frogr master - en to el translation catalogue (174 entries)

en: It supports all the basic Flickr features, including uploading pictures, adding descriptions, setting tags and managing sets and groups pools.
el: Υποστηρίζει όλα τα βασικά χαρακτηριστικά του Flickr, συμπεριλαμβανομένων του ανεβάσματος εικόνων, προσθήκης περιγραφών, ορισμό ετικετών και διαχείριση συλλογών και ομάδων.

en: Upload and organize photos in Flickr accounts
el: Ανέβασμα και οργάνωση φωτογραφιών σε λογαριασμούς Flickr

en: Flickr;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;
el: Flickr;Εικόνα;Απεικόνιση;Φωτογραφία;Βίντεο;μεταφορτωτής;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;

en: _Cancel
el: A_κύρωση

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: Enter a spaces separated list of tags:
el: Εισάγετε λίστα ετικετών διαχωρισμένες με κενό διάστημα:

en: Add Tags
el: Προσθήκη ετικετών

en: Name
el: Όνομα

en: Elements
el: Στοιχεία

en: Add to Groups
el: Προσθήκη σε ομάδες

en: Title
el: Τίτλος

en: Add to Sets
el: Προσθήκη σε συλλογές

en: Please press the button to authorize %s and then come back to complete the process.
el: Παρακαλώ πατήστε το κουμπί για να εξουσιοδοτήσετε το %s και μετά επιστρέψτε για να ολοκληρώσετε τη διεργασία.

en: Authorize %s
el: Εξουσιοδότηση %s

en: _Close
el: Κλεί_σιμο

en: Enter verification code:
el: Εισάγετε κωδικό επιβεβαίωσης:

en: Invalid verification code
el: Άκυρος κωδικός επιβεβαίωσης

en: Process cancelled
el: Ακύρωση διεργασίας

en: Connection error:
    Network not available
el: Σφάλμα σύνδεσης:
    Μη διαθέσιμο δίκτυο

en: Connection error:
    Bad request
el: Σφάλμα σύνδεσης:
    Εσφαλμένο αίτημα

en: Connection error:
    Server-side error
el: Σφάλμα σύνδεσης:
    Σφάλμα διακομιστή

en: Error uploading:
    File invalid
el: Σφάλμα κατά το ανέβασμα:
    Άκυρο αρχείο

en: Error uploading picture:
    Quota exceeded
el: Σφάλμα κατά το ανέβασμα της εικόνας:
    Η ποσόστωση έχει ξεπεραστεί

en: Quota exceeded (limit: %d video per month) | Quota exceeded (limit: %d videos per month)
el[0]: Υπέρβαση ποσόστωσης (όριο: %d βίντεο ανά μήνα)
el[1]: Υπέρβαση ποσόστωσης (όριο: %d βίντεο ανά μήνα)

en: Error uploading video:
    You can't upload more videos with this account
el: Σφάλμα κατά το ανέβασμα βίντεο:
    Δεν μπορείτε να ανεβάσετε περισσότερα βίντεο με αυτόν τον λογαριασμό

en: Error:
    Photo not found
el: Σφάλμα:
    Δε βρέθηκε φωτογραφία

en: Error:
    Photo already in photoset
el: Σφάλμα:
    Η φωτογραφία βρίσκεται ήδη σε σύνολο φωτογραφιών

en: Error:
    Photo already in group
el: Σφάλμα:
    Η φωτογραφία ανήκει ήδη σε ομάδα

en: Error:
    Photo already in the maximum number of groups possible
el: Σφάλμα:
    Η φωτογραφία βρίσκεται ήδη στο μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό ομάδων

en: Error:
    Group limit already reached
el: Σφάλμα:
    Εξαντλήθηκε το όριο ομάδων

en: Error:
    Photo added to group's queue
el: Σφάλμα:
    Η φωτογραφία προστέθηκε στην αναμονή της ομάδας

en: Error:
    Photo already added to group's queue
el: Σφάλμα:
    Η φωτογραφία προστέθηκε ήδη στην αναμονή της ομάδας

en: Error:
    Content not allowed for this group
el: Σφάλμα:
    Το περιεχόμενο δεν επιτρέπεται για αυτήν την ομάδα

en: Authorization failed.
    Please try again
el: Αποτυχία εξουσιοδότησης.
    Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά

en: Error
    %s is not properly authorized to upload pictures to Flickr.
    Please re-authorize it
el: Σφάλμα
    Το %s δεν έχει την απαραίτητη εξουσιοδότηση για να ανεβάζει εικόνες στο Flickr.
    Παρακαλούμε εξουσιοδοτήστε το ξανά

en: Unable to authenticate in Flickr
    Please try again.
el: Αποτυχία πιστοποίησης στο Flickr.
    Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: You have not properly authorized %s yet.
    Please try again.
el: Δεν έχετε εξουσιοδοτήσει κατάλληλα το %s ακόμα.
    Παρακαλούμε δοκιμάστε το ξανά.

en: Invalid verification code.
    Please try again.
el: Αποτυχία κώδικα επιβεβαίωσης.
    Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: Error:
    Service not available
el: Σφάλμα:
    Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη

en: An error happened: %s.
el: Συνέβη ένα σφάλμα: %s.

en: Authorization failed (timed out)
el: Αποτυχία εξουσιοδότησης (λήξη χρόνου)

en: Retrying Upload (attempt %d/%d)…
el: Νέα απόπειρα ανεβάσματος (προσπάθεια %d/%d)…

en: Uploading '%s'…
el: Ανεβαίνει το '%s'…

en: Updating credentials…
el: Ενημερώνονται τα διαπιστευτήρια…

en: Retrieving data for authorization…
el: Ανάκτηση δεδομένων για εξουσιοδότηση…

en: Finishing authorization…
el: Ολοκληρώνεται η εξουσιοδότηση…

en: Retrieving list of sets…
el: Ανάκτηση λιστών συλλογών…

en: Retrieving list of groups…
el: Ανάκτηση λίστας ομάδων…

en: Retrieving list of tags…
el: Ανάκτηση λίστας ετικετών…

en: No sets found
el: Δε βρέθηκαν συλλογές

en: No groups found
el: Δε βρέθηκαν ομάδες

en: You need to properly authorize %s before uploading any pictures to Flickr.
    Please re-authorize it.
el: Πρέπει να εξουσιοδοτήσετε σωστά το %s πριν ανεβάσετε φωτογραφίες στο Flickr.
    Παρακαλώ εξουσιοδοτήστε το ξανά.

en: You need to be connected before uploading any pictures to Flickr.
el: Πρέπει να συνδεθείτε πριν να ανεβάσετε φωτογραφίες στο Flickr.

en: Error opening project file
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα αρχείου έργου

en: Missing data required
el: Λείπουν απαραίτητα δεδομένα

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Fill Pictures Details with Title and Description
el: Συμπληρώστε τις λεπτομέρειες των εικόνων με τίτλο και περιγραφή

en: Create New Set
el: Δημιουργία νέας συλλογής

en: Default (as specified in Flickr)
el: Προεπιλογή (όπως ορίστηκε στο Flickr)

en: All rights reserved
el: Με επιφύλαξη παντός δικαιώματος

en: CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike
el: Αντίγραφο Απόδοση-Μη εμπορικό-Ίδια διανομή

en: CC Attribution-NonCommercial
el: Αντίγραφο Απόδοση-Μη εμπορικό

en: CC Attribution-NonCommercial-NoDerivs
el: Αντίγραφο Απόδοση-Μη εμπορικό-Όχι παράγωγα

en: CC Attribution
el: Αντίγραφο Απόδοση

en: CC Attribution-ShareAlike
el: Αντίγραφο Απόδοση-Ίδια διανομή

en: CC Attribution-NoDerivs
el: Αντίγραφο Απόδοση-Όχι παράγωγα

en: Open with image viewer
el: Άνοιγμα με προβολή εικόνας

en: _Title:
el: _Τίτλος:

en: _Description:
el: _Περιγραφή:

en: Ta_gs:
el: Ετ_ικέτες:

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: _Private
el: _Ιδιωτικό

en: P_ublic
el: Δ_ημόσιο

en: _Family
el: _Οικογένεια:

en: F_riends
el: _Φίλοι

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: P_hoto
el: Φ_ωτογραφία

en: Scree_nshot
el: Στιγμ_ιότυπο οθόνης

en: Oth_er
el: Ά_λλο

en: Safety Level
el: Επίπεδο ασφάλειας

en: S_afe
el: Α_σφαλές

en: _Moderate
el: _Μέτριο

en: Restr_icted
el: Με πε_ριορισμούς

en: License Type
el: Τύπος άδειας

en: Other Properties
el: Άλλες ιδιότητες

en: _Show Up in Global Search Results
el: _Εμφάνιση σε καθολικά αποτελέσματα αναζήτησης

en: Set Geo_location Information
el: Ορισμός πληροφοριών γεω_τοποθεσίας

en: (%d Picture) | (%d Pictures)
el[0]: (%d Φωτογραφία)
el[1]: (%d Φωτογραφίες)

en: An error happened trying to load the picture
el: Σφάλμα κατά το ανέβασμα της φωτογραφίας

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: Edit Picture Details
el: Επεξεργασία λεπτομερειών φωτογραφίας

en: Loading files %d / %d
el: Φόρτωση εικόνων %d / %d

en: Unable to load picture %s:
    %s
el: Αδύνατη η φόρτωση εικόνας %s:
    %s

en: Unable to load video %s
    Please check that you have the right codec installed
el: Αδύνατη η φόρτωση βίντεο %s
    Παρακαλούμε ελέγξετε ότι έχετε εγκαταστήσει τον σωστό κωδικοποιητή-αποκωδικοποιητή

en: Can't load file %s:
    Size of file is bigger than the maximum allowed for this account (%s)
el: Αδύνατη η φόρτωση αρχείου %s:
    Το μέγεθος του αρχείου είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο επιτρεπόμενο για αυτόν τον λογαριασμό (%s)

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open Existing Project
el: Άνοιγμα υπάρχοντος έργου

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Elements
el: Προσθήκη στοιχείων

en: Remove
el: Απομάκρυνση

en: Remove Elements
el: Απομάκρυνση στοιχείων

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Upload All
el: Ανέβασμα όλων

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save Current Project
el: Αποθήκευση τρέχοντος έργου

en: _About
el: _Περί

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Taken: %s
el: Λήψη: %s

en: File size: %s
el: Μέγεθος αρχείου: %s

en: Select File
el: Επιλογή αρχείου

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: Frogr Project Files
el: Αρχεία έργου Frogr

en: Select Destination
el: Επιλογή προορισμού

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: Untitled Project.frogr
el: Ανώνυμο έργο.frogr

en: Select a Picture
el: Επιλογή εικόνας

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: Image Files
el: Αρχεία εικόνων

en: Video Files
el: Αρχεία βίντεο

en: You don't have any picture added yet
el: Δεν έχετε προσθέσει καμία εικόνα ακόμα

en: You need to select some pictures first
el: Πρέπει να επιλέξετε κάποιες εικόνες πρώτα

en: Not connected to Flickr
el: Δεν έχει γίνει σύνδεση στο Flickr

en: Connected as %s%s
el: Σύνδεση ως %s%s

en:  (PRO account)
el:  (Λογαριασμός PRO)

en:  - %s / %s remaining
el:  - %s / %s απομένουν

en:  - %d file to upload (%s) |  - %d files to upload (%s)
el[0]:  - %d αρχείο για ανέβασμα (%s)
el[1]:  - %d αρχεία για ανέβασμα (%s)

en: Default Visibility
el: Προεπιλεγμένη ορατότητα

en: Default Content Type
el: Προεπιλεγμένος τύπος περιεχομένου

en: Default Safety Level
el: Προεπιλεγμένο επίπεδο ασφάλειας

en: Default License
el: Προεπιλεγμένη άδεια

en: Other Defaults
el: Άλλες προεπιλογές

en: _Show Pictures in Global Search Results
el: _Εμφάνιση εικόνων σε γενικά αποτελέσματα αναζήτησης

en: Set Geo_location Information for Pictures
el: Ορισμός πληροφοριών γεω_τοποθεσίας για εικόνες

en: _General
el: _Γενικά

en: Proxy Settings
el: Ρυθμίσεις μεσολαβητή

en: _Enable HTTP Proxy
el: _Ενεργοποίηση μεσολαβητή HTTP

en: _Host:
el: _Οικοδεσπότης:

en: _Port:
el: _Θύρα:

en: U_sername:
el: Ό_νομα χρήστη:

en: Pass_word:
el: Κ_ωδικός πρόσβασης:

en: Connec_tion
el: Σύνδεσ_η

en: Other options
el: Λοιπές επιλογές

en: Ena_ble Tags Auto-Completion
el: Ε_νεργοποίηση αυτόματης συμπλήρωσης ετικετών

en: _Import Tags from Pictures Metadata
el: Ε_ισαγωγή ετικετών από μεταδεδομένα εικόνων

en: Use _Dark GTK Theme
el: Χρήση _σκούρου θέματος GTK

en: _Keep File Extensions in Titles when Loading
el: _Διατήρηση επεκτάσεων αρχείων στους τίτλους κατά τη φόρτωση

en: _Misc
el: _Ποικίλα

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Aut_horize Account…
el: Ε_ξουσιοδότηση λογαριασμού…

en: _Preferences…
el: _Προτιμήσεις…

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Edit Details…
el: _Επεξεργασία λεπτομερειών…

en: Add _Tags…
el: Προσθήκη _ετικετών…

en: Add to _Group…
el: Προσθήκη σε _ομάδα…

en: Add to _Photoset
el: Προσθήκη σε _συλλογή

en: _Add to Existing Photoset…
el: _Προσθήκη σε υπάρχουσα συλλογή…

en: _Create New Photoset…
el: _Δημιουργία νέας συλλογής…

en: _Open in External Viewer
el: Ά_νοιγμα σε εξωτερική προβολή

en: _Remove Elements
el: _Απομάκρυνση στοιχείων

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Open…
el: Ά_νοιγμα…

en: Save _As…
el: Αποθήκευση _ως…

en: A_dd Elements…
el: _Προσθήκη στοιχείων…

en: _Upload All
el: _Ανέβασμα όλων

en: _View
el: _Προβολή

en: _Sort Elements
el: _Ταξινόμηση στοιχείων

en: As _Loaded
el: Όπως _φορτώθηκαν

en: By _Date Taken
el: Κατά _ημερομηνία λήψης

en: By _Title
el: Κατά _τίτλο

en: By _Size
el: Κατά _μέγεθος

en: _Reversed Order
el: _Αντίστροφη σειρά

en: Enable _Tooltips
el: Ενεργοποίηση _συμβουλών οθόνης
