frescobaldi 3.0.0 - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Not Found
sv: Hittades inte

en: Import beaming
sv: Importera bindningar

en: New document
sv: Nytt dokument

en: Credits
sv: Tack till

en: Preview
sv: Förhandsgranskning

en: Current Document
sv: Aktuellt dokument

en: mode
sv: läge

en: filename
sv: filnamn

en: name
sv: namn

en: number
sv: tal

en: Point-and-Click
sv: Peka-och-klicka

en: Color explicit directions
sv: Färga uttryckliga riktningar

en: Display Grob Anchors
sv: Visa grob-ankare

en: Display Grob Names
sv: Visa grob-namn

en: Display Skylines
sv: Visa horisonter

en: Annotate Spacing
sv: Annotera avstånd

en: Color \voiceXXX
sv: Färga \voiceXXX

en: Experimental Features
sv: Experimentella funktioner

en: Exporting files
sv: Exporterar filer

en: Getting Started
sv: Komma igång

en: Importing files
sv: Importerar filer

en: Introduction
sv: Introduktion

en: Lyrics
sv: Låttext

en: Pitches in absolute mode
sv: Tonhöjder i absolut läge

en: Edit in Place
sv: Redigera på plats

en: Import Music XML
sv: Importera MusicXML

en: Import articulation directions
sv: Importera riktning för artikulationsbeteckningar

en: Import rest positions
sv: Importera position för pauser

en: Import page layout
sv: Importera sidlayout

en: Language for pitch names
sv: Språk för namn på tonhöjder

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Editor Preferences
sv: Redigerare

en: Highlighting Options
sv: Syntaxmarkering

en: Indenting Preferences
sv: Indrag

en: Fonts & Colors
sv: Typsnitt och färger

en: General Preferences
sv: Allmänt

en: Helper Applications
sv: Hjälpprogram

en: Printing Music
sv: Skriv ut musik

en: LilyPond Documentation
sv: Dokumentation

en: Remote URL
sv: Webbadress

en: LilyPond Preferences
sv: LilyPond

en: MIDI Settings
sv: MIDI

en: Paths
sv: Sökvägar

en: Keyboard Shortcuts
sv: Snabbtangenter

en: Tools
sv: Verktyg

en: Articulations
sv: Artikulationsbeteckningar

en: Dynamics
sv: Dynamik

en: Search and replace
sv: Sök och ersätt

en: Sessions
sv: Sessioner

en: Snippets
sv: Kodsnuttar

en: Table of Contents
sv: Innehållsförteckning

en: Transpose
sv: Transponera

en: Troubleshooting
sv: Felsökning
