frogr master - en to cs translation catalogue (98 entries)

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: Add elements
cs: Přidávání objektů

note: (itstool) path: page/p
en: You can add a picture or a video using the toolbar <gui>Plus</gui> button. Or, you can use the menu <guiseq><gui>File</gui><gui>Add Elements</gui></guiseq>. The loaded elements will be displayed and available for transfer to Flickr.
cs: Obrázky a videa můžete přidávat pomocí tlačítka se symbolem <gui>plus</gui> na liště nástrojů. Nebo můžete použít nabídku <guiseq><gui>Soubor</gui><gui>Přidat objekty</gui></guiseq>. Přidané objekty budou zobrazeny a připraveny k přenosu do služby Flickr.

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: How to create your account
cs: Jak vytvořit svůj účet

note: (itstool) path: page/p
en: First create an Account
cs: Nejprve si vytvořte účet.

note: (itstool) path: page/p
en: When you first run <app>frogr</app>, it displays a window explaining you'll have to create an account.
cs: Když poprvé spustíte <app>frogr</app>, zobrazí okno vysvětlující, že budete muset vytvořit účet.

note: (itstool) path: figure/title
en: Authorizing frogr
cs: Autorizace aplikace frogr

note: (itstool) path: figure/desc
en: Authorizing frogr. Requesting a verification code
cs: Autorizace aplikace frogr. Požadavek na ověřovací kód

note: (itstool) path: page/p
en: Click Ok, it will run your default web browser. On your default web browser, either create a Flickr account or log in to an existing account.
cs: Klikněte na OK, tím se spustí váš výchozí webový prohlížeč. V něm buď vytvořte účet Flickr nebo se přihlaste k existujícímu.

note: (itstool) path: page/p
en: Then, authorize <app>frogr</app> to access to this account. You may now go back to <app>frogr</app> window, enter the verification code and use the application to upload any picture!
cs: Potom autorizujte <app>frogr</app> pro přístupu k tomuto účtu. Nyní se můžete vrátit zpět do okna aplikace <app>frogr</app>, zadat ověřovací kód a použít aplikaci k nahrávání libovolných obrázků.

note: (itstool) path: figure/desc
en: Authorizing frogr. Finishing the process
cs: Autorizace aplikace frogr. Dokončení procesu

note: (itstool) path: info/desc
en: Amending view
cs: Jak vylepšit zobrazování.

note: (itstool) path: page/title
en: Sort elements
cs: Řazení objektů

note: (itstool) path: page/p
en: You can sort elements by title, by date, by size or as loaded. Click on the menu <gui>View</gui> and select the proper way to sort. You may also use reversed ordering.
cs: Objekty můžete řadit podle názvu, data nebo jak byly načteny. Klikněte na nabídku <gui>Zobrazit</gui> a vyberte odpovídající způsob řazení. Můžete také zadat, že se má řadit v opačném pořadí.

note: (itstool) path: info/desc
en: Amend pictures
cs: Jak měnit obrázky.

note: (itstool) path: page/title
en: Edit details
cs: Úprava údajů

note: (itstool) path: page/p
en: To edit the details of a picture or a video, right-click on an element and choose <gui>Edit Details</gui>. Until you edit the details, these will use the default details.
cs: Když chcete upravit údaje obrázku nebo videa, klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte <gui>Upravit údaje</gui>. Dokud je nijak neupravíte, používají se výchozí údaje.

note: (itstool) path: figure/title
en: Edit picture details
cs: Úprava údajů o obrázku

note: (itstool) path: figure/desc
en: Amend the details of the picture.
cs: Změna údajů o obrázku.

note: (itstool) path: item/title
en: Title
cs: Název

note: (itstool) path: item/p
en: Use this box to amend the title
cs: Toto pole použijte ke změně názvu.

note: (itstool) path: item/title
en: Description
cs: Popis

note: (itstool) path: item/p
en: Add some description the element
cs: Přidejte objektu nějaký popis

note: (itstool) path: item/title
en: Tags
cs: Štítky

note: (itstool) path: item/p
en: Add some tags to better categorize the element
cs: Přidejte nějaké štítky pro lepší zatřídění objektů

note: (itstool) path: item/title
en: Visibility
cs: Viditelnost

note: (itstool) path: item/p
en: Choose whether the element is public or private.
cs: Zvolte, zda je objekt veřejný nebo soukromý.

note: (itstool) path: item/title
en: Content type
cs: Typ obsahu

note: (itstool) path: item/p
en: You can specify whether the element is a photo, a screenshot or something else
cs: Můžete určit, zda je objekt fotografií, snímkem obrazovky nebo něčím jiný

note: (itstool) path: item/title
en: Safety level
cs: Úroveň zabezpečení

note: (itstool) path: item/p
en: You can rate the kind of element you're uploading
cs: Můžete ohodnotit druh objektu, který nahráváte

note: (itstool) path: item/title
en: License
cs: Licence

note: (itstool) path: item/p
en: You can change the license, or just use the default one set on Flickr
cs: Můžete změnit licenci nebo jen prostě použít výchozí, která je nastavena na serveru Flickr

note: (itstool) path: item/title
en: Geolocation data
cs: Údaje o zeměpisné poloze

note: (itstool) path: item/p
en: You can let frogr set the geolocation information for a picture on Flickr based on its EXIF information
cs: Můžete nechat Frogr, aby nastavil informace o zeměpisné poloze pro obrázky na službě Filckr na základě informací EXIF

note: (itstool) path: item/title
en: Show in global search results
cs: Zobrazovat v globálních výsledcích hledání

note: (itstool) path: item/p
en: You can specify whether it should be possible to find your picture or video using Flickr's search engine
cs: Můžete určit, zda má být možné najít vaše obrázky a videa pomocí vyhledávacího stroje služby Flickr

note: (itstool) path: item/title
en: Replace 'date posted' with 'date taken'
cs: Nahradit „Datum zveřejnění“ pomocí „Data pořízení“

note: (itstool) path: item/p
en: It affects how your pictures are sorted in your photostream
cs: Ovlivňuje, jak jsou vaše obrázky řazeny v sérii fotografií.

note: (itstool) path: info/desc
en: Open element in external application
cs: Jak otevírat objekty v externí aplikaci.

note: (itstool) path: page/title
en: External viewer
cs: Externí prohlížeč

note: (itstool) path: page/p
en: You can display pictures or videos in external applications. Right-click on some picture then choose <gui>Open in external viewer</gui>.
cs: Obrázky a videa si můžete zobrazit v libovolné externí aplikaci. Klikněte na obrázek pravým tlačítkem a zvolte <gui>Otevřít v externím prohlížeči</gui>.

note: (itstool) path: info/desc
en: Group elements
cs: Jak objekty seskupovat.

note: (itstool) path: page/title
en: Add to groups
cs: Přidávání do skupin

note: (itstool) path: page/p
en: You may add pictures and videos to an already defined group.
cs: Obrázky a videa můžete přidat do již existující skupiny.

note: (itstool) path: figure/title (itstool) path: figure/desc
en: Adding elements to groups
cs: Přidání objektů do skupin

note: (itstool) path: page/title
en: frogr help
cs: Nápověda aplikace frogr

note: (itstool) path: section/title
en: Managing your flickr account
cs: Správa vašeho účtu Flickr

note: (itstool) path: section/title
en: Managing your pictures
cs: Správa vašich obrázků

note: (itstool) path: section/title
en: Organize and sort your pictures
cs: Třídění a řazení vašich obrázků

note: (itstool) path: section/title
en: Set up frogr
cs: Nastavení aplikace Frogr

note: (itstool) path: info/desc
en: Introduction to <app>frogr</app>.
cs: Úvod do vzdáleného organizátoru <app>frogr</app>

note: (itstool) path: page/title
en: frogr introduction
cs: Úvod do aplikace frogr

note: (itstool) path: page/p
en: <app>frogr</app> is a <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link> Remote Organizer. <app>frogr</app> is a small application for the GNOME desktop that allows users to manage their accounts in the Flickr image hosting website.
cs: <app>frogr</app> je zkratka z anglického <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link> Remote Organizer. Jedná se o malou aplikaci pro pracovní prostředí GNOME, která uživateli umožňuje spravovat si svůj účet na webové službě Flickr, jenž slouží k hostování obrázků.

note: (itstool) path: figure/title
en: <gui>frogr</gui> window
cs: Okno aplikace <gui>frogr</gui>

note: (itstool) path: figure/desc
en: <app>frogr</app> main window
cs: Hlavní okno aplikace <app>frogr</app>

note: (itstool) path: media/p
en: <app>frogr</app> main window.
cs: Hlavní okno aplikace <app>frogr</app>.

note: (itstool) path: section/p
en: <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link> is a website allowing hosting of both images and videos.
cs: <link href="http://www.flickr.com/">Flickr</link> je webová služba, která umožňuje hostovat obrázky a videa.

note: (itstool) path: section/title
en: Main features
cs: Hlavní rysy

note: (itstool) path: item/p
en: Allow to upload pictures and videos to Flickr
cs: Umožňuje nahrávat obrázky a videa do služby Flickr

note: (itstool) path: item/p
en: Allow uploading pictures located in remote machines
cs: Umožňuje nahrávat obrázky umístěné na vzdálených strojích

note: (itstool) path: item/p
en: Allow adding tags to pictures
cs: Umožňuje přidávat k obrázkům štítky

note: (itstool) path: item/p
en: Allow specifying sets and group pools for the pictures to be added to after the upload process.
cs: Umožňuje pro obrázky specifikovat sady a skupiny, do kterých mohou být obrázky po načtení přidány

note: (itstool) path: item/p
en: Support for handling multiple Flickr accounts.
cs: Podporuje práci s více účty Flickr

note: (itstool) path: item/p
en: Support for saving and loading projects.
cs: Podporuje ukládání a načítání projektů

note: (itstool) path: section/title
en: About
cs: O aplikaci

note: (itstool) path: section/p
en: You can have more information about <app>frogr</app> using the menu <guiseq><gui>frogr</gui><gui>About</gui></guiseq>.
cs: Více informací o aplikaci <app>frogr</app> získáte použitím nabídky <guiseq><gui>Frogr</gui><gui>O aplikaci</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: Organize
cs: Třídění

note: (itstool) path: info/desc
en: Add, remove and upload pictures and videos
cs: Jak přidávat, odebírat a nahrávat obrázky a videa.

note: (itstool) path: page/title
en: Transfer elements
cs: Přenos objektů

note: (itstool) path: page/p
en: You first have to add elements (pictures or videos) into frogr before being able to upload them.
cs: Než můžete objekty (obrázky a videa) nahrávat, musíte je nejprve do aplikace Frogr přidat.

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: Preferences
cs: Předvolby

note: (itstool) path: page/p
en: Go to Preferences using menu <guiseq><gui>frogr</gui><gui>Preferences</gui></guiseq>.
cs: Přejděte do předvoleb pomocí nabídky <guiseq><gui>frogr</gui><gui>Předvolby</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: section/title
en: General preferences
cs: Obecné předvolby

note: (itstool) path: figure/title
en: <gui>frogr</gui> general preferences
cs: Obecné předvolby <gui>frogr</gui>

note: (itstool) path: figure/desc
en: <app>frogr</app> general preferences
cs: Obecné předvolby <app>Frogr</app>

note: (itstool) path: media/p
en: <app>frogr</app> general preferences.
cs: Obecné předvolby aplikace <app>frogr</app>.

note: (itstool) path: section/title
en: Connection preferences
cs: Předvolby připojení

note: (itstool) path: section/p
en: This tab allows you to set up a proxy.
cs: Na této kartě můžete nastavit proxy.

note: (itstool) path: figure/title
en: <gui>frogr </gui> connection preferences
cs: Předvolby připojení <gui>frogr</gui>

note: (itstool) path: figure/desc
en: <app>frogr</app> connection preferences
cs: Předvolby připojení aplikace <app>frogr</app>

note: (itstool) path: section/title
en: Miscellaneous preferences
cs: Různé předvolby

note: (itstool) path: figure/title
en: <gui>frogr </gui> misc preferences window
cs: Různé předvolby <gui>frogr</gui>

note: (itstool) path: figure/desc
en: <app>frogr</app> misc preferences window
cs: Různé předvolby <app>frogr</app>

note: (itstool) path: media/p
en: <app>frogr</app> misc preferences window.
cs: Různé předvolby aplikace <app>frogr</app>.

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: Remove elements
cs: Odebírání objektů

note: (itstool) path: page/p
en: You can remove a picture or a video using the toolbar <gui>Minus</gui> button. Or, you can use the menu <guiseq><gui>File</gui><gui>Remove Elements</gui></guiseq>.
cs: Obrázky a videa můžete odebírat pomocí tlačítka se symbolem <gui>mínus</gui> na liště nástrojů. Nebo můžete použít nabídku <guiseq><gui>Soubor</gui><gui>Odebrat obrázky</gui></guiseq>.

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: Adding elements to sets
cs: Přidávání objektů do sad

note: (itstool) path: page/p
en: You can add pictures and videos to sets in Flickr. A set is a category. Set do not imply hierarchical view.
cs: Libovolné obrázky a videa můžete přidávat do sad. Sada je v podstatě kategorie. Sady nepředstavují hierarchickou strukturu.

note: (itstool) path: page/p
en: Right-click on one or more elements and choose <gui>Add to set</gui>. You may choose to add to an already existing set or create a new one.
cs: Klikněte pravým tlačítkem na jeden nebo více vybraných objektů a zvolte <gui>Přidat do sady</gui>. Můžete si zvolit, zda se má přidávat do již existující sady nebo můžete vytvořit novou.

note: (itstool) path: figure/title (itstool) path: figure/desc
en: Adding elements to existing sets
cs: Přidávání objektů do existujících sad

note: (itstool) path: figure/title
en: Creating new sets to add elements to
cs: Vytváření nové sady pro přidání objektů

note: (itstool) path: figure/desc
en: Creating new sets to add elements to. You can use the set's title and description for every selected element too
cs: Vytváření nové sady pro přidání objektů. Název a popis sady můžete použít také pro každý vybraný objekt

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: Tag elements
cs: Štítkování objektů

note: (itstool) path: page/p
en: You can assign several tags to any element. Flickr allows you to define your own tags. It allows you to easily find any element you did upload.
cs: Libovolnému objektu můžete přiřadit několik štítků. Flickr vám umožňuje definovat si své vlastní štítky. Tak můžete v objektech, které jste nahráli, snadno hledat.

note: (itstool) path: page/p
en: Right-click on a element, and choose <gui>Add tags</gui>. Or click on the menu <gui>Edit</gui>, and choose <gui>Add tags</gui>. Or, when you're editing element's detail, you can see and edit the tags
cs: Klikněte pravým tlačítkem na objekt a zvolte <gui>Přidat štítky</gui>. Nebo klikněte na nabídku <gui>Upravit</gui> a zvolte <gui>Přidat štítky</gui>. A nebo štítky můžete vidět a upravovat při úpravě podrobností objektu.

note: (itstool) path: figure/title (itstool) path: figure/desc
en: Adding tags to elements
cs: Přidávání štítků k objektům

note: (itstool) path: info/desc (itstool) path: page/title
en: Upload elements
cs: Nahrávání objektů

note: (itstool) path: page/p
en: You can upload pictures and videos using the toolbar <gui>arrow</gui> button. Or, you can use the menu <guiseq><gui>File</gui><gui>Upload All</gui></guiseq>. The uploaded pictures will disappear from the list. You may remove some pictures before to upload all the remaining ones.
cs: Obrázky a videa můžete nahrávat pomocí tlačítka se <gui>šipkou</gui> na liště nástrojů. Nebo můžete použít nabídku <guiseq><gui>Soubor</gui><gui>Nahrát vše</gui></guiseq>. Obrázky, které se nahrají, zmizí ze seznamu. Než zbývající obrázky nahrajete, můžete některé z nich odebrat.
