Freevo 1.7 - en to el translation catalogue (299 entries)

en: Description
el: Περιγραφή

en: Date
el: Ημ/νια

en: TV Guide
el: Οδηγός-TV

en: Scheduled Recordings
el: Προγραμματισμένες Μαγνητοσκοπίσεις

en: View Favorites
el: Προβολή Αγαπημένων

en: CANCEL
el: Άκυρο

en: at
el: στα

en: No recordings are scheduled
el: Δεν βρέθηκαν προγραμματισμένες μαγνητοσκοπήσεις

en: ERROR
el: ΛΑΘΟΣ

en: Program
el: Πρόγραμμα

en: Channel
el: Κανάλι

en: ANY CHANNEL
el: ΚΑΘΕ ΚΑΝΑΛΙ

en: ANY DAY
el: ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρι

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πεμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σαβ

en: Sun
el: Κυρ

en: ANY TIME
el: ΚΑΘΕ ΩΡΑ

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Movies
el: Ταινίες

en: Recorded TV
el: Μαγνητοσκοπημένα

en: Music
el: Μουσική

en: Images
el: Φωτογραφίες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Manual Record
el: Χειροκίνητη Μαγνητοσκόπηση

en: Jan
el: Ιαν

en: Feb
el: Φεβ

en: Mar
el: Μαρ

en: Apr
el: Απρ

en: May
el: Μαι

en: Jun
el: Ιουν

en: Jul
el: Ιουλ

en: Aug
el: Αυγ

en: Sep
el: Σεπ

en: Oct
el: Οκτ

en: Nov
el: Νοε

en: Dec
el: Δεκ

en: Start
el: Έναρξη

en: Stop
el: Τερματισμός

en: Time
el: Ώρα

en: This channel has no data loaded
el: Αυτό το κανάλι δεν έχει πληροφορίες φορτωμένες

en: This directory is empty
el: Αυτός ο φάκελος είναι άδειος

en: TV GUIDE
el: Οδηγός-TV

en: WARNING
el: ΠΡΟΣΟΧΗ

en: INFO
el: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

en: Playlists
el: Λίστες Αναπαραγωγής

en: Enqueue this Music in Playlist
el: Προσθήκη στην λίστα αναπαραγωγής

en: Make a new Audio Playlist
el: Φτιάξε μια νέα λίστα αναπαραγωγής

en: %s
    not found!
el: %s
    δεν βρέθηκε!

en: Show CD ripping status
el: Εμφάνιση κατάστασης αντιγραφής του CD

en: Stop CD ripping
el: Τέλος αντιγραφής CD

en: Rip the CD to the hard drive
el: Αντιγραφή του CD στο σκληρό δίσκο

en: Item is not an Audio CD
el: Το αντικείμενο δεν είναι CD μουσικής

en: Ripping in progress
    Track %d of %d
el: Αντιγραφή σε εξέλιξη
    Κομμάτι %d από %d

en: Backup CD to hard drive in mp3 format
el: Αντγραφή του CD στο σκληρό δίσκο σε μορφή MP3

en: Backup CD to hard drive in Ogg format
el: Αντγραφή του CD στο σκληρό δίσκο σε μορφή Ogg

en: Backup CD to hard drive in FLAC format
el: Αντγραφή του CD στο σκληρό δίσκο σε μορφή FLAC

en: Backup CD to hard drive in wav format
el: Αντγραφή του CD στο σκληρό δίσκο σε μορφή wav

en: CD Backup
el: Αντιγραφή CD

en: Ripping started
el: Η αντιγραφή άρχισε

en: Directory %s already exists
el: Ο Φάκελος [%s] υπάρχει ήδη

en: Ripping aborted
el: Η αντιγραφή διακόπηκε

en: Unknown Artist
el: Άγνωστος Καλλιτέχνης

en: RENAME
el: Μετονομασία

en: Unknown CD Album
el: Άγνωστο Άλμπουμ CD

en: Other
el: Άλλο

en: No CDDB data available to mmpython
el: Δεν υπαρχουν διαθέσιμες πληροφορίες CDDB για το mmpython

en: CD info not found!
    Must manually rename files
    when finished ripping
el: Δεν υπαρχουν πληροφορίες για το CD!
    πρέπει να μετονομάσετε τα αρχεία
    οταν τελειώσει η αντιγραφή

en: Problem trying to call:
el: Πρόβλημα κατά την κλήση του:

en: [VUX] Start playing
el: [VUX] Εκκίνηση

en: [VUX] Stop playing
el: [VUX] Διακοπή

en: [VUX] Next (rating down)
el: [VUX] Επόμενο (χαμηλότερα)

en: [VUX] Next (rating intact)
el: [VUX] Επόμενο (ασχέτως βαθμού)

en: [VUX] Next (rating up)
el: [VUX] Επόμενο (υψηλότερα)

en: [VUX] Playing item rating up
el: [VUX] Παίζωντας το αντικείμενο προς τα πάνω

en: [VUX] Playing item rating down
el: [VUX] Παίζωντας το αντικείμενο προς τα κάτω

en: [VUX] a dir item do not select
el: [VUX] ένας φάκελος δεν επιλεγέται

en: [VUX] an audio item, do not select
el: [VUX] ένα αντικείμενο ήχου, δεν επιλέγεται

en: Find a cover for this music
el: Βρες ένα εξώφυλλο για αυτή την μουσική

en: Unknown CD, cover searching is disabled
el: Άγνωστο Άλμουμ CD, το εξώφυλλο είναι ανενεργό

en: searching Amazon...
el: αναζήτηση Amazon...

en: Cover Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης Εξωφύλλου

en: No covers available from Amazon
el: Δεν υπαρχουν διαθέσιμα εξώφυλλα από το Amazon IMDB

en: getting data...
el: ανάκτηση πληροφοριών...

en: Radio
el: Ράδιο

en: No Radio Stations found
el: Δεν βρέθηκαν Ραδιοφωνικοί Σταθμοί

en: Radio Stations
el: Ραδιοφωνικοί Σταθμοί

en: Listen to Radio Station
el: Ακούστε το Ραδιοφωνικό Σταθμό

en: Show player
el: Εμφάνιση αναπαραγωγής

en: Browse disc
el: Περιήγηση δίσκου

en: Random playlist
el: Τυχαία Λίστα Αναπαραγωγής

en: No information available
el: Μη διαθέσιμες πληροφορίες

en: View Image
el: Εμφάνιση Φωτογραφίας

en: Browse directory
el: Περιήγηση καταλόγου

en: z = Toggle Fullscreen
el: z = Εναλλαγή Πλήρους Οθόνης

en: Arrow Keys = Move
el: Πλήκτρα Βελών = Κίνηση

en: Spacebar = Select
el: Μπάρα κενού [Space] = Επιλογή

en: Escape = Stop/Prev. Menu
el: Escape = Σταμάτημα/Προηγούμενο Μενού

en: h = Help
el: h = Βοήθεια

en: File "%s" not found!
el: Το αρχείο "%s" δεν βρέθηκε!

en: Generating MAME cache, please wait.
el: Δημιουργία MAME-cache, παρακαλώ περιμένετε.

en: Drive %s (no disc)
el: Οδηγός %s (χωρίς δίσκο)

en: Ejecting disc in drive %s
el: Αποβολή του δίσκου από τον οδηγό %s

en: Reading disc in drive %s
el: Ανάγνωση δίσκου στον οδηγό %s

en: Set as icecast playlist
el: ορισμός ως λίστας αναπαραγωγής icecast.

en: Run Command
el: Εκτέλεση Εντολής

en: LCD plugin will not load! Maybe you don't have LCDd (lcdproc daemon) running?
el: Το πρόσθετο για Οθόνη Υγρών Κρυστάλων δεν βρέθηκε! Μπορεί να μη τρέχει το LCDd (δαίμονας lcdproc)

en: Delete info
el: Διαγραφή πληροφοριών

en: Delete image
el: Διαγραφή φωτογραφίας

en: Do you wish to delete
     '%s'?
el: Επιθυμείτε να διαγράψετε το
     '%s';

en: Delete info about
     '%s'?
el: Να διαγραφούν οι πληροφορίες για το
     '%s';

en: Delete image about
     '%s'?
el: Επιθυμείτε να διαγράψετε
    την φωτογραφία για το
     '%s';

en: Show Sites Headlines
el: Εμφάνιση Επικεφαλίδων του Site

en: Fetching headlines...
el: Ανάκτηση επικεφαλίδων...

en: No Headlines found
el: Δεν βρέθηκαν Επικεφαλίδες

en: Headlines
el: Επικεφαλίδες

en: Headlines Sites
el: Site Επικεφαλίδων

en: No Headlines Sites found
el: Δεν βρέθηκαν Site επικεφαλίδων

en: shutting down...
el: Απενεργοποίση...

en: Shutdown Freevo
el: Απενεργοποίηση του Freevo

en: Shutdown system
el: Απενεργοποίηση Συστήματος

en: Restart system
el: Επανεκίνηση Συστήματος

en: Do you really want to shut down Freevo?
el: Θελετε πραγματικά να τερματίσετε το Freevo;

en: Shutdown
el: Τερματισμός

en: Do you really want to shut down the system?
el: Θέλετε πραγματικά να απενεργοποιήσετε το σύστημα;

en: Do you really want to restart the system?
el: Θελετε πραγματικά να επανεκκινήσετε το σύστημα;

en: Length
el: Διάρκεια

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Year
el: Έτος

en: Tracks
el: Κομμάτια

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: Aspect
el: Αναλογία

en: Tagline
el: Γραμμές

en: Plot
el: Σχέδιο

en: Geometry
el: Γεωμετρία

en: %s items
el: %s αντικείμενα

en: Today is %s.
el: Σήμερα είναι %s.

en: Fetching Weather for %s...
el: Ανάλυση καιρού για %s...

en: Fetching Radar Map for %s...
el: Ανάλυση χάρτη ραντάρ για %s...

en: Show Weather Details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών καιρού

en: and
el: και

en: Current Conditions
el: Παρούσες συνθήκες

en: Today's Forecast
el: Σημερινή Πρόγνωση

en: Extended Forecast
el: Εκτεταμένη Πρόγνωση

en: Radar Map
el: Χάρτης Ραντάρ

en: Humidity
el: Υγρασία

en: Pressure
el: Πίεση

en: Wind
el: Άνεμος

en: Wind Chill
el: Αίσθηση ανέμου

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: UV Index
el: Δείκτης Υπ/δους

en: LO
el: Ελ

en: HI
el: Μεγ

en: Partly Cloudy
el: Σποραδικές Νεφώσεις

en: Sunny
el: Λιακάδα

en: Last updated: %s
el: Τελευταία ενημέρωση: %s

en: Currently, there is a humidity of
el: Αυτή τη στιγμή, υπάρχει υγρασία

en: Visibility will be unlimited today
el: Η ορατότητα θα είναι απεριόριστη σήμερα

en: There will be a visibility of
el: Θα υπάρχει ορατότητα των

en: Name
el: Όνομα

en: Track
el: Κομμάτι

en: Media
el: Μέσα

en: Movie
el: Ταινίες

en: Audio
el: Μουσική

en: Image
el: Φωτογραφίες

en: Games
el: Παιχνίδια

en: %s Main Menu
el: %s Κεντρικό Μενού

en: Command finished
el: Η εντολή ολοκληρώθηκε

en: Running Command...
el: Εκτελείται η εντολή...

en: Command Failed
el: Η εντολή απέτυχε

en: Command Completed
el: Η εντολή ολοκληρώθηκε

en: Commands
el: Εντολές

en: Stream %s
el: Εκπομπή %s

en: Audio Menu
el: Άκουσε Μουσική

en: no subtitles
el: χωρίς υπότιτλους

en: Subtitle Menu
el: Μενού Υποτίτλων

en: Play chapter %s
el: Παίξε το κεφάλαιο %s

en: Chapter Menu
el: Μενού Κεφαλαίων

en: Turn off %s
el: Σβήσε %s

en: Turn on %s
el: Άνοιξε %s

en: Play with alternate player
el: Παίξε με το εναλακτικό πρόγραμμα

en: Audio selection
el: Επιλογή ήχου

en: Subtitle selection
el: Επιλογή υπότιτλου

en: Chapter selection
el: Επιλογή κεφαλαίου

en: Play
el: Παίξε το VCD

en: Config Menu
el: Μενού Παραμετροποίησης

en: Downloading link list...
el: Κατεβάσμα του καταλόγου συνδέσμων...

en: Failed to download %s
el: Αδυναμία στο κατέβασμα του %s

en: Resume playback
el: Επιστροφή στην ταινία

en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

en: Jump to %s
el: Μεταπίδηση στο %s

en: Move to [%s]
el: Μετάβαση στο [%s]

en: Search IMDB for this file
el: Αναζήτησε IMDB για αυτό το αρχείο

en: Search IMDB for [%s]
el: Αναζήτησε IMDB για το αρχείο [%s]

en: searching IMDB...
el: αναζήτηση IMDB...

en: IMDB Query
el: IMDB Ερώτημα

en: No information available from IMDB
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες από το IMDB

en: Directory Autobuild Thumbnails
el: Επαναδόμηση Μικρογραφιών Φακέλου

en: Build video thumbnails for all items (may take a while when entering).
el: Χτίζει τις μικρογραφίες των βίντεο για όλα  λίγο παραπάνω όταν εισέρχεστε).

en: Play DVD
el: Παίξε το DVD

en: DVD title list
el: Λίστα τίτλων του DVD

en: Play default track
el: Παίξε το προεπιλεγμένο κομμάτι

en: Play VCD
el: Παίξε το VCD

en: VCD title list
el: Λίστα τίτλων του VCD

en: Play with maximum cache
el: Παίξε με το μέγιστο cache

en: Show variants
el: Εμφάνιση μεταβλητών

en: Create Thumbnail
el: Δημιουργία μικρογραφίας

en: Please wait....
el: Παρακαλώ περιμένετε....

en: No action defined for this choice!
el: Δεν έχει οριστεί ενέργεια για αυτή την επιλογή!

en: Directory Sort By Date
el: Ταξινόμηση Φακέλου κατά Ημ/νια

en: Sort directory by date and not by name.
el: Ταξινόμηση Φακέλου κατά ημ/νια και όχι κατά όνομα.

en: Directory Autoplay Single Item
el: Αυτόματη Εκκίνηση Μοναδικού αντικείμένου Φακέλου

en: Don't show directory if only one item exists and auto-select the item.
el: Μη δείχνεις το φάκελο αν υπάρχει μόνο ένα αντικείμενο και αυτόματα επέλεξε το.

en: Force Skin Layout
el: Επιβολή Δέρματος Εμφάνισης

en: Force skin to a specific layout. This option doesn't work with all skins and the result may differ based on the skin.
el: Επιβολή δέρματος για μια οθόνη. Αυτή η επιλογή δεν λειτουργεί σε όλα τα δέρματα και το αποτέλεσμα μπορεί να διαφέρει ανα δέρμα.

en: Directory Smart Sort
el: Έξυπνη Ταξινόμηση Φακέλου

en: Use a smarter way to sort the items.
el: Χρησιμοποίησε ένα εξυπνότερο τρόπο για την ταξινόμηση των αντικειμένων.

en: Directory Smart Names
el: Έξυπνα Ονόματα Φακέλου

en: Use a smarter way to abbreviate the name of the items.
el: Χρησιμοποίησε ένα εξυπνότερο τρόπο για την δημιουργία των ονομάτων των αντικειμένων.

en: Use MediaID Tag Names
el: Χρησιμοποίησε Ταυτότητα Μέσου για Ονόματα

en: Use the names from the media files tags as display name.
el: Χρησιμοποιήσε τα ονόματα των αρχείων για εμφανιζόμενα ονόματα.

en: Directory Reverse Sort
el: Αντίστροφη Ταξινόμηση Φακέλου

en: Show the items in the list in reverse order.
el: Εμφάνισε τα αντικείμενα της λίστας σε αντίστροφη κατάταξη.

en: Directory Create Playlist
el: Δημιουργία Λίστας Αναπαραγωγής Φακέλου

en: Handle the directory as playlist. After one file is played, the next one will be started.
el: Χειρισμός του φακέλου ως λίστα αναπαραγωγής. Μόλις το αρχείο παίξει, το επόμενο θα αρχίσει.

en: Directory Add Playlist Files
el: Προσθήκη Φακέλου στη Λίστας Αναπαραγωγής

en: Add playlist files to the list of items
el: Προσθήκη των αντικειμένων στην λίστα αναπαραγωγής

en: Directory Add Random Playlist
el: Προσθήκη Φακέλου σε Λίστα Τυχαίας Αναπαραγωγής

en: Add an item for a random playlist
el: Προσθήκη ενός αντικειμένου σε μια Λίστα Τυχαίας Αναπαραγωγής

en: Directory Autoplay Items
el: Αυτόματη Αναπαραγωγή Αντικειμένων Φακέλου

en: Autoplay the whole directory (as playlist) when it contains only files and no directories
el: Αυτόματη αναπαραγωγή ολόκληρου του φακέλου (ως λίστα αναπαραγωγής) όταν περιέχει μόνο αρχεία και όχι φακέλους

en: Directory on disc [%s]
el: Φάκελος στο δίσκο [%s]

en: Directory
el: Φάκελος

en: Play all files in directory
el: Παίξε όλα τα αρχεία του φακέλου

en: Random play all items
el: Τυχαία Παίξε όλα τα αντικείμενα

en: Recursive random play all items
el: Παρατεταμένα τυχαία παίξε όλα τα αντικείμενα

en: Recursive play all items
el: Παρατεταμένα παίξε όλα τα αντικείμανα

en: Configure directory
el: Παραμετροποίηση Φακέλου

en: Enter Password
el: Δώστε Κωδικό

en: Password incorrect
el: Λάθος Κωδικός

en: Scanning disc, be patient...
el: Ανάλυση δίσκου, υπομονή...

en: Scanning directory, be patient...
el: Ανάλυση φακέλου, υπομονή...

en: on
el: Άναψε

en: off
el: Σβήσε

en: auto
el: αυτόματο

en: Show all kinds of items
el: Εμφάνισε τα όλων των ειδών τα αντικείμενα

en: Show video, audio and image items in this directory
el: Εμφάνισε αρχεία βίντεο, μουσικής και φωτογραφιών σε αυτό τον φάκελο

en: Configure
el: Παραμετροποίηση

en: Cannot open file "%s"
el: Δεν μπορώ να ανοίξω το αρχείο "%s".

en: Browse Playlist
el: Εμφάνιση Λίστας Αναπαραγωγής

en: empty playlist
el: κενή λίστα αναπαραγωγής

en: Remove from schedule
el: Διαγραφή από το πρόγραμμα

en: Schedule for recording
el: Προγραμματισμός για εγγραφή

en: Add to favorites
el: Προσθήκη στα αγαπημένα

en: Search for more of this program
el: Αναζήτηση περισσοτέρων για αυτό το πρόγραμμα

en: Remove favorite
el: Διαγραφή από τα αγαπημένα

en: Modify name
el: Αλλαγή ονόματος

en: Modify channel
el: Αλλαγή καναλιού

en: Modify day of week
el: Αλλαγή ημέρα της εβδομάδας

en: Modify time of day
el: Αλλαγή ώρα της ημέρας

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: You need software %s
el: Χρειάζεστε το λογισμικό %s

en: View VCR Input
el: Δείτε την είσοδο VCR

en: Recorded Shows
el: Μαγνητοσκοπημένα

en: Modify start month
el: Αλλαγή μήνα έναρξης

en: Modify start day
el: Αλλαγή ημέρα έναρξης

en: Modify start time
el: Αλλαγή ώρα έναρξης

en: Modify stop month
el: Αλλαγή μήνα τερματισμού

en: Modify stop day
el: Αλλαγή ημέρα τερματισμού

en: Modify stop time
el: Αλλαγή ώρα τερματισμού

en: Nothing scheduled.
el: Τίποτα προγραμματισμένο

en: No favorites.
el: Τίποτα αγαπημένο

en: TV
el: Τηλεόραση

en: Could not find TV channel %s
el: Δεν βρέθκε το κανάλι %s

en: TV Main Menu
el: Βασικό Μενού TV

en: The list of TV channels is invalid!
el: Η λίστα με τα κανάλια τηλεόρασης δεν είναι έγκυρη!

en: Please check the config file.
el: Παρακαλώ ελένξτε το αρχείο παραμετροποίησης!

en: Preparing the program guide
el: Προετοιμασία του οδηγού προγράμματος

en: TV Guide is corrupt!
el: Ο Οδηγός Τηλεόρασης είναι κατεστραμένος!

en: Freevo Main Menu
el: Κεντρικό Μενού του Freevo

en: Event '%s' crashed
    
    Please take a look at the logfile and report the bug to the Freevo mailing list. The state of Freevo may be corrupt now and this error could cause more errors until you restart Freevo.
    
    Logfile: %s
el: Γεγονός '%s' έσπασε 
    
    Παρακαλώ ελένξτε το αρχείο καταγραφής και κοινοποιήστε το πρόβλημα στις λίστες του Freevo. Η κατάσταση του Freevo μπορεί να καταστράφηκε τώρα και αυτό το λάθος μπορεί να δημιουργήσει και άλλα μέχρι να επανεκκινήσετε το Freevo.
    Αρχείο καταγραφής: %s

en: Starting Freevo-%s, please wait ...
el: Ξεκινά το Freevo-%s, παρακαλώ περιμένετε...

en: Just one movie in this playlist.
el: Μόνο μια ταινία σε αυτή την λίστα αναπαραγωγής.

en: Elapsed
el: Παίζει

en: This playlist is empty!
el: Αυτή η λίστα αναπαραγωγής είναι κενή!

en: Look at Pictures
el: Δείτε Φωτογραφίες

en: Just one picture in this slideshow.
el: Μόνο μια φωτογραφία σε αυτή την παρουσίαση.

en: This slideshow is empty!
el: Αυτή η παρουσίαση είναι κενή!

en: Watch TV
el: Δείτε Τηλεόραση

en: Day
el: Ημέρα

en: Size
el: Μέγεθος

en: Play a Game
el: Παίξτε παιχνίδια

en: Listen to Music
el: Ακούστε Μουσική

en: Watch a Movie
el: Δείτε μια Ταινία

en: Weather
el: Ο Καιρός
