frescobaldi 0.7.5 - en to cs translation catalogue (1855 entries)

en: About {appname}
cs: O {appname}

en: About
cs: O programu

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Version
cs: Verze

en: Version {version}
cs: Verze {version}

en: A LilyPond Music Editor
cs: Hudební editor pro LilyPond

en: Copyright (c) {year} by {author}
cs: Autorské právo (c) {year} od {author}

en: Send an e-mail message to the maintainers.
cs: Poslat zprávu jako dopis elektronické pošty údržbářům.

note: L10N: Translate this sentence and fill in your own name to have it appear in the About Dialog.
en: Translated by Your Name.
cs: Přeloženo: Pavel Fric.

en: Licensed under the {gpl}.
cs: Licencováno pod {gpl}.

en: LilyPond Files
cs: Soubory LilyPond

en: LaTeX Files
cs: Soubory LaTeX

en: DocBook Files
cs: Soubory DocBook

en: HTML Files
cs: Soubory HTML

en: Texinfo Files
cs: Soubory Texinfo

en: Scheme Files
cs: Soubory Scheme

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: &Mark Current Line
cs: &Označit nynější řádek

en: Clear &Error Marks
cs: Smazat značky &chyb

en: Clear &All Marks
cs: Smazat &všechny značky

en: Next Mark
cs: Další značka

en: Previous Mark
cs: Předchozí značka

en: Go to previous position
cs: Jít na předchozí polohu

en: Back
cs: Zpět

en: Go to next position
cs: Jít na další polohu

en: Forward
cs: Vpřed

en: Open "{url}"
cs: Otevřít "{url}"

en: &Jump to definition (line {num})
cs: &Skočit na vymezení (řádek {num})

en: &Jump to definition (in {filename})
cs: &Skočit na vymezení (v {filename})

en: &Jump to definition (unknown)
cs: &Skočit na vymezení (neznámý)

en: From version:
cs: Od verze:

en: To version:
cs: Po verzi:

en: Save convert-ly messages in document
cs: Uložit zprávy convert-ly v dokumentu

en: If checked, the messages of convert-ly are appended as a comment to the end of the document.
cs: Je-li zaškrtnuto, jsou zprávy convert-ly připojeny jako poznámka na konci dokumentu.

en: &Messages
cs: &Zprávy

en: &Changes
cs: &Změny

en: &Diff
cs: &Rozdíly

en: Run Again
cs: Spustit znovu

en: Save as file
cs: Uložit jako soubor

en: <unknown>
cs: <neznámý>

en: Convert-ly from LilyPond {version}
cs: Convert-ly z LilyPondu {version}

en: Current Document
cs: Nynější dokument

en: Converted Document
cs: Převedený dokument

en: (set in document)
cs: (nastavit v dokumentu)

en: Both 'from' and 'to' versions need to be set.
cs: Je potřeba nastavit jak verzi 'od'tak verzi 'po'.

en: Could not start {convert_ly}:
    
    {message}
cs: Nepodařilo sa spustit {convert_ly}:
    
    {message}

en: The document has not been changed.
cs: Dokument byl změněn.

[ctx: dialog title]
en: Save File
cs: Uložit soubor

en: Text Files
cs: Textové soubory

en: Type:
cs: Typ:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Paper Color
cs: Barva papíru

en: Gray
cs: Šedý

en: Convert image to grayscale.
cs: Převést obrázek na odstíny šedi

en: Auto-crop
cs: Automaticky oříznout

en: Antialias
cs: Vyhlazovat

en: Scale 2x
cs: Měřítko 2x

en: Render twice as large and scale back down
    (recommended for small DPI values).
cs: Nakreslit dvakrát tak velké a zmenšit velikost
    (doporučeno pro malé hodnoty DPI).

en: Drag
cs: Táhnout

en: Drag File
cs: Přetáhnout soubor

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: Copy &File
cs: Kopírovat &soubor

en: &Save As...
cs: &Uložit jako...

en: <p>
    Clicking toggles the display between 100% size and window size. Drag to copy the image to another application. Drag with Ctrl (or {command}) to scroll a large image.
    </p>
    <p>
    You can also drag the small picture icon in the bottom right, which drags the actual file on disk, e.g. to an e-mail message.
    </p>
cs: <p>
    Klepnutí přepne zobrazení mezi velikostí 100% a velikostí okna. Táhněte pro zkopírování do jiného programu. Táhněte s Ctrl (nebo {command}) pro projíždění většího obrázku.
    </p>
    <p>
    Také můžete táhnout malou ikonu obrázku dole vpravo, která táhne skutečný soubor na disku, např. do zprávy elektronické pošty.
    </p>

en: Drag the {png} image data.
cs: Přetáhnout data obrázku jako soubor {png}.

en: Drag the image as a {png} file.
cs: Přetáhnout obrázek jako soubor {png}.

en: Copy the {png} image data to Clipboard.
cs: Kopírovat data obrázku {png} do schránky.

en: Copy the {png} file to Clipboard.
cs: Kopírovat soubor {png} do schránky.

en: Image from {filename}
cs: Obrázek z {filename}

en: Save Image As
cs: Uložit obrázek jako

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Error
cs: Chyba

en: Could not save the image.
cs: Obrázek se nepodařilo uložit.

en: Cut and Assign
cs: Vyjmout a přiřadit

en: Please enter the name for the variable to assign the selected text to:
cs: Zadejte, prosím, název proměnné, které má být vybraný text přiřazen:

[ctx: dialog title]
en: Move to include file
cs: Přejít na obsahující soubor

en: Could not write to: {url}
cs: Nepodařilo se zapisovat do: {url}

en: Untitled
cs: Bez názvu

en: Untitled ({num})
cs: Bez názvu ({num})

en: Cut and Assign...
cs: Vyjmout a přiřadit...

en: Move to Include File...
cs: Přejít na obsahující soubor...

en: Syntax &Highlighting
cs: &Zvýraznění skladby

en: View File or Definition at &Cursor
cs: Zobrazit soubor nebo vymezení v poloze &ukazatele

en: &Automatic Indent
cs: &Automatické odsazení

en: Re-&Indent
cs: Odsad&it znovu

en: &Format
cs: &Formát

en: Remove Trailing &Whitespace
cs: Odstranit &prázdné místo na konci

en: &Update with convert-ly...
cs: O&bnovit za použití convert-ly...

en: Remove &Comments
cs: Odstranit &poznámky

en: Remove &Articulations
cs: Odstranit &artikulace

en: Remove &Ornaments
cs: Odstranit &ozdoby

en: Remove &Instrument Scripts
cs: Odstranit &nástrojové skripty

en: Remove &Slurs
cs: Odstranit &legatové obloučky

en: Remove &Beams
cs: Odstranit &trámce

en: Remove &Ligatures
cs: Odstranit &ligatury

en: Remove &Dynamics
cs: Odstranit &dynamiku

en: Remove &Fingerings
cs: Odstranit &prstoklady

en: Remove Text &Markup (from music)
cs: Odstranit textové &značení (z not)

en: Force Directions &Up
cs: Vynutit směry &nahoru

en: Make Directions &Neutral
cs: Vynutit směry &neutrální

en: Force Directions &Down
cs: Vynutit směry &dolů

en: &Save
cs: &Uložit

en: Save &As...
cs: Uložit &jako...

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Close Other Documents
cs: Zavřít jiné dokumenty

en: Always &Engrave This Document
cs: Tento dokument &vyrýt vždy

[ctx: menu title]
en: &Documents
cs: &Dokumenty

note: L10N: 'always engraved': the document is marked as 'Always Engrave' in the LilyPond menu
en: [always engraved]
cs: [vždy vyryto]

en: Position: {pos}
cs: Poloha: {pos}

en: Edit in Place
cs: Upravit v místě

en: Editing line {linenum} of "{document}" ({variable})
cs: Úprava řádku {linenum} "{document}" ({variable})

en: An internal error has occurred in extension '{name}':
cs: Vyskytla se vnitřní chyba v rozšíření '{name}':

en: Extension Error
cs: Chyba rozšíření

en: An internal error has occurred:
cs: Vyskytla se vnitřní chyba:

en: Internal Error
cs: Vnitřní chyba

en: Email Bug Report...
cs: Hlášení chyb elektronickou poštou...

en: An error occurred in extension '{name}'
cs: Vyskytla se vnitřní chyba v rozšíření '{name}'

en: Optionally describe below what you were doing:
cs: Dole volitelně popište, co jste dělal:

en: Please wait until the command finishes
cs: Počkejte, prosím, dokud příkaz neskončí

en: Command completed
cs: Příkaz dokončen

en: Could not start {program}.
    Please check path and permissions.
cs: Nepodařilo se spustit {program}.
    Ověřte, prosím, cestu a oprávnění.

en: Colors:
cs: Barvy:

en: Added
cs: Přidáno

en: Changed
cs: Změněno

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Links:
cs: Odkazy:

en: First Change
cs: První změna

en: Next Change
cs: Další změna

en: Top
cs: Nejdůležitější

en: Hyphenate Lyrics Text
cs: Rozdělit spojovníkem text se slovy písně

en: Please select a language:
cs: Vyberte, prosím, jazyk:

en: Select Color
cs: Vybrat barvu

en: Choose the desired LilyPond version.
cs: Vyberte požadovanou verzi LilyPondu.

en: Running LilyPond, this can take some time...
cs: Spouští se LilyPond. Může to chvíli trvat...

en: &Hyphenate Lyrics Text...
cs: &Rozdělit spojovníkem text se slovy písně...

en: &Remove hyphenation
cs: &Odstranit dělení slov

en: &Copy Lyrics with hyphenation removed
cs: &Kopírovat slova písně s odstraněným dělením slov

en: show program's version number and exit
cs: Ukázat číslo s verzí programu a ukončit

en: show version numbers of {appname} and its supporting modules and exit
cs: Ukázat čísla verzí {appname} a její podpůrné moduly a ukončit

en: ENC
cs: KÓD

en: Encoding to use
cs: Použít kódování

en: NUM
cs: ČÍS

en: Line number to go to, starting at 1
cs: Přejít na řádek číslo. Začíná prvním

en: Column to go to, starting at 1
cs: Přejít na sloupec. Začíná prvním

en: NAME
cs: NÁZEV

en: Session to start ('{none}' for empty session)
cs: Sezení ke spuštění ('{none}' pro prázdné sezení)

en: List the session names and exit
cs: Vypsat názvy sezení a ukončit

en: Always start a new instance
cs: Vždy spustit novou instanci

en: Path to python-ly
cs: Cesta k python-ly

en: file
cs: Soubor

en: File to be opened
cs: Soubor k otevření

en: Can't run Frescobaldi
cs: Nelze spustit Frescobaldi

en: We are sorry, but Frescobaldi can't run properly.
    
    The python-ly package is not available or too old.
    At least version {version} is required to run Frescobaldi.
    
    If you did install python-ly correctly, please remove the old
    ly package from the frescobaldi_app directory, or completely
    remove and then reinstall Frescobaldi.
cs: Promiňte, ale Frescobaldi nemůže běžet správně.
    
    Balíček python-ly není dostupný, nebo je příliš starý.
    K provozování Frescobaldi je potřeba alespoň verze {version}.Pokud jste python-ly nenainstaloval správně, odstraňte, prosím, starý balíček
    ly z adresáře frescobaldi_app, nebo Frescobaldi úplně odstraňte,
    a potom Frescobaldi přeinstalujte.

note: L10N: state of document in window titlebar
en: [modified]
cs: [změněno]

[ctx: dialog title]
en: Close Document
cs: Zavřít dokument

en: The document "{name}" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
cs: Dokument "{name}" byl změněn.
    Chcete uložit změny nebo je zahodit?

en: Tab Bar
cs: Pruh s kartami

en: Could not read from: {url}
cs: Nepodařilo se přečíst z: {url}

en: Could not read:
cs: Nepodařilo se přečíst:

[ctx: dialog title]
en: Open File
cs: Otevřít soubor

[ctx: dialog title]
en: Rename/Move File
cs: Přejmenovat/Přesunout soubor

en: Could not delete: {url}
cs: Nepodařilo se smazat: {url}

[ctx: dialog title]
en: Save Copy
cs: Uložit kopii

[ctx: dialog title]
en: Save Selection
cs: Uložit výběr

en: Could not reload:
cs: Nepodařilo se nahrát znovu:

[ctx: dialog title]
en: Insert From File
cs: Vložit ze souboru

[ctx: dialog title]
en: Print Source
cs: Vytisknout zdroj

en: Export as HTML
cs: Vyvést jako HTML

en: Goto Line Number (1-{num}):
cs: Jít na číslo řádku (1-{num}):

en: Please describe the issue or feature request.
    Provide as much information as possible.
cs: Popište, prosím, záležitost nebo žádost o vlastnost.
    Poskytněte tolik informací, jak jen to jde.

en: Main Toolbar
cs: Hlavní nástrojový pruh

en: Music View Toolbar
cs: Nástrojový pruh pro pohled na noty

[ctx: action: new document]
en: &New Document
cs: &Nový dokument

[ctx: action: new document]
en: New
cs: Nový

en: &Open...
cs: &Otevřít...

en: Open &Recent
cs: Otevřít ne&dávný

en: Insert from &File...
cs: Vložit ze &souboru...

en: Insert the contents of a file at the current cursor position.
cs: Vložit obsah souboru v nynější poloze ukazatele.

en: Open Current Directory
cs: Otevřít nynější adresář

en: Open Command Prompt
cs: Otevřít výzvu k příkazu

en: &Save Document
cs: &Uložit dokument

en: Save
cs: Uložit

en: Save Copy or Selection As...
cs: Uložit kopii nebo výběr jako...

en: &Rename/Move File...
cs: &Přejmenovat/Přesunout soubor...

en: Save All
cs: Uložit vše

en: Re&load
cs: Nahrát &znovu

en: Reload All
cs: Nahrát vše znovu

en: Check for External Changes...
cs: Prověřit na vnější změny...

en: Opens a window to check whether open documents were changed or deleted by other programs.
cs: Otevře okno, aby se prověřilo, zda byly otevřené dokumenty změněny nebo smazány jinými programy.

en: Print Source...
cs: Vytisknout zdroj...

en: &Close Document
cs: &Zavřít dokument

en: Close
cs: Zavřít

en: Close All Documents
cs: Zavřít všechny dokumenty

en: Closes all documents but preserves the current session.
cs: Zavře všechny dokumenty, ale zachová nynější sezení.

en: Close All Documents and Session
cs: Zavřít všechny dokumenty a sezení

en: Closes all documents and leaves the current session.
cs: Zavře všechny dokumenty a opustí současné sezení.

en: &Quit
cs: U&končit

en: Restart {appname}
cs: Spustit znovu {appname}

en: Export Source as Colored &HTML...
cs: Vyvést zdroj jako barevné &HTML...

en: &Undo
cs: &Zpět

en: Re&do
cs: Znov&u

en: Cu&t
cs: Vyjmou&t

en: Copy as Colored &HTML
cs: Kopírovat jako barevné &HTML

en: &Paste
cs: &Vložit

en: Select &All
cs: Vybr&at vše

en: Select &Block
cs: Vybrat &blok

en: Select &None
cs: Nevybrat nic

en: Select Whole Lines Up
cs: Vybrat celé řádky nahoru

en: Select Whole Lines Down
cs: Vybrat celé řádky dolů

en: &Find...
cs: &Najít...

en: Find Ne&xt
cs: Najít &další

en: Find Pre&vious
cs: Najít &předchozí

en: &Replace...
cs: Nah&radit...

en: Pr&eferences...
cs: Na&stavení...

en: &Next Document
cs: &Další dokument

en: &Previous Document
cs: &Předchozí dokument

en: Wrap &Lines
cs: Zalamovat řá&dky

en: Scroll Up
cs: Projíždět nahoru

en: Scroll Down
cs: Projíždět dolů

en: &Goto Line...
cs: &Jít na řádek

en: New &Window
cs: Nové &okno

en: &Fullscreen
cs: &Celá obrazovka

en: &User Guide
cs: Průvodce pro &uživatele

en: &What's This?
cs: &Co je toto?

en: Report a &Bug...
cs: Nahlásit chy&bu...

en: &About {appname}...
cs: &O programu {appname}...

en: Matching Pai&r
cs: Odpovídající &dvojice

en: &Select Matching Pair
cs: &Vybrat odpovídající dvojici

[ctx: menu title]
en: &File
cs: &Soubor

[ctx: submenu title]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: submenu title]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: submenu title]
en: &Import/Export
cs: &Zavést/Vyvést

[ctx: submenu title]
en: &Print
cs: &Tisk

[ctx: menu title]
en: &Edit
cs: Úp&ravy

[ctx: menu title]
en: Cut/Copy (advanced)
cs: Vyjmout/Kopírovat (pokročilé)

[ctx: menu title]
en: &View
cs: &Pohled

[ctx: submenu title]
en: &Folding
cs: S&kládání

[ctx: menu title]
en: &Music
cs: No&ty

[ctx: menu title]
en: &Tools
cs: &Nástroje

[ctx: submenu title]
en: Code &Formatting
cs: &Formátování kódu

[ctx: submenu title]
en: Musical &Transformations
cs: &Proměny not

[ctx: submenu title]
en: &Lyrics
cs: &Slova písně

[ctx: submenu title]
en: &Pitch
cs: &Výška tónu

[ctx: submenu title]
en: Rest
cs: Pomlka

[ctx: submenu title]
en: &Rhythm
cs: &Rytmus

[ctx: submenu title]
en: &Directions
cs: &Směry

[ctx: submenu title]
en: &Quick Remove
cs: &Rychlé odstranění

[ctx: submenu title]
en: &Directories
cs: &Adresáře

[ctx: menu title]
en: &Window
cs: &Okno

[ctx: menu title]
en: &Help
cs: Nápověd&a

en: Length: {length}
cs: Délka: {length}

en: Pos: {pos}
cs: Poloha: {pos}

en: Document:
cs: Dokument:

en: &Print
cs: &Tisk

en: Music Preview
cs: Náhled na noty

en: Print {filename}
cs: Tisk {filename}

en: Print
cs: Tisk

en: Printing Error
cs: Chyba tisku

en: An error occurred (code: {num}):
cs: Vyskytla se chyba (code: {num}):

en: Preparing to print...
cs: Připravuje se tisk...

en: Printing page {page} ({num} of {total})...
cs: Tiskne se strana {page} ({num} z {total})...

en: Could not send the document to the printer.
cs: Dokument se nepodařilo poslat tiskárně.

en: {num} of {total}
cs: {num} z {total}

en: Dock/Undock
cs: Ukotvit/Zrušit ukotvení

en: &Viewers
cs: &Prohlížeče

en: &Coding
cs: &Kódování

en: &Structure
cs: &Stavba

en: Split &Horizontally
cs: Rozdělit &vodorovně

en: Split &Vertically
cs: Rozdělit &svisle

en: &Close View
cs: &Zavřít pohled

en: Line: {line}, Col: {column}
cs: Řádek: {line}, Sloupec: {column}

en: &Close Current View
cs: &Zavřít nynější pohled

en: Close &Other Views
cs: Zavřít &jiné pohledy

en: &Next View
cs: &Další pohled

en: &Previous View
cs: &Předchozí pohled

en: <b>Could not load PyQtWebEngine, so the {tool} cannot be loaded.</b>
cs: <b>Nepodařilo se nahrát PyQtWebEngine, takže {tool} nelze nahrát.</b>

en: PyQtWebEngine has been intentionally excluded from the application bundle: at the moment, including it results in a faulty application.<br><br>For more details, see <a href="{issue}">issue #1244</a> on Frescobaldi's GitHub page.<br>For more information on alternative ways of running Frescobaldi, see the <a href="{wiki}">relevant Wiki page</a> on GitHub.
cs: PyQtWebEngine byl záměrně vyloučen s balíku programu: v současnosti jeho zahrnutí vede k chybující aplikaci.<br><br>Na další podrobnosti se podívejte v <a href="{issue}">problému #1244</a> na  stránce Frescobaldi na GitHubu.<br>Více informací o náhradních způsobech provozování Frescobaldi naleznete na <a href="{wiki}">příslušné stránce Wiki</a> na GitHubu.

en: Automatic &Completion
cs: Automati&cké dokončení

en: Show C&ompletions Popup
cs: Ukázat vyskakovací do&končení

en: Special Characters
cs: Zvláštní znaky

en: Special Charac&ters
cs: Zvláš&tní znaky

en: Documentation Browser
cs: Prohlížeč dokumentace

en: &Documentation Browser
cs: &Prohlížeč dokumentace

note: L10N: Home page of the LilyPond manual
en: Home
cs: Domovská složka

en: Print...
cs: Tisk...

en: &LilyPond Documentation
cs: Dokumentace k &LilyPondu

en: &Contextual LilyPond Help
cs: Nápověda k LilyPondu vyplývající ze &souvislosti

en: Search...
cs: Hledat...

en: (local)
cs: (místní)

en: Copy &Link
cs: Kopírovat &odkaz

en: Open Link in &New Window
cs: Otevřít odkaz v &novém okně

en: Open Document in &New Window
cs: Otevřít dokument v &novém okně

en: LilyPond Source
cs: Zdroj LilyPond

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Docum&ents
cs: &Dokumenty

en: Save selected documents
cs: Uložit vybrané dokumenty

en: Close selected documents
cs: Zavřít vybrané dokumenty

en: Save documents in this folder
cs: Uložit dokumenty do této složky

en: Close documents in this folder
cs: Zavřít dokumenty do této složky

en: Save all untitled documents
cs: Uložit všechny nepojmenované dokumenty

en: Close all untitled documents
cs: Zavřít všechny nepojmenované dokumenty

en: Abort engraving job
cs: Zrušit ryteckou práci

en: Engrave (preview; press Shift for custom)
cs: Vyrýt (náhled; stisknout Shift pro vlastní)

en: Warning
cs: Varování

en: An engrave job is running for the document "{name}".
    Do you want to abort the running job?
cs: Probíhá rycí práce na dokumentu "{name}".
    Chcete zrušit běžící práci?

en: &Always Engrave [{docname}]
cs: &Vyrýt vždy [{docname}]

en: &Always Engrave This Document
cs: Tento dokument vyrýt &vždy

en: No LilyPond installation found
cs: Nenalezena žádná instalace LilyPondu

en: Frescobaldi uses LilyPond to engrave music, but LilyPond is not installed in the default locations and it cannot be found in your PATH.
    
    Please install LilyPond or, if you have already installed it, add it in the Preferences dialog.
cs: Frescobaldi používá LilyPond k rytí not, ale LilyPond není nainstalován ve výchozím umístění a nelze jej najít ve vaší PATH.
    
    Nainstalujte, prosím, LilyPond, nebo, pokud jste jej již nainstalovat, přidejte jej v dialogu Nastavení.

en: Engrave
cs: Vyrýt

en: Engrave (preview; Shift-click for custom)
cs: Vyrýt (náhled; Shift-klepnutí pro vlastní)

en: &Engrave (preview)
cs: Vyrýt (&náhled)

en: Engrave (&publish)
cs: Vyrýt (vy&dat)

en: Engrave (&layout control)
cs: Vyrýt (ovládání &rozvržení)

en: Engrave (&custom)...
cs: Vyrýt (vlas&tní)...

en: Abort Engraving &Job
cs: Zrušit ryteckou &práci

en: Automatic E&ngrave
cs: &Vyrýt automaticky

en: Open LilyPond &Data Directory
cs: Otevřít adresář s &daty LilyPond

en: Engrave custom
cs: Vyrýt vlastní

en: LilyPond Version:
cs: Verze LilyPondu:

en: Output Format:
cs: Výstupní formát:

en: Resolution:
cs: Rozlišení:

en: Antialias Factor:
cs: Násobek vyhlazování:

en: Engraving mode:
cs: Rycí režim:

en: Preview
cs: Náhled

en: Publish
cs: Vydání

en: First System Only
cs: Pouze první notový systém:

en: Layout Control
cs: Ovládání rozvržení

en: Delete intermediate output files
cs: Smazat přechodné výstupní soubory

en: Embed Source Code (LilyPond >= 2.19.39)
cs: Vložit zdrojový kód (LilyPond >= 2.19.39)

en: Run LilyPond with English messages
cs: Spustit LilyPond s anglickými zprávami

en: Additional Command Line Options:
cs: Dodatečné volby pro příkazový řádek:

en: Run LilyPond
cs: Spustit LilyPond

en: PDF (EPS Backend)
cs: PDF (jádro EPS)

en: Encapsulated PostScript (EPS Backend)
cs: Encapsulated PostScript (jádro EPS)

en: PNG (EPS Backend)
cs: PNG (jádro EPS)

en: XML (test ly.xml module)
cs: XML (zkušební modul ly.xml)

en: Generated &Files
cs: Vytvořené &soubory

en: No files available
cs: Nejsou dostupné žádné soubory

en: Invalid extension menu: {name}
cs: Neplatná nabídka rozšíření: {name}

en: &Tool Panel
cs: Panel &nástrojů

en: Class '{classname}' can't access Extension object. It should provide an _extension_name class variable.
cs: Třída '{classname}' nelze přistupovat k předmětu rozšíření. Má se poskytnout proměnná třídy _extension_name.

en: Invalid metadata:
cs: Neplatný popis:

en: Extensions whose extension.cnf file has errors.
    They will be loaded nevertheless.
cs: Rozšíření, jejichž soubor extension.cnf má chyby.
    Přesto budou nahrána.

en: Failed to load:
cs: Nepodařilo se nahrát:

en: Extensions that failed to load properly.
    Double click on name to show the stacktrace.
    Please contact the extension maintainer.
cs: Rozšíření, která se nepodařilo nahrát správně.
    Dvakrát klepněte na název pro ukázání trasy zásobníku.
    Spojte se, prosím, s udržovatelem rozšíření.

en: Failed dependencies:
cs: Selhavší závislosti:

en: Extensions with failed or circular dependencies.
    They are not loaded.
cs: Rozšíření se selhavšími závislostmi.
    Nejsou nahrány.

en: Missing:
cs: Chybí:

en: Inactive:
cs: Nečinné:

en: Circular:
cs: Kruhový:

en: Extension '{name}' failed to load with the given explanation:
cs: Nepodařilo se nahrát rozšíření '{name}' s daným vysvětlením:

en: &Extensions
cs: &Rozšíření

en: There were problems loading the extensions.
    The following details are also available from the Preferences dialog.
cs: Během nahrávání rozšíření se vyskytly potíže.
    Následující podrobnosti jsou dostupné i v dialogu Nastavení.

en: Extensions have changed
cs: Rozšíření se změnila

en: Extension panel widget class '{classname}' is not a subclass of ExtensionMixin.
    Please derive either from ExtensionWidget or add extensions.ExtensionMixin as a second base class.
cs: Třída doplňku panelu rozšíření '{classname}' není podtřídou ExtensionMixin.
    Získejte, prosím, buď z ExtensionWidget nebo přidejte extensions.ExtensionMixin jako druhou základní třídu.

en: Extension Tool Panel failed to load
cs: Nepodařilo se nahrát nástrojový panel pro rozšíření

en: The Tool Panel provided by the extension
    
      {name}
    
    failed to load due to an exception. Please contact the extension's maintainer(s).
cs: Nástrojový panel poskytovaný rozšířením
    
      {name}
    
    se nepodařilo nahrát kvůli nějaké výjimce. Spojte se, prosím, s udržovatelem rozšíření.

en: Trying to retrieve unknown setting '{setting}' in extension '{extension}'
cs: Pokus o získání neznámého nastavení '{setting}' v rozšíření '{extension}'

en: Trying to store unknown setting '{setting}' in extension '{extension}'
cs: Pokus o uložení neznámého nastavení '{setting}' v rozšíření '{extension}'

en: Trying to store setting '{setting}' in extension '{extension}' with type '{type}' instead of '{type_is}'
cs: Pokus o uložení nastavení '{setting}' v rozšíření '{extension}' s typem '{type}' namísto '{type_is}'

en: Tool Panel failed to load
cs: Nepodařilo se nahrát nástrojový panel

en: Modified Files
cs: Změněné soubory

en: The following files were modified or deleted by other applications:
cs: Následující soubory byly změněny nebo smazány jinými programy:

en: Reload
cs: Nahrát znovu

en: Reloads the selected documents from disk. (You can still reach the previous state of the document using the Undo command.)
cs: Nahraje vybraný dokument znovu z disku. (Stále ještě můžete dosáhnout předchozího stavu dokumentu pomocí příkazu Zpět.)

en: Reloads all externally modified documents from disk. (You can still reach the previous state of the document using the Undo command.)
cs: Nahraje všechny z vnějšku změněné dokumenty znovu z disku. (Stále ještě můžete dosáhnout předchozího stavu dokumentu pomocí příkazu Zpět.)

en: Saves the selected documents to disk, overwriting the modifications by another program.
cs: Uloží vybrané dokumenty na disk, přepíše změny provedené jiným programem.

en: Saves all documents to disk, overwriting the modifications by another program.
cs: Uloží všechny dokumenty na disk, přepíše změny provedené jiným programem.

en: Show Difference...
cs: Ukázat rozdíl...

en: Shows the differences between the current document and the file on disk.
cs: Ukáže rozdíly mezi nynějším dokumentem a souborem na disku.

en: Enable watching documents for external changes
cs: Povolit sledování dokumentů kvůli změnám z vnějšku

en: If checked, Frescobaldi will warn you when opened files are modified or deleted by other applications.
cs: Je-li zaškrtnuto, Frescobaldi vás bude varovat, když jsou otevřené soubory změněny nebo smazány jinými programy

en: [deleted]
cs: [Smazáno]

en: Could not save:
cs: Nepodařilo se uložit:

en: Please save the document using the "Save As..." dialog. | Please save the documents using the "Save As..." dialog.
cs[0]: Uložte, prosím, dokument pomocí dialogu "Uložit jako...".
cs[1]: Uložte, prosím, dokumenty pomocí dialogu "Uložit jako...".
cs[2]: Uložte, prosím, dokumenty pomocí dialogu "Uložit jako...".

en: Document on Disk
cs: Dokument na disku

en: Document: {url}
    Difference between the current document and the file on disk:
cs: Dokument: {url}
    Rozdíl mezi nynějším dokumentem a souborem na disku:

[ctx: dialog title]
en: Export MusicXML File
cs: Vyvést soubor MusicXML

en: XML Files
cs: Soubory XML

en: Can't write to destination:
    
    {url}
    
    {error}
cs: Nelze zapisovat do cíle:
    
    {url}
    
    {error}

en: The audio file couldn't be created. Please create midi file first
cs: Zvukový soubor se nepodařilo vytvořit. Nejprve, prosím, vytvořte soubor MIDI

[ctx: dialog title]
en: Export Audio File
cs: Vyvést zvukový soubor

en: WAV Files
cs: Soubory WAV

en: Export Music&XML...
cs: Vyvést Music&XML...

en: Export current document as MusicXML.
cs: Vyvést nynější dokument jako MusicXML.

en: Export Audio...
cs: Vyvést zvuk...

en: Export to different audio formats.
cs: Vyvést do různých zvukových formátů.

en: The file {filename} could not be converted. Wrong file type.
cs: Soubor {filename} se nepodařilo převést. Nesprávný typ souboru.

en: All importable formats
cs: Všechny zaveditelné formáty

en: MusicXML Files
cs: Soubory MusicXML

en: Midi Files
cs: Soubory MIDI

en: ABC Files
cs: Soubory ABC

[ctx: dialog title]
en: Import
cs: Zavést

[ctx: dialog title]
en: Import a MusicXML file
cs: Zavést soubor MusicXML

[ctx: dialog title]
en: Import a midi file
cs: Zavést soubor MIDI

[ctx: dialog title]
en: Import an abc file
cs: Zavést soubor ABC

en: Import...
cs: Zavést...

en: Generic import for all LilyPond tools.
cs: Obecné zavedení pro všechny nástroje LilyPond.

en: Import MusicXML...
cs: Zavést MusicXML...

en: Import a MusicXML file using musicxml2ly.
cs: Zavést soubor MusicXML pomocí musicxml2ly.

en: Import Midi...
cs: Zavést MIDI...

en: Import a Midi file using midi2ly.
cs: Zavést soubor MIDI pomocí midi2ly.

en: Import abc...
cs: Zavést ABC...

en: Import an abc file using abc2ly.
cs: Zavést soubor ABC pomocí abc2ly.

en: Import beaming
cs: Zavést trámce

en: Run abc2ly
cs: Spustit abc2ly

en: Pitches in absolute mode
cs: Výšky tónů v režimu nepodmíněné (absolutní) výšky tónu

en: Run midi2ly
cs: Spustit midi2ly

en: Import Music XML
cs: Zavést MusicXML

en: Import articulation directions
cs: Zavést směry artikulací

en: Import rest positions
cs: Zavést polohy pomlk

en: Import page layout
cs: Zavést rozvržení strany

en: Comment out midi block
cs: Zrušit poznámku bloku MIDI

en: Language for pitch names
cs: Jazyk pro názvy výšek tónů

en: Default
cs: Výchozí

en: Run musicxml2ly
cs: Spustit musicxml2ly

en: After Import
cs: Po zavedení

en: LilyPond version:
cs: Verze LilyPondu:

en: Reformat source
cs: Přeformátovat zdroj

en: Trim durations (Make implicit per line)
cs: Oříznout doby trvání (udělat skryté na řádek)

en: Remove fraction duration scaling
cs: Odstranit změny velikosti dob trvání zlomků

en: Engrave directly
cs: Vyrýt přímo

en: &Document Fonts...
cs: Písma v &dokumentu...

en: Show and select text and music fonts available in the LilyPond version of the current document
cs: Ukázat a vybrat písma pro text a noty dostupná ve verzi LilyPond nynějšího dokumentu

en: Document Fonts
cs: Písma v dokumentu

en: Copy font command to clipboard
cs: Kopírovat příkaz pro písmo do schránky

en: &Use
cs: &Použít

en: Insert font command at the current cursor position
cs: Vložit příkaz pro písmo v nynější poloze ukazatele

en: Text Fonts
cs: Písma pro text

en: Music Fonts
cs: Písma pro noty

en: Font Command
cs: Příkaz pro písmo

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Set font families
cs: Nastavit rodiny písem

en: Roman
cs: Písmo latinkové

en: Sans
cs: Písmo bezpatkové

en: Typewriter
cs: Písmo psacího stroje

en: Configure command generation
cs: Nastavit vytvoření příkazu

en: Traditional
cs: Tradiční

en: Specify fonts using the setting in a \paper block.
cs: Stanovit písma pomocí nastavení v bloku \paper.

en: Specify fonts using the setting using openLilyLib.
    NOTE: This requires openLilyLib (oll-core)
    and the 'notation-fonts' openLilyLib package.
cs: Stanovit písma pomocí nastavení openLilyLib.
    POZNÁMKA: Toto vyžaduje openLilyLib (oll-core)
    a balíček 'notation-fonts' openLilyLib.

en: Set music font
cs: Nastavit písmo not

en: Complete \paper block
cs: Úplný blok \paper

en: Wrap setting in a complete \paper block.
    If unchecked generate the raw font setting command.
cs: Nastavení zalomení v úplném bloku \paper.
    Není-li zaškrtnuto, vytvořit nezpracovaný příkaz pro nastavení písma.

en: Specify the music font.
    This is a reminder only and can not be unckecked because the openLilyLib approach necessarily sets the music font.
cs: Stanovit písmo not.
    Toto je jen připomínka a nelze zrušit zaškrtnutí, protože přístup openLilyLib nutně nastavuje písmo not.

en: Load openLilyLib
cs: Nahrát openLilyLib

en: Load openLilyLib (oll-core) explicitly.
    Unckeck if oll-core is already loaded elsewhere.
cs: Nahrát openLilyLib (oll-core) výlučně.
    Zrušit zaškrtnutí, je-li oll-core nahrán již někde jinde.

en: Load notation-fonts package
cs: Nahrát balíček notation-fonts

en: Load the notation-fonts package explicitly.
    Unckeck if it is already loaded elsewhere.
cs: Nahrát balíček notation-fonts výlučně.
    Zrušit zaškrtnutí, je-li nahrán již někde jinde.

en: Load font extensions (if available)
cs: Nahrát rozšíření písem (je-li dostupné)

en: Ask for loading font extensions.
    Note that *some* fonts provide additional features
    (e.g. glyphs) that can be made available through an
    extension stylesheet if provided.
cs: Požádat o nahrání rozšíření písem.
    Všimněte si, že *některá* písma poskytují dodatečné vlastnosti
    (např. glyfy), jež mohou být učiněny dostupnými skrze
    stylopis rozšíření, pokud je poskytnut.

en: Font stylesheet
cs: Stylopis písma

en: Select alternative stylesheet.
    Fonts natively supported by the notation-fonts
    package provide a default stylesheet to adjust
    LilyPond's visuals (e.g. line thicknesses) to the
    characteristic of the music font.
    Check 'No stylesheet' to avoid a preconfigured
    stylesheet to customize the appearance manually,
    or check 'Custom stylesheet' to load another stylesheet
    in LilyPond's search path.
cs: Vybrat alternativní stylový list.
    Písma nativně podporovaná balíčkem notation-fonts
    poskytují výchozí stylový list pro upravení
    obrazu LilyPondu (např. tloušťky čar) to the
    příznačným rysům hudebního písma.
    Zaškrtněte "Žádný stylový list" pro vyhnutí se přednastavenému
    stylovému listu pro uživatelské přizpůsobení vzhledu ručně,
    ne zaškrtněte "Vlastní stylový list" pro nahrání jiného stylového listu
    v cestě prohledávané LilyPondem.

en: Default stylesheet
cs: Výchozí stylopis

en: No stylesheet
cs: Žádný stylopis

en: Custom stylesheet
cs: Vlastní stylopis

en: Remove...
cs: Odstranit...

en: Remove selected music font
cs: Odstranit vybrané notové písmo

en: Download...
cs: Stáhnout...

en: Download music fonts from a repository on Github.
    NOTE: Not implemented yet.
cs: Stáhnout notová písma z úložiště na Github.
    POZNÁMKA: Ještě neprovedeno.

en: Install...
cs: Nainstalovat...

en: Link fonts from a directory to the current LilyPond installation
cs: Propojit písma z adresáře s nynější instalací LilyPondu

en: Install (repo)
cs: Nainstalovat (úložiště)

en: Link fonts from the global music font repository
    to the current LilyPond installation.
cs: Propojit písma ze světového úložiště s notovými písmy s nynější instalací LilyPondu.

en: Fonts could not be installed!
cs: Písma se nepodařilo nainstalovat!

en: Installing fonts in the LilyPond installation appears to require administrator privileges on your system and can unfortunately not be handled by Frescobaldi,
cs: Zdá se, že instalace písem v instalaci LilyPondu vyžaduje správcovská oprávnění k systému a bohužel ji nelze zařídit pomocí Frescobaldi.

en: Font family could not be removed!
cs: Nepodařilo se odstranit rodinu písma!

en: To avoid persistent damage Frescobaldi only supports removing music fonts that are linked into a LilyPond installation. The font being removed includes real files and can therefore not be removed directly.
cs: Aby se zabránilo trvalému poškození, Frescobaldi podporuje pouze odstraňování hudebních písem (noty), které jsou propojeny do instalace LilyPondu. Odebrané písmozahrnuje skutečné soubory, a proto jej nelze přímo odebrat.

en: Font installation failed:
cs: Nepodařilo se nainstalovat písmo:

en: Font removal failed:
cs: Nepodařilo se odstranit písmo:

en: Font
cs: Písmo

en: (Brace)
cs: (závorka)

en: Global Fonts (LilyPond < 2.19.12)
cs: Světová písma (Global Fonts; LilyPond < 2.19.12)

en: Please select the three global fonts to use for <code>\roman</code>, <code>\sans</code>, and <code>\typewriter</code> respectively.
cs: Vyberte, prosím, tři celková písma, která se v uvedeném pořadí budou používat pro <code>\roman</code>, <code>\sans</code>, a <code>\typewriter</code>

en: Roman Font:
cs: Antikvové písmo:

en: Sans Font:
cs: Bezpatkové písmo:

en: Typewriter Font:
cs: Písmo psacího stroje:

en: Custom
cs: Vlastní

en: Use custom sample for music font.
    NOTE: This should not include a version statement or a \paper {...} block.
cs: Pro hudební písmo použijte vlastní ukázku.
    POZNÁMKA: To by nemělo obsahovat prohlášení o verzi nebo blok \paper {...}.

en: Select sample score
cs: Vybrat ukázkový notový zápis

en: Use current document as music font sample.
    NOTE: This is not robust if the document contains a \paper {...} block.
cs: Použít nynější dokument jako ukázku hudebního písma.
    POZNÁMKA: To není silné, pokud dokument obsahuje blok \paper {...}.

en: Bach (Piano)
cs: Bach (klavír)

en: Baroque music lends itself to traditional fonts
cs: Barokní hudba se hodí k tradičním písmům

en: Scriabine (Piano)
cs: Scriabine (klavír)

en: Late romantic, complex piano music
cs: Pozdně romantická, složitá klavírní hudba

en: Berg (String Quartet)
cs: Berg (smyčcový kvartet)

en: Complex score, requires a 'clean' font
cs: Složité noty, vyžadují 'čisté' písmo

en: Real Book (Lead Sheet)
cs: Skutečná kniha (hlavní list)

en: Jazz-like lead sheet.
    NOTE: beautiful results rely on appropriate text fonts.
    Good choices are "lilyjazz-text" for roman and
    "lilyjazz-chords" for sans text fonts.
cs: Jazzový hlavní list.
    POZNÁMKA: krásné výsledky se spoléhají na vhodná textová písma.
    Dobrá volba je "lilyjazz-text" pro patková a
    "lilyjazz-chords" pro bezpatková písma.

en: Schenker Diagram
cs: Schenkerův diagram

en: Schenker diagram with absolutely
    non-standard notation.
cs: Schenkerův diagram se zcela
    nestandardní notací.

en: Glyphs
cs: Glyfy

en: Non-comprehensive specimen sheet
cs: Neúplný vzorový list

en: Filter results (type any part of the font family name. Regular Expressions supported.)
cs: Filtrovat výsledky (zadejte libovolnou část názvu rodiny písem. Regulární výrazypodporovány.)

en: {count} font families detected by {version}
cs: {count} rodin písem zjištěných {version}

en: Running LilyPond to list fonts ...
cs: Spouští se LilyPond pro zobrazení písem...

en: Set as {family} (current: {current})
cs: Nastavit jako {family} (nynější: {current})

en: Fontconfig data:
cs: Data s nastavením písma:

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
cs: Žlutý kůň společně s dětmi čumí za úsvitu na žáby v široké řece.

en: Sample
cs: Ukázka

en: Configuration Files
cs: Soubory s nastavením

en: Configuration Directories
cs: Adresáře s nastavením

en: Searched Font Directories
cs: Prohledávané adresáře s písmy

en: Available Fonts
cs: Dostupná písma

en: Starting {job}...
cs: Spouští se {job}...

en: Aborting {job}...
cs: Ruší se {job}...

en: Could not read from the process.
cs: Z procesu nešlo číst.

en: An unknown error occurred.
cs: Vyskytla se neznámá chyba.

en: Exited with return code {code}.
cs: Skončilo s návratovým kódem {code}.

en: Exited with exit status {status}.
cs: Skončilo se stavem ukončení {status}.

en: Completed successfully in {time}.
cs: Dokončeno úspěšně v {time}.

en: Run external command
cs: Spustit vnější příkaz

en: Job failed! Please inspect log
cs: Úloha selhala. Prohlédněte, prosím, zápis

en: Job is already running. Wait for completion.
cs: Úloha již běží. Počkejte na dokončení.

en: Inactive Job Queue can't be aborted
cs: Nečinnou řadu úloh nelze přerušit

en: Job Queue full
cs: Řada úloh plná

en: Can't add job to finished/aborted queue.
cs: Nelze přidat úlohu do dokončené(přerušené řady.

en: Non-running Job Queue can't be paused.
cs: Neběžící řadu úloh nelze pozastavit.

en: Can't pop job from non-started Job Queue
cs: Nelze zobrazit úlohu z nespuštěné řady úloh

en: Job Queue not paused, can't resume.
cs: Řada úloh není pozastavena. Nelze pokračovat.

en: Can't (re)start a finished/aborted Job Queue.
cs: Nelze (znovu)spustit dokončenou/přerušenou řadu úloh.

en: Queue already started.
cs: Řada již začala.

en: Can't start SINGLE-mode empty queue
cs: Nelze spustit prázdnou řadu v režimu SINGLE

en: Can't 'start' an active Job Queue.
cs: Nelze spustit řadu činných úloh

en: Invalid job queue target: {name}
cs: Neplatný cíl řady úloh: {name}

en: Annotate Spacing
cs: Vysvětlit rozmístění

en: Use LilyPond's "annotate spacing" option to
    display measurement information
cs: Použít volbu LilyPondu Vysvětlit rozmístění
    k zobrazení informací z měření

en: Color explicit directions
cs: Barvit neskrývané směry

en: Highlight elements that are explicitly switched up- or downwards
cs: Zvýraznit prvky, jež jsou výslovně přepnuty nahoru nebo dolů

en: Display Grob Anchors
cs: Zobrazit kotvy obrazových předmětů (grob)

en: Display a dot at the anchor point of each grob
cs: Zobrazit tečku u kotevního bodu každého obrazového předmětu (grob)

en: Display Grob Names
cs: Zobrazit názvy obrazových předmětů (grob)

en: Display the name of each grob
cs: Zobrazit název každého obrazového předmětu (grob)

en: Display Paper Columns
cs: Zobrazit papírové sloupce

en: Display info on the paper columns
cs: Zobrazit informace na papírových sloupcích

en: Display Skylines
cs: Zobrazit nosná lana

en: Display the skylines that LilyPond uses to detect collisions.
cs: Zobrazit nosná lana, jež LilyPond používá k zjištění střetů.

en: Color \voiceXXX
cs: Barva \voiceXXX

en: Highlight notes that are explicitly set to \voiceXXX
cs: Zvýraznit poznámky, jež jsou výslovně nastaveny na \voiceXXX

en: Layout Control Options
cs: Volby pro ovládání rozvržení

en: Layout &Control Options
cs: Volby pro &ovládání rozvržení

en: Help
cs: Nápověda

en: Verbose output
cs: Podrobný výstup

en: Run LilyPond with verbose output
cs: Spustit LilyPond s podrobným výstupem

en: Point-and-Click
cs: Ukázat a klepnout

en: Run LilyPond in preview mode (with Point and Click)
cs: Spustit LilyPond v režimu náhledu (s funkcí ukázat a klepnout)

en: Include Custom File:
cs: Zahrnout vlastní soubor:

en: Include a custom file with definitions
    for additional Layout Control Modes
cs: Zahrnout vlastní soubor s vymezeními
    pro dodatečné režimy ovládání rozvržení

en: Filename to be included
cs: Souborový název k zahrnutí

en: LilyPond Log
cs: Záznam o průběhu činnosti od LilyPondu

en: LilyPond &Log
cs: &Zápis o LilyPondu

en: Next Error Message
cs: Další chybové hlášení

en: Previous Error Message
cs: Předchozí chybové hlášení

en: Click to edit this file
cs: Klepněte, abyste mohl upravovat tento soubor

[ctx: action: new document]
en: &New
cs: &Nový

en: New Score with &Wizard...
cs: Nový notový zápis s &průvodcem...

en: New from &Template
cs: Nový z &předlohy

[ctx: submenu title]
en: &Import
cs: &Zavést

[ctx: menu title]
en: &Session
cs: Se&zení

en: MIDI Input
cs: Vstup MIDI

en: MIDI I&nput
cs: &Vstup MIDI

[ctx: midi input]
en: Start capturing
cs: Spustit zachytávání

[ctx: midi input]
en: Start MIDI capturing
cs: Spustit zachytávání MIDI

[ctx: midi input]
en: Stop capturing
cs: Zastavit zachytávání

[ctx: midi input]
en: Stop MIDI capturing
cs: Zastavit zachytávání MIDI

[ctx: midi input]
en: Switch accidental style
cs: Přepnout styl posuvek

[ctx: midi input]
en: Change accidental style (flats or sharps)
cs: Změnit styl posuvek (béčka nebo posuvky)

en: MIDI channel
cs: Kanál MIDI

en: all
cs: Vše

en: Key signature
cs: Předznamenání

en: C flat major (7 flats)
cs: Ces dur (7 béček)

en: G flat major (6 flats)
cs: Ges dur (6 béček)

en: D flat major (5 flats)
cs: Des dur (5 béček)

en: A flat major (4 flats)
cs: As dur (4 béčka)

en: E flat major (3 flats)
cs: Es dur (3 béčka)

en: B flat major (2 flats)
cs: Hes dur (2 béčka)

en: F major (1 flat)
cs: F dur (1 béčko)

en: C major
cs: C dur

en: G major (1 sharp)
cs: G dur (1 křížek)

en: D major (2 sharps)
cs: G dur (2 křížky)

en: A major (3 sharps)
cs: A dur (3 křížky)

en: E major (4 sharps)
cs: E dur (4 křížky)

en: B major (5 sharps)
cs: H dur (5 křížků)

en: F sharp major (6 sharps)
cs: Fis dur (6 křížků)

en: C sharp major (7 sharps)
cs: Cis dur (7 křížků)

en: Accidentals
cs: Posuvky

en: sharps
cs: křížky

en: flats
cs: béčka

en: Chord mode
cs: Režim akordů

en: Enter simultaneously played notes as chords. See "What's This" for more information.
cs: Zadejte současně zahrané noty jako akordy.Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: Notes which are played simultaneously are written as chords. As a consequence they are not written before the last key is lifted. Of course single can also be entered.
cs: Noty, jež jsou hrány zároveň, jsou zapsány jako akordy. V důsledku toho nejsou zapsány před zdvižením poslední klávesy. Jednu notu je samozřejmě možné zadat také.

en: Relative mode
cs: Režim podmíněné výšky tónu

en: Enter octaves of notes relative to the last note. See "What's This" for more information.
cs: Zadejte oktávy not s  k poslední notě podmíněnou (relativní) výškou tónu. Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: Enter octaves of notes relative to the last note. This refers to the last key pressed on the MIDI keyboard, not the last note in the document.Hold Shift with a note to enter an octave check.
cs: Zadejte oktávy not podmíněně (relativní) k poslední notě. Toto se vztahuje k poslední klávese stisknuté na klávesnici MIDI, ne k poslední notě v dokumentu. S notou podržte klávesu Shift pro zadání přerušení oktávy.

en: Re-pitch mode
cs: Režim výšek tónů

en: Enter notes keeping existing durations. See "What's This" for more information.
cs: Zadávejte noty zachovávaje stávající doby trvání. Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: Enter notes keeping existing durations. Replaces notes in existing piece of music keeping rests and durations untouched.
cs: Zadávejte noty zachovávaje stávající doby trvání. Nahradí noty ve stávajícím díle zachovávaje pomlky a doby trvání nedotčeny.

en: Damper pedal
cs: Pravý pedál (tlumící)

en: Sostenuto pedal
cs: Pedál pro sustenuto

en: Soft pedal
cs: Levý pedál

en: MIDI &Player
cs: Pře&hrávač MIDI

[ctx: midi player]
en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: midi player]
en: Play
cs: Přehrát

[ctx: midi player]
en: Stop
cs: Zastavit

[ctx: midi player]
en: Restart
cs: Spustit znovu

en: No output found!
cs: Nenalezen žádný výstup!

[ctx: midi lcd screen]
en: LOADED
cs: NAHRÁNO

[ctx: midi lcd screen]
en: TOTAL
cs: CELKEM

[ctx: midi lcd screen]
en: TIME
cs: ČAS

[ctx: midi lcd screen]
en: BEAT
cs: DOBA

[ctx: window title]
en: Music View
cs: Pohled na noty

en: &Music View
cs: Pohled na &noty

en: Print Music
cs: Vytisknout noty

en: As per your settings, you are about to print the file directly to CUPS.
    This is discouraged on macOS, since in this case the settings of the system print window are ignored.
    You can disable it in Music Preferences.
    
    Do you really want to print to CUPS?
    
    (If you are unsure, the answer is likely no.)
cs: Podle vašeho nastavení se chystáte soubor vytisknout přímo na CUPS.
    V systému macOS se to nedoporučuje, protože v tomto případě se nastavení systémového tiskového okna přehlíží.
    Můžete to vypnout v Nastavení hudby.
    
    Opravdu chcete tisknout na CUPS?
    
    (Pokud si nejste jisti, odpověď je pravděpodobně ne.)

en: Select Music View Document
cs: Vybrat dokument s pohledem na noty

en: &Print Music...
cs: Vy&tisknout noty...

en: Zoom Music
cs: Zvětšení hudby

en: Save current View settings as default
cs: Nastavit nynější nastavení zobrazení jako výchozí.

en: &Maximize
cs: &Zvětšit

en: &Jump to Cursor Position
cs: &Skočit na polohu ukazatele

en: S&ynchronize with Cursor Position
cs: S&eřídit s polohou ukazatele

en: Copy to &Image...
cs: Kopírovat do &obrázku...

en: Copy Selected &Text
cs: Kopírovat vybraný &text

en: &Reload
cs: &Nahrát znovu

en: Clear
cs: Smazat

en: Choose the PDF document to display.
cs: Vybrat dokument PDF k zobrazení.

en: Choose the PDF document to display or drag the file to another application or location.
cs: Vyberte dokument PDF k zobrazení nebo soubor přetáhněte do jiného programu nebo umístění..

en: Page {num}
cs: Strana {num}

en: Object Editor
cs: Editor předmětů

en: O&bject Editor
cs: Editor &předmětů

en: X Offset
cs: Posun X

en: Display the X Offset
cs: Zobrazit posun X

en: Y Offset
cs: Posun Y

en: Display the Y Offset
cs: Zobrazit posun Y

en: Outline
cs: Osnova

en: &Outline
cs: &Osnova

en: Pitch Name &Language
cs: &Jazyk názvu výšky tónu

en: Change the LilyPond language used for pitch names in this document or in the selection.
cs: Změnit jazyk LilyPondu, který se používá pro názvy výšek tónů v tomto dokumentu nebo ve výběru.

en: Convert Relative to &Absolute
cs: Převést podmíněnou výšku tónu na &nepodmíněnou

en: Converts the notes in the document or selection from relative to absolute pitch.
cs: Převede noty v dokumentu nebo ve výběru z podmíněné (relativní) výšky tónu na nepodmíněnou (absolutní) výšku tónu.

en: Convert Absolute to &Relative
cs: Převést nepodmíněnou výšku tónu na &podmíněnou

en: Converts the notes in the document or selection from absolute to relative pitch.
cs: Převede noty v dokumentu nebo ve výběru z nepodmíněné (absolutní) výšky tónu na podmíněnou (relativní) výšku tónu.

en: &Transpose...
cs: Pře&vést...

en: Transposes all notes in the document or selection.
cs: Převede všechny noty v dokumentu nebo ve výběru.

en: &Modal Transpose...
cs: &Modální převedení......

en: Transposes all notes in the document or selection within a given mode.
cs: Převede všechny noty v dokumentu nebo ve výběru v rámci daného režimu.

en: Mode shift...
cs: Změna režimu...

en: Transforms all notes in the document or selection to an optional mode.
cs: Promění všechny noty v dokumentu nebo na volitelný režim.

en: Simplify Accidentals
cs: Zjednodušit posuvky

en: Replaces notes with accidentals as much as possible with natural neighbors.
cs: Nahradí noty s posuvkami, nakolik je to možné, sousedními notami bez předznamenání.

en: First pitch in \relative {...} is absolute
cs: První výška tónu v \relative {...} je nepodmíněná

en: If checked, always assume that the first pitch of a \relative {...}
    expression without startpitch is absolute. Otherwise, Frescobaldi
    only assumes this when the LilyPond version >= 2.18.
cs: Je-li zaškrtnuto, vždy se předpokládá, že první výška tónu ve výrazu \relative {...}
    bez počáteční výšky tónu je nepodmíněná (absolutní). Jinak to Frescobaldi
    předpokládá, jen když jde o verzi LilyPondu >= 2.18.

en: Write \relative with startpitch
cs: Zapsat \relative pomocí počáteční výšky tónu

en: If checked, when converting absolute music to relative, a startpitch
    is added. Otherwise, no starting pitch is written.
cs: Je-li zaškrtnuto, je při převádění nepodmíněných (absolutních) not na podmíněné (relativní)
    přidána počáteční výška tónu. Jinak není zapsána žádná počáteční výška tónu.

en: Mode Shift
cs: Změna režimu

en: Key:
cs: Tónina:

en: Mode:
cs: Režim:

en: shift pitches
cs: Posun výšek tónů

en: Pitch Name Language
cs: Jazyk názvu polohy tónu

en: Can't perform the requested translation.
    
    The music contains quarter-tone alterations, but those are not available in the pitch language "{name}".
cs: Nelze provést požadovaný překlad.
    
    Noty obsahují čtvrttónové úpravy, ale tyto úpravy nejsou dostupné v jazyku výšky tónu "{name}".

en: The pitch language of the selected text has been updated, but you need to manually add the following command to your document:
cs: Jazyk polohy tónu vybraného textu byl aktualizován, ale budete ještě muset do vašeho dokumentu vlastnoručně přidat následující příkaz:

en: (for LilyPond below 2.14), or
cs: (pro LilyPond s menším číslem verze než 2.14), nebo

en: (for LilyPond 2.14 and higher.)
cs: (pro LilyPond ve verzi 2.14 a vyšší.)

en: Transpose
cs: Převést

en: Please enter two absolute pitches, separated by a space, using the pitch name language "{language}".
cs: Zadejte, prosím, dvě nepodmíněné (absolutní) výšky tónů, oddělené mezerou, za použití jazyka výšky tónu "{language}".

en: Please enter the number of steps to alter by, followed by a key signature. (i.e. "5 F")
cs: Zadejte, prosím, počet kroků převedení (transpozice), následovaný předznamenáním (např. "5 F")

en: Can't perform the requested transposition.
    
    The transposed music would contain quarter-tone alterations that are not available in the pitch language "{language}".
cs: Nelze provést požadované převedení.
    
    Převedené noty obsahují čtvrttónové úpravy, ale tyto úpravy nejsou dostupné v jazyku výšky tónu "{language}".

en: Preferences
cs: Nastavení

en: General Preferences
cs: Obecné volby

en: Music Preferences
cs: Nastavení not

en: LilyPond Preferences
cs: Nastavení LilyPondu

en: MIDI Settings
cs: Nastavení MIDI

en: Helper Applications
cs: Pomocné programy

en: Paths
cs: Cesty

en: LilyPond Documentation
cs: Dokumentace k LilyPondu

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Editor Preferences
cs: Nastavení editoru

en: Fonts & Colors
cs: Písma a barvy

en: Tools
cs: Nástroje

en: Extensions
cs: Rozšíření

en: Paths to LilyPond Documentation
cs: Cesty k dokumentaci k LilyPondu

en: Add paths or URLs. See "What's This" for more information.
cs: Přidat cesty nebo adresy (URL). Podívejte se na "Co je toto" pro další informace.

en: Preferred Language:
cs: Upřednostňovaný jazyk:

en: English (untranslated)
cs: Anglický (nepřeloženo)

en: Font:
cs: Písmo:

en: Please enter a local path or a URL:
cs: Zadejte, prosím, místní cestu nebo adresu (URL):

en: View Preferences
cs: Nastavení zobrazení

en: Wrap long lines by default
cs: Zalamovat dlouhé řádky ve výchozím nastavení

en: If enabled, lines that don't fit in the editor width are wrapped by default. Note: when the document is displayed by multiple views, they all share the same line wrapping width, which might look strange.
cs: Je-li povoleno, jsou řádky, které se nevejdou do editoru, ve výchozím nastavení zalomeny. Poznámka: Když je dokument zobrazen ve více pohledech, všechny sdílejí tutéž zalamovací šířku, což může vypadat divně.

en: Number of surrounding lines:
cs: Počet okolních řádků

en: When jumping between search results or clicking on a link, the text view tries to scroll as few lines as possible. Here you can specify how many surrounding lines at least should be visible.
cs: Když se skáče mezi výsledky hledání nebo při klepnutí na odkaz, zobrazení textu se zkouší posunout o tolik řádků, o kolik jen je možné. Zde můžete stanovit, kolik z kolem stojící řádků by mělo být alespoň viditelných.

en: Matching Item:
cs: Odpovídající položka:

en: Highlighting Options
cs: Volby pro zvýraznění

en: Below you can define how long "matching" items like matching brackets or the items linked through Point-and-Click are highlighted.
cs: Níže můžete stanovit, jak dlouho jsou "odpovídající" položky, jako jsou odpovídající závorky nebo položky spojené přes ukázat-a-klepnout zvýrazněny.

note: L10N: abbreviation for "n seconds" in spinbox, n >= 1, no plural forms
en: {num} sec
cs: {num} s

en: Infinite
cs: Nekonečný

en: Indenting Preferences
cs: Nastavení odsazování

en: Visible Tab Width:
cs: Viditelná šířka zarážky:

en: The visible width of a Tab character in the editor.
cs: Viditelná šířka znaku pro zarážku (tabulátor) v editoru.

en: Indent text with:
cs: Odsadit text:

en: How many spaces to use for indenting one level.
    Move to zero to use a Tab character for indenting.
cs: Kolik mezer použít pro odsazení o jednu úroveň.
    Stáhněte na nulu, aby se pro odsazení použil znak zarážky (tabulátor).

en: Tab
cs: Tabulátor

en: Tab outside indent inserts:
cs: Tabulátor vně odsazení vloží:

en: How many spaces to insert when Tab is pressed outside the indent, elsewhere in the document.
    Move to zero to insert a literal Tab character in this case.
cs: Kolik mezer vložit, když je stisknuta klávesa tabulátoru vně odsazení, někde jinde v dokumentu.
    Stáhněte na nulu, aby se v tomto případě vložil písmenný znak zarážky (tabulátor).

note: L10N: abbreviation for "n spaces" in spinbox, n >= 1, no plural forms
en: {num} spaces
cs: {num} mezer

en: Keyboard Preferences
cs: Nastavení klávesnice

en: Smart Home key
cs: Chytrá klávesa pro začátek dokumentu (Poloha 1)

en: If enabled, pressing Home will put the cursor at the first non-whitespace character on the line. When the cursor is on that spot, pressing Home moves the cursor to the beginning of the line.
cs: Je-li povoleno, stisknutí klávesy Home dá ukazatel na první znak, který není prázdným místem, na řádku. Když je ukazatel na tom místě, stisknutí klávesy Home jej přesune na začátek řádku.

en: Smart Up/PageUp and Down/PageDown keys
cs: Chytré klávesy šipka nahoru/PageUp a šipka dolů/PageDown

en: If enabled, pressing Up or PageUp in the first line will move the cursor to the beginning of the document, and pressing Down or PageDown in the last line will move the cursor to the end of the document.
cs: Je-li povoleno, stisknutí klávesy šipka nahoru nebo PageUp na prvním řádkuukazatel přesune na začátek dokumentu, a stisknutí klávesy šipka dolů nebo PageDown na posledním řádku ukazatel přesune na konec dokumentu.

en: Horizontal arrow keys keep cursor in current line
cs: Klávesy vodorovných šipek ukazatel ponechají na nynějším řádku

en: If enabled, the cursor will stay in the current line when using the horizontal arrow keys, and not wrap around to the next or previous line.
cs: Je-li povoleno, ukazatel při použití kláves vodorovných šipek zůstane na nynějším řádku a nepřesune se na další nebo předchozí řádek.

en: Source Export Preferences
cs: Nastavení vyvádění zdroje

en: Show line numbers
cs: Ukázat čísla řádků

en: If enabled, line numbers are shown in exported HTML or printed source.
cs: Je-li povoleno, jsou ve vyvedeném HTML nebo vytištěném zdroji ukazována čísla řádků.

en: Use inline style when copying colored HTML
cs: Použít vkládaný styl při kopírování zbarveného HTML

en: If enabled, inline style attributes are used when copying colored HTML to the clipboard. Otherwise, a CSS stylesheet is embedded.
cs: Je-li povoleno, jsou při kopírování zbarveného HTML do schránky použity vlastnosti vkládaného stylu. Jinak je vložen stylový list CSS.

en: Use inline style when exporting colored HTML
cs: Použít vkládaný styl při vyvádění zbarveného HTML

en: If enabled, inline style attributes are used when exporting colored HTML to a file. Otherwise, a CSS stylesheet is embedded.
cs: Je-li povoleno, jsou při vyvádění zbarveného HTML do souboru použity vlastnosti vkládaného stylu Jinak je vložen stylový list CSS.

en: Copy HTML as plain text
cs: Kopírovat HTML jako prostý text

en: If enabled, HTML is copied to the clipboard as plain text. Use this when you want to type HTML formatted code in a plain text editing environment.
cs: Je-li povoleno, HTML je kopírován do schránky jako prostý text. Použijte, když chcete psát kód formátovaný v HTML v prostředí pro upravování nepodmíněného textu.

en: Copy document body only
cs: Kopírovat pouze tělo dokumentu

en: If enabled, only the HTML contents, wrapped in a single tag, will be copied to the clipboard instead of a full HTML document with a header section. May be used in conjunction with the plain text option, with the inline style option turned off, to copy highlighted code in a text editor when an external style sheet is already available.
cs: Je-li povoleno, bude do schránky namísto celého dokumentu HTML s hlavičkou zkopírován pouze obsah HTML, zabalený v jednoduché značce. Může se použít ve spojení s volbou pro prostý text, s vypnutou volbou pro vkládaný styl, ke zkopírování zvýrazněného kódu v textovém editoru, když je již dostupný vnější stylový list.

en: Tag to wrap around source:
cs: Značka k zabalení zdrojového textu:

en: Choose what tag the colored HTML will be wrapped into.
cs: Vybrat, do jaké značky bude obarvené HTML zabaleno.

en: Attribute type of wrapper:
cs: Typ vlastnosti baliče:

en: Choose whether the wrapper tag should be of type 'id' or 'class'
cs: Vybrat, zda má být značka baliče typu  'id' nebo 'class'

en: Name of attribute:
cs: Název vlastnosti:

en: Arbitrary name for the type attribute. This must match the CSS stylesheet if using external CSS.
cs: Libovolný název pro vlastnost typu. Musí odpovídat stylu CSS, pokud používá vnější CSS.

en: Typographical Quotes
cs: Použít typografické uvozovky

en: Quotes to use:
cs: Uvozovky k použití:

en: Primary (double) quotes:
cs: Hlavní (dvojité) uvozovky:

en: Secondary (single) quotes:
cs: Vedlejší (jednoduché) uvozovky:

en: Current language
cs: Nynější jazyk

en: Custom quotes (enter below)
cs: Vlastní uvozovky (zadejte níže)

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: Use Extensions
cs: Použít rozšíření

en: Extension API: {apiversion}
cs: API rozšíření: {apiversion}

en: If unchecked don't look for extensions.
cs: Pokud není zaškrtnuto, nehledat rozšíření

en: Installed Extensions
cs: Nainstalovaná rozšíření

en: Name
cs: Název

en: Maintainer(s)
cs: Udržovatel(é)

en: API version
cs: Verze API

en: License
cs: Povolení

en: Short Description
cs: Krátký popis

en: Description
cs: Popis

en: Repository
cs: Úložiště

en: Website
cs: Stránky

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Misformat: {api}
cs: Neformát: {api}

en: Failed Extensions
cs: Selhavší rozšíření

en: Extension Configuration
cs: Nastavení rozšíření

en: The selected extension does not provide a configuration widget or is inactive.
cs: Vybrané rozšíření neposkytuje nastavovací doplněk nebo není v činnosti.

en: Use this scheme for printing
cs: Použít toto schéma pro tisk

en: Base Colors
cs: Základní barvy

en: Default Styles
cs: Výchozí styly

en: (Inherits: {name})
cs: (Zdědí: {name})

note: L10N: color of Background
en: Background
cs: Pozadí

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtržení

note: L10N: color of Selected Text
en: Selected Text
cs: Vybraný text

note: L10N: color of Selection Background
en: Selection Background
cs: Pozadí výběru

note: L10N: color of Current Line
en: Current Line
cs: Nynější řádek

note: L10N: color of Marked Line (bookmark)
en: Marked Line
cs: Označený řádek

note: L10N: color of line with Error
en: Error Line
cs: Řádek s chybou

note: L10N: color of highlighted search result
en: Search Result
cs: Výsledek hledání

note: L10N: color of characters that match (e.g. braces, parentheses)
en: Matching Character
cs: Odpovídající znak

note: L10N: color of paper in music preview
en: Preview Background
cs: Pozadí náhledu

note: L10N: color of objects highlighting in preview
en: Preview Highlight
cs: Zvýraznění náhledu

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Keyword
cs: Klíčové slovo

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Function
cs: Funkce

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Variable
cs: Proměnná

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Value
cs: Hodnota

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: String
cs: Řetězec

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Escape
cs: Únik

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Comment
cs: Poznámka

en: Pitch
cs: Výška tónu

en: Octave
cs: Oktáva

en: Duration
cs: Doba trvání

en: Accidental
cs: Posuvka

en: Octave Check
cs: Zastavení oktávy

en: Fingering
cs: Prstoklad

note: L10N: For String instruments like Guitar
en: String Number
cs: Číslo struny

en: Slur
cs: Legatový oblouček

en: Dynamic
cs: Dynamika

en: Articulation
cs: Artikulace

en: Chord
cs: Akord

en: Beam
cs: Trámec

en: Check
cs: Zastavení

en: Repeat
cs: Opakování

en: Command
cs: Příkaz

en: Specifier
cs: Vymezovač

en: User Command
cs: Uživatelský příkaz

en: Markup
cs: Značení

en: Lyric Mode
cs: Režim slov písně

en: Lyric Text
cs: Text slov písně

en: Delimiter
cs: Oddělovač

en: Figured Bass
cs: Číslovaný bas (generální bas, basso continuo)

en: Figured Bass Step
cs: Krok číslovaného basu

en: Figured Bass Modifier
cs: Modifikátor číslovaného basu

en: Context
cs: Prostředí

en: Layout Object
cs: Předmět rozvržení

en: Property
cs: Vlastnictví

en: User Variable
cs: Uživatelská proměnná

en: Escaped Character
cs: Uprchlý znak

en: Tag
cs: Značka

en: LilyPond Tag
cs: Značka LilyPondu

en: Attribute
cs: Vlastnost

en: Entity Reference
cs: Odkaz na entitu

en: Number
cs: Číslo

en: LilyPond Environment
cs: Prostředí LilyPondu

en: Constant
cs: Stálý

en: Block
cs: Blok

en: Verbatim
cs: Podrobný

en: Language:
cs: Jazyk:

en: No Translation
cs: Žádný překlad

en: System Default Language (if available)
cs: Výchozí jazyk systému (je-li dostupný)

en: Style:
cs: Styl:

en: Use System Icons
cs: Použít systémové ikony

en: If checked, icons of the desktop icon theme will be used instead of the bundled icons.
cs: Je-li zaškrtnuto, ikony motivu ikon plochy se použijí namísto přibalených ikon.

en: Show Splash Screen on Startup
cs: Ukázat úvodní obrazovku při spuštění

en: Show Close Button on Document tabs
cs: Ukázat zavírací tlačítko v kartách s dokumenty

en: Open Files in Running Instance
cs: Otevřít soubory v běžící instanci

en: If checked, files will be opened in a running Frescobaldi application if available, instead of starting a new instance.
cs: Je-li zaškrtnuto, budou soubory otevřeny v běžícím programu Frescobaldi, je-li dostupný, namísto spuštění nové instance.

en: Sessions and Files
cs: Sezení a soubory

en: Add pull-down menus in main toolbar
cs: Přidat rozbalovací nabídky na hlavní panel nástrojů

en: If set the file related buttons in the main toolbar will provide pull-down menus with additional functions.
cs: Je-li nastaveno, tlačítka v hlavním panelu nástrojů související se soubory budou poskytovat rozbalovací nabídky s dalšími funkcemi.

en: New Document
cs: Nový dokument

en: Create an empty document
cs: Vytvořit prázdný dokument

en: Create a document that contains the LilyPond version statement
cs: Vytvořit dokument, který obsahuje příkaz pro verzi LilyPondu.

en: Create a document from a template:
cs: Vytvořit dokument z předlohy:

en: Saving
cs: Ukládání

en: Strip trailing whitespace
cs: Odebrat prázdné místo na konci

en: If checked, Frescobaldi will remove unnecessary whitespace at the end of lines (but not inside multi-line strings).
cs: Je-li zaškrtnuto, Frescobaldi odstraní zbytečné prázdné místo na konci řádků (ale ne uvnitř víceřádkových řetězců).

en: Keep backup copy
cs: Ponechat záložní kopii

en: Frescobaldi always backups a file before overwriting it with a new version.
    If checked those backup copies are retained.
cs: Frescobaldi vždy zálohuje soubor, předtím než jej přepíše novou verzí.
    Je-li to zaškrtnuto, jsou tyto záložní kopie ponechány.

en: Remember cursor position, bookmarks, etc.
cs: Zapamatovat si pozici ukazatele, záložky atd.

en: Default directory:
cs: Výchozí adresář:

en: The default folder for your LilyPond documents (optional).
cs: Výchozí složka pro vaše dokumenty LilyPond (volitelná).

en: Use custom default file name:
cs: Použít vlastní výchozí název souboru:

en: If checked, Frescobaldi will use the template to generate default file name.
    {title} and {composer} will be replaced by title and composer of that document
cs: Pokud je zaškrtnuto, Frescobaldi použije předlohu na vytvoření výchozího názvu souboru.
    {title} a {composer} budou nahrazeny názvem a skladatelem tohodokumentu

en: Sessions
cs: Sezení

en: Session to load if Frescobaldi is started without arguments
cs: Sezení, které se má nahrát, je-li Frescobaldi spuštěn bez argumentů

en: Start with no session
cs: Začít bez sezení

en: Start with last used session
cs: Začít s naposledy použitým sezením

en: Start with session:
cs: Začít se sezením:

en: Experimental Features
cs: Pokusné vlastnosti

en: Enable Experimental Features
cs: Povolit pokusné vlastnosti

en: If checked, features that are not yet finished are enabled.
    You need to restart Frescobaldi to see the changes.
cs: Je-li zaškrtnuto, jsou povoleny ještě nedokončené funkce.
    Frescobaldi je potřeba kvůli tomu, abyste změny viděli, spustit znovu.

en: Image:
cs: Obrázek:

en: Browser:
cs: Prohlížeč:

en: E-Mail:
cs: Elektronická pošta:

en: File Manager:
cs: Správce souborů:

en: Below you can enter commands to open different file types. <code>$f</code> is replaced with the filename, <code>$u</code> with the URL. Leave a field empty to use the operating system default application.
cs: Níže můžete zadat příkazy pro otevírání různých typů souborů. <code>$f</code> je nahrazen názvem souboru, <code>$u</code> s adresou (URL). Aby se použil program nastavený v operačním systému jako výchozí, ponechejte pole prázdné.

en: Command that should accept a mailto: URL.
cs: Příkaz, který má přijmout adresu (URL) pro poslání elektronickou poštou

en: Command to open a Terminal or Command window.
cs: Příkaz pro otevření okna s terminálem nebo příkazovým řádkem.

en: Command (base) to run Git versioning actions.
cs: Příkaz (base) ke spuštění verzovacích činností Gitu.

en: No theme found.
cs: Nenalezen žádný motiv.

en: Can't read from source:
    
    {url}
    
    {error}
cs: Nelze číst ze zdroje:
    
    {url}
    
    {error}

en: No shortcuts found.
cs: Nenalezeny žádné klávesové zkratky.

en: LilyPond versions to use
cs: Verze LilyPondu k použití

en: Automatically choose LilyPond version from document
cs: Automaticky vybrat verzi LilyPondu z dokumentu.

en: If checked, the document's version determines the LilyPond version to use.
    See "What's This" for more information.
cs: Je-li zaškrtnuto, verze dokumentu určuje, která verze LilyPondu se použije.
    Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: See also {link}.
cs: Podívejte se také na {link}.

en: Set as &Default
cs: Nastavit jako &výchozí

en: default
cs: Výchozí

en: Label:
cs: Štítek:

en: How this version of LilyPond will be displayed.
cs: Jak se bude tato verze LilyPondu zobrazovat.

en: LilyPond Command:
cs: Příkaz pro LilyPond:

en: Name or full path of the LilyPond program.
cs: Název nebo úplná cesta k programu LilyPond.

en: Include in automatic version selection
cs: Zahrnout do automatického výběru verze

en: General
cs: Obecné

en: Tool Commands
cs: Příkazy

en: Running LilyPond
cs: Spuštění LilyPondu

en: Save document if possible
cs: Uložit dokument, je-li to možné

en: If checked, the document is saved when it is local and modified.
    Otherwise a temporary file is used to run LilyPond.
cs: Je-li zaškrtnuto, dokument je uložen, když je místní nebo upravený.
    Jinak je pro běh LilyPondu použit dočasný soubor.

en: If checked, LilyPond will delete intermediate PostScript files.
cs: Je-li zaškrtnuto, LilyPond smaže prostřední soubory PostScript.

en: Embed Source Code files in publish mode
cs: Vložit soubory se zdrojovým kódem v režimu vydání

en: If checked, the LilyPond source files will be embedded in the PDF
    when LilyPond is started in publish mode.
    This feature is available since LilyPond 2.19.39.
cs: Je-li zaškrtnuto, budou LilyPondovské zdrojové soubory vloženy do PDF,
    když je LilyPond spuštěn v režimu vydání.
    Tato vlastnost je dostupná od LilyPondu verze 2.19.39.

en: If checked, LilyPond's output messages will be in English.
    This can be useful for bug reports.
cs: Je-li zaškrtnuto, výstupní zprávy LilyPondu budou v anglickém jazyce.
    To může být užitečné pro hlášení o chybách.

en: LilyPond include path:
cs: Cesta obsahující LilyPond:

en: Default output format
cs: Výchozí výstupní formát

en: Create PDF (Portable Document Format) documents by default.
cs: Vytvářet dokumenty PDF (Portable Document Format - přenositelný formát dokumentu) ve výchozím nastavení.

en: Create SVG (Scalable Vector Graphics) documents by default.
cs: Vytvářet dokumenty SVG (Scalable Vector Graphics - škálovatelná vektorová grafika) ve výchozím nastavení.

en: Open default viewer after successful compile
cs: Po úspěšném překladu otevřít výchozí prohlížeč

en: Shows the PDF or SVG music view when a compile job finishes successfully.
cs: Ukáže, poté co je práce na překladu úspěšně dokončena, pohled na noty ve formátu PDF nebo SVG.

en: MIDI Ports
cs: Přípojky MIDI

en: Note: There are no MIDI output ports available on your system. To use MIDI, please check if PortMIDI is installed on your system and that a MIDI synthesizer is available or connected.
cs: Poznámka: Na vašem systému nejsou dostupné žádné výstupní přípojky MIDI. Pro použití MIDI prověřte, prosím, zda je PortMIDI nainstalován ve vašem systému a že syntetizátor MIDI je dostupný nebo připojený.

en: Player output:
cs: Výstup přehrávače:

en: The MIDI port to play music to. See "What's This" for more information.
cs: Přípojka MIDI pro přehrávání not. Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: <p>This dropdown menu lists the available MIDI output ports on your system. You can select one, or just type part of a name. In that case, the first available port name that starts with the specified characters is used.</p>
    <p>Click the button to refresh the list, e.g. when you connect a MIDI device or start a software synthesizer.</p>
cs: <p>Tato vysouvací nabídka uvádí výstupní přípojky MIDI dostupné ve vašem systému. Můžete jednu vybrat, nebo pouze napište část z názvu. V tom případě se použije první dostupný název přípojky, který začíná zadanými znaky.</p>
    <p>Klepněte na tlačítko pro obnovení seznamu, např. když připojíte zařízení MIDI nebo spustíte softwarový syntetizátor.</p>

en: Input port:
cs: Vstupní přípojka:

en: The MIDI port to get input from to write notes  See "What's This" for more information.
cs: Přípojka MIDI pro získání vstupu,  z něhož se budou zapisovat noty. Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: <p>This dropdown menu lists the available MIDI input ports on your system. You can select one, or just type part of a name. In that case, the first available port name that starts with the specified characters is used.</p>
    <p>Click the button to refresh the list, e.g. when you connect a MIDI device or start a software synthesizer.</p>
cs: <p>Tato vysouvací nabídka uvádí vstupní přípojky MIDI dostupné ve vašem systému. Můžete jednu vybrat, nebo pouze napište část z názvu. V tom případě se použije první dostupný název přípojky, který začíná zadanými znaky.</p>
    <p>Klepněte na tlačítko pro obnovení seznamu, např. když připojíte zařízení MIDI nebo spustíte softwarový syntetizátor.</p>

en: Refresh MIDI ports
cs: Obnovit přípojky MIDI

en: Close unused MIDI output
cs: Zavřít nepoužívaný výstup MIDI

en: Closes unused MIDI ports after one minute. See "What's This" for more information.
cs: Po jedné minutě zavře nepoužívané přípojky MIDI. Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: <p>If checked, Frescobaldi will close MIDI output ports that are not used for one minute.</p>
    <p>This could free up system resources that a software MIDI synthesizer might be using, thus saving battery power.</p>
    <p>A side effect is that if you pause a MIDI file for a long time the instruments are reset to the default piano (instrument 0). In that case, playing the file from the beginning sets up the instruments again.</p>
cs: <p>Je-li zaškrtnuto, Frescobaldi zavře přípojky pro výstupy MIDI, které se po jednu minutu nepoužívají.</p>
    <p>Toto může uvolnit systémové prostředky, které může používat softwarový syntetizátor MIDI, a tím ušetřit energie v baterii.</p>
    <p>Vedlejším účinkem je, že pokud pozastavíte soubor MIDI na delší dobu, nástroje jsou nastaveny znovu na výchozí klavír (nástroj 0). V tom případě přehrávání souboru od začátku nastaví nástroje znovu.</p>

en: Polling time for input:
cs: Čas prozkoumávání pro vstup:

en: Polling time for MIDI input. See "What's This" for more information.
cs: Čas prozkoumávání pro vstup MIDI. Podívejte se na "Co je toto" pro další informace.

en: Sets the time between the polling of the MIDI input port in milliseconds. Small values lead to faster recognition of incoming MIDI events, but stress the CPU. 10 ms should be a good value.
cs: Nastaví čas v milisekundách mezi prozkoumáváním vstupní přípojky MIDI. Malé hodnoty vedou k rychlejšímu rozpoznávání příchozích událostí MIDI, ale namáhají procesor. 10 ms by mělo být dobrou hodnotou.

note: L10N: "Kinetic Scrolling" is a checkbox label, as in "Enable Kinetic Scrolling"
en: Kinetic Scrolling
cs: Pohybové projíždění

en: Show Scrollbars
cs: Ukázat posuvníky

en: Shadow
cs: Stín

en: If checked, Frescobaldi draws a shadow around the pages.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Frescobaldi vykreslí kolem stránek stín.

en: Use vector based backend (Arthur) for rendering PDF documents on screen (experimental!)
cs: K vykreslení dokumentů PDF na obrazovce použít vektorové jádro (Arthur)(pokusné!)

en: If checked, Frescobaldi will use the Arthur backend of the Poppler
    library for PDF rendering on screen. The Arthur backend is faster
    than the default Splash backend, but more experimental.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Frescobaldi použije jádro Arthur knihovny Poppleru
    k vykreslování PDF na obrazovce. Jádro Arthur je rychlejší
    než výchozí jádro Splash, ale experimentálnější.

en: Display of Music
cs: Zobrazení not

en: Magnifier Size:
cs: Velikost lupy:

en: Size of the magnifier glass (Ctrl+Click in the Music View).
cs: Velikost zvětšovacího skla (Ctrl+klepnutí v pohledu na noty).

note: L10N: as in "400 pixels", appended after number in spinbox, note the leading space
en:  pixels
cs:  pixelů

en: Magnifier Scale:
cs: Měřítko lupy:

en: Magnification of the magnifier.
cs: Zvětšení lupy.

en: Printing of Music
cs: Tisk not

en: Use vector based backend (Arthur) for printing PDF documents
cs: Pro tisk dokumentů PDF použít jádro založené na vektorech (Arthur)

en: If checked, Frescobaldi will use the Arthur backend of the Poppler
    library for printing PDF documents. A big advantage of the Arthur backend
    is that it is vector-based, in contrast to the default Splash backend,
    which is raster-based. But Arthur is more experimental.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Frescobaldi použije jádro Arthur knihovny Poppleru
    pro tisk dokumentů PDF. Velkou výhodou jádra Arthur
    je to, že je založeno na vektorech, na rozdíl od výchozího základního jádra Splash,
    který je založen na rastru. Ale Arthur je experimentálnější.

en: Print PDF documents directly to CUPS if available.
cs: Tisknout dokumenty PDF přímo na CUPS, pokud je dostupné.

en: If checked, Frescobaldi tries to print a PDF document directly using
    the CUPS server, if available.
cs: Pokud je zaškrtnuto, Frescobaldi se pokusí dokument PDF vytisknout přímo pomocí
    serveru CUPS, pokud je dostupné.

en: Set the resolution if Frescobaldi prints using raster images.
cs: Nastavit rozlišení, pokud Frescobaldi tiskne za použití rastrových obrázků.

en: Folders containing hyphenation dictionaries
cs: Složky obsahující slovníky s dělením slov

en: Music Font Repository:
cs: Úložiště hudebních písem:

en: If set this directory can be used to automatically
    install all music fonts into a given LilyPond installation.
cs: Pokud je nastaveno, tento adresář lze použít pro automatické
    nainstalování všech hudebních písem do dané instalace LilyPond.

en: Auto install
cs: Nainstalovat automaticky

en: Always install fonts from the music font repository
    to the current LilyPond installation when opening
    the Document Fonts dialog.
cs: Vždy instalujte písma z úložiště hudebních písem
    do nynější instalace LilyPondu při otevření
    dialogového okna pro písmo dokumentu.

en: Music Font Preview Cache:
cs: Vyrovnávací paměť náhledu na hudební písmo:

en: If a writable path is set the provided notation font samples
    are cached persistently, otherwise they are cached in the
    operating system's temporary directory where they may be
    removed upon shutdown.
    Notation font previews from custom files or the active
    document are always cached temporarily and removed when
    closing Frescobaldi.
cs: Pokud je nastavena zapisovatelná cesta, poskytnuté ukázky písma notace
    jsou trvale ukládány do vyrovnávací paměti, jinak jsou ukládány
    v dočasném adresáři operačního systému, kde mohou být
    odstraněny při vypnutí.
    Náhledy písma notace z vlastních souborů nebo z činného
    dokumentu se vždy dočasně uloží do vyrovnávací paměti a odstraní se při
    zavření Frescobaldi.

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: Menu {name}
cs: Nabídka {name}

en: Other commands:
cs: Jiné příkazy:

en: &Edit Shortcut for "{name}"
cs: &Upravit zkratku pro "{name}"

en: (no shortcut)
cs: (žádná zkratka)

en: (default)
cs: (výchozí)

en: Show log when a job is started
cs: Ukázat zápis při započetí s prací

en: Display plain log output
cs: Zobrazit prostý výstup zápisu

en: If checked, Frescobaldi will not shorten filenames in the log output.
cs: Je-li zaškrtnuto, Frescobaldi nebude zkracovat názvy souborů ve výstupu se zápisem.

en: Hide automatic engraving jobs
cs: Skrýt automatické rytecké práce

en: If checked, Frescobaldi will not show the log for automatically
    started engraving jobs (LilyPond->Auto-engrave).
cs: Je-li zaškrtnuto, Frescobaldi nebude ukazovat záznam pro automaticky spuštěné rytecké práce (LilyPond → Vyrýt automaticky).

en: Music View
cs: Pohled na noty

en: Only load updated PDF documents
cs: Nahrát pouze aktualizované dokumenty PDF

en: If checked, Frescobaldi will not open PDF documents that are not
    up-to-date (i.e. the source file has been modified later).
cs: Je-li zaškrtnuto, Frescobaldi nebude otevírat dokumenty PDF,
    jež nejsou nejnovější (to jest, že zdrojový soubor byl později změněn).

en: Remember View settings per-document
cs: Zapamatovat si nastavení zobrazení na dokument

en: If checked, every document in the Music View will remember its
    own layout setting, zoom factor, etc. If unchecked, the View will
    not change its settings when a different document is displayed.
cs: Pokud je zaškrtnuto, každý dokument v pohledu na noty si bude pamatovat svoje
    vlastní nastavení rozvržení, násobek zvětšení atd. Pokud není zaškrtnuto, zobrazení
    nezmění své nastavení, když je zobrazen jiný dokument.

en: Group documents by directory
cs: Seskupit dokumenty podle adresáře

en: Restores the built-in outline patterns.
cs: Obnoví vestavěné vzory osnovy.

en: Enter a regular expression to match:
cs: Zadat regulární výraz k porovnání:

en: Quick Insert
cs: Rychlé vložení

en: Quick &Insert
cs: Rychlé v&ložení

en: Allow shorthands
cs: Povolit zkrácený zápis

en: Use short notation for some articulations like staccato.
cs: Použít krátký zápis pro některé artikulace jako je staccato.

en: Remove articulations etc.
cs: Odstranit artikulace atd.

en: Articulations
cs: Artikulace

en: Different kinds of articulations and other signs.
cs: Různé druhy artikulací a dalších značek.

en: Accent
cs: Akcent (důraz)

en: Marcato
cs: Marcato (důrazně)

en: Staccatissimo
cs: Staccatissimo (nejkratčeji)

en: Staccato
cs: Staccato (krátce)

en: Tenuto
cs: Tenuto (drženě)

en: Espressivo
cs: Espressivo (výrazně)

en: Ornaments
cs: Ozdoby

en: Trill
cs: Trylek

en: Prall
cs: Nátryl

en: Turn
cs: Obal

en: Prall prall
cs: Nátryl nátrylu

en: Prall mordent
cs: Mordent nátrylu

en: Up prall
cs: Nátryl nahoru

en: Down prall
cs: Nátryl dolů

en: Up mordent
cs: Mordent nahoru

en: Down mordent
cs: Mordent dolů

en: Prall up
cs: Nátryl nahoru

en: Prall down
cs: Nátryl dolů

en: Line prall
cs: Nátryl na lince notové osnovy

en: Reverse turn
cs: Obrátit obal

note: L10N: dynamic signs
en: Signs
cs: Předznamenání

en: Fermata
cs: Koruna (fermata)

en: Short fermata
cs: Krátká koruna (~ fermata)

en: Long fermata
cs: Dlouhá koruna (~ fermata)

en: Very long fermata
cs: Velmi dlouhá koruna (~ fermata)

en: Signumcongruentiae
cs: Signum congruentiae (značka pro shodu)

en: Other
cs: Jiné

en: Upbow
cs: Tah smyčcem nahoru

en: Downbow
cs: Tah smyčcem dolů

en: Snappizzicato
cs: Kvapné pizzicato

en: Open (e.g. brass)
cs: Otevřeno (např. žestě)

en: Stopped (e.g. brass)
cs: Zastaveno (např. žestě)

en: Flageolet
cs: Flažolet

en: Thumb
cs: Palec

en: Left heel
cs: Levá pata

en: Right heel
cs: Pravá pata

en: Left toe
cs: Levý prst

en: Right toe
cs: Pravý prst

en: Half open (e.g. hi-hat)
cs: Napůl otevřeno (např. hajtka)

en: Bar Lines
cs: Taktové čáry

en: Bar lines, breathing signs, etcetera.
cs: Taktové čáry, značky pro dýchání atd.

en: Double bar line
cs: Dvojitá taktová čára

en: Ending bar line
cs: koncová taktová čára

en: Dotted bar line
cs: Tečkovaná taktová čára

en: Dashed bar line
cs: Čárkovaná taktová čára

en: Invisible bar line
cs: Neviditelná taktová čára

en: Repeat start
cs: Začátek opakování

en: Repeat both
cs: Opakovat obojí

en: Repeat end
cs: Opakovat konec

en: Repeat both (old)
cs: Opakovat obojí (starý)

en: Repeat both (classic)
cs: Opakovat obojí (klasický)

en: Tick bar line
cs: Zaškrtnutá taktová čára

en: Single bar line
cs: Jednoduchá taktová čára

en: Small-Wide-Small bar line
cs: Malá-Široká-Malá taktová čára

en: Wide-Small bar line
cs: Široká-Malá taktová čára

en: Double wide bar line
cs: Dvojita široká taktová čára

en: Segno bar line
cs: Taktová čára Segno

en: Single wide bar line
cs: Jednoduchýá široká taktová čára

en: Angled repeat start
cs: Zahnutý začátek opakování

en: Angled repeat end
cs: Zahnutý konec opakování

en: Angled repeat both
cs: Zahnuté opakování obojího

en: Kievan bar line
cs: Kievanská taktová čára

en: Breathing Signs
cs: Značky pro dýchání

en: Default Breathing Sign
cs: Výchozí značka pro dýchání

en: Straight Breathing Sign
cs: Přímá značka pro dýchání

en: Curved Caesura
cs: Zahnuté přerušení (césura)

en: Straight Caesura
cs: Přímé přerušení (césura)

en: Configure Keyboard Shortcut ({key})
cs: Nastavit klávesovou zkratku ({key})

en: None
cs: Žádný

en: Dynamics
cs: Dynamika

en: Dynamic symbols.
cs: Symboly pro dynamiku.

en: Dynamic sign {name}
cs: Značka dynamiky {name}

en: Spanners
cs: Natahovače

en: Hairpin crescendo
cs: Sponka crescenda

en: Hairpin diminuendo
cs: Sponka diminuenda

en: Slurs, spanners, etcetera.
cs: Legatové obloučky, natahovače atd.

en: Arpeggios
cs: Arpeggia

en: Arpeggio with Up Arrow
cs: Arpeggio s šipkou nahoru

en: Arpeggio with Down Arrow
cs: Arpeggio s šipkou dolů

en: Bracket Arpeggio
cs: Arpeggio v závorce

en: Parenthesis Arpeggio
cs: Arpeggio v kulaté závorce

en: Glissandos
cs: Glissanda

en: Dashed Glissando
cs: Čárkované glissando

en: Dotted Glissando
cs: Tečkované glissando

en: Zigzag Glissando
cs: Klikaté glissando

en: Trill Glissando
cs: Trylkové glissando

en: Phrasing Slur
cs: Frázovací oblouček

en: Grace Notes
cs: Noty ozdob

en: Grace Notes w. beaming
cs: Noty ozdob s trámci

en: Appoggiatura
cs: Appogiatura

en: Slashed no slur
cs: Škrtnuto, bez legatového obloučku

en: After grace
cs: Po ozdobě

en: <p>With the Quick Insert Panel you can add various music elements to the current note or selected music.</p>
    <p>See {link} for more information.</p>
cs: <p>S panelem pro rychlé vložení můžete k nynější notě nebo vybraným notám přidat různé hudební prvky.</p>
    <p>Pro více informací se podívejte na {link}.</p>

en: Direction:
cs: Směr:

en: Up
cs: Nahoru

en: Neutral
cs: Neutrální

en: Down
cs: Dolů

en: Replace full measure rests with spacer rests
cs: Nahradit celotaktové pomlky pomlkami vymezovače

en: Change all R to s in this document or in the selection.
cs: Změnit v tomto dokumentu nebo ve výběru všechna R na s.

en: Replace spacer rests with full measure rests
cs: Nahradit pomlky vymezovače celotaktovými pomlkami

en: Change all s to R in this document or in the selection.
cs: Změnit v tomto dokumentu nebo ve výběru všechna s na R.

en: Replace positioned rests with plain rests
cs: Nahradit umístěné pomlky prostými pomlkami

en: Change all \rest with r in this document or in the selection.
cs: Změnit v tomto dokumentu nebo ve výběru všechna \rest za r.

en: &Double durations
cs: &Zdvojnásobit doby trvání

en: Double all the durations in the selection.
cs: Zdvojnásobit všechny doby trvání ve výběru.

en: &Halve durations
cs: Zkrátit doby trvání na &polovinu

en: Halve all the durations in the selection.
cs: Zkrátit na polovinu všechny doby trvání ve výběru.

en: Do&t durations
cs: Udělat na dobách trvání &tečky

en: Add a dot to all the durations in the selection.
cs: Přidat tečku ke všem dobám trvání ve výběru.

en: &Undot durations
cs: &Odstranit z dob trvání tečky

en: Remove one dot from all the durations in the selection.
cs: Odstranit tečku ze všech dob trvání ve výběru.

en: Remove &scaling
cs: Odstranit &změny velikosti

en: Remove all scaling (*n, *n/m) from the durations in the selection.
cs: Odstranit všechny změny velikosti (*n, *n/m) z dob trvání ve výběru.

en: Remove scaling with &fractions
cs: Odstranit změny velikosti se &zlomky

en: Remove only scaling containing fractions (*n/m) from the durations in the selection.
cs: Odstranit změny velikosti obsahující zlomky (*n/m) z dob trvání ve výběru.

en: &Remove durations
cs: O&dstranit doby trvání

en: Remove all durations from the selection.
cs: Odstranit všechny doby trvání ve výběru.

en: Make &implicit
cs: Udělat &skryté

en: Make durations implicit (remove repeated durations).
cs: Udělat doby trvání skryté (odstranit opakované doby trvání).

en: Make implicit (per &line)
cs: Udělat skryté (na řád&ek)

en: Make durations implicit (remove repeated durations), except for the first duration in a line.
cs: Udělat doby trvání skryté (odstranit opakované doby trvání), kromě první doby trvání v řádku.

en: Make &explicit
cs: Udělat &neskrývané

en: Make durations explicit (add duration to every note, even if it is the same as the preceding note).
cs: Udělat doby trvání neskrývané (přidat dobu trvání ke každé notě, i když se jedná o tu samou notu, jako je předcházející nota).

en: &Apply rhythm...
cs: &Použít rytmus...

en: Apply an entered rhythm to the selected music.
cs: Použít zadaný rytmus na vybrané noty.

en: &Copy rhythm
cs: &Kopírovat rytmus

en: Copy the rhythm of the selected music.
cs: Kopírovat rytmus vybraných not.

en: &Paste rhythm
cs: &Vložit rytmus

en: Paste a rhythm to the selected music.
cs: Vložit rytmus do vybraných not.

en: Apply Rhythm
cs: Použít rytmus

en: Enter a rhythm:
cs: Zadat rytmus:

en: Score &Wizard...
cs: &Průvodce pro notový zápis...

en: Music follows here.
cs: Hudba následuje zde.

en: Remove default LilyPond tagline
cs: Odstranit výchozí heslo programu LilyPond

en: Score Setup Wizard
cs: Průvodce pro způsob uspořádání notového zápisu

en: Clears the current page of the Score Wizard.
cs: Smaže nynější stranu průvodce notovým zápisem

en: Score Preview
cs: Náhled na notový zápis

en: &Titles and Headers
cs: &Názvy a hlavičky

en: &Parts
cs: &Hlasy

en: &Score settings
cs: Nastavení &notového zápisu

en: Click to enter a value.
cs: Klepněte pro zadání hodnoty.

en: bottom of first page
cs: úpatí první strany

en: bottom of last page
cs: úpatí poslední strany

en: Dedication
cs: Věnování

en: Title
cs: Název

en: Subtitle
cs: Podnázev

en: Subsubtitle
cs: Podpodnázev

en: Instrument
cs: Nástroj

en: Composer
cs: Skladatel

en: Arranger
cs: Aranžér

en: Poet
cs: Básník

en: Meter
cs: Metrum

en: Piece
cs: Kus

en: Opus
cs: Dílo

en: Copyright
cs: Autorské právo

en: Tagline
cs: Heslo

en: Available parts:
cs: Dostupné hlasy:

en: Score:
cs: Notový zápis:

en: &Add
cs: &Přidat

en: &Remove
cs: &Odstranit

en: Move up
cs: Přesunout nahoru

en: Move down
cs: Přesunout dolů

en: Key signature:
cs: Předznamenání

en: Time signature:
cs: Taktové označení:

en: Pickup measure:
cs: Předtaktí:

en: Metronome mark:
cs: Hodnota na metronomu:

en: Round tap tempo value
cs: Zaokrouhlit hodnotu tempa z vyťukání

en: Round the entered tap tempo to a common value.
cs: Zaokrouhlit zadanou rychlost zaťukání na běžnou hodnotu.

en: Tempo indication:
cs: Údaj o tempu:

en: Major
cs: Dur

en: Minor
cs: Moll

en: Ionian
cs: Jónský

en: Dorian
cs: Dórský

en: Phrygian
cs: Frýgický

en: Lydian
cs: Lýdický

en: Mixolydian
cs: Mixolýdický

en: Aeolian
cs: Éolský

en: Locrian
cs: Lokrijský

en: Score properties
cs: Vlastnosti notového zápisu

en: General preferences
cs: Obecné volby

en: Use typographical quotes
cs: Použít typografické uvozovky

en: Replace normal quotes in titles with nice typographical quotes.
cs: Nahradit normální uvozovky v názvech hezkými typografickými uvozovkami

en: Use \relative with pitch
cs: Použít \relative pomocí výšky tónu

en: Write a default pitch after the \relative command.
cs: Zapsat výchozí výšku tónu po příkazu \relative.

en: Remove default tagline
cs: Odstranit výchozí heslo

en: Suppress the default tagline output by LilyPond.
cs: Potlačit výstup výchozího motta pomocí LilyPondu

en: Remove bar numbers
cs: Odstranit čísla taktů

en: Suppress the display of measure numbers at the beginning of every system.
cs: Potlačit zobrazení čísel taktů na začátku každé osnovy.

en: Smart neutral stem direction
cs: Chytrý neutrální směr nožičky

en: Use a logical direction (up or down) for stems on the middle line of a staff.
cs: Použít logický směr (nahoru nebo dolů) pro nožičky na prostřední lince notové osnovy.

en: Create MIDI output
cs: Vytvořit výstup MIDI

en: Create a MIDI file in addition to the PDF file.
cs: Vytvořit soubor MIDI vedle souboru PDF.

en: Show metronome mark
cs: Ukázat hodnotu na metronomu

en: If checked, show the metronome mark at the beginning of the score. The MIDI output also uses the metronome setting.
cs: V případě, že je zaškrtnuto, hodnota na metronomu se ukáže na začátku notového zápisu. MIDI výstup používá nastavení metronomu také.

en: Paper size:
cs: Velikost papíru:

en: Orientation:
cs: Natočení:

en: Regular
cs: Formát na výšku

en: Landscape
cs: Formát na šířku

en: Rotated
cs: Otočený

en: Regular portrait orientation.
cs: Běžné natočení obrazu na výšku.

en: Set paper orientation to landscape while keeping upright printing orientation.
cs: Nastavit natočení papíru na šířku při zachování svislého natočení tisku.

en: Rotate print on regular paper.
cs: Otočit tisk na běžný papír.

en: Long
cs: Dlouhý

en: Short
cs: Krátký

en: Instrument names
cs: Názvy nástrojů

en: First system:
cs: První notový systém:

en: Other systems:
cs: Jiné notové systémy:

en: Use long or short instrument names before the first system.
cs: Požít dlouhé nebo krátké názvy nástrojů před prvním notovým systémem.

en: Use short, long or no instrument names before the next systems.
cs: Požít krátké, dlouhé nebo žádné názvy nástrojů před dalšími notovými systémy.

en: Which language to use for the instrument names.
cs: Jaký použít jazyk pro názvy nástrojů.

en: Pitch name language:
cs: Jazyk názvu polohy tónu:

en: The LilyPond language you want to use for the pitch names.
cs: Jazyk programu LilyPond, který chcete použít pro názvy výšek tónů.

en: Version:
cs: Verze:

en: The LilyPond version you will be using for this document.
cs: Verze programu LilyPond, kterou budete používat v tomto dokumentu.

en: No settings available.
cs: Nejsou dostupná žádná nastavení.

en: Adjust how many separate voices you want on each staff.
cs: Nastavit, kolik oddělených hlasů chcete mít na každé notové osnově.

en: Right hand:
cs: Pravá ruka:

en: Left hand:
cs: Levá ruka:

en: Chord style:
cs: Akordový styl:

en: Guitar fret diagrams
cs: Kytarové hmaty

en: Show predefined guitar fret diagrams below the chord names (LilyPond 2.12 and above).
cs: Ukázat přednastavené kytarové hmaty pod názvy akordů (LilyPond 2.12 a a vyšší).

en: Chords follow here.
cs: Zde následují akordy.

en: German
cs: Německý

en: Semi-German
cs: Na půl německý

en: Italian
cs: Italský

en: French
cs: Francouzský

en: Horn in F
cs: Trubka v F

[ctx: abbreviation for Horn in F]
en: Hn.F.
cs: Tr. F

en: Trumpet in C
cs: Trubka v C

[ctx: abbreviation for Trumpet in C]
en: Tr.C.
cs: Tr. C.

en: Trumpet in Bb
cs: Trubka v B

[ctx: abbreviation for Trumpet in Bb]
en: Tr.Bb.
cs: Tr. B.

en: Cornet in Bb
cs: Kornet v B

[ctx: abbreviation for Cornet in Bb]
en: Crt.Bb.
cs: Kr. B.

en: Flugelhorn
cs: Křídlovka

[ctx: abbreviation for Flugelhorn]
en: Fgh.
cs: Kř.

en: Mellophone
cs: Melofon

[ctx: abbreviation for Mellophone]
en: Mph.
cs: Mel.

en: Trombone
cs: Pozoun

[ctx: abbreviation for Trombone]
en: Trb.
cs: Poz

en: Baritone
cs: Barytonsaxofon

en: Euphonium
cs: Eufonium

[ctx: abbreviation for Euphonium]
en: Euph.
cs: Euf.

en: Bass Tuba
cs: Basová tuba

en: Brass
cs: Žesťové nástroje

en: Staff Group
cs: Skupina osnov

note: L10N: Brace like a piano staff
en: Brace
cs: Složená závorka

note: L10N: Bracket like a choir staff
en: Bracket
cs: Kulatá závorka

note: L10N: Square bracket like a sub-group
en: Square
cs: Hranatá závorka

en: Connect Barlines
cs: Spojit taktové čáry

en: If checked, barlines are connected between the staves.
cs: Je-li zaškrtnuto, jsou taktové čáry mezi osnovami spojeny.

en: Score
cs: Notový zápis

en: Piece:
cs: Kus:

en: Opus:
cs: Dílo:

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Book Part
cs: Část knihy

en: Book
cs: Kniha

en: <p>Here you can specify a filename or suffix (without extension) to set the names of generated output files for this book.</p>
    <p>If you choose "Suffix" the entered name will be appended to the document's file name; if you choose "Filename", just the entered name will be used.</p>
cs: <p>Zde můžete zadat souborový název nebo příponu (ne souborovou příponu) pro nastavení názvů tvořených výstupních souborů pro tuto knihu.</p>
    <p>Pokud zvolíte "Přípona", bude zadaný název připojen k názvu souboru dokumentu; pokud zvolíte "Souborový název", použije se pouze zadaný název.</p>

en: Output Filename:
cs: Výstupní souborový název:

en: Filename
cs: Souborový název

en: Suffix
cs: Přípona

en: Containers
cs: Nádoby

en: Piano
cs: Klavír

[ctx: abbreviation for Piano]
en: Pno.
cs: Klav.

en: Harpsichord
cs: Cembalo

[ctx: abbreviation for Harpsichord]
en: Hs.
cs: Cem.

en: Organ
cs: Varhany

[ctx: abbreviation for Organ]
en: Org.
cs: Var.

en: Pedal:
cs: Pedál:

en: Set to 0 to disable the pedal altogether.
cs: Nastavit na nulu pro úplné znemožnění pedálu.

en: Keyboard instruments
cs: Klávesové nástroje

en: Timpani
cs: Kotle

[ctx: abbreviation for Timpani]
en: Tmp.
cs: Kot.

en: Xylophone
cs: Xylofon

en: Upper staff:
cs: Horní notová osnova:

en: Lower staff:
cs: Dolní notová osnova:

en: Set the number of voices to 0 to disable the second staff.
cs: Nastavte počet hlasů na 0 pro zakázání druhé osnovy.

en: Vibraphone
cs: Vibrafon

en: Tubular bells
cs: Trubkové zvony

[ctx: abbreviation for Tubular bells]
en: Tub.
cs: Tru. zv.

en: Glockenspiel
cs: Zvonková hra

[ctx: abbreviation for Glockenspiel]
en: Gls.
cs: Zvo.

en: Carillon
cs: Zvonkohra

[ctx: abbreviation for Carillon]
en: Car.
cs: Zvon.

en: Manual staff:
cs: Ruční osnova:

en: Pedal staff:
cs: Pedálová osnova:

en: Drums
cs: Bubny

[ctx: abbreviation for Drums]
en: Dr.
cs: Bub.

en: Voices:
cs: Pěvecké hlasy:

en: Remove stems
cs: Odstranit nožky not

en: Remove the stems from the drum notes.
cs: Odstranit nožky z not pro bicí.

en: Drums follow here.
cs: Zde následují bubny.

en: keep some distance.
cs: Udržovat trochu odstup.

en: Drums (5 lines, default)
cs: Bubny (pět linek, výchozí)

en: Timbales-style (2 lines)
cs: Styl timbále (dvě linky)

en: Congas-style (2 lines)
cs: Styl konga (dvě linky; vysoký a úzký buben, na který se hraje dlaněmi)

en: Bongos-style (2 lines)
cs: Styl bonga (dvě linky; buben)

en: Percussion-style (1 line)
cs: Styl bicí (dvě linky)

en: Percussion
cs: Bicí nástroje

en: Custom tuning
cs: Vlastní ladění

en: Staff type:
cs: Druh notové osnovy:

en: Tuning:
cs: Intonace:

en: Select custom tuning in the combobox and enter a custom tuning here, e.g. <code>e, a d g b e'</code>. Use absolute note names in the same language as you want to use in your document (by default: "nederlands").
cs: Vyberte vlastní ladění v rozbalovacím seznamu a zadejte zde vlastní ladění, např. <code>e, a d g b e'</code>. Použijte nepodmíněné (absolutní) názvy not ve stejném jazyku, který chcete použít ve svém dokumentu (ve výchozím nastavení: "holandština").

en: Custom tuning...
cs: Vlastní ladění...

en: Normal staff
cs: Normální notová osnova

en: Tablature
cs: Tabulatura

note: L10N: Both a Normal and a Tablature staff
en: Both
cs: Oba

en: Mandolin
cs: Mandolína

[ctx: abbreviation for Mandolin]
en: Mdl.
cs: Mna

en: Mandolin tuning
cs: Ladění mandolíny

en: Ukulele tuning
cs: Ladění Ukulele

en: Ukulele D-tuning
cs: Ladění Ukulele v D

en: Tenor Ukulele tuning
cs: Tenorové ladění Ukulele

en: Baritone Ukulele tuning
cs: Barytonové ladění Ukulele

en: Banjo
cs: Bendžo

[ctx: abbreviation for Banjo]
en: Bj.
cs: Bžo.

en: Open G-tuning (aDGBD)
cs: Otevřené ladění v G (aDGBD)

en: C-tuning (gCGBD)
cs: Ladění v C (gCGBD)

en: Modal tuning (gDGCD)
cs: Modální ladění (gDGCD)

en: Open D-tuning (aDF#AD)
cs: Otevřít ladění v D (aDF#AD)

en: Open Dm-tuning (aDFAD)
cs: Otevřít ladění v D moll (aDFAD)

en: Four strings (instead of five)
cs: Čtyři smyčce (namísto pěti)

en: Classical guitar
cs: Klasická kytara

[ctx: abbreviation for Classical guitar]
en: Gt.
cs: Kra.

en: Guitar tuning
cs: Kytarové ladění

en: Guitar seven-string tuning
cs: Kytarové sedmistrunové ladění

en: Guitar drop-D tuning
cs: Kytarové podladění D

en: Guitar drop-C tuning
cs: Kytarové podladění C

en: Open G-tuning
cs: Otevřené ladění v G

en: Guitar open D tuning
cs: Kytarové otevřené ladění v D

en: Guitar d-a-d-g-a-d tuning
cs: Kytarové d-a-d-g-a-d ladění

en: Lute tuning
cs: Loutnové ladění

en: Guitar A-sus4 tuning
cs: Kytarové A-sus4 ladění

en: Jazz guitar
cs: Džezová kytara

[ctx: abbreviation for Jazz guitar]
en: J.Gt.
cs: Dž. kra.

en: Bass tuning
cs: Basové ladění

en: Four-string bass tuning
cs: Ladění čtyřstrunné basové kytary

en: Bass drop-D tuning
cs: Podladění basové kytary v D

en: Five-string bass tuning
cs: Ladění pětistrunné basové kytary

en: Six-string bass tuning
cs: Ladění šestistrunné basové kytary

en: Electric bass
cs: Elektrická basová kytara

[ctx: abbreviation for Electric bass]
en: E.Bs.
cs: El. bs. kra.

en: Harp
cs: Harfa

[ctx: abbreviation for Harp]
en: Hp.
cs: Hfa.

en: Plucked strings
cs: Drnkací smyčcové nástroje

en: Chord names
cs: Názvy akordů

en: Use extender lines
cs: Použít pomocné linky

en: Figures follow here.
cs: Zde následují čísla.

en: Staff
cs: Notová osnova

en: Special
cs: Speciální

en: Violin
cs: Housle

[ctx: abbreviation for Violin]
en: Vl.
cs: Hle.

en: Cello
cs: Violoncello

[ctx: abbreviation for Cello]
en: Cl.
cs: Vlo.

en: Contrabass
cs: Kontrabas

[ctx: abbreviation for Contrabass]
en: Cb.
cs: Kbas

en: Basso Continuo
cs: Generální bas (Basso continuo)

[ctx: abbreviation for Basso Continuo]
en: B.c.
cs: G. b.

en: Strings
cs: Smyčcové nástroje

en: Stanzas:
cs: Sloka:

en: The number of stanzas.
cs: Počet slok:

en: Ambitus
cs: Hlasový rozsah

en: Show the pitch range of the voice at the beginning of the staff.
cs: Ukázat výšku hlasového rozsahu na začátku notové osnovy.

en: Lyrics follow here.
cs: Zde následují slova písně.

en: Soprano
cs: Soprán

en: Mezzo-soprano
cs: Mezzosoprán

en: Alto
cs: Alt

en: Bass
cs: Basová kytara

en: Lead sheet
cs: Hlavní list

en: The Lead Sheet provides a staff with chord names above and lyrics below it. A second staff is optional.
cs: Hlavní list poskytuje notovou osnovu s názvy akordů nad ní a slovy písně pod ní. Druhá notová osnova je volitelná.

en: Add accompaniment staff
cs: Přidat notovou osnovu hudebního doprovodu

en: Adds an accompaniment staff and also puts an accompaniment voice in the upper staff.
cs: Přidá notovou osnovu hudebního doprovodu a rovněž vloží doprovodný hlas do horní notové osnovy.

en: Choir
cs: Sbor

en: Please select the voices for the choir. Use the letters S, A, T, or B. A hyphen denotes a new staff.
cs: Vyberte, prosím, hlasy pro sbor. Použijte písmena S, A, T, nebo B. Spojovník označuje novou notovou osnovu.

en: Hint: For a double choir you can use two choir parts.
cs: Rada: Můžete použít dva sborové hlasy pro zdvojený sbor.

en: Voicing:
cs: Úprava barvy zvuku

en: Lyrics:
cs: Slova písně:

en: Piano reduction
cs: Klavírní výtah

en: Adds an automatically generated piano reduction.
cs: Přidá automaticky vytvořené klavírní výtah.

en: Rehearsal MIDI files
cs: Zkušební soubory MIDI

en: Creates a rehearsal MIDI file for every voice, even if no MIDI output is generated for the main score.
cs: Vytvoří zkušební soubor MIDI pro každý hlas, i když pro hlavní notový zápis není vytvořen žádný výstup MIDI.

[ctx: abbreviation for Choir]
en: Ch.
cs: Sb.

en: Rehearsal MIDI files:
cs: Zkušební soubory MIDI:

en: All voices same lyrics
cs: Všechny pěvecké hlasy mají stejná slova písně

en: A set of the same lyrics is placed between all staves.
cs: Soubor stejných slov písně je umístěn mezi všechny notové osnovy.

en: Every voice same lyrics
cs: Každý pěvecký hlas má stejná slova písně

en: Every voice gets its own lyrics, using the same text as the other voices.
cs: Každý pěvecký hlas dostává svá vlastní slova písně za použití stejného textu, jaký mají jiné pěvecké hlasy.

en: Every voice different lyrics
cs: Každý pěvecký hlas má jiná slova písně

en: Every voice gets a different set of lyrics.
cs: Každý pěvecký hlas dostává jiný soubor se slovy písně.

en: Distribute stanzas
cs: Umístit sloky

en: One set of stanzas is distributed across the staves.
cs: Jeden soubor slok je umístěn mezi všechny notové osnovy.

en: Vocal
cs: Zpěv

en: Flute
cs: Flétna

en: Piccolo
cs: Pikola

[ctx: abbreviation for Piccolo]
en: Pic.
cs: Pik.

en: Alto Flute
cs: Altová flétna

[ctx: abbreviation Alto flute]
en: Afl.
cs: A. fl.

en: Bass flute
cs: Basová flétna

[ctx: abbreviation for Bass flute]
en: Bfl.
cs: Bs. fl.

en: Oboe
cs: Hoboj

[ctx: abbreviation for Oboe]
en: Ob.
cs: Hob.

en: Oboe d'amore
cs: Hoboj d'amore

[ctx: abbreviation for Oboe d'amore]
en: Ob.d'am.
cs: Hob. d'am.

en: English horn
cs: Anglický roh

[ctx: abbreviation for English horn]
en: Eng.h.
cs: A. roh

en: Bassoon
cs: Fagot

[ctx: abbreviation for Bassoon]
en: Bn.
cs: Fag.

en: Contrabassoon
cs: Kontrafagot

[ctx: abbreviation for Contrabassoon]
en: C.Bn.
cs: Kfag.

en: Clarinet
cs: Klarinet

[ctx: abbreviation for Clarinet]
en: Cl.
cs: Kl.

en: E-flat clarinet
cs: Es klarinet

[ctx: abbreviation for E-flat Clarinet]
en: Cl. in Eb
cs: Kl. v Es

en: A clarinet
cs: A klarinet

[ctx: abbreviation for A Clarinet]
en: Cl. in A
cs: Kl. v A

en: Bass clarinet
cs: Basklarinet

[ctx: abbreviation for Bass clarinet]
en: BCl.
cs: Bkl.

en: C-Melody Sax
cs: C-melodický saxofon

[ctx: abbreviation for C-Melody Sax]
en: C-Mel Sax
cs: C-mel. sax.

en: Sopranino Sax
cs: Sopraninový saxofon

[ctx: abbreviation for Sopranino Sax]
en: SiSx.
cs: Snino sax.

en: Soprano Sax
cs: Sopránový saxofon

[ctx: abbreviation for Soprano Sax]
en: SoSx.
cs: Sno sax.

en: Alto Sax
cs: Altový saxofon

[ctx: abbreviation for Alto Sax]
en: ASx.
cs: A. sax.

en: Tenor Sax
cs: Tenorový saxofon

[ctx: abbreviation for Tenor Sax]
en: TSx.
cs: T. sax.

en: Baritone Sax
cs: Barytonový saxofon

[ctx: abbreviation for Baritone Sax]
en: BSx.
cs: Bar. sax.

en: Bass Sax
cs: Basový saxofon

[ctx: abbreviation for Bass Sax]
en: BsSx.
cs: Bas. sax.

en: Sopranino recorder
cs: Sopraninová zobcová flétna

[ctx: abbreviation for Sopranino recorder]
en: Si.rec.
cs: S. z. fl.

en: Soprano recorder
cs: Sopránová zobcová flétna

[ctx: abbreviation for Soprano recorder]
en: S.rec.
cs: S. z. fl.

en: Alto recorder
cs: Altová zobcová flétna

[ctx: abbreviation for Alto recorder]
en: A.rec.
cs: A. z. fl.

en: Tenor recorder
cs: Tenorová zobcová flétna

[ctx: abbreviation for Tenor recorder]
en: T.rec.
cs: T. z. fl.

en: Bass recorder
cs: Basová zobcová flétna

[ctx: abbreviation for Bass recorder]
en: B.rec.
cs: Bas. z. fl.

en: Contra Bass recorder
cs: Kontrabasová zobcová flétna

[ctx: abbreviation for Contra Bass recorder]
en: Cb.rec.
cs: Kb. z. fl.

en: Subcontra Bass recorder
cs: Subkontrabasová zobcová flétna

[ctx: abbreviation for Subcontra Bass recorder]
en: Scb.rec.
cs: Skb. z. fl.

en: Woodwinds
cs: Dřevěné dechové nástroje

en: Search:
cs: Hledat:

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Find Next
cs: Najít další

en: &Case
cs: &Písmovka

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velká/malá písmena

en: &Regex
cs: &Regulární výraz

en: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en: The total number of matches
cs: Celkový počet shod

en: Replace:
cs: Nahradit:

en: Re&place
cs: Na&hradit

en: Replaces the next occurrence of the search term.
cs: Nahradit další výskyt hledaného pojmu.

en: &All
cs: &Vše

en: Replaces all occurrences of the search term in the document or selection.
cs: Nahradit všechny výskyty hledaného pojmu v dokumentu nebo ve výběru.

en: Manage Sessions
cs: Spravovat sezení

en: &Import...
cs: &Zavést...

en: Opens a dialog to import a session from a file.
cs: Otevře dialogové okno pro zavedení sezení ze souboru.

en: E&xport...
cs: &Vyvést...

en: Opens a dialog to export a session to a file.
cs: Otevře dialogové okno pro vyvedení sezení do souboru.

en: &Activate
cs: &Zapnout

en: Switches to the selected session.
cs: Přepne na vybrané sezení.

en: JSON Files
cs: Soubory JSON

[ctx: dialog title]
en: Import session
cs: Zavést sezení

[ctx: dialog title]
en: Export session
cs: Vyvést sezení

en: Name:
cs: Název:

en: Always save the list of documents in this session
cs: Vždy uložit seznam dokumentů v tomto sezení

en: Base directory:
cs: Základní adresář:

en: Use session specific include path
cs: Použít cestu obsahující sezení  zvláštní pro sezení

en: Replace global path
cs: Nahradit globální cestu

en: When checked, paths in LilyPond preferences are not included.
cs: Je-li zaškrtnuto, nejsou zahrnuty cesty v nastavení LilyPondu.

en: Copy global path
cs: Kopírovat globální cestu

en: Add and edit the path from LilyPond preferences.
cs: Přidat a upravit cestu z nastavení LilyPondu.

en: Remove all paths.
cs: Odstranit všechny cesty.

en: Edit session: {name}
cs: Upravit sezení: {name}

en: Edit new session
cs: Upravit nové sezení

en: Please enter a session name.
cs: Zadejte, prosím, název sezení.

en: Please do not use the name '{name}'.
cs: Nepoužívejte, prosím, název '{name}'.

en: Another session with the name {name} already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
cs: Jiné sezení s názvem {name} již existuje.
    
    Chcete je přepsat?

en: Overwrite
cs: Přepsat

[ctx: New Session]
en: &New...
cs: &Nové...

en: &Manage...
cs: &Spravovat...

en: No Session
cs: Žádné sezení

en: &Line Numbers
cs: Čís&la řádků

en: &Enable Folding
cs: &Povolit skládání

en: &Fold Current Region
cs: &Složit nynější oblast

en: Fold &Top Region
cs: Složit &horní oblast

en: &Unfold Current Region
cs: &Rozbalit nynější oblast

en: Fold &All
cs: Složit &vše

en: U&nfold All
cs: R&ozbalit vše

en: Blank Line
cs: Prázdný řádek

en: Delete Line(s)
cs: Smazat řádek(y)

en: Delete Matching Pair
cs: Smazat odpovídající dvojici

en: Next Blank Line
cs: Další prázdný řádek

en: Previous Blank Line
cs: Předchozí prázdný řádek

en: Select until Next Blank Line
cs: Vybrat po další prázdný řádek

en: Select until Previous Blank Line
cs: Vybrat po předchozí prázdný řádek

en: Single Typographical Quotes
cs: Jednoduché typografické uvozovky

en: Double Typographical Quotes
cs: Dvojité typografické uvozovky

en: Tuplets
cs: Rytmické notové skupiny

en: Modern 2/2 Time Signature
cs: Moderní 2/2 taktové označení

en: Modern 4/4 Time Signature
cs: Moderní 4/4 taktové označení

en: Tactus Time Signature (number with note)
cs: Taktové označení Tactus (číslo s notou)

en: LilyPond Version
cs: Verze LilyPondu

en: Repeat unfold
cs: Výslovná repetice

en: Relative Music
cs: Poměrné noty

en: Upper case selection
cs: Výběr velkých písmen

en: Lower case selection
cs: Výběr malých písmen

en: Title case selection
cs: Výběr velikosti názvu

en: Markup lines
cs: Značení řádků

en: Markup column
cs: Značení sloupce

en: Tagline with date and LilyPond version
cs: Heslo s datem a verzí LilyPondu.

en: Header Template
cs: Předloha hlavičky

en: No Tagline
cs: Žádné heslo

en: No Barnumbers
cs: Žádná čísla taktů

en: Midi Tempo
cs: Tempo MIDI

en: Staff Size
cs: Velikost notové osnovy

en: Double selection or current line
cs: Zdvojený výběr nebo nynější řádek

[ctx: snippet: add comment characters]
en: Comment
cs: Opatřit poznámkou

[ctx: snippet: remove comment characters]
en: Uncomment
cs: Zrušit poznámku

en: A5 Paper
cs: Papír A5

en: Last note or chord
cs: Poslední nota nebo akord

en: Color
cs: Barva

en: Basic Leadsheet
cs: Základní vzorový list

en: Choir Hymn
cs: Sborový chvalozpěv

en: Blank Music Sheet
cs: Prázdný notový list

en: Edit Snippet
cs: Upravit úryvek

en: New Snippet
cs: Nový úryvek

en: Snippet Text:
cs: Text úryvku:

en: Title:
cs: Název:

en: Shortcut:
cs: Zkratka:

en: Empty Snippet
cs: Prázdný úryvek

en: A snippet can't be empty.
cs: Úryvek nemůže být prázdný.

en: The snippet has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
cs: Úryvek byl změněn.
    Chcete uložit změny nebo je zahodit?

en: Click to change the keyboard shortcut.
cs: Klepněte pro změnu klávesové zkratky.

en: The current date in YYYY-MM-DD format.
cs: Nynější datum ve formátu RRRR-MM-DD.

en: The version of the default LilyPond program.
cs: Verze výchozího programu LilyPond.

en: The version of Frescobaldi.
cs: Verze Frescobaldi.

en: The URL of the current document.
cs: Adresa (URL) nynějšího dokumentu.

en: The full local filename of the current document.
cs: Úplný místní souborový název nynějšího dokumentu.

en: The name of the current document.
cs: Název nynějšího dokumentu.

en: Moves the text cursor here after insert.
cs: Přesune ukazatel textu po vložení sem.

en: Selects text from here to the position given using the <code>$CURSOR</code> variable
cs: Vybere text odtud po místo dané pomocí proměnné <code>$CURSOR</code>

en: The selected text if available. If not, the text cursor is moved here.
cs: Vybraný text, je-li dostupný. Pokud není, ukazatel textu je přesunut sem.

en: No snippets found.
cs: Nenalezeny žádné úryvky.

[ctx: dialog title]
en: Import Snippets
cs: Zavést úryvky

en: New Snippets
cs: Nové úryvky

en: Updated Snippets
cs: Aktualizované úryvky

en: Unchanged Snippets
cs: Nezměněné úryvky

en: Import Keyboard Shortcuts
cs: Zavést klávesové zkratky

en: Choose which snippets you want to import:
cs: Vyberte, prosím, úryvky, které si přejete zavést:

en: There are no new or updated snippets in the file.
cs: V souboru nejsou žádné nové nebo aktualizované úryvky.

en: <p>Here the snippets from {filename} are displayed.</p>
    <p>If there are new or updated snippets, you can select or deselect them one by one, or all at once, using the checkbox of the group. Then click OK to import all the selected snippets.</p>
    <p>Existing, unchanged snippets can't be imported.</p>
cs: <p>Zde jsou zobrazeny úryvky z {filename}.</p>
    <p>Pokud jsou nové nebo aktualizované úryvky, můžete je vybrat anebo zrušit jejich výběr, jeden za druhým, nebo u všech najednou, pomocí skupinového zaškrtávacího okénka. Potom klepněte na OK pro zavedení všech vybraných úryvků.</p>
    <p>Stávající, nezměněné úryvky nelze zavést.</p>

en: Snippet error
cs: Chyba úryvku

[ctx: menu title]
en: Sn&ippets
cs: Úr&yvky

en: New
cs: Nový

[ctx: dialog title]
en: Restore Built-in Snippets
cs: Obnovit vestavěné úryvky

en: This dialog allows you to recover built-in snippets that have been changed or deleted. Check the snippets you want to recover and click the button "Restore Checked Snippets."
cs: Tento dialog vám umožní obnovit vestavěné úryvky, jež byly změněny nebo smazány. Zaškrtněte úryvky, které chcete obnovit a klepněte na tlačítko Obnovit zaškrtnuté úryvky.

en: Restore Checked Snippets
cs: Obnovit zaškrtnuté úryvky

en: Deleted Snippets
cs: Smazané úryvky

en: Changed Snippets
cs: Změněné úryvky

en: Save as Template
cs: Uložit jako předlohu

en: Please enter a template name:
cs: Zadejte, prosím, název předlohy:

en: Run LilyPond when creating a new document from this template
cs: Spustit LilyPond při vytváření nového dokumentu z této předlohy

en: Overwrite Template?
cs: Přepsat předlohu?

en: A template named "{name}" already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
cs: Předloha s názvem {name} již existuje.
    
    Chcete ji přepsat?

en: Snippets
cs: Úryvky

en: &Snippets
cs: Úr&yvky

en: Save as Template...
cs: Uložit jako předlohu...

en: Copy to &Snippet...
cs: Kopírovat do ú&ryvku...

en: Manage Templates...
cs: Spravovat předlohy...

en: Manage &Snippets...
cs: Spravovat úr&yvky...

en: &Menu
cs: &Nabídka

en: &Add...
cs: &Přidat...

en: Add a new snippet. ({key})
cs: Přidat nový úryvek. ({key})

en: &Edit...
cs: &Upravit...

en: Edit the current snippet. ({key})
cs: Upravit nynější úryvek. ({key})

en: Configure Keyboard &Shortcut...
cs: Nastavit klávesovou &zkratku...

en: Remove the selected snippets.
cs: Odstranit vybrané úryvky.

en: A&pply
cs: &Použít

en: Apply the current snippet.
cs: Použít nynější úryvek.

en: Import snippets from a file.
cs: Zavést úryvky ze souboru.

en: Export snippets to a file.
cs: Vyvést úryvky do souboru.

en: Restore &Built-in Snippets...
cs: Obnovit &vestavěné úryvky...

en: Restore deleted or changed built-in snippets.
cs: Obnovit smazané nebo změněné vestavěné úryvky.

en: &Help
cs: Nápověd&a

en: Enter text to search in the snippets list.
    See "What's This" for more information.
cs: Zadejte text k hledání v seznamu úryvků.
    Pro další informace se podívejte na "Co je toto".

en: Enter text to search in the snippets list, and press Enter to apply the currently selected snippet.
cs: Zadejte text k hledání v seznamu úryvků a stiskněte klávesu Enter pro použití nyní vybraného úryvku.

en: If the search text fully matches the value of the '{name}' variable of a snippet, that snippet is selected.
cs: Pokud hledaný text plně odpovídá hodnotě proměnné úryvku '{name}', je vybrán tento úryvek.

en: If the search text starts with a colon ':', the rest of the search text filters snippets that define the given variable. After a space a value can also be entered, snippets will then match if the value of the given variable contains the text after the space.
cs: Pokud hledaný text začíná dvojtečkou ':', zbytek hledaného textu filtruje úryvky, které vymezují danou proměnnou. Po mezeře lze hodnotu zadat také, úryvky pak budou odpovídat, pokud hodnota dané proměnné obsahuje text po mezeře.

en: E.g. entering {menu} will show all snippets that are displayed in the insert menu.
cs: Např. zadání {menu} ukáže všechny úryvky, které jsou vloženy v nabídce pro vkládání.

[ctx: dialog title]
en: Export {num} Snippet | Export {num} Snippets
cs[0]: Vyvést {num} úryvek
cs[1]: Vyvést {num}úryvky
cs[2]: Vyvést {num}úryvků

[ctx: window title]
en: SVG View
cs: Pohled na SVG

en: SV&G View
cs: Pohled na SV&G

en: Zoom &In
cs: &Přiblížit

en: Zoom &Out
cs: &Oddálit

en: Original &Size
cs: Původní &velikost

en: Page:
cs: Strana:

en: Toolbar
cs: Nástrojový pruh

en: Start
cs: Začátek

en: Contents
cs: Obsah

en: (no key defined)
cs: (nestanoven žádný klíč)

en: Up:
cs: Nahoru:

en: In this chapter:
cs: V této kapitole

en: Next:
cs: Další:

en: Next Chapter:
cs: Další kapitola:

en: See also:
cs: Podívejte se také na:

en: VBCL Error: Missing mandatory key(s) '{keys}'
cs: Chyba VBCL: Chybí povinný klíč(e) '{keys}'

en: Git not found
cs: Git nenalezen

en: Frescobaldi is run from within a Git repository, but Git does not appear to be working. Git support will be disabled. If you have Git installed, you can specify its location in the Preferences dialog.
cs: Frescobaldi běží z úložiště Git, ale zdá se, že Git nepracuje. Podpora pro Git bude zakázána. Pokud máte Git nainstalován, můžete určit jeho umístění v dialogu Nastavení.

en: The given directory '{rootdir} doesn't seem to be a Git repository.
cs: Zdá se, že zadaný adresář '{rootdir} není skladištěm Git.

en: Successful checkout of branch:
cs: Úspěšné stažení větve:

en: Git Checkout Error
cs: Chyba při stahování z Gitu

en: The following file is missing and could not be loaded when restoring a session: | The following files are missing and could not be loaded when restoring a session:
cs[0]: Chybí následující soubor a nepodařilo se jej při obnovení sezení nahrát:
cs[1]: Chybí následující soubory a nepodařilo se je při obnovení sezení nahrát:
cs[2]: Chybí následující soubory a nepodařilo se je při obnovení sezení nahrát:

en: Missing files in {name}
cs: Chybí soubory v {name}

en: Show Help
cs: Ukázat nápovědu

en: Show toolbar
cs: Ukázat pruh s nástroji

en: Open music document(s)
cs: Otevřít dokument(y) s notami

en: Open
cs: Otevřít

en: Close document
cs: Zavřít dokument

en: Close other documents
cs: Zavřít jiné dokumenty

en: Close all documents
cs: Zavřít všechny dokumenty

en: File not found:
    {}
    Please restore if you can.
cs: Soubor nenalezen:
    {}
    Obnovte jej, prosím, můžete-li.

en: Show...
cs: Ukázat...

en: Close...
cs: Zavřít...

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: The file {filename} is missing.
    
    Do you want to remove the filename from the list?
cs: Chybí soubor {filename}.
    
    Chcete název souboru odstranit ze seznamu?

en: Answering 'No' will give you a chance to restore the file without having to re-add it.
cs: Když odpovíte Ne, dá vám to možnost soubor obnovit, aniž byste jej museli znovu přidat.

en: Manuscript
cs: Rukopis

en: Manuscript Viewer
cs: Prohlížeč rukopisů

[ctx: dialog title]
en: Open Manuscript(s)
cs: Otevřít rukopis(y)

en: Select Manuscript Document
cs: Vybrat dokument s rukopisem

en: Open manuscript(s)
cs: Otevřít rukopisy

en: Close manuscript
cs: Zavřít rukopis

en: Close other manuscripts
cs: Zavřít jiné rukopisy

en: Close all manuscripts
cs: Zavřít všechny rukopisy

en: <p>The Manuscript Viewer displays an original manuscript one is copying from.</p>
    <p>See {link} for more information.</p>
cs: <p>Prohlížeč rukopisů zobrazuje původní rukopis, z něhož se kopíruje. </p>
    <p>Pro více informací se podívejte na {link}.</p>

en: Start recording a key sequence.
cs: Začít nahrávání řady kláves.

en: Clear the key sequence.
cs: Smazat řadu kláves.

en: Input
cs: Vstup

en: Restart Required
cs: Požadováno opětovné spuštění

en: An operation requires a restart of Frescobaldi:
    
       {}
    
    Some new functionality may not be available before, or the application may even become unstable.
    
    Do you want to restart now?
    You can also save open files first and restart manually.
cs: Operace vyžaduje restart Frescobaldi:
    
       {}
    
    Některé nové funkce nemusí být dostupné dříve nebo se aplikace můžedokonce stát nestálou.
    
    Chcete nyní program spustit znovu?
    Můžete také nejprve uložit otevřené soubory a program znovu spustit ručně.

en: Scheme:
cs: Schéma:

en: Re&name...
cs: &Přejmenovat...

en: &Export...
cs: .&Vyvést...

en: Add Scheme
cs: Přidat schéma

en: Please enter a name for the new scheme:
cs: Zadejte, prosím, název pro nové schéma:

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: New name:
cs: Nový název:

[ctx: dialog title]
en: Import color theme
cs: Zavést barevné schéma

[ctx: dialog title]
en: Export {name}
cs: Vyvést {name}

[ctx: window title]
en: Edit Shortcut
cs: Upravit zkratku

en: &No shortcut
cs: Žá&dná zkratka

en: Use a &custom shortcut:
cs: Použít &vlastní zkratku:

en: Alternative #{num}:
cs: Náhradní #{num}:

en: Primary shortcut:
cs: Základní zkratka:

en: Conflict with: {name}
cs: Střet s: {name}

en: Here you can edit the shortcuts for {name}
cs: Zde můžete upravit zkratky pro {name}

[ctx: no keyboard shortcut]
en: none
cs: Žádná

en: Use &default shortcut ({name})
cs: Použít &výchozí zkratku ({name})

en: The tempo is set as you click this button.
cs: Tempo je nastaveno, když klepnete na toto tlačítko.

en: Tap this button to set the tempo.
    
    The average speed of clicking is used; wait 3 seconds to "reset".
cs: Stiskněte toto tlačítko pro nastavení tempa.
    
    Používá se průměrná rychlost klepnutí; počkejte 3 sekundy, až dojde k opětovnému nastavení.

en: Open file dialog
cs: Otevřít souborový dialog

en: Select a directory
cs: Vybrat adresář

en: Select a file
cs: Vybrat soubor

en: &Print...
cs: &Tisk...

en: Fit &Width
cs: Přizpůsobit šíř&ce

en: Fit &Height
cs: Přizpůsobit &výšce

en: Fit &Page
cs: Přizpůsobit &straně

en: &Natural Size
cs: &Přirozená velikost

note: L10N: "Width" as in "Fit Width" (display in zoom menu)
en: Width
cs: Šířka

note: L10N: "Height" as in "Fit Height" (display in zoom menu)
en: Height
cs: Výška

note: L10N: "Page" as in "Fit Page" (display in zoom menu)
en: Page
cs: Strana

en: Rotate &Left
cs: Otočit &vlevo

en: Rotate &Right
cs: Strana v&pravo

en: Single Pages
cs: Jednoduché strany

en: Two Pages (first page right)
cs: Dvě strany (první strana vpravo)

en: Two Pages (first page left)
cs: Dvě strany (první strana vlevo)

note: L10N: "Raster", a layout type (like grid)
en: Raster
cs: Rastr

en: Vertical
cs: Svisle

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Re&load View
cs: Nahrát pohled &znovu

en: Previous Page
cs: Předchozí strana

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next Page
cs: Další strana

en: Next
cs: Další

en: Magnifier
cs: Lupa

en: usage:
cs: Použití:

en: positional arguments
cs: Polohové argumenty

en: optional arguments
cs: Volitelné argumenty

en: show this help message and exit
cs: Ukázat tuto zprávu s nápovědou a ukončit

[ctx: CloseButton]
en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
cs: Použít

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
cs: Zavřít bez uložení

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
cs: Zahodit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
cs: Nastavit znovu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
cs: &Uložit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: QDialog]
en: What's This?
cs: Co je toto?

[ctx: QDockWidget]
en: Float
cs: Pohyblivá řádová čárka

[ctx: QDockWidget]
en: Undocks and re-attaches the dock widget
cs: Zruší ukotvení a znovu připojí panel

[ctx: QDockWidget]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: QDockWidget]
en: Closes the dock widget
cs: Zavře panel

[ctx: QFileDialog]
en: All Files (*)
cs: Všechny soubory (*)

[ctx: QFileDialog]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: QFileDialog]
en: Change to detail view mode
cs: Změnit na režim podrobného zobrazení

[ctx: QFileDialog]
en: Change to list view mode
cs: Změnit na režim seznamového zobrazení

[ctx: QFileDialog]
en: Create a New Folder
cs: Vytvořit novou složku

[ctx: QFileDialog]
en: Create New Folder
cs: Vytvořit novou složku

[ctx: QFileDialog]
en: &Delete
cs: &Smazat

[ctx: QFileDialog]
en: Detail View
cs: Podrobnosti

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
cs: Disk

[ctx: QFileDialog]
en: File
cs: Soubor

[ctx: QFileDialog]
en: File &name:
cs: &Název souboru:

[ctx: QFileDialog]
en: Files of type:
cs: Typ souborů:

[ctx: QFileDialog]
en: Find Directory
cs: Adresář hledání

[ctx: QFileDialog]
en: Folder
cs: Složka

[ctx: QFileDialog]
en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: QFileDialog]
en: Go back
cs: Jít zpět

[ctx: QFileDialog]
en: Go forward
cs: Jít vpřed

[ctx: QFileDialog]
en: Go to the parent directory
cs: Jít do nadřazeného adresáře

[ctx: QFileDialog]
en: List View
cs: Seznam

[ctx: QFileDialog]
en: Look in:
cs: Vyhledat:

[ctx: QFileDialog]
en: &New Folder
cs: &Nová složka

[ctx: QFileDialog]
en: &Open
cs: &Otevřít

[ctx: QFileDialog]
en: Parent Directory
cs: Nadřazený adresář

[ctx: QFileDialog]
en: Remove
cs: Odstranit

[ctx: QFileDialog]
en: &Rename
cs: &Přejmenovat

[ctx: QFileDialog]
en: Show
cs: Ukázat

[ctx: QFileDialog]
en: Show &hidden files
cs: Ukázat &skryté soubory

[ctx: QFileSystemModel]
en: %1 bytes
cs: %1 bajtů

[ctx: QFileSystemModel]
en: Computer
cs: Počítač

[ctx: QFileSystemModel]
en: Date Modified
cs: [datum změny]

[ctx: QFileSystemModel]
en: Name
cs: Název

[ctx: QFileSystemModel]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: QFileSystemModel]
en: Type
cs: Typ

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
cs: Černé

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
cs: Tučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
cs: Polotučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
cs: Lehké

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
cs: Nesouměrné

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: QGnomeTheme]
en: &Cancel
cs: &Zrušit

[ctx: QGnomeTheme]
en: &Save
cs: &Uložit

[ctx: QGnomeTheme]
en: &Close
cs: &Zavřít

[ctx: QLocalSocket]
en: %1: Invalid name
cs: %1: Neplatný název

[ctx: QMultiInputContext]
en: Select IM
cs: Vybrat IM

[ctx: QPlatformTheme]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: QPlatformTheme]
en: Apply
cs: Použít

[ctx: QPlatformTheme]
en: Reset
cs: Obnovit výchozí

[ctx: QPlatformTheme]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: QPlatformTheme]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: QPlatformTheme]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: QPlatformTheme]
en: Discard
cs: Zahodit

[ctx: QPlatformTheme]
en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí hodnoty

[ctx: QScrollBar]
en: Bottom
cs: Dole

[ctx: QScrollBar]
en: Left edge
cs: Levý okraj

[ctx: QScrollBar]
en: Page down
cs: Strana dolů

[ctx: QScrollBar]
en: Page left
cs: Strana vlevo

[ctx: QScrollBar]
en: Page right
cs: Strana vpravo

[ctx: QScrollBar]
en: Page up
cs: Strana nahoru

[ctx: QScrollBar]
en: Right edge
cs: Pravý okraj

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll down
cs: Projíždět dolů

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll here
cs: Projíždět zde

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll left
cs: Projíždět vlevo

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll right
cs: Projíždět vpravo

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll up
cs: Projíždět nahoru

[ctx: QScrollBar]
en: Top
cs: Nahoře

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
cs: Přidat oblíbené

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
cs: Upravit jas

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
cs: Program vlevo

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
cs: Program vpravo

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
cs: Kroužit skladbu

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
cs: Vpřed

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
cs: Náhodné přehrávání

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
cs: Opakování

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
cs: Přetočit zpět

[ctx: QShortcut]
en: Away
cs: Pryč

[ctx: QShortcut]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
cs: Zpět Vpřed

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
cs: Zpětný tabulátor

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
cs: Zesílení hloubek

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
cs: Hloubky dolů

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
cs: Hloubky nahoru

[ctx: QShortcut]
en: Battery
cs: Baterie

[ctx: QShortcut]
en: Browser
cs: Prohlížeč

[ctx: QShortcut]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: QShortcut]
en: CapsLock
cs: Velká písmena

[ctx: QShortcut]
en: Clear
cs: Vyprázdnit

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
cs: Smazat

[ctx: QShortcut]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: QShortcut]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: QShortcut]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: QShortcut]
en: Del
cs: Delete

[ctx: QShortcut]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: QShortcut]
en: Display
cs: Zobrazit

[ctx: QShortcut]
en: Documents
cs: Dokumenty

[ctx: QShortcut]
en: Down
cs: Dolů

[ctx: QShortcut]
en: Eject
cs: Vysunout

[ctx: QShortcut]
en: Exit
cs: Ukončit

[ctx: QShortcut]
en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: QShortcut]
en: Go
cs: Pohyb

[ctx: QShortcut]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: QShortcut]
en: History
cs: Historie

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
cs: Domovská stránka

[ctx: QShortcut]
en: Ins
cs: Insert

[ctx: QShortcut]
en: Insert
cs: Vložení

[ctx: QShortcut]
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
cs: Další

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
cs: Pozastavit

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
cs: Přehrát

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
cs: Předchozí

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
cs: Nahrávat

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
cs: Zastavit

[ctx: QShortcut]
en: Menu
cs: Nabídka

[ctx: QShortcut]
en: Music
cs: Hudba

[ctx: QShortcut]
en: News
cs: Novinky

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
cs: Zámek čísel

[ctx: QShortcut]
en: NumLock
cs: Číslice

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
cs: Otevřít adresu

[ctx: QShortcut]
en: Option
cs: Volba

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
cs: Strana dolů

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
cs: Strana nahoru

[ctx: QShortcut]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: QShortcut]
en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: QShortcut]
en: Play
cs: Přehrát

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
cs: Obnovit

[ctx: QShortcut]
en: Reload
cs: Nahrát znovu

[ctx: QShortcut]
en: Return
cs: Enter

[ctx: QShortcut]
en: Right
cs: Vpravo

[ctx: QShortcut]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: QShortcut]
en: Scroll Lock
cs: Zámek na posun

[ctx: QShortcut]
en: Search
cs: Hledat

[ctx: QShortcut]
en: Select
cs: Vybrat

[ctx: QShortcut]
en: Send
cs: Poslat

[ctx: QShortcut]
en: Space
cs: Mezerník

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
cs: Ověření pravopisu

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
cs: Rozdělit obrazovku

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
cs: Tabulkový kalkulátor

[ctx: QShortcut]
en: Standby
cs: Pohotovost

[ctx: QShortcut]
en: Stop
cs: Zastavit

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
cs: Titulky

[ctx: QShortcut]
en: Support
cs: Podpora

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
cs: Uspat

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
cs: Panel úkolů

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
cs: Terminál

[ctx: QShortcut]
en: Time
cs: Čas

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
cs: Přepnout přehrát/pozastavit

[ctx: QShortcut]
en: Tools
cs: Nástroje

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
cs: Nabídka

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
cs: Výšky dolů

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
cs: Výšky nahoru

[ctx: QShortcut]
en: Up
cs: Nahoru

[ctx: QShortcut]
en: Video
cs: Obraz

[ctx: QShortcut]
en: View
cs: Pohled

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
cs: Snížit hlasitost

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
cs: Ztlumit

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
cs: Zvýšit hlasitost

[ctx: QShortcut]
en: Zoom
cs: Zvětšení

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: QTabBar]
en: Scroll Left
cs: Projíždět vlevo

[ctx: QTabBar]
en: Scroll Right
cs: Projíždět vpravo

[ctx: QTextControl]
en: &Undo
cs: &Zpět

[ctx: QTextControl]
en: &Redo
cs: &Znovu

[ctx: QTextControl]
en: Cu&t
cs: Vyjmou&t

[ctx: QTextControl]
en: &Copy
cs: &Kopírovat

[ctx: QTextControl]
en: &Paste
cs: &Vložit

[ctx: QTextControl]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: QTextControl]
en: Select All
cs: Vybrat vše

[ctx: QWhatsThisAction]
en: What's This?
cs: Co je toto?

en: LilyPond Music Editor
cs: Notační editor pro LilyPond

en: lilypond;editor;sheet music;
cs: lilypond;editor;noty;

en: Frescobaldi is an advanced text editor to edit LilyPond sheet music files. It aims to be powerful, yet lightweight and easy to use.
cs: Frescobaldi je pokročilý textový editor pro úpravy souborů not v LilyPondu.Jeho cílem je být výkonný, přesto lehký a snadno použitelný.

en: Features:
cs: Vlastnosti:

en: Powerful text editor with syntax highlighting and automatic completion
cs: Výkonný textový editor se zvýrazněním syntaxe a automatickým dokončováním

en: Music view with advanced Point &amp; Click
cs: Zobrazení not s pokročilým ukázat &amp; klepnout

en: Midi player to proof-listen LilyPond-generated MIDI files
cs: Přehrávač Midi pro poslech MIDI souborů vytvořených LilyPondem

en: Midi capturing to enter music
cs: Zachytávání MIDI pro vstup do not

en: Powerful Score Wizard to quickly setup a music score
cs: Mocný průvodce notovým zápisem pro rychlé nastavení notového zápisu

en: Snippet Manager to store and apply text snippets, templates or scripts
cs: Správce úryvků pro ukládání a použití textových úryvků, šablon nebo skriptů

en: Use multiple versions of LilyPond, automatically selects the correct version
cs: Při použití více verzí LilyPondu se automaticky vybere správná verze

en: Built-in LilyPond documentation browser and built-in User Guide
cs: Vestavěný prohlížeč dokumentace k LilyPondu a vestavěná uživatelská příručka

en: Smart layout-control functions like coloring specific objects in the PDF
cs: Chytré funkce řízení rozložení, jako je barvení určitých předmětů v PDF

en: MusicXML, Midi and ABC import
cs: Zavedení MusicXML, MIDI a ABC

en: Modern user interface with configurable colors, fonts and keyboard shortcuts
cs: Pokrokové uživatelské rozhraní s nastavitelnými barvami, písmy a klávesovými zkratkami

en: Translated into the following languages: Dutch, English, French, German, Italian, Czech, Russian, Spanish, Galician, Turkish, Polish, Brazilian Portuguese and Ukrainian.
cs: Přeloženo do následujících jazyků: holandština, angličtina, francouzština, němčina,italština, čeština, ruština, španělština, galicijština, turečtina, polština, brazilskáportugalština a ukrajinština.

en: Frescobaldi is designed to run on all major operating systems (Linux, Mac OS X and MS Windows). It is named after Girolamo Frescobaldi (1583-1643), an Italian composer of keyboard music in the late Renaissance and early Baroque period.
cs: Frescobaldi je navržen pro provoz na všech hlavních operačních systémech (Linux, Mac OSX a MS Windows). Je pojmenován podle Girolama Frescobaldiho (1583-1643),italského skladatele hudby pro klávesy v době pozdní renesance a raného baroka.

en: Text editor and music view
cs: Zobrazení editoru textu a not

en: Change the input without leaving the music view
cs: Změňte vstup, aniž byste opustili pohled na noty

en: Zoom with the magnifier glass
cs: Zvětšujte pomocí lupy

en: Syntax highlighting and automatic completion
cs: Zvýrazňování skladby a automatické doplňování kódu

en: Snippet manager and editor
cs: Správce a editor úryvku

en: Score Wizard to quickly setup a music score
cs: Průvodce notovým zápisem pro rychlé nastavení notového zápisu
