frescobaldi 2.0.3 - en to pl translation catalogue (878 entries)

en: About {appname}
pl: O programie {appname}

en: About
pl: O

en: Credits
pl: Zasługi

en: Version
pl: Wersja

en: Version {version}
pl: Wersja {version}

en: A LilyPond Music Editor
pl: Edytor nutowy LilyPond

en: Send an e-mail message to the maintainers.
pl: Wyślij e-mail do opiekunów programu.

note: L10N: Translate this sentence and fill in your own name to have it appear in the About Dialog.
en: Translated by Your Name.
pl: Przetłumaczone przez Piotra Komorowskiego

en: Licensed under the {gpl}.
pl: Na licencji {gpl}.

en: LilyPond Files
pl: Pliki LilyPond

en: LaTeX Files
pl: Pliki LaTeX

en: DocBook Files
pl: Pliki DocBook

en: HTML Files
pl: Pliki HTML

en: Texinfo Files
pl: Plik Texinfo

en: Scheme Files
pl: Pliki Scheme

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: &Mark Current Line
pl: &Podkreślaj aktualną linię

en: Clear &Error Marks
pl: &Wyczyść zaznaczenia błędów

en: Clear &All Marks
pl: Wyczyść wszystkie zaznaczenia

en: Next Mark
pl: Następne zaznaczenie

en: Previous Mark
pl: Poprzednie zaznaczenie

en: Back
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Naprzód

en: From version:
pl: Wersja źródłowa:

en: To version:
pl: Wersja docelowa:

en: Save convert-ly messages in document
pl: Zapisz komunikaty z convert-ly w dokumencie

en: If checked, the messages of convert-ly are appended as a comment to the end of the document.
pl: Po zaznaczeniu komunikaty convert-ly są dołączane w postaci komentarza na końcu dokumentu.

en: &Messages
pl: &Komunikaty

en: &Changes
pl: Zmiany

en: Run Again
pl: Uruchom ponownie

en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: Convert-ly from LilyPond {version}
pl: Convert-ly z LilyPond {version}

en: Current Document
pl: Bieżący dokument

en: Converted Document
pl: Dokument przekonwertowany

en: (set in document)
pl: (określony w dokumencie)

en: Both 'from' and 'to' versions need to be set.
pl: Należy określić zarówno wersję źródłową, jak i docelową.

en: Could not start {convert_ly}:
    
    {message}
pl: Nie można uruchomić {convert_ly}:
    
    {message}

en: The document has not been changed.
pl: Dokument został zmieniony.

[ctx: dialog title]
en: Save File
pl: Zapisz plik

en: Type:
pl: Typ:

en: Paper Color
pl: Kolor papieru

en: Auto-crop
pl: Automatyczne przycinanie

en: Antialias
pl: Antyaliasing

en: Drag
pl: Przeciągnij

en: &Copy
pl: S&kopiuj

en: &Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Image from {filename}
pl: Obraz z {filename}

en: Save Image As
pl: Zapisz obraz jako

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Error
pl: Błąd

en: Could not save the image.
pl: Nie można zapisać obrazu.

en: Cut and Assign
pl: Wytnij i przypisz

en: Please enter the name for the variable to assign the selected text to:
pl: Proszę wprowadzić nazwę dla zmniennej przyporządkowanej do wybranego tekstu:

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: Untitled ({num})
pl: Bez tytułu ({num})

en: Cut and Assign...
pl: Wytnij i przypisz...

en: Syntax &Highlighting
pl: Wyróżnianie elementów składni

en: &Automatic Indent
pl: &Automatycznie wcięcie

en: Re-&Indent
pl: Ponów wcięcie

en: &Update with convert-ly...
pl: &Uaktualnij z convert-ly...

en: &Save
pl: Zapi&sz

en: Save &As...
pl: Z&apisz jako...

en: &Close
pl: &Zamknij

en: Close Other Documents
pl: Zamknij inne dokumenty

note: L10N: 'always engraved': the document is marked as 'Always Engrave' in the LilyPond menu
en: [always engraved]
pl: [zawsze narysowane]

en: An internal error has occurred:
pl: Pojawił się błąd wewnętrzny:

en: Internal Error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Email Bug Report...
pl: Wyślij raport o błędzie...

en: Optionally describe below what you were doing:
pl: Należy opisać wykonane operacje:

en: Could not start {program}.
    Please check path and permissions.
pl: Nie można uruchomić {program}. Należy sprawdzić scieżkę oraz uprawnienia.

en: Colors:
pl: Kolory:

en: Added
pl: Dodane

en: Changed
pl: Zmienione

en: Deleted
pl: Usunięto

en: Links:
pl: Linki:

en: First Change
pl: Pierwsza zmiana

en: Next Change
pl: Następna zmiana

en: Top
pl: Góra

en: Hyphenate Lyrics Text
pl: Rozdziel tekst myślnikami

en: Please select a language:
pl: Proszę wybrać język:

en: Select Color
pl: Wybierz kolor

en: &Hyphenate Lyrics Text...
pl: Rozdziel tekst myślnikami...

en: &Remove hyphenation
pl: Usuń rozdzielenie tekstu myślnikami

en: &Copy Lyrics with hyphenation removed
pl: Skopiuj słowa bez podziału wyrazów

en: show program's version number and exit
pl: pokazuje numer wersji programu i kończy

en: Encoding to use
pl: Używane kodowanie

en: Line number to go to, starting at 1
pl: Do której linii dojść, zaczynając w 1

en: Column to go to, starting at 1
pl: Do której kolumny dojść, zaczynając w 1

en: NAME
pl: NAZWA

en: Session to start ('{none}' for empty session)
pl: Sesja startowa ('{none}' w przypadku pustej)

note: L10N: state of document in window titlebar
en: [modified]
pl: [zmieniony]

[ctx: dialog title]
en: Close Document
pl: Zamknij dokument

en: The document "{name}" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
pl: Dokument "{name}" został zmodyfikowany.
    Czy chcesz zachować zmiany, czy porzucić je?

en: Tab Bar
pl: Pasek zakładek

[ctx: dialog title]
en: Open File
pl: Otwórz plik

[ctx: dialog title]
en: Save Copy
pl: Zapisz kopię

[ctx: dialog title]
en: Save Selection
pl: Zapisz zaznaczenie

[ctx: dialog title]
en: Insert From File
pl: Wklej z pliku

[ctx: dialog title]
en: Print Source
pl: Drukuj źródło

en: Export as HTML
pl: Eksportuj jako HTML

en: Please describe the issue or feature request.
    Provide as much information as possible.
pl: Proszę opisać problem lub prośbę.
    Proszę podać możliwie dużo informacji.

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Music View Toolbar
pl: Pasek narzędziowy okna partytury

en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: Open &Recent
pl: Otwórz o&statni

en: Insert from &File...
pl: Wstaw z &pliku...

en: Open Current Directory
pl: Otwórz bieżący folder

en: Open Command Prompt
pl: Otwórz wiersz poleceń

en: Save Copy or Selection As...
pl: Zapisz kopię lub zaznaczenie jako...

en: Save All
pl: Zapisz wszystko

en: Print Source...
pl: Drukuj źródło...

en: Close
pl: Zamknij

en: Closes all documents and leaves the current session.
pl: Zamyka wszystkie dokumenty i pozostawia bieżącą sesję.

en: &Quit
pl: &Za&kończ

en: Export Source as Colored &HTML...
pl: Eksportuj plik źródłowy jako kolorowy &HTML...

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: Re&do
pl: Ponów

en: Cu&t
pl: Wytnij

en: Copy as Colored &HTML
pl: Skopiuj jako kolorowy &HTML

en: &Paste
pl: &Wklej

en: Select &All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select &Block
pl: Zaznacz odcinek

en: Select &None
pl: Wyczyść zaznaczenie

en: Select Whole Lines Up
pl: Zaznacz linie powyżej

en: Select Whole Lines Down
pl: Zaznacz linie poniżej

en: &Find...
pl: &Znajdź...

en: Find Ne&xt
pl: Znajdź następny

en: Find Pre&vious
pl: Znajdź poprzedni

en: &Replace...
pl: Zastąp...

en: Pr&eferences...
pl: Pr&eferencje...

en: &Next Document
pl: &Następny dokument

en: &Previous Document
pl: &Poprzedni dokument

en: Scroll Up
pl: Przewiń do góry

en: Scroll Down
pl: Przewiń na dół

en: New &Window
pl: Nowe &okno

en: &Fullscreen
pl: Pełny &ekran

en: &User Guide
pl: Podręcznik &użytkownika

en: &What's This?
pl: &Co to jest?

en: Report a &Bug...
pl: Raportowanie &błędów...

en: &About {appname}...
pl: O p&rogramie {appname}...

[ctx: menu title]
en: &File
pl: &Plik

[ctx: menu title]
en: &Edit
pl: &Edycja

[ctx: menu title]
en: &View
pl: &Widok

[ctx: menu title]
en: &Tools
pl: &Narzędzia

[ctx: submenu title]
en: &Lyrics
pl: &Tekst

[ctx: submenu title]
en: &Pitch
pl: &Dźwięk

[ctx: submenu title]
en: &Rhythm
pl: &Rytm

[ctx: menu title]
en: &Window
pl: &Okno

[ctx: menu title]
en: &Help
pl: Pomo&c

en: Document:
pl: Dokument:

en: &Print
pl: Wydrukuj

en: Music Preview
pl: Podgląd partytury

en: Print {filename}
pl: Wydrukuj {filename}

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Printing Error
pl: Błąd drukowania

en: Printing page {page} ({num} of {total})...
pl: Drukowanie strony {page} ({num} z {total})...

en: Could not send the document to the printer.
pl: Nie można wysłać tego dokumentu do drukarki.

en: {num} of {total}
pl: {num} z {total}

en: Split &Horizontally
pl: Podziel poziomo

en: Split &Vertically
pl: Podziel pionowo

en: &Close View
pl: Zamnkij okno

en: Line: {line}, Col: {column}
pl: Linia: {line}, kolumna: {column}

en: &Close Current View
pl: Zamknij bieżące okno

en: Close &Other Views
pl: Zamknij inne &okna

en: &Next View
pl: &Następne okno

en: &Previous View
pl: &Poprzednie okno

en: Automatic &Completion
pl: Automatyczne &uzupełnianie

en: Show C&ompletions Popup
pl: Pokaż okno podręczne uzupełniania

en: Special Characters
pl: Znaki specjalne

en: Special Charac&ters
pl: Znaki &specjalne.

en: Documentation Browser
pl: Przeglądarka dokumentacji

en: &Documentation Browser
pl: Przeglądarka &dokumentacji

en: Print...
pl: Wydrukuj...

en: &LilyPond Documentation
pl: Dokumentacja &LilyPonda

en: &Contextual LilyPond Help
pl: &Kontekstowa pomoc LilyPonda

en: Search...
pl: Szukaj...

en: (local)
pl: (lokalny)

en: Copy &Link
pl: Skopiuj &odnośnik

en: Open Link in &New Window
pl: Otwórz Odnośnik w &Nowym Oknie

en: Open Document in &New Window
pl: Otwórz Dokument w &Nowym Oknie

en: LilyPond Source
pl: Dokument źródłowy LilyPond

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Docum&ents
pl: Dokum&enty

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: &Always Engrave [{docname}]
pl: Z&awsze rysuj [{docname}]

en: &Always Engrave This Document
pl: Z&awsze rysuj ten dokument

en: Engrave
pl: Narysuj

en: &Engrave (preview)
pl: Podgląd partytury

en: Engrave (&publish)
pl: Narysuj (&publikacja)

en: Engrave (&custom)...
pl: Narysuj (&użytkownik)...

en: Abort Engraving &Job
pl: Porzuć rysowanie

en: Engrave custom
pl: Rysowanie zdefiniowane przez użytkownika

en: LilyPond Version:
pl: Wersja LilyPonda:

en: Output Format:
pl: Format wyjściowy:

en: Resolution:
pl: Rozdzielczość:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Delete intermediate output files
pl: Usuwaj wynikowe pliki pośrednie

en: Run LilyPond with English messages
pl: Uruchom LilyPonda z wyświetlaniem komunikatów po angielsku

en: Run LilyPond
pl: Uruchom LilyPonda

en: PDF (EPS Backend)
pl: PDF (moduł przetwarzający EPS)

en: Encapsulated PostScript (EPS Backend)
pl: Encapsulated PostScript (moduł przetwarzający EPS)

en: PNG (EPS Backend)
pl: PNG (moduł przetwarzający EPS)

en: Generated &Files
pl: Wygenerowane &pliki

en: No files available
pl: Brak dostępnych plików

en: XML Files
pl: Pliki XML

en: Can't write to destination:
    
    {url}
    
    {error}
pl: Nie można zapisać do:
    
    {url}
    
    {error}

en: Default
pl: Domyślny

en: Download...
pl: Pobierz...

en: Roman Font:
pl: Czcionka typu roman:

en: Sans Font:
pl: Czcionka sans:

en: Typewriter Font:
pl: Czcionka maszynowa:

en: Starting {job}...
pl: Rozpoczynanie {job}...

en: Aborting {job}...
pl: Przerywanie {job}...

en: Could not read from the process.
pl: Nie można odczytać z tego procesu.

en: An unknown error occurred.
pl: Pojawił się nieznany błąd.

en: Exited with return code {code}.
pl: Zakończono z kodem zwrotnym {code}.

en: Exited with exit status {status}.
pl: Zakończono ze statusem wyjściowym {status}.

en: Completed successfully in {time}.
pl: Zakończono pomyślnie w {time}.

en: Help
pl: Pomoc

en: Run LilyPond with verbose output
pl: Uruchom LilyPonda z wyświetlaniem szczegółów

en: Run LilyPond in preview mode (with Point and Click)
pl: Uruchom LilyPonda w trybie podglądu (z funkcją Point and Click)

en: LilyPond &Log
pl: Raport LilyPond

en: Next Error Message
pl: Następny komunikat błędu

en: Previous Error Message
pl: Poprzedni komunikat błędu

en: Click to edit this file
pl: Kliknij by rozpocząć edycję pliku

[ctx: action: new document]
en: &New
pl: &Nowy

en: New from &Template
pl: Nowy z &szablonu

[ctx: menu title]
en: &Session
pl: &Sesja

en: MIDI &Player
pl: Odtwarzacz MIDI

[ctx: midi player]
en: Pause
pl: Pauza

[ctx: midi player]
en: Play
pl: Graj

[ctx: midi player]
en: Restart
pl: Zrestartuj

en: No output found!
pl: Nie znaleziono plików wynikowych!

[ctx: midi lcd screen]
en: LOADED
pl: Wczytano

[ctx: midi lcd screen]
en: TIME
pl: CZAS

[ctx: midi lcd screen]
en: BEAT
pl: PULS

[ctx: window title]
en: Music View
pl: Okno partytury

en: &Music View
pl: Okno &parytury

en: Select Music View Document
pl: Wybierz dokument w oknie partytury

en: &Print Music...
pl: Wydrukuj partyturę....

en: Zoom Music
pl: Powiększ partyturę

en: &Jump to Cursor Position
pl: Skocz do pozycji &kursora

en: Copy to &Image...
pl: Skopiuj do &obrazu...

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Choose the PDF document to display.
pl: Wybierz dokument PDF do wyświetlenia.

en: Choose the PDF document to display or drag the file to another application or location.
pl: Wybierz dokument PDF do wyświetlenia lub przeciągnij plik do innej aplikacji lub położenia.

en: Pitch Name &Language
pl: &Język nazw dźwięków

en: Change the LilyPond language used for pitch names in this document or in the selection.
pl: Zmień języku używany przez LilyPonda dla nazw dźwięków dla tego dokumentu, lub w danym zaznaczeniu.

en: Convert Relative to &Absolute
pl: Konwertuj Relatywne do &Absolutnych

en: Converts the notes in the document or selection from relative to absolute pitch.
pl: Konwertuje nuty w danym dokumencie lub fragmencie z wysokości relatywnych do absolutnych.

en: Convert Absolute to &Relative
pl: Konwertuj Absolutne do &Relatywnych

en: Converts the notes in the document or selection from absolute to relative pitch.
pl: Zmienia nuty w danym dokumencie, lub fragmencie z zapisu absolutnego na relatywny.

en: &Transpose...
pl: &Transponuj

en: Transposes all notes in the document or selection.
pl: Transponuje wszystkie nuty w danym dokumencie, lub jego fragmencie.

en: Key:
pl: Tonacja:

en: Pitch Name Language
pl: Język nazw dźwięków

en: The pitch language of the selected text has been updated, but you need to manually add the following command to your document:
pl: Język nazw dźwięków w zaznaczonym obszarze został zaktualizowany, musisz jednak ręcznie dodać do swojego dokumentu następujące polecenie:

en: (for LilyPond below 2.14), or
pl: (dla LilyPonda poniżej 2.14) lub

en: (for LilyPond 2.14 and higher.)
pl: (dla Lilyponda 2.14 lub wyższego).

en: Transpose
pl: Transponuj

en: Please enter two absolute pitches, separated by a space, using the pitch name language "{language}".
pl: Proszę wpisać dwie absolutne wysokości oddzielone spacją, posługując się nazwami z języka "{language}".

en: Can't perform the requested transposition.
    
    The transposed music would contain quarter-tone alterations that are not available in the pitch language "{language}".
pl: Nie można wykonać żądanej transpozycji.
    
    Muzyka może zawierać ćwierćtonowe znaki chromatyczne, które nie są dostępne w tym języku "{language}".

en: Preferences
pl: Preferencje

en: General Preferences
pl: Ustawienia ogólne

en: LilyPond Preferences
pl: Ustawienia LilyPonda

en: MIDI Settings
pl: Ustawienia MIDI

en: Helper Applications
pl: Pomocne programy

en: Paths
pl: Ścieżki

en: LilyPond Documentation
pl: Dokumentacja LilyPonda

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Fonts & Colors
pl: Czcionki i kolory

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Paths to LilyPond Documentation
pl: Ścieżka do dokumentacji LilyPonda

en: Add paths or URLs. See "What's This" for more information.
pl: Dodaj ścieżkę lub adres URL. Zobacz "Co to jest", aby uzyskać więcej informacji.

en: Preferred Language:
pl: Język preferowany:

en: English (untranslated)
pl: Angielski (bez tłumaczenia)

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Please enter a local path or a URL:
pl: Proszę wpisać ścieżkę lokalną lub adres URL:

en: Name
pl: Nazwa

en: Description
pl: Opis

en: Use this scheme for printing
pl: Użyj tego schematu dla wydruków

en: Base Colors
pl: Kolory podstawowe

en: Default Styles
pl: Styl domyślny

note: L10N: color of Text
en: Text
pl: Tekst

note: L10N: color of Background
en: Background
pl: Kolor tła

en: Bold
pl: Pogrubiona

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

note: L10N: color of Selected Text
en: Selected Text
pl: Tekst zaznaczony

note: L10N: color of Selection Background
en: Selection Background
pl: Kolor tła zaznaczenia

note: L10N: color of Current Line
en: Current Line
pl: Bieżąca linia

note: L10N: color of line with Error
en: Error Line
pl: Wiersz błędu

note: L10N: color of highlighted search result
en: Search Result
pl: Wyniki wyszukiwania

note: L10N: color of characters that match (e.g. braces, parentheses)
en: Matching Character
pl: Znak dopasowany

note: L10N: color of paper in music preview
en: Preview Background
pl: Podgląd tła

note: L10N: color of objects highlighting in preview
en: Preview Highlight
pl: Podgląd zaznaczenia

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Function
pl: Działanie

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Variable
pl: Zmienna

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Value
pl: Wartość

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: String
pl: Łańcuch znaków

note: L10N: a basic type of input in the editor
en: Comment
pl: Komentarz

en: Pitch
pl: Dźwięk

en: Octave
pl: Oktawa

en: Duration
pl: Wartość

en: Fingering
pl: Palcowanie

note: L10N: For String instruments like Guitar
en: String Number
pl: Liczba strun

en: Slur
pl: Łuk

en: Dynamic
pl: Dynamika

en: Articulation
pl: Artykulacja

en: Chord
pl: Akord

en: Beam
pl: Belka

en: Repeat
pl: Powtórzenie

en: Command
pl: Polecenie

en: Specifier
pl: Specyfikator

en: User Command
pl: Polecenie użytkownika

en: Markup
pl: Znacznik

en: Lyric Mode
pl: Tryb wpisywania słów

en: Lyric Text
pl: Tekst słowny

en: Figured Bass
pl: Bas cyfrowany

en: Property
pl: Właściwość

en: User Variable
pl: Zmienne użytkownika

en: Tag
pl: Znacznik

en: LilyPond Tag
pl: Znacznik LilyPond

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Number
pl: Numer

en: LilyPond Environment
pl: Środowisko LilyPonda

en: Block
pl: Odcinek

en: Language:
pl: Język:

en: No Translation
pl: Brak tłumaczenia

en: System Default Language (if available)
pl: Domyślny język systemu (jeśli dostępny)

en: Style:
pl: Styl:

en: Use System Icons
pl: Użyj ikon systemowych

en: Keep backup copy
pl: Zachowuj kopię zapasową

en: Remember cursor position, bookmarks, etc.
pl: Zapamietaj pozycje kursora, zakładki, itd.

en: Default directory:
pl: Domyślna lokalizacja:

en: The default folder for your LilyPond documents (optional).
pl: Domyślny folder dla Twoich dokumentów LilyPonda (do wyboru).

en: Session to load if Frescobaldi is started without arguments
pl: Jaką sesję wczytać, gdy Frescobaldi zostanie uruchomiony bez dodatkowych argumentów

en: Start with no session
pl: Startuj bez żadnej sesji

en: Start with last used session
pl: Startuj z ostatnią używaną sesją

en: Start with session:
pl: Startuj z sesją:

en: Image:
pl: Obraz:

en: Browser:
pl: Przeglądarka:

en: File Manager:
pl: Menadżer plików:

en: Shell:
pl: Powłoka:

en: Below you can enter commands to open different file types. <code>$f</code> is replaced with the filename, <code>$u</code> with the URL. Leave a field empty to use the operating system default application.
pl: Poniżej należy wpisać polecenia otwarcia różnych typów plików.<code>$f</code> zastępowany jest nazwą pliku, <code>$u</code> adresem URL. Należy pozostawić pole puste, aby uruchamiać programy domyślne dla danego systemu operacyjnego.

en: Command to open a Terminal or Command window.
pl: Polecenie uruchomienia terminalu lub wiersza poleceń.

en: Can't read from source:
    
    {url}
    
    {error}
pl: Nie można czytać ze źródła:
    
    {url}
    
    {error}

en: LilyPond versions to use
pl: Używana wersja LilyPonda

en: Automatically choose LilyPond version from document
pl: Automatyczny wybór wersji LilyPonda (wybór wersji użytej w danym dokumencie)

en: If checked, the document's version determines the LilyPond version to use.
    See "What's This" for more information.
pl: Po zaznaczeniu wersja LilyPonda zostanie wybrana wg wersji użytej w danym dokumencie.
    Zobacz "Co to jest", aby uzyskać więcej informacji.

en: See also {link}.
pl: Zobacz także {link}.

en: Set as &Default
pl: Ustaw jako domyślny

en: default
pl: domyślny

en: Convert-ly:
pl: Convert-ly

en: LilyPond Command:
pl: Polecenie LilyPonda:

en: Name or full path of the LilyPond program.
pl: Nazwa lub pełna ścieżka do programu LilyPond.

en: Include in automatic version selection
pl: Dołącz do automatycznego wyboru wersji

en: Running LilyPond
pl: Uruchamianie LilyPonda

en: Save document if possible
pl: Zapisz dokument jeśli to możliwe

en: If checked, LilyPond will delete intermediate PostScript files.
pl: Po zaznaczeniu LilyPond usunie pośrednie pliki Postscriptowe.

en: LilyPond include path:
pl: Ścieżka LilyPonda:

en: MIDI Ports
pl: Porty MIDI

en: Player output:
pl: Wyjście odtwarzacza:

en: The MIDI port to play music to. See "What's This" for more information.
pl: Port MIDI dla odtwarzania muzyki. Zobacz "Co to jest", by uzyskać więcej informacji.

en: Refresh MIDI ports
pl: Odśwież porty MIDI

en: Close unused MIDI output
pl: Zamknij nieużywane wyjście MIDI

en: Closes unused MIDI ports after one minute. See "What's This" for more information.
pl: Zamyka nieużywane porty MIDI po upływie jednej minuty. Zobacz "Co to jest", aby uzyskać więcej informacji.

en: Magnifier Size:
pl: Wielkość powiększenia:

en: Size of the magnifier glass (Ctrl+Click in the Music View).
pl: Wielkość szkła powiększającego (Ctrl+klik w oknie partytury).

note: L10N: as in "400 pixels", appended after number in spinbox, note the leading space
en:  pixels
pl: piksele

en: Magnifier Scale:
pl: Skala powiększenia:

en: Magnification of the magnifier.
pl: Skala powiększenie lupy

en: Folders containing hyphenation dictionaries
pl: Katalogi zawierające słowniki z regułami dzielenia wyrazów

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Other commands:
pl: Inne polecenia:

en: &Edit Shortcut for "{name}"
pl: Edytuj skrót klawiszowy dla "{name}"

en: (no shortcut)
pl: (brak skrótu)

en: (default)
pl: (domyślny)

en: Show log when a job is started
pl: Pokazuj raport przy rozpoczęciu zadania

en: Display plain log output
pl: Wyświetlaj zwykły raport

en: If checked, Frescobaldi will not shorten filenames in the log output.
pl: Po zaznaczeniu Frescobaldi nie będzie skracał nazw plików w raporcie.

en: Music View
pl: Okno partytury

en: Group documents by directory
pl: Grupuj dokumenty wg katalogów

en: Quick Insert
pl: Szybkie wstawianie

en: Quick &Insert
pl: Szybkie &wstawianie

en: Allow shorthands
pl: Pozwól na stenografowanie

en: Use short notation for some articulations like staccato.
pl: Użyj skrótowej notacji dla artykulacji takich jak staccato

en: Articulations
pl: Artykulacja

en: Different kinds of articulations and other signs.
pl: Różne rodzaje artykulacji i inne znaki.

en: Accent
pl: Akcent

en: Ornaments
pl: Ozdobniki

en: Trill
pl: Tryl

en: Prall
pl: Mordent

en: Mordent
pl: Mordent przekreślony

en: Turn
pl: Obiegnik

en: Reverse turn
pl: Obiegnik odwrócony

note: L10N: dynamic signs
en: Signs
pl: Symbole

en: Short fermata
pl: Krótka fermata

en: Long fermata
pl: Długa fermata

en: Very long fermata
pl: Bardzo długa fermata

en: Signumcongruentiae
pl: Signumcongruetiae

en: Other
pl: Inne

en: Upbow
pl: Smyczek do góry

en: Downbow
pl: Smyczek na dół

en: Snappizzicato
pl: Pizzicato bartokowskie

en: Open (e.g. brass)
pl: Otwarty (np.dęte)

en: Stopped (e.g. brass)
pl: Zakryty (np. dęte)

en: Flageolet
pl: Flażolet

en: Thumb
pl: Kciuk

en: Left heel
pl: Lewa pięta

en: Right heel
pl: Prawa pięta

en: Left toe
pl: Lewy nos

en: Right toe
pl: Prawy nos

en: Half open (e.g. hi-hat)
pl: Pół otwarty (np. hi-hat)

en: Bar Lines
pl: Kreski taktowe

en: Bar lines, breathing signs, etcetera.
pl: Kreski taktowe, znaki oddechów, etc.

en: Double bar line
pl: Podwójna kreska taktowa

en: Ending bar line
pl: Końcowa kreska taktowa

en: Dotted bar line
pl: Kropkowana kreska taktowa

en: Dashed bar line
pl: Przerywana kreska taktowa

en: Invisible bar line
pl: Niewidzialna kreska taktowa

en: Repeat start
pl: Powtórz początek

en: Repeat both
pl: Powtórz obydwa

en: Repeat end
pl: Powtórz koniec

en: Repeat both (old)
pl: Powtórz obydwa (stary)

en: Repeat both (classic)
pl: Powtórz obydwa (klasyczny)

en: Tick bar line
pl: Bez kresek taktowych (apostrofy)

en: Single bar line
pl: Pojedyncza kreska taktowa

en: Small-Wide-Small bar line
pl: Potrójna kreska taktowa

en: Wide-Small bar line
pl: Podwójna kreska taktowa

en: Double wide bar line
pl: Kreska taktowa o podwójnej szerokości

en: Segno bar line
pl: Kreska taktowe Segno

en: Breathing Signs
pl: Znaki oddechów

en: Default Breathing Sign
pl: Dymyślny znak oddechu

en: Straight Breathing Sign
pl: Znak oddechu - prosty

en: Curved Caesura
pl: Caesura - łuk

en: Straight Caesura
pl: Caesura - prosta

en: Configure Keyboard Shortcut ({key})
pl: Konfiguracja skrótów klawiszowych ({key})

en: None
pl: Brak

en: Dynamics
pl: Dynamika

en: Dynamic symbols.
pl: Symbole dynamiki.

en: Dynamic sign {name}
pl: Oznaczenie dynamiki {name}

en: Spanners
pl: Linie

en: Hairpin crescendo
pl: Linia crescendo

en: Hairpin diminuendo
pl: Linia diminuendo

en: Slurs, spanners, etcetera.
pl: Łuki, linie, etc.

en: Arpeggios
pl: Arpeggia

en: Arpeggio with Up Arrow
pl: Arpeggio ze strzałką w górę

en: Arpeggio with Down Arrow
pl: Arpeggio ze strzałką na dół

en: Bracket Arpeggio
pl: Arpeggio z klamrą

en: Parenthesis Arpeggio
pl: Arpeggio w nawiasie

en: Glissandos
pl: Glissanda

en: Dashed Glissando
pl: Glissando przerywane

en: Dotted Glissando
pl: Glissando kropkowane

en: Zigzag Glissando
pl: Glissando zygzak

en: Trill Glissando
pl: Glissando tryl

en: Phrasing Slur
pl: Łuk frazowy

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Up
pl: Do góry

en: Neutral
pl: Neutralnie

en: Down
pl: Na dół

en: &Double durations
pl: Z&dubluj wartości

en: Double all the durations in the selection.
pl: Zdubluj wartości w danym fragmencie.

en: &Halve durations
pl: Zmniejsz wartości o połowę

en: Halve all the durations in the selection.
pl: Zmniejsz wartości o połowę w danym fragmencie.

en: Do&t durations
pl: Dodaj kropkę

en: Add a dot to all the durations in the selection.
pl: Dodaj kropkę do wszystkich wartości w danym fragmencie.

en: &Undot durations
pl: Odejmij kropkę od wartości

en: Remove one dot from all the durations in the selection.
pl: Usuń po jednej kropce z wszystkich nut w danym fragmencie.

en: Remove &scaling
pl: Usuń skalowanie

en: &Remove durations
pl: Wyczyść wartości

en: Remove all durations from the selection.
pl: Wyczyść wszystkie wartości w danym fragmencie.

en: Make &implicit
pl: Ukryj wartości rytmiczne

en: Make durations implicit (remove repeated durations).
pl: Ukryj symbole wartości rytmicznych (ukryj powtarzające się wartości).

en: Make implicit (per &line)
pl: Ukryj wartości (w &linii)

en: Make durations implicit (remove repeated durations), except for the first duration in a line.
pl: Ukryj symbole wartości rytmicznych (usuń powtarzające się wartości), z wyjątkiem pierwszej w każdej z linii.

en: Make &explicit
pl: Pokaż &wartości rytmiczne

en: Make durations explicit (add duration to every note, even if it is the same as the preceding note).
pl: Pokaż wszystkie wartości rytmiczne (pokazuje wartość rytmiczną przy każdej nuty, nawet jeśli jest taka sama jak poprzednia).

en: &Apply rhythm...
pl: Dodaj rytm...

en: Apply an entered rhythm to the selected music.
pl: Dodaj podany rytm do zaznaczonego fragmentu muzyki.

en: &Copy rhythm
pl: S&kopiuj rytm

en: Copy the rhythm of the selected music.
pl: Kopiuj rytm z zaznaczonego fragmentu muzyki.

en: &Paste rhythm
pl: Wklej rytm

en: Paste a rhythm to the selected music.
pl: Wklej rytm do wybranego fragmentu muzyki.

en: Apply Rhythm
pl: Dodaj rytm

en: Enter a rhythm:
pl: Wprowadź rytm:

en: Music follows here.
pl: Poniżej wpisz nuty.

en: Remove default LilyPond tagline
pl: Usuń domyślną stopkę LilyPonda

en: Score Setup Wizard
pl: Kreator partytury

en: Clears the current page of the Score Wizard.
pl: Czyści bieżącą stronę z kreatora partytury.

en: Score Preview
pl: Podgląd partytury

en: &Titles and Headers
pl: &Tytuły i nagłówki

en: &Parts
pl: &Głosy

en: &Score settings
pl: &Ustawienia partytury

en: Click to enter a value.
pl: Kliknij by wprowadzić wartość.

en: bottom of first page
pl: stopka pierwszej strony

en: bottom of last page
pl: stopka ostatniej strony

en: Dedication
pl: Dedykacja

en: Title
pl: Tytuł

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Subsubtitle
pl: Podpodtytuł

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Arranger
pl: Aranżer

en: Poet
pl: Autor tekstu

en: Meter
pl: Licznik

en: Piece
pl: Utwór

en: Tagline
pl: Przypis

en: Available parts:
pl: Dostępne głosy:

en: Score:
pl: Partytura:

en: &Add
pl: &Dodaj

en: &Remove
pl: &Usuń

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Key signature:
pl: Tonacja:

en: Time signature:
pl: Metrum:

en: Pickup measure:
pl: Przedtakt:

en: Metronome mark:
pl: Oznaczenie metronomiczne:

en: Tempo indication:
pl: Oznaczenie tempa:

en: Major
pl: Dur

en: Minor
pl: Moll

en: Ionian
pl: Jońska

en: Dorian
pl: Dorycka

en: Phrygian
pl: Frygijska

en: Lydian
pl: Lidyjska

en: Mixolydian
pl: Miksolidyjska

en: Aeolian
pl: Eolska

en: Locrian
pl: Lokryjska

en: Score properties
pl: Ustawienia partytury

en: General preferences
pl: Ustawienia ogólne

en: Use typographical quotes
pl: Użyj cudzysłowu drukarskiego

en: Replace normal quotes in titles with nice typographical quotes.
pl: Zamień normalny cudzysłów na cudzysłów drukarski.

en: Remove default tagline
pl: Usuń domyślną stopkę

en: Suppress the default tagline output by LilyPond.
pl: Ukryj domyślną stopkę dodawaną przez LilyPond.

en: Remove bar numbers
pl: Usuń numery taktów

en: Suppress the display of measure numbers at the beginning of every system.
pl: Ukryj numery taktów na początku każdego systemu.

en: Create MIDI output
pl: Generuj plik MIDI

en: Create a MIDI file in addition to the PDF file.
pl: Generuj plik MIDI oraz PDF.

en: Show metronome mark
pl: Pokaż oznaczenie metronomiczne

en: If checked, show the metronome mark at the beginning of the score. The MIDI output also uses the metronome setting.
pl: Jeśli zaznaczysz, oznaczenie metronomiczne pojawi się na początkupartytury. Użyte zostanie także w pliku MIDI.

en: Paper size:
pl: Rozmiar papieru:

en: Landscape
pl: Układ poziomy

en: Long
pl: Pełna nazwa

en: Short
pl: Skrót

en: Instrument names
pl: Nazwy instrumentów

en: First system:
pl: Pierwszy system:

en: Other systems:
pl: Inne systemy:

en: Use long or short instrument names before the first system.
pl: Użyj pełnej nazwy lub skrótu na początku pierwszego systemu.

en: Use short, long or no instrument names before the next systems.
pl: Użyj skrótów, pełnych nazw lub nie używaj nazw przed kolejnymi systemami.

en: Which language to use for the instrument names.
pl: Język dla nazw instrumentów.

en: Pitch name language:
pl: Język dla nazw dźwięków:

en: The LilyPond language you want to use for the pitch names.
pl: Wybierz język,którego Lilypond użyje dla zapisywania wysokości

en: Version:
pl: Wersja:

en: The LilyPond version you will be using for this document.
pl: Wersja LilyPond jakiej użyjesz dla tego dokumentu.

en: No settings available.
pl: Brak dostępnych ustawień.

en: Adjust how many separate voices you want on each staff.
pl: Ustal ilość oddzielnych głosów dla każdej pięciolinii.

en: Right hand:
pl: Prawa ręka:

en: Left hand:
pl: Lewa ręka:

en: Chord style:
pl: Styl akordów:

en: Guitar fret diagrams
pl: Wykres progów gitary

en: Show predefined guitar fret diagrams below the chord names (LilyPond 2.12 and above).
pl: Pokaż tabulaturowy wykres progów gitary pod nazwami akordów (LilyPond 2.12 i wyższy).

en: Chords follow here.
pl: Poniżej wpisz akordy.

en: German
pl: Niemiecki

en: Semi-German
pl: Pół-Niemiecki

en: Italian
pl: Włoski

en: French
pl: Francuski

en: Horn in F
pl: Róg F

[ctx: abbreviation for Horn in F]
en: Hn.F.
pl: R. F

en: Trumpet in C
pl: Trąbka C

en: Trumpet in Bb
pl: Trąbka Bb

en: Trombone
pl: Puzon

[ctx: abbreviation for Trombone]
en: Trb.
pl: Puz.

en: Bass Tuba
pl: Tuba basowa

[ctx: abbreviation for Bass Tuba]
en: B.Tb.
pl: Tb.b.

en: Brass
pl: Dęte blaszane

en: Staff Group
pl: Grupa pięciolinii

note: L10N: Brace like a piano staff
en: Brace
pl: Klamra

note: L10N: Bracket like a choir staff
en: Bracket
pl: Klamra

note: L10N: Square bracket like a sub-group
en: Square
pl: Kwadrat

en: Connect Barlines
pl: Łącz kreski taktowe

en: If checked, barlines are connected between the staves.
pl: Po zaznaczeniu kreski taktowe będą przeciągnięte pomiędzy pięcioliniami

en: Score
pl: Partytura

en: Piece:
pl: Utwór:

en: Properties
pl: Właściwości

en: Output Filename:
pl: Nazwa pliku wynikowego:

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Containers
pl: Kontenery

en: Piano
pl: Fortepian

[ctx: abbreviation for Piano]
en: Pno.
pl: Pf.

en: Harpsichord
pl: Klawesyn

[ctx: abbreviation for Harpsichord]
en: Hs.
pl: Klws.

en: Clavichord
pl: Klawikord

[ctx: abbreviation for Clavichord]
en: Clv.
pl: Klwk.

en: Organ
pl: Organy

en: Pedal:
pl: Pedał:

en: Set to 0 to disable the pedal altogether.
pl: Ustaw na zero, aby zupełnie wyłączyć pedał.

en: Celesta
pl: Czelesta

[ctx: abbreviation for Celesta]
en: Cel.
pl: Czel.

en: Keyboard instruments
pl: Instrumenty klawiszowe

en: Timpani
pl: Kotły

[ctx: abbreviation for Timpani]
en: Tmp.
pl: Ktł.

en: Xylophone
pl: Ksylofon

[ctx: abbreviation for Xylophone]
en: Xyl.
pl: Ksf.

en: Upper staff:
pl: Górna pięciolinia:

en: Lower staff:
pl: Dolna pięciolinia:

en: Set the number of voices to 0 to disable the second staff.
pl: Ustaw liczbę głosów na 0, aby zlikwidować drugą pięciolinię.

en: Vibraphone
pl: Wibrafon

[ctx: abbreviation for Vibraphone]
en: Vib.
pl: Wibr.

en: Tubular bells
pl: Dzwony rurowe

[ctx: abbreviation for Tubular bells]
en: Tub.
pl: Dzw.r.

en: Glockenspiel
pl: Dzwonki orkiestrowe

[ctx: abbreviation for Glockenspiel]
en: Gls.
pl: Dzw.o.

en: Manual staff:
pl: Pięciolinia manualna:

en: Pedal staff:
pl: Pięciolinia pedałowa:

en: Drums
pl: Perkusja

[ctx: abbreviation for Drums]
en: Dr.
pl: Perk.

en: Voices:
pl: Głosy:

en: Remove stems
pl: Usuń laseczki nut

en: Remove the stems from the drum notes.
pl: Usuń laseczki z nut perkusyjnych

en: Drums follow here.
pl: Poniżej wpisz nuty dla perkusji.

en: keep some distance.
pl: zachowaj odstęp.

en: Drums (5 lines, default)
pl: Perkusja (domyślnie 5 linii)

en: Timbales-style (2 lines)
pl: Zapis timbalesów (2 linie)

en: Congas-style (2 lines)
pl: Zapis congi (2 linie)

en: Bongos-style (2 lines)
pl: Zapis bongosów (2 linie)

en: Percussion-style (1 line)
pl: Zapis perkusyjny (1 linia)

en: Percussion
pl: Perkusja

en: Staff type:
pl: Rodzaj pięciolinii:

en: Tuning:
pl: Strój:

en: Normal staff
pl: Normalna pięciolinia

en: Tablature
pl: Tabulatura

note: L10N: Both a Normal and a Tablature staff
en: Both
pl: Obydwa

en: Mandolin
pl: Mandolina

en: Mandolin tuning
pl: Strój mandoliny

en: Open G-tuning (aDGBD)
pl: Strój G (aDGHD)

en: C-tuning (gCGBD)
pl: Strój C (gCGHD)

en: Modal tuning (gDGCD)
pl: Strój modalny(gDGCD)

en: Open D-tuning (aDF#AD)
pl: Strój D (aDF#AD)

en: Open Dm-tuning (aDFAD)
pl: Strój d-moll (aDFAD)

en: Four strings (instead of five)
pl: Cztery struny (zamiast pięciu)

en: Classical guitar
pl: Gitara

en: Guitar tuning
pl: Strój gitarowy

en: Open G-tuning
pl: Strój G

en: Jazz guitar
pl: Gitara jazzowa

[ctx: abbreviation for Jazz guitar]
en: J.Gt.
pl: Git.jazz.

en: Bass tuning
pl: Strój basu

en: Electric bass
pl: Bas elektryczny

[ctx: abbreviation for Electric bass]
en: E.Bs.
pl: E.b.

en: Harp
pl: Harfa

[ctx: abbreviation for Harp]
en: Hp.
pl: Hf.

en: Plucked strings
pl: Strunowe szarpane

en: Chord names
pl: Nazwy akordów

en: Use extender lines
pl: Użyj wypełniających linii

en: Figures follow here.
pl: Poniżej wpisz cyfowanie basu.

en: Staff
pl: Pięciolinia:

en: Special
pl: Specjalne

en: Violin
pl: Skrzypce

[ctx: abbreviation for Violin]
en: Vl.
pl: Skrz.

en: Viola
pl: Altówka

[ctx: abbreviation for Viola]
en: Vla.
pl: Alt.

en: Cello
pl: Wiolonczela

[ctx: abbreviation for Cello]
en: Cl.
pl: Wiol.

en: Contrabass
pl: Kontrabas

[ctx: abbreviation for Contrabass]
en: Cb.
pl: Kb.

en: Strings
pl: Smyczki

en: Stanzas:
pl: Zwrotki:

en: The number of stanzas.
pl: Liczba strof.

en: Show the pitch range of the voice at the beginning of the staff.
pl: Pokaż skalę głosu na początku pięciolinii.

en: Lyrics follow here.
pl: Poniżej wpisz tekst.

en: Soprano
pl: Sopran

en: Mezzo-soprano
pl: Mezzo-sopran

en: Alto
pl: Alt

en: Bass
pl: Bas

en: Lead sheet
pl: Prymka

en: The Lead Sheet provides a staff with chord names above and lyrics below it. A second staff is optional.
pl: Prymka zawiera pięciolinię z akordami powyżej oraz tekstem poniżej.Drugi system jest opcjonalny.

en: Add accompaniment staff
pl: Dodaj pięciolinię z akompaniamentem

en: Adds an accompaniment staff and also puts an accompaniment voice in the upper staff.
pl: Dodaje pięciolinię z akompaniamentem, a także głos na górnej pięciolinii.

en: Choir
pl: Chór

en: Please select the voices for the choir. Use the letters S, A, T, or B. A hyphen denotes a new staff.
pl: Wybierz głosy chóralne. Użyj liter S, A, T, B.Myślnik oznacza nowy system.

en: Hint: For a double choir you can use two choir parts.
pl: Porada: Dla chóru podwójnego użyj dwóch systemów chóralnych.

en: Voicing:
pl: Prowadzenie głosów:

en: Lyrics:
pl: Słowa:

en: Piano reduction
pl: Wyciąg fortepianowy:

en: Adds an automatically generated piano reduction.
pl: Dodaje automatycznie wygenerowany wyciąg fortepianowy.

en: Rehearsal MIDI files
pl: Pliki MIDI do ćwiczeń

en: Creates a rehearsal MIDI file for every voice, even if no MIDI output is generated for the main score.
pl: Tworzy pliki MIDI do ćwiczeń dla każdego głosu, nawet jeśli plik MIDI dla partytury nie został wygenerowany.

en: Rehearsal MIDI files:
pl: Pliki MIDI do ćwiczeń:

en: All voices same lyrics
pl: Ten sam tekst do wszystkich głosów

en: A set of the same lyrics is placed between all staves.
pl: Grupa tych samych słów jest umieszczona pomiędzy wszystkimi systemami.

en: Every voice same lyrics
pl: Ten sam tekst dla każdego głosu

en: Every voice gets its own lyrics, using the same text as the other voices.
pl: Każdy głos ma własne słowa, używając tego samego tekstu jak pozostałe głosy.

en: Every voice different lyrics
pl: Każdy głos z innym tekstem

en: Every voice gets a different set of lyrics.
pl: Każdy głos dostaje inny fragment tekstu.

en: Distribute stanzas
pl: Rozmieść zwrotki

en: One set of stanzas is distributed across the staves.
pl: Zwrotki są umieszczane pomiędzy systemami.

en: Vocal
pl: Głos

en: Flute
pl: Flet

en: Piccolo
pl: Pikulina

[ctx: abbreviation for Piccolo]
en: Pic.
pl: Pik.

en: Bass flute
pl: Flet basowy

[ctx: abbreviation for Bass flute]
en: Bfl.
pl: Fl.b.

en: Oboe
pl: Obój

en: Oboe d'amore
pl: Obój miłosny

[ctx: abbreviation for Oboe d'amore]
en: Ob.d'am.
pl: Ob.mił.

en: English horn
pl: Rożek angielski

[ctx: abbreviation for English horn]
en: Eng.h.
pl: R.ang.

en: Bassoon
pl: Fagot

[ctx: abbreviation for Bassoon]
en: Bn.
pl: Fg.

en: Contrabassoon
pl: Kontrafagot

[ctx: abbreviation for Contrabassoon]
en: C.Bn.
pl: Kfg.

en: Clarinet
pl: Klarnet

[ctx: abbreviation for Clarinet]
en: Cl.
pl: Kl.

en: Sopranino Sax
pl: Saksofon sopranino

[ctx: abbreviation for Sopranino Sax]
en: SiSx.
pl: Sx.Sno

en: Soprano Sax
pl: Saksofon sopranowy

[ctx: abbreviation for Soprano Sax]
en: SoSx.
pl: S.Sx

en: Alto Sax
pl: Saksofon altowy

[ctx: abbreviation for Alto Sax]
en: ASx.
pl: Sx.a.

en: Tenor Sax
pl: Saksofon tenorowy

[ctx: abbreviation for Tenor Sax]
en: TSx.
pl: Sx.t.

en: Baritone Sax
pl: Saksofon barytonowy

[ctx: abbreviation for Baritone Sax]
en: BSx.
pl: Sx.b

en: Bass Sax
pl: Saksofon basowy

[ctx: abbreviation for Bass Sax]
en: BsSx.
pl: Sx.bs

en: Soprano recorder
pl: Flet prosty sopranowy

[ctx: abbreviation for Soprano recorder]
en: S.rec.
pl: Fl.s.

en: Alto recorder
pl: Flet prosty altowy

[ctx: abbreviation for Alto recorder]
en: A.rec.
pl: Fl.a.

en: Tenor recorder
pl: Flet prosty tenorowy

[ctx: abbreviation for Tenor recorder]
en: T.rec.
pl: Fl.t.

en: Bass recorder
pl: Flet prosty basowy

[ctx: abbreviation for Bass recorder]
en: B.rec.
pl: Fl.b.

en: Woodwinds
pl: Dęte drewniane

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Case Sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Regular Expression
pl: Wyrażenia regularne

en: The total number of matches
pl: Całkowita liczba dopasowań

en: Replace:
pl: Zastąp:

en: Re&place
pl: Zastąp

en: Replaces the next occurrence of the search term.
pl: Zastępuje następne wystąpienie szukanego terminu.

en: &All
pl: Wszystko

en: Replaces all occurrences of the search term in the document or selection.
pl: Zastępuje wszystkie wystąpienia szukanego terminu w tym dokumencie lub zaznaczeniu.

en: Manage Sessions
pl: Zarządzaj sesjami

en: &Import...
pl: &Importuj...

en: E&xport...
pl: E&ksportuj...

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Always save the list of documents in this session
pl: Zawsze zapisuj listę dokumentów w tej sesji

en: Base directory:
pl: Katalog główny:

en: Edit session: {name}
pl: Edytuj sesję: {name}

en: Edit new session
pl: Edytuj nową sesję

en: Please enter a session name.
pl: Proszę wpisać nazwę sesji.

en: Please do not use the name '{name}'.
pl: Proszę nie używać nazwy '{name}'.

en: Another session with the name {name} already exists.
    
    Do you want to overwrite it?
pl: Inna sesja o nazwie {name} już istnieje.
    
    Czy chcesz ją nadpisać?

en: Overwrite
pl: Nadpisz

[ctx: New Session]
en: &New...
pl: &Nowa...

en: &Manage...
pl: &Zarządzaj...

en: No Session
pl: Brak sesji

en: Blank Line
pl: Pusta linia

en: Single Typographical Quotes
pl: Pojedynczy cudzysłow drukarski

en: Double Typographical Quotes
pl: Podwójny cudzysłow drukarski

en: Tuplets
pl: Grupy niemiarowe

en: Modern 2/2 Time Signature
pl: Nowoczesne metrum 2/2

en: Modern 4/4 Time Signature
pl: Nowoczesne metrum 4/4

en: Tactus Time Signature (number with note)
pl: Tactus-metrum (liczba z nutą)

en: LilyPond Version
pl: Wersja LilyPonda

en: Relative Music
pl: Relatywny zapis muzyki

en: Upper case selection
pl: Zaznaczenie wielkich liter

en: Lower case selection
pl: Zaznaczenie małych liter

en: Tagline with date and LilyPond version
pl: Stopka z datą oraz wersją LilyPonda

en: Header Template
pl: Szablony nagłówków

en: No Tagline
pl: Bez stopki

en: No Barnumbers
pl: Bez numerów taktów

en: Midi Tempo
pl: Tempo midi:

en: Staff Size
pl: Rozmiar pięciolinii

en: A5 Paper
pl: Papier A5

en: Last note or chord
pl: Ostatnia nuta lub akord

en: Color
pl: Kolor

en: Basic Leadsheet
pl: Prymka

en: Choir Hymn
pl: Hymn chóralny

en: Edit Snippet
pl: Edytuj wstawkę

en: New Snippet
pl: Nowa wstawka

en: Snippet Text:
pl: Tekst wstawki:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Shortcut:
pl: Skrót:

en: Empty Snippet
pl: Pusta wstawka

en: A snippet can't be empty.
pl: Wstawka nie może być pusta.

en: Click to change the keyboard shortcut.
pl: Należy kliknąć, aby zmienić skróty klawiszowe.

en: The current date in YYYY-MM-DD format.
pl: Bieżąca data w formacie RRRR-MM-DD.

en: The version of the default LilyPond program.
pl: Domyślna wersja programu LilyPond.

en: The version of Frescobaldi.
pl: Wersja programu Frescobaldi.

en: The URL of the current document.
pl: Adres URL bieżącego dokumentu.

en: The full local filename of the current document.
pl: Pełna nazwa i ścieżka bieżącego dokumentu lokalnego.

en: The name of the current document.
pl: Nazwa bieżącego dokumentu

en: Moves the text cursor here after insert.
pl: Przesuwa kursor tutaj po wstawieniu.

en: Selects text from here to the position given using the <code>$CURSOR</code> variable
pl: Zaznacza tekst od tego miejsca do pozycji przekazanej w zmiennej <code>$CURSOR</code>

en: No snippets found.
pl: Nie znaleziono żadnych wstawek.

[ctx: dialog title]
en: Import Snippets
pl: Importuj wstawki

en: New Snippets
pl: Nowe wstawki

en: Updated Snippets
pl: Zaktualizowane wstawki

en: Unchanged Snippets
pl: Niezmienione wstawki

en: Import Keyboard Shortcuts
pl: Importuj skróty klawiszowe

en: Choose which snippets you want to import:
pl: Proszę wybrać, wstawkę do zaimportowania:

en: There are no new or updated snippets in the file.
pl: Brak nowych lub zaktualizowanych wstawek w tym pliku.

en: Snippet error
pl: Błąd wstawki

en: Save as Template
pl: Zapisz jako szablon

en: Please enter a template name:
pl: Proszę wpisać nazwę szablonu:

en: Snippets
pl: Wstawki

en: &Snippets
pl: W&stawki

en: Save as Template...
pl: Zapisz jako szablon...

en: Manage Templates...
pl: Zarządzaj szablonami...

en: &Add...
pl: &Dodaj...

en: Add a new snippet. ({key})
pl: Dodaj nową wstawkę. ({key})

en: &Edit...
pl: &Edytuj...

en: Edit the current snippet. ({key})
pl: Edytuj bieżącą wstawkę. ({key})

en: Remove the selected snippets.
pl: Usuń zaznaczone wstawki.

en: A&pply
pl: Zastosuj

en: Apply the current snippet.
pl: Zatwierdź bieżącą wstawkę.

en: Import snippets from a file.
pl: Importuj wstawkę z pliku.

en: Export snippets to a file.
pl: Eksportuj wstawkę do pliku.

en: &Help
pl: Pomo&c

[ctx: dialog title]
en: Export {num} Snippet | Export {num} Snippets
pl[0]: Ekportuj {num} wstawkę
pl[1]: Eksportuj {num} wstawki
pl[2]: Eksportuj {num} wstawek

en: Zoom &In
pl: Powiększ

en: Zoom &Out
pl: Po&większ

en: Toolbar
pl: Pasek narzędziowy

en: Start
pl: Rozpocznij

en: Contents
pl: Treść

en: (no key defined)
pl: (nie zdefiniowano klawisza)

en: Up:
pl: Do góry:

en: Next:
pl: Następny:

en: See also:
pl: Zobacz także

en: Start recording a key sequence.
pl: Rozpocznij nagrywanie sekwencji klawiszy.

en: Clear the key sequence.
pl: Usuń sekwencję klawiszy.

en: Input
pl: Wejście

en: Scheme:
pl: Schemat:

en: Please enter a name for the new scheme:
pl: Proszę wybrać nazwę dla nowego schematu:

[ctx: window title]
en: Edit Shortcut
pl: Edytuj skrót

en: &No shortcut
pl: &Brak skrótu

en: Use a &custom shortcut:
pl: Użyj skrótu klawiszowego &użytkownika:

en: Alternative #{num}:
pl: Alternatywa nr {num}:

en: Primary shortcut:
pl: Podstawowy skrót klawiszowy:

en: Here you can edit the shortcuts for {name}
pl: Tutaj można modyfikować skróty klawiszowe dla {name}

[ctx: no keyboard shortcut]
en: none
pl: brak

en: Use &default shortcut ({name})
pl: Użyj &domyślnego skrótu klawiszowego ({name})

en: The tempo is set as you click this button.
pl: Tempo zostanie ustalone po kliknięciu na ten przycisk.

en: Open file dialog
pl: Otwórz okno dialogowe pliku

en: Select a directory
pl: Wybierz katalog

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Fit &Width
pl: Dopasuj &szerokość

en: Fit &Height
pl: Dopasuj &wysokość

en: Fit &Page
pl: Dopasuj stronę

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next Page
pl: Następna strona

en: Next
pl: Następny

en: show this help message and exit
pl: pokazuje komunikat pomocy i kończy

[ctx: CloseButton]
en: Close Tab
pl: Zamknij zakładkę

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
pl: Zastosuj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
pl: Porzuć

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Reset
pl: Resetuj

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: QDialog]
en: What's This?
pl: Co to jest?

[ctx: QFileDialog]
en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

[ctx: QFileDialog]
en: File
pl: Plik

[ctx: QFileDialog]
en: Find Directory
pl: Znajdź katalog

[ctx: QFileDialog]
en: Folder
pl: Katalog

[ctx: QScrollBar]
en: Bottom
pl: Dół

[ctx: QScrollBar]
en: Left edge
pl: Lewa krawędź

[ctx: QScrollBar]
en: Right edge
pl: Prawa krawędź

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll down
pl: Przewiń w dół

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll here
pl: Przewiń tutaj

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll left
pl: Przewiń w lewo

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll right
pl: Przewiń w prawo

[ctx: QScrollBar]
en: Scroll up
pl: Przewiń w górę

[ctx: QScrollBar]
en: Top
pl: Góra
