frogr master - en to eu translation catalogue (185 entries)

en: A flickr uploader for GNOME
eu: Flickr zerbitzura argazkiak igotzeko aplikazio bat GNOMErako

en: frogr allows users to manage their accounts on the Flickr photo hosting service with a simple and direct interface.
eu: Frogr aplikazioari esker, Flickr zerbitzuan kontua dutenek modu erraz eta zuzenean kudeatu ditzakete beren argazkiak.

en: It supports all the basic Flickr features, including uploading pictures, adding descriptions, setting tags and managing sets and groups pools.
eu: Oinarrizko Flickr eginbide guztiak onartzen ditu: irudiak igotzea, deskribapenak gehitzea, etiketak ezartzea eta argazkien multzoak eta taldeak kudeatzea.

en: Screenshot of frogr
eu: Frogr aplikazioaren pantaila-argazkia

en: frogr: a Flickr Remote Organizer for GNOME
eu: frogr: Flickr zerbitzua urrunetik antolatzeko aplikazioa GNOMErako

en: Upload and organize photos in Flickr accounts
eu: Igo eta antolatu argazkiak Flickr kontuetan

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Flickr;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;
eu: Flickr;Irudia;Argazkia;Bideoa;Igotzailea;

en: A Flickr Remote Organizer for GNOME
eu: Flickr zerbitzua urrunetik antolatzeko aplikazioa GNOMErako

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Enter a spaces separated list of tags:
eu: Sartu zuriunez bereizitako etiketen zerrenda bat:

en: Add Tags
eu: Gehitu etiketak

en: Name
eu: Izena

en: Elements
eu: ELementuak

en: Add to Groups
eu: Gehitu taldeei

en: Title
eu: Titulua

en: Add to Sets
eu: Gehitu multzoei

en: Please press the button to authorize %s and then come back to complete the process.
eu: Sakatu botoia %s erabiltzaileari baimena emateko eta gero itzuli hona prozesua osatzeko.

en: Authorize %s
eu: Baimendu %s

en: _Close
eu: It_xi

note: Description label
en: Enter verification code:
eu: Sartu egiaztapen-kodea:

en: Invalid verification code
eu: Egiaztapen-kode baliogabea

en: Process cancelled
eu: Prozesua bertan behera utzi da

en: Connection error:
    Network not available
eu: Konexio-errorea:
    Sarea ez dago erabilgarri

en: Connection error:
    Bad request
eu: Konexio-errorea:
    Eskaera okerra

en: Connection error:
    Server-side error
eu: Konexio-errorea:
    Errorea zerbitzariaren aldean

en: Error uploading:
    File invalid
eu: Errorea igotzean:
    Fitxategi baliogabea

en: Error uploading picture:
    Quota exceeded
eu: Errorea irudia igotzean:
    Kuota gainditu da

en: Quota exceeded (limit: %d video per month) | Quota exceeded (limit: %d videos per month)
eu[0]: Kuota gainditu da (muga: bideo %d hilabeteko)
eu[1]: Kuota gainditu da (muga: %d bideo hilabeteko)

en: Error uploading video:
    You can't upload more videos with this account
eu: Errorea bideoa igotzean:
    Ezin duzu bideo gehiagorik igo kontu honekin

en: Error:
    Photo not found
eu: Errorea:
    Argazkia ez da aurkitu

en: Error:
    Photo already in photoset
eu: Errorea:
    Argazkia badago lehendik argazki multzoan

en: Error:
    Photo already in group
eu: Errorea:
    Argazkia badago lehendik taldean

en: Error:
    Photo already in the maximum number of groups possible
eu: Errorea:
    Argazkia badago lehendik gehieneko talde kopuruan

en: Error:
    Group limit already reached
eu: Errorea:
    Talde-mugak bete dira

en: Error:
    Photo added to group's queue
eu: Errorea:
    Argazkia taldearen ilaran gehitu da

en: Error:
    Photo already added to group's queue
eu: Errorea:
    Argazkia taldearen ilaran gehitu da jadanik

en: Error:
    Content not allowed for this group
eu: Errorea:
    Edukia ez da onartzen talde honetarako

en: Authorization failed.
    Please try again
eu: Baimenak huts egin du.
    Saiatu berriro

en: Error
    %s is not properly authorized to upload pictures to Flickr.
    Please re-authorize it
eu: Errorea:
    %s ez dago baimenduta argazkiak Flickr-era igotzeko.
    Eman baimena berriro.

en: Unable to authenticate in Flickr
    Please try again.
eu: Ezin izan da Flickr-en autentifikatu.
    Saiatu berriro.

en: You have not properly authorized %s yet.
    Please try again.
eu: Ez duzu %s oraindik baimendu.
    Saiatu berriro.

en: Invalid verification code.
    Please try again.
eu: Egiaztapen-kode baliogabea.

en: Error:
    Service not available
eu: Saiatu berriro.

note: General error: just dump the raw error description
en: An error happened: %s.
eu: Errorea gertatu da: %s.

en: Authorization failed (timed out)
eu: Baimenak huts egin du (denbora agortu da)

en: Retrying Upload (attempt %d/%d)…
eu: Igoera berriro saiatzean (saialdia: %d/%d)…

en: Uploading '%s'…
eu: '%s' igotzean…

en: Updating credentials…
eu: Kredentzialak eguneratzen…

en: Retrieving data for authorization…
eu: Baimenerako datuak atzitzen…

en: Finishing authorization…
eu: Baimena amaitzen…

en: Retrieving list of sets…
eu: Multzoen zerrenda atzitzen…

en: Retrieving list of groups…
eu: Taldeen zerrenda atzitzen…

en: Retrieving list of tags…
eu: Etiketen zerrenda atzitzen…

en: Fetching information
eu: Informazioa atzitzen

en: No sets found
eu: Ez da multzorik aurkitu

en: No groups found
eu: Ez da talderik aurkitu

en: You need to properly authorize %s before uploading any pictures to Flickr.
    Please re-authorize it.
eu: %s baimendu behar duzu Flickr-era edozein argazki igo baino lehen.
    Eman baimena berriro.

en: You need to be connected before uploading any pictures to Flickr.
eu: Konektatuta egon behar duzu Flicrk-era edozein argazki igo baino lehen.

en: Uploading Pictures
eu: Argazkiak igotzen

en: Error opening project file
eu: Errorea proiektu-fitxategia irekitzean

note: This shows a dialog notifying the problem to the user
en: Missing data required
eu: Datuak falta dira

en: Title:
eu: Titulua:

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Fill Pictures Details with Title and Description
eu: Bete irudien xehetasunak izenburuarekin eta deskribapenarekin

en: Create New Set
eu: Sortu multzo berria

en: Default (as specified in Flickr)
eu: Lehenetsia (Flicrk-en zehaztuta dagoen moduan)

en: All rights reserved
eu: Eskubide guztiak erreserbatuta

en: CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike
eu: CC Aitortu-EzKomertziala-PartekatuBerdin

en: CC Attribution-NonCommercial
eu: CC Aitortu-EzKomertziala

en: CC Attribution-NonCommercial-NoDerivs
eu: CC Aitortu-EzKomertziala-LanEratorririkGabe

en: CC Attribution
eu: CC Aitortu

en: CC Attribution-ShareAlike
eu: CC Aitortu-PartekatuBerdin

en: CC Attribution-NoDerivs
eu: CC Aitortu-LanEratorririkGabe

en: Open with image viewer
eu: Ireki irudi-ikustailearekin

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: Ta_gs:
eu: E_tiketak:

en: Visibility
eu: Ikusgaitasuna

en: _Private
eu: _Pribatua

en: P_ublic
eu: P_ublikoa

en: _Family
eu: _Familia

en: F_riends
eu: _Lagunak

en: Content Type
eu: Eduki mota

en: P_hoto
eu: _Argazkia

en: Scree_nshot
eu: _Pantaila-argazkia

en: Oth_er
eu: _Beste bat

en: Safety Level
eu: Segurtasun-maila

en: S_afe
eu: _Segurua

en: _Moderate
eu: _Moderatua

en: Restr_icted
eu: M_ugatua

en: License Type
eu: Lizentzia mota

en: Other Properties
eu: Beste propietate batzuk

en: _Show Up in Global Search Results
eu: _Erakutsi bilaketa globalen emaitzetan

en: Set Geo_location Information
eu: Ezarri _geokokapeneko informazioa

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken'
eu: 'Argitaratutako data' aukeraren ordez, erabili 'Hartutako data'

note: Visually indicate how many pictures are being edited
en: (%d Picture) | (%d Pictures)
eu[0]: (Irudi %d)
eu[1]: (%d irudi)

en: An error happened trying to load the picture
eu: Errorea gertatu da irudia igotzen saiatzean

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Edit Picture Details
eu: Editatu argazkiaren xehetasunak

en: Loading files %d / %d
eu: %d / %d fitxategi kargatzen

en: Unable to load picture %s:
    %s
eu: Ezin izan da %s irudia igo:
    %s

en: Unable to load video %s
    Please check that you have the right codec installed
eu: Ezin izan da %s bideoa igo:
    Egiaztatu kodek zuzena instalatuta duzula

note: First %s is the title of the picture (filename of the file by default). Second %s is the max allowed size for a picture to be uploaded to flickr (different for free and PRO accounts).
en: Can't load file %s:
    Size of file is bigger than the maximum allowed for this account (%s)
eu: Ezin izan da %s fitxategia igo:
    Fitxategiaren tamaina kontu honetarako onartzen dena baino handiagoa da (%s)

en: Flickr Remote Organizer
eu: Flicrk urruneko antolatzailea

note: First create the left side buttons
en: Open
eu: Ireki

en: Open Existing Project
eu: Ireki lehendik dagoen proiektua

en: Add
eu: Gehitu

en: Remove
eu: Kendu

en: Upload
eu: Karga

note: Save project item
en: Save
eu: Gorde

en: Save Current Project
eu: Gorde uneko proiektua

note: Create the submenu and insert it in the right section
en: Accounts
eu: Kontuak

note: String showind the date and time a picture was taken
en: Taken: %s
eu: Hartze-data: %s

en: File size: %s
eu: Fitxategi-tamaina: %s

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: _Open
eu: _Ireki

en: Frogr Project Files
eu: Frogr proiektu-fitxategiak

en: Select Destination
eu: Hautatu helburua

en: _Save
eu: _Gorde

en: Untitled Project.frogr
eu: Izenik gabea.frogr

en: Select a Picture
eu: Hautatu argazki bat

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Image Files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo-fitxategiak

en: You don't have any picture added yet
eu: Ez duzu irudik gehitu oraindik

en: You need to select some pictures first
eu: Zenbait irudi hautatu behar duzu hasteko

en: Not connected to Flickr
eu: Ez da Flickr-ekin konektatu

note: Login string, showing the user is PRO (second '%s') if so.
en: Connected as %s%s
eu: %s%s gisa konektatuta

en:  (PRO account)
eu:  (PRO kontua)

note: Will show in the status bar the amount of data (in KB, MB or GB) the user is currently allowed to upload to flicker till the end of the month, in a CURRENT / MAX fashion. The '-' at the beginning is just a separator, since more blocks of text will be shown in the status bar too.
en:  - %s / %s remaining
eu:  - %s / %s faltan

note: Will show in the status bar the amount of pictures and data (in KB, MB or GB) that would be uploaded as the sum of the sizes for every picture loaded in the application
en:  - %d file to upload (%s) |  - %d files to upload (%s)
eu[0]:  - Fitxategi %d igotzea (%s)
eu[1]:  - %d fitxategi igotzeko (%s)

en: Default Visibility
eu: Ikusgaitasun lehenetsia

en: Default Content Type
eu: Eduki mota lehenetsia

en: Default Safety Level
eu: Segurtasun-maila lehenetsia

en: Default License
eu: Lizentzia lehenetsia

en: Other Defaults
eu: Beste balio lehenetsi batzuk

en: _Show Pictures in Global Search Results
eu: E_rakutsi irudiak bilaketa globalen emaitzetan

en: Set Geo_location Information for Pictures
eu: Ezarri _geokokapeneko informazioa irudietarako

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken' for Pictures
eu: 'Argitaratutako data' aukeraren ordez, erabili 'Hartutako data' irudiekin

en: _General
eu: _Orokorra

en: Proxy Settings
eu: Proxyaren ezarpenak

note: Enable proxy
en: _Enable HTTP Proxy
eu: Gaitu _HTTP proxya

en: _Host:
eu: _Ostalaria:

note: Proxy port
en: _Port:
eu: _Ataka:

note: Proxy username
en: U_sername:
eu: E_rabiltzaile-izena:

note: Proxy password
en: Pass_word:
eu: _Pasahitza:

en: Connec_tion
eu: _Konexioa

en: Other options
eu: Bestelako aukerak

en: Ena_ble Tags Auto-Completion
eu: Gaitu etiketen _osatze automatikoa

en: _Import Tags from Pictures Metadata
eu: _Inportatu etiketak irudien metadatuetatik

en: Use _Dark GTK Theme
eu: Erabili _GTK gai iluna

en: _Keep File Extensions in Titles when Loading
eu: _Mantendu fitxategi-luzapenak izenburuetan irudiak igotzean

en: _Misc
eu: _Hainbat

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: _Edit Details…
eu: Editatu _xehetasunak…

en: Add _Tags…
eu: Gehitu _etiketak…

en: Add to _Group…
eu: Gehitu _taldeari…

en: Add to _Photoset
eu: Gehitu argazki _multzoari

en: _Add to Existing Photoset…
eu: _Gehitu lehendik dagoen argazki multzoari…

en: _Create New Photoset…
eu: _Sortu argazki multzo berria…

en: _Open in External Viewer
eu: _Ireki kanpoko ikustailearekin

en: _Remove Elements
eu: _Kendu elementuak

en: No pictures loaded
eu: Ez da irudirik igo

en: Press the <b>"Add"</b> button on the toolbar to load pictures into this window.
eu: Sakatu tresna-barrako <b>"Gehitu"</b> botoia argazkiak leiho honetan kargatzeko.

en: Once you're ready, press the <b>"Upload"</b> button to upload your pictures to Flickr.
eu: Prest dagoenean, sakatu <b>"Igo"</b> botoia irudiak Flicrk zerbitzura igotzeko.

en: Aut_horize Account…
eu: _baimendu kontua…

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Open…
eu: _Ireki…

en: Save _As…
eu: Gorde _honela…

en: A_dd…
eu: _Gehitu…

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Upload
eu: _Igo

en: _Preferences…
eu: _Hobespenak…

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About frogr
eu: Frogr aplikazioari _buruz

en: _Quit
eu: I_rten

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Sort Elements
eu: _Ordenatu elementuak

en: As _Loaded
eu: I_go diren moduan

en: By _Date Taken
eu: _Hartutako dataren arabera

en: By _Title
eu: _Tituluaren arabera

en: By _Size
eu: T_amainaren arabera

en: _Reversed Order
eu: A_lderantzizko ordena

en: Enable _Tooltips
eu: Gaitu a_rgibideak
