frogr master - en to fur translation catalogue (180 entries)

en: A flickr uploader for GNOME
fur: Un cjariadôr Flickr par GNOME

en: frogr allows users to manage their accounts on the Flickr photo hosting service with a simple and direct interface.
fur: frogr al permet ai utents di gjestî i lôr account sul servizi par ospitâ fotos di Flickr, cuntune semplice e direte interface.

en: It supports all the basic Flickr features, including uploading pictures, adding descriptions, setting tags and managing sets and groups pools.
fur: Al supuarte dutis lis funzionalitâts di base di Flickr, includût il cjariament di figuris, il zontâ descrizions, meti etichetis e gjestî lis colezions e lis schiriis di grups.

en: Screenshot of frogr
fur: Schermade di frogr

en: frogr: a Flickr Remote Organizer for GNOME
fur: frogr: un organizadôr di Flickr di lontan par GNOME

en: Upload and organize photos in Flickr accounts
fur: Cjarie e organize lis fotos tai account di Flickr

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Flickr;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;
fur: Flickr;Imagjin;Figure;Foto;Video;Cjariadôr;Inviâ;

en: A Flickr Remote Organizer for GNOME
fur: Un organizadôr di Flickr di lontan par GNOME

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Add
fur: _Zonte

en: Enter a spaces separated list of tags:
fur: Inserìs une liste separade di spazis di etichetis:

en: Add Tags
fur: Zonte etichetis

en: Name
fur: Non

en: Add to Groups
fur: Zonte sui grups

en: Title
fur: Titul

en: Add to Sets
fur: Zonte tes colezions

en: Please press the button to authorize %s and then come back to complete the process.
fur: Frache il boton par autorizâ %s e dopo tornâ indaûr par completâ il procès.

en: Authorize %s
fur: Autorize %s

en: _Close
fur: _Siere

note: Description label
en: Enter verification code:
fur: Inserìs il codiç di verifiche:

en: Invalid verification code
fur: Codiç di verifiche no valit

en: Process cancelled
fur: Procès anulât

en: Connection error:
    Network not available
fur: Erôr di conession:
    Rêt no disponibile

en: Connection error:
    Bad request
fur: Erôr di conession:
    Richieste no juste

en: Connection error:
    Server-side error
fur: Erôr di conession:
    Erôr de bande dal servidôr

en: Error uploading:
    File invalid
fur: Erôr tal inviâ:
    File no valit

en: Error uploading picture:
    Quota exceeded
fur: Erôr tal inviâ la figure:
    Cuote superade

en: Quota exceeded (limit: %d video per month) | Quota exceeded (limit: %d videos per month)
fur[0]: Cuote superade (limit: %d video par mês)
fur[1]: Cuote superade (limit: %d videos par mês)

en: Error uploading video:
    You can't upload more videos with this account
fur: Erôr tal inviâ il video:
    Impussibil cjariâ ancjemò videos cun chest account

en: Error:
    Photo not found
fur: Erôr:
    Foto no cjatade

en: Error:
    Photo already in photoset
fur: Erôr:
    Foto za te colezion fotos

en: Error:
    Photo already in group
fur: Erôr:
    Foto za tal grup

en: Error:
    Photo already in the maximum number of groups possible
fur: Erôr:
    Foto za tal massim numar di grups pussibii

en: Error:
    Group limit already reached
fur: Erôr:
    Limit di grup za cjapât

en: Error:
    Photo added to group's queue
fur: Erôr:
    Foto zontade te code dal grup

en: Error:
    Photo already added to group's queue
fur: Erôr:
    Foto za zontade te code dal grup

en: Error:
    Content not allowed for this group
fur: Erôr:
    Contignût no permetût par chest grup

en: Authorization failed.
    Please try again
fur: Autorizazion falide.
    Torne prove

en: Error
    %s is not properly authorized to upload pictures to Flickr.
    Please re-authorize it
fur: Erôr
    %s nol è autorizât in mût adeguât par cjariâ figuris su Flickr.
    Par plasê torne autorizilu

en: Unable to authenticate in Flickr
    Please try again.
fur: Impussibil autenticâ in Flickr
    Torne prove.

en: You have not properly authorized %s yet.
    Please try again.
fur: No si à ancjemò autorizât %s in maniere adeguade.
    Torne prove.

en: Invalid verification code.
    Please try again.
fur: Codiç di verifiche no valit.
    Torne prove.

en: Error:
    Service not available
fur: Erôr:
    Servizi no disponibil

note: General error: just dump the raw error description
en: An error happened: %s.
fur: Al è capitât un erôr: %s.

en: Authorization failed (timed out)
fur: Autorizazion falide (timp scjadût)

en: Retrying Upload (attempt %d/%d)…
fur: Si torne a provâ a cjariâ (tentatîf %d/%d)…

en: Uploading '%s'…
fur: Daûr a inviâ '%s'…

en: Updating credentials…
fur: Daûr a inzornâ lis credenziâls…

en: Retrieving data for authorization…
fur: Daûr a recuperâ i dâts pe autorizazion…

en: Finishing authorization…
fur: Daûr a finî la autorizazion…

en: Retrieving list of sets…
fur: Daûr a recuperâ la liste des colezions…

en: Retrieving list of groups…
fur: Daûr a recuperâ la liste dai grups…

en: Retrieving list of tags…
fur: Daûr a recuperâ la liste des etichetis…

en: Fetching information
fur: Daûr a recuperâ lis informazions

en: No sets found
fur: Nissune colezion cjatade

en: No groups found
fur: Nissun grup cjatât

en: You need to properly authorize %s before uploading any pictures to Flickr.
    Please re-authorize it.
fur: Si scugne autorizâ in maniere adeguade %s prime di cjariâ cualsisei figure su Flickr.
    Par plasê torne autorizilu.

en: You need to be connected before uploading any pictures to Flickr.
fur: Si scugne jessi conetûts prime di cjariâ cualsisei figure su Flickr.

en: Uploading Pictures
fur: Daûr a inviâ lis figuris

en: Error opening project file
fur: Erôr tal vierzi il file di progjet

note: This shows a dialog notifying the problem to the user
en: Missing data required
fur: A mancjin dâts necessaris

en: Title:
fur: Titul:

en: Description:
fur: Descrizion:

en: Fill Pictures Details with Title and Description
fur: Jemple i detais des figuris cun titul e descrizion

en: Create New Set
fur: Cree gnove colezion

en: Default (as specified in Flickr)
fur: Predefinît (come specificât in Flickr)

en: All rights reserved
fur: Ducj i dirits riservâts

en: CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike
fur: CC Atribuzion-No Comerciâl-Condivision tal stes mût

en: CC Attribution-NonCommercial
fur: CC Atribuzion-No Comerciâl

en: CC Attribution-NonCommercial-NoDerivs
fur: CC Atribuzion-No Comerciâl-No Derivâts

en: CC Attribution
fur: CC Atribuzion

en: CC Attribution-ShareAlike
fur: CC Atribuzion-Condivision tal stes mût

en: CC Attribution-NoDerivs
fur: CC Atribuzion-No Derivâts

en: Open with image viewer
fur: Vierç cun visualizadôr di imagjins

en: _Title:
fur: _Titul:

en: _Description:
fur: _Descrizion:

en: Ta_gs:
fur: Eti_chetis:

en: Visibility
fur: Visibilitât

en: _Private
fur: _Privât

en: _Family
fur: _Famee

en: F_riends
fur: A_mîs

en: Content Type
fur: Gjenar di contignût

en: P_hoto
fur: F_oto

en: Scree_nshot
fur: Scherma_de

en: Oth_er
fur: Alt_ri

en: Safety Level
fur: Nivel di sigurece

en: S_afe
fur: S_igûr

en: _Moderate
fur: _Moderât

en: Restr_icted
fur: L_imitât

en: License Type
fur: Gjenar di licence

en: Other Properties
fur: Altris proprietâts

en: _Show Up in Global Search Results
fur: _Mostre intai risultâts des ricercjis globâls

en: Set Geo_location Information
fur: Stabilìs informazions gjeo_localizazion

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken'
fur: Sostituìs 'Date di publicazion' cun 'Date dal scat'

note: Visually indicate how many pictures are being edited
en: (%d Picture) | (%d Pictures)
fur[0]: (%d Figure)
fur[1]: (%d Figuris)

en: An error happened trying to load the picture
fur: Si è verificât un erôr tal cirî di vierzi la figure

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: Edit Picture Details
fur: Modifiche detais figure

en: Loading files %d / %d
fur: Daûr a cjariâ i file %d / %d

en: Unable to load picture %s:
    %s
fur: Impussibil cjariâ la figure %s:
    %s

en: Unable to load video %s
    Please check that you have the right codec installed
fur: Impussibil cjariâ il video %s
    Controle di vê il just codec instalât

note: First %s is the title of the picture (filename of the file by default). Second %s is the max allowed size for a picture to be uploaded to flickr (different for free and PRO accounts).
en: Can't load file %s:
    Size of file is bigger than the maximum allowed for this account (%s)
fur: Impussibil cjariâ il file %s:
    La dimension dal file e je plui grande di chê massime consintude par chest account (%s)

en: Flickr Remote Organizer
fur: Organizadôr di Flickr di lontan

note: First create the left side buttons
en: Open
fur: Vierç

en: Open Existing Project
fur: Vierç progjet esistent

en: Add
fur: Zonte

en: Remove
fur: Gjave

en: Upload
fur: Invie

note: Save project item
en: Save
fur: Salve

en: Save Current Project
fur: Salve progjet atuâl

note: Create the submenu and insert it in the right section
en: Accounts
fur: Account

note: String showind the date and time a picture was taken
en: Taken: %s
fur: Scatade: %s

en: File size: %s
fur: Dimension file: %s

en: Select File
fur: Selezione file

en: _Open
fur: _Vierç

en: Frogr Project Files
fur: File progjet di Frogr

en: Select Destination
fur: Selezione destinazion

en: _Save
fur: _Salve

en: Untitled Project.frogr
fur: Project.frogr cence titul

en: Select a Picture
fur: Selezione une figure

en: All Files
fur: Ducj i file

en: Image Files
fur: File imagjin

en: Video Files
fur: File video

en: You don't have any picture added yet
fur: No si à zontât ancjemò nissun file

en: You need to select some pictures first
fur: Tu scugnis selezionâ cualchi figure prime

en: Not connected to Flickr
fur: No conetût a Flickr

note: Login string, showing the user is PRO (second '%s') if so.
en: Connected as %s%s
fur: Conetût come %s %s

en:  (PRO account)
fur:  (account PRO)

note: Will show in the status bar the amount of data (in KB, MB or GB) the user is currently allowed to upload to flicker till the end of the month, in a CURRENT / MAX fashion. The '-' at the beginning is just a separator, since more blocks of text will be shown in the status bar too.
en:  - %s / %s remaining
fur:  - a mancjin %s / %s

note: Will show in the status bar the amount of pictures and data (in KB, MB or GB) that would be uploaded as the sum of the sizes for every picture loaded in the application
en:  - %d file to upload (%s) |  - %d files to upload (%s)
fur[0]:  - %d file di trasmeti (%s)
fur[1]:  - %d file di trasmeti (%s)

en: Default Visibility
fur: Visibilitât predefinide

en: Default Content Type
fur: Gjenar di contignût predefinît

en: Default Safety Level
fur: Nivel di sigurece predefinît

en: Default License
fur: Licence predefinide

en: Other Defaults
fur: Altre robe predefinide

en: _Show Pictures in Global Search Results
fur: _Mostre lis figuris intai risultâts des ricercjis globâls

en: Set Geo_location Information for Pictures
fur: Stabilìs lis informazions di gjeo_localizazion pes figuris

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken' for Pictures
fur: Sostituìs 'Date di publicazion' cun 'Date dal scat' pes figuris

en: _General
fur: _Gjenerâl

en: Proxy Settings
fur: Impostazions proxy

note: Enable proxy
en: _Enable HTTP Proxy
fur: _Abilite proxy HTTP

note: Proxy port
en: _Port:
fur: _Puarte:

note: Proxy username
en: U_sername:
fur: Non _utent:

en: Connec_tion
fur: Cones_sion

en: Other options
fur: Altris opzions

en: Ena_ble Tags Auto-Completion
fur: Abi_lite completament automatic etichetis

en: _Import Tags from Pictures Metadata
fur: _Impuarte etichetis dai metadâts des figuris

en: Use _Dark GTK Theme
fur: Dopre teme GTK _scûr

en: _Keep File Extensions in Titles when Loading
fur: _Manten estensions dai file tai titui al cjariament

en: _Misc
fur: _Variis

en: Preferences
fur: Preferencis

en: _Edit Details…
fur: _Modifiche detais…

en: Add _Tags…
fur: Zonte e_tichetis…

en: Add to _Group…
fur: Zonte al _grup…

en: Add to _Photoset
fur: Zonte ae c_olezion fotos

en: _Add to Existing Photoset…
fur: _Zonte a colezion fotos esistente…

en: _Create New Photoset…
fur: _Cree gnove colezion fotos…

en: _Open in External Viewer
fur: _Vierç tal visualizadôr esterni

en: _Remove Elements
fur: _Gjave elements

en: No pictures loaded
fur: Nissune figure cjariade

en: Press the <b>"Add"</b> button on the toolbar to load pictures into this window.
fur: Frache il boton <b>"Zonte"</b> te sbare dai struments par cjariâ lis figuris in chest barcon.

en: Once you're ready, press the <b>"Upload"</b> button to upload your pictures to Flickr.
fur: Une volte pront, frache il boton <b>"Invie"</b> par cjariâ lis tôs figuris su Flickr.

en: Aut_horize Account…
fur: Aut_orize account…

en: _Open…
fur: _Vierç…

en: Save _As…
fur: S_alve Come…

en: A_dd…
fur: Zo_nte…

en: _Remove
fur: _Gjave

en: _Upload
fur: _Invie

en: _Preferences…
fur: _Preferencis…

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About frogr
fur: _Informazions su frogr

en: _Quit
fur: _Jes

en: _View
fur: _Visualize

en: _Sort Elements
fur: _Ordene elements

en: As _Loaded
fur: Come _cjariâts

en: By _Date Taken
fur: Par _date dal scat

en: By _Title
fur: Par _titul

en: By _Size
fur: Par di_mension

en: _Reversed Order
fur: Ordin _invertît

en: Enable _Tooltips
fur: Abilite _sugjeriments
