frogr master - en to ro translation catalogue (183 entries)

en: A flickr uploader for GNOME
ro: Un încărcător flickr pentru GNOME

en: frogr allows users to manage their accounts on the Flickr photo hosting service with a simple and direct interface.
ro: frogr permite utilizatorilor să-și gestioneze conturile de pe serviciul de găzduire a fotografiilor Flickr cu o interfață simplă și directă.

en: It supports all the basic Flickr features, including uploading pictures, adding descriptions, setting tags and managing sets and groups pools.
ro: Suportă toate funcționalitățile de bază ale Flickr, inclusiv încărcarea de poze, adăugarea de descrieri, configurarea etichetelor și gestionarea grupurilor de seturi și de grupuri.

en: Screenshot of frogr
ro: Captură de ecran a frogr

en: frogr: a Flickr Remote Organizer for GNOME
ro: frogr: un organizator Flickr de la distanță pentru GNOME

en: Upload and organize photos in Flickr accounts
ro: Încarcă și organizează fotografiile în conturile Flickr

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Flickr;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;
ro: Flickr;Image;Picture;Photo;Video;Uploader;Imagine;Poză;Fotografie;Încărcător;

en: A Flickr Remote Organizer for GNOME
ro: Un organizator Flickr de la distanță pentru GNOME

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Add
ro: _Adaugă

en: Enter a spaces separated list of tags:
ro: Introduceți o listă de etichete separate prin spații:

en: Add Tags
ro: Adaugă etichete

en: Name
ro: Nume

en: Elements
ro: Elemente

en: Add to Groups
ro: Adaugă în grupuri

en: Title
ro: Titlu

en: Add to Sets
ro: Adaugă la seturi

en: Please press the button to authorize %s and then come back to complete the process.
ro: Apăsați butonul pentru a autoriza %s și apoi reveniți pentru a completa procesul.

en: Authorize %s
ro: Autorizează %s

en: _Close
ro: În_chide

note: Description label
en: Enter verification code:
ro: Introduceți codul de verificare:

en: Invalid verification code
ro: Cod de verificare nevalid

en: Process cancelled
ro: Proces anulat

en: Connection error:
    Network not available
ro: Eroare de conexiune:
    Rețeaua nu este disponibilă

en: Connection error:
    Bad request
ro: Eroare de conexiune:
    Cerere greșită

en: Connection error:
    Server-side error
ro: Eroare de conexiune:
    Eroare din partea serverului

en: Error uploading:
    File invalid
ro: Eroare la încărcare:
    Fișier nevalid

en: Error uploading picture:
    Quota exceeded
ro: Eroare la încărcarea imaginii:
    Cota a fost depășită

en: Quota exceeded (limit: %d video per month) | Quota exceeded (limit: %d videos per month)
ro[0]: Cotă depășită (limită: %d video pe lună)
ro[1]: Cotă depășită (limită: %d video-uri pe lună)
ro[2]: Cotă depășită (limită: %d de video-uri pe lună)

en: Error uploading video:
    You can't upload more videos with this account
ro: Eroare la încărcarea video-ului:
    Nu mai puteți încărca video-uri cu acest cont

en: Error:
    Photo not found
ro: Eroare:
    Fotografia nu a fost găsită

en: Error:
    Photo already in photoset
ro: Eroare:
    Fotografia există deja în setul de fotografii

en: Error:
    Photo already in group
ro: Eroare:
    Fotografia există deja în grup

en: Error:
    Photo already in the maximum number of groups possible
ro: Eroare:
    Fotografia există deja în numărul maxim de grupuri posibile

en: Error:
    Group limit already reached
ro: Eroare:
    Limita grupului a fost atinsă deja

en: Error:
    Photo added to group's queue
ro: Eroare:
    Fotografia a fost adăugată la coada grupului

en: Error:
    Photo already added to group's queue
ro: Eroare:
    Fotografia a fost adăugată deja la coada grupului

en: Error:
    Content not allowed for this group
ro: Eroare:
    Conținutul nu este permis pentru acest grup

en: Authorization failed.
    Please try again
ro: Autorizarea a eșuat.
    Reîncercați

en: Error
    %s is not properly authorized to upload pictures to Flickr.
    Please re-authorize it
ro: Eroare
    %s nu este autorizat corespunzător pentru a încărca poze la Flickr.
    Autorizați-l

en: Unable to authenticate in Flickr
    Please try again.
ro: Nu se poate autentifica la Flickr
    Încercați din nou.

en: You have not properly authorized %s yet.
    Please try again.
ro: Nu ați autorizat corespunzător %s încă.
    Încercați din nou.

en: Invalid verification code.
    Please try again.
ro: Cod de verificare nevalid.
    Încercați din nou.

en: Error:
    Service not available
ro: Eroare:
    Serviciul nu este disponibil

note: General error: just dump the raw error description
en: An error happened: %s.
ro: A apărut o eroare: %s.

en: Authorization failed (timed out)
ro: Autorizarea a eșuat (limită de timp depășită)

en: Retrying Upload (attempt %d/%d)…
ro: Se reîncearcă încărcarea (încercarea %d/%d)…

en: Uploading '%s'…
ro: Se încarcă „%s”…

en: Updating credentials…
ro: Se încarcă certificările…

en: Retrieving data for authorization…
ro: Se obțin datele pentru autorizare…

en: Finishing authorization…
ro: Se termină autorizarea…

en: Retrieving list of sets…
ro: Se preia lista seturilor…

en: Retrieving list of groups…
ro: Se preia lista grupurilor…

en: Retrieving list of tags…
ro: Se preia lista etichetelor…

en: Fetching information
ro: Se aduc informațiile

en: No sets found
ro: Nu au fost găsite seturi

en: No groups found
ro: Nu au fost găsite grupuri

en: You need to properly authorize %s before uploading any pictures to Flickr.
    Please re-authorize it.
ro: Aveți nevoie să autorizați corespunzător %s înainte de a încărca orice poze la Flickr.
    Autorizați-l.

en: You need to be connected before uploading any pictures to Flickr.
ro: Trebuie să fiți conectat înainte de a încărca orice poze la Flickr.

en: Uploading Pictures
ro: Se încarcă pozele

en: Error opening project file
ro: Eroare la deschiderea fișierului proiectului

note: This shows a dialog notifying the problem to the user
en: Missing data required
ro: Sunt necesare datele lipsă

en: Title:
ro: Titlu:

en: Description:
ro: Descriere:

en: Fill Pictures Details with Title and Description
ro: Completează detaliile pozelor cu titlul și descrierea

en: Create New Set
ro: Creează un set nou

en: Default (as specified in Flickr)
ro: Implicit (așa cum este specificat în Flickr)

en: All rights reserved
ro: Toate drepturile rezervate

en: CC Attribution-NonCommercial-ShareAlike
ro: CC Atribuire-Necomercială-ÎmpărțireEgală

en: CC Attribution-NonCommercial
ro: CC Atribuire-Necomercială

en: CC Attribution-NonCommercial-NoDerivs
ro: CC Atribuire-Necomercială-FărăDerivate

en: CC Attribution
ro: CC Atribuire

en: CC Attribution-ShareAlike
ro: CC Atribuire-ÎmpărțireEgală

en: CC Attribution-NoDerivs
ro: CC Atribuire-FărăDerivate

en: Open with image viewer
ro: Deschide cu vizualizatorul de imagine

en: _Title:
ro: _Titlu:

en: _Description:
ro: _Descriere:

en: Ta_gs:
ro: Etic_hete:

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: _Private
ro: _Privat

en: _Family
ro: _Familie

en: F_riends
ro: P_rieteni

en: Content Type
ro: Tip de conținut

en: P_hoto
ro: _Fotografie

en: Scree_nshot
ro: Captură de ecra_n

en: Oth_er
ro: Altele

en: Safety Level
ro: Nivel de siguranță

en: S_afe
ro: S_igur

en: _Moderate
ro: _Moderat

en: Restr_icted
ro: Restr_icționat

en: License Type
ro: Tip de licență

en: Other Properties
ro: Alte proprietăți

en: _Show Up in Global Search Results
ro: _Afișează în rezultatele de căutare globale

en: Set Geo_location Information
ro: Stabilește informațiile de geo_locație

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken'
ro: Înlocuiește „Data postării” cu „Data fotografierii”

note: Visually indicate how many pictures are being edited
en: (%d Picture) | (%d Pictures)
ro[0]: (%d poză)
ro[1]: (%d poze)
ro[2]: (%d de poze)

en: An error happened trying to load the picture
ro: A apărut o eroare la încercarea de a încărca poza

en: _Edit
ro: _Editează

en: Edit Picture Details
ro: Modifică detaliile imaginii

en: Loading files %d / %d
ro: Se încarcă fișierele %d / %d

en: Unable to load picture %s:
    %s
ro: Nu se poate încărca poza %s:
    %s

en: Unable to load video %s
    Please check that you have the right codec installed
ro: Nu se poate încărca video-ul %s
    Verificați dacă aveți codecul corect instalat

note: First %s is the title of the picture (filename of the file by default). Second %s is the max allowed size for a picture to be uploaded to flickr (different for free and PRO accounts).
en: Can't load file %s:
    Size of file is bigger than the maximum allowed for this account (%s)
ro: Nu se poate încărca fișierul %s:
    Dimensiunea fișierului este mai mare decât maximul permis pentru acest cont (%s)

en: Flickr Remote Organizer
ro: Organizator Flickr la distanță

note: First create the left side buttons
en: Open
ro: Deschide

en: Open Existing Project
ro: Deschide un proiect existent

en: Add
ro: Adaugă

en: Remove
ro: Elimină

en: Upload
ro: Încarcă

note: Save project item
en: Save
ro: Salvează

en: Save Current Project
ro: Salvează proiectul curent

note: Create the submenu and insert it in the right section
en: Accounts
ro: Conturi

note: String showind the date and time a picture was taken
en: Taken: %s
ro: Fotografiat: %s

en: File size: %s
ro: Dimensiune fișier: %s

en: Select File
ro: Selectează fișierul

en: _Open
ro: _Deschide

en: Frogr Project Files
ro: Fișiere de proiect frogr

en: Select Destination
ro: Selectează destinația

en: _Save
ro: _Salvează

en: Untitled Project.frogr
ro: Proiect fără titlu.frogr

en: Select a Picture
ro: Selectează o imagine

en: All Files
ro: Toate fișierele

en: Image Files
ro: Fișiere imagine

en: Video Files
ro: Fișiere video

en: You don't have any picture added yet
ro: Nu aveți adăugate poze încă

en: You need to select some pictures first
ro: Trebuie să selectați câteva imagini mai întâi

en: Not connected to Flickr
ro: Nu sunteți conectat la Flickr

note: Login string, showing the user is PRO (second '%s') if so.
en: Connected as %s%s
ro: Conectat ca %s%s

en:  (PRO account)
ro:  (cont PRO)

note: Will show in the status bar the amount of data (in KB, MB or GB) the user is currently allowed to upload to flicker till the end of the month, in a CURRENT / MAX fashion. The '-' at the beginning is just a separator, since more blocks of text will be shown in the status bar too.
en:  - %s / %s remaining
ro:  - %s / %s rămas

note: Will show in the status bar the amount of pictures and data (in KB, MB or GB) that would be uploaded as the sum of the sizes for every picture loaded in the application
en:  - %d file to upload (%s) |  - %d files to upload (%s)
ro[0]:  - %d fișier de încărcat (%s)
ro[1]:  - %d fișiere de încărcat (%s)
ro[2]:  - %d de fișiere de încărcat (%s)

en: Default Visibility
ro: Vizibilitate implicită

en: Default Content Type
ro: Tip de conexiune implicit

en: Default Safety Level
ro: Nivel de securitate implicit

en: Default License
ro: Licență implicită

en: Other Defaults
ro: Alte implicite

en: _Show Pictures in Global Search Results
ro: _Arată pozele în rezultatele de căutare globale

en: Set Geo_location Information for Pictures
ro: Stabilește informațiile de geo_locație pentru poze

en: Replace 'Date Posted' with 'Date Taken' for Pictures
ro: Înlocuiește „Data postării” cu „Data fotografierii” pentru poze

en: _General
ro: _Generale

en: Proxy Settings
ro: Configurări proxy

note: Enable proxy
en: _Enable HTTP Proxy
ro: Activ_ează proxy-ul HTTP

en: _Host:
ro: _Gazdă:

note: Proxy username
en: U_sername:
ro: _Utilizator:

note: Proxy password
en: Pass_word:
ro: Paro_lă:

en: Connec_tion
ro: Cone_xiune

en: Other options
ro: Alte opțiuni

en: Ena_ble Tags Auto-Completion
ro: Activ_ează auto-completarea etichetelor

en: _Import Tags from Pictures Metadata
ro: _Importă etichetele de la datele meta ale pozelor

en: Use _Dark GTK Theme
ro: Utilizează tema GTK întunec_ată

en: _Keep File Extensions in Titles when Loading
ro: _Păstrează extensiile de fișier în titlu când se încarcă

en: _Misc
ro: _Diverse

en: Preferences
ro: Preferințe

en: _Edit Details…
ro: _Editează detaliile…

en: Add _Tags…
ro: Adaugă e_tichete…

en: Add to _Group…
ro: Adaugă _grupului…

en: Add to _Photoset
ro: Adaugă la setul de _fotografii

en: _Add to Existing Photoset…
ro: _Adaugă la setul de fotografii existent…

en: _Create New Photoset…
ro: _Creează un set de fotografii nou…

en: _Open in External Viewer
ro: _Deschide în vizualizatorul extern

en: _Remove Elements
ro: _Elimină elementele

en: No pictures loaded
ro: Nu au fost încărcate poze

en: Press the <b>"Add"</b> button on the toolbar to load pictures into this window.
ro: Apăsați butonul <b>„Adaugă”</b> de pe bara de unelte pentru a încărca poze în această fereastră.

en: Once you're ready, press the <b>"Upload"</b> button to upload your pictures to Flickr.
ro: Odată ce sunteți gata, apăsați butonul <b>„Încarcă”</b> pentru a încărca pozele la Flickr.

en: Aut_horize Account…
ro: Autori_zează contul…

en: _File
ro: _Fișier

en: _Open…
ro: _Deschide…

en: Save _As…
ro: Salvează c_a…

en: A_dd…
ro: A_daugă…

en: _Remove
ro: _Elimină

en: _Upload
ro: Î_ncarcă

en: _Preferences…
ro: _Preferințe…

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _About frogr
ro: _Despre frogr

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: _View
ro: _Vizualizează

en: _Sort Elements
ro: _Sortează elementele

en: As _Loaded
ro: Ca și î_ncărcate

en: By _Date Taken
ro: După _data fotografierii

en: By _Title
ro: După _titlu

en: By _Size
ro: După dimen_siune

en: _Reversed Order
ro: Ordine inve_rsată

en: Enable _Tooltips
ro: Activează _indiciile
