frogr master - en to fi translation catalogue (185 entries)

en: A flickr uploader for GNOME
fi: Flickr-lähetyssovellus Gnome-työpöydälle

en: frogr allows users to manage their accounts on the Flickr photo hosting service with a simple and direct interface.
fi: frogr mahdollistaa käyttäjien hallita tilejään Flickr-kuvapalvelussa selkeän käyttöliittymän avulla.

en: It supports all the basic Flickr features, including uploading pictures, adding descriptions, setting tags and managing sets and groups pools.
fi: Se tukee kaikkia Flickrin perusominaisuuksia, kuten kuvien lähetystä, kuvauksien lisäystä, tunnisteiden asettamista sekä joukkojen ja ryhmien hallintaa.

en: Screenshot of frogr
fi: Kuvakaappaus frogrista

en: frogr: a Flickr Remote Organizer for GNOME
fi: frogr: Flickrin etähallinta Gnome-työpöydälle

en: Upload and organize photos in Flickr accounts
fi: Lähetä ja hallitse kuvia Flickr-tileillä

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Flickr;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;
fi: Flickr;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;kuva;valokuva;lähetys;

en: A Flickr Remote Organizer for GNOME
fi: Flickrin etähallinta Gnome-työpöydälle

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Add
fi: _Lisää

en: Enter a spaces separated list of tags:
fi: Kirjoita välilyönnein erotettu lista tunnisteita:

en: Add Tags
fi: Lisää tunnisteita

en: Name
fi: Nimi

en: Elements
fi: Elementit

en: Add to Groups
fi: Lisää ryhmiin

en: Title
fi: Nimi

en: Add to Sets
fi: Lisää joukkoihin

en: Please press the button to authorize %s and then come back to complete the process.
fi: Napsauta painiketta valtuuttaksesi %sin ja palaa sitten takaisin viimeistelläksesi toiminnon.

en: Authorize %s
fi: Valtuuta %s

en: _Close
fi: _Sulje

note: Description label
en: Enter verification code:
fi: Anna vahvistuskoodi:

en: Invalid verification code
fi: Virheellinen vahvistuskoodi

en: Process cancelled
fi: Toiminto peruttiin

en: Connection error:
    Network not available
fi: Yhteysvirhe:
    Ei verkkoyhteyttä

en: Connection error:
    Bad request
fi: Yhteysvirhe:
    Virheellinen pyyntö

en: Connection error:
    Server-side error
fi: Yhteysvirhe:
    Palvelinpään virhe

en: Error uploading:
    File invalid
fi: Virhe lähettäessä:
    Virheellinen tiedosto

en: Error uploading picture:
    Quota exceeded
fi: Virhe kuvaa lähettäessä:
    Kiintiö ylitetty

en: Quota exceeded (limit: %d video per month) | Quota exceeded (limit: %d videos per month)
fi[0]: Kiintiö ylitetty (raja: %d video kuukaudessa)
fi[1]: Kiintiö ylitetty (raja: %d videota kuukaudessa)

en: Error uploading video:
    You can't upload more videos with this account
fi: Virhe videota lähettäessä:
    Et voi lähettää enempää videoita tällä tilillä

en: Error:
    Photo not found
fi: Virhe:
    Kuvaa ei löytynyt

en: Error:
    Photo already in photoset
fi: Virhe:
    Kuva on jo kuvajoukossa

en: Error:
    Photo already in group
fi: Virhe:
    Kuva kuuluu jo ryhmään

en: Error:
    Photo already in the maximum number of groups possible
fi: Virhe:
    Kuva kuuluu jo niin moneen ryhmään kuin mahdollista

en: Error:
    Group limit already reached
fi: Virhe:
    Ryhmän raja on jo tullut täyteen

en: Error:
    Photo added to group's queue
fi: Virhe:
    Kuva lisätty ryhmän jonoon

en: Error:
    Photo already added to group's queue
fi: Virhe:
    Kuva on jo lisätty ryhmän jonoon

en: Error:
    Content not allowed for this group
fi: Virhe:
    Sisältö ei ole sallittu tässä ryhmässä

en: Authorization failed.
    Please try again
fi: Valtuutus epäonnistui.
    Yritä uudelleen

en: Error
    %s is not properly authorized to upload pictures to Flickr.
    Please re-authorize it
fi: Virhe
    %sia ei ole valtuutettu kelvollisesti kuvien lähettämiseksi Flickriin.
    Valtuuta sovellus uudelleen.

en: Unable to authenticate in Flickr
    Please try again.
fi: Tunnistautuminen Flickriin epäonnistui
    Yritä uudelleen.

en: You have not properly authorized %s yet.
    Please try again.
fi: Et ole valtuuttanut %sia vielä kelvollisesti.
    Yritä uudelleen.

en: Invalid verification code.
    Please try again.
fi: Virheellinen vahvistuskoodi.
    Yritä uudelleen

en: Error:
    Service not available
fi: Virhe:
    Palvelu ei ole käytettävissä

note: General error: just dump the raw error description
en: An error happened: %s.
fi: Tapahtui virhe: %s.

en: Authorization failed (timed out)
fi: Valtuutus epäonnistui (aikakatkaistu)

en: Retrying Upload (attempt %d/%d)…
fi: Yritetään lähetystä uudelleen (yritys %d/%d)…

en: Uploading '%s'…
fi: Lähetetään '%s'…

en: Updating credentials…
fi: Päivitetään tilitietoja…

en: Retrieving data for authorization…
fi: Vastaanotetaan tietoja valtuutusta varten…

en: Finishing authorization…
fi: Viimeistellään valtuutusta…

en: Retrieving list of sets…
fi: Vastaanotetaan listaa joukoista…

en: Retrieving list of groups…
fi: Vastaanotetaan listaa ryhmistä…

en: Retrieving list of tags…
fi: Vastaanotetaan listaa tunnisteista…

en: Fetching information
fi: Noudetaan tietoja

en: No sets found
fi: Joukkoja ei löytynyt

en: No groups found
fi: Ryhmiä ei löytynyt

en: You need to properly authorize %s before uploading any pictures to Flickr.
    Please re-authorize it.
fi: Valtuuta %s uudelleen, ennen kuin lähetät kuvia Flickriin.

en: You need to be connected before uploading any pictures to Flickr.
fi: Ennen kuvien lähetystä Flickriin tulee yhteyden olla muodostettu.

en: Uploading Pictures
fi: Lähetetään kuvia

en: Error opening project file
fi: Virhe projektitiedostoa avattaessa

note: This shows a dialog notifying the problem to the user
en: Missing data required
fi: Vaadittu tieto puuttuu

en: Title:
fi: Nimi:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Fill Pictures Details with Title and Description
fi: Täytä kuvan tiedot nimellä ja kuvauksella

en: Create New Set
fi: Luo uusi joukko

en: Default (as specified in Flickr)
fi: Oletus (Flickrin määrittelemä)

en: All rights reserved
fi: Kaikki oikeudet pidätetään

en: CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike
fi: CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike (Nimeä-EiKaupallinen-JaaSamoin)

en: CC Attribution-NonCommercial
fi: CC Attribution-NonCommercial (Nimeä-EiKaupallinen)

en: CC Attribution-NonCommercial-NoDerivs
fi: CC Attribution-NonCommercial-NoDerivs (Nimeä-EiKaupallinen-EiMuutoksia)

en: CC Attribution
fi: CC Attribution (Nimeä)

en: CC Attribution-ShareAlike
fi: CC Attribution-ShareAlike (Nimeä-JaaSamoin)

en: CC Attribution-NoDerivs
fi: CC Attribution-NoDerivs (Nimeä-EiMuutoksia)

en: Open with image viewer
fi: Avaa kuvakatselimella

en: _Title:
fi: _Nimi:

en: _Description:
fi: _Kuvaus:

en: Ta_gs:
fi: _Tunnisteet:

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: _Private
fi: _Yksityinen

en: P_ublic
fi: _Julkinen

en: _Family
fi: _Perhe

en: F_riends
fi: Kaver_it

en: Content Type
fi: Sisällön tyyppi

en: P_hoto
fi: _Valokuva

en: Scree_nshot
fi: _Kuvakaappaus

en: Oth_er
fi: _Muu

en: Safety Level
fi: Turvallisuustaso

en: S_afe
fi: Tu_rvallinen

en: _Moderate
fi: _Keskinkertainen

en: Restr_icted
fi: R_ajoitettu

en: License Type
fi: Lisenssin tyyppi

en: Other Properties
fi: Muut ominaisuudet

en: _Show Up in Global Search Results
fi: _Näytä julkisissa hakutuloksissa

en: Set Geo_location Information
fi: _Aseta paikkatiedot

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken'
fi: Korvaa tietue "Lähetyspäivä" tietueella "Ottopäivä"

note: Visually indicate how many pictures are being edited
en: (%d Picture) | (%d Pictures)
fi[0]: (%d kuva)
fi[1]: (%d kuvaa)

en: An error happened trying to load the picture
fi: Kuvaa ladattaessa tapahtui virhe

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: Edit Picture Details
fi: Muokkaa kuvan tietoja

en: Loading files %d / %d
fi: Ladataan tiedostoja %d / %d

en: Unable to load picture %s:
    %s
fi: Kuvan %s lataaminen epäonnistui:
    %s

en: Unable to load video %s
    Please check that you have the right codec installed
fi: Videon %s lataaminen epäonnistui
    Varmista, että järjestelmääsi on asennettu oikea koodekki

note: First %s is the title of the picture (filename of the file by default). Second %s is the max allowed size for a picture to be uploaded to flickr (different for free and PRO accounts).
en: Can't load file %s:
    Size of file is bigger than the maximum allowed for this account (%s)
fi: Tiedoston %s lataaminen ei onnistu:
    Tiedoston koko on suurempi kuin tämän tilin enimmäisraja (%s)

en: Flickr Remote Organizer
fi: Flickrin etähallinta

note: First create the left side buttons
en: Open
fi: Avaa

en: Open Existing Project
fi: Avaa olemassa oleva projekti

en: Add
fi: Lisää

en: Remove
fi: Poista

en: Upload
fi: Lähetä

note: Save project item
en: Save
fi: Tallenna

en: Save Current Project
fi: Tallenna nykyinen projekti

note: Create the submenu and insert it in the right section
en: Accounts
fi: Tilit

note: String showind the date and time a picture was taken
en: Taken: %s
fi: Otettu: %s

en: File size: %s
fi: Tiedoston koko: %s

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: _Open
fi: _Avaa

en: Frogr Project Files
fi: Frogr-projektitiedostot

en: Select Destination
fi: Valitse kohde

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Untitled Project.frogr
fi: Nimetön projekti.frogr

en: Select a Picture
fi: Valitse kuva

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: Image Files
fi: Kuvatiedostot

en: Video Files
fi: Videotiedostot

en: You don't have any picture added yet
fi: Et ole lisännyt vielä yhtäkään kuvaa

en: You need to select some pictures first
fi: Valitse ensin joitakin kuvia

en: Not connected to Flickr
fi: Ei yhteyttä Flickriin

note: Login string, showing the user is PRO (second '%s') if so.
en: Connected as %s%s
fi: Yhdistetty tilillä %s%s

en:  (PRO account)
fi:  (PRO-tili)

note: Will show in the status bar the amount of data (in KB, MB or GB) the user is currently allowed to upload to flicker till the end of the month, in a CURRENT / MAX fashion. The '-' at the beginning is just a separator, since more blocks of text will be shown in the status bar too.
en:  - %s / %s remaining
fi:  - %s / %s jäljellä

note: Will show in the status bar the amount of pictures and data (in KB, MB or GB) that would be uploaded as the sum of the sizes for every picture loaded in the application
en:  - %d file to upload (%s) |  - %d files to upload (%s)
fi[0]:  - %d kuva lähetettäväksi (%s)
fi[1]:  - %d kuvaa lähetettäväksi (%s)

en: Default Visibility
fi: Oletusnäkyvyys

en: Default Content Type
fi: Sisällön oletustyyppi

en: Default Safety Level
fi: Oletusturvallisuustaso

en: Default License
fi: Oletuslisenssi

en: Other Defaults
fi: Muut oletukset

en: _Show Pictures in Global Search Results
fi: Näytä _kuvat julkisissa hakutuloksissa

en: Set Geo_location Information for Pictures
fi: _Aseta paikkatiedot kuville

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken' for Pictures
fi: Korvaa kuvien "Lähetyspäivä" tietueella "Ottopäivä"

en: _General
fi: _Yleiset

en: Proxy Settings
fi: Välityspalvelimen asetukset

note: Enable proxy
en: _Enable HTTP Proxy
fi: _Käytä HTTP-välityspalvelinta

en: _Host:
fi: _Osoite:

note: Proxy port
en: _Port:
fi: _Portti:

note: Proxy username
en: U_sername:
fi: K_äyttäjätunnus:

note: Proxy password
en: Pass_word:
fi: _Salasana:

en: Connec_tion
fi: Y_hteys

en: Other options
fi: Muut valinnat

en: Ena_ble Tags Auto-Completion
fi: Käytä tunnisteiden _automaattista täydennystä

en: _Import Tags from Pictures Metadata
fi: _Tuo tunnisteet kuvien metadatasta

en: Use _Dark GTK Theme
fi: Käytä tummaa _GTK-teemaa

en: _Keep File Extensions in Titles when Loading
fi: _Säilytä tiedostopääte nimessä lähettäessä

en: _Misc
fi: _Muut

en: Preferences
fi: Asetukset

en: _Edit Details…
fi: _Muokkaa tietoja…

en: Add _Tags…
fi: _Lisää tunnisteita…

en: Add to _Group…
fi: Lisää _ryhmään…

en: Add to _Photoset
fi: Lisää _kuvajoukkoon

en: _Add to Existing Photoset…
fi: Li_sää olemassa olevaan kuvajoukkoon…

en: _Create New Photoset…
fi: _Luo uusi kuvajoukko…

en: _Open in External Viewer
fi: _Avaa erillisessä katselimessa

en: _Remove Elements
fi: _Poista elementit

en: No pictures loaded
fi: Kuvia ei ole ladattu

en: Press the <b>"Add"</b> button on the toolbar to load pictures into this window.
fi: Napsauta <b>"Lisää"</b>-painiketta työkalupalkista ladataksesi kuvia tähän ikkunaan.

en: Once you're ready, press the <b>"Upload"</b> button to upload your pictures to Flickr.
fi: Kun olet valmis, napsauta <b>"Lähetä"</b>-painiketta lähettääksesi kuvat Flickriin.

en: Aut_horize Account…
fi: _Valtuuta tili…

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Open…
fi: _Avaa…

en: Save _As…
fi: _Tallenna nimellä…

en: A_dd…
fi: Lisä_ä…

en: _Remove
fi: _Poista

en: _Upload
fi: _Lähetä

en: _Preferences…
fi: _Asetukset…

en: _Help
fi: _Ohje

en: _About frogr
fi: _Tietoja - frogr

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: _View
fi: _Näytä

en: _Sort Elements
fi: Järjestä _elementit

en: As _Loaded
fi: _Latauksen mukaan

en: By _Date Taken
fi: _Ottopäivän mukaan

en: By _Title
fi: _Nimen mukaan

en: By _Size
fi: _Koon mukaan

en: _Reversed Order
fi: K_äänteinen järjestys

en: Enable _Tooltips
fi: Kä_ytä työkaluvihjeitä
