Freevo - en to ca translation catalogue (1160 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Description
ca: Descripció

en: Author
ca: Autor

en: Date
ca: Data

en: Software
ca: Programari

en: Home
ca: Inici

en: TV Guide
ca: Guia de TV

en: View TV Listings
ca: Mostra les Programacions de TV

en: Scheduled Recordings
ca: Enregistraments Planificats

en: View Scheduled Recordings
ca: Mostra els Enregistraments Planificats

en: Favorites
ca: Preferits

en: View Favorites
ca: Mostra els Preferits

en: Media Library
ca: Biblioteca de Mitjans

en: View Media Library
ca: Mostra la Biblioteca de Mitjans

en: Manual Recording
ca: Enregistrament Manual

en: Schedule a Manual Recording
ca: Planifica un Enregistrament Manual

en: Search
ca: Cerca

en: Advanced Search Page
ca: Pàgina de Cerca Avançada

en: Help
ca: Ajuda

en: View Online Help and Documentation
ca: Mostra l'Ajuda en Línia i la Documentació

en: OK
ca: D'acord

en: CANCEL
ca: ANUL·LA

en: Reloading cache files, be patient...
ca: S'està llegint la memòria cau, espereu...

en: No recordings are scheduled
ca: No hi ha enregistraments planificats

en: Today
ca: Avui

en: at
ca: a les

en: Tomorrow
ca: Demà

en: This Week
ca: Aquesta Setmana

en: Widescreen
ca: Pantalla ample

en: Edit Favorite
ca: Edita el Preferit

en: Recording server is not available
ca: Al servidor d'enregistrament no està disponible.

en: No program found on %(chan)s at %(start)s.
ca: No s'ha trobat cap programa a %(chan)s a les %(start)s.

en: Favorite %s doesn't exists.
ca: El Preferit %s no existeix.

en: Name of favorite
ca: Nom del preferit

en: Program
ca: Programa

en: Channel
ca: Canal

en: Day of week
ca: Dia de la setmana

en: Time of day
ca: Hora del dia

en: Duplicates
ca: Duplicats

en: Episodes
ca: Episodis

en: Action
ca: Acció

en: ANY CHANNEL
ca: QUALSEVOL CANAL

en: ANY DAY
ca: QUALSEVOL DIA

en: Mon
ca: Dil

en: Tue
ca: Dma

en: Wed
ca: Dme

en: Thu
ca: Dij

en: Fri
ca: Div

en: Sat
ca: Dis

en: Sun
ca: Diu

en: ANY TIME
ca: QUALSEVOL HORA

en: ALLOW
ca: PERMET

en: PREVENT
ca: NO PERMETIS

en: ALL
ca: TOT

en: ONLY NEW
ca: NOMÉS NOU

en: Save
ca: Desa

en: Start Time
ca: Hora d'Engegada

en: Stop Time
ca: Hora d'Aturada

en: Episode
ca: Episodi

en: Program Description
ca: Descripció del Programa

en: Actions
ca: Accions

en: UNKNOWN
ca: DESCONEGUT

en: Sorry, the program description for %s is unavailable.
ca: La descripció del programa %s no està disponible.

en: Remove
ca: Suprimeix

en: %s already exists! File not renamed.
ca: El fitxer %s ja existeix! No es canviarà el nom.

en: Rename %(src)s to %(dst)s.
ca: Canvia el nom de %(src)s per %(dst)s.

en: Rename %(src)s to %(dst)s, failed.
ca: No ha estat possible reanomenar de  %(src)s a %(dst)s

en: No new file specified.
ca: No s'ha indicat cap nou fitxer.

en: Delete %s.
ca: Suprimeix %s.

en: Delete %s, failed.
ca: Hi ha hagut un error en suprimir %s.

en: %s does not exist. No action taken.
ca: %s no existeix. No s'ha fet res.

en: I do not process names (%s) with slashes for security reasons.
ca: No executo noms de processos (%s) amb guions per raons de seguretat.

en: Messages
ca: Missatges

en: Movies
ca: Pel·lícules

en: Recorded TV
ca: Enregistrament de TV

en: Music
ca: Música

en: Images
ca: Imatges

en: Back
ca: Anterior

en: Download
ca: Descarrega

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Play file
ca: Reprodueix el Títol %s

en: Play file using VLC
ca: Reprodueix el Títol %s

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Config
ca: Configura

en: Manual Record
ca: Enregistrament Manual

en: Manual Recorded
ca: Enregistrat manualment

en: start time is not before stop time.
ca: l'hora d'engegada no és anterior a la d'aturada.

en: Program would record for more than %d days!
ca: El programa enregistrarà més de %d dies!

en: Program would record for more than 1 day!
ca: El programa enregistrarà més d'1 dia!

en: Jan
ca: Gen

en: Apr
ca: Abr

en: May
ca: Mai

en: Aug
ca: Ago

en: Dec
ca: Des

en: Error Message
ca: Missatge d'error

en: Add to Recording Schedule
ca: Afegeix a la Planificació d'Enregistrament

en: TV Genre for %s
ca: Gènere de TV per a %s

en: No program schedule
ca: No hi ha cap planificació

en: Show
ca: Mostra

en: Category
ca: Categoria

en: Change
ca: Canvia

en: NO SHOWS MATCHING CATEGORY
ca: NO HI HA CAP CATEGORIA QUE COINCIDEIXI

en: Start
ca: Engega

en: Stop
ca: Atura

en: Runtime
ca: Duració

en: Record
ca: Enregistrament

en: Add to Favorites
ca: Afegeix als Preferits

en: viewlog
ca: mostra el registre

en: View Logs
ca: Visualitza els registres

en: %(file)s does not exist. No action taken.
ca: %(file)s no existeix. No s'ha fet res.

en: I do not process names (%(file)s) with slashes for security reasons.
ca: No executo noms de processos (%(file)s) amb guions per raons de seguretat.

en: Media Library 1
ca: Biblioteca de suports 1

en: Choose a Directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Time
ca: Hora

en: View
ca: Mostra

en: This channel has no data loaded
ca: Aquest canal no té dades carregades

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Freevo Web Status as of %s
ca: Freevo Web està %s

en: Notice
ca: Avís

en: Recording server is up and running
ca: El servidor d'enregistrament està engegat i funciona.

en: Your listings expire in 1 hour
ca: Les vostres llistes caducaran en 1 hora.

en: Your listings expire in %s hours
ca: Les vostres llistes caducaran en %s hores.

en: Your listings are up to date
ca: Les vostres llistes estan al dia

en: Now Recording %s.
ca: S'està enregistrant %s.

en: One program scheduled to record.
ca: Hi ha un programa planificat per enregistrar.

en: %i programs scheduled to record.
ca: Hi han %i programes planificats per enregistrar.

en: No programs scheduled to record.
ca: No hi han programes planificats per enregistrar.

en: %(free)i of %(total)i Mb free in %(dir)s
ca: %(free)i de %(total)i Mb lliures a %(dir)s

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Favorite Name
ca: Nom del Preferit

en: Priority
ca: Prioritat

en: ANY
ca: QUALSEVOL

en: Edit
ca: Edita

en: Higher
ca: Puja

en: Lower
ca: Baixa

en: Config Plugins
ca: Configura les extensions

en: Freevo Installation HOWTO
ca: ComEsFa per instal·lar Freevo

en: Build your own media box with Freevo and Linux
ca: Munta el teu centre multimèdia amb Freevo i Linux

en: Freevo Plugin Writing HOWTO
ca: ComEsFa per Escriure un Connector per Freevo

en: Writing your own plugins for Freevo
ca: Com escriure els vostres propis connectors per Freevo

en: unable to load html files
ca: no és possible carregar els fitxers html

en: If you use a svn version of Freevo, run <b>autogen.sh</b>.
ca: Si feu servir la versió CVS de Freevo, executeu <b>autogen.sh</b>.

en: The files are searched in the following locations:
ca: Els fitxers es cerquen als següents llocs:

en: Freevo Plugin List
ca: Llista de Connectors per Freevo

en: top
ca: capçalera

en: index
ca: Índex

en: Freevo Help
ca: Ajuda de Freevo

en: This is the internal Freevo documentation. The documents         are in an early stage of development, if you like to help, please         contact the developers. You find more information like         the <a href="http://freevo.sourceforge.net/cgi-bin/moin.cgi/FrontPage">        WiKi (online manual)</a> and mailing lists on the         <a href="http://www.freevo.org">Freevo Homepage</a>.        Everyone can edit the WiKi (and we can revert them if someone deletes         information), feel free to add information there.
ca: Aquesta és la documentació interna de Freevo. Els documents encara     s'estàn el·laborant. Si voleu ajudar, contacteu amb els          desenvolupadors de Freevo. Podeu trobar més informació a         <a href="http://freevo.sourceforge.net/cgi-bin/moin.cgi/FrontPage">         WiKi (manual en línia)</a> i a les llistes de correo a <a href="http://www.freevo.org" "">pàgina del projecte</a>.         Tothom pot editar el Wiki (i podem desfer els canvis si algú esborra informació).         Podeu afegir la informació que us sembli,

en: Index
ca: Índex

en: Freevo Installation Howto
ca: COMESFA per Instal·lar Freevo

en: Frequently Asked Questions
ca: Preguntes Molt Freqüents (PMF)

en: Recording Information
ca: Informació de l'Enregistrament

en: Plugin List
ca: Llista de Connectors

en: FXD files
ca: Fitxers FXD

en: Skinning Information
ca: Informació per crear Aparences

en: Plugin Writing Howto
ca: ComEsFa per Escriure un Connector

en: Freevo Documentation
ca: Documentació de Freevo

en: unable to load %s.html
ca: no és possible carregar %s.html

en: Unknown Profile
ca: Perfil desconegut

en: Web Encoder
ca: Codificador web

en: Search Results
ca: Resultats de la Cerca

en: No matches
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: New favorite
ca: Nou preferit

en: Icecast List
ca: Llista Icecast

en: Change Icecast List
ca: Canvia la llista Icecast

en: Movies only
ca: Només pel·lícules

en: Go!
ca: Vés-hi!

en: Hello
ca: Hola

en: Volume
ca: Volum

en: Menu Title
ca: Menú del títol:

en: missing 'src' attribute in skin tag!
ca: falta l'atribut 'src' a l'etiqueta d'aparença!

en: This directory is empty
ca: Aquesta carpeta està buida

en: TV GUIDE
ca: GUIA DE TV

en: Browse list
ca: Navega per la llista

en: Playing
ca: Reproduïnt

en: Paused
ca: En pausa

en: Rewind
ca: Recula

en: Fast forward
ca: Endavant

en: Seeking back
ca: S'està cercant en darrera

en: Seeking forward
ca: S'està cercant en davant

en: Slow
ca: Lent

en: Fast
ca: Ràpid

en: %s: Muted
ca: %s: està silenciat

en: Muted
ca: Silenciat

en: Center
ca: Centre

en: Surround
ca: So envoltant

en: CRITICAL
ca: CRITIC

en: WARNING
ca: AVÍS

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Enqueue this Music in Playlist
ca: Afegeix aquesta Música a cua de la Llista de Reproducció

en: Make a new Audio Playlist
ca: Genera una nova Llista de Reproducció d'Àudio

en: Queued Directory
ca: La Carpeta s'ha afegit a la cua

en: Queued Track
ca: La Pista s'ha afegit a la cua

en: Added New Playlist
ca: S'ha afegit la Nova Llista de Reproducció

en: Songs From Same Album
ca: Cançons del Mateix Album

en: Songs From Same Artist
ca: Cançons del mateix artista

en: %s
    not found!
ca: No s'ha trobat
    %s!

en: Buffering podcast...
ca: S'esta carregant el Podcast a la memòria intermèdia

en: Listen Audio Podcast
ca: Escolta el Audio Podcast

en: Fetching podcasts...
ca: S'està obtenint els podcasts...

en: No Podcast locations found
ca: No s'ha trobat el lloc dels Podcats

en: Fetching podcast...
ca: S'esta recuperant el Podcast...

en: Set APODCAST_DIR in local_conf.py
ca: Ativeu APODCAST_DIR a local_conf.py

en: Listen to XM Station
ca: Escolta l'Emissora de Ràdio

en: XM Radio
ca: Ràdio XM

en: No XM channels found
ca: No s'han canals de XM

en: XM channels
ca: Canals XM

en: 'fbxine' not found, 'xine' audio plugin deactivated
ca: No es pot trobar 'fbxine', el connector 'xine' s'ha desactivat

en: Show CD ripping status
ca: Mostra l'estat de la gravació del CD

en: Stop CD ripping
ca: Atura l'enregistrament

en: Rip the CD to the hard drive
ca: Desa el CD al disc dur

en: Item is not an Audio CD
ca: L'element no és un CD d'àudio

en: Ripping in progress
    Track %(current)d of %(total)d
ca: S'està copiant
    Pista %(current)d de %(total)d

en: Backup CD to hard drive in mp3 format
ca: Copia el CD al disc dur en format mp3

en: Backup CD to hard drive in Ogg format
ca: Copia el CD al disc dur en format ogg

en: Backup CD to hard drive in FLAC format
ca: Copia el CD al disc dur en format FLAC

en: Backup CD to hard drive in wav format
ca: Copia el CD al disc dur en format wav

en: CD Backup
ca: Còpia de seguretat del CD

en: Ripping started
ca: Ha començat la gravació

en: Directory %s already exists
ca: La carpeta %s ja existeix

en: Cannot rip to "%(file)s"! (%(why)s)
ca: No es pot gravar a "%(file)s"! (%(why)s)

en: Ripping aborted
ca: S'ha aturat la gravació

en: Ripping complete
ca: Ha acabat la gravació

en: No CD medadata available
ca: No hi ha metadades disponibles per aquest CD

en: CD info not found!
ca: No s'ha trobat informació d'aquest CD!

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: RENAME
ca: CANVIA EL NOM

en: Unknown CD Album
ca: Àlbum CD desconegut

en: Other
ca: Altres

en: No CDDB data available to mmpython
ca: No hi ha dades de CDDB disponibles per mmpython

en: CD info not found!
    Must manually rename files
    when finished ripping
ca: No es troba la informació del CD!
    haureu de canviar el nom dels fitxers
    quan acabi l'enregistrament

en: Problem trying to call:
ca: Hi ha hagut un problema en cridar a:

en: [VUX] Start playing
ca: [VUX] Inicia la reproducció

en: [VUX] Stop playing
ca: [VUX] Atura la reproducció

en: [VUX] Next (rating down)
ca: [VUX] Següent (baixa la valoració)

en: [VUX] Next (rating intact)
ca: [VUX] Següent (manté la valoració)

en: [VUX] Next (rating up)
ca: [VUX] Següent (puja la valoració)

en: [VUX] Playing item rating up
ca: [VUX] Reproduint l'element que m'agrada

en: [VUX] Playing item rating down
ca: [VUX] Reproduint l'element que no m'agrada

en: [VUX] a dir item do not select
ca: [VUX] element de carpeta, no el trieu

en: [VUX] an audio item, do not select
ca: [VUX] element d'àudio, no el trieu

en: Album Tree 2
ca: Arbre  d'àlbum 2

en: Album Tree Items
ca: Elements de l'arbre d'imatges

en: Album Tree Item
ca: Element de l'arbre d'imatges

en: No Objects found
ca: No s'han trobat objectes

en: Generating playlist...
ca: Només hi ha un elemen a la llista

en: SYS_USE_NETWORK not enabled
ca: SYS_USE_NETWORK no està activat

en: Icecast Radio
ca: Ràdio Icecast

en: Filter By
ca: Filtra per:

en: Fetching Feed %s
ca: S'esta recuperant el flux %s

en: Parsing Feed %s
ca: S'està analitzant el flux %s

en: Building Station List
ca: S'esta  construint la llista dels noms de les estacions.

en: Genre
ca: Gènere

en: Bitrate
ca: Qualitat

en: Use the cache, TTL default is 1 minute, set to 0 to disable
ca: Fes sevir la memòria cau, TTL per omissió és 1, trieu 0 per desactivar-ho

en: Minimum bitrate of stations to display - 0 to disable
ca: Mínima qualitat de les emissores que voleu veure - o ho desactiva

en: Maximum bitrate of stations to display - 0 to disable
ca: Màxima qualitat de les emissores que voleu veure - o ho desactiva

en: Icecast yellowpages xml urls
ca: Adreça dels xml de les pàgines grogues de Icecast

en: a list of the types to display - full list [ 'MP3', 'OGG', 'AAC', 'AAC+', 'NUPPEL', 'OGG Theora', 'DATA' ]
ca: una llista dels tipus que es poden veure - llista sencera [ 'MP3', 'OGG', 'AAC', 'AAC+', 'NUPPEL', 'OGG Theora', 'DATA' ]

en: To search for covers you need an Amazon.com Web Services
    license key. You can get yours from:
ca: Per cercar caràtules cal una clau de llicència d'Amazon.com
    Web Services. La podeu obtenir a:

en: Find a cover for this music
ca: Troba una caràtula d'aquesta música

en: 'coversearch' was disabled for this item! 'coversearch' needs an item with Artist and Album (if it's a mp3 or ogg) or Title (if it's a cd track) to be able to search. So you need a file with a ID3 tag (mp3) or an Ogg Info. Maybe you must fix this file (%s) tag?
ca: El connector 'coversearch' s'ha desactivat per aquest element! 'coversearch' necessita un element amb un Artista i un Àlbum (si és un mp3 o ogg) o un Títol (si és una pista de cd) per poder cercar. Per això us cal un fitxer amb una etiqueta ID3 (mp3) o una informació Ogg. Potser cal corregir l'etiqueta d'aquest fitxer (%s)?

en: Plugin 'coversearch' was disabled for this item! 'coversearch' needs an item with Artist and Album (if it's a mp3 or ogg) or Title (if it's a cd track) to be able to search. So you need a file with a ID3 tag (mp3) or an Ogg Info. Maybe you must fix this file (%s) tag?
ca: El connector 'coversearch' s'ha desactivat per aquest element! 'coversearch' necessita un element amb un Artista i un Àlbum (si és un mp3 o ogg) o un Títol (si és una pista de cd) per poder cercar. Per això us cal un fitxer amb una etiqueta ID3 (mp3) o una informació Ogg. Potser cal corregir l'etiqueta d'aquest fitxer (%s)?

en: Unknown CD, cover searching is disabled
ca: El CD és desconegut, no es pot cercar la caràtula.

en: searching Amazon...
ca: s'està cercant a Amazon...

en: Unknown error while searching.
ca: S'ha produït un error desconegut en cercar.

en: Cover Search Results
ca: Resultats de la Cerca de Caràtules

en: No covers available from Amazon
ca: No hi han caràtules a Amazon

en: getting data...
ca: obtenint dades...

en: Shoutcast Radio
ca: Ràdio Shoutcast

en: Genres
ca: Gèneres

en: Fetching Shoutcast Genres
ca: S'estant obtenint els  gèneres de Shoutcast

en: Error retrieving genres
ca: S'ha produït un error en recuperar els gèneres

en: Fetching station list for %s
ca: S'esta obtenint la llista de %s

en: Error retrieving stations
ca: S'ha produït un error en recuperar les estacions

en: Error retrieving stationlist
ca: S'ha produït un error en recuperar la llista d'estacions

en: Use the cache, TTL default is 10 mins, set to 0 to disable
ca: Fes sevir la memòria cau, TTL per omissió és 10, trieu 0 per desactivar-ho

en: Invalid LastFM Session!
ca: la clau de sessió de LastFM no és vàlida!

en: Listen to LastFM Station
ca: Escolta l'Emisora de LastFM

en: Radio
ca: Ràdio

en: No Radio Stations found
ca: No s'ha trobat cap emissora de ràdio

en: Radio Stations
ca: Emissores de ràdio

en: Listen to Radio Station
ca: Escolta l'Emissora de Ràdio

en: Cannot play - recording in progress
ca: No es pot reproduïr - s'està enregistrant.

en: Show player
ca: Mostra el reproductor

en: Show lyrics
ca: Mostra la lletra

en: Searching lyrics...
ca: S'està cercant la lletra...

en: Lyrics not found, sorry...
ca: No es troba la lletra, ho sentim...

en: No exact match.
ca: No s'ha trobat cap coincidència.

en: Here are some sugestions.
ca: Suggeriments.

en: Choices
ca: Opcions

en: FXMODE is %s
ca: FXMODE és %s

en: Browse disc
ca: Navega pel disc

en: Random playlist
ca: Llista de reproducció aleatòria

en: Data files on disc
ca: Hi han fitxers de dades al disc

en: Can't Open Image
    "%s"
ca: No es pot obrir la imatge
    "%s"

en: pause
ca: pausa

en: play
ca: reproducció

en: No information available
ca: No hi ha informació disponible

en: Flickr pictures
ca: Imatges de Flickr

en: Choose please
ca: Si us plau escolliu

en: Retrieving image list
ca: S'esta obtenint la llista d'imatges

en: Images available
ca: Imatges disponibles

en: Downloading picture "
ca: S'esta baixant la imatge"

en: Downloading thumbnail for picture "
ca: S'esta baixant la miniatura de a imatge"

en: View Image
ca: Mosta l'imatge

en: Browse directory
ca: Navega per la carpeta

en: Current Picture
ca: Imatge actual

en: Previous Pictures
ca: Imatge anterior

en: Apod Pictures
ca: Imatges Apod

en: No Images found
ca: No s'han trobat imatges

en: Unable to open URL
ca: No es pot obrir la URL

en: Need a directory to store APOD pictures.
ca: Cal una carpeta per desar les imatges APOD.

en: directory %s does not exist.
ca: la carpeta %s no existeix.

en: directory %s must be able to be read, written to and executed by the user running freevo.
ca: l'usuari que executa freevo ha de poder llegir, escriure i executar a la carpeta %s

en: z = Toggle Fullscreen
ca: z = Canvia el mode de Pantalla Sencera

en: Arrow Keys = Move
ca: Tecles de fletxa = Mou

en: Spacebar = Select
ca: Barra espaiadora = Tria

en: Escape = Stop/Prev. Menu
ca: Escapada = Atura/Menú Anterior

en: h = Help
ca: h = Ajuda

en: File "%s" not found!
ca: El fitxer "%s" no s'ha trobat!

en: Generating MAME cache, please wait.
ca: Generant memòria cau MAME, espereu.

en: please update GAMES_ITEMS in local_conf.py
ca: actualitzeu GAMES_ITEMS a local_conf.py

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Symbls
ca: Símbols

en: Space
ca: Espai

en: not sure what to do with this
ca: no sé què fer amb això

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Song -
ca: Cançó -

en: Artist -
ca: Artista -

en: Album -
ca: Àlbum -

en: Status -
ca: Estat -

en: Drive %s (no disc)
ca: Volum %s (sense disc)

en: Ejecting disc in drive %s
ca: S'està expulsant el disc del volum %s

en: Reading disc in drive %s
ca: Llegint el disc del volum %s

en: More options
ca: Més opcions

en: Full Description
ca: Descripció sencera

en: Now
ca: Ara

en: WARNING:
ca: ATENCIÓ:

en: "%s" is not a valid argument for the button bar.
ca: "%s" no és un argument vàlid per la barra de butons.

en: More Options
ca: Descripció

en: encoding server not running
ca: el servidor de codificació s'està executant

en: encoding server has no jobs
ca: el servidor de codificació no té tasques pendents

en: %iGB
ca: %iGb

en: Sensors must have three or four values:
ca: Els sensors han de tenir tres i quatre valors:

en: does not exist
ca: no existeix

en: is not a valid meminfo entry
ca: no és una entra meminfo vàlida

en: Erase
ca: Elimina

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Torrent browser
ca: Navegador de torrents

en: What do you want to do with this torrent?
ca: Què voleu fer amb aquest torrent?

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Add a new torrent
ca: Afegeix un nou torrent

en: Set as icecast playlist
ca: Estableix com com a llista de reproducció icecast

en: Moving files...
ca: S'estan movent els fitxers...

en: Copying files...
ca: S'estan copiant els fitxers...

en: Added to Cart
ca: Afegit al Carro

en: Removed from Cart
ca: S'ha eliminat del carro

en: Removed Item from Cart
ca: Suprimeix l'element del carro

en: Added Item to Cart
ca: S'ha afegit l'element al carro

en: Cart: Move Files Here
ca: Carro: Mou els Fitxers aquí

en: Cart: Copy Files Here
ca: Carro: Copia els Fitxers aquí

en: Add Directory to Cart
ca: Afegeix la Carpeta al Carro

en: Remove Directory from Cart
ca: Elimina aquesta carpeta de l aplanificació

en: Add to Cart
ca: Afegeix a la planificació

en: Remove from Cart
ca: Extreu de la llista

en: Delete Cart
ca: Suprimeix el Carro

en: Room Items
ca: Elements

en: Home Automation Devices
ca: Dispositius domòtics

en: Device Options
ca: Opcions del dispositiu

en: Run Command
ca: Compleix una ordre

en: Home Automation
ca: Domòtica

en: No Home Automation items found
ca: No s'ha trobat dispositius domòtics

en: You need pylcd to run "lcd2x16" plugin.
ca: Cal pylcd per fer servir wl connector "lcd2x16".

en: LCD plugin will not load! Maybe you don't have LCDd (lcdproc daemon) running?
ca: El connector LCD no es carregarà! Potser no esteu executant LCDd (el dimoni lcdproc)?

en: LCD not supported yet!
ca: Encara no està permès el LCD!

en: Delete info
ca: Suprimeix la informació

en: Delete edl
ca: Suprimeix

en: Delete image
ca: Suprimeix l'imatge

en: Do you wish to delete
     '%s'?
ca: Desitgeu eliminar
     '%s'?

en: Deleting...
ca: S'està suprimint...

en: Delete info about
     '%s'?
ca: Voleu suprimir la informació sobre
    '%s'?

en: Delete edl about
     '%s'?
ca: Voleu suprimir l'matge sobre
    '%s'?

en: Delete image about
     '%s'?
ca: Voleu suprimir l'matge sobre
    '%s'?

en: Not Yet implemented :)
ca: Encara no està disponible :)

en: Cannot find %(program_name)s (%(program)s).
ca: No es pot trobar el %(program_name)s (%(program)s).

en: Start burning %s audio files?
ca: Començar la gravació dels arxius d'àudio %s?

en: Insert media then click OK
ca: Poseu el suport i cliqueu D'acord

en: Start burning %s ?
ca: Voleu començar a cremar %s ?

en: Start burning %(num)s entries? ( %(size)d Mb )
ca: Ha començat l'enregistarment de les %(num)s entrades? ( %(size)d Mb )

en: Burning status: %s
ca: Estat de la gravació: %s

en: Error : Could not convert %s
ca: Hi ha hagut un error : No es pot convertir %s

en: Interrupting burning process...
ca: Aturant el procés de cremat...

en: Backup interrupted
ca: S'ha aturat la còpia de seguretat

en: Item type is %s
ca: El tipus d'element és %s

en: Should show the menu? %i
ca: S'ha de mostrar al menú? %i

en: Burn CD
ca: Grava un CD

en: CD Burn Menu
ca: Menú de Gravació de CD

en: Copy dir to CD
ca: Copia la carpeta al CD

en: Burn audio files (MP3, Wav and Ogg) as Audio CD
ca: Grava els fitxers d'àudio (MP3, Wav i Ogg) com a Àudio CD

en: Burn audio playlist to CD, %d files
ca: Grava la llista d'àudio a CD, %d fitxers

en: Copy this file to CD
ca: Copia aquest arxiu a CD

en: Copy %s to CD
ca: Copia %s a CD

en: Copy %s, and related, to CD
ca: Copia %s, i allò relacionat, a CD

en: Copy %s, and related, file to CD
ca: Copia %s, i allò relacionat, arxiu a CD

en: Burn as DVD-VIDEO disc
ca: Grava com a disc DVD-VIDEO

en: Show Sites Headlines
ca: Mostra les Pàgines de Titulars

en: Fetching headlines...
ca: S'estan obtenint els titulars

en: No Headlines found
ca: No es troben els titulars

en: Headlines
ca: Titulars

en: Internet TV
ca: TV de internet

en: Headlines Sites
ca: Pàgines de titulars

en: No Headlines Sites found
ca: No s'ha trobat cap Pàgina de Titulars

en: shutting down...
ca: s'està tancant...

en: Shutdown Freevo
ca: Tanca el Freevo

en: Shutdown system
ca: Apaga el sistema

en: Restart system
ca: Torna a engegar el sistema

en: Do you really want to shut down Freevo?
ca: Segur que voleu aturar el Freevo?

en: Shutdown
ca: Atura

en: Do you really want to shut down the system?
ca: Segur que voleu aturar el sistema?

en: Do you really want to restart the system?
ca: Segur que voleu reiniciar el sistema?

en: Restart
ca: Torna a iniciar

en: You need pylcd to run "lcd" plugin.
ca: Heu d'executar el connector "lcd".

en: Length
ca: Durada

en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Year
ca: Any

en: Tracks
ca: Pistes

en: Resolution
ca: Resolució

en: Aspect
ca: Aspecte

en: Tagline
ca: Línia d'etiqueta

en: Plot
ca: Dibuixa

en: Geometry
ca: Geometria

en: %s items
ca: %s elements

en: Today is %s.
ca: Avui és %s.

en: Menu
ca: Menú

en: Item
ca: Element

en: Type
ca: Tipus

en: Information
ca: Informació

en: Video
ca: Vídeo

en: You need pyusb (http://pyusb.berlios.de/) to run "vfd" plugin.
ca: Cal pyusb (http://pyusb.berlios.de/) pel connector "vfd".

en: Show Reminders
ca: Mostra els recordatoris

en: No Reminders Found
ca: No s'han trobat recordatoris

en: Reminders
ca: Recordatoris

en: Reminders types
ca: Tipus de recordatoris

en: Remind type
ca: Tipus de recordatori

en: A recording is in progress.
ca: S'està enregistrant.

en: Would wakeup again within %d minutes.
ca: Es tornarà a engegar en %d minuts.

en: There are important processes running.
ca: S'estan executant processos importants

en: No wakeup scheduled.
ca: No hi ha cap engegada planificada.

en: The next wakeup is scheduled at
ca: La propera engegada està planificada per les

en: Resume automatic shutdown
ca: Continua l'aturada automàtica

en: Pause automatic shutdown
ca: Anul·la l'aturada automàtica

en: Shutdown and wakeup
ca: Atura i engega.

en: Shutdown freevo
ca: Tanca el Freevo

en: SHUTDOWN SYSTEM?
ca: VOLEU ATURAR EL SISTEMA?

en: RESTART SYSTEM?
ca: VOLEU TORNAR A ARRENCAR EL SISTEMA?

en: (wakeup disabled)
ca: (l'arrencada planificada està desactivada)

en: SHUTDOWN FREEVO?
ca: VOLEU TANCAR FREEVO?

en: Fetching Weather for %s...
ca: S'està obtenint l'informe meteorològic de %s...

en: Fetching Radar Map for %s...
ca: S'està obtenint l'informe meteorològic de %s...

en: Show Weather Details
ca: Amplia l'Informe Metereològic

en: and
ca: i

en: at a rate of
ca: a una velocitat de

en: No locations specified
ca: No s'ha indicat cap ubicació

en: Current Conditions
ca: Condicions actuals

en: Today's Forecast
ca: Informe Metereològic d'Avui

en: Extended Forecast
ca: Informe Metereològic

en: Radar Map
ca: Mapa del radar

en: for
ca: per a

en: Humidity
ca: Humitat

en: Pressure
ca: Pressió

en: Wind
ca: Vent

en: Wind Chill
ca: Gebrada

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: UV Index
ca: Índex de UV

en: As of
ca: Com un/a

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Dew Point
ca: Punt de l'albada:

en: Winds
ca: Vent

en: Tonight
ca: Aquesta nit

en: Sunset
ca: Posta de sol

en: Moon Phase
ca: Fase lunar

en: LO
ca: BAIX

en: HI
ca: ALT

en: Error encountered while trying to download weather map
ca: Hi ha hagut un error en baixar el mapa del radar

en: Mostly Cloudy
ca: Cel molt Núvol

en: Partly Cloudy
ca: Cel una mica núvol

en: Light Rain
ca: Pluja lleugera

en: Showers
ca: Ruixats

en: Rain
ca: Pluja

en: Fog
ca: Boira

en: Few Showers
ca: Alguns ruixats

en: Mostly Sunny
ca: Força assoleiat

en: Sunny
ca: Assoleiat

en: Scattered Flurries
ca: Xàfecs de neu dispersos

en: Isolated T-Storms
ca: Tempestes elèctriques aïllades

en: Scattered Thunderstorms
ca: Tempestes disperses

en: Snow Showers
ca: Ruixats de Neu

en: Few Snow Showers
ca: Alguns Ruixats de Neu

en: Flurries
ca: Xàfecs de neu

en: Thunder
ca: Tempesta elèctrica

en: Heavy Snow
ca: Força neu

en: Drizzle
ca: Plugim

en: Sct Flurries
ca: Xàfecs de neu dispersos

en: Sct Strong Storms
ca: Fortes tempestes disperses

en: Thunderstorms
ca: Tempestes amb llamps

en: Iso T-Storms
ca: Tempestes elèctriques aïllades

en: Sct T-Storms
ca: Tempestes elèctriques disperses

en: Sct Snow Showers
ca: Ruixats de Neu dispersos

en: to
ca: a

en: Ice
ca: Gel

en: Light Snow
ca: Una mica de neu

en: Wintry Mix
ca: Vents variables

en: Hvy Rain
ca: Pluja forta

en: Freezing Rain
ca: Pluja glaçada

en: T-Storms
ca: Tempestes elèctriques

en: Heavy Rain
ca: Pluja forta

en: Light Wintry Mix
ca: Una mica ventós i variable

en: Snow Shower
ca: Nevada

en: Strong Storms
ca: Fortes tempestes

en: Light Rain Shower
ca: Alguns Ruixats

en: Light Rain with Thunder
ca: Una mica de Pluja amb trons

en: Light Drizzle
ca: Lleuger plovisqueig

en: Mist
ca: Boirina

en: Smoke
ca: Boira

en: Haze
ca: Calitja

en: Light Snow Shower
ca: Lleugera pluja de neu

en: Clear
ca: Cel Clar

en: A Few Clouds
ca: Alguns núvols

en: Fair
ca: Correcte

en: Last updated: %s
ca: El darrer actualitzat és: %s

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: %s (day: %s)
ca: %s (dia: %s)

en: %s (type: %s)
ca: %s (tipus: %s)

en: Today, a high of %s degrees
ca: Avui, una pujada de %s graus

en: and a low of %s degrees.
ca: i una baixada de %s graus

en: Currently, there is a humidity of
ca: Ara, la humitat és de

en: the winds are calm
ca: els vents estan calmats

en: Visibility will be unlimited today
ca: Avui hi haurà bona visibilitat

en: There will be a visibility of
ca: Hi haurà una visibilitat de

en: Error encountered while trying to download Radar map
ca: Hi ha hagut un error en baixar el Mapa del radar

en: Display program
ca: Mostra el programa

en: Scheduling Failed
ca: No ha estat possible Planificar

en: getFavorites failed: %s
ca: Ha fallat getFavorites: %s

en: Display favorite
ca: Mostra el preferit

en: Modify duplicate flag
ca: Canvia el canal

en: Modify episodes flag
ca: Canvia l'hora del dia

en: Modify Duplicate Flag
ca: Modifica la Bandera duplicada

en: Save Failed, favorite was lost
ca: No ha estat possible desar, s'ha perdut el preferit

en: Save Failed
ca: Hi ha hagut un error en desar

en: Currently recording
ca: S'està enregistrant

en: Next recordings
ca: Següents enregistraments

en: Recordserver not found
ca: No ha estat trobat el servidor d'enregistrament

en: Clear / Wind
ca: Clar / ventós

en: Clouds Early / Clearing Late
ca: Núvols de matinada / Clar cap al tard

en: Cloudy
ca: Cel Núvol

en: Cloudy / Wind
ca: Nuvolat / ventós

en: Cloudy and Windy
ca: Nuvolat i ventós

en: Drifting Snow
ca: Nevada canviant

en: Drizzle / Fog
ca: Plugim / Boira

en: Drizzle Late
ca: Boirina cap al tard

en: Extreme
ca: Extrem

en: Few Showers / Wind
ca: Ruixats lleugers / Vent

en: Few Snow
ca: Flocs de neu

en: Few Snow Showers / Wind
ca: Algun ruixat de neu / Vent

en: First Quarter
ca: Primer quart

en: Fog Early / Clouds Late
ca: Boira de matinada / Núvols cap al tard

en: Fog Late
ca: Boira cap al tard

en: Foggy
ca: Boira

en: Freezing Drizzle
ca: Plugims gelats

en: Full
ca: Omple

en: Heavy Rain / Wind
ca: Forta pluja / Vent

en: High
ca: Alta

en: Isolated T-Storms / Wind
ca: Tempestes elèctriques aïllades / vent

en: Last Quarter
ca: Darrer quart

en: Lawn and Garden Weather
ca: Temps per tallar la gespa i fer el jardí

en: Light Freezing Rain
ca: Plugim gelant

en: Light Rain / Fog
ca: Plugim / Boira

en: Light Rain / Wind
ca: Plugim / Vent

en: Light Rain / Wind Late
ca: Pluja lleugera/Vent a darrere hora

en: Light Rain Early
ca: Plugim de matinada

en: Light Rain Late
ca: Plujós cap al tard

en: Light Rain and Freezing Rain
ca: Plugim i Pluja gelant

en: Light Rain and Shower
ca: Plugim i ruixats

en: Light Rain and Windy
ca: Plugim i ventós

en: Light Snow / Fog
ca: Una mica de neu / Boira

en: Light Snow / Wind
ca: Una mica de neu / Vent

en: Light Snow Early
ca: Una mica de neu de matinada

en: Light Snow Late
ca: Una mica de neu cap al tard

en: Low
ca: Baixa

en: Mostly Clear
ca: Força clar

en: Mostly Cloudy / Wind
ca: Força nuvolat / Vent

en: Mostly Cloudy and Windy
ca: Cel molt Núvol i ventós

en: Overcast
ca: Ennuvolat

en: PM Fog
ca: Boira a la tarda

en: PM Light Rain
ca: Pluja lleugera a la tarda

en: PM Light Rain / Wind
ca: Lleugera Pluja a la tarda / Vent

en: PM Light Snow
ca: Una mica de neu a la tarda

en: PM Rain
ca: Pluja a la tarda

en: PM Rain / Snow
ca: Pluja a la tarda / Neu

en: PM Rain / Wind
ca: Pluja a la tarda / Vent

en: PM Showers
ca: Ruixats a la tarda

en: PM Showers / Wind
ca: Ruixats a la tarda / Vent

en: PM Snow Showers
ca: Ruixats de neu a la tarda

en: PM T-Storms
ca: Turmenta elèctrica a la tarda

en: Partly Cloudy / Wind
ca: Parcialment Nuvolat / Vent

en: Partly Cloudy and Windy
ca: Parcialment Nuvolat / Vent

en: Rain / Freezing Rain
ca: Pluja / Pluja glaçada

en: Rain / Snow
ca: Pluja / Neu

en: Rain / Snow / Wind
ca: Pluja / Neu / Vent

en: Rain / Snow Early
ca: Pluja / Neu a la matinada

en: Rain / Snow Late
ca: Pluja / Neu cap al tard

en: Rain / Snow Showers
ca: Pluja / Volves de neu

en: Rain / Snow Showers / Wind
ca: Pluja / Ruixats de Neu / Vent

en: Rain / Snow Showers Late
ca: Pluja / Ruixats de neu cap al tard

en: Rain / Thunder
ca: Pluja / Tempesta elèctrica

en: Rain / Wind
ca: Pluja / Vent

en: Rain / Wind Early
ca: Pluja / Vent de matinada

en: Rain Early
ca: Pluja a la matinada

en: Rain Late
ca: Pluja cap al tard

en: Rain Shower
ca: Ruixats

en: Rain Shower and Windy
ca: Ruixats i Vent

en: Rain and Snow
ca: Puja i Neu

en: Rain to Wintry Mix
ca: Neu a Vents variables

en: Rain to Wintry Mix / Wind
ca: Neu o Vents variables / Vent

en: Scattered Showers
ca: Ruixats dispersos

en: Scattered Snow
ca: Neu dispersa

en: Scattered Snow Showers
ca: Pluja de neu dispersa

en: Scattered T-Storms
ca: Tempestes elèctriques disperses

en: Showers / Wind
ca: Ruixats / Vent

en: Showers / Wind Early
ca: Ruixats / Vent de matinada

en: Showers Early
ca: Ruixats de matinada

en: Showers Late
ca: Ruixats cap al tard

en: Showers in the Vicinity
ca: Ruixats a les rodalies

en: Snow
ca: Neu

en: Snow / Wind
ca: Neu / Vent

en: Snow Shower / Wind
ca: Pluja de Neu / Vent

en: Snow Showers / Wind Early
ca: Pluja de Neu / Vent de matinada

en: Snow Showers Early
ca: Pluja de neu de matinada

en: Snow Showers Late
ca: Pluja de neu cap al tard

en: Snow and Freezing Rain
ca: Neu i Pluja gelant

en: Snow to Rain
ca: Neu i pluja

en: Snow to Wintry Mix
ca: Neu o Vents variables

en: Snow to Wintry Mix / Wind
ca: Neu a Vents variables / Vent

en: Storm
ca: Turmenta

en: Sunny / Wind
ca: Solejat / Ventós

en: T-Showers
ca: Pluja amb trons

en: T-Storms Early
ca: De bon matí tempestes elèctriques

en: Very High
ca: Molt alta

en: Waning Crescent
ca: Lluna abnehmender

en: Waning Gibbous
ca: Lluna gibada minvant

en: Waxing Crescent
ca: Lluna creixent

en: Waxing Gibbous
ca: Lluna gibada creixent

en: Wintry Mix / Wind
ca: Vents variables / Vent

en: Wintry Mix / Wind Early
ca: Vents Variables / Vent de matinada

en: Wintry Mix to Snow
ca: Vents variables a Neu

en: rising
ca: està pujant

en: steady
ca: estable

en: You need pybluetooth (http://org.csail.mit.edu/pybluetooth/) to run "freevused" plugin.
ca: Cal pybluetooth (http://org.csail.mit.edu/pybluetooth/) per executar el connector"freevused".

en: BT event %s
ca: Esdeveniment BT: %s

en: Name
ca: Nom

en: Track
ca: Pista

en: Close drive
ca: Tanca la unitat

en: Eject drive
ca: Expulsa la unitat

en: Call: %s
ca: Crida: %s

en: Message: %s
ca: Missatge: %s

en: Media
ca: Mitjà

en: Movie
ca: Pel·lícula

en: Audio
ca: Àudio

en: Image
ca: Imatge

en: Games
ca: Jocs

en: %s Main Menu
ca: %s Menú Principal

en: Bad Path
ca: El camí és erroni

en: %(freespace)i free of %(totalspace)i GB total (%(percentage)i%% free)
ca: %(freespace)i lliures dels %(totalspace)i Gb totals (%(percentage)i%% lliures)

en: %(freespace)i free of %(totalspace)i MB total (%(percentage)i%% free)
ca: %(freespace)i lliures dels %(totalspace)i Mb totals (%(percentage)i%% lliures)

en: Command finished
ca: Ha acabat l'ordre

en: Show output
ca: Mostra la sortida

en: Output
ca: Sortida

en: Running Command...
ca: S'està executant l'ordre...

en: Command Failed
ca: No ha estat possible complir l'ordre

en: Command Completed
ca: S'ha complert l'ordre

en: Commands
ca: Ordres

en: You need PyFest
ca: Necessiteu PyFest

en: to run the speak plugin.
ca: No puc iniciar el connector de parla

en: Welcome to Freevo!
ca: Benvinguts a Freevo!

en: Good bye!
ca: Adéu!

en: channel
ca: canal

en: program
ca: programa

en: checking for %-13s
ca: comprovant %-13s

en: ERROR: can't find %s
ca: ERROR: no es pot trobar %s

en: Please install the application respectively put it in your path.
ca: Instal·leu l'aplicació corresponent i poseu-la a la ruta del sistema.

en: Freevo won't work without it.
ca: Freevo el necessita per funcionar.

en: not found (deactivated)
ca: no s'ha trobat (s'ha desactivat)

en: System path first=%s
ca: Primer camí del sistema=%s

en: Yes
ca: Sí

en: Settings:
ca: Paràmetres:

en: scheduled recordings saved
ca: s'ha desat la planificació d'enregistrament

en: program is not set
ca: no s'ha triat el programa

en: program cannot record as it is over
ca: no es pot enregistrar per que ja ha passat

en: program scheduled to record
ca: Registres de planificació a importar:

en: program removed from record schedule
ca: el programa s'ha suprimit de la planificació

en: scheduled programs is empty
ca: El fitxer de planificació és buit

en: program list is empty
ca:  La llista de programes està buida.

en: program is scheduled
ca: el programa està planificat

en: program is not scheduled
ca: el programa no està planificat

en: nothing to find
ca: No hi ha res a trobar

en: no programs match
ca: no s'ha trobat cap programa coincident

en: no favorite name
ca: el preferit no té nom

en: favorite added
ca: S'ha afegit el preferit

en: name is not set
ca: no hi ha nom

en: favorite removed
ca: s'ha eliminat el preferit

en: favorites cleared
ca: S'han esborrat els preferits.

en: not a favorite
ca: no és un preferit

en: priority adjusted
ca: S'ha ajustat la prioritat

en: no favorites
ca: no hi ha preferits

en: favorite removed from schedule
ca: el preferit s'ha esborrat de la planificació

en: favorite added to schedule
ca: el preferit s'ha afegit a la planificació

en: Updated recording schedule
ca: S'ha actualitzat la planificació

en: Not updated recording schedule
ca: No s'ha actualitzat la planificació

en: Updating recording schedule
ca: S'esta Afegeix a la planificació

en: This feed enables cooliris http://www.cooliris.com/ in your web browser
ca: Aquest flux activa cooliris http://www.cooliris.com/ al vostre navegador web

en: Encoding server is not available
ca: S'esta Al servidor li cal %1, però no està disponible.

en: Stream %s
ca: Flux %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Audio Menu
ca: Menú d'àudio

en: no subtitles
ca: no hi ha subtítols

en: Subtitle Menu
ca: Menú de Subtítols

en: Play chapter %s
ca: Reprodueix el capítol %s

en: Chapter Menu
ca: Menú de Capítols

en: Play with "%s"
ca: Reprodueix amb "%s"

en: Player Menu
ca: Menú de Reproducció

en: Turn off %s
ca: Atura %s

en: Turn on %s
ca: Engega %s

en: Activate TOP field first
ca: Activeu primer el camp TOP

en: Activate BOTTOM field first
ca: Activeu primer el camp BOTTOM

en: Activate AUTO field first
ca: Activa primer el camp AUTO

en: Play with alternate player
ca: Reprodueix amb un altre reproductor

en: Audio selection
ca: Selecció d'àudio

en: Subtitle selection
ca: Selecció de subtítols

en: Chapter selection
ca: Selecció de capítol

en: de-interlacing
ca: no entrellaçat

en: X-Video Motion Compensation (xvmc)
ca: Compensació X-Video Motion (xvmc)

en: Play
ca: Reprodueix

en: Config Menu
ca: Menú de Configuració

en: Cancel DVD copy
ca: Atura la còpia del DVD

en: Copy this title to HDD
ca: Còpia el títol al disc dur

en: Copy the entire disc to HDD
ca: Copia tot el disc al disc dur

en: Copy the feature to HDD
ca: Copia la propietat al disc dur

en: Copy started
ca: S'ha iniciat la còpia

en: Re-encode this program...
ca: Torna a codificar aquest programa

en: Choose your encoding profile
ca: Trieu el perfil de codificació

en: Please wait, analyzing video...
ca: Espereu, s'està analitzant el vídeo...

en: Encoding started
ca: Ha començat la codificació

en: Downloading stream links
ca: S'estan baixant els enllaços del flux

en: Failed to download channel list
ca: No s'ha pogut descarregar la llista de canals

en: Failed to download categories list
ca: No s'ha pogut descarregar la llista de categories

en: Browse by Nations
ca: Navega per Nacions

en: Nations
ca: Ubicacions

en: Choose a Nation
ca: Trieu un lloc

en: Browse by Category
ca: Navega per categories

en: Choose a Category
ca: Esculliu una categoria

en: Remove matching of this regexps from item name
ca: Suprimeix les coincidències de l'expressió regular del nom d'aquest element

en: Remove matching of this regexps from search string
ca: Suprimeix les coincidències de l'expressió regular del nom d'aquesta cadena de cerca

en: Accept search automatically if it has only one result
ca: Accepta la cerca automàticament si hi h aun sol resultat

en: Connection error:
ca: Error de connexió:

en: Search in FilmAffinity
ca: Cerca a FilmAffinity

en: Search in FilmAffinity [%s]
ca: Cerca a FilmAffinity [%s]

en: Searching in FilmAffinity...
ca: S'està cercant a FilmAffinity

en: Connection error: Probably connection timeout, try again
ca: S'ha produït un error en connectar: Probablement temps d'espera excedit: proveu de nou

en: FILMAFFINITY Query
ca: Consulta de FILMAFFINITY

en: No info available
ca: No hi ha informació disponible

en: Fetching movie information
ca: S'està recollint informació de la pel·lícula

en: Video Podcast
ca: Vídeo Podcast

en: Video Podcasts
ca: Vídeo Podcasts

en: Fetching podcast items...
ca: S'esta obtenint d'elements

en: Fetching "%s"...
ca: S'esta recollint  "%s"...

en: Fetching "%s" failed
    No data
ca: Hi ha hagut un error en obtenir "%s"
    No hi ha dades

en: Fetching "%(filename)s" failed:
    %(why)s
ca: Hi ha hagut un error en obtenir "%(filename)s"
    %(why)s

en: 'XINE_COMMAND' not defined, 'xine' video plugin deactivated.
    please check the xine section in freevo_config.py
ca: No està definit 'XINE_COMMAND', el connector 'xine' s'ha desactivat.
    comproveu la secció xine de freevo_config.py

en: !WARNING! created a xine passwd file with ALL:ALLOW
ca: AVÍS! s'ha creat una contrasenya de l'arxiu xine amb ALL:ALLOW

en: Browse links (autoplay)
ca: Navega pels enllaços (de forma automàtica)

en: Browse links (autoplay, maximum caching)
ca: Navega pels enllaços (reproducció automàtica, amb el màxim de memòria cau)

en: Browse links
ca: Navega els enllaços

en: Downloading link list...
ca: Descarregant la llista d'enllaços...

en: Failed to download %s
ca: No s'ha pogut descarregar %s

en: Scanning Apple for trailers...
ca: S'estan cercant trailers Apple...

en: Browse by Title
ca: Navega per Títol

en: Browse by Genre
ca: Navega per gènere

en: Choose a genre
ca: Trieu un gènere

en: Choose a category
ca: Trieu una una categoria

en: Browse by Studio
ca: Navega per estudi

en: Choose a studio
ca: Trieu un  un estudi

en: Search Moviecovers.com for this file
ca: Cerca aquest fitxer a Moviecovers.com

en: Search Moviecovers.com for [%s]
ca: Cerca [%s] a Moviecovers.com

en: Searching Moviecovers.com...
ca:  S'esta  cercant a Moviecovers.com...

en: Connection error : Probably connection timeout, try again
ca: S'ha produït un error en connectar: Probablement temps d'espera excedit: proveu de nou

en: MOVIECOVERS Query
ca: Consulta de MOVIECOVERS

en: No information available from Moviecovers.com
ca: No hi ha informació a Moviecovers.com

en: Getting data, it can be long as we download a ZIP file
ca: S'esta obtenint les dades, baixar un arxiu ZIP pot portar una bona estona

en: Backup this dvd title...
ca: Fes una còpia de seguretat d'aquest dvd...

en: Fill screen
ca: Pantalla completa

en: pixels cropped up and down
ca: píxels retallats a dalt i a baix

en: pixels cropped left and right
ca: píxels retallats a esquerra i dreta

en: no loss
ca: sense pèrdua

en: widens
ca: s'amplia

en: narrows
ca: s'estreta

en: ratio unchanged
ca: No s'ha canviat la relació

en: Fill at
ca: Omple a

en: Dont't fill (keep original ratio)
ca: No omplis (manté la relació original)

en: Fill Screen Menu
ca: Menú de pantalla completa

en: Resume playback
ca: Reprèn la reproducció

en: Bookmarks
ca: Preferits

en: Jump to %s
ca: Salta a %s

en: Move to [%s]
ca: Mou a [%s]

en: Play image as DVD
ca: Reprodueix la imatge com un DVD

en: Choose title to play. <1-9>
ca: Tria el títol que vols reproduir. <1-9>

en: Choose disc (%i discs available).
ca: Tria un disc (Hi ha %i discs disponibles).

en: Downloading subtitle, please wait..
ca: S'estant baixant els subtítols. si us plau, espereu.

en: Subtitle downloaded
ca: S'ha baixat el subtítol

en: Getting versions of subtitle...
ca: S'estant baixant les versions dels subtítols

en: Unknown error while connecting to
ca: S'ha produït un error en connectar amb

en: Versions found
ca: S'ha trobat les versions

en: Search Subtitle for this file
ca: Cerca subtítols per aquest fitxer

en: searching Subtitle...
ca: s'estant cercant els subtítols

en: Subtitles found
ca: S'ha trobat ek subtítol

en: No found subtitle
ca: No s'han trobat el subtítol

en: Reproducir
ca: Reprodueix

en: Programas
ca: Programes

en: Elegir por Canal
ca: Tria per canal

en: Elige un canal
ca: Trieu un canal

en: Search IMDB for this file
ca: Cerca aquest fitxer a IMDB

en: Search IMDB for [%s]
ca: Cerca [%s] a IMDB

en: searching IMDB...
ca: s'està cercant l'IMDB...

en: Connecting to IMDB failed:
ca: S'esta no s'ha pogut connectar amb IMDB

en: IMDB Query
ca: Consulta MDB

en: No information available from IMDB
ca: No hi ha informació a IMDB

en: Transcode this program...
ca: Transcodifica aquest programa

en: Start Encoding
ca: Comença la codificació

en: Select Encoding Profile
ca: Ha fallat l'obtenció d'enregistraments

en: Modify Container
ca: Canvia el nom

en: Modify Start Time
ca: Canvia l'hora inici

en: Modify End Time
ca: Canvia l'hora final

en: Modify Resolution
ca: Resolució

en: Modify Video Codec
ca: Vídeo

en: Modify Video Bit Rate
ca: Canvia la velocitat de fotogrames del vídeo

en: Modify Audio Codec
ca: Menú d'àudio

en: Modify Audio Bit Rate
ca: Canvia la velocitat de fotogrames de l'àudio

en: Modify Number of passes
ca: Canvia l'hora del dia

en: Modify Number of Encoder Threads
ca: Canvia el número de fils de codificació

en: Modify Video Filter (not implemented)
ca: Modifica el Filtre de Vídeo (No permés)

en: Xvid Low Quality
ca: Xvid de Baixa Qualitat

en: Xvid High Quality
ca: Xvid d'Alta Qualitat

en: Select Profile
ca: Tria el Perfil

en: No bookmarks are set for this video
ca: No hi ha preferits per aquest vídeo

en: Do not set
ca: No ho marquis

en: Select Time
ca: Trieu l'hora

en: Modify Video Bitrate
ca: Canvia la qualitat del vídeo

en: Modify Audio Bitrate
ca: Canvia la qualitat de l'àudio

en: Modify Number of Passes
ca: Canvia el número de passades

en: Modify Number of Encoding threads
ca: Canvia el número de fils de codificació

en: Modify Video Filter
ca: Canvia el Filtre de Vídeo

en: Unknown Property
ca: Artista desconegut

en: Failed to analyze video.
ca: No s'ha pogut analitzar el vídeo

en: Bilingual language selection
ca: Tria de llengua bilingüe

en: Play Both Channels
ca: Reprodueix els dos Canals

en: Play Left Channel
ca: Reprodueix el Canal Esquerre

en: Play Right Channel
ca: Reprodueix el Canal Dret

en: Language Menu
ca: Idioma

en: Youtube videos
ca: Vídeos de Youtube

en: Retrieving video list
ca: S'està recuperant la llista de vídeos

en: Videos available
ca: Vídeos disponibles

en: Loading video list
ca:  S'està carregant la llista de vídeos

en: User
ca: Usuari

en: More videos...
ca: Més vídeos...

en: Archive FXD files
ca: Arxiu de fitxers FXD

en: Finding and copying FXD files...
ca: S'estan cercant i copiant els fitxers FXD...

en: There was a error while trying to write the fxd file
ca: Hi ha hagut un error en escriure el fitxer fxd

en: But I couldn't copy a cover image file.
ca: Però no he pogut copiar una imatge per la coberta.

en: %(nfiles)d fxd files archived. %(msg)s
ca: S'han arxivat %(nfiles)d fitxers fxd. %(msg)s

en: Voir les sorties DVD
ca: Mostra les sortides del DVD

en: 
    Semaine du
ca: 
    Setmana del

en: Show details for this item
ca: Mostra els detalls d'aquest element

en: Details
ca: Detalls

en: Seeking not possible
ca: La cerca no és possible

en: Directory Autobuild Thumbnails
ca: Genera les Miniatures de la Carpeta Automàticament

en: Build video thumbnails for all items (may take a while when entering).
ca: Genera les miniatures del vídeo per a tots els elements (pot trigar una mica).

en: Play DVD
ca: Reprodueix el DVD

en: DVD title list
ca: Llista de títols de DVD

en: Play default track
ca: Reprodueix la pista per omissió

en: Play VCD
ca: Reprodueix el VCD

en: VCD title list
ca: Llista de títols de VCD

en: Full description
ca: Descripció completa

en: Play with maximum cache
ca: Reprodueix amb tota la memòria ca possible.

en: Show variants
ca: Mostra les variants

en: Create Thumbnail
ca: Genera la Miniatura

en: Please wait....
ca: Espereu...

en: No player for this item found
ca: No hi ha cap reproductor per aquest element

en: No media found for "%(name)s".
    Please insert the media "%(media_id)s".
ca: No s'ha trobat cap suport per "%(name)s".
    Poseu el suport de "%(media_id)s".

en: No media found for "%(file)s".
    Please insert the media "%(media_id)s".
ca: No s'ha trobat cap suport per "%(file)s".
    Poseu el suport de "%(media_id)s".

en: No media found for "%(media_id)s".
    Please insert the media "%(url)s".
ca: No s'ha trobat cap suport per "%(media_id)s".
    Poseu el suport de "%(url)s".

en: Play Title %d
ca: Reprodueix el Títol %d

en: No Information Available
ca: No hi ha informació disponible

en: Rating
ca: Valoració

en: No action defined for this choice!
ca: Aquesta opció no correspon a cap acció!

en: Directory Sort By Date
ca: Ordena la Carpeta per Data

en: Sort directory by date and not by name.
ca: Ordena la carpeta data i no per nom.

en: Directory Autoplay Single Item
ca: Reprodueix un sol element automàticament

en: Don't show directory if only one item exists and auto-select the item.
ca: No mostris la carpeta si només hi ha un element i selecciona automàticament l'element.

en: Force Skin Layout
ca: Força la Disposició de l'Aparença

en: Force skin to a specific layout. This option doesn't work with all skins and the result may differ based on the skin.
ca: Força l'aparença a una disposició concreta. Aquesta opció no funciona amb totes les aparences i el resultat pot dependre de l'aparença.

en: Directory Smart Sort
ca: Ordenació Intel·ligent la Carpeta

en: Use a smarter way to sort the items.
ca: Ordena els elements de forma més intel·ligent.

en: Directory Smart Names
ca: Ordenació Intel·ligent la Carpeta

en: Use a smarter way to abbreviate the name of the items.
ca: Fes servir abreviacions intel·ligents per a els noms dels elements.

en: Use MediaID Tag Names
ca: Fes servir etiquetes MediaID

en: Use the names from the media files tags as display name.
ca: Fes servir els noms dels fitxers d'etiquetes de mitjans per mostrar el nom.

en: Directory Reverse Sort
ca: Ordena la Carpeta al'Inrevés

en: Show the items in the list in reverse order.
ca: Mostra els elements de la llista en ordre invers.

en: Directory Create Playlist
ca: Genera la Llista de Reproducció de la Carpeta

en: Handle the directory as playlist. After one file is played, the next one will be started.
ca: Tracta la carpeta com una llista de reproducció. Després de reproduir un fitxer, comença amb el següent.

en: Directory Add Playlist Files
ca: Afegeix els Fitxers a la Llista de Reproducció

en: Add playlist files to the list of items
ca: Afegeix els fitxers a la llista d'elements

en: Directory Add Random Playlist
ca: Afegeix la Carpeta a la Llista de Reproducció Aleatòria

en: Add an item for a random playlist
ca: Afegeix un element a la Llista de reproducció aleatòria

en: Directory Autoplay Items
ca: Reprodueix  automàticament els elements de la carpeta

en: Autoplay the whole directory (as playlist) when it contains only files and no directories
ca: Si només conté fitxers, reprodueix tota la carpeta automàticament (com una llista de reproducció)

en: Directory on disc [%s]
ca: Carpeta del disc [%s]

en: Directory
ca: Carpeta

en: Play all files in directory
ca: Reprodueix tots els fitxers de la carpeta

en: Random play all items
ca: Reprodueix de forma aleatòria tots els elements

en: Recursive random play all items
ca: Reprodueix de forma aleatòria i recursiva tots els elements

en: Recursive play all items
ca: Reprodueix de forma recursiva tots els elements

en: Configure directory
ca: Preferències de la carpeta

en: Error reading password file:
ca: Error en llegir el fitxer de contrasenyes:

en: Enter Password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Password incorrect
ca: Contrasenya errònia

en: Directory %r does not exist
ca: La carpeta %r no existeix

en: Scanning disc, be patient...
ca: S'està analitzant el disc, sigueu pacient...

en: Scanning directory, be patient...
ca: S'està analitzant la carpeta, sigueu pacient...

en: on
ca: en marxa

en: off
ca: aturat

en: auto
ca: automàtic

en: Show all kinds of items
ca: Mostra tots els tipus d'elements

en: Show video, audio and image items in this directory
ca: Mostra els elements de vídeo, àudio i imatges d'aquesta carpeta

en: Configure
ca: Preferències

en: Cannot open file "%s"
ca: No es pot obrir el fitxer "%s"

en: Browse Playlist
ca: Navega la llista de reproducció

en: playlist repeat on
ca: es repetirà la llista de reproducció

en: playlist repeat off
ca: no es repetirà la llista de reproducció

en: no next item in playlist
ca: no hi ha cap element següent a la llista de reproducció

en: no previous item in playlist
ca: no hi ha cap element anterior a la llista de reproducció

en: Day of Week
ca: Dia de la setmana

en: Time of Day
ca: Hora del Dia

en: Remove favorite failed
ca: No es pot eliminar el preferit

en: Add favorite failed
ca: No es pot afegir el preferit

en: Favorite %s has been saved
ca: El Preferit %s s'ha desat

en: Do you want to remove %s?
ca: Voleu suprimir %s?

en: Remove from schedule
ca: Suprimeix de la planificació

en: Schedule for recording
ca: Planifica l'enregistrament

en: Edit favorite
ca: Edita el Preferit

en: Add to favorites
ca: Afegeix als preferits

en: Search for more of this program
ca: Cerca més informació sobre aquest programa

en: Do you want to remove the Program from the record schedule?
ca: Voleu suprimir el Programa de la planificació d'enregistrament?

en: This Program is in the future. Do you want to record it?
ca: Aquest program és al futur. El voleu enregistrar?

en: Sorry, you cannot watch TV while recording.
ca: No podeu veure la TV mentre s'enregistra.

en: If this is not true then remove
ca: Si això no és cert, llavors suprimiu-lo

en: "%s" has been scheduled for recording
ca: S'ha planificat l'enregistrament de "%s"

en: Scheduling failed
ca: La planificació ha fallat

en: "%s" has been removed from schedule
ca: S'ha suprimit "%s" de la planificació

en: Remove failed
ca: No es pot eliminar

en: Cannot edit favorite %s
ca: No es pot editar el preferit %s

en: Searching, please wait...
ca: Cercant, si us plau espereu ...

en: No matches found for %s
ca: No s'ha trobat cap coincidència amb %s

en: Search failed
ca: La cerca ha fallat

en: Program Menu
ca: Menú de Programes

en: Category :
ca: Categoria:

en: Advisory :
ca: Consell:

en: TV record server is not available
ca: El servidor de TV no està disponible

en: Remove favorite
ca: Suprimeix el preferit

en: Modify name
ca: Canvia el nom

en: Modify channel
ca: Canvia el canal

en: Modify day of week
ca: Canvia el dia de la setmana

en: Modify time of day
ca: Canvia l'hora del dia

en: Prevent Recording of Duplicates
ca: No enregistris duplicats

en: Allow Recording of Duplicates
ca: Permet enregistraments duplicats

en: Record All Episodes
ca: Enregistra tots els capítols

en: Record Only New Episodes
ca: Enregistra només els capítols nous

en: Modify priority
ca: Canvia la prioritat

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Favorite Menu
ca: Menú de Preferits

en: Alter Name
ca: Canvia el Nom

en: Modify Channel
ca: Canvia el Canal

en: Modify Day
ca: Canvia el Dia

en: Modify Time
ca: Canvia l'Hora

en: Allow Recordings of Duplicates
ca: Permet enregistraments duplicats

en: Saving the changes to this favorite.
ca: S'estan desant els canvis d'aquest preferit.

en: This may take some time.
ca: Això pot trigar una mica.

en: Save failed, favorite was lost
ca: No ha estat possible desar, s'ha perdut el preferit

en: "%s" has been removed from favorites
ca: S'ha suprimit "%s" dels preferits

en: Recording: %s
ca: S'està enregistrant: %s

en: Recording ended
ca: L'enregistrament ha acabat

en: Live Recording active, please repeat to stop
ca: S'està enregistrant, repetiu-ho per aturar

en: Recording in progress!
ca: S'està enregistrant!

en: Live Recording is not enabled
ca: No està habilitat l'enregistrament sobr ela marxa

en: Please repeat to stop
ca: Si us plau repetiu per aturar

en: This plugin only supports the ivtv video group!
ca: El connector només permet el grup de vídeo ivtv!

en: Date then Name
ca: Data i Nom

en: Status then Name
ca: Estat i Nom

en: Status, Date then Name
ca: Estat, Data i Nom

en: Manage Recordings
ca: Gestió d'enregistraments

en: Recordings Directory does not exist
ca: La carpeta dels enregistraments no existeix.

en: Sort by
ca: Ordenació:

en: Reverse sort
ca: Ordenat a l'Inrevés

en: Sort series by
ca: Ordena les sèries per

en: Reverse series sort
ca: Ordena les sèries a l'inrevés

en: Status order
ca: Per ordre d'estat

en: Unmark to Keep
ca: Desmarca per conservar

en: Mark to Keep
ca: Marca com a Vist

en: Unmark as Watched
ca: Desmarca com a Vist

en: Mark as Watched
ca: Marca com a vist

en: (Unnamed)
ca: (sense nom)

en: Browse episodes
ca: Navega pels episodis

en: Play all episodes
ca: Reprodueix tots els episodis

en: Keep all episodes
ca: Conserva tots els episodis

en: Delete all episodes
ca: Suprimeix tots els episodis

en: Do you wish to delete the series
     '%s'?
ca: Voleu suprimir les sèries
     '%s'?

en: episodes
ca: episodis

en: 'XINE_COMMAND' not defined, plugin 'DVBStreamer' deactivated.
    please check the xine section in freevo_config.py
ca: No està definit 'XINE_COMMAND', el connector 'DVBStreamer' s'ha desactivat.
    comproveu la secció xine de freevo_config.py

en: 'xine-ui' version too old, plugin 'xine' deactivated
ca: La versió de 'xine-ui' és obsoleta, el connector 'xine' s'ha desactivat.

en: You need software %s
ca: Us cal el programari %s

en: Tuning to %s
ca: S'està sintonitzant %s

en: Buffering %s
ca: Carregant %s a la memòria intermèdia

en: Playing %s
ca: S'està reproduint %s

en: 'VLC_COMMAND' not defined, plugin 'DVBStreamer' deactivated.
    please check the vlc section in freevo_config.py
ca: No està definit 'XINE_COMMAND', el connector 'DVBStreamer' s'ha desactivat.
    comproveu la secció xine de freevo_config.py

en: Freebox TV :: Les chaines
ca: Freebox TV :: Les cadenes

en: Freebox TV :: Les chaines Multiposte
ca: Freebox TV :: Els canals Multilloc

en: 'XINE_COMMAND' not defined, 'xine' tv plugin deactivated.
    please check the xine section in freevo_config.py
ca: No està definit 'XINE_COMMAND', el connector 'xine' s'ha desactivat.
    comproveu la secció xine de freevo_config.py

en: TVServer not running
ca: El Servidor de Tv no s'està executant

en: Browse Categories
ca: Navega per categories

en: Preparing the program guide
ca: S'està preparant la guia de programes

en: View VCR Input
ca: Mostra l'entrada VCR

en: Recorded Shows
ca: Programes Enregistrats

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Current
ca: Actual

en: Channel #: %s
ca: Canal #: %s

en: Recording started
ca: L'enregistrament  s'ha iniciat

en: Recording stopped
ca: L'enregistrament està aturat

en: Out of buffer space
ca: S'ha exhaurit l'espai lliure de la memòria intermèdia

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Subtitles: %s
ca: Subtítols: %s

en: Subtitles not supported
ca: No es permeten els subtítols

en: Default
ca: Per omissió

en: Audio language: %s
ca: Idioma de l'àudio: %s

en: Audio language selection not supported
ca: No es permet triar l'idioma de l'àudio

en: Display record item
ca: Mostra l'element d'enregistrament

en: Modify start month
ca: Canvia el mes d'engegada

en: Modify start day
ca: Canvia el dia d'engegada

en: Modify start time
ca: Canvia l'hora d'engegada

en: Modify stop month
ca: Canvia el mes d'aturada

en: Modify stop day
ca: Canvia el dia d'aturada

en: Modify stop time
ca: Canvia l'hora d'aturada

en: Record Item Menu
ca: Menú d'Enregistrament d'Elements

en: Save Failed, recording was lost
ca: No ha estat possible desar, s'ha perdut l'enregistrament

en: Sorry, the stop time does not give enough time for scheduler to pickup the change.  Please set it to record for a few minutes longer.
ca: Malauradament el planificador no té prou temps d'aturada per fer el canvi. Feu-lo uns minuts més llarg.

en: Display Scheduled Recordings
ca: Mostra els Enregistraments Planificats

en: Nothing scheduled.
ca: No hi ha res planificat.

en: Get scheduled recordings failed
ca: No s'han pogut obtindre els registres de planificació

en: No favorites.
ca: Cap preferit.

en: A recording will start in a few minutes
ca: Abans d'un minut començara una gravació

en: %s stopped, a recording is about to start!
ca: %s aturat, començarà un enregistrament!

en: Search Programs
ca: Cerca de Programes

en: Cannot find program: %s
ca: No s'ha pogut trobar el programa: %s

en: Could not find TV channel %s
ca: No s'ha trobat el canal de TV %s

en: Cannot get TV plug-in
ca: No es pot obtenir el connector de TV

en: TV Main Menu
ca: Menú Principal de TV

en: The list of TV channels is invalid!
ca: La llista de canals no és vàlida!

en: Please check the config file.
ca: Comproveu el fitxer de configuració.

en: TV Guide is corrupt!
ca: La Guia de TV està corrupta!

en: Couldn't load the TV Guide, got an exception!
ca: Ha ha estat possible carregar la Guia de TV, hi hagut una excepció!

en: REPLACE WITH TUNERID FOR %s
ca: SUBSTITUEIX AMB EL TUNERID DE %s

en: Watching
ca: Mirant

en: On Now
ca: Ara fem

en: No channel
ca: Cap canal

en: Freevo Main Menu
ca: Menú Principal de Freevo

en: Skin Selector
ca: Tria l'Aparença

en: Event '%s' crashed
ca: L'esdeveniment '%s' ha fallat

en: Continue
ca: Continua

en: Starting Freevo-%s, please wait ...
ca: Arrencant Freevo-%s, espereu...

en: Reading cache, please wait ...
ca: S'està llegint la memòria cau, espereu...

en: Freevo crashed!
ca: El Freevo s'ha penjat!

en: Filename: %s
ca: Nom del fitxer: %s

en: Lineno: %s
ca: Línia núm.: %s

en: Function: %s
ca: Funció: %s

en: Please see the logfiles for more info
ca: Trobareu més informació als fitxers de registre

en: Exit in %s seconds
ca: Es sortirà en %s segons

en: Just one movie in this playlist.
ca: Només hi ha una pel·lícula en aquesta llista

en: One song in playlist
ca: Només hi ha un elemen a la llista

en: Elapsed
ca: Transcorregut

en: Video Rate
ca: Vídeo

en: By
ca: Per

en: Subtitles
ca: Subtítols

en: File name
ca: Nom del fitxer: %s

en: This playlist is empty!
ca: La llista de reproducció està buida!

en: pictures in this slideshow.
ca: elements d'aquesta llista de reproducció

en: Look at Pictures
ca: Fotos i altres Imatges

en: Chapters
ca: Capítols

en: songs in playlist
ca: elements de la llista de reproducció

en: Audio Codec
ca: Menú de codificadors d'àudio

en: Subject
ca: Tema

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: From
ca: De

en: Unread messages
ca: Missatges no llegits

en: Message has not been read
ca: Missatge no llegit

en: Location
ca: Ubicació

en: Email
ca: Correu

en: Link
ca: Enllaç

en: Just one picture in this slideshow.
ca: Només hi ha una imatge a la presentació

en: Num Passes
ca: Núm. de voltes

en: Total mails
ca: Nombre de missatges

en: This slideshow is empty!
ca: La llista de reproducció està buida!

en: Items
ca: Elements

en: Disc ID
ca: Identificació del disc

en: MB free
ca: Espai lliure (MB)

en: Watch TV
ca: Televisió

en: of
ca: de

en: Now playing
ca: Reproduïnt

en: Pictures
ca: Imatges

en: Weather Forecast
ca: Informe Metereològic

en: New mail
ca: Nou missatge

en: items in this playlist
ca: elements d'aquesta llista de reproducció

en: Language
ca: Idioma

en: Filter
ca: Filtre

en: Video Codec
ca: Vídeo

en: Day
ca: Dia

en: Read Headlines
ca: Llegeix els titulars

en: Size
ca: Mida

en: Audio tracks
ca: Pistes d'àudio

en: New mails
ca: Nous correus

en: Container
ca: Continua

en: Audio Rate
ca: Menú d'àudio

en: Play a Game
ca: Juga

en: Listen to Music
ca: Música i altres sons

en: Total messages
ca: Nombre de missatges

en: Watch a Movie
ca: Pel·lícula

en: With
ca: Amb

en: movies in this playlist.
ca: pel·lícules en la llista

en: Television
ca: Televisió

en: min.
ca: mín.

en: Country
ca: País

en: No songs in playlist
ca: No hi ha cap cançó a la llista de reproducció

en: Weather
ca: El Temps
