frescobaldi 0.7.17 - en to gl translation catalogue (387 entries)

en: Version
gl: Versión

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Type:
gl: Tipo:

en: &Copy
gl: &Copiar

en: Close Other Documents
gl: Pechar outros documentos

en: An internal error has occurred:
gl: Houbo un erro interno:

en: Internal Error
gl: Erro interno

en: Email Bug Report...
gl: Enviar informe de erro...

en: Hyphenate Lyrics Text
gl: Guionizar o texto da letra

en: Please select a language:
gl: Seleccione un idioma:

en: Encoding to use
gl: Codificación para usar

en: Line number to go to, starting at 1
gl: Número de liña ao que saltar, comezando por 1

en: Column to go to, starting at 1
gl: Columna á que ir, comezando por 1

en: Print Source...
gl: Imprimir código fonte...

note: L10N: Home page of the LilyPond manual
en: Home
gl: Inicio

en: Search...
gl: Busca...

en: Copy &Link
gl: Copiar &ligazón

en: Open Link in &New Window
gl: Abrir a ligazón nunha &nova fiestra

en: Open Document in &New Window
gl: Abrir o documento nunha &nova fiestra

en: Run LilyPond
gl: Executar LilyPond

en: Default
gl: Predeterminado

en: Download...
gl: Descargar...

en: An unknown error occurred.
gl: Houbo un erro descoñecido.

en: Run LilyPond with verbose output
gl: Executar LilyPond con saída detallada

en: Run LilyPond in preview mode (with Point and Click)
gl: Executar LilyPond en modo vista previa (con apuntar e premer)

en: LilyPond Log
gl: Rexistro de LilyPond

en: Click to edit this file
gl: Prema para editar este ficheiro

en: Change the LilyPond language used for pitch names in this document or in the selection.
gl: Mudar o idioma de LilyPond que se emprega para os nomes das notas neste documento ou na selección.

en: Convert Relative to &Absolute
gl: Converter relativo en &absoluto

en: Converts the notes in the document or selection from relative to absolute pitch.
gl: Converte as notas do documento ou a selección de alturas relativas a absolutas.

en: Convert Absolute to &Relative
gl: Converter absoluto a &relativo

en: Converts the notes in the document or selection from absolute to relative pitch.
gl: Converte as notas do documento ou a selección de alturas absolutas a relativas.

en: Transposes all notes in the document or selection.
gl: Transporta todas as notas do documento ou da selección.

en: Key:
gl: Armadura:

en: Pitch Name Language
gl: Idioma das notas

en: The pitch language of the selected text has been updated, but you need to manually add the following command to your document:
gl: Actualizouse o idioma de notas do texto seleccionado, pero debe engadir manualmente a seguinte orde ao documento:

en: (for LilyPond below 2.14), or
gl: (para LilyPond inferior a 2.14), ou

en: (for LilyPond 2.14 and higher.)
gl: (para LilyPond 2.14 e superior.)

en: Transpose
gl: Transportar

en: General Preferences
gl: Preferencias xerais

en: LilyPond Preferences
gl: Preferencias de LilyPond

en: Paths
gl: Rutas

en: Name
gl: Nome

en: Description
gl: Descrición

en: Slur
gl: Ligadura

en: Articulation
gl: Articulación

en: Beam
gl: Barra

en: Command
gl: Orde

en: Figured Bass
gl: Baixo cifrado

en: Language:
gl: Idioma:

en: Style:
gl: Estilo:

en: Remember cursor position, bookmarks, etc.
gl: Lembrar a posición do cursor, marcadores, etc.

en: Default directory:
gl: Directorio predeterminado:

en: The default folder for your LilyPond documents (optional).
gl: O cartafol predeterminado para os documentos de LilyPond (opcional).

en: Session to load if Frescobaldi is started without arguments
gl: Sesión para cargar se Frescobaldi iníciase sen argumentos

en: Start with no session
gl: Iniciar sen ningunha sesión

en: Start with last used session
gl: Iniciar coa última sesión empregada

en: Start with session:
gl: Iniciar coa sesión:

en: default
gl: predeterminado

en: LilyPond Command:
gl: Orde de LilyPond:

en: Name or full path of the LilyPond program.
gl: O nome ou a ruta completa do aplicativo LilyPond.

en: Include in automatic version selection
gl: Incluír na selección automática da versión

en: Running LilyPond
gl: Executando LilyPond

en: LilyPond include path:
gl: Ruta de inclusión para LilyPond:

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Quick Insert
gl: Inserción rápida

en: Allow shorthands
gl: Permitir abreviaturas

en: Use short notation for some articulations like staccato.
gl: Empregar notación curta para certas articulacións como picado.

en: Articulations
gl: Articulacións

en: Different kinds of articulations and other signs.
gl: Diferentes tipos de articulacións e outros símbolos.

en: Accent
gl: Acento

en: Staccato
gl: Picado

en: Ornaments
gl: Ornamentos

en: Trill
gl: Trino

en: Prall
gl: Semitrino

en: Mordent
gl: Mordente

en: Turn
gl: Grupeto

en: Prall prall
gl: Semitrino longo

en: Prall mordent
gl: Semitrino con resolución

en: Up prall
gl: Semitrino ascendente

en: Down prall
gl: Semitrino descendente

en: Up mordent
gl: Mordente ascendente

en: Down mordent
gl: Mordente descendente

en: Prall up
gl: Semitrino con final ascendente

en: Prall down
gl: Semitrino con final descendente

en: Line prall
gl: Semitrino liñal

en: Reverse turn
gl: Grupeto invertido

note: L10N: dynamic signs
en: Signs
gl: Símbolos

en: Fermata
gl: Caldeirón

en: Short fermata
gl: Caldeirón curto

en: Long fermata
gl: Caldeirón longo

en: Very long fermata
gl: Caldeirón moi longo

en: Other
gl: Outro

en: Upbow
gl: Arco arriba

en: Downbow
gl: Arco abaixo

en: Snappizzicato
gl: Pizzicato estalado

en: Open (e.g. brass)
gl: Aberto (ex. metais)

en: Stopped (e.g. brass)
gl: Tapado (ex. metais)

en: Flageolet
gl: Flageolet (harmónico)

en: Thumb
gl: Polgar

en: Left heel
gl: Talón esquerdo

en: Right heel
gl: Talón dereito

en: Left toe
gl: Punta esquerda

en: Right toe
gl: Punta dereita

en: Half open (e.g. hi-hat)
gl: Semi-abierto (p.ex. hi-hat)

en: Bar Lines
gl: Barras de compás

en: Bar lines, breathing signs, etcetera.
gl: Barras de compás, signos de respiración, etc.

en: Double bar line
gl: Dobre barra

en: Ending bar line
gl: Dobre barra final

en: Dotted bar line
gl: Barra con puntos de repetición

en: Dashed bar line
gl: Barra descontinua

en: Invisible bar line
gl: Barra invisible

en: Repeat start
gl: Inicio de repetición

en: Repeat both
gl: Repetición dobre

en: Repeat end
gl: Fin de repetición

en: Repeat both (old)
gl: Repetición dobre (vella)

en: Repeat both (classic)
gl: Repetición dobre (clásica)

en: Tick bar line
gl: Liña divisoria curta

en: Single bar line
gl: Liñas divisoria simple

en: Small-Wide-Small bar line
gl: Barra fina-grosa-fina

en: Wide-Small bar line
gl: Barra grosa-fina

en: Double wide bar line
gl: Barra grosa dobre

en: Segno bar line
gl: Barra de compás en forma de Segno

en: Breathing Signs
gl: Signos de respiración

en: Default Breathing Sign
gl: Signo de respiración predeterminado

en: Straight Breathing Sign
gl: Signo de respiración recto

en: Curved Caesura
gl: Cesura curva

en: Straight Caesura
gl: Cesura recta

en: None
gl: Ningún

en: Dynamics
gl: Indicacións dinámicas

en: Dynamic symbols.
gl: Símbolos de dinámica.

en: Spanners
gl: Extensores

en: Hairpin crescendo
gl: Regulador crescendo

en: Hairpin diminuendo
gl: Regulador diminuendo

en: Slurs, spanners, etcetera.
gl: Ligaduras, extensións de texto, etc.

en: Arpeggios
gl: Arpexos

en: Arpeggio
gl: Arpexo

en: Arpeggio with Up Arrow
gl: Arpexo con frecha arriba

en: Arpeggio with Down Arrow
gl: Arpexo con frecha abaixo

en: Bracket Arpeggio
gl: Arpexo de corchete

en: Parenthesis Arpeggio
gl: Arpexo de paréntese

en: Dashed Glissando
gl: Glissando descontinuo

en: Dotted Glissando
gl: Glissando de puntos

en: Zigzag Glissando
gl: Glissando en zig-zag

en: Trill Glissando
gl: Glissando de trino

en: Phrasing Slur
gl: Ligadura de fraseo

en: Direction:
gl: Dirección:

en: Up
gl: Arriba

en: Neutral
gl: Neutro

en: Down
gl: Abaixo

en: Double all the durations in the selection.
gl: Duplicar todas as duracións na selección.

en: Halve all the durations in the selection.
gl: Reducir á metade todas as duracións na selección.

en: Add a dot to all the durations in the selection.
gl: Engadir punto a todas as duracións na selección.

en: Remove one dot from all the durations in the selection.
gl: Eliminar o punto de todas as duracións da selección.

en: Remove all durations from the selection.
gl: Eliminar todas as duracións da selección.

en: Make durations implicit (remove repeated durations).
gl: Facer que as duracións sexan implícitas (eliminar as duracións repetidas).

en: Make durations implicit (remove repeated durations), except for the first duration in a line.
gl: Facer que as duracións sexan implícitas (eliminar as duracións repetidas), agás a primeira duración de cada liña.

en: Make durations explicit (add duration to every note, even if it is the same as the preceding note).
gl: Facer explícitas as duracións (escribir a duración despois de cada nota, incluso cando é a mesma que a da nota anterior).

en: Apply an entered rhythm to the selected music.
gl: Aplicar unhas duracións dadas á música seleccionada.

en: Copy the rhythm of the selected music.
gl: Copiar as duracións da música seleccionada.

en: Paste a rhythm to the selected music.
gl: Pegar duracións á música seleccionada.

en: Apply Rhythm
gl: Aplicar ritmo

en: Enter a rhythm:
gl: Introduza unhas duracións:

en: Music follows here.
gl: A música continúa aquí.

en: Remove default LilyPond tagline
gl: Eliminar o pé de páxina predeterminado de LilyPond

en: Score Setup Wizard
gl: Asistente de configuración de partitura

en: Click to enter a value.
gl: Prema para introducir un valor.

en: bottom of first page
gl: final da primeira páxina

en: bottom of last page
gl: final de última páxina

en: Dedication
gl: Dedicatoria

en: Title
gl: Título

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Subsubtitle
gl: Sub-subtítulo

en: Instrument
gl: Instrumento

en: Composer
gl: Compositor

en: Arranger
gl: Autor/a dos arranxos

en: Poet
gl: Poeta

en: Meter
gl: Compás

en: Piece
gl: Peza

en: Tagline
gl: Pé de páxina

en: Available parts:
gl: Partes dispoñibles:

en: Score:
gl: Partitura:

en: Key signature:
gl: Armadura:

en: Time signature:
gl: Compás:

en: Pickup measure:
gl: Compás de anacruse:

en: Metronome mark:
gl: Marca de metrónomo:

en: Tempo indication:
gl: Indicación de tempo:

en: Major
gl: Maior

en: Minor
gl: Menor

en: Ionian
gl: Xónico

en: Dorian
gl: Dórico

en: Phrygian
gl: Frixio

en: Lydian
gl: Lidio

en: Mixolydian
gl: Mixolidio

en: Aeolian
gl: Eolio

en: Locrian
gl: Locrio

en: General preferences
gl: Preferencias xerais

en: Use typographical quotes
gl: Empregar comiñas tipográficas

en: Replace normal quotes in titles with nice typographical quotes.
gl: Substituír as comiñas normais polas vistosas comiñas tipográficas.

en: Remove default tagline
gl: Eliminar o pé de páxina predeterminado

en: Suppress the default tagline output by LilyPond.
gl: Eliminar o pé de páxina predeterminado que LilyPond produce.

en: Remove bar numbers
gl: Eliminar números de compás

en: Suppress the display of measure numbers at the beginning of every system.
gl: Eliminar a numeración de compases que se amosa á esquerda dos sistemas.

en: Create MIDI output
gl: Crear saída de MIDI

en: Create a MIDI file in addition to the PDF file.
gl: Crear un ficheiro MIDI ademais do ficheiro PDF.

en: Show metronome mark
gl: Amosar marca de metrónomo

en: If checked, show the metronome mark at the beginning of the score. The MIDI output also uses the metronome setting.
gl: Se está seleccionado, imprimir unha marca de metrónomo ao comezo da partitura. A saída MIDI tamén usa este axuste metronómico.

en: Paper size:
gl: Tamaño do papel:

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Long
gl: Completo

en: Short
gl: Breve

en: Instrument names
gl: Nomes de instrumentos

en: First system:
gl: Primeiro sistema:

en: Other systems:
gl: Outros sistemas:

en: Use long or short instrument names before the first system.
gl: Empregar un nome curto ou longo para o instrumento antes do primeiro sistema.

en: Use short, long or no instrument names before the next systems.
gl: Empregar os nomes de instrumento curto, longo ou ningún á esquerda dos seguintes sistemas:

en: Which language to use for the instrument names.
gl: Idioma que desexa empregar para os nomes de instrumento.

en: Pitch name language:
gl: Idioma dos nomes de nota:

en: The LilyPond language you want to use for the pitch names.
gl: Idioma de Lilypond no que quere escribir os nomes das notas.

en: Version:
gl: Versión:

en: The LilyPond version you will be using for this document.
gl: A versión de LilyPond que se vai empregar para este documento.

en: No settings available.
gl: Non hai axustes dispoñibles.

en: Adjust how many separate voices you want on each staff.
gl: Configurar o número de voces distintas desexado en cada pentagrama.

en: Right hand:
gl: Man dereita:

en: Left hand:
gl: Man esquerda:

en: Chord style:
gl: Estilo de acordes:

en: Guitar fret diagrams
gl: Diagramas de posición de acorde

en: Show predefined guitar fret diagrams below the chord names (LilyPond 2.12 and above).
gl: Amosar os diagramas de posicións de guitarra predeterminados debaixo dos nomes de acorde (LilyPond 2.12 ou superior).

en: Chords follow here.
gl: Os acordes continúa aquí.

en: German
gl: Alemán

en: Semi-German
gl: Semi-alemán

en: Italian
gl: Italiano

en: French
gl: Francés

en: Horn in F
gl: Trompa en Fa

[ctx: abbreviation for Horn in F]
en: Hn.F.
gl: Tpa.

en: Trumpet in C
gl: Trompeta en Do

en: Trumpet in Bb
gl: Trompeta en Sib

en: Trombone
gl: Trombón

[ctx: abbreviation for Trombone]
en: Trb.
gl: Tbn.

en: Bass Tuba
gl: Tuba baixa

[ctx: abbreviation for Bass Tuba]
en: B.Tb.
gl: Tba.B.

en: Brass
gl: Vento metal

note: L10N: Brace like a piano staff
en: Brace
gl: Chave curva

note: L10N: Bracket like a choir staff
en: Bracket
gl: Corchete

en: Harpsichord
gl: Clave

[ctx: abbreviation for Harpsichord]
en: Hs.
gl: Clav.

en: Clavichord
gl: Clavicordio

[ctx: abbreviation for Clavichord]
en: Clv.
gl: Clvc.

en: Organ
gl: Órgano

en: Set to 0 to disable the pedal altogether.
gl: Estableza a 0 para desactivar o pedal.

en: Keyboard instruments
gl: Teclados

en: Timpani
gl: Timbais

[ctx: abbreviation for Timpani]
en: Tmp.
gl: Tmb.

en: Xylophone
gl: Xilófono

[ctx: abbreviation for Xylophone]
en: Xyl.
gl: Xil.

en: Upper staff:
gl: Pentagrama superior:

en: Lower staff:
gl: Pentagrama inferior

en: Vibraphone
gl: Vibráfono

en: Tubular bells
gl: Campás tubulares

en: Glockenspiel
gl: Carillón

[ctx: abbreviation for Glockenspiel]
en: Gls.
gl: Car.

en: Drums
gl: Percusión

[ctx: abbreviation for Drums]
en: Dr.
gl: Perc.

en: Voices:
gl: Voces:

en: Remove stems
gl: Eliminar as plicas

en: Remove the stems from the drum notes.
gl: Eliminar as plicas das notas de percusión.

en: Drums follow here.
gl: A percusión continúa aquí.

en: keep some distance.
gl: gardar algunha distancia.

en: Drums (5 lines, default)
gl: Percusión (5 liñas, predeterminado)

en: Timbales-style (2 lines)
gl: Estilo timbais (2 liñas)

en: Congas-style (2 lines)
gl: Estilo congas (2 liñas)

en: Bongos-style (2 lines)
gl: Estilo bongos (2 liñas)

en: Percussion-style (1 line)
gl: Estilo-percusión (1 liña)

en: Percussion
gl: Percusión

en: Staff type:
gl: Tipo de pentagrama:

en: Tuning:
gl: Afinación:

en: Normal staff
gl: Normal

en: Tablature
gl: Tabulatura

note: L10N: Both a Normal and a Tablature staff
en: Both
gl: Ambos

en: Mandolin
gl: Mandolina

[ctx: abbreviation for Mandolin]
en: Mdl.
gl: Mna.

en: Mandolin tuning
gl: Afinación da mandolina

en: Banjo
gl: Banxo

[ctx: abbreviation for Banjo]
en: Bj.
gl: Bxo.

en: Open G-tuning (aDGBD)
gl: Afinación de Sol ao aire (la-Re-Sol-Si-Re)

en: C-tuning (gCGBD)
gl: Afinación de Do (sol-Do-Sol-Si-Re)

en: Modal tuning (gDGCD)
gl: Afinación modal (sol-Re-Sol-Do-Re)

en: Open D-tuning (aDF#AD)
gl: Afinación de re maior ao aire (la-Re-Fa#-La-Re)

en: Open Dm-tuning (aDFAD)
gl: Afinación de re menor ao aire (la-Re-Fa-La-Re)

en: Four strings (instead of five)
gl: Catro cordas (en vez de cinco)

en: Classical guitar
gl: Guitarra clásica

en: Guitar tuning
gl: Afinación da guitarra

en: Open G-tuning
gl: Afinación de sol ao aire

en: Jazz guitar
gl: Guitarra de jazz

[ctx: abbreviation for Jazz guitar]
en: J.Gt.
gl: G.jz.

en: Bass tuning
gl: Afinación do baixo

en: Electric bass
gl: Baixo eléctrico

[ctx: abbreviation for Electric bass]
en: E.Bs.
gl: E. Bx.

en: Harp
gl: Arpa

[ctx: abbreviation for Harp]
en: Hp.
gl: Ar.

en: Plucked strings
gl: Corda pulsada

en: Chord names
gl: Nomes de acorde

en: Use extender lines
gl: Usar liñas de extensión

en: Figures follow here.
gl: As cifras van aquí.

en: Staff
gl: Pentagrama

en: Special
gl: Especial

en: Violin
gl: Violín

en: Cello
gl: Violoncello

[ctx: abbreviation for Cello]
en: Cl.
gl: Vclo.

en: Contrabass
gl: Contrabaixo

en: Basso Continuo
gl: Baixo continuo

en: Strings
gl: Instrumentos de corda

en: Stanzas:
gl: Estrofas:

en: The number of stanzas.
gl: Número de estrofas.

en: Ambitus
gl: Ámbito

en: Show the pitch range of the voice at the beginning of the staff.
gl: Amosar a tesitura da voz ao principio do pentagrama.

en: Lyrics follow here.
gl: A letra segue aquí.

en: Mezzo-soprano
gl: Mezzosoprano

[ctx: abbreviation for Mezzo-soprano]
en: Ms.
gl: Mezz.

en: Bass
gl: Baixo

en: Lead sheet
gl: Folla guía de acordes

en: The Lead Sheet provides a staff with chord names above and lyrics below it. A second staff is optional.
gl: A folla guía fornece un pentagrama con nomes de acorde enriba e letra debaixo. É opcional un segundo pentagrama.

en: Add accompaniment staff
gl: Engadir pentagrama de acompañamento

en: Adds an accompaniment staff and also puts an accompaniment voice in the upper staff.
gl: Engade un pentagrama de acompañamento e pon unha voz de acompañamento no pentagrama superior.

en: Choir
gl: Coro

en: Please select the voices for the choir. Use the letters S, A, T, or B. A hyphen denotes a new staff.
gl: Seleccione as voces para o coro. Empregue as letras S, A, T ou B. Un guión indica un pentagrama novo.

en: Hint: For a double choir you can use two choir parts.
gl: Suxestión: para dobre coro pode empregar dúas partes de coro.

en: Voicing:
gl: Canto:

en: Lyrics:
gl: Letra:

en: Piano reduction
gl: Redución de piano

en: Adds an automatically generated piano reduction.
gl: Engade unha redución de piano xerada automaticamente.

en: Rehearsal MIDI files
gl: Ficheiros MIDI para ensaio

en: Creates a rehearsal MIDI file for every voice, even if no MIDI output is generated for the main score.
gl: Crea un ficheiro MIDI de ensaio para todas as voces, tamén se non se xera ningunha saída MIDI para a partitura principal.

[ctx: abbreviation for Choir]
en: Ch.
gl: Co.

en: Rehearsal MIDI files:
gl: Ficheiros MIDI de ensaio:

en: All voices same lyrics
gl: Mesma letra en todas as voces

en: A set of the same lyrics is placed between all staves.
gl: Colócase un bloque de letra único entre todos os pentagramas.

en: Every voice same lyrics
gl: Mesma letra todas as voces

en: Every voice gets its own lyrics, using the same text as the other voices.
gl: Cada voz ten a súa letra, emprégase o mesmo texto ca as outras voces.

en: Every voice different lyrics
gl: Cada voz ten diferente letra

en: Every voice gets a different set of lyrics.
gl: Cada unha das voces recibe un bloque de letras distinto.

en: Distribute stanzas
gl: Distribuír as estrofas

en: One set of stanzas is distributed across the staves.
gl: Distribúese un conxunto de estrofas a través dos pentagramas.

en: Flute
gl: Frauta

[ctx: abbreviation for Flute]
en: Fl.
gl: Fr.

en: Piccolo
gl: Frautín

[ctx: abbreviation for Piccolo]
en: Pic.
gl: Frtn.

en: Bass flute
gl: Frauta baixa

[ctx: abbreviation for Bass flute]
en: Bfl.
gl: Fr.B.

en: Oboe
gl: Óboe

[ctx: abbreviation for Oboe]
en: Ob.
gl: Ób

en: Oboe d'amore
gl: Óboe d'amore

[ctx: abbreviation for Oboe d'amore]
en: Ob.d'am.
gl: Ób.d'am.

en: English horn
gl: Corno inglés

[ctx: abbreviation for English horn]
en: Eng.h.
gl: Cor.Ing.

en: Bassoon
gl: Fagot

[ctx: abbreviation for Bassoon]
en: Bn.
gl: Fg.

en: Contrabassoon
gl: Contrafagot

[ctx: abbreviation for Contrabassoon]
en: C.Bn.
gl: Cfg.

en: Clarinet
gl: Clarinete

en: Sopranino Sax
gl: Saxofón sopranino

[ctx: abbreviation for Sopranino Sax]
en: SiSx.
gl: SxSn.

en: Soprano Sax
gl: Saxofón soprano

[ctx: abbreviation for Soprano Sax]
en: SoSx.
gl: SxSo.

en: Alto Sax
gl: Saxofón alto

[ctx: abbreviation for Alto Sax]
en: ASx.
gl: SxA.

en: Tenor Sax
gl: Saxofón tenor

[ctx: abbreviation for Tenor Sax]
en: TSx.
gl: SxT.

en: Baritone Sax
gl: Saxofón barítono

[ctx: abbreviation for Baritone Sax]
en: BSx.
gl: SxB.

[ctx: abbreviation for Bass Sax]
en: BsSx.
gl: SxBx.

en: Soprano recorder
gl: Frauta doce soprano

[ctx: abbreviation for Soprano recorder]
en: S.rec.
gl: Fr.d.s.

en: Alto recorder
gl: Frauta doce alto

[ctx: abbreviation for Alto recorder]
en: A.rec.
gl: Fr.d.A.

en: Tenor recorder
gl: Frauta doce tenor

[ctx: abbreviation for Tenor recorder]
en: T.rec.
gl: Fr.d.T.

en: Bass recorder
gl: Frauta doce baixo

[ctx: abbreviation for Bass recorder]
en: B.rec.
gl: Fr.d.B.

en: Woodwinds
gl: Vento madeira

en: Manage Sessions
gl: Xestionar sesións

en: Name:
gl: Nome:

en: Always save the list of documents in this session
gl: Gardar sempre a lista de documentos nesta sesión

en: Base directory:
gl: Directorio base:

en: Edit new session
gl: Editar nova sesión

en: Please enter a session name.
gl: Introduza o nome da sesión.

en: No Session
gl: Sen sesión
