

en: Print the raw XML-RPC output in GSSAPI mode
fi: Tulosta XML-RPC-raaka-tuloste GSSAPI-tilassa

en: Quiet mode. Only errors are displayed.
fi: Hiljainen tila. Vain virheet näytetään.

en: Unenroll this host from IPA server
fi: Poista tämän koneen rekisteröinti IPA-palvelimelta

en: Hostname of this server
fi: Palvelimen isäntänimi

en: hostname
fi: koneen nimi

en: IPA Server to use
fi: Käytettävä IPA-palvelin

en: Specifies where to store keytab information.
fi: Määrittää, mihin keytab tiedot tallennetaan.

en: filename
fi: tiedostonimi

en: Force the host join. Rejoin even if already joined.
fi: Pakota kone liittymään. Liity uudelleen, vaikka olisit jo liittynyt.

en: LDAP password (if not using Kerberos)
fi: LDAP-salasana (jos et käytä Kerberosia)

en: password
fi: salasana

en: LDAP basedn
fi: LDAP:in BaseDN

en: basedn
fi: BaseDN

en: Cannot get host's FQDN!
fi: Ei voida saada koneen FQDN:ia!

en: The hostname must be fully-qualified: %s
fi: Koneen nimen on oltava täysin määritelty: %s

en: The hostname must not be: %s
fi: Koneen nimi ei voi olla: %s

en: Kerberos context initialization failed: %1$s (%2$d)
fi: Kerberos-kontekstin alustus epäonnistui: %1$s (%2$d)

en: Unable to parse principal: %1$s (%2$d)
fi: Prinsipaalin jäsentäminen ei onnistu: %1$s (%2$d)

en: No keys accepted by KDC
fi: KDC ei hyväksy avaimia

en: Out of memory
fi: Muisti loppui

en: Unable to initialize ldap library!
fi: LDAP-kirjaston alustaminen epäonnistui!

en: Simple bind failed
fi: Yksinkertainen sidonta epäonnistui

en: Operation failed: %s
fi: Toimenpide epäonnistui: %s

en: Failed to get result: %s
fi: Tuloksen saaminen epäonnistui: %s

en: Timeout exceeded.
fi: Aikakatkaisu ylitetty.

en: Failed to parse extended result: %s
fi: Laajennetun tuloksen jäsentäminen epäonnistui: %s

en: Failed to parse result: %s
fi: Tuloksen jäsentäminen epäonnistui: %s

en: Missing reply control list!
fi: Puuttuu vastausten tarkistusluettelo!

en: Missing reply control!
fi: Puuttuu vastausten tarkistus!

en: Out of Memory!
fi: Muisti loppui!

en: Failed to create control!
fi: Tarkistuksen luominen epäonnistui!

en: Failed to get keytab!
fi: Keytabin saaminen epäonnistui!

en: Failed to retrieve encryption type type #%d
fi: Salaustyypin #%d hakeminen ei onnistunut

en: Failed to retrieve encryption type %1$s (#%2$d)
fi: Salaustyypin %1$s hakeminen ei onnistunut (#%2$d)

en: Failed to retrieve any keys
fi: Yhtään avainta ei saatu

en: Failed to decode control reply!
fi: Tarkistusvastauksen purkaminen epäonnistui!

en: Passwords do not match!
fi: Salasanat eivät täsmää!

en: Failed to open config file %s
fi: Kokoonpanotiedoston %s avaaminen epäonnistui

en: Failed to parse config file %s
fi: Asetustiedoston %s jäsentäminen epäonnistui

en: Print debugging information
fi: Tulosta virheenkorjaustiedot

en: Server Name
fi: Palvelimen nimi

en: DN to bind as if not using kerberos
fi: Yhdistettävä DN kuin et käyttäisi Kerberosia

en: LDAP password
fi: LDAP salasana

en: password to use if not using kerberos
fi: käytettävä salasana, jos ei käytetä kerberosia

en: Kerberos context initialization failed
fi: Kerberos-kontekstin alustus epäonnistui

en: Supported encryption types:
fi: Tuetut salaustyypit:

en: Enter LDAP password
fi: Anna LDAP salasana

en: New Principal Password
fi: Uusi pääsalasana

en: Failed to open Keytab
fi: Keytabin avaaminen epäonnistui

en: Failed to create key material
fi: Avainmateriaalin luominen epäonnistui

en: Failed to get keytab
fi: Keytabin saaminen epäonnistui

en: Failed to close the keytab
fi: Keytabin sulkeminen epäonnistui!

en: Unable to parse principal name
fi: Prinsipaalinimen jäsentäminen ei onnistu

en: Removing principal %s
fi: Poistetaan ensisijaista %s

en: Failed to open keytab
fi: Avaintaulun avaaminen epäonnistui

en: principal not found
fi: toimeksiantajaa ei löydy

en: Unable to remove entry
fi: Merkintää ei voi poistaa

en: Failed to set cursor '%1$s'
fi: Kohdistimen '%1$s' asettaminen epäonnistui

en: Unable to parse principal
fi: Ensisijaista ei voi jäsentää

en: realm not found
fi: aluetta ei löydy

en: Realm name
fi: Alueen nimi

en: Failed to open keytab '%1$s': %2$s
fi: Näppäinvälilehden '%1$s' avaaminen epäonnistui: %2$s

en: Input file
fi: Syötetiedosto

en: Delete all?
fi: Poista kaikki?

en: Servers details:
fi: Palvelimen yksityiskohdat:

en: Synchronize an OTP token.
fi: Synkronoi OTP-tunnus.

en: User ID
fi: Käyttäjä ID

en: Password
fi: Salasana

en: First Code
fi: Ensimmäinen koodi

en: Second Code
fi: Toinen koodi

en: Token ID
fi: Token-tunniste

en: 
    YubiKey Tokens
fi: 
    YubiKey Tokenit

en: Add a new YubiKey OTP token.
fi: Lisää uusi YubiKey:n OTP-token.

en: Error
fi: Virhe

en: Input filename
fi: Syötetiedoston nimi

en: Delete a user
fi: Poista käyttäjä

en: Invalid credentials
fi: Virheelliset tunnistautumistiedot

en: Modify a vault.
fi: Muokkaa holvia.

en: Change password
fi: Vaihda salasana

en: Old vault password
fi: Vanha holvin salasana

en: New vault password
fi: Uusi holvin salasana

en: Data
fi: Tiedot

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: User group
fi: Käyttäjäryhmä

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Attributes
fi: Attribuutit

en: Type
fi: Tyyppi

en: Member of
fi: Tämän jäsen

en: Member of a group
fi: Ryhmän jäsen

en: Filter
fi: Suodin

en: Target group
fi: Kohderyhmä

en: Delete ACI.
fi: Poista ACI.

en: Modify ACI.
fi: Muokkaa ACI:ta.

en: Rename an ACI.
fi: Nimeä uudelleen ACI.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Delete an automember rule.
fi: Poista automember-sääntö.

en: Rights
fi: Oikeudet

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Hosts
fi: Koneet

en: Key
fi: Avain

en: Mount information
fi: Tietoja liitoksesta

en: description
fi: kuvaus

en: Location
fi: Sijainti

en: Modify an automount key.
fi: Muokkaa automount-avainta.

en: New mount information
fi: Uudet liitostiedot

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Display an automount key.
fi: Näytä automount-avain.

en: Mount point
fi: Liitospiste

en: Modify an automount map.
fi: Muokkaa automaattisesti liitettävän karttaa.

en: Display an automount map.
fi: Näytä automount-kartta.

en: Reason
fi: Syy

en: Serial number
fi: Sarjanumero

en: Output filename
fi: Vientitiedoston nimi

en: Home directory base
fi: Kotihakemistopohja

en: Default shell
fi: Oletuskomentorivitulkki

en: Password Expiration Notification (days)
fi: Ilmoitus salasanan vanhenemisesta (päiviä)

en: Password plugin features
fi: Salasanalaajennuksen ominaisuudet

en: SELinux user map order
fi: SELinux käyttäjäkarttajärjestys

en: Default SELinux user
fi: SELinux-oletuskäyttäjä

en: Default user authentication types
fi: Käyttäjän todennustyyppien oletukset

en: Default types of supported user authentication
fi: Tuetun käyttäjän todennuksen oletustyypit

en: Modify configuration options.
fi: Muokkaa asetuksia.

en: Show the current configuration.
fi: Näytä nykyiset määritykset.

en: Delegation name
fi: Valtuuskunnan nimi

en: Add a new delegation.
fi: Lisää uusi valtuuskunta.

en: Delete a delegation.
fi: Poista valtuuskunta.

en: Modify a delegation.
fi: Muokkaa valtuuskuntaa.

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: Member users
fi: Jäsenkäyttäjät

en: Member groups
fi: Jäsenryhmät

en: Member of groups
fi: Jäsen ryhmissä

en: Roles
fi: Roolit

en: Member of netgroups
fi: Jäsen verkkoryhmissä

en: member user
fi: jäsenkäyttäjä

en: member group
fi: jäsenryhmä

en: groups to add
fi: lisättävät ryhmät

en: Delete group.
fi: Poista ryhmä.

en: Search for groups.
fi: Etsi ryhmiä.

en: user
fi: käyttäjä

en: group
fi: ryhmä

en: netgroup
fi: verkkoryhmä

en: role
fi: rooli

en: HBAC rule
fi: HBAC-sääntö

en: sudo rule
fi: sudo-sääntö

en: Modify a group.
fi: Muokkaa ryhmää.

en: Rule name
fi: Säännön nimi

en: User category
fi: Käyttäjäluokka

en: Host category
fi: Isäntäluokka

en: Service category
fi: Palveluluokka

en: Enabled
fi: Käytössä

en: User Groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: Host Groups
fi: Isäntäryhmät

en: Services
fi: Palvelut

en: Service Groups
fi: Palveluryhmät

en: External host
fi: Ulkoinen isäntä

en: member host
fi: isäntäjäsen

en: member host group
fi: Jäsenisäntäryhmä

en: member HBAC service
fi: jäsen HBAC-palvelu

en: Delete an HBAC rule.
fi: Poista HBAC-sääntö.

en: Modify an HBAC rule.
fi: Muokkaa HBAC-sääntöä.

en: Service name
fi: Palvelun nimi

en: HBAC service
fi: HBAC-palvelu

en: HBAC service description
fi: HBAC-palvelun kuvaus

en: Add a new HBAC service.
fi: Lisää uusi HBAC-palvelu.

en: Service group name
fi: Palveluryhmän nimi

en: HBAC service group description
fi: HBAC-palveluryhmän kuvaus

en: Member HBAC service
fi: Jäsen HBAC-palvelu

en: Modify an HBAC service group.
fi: Muokkaa HBAC-palveluryhmää.

en: User name
fi: Käyttäjätunnus

en: Service
fi: Palvelu

en: Warning
fi: Varoitus

en: Host name
fi: Koneen nimi

en: Locality
fi: Sijainti

en: Platform
fi: Alusta

en: Operating system
fi: Käyttöjärjestelmä

en: User password
fi: Käyttäjän salasana

en: Random password
fi: Satunnainen salasana

en: Principal name
fi: Ensisijaisen nimi

en: MAC address
fi: MAC-osoite

en: SSH public key
fi: Julkinen SSH-avain

en: Class
fi: Luokka

en: Requires pre-authentication
fi: Vaatii ennakkotunnistautumisen

en: Member of host-groups
fi: Jäsen isäntäryhmissä

en: Users allowed to retrieve keytab
fi: Käyttäjät, joilla on oikeus noutaa avaintaulu

en: Groups allowed to retrieve keytab
fi: Ryhmät, joilla on oikeus noutaa avaintaulu

en: Hosts allowed to retrieve keytab
fi: Isäntälaitteet, joilla on oikeus noutaa avaintaulu

en: Host Groups allowed to retrieve keytab
fi: Ryhmät, joilla on oikeus noutaa avaintaulu

en: Users allowed to create keytab
fi: Käyttäjät joiden sallitaan luoda avaintaulu

en: Groups allowed to create keytab
fi: Ryhmät joiden sallitaan luoda avaintaulu

en: Hosts allowed to create keytab
fi: Isännät joiden sallitaan luoda avaintaulu

en: Host Groups allowed to create keytab
fi: Isäntälaitteiden ryhmät joiden sallitaan luoda avaintaulu

en: Add a new host.
fi: Lisää uusi isäntä.

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Delete a host.
fi: Poista isäntä.

en: Remove entries from DNS
fi: Poista tietueet DNS:stä

en: host group
fi: isäntäryhmä

en: host
fi: kone

en: Host-group
fi: Isäntäryhmä

en: Member hosts
fi: Jäsenisännät

en: Member host-groups
fi: Jäsenisäntäryhmät

en: Add a new hostgroup.
fi: Lisää uusi isäntäryhmä.

en: Delete a hostgroup.
fi: Poista isäntäryhmä.

en: Search for hostgroups.
fi: Etsi isäntäryhmiä.

en: Modify a hostgroup.
fi: Muokkaa isäntäryhmää.

en: Delete an ID range.
fi: Poista tunnusalue.

en: Modify ID range.
fi: Muokkaa ID-aluetta.

en: Group ID Number
fi: Ryhmän tunnusnumero

en: User login
fi: Käyttäjän kirjautuminen

en: User ID Number
fi: Käyttäjän tunnusnumero

en: Home directory
fi: Kotihakemisto

en: Delete an Group ID override.
fi: Poista ryhmätunnuksen ohitus.

en: Modify an Group ID override.
fi: Muokkaa ryhmätunnuksen ohitusta.

en: Delete an User ID override.
fi: Poista ryhmätunnuksen ohitus.

en: Modify an User ID override.
fi: Muokkaa ryhmätunnuksen ohitusta.

en: Add a new ID View.
fi: Lisää uusi tunnusnäkymä.

en: hosts
fi: koneet

en: hostgroups
fi: isäntäryhmät

en: Delete an ID View.
fi: Poista tunnusnäkymä.

en: Modify an ID View.
fi: Muokkaa tunnusnäkymää.

en: The hostname to register as
fi: Isäntänimi rekisteröitäväksi

en: bind password
fi: sido salasana

en: User container
fi: Käyttäjän kontti

en: Group container
fi: Ryhmäkontti

en: LDAP schema
fi: LDAP:in skeema

en: Continue
fi: Jatka

en: Netgroup name
fi: Verkkoryhmän nimi

en: Netgroup description
fi: Verkkoryhmän kuvaus

en: NIS domain name
fi: NIS-toimialueen nimi

en: Member netgroups
fi: Jäsen verkkoryhmät

en: Member User
fi: Jäsenkäyttäjä

en: Member Group
fi: Jäsenryhmä

en: Member Host
fi: Jäsenisännät

en: Member Hostgroup
fi: Jäsenisäntäryhmät

en: Add a new netgroup.
fi: Lisää uusi verkkoryhmä.

en: member netgroup
fi: jäsen verkkoryhmä

en: netgroups to add
fi: lisättävät verkkoryhmät

en: Delete a netgroup.
fi: Poista verkkoryhmä.

en: Modify a netgroup.
fi: Muokkaa verkkoryhmää.

en: TOTP authentication Window
fi: TOTP-tunnistautumisikkuna

en: HOTP Authentication Window
fi: HOTP-tunnistautumisikkuna

en: Modify OTP configuration options.
fi: Muokkaa kertakäyttöisen salasanan määrityksiä.

en: Show the current OTP configuration.
fi: Näytä nykyiset kertakäyttöisen salasanan määritykset.

en: Owner
fi: Omistaja

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Vendor
fi: Toimittaja

en: Model
fi: Malli

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Add a new OTP token.
fi: Lisää uusi OTP-tunnus.

en: Modify a OTP token.
fi: Muokkaa OTP-tunnusta.

en: Set a user's password.
fi: Aseta käyttäjän salasana.

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: OTP
fi: Kertakäyttöinen salasana

en: One Time Password
fi: Kertakäyttöinen salasana

en: Permission name
fi: Käyttöoikeuden nimi

en: Included attributes
fi: Sisälletyt attribuutit

en: Excluded attributes
fi: Laajennetut määreet

en: Member of group
fi: Ryhmän jäsen

en: Permission flags
fi: Käyttöoikeusmerkinnät

en: Delete a permission.
fi: Poista lupa.

en: permission
fi: käyttöoikeus

en: permissions
fi: käyttöoikeudet

en: Delete a privilege.
fi: Poista etuoikeus.

en: Group
fi: Ryhmä

en: Minimum length of password
fi: salasanan vähimmäispituus

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Server
fi: Palvelin

en: Secret
fi: Salainen

en: Timeout
fi: Aikakatkaisu

en: Retries
fi: Uudelleenyritykset

en: Domain
fi: Toimialue

en: Delete domain
fi: Poista toimialue

en: Delete a role.
fi: Poista rooli.

en: SELinux User
fi: SELinux-käyttäjä

en: HBAC Rule
fi: HBAC-sääntö

en: Create a new SELinux User Map.
fi: Luo uusi SELinux-käyttäjäkartta.

en: Delete a SELinux User Map.
fi: Poista SELinux-käyttäjäkartta.

en: Disable an SELinux User Map rule.
fi: Poista SELinux-käyttäjäkartan sääntö käytöstä.

en: Enable an SELinux User Map rule.
fi: Ota SELinux-käyttäjäkartan sääntö käyttöön.

en: Search for SELinux User Maps.
fi: Etsi SELinux-käyttäjäkarttoja.

en: Modify a SELinux User Map.
fi: Muokkaa SELinux-käyttäjäkarttaa.

en: Add a new IPA new service.
fi: Lisää uusi IPA-palvelu.

en: Delete an IPA service.
fi: Poista IPA-palvelu.

en: Commands
fi: Komennot

en: Sudo Deny Commands
fi: Sudo Deny -komennot

en: RunAs Users
fi: Suorita käyttäjinä

en: Delete Sudo Rule.
fi: Poista Sudo-sääntö.

en: Display Sudo Rule.
fi: Näytä Sudo-sääntö.

en: Domain name
fi: Toimialueen nimi

en: Delete a trust.
fi: Poista luottamus.

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: City
fi: Kaupunki

en: Types of supported user authentication
fi: Tuetut käyttäjän todennuksen tyypit

en: Delete a user.
fi: Poista käyttäjä.

en: Zone name
fi: Vyöhykkeen nimi

en: Active zone
fi: Aktiivinen vyöhyke

en: Record name
fi: Tietueen nimi

en: Records
fi: Merkinnät

en: Record type
fi: Tietueen tyyppi

en: Record data
fi: Tietueen tiedot

en: A record
fi: Tietue

en: Raw A records
fi: Raw A -tietueet

en: A IP Address
fi: IP-osoite

en: Raw AAAA records
fi: Raw AAAA -tietueet

en: AAAA IP Address
fi: AAAA:n IP-osoite

en: A6 record
fi: A6-tietue

en: Raw A6 records
fi: Raw A6 -tietueet

en: AFSDB Hostname
fi: AFSDB-isäntänimi

en: Hostname
fi: Koneen nimi

en: APL record
fi: APL-tietue

en: Raw APL records
fi: Raw APL -tietueet

en: CERT record
fi: CERT-tietue

en: Raw CERT records
fi: Raw CERT -tietueet

en: CNAME Hostname
fi: CNAME-isäntänimi

en: Raw DHCID records
fi: Raw DHCID -tietueet

en: DLV record
fi: DLV-tietue

en: Raw DLV records
fi: Raw DLV -tietueet

en: Digest
fi: Tarkistussumma

en: DNAME Target
fi: DNAME kohde

en: Target
fi: Kohde

en: Raw DNSKEY records
fi: Raw DNSKEY -tietueet

en: DS record
fi: DS-tietue

en: Raw DS records
fi: Raw DS -tietueet

en: HIP record
fi: HIP-tietue

en: Raw HIP records
fi: Raw HIP -tietueet

en: Raw IPSECKEY records
fi: Raw IPSECKEY -tietueet

en: KEY record
fi: KEY-tietue

en: Raw KEY records
fi: Raw KEY -tietueet

en: KX record
fi: KX-tietue

en: Raw KX records
fi: Raw KX -tietueet

en: KX Preference
fi: KX etusija

en: Raw LOC records
fi: Raw LOC -tietueet

en: LOC Size
fi: LOC:n koko

en: Size
fi: Koko

en: MX record
fi: MX-tietue

en: Raw MX records
fi: Raw MX -tietueet

en: MX Preference
fi: MX etusija

en: NAPTR record
fi: NAPTR-tietue

en: Raw NAPTR records
fi: Raw NAPTR -tietueet

en: NAPTR Order
fi: NAPTR :n järjestys

en: Order
fi: Järjestys

en: NAPTR Preference
fi: NAPTR etusija

en: Preference
fi: Etusija

en: NAPTR Service
fi: NAPTR-palvelu

en: NS record
fi: NS-tietue

en: Raw NS records
fi: Raw NS -tietueet

en: NS Hostname
fi: NS-isäntänimi

en: NSEC record
fi: NSEC-tietue

en: Raw NSEC records
fi: Raw NSEC -tietueet

en: NSEC3 record
fi: NSEC3-tietue

en: Raw NSEC3 records
fi: Raw NSEC3 -tietueet

en: PTR record
fi: PTR-tietue

en: Raw PTR records
fi: Raw PTR -tietueet

en: PTR Hostname
fi: PTR-isäntänimi

en: RRSIG record
fi: RRSIG-tietue

en: Raw RRSIG records
fi: Raw RRSIG -tietueet

en: RP record
fi: RP-tietue

en: Raw RP records
fi: Raw RP -tietueet

en: SIG record
fi: SIG-tietue

en: Raw SIG records
fi: Raw SIG -tietueet

en: SPF record
fi: SPF-tietue

en: Raw SPF records
fi: Raw SPF -tietueet

en: SRV record
fi: SRV-tietue

en: Raw SRV records
fi: Raw SRV -tietueet

en: SRV Priority
fi: SRV-etusija

en: SRV Weight
fi: SRV-paino

en: Weight
fi: Paino

en: SRV Port
fi: SRV-portti

en: Port
fi: Portti

en: SRV Target
fi: SRV-kohde

en: Raw SSHFP records
fi: Raw SSHFP -tietueet

en: SSHFP Fingerprint Type
fi: SSHFP-sormenjälkityyppi

en: Fingerprint Type
fi: Sormenjälkityyppi

en: SSHFP Fingerprint
fi: SSHFP-sormenjälki

en: Fingerprint
fi: Sormenjälki

en: TA record
fi: TA-tietue

en: Raw TA records
fi: Raw TA -tietueet

en: TLSA record
fi: TLSA-tietue

en: Raw TLSA records
fi: Raw TLSA -tietueet

en: Selector
fi: Valitsin

en: TKEY record
fi: TKEY-tietue

en: Raw TKEY records
fi: Raw TKEY -tietueet

en: TSIG record
fi: TSIG-tietue

en: Raw TSIG records
fi: Raw TSIG -tietueet

en: TXT record
fi: TXT-tietue

en: Raw TXT records
fi: Raw TXT -tietueet

en: SOA serial
fi: SOA-sarjanumero

en: SOA record serial number
fi: SOA-tietueen sarjanumero

en: SOA refresh
fi: SOA-virkistys

en: Permission value
fi: Käyttöoikeuden arvo

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Add services to a CA ACL.
fi: Lisää palveluita CA ACL:ään.

en: Delete a CA ACL.
fi: Poista CA ACL.

en: Remove profiles from a CA ACL.
fi: Poista profiileita CA ACL:stä.

en: Remove services from a CA ACL.
fi: Poista palveluita CA ACL:stä.

en: Profile ID
fi: Profiilin tunnus

en: Profile description
fi: Profiilin kuvaus

en: Server name
fi: Palvelimen nimi

en: Delete IPA server.
fi: Poista IPA-palvelin.

en: Delete a stage user.
fi: Poista stagen käyttäjä.

en: Delete a segment.
fi: Poista segmentti.

en: Display a segment.
fi: Näytä segmentti.

en: Public key
fi: Julkinen avain

en: Owner groups
fi: Omistajaryhmät

en: Owner services
fi: Omistajapalvelut

en: Shared vault
fi: Jaettu holvi

en: owner service
fi: Omistajapalvelut

en: Delete a vault.
fi: Poista holvi.

en: Show vault configuration.
fi: Näytä holvin asetukset.

en: Delete a vault container.
fi: Poista holvikontti.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Source Hosts
fi: Lähde koneet

en: Source host
fi: Lähde kone

en: Permission type
fi: Käyttöoikeuden tyyppi

en: Protocol
fi: Protokolla

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Labels
fi: Nimiöt

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Failed to remove
fi: Poistaminen epäonnistui

en: Failed profiles
fi: Epäonnistuneet profiilit

en: Failed allowed to retrieve keytab
fi: Avaintaulun haun sallinta epäonnistui

en: Failed allowed to create keytab
fi: Avainvälilehden luominen epäonnistui

en: Failed targets
fi: Epäonnistuneita kohteita

en: Invalid JSON-RPC request: %(error)s
fi: Virheellinen JSON-RPC-pyyntö: %(error)s

en: did not receive Kerberos credentials
fi: ei saanut Kerberos-tunnuksia

en: Bad format in credentials cache
fi: Virheellinen muoto valtuustietojen välimuistissa

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: This entry is already enabled
fi: Tämä merkintä on jo käytössä

en: This entry is already disabled
fi: Tämä merkintä on jo poistettu käytöstä

en: DNS label cannot be longer that 63 characters
fi: DNS-nimi voi sisältää enintään 63 merkkiä

en: cannot be longer that {} characters
fi: voi sisältää enintään {} merkkiä

en: DNS label cannot be longer than 63 characters
fi: DNS-nimi voi sisältää enintään 63 merkkiä

en: can be at most %(maxlength)d bytes
fi: voi sisältää enintään %(maxlength)d tavua

en: can be at most %(maxlength)d characters
fi: voi sisältää enintään %(maxlength)d merkkiä

en: Passwords do not match!
fi: Salasanat eivät täsmää!

en: No matching entries found
fi: Vastaavia tietueita ei löytynyt

en: Topic commands:
fi: Aiheen komennot:

en: Positional arguments
fi: Sijainnilliset parametrit

en: Unable to communicate with CMS (status %d)
fi: Kommunikaatio CMS:n kanssa epäonnistui (tila %d)

en: Group '%s' does not exist
fi: Ryhmää '%s' ei ole olemassa

en: Created ACI "%(value)s"
fi: Luodut ACI "%(value)s"

en: Deleted ACI "%(value)s"
fi: Poistettu ACI "%(value)s"

en: Modified ACI "%(value)s"
fi: Muokattu ACI:ta "%(value)s"

en: Added CA ACL "%(value)s"
fi: Lisätty CA ACL "%(value)s"

en: Deleted CA ACL "%(value)s"
fi: Poistettu CA ACL "%(value)s"

en: Modified CA ACL "%(value)s"
fi: Muokattu CA ACL:ää "%(value)s"

en: Enabled CA ACL "%(value)s"
fi: Otettu CA ACL "%(value)s" käyttöön

en: Disabled CA ACL "%(value)s"
fi: Poistettu CA ACL "%(value)s" käytöstä

en: %i service added.
fi: %i palvelu lisätty.

en: %i services added.
fi: %i palvelua lisätty.

en: domain
fi: toimialue

en: User logins
fi: Käyttäjän kirjautumiset

en: Imported profile "%(value)s"
fi: Tuotu profiili "%(value)s"

en: Deleted profile "%(value)s"
fi: Poistettu profiili "%(value)s"

en: delegation
fi: valtuutukset

en: delegations
fi: valtuutukset

en: Delegations
fi: Valtuutukset

en: Delegation
fi: Valtuutus

en: 
    DNS server configuration
fi: 
    DNS-palvelimen kokoonpano

en: Modified DNS server "%(value)s"
fi: Muokattu DNS palvelinta "%(value)s"

en: HBAC rules
fi: HBAC-säännöt

en: HBAC Rules
fi: HBAC-säännöt

en: HBAC Services
fi: HBAC-palvelut

en: Added HBAC rule "%(value)s"
fi: Lisätty HBAC sääntö "%(value)s"

en: Deleted HBAC rule "%(value)s"
fi: Poistettu HBAC sääntö "%(value)s"

en: Modified HBAC rule "%(value)s"
fi: Muokattu HBAC sääntöä "%(value)s"

en: Enabled HBAC rule "%(value)s"
fi: Otettu HBAC sääntö "%(value)s" käyttöön

en: Disabled HBAC rule "%(value)s"
fi: Poistettu HBAC sääntö "%(value)s" käytöstä

en: HBAC services
fi: HBAC-palvelut

en: HBAC Service
fi: HBAC-palvelu

en: Added HBAC service "%(value)s"
fi: Lisätty HBAC palvelu "%(value)s"

en: Deleted HBAC service "%(value)s"
fi: Poistettu HBAC palvelu "%(value)s"

en: Modified HBAC service "%(value)s"
fi: Muokattu HBAC palvelua "%(value)s"

en: Added HBAC service group "%(value)s"
fi: Lisätty HBAC palveluryhmä "%(value)s"

en: Deleted HBAC service group "%(value)s"
fi: Poistettu HBAC palveluryhmä "%(value)s"

en: Modified HBAC service group "%(value)s"
fi: Muokattu HBAC palveluryhmää "%(value)s"

en: host groups
fi: isäntäryhmät

en: Host Group
fi: Isäntäryhmä

en: Added hostgroup "%(value)s"
fi: Lisätty isäntäryhmä "%(value)s"

en: Deleted hostgroup "%(value)s"
fi: Poistettu isäntäryhmä "%(value)s"

en: hostgroup
fi: isäntäryhmä

en: Modified hostgroup "%(value)s"
fi: Muokattu isäntäryhmää "%(value)s"

en: 
    IPA locations
fi: 
    IPA sijainnit

en: location
fi: sijainti

en: IPA Locations
fi: IPA sijainnit

en: IPA Location
fi: IPA-sijainti

en: Servers
fi: Palvelimet

en: netgroups
fi: verkkoryhmät

en: Netgroups
fi: Verkkoryhmät

en: Netgroup
fi: Verkkoryhmä

en: Added netgroup "%(value)s"
fi: Lisätty verkkoryhmä "%(value)s"

en: Deleted netgroup "%(value)s"
fi: Poistettu verkkoryhmä "%(value)s"

en: Modified netgroup "%(value)s"
fi: Muokattu verkkoryhmää "%(value)s"

en: OTP Configuration
fi: Kertakäyttöisen salasanan määritykset

en: 
    OTP Tokens
fi: 
    OTP-tunnukset

en: OTP token
fi: OTP-tunnus

en: OTP tokens
fi: OTP-tunnukset

en: OTP Tokens
fi: OTP-tunnukset

en: OTP Token
fi: OTP-tunnus

en: Added OTP token "%(value)s"
fi: Lisätty OTP-tunnus "%(value)s"

en: Deleted OTP token "%(value)s"
fi: Poistettu OTP-tunnus "%(value)s"

en: Modified OTP token "%(value)s"
fi: Muokattu OTP-tunnus "%(value)s"

en: 
    Permissions
fi: 
    Käyttöoikeudet

en: 
    Managed permissions
fi: 
    Hallitut käyttöoikeudet

en: Entry %s not found
fi: Kohtaa %s ei löydy

en: %s: group not found
fi: %s: ryhmää ei löydy

en: invalid port number
fi: virheellinen porttinumero

en: roles
fi: roolit

en: Role
fi: Rooli

en: Added role "%(value)s"
fi: Lisätty rooli "%(value)s"

en: Deleted role "%(value)s"
fi: Poistettu rooli "%(value)s"

en: Modified role "%(value)s"
fi: Muokattu roolia "%(value)s"

en: Name
fi: Nimi

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Version
fi: Versio

en: Required
fi: Vaaditaan

en: Confirm (password)
fi: Vahvista (salasana)

en: Default
fi: Oletus

en: Default from
fi: Oletusarvo kohteesta

en: Label
fi: Nimiö

en: Added selfservice "%(value)s"
fi: Lisätty itsepalvelu "%(value)s"

en: Deleted selfservice "%(value)s"
fi: Poistettu itsepalvelu "%(value)s"

en: Modified selfservice "%(value)s"
fi: Muokattu itsepalvelua "%(value)s"

en: SELinux User Maps
fi: SELinux-käyttäjäkartat

en: SELinux User Map
fi: SELinux-käyttäjäkartta

en: Added SELinux User Map "%(value)s"
fi: Lisätty SELinux-käyttäjäkartta "%(value)s"

en: Deleted SELinux User Map "%(value)s"
fi: Poistettu SELinux-käyttäjäkartta "%(value)s"

en: Modified SELinux User Map "%(value)s"
fi: Muokattu SELinux-käyttäjäkarttaa "%(value)s"

en: %(count)d SELinux User Map matched | %(count)d SELinux User Maps matched
fi[0]: %(count)d SELinux-käyttäjäkartta löytyi
fi[1]: %(count)d SELinux-käyttäjäkarttoja löytyi

en: Enabled SELinux User Map "%(value)s"
fi: Otettu SELinux-käyttäjäkartta "%(value)s" käyttöön

en: Disabled SELinux User Map "%(value)s"
fi: Poistettu SELinux-käyttäjäkartta "%(value)s" käytöstä

en: 
    IPA server roles
fi: 
    IPA-palvelinroolit

en: server role
fi: palvelinrooli

en: server roles
fi: Palvelinrooleja

en: IPA role name
fi: IPA-roolin nimi

en: member %s
fi: jäsen %s

en: Service delegation rules
fi: Palveluvalinnat

en: 
    Sudo Rules
fi: 
    Sudo-säännöt

en: sudo rules
fi: sudo-säännöt

en: Sudo Rules
fi: sudo-säännöt

en: Sudo Rule
fi: Sudo-sääntö

en: Added Sudo Rule "%(value)s"
fi: Lisätty sudosääntö "%(value)s"

en: Modified Sudo Rule "%(value)s"
fi: Muokattu sudosääntöä "%(value)s"

en: users
fi: käyttäjät

en: command
fi: komento

en: commands
fi: komennot

en: runAs user
fi: suorita käyttäjänä

en: runAs users
fi: suorita käyttäjinä

en: operation not defined
fi: toimintoa ei ole määritelty

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Added segment "%(value)s"
fi: Lisätty segmentti "%(value)s"

en: Deleted segment "%(value)s"
fi: Poistettu segmentti "%(value)s"

en: Modified segment "%(value)s"
fi: Muokattu segmenttiä "%(value)s"

en: Topology suffixes
fi: Topologian pääteitä

en: Topology suffix
fi: Topologian pääte

en: Created CA "%(value)s"
fi: Luotu CA "%(value)s"

en: Deleted CA "%(value)s"
fi: Poistettu CA "%(value)s"

en: Modify CA configuration.
fi: Muokkaa CA-asetuksia.

en: Modified CA "%(value)s"
fi: Muokattu CA:ta "%(value)s"

en: Disable a CA.
fi: Poista CA käytöstä.

en: Disabled CA "%(value)s"
fi: Poistettu CA "%(value)s" käytöstä

en: Enable a CA.
fi: Ota CA käyttöön.

en: Enabled CA "%(value)s"
fi: Otettu CA "%(value)s" käyttöön

en: groups
fi: ryhmät

en: User Group
fi: Käyttäjäryhmä

en: Added group "%(value)s"
fi: Lisätty ryhmä "%(value)s"

en: Deleted group "%(value)s"
fi: Poistettu ryhmä "%(value)s"

en: Modified group "%(value)s"
fi: Muokattu ryhmää "%(value)s"

en: Access granted: %s
fi: Käyttöoikeus myönnetty: %s

en: Host
fi: Kone

en: Subject
fi: Aihe

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: Serial Number (hex)
fi: Sarjanumero (hex)

en: SSH public key fingerprint
fi: SSH julkisen avaimen sormenjälki

en: Added host "%(value)s"
fi: Lisätty isäntäkone "%(value)s"

en: can be at most %(len)d characters
fi: voi sisältää enintään %(len)d merkkiä

en: Deleted host "%(value)s"
fi: Poistettu isäntäkone "%(value)s"

en: Modified host "%(value)s"
fi: Muokattu isäntää "%(value)s"

en: Disabled host "%(value)s"
fi: Poistettu isäntäkone "%(value)s" käytöstä

en: not found
fi: ei löytynyt

en: value
fi: arvo

en: Delete an ID override.
fi: Poista tunnuksen ohitus.

en: Modify an ID override.
fi: Muokkaa tunnuksen ohitusta.

en: Your session has expired. Please log in again.
fi: Istuntosi on vahventunut. Ole hyvä ja kirjaudu uudelleen sisään.

en: Apply
fi: Toteuta

en: Actions
fi: Toimet

en: Add
fi: Lisää

en: No entries.
fi: Ei merkintöjä.

en: Remove
fi: Poista

en: About
fi: Tietoja

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Add and Close
fi: Lisää ja sulje

en: Back
fi: Takaisin

en: Cancel
fi: Peru

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Close
fi: Sulje

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Download
fi: Lataa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Find
fi: Etsi

en: Hide
fi: Piilota

en: Migrate
fi: Suorita migraatio

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Delete
fi: Poista

en: Remove hold
fi: Poista pito

en: Reset
fi: Nollaa

en: Restore
fi: Palauta

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Revert
fi: Palaa takaisin

en: Save
fi: Tallenna

en: Set
fi: Aseta

en: Show
fi: Näytä

en: Stage
fi: Vaihe

en: Update
fi: Päivitä

en: View
fi: Näytä

en: General
fi: Yleinen

en: Available
fi: Saatavilla

en: Some operations failed.
fi: Jotkut toiminnot epäonnistuivat.

en: Confirmation
fi: Vahvistus

en: Edit ${entity}
fi: Muokkaa ${entity}

en: Redirection
fi: Uudelleenohjeus

en: Success
fi: Onnistui

en: Internal Error
fi: Sisäinen virhe

en: No response
fi: Ei vastausta

en: Unknown Error
fi: Tuntematon virhe

en: Settings
fi: Asetukset

en: Search
fi: Haku

en: False
fi: Epätosi

en: Allowed to create keytab
fi: Keytabin luominen sallittu

en: Remove Kerberos Alias
fi: Poista Kerberos-alias

en: Authenticating
fi: Tunnistaudutaan

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Password or Password+One-Time Password
fi: Salasana tai salasana + Kertakäyttöinen salasana (eng. OTP)

en: Sync OTP Token
fi: Synkronointi-OTP-tunnus

en: Synchronizing
fi: Synkronoidaan

en: seconds
fi: sekuntia

en: Migrating
fi: Suoritetaan migraatiota

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: Remove roles
fi: Poista rooleja

en: Add rule
fi: Lisää sääntö

en: Exclusive
fi: Poissulkeva

en: Direct
fi: Suora

en: Indirect
fi: Epäsuora

en: All
fi: Kaikki

en: Any Service
fi: Mikä tahansa palvelu

en: Fingerprints
fi: Sormenjäljet

en: Note
fi: Huomautus

en: SHA1 Fingerprint
fi: SHA1-sormenjälki

en: SHA256 Fingerprint
fi: SHA256-sormenjälki

en: Status
fi: Tila

en: Unspecified
fi: Määrittämätön

en: Validity
fi: Oikeellisuus

en: User Login
fi: Käyttäjän kirjautuminen

en: Service Options
fi: Palveluvalinnat

en: Options
fi: Valinnat

en: Record creation failed.
fi: Tietueen luominen epäonnistui.

en: Record not found.
fi: Tietuetta ei löydy.

en: Record Type
fi: Tietueen tyyppi

en: Level
fi: Taso

en: External
fi: Ulkoinen

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Access Denied
fi: Pääsy evätty

en: Rules
fi: Säännöt

en: Add host
fi: Lisää isäntä

en: Host Name
fi: Koneen nimi

en: Enrollment
fi: Rekisteröinti

en: One-Time Password
fi: Kertakäyttöinen salasana

en: Remove hosts
fi: Poista isännät

en: Identity provider details
fi: Identiteetin tarjoajan tiedot

en: Profile
fi: Profiili

en: Add OTP token
fi: Lisää OTP-tunnus

en: Public key:
fi: Julkinen avain:

en: Server Roles
fi: Palvelinrooleja

en: Server Role
fi: Palvelimen rooli

en: Add service
fi: Lisää palvelu

en: Service Settings
fi: Palvelun asetukset

en: Remove services
fi: Poista palveluita

en: SSH public keys
fi: Julkisia SSH-avaimia

en: SSH public key:
fi: Julkinen SSH-avain:

en: User categories
fi: Käyttäjäluokkia

en: Account
fi: Tili

en: Administrative account
fi: Hallinnollinen tili

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Delete mode
fi: Poista moodi

en: Password expiration
fi: Salasanan vanheneminen

en: delete
fi: poista

en: preserve
fi: säilytä

en: Remove users
fi: Poista käyttäjiä

en: Unlock
fi: Avaa

en: Members
fi: Jäsenet

en: Owners
fi: Omistajat

en: Remove vaults
fi: Poista holveja

en: Shared
fi: Jaettu

en: Shared Vaults
fi: Jaetut holvit

en: Standard
fi: Tavallinen

en: First OTP
fi: Ensimmäinen OTP

en: Passwords must match
fi: Salasanojen täytyy täsmätä

en: Reset your password.
fi: Nollaa salasanasi.

en: Second OTP
fi: Toinen OTP

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Working
fi: Toimii

en: Audit
fi: Auditointi

en: Authentication
fi: Tunnistatuminen

en: Identity
fi: Identiteetti

en: Network Services
fi: Verkon palvelut

en: Topology
fi: Topologia

en: Next
fi: Seuraava

en: Parse error
fi: Jäsennysvirhe

en: Must be a positive number
fi: Tulee olla positiivinen numero

en: Unsupported value
fi: Ei tuettu arvo

en: Changed password for "%(value)s"
fi: Vaihdettu salasana kohteelle "%(value)s"

en: Added privilege "%(value)s"
fi: Lisätty oikeus "%(value)s"

en: Deleted privilege "%(value)s"
fi: Poistettu oikeus "%(value)s"

en: Modified privilege "%(value)s"
fi: Muokattu oikeutta "%(value)s"

en: 
    IPA servers
fi: 
    IPA-palvelimet

en: server
fi: palvelin

en: servers
fi: palvelimet

en: Modified IPA server "%(value)s"
fi: Muokattu IPA palvelinta "%(value)s"

en: Deleted IPA server "%(value)s"
fi: Poistettu IPA palvelin "%(value)s"

en: State
fi: Tila

en: Added stage user "%(value)s"
fi: Lisätty stagen käyttäjä "%(value)s"

en: Deleted stage user "%(value)s"
fi: Poistettu stagen käyttäjä "%(value)s"

en: Modified stage user "%(value)s"
fi: Muokattu stagen käyttäjää "%(value)s"

en: Deleted trust "%(value)s"
fi: Poistettu luottamus "%(value)s"

en: unsupported trust type
fi: luottamustyyppi, jota ei tueta

en: Subject OID
fi: Aihe OID

en: Serial number (hex)
fi: Sarjanumero (hex)

en: Owner %s
fi: Omistaja %s

en: entry
fi: tietue

en: entries
fi: tietueet

en: Entry
fi: Tietue

en: SMB Home Directory Drive
fi: SMB-kotihakemisto-osio

en: Configuration
fi: Asetukset

en: IPA CA servers
fi: IPA:n CA-palvelimet

en: IPA KRA servers
fi: IPA:n KRA-palvelimet

en: IPA DNS servers
fi: IPA:n DNS-palvelimet

en: Failed to call DBus
fi: DBusin kutsuminen epäonnistui

en: %s record
fi: %s tietue

en: Raw %s records
fi: Raaka %s tietueet

en: %s Record
fi: %s Tietue

en: Invalid number of parts!
fi: Virheellinen osien lukumäärä!

en: Deleted record "%(value)s"
fi: Poistettu tietue "%(value)s"

en: Unable to communicate with CMS
fi: Kommunikaatio CMS:n kanssa epäonnistui

en: Modify ID range.
fi: Muokkaa ID-aluetta.

en: authentication indicators not allowed in service "%s"
fi: Tunnistautumisviitteet eivät ole sallittuja palvelussa "%s"

en: service
fi: palvelu

en: services
fi: palvelut

en: Add a new IPA service.
fi: Lisää uusi IPA-palvelu.

en: Added service "%(value)s"
fi: Lisätty palvelu "%(value)s"

en: Add a new SMB service.
fi: Lisää uusi SMB-palvelu.

en: Deleted service "%(value)s"
fi: Poistettu palvelu "%(value)s"

en: Modified service "%(value)s"
fi: Muokattu palvelua "%(value)s"

en: Disabled service "%(value)s"
fi: Poistettu palvelu "%(value)s" käytöstä

en: Added subordinate id "%(value)s"
fi: Lisätty alisteinen tunnus "%(value)s"

en: Delete a subordinate id.
fi: Poista alisteinen tunnus.

en: Deleted subordinate id "%(value)s"
fi: Poistettu alisteinen tunnus "%(value)s"

en: Modified subordinate id "%(value)s"
fi: Muokattu alisteista tunnusta "%(value)s"

en: %(count)d subordinate id matched | %(count)d subordinate ids matched
fi[0]: %(count)d alisteinen tunnus löytyi
fi[1]: %(count)d alisteista tunnusta löytyi

en: Added user "%(value)s"
fi: Lisätty käyttäjä "%(value)s"

en: Deleted user "%(value)s"
fi: Poistettu käyttäjä "%(value)s"

en: Modified user "%(value)s"
fi: Muokattu käyttäjää "%(value)s"

en: %(host)s failed
fi: %(host)s epäonnistui

en: Deleted vault container
fi: Poistettu holvikontti

en: owner %s
fi: omistaja %s

en: Add a vault.
fi: Lisää holvi.

en: Added vault "%(value)s"
fi: Lisätty holvi "%(value)s"

en: Deleted vault "%(value)s"
fi: Poistettu holvi "%(value)s"

en: Modified vault "%(value)s"
fi: Muokattu holvia "%(value)s"

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: unsupported functional level
fi: luottamustyyppi, jota ei tueta

en: domain is not trusted
fi: toimialueseen ei luoteta

en: Unable to initialize connection to ldap server %1$s: %2$s
fi: Yhteyttä LDAP-palvelimeen %1$s ei voi alustaa: %2$s

en: Out of memory
fi: Muisti loppui

en: Out of memory!?
fi: Muisti loppui!?

en: Bad or unsupported salt type.
fi: Huono tai ei-tuettu suolatyyppi.
